PDA

Zobacz pełną wersję : storczyki i inne kwiatki:)



Strony : 1 [2] 3

goslava
01-02-2011, 11:53
sprobowac nie zaszkodzi, jak sie uda to dobrze a jak nie to trudno

goslava
06-02-2011, 10:26
dziewczyny zauwazylam w niektorych kwiatach takie muszki latajace ale one na ziemi siadaja, wie ktoras z was jak one sie nazywaja i czym to zwalczyc??

Candynails
06-02-2011, 10:58
to są paskudne mszyce;/ w kwiaciarniach lub sklepach ogrodniczych są dostępne płyny na mszyce do spryskiwania, ale czasami to nie wystarczy, jak Ci zależy na kwiatku, to wyrzuć starą ziemie bo w niej dojrzewają nowe mszyce, opłucz pod bieżącą wodą korzenie kwiatka, jeszcze spryskaj całego tym preparatem(ale nie pryskaj po kwiatach i pąkach) i dopiero zasadź do nowej ziemi:)

rudzia1985
06-02-2011, 14:27
Goslava ale to masz na wszystkich kwiatach ?
jak w storczykach to masz mszyce, srodki chemiczne ( nie za duzo ) powinny wystarczyc

jesli na wszystkich kwiatach to moga byc to ziemiorki - lubia siedziec na ziemi, lataja do slodkiego i koloru zoltego, rada taka, ze postap z nimi jak z muchami czyli bierzesz lep na muchy i wieszasz gdzies obok kwiatkow w mniej widocznym dla oka miejscu, dodatkowo stawiasz np. zolta miske z bardzo slodka woda, one poleca do wody i sie potopia, wymij kwiatki z zoltych doniczek bo wiem, ze masz i wymien na inne kolory, przemyj stare doniczki tych kwiatkow, powinno pomoc, a jak nie to juz srodki chemiczne :)

RoksiSK
06-02-2011, 14:59
Też obstawiam ziemiórki - takie szare muszki latające, składają jaja, z których wychodzą lawy. Te larwy lubią podgryzać korzenie, gdy podłoże przeschnie - a w storczykach jest to wskazane.
Na forum ogroodnicznym polecają preparat Nomolt i tabliczki niebieskie (takie lepy) na owady latające.

asia
06-02-2011, 23:39
znam patent ze dobrze jest posadzic obok pokrzywę albo podlewac czasami z wyciągiem z pokrzywy, albo zrobic plyn do spryskiwania pokrzywowy (np jest tak aherbata w aptece, susz z pokrzywy) ale nie pamietam na jakie robaczki... nie wiem czy nie na przędziorki..

goslava
07-02-2011, 15:06
kupilam juz Nomolt i tabliczki z lepem, mam nadzieje ze pomoze

wsadzilam moje bonsaiki, zobacze co z tego bedzie:)

rudzia1985
07-02-2011, 17:09
z tego co ja wiem, to wywar ( ze tak nazwe ) z pokrzywy jest na szkodniki wszystkich kwiatow, przede wszystkim na mszyce, jak ktora ma to moze zastosowac :)
roztwor 5 l wody / 500 gr swiezej pokrzywy zalac na 24 h i spryskac liscie :)

RoksiSK
07-02-2011, 17:21
Rudzia tylko, że teraz brak świeżej pokrzywy :D
Jak byłam w ciąży to na mszyce zrobiłam preparat z czosnku - niestety przy większej pladze nie dał rady.

bestilka007
07-02-2011, 18:22
od dzis w lidlu rozne storczyki ok 30 zl. moze akurat jakies okazy sie trafia :) dzis bylam ale nie starczylo mi pieniadzorow po zrobieniu zakopow ;)

RoksiSK
07-02-2011, 18:24
O, a mnie akurat grypsko rozłożyło ;(

rudzia1985
07-02-2011, 18:30
no tak wiem, ze nie ma :P
ale faktycznie czosnek tez dobrze wplywa na mszyce, na jakies inne muszki tez, sam zapach dusi je :)

asia
07-02-2011, 22:24
ja bylam u mnie sliiczne.. ale nic nei kupilam nie wiedzialam ze beda :D

goslava
13-02-2011, 19:36
powiedzcie mi co moze byc przyczyna brazowienia kwiatow skrzydlokwiata (same kwiaty bo liscie sa OK) zarowno tych rozwinietych juz jak i tych w pakach?? pomozcie!!!!

asia
13-02-2011, 20:20
mi brązowieją, czyli spalają sie liscie, jeżeli dotkną szyby..

brązowienie oprocz spalania moze też powodować nadmiar ktoregoś z pierwiastkow, wieczorem ci sprawdze ktorego (moze byc nawoz lub woda zla)

rudzia1985
13-02-2011, 20:50
Gloslava, zima to dla skrzydlokwiata okres spoczynku wiec jak jesienia wyrosly Tobie ostatnie kwiatki i padaja teraz to to normalne, latem powinny byc znowu, oczywiscie nowe :) zima tez w mieszkaniu jest sucho co jednak nie sprzyja temu kwiatu :)
ten kwiat uwielbia wilgotna glebe, polsloneczne miejsce, w zadnym wypadku na parapecie bo liscie beda zolknac a kwiaty opadac, najlepiej rosnie w kacie ;) jak tylko widzisz, ze opadaja lekko liscie to podlej ( latem czesciej, zima raz na tydzien )

ja mam 4 sztuki w domu i wszystkie stoja w kacie, sa piekne zielone i po kwitnieciu, czekam na lato :)

goslava
13-02-2011, 21:14
rudzia tak tez podlewam tylko ze ja mam go dopiero od jakis 2 czy 3 tygodni, przesadzilam go w niewiele wieksza doniczke bo uznalam ze poprzednia byla za mala i jeszcze czytalam ze on lubi zraszanie wiec go czasami spryskam woda aaaaaa i stoi na szafce jakies 2,5 m od okna (swiatlo dzienne ma)

asia
14-02-2011, 01:45
moze akurat jak zraszałaś to świeciło słońce i go nadpaliło? ponoc najlepiej odlewać itd na noc.

a tak przy okazji do storczykow, wyczytalam gdzies ze jak juz dłużej rosną to te liście ktore są na samym dole umierają (dlatego czasem są takie kikutowate łodygi- to są stare rośliny)

goslava
14-02-2011, 11:01
pokaze wam moj najnowszy okaz, ale jestem szczesliwa ze nalezy do mnie :skacze:

asia
14-02-2011, 13:37
oo śliczny!!!!

rudzia1985
14-02-2011, 18:17
ja podlewajac skrzydlokwiata to robie tak, ze najpierw z jednej strony podleje ( mam gesto liscie w doniczce bo sa dwa rozne wsadzone ) i obracam doniczke i leje z drugiej takze co tydzien jedna strona ma wiecej switala :) to moj sprawdzony sposob na tego kwiata :)

a co storczykow, oczywiscie ze dolne liscie beda zolknac i odpadac, w ten sposob robi im sie "lodyga", z ktorej pozniej wyrastaja nowe korzenie :)


Goslava coz to za palemka ? :)

goslava
14-02-2011, 18:57
rudzia to cycas revoluta sagowiec :)

rudzia1985
15-02-2011, 17:28
a wiec przedstawiam Wam moj nowy nabytek :) dostalam na Walentynki :]
szczerze mowiac boje sie, ze go strace, przez te szkodniki ze starego storyczka to nigdy nic nie wiadomo :/:
zmierzylam dlugosc i najwieksza lodyga ma ok 90 cm, kwiatow na jednej jest 8 rozwinietych i kilka pakow ale zeby zobaczyc jakie duze te kwiaty sa to dalam paluchy :P

milenka_olsztyn
15-02-2011, 18:21
piękny jest:)

bestilka007
15-02-2011, 20:18
bardzo ładny i naprawde wielgachny :) oby dobrze sie chowal

goslava
23-02-2011, 21:34
rudzia widze ze masz takiego samego jak i ja mam zarowno kolorystycznie jak i gabarytowo:) piekny jest:)

rudzia1985
23-02-2011, 22:16
o super :)
gdyby nie moj mezczyzna to pewnie do dzisiaj bym go nie miala :P
zakupilam nowa sztuke, bialy z pomaranczowo-rozowym srodkiem, jeden ped i ciut mniejsze kwiatki niz normalny taki :)

asia
25-02-2011, 21:22
słuchajcie a ja mialam lipe :/

zakwitał mi ponownie storczyk, tzn wyrósł całkowicie nowy pęd, ale krótki tak na połowe takiego klasycznego. następnie na nim 4 pąki. a potem pąki opadły ;( czym to moze byc spowodowane? nie zmienialam miejsca, podlewalam jak zwykle, nie wiem:/

rudzia1985
25-02-2011, 21:42
Asiu sprawdz czy przypadkiem nie masz tego robala co ja mialam, wyglada jak paproch, szukaj miedzy lisciami, pod lisciami, na kwiatach z kazdej strony...
sprawdz czy liscie od dolu nie sa klejace, jak sa to szybko odstaw go gdzies w osobne miejsce, wez wacik, zanurz do mydlanej wody i przetrzyj liscie, powtorz kilka razy na tydzien, bo jak liscie sa klejace to pierwsza oznaka welnowca, im szybciej zareagujesz tym lepiej...
popatrz tez czy nie masz inny muszek miedzy kacikami lisci np. czarne badz ciemno zielone, jak sa to szybko kup cos na szkodniki

albo po prostu ped nie mogl sie rozwinac z jakiegos innego powodu :huh:

asia
25-02-2011, 21:50
obejrzalam wszystko, nic, ale ma koncowke liscia taka jakby przypalona od slonca, myslalam ze szyby dotknal, jutro fotke wrzuce

rudzia1985
25-02-2011, 22:26
Slonce, ja mam naderwane liscie w jednym, a w drugim tez brazowe koncowki na lisciach i rosna :) to raczej nie to, tym bardziej, ze on na dworzu rosnie normalnie :)

masz go na parapecie ? moze za cieplo ma w korzenie od kaloryfera ?

a moj chlop dostal w leb...wczoraj wylazl z wanny, ja jednego storczyka mam w lazience kolo okna, i tak wymachiwal lapami jak sie wycieral, ze zwalil go do wody, wlecial caly z korzeniami do wody ( z plynem do kapieli ), woda cala w korze, naderwal mi ped i zlamal liscia i kwiatki - co za mozg i jeszcze na mnie zgonil, ze po co stawiam go na oknie w lazience...
ciekawe czy cos jeszcze z niego bedzie, poskladalam go z powrotem do doniczki, zobaczymy ;)

milenka_olsztyn
21-03-2011, 09:45
Dziewczyny ja ostatnio w takim cudzie się zakochałam:)
Zobaczyłam takie cos wczoraj na parapecie sąsiadów mojego Pawła..
http://www.storczyki.pl/forum/forums/storczyk/storczyki1/notes/1291906207/Bez_tytu_unieb.jpghttp://galeriedanieli.vot.pl/zdjecia/11styczen/sDSC_0892.jpg

tusia
21-03-2011, 09:50
ja tez sie sliniłam na ich widok, w OBI są po 49 zeta :/:

milenka_olsztyn
21-03-2011, 09:55
to powiem Ci że jeszcze nie tak drogo bo w gdańsku są po 60..

Anna Gorońska
21-03-2011, 12:45
jejku pierwszy raz widze takiego niebieskiego storczyka... :)

Emilia B.
21-03-2011, 14:33
jaki cudny :love:

rudzia1985
21-03-2011, 17:06
Sliczny ten kolorek storczyka :love:
Zapewne nie ma takiego koloru u storczykow czyli skoloryzowany chemicznie przez barwnik jak zielone czy habrowe roze :)
Nie widzialam jeszcze u siebie takiego ale moze niedlugo sie pojawi a jakbym byla w PL to juz bym brala :D

Robie test, padl mi storczyk ( jeden z zainfekowanych przez welnowca ), zostawilam dwa liscie i jeden ped bo widzialam, ze wyrasta nowy, obcielam wszystkie korzenie i takiego golego wsadzilam do miseczki z woda z innymi kwiatami ( tak rozmnazam niekotre kwiaty )...liscie zzolkly ale ped rosnie...Dzisiaj patrzylam to pojawia sie nowy korzen...
Musze fote trzasnac to Wam pokaze :)
Ciekawe czy wyrosnie cos z niego :p

samaron
21-03-2011, 17:20
Niebieski cudny!
Rudzia zdawaj relację.
Goslava a z Twoich nasion w końcu coś wyrosło?

Mój maluszek kwitnie od grudnia, a wygląda tak:

milenka_olsztyn
21-03-2011, 17:57
Czytałam że aby storczyk był niebieski w nowy pęd trzeba wstrzyknąć atrament... ale już potem nowe kwiaty bądą w dawnym kolorze.
Sam piękny ten twój:) a to moje:)

rudzia1985
21-03-2011, 20:26
No, czyli duzo sie nie pomylilam z tym barwnikiem :)
Ale okazy macie :love:

Zaraz strzele fote mojego zdechlego :P

rudzia1985
21-03-2011, 20:50
No wiec to wyglada tak :)
W fioletowym koleczku to korzonek wypuszcza, tak mi sie przynajmniej wydaje bo jeszcze maly i nie do konca rozpoznawalny :)
Ped, ktorego prawie nie bylo jak wkladalam do wody 3 tygodnie temu


A przy okazji zahaczylam o moja hoye, ktora wypuscila nowe listki :)

Prosze o polaczenie postow :) Dziekuje :kwiatek:

goslava
21-03-2011, 20:52
sami wyroslo i mam mlode siewki :)

---------- Dodano o godzinie 20:52 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:50 ----------

rudzia wiosne czuja hehe

goslava
28-03-2011, 20:09
hejka
na jednym storczyku od spodu lisci zauwazylam cos jakby zywice czy jak to sie fachowo zwie nie wiem, co to? jakies robale?

rudzia1985
28-03-2011, 20:38
Goslava, Kochanie mam nadzieje, ze to nie ten sam robal co ja mialam bo chyba masz juz po kwiatku. Jesli sa te to robaki to juz nie ma co ratowac :(
http://forum.wzorki.info/nasze-hobby/1430-storczyki-inne-kwiatki-10.html#post237126
Przeczytaj i zobacz czy to nie to samo...
Zaczyna sie od klejacych lisci... :(

goslava
28-03-2011, 20:51
rudzia nie strasz, jutro przy swietle dziennym obejrze to ale nie widzialam nic bialego tylko ta zywica byla taka przezroczysta ale lookne jeszcze raz

milenka_olsztyn
28-03-2011, 21:07
też mam takie cuś przezroczyste na kwiatach tylko ze nie na liściach tylko na łodygach ale nie wydaje się to przeszkadzać kwiatom bo rosną normalnie...

goslava
28-03-2011, 21:14
no wlasnie milenka i wez tu czlowieku badz teraz madry

asia
28-03-2011, 21:25
wlasnie ja tez cos takiego mialam, jakby mi sie skraplalo cos na czubku lisci, ale nei pamietam na ktorym kwiatku teraz wszystkie są "normalne"

goslava
28-03-2011, 21:29
to moze nie jest tak zle

rudzia1985
29-03-2011, 07:38
Ja tez tak mowilam na poczatku, nawet wycieralam liscie zwykla woda ;)
Tez kwiaty mi normalnie rosly, problem sie pojawil jak juz zalapalam robaka czyli po jakis 2 miesiacach a skubany musial byc miedzy korzeniami bo byly totalnie suche a zauwazylam jak chcialam go sciagnac bo myslalam, ze to paproch jakis ale niestety byl juz nawet na kwiatkach...
Ta wydzielina jest klejaca, jest przewaznie pod liscmi oraz jak sa nowe pedy to miedzy paczkiem a lodyga, z czasem sie zrobi biala ;)
Goslava przemyj liscie woda z mydlem delikatnie, odstaw na wszelki wypadek go gdzies dalej od reszty bo przejdzie na wszystkie i obserwuj...

goslava
29-03-2011, 14:20
a jakie sa srodki na welnowce?

rudzia1985
29-03-2011, 17:14
Jak czytalam na innych forach to polecaly jakies na robale spray'e, czasami nawet pisaly dziewczyny do spray'u nablyszczajacym liscie - on jest tez sliski ale jak psikniesz na lisc to sie powloka robi i robale sie dusza i o to wlasnie chodzi, zeby udusic. Byle nie na kwiatki...
Jak najszybciej trzeba dzialac bo ja tylko jeden sie rozmnozy ( jedna samica daje ok 200 jajeczek ) to pozniej juz po ptakach a przemieszczaja sie szybko...
Najpierw sprobuj ta woda z mydlem przemysc liscie, na wacik kosmetyczny i w okolo liscia, kilka razy w tygodniu, odstaw go gdzies i obserwuj.
Im szybciej zareagujesz tym lepiej dla kwiatka...
Mozesz wyjac z doniczki, wyrzucic stara kore ( czy co tam masz ) i dac nowa, przy okazji sprawdz korzenie, wsadz do nowej doniczki kwiatka i zasyp. Albo stara Umyj w goracym occie i pozniej czysta woda wyplucz :)

AnnaEf
03-04-2011, 12:32
Dziewczyny pilna sprawa. Padł mi storczyk ok 1,5 miesiąca temu. Dziś stwierdziłam że denerwuje mnie ten sterczący kikut i go obcięłam. Niestety nieuważnie ponieważ okazało się że z tego kikuta wyrosła kolejna odnoga i już miała zalążki pączków. Cholera tak mi go szkoda :( jak go mogę odratować? Ukorzeni się w wodzie? :( nie mam pomysłu...

rudzia1985
03-04-2011, 12:50
Aniu ale mowisz, ze padl Ci caly kwiatek czy po prostu przekwitl, zostal lysy ped i z tego pedu wyrosla odnoga ?
O ile dobrze rozumiem to przekwitl - Mozesz wstawic ten obciety ped do wody, ja tez mam jeden we wodzie, tyle ze ja mam calego wsadzonego, z liscmi, nie lodyge i na razie stoi w miejscu ale tez nie marnieje wiec to znak, ze jednak moze cos z niego bedzie :)
Czasam ludzie wkladaja do ozdoby stroczyki do wazonow, wlasnie swiezo obciete i dlugo trzymaja :)
Sprobuj, nie zaszkodzi, jednak nie gwarantuje, ze zakwitnie ;)

rudzia1985
19-04-2011, 17:05
Gloslava, jak tam Twoj stroczyk ?
Wyleczylas go czy padl...

A ja sie pochwale bo kupil mi moj chlop storczyka hybrydowego, 2 pedy, po przecenie z 28 euro na 13 :o :D Takze w Niemczech jeszcze drozsze niz w PL :(
Kwiatek juz na polumarly bo pogubil pare kwiatkow ale kilka jeszcze jest :)

Ja mam niebieskiego, podobny do tego co Milena dala fotki wyzej ( nie mam kiedy fotki zrobic bo teraz mnie wiecej nie ma niz jestem ale po swietach cykne, o ile beda jeszcze kwiatki :P )
Przyjrzalam sie tym pedom i faktycznie sa sztucznie barwione. Moj jest akurat nakuty dwa razy z niebieskim barwnikiem. Dziurki sa jedna pod druga i jak sie dotknie to wylatuje barwnik :p Pierwsze kwiatki od dolu sa ciemno niebieskie i kolejne w gore mniej...
Jestem ciekawa czy przy nastepnym kwitnieciu zostana niebieskie :)

Anika
21-04-2011, 10:46
Mam dwa storczyki. Jeden mały malusieńki z dwoma na 3.5cm kwiatami, drugi jest w stanie uśpienia.
Mam znajomą, która ma mnóstwo storczyków!! Mało tego kwitną jej nawet 3 razy w roku:wow:
Jeden z nich ma łodyge, na której jest ok. 20 pąków!! Pytałam się jej co ona robi, że jej kwiaty się tak długo trzymają i na nic nie chorują. Powiedziała, że raz w tygodniu zanurza korzenie storczyka w wodzie z odżywką i to wszystko :) Orchidea ponoć nie lubi dużej ilości wody, i w sumie to nic dziwnego storczyki to głównie epifity, w przyrodzie rosną na drzewach więc muszą pobierać wodę z powietrza. Warto je czasami trochę zrosić zpryskiwaczem.

Jeśłi chodzi o sposób na robala, to mówiąc dosłownie dajmy mu popalić :D Zaparza się tytoń z papierosa, tak jak herbatke :) Czekamy aż ostygnie, wlewamy do zraszacza i spryskujemy kwiaty. Możemy tak zpsikać każdego kwiatka, nie tylko storczyka. Roślina nie ucierpi a robal zdycha :D Ten sposób też znam od mojej znajomej :)

rudzia1985
22-04-2011, 10:43
Tadammm...Moj nowy nabytek :)
Juz na pol przekwitniety ale ma pare kwiatkow :)

milenka_olsztyn
22-04-2011, 13:27
piękności:)
a co do podlewania to moje storczyki już ze 4 dni stoją w wodzie i puszczają nowe pędy i liście:)

rudzia1985
22-04-2011, 15:05
Okres wyrastania miedzy kwietniem a czerwcem :)
Ja tez zalapalam w starych storczykach po ok 5 korzeni w jednym kwiatku...Tez mam u nich mokro...
Swieze, zdrowe przede wszystkim wiec teraz czekac na rozwoj kwiatuszkow :)

samaron
22-04-2011, 15:36
Ależ piękny Rudzia ! śliczny kolorek :D

aga
22-04-2011, 18:59
niebieski :love: idealnie pasował by mi do pokoju :rolleyes:

asia
26-04-2011, 13:11
rudzia super!! koniecznie zdawaj relacje jak ten niebieski, zostanie czy zejdzie!

mi w czasie swiat zakwitl ponownie jeden z kwiatkow, wiec sie bardzo ciesze:D na reszte czekam, same nowe korzenie i liscie..

milenka_olsztyn
26-04-2011, 18:30
ja słyszałam że ten niebieski schodzi niestety..;/

rudzia1985
26-04-2011, 20:19
Sie okaze za kilka miesiecy jak wyrosna nowe kwiatki na tym samym pedzie bo nie sadze zeby zupelnie nowe daly niebieskie kwiatki, chociaz :huh:
Nigdy nic nie wiadomo...W moim jest tyle barwnika, ze nawet liscie sa niebieskie pod spodem :p

białaaaa
23-05-2011, 16:00
dziewczyny w 2 storczykach mam mszyce jak to wytępić?? bo jeden już padł to go wyrzuciłam ale drugiego mi szkoda bo wypuścił 2 pędy i ma piękne korzonki od dołu. mogę go spryskać decisem??? czy padnie po tym ??

rudzia1985
23-05-2011, 16:52
Nie powinien. Tylko nie przesadz z iloscia ;)
No i odstaw go gdzies w inne miejsce by nie zarazil mszycami innych kwiatkow :)

Emilia B.
23-05-2011, 20:22
rudzia piekny ten niebieski!!
ja jednego reanimuje ale nie wiem czy coś z tego będzie... :(
a teraz kupiłam sobie takiego łaciatka :D
4157041571

rudzia1985
23-05-2011, 20:32
:D Niebieski powoli przekwita, jedna lodyga juz gola, na drugiej jeszcze cos jest :)
Duzy storczyk, ktory dostalam na walentynki ma jeszcze kwiaty wiec juz maja 3 miesiace a jak dostalam go od chlopa to mial juz kilka dobrze rozwinietych wiec sadze, ze maja gdzies 5-6 miesiecy :)
No i dziwie sie jednemu bo ostatnio dal mi nowe korzenie, dwa pedy ( ok 10 kwiatkow na kazdym ) zaczynaja mi przekwitac a maja dopiero 1 miesiac :( Chyba chory jest :(

Emi ten laciaty to oryginalny, mimo ze widzialam laciate to takiego akurat nie - chodzi o rozmieszczenie tych planek , pare kropek na bocznych platkach i w srodku jeden prawie caly w innym kolorze :)
A sadzac po lisciach to zdrowiutki jak rybka - wlasnie liscie powinny byc w gore uniesione :)

Jade
23-05-2011, 21:36
Fajny ten niebiesciutki:)A moje znowu maja piekne kwiaty niektore takie duze ze az sie uginaja narazie tylko 9 ma kwiaty,jeden zostal zlamany przez meza:(Nowych nie kupowalam wiec kwiatki sa te same co pokazywalam w zeszlym roku.Ale moze wstawie zdjecie jeszcze raz

milenka_olsztyn
23-05-2011, 21:39
Emilka piękny:)
A na moich już nic klejącego nie ma i dalej rosną:)

Emilia B.
25-05-2011, 08:43
nasz nowy nabytek -mąż sam wybierał :D sam wpadł w nałóg i powiedział 1 wyjazd do sklepu = jeden storczyk haha :D
4164241643

milenka_olsztyn
25-05-2011, 08:49
Oddaj męża!!:D mój facet to powiedział ze i tak już za dużo tego zielska mam :D

Emilia B.
25-05-2011, 08:53
he he nie oddam bo gdzie ja takiego drugiego znajdę :D
ale ciezko było nam wybrać ten jeden z tylu do wyboru hehe

milenka_olsztyn
25-05-2011, 09:27
hehe nie no ja mojego bym nigdy na innego nie zamieniła:)
Domyślam się ze wybór był ciężki:)

rudzia1985
25-05-2011, 17:31
Emi to kupilas odmienca tpfuuu, dostalas od meza :)
Pokaz go pozniej jak sie paczki rozwina bo tak to nie ma co podziwiac :P :)

Emilia B.
25-05-2011, 18:33
no ja kupiłam, mąż wybierał hehe :P pokaże pokaże - specjalnie wzięliśmy nierozwiniętego żeby dłużej kwiatami sie cieszyć :)

Sylwia1982
26-05-2011, 01:39
Emi a jaka nazwa tego storczyka?

Emilia B.
26-05-2011, 08:25
Miltonia :)

kasandra262
26-05-2011, 10:38
piękne te wasze storczyki kupiłabym ale boję się że nie podołam w obchodzeniu się nim :)

Emilia B.
30-05-2011, 07:10
chwale sie storczykiem jak już rozkwitł - na zdjęciu ma 1 w pełni rozwiniętego kwiatka - teraz ma juz ze 4 :D
4198241981
a i jeszcze kwiatunio - może nie storczyk ale co tam :P
41983
takiego storczyka kupiliśmy mojej mamie na dzień matki - wybrałam go bo miał jeszcze mało rozwiniętych kwiatów i dopiero puścił drugi pęd więc długo pokwitnie i będzie cieszył oko :) a dla teściowej czerwone gerberki (maniaczka czerwieni :D )
4198441985

rudzia1985
30-05-2011, 07:34
Emi jest sliczny :) Interesujace kwiatki...Niech sie chowa :ok:

białaaaa
30-05-2011, 14:31
dziewczyny pomóżcie zauważyłam takie małe białe robaczki w korze w storczyku może któraś z was się orientuje co to moze być ?????????? albo czym to zwalczyć ????

rudzia1985
30-05-2011, 17:35
Biala, nie wiem o jakie biale robkami Tobie chodzi...
Ja mialam takie http://forum.wzorki.info/nasze-hobby/1430-storczyki-inne-kwiatki-10.html#post237126 (http://forum.wzorki.info/nasze-hobby/1430-storczyki-inne-kwiatki-10.html#post237126):(
Za pozno zobaczylam i szlag go trafil...

A moj niebieski na jednym pedzie stracil wszystkie kwiatki, zrobil sie zolty do samego dolu...Z ciekawosci wyciagnelam go z doniczki ceramiczne i patrze, ze przezroczysta doniczka peknieta na pol - nie wiem jak :huh:, wyciagnelam go calkowicie ze starej kory i patrze a tam srodkowe korzenie w jakims plastiku, cale pociete i krotkie, niewyrosniete, pewnie to je przytrzymalo i zaczal padac :( Wywalilam to w cholere i dalam nowa kore...Ciekawe co z tego bedzie...hmmm

Zgredo
30-05-2011, 20:39
Emi, ten pierwszy jest niesamowity! Jestem pod wrażeniem ! Taki... koronkowy wzorek, boski :ok:

białaaaa
30-05-2011, 22:24
Biala, nie wiem o jakie biale robkami Tobie chodzi...
Ja mialam takie http://forum.wzorki.info/nasze-hobby/1430-storczyki-inne-kwiatki-10.html#post237126 (http://forum.wzorki.info/nasze-hobby/1430-storczyki-inne-kwiatki-10.html#post237126):(
Za pozno zobaczylam i szlag go trafil...

A moj niebieski na jednym pedzie stracil wszystkie kwiatki, zrobil sie zolty do samego dolu...Z ciekawosci wyciagnelam go z doniczki ceramiczne i patrze, ze przezroczysta doniczka peknieta na pol - nie wiem jak :huh:, wyciagnelam go calkowicie ze starej kory i patrze a tam srodkowe korzenie w jakims plastiku, cale pociete i krotkie, niewyrosniete, pewnie to je przytrzymalo i zaczal padac :( Wywalilam to w cholere i dalam nowa kore...Ciekawe co z tego bedzie...hmmm

hym są to takie białe małe robaczki żeby je zobaczyć trzeba się bardzo dobrze przyjrzeć mnóstwo tego jest i tylko w korze są i na korzeniach. na liściach i kwiatach nie ma tych robaczków mikroskopijnych.

Emilia B.
31-05-2011, 08:25
biała ja miałam takie coś w storczyku ale nie wiem co to za cudo - storczyk jeden padł a drugi reanimuje choć te robalki same znikły :huh: nie wiem dlaczego i skąd to sie wzieło.

białaaaa
31-05-2011, 10:57
oby w moich znikły bo jednego już wyrzuciłam a w 3 jest to jeszcze potraktowałam to decisem tzn za nużyłam doniczki w wodzie rozrobione z decisem i na wierzch to wypłynęło robactwo watahy tego były i to nawet nie zdychało zbytnio potem przepłukałam zimną wodą po kilka razy żeby to wypłukać i sobie myślę może będzie spokój ja patrzę wczoraj a tam gdzie nie gdzie łazi dalej to robactwo. i nie mam pojęcia jak to zwalczyć

rudzia1985
31-05-2011, 17:19
Poszukalam w necie i znalazlam takie cos
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

I tu jak je zwalczac :)

Forum Przyjaciół Bonsai :: Zobacz temat - SKOCZOGONKI (http://www.przyjacielebonsai.home.pl/forum/viewtopic.php?t=160)

Moze to te robale...

//zezwolenie na podanie adresu innego forum..;) /asia //

białaaaa
31-05-2011, 18:44
rudzia uratowałaś mi storczyki wyglądają identycznie dzięki kobietko :)

rudzia1985
31-05-2011, 22:03
Ciesze sie, ze moglam pomoc :)

białaaaa
01-06-2011, 10:06
wczoraj zanurzyłam w wodzie pozbierałam te robale, od dziś mają kurację przesuszającą :). to na pewno są te skoczogonki

rudzia1985
01-06-2011, 17:37
Napisz pozniej czy je wytepilas :) Powodzenia !

Sylwia1982
03-06-2011, 21:09
Rudzia czekamy na relacje ^_^. Mam nadzieje ze uda sieTobie wytepic te robale :ok:
Emi jaka nazwa tego pierwszego storczyka? Jest piekny :love:

rudzia1985
03-06-2011, 22:35
Sylwia ale ja nie mam robali, Biala je ma lub miala :)
Moje storczyki zarazone wyrzucilam do smietnika, reszta sie na razie trzyma ;)

Sylwia1982
03-06-2011, 22:46
Sorki Rudzia :P. Oczywiscie chodzilo mi o bialaaa :D. Jakos sie zamotalam ;]

Emilia B.
04-06-2011, 08:26
Sylwia - MILTONIA :)

Emilia B.
11-06-2011, 10:58
z mężem mamy taki "układ" - 1 wypad do dużego sklepu = 1 storczyk :D wróciłam wczoraj z 5 haha (z czego dwa z przeceny i będę je ratować , zobaczymy co wyjdzie z tego) Zakupiłam tez książkę i już jestem mądrzejsza (przynajmniej tak mi sie wydaje) hehe a wiecie ze wanilia jest storczykiem?
moje maleństwa:love: (na przedostatnim zdjęciu chciałam pokazać jaką ma wielkość w porównaniu ze zwykłym klasycznym storczykiem, który zakupiłam już wcześniej) :D
424294243042431424324243342434

samaron
11-06-2011, 11:01
Aleee piękne :slina:

tusia
11-06-2011, 11:40
OMG :o Emilia jaka kolekcja, cudenka:slina: zaden nie wyglada ze jest z przeceny, u mnie w Nomi to przeceniaja takie co juz ani paków ani kwiatów nie mają:/:

Emilia B.
11-06-2011, 11:54
no te z przeceny nie mają pąków - one tam na pierwszym zdjęciu z tyłu są :) te z kwiatami to po normalnych cenach :D

doriss
11-06-2011, 13:23
Mój pospolity ale za to obfity storczyk :D

rudzia1985
11-06-2011, 13:33
Doris, jest piekny...Cudne kwiatuszki i ile ich - wow :)

Emilia B.
11-06-2011, 14:17
Doris ale ci cudnie obrodził! piękny :ok:

katarynka89
11-06-2011, 14:21
DORISS bardzo ładny :)
ja kupiłam tydzień temu papryczkę ozdobną :) ładnie wygląda a papryczki można ususzyć i dodawać do potraw :) są podobno baaardzo ostre :) jak aparat naprawię to wkleje foto bo naprawde fajna roślina i nie potrzebuje dużo słońca a ja akurat mam ciemny pokój :/

doriss
15-06-2011, 17:28
To jest pierwszy pęd ...wychodzą jeszcze dwa:P

rudzia1985
15-06-2011, 18:48
No to bedziesz miala bujno na parapecie :)

Moj duzy przekwilt juz, stracil liscia ale wypuszcza nowego :)
Niebieski mi marnieje, podobnie jak bialy - cos nie mam szczescia do storczykow, zostaly mi dwa kwitnace, jeden stoi w miejscu i te dwa padaja...Chyba nie kupuje od serca albo warunki nie pozwalaja :(
Inne kwiaty doniczkowe rosna jak szalone, przesadzam, rozmnazam i wszystko gra...Tylko storczyki nie chca :(

doriss
15-06-2011, 19:16
Ja kupiłam pałeczki nawozowe do storczyków i podlewam tak żeby nie stały w wodzie bo tak sobie załatwiłam żółtego że zgnił.Tego któremu zrobiłam zdjęcie mam na pełnym słońcu przez większość dnia , na oknie od wschodu.Przedtem miałam storczyki na północnym oknie i marnie mi kwitły.po przekwitnięciu długo nie chciały puścić pączków, dopiero jak je przeniosłam na wschodnie okno.:D

rudzia1985
15-06-2011, 20:32
No ja mam na wschodnim oknie trzy i na zachodnim trzy i te na wschodzim padaja a te a zachodzie jeszcze jako tako wygladaja.
Dodam, ze stoja przy oknie z hartowanym szklem takze slonce odbija i tez mam plyn nawozowy, nie podlewam a spryskuje tylko na gorne partie korzeni takze nic mi mnie pognilo :) Nie wiem, moze nie mam reki do storczykow i stworzona jestem do innych doniczkowych :D

doriss
15-06-2011, 21:14
Myślę że te na wschodnim oknie dlatego padają bo mają za malo wody skoro je tylko spryskujesz. Proponuję podlać konkretnie , tak żeby postały w wodzie około godziny a póżniej nadmiar wylej.Ja tak robie.A pożnie za dwa dni sprawdzam na wyczucie podnosząc doniczkę do gory czy jest ciężka czy lekka.Jak lekka to podlewam znów.:D

rudzia1985
15-06-2011, 21:52
Tylko ja spryskuje ( 2 razy prysk na korzenie ) je codziennie, nie raz na tydzien i slonce tylko gdzies do okolo godziny 11 i pozniej zachodzi na drzewa wiec maja mniej slonca co powoduje, ze woda nie wyparowuje szybko niz tym na zachodzie bo tam juz od godz. 14 jest slonce...
A mowiac szczerze mam na wschodniej stronie tez tego wielgachnego i kwiatki trzymaly bite 5-6 miesiecy i dostawaly taka sama dawke wody jak te male :)
Mam je w plastkiach by lepiej korzenie widziec i na gorze niby sucho a na dole jak sie przyjrzymy to pelno wody tzn scianki doniczki sa z kropelkami wody :)
Wiec to nie kwestia podlewania - tak mi sie wydaje...

doriss
16-06-2011, 18:37
hmm.no to już sama nie wiem co jest zgrane..A spróbuj wycisnąć na korzenie trochę soku z cytryny.Storczyki lubią kwaśną wodę...Już nic nie przychodzi mi innego do głowy...:/:

Sylwia1982
16-06-2011, 19:00
Z tego co wiem to storczyki potrzebuja duzo wody...rzadziej ale za to porzadnie! Trzeba zostawic w wodzie tak jak pisze doriss. Sprobuj rudzia zmienic podlewanie. Moze sie cos ruszy :). A spryskuj wtedy czasem :P

rudzia1985
16-06-2011, 20:31
No wlasnie nie wiem...Pierwszego storczyka jakiego kupilam to wlewalam w niego duzo wody, nawet stala na podstawku ale kupilam zarazonego welnowcem innego ( nie wiedzialam, pozniej sie okazalo ) i postawilam kolo tego pierwszego i szlag go trafil nim sie zorientowalam ale rosl jak szalony do momentu zarazenia, nic mu nie bylo :huh:

Zobacze z ta cytryna, moze cos z tego bedzie :)

Emilia B.
16-06-2011, 21:42
Storczyki właśnie nie lubią dużo wody. Najlepiej je wsadzić do wody na 30 min do kilku godzinek, potem żeby odstały i odsiąkły. A nast podlewanie dopiero jak podłoże całkiem wyschnie i korzonki zrobią sie białawe. Zasada jest taka - lepiej mniej jak za dużo. Inaczej Wam zgniją. Dobrze tez używać wody z filtra albo takiej co odstała (lub deszczówka-też super) - żeby nie lać bezpośrednio z kranu tylko zostawić w otwartym pojemniku na dzień chociaż.
Te dwie rzeczy to jedne z głównych przyczyn przez które nam storczyki padają.

asia
16-06-2011, 22:41
u mnei tez widac roznice miedzy kupionymi w kwiaciarni a w markecie - te z kwiaciarni kwitna co rok/poltorej, a te z marketu jeszcze nie.. pewnie byly w zlych warunkach wczesniej... 'znam' jednego storczyka ktory zaczal kwitnac dopiero po 4 latach os stania w domu...

rudzia1985
17-06-2011, 15:00
Emi, w moim przypadku - jak pisalam wyzej - jak tego jednego podlalam obficie to nic z nim nie bylo, rosl pieknie, zakwitl mi dwa razy w roku w odstepie 3 miesiecy, dopiero po tym jak mi sie zainfekowaly robalami oba to juz nic mi porzadnie nie kwitnie albo stoi w miejscu albo zakwitnie i po tygodniu zaczyna gubic kwiatki i zolkna pedy, mimo ze nie podlewalam duzo, nie mam juz robali i nic nie gnije...
No i korzenie w wiekszosci powinny miec dostep do powietrza, dlatego polecane jest wkladnie w kore, wiec ta woda przelewa sie przez korzenie, nie stoi w miejscu...Do nich trzeba miec tez cierpliwosc, ktorej ja nie mam :P
Z innym doniczkowymi nie mam problemow, podlewam raz w tygodniu, bardzo duza iloscia wody, nie mam dziurek w doniczkach niektorych kwiatow wiec woda zostaje na dnie ale kwiaty rosna, zero problemow, zero zoltych lisci, niekotre maja po 8 lat :)

Emilia B.
17-06-2011, 15:24
bo to tez zależy od odmiany - pochodzą z rożnych stref klimatycznych i lubią inne warunki :) mieszańce często dostępne w supermarketach i kwiaciarniach są bardziej tolerancyjne (na nich dobrze sie uczyć). kwestia to wyczuć nasze maleństwa i podchodzić do nich z sercem a na pewno sie odwdzięczą :D

milenka_olsztyn
17-06-2011, 15:31
Moje np. mogą w wodzie stać i tydzień... ale pewnie dlatego że mam bardzo suche powietrze w domu...

samaron
17-06-2011, 15:43
Mi się ostatnio skończył płyn do mycia szyb, więc butelkę wymyłam, wlałam nowej wody, zdarłam naklejkę, żeby mi się nie myliło i postawiłam z myśla o spryskiwaniu podłoża moich 2 kwiatków.
Po 2 dniach woda się odstała a ja czym podlałam storczyka? ....
Płynem do szyb k*****a! Wypłukałam go, mam nadzieje, że nic mu nie będzie.

rudzia1985
17-06-2011, 16:37
Noo...sucho to ja tez mam w domu ;) 40 % wilgotnosci czyli min. o 10 % mniej niz powinno byc a mam wszystkie okna otwierane w okresie letnim ;)

Sami - Wlasciwie nie powinno nic mu byc...Zatrulas ewentualne robaki :)
Ja swoje przemywalam plynem do mycia naczyn by zabezpieczyc te zdrowsze od tych dwoch zarazonych i nic nie bylo :)

Emilia B.
25-06-2011, 12:35
Oj sami sami :D
a moja gromadka powiększyła się dziś o jednego storczyka (phalaenopsis z dużymi kwiatami) i Zantedeskia (nie mogłam przejść obojętnie) :)
4297942980
Ten mi pięknie rozkwita i ładnie się trzyma (jak narazie mój ulubiony :D )
42981
A to moja gromadka na parapecie chwały haha
42982

białaaaa
25-06-2011, 13:06
Napisz pozniej czy je wytepilas :) Powodzenia !
a więc dziewczyny dalej te robale są, przesuszyłam je i niby nie było ale po pierwszym podlaniu okazało się że są dalej, teraz to muszę środki chemiczne zakupić które tam były wypisane albo całkowicie przesadzić je w nową korę bo nie mam sił do nich


emilia piękne storczyki masz pozazdrościć mogę

Sylwia1982
25-06-2011, 14:20
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
Mam Emilko takiego samego i tez mi wlasnie zaczyna kwitnac.... :D
No ale tye kwiatow to nie bede miala jak u Ciebie :P. Piekny jest!

rudzia1985
25-06-2011, 14:22
Biala, przesadz w ostatecznosci. Sprobuj pierw z tymi chemikaliami :)

Emi - Calla :slina: Ja tez poluje do pokoju dwie sztuki ale skubane u nas drogie :p
W tym kolorze i zupelnie czarno-fioletowe mi sie podobaja :)
No i jaka kolekcja storczykow :)

Emilia B.
25-06-2011, 14:27
Dzięki dziewczyny :kwiatek: Dbam o nie jak moge :)
rudzia one są w supermarketach też np obi i ikea i kosztują po ok 25-50 zł :) tak sie na nią czailiśmy az w końcu patrze dziś w tesco po 25 zł to wzięłam :D

tusia
25-06-2011, 15:38
Emilia ta "Zantedeskia" jest nieziemska:slina: ostatnio w Obi sie nad nią sliniłam, cudoooooo:buja:

lenanails
28-06-2011, 10:29
to nasz jedyny okaz:) ale wypieszczony przez mojego tatę na max-a:) to jego ukochany kwiatek:)

rudzia1985
28-06-2011, 18:22
Lena pozazdroscic :)
Tez bym chciala by moj tato zajmowal sie kwiatkami i takimi efektami :)

lenanails
28-06-2011, 18:45
ale on ma obsesje:D jak się okaże że mu go podlałam to masakra sprawdza od razu czy nie za dużo wody oczywiście jest zawsze jemu za dużo:)
To poprostu maniak...moja mama mówi na naszego storczyka gejfrutek bo tato do niego mówi słodkie słowka rozmawia itp i dlatego jej zdaniem on jest taki boski że niby z miłosci do taty tak kwitnie:D . Za każdym razem ma coraz wiecej kwiatów teraz naliczyłam 44.

Emilia B.
28-06-2011, 18:59
lena piękny! widać że uprawiany z sercem bo do tych kwiatów trzeba je mieć :)

Emilia B.
30-06-2011, 08:04
jestem wniebowzięta!! a powodem jest to co widać na niżej zamieszczonym obrazku :) Mój storczyk z przeceny postanowił puścić pączki :love: wreszcie sie dowiem jak wygląda haha :D Reanimacja idzie w dobrym kierunku :)
43204

rudzia1985
30-06-2011, 08:19
Super Emi, Gratulacje :)

Stawiam na bialego z rozowym srodkeczkiem :P :)

Emilia B.
30-06-2011, 08:22
hehe no dziewczyny obstawiajcie :D zobaczymy kto zgadnie !! ;)

tusia
30-06-2011, 08:39
ja stawiam na butterfly taki motylek cytrynek:D:D

milenka_olsztyn
30-06-2011, 08:50
A ja stawiam na całego białego:)
mój storczyk oszalał... zobaczcie jakie pędy wypuszcza...

samaron
30-06-2011, 14:56
Ja stawiam na tygrysie cętki ;)
Milenka faktycznie - wściekliznę ma, jak mój :D

Emilia B.
30-06-2011, 15:17
Milenka to szalony jaki no :D pieknie wypuszcza! :ok:
no to za parę tyg sie dowiemy :D

rudzia1985
30-06-2011, 16:42
Milena tam widze masz liscia jednego pomarszczonego - mozliwe, ze albo przelalas albo przesuszylas kwiatka :)
Ja tez mam tak, tylko nie wiem po ktorej stronie wina :P

A pedy - super, niech kwitnie ile wlezie :D

Brilliant
30-06-2011, 17:22
emilko najwidoczniej go przelałas, storczyki to sa tzw pasozyty i nie potrzebuja duzo wody..

milenka_olsztyn
30-06-2011, 17:25
Ten liść jest taki odkąd kupiłam tego storczyka... Możliwe że jest tak bo wzięłam go z przeceny za 10zł i nie miał ani jednego kwiatka już..;/

Emilia B.
30-06-2011, 17:39
ninia do mnie to?? ja nic nie przelałam :D ja to już w storczykach jestem obstukana hehe ;)

Sylwia1982
30-06-2011, 19:44
Ja stawiam na bialego w fioletowe ciapki :skacze:

rudzia1985
30-06-2011, 19:46
Widzialyscie kiedys w sklepach, ze stroczyki sa w wazonach, wolne podloze, na dole tylko ciut kory albo wcale ?
Zastanawiam sie czy aby swojego zdechlaka tak nie zrobic :D
Moze byc cos z tego bylo :)
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

zrodlo: http://forumogrodnicze.info/index.php

Emilia B.
30-06-2011, 19:49
w ten sposób tworzy im sie mikroklimat :) mozesz spróbować choć warto przeczytać o danym gatunku co lubi :)

rudzia1985
30-06-2011, 20:14
Ja ogolnie rozmnazam tak inne kwiaty, ktore moga przebywac w takich warunkach ale na storczykach nie probowalam wiec zapytalam czy ktoras z Was moze cos takiego zrobila :)
Sposob taki uczylam sie w szkole na fasoli - chyba nie tylko ja :P

Emilia B.
30-06-2011, 20:48
a takie cudeńko dostałam dziś od męża w prezencie na imieniny :) marzył mi sie taki ciemny :)
43241

rudzia1985
30-06-2011, 21:48
Sasiad obok ma caly parapet zawalony takim wlasnie storyczykami w tym kolorze :)
Sa ladne ale nie mam do czego przypasowac wiec sa albo biale albo zielone :P :)
Piekny okaz :ok:

Wszystkiego Najlepszego z okazji imieninek :kwiatek:

Brilliant
30-06-2011, 22:16
ajc emilka zle przeczytałam posty i mi sie pomyliło..:)

rudzielec
30-06-2011, 22:45
Emilia, no to sie postarał małżonek, bo kwiat piękny;)
a oto mój:D

lenanails
01-07-2011, 06:52
emilia piękna gromadka:)

Emilia B.
06-07-2011, 12:47
dzięki dziewczyny :)
rudzielec śliczny okaz ;)

a ostatnio zauważyłam że moja miltonia zrobiła mi prezent - puściła nowy pęd, a nawet dwa :) a teraz czekam az mi przyjdzie młode Wandy fioletowej mmm :love:
43521

goslava
07-07-2011, 19:50
dziewczyny macie piekne kwiatki:)

Emilia B.
12-07-2011, 07:50
wczoraj przywieźliśmy kolejne maleństwa do domu :D
dwie hortensje i zółty storczyk :D (tak jestem zboczona i chora na tym punkcie) :D
4375543756437574375843759

RedSunset
12-07-2011, 08:48
Emilia, piękne te hortensje :love: i storczyk również :) mam identyczny ale już przekwitł :placz: i niestety ten piękny kolor mu blednie.

tusia
12-07-2011, 10:52
Emilia jak zawsze piekne kwiaty kupujesz, własnie topie sie w swojej ślinie na widok hortensji:D:slina:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Emilia B.
12-07-2011, 11:19
hehe nie głupi pomysł :D no jakiegoś bzika trzeba mieć poza pazurkami nie? hehe :D

samaron
12-07-2011, 11:21
Jesooo Emilka - no oszalałaś, ale takie pięknoty, że się nie dziwię :D
Już wyobrażam sobie nastawiane w saloonie :D:D

Paulka
12-07-2011, 12:03
oj Emilko Emilko...obserwuje temat juz od jakigos czasu i naprawde masz bzika na punkcie kwiatów (oczywiscie pozytywnego), i skojarzyłam to z jednym z odcinkow programu "trudne sprawy" tylko ze tam kobieta koty znosiła do domu:Doczywicie nie zycze CI takiej sytuacji jak w programie, ale tak mi sie skojarzyło:wstydek: no sliczne masz te kwiatuchy nie ma co:Dpozazdroscic oczywiscie "ręki" do kwiatów:D
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Emilia B.
12-07-2011, 13:06
nic mi nie wypuszcza...bynajmniej nie zauważyłam :)
Kwiatów nigdy za wiele hehe :D

Paulka
12-07-2011, 13:58
to moze kwiatek ktorego mam to nie est ten o ktorym rozmawialysmy,albo inna odmiana...ja niesety sie nie znam na kwiatach:wstydek:
a moge wstawić tu zdjecie i pomozecie mi znalezc jego nazwe??

Emilia B.
12-07-2011, 14:47
wrzucaj ;)

RedSunset
12-07-2011, 14:49
Paulka ten kwiat który masz to pewnie Calla (Kalia). Ja mam ich 5 i każda przed deszczem ma kropelki rosy na listkach :D A ten kwiat który ma Emilka to też raczej Kalia...tylko pewnie inna odmiana, i może dlatego nie ma rosy przed deszczem :D ale pewności nie mam na 100 % mogę się mylić :)

goslava
12-07-2011, 14:58
emilko jakie masz boskie kwiatki suuuuper :)

Paulka
12-07-2011, 20:44
no i co za ta kwiatek jest??

RedSunset
12-07-2011, 20:56
mam identyczne,2 białe, różowy,żółty i pomarańczowy - sadziłam sama z cebul i gdy kupowałam to na opakowaniu pisało Calla czyli potocznie kalia...

Emilia B.
12-07-2011, 21:06
ja mam Zantedeskia (zwana również jako Cantedeskia, kalja, kalijka) są różne odmiany jak w storczykach :)
Tu na szybko znalazłam stronkę Kalia (Zantedeschia) :: Rośliny :: terrarium.com.pl (http://www.terrarium.com.pl/zobacz/kalia-zantedeschia-51.html) :)

rudzia1985
12-07-2011, 22:20
Paulka, to chyba bedzie cantadeskia cameo...Inna odmiana, tak cos mi sie wydaje :)
Tradycyjnie moge sie mylic :p

Paulka
13-07-2011, 09:43
rudzia chyba nie, bo z tego co widze to one sa rozowe i poza tym pisza o nich ze to sa ciete a te moje to raczej do ciecia sie nie nadaje, ja tez moge sie mylic...ale tak mi sie zdaje

rudzia1985
13-07-2011, 17:01
Mysle, ze najprosciej wziac fotke albo kwiatka i isc do kwiaciarni zapytac co to za okaz :D Tam sie powinny znac na kwiatkach, moze nie na uprawach bo kazdy inny ale choc nazwe sie dowiedziec :)

Emilia B.
19-07-2011, 13:55
no i chyba Milenka wygrała hehe :D
o to jak zakwitł - białasek :D
44049

rudzia1985
19-07-2011, 15:17
To teraz musisz jej tego kwiatka oddac :D hehehhe

Piekna sztuka :)

samaron
19-07-2011, 16:08
Oj ja tam widzę nakrapiane panterki w środeczku ;)
Piękny jest :)

tusia
19-07-2011, 16:11
sliczny, wychodzi na to, ze w loterii nie mam szczescia, bo nie trafiłam w kolor:D

Emilia B.
19-07-2011, 16:15
a to ty sami na taki biały z tygryskiem w środku stawiałaś? :)
ogólnie fajnie mieć niespodziankę co to wyrośnie hehe (ale nie odddddam :P ) bede czesciej z wyprzedawszy przekwitnięte kupować-przynajmniej mniej sie nad kolorem zastanawiam haha

rudzia1985
19-07-2011, 23:04
I to bedzie najlepsze rozwiazanie :D
Masz juz tyle rodzaji kolorow, ze nastepne to beda niespodziewajki :)

milenka_olsztyn
20-07-2011, 10:08
hehe też miałam taka niespodziankę i też był biały:) mi mój białasek też zakwitł ładnie:)

kasiasssss
20-07-2011, 10:09
:skacze::skacze::skacze::skacze:
mam wkoncu storczyka
taka zwyczajny,piekny,mam nadzieje ze bedzie kwitl latami heheh

Emilia B.
10-08-2011, 11:28
kasiassss niech ci się dobrze chowa :ok:
od mężulka (marzył mi sie taki kolorek)
4489844899

kasandra262
10-08-2011, 11:33
Emi ty narkomanko kwiatkowa piękne bestie dostajesz mi się takie marzą ale jakoś czasu nie ma żeby podskoczyć do sklepiku ale chociaż się na twoje napatrzę :)

tusia
10-08-2011, 11:33
piekny storczyk Emilia:D
ja oststnio kupiłam storczyka do reanimacji w leroy merlin, za 12 zeta:D młody, podwójny biały, ostały mu sie tylko po 2 kwiaty na kazdym pędzie ..........ale......juz na jednym wypuszcza nowe pąki:skacze: udało sie:yess:

Emilia B.
10-08-2011, 11:40
tusia gratki - ale to cieszy coooo :D hehe
ja też kupiłam za 5 zł ostatnio do reanimacji białaska i się teraz kuruje na parapecie chwały haha :D
kasandra kiedys chwile znajdziesz, pójdziesz, kupisz jednego i dooopiero sie zacznie :D

tusia
10-08-2011, 11:42
zgodze sie:D do Ciebie Emilia jeszcze mi daleko ale najpierw kupiłam jeden, potem drugi i trzeci i pewnie nie ostatni:D

aga
10-08-2011, 12:14
Emilia czy masz jeszcze w domu okno na którym nie ma storczyka?:D zastanawiam się gdzie Ty to wszystko mieścisz :D
piękny jest :love:

milenka_olsztyn
10-08-2011, 12:46
Piękny kolorek ma:)
ja też się zastanawiam gdzie ty je mieścisz bo moich 5 jest tak akurat na parapecie (chociaż weszło by pewno więcej:))

Emilia B.
10-08-2011, 13:35
na jednym parapacie mam 10 szt + jedno młode i dwa w salonie :D
tylko jeden parapet sie nadaje bo jest od wschodu , reszta niestety od południa i by sie popaliły....teraz maż ma mi zrobić taki kijek wysoko nad oknem na którym będę mieć wiszące orchidee :cwaniak2: ale coraz rzadziej trafia mi sie znaleźć okaz który mnie urzeknie i nie kosztuje powyżej 100 zł hehe :D

rudzia1985
10-08-2011, 17:28
Ja mam 6 ale caly czas szukam w przecenie jakiegos jeszcze, ostatnio same zdechle wiec nie biore :) Duzych pelno ale nie mam gdzie wstawic, mam jeszcze doniczkowe ok 40 szt...
Emi, wiszace orchidee to fajny pomysl, ja mam taki kwietnik od sufitu do podlogi, zdemontowany, czeka na pomalowanie ale moze skorzystam i tez se wloze storczyki tam :D

Chocolata
12-08-2011, 20:17
Ja wczoraj kupilam w Practikerze 3 miniaturki
44968

I mam do Was pytanie... Na starym storczyku wyrosly mi na pustych łodygach kwiatowych nowe kejki i sa juz dość spore. Chciałam je przenieść do doniczek ale poszukuje prasowanego mchu nowozelandzkiego ( ponoć najlepszy do rozsady) Macie może jakiś zapasik? Odkupie:)
44969

rudzia1985
12-08-2011, 21:15
Czoko jej ale super mini orchidee, te fioletowe wygladaja jakby byly aksamitne :) Boskie...
U mnie taki maly kosztuje wiecej niz zwykly z jednym pedem :p

Co do przesadzania...Jesli to mlode to bym nie ruszala, poczekalabym na wiecej korzeni i wtedy przesadzila :)
A tu mozesz kupic meszek, nie jest drogi, 100 kosteczek 18 zl :)
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Edyta 1064
12-08-2011, 21:30
A ja 2 miesiące temu też sobie kupiłam do salonu.To mój pierwszy storczyk i już zachorował.Jakieś robaczki w nim łażą i wszystkie kwiatki opadły.Kupiłam coś na wszelkie robactwa i podlałam ale te paskudy trzy dni pozniej nadal łażą,takie białe malutkie.Myślę że już chyba nic z niego nie będzie.Nie był to żaden piękny okaz ale i tak mi go żal.

rudzia1985
12-08-2011, 21:43
Edytko a poczytaj tu w poscie :) Moze cos pomoze, chyba ze wyrzucilas juz go :(

http://forum.wzorki.info/nasze-hobby/1430-storczyki-inne-kwiatki-14.html#post271290

Chocolata
12-08-2011, 21:49
Czoko jej ale super mini orchidee, te fioletowe wygladaja jakby byly aksamitne :) Boskie...
U mnie taki maly kosztuje wiecej niz zwykly z jednym pedem :p

Co do przesadzania...Jesli to mlode to bym nie ruszala, poczekalabym na wiecej korzeni i wtedy przesadzila :)
A tu mozesz kupic meszek, nie jest drogi, 100 kosteczek 18 zl :)
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Mini kupilam po przecenie za 19 zl szt. i sie spoznilam bo byly ponoc pomaranczowo-rózowe jeszcze:(
Korzonki maja juz po 5-6 cm i rosną od marca chyba, wiec spokojnie mozna je juz oddzielić.
No wlazlam tam ale jak doszlam do kupna to sie okazalo ze sobie życzą ponad 20 zl chyba za wysylke.. bezsens:(

rudzia1985
12-08-2011, 22:47
No to moze inna firma ?
A jak nie to moze ktoras z dziewczyn z pod tej miejscowosci by odebrala osobiscie i wyslala Tobie ? :)
A Sami skad dokladnie jest ? :) Ona tam te rejony :D

tusia
17-08-2011, 13:45
wrzuce moje storczyki45088, biały po reanimacji4508645087
jeden w kolorze buterfly na razie rosnie w siłe lisci i korzeni:
rózowy z biedronki kwitnie od połowy marca i dopiero niedawno opadły mu 3 kwiaty
no i i biedronkowa sundevilla:love: stoi na tarasie45089

rudzia1985
17-08-2011, 18:52
Kot tez po reanimacji ? :P
Sami piekne okazy :ok:


Moje pomarszczone, zdechle i obciete to samej gory z korzeni tez zaczyly powoli odzywac, mam wystajace male listki, kilka pedow a no i korzeni nie brak :)
Zapuscilam tez jednego tylko w wazonie i rosnie super, kwiatuszki na razie tylko dwa ale rosna kolejne :) Podlewam co dwa dni tzn. wazon pelen wody ( do pierwszych lisci ) i na 10 min stoja w niej korzenie, pozniej wylewam i zostawiam troszenke wody na dole by mialy czym oddychac ale nie powinny dotykac wody wiec w srodku jest obciete denko od doniczki plastkowej...
Polecam jak ktos nie ma reki to storczykow w doniczce i nie wie jak podlewac :)

No i kupilam kalie w przecienie ale nie bylo czarno-fioletowej to wzielam cremowa :)

milenka_olsztyn
22-04-2012, 19:52
Ja musiałam dziś jednego storczyka mojego wyrzucić... niestety ale nic by z niego nie było..
Ale za to zobaczcie jakie cudo dostałam dziś od mojego ukochanego :)

rudzielec
22-04-2012, 20:34
jaaa czego juz ludzie nie zrobią:D ale trzeba przyznać, że jest przepiekna <3

Iraa
23-04-2012, 08:06
Milenka a ta róża to jakas krzyżówka czy farbowana? Piękna,ale gdyby nie farbowana, to przyznaje,że jeszcze takiego kwiatka nie widziałam.
Ja od zawsze lubiłam kwiatki,ale od kiedy przygarnęłam kota w domu nie mam żadnego,wszystko zjada,nawet ogonek od ananasa! Miałam kiedyś taką klientkę,która od lat "zbierała" i pielęgnowała w domu różnego rodzaju storczyki,robiło to niesamowity efekt.Nie wiem ile ją to wynosiło,ale nawet w łazience miała w szklanej dużej misie wodę a w niej wraz ze świeczkami pływały storczyki...oh jak pięknie :)

milenka_olsztyn
23-04-2012, 08:09
Ta róża nie wiem jakim sposobem jest zrobiona.... nie mam pojęcia..

rudzielec
23-04-2012, 08:30
nie no raczej jest barwiona:)

milenka_olsztyn
23-04-2012, 08:31
no pewnie coś na podobę tych niebieskich storczyków....

rudzielec
23-04-2012, 08:35
ale to nie zmienia faktu, ze sama bym taka chciala rozyczke, boska :slina:

milenka_olsztyn
23-04-2012, 08:51
A no boska boska:)

asia
23-04-2012, 12:47
cudna:D

wiem ze da sie zrobic kwiata na kilka kolorow przekrawajac jego lodyge i wsadzajac do kilku pojemnikow z barwioną wodą. ale w tej rozy kolory są tak nasycone jakby aerografem namalowane, boski efekt:D:D


a sluchajcie, co sie dzieje, jesli storczyk wypuszcza lodyge, pąki, a potem te pąki więdną?

lirene21
23-04-2012, 16:18
a sluchajcie, co sie dzieje, jesli storczyk wypuszcza lodyge, pąki, a potem te pąki więdną?


mi się wydaje że albo ze stresu zrzuca kwiaty albo go owiało

asia
23-04-2012, 18:08
ja juz tak 3 raz mam;( ogolnie mam sporo storczykow i rosną mi jak dzikie, ale tylko liscie i korzenie. a faktycznie ze w tym jednym pokoju, juz kilka razy rosliny puszczaly i pędy i dopiero te pąki więdły, sama roslina nadal w swietnej kondycji, myslalam zeby moze nie podlewac czy cos? bo podlewalam normalnie. chyba te takie przeciagi mam w tym pokoju...

rudzia1985
23-04-2012, 19:47
Zauwazylam, ze stroczyki najlepiej podlewac w ciagu 5-6 dni ( latem ) zamaczajac cala donczke do lisci w wodzie i pozostawic na max 15 min, odsaczyc > Mi sie czasami zadarzalo na godzine bo zapominalam ale sie nic nie dzialo...Albo zamoczyc wtedy, gdy na sciankach nie ma juz koropelek wody lub pary ( zima )...
Ja odratowalam tak swoje 3 zmarniale stroczyki, dlugo trwalo bo az rok ale sie nie poddalam, zal bylo wyrzucac bo byly drogie, te sklepowe wyladowaly w koszu, poszlo chyba z 5 sztuk :)

Z moich obserwacji przez dwa lata i kilku zmarnialych sztukach:
Pedy moga padac bo doniczka moze byc juz za ciasna dla korzeni > one potrzebuja duzo powietrza
Zawiniete korzenie w srodku doniczki pognily ( golym okiem nie widac miedzy kora ) a na sciankach i dnie moga wygladac normalnie > wyjac, obejrzec, wsadzic do wiekszej uwazajac by nie uszkodzic, jesli taka potrzeba, dac mniej kory lub innego podobnego podloza
Lub gatunek wyhodowany w "niewoli" zamiast u hodowacow, ze do konca sie nie rozwina lub kwitnie co kilka lat > to przewaznie te z marketow
Dotknij liscie, jak sa pomarszczone i miekkie, opadajace w dol tzn ze albo przelany albo wysuszony...
Sasiadka przestawila storczyka z kuchni do pokoju goscinnego, gdzie bylo o 3 st cieplej i kwiat zgubil wszystkie liscie a kwiatuszki zostaly.
Mi najlepiej rosna w lazience, gdzie mam najzimniej :P
No i jeden mam w rehabilitacji bo wlasnie mi korzenie w samym srodku pognily, obcielam od zdrowego w dol, teraz czekam, moze sie przyjmie ;)

asia
24-04-2012, 16:09
mi nic nie gnije, rosną bardzo pięknie. tylko te pąki więdną, nie gniją:(

rudzia1985
24-04-2012, 16:49
A nie napisalam, ze paki czy pedy gnija tylko korzenie ;)
Gdzies tez wyczytalam, ze najlepsza woda do storczykow to woda deszczowa ale odstala, zeby ten caly "brud" opadl na dno :) One tylko taka wode w dziczy maja, zadnej z kranu lub przegotowanej > chyba poswiece jednego i zobacze co sie bedzie dziac :P

Zuuzaneczka
27-05-2012, 19:46
Mój mały ogródek:

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

milenka_olsztyn
27-05-2012, 20:06
Ale piękne kwiaty:):)

zyza
27-05-2012, 20:11
piekne storczyki Zuzaneczka :)

ja uwielbiam te kwiaty bo.... nic przy nich nie robie a rosna jak głupie... zrzucaja kwiaty i znow puszczaja! co maja? okno poludniowe czyli non stop słonce, zima cieplo od kaloryfera i podlewam raz na 3-4 tygodnie... ale wtedy ze 3 szklanki... choco mi powiedziała ze lubia shoking czyli podsuszyc a potemjak w tropikach duzo deszczu :)

zauwazylam ze najwiecej daje miejsce takze Asia zrobim przesiadke na rozne okna zobacz gdzie sa grzeczne :) moja mama zasuszone stroczyki bez pedow mi dała... i co? 3 tygodnie u mnie i sie puscily znów :)

takie proste w obsłudze az miło:)

lirene21
29-05-2012, 13:57
to i ja pokaże część moich dzieciątek :) pierwsza to brassia moje najcenniejszy okaz :) aktualnie kwitnących mam 12 ( pokazanych mam 11 bo posiadam dwa białe falki) a w stanie spoczynku 6 :) wszystkie mam ustawione na wschodnich i zachodnich parapetach. Podlewam je dopiero jak doniczka jest lekka i nie ma kropelek na sciankach doniczek. Wyjątkiem jest brassia ją podlewam co 3 dni żeby utrzymać wilgotne podłoże. Oczywiście tylko przegotowana woda lub deszczowka.
55236 55237 55238 55239 55240 55241 55242 55243 55244 55245 55246

Nysza
29-05-2012, 16:41
a sluchajcie, co sie dzieje, jesli storczyk wypuszcza lodyge, pąki, a potem te pąki więdną?


mi się wydaje że albo ze stresu zrzuca kwiaty albo go owiało

tak się dzieje również wtedy, gdy ma zbyt suche powietrze
- u mnie pomógł mokry keramzyt na podstawkach
w bardzo szybkim tempie wypuścił nowe dorodne kwiaty

asia
29-05-2012, 21:35
keramzyt przerabialam :) teraz mi 3 kwitną a jeden wypuszcza ciekawego cosia, moze to keika, nie wiem, musze go sfotografować i wam pokazac :)

Ladyss
07-06-2012, 20:10
Dziewczyny mam problem... Mam dwa storczyki, jeden od dwóch lat, drugi od roku. Opadły mi kwiaty, kilka centymetrów łodygi jest ususzone - czyli normalna sprawa. Zastosowałam odżywkę i w obu wysoko na tych łodygach zaczynają mi wyrastać liście zamiast nowych pąków. Nie wiem co jest grane bo nigdy się z tym nie spotkałam :/:

lirene21
07-06-2012, 20:34
Dziewczyny mam problem... Mam dwa storczyki, jeden od dwóch lat, drugi od roku. Opadły mi kwiaty, kilka centymetrów łodygi jest ususzone - czyli normalna sprawa. Zastosowałam odżywkę i w obu wysoko na tych łodygach zaczynają mi wyrastać liście zamiast nowych pąków. Nie wiem co jest grane bo nigdy się z tym nie spotkałam :/:


gratuluje storczyki wyhodowały sobie "dzieci" czyli keiki:) bedziesz miala male storczyki :)

Ladyss
07-06-2012, 20:39
No tak wyglądają jak odnóżki ale tak wysoko?:o

Zuuzaneczka
07-06-2012, 23:59
Jak najbardziej możliwe, moja koleżanka ma storczyka i liście rosną jej hen hen wysoko nad ziemią :P śmiesznie to wygląda, ale w sumie trzeba się cieszyć :)

Nysza
08-06-2012, 07:23
No tak wyglądają jak odnóżki ale tak wysoko?:o

haha tak, tak wysoko
jak ten mały keik dorobi się przynajmniej 3-4 ( po 5cm każdy ) korzeni to możesz go oderwać od matki
i wsadzić do nowej doniczki
u mnie był ten sam przypadek -jednak keik został z matką
i obecnie kwitnie mi i keik i matka - super to wygląda :)

milenka_olsztyn
08-06-2012, 07:53
Nysza pokaż zdjęcie bo aż ciekawa jestem :)

Nysza
08-06-2012, 08:17
a proszę Cię bardzo :)

fotka pierwsza - tak wyglądał w zeszłym roku wypuścił keik
a pęd. który kwitnie całkowicie uschnął

po kilku tygodniach matka wypuściła sobie nowy pęd
i obecnie wygląda właśnie tak :)

milenka_olsztyn
08-06-2012, 08:24
rzeczywiście pięknie to wygląda:)

rudzia1985
08-06-2012, 20:19
Mi keik wyrosl od podstawy jak zalalam najmlodszego liscia. Przypadkiem nalala mi sie woda do srodka i nie wytarlam, lisc zgnil a po kilku tygodniach wyrosl "mlody" ale stoja w miejscu :)
W chwili obecnej moje kwiatki spia lub wypuszczaja pedy :)

asia
10-06-2012, 15:23
powiedzcie mi, coz to mi slicznego wyrasta?:)

rudzia1985
10-06-2012, 20:25
Jak na moje to bedzie lodyga/pien, z ktorej beda pozniej wyrastac liscie i kwiatki bo widze, ze to inna odmiana, ta slupkowa :) Taaa ?

MadaPP
10-06-2012, 23:38
o prosze jakie fajne cos;PP z moim storczykiem stało sie coś pól roku temu ale teraz odrasta nowy pęd;)) i rośnie chyba z 1 cm dziennie! jak na drożdzach:P

doriss
16-06-2012, 18:08
Piękniusie te wasze kwiaty dziewczyny..:wow: . A co ..też się pochwalę :D

rudzia1985
16-06-2012, 21:36
Wow, takiego bujnego dawno nie widzialam...Pieknie sie wyhodowal :)

milenka_olsztyn
17-06-2012, 16:32
Ale przepiękny!! marzy mi się taki:)
ja wczoraj kupiłam sobie taką kalię:)
http://assets1.ogrodowisko.pl/uploads/p/0/1007/original.jpg
Zdjęcie ze strony Ogrodowisko (http://www.ogrodowisko.pl)

rudzia1985
18-06-2012, 21:01
Oooo..."czarna", moja ulubiona :)
Mialam ostatnio zolta/biala ale padla po kilku dniach, nie wiem czemu :(

Nysza
18-06-2012, 21:23
doriss co za okaz !!!!!!!!!1 tfu, tfu tfu :wow::wow::wow:
może mnie też sie tak uda :huh:

lirene21
19-06-2012, 09:53
doriss (http://forum.wzorki.info/members/11583-doriss.html) piękny okaz jest się czym chwalić :)
milenka_olsztyn (http://forum.wzorki.info/members/1274-milenka_olsztyn.html) gratuluje Cantedeski :) urocze kwiatki, sama mam jedną sztukę ale białą. Marzy mi się dwu kolorowa :)

kasandra262
20-06-2012, 09:32
Ja również wpadłam w amok storczykowy, mam już dwa biały i fioletowy, i na pewno na dwóch się nie skończy są cudowne, :)

---------- Dodano o godzinie 09:32 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 11:22 ----------

dziewczyny potrzebuję pomocy żółkną mi liście w moim nowym storczyku odpadają, moze ktoś mi powiedzieć coś?szkoda byłoby go zmarnować :( co ja mam zrobić?

milenka_olsztyn
20-06-2012, 09:36
Mi liść żółknie często jak wyrasta mi nowy. To ten od spodu żółknie o odpada...

kasandra262
20-06-2012, 09:42
ale to już drugi , i nie wiem czemu czytam i czytam ale nic nie mogę znaleźć . a tu fotki :( moz ktoś mi pomoże

Nysza
20-06-2012, 12:09
żółkniecie liści może wskazywać na zbyt dużą ilość światła
u mnie też tak jeden zareagował po przyniesieniu ze sklepu.
Postaw go nieco dalej od okna,
tego żółtego liścia nie usuwaj aż nie uschnie.
Przecieraj liście z kurzu kilka razy w tyg. wilgotną ściereczką - one to uwielbiają :)
Podlewaj gdy kora będzie sucha jak wiór a na doniczce nie będzie nawet rosy
zauważyłam, ze storczyki lubią jak się je czasami przesuszy ...

asia
20-06-2012, 12:28
jak patrzę na tą fotkę to raczej wydaje mi sie ze tak jak milenka mówi, mi tez jak nowe rosną to co jakis czas te "stare" więdną i lecą

lirene21
20-06-2012, 12:54
zgadzam sie z Asią, korzenie ma ładne, zdrowe. Poczekaj trochę a powinien wypuścić nowego listka, jeśli zacznie nastepny żółknąć wtedy zacznij działać. Listki możesz przecierać wilgotną szmatką, ja dodatkowo kilka razy dziennie je spryskuję delikatnie wodą żeby utrzymać wilgotność powietrza :)

rudzia1985
20-06-2012, 18:58
Bez paniki :)
Tam pod tym zoltym listkiem jest taki maly zielony koniuszek > to jest nowo wyrastajacy korzen. Z tego powodu, ze one rosna przewaznie do gory, lisc byl dla niego przeszkoda i zmarnial ale za jakis czas pojawi sie kolejny na czubyszku lub nowy ped...Przy okazji to doniczka ciut za cisna :)

Swoja droga, tam na lisciach masz takie biale kropki wygladajace jak kurz, sprawdz czy sie kleja te jak i pozostale liscie oraz koncowki pedow.
Jak nie to wsio ok, jak tak to przygladaj sie mu bo to moze byc oznaka zakazonego kwiatka przez welnowca ( maly bialy wlochaty robal ) :(

kasandra262
21-06-2012, 06:11
dzięki dziewczynki za odpowiedź, nie tam nie ma nic lepiącego , po prostu się ukurzył , stoi mi na ławie przy moich sznureczkach (sutaszu) bo nie mogę się na niego napatrzeć , dzięki wam kochane jesteście trochę mnie uspokoiłyście , jestem panikara i tyle, ale zobaczymy co się wydarzy:)

lirene21
23-06-2012, 14:20
mała aktualizacja mojego storczykowego okna :)
moja różowa piękność jest dla mnie bardzo hojna http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_smile.gif dwa pięknie kwitnące nowe pędy plus trzeci dopiero nieśmiało pokazujący swoje kwiaty:)56041 łaciaty phalenopsis wypuszcza 3 pęd i mój wyczekany phal. w końcu pokazał w pełni swoje piękno http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_rolleyes.gif kupiłam go z 1 prawie uschniętym kwiatem 56039

56040
niestety moja Brassia już przekwitła http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_sad.gif ale przy dzisiejszym podlewaniu miło mnie zaskoczyła http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_smile.gif znalazłam 4 malutkie pseudobulwy http://forumogrodnicze.info/images/smiles/clap.gif proszę nie przerażać się pomarszczonymi pseudobulwami- kupiłam ja w gorszym stanie ;)560425604356044

asia
24-06-2012, 12:07
super:D wiesz co, u mnie te pomarszczone calkiem uschly czy cos, natomiast wyrosly nowe:D

lirene21
24-06-2012, 15:16
tak...mam obsesje...kupilam kolejne dwa storczyki- moje okazy nie mieszcza sie juz na parapecie http://e.pinger.pl/smile.gif http://i.pinger.pl/pgr131/783d946e001ca9ee4fe711cc/DSCN4538.JPG (http://i.pinger.pl/pgr479/1365668500186ac14fe711cc/)


http://i.pinger.pl/pgr75/bf893063001c77674fe711d8/DSCN4539.JPG (http://i.pinger.pl/pgr500/cf6c0d880011b0834fe711d8/)

bylismy dzis z moim mężem na targach rolniczo- ogrodniczych w Końskowoli. Nie mogłam sie oprzeć http://e.pinger.pl/silly.gif dodatkowo kupiłam takie ooo cudo http://e.pinger.pl/smile.gif http://i.pinger.pl/pgr413/c4947d5a00200fef4fe71214/DSCN4544.JPG (http://i.pinger.pl/pgr247/a589fa02001cb3464fe71214/)
nie znam niestety nazwy.
Mój M. zakupil kolejne adenium, nie moge doczekac sie kiedy wszystkie zakwitną- w sumie adenium mamy 15 szt. wczesniejsze wyhodowalismy z nasionek http://e.pinger.pl/smile.gif

lirene21
03-08-2012, 11:56
moje storczyki częściowo przechodzą stan spoczynku, ale kilka szaleje z nowymi pędami http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_smile.gif moja wielka niewiadoma pokazała w końcu swoje kwiaty http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_smile.gif kupiony na przecenie za 9zł w obi o ile dobrze pamietam:) http://images43.fotosik.pl/1484/fa49a2e1dcff6bd2.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa49a2e1dcff6bd2.html)
http://images46.fotosik.pl/1701/52e218137d0bd00b.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52e218137d0bd00b.html)

mój różowy kwitnie na 3 pędach, ciężko objąć go calego aby pokazać jego piękno http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_smile.gif http://images35.fotosik.pl/1557/62aada471e3785d3.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/62aada471e3785d3.html) http://images42.fotosik.pl/514/613a085cc5fff8e1.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/613a085cc5fff8e1.html)

brassia szaleje z nowymi przyrostami http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_smile.gif http://forumogrodnicze.info/images/smiles/clap.gif http://images38.fotosik.pl/1735/a0c1084e2b32b420.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a0c1084e2b32b420.html) http://images39.fotosik.pl/1690/b3c0a445403ef60d.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b3c0a445403ef60d.html) http://images39.fotosik.pl/1690/7fb73d60c407516e.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7fb73d60c407516e.html)

łaciaty falek wypuścił nowy pędzik i już prawie kwitnie http://forumogrodnicze.info/images/smiles/taniec.gif http://forumogrodnicze.info/images/smiles/clap.gif http://images47.fotosik.pl/1484/1d826fa758f4fbf5.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d826fa758f4fbf5.html)

no i na koniec miła niespodzianka zastana po wyjeździe nad morze http://forumogrodnicze.info/images/smiles/icon_biggrin.gif przed wyjazdem spróbowałam zapylić kilka storczyków i oto efekt http://forumogrodnicze.info/images/smiles/clap.gif mój pachniuszek "zaciążył" http://forumogrodnicze.info/images/smiles/heja.gif http://images42.fotosik.pl/514/99ab0e303ac11ccd.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/99ab0e303ac11ccd.html)

kaka80
04-08-2012, 00:02
matko jak ty go zapylilas???? sliczne te twoje okazy,kocham storczyki ale jakos mi nie idzie,mam jednego ,ktory mi nie chce zakwitnąć i nie wiem co mam z nim robic zeby mu pomoc,jutro wstawie zdjecie ;)

rudzia1985
04-08-2012, 18:15
Lirene a wiesz, ze teraz bedziesz musiala czekac ok 6 miesiecy az ta torebka dojrzeje a nasiona bedziesz musiala przelozyc do pozywki z agaru, ktore w domowych warunkach moga obumarnac a jak sie juz uda to bedzie jeszcze wiecej czekania i roboty ? Nie polecane sa warunki domowe do tego typu rozmnazania ale...Zycze powodzenia :)

lirene21
04-08-2012, 22:58
wiem wiem :) ale lubie wyzwania ;) nic nie trace moge jedynie zyskać :)

kasandra262
05-08-2012, 16:03
No i mój storczyk o którego tak się martwiłam żyje :) liści już nie gubi za to rośnie nowy listek i puszcza nowe pędy u dołu nie wiem co to czy to korzeń czy nowy przyrost później wrzuce fotkę to zobaczycie, jeden mój teź już pogubił kwiaty i siedzi sobie taki golasek :P

DianaT
07-08-2012, 09:53
A ja sobie wczoraj kupilam takiego olbrzyma

http://pliki.wzorki.info/images/GqfFh.jpg

I takie trzy miniaturki:

http://pliki.wzorki.info/images/Yj23O.jpg

Pierwszy raz widzialam takie duze storczyki i takie miniaturki wiec nie moglam sie powstrzymac :skacze:

rudzia1985
07-08-2012, 17:35
Piekny okaz...Mam takie trzy, tyle ze 2 biale i zolty ale spia juz dobre pol roku :(
A mini storyczki sa sliczne ogolnie, tylko u mnie cena drozsza niz za zwyklaka z 2 pedami :o

ps. Masz sliczne firanki :)