PDA

Zobacz pełną wersję : storczyki i inne kwiatki:)



Strony : 1 2 [3]

DianaT
07-08-2012, 18:36
U nas też te małe drogie bo po 40zł. Firanki drogie były ale jestem bardzo zadowolona. I najwazniejsze że po praniu prasowąć nie trzeba

nanami7
14-08-2012, 13:50
moje kwiaty :)
dzis zakupilam papryczke, storczyka mini i storczyka XL u nas na gieldzie kwiatowej.
Papryczka 6 zł.
Mały storczyk 8 zł a gigant 20 zł :skacze:

Izi
14-08-2012, 22:47
Dziewczynki czy któraś z Was hoduje storczyka cymbidium? To jest ten o liściach przypominających dużą trawe:) Dostałam takiego w lutym miał piękne kwiaty:love: postawiłam obok innych storczyków i codziennie zaglądałam czy może nie zacznie znów kwitnąć. Długo nie kwitł więc zaczęłam grzebać w necie. Dogrzebałam się że ta odmiana praktycznie od maja powinna stać na zewnątrz:wow: i że jeśli będzie miała za ciepło w domu (lubi chłodne noce) to może nie zakwitnąć wcale. Pierwsze co doniczka w łapę i na dwór. Stoi sobie teraz ale dopiero jakieś 2 tygodnie. Kwitnie podobno tylko zimą. Czy któraś ma takiego okaza? Bo teraz to nie wiem czy dobrze zrobiłam że go zostawiłam na dworzu... :( a do zimy daleko jeszcze....


A tutaj kwiatek mojej teściowej, dostała go ode mnie:wstydek: ze trzy lata temu
58042

Trochę ciemne ale coś tam widać.

kaka80
15-08-2012, 09:24
matko jak ty go zapylilas???? sliczne te twoje okazy,kocham storczyki ale jakos mi nie idzie,mam jednego ,ktory mi nie chce zakwitnąć i nie wiem co mam z nim robic zeby mu pomoc,jutro wstawie zdjecie ;)
to wstawie te moje biedactwa ;D moze cos doradzicie,ten jeden nie chce mi kwitnąć juz od jakiegos roku :/::porazka:

lirene21
18-08-2012, 22:16
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

a który nie chce Ci kwitnac?? paphiopedilum??

kaka80
18-08-2012, 22:27
tak wlasnie ten :/:

lirene21
19-08-2012, 09:27
zależy jaką masz odmianę- są ciepło i chłodnolubne. Istnieje taka ogólna zasada, że paphiopedila z marmurkowymi i wydłużonymi liśćmi lepiej rosną w warunkach od umiarkowanych do ciepłych, kiedy temperatura dnia mieści się w zakresie 21-27°C natomiast w nocy spada do 15-18°C. Gatunki chłodolubne mają z reguły jednolicie zielone, szeroko paskowate liście i kwitną głównie w zimie. Dla nich najlepszą temperaturą w nocy będzie 13-17°C, a w dzień 18-21°C. Letnie upały nie wyrządzą im szkody, o ile będą regularnie podlewane, odpowiednio cieniowane i trzymane w wysokiej wilgotności. Paphiopedila chłodnolubne lubią też wyższy poziom światła, czyli jasny półcień.Ale to tylko zasady ogólne, warto więc sprawdzić jaki ma się gatunek i w takich warunkach go uprawiać- wtedy na pewno zakwitnie. Tu Orchidarium.pl - Storczyki od A do Z (http://www.orchidarium.pl/AdoZ/index.html) możesz sprawdzić jaką masz odmianę :)

kaka80
19-08-2012, 10:34
dzieki wielkie :* chyba mam ten chlodnolubny, ztego co wyczytałam to chyba ja mam ten Paphiopedilum insigne,na karteczce pisze tylko ten pierwszy czlon,a z tylu temp.pomiedzy 17 a 22 st.,wiec chyba by sie zgadzalo,no coz chyba sprobuje go przestawic w chlodniejsze miejsce:]

lirene21
19-08-2012, 11:18
a kwitł Ci kiedyś?? jesli tak to po kwiatku moglabys dojsc co to za odmiana

kaka80
20-08-2012, 08:22
tak liren kwitł wtedy kiedy go dostałam,czyli rok temu :P-_-mniej wiecej go pamietam i dlatego najbardziej przypomina mi ten co pisalam ;)

kasandra262
07-10-2012, 10:21
Dziewczyny mam pytanie co to mi tu wyrasta???? w moich dwóch maleństwach coś rośnie i nie wiem co to na pewno nic strasznego tylko co??? zdjęcia trochę niewyraźne ale coś zobaczycie na pewno :)


A i mam pytanko do miłośniczek storczyków czy powinnam go przesadzić???? jak tak to w co??? bo wydaje mi się że doniczka jest za mała, jak na razie kwiatek rośnie mi w korzenie a nie w kwiaty

rudzia1985
07-10-2012, 11:07
Pedy Kochana, pedy nowe beda mialy :)
I to dwa na raz...Mozesz sie juz cieszyc przyszlymi kwiatkami :)

Co do przesadzania to tam jeszcze troche miejsca jest, jabym jeszcze zostawila. A korzenie to normalne, ze beda czesciej rosly niz pedy kwiatkow. Jesli stare pedy masz od tego kwiatka juz bez kwiatkow to mozesz je podciac np. przy 2 "oczku" od dolu :)

kasandra262
07-10-2012, 18:41
OOOO to super tak czułam że to to właśnie :0 ale fajnie :) już się cieszę czyli warunki mają dobre :):skacze:

doriss
12-10-2012, 20:22
Ja jednak wyślę że to są korzenie...chyba że się mylę... A nawozisz go ? Ja mam około 15 storczyków i zauważyłam jedno , a mianowicie że szybciej one wypuszczają pędy kwiatowe w bardziej nasłonecznionym oknie . Z kolei gdy mają zbyt silne słońce to liście się marszczą , a nawet są w nich wypalane dziury... Więc wymyśliłam że do czasu gdy wyjdą pędy kwiatowe , przenoszę storczyka w mniej nasłonecznione okno. A co do przesadzania to ja przesadziłam storczyki dopiero gdy wyrosły jakieś 10 cm nad doniczkę . Po prostu z dołu pousuwałam korzenie które były martwe i wsadziłam go głębiej. Po obserwacji wnioskuję że chyba jest ok bo z liśćmi nic się nie dzieje. Storczyki wsadziłam do tej samej doniczki. Miałam je jakieś 4-5 lat i kwitły pięknie. mam zamieszczone zdjęcia trochę wcześniej.

rudzia1985
12-10-2012, 21:04
Raczej nie korzenie bo na pierwszym zdjeciu widac, ze jeden z nich ma "oczko" na czubku, z reszta nowe korzenie maja poczatku maja "glowke" zielona a pozniej sa juz srebrne. Ale okaze sie za kilka tygodni co z tego bedzie :)

Wyrzucilam do smieci ok 7 kwiatow. Nie wiem jak, nie wiem skad i nie wiem dlaczego nie moglam sie pozbyc ziemiorek z nich. Kazdego przesadzilam do nowej ziemi, doniczki wyczyscilam na blysk, posypalam nawet z gory piaskiem a nawet nakleilam zolte kartki i guzik, nic nie pomoglo a ja mialam juz dosc dzielenia mieszkania z muszkami ;)
Lataja jeszcze gdzies po pokojach ostatnie sztuki ale mam spokoj :)

doriss
13-10-2012, 14:36
Moja mama popsikała korzenie sprajem przeciw mszycom i pomogło..

asia
13-10-2012, 21:58
u mnie jest dosc slonecznie i dosc cieplo i liscie i korzenie rosną jak dzikie, natomiast rzadko mi kwitną

lirene21
15-10-2012, 08:11
Jesli stare pedy masz od tego kwiatka juz bez kwiatkow to mozesz je podciac np. przy 2 "oczku" od dolu :)

ja nigdy nie przycinam, zostawiam je bo mogą przedłużyć pęd kwiatowy :)

rudzia1985
15-10-2012, 18:38
Napisalam "ze moze" a nie kazalam, zrobi co chce..
Ja raz zostawiam a raz podcinam, z podcietego tez wyrastaja nowe pedy :)

kasandra262
15-10-2012, 20:21
no i jednak to rosną mi nowe pędy kwiatkowe :skacze::skacze::skacze: 2 storczyki = 3 nowe pędy no nareszcie będzie bujnie :)

doriss
15-10-2012, 20:26
Ja też nie przycinam i wypuszczają pączki ze starego pędu..

tusia
15-10-2012, 21:48
u mnie storczyk z biedronki :D po niemal 18 miesiącach kwitnienia non stop odpoczal sobie 2 miesiące i teraz znowu zaczyna szaleć. :skacze: Wypuscil calkiem nowy 3 pęd, do tego pierwszy ma nowe pąki a z drugiego pędu wyrastają 3 nowe.:skacze: zrobie fotke w swietle dziennym i wrzuce

kasiulka81
15-10-2012, 22:14
A mój się ostatnio zbuntował :( miał 37 kwiatów:wow: był cudowny a teraz cały opadł, a jeden pęd całkowicie się wysuszył ;(

tusia
15-10-2012, 22:17
kasiulka nie ma co płakać, wyrośnie nowy;)

kasiulka81
15-10-2012, 22:36
Kurcze no fajnie by było, bo uwielbiam te kwiatki :skacze:

lirene21
16-10-2012, 10:52
wczoraj zrobiłam dokładny przegląd moich podopiecznych przed zimą, myślałam że większość przeszła w stan spoczynku ( obecnie kwitną mi tylko 3)- a czekała na mnie miła niespodzianka :) nowe pędy :) doliczyłam się w sumie 14 :D w tym na jednym storczyku aż 7- ma już 3 stare z których wypuszcza nowe z oczek oraz dwa nowe wyrastają z roślinki :yess: czeka mnie w zimę obfite kwitnienie :)
dodam że moja teściowa dochowała się 3 basal keiki a roślinki ładnie wyglądają i raczej nie wybierają sie w "stronę światła" ;] a tak narzekała że nie może wyhodować ładnego storczyka i w kilka miesięcy po kupieniu umierają jej :)

kasandra262
16-10-2012, 11:18
omg lirene ale ci zazdroszczę ja się cieszę z 3 nowych pędów :o , pięknie będzie wyglądało twoje okieno już sobie wyobrażam, u mnie też tak myślałam że przechodzą w stan spoczynku a zawiązały się nowe pączki :)

lirene21
16-10-2012, 12:11
najbardziej cieszą mnie pedy na pachnących phalenopsisach i na oncidium cherry baby ) piekny zapach będzie unosił sie w pokoju :) no i moje gardenie mają pączki :D

doriss
16-10-2012, 18:28
A nie przelałaś go czasem ? Storczyki nie lubią stać w wodzie. Możliwe że zgniły korzenie. Minie tez się tak stało bo miał za dużo wody...

rudzia1985
16-10-2012, 21:35
Czy ja wiem...Niektore stroczyki uwielbiaja wode i rosna pieknie. Niektore maja nawet wskazane stac w wodzie lub tez w podlozu wilgotnym a inne lubia sucho, stad tez do kazdego kwiatka powinna byc informacja by wiedziec co z czym sie je ;)
Sasiadka ma dwa stroczyki, wiecznie mokro i ciemno ma w dwoch doniczkach i pedy rosna jej jeden po drugim, jeden dobrze nie przekwitnie a ona ma dwa kolejne, nowe, stare i odnogi ze starych. Dostala je od kogos z hipermarketu :P

doriss
17-10-2012, 21:43
To słyszałam tylko prawdopodobnie te storczyki wytrzymają tak góra trzy lata i po prostu zgniją. Ja też jakiś czas trzymałam moje w wodzie i owszem , kwitły na okrągło , ale zaczęły gnić korzenie i szybko zmieniłam sposób podlewania bo za dużo mam do stracenia ( 16 storczyków ) :))

rudzia1985
17-10-2012, 22:06
Chyba jednak nie 3 latka ;) Choc ma problem z lisciami u tych kwiatkow bo ma powiedzmy 10 pedow i tylko dwa listki a ma je odkad sie do Niemiec przeprowadzilam czyli ponad 4 lata :)

Dostalam od sasiadki z nadprzeciwka storczyka, ktory ma grubo ponad 7 lat ( tak twierdzi ) :huh: a ze juz go nie chciala to dala mi, zrobie zdjecie bo az sie wierzyc nie chce, ze w tak mokrym podlozu rosnie kwiat, ma doslownie pien, jak u draceny a doniczka zielona :P

rudzia1985
25-10-2012, 22:45
To ten stroczyk, ktory dostalam od sasiadki z "pniem" :D

asia
26-10-2012, 13:51
u mnie rosnie kwiatowa odnozka, zaczela wyrastac ju w momencie kiedy sucho mialy i teraz nie wiem, podlewac, nie podlewac... zazwyczaj podlewam, odnozka wyrasta a na niej pąki a potem wędną.... dodam ze w mieszkaniu mamy cieplo bardzo a okna naslonecznione dosc

rudzia1985
26-10-2012, 16:08
A jak podlewasz ?
Jesli wlewasz z gory i zostawiasz wode na dnie to bym z tego zrezygnowala bo jak masz cieplo to woda szybko wyparuje a podlane sa tylko korzenie dolne a gora wazniejsza bo z gory rosna nowe korzenie. Ja bym zanuzyla cala plastikowa doniczke z kwiatkiem na jakies 30-45 min, po tym czasie wystawila z wody i niech ocieknie i wtedy z powrotem na okno. I tak co 5-7 dni lub jak na sciankach plastikowej doniczki nie ma kropelek wody.
Ten kwiatek wyzej wlasnie tak podlewam ( inne tez ), akurat zdjecie w wannie w czasie kapili :)

asia
27-10-2012, 14:46
robie im kapiel w wannie. ogolnie korzenie rosną meeega, liscie tez, tylko z odnozkami kwiatowymi mam problem :/

rudzia1985
28-10-2012, 08:59
To przestaw moze w chlodniesze i mniej naslonecznione miejsce, moze przeszkadza im taka temperatura i cieplo, dlatego pedy padaja :)

Chocolata
02-11-2012, 14:31
A moje po kilku drastycznych "szokach" ( specjalnie przestawiałam je z różne miejsca oraz przesuszałam) wreszcie zaczęły puszczać pędy z kwiatami po 2 latach :yess:
616066160761608

kaka80
04-12-2012, 19:17
moj nowy nabytek:skacze:oby tylko mi sie nie popsul

kasandra262
05-12-2012, 11:42
aaaaaaaaaaa i ja także stałam się barrrrrrrrrrrrdzo szczęśliwą właścicielką nowego storczyka ( mój ci on mójci :skacze::skacze::skacze:)

kaka80
05-12-2012, 13:05
sliczny taki ciapkowaty:D:ok:

kasandra262
05-12-2012, 13:08
nooo ciapkowaty na żywo bardziej wpada w fiolet pani w sklepie awet mi kokardkę czerwoną uwiązała :0 jak go zobaczyłam to powiedziałam że będzie mój ostatnie pieniążki wydałam ale było warto ( dalmateńczyk jak się patrzy :P)

asia
06-12-2012, 19:23
super!! ja czekam, mam 5 odnozek wyrosnietych, jeszcze bez kwiatow, ciekawe co sie urodzi... no i czy w ogole, bo juz mi sie zdarzalo ze pąki mi więdły...

kasandra262
10-12-2012, 08:07
I mam kolejny piękny żółciutki kupiłam go za grosze dosłownie za 5 zł, ale ma niestety obcięte 2 pędy kwiatowe (dlatego chyba był tak tani) i mam teraz pytanie czy robić coś z tymi kikutkami pozostałymi z pędów??? zostało po jakieś 2 cm . czy je tak zostawić wyrastają już nowe więc chyba nic mu nie będzie ??

lirene21
10-12-2012, 09:09
albo jeszcze je przytnij najkrócej jak sie da albo zostaw :) nowe pedy kwiatowe nic sobie nie robia ze starych kolegow ;) nie przeszkadzaja im w rosnieciu :)
u mnie obecnie kwitnie tylko 2 phalenopsisy- biały i dalmatyńczyk, reszta wypuszcza nowiutkie pedziki :cwaniak2:

Nysza
10-12-2012, 10:04
kasandra - kikutkami się nie przejmuj, zostały już skrócone i i bardzo dobrze ,one tutaj już nie odgrywają żadnej roli. Ważne, że masz już nowe pędy i będziesz cieszyć oko nowymi kwiatuchami :) (miej na uwadze aby powietrze nie było zbyt suche - pąki/kwiaty bardzo szybko wówczas opadają)

białaaaa
10-12-2012, 17:40
a co się moze dziać gdy mają miękkie liście a były twarde mięsiste jeszcze pare dni temu przelać nie przelałam ich podlane były ok, a ciepło od grzejnika moze być przyczyną??? i mają pędę i na nich pąki to nie które zżółkły i odpadły

Nysza
10-12-2012, 17:55
zdecydowanie weź je od tego grzejnika
mają za suche powietrze i zbyt ciepło - żółknące pąki na to wskazują
musisz zwiększyć im wilgotność

ja swoje wstawiłam do dużo większych osłonek kolorowych
a na spód nasypałam keramzytu i wlałam wody
ale tyle aby doniczka właściwa ze storczykiem nie dotykała wody

w ten sposób przetrzymały mi rewelacyjnie letnie upały i obecny sezon grzewczy też im nie przeszkadza
paki puszczają jak głupie :skacze:

rudzia1985
10-12-2012, 20:35
Ja miekkie mialam bo byl za slabo podlewany wiec wzielam wstawilam go chyba na 5-6 h do wody, zalany pod pierwszego liscia ale zeby nie dotykala woda lisci, pozniej wystawilam i czekalam 1 h az woda z doniczki ocieknie i tak uratowalam kwiatucha :) Teraz ma twarde, ciemno zielone liscie i nowy pedzik.
Ja swoje wkladam cale do wody raz na 5-7 dni i jak na razie kazdy rosnie, procz jednego olbrzyma, ktory jest na terapii i stoi w miejscu :P

Nysza
11-12-2012, 10:40
powiem Wam, ze odkąd przestałam pieścić się z nimi - to zaczęły mi namiętnie kwitnąć
a kwiaty utrzymują się do 4 miesięcy ...
a robię tak :
- storczyk obowiązkowo stoi w osłonce na mokrym keramzycie
-podlewam je poprzez zanurzenie doniczki w wodzie do 3-4 wysokości doniczki -
i tak sobie stoją w tej wodzie całą noc lub nawet czasami dłużej ;)
- przed kolejnym podlaniem pozwalam im porządnie się przesuszyć
- czasami świadomie katuję je suszą ( ale wówczas pamiętam aby wilgotną ściereczką przecierać im liście)
- jeśli juz przekwitły - dla pobudzenia na noc zapewniam im niższą temp.

i tak jak 2 lata temu pieściłam je , i drżałam nad nimi a one miały mnie w nosie
zmieniłam taktykę i to teraz one mnie pieszczą swoimi kwiatuchami :D

asia
11-12-2012, 12:35
powiem wam ze ostatnio bardzo się zdziwilam, na zime moje kwiatki postanowily zaczac rosnąć, 2 nowe mam z kejek, oraz 5 pędów kwiatowych z 5 roznych donic, jeden już puscil pierwszego kwiatka, taki cudenko mi wyroslo :D (oczywiscie nie mam bladego pojecia czy byl taki sam jak kupowalam, to bylo dawno)

doriss
22-12-2012, 17:42
A to reszta storczyków kiedy jeszcze kwitły :))

doriss
11-01-2013, 19:41
I jeszcze pochwalę się innymi okazami :))

rudzia1985
12-01-2013, 11:51
Piekna kolekcja storczykow :)
Ja tez mam kilka ale czekam az beda kwitnac...
Wymieniam tez swoje inne doniczkowe kwiatki na storczyki, zostalo mi jeszcze kilka :)

nanami7
15-01-2013, 14:40
dziewczyny pomocy, nie znam się kompletnie na tych storczykach. Ten duzy kwitnie jak glupi, ten sredni przekwitl w sierpniu albo wrzesniu i tylko ma te trzy kikuty i nie wiem co z nim jest, natomiast maly ma te zielone koncoweczki wiec chyba bedzie cos z niego. Tego sredniego dostalam od babci i chcialabym go odratowac. ( to ten na dwoch pierwszych fotkach )
Pomozecie ? :)

kasandra262
15-01-2013, 15:51
według mnie to one wszystkie są zdrowe :) ten co ma 3 kikuty to ja bym p;rzycięła je tak na 2 cm to sa pędy kwiatowe które ktoś p;otraktował nożyczkami :o ja kupiłam takie w sklepie z obciętymi pędami i nic mu nie jest rosna sobie nowe :cwaniak2: , te z tymi korzeniami (zielonymi kuleczkami są ok znaczy że jest zdrowy) poczekaj postaw je na parapet i czekaj . Z tego co już wiem to mogłam się podzielić mam nadzieję że dziewczyny przyznaj.a mi rację :wstydek:

lirene21
15-01-2013, 18:50
ja bym na 2 cm nie cieła, tylko zostawiła dwa trzy oczka. Wtedy jest mozliwosc ze z nich wypusci pedy do kwitnienia. A i jak bedziesz cieła pędy kwiatowe to pamietaj aby miejscie po cieciu ( ranę) posmarowac cynamonem :)

nataszka
15-01-2013, 21:12
mojej mamy storczyk w miejscach gdzie powinien poszczać kwiaty na gałązce puszcza... liście! normalnie jak by ktoś na gałęziach usadził nowe storczyki:D co z tym dalej robić? na razie liście są małe ok.3cm po dwa-trzy w kupie normalnie jak mały storczyk ale jak podrosną obawiam się że mogą się odłamać pod ciężarem własnych liści. Korzonków na razie żadnych nie ma

rudzia1985
15-01-2013, 21:28
Matka wypusila dziecko tzw keik. Poczekaj az wyrosna ze 3-4 liscie i kilka korzeni, wtedy bedziesz mogla oddzielic od matki i wsadzic do nowego podloza i bedziesz miala nowy stroczyk, taki sam kolor jak matka.
Zeby sie pod ciezarem nie przechylal mozesz przywiazac go do patyczka, ktory podtrzymuje inny ped np. wstazeczka :)

nataszka
16-01-2013, 00:09
he he no to się moja mama dorobiła :D a nigdy jej nic rosnąc nie chciało. teraz musi założyć plantacje:skacze:

kasandra262
03-03-2013, 11:28
Mam problem z moim storczykiem i nie mam pojęcia czemu tak się dzieje,usycha mu pęd kwiatowy, liście dziewnie zmieniają kolor na obrzeżach ciemnieją maja jakiś nalot biały , korzenie nie wyglądają źle ale coś nie tak jest co mam zrobić???

rudzia1985
03-03-2013, 16:23
Tez mam niektore liscie na obrzezach zolte ale nie maja bialego nalotu. Wyglada to mi na infekcje przez jakiegos szkodnika. Jesli te biale plamy sa klejace tzn, ze zaatakowal je welnowiec > za sucho w domu, za suche podloze, zima mniej podlewania ale zeby bylo wilgotno w doniczce. Szybko sie rozmnaza i pojawia na innych kwiatkach. Atakuja nawet zdrowe okazy.
Obejrzyj go z kazdej strony i zobacz czy nie ma jakis plamek, podobnych do malych klepkow kurzu. Najlepiej zobaczyc je w ciemnym pomieszczeniu za pomoca latarki, odbijaja sie wtedy od swiatla. Jesli beda to nalezy odstawic go od innych kwiatkow, wyjac robale penseta i odrazu wyrzucac do wc lub goracej wody w kubeczku, przetrzec liscie ciepla woda z domieszka plynu do naczyn ( nie za mocno ) i obserwowac kilka dni, czynnosc powtarzac codziennie >To taki domowy sposob.
Jak plamy beda dalej wychodzic to niestety musisz zaaktakowac je chemia Actellic 500 EC 0,1, Confidor 200 SL 0,08, Mospilan 20 SP 0,02.

Powodzenia i cierpliwosci bo szkodnik beznadziejny do usuniecia ;)

kasandra262
04-03-2013, 09:22
Rudziu te plamy są suche nie kleiste, wyjęłam go z doniczki żadnych robali nie ma jak na razie :huh: pęd dalej schnie , nie mam pojęcia co zrobić,na razie zmienię ziemię i zobaczymy co dalej będzie się działo :( szkoda go stracić

Zen.
30-03-2013, 18:09
oszalały mi te moje paskudy :D a tak rosnąć nie chciały oba...

lirene21
30-04-2013, 12:36
u mnie obecnie tylko jeden storczyk zaczął kwitnienie, ale reszta nie pozostaje w tyle :D jak wrócę po porodzie do domu to zastanę piękny parapet, na obecnych 13 sztukach naliczyłam 16 nowych pędów do kwitnienia :D inne rozdwajają się więc będzie ich więcej :cwaniak2::skacze:

Mad
30-04-2013, 14:05
a Ja byłam ostatnio u nas w Nomi na zakupach i znalazłam storczyki przecenione po 5 zł / szt .

Trochę zaniedbane i zasuszone ale ogólnie wyglądały na zdrowe więc postanowiłam przygarnąć 3 o białych kwiatach bo takiego koloru nie miałam jeszcze :)

Poniżej fotki jakby ktoś chciał

rudzia1985
30-04-2013, 15:56
Ten usnchniety pedzik proponuje odrazu obciac :)
Ale 5 zl za sztuke to prawie jak zadarmo :D
Tez mi sie trafilo tak, wzielam 7 szt po 1-2 Euro i rozdalam sasiadkom :p

Aliz
30-04-2013, 17:54
moja mama ostatnio upolowała kilka sztuk za 5 złotych w castoramie, trochę zabiedzone, ale może jeszcze dojdą do siebie:)

marylin
01-05-2013, 10:37
Dojdą dojdą,też kupowałam jesienią,dokupiłam też żelowy nawóz, przez jakiś miesiąc się regenerowały a potem zaczęły rosnąć jak oszalałe i tak jest do tej pory:)

lirene21
28-05-2013, 14:22
obecnie kwitną u mnie: 6919369194


różowiutki :] 69195

phalenopsis manhattan 69196
a będąc w LM zakupiłam dwa storczyki botaniczne za 5 zł za szt. :skacze: promenaea sunlight :D przecenione z 53 zł :D chyba nikt nie chciał ich kupić, bo jednak ludzie boją sie botaników. Mąż mnie siłą powstrzymał przed kupieniem wszystkich 10 szt. :leze:
691976919869199

kaka80
29-05-2013, 22:16
co? za 5 zl Lirene normalnie teraz mnie załamałaś :D mnie by mąż nie powstrzymał :D :D:skacze: mi w koncu pięknie zakwitł pierwszy storczyk ma juz 12 kwiatuchow :skacze:a 2 inne juz tuż,tuż ..... :D

lirene21
30-05-2013, 13:40
nie mam gdzie ich postawić, a muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki wilgotności- ok 80% więc muszą siedzieć w szklarence :)

Bysia13
24-02-2017, 16:39
Storczyki rzeczywiście są piękne. Ja mam w liczbie 1 i jakoś się trzyma. Więcej nie mam odwagi kupić:)

binka
01-02-2018, 19:13
nie wiem co ja robię źle ale mnie storczyki padają jak nie wiem. Dlatego przerzuciłam się na wszelkiego rodzaju krotony, juki, draceny ...z nimi sobie radze

sanja
19-11-2019, 09:32
Podobno by kwiaty lepiej rosły trzeba z nimi rozmawiać. Wówczas one nam powiedzą, które miejsce w domu będzie im najbardziej pasować. W moim domu paprotki nie lubią sypialni, a najlepiej czuje się tam fikus, chociaż podobno źle działa na facetów. Bluszcze upodobały sobie łazienkę, palmy szeroki parapet w dużym pokoju. Drzewko bonsai, które nazywam baobabem uwielbia przedpokój chociaż jest tam mało światła i zmienna temperatura. Pod jego parapetem jest grzejnik elektryczny włączany tylko wówczas gdy, ktoś mamy gości.
-------------------
Artemix - opakowania i rożki do kwiatów - artemix.biz

agus123
27-04-2021, 21:55
Ja mam storczyki

___
najem długoterminowy (https://carly.pl/blog/wynajem-dlugoterminowy-krok-po-kroku)

Caliope
22-12-2021, 14:25
A moje storczyki niestety padły... Przeprowadzka je chyba dobiła.

chanah
22-05-2022, 09:16
Mój kot zjadał wszystkie storczyki, nie wiem czemu się na nie tak uparł