PDA

Zobacz pełną wersję : Akryl a epilepsja



Emist
22-09-2009, 16:50
Jeśli post zamieszczony nie w tym miejscu to z góry przepraszam (:

Czy znane są szczegółowe wytyczne,przeciwwskazania do zakładania akrylu osobom chorym na epilepsje?Nie mogłam znaleźć konkretnej odpowiedzi :(
Może i jestem przewrażliwiona,ale lepiej zapobiegać niż leczyć.Głównie obawiam się czy związki chemiczne nie spowodują jakiejś reakcji czy interakcji (np. z lekami).Mój osiołek (kuzynka) twierdzi,że oczywiście nic a nic jej nie będzie,ale jakoś takoś coś mnie tyka żeby zapytać.

samaron
22-09-2009, 16:58
Znam młodą (16-letnią) dziewczynę, która nosi akryle już jakiś czas, nie wiem dokładnie ile, ale na pewno kilka m-cy i również choruje na padaczkę. Do tej pory nie zauważyła żadnych niepokojących objawów.
Ale wiesz, każda choroba przebiega inaczej i wiele jest czynników wywołujących ataki, których należy się wystrzegać, szczególnie np u nastolatków. Lepiej niech zapyta lekarza prowadzącego.

Anna Kosińska
22-09-2009, 17:55
nic mi nie wiadomo o jakich kolwiek przeciwskazaniach jesli chodzi o stylizacje paznokci a epilepsja,jedynie co moze byc ze w momencie zaistnialego ataku ktos moglby zrobic sobie krzywde,a przedluzamy paznokcie na martwa czesc wiec ja przeciwskazan nie widze zadnych..

sylwia-p_86
22-09-2009, 17:56
skoro akryle moga nosic kobiety w ciąży,a żadne związki chemiczne nie przenikaja do organizmu to znaczy,że mozna i w przypadku epilepsji.Jesli nie daje Ci to spokoju to udaj się do lekarza bo watpie,że ktokolwiek z nas ma taka wiedze aby odpowiedziec na takie pytanie, a gdybać może każdy:)

Emist
22-09-2009, 18:39
Temat dość trudny bo i nietypowy,chodziło mi głównie o opary etc,lekarz napewno będzie kompetentny i się trzeba będzie spytać,pytanie na forum wynika głównie z samouctwa i braku (jeszcze) szkolenia a co za tym idzie tematyki za i przeciw z medycznego punktu widzenia.Dzięki za zainteresowanie a lekarza odwiedze (odwiedzimy) (:

sylwia-p_86
22-09-2009, 18:47
Emist szkolenie nie odpowie ci na takie pytanie bo tu kłania się chemia wraz z medycyną i niestety brak(niestety) do tej pory w Polsce artykułów,które bardziej będą sie odnosiły do takich pytań jak Twoje. Póki co wyjaśniono tylko temat z ciążą i to tyle :( Jak już się skonsultujesz z lekarzem daj znać co Ci powiedział.

barbara_kawka
22-09-2009, 22:31
mysle ze jest to zbyt male stezenie ( jesli chodzi o wdychanie ) aby moglo zaszkodzic .... tak jak nasza Ania pisze tez nie slyszalam o tym zeby byly jakies przeciwwskazania...

zizia
22-09-2009, 23:08
zgadzam się z dziewczynami. mam koleżankę co ma padaczkę i sama robi pazurki z tym że ona nie bierze leków już codziennie. jest jakiś zastrzyk co bierze na raz na pół roku.on hamuje ataki jest dość drogi. a po za tym dla swojego bezpieczeństwa robi pazurki z akrylu przy otwartym oknie. :P:P:P:P

Emist
24-09-2009, 10:01
Nie ma przeciwskazań,zagrożenie występuje tylko,jeśli osoba ma częste napady,ale to z obawy o uszkodzenia "mechaniczne" ;]
Także odświeżyć lekcje PO i do roboty.
Dzięki dziewczyny :)