PDA

Zobacz pełną wersję : GRAFIKA - Photoshop, Gimp, Corel i nie tylko



aga
14-09-2009, 23:40
Pytania, pomoc, problemy, tutoriale, sztuczki i wszystko co związane z grafiką;)

zizia
14-09-2009, 23:41
no miminko teraz to trafiłaś. bardzo dobry temacik.:skacze::skacze::skacze:

aga
14-09-2009, 23:46
może komuś się jeszcze przyda przed konkursikiem na avatar :D

---------- Dodano o godzinie 22:46 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:42 ----------

dobra to ja zapytam pierwsza, bo już od dłuższego czasu mnie to męczy:(
jak się robi takie błyski, promyczki?? są do tego gotowe pędzle czy samemu trzeba to "stworzyć"?

http://img89.imageshack.us/img89/7361/aaadx.jpg

zizia
14-09-2009, 23:47
ja zdjęcia obrabiam na programie Photoshop lub na innych stronkach gdzie można obrobić zdjęcia w ramki. :skacze::skacze::skacze: a tu macie stronki do tego.
LoonaPix.com. Make Funny Pictures and Add Photo Frames Online. (http://www.loonapix.com)
FunPhotoBox - Best Photo Effects and Gif Animations. Photo Fun online. Create funny pictures. (http://www.funphotobox.com/)
http://www.facebook.pl/

Etna
14-09-2009, 23:51
ja tylko photoshop :love::love::love::love::love:

zizia
14-09-2009, 23:56
może komuś się jeszcze przyda przed konkursikiem na avatar :D

---------- Dodano o godzinie 22:46 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:42 ----------

dobra to ja zapytam pierwsza, bo już od dłuższego czasu mnie to męczy:(
jak się robi takie błyski, promyczki?? są do tego gotowe pędzle czy samemu trzeba to "stworzyć"?

http://img89.imageshack.us/img89/7361/aaadx.jpg
miminko nie musisz sama tego tworzyć . możesz je wstawiać w zdję cia naprzyklad na fooceboku albo na gilertach.pl. na fooceboku sama robie. więc jak coś moge cie pokierować.:skacze::skacze::skacze:

aga
14-09-2009, 23:58
wiem, że są takie stronki ale chciałabym sama umieć takie tworzyć i nie lubie za bardzo wklejać swoich zdjęć na takie stronki, bo zawsze boje sie, że tam "zostaną" i że je ktoś będzie oglądał ;P

Etna
15-09-2009, 00:01
do tych błysków sa specjalne gotowe brushe... :)

asia
15-09-2009, 00:04
wrzucam parę obrazków png z takimi właśnie błyskami. potrzebny jest program do obrobki zdjęć (ja mam picture it). otwierasz swoje zdjęcie w takim programie a następnie dodaj obrazek z pliku i te obrazki się nakłada na fotkę

nie wiem co się dzieje z tymi załącznikami, jakoś dziwnie się wrzuciły.

one w programie NIE wyglądają tak jak tu- otwórzcie i sprawdźcie..

zizia
15-09-2009, 00:26
wiem, że są takie stronki ale chciałabym sama umieć takie tworzyć i nie lubie za bardzo wklejać swoich zdjęć na takie stronki, bo zawsze boje sie, że tam "zostaną" i że je ktoś będzie oglądał ;P
to jest tak zwany bezpieczny dysk. jak ckomik. mówie tu o fooceboku. ja robie prywatność profilu i nikt nie może tego oglądać tak jak na chomiku.:*:*:*

asia
15-09-2009, 00:28
a dziewczyny, jak się tworzy obrazki png które się nakłada (czyli z przeźroczystym tłem) samemu? jest do tego jakiś program czy jak?

aga
15-09-2009, 00:42
asia ja w photoshopie wymazuje tam gdzie ma być przezroczyste tło gumką albo magiczną gumką i zapisuje jako png

liliszym
15-09-2009, 00:54
zjade troszkę z tematu ale znalazłam dzisiaj bardzo prosty program do obróbki PhotoInstrument w ciągu pięciu minut nawet nie fotka przerobiła sie tak
8399

8398

asia
15-09-2009, 00:55
w tym programie który mam chyba nie ma takiej możliwości bo już wszystko posprawdzałam. kiedyś trzeba będzie photoshopa ściągnąć chyba..

aga
15-09-2009, 02:02
już wiem jak dodawać BŁYSKI w Photoshopie:)
Tutek:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

netus0406
15-09-2009, 14:22
polecam photoscape,dużo łatwiejszy w obsłudze od phoshopa a efekty te same.różne ramki ,kwiatki ,gwiazdki itp

natalia268
15-09-2009, 15:27
Tez jestem za PhotoScape !! te rózne gwiazdki itd. wszytsko w nim !! po polsku i baaaardzo prosty w obsłudze.. nie wymaga zadnych instrukcji !!

netus0406
15-09-2009, 16:07
zgadzam sie!w photoshop miałam problemy jak co zrobić a tu naprawdę jest wszystko bardzo proste:]

Etna
15-09-2009, 17:29
to prawda, Photoshop jest najtrudniejszym programem do obróbki graficznej ale za to ma nieskończone mozliwości. To program dla osób które pracują w branży fotograficznej bądź lubią się bawić fotografią. Jeżeli ktos potrzebuje programu graficznego tylko po to by ozdobić fotografię polecam inne programy o ułatwionej obsłudze m.in photoScape czy corel :)

aga
15-09-2009, 18:51
Mnie coś tam w szkole uczyli obróbki zdjęć w Photoshopie dlatego coś tam umiem zrobić ale bez podstaw to chyba nie idze sie samemu nauczyć... no chyba, że z jakiś książek i tutoriali

Etna
15-09-2009, 19:04
no to prawda. ja mam Photoshopa po angielsku to w ogóle na początku nie wiedziałam nawet jak zmniejszyć zdjęcie. Ale przerobiłam tutorial po tutorialu i jakoś teraz mi lepiej idzie ;)

natalia268
15-09-2009, 19:26
duzo słyszałam i widziałam jakie mozliwości ma Photoshop.. ale niestety go nie mam i chyba raczej nie będe mieć...

rudzia1985
30-09-2009, 11:58
uzywam Photoshopa CS3 do celow osobistych ale czasami tez cos tam komus zrobie jesli oczywiscie mam na to czas :) szykuje sie na CS4 ale nie ma jeszcze wresji polskiej ;)
ogolnie dla mnie najlepszym programem jest Photoshop i nie zamienie go na zadnego innego :) robie na min rozne rzeczy...od przerobek zdjec, po plakaty i wizytowki, dyplomy :) wszystko zalezy co kto chce lub co mnie interesuje :)

Pati88
30-09-2009, 12:16
ja tez uwielbiam photoshopa niestety mialam tylko wersje 30-dniowa ale super polecam ten program

asia
15-10-2009, 14:04
ściągnełam sobie photoshopa najnoszego tylko w wersji portable. nie umiem w nim zrobić absolutnie nic, mimo że jest po polsku.. jak tam dodać ramkę czy inne png do zdjęcia?

rudzia1985
15-10-2009, 14:47
szukasz sobie jakies ramki w necie...najlepiej w formacie png. bo biale pole w Photoshopie otworzy sie Tobie na przezroczysto...otwierasz sobie tez fotke taka, w ktora chcesz wstawic ramke...jak juz masz otwarte 2 zdjecia to musisz przeniesz ramke na fotke takim urzadzeniem jak "przesuniecie" ( pierwsze narzedzie na bocznej listwie )
Lapiesz ramke (przytrzymujac lewy przycisk myszki) tym narzedziem i nanosisz ja na drugie, w ten sposob masz teraz dwa zdjecia na jednym...z tym ze tam gdzie ramka byla przezroczysta bedzie widac czesc drugiej fotki...
jesli ramka bedzie za duza lub za mala to musisz sobie ja zmniejszyc poprzez edycje...zaznaczasz plik ramki i...
edycja > przeksztalcenie swobodne - zaznacza sie Tobie kontury ramki, wtedy mozesz sobie skalowac, obracac do wybranego rozmiaru...
jesli nie bedziesz wiedziala do konca co i jak to postaram sie wstawic fotki :)
to taki najprostrzy sposob :]

moja rada jest taka ze aby ramka nie wygladala gorzej od fotki to zawsze szukaj takiej ramki, ktora bedzie wieksza rozdzielczosciowo od zdjecia :) wtedy bedziesz miala pewnosc ze przy zmniejszeniu lub powiekszeniu lub innych przerobkach nic sie z nia nie stanie :)

asia
15-10-2009, 15:22
mam to w innym programie i tam jest "wstaw obrazek", tu tego nie ma:) już mi się udało, tylko coś wolno chodzi. a wiesz może czym się różni photoshop portable od zwykłego? dużo mniej jest funkcji?

rudzia1985
15-10-2009, 15:46
Potrable to znaczy ze nie potrzeba instalacji :) sciagasz, rozpakowywujesz, uruchamiasz i gotowe...pewnie tak tez mialas :) sciagnelas z neta i odrazu mialas go na kompie bez potrzeby zainstalowania go...jest tez mniejsza pojemnosciowa niz pelna wersja Photoshopa :) moj zajmuje prawe 1 GB gdybys miala "zwykla" instalacje to musialabys sie bawic z nr seryjnymi lub crakami :)
poza tym nie wiem jaka masz wersje ale kazda nowa ma jakies dodatkowe bajery ale uzytkowanie jest takie same :) moze byc tez tak ze nie masz wszystkich wtyczek zainstalowanych wiec bys musiala sobie sciagnac pelna wersje i sprawdzic co jest a czego nie ma :) ja Tobie niestety tego nie powiem bo mam pelna wersje sciagnieta z torrenta...jesli wiesz co to, to tez mozesz sobie ja sciagnac :)

kolejna moja rade...sciagnij sobie normalna wersje bo nie bedziesz miala z nia problemow w przyszlosci :)

asia
15-10-2009, 15:51
ah, bo myślałam że to jakaś okrojona wersja, taka skrócona. to Adobe Photoshop CS4 Portable wersja 11.0. w takim razie zabieram się za ściąganie samouczków z neta:)

rudzia1985
15-10-2009, 15:55
nie zdrzylam edytowac posta...dopisalam tam jeszcze pare slow :)

no mozna powiedziec ze to jest taka okrojona wersja :) lepiej sie nie bawic w portable tylko sciagnac pelna wersje... :) CS4 dopiero weszla na rynek polski wiec nie wszystko pewnie jeszcze dziala tak jak powinno w tej wersji...no nie wszystko moze Tobie w niej dzialac ;)
na pewno na torrencie znajdziesz wersje CS3 full wypas...ja ja wlasnie mam :)

asia
15-10-2009, 16:33
jak szukałam na torrentach to są tam ze 4, o różnych nazwach i nie wiem która najlepsza

rudzia1985
15-10-2009, 16:49
nie musisz miec najlepszej jesli dopiero sie uczysz :) :rolleyes:
kazalam mojej kumpeli sciagnac ten...ona tez poczatkujaca ale nie wiem czy juz sobie zainstalowala czy tez jeszcze nie...sama osobiscie nie sprawdzalam czy to dziala ale mozesz sprobowac...post nr 6
[RS] Adobe Photoshop CS2 - polish:Elite:board (http://peb.pl/grafika/654-rapidshare-adobe-photoshop-cs2.html#post563934)
tam jest 5 czesci...wszystkie zapisz na kompie i pozniej je rozpakuj :) powinna byc tez instrukcja instalacji...

asia
15-10-2009, 17:34
wydaje mi się ża zawsze lepiej najnowszą, skoro jest bezpłatnie. a to portable ma trochę ponad 100mb dlatego poszło na pierwszy rzut:)

rudzia1985
15-10-2009, 18:00
nieprawda :) ja sie uczylam na wlasnie tej co podeslalam wyzej...Photoshop mimo ze jest prostym programem to jest jednak bardzo duzo do ogarniecia...ucze sie Photoshopa juz ponad 4 lata i nadal wszystkiego nie wiem ;) im wiecej w programie tym wiecej do nauczenia czego nikt z nas nie zrobi :P
dla osob poczatkujacych Photoshop CS 2 wystarczy...
jesli chcesz rzucic sie juz na gleboka wode to nie mam nic przeciwko :)

asia
15-10-2009, 18:42
:):):) mam kilka programów do obróbki i są spoko, ale w każdym z nich mi czegoś brakuje, dlatego pokładam w photoshopie duże nadzieje:) jak się sprawdzi to resztę kasuję:) dzięki za pomoc, początki są zawsze najtrudniejsze:):) a teraz nawet nie mam czasu na to, ale następne co będę robić to odkrywanie jak białe tło z jpg zmienić na przeźroczyste w png:) no i myślę o tym całkowitym, na chomiku znalazłam (z torrentów 1goiga ściągałby mi się chyba 2 tygodnie, zależy od seedów bo bywało i dłużej)

rudzia1985
15-10-2009, 21:40
plik jpg. w Photoshopie zawsze bedzie bialy i rowniez tak bedziesz miala w przegladarce, natomiast plik png. w Photoshopie jest przezroczysty ( takie pole w kratke), a w przegladarce jest biale :)
zeby "wyciac" biale lub jakiekolwiek inne tlo w pliku jpg. np. srodek ramki, musisz uzyc takiego narzedzia jak "magiczna gumka" i wtedy to tlo zmieni sie na "kwadratowe pole"
potem zeby nie robic za kazdym razem tego samego to zapisujesz sobie ta ramke w plik png. ale bedziesz miala pewnosc ze tam jest puste pole bo sama je zrobilas :)
pamietaj ze jak bedziesz chciala robic to przezroczyste pole z pliku jpg. sprawdz czy kontury tego pola nie sa w tym samym lub podobnym kolorze, bo gdy nacisniesz tam gumka to zniknie Ci to wszystko w podobnych odcieniach tzn. podobne kolory nie moga sie laczyc ze soba :)


z tym torrentem to nie jest tak zle :) moj sie sciagal chyba z 2 h bo nic na kompie nie robilam...jak bedziesz sciagac z torrenta to szukaj pliku z crakiem niz z nr seryjnym :)

asia
15-10-2009, 22:17
no własnie mam kilka ramek tylko że w środku jest "białe" a nie przeźroczyste i w tych programach co ma nie da się tego zrobić

Patii
11-11-2009, 22:31
Hej Kochane:)
mam pytanie do osob obrabiajacych zdjecia w photoshopie...
Czy ktos z was chcialby taki brush (pedzel) z waszym nickiem, taki jak ja mam swojej galerii:)?
Jak cos, to pisac:) mam troche czasu wieczorami i moge zrobic:):P
wtedy bym pedzelek wyslala, pozniej ktos by zainstalowal i mialby gotowy pedzzel ze swoim podpisem;d

Podpisik u mnie wyglada tak:)

qatrycja
11-11-2009, 23:03
o to ja bym chciała jakiś :D:D "nails by qatrycja" z jakimiś wywijaskami :D:D

Patii
12-11-2009, 00:25
nie ma problemu:) jutro cos sprobuje zrobic:) a jak nie jutro to w sobote najpozniej, ok?:))

---------- Dodano o godzinie 23:25 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:21 ----------


a dziewczyny, jak się tworzy obrazki png które się nakłada (czyli z przeźroczystym tłem) samemu? jest do tego jakiś program czy jak?

kochana ja w photoshopie robie nowa warstwe:) od razu robi sie tlo przeźroczyste, potem usuwam element "tlo" i zostaje sama "warstwa 1" z przeźroczystym tłem :)

asia
12-11-2009, 01:35
dopiero się z tym programem poznaję..:) jak masz jakieś proste krok po kroku to ja poproszę:)

Patii
12-11-2009, 01:53
moge ci napisac, ale dopiero w weekend :) zrobie ci krok po kroku z ta warstwa tak jak ja robie:)

asia
12-11-2009, 01:59
ok mi się nie śpieszy:)

rudzia1985
13-11-2009, 14:26
to moze ja na szybko cos napisze i wstawie zdjecia na dwa sposoby zrobienia ramki z "czystym" tlem i png :)

otwieramy photoshopa z jakims obrazkiem np. ramka z bialym srodkiem lub w innym,wybieramy narzedzie magiczna gumka i klikamy na biale tlo co daje nam w tym miejscu kratkownice zwana pustym polem
http://img20.imageshack.us/img20/5083/magicznagumka.jpg
automatycznie nazwa TLA zmnienia sie na WARSTWE
http://img130.imageshack.us/img130/4121/warstwa.jpg
teraz mozemy sobie otworzyc inna fotke ze zdjeciem, wybieramy narzedzie przesuniecie i lapiemy ( trzymajac przycisk myszki ) za czarna ramke przesuwajac ja na drugie zdjecie..., dzieki temu narzedziu mozemy sobie dowolnie ustawiac ramke
http://img20.imageshack.us/img20/6378/przesuniecie.jpg
teraz zeby zapisac sobie to wszystko jak jest a wiecej nic nie bedziemy robic to musimy SPLASZCZYC OBRAZEK
http://img20.imageshack.us/img20/6448/zapisywanie.jpgzapisze sie nam to jako jeden plik TLO i teraz juz mozemy sobie zapisac go na kompie plik - zapisz jako...itd.

druga opcja z usunieciem tla

jesli macie otwarte 2 zdjecia na jednym jak na fotce
http://img691.imageshack.us/img691/6752/warstwy.jpg

lapiemy myszka za TLO i wrzucamy do KOSZA...zostanie nam tylko wartwa z pustym tlem
http://img24.imageshack.us/img24/898/koszb.jpg
i teraz spokojnie mozemy sobie to zapisac jak plik PNG by nie robic juz dwa razy tego samego na przyszlosc :)
http://img24.imageshack.us/img24/3258/zapispng.jpg

qatrycja
13-11-2009, 15:09
nie ma problemu:) jutro cos sprobuje zrobic:) a jak nie jutro to w sobote najpozniej, ok?:))

---------- Dodano o godzinie 23:25 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:21 ----------

okej jak cos to pisz na PW ;) i dziękuje :*

Patii
14-11-2009, 15:17
Ja znam taki sposob:)

Wszystko jest napisane na screenach:))
Jak cos bedzie niezrozumiałe, to pisać:)

rudzia1985
14-11-2009, 23:49
pasuje...ja zrobilam na przykladzie ramki i zdjecia, a Ty na samej warstwie....znam szybszy sposob tzn na skroty...jak otworzysz nowy plik to wystarczy kolo "kosza" wcisnac przycisk utworz warstwe i mamy to samo...omijajac cala reszte zbednego klikania :)

natalia268
14-11-2009, 23:55
a zna ktos jakis program albo moze stronke gdzie można dodać bańki do zdjęcia? tylko nie czarno białe tylko kolorowe ?;P

Patii
15-11-2009, 00:10
tzn jakie bańki kochana?:P wiem, ze w photoshopie mozesz sie obawic pedzlami..
ewentualnie jakimis efektami.. ale jeszcze do tego nie doszliśmy na lekcjach;p

natalia268
15-11-2009, 00:20
no takie o ! zwykłe bańki mydlane ;P jakis czas temu widziałam zdjecie u takiej dziewczyny i miała banki tylko ewidetnie było widac ze nie są one prawdziwe ;]

Patii
15-11-2009, 00:27
aa kochana to juz wyzsza szkola jazdy... napewno troszku roboty z tym jest.
chciala bym widziec tamto zdjcie;p
spytam w srode nauczycielki;p moze bedzie wiedziala;p
jak nie znajdziesz do srody ja postaram sie wykombinowaccos:)

jeszt jeszcze jeden sposobd sprbowac to wyciac i jakos przezroczystosc itd i wkleic.. no nie wiem no... :(

natalia268
15-11-2009, 00:32
spoko, dzieki ;) myslałam nad tym zeby wyciac w gimpie i wkleic ale to juz nie bedzie ten sam efekt bo banka zakryje zdjecie... dobra mniejsza, nie umiem tego wytłumaczyc ;P

rudzia1985
15-11-2009, 01:46
mozna zrobic banke w photoshopie i to kolorowa i wyglada ona tak...co prawda nie jest to taka piekna jak na zdjeciu Natalii ale ja umiem taka :)

Patii
15-11-2009, 12:13
rudzia jak to zrobilas??:> mogla bys dodac jakas instrukcję;)?

Yasumi
15-11-2009, 13:00
polecam photoscape,dużo łatwiejszy w obsłudze od phoshopa a efekty te same.różne ramki ,kwiatki ,gwiazdki itp

tez uzywam tego programu i jestem z niego zadowolona :P

rudzia1985
15-11-2009, 14:14
rudzia jak to zrobilas??:> mogla bys dodac jakas instrukcję;)?
a jasne ze moge...tylko zrobie to jutro bo dzisiaj jestem tylko na chwile :)
musisz sobie tez sciagnac z neta pedzle "banki mydlane" ( nie wiem czy pod taka nazwa znajdziesz, mozesz sprobowac po anglesku ) i wgrac do photoshopa :)
nie pamietam skad je wzielam ale tego jest mnostwo na necie :)


edit: zobacz tutaj Bubble brush - Photoshop Brushes - Free Photoshop Brushes at Designersbrush ! (http://www.designersbrush.com/index.php?controller=brush&action=view&id=83) co prawda wyjda jednokolrowe ale jutro pokaze jak kolory zmienic :)

rudzia1985
16-11-2009, 14:03
no to lecimy :D

jak sobie sciagnelas i zainstalowalas pedzelki to fajnie :) pamietaj zeby je wczytac :) tam gdzies po drodze na screenie pokaze jak :

1. Otwieramy Szpoka a w nim nowy dokument plik - nowy np. 500 pix x 500 pix. i zaznaczamy przezroczyste tlo oraz kolor RBG
2. Z palety pedzli wybieramy sobie jakas banke moja ma nr lub rozmiar 258 i rysujemy ja na dokumencie
Zapewne bedzie malo widoczna i nic na nim nie bedzie widac ale nie przejmujmy sie tym
3. Teraz gdy juz mamy ja namalowana to klikamy 2 razy na WARTSWE
4. Otworzy sie nam tabelka z stylami wartwy, w ktorej klikamy na NALOZENIE GRADIENTU
Pewnie wyskoczy nam kolor domyslny ale mozemy kolor zmienic klikajac na ta mala tabelke z napisem gradient i wybieramy sobie dowolny kolor
Klikamy OK i mozemy sie bawic w rozne ustawienia jak styl, krycie, itd. tego gradientu podgladajac jak to wychodzi na obrazku z prawej strony
5. Jak juz sobie wybralismy takie opcje jakie chcemy to klikamy OK
Pojawila nam sie kolorowa wartwa z efektami
6. Teraz juz tylko musimy splaszczyc obrazek, jesli chcemy zapisac to w w pliku png. czyli plik - zapisz jako - wybieramy z tableki png. i zapisujemy...i przy kazdy otwarciu tego pliku bedziemy mieli ostateczny obraz banki na pusty tle :) najlepiej tak zrobic jak sie nie chce robic 2 razy tego samego :)
Jesli chcemy zmienic sobie kolor banki to wystarczy postepowac jak od punktu 3 :)

Milego bankowania :)

dzoana
17-11-2009, 18:00
Hej Kochane:)
mam pytanie do osob obrabiajacych zdjecia w photoshopie...
Czy ktos z was chcialby taki brush (pedzel) z waszym nickiem, taki jak ja mam swojej galerii:)?
Jak cos, to pisac:) mam troche czasu wieczorami i moge zrobic:):P
wtedy bym pedzelek wyslala, pozniej ktos by zainstalowal i mialby gotowy pedzzel ze swoim podpisem;d

Podpisik u mnie wyglada tak:)
ja ja ja jestem chętna! :D Czy mi mogłabyś coś takiego zrobić? :) tylko ja bym chciała z imieniem i nazwiskiem ;)

Patii
18-11-2009, 21:48
dzoana no problem ;) podaj albo tutaj albo na PM co i jak i wszystko zrobie:) Masz photoshopa czy Corela??

Pedzelki moge na photoshopa albo na corela:P

Valia
19-11-2009, 19:36
a ja też umiem fajne rzeczy w photoshopie, w końcu z zawodu jestem fotografem:)

aga
19-11-2009, 19:38
oo to już wiadomo do kogo się zgłaszać w razie czego hihi;P

natalia268
19-11-2009, 20:37
a ja też umiem fajne rzeczy w photoshopie, w końcu z zawodu jestem fotografem:)

moze pokaz Nam jakies swoje zdjecia? :) http://forum.wzorki.info/nasze-hobby/893-fotografia-fotomodeling.html

______________________________________________

poprzyciskało mi sie cos na klawiaturze i znikły mi wszystke pędzle w gimpie.. ktos pomoze je odzyskac? :(

http://img16.imageshack.us/img16/5568/25094770.jpg


NAPRAWIŁAM

aga
29-06-2010, 16:04
Czy chciałby ktoś pomóc mi zrobić jakąś ciekawą czcionką napis Turquise Nails w zebre ?:kwiatek:( koloru zebrowego mam nadzieje, że napisałam zrozumiale?:P)
Bo ja nie potrafię :(

Gość
29-06-2010, 18:07
ja na razie nie umiem.. ale obiecuje poszukac w tutorialach i moze coś wykombinuje :)

gattina
29-06-2010, 18:51
aga, tutaj proszę jakieś moje próbki, chociaż nie wiem jaką dokładnie czcionke byś chciała, jakiej wielkości i w ogóle.

aga
29-06-2010, 19:06
Dziękuje:) a może powiesz mi jak sie takie coś robi? bo chciałabym coś ciut większego żeby bardziej było widać zebrę i najlepiej w czarnej oblamówce :)

gattina
29-06-2010, 20:23
aga, zaraz zrobię coś wiekszego i zobaczymy czy się spodoba ;)
A jaki masz program?

aga
29-06-2010, 20:42
Photoshopa :)
a może coś taką czcionka jak mam w sygnaturze? taka bardziej elegancką :)

gattina
29-06-2010, 20:43
aga, jak masz u siebie jakieś ciekawe czcionki to podaj ich nazwę, ściągne sobie i zrobię ;) Będzie łatwiej, bo nie wiem co komu się podoba :)

rudzia1985
29-06-2010, 20:49
wystarczy z instalki photoshopa ( dysk C, programy, Adobe, Photoshop, Czocinki ) skopiowac cala czcionke i podeslac mailem, nie trzeba w necie szukac :)

aga
01-07-2010, 19:09
aga, jak masz u siebie jakieś ciekawe czcionki to podaj ich nazwę, ściągne sobie i zrobię ;) Będzie łatwiej, bo nie wiem co komu się podoba :)

Bickham Script Pro :)

gattina
01-07-2010, 22:05
aga, prosze bardzo, zrobiłam :) Nie wiem tylko jaka wielkość zebereki by Ci odpowiadala i czy napis jest wystarczająca duży, jak nie to powiedz to Ci zmienie :)

rudzia1985
01-07-2010, 22:51
mnie sie podoba najbardziej z tych pieciu numer 2 :)
chodzi mi o ulozenie wzorka bo czcionka taka sama nie :P

Kamis
01-07-2010, 22:57
gattina prześlij adze w formacie png żeby białego tła nie było :) fajne loga :ok:

aga
01-07-2010, 23:54
Dzięki :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:już sobie poradziłam, tytuł już na blogu :)

gattina
02-07-2010, 12:10
No ja je zapisywałam w formacie png, ale jak wgrywałam to się zmieniło i nawet nie zauważyłam tego :( Jak coś to mogę poprawić, to żaden problem ;) Miło, ze się podoba :)

jOotka
02-07-2010, 16:50
Ja uzywam photoscape :D
Zeby wyostrzyc albo cos :D:D

Studio VM
02-04-2012, 09:48
Witam:)

Dziewczyny prosze o pomoc.Jak sie kopiuje zdjecie przerobione w photoscape na kompa????Normalnie nie moge do tego dojsc.Wczesniej przerabialam zdjecia pazurkow w photofiltre a po waszych dobrych opiniach od wczoraj probuje photoscapa.Udalo mi sie ladnie obrobic,ale nie wiem jak go skopiowac do folderu.Prosze pomozcie;(

Pozdrawiam
nails-by-viktoria

natalia268
02-04-2012, 10:08
jak to ? nie rozumiem...
klikasz ZAPISZ i masz do wyboru :
- ZAPISZ - czyli zapisze Ci się tam gdzie jest to zdjęcie
- Zapisz w wybranym folderze
-Zapisz Jako - nowa nazwa

więc w czym problem ? ^_^

Studio VM
02-04-2012, 12:42
W edytorze owszem sie zapisuje,ale w BATCH EDITOR nie moge zapisac.Niby zapisze,ale zdjec nie ma.No nic jakos bede probowala:)

RedSunset
02-04-2012, 12:54
aż pobrałam sobie ten program i próbuję się nauczyć... ale zapisywanie masz w prawym dolnym rogu, pod zdjęciem... Kliknij zapisz, później zapisz jako...nazwij zdjęcie np. "1" i ono zapisze Ci się na pulpicie...i już...

rudzia1985
02-04-2012, 19:36
Dokladnie > Plik > Zapisz jako > Wybierasz miejsce docelowe > Zmieniasz nazwe > i...pamietaj by zapisac zdjecie musisz w rozszerzeniu jpg lub png bo jak zapiszesz w wersji roboczej to tylko w programie je zobaczysz.

Paulka
03-04-2012, 11:14
dziewczynki odnośnie programów do obrobki zdjęc, takich zaawansowanych i podstawowych przetwarzan to polecam płytke z dzisiejszej gazety "Rzeczpospolita", dzis photoshop efekty specjalne a jutro portret i krajobraz..płytka fajna bo pokazane krok po korku jak zrobic kilka mykow w programie, polecam:)

natalia268
03-04-2012, 11:37
no ta.. tylko trzeba mieć pgotoshopa ;)

mar-kos
03-04-2012, 11:46
Osobiście polecam GIMP'a - świetna alternatywa dla photoshopa i za free.
W pracy z niego korzystam, więc nie jest to jakiś kiepski program.

rudzia1985
03-04-2012, 17:59
Ja od lat uzywam photoshopa i nie zamienie go na innego a probowalam kilkunastu...
Prawie kazdy program w necie jest za free, i to pelne wersje ;) Trzeba tylko szukac...

mysiula
04-04-2012, 00:26
rudzia to ja slepa jestem..ni chol*ery nie moge znalezc photoshopa w sieci. Albo szukam nie tu gdzie trzeba.

rudzia1985
04-04-2012, 08:24
Ja sciagam przez torrenty angielskie a pozniej ewentualnie sciagam spolszczenia :)
Ale zapisane na Rapidshare tez powinno byc... :)

Hania1
19-11-2013, 16:08
ja w pracy używam Corela ale mnie już trochę denerwuje, taki oporny jest. Na początek fajnie, ale jednak dużo mu brakuje.

kasiula56
31-12-2013, 15:43
Ja używam Gimpa, Picassy i trochę Photomatixem się bawię. Ale i tak uważam, że najważniejszy jest moment zrobienia zdjęcia. Sama obróbka tylko podkreśli magię zdjęcia.

koralina89
13-10-2014, 13:41
Ja polecam fajne darmowe przeglądarkowe programy: Picmonkey, Pixlr, Canva :)

jan.kos_1991
25-11-2015, 10:20
Photoshop jak dla mnie w połączeniu z Corelem to najlepsze programy.

layslay
02-02-2016, 22:39
Potwierdzam, by uzyskać efekt przezroczystości np. zrobić ikonkę w ksztalcie koła, to trzeba zapisać w formacie PNG, bo inne nie obsługują kanału Alfa(przezroczystości).

grzegorz.jaja
31-03-2016, 13:38
Wszelkie programy pakietu Adobe są jak najlepsze do obróbki zdjęć.