PDA

Zobacz pełną wersję : Nail Station



felkaewelka
24-09-2009, 15:48
Nie wiem czy w dobrym miejscu rozpoczynam temat - jak nie to przepraszam...
Mam okazje rozpoczac prace w salonie fryzjerskim - jako manicurzystka i stylistka paznokci - ale !!!!
wlasciciel zastrzegł sobie ze moje stanowiko pracy musi byc mobilne - tzn takie zebym mogla podjchac z nim do klienti, ktora wlasnie robi wlosy a po skoczeniu roboty musze je schowac na koniec dnia. Stad moje pytanie czycos takiego jak to ... wklejam zdjęcie ma rację bytu i czy da sie na tym pracowac ??
Błagam was o porady :*

sylwia-p_86
24-09-2009, 16:22
hmm mi się nawet podoba ;] zobacz czy jest odpowiednio wysokie żebyś się nie garbiła tylko nie wiem czy lampa Ci się zmieści najwyżej położysz w innym miejscu ;]

felkaewelka
24-09-2009, 16:41
wiec tak :stolik ma mozliwosc regulacji od 66cm do 78cm
siedzisko wysokie na 47 cm

sylwia-p_86
24-09-2009, 16:44
To chyba oki ;]a pomieścisz się na tym blacie?

iwa1223
24-09-2009, 16:49
a czy w czasie robienia jednocześnie włosów i paznokci nie znajdą się włosy w paznokciach??

sylwia-p_86
24-09-2009, 16:52
hi hi możliwe ;];];]

felkaewelka
24-09-2009, 17:17
tez sie nad tym zastanawiaalm - odnosnie włosów- ale jak klientka siedzi z farbą na glowie to raczej wlosy nie leca ?? a na dobra sprawe to jak ma juz ta farbe na glowie to moze podejsc do mnie ;p
ale najwazniejszym punktem jest to zeby stoli mozna bylo przestawic z latwoscia - schowac go .

co do blatu - bardzo maly... ale na reke klientki i akrylki chyba starczy, mam pozatym walizke kosmetyczna podrozna i tam mam zamiar trzymac reszte rzeczy...
radzcie :)

Gość
24-09-2009, 17:45
moim zdaniem to troche małe stanowisko... ja też ostatnio jeżdze do klienta i panie spokojnie oddają nawet swoje dębowe stoły do dyspozycji. ja bym się zastanowiła czy nie lepiej kupić zwykły składany stolik z regulowaną wysokością blatu i kufer do tego, no bo przecież krzesła to chyba klienta w domu jakieś ma:)

Ladyss
24-09-2009, 17:58
woszczurku ale to nie do domu tylko do salonu:)
A swoją drogą jakieś to wszystko dziwne mi się wydaje i mało profesjonalne:/: zdążysz zrobić manicure ale tipsy???:/:

felkaewelka
24-09-2009, 18:09
dziwne, dziwne ale to wszystko angielskie ;p
generalnie to tipsom mowie NIE!!!!!!!!! ale w takowej sytuacji je przeprosze ;p....
pozatym akryle nie potrzebuja wiele sprzetu i czasu rowniez ;)
no tak mi sie wydaje - ale dalej czekam o opinie i rady :)
generalnie zalexzy mi zeby gdzies zaczac....i sie wdrozyc...

Gość
24-09-2009, 18:18
woszczurku ale to nie do domu tylko do salonu:)
A swoją drogą jakieś to wszystko dziwne mi się wydaje i mało profesjonalne:/: zdążysz zrobić manicure ale tipsy???:/:
aaaaa... tfu tfu.. coś chyba sobie dodałam sama:P i mi wyszło ze do domu... ale Syliwa ma racje-mało profesjonale... 3 srok za ogon na raz ciągnąć się nie da ... albo rybki albo cip*ki jak to się mówi... spokojnie powoli, ale dokładnie a nie na gwałt wszytsko na raz.. jeszce szkoda że do tego na raz prznośnego solarium nie wymyślił i depilacji hawajskiej na noc poślubną- n o ful opszyn jak to sie mawia w moich stronach:skacze:

felkaewelka
24-09-2009, 18:24
hahahahahahhehhehehehe.... no chyba mu to powiem...

dziwne i smieszne ale praca jakby nie bylo ...
samam bije sie z myslami czy warto i czy dam rade ...
przeraza mnie ten nieprofesjonalizm, ale gdzies chcialabym zaczac

samaron
24-09-2009, 18:32
A ja bym spróbowała, może to jakaś przyszłość jest "mobilna stylizacja" , kiedy wszyscy się tak spieszą, najwyżej potem gościowi wytłumaczysz, że nie jest to najlepsza metoda...
Tylko na tym stoliczku co pokazałaś, to moim zdaniem za mało miejsca.

---------- Dodano o godzinie 17:32 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:31 ----------


hahahahahahhehhehehehe.... no chyba mu to powiem...

dziwne i smieszne ale praca jakby nie bylo ...
samam bije sie z myslami czy warto i czy dam rade ...
przeraza mnie ten nieprofesjonalizm, ale gdzies chcialabym zaczac

Jak to przetrwasz to potem może być już tylko lepiej!

iwa1223
24-09-2009, 18:34
wydaje mi się że na tak niestabilnym podłożu będzie ci ciężko pracować bo jak opierając rekę naciśniesz mocniej z boku stoliczka to on się może wywalić... ja mam w domu stół na czterech nogach a jak piłuję to trzęsie się we wszystkie strony...

felkaewelka
24-09-2009, 18:45
no wlasnie - niestabilnosc tego czegos jest chyba ogromna- a rece trzeba podpierac ;p

a co wy na to ??

Gość
24-09-2009, 18:51
a co wy na to ??
ooooooo!! to to to to by ci sie bardziej przydało... nawet jako tak ogląd ma!! bardziej profesjnalny:)

iwa1223
24-09-2009, 18:58
no... to wygląda na bardziej stabilne... a gdybyś tak oba sprzęty miała to i pochować wszystko by było gdzie... (tzn. podstawowe produkty) a ozdoby w kuferku ;)

felkaewelka
24-09-2009, 19:10
dziex dziewczyny
teraz mysle i siedze i mysle - moze cos wymysle :skacze:

Gakka
24-09-2009, 19:23
Też myślę że to 2 leprze. + kuferek na ozdoby to było by nieźle

samaron
24-09-2009, 19:30
Przydałaby się jeszcze blokada kółek i byłoby spoko.

iwa1223
24-09-2009, 20:18
no fakt, blokada też jest konieczna żebyś z ręką klientki po salonie nie jeździła ;)

asia
24-09-2009, 21:03
pracowałam w takim miejscu że szybciej szybciej.. masakra tak na dłuższą metę. jeżeli chcesz tam teraz pracować, najlepiej weź koleżankę i przysiądźcie przy tym stoliku, tylko tak żeby ona nie mogła się ruszać zbytnio (tak to jest z farbą położoną). na początku będzie ci mało wygodnie. ale sam stolik super wybrałaś, bardzo fajna rzecz:)

felkaewelka
24-09-2009, 21:11
Asiu kochana o ktorym mowisz?? stoliku??

asia
24-09-2009, 21:18
dla ciebie będzie wygodniejszy ten 1 pod względem tego że możesz tam coś trzymać, ale 2 ma więcej miejsca na ręce. najlepiej do obydwu się przymierzyć jeżeli by była taka możliwość.
ja z kolei zapraszałam panie z farbą do siebie do pokoju i kazałam robić wygibasy, skoro jej tak na czasie zależy, a co..:)

myślę że dobrze jest tak popracować zawsze to doświadczenie dla ciebie

Gość
24-09-2009, 21:23
ja z kolei zapraszałam panie z farbą do siebie do pokoju i kazałam robić wygibasy, skoro jej tak na czasie zależy, a co..:)
ha ha!! dobre, dobre!! w sumie jak się panna rzuca żeby szybciej to niech cierpi, gorzej jeżeli felce(...) pracodawca powiedział że ma być mobilna w saloniku:/:

felkaewelka
24-09-2009, 21:37
wlasnie ... oto doswiadczenie mi najbardziej chodzi :yess:

Ladyss
24-09-2009, 22:08
Jak sobie poradzisz z tym wyzwaniem to chyba będziesz już przygotowana na wszystko:)
Faktycznie ten pierwszy stolik ma jakieś półeczki ale ja bym wybrała ten drugi ze względu na Twój komfort a do tego można dokupić szafeczkę również na kółkach i zachowasz w pełni mobilność.

Jade
25-09-2009, 01:22
no wlasnie - niestabilnosc tego czegos jest chyba ogromna- a rece trzeba podpierac ;p

a co wy na to ??


A ja na to:)polecam bo akurat taki mam identyczny do tego jest duza torba do ktorej mozna upcnac stolik:)Ale ja odkrecilam poduszke poniewasz jest strasznie dluga i byl problem z ustawieniem lampy i odkrecilam szufladke poniewaz i tak w nia nic nie wkladalam a przy skladaniu trzeba zawartosc wyciagnac zeby wlozyc stol do torby.Ale jest ok no chyba ze ktos chce dwie lampy to jest za maly.

p.s.Czemu az tak daleko mieszkasz?:)pozdrowionka.

---------- Dodano o godzinie 23:22 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:18 ----------

Blokada kolek jest ale slaba bo mi po parkiecie jezdzi:)

felkaewelka
26-09-2009, 23:47
Dlaczego tak daleko mieszkam???? hmhmhmhmmmm zycie ;p
gdzies ktos kiedys zapisal tak ze ja i moja rodzinka wyladuje w Anglii i tu bede mogla dzialac z pazurkami.

PS. czy wy sobie wyobrazacie ze w moim miescie - Norwich (nie jest strasznie duze ale i nie male ;p ) ja tylko robie na formach ;O dziewczyn ,ktore robia pazdraki jest jak mrowków : polek , ukrainek , angielek i innych pazuroholoczek i wszystkie tipsy trzepia ;)

:skacze:

Jade
27-09-2009, 12:07
Powod jest taki za anglielka zalezy na czasie a najlepiej jakby robic pazurki w pol godziny:)

felkaewelka
03-10-2009, 20:05
no więc tak....
olalam z góry pana Stewarda :cisza: i znalazlam inne ogloszenie. Laska z salonu fryzjerskiego rozwija interes i otwiera salon kosmetycdzny i stanowisko z paznokciami - no i ...- tam wlasnie bede pracowac:skacze:. A najlepsze jest to ze to 5 min. drogi od mijego domu hehe...;)
Stoliczek juz tam ma nie musze sama wydawac na to kasy. Nie duzy ale o niebo lepszy niz pan S... kazal mi kupic :ok:

wyglada tak tyle ze jest czarny
Zyczcie mi powidzenia i trzymajcie kciuki :*

Gość
03-10-2009, 20:14
no to świetnie!! widzisz nie musisz sie już z gamoniem użerac!! powodzenia!!

asia
03-10-2009, 20:43
powodzenia:) kiedy startujesz?

felkaewelka
03-10-2009, 21:29
salon kosmetyczny no i paznokciowy startuje 20 pazdziernika, ale ja chyba zaczne od 22 (czw). Narazie tylko 3 moze 4 dni w tyg ze wzgledu na mojego mniejszego smerfa, ktory dopiero przyzwyczaja sie do przedszkola. Jak juz sie wdrozy to przejde na caly etat.
jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... ale sie ciesze oby wszystko bylo ok no i klientki dopisywaly... a moze niech sie nie dopisuja niech przychodza :P

samaron
03-10-2009, 21:36
No to trzymamy kciuki i liczymy na relacje na bieżąco.

felkaewelka
03-10-2009, 21:40
:*
na biezaco galeria i relacje z angielskiego salonu paznokciowego :*

aaaaaa. wlasnie na ta okazje - tzn rozmowe z wlascicielka zrobilam sobie kilka pazurkow - patrzcie galeria... prosze o szczera opinie

Gość
03-10-2009, 21:53
:*
na biezaco galeria i relacje z angielskiego salonu paznokciowego :*

aaaaaa. wlasnie na ta okazje - tzn rozmowe z wlascicielka zrobilam sobie kilka pazurkow - patrzcie galeria... prosze o szczera opinie
gdzie ta galeira?? nie widzę jej;(... link kobieto:P

felkaewelka
03-10-2009, 22:03
na forum :* pazurki do oceny srtona 22
przepraszam ale jestem zakrecona ;p

---------- Dodano o godzinie 21:03 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:00 ----------

powiedzcie co to za pędzelek i gdzie go kupic ?????

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

asia
03-10-2009, 22:14
jak dla mnie to pędzel z czerwonej kuny owal (klasyczny) 8 albo 10

Gość
04-10-2009, 10:29
ja przeszukałam pól neta z pędzlami, ale takim kolorem włosia nie znalazłam... na pewno będzie to owal 10 (jak wyżej pisała asia) i na pewno jest z włosia naturalnego

felkaewelka
04-10-2009, 16:44
AAAAAAAAAAAAA!!!!!... ja taki chce- oddam chiny za niegoo... AAAAAAA!!!!!!
chyba tylko w Rosji takie maja :wow:

asia
04-10-2009, 18:40
hihi właśnie sobie pomyślałam że to może z jakiegoś syberyjskiego zwierzaka..:) a myślałam że z czerwonej kuny a taki ciut ciemniejszy bo mokry. myślicie że nie?

felkaewelka
04-10-2009, 21:39
AAAAAAAAA!!!!...nie dalam za wygran i chyba mam....
podejrzewam ze ten pedzel jest z wlosia wiewiorki :skacze:

szpila59
04-10-2009, 22:32
AAAAAAAAA!!!!...nie dalam za wygran i chyba mam....
podejrzewam ze ten pedzel jest z wlosia wiewiorki :skacze:
Wiewiórki??biedna wiewiórka...

asia
04-10-2009, 22:47
o matko, a znalazłaś już takie do kupienia?

felkaewelka
05-10-2009, 00:21
si :wow:

---------- Dodano o godzinie 22:21 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:21 ----------

moje kochane panie... takowe pedzelki mozzna zakupic u Kozlowskiego aleeee... szukajcie ich w sekcji "pędzle artystyczne" strona 4(chyba) :)

Agnieszka Praska
05-10-2009, 09:22
ja bym powiedziala ze to calkiem klasyczny oval nie jest:P
ja mam ovala 8 klasyczna i czubeczek jest w szpic:D bo klasyczny jest tez do robienia kwiatkow dlatego czubeczki maja , a ten przy ugniataniu jest polokragly:huh:
bardzo jestem ciekawa jaki to pedzelek:)
wiewiora jest za sztywna do akrylu;) to jest kuna raczej;)

asia
05-10-2009, 13:33
a no widzisz to ja mam aktualnie taniochę z allegro i jest taka owalna owalna. ale kupowałam ją daaawno. a jak brałam od margraba to jest taka jak mówisz i szczerze mówiąc to myślałam że się walnął przy pakowaniu..:):)

felkaewelka
05-10-2009, 14:41
zamowilam sobie - czekam na przesylke na dniach powinny byc - dam znac co i jak

stella
05-10-2009, 15:05
no ja sama jestem ciekawa bo dostac naprawde dobry pedzel nie jes latwo,
felkaewalka daj znak jak zaczniesz pracowac na twoim stanowisku, nie wiem czy latwe bedzie robienie paznokci podczas fryzjerstwa, 2w1 "cudo" powodzenia !!!

felkaewelka
06-10-2009, 21:17
Stella słonce ty moje .... znalazlam nowa oferte pracy i nie bede musiala pracowac jako paznokciowy "pachoł". Jak wyzej napisalam znalazlam salon gdzie bede miala swoje stanowisko z fajnym stoliczkiem i to klientki beda przychodzily do mnie a nie ja do nich :cisza:
Czytu, czytu jeszcze raz od poczatki :*

---------- Dodano o godzinie 20:17 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 23:08 ----------

na innym forum zadalam takie samo pytanie odnosnie pedzla i stwierdzono tam ze ten pedzelek nie wyglada za ciekawie a wogole to co to za metoda z tym zaciskaniem tunelu... blahahahahhaahaaaa...
poprostu proste :lol:

asia
06-10-2009, 23:14
oj bo nasze forum jest najlepsze wiadomo to nie od dziś:)

felkaewelka
10-10-2009, 23:48
moje kofane ;)
tak szukałam, tak szperalam ze znalazlam... u samego zrodla wygrzebalam ze pedzelek jest kolynski nr 8.
tylko na filmie wyglda na ciemny - na prawde jest to czerwona kuna...

przyszly rowniez moje wiewiory... tyle ze pedzelek z nr 12 w rzeczywistosci wyglda jak 6 :wow:
musze je zwrocic nawet nie probowalam

ale.....kolejny news zakupilam pedzle z wlosia wielblada - czekam az przyjda z Polski - zdam relacje :skacze:

insane
11-10-2009, 20:58
Gratuluję znalezienia dobrej oferty. Pierwsza, gdzie musiałaś być mobilna na dłuższą mete mogłaby być uciążliwa. A tak własny kącik :) Życzę powodzenia.

asia
13-10-2009, 22:37
ach, czyli jednak dobrze myślałam z tym pędzlem:):)

czekam na fotkę wielbłąda, gdzie ty wynajdujesz takie cudaki?:) czemu zwracasz wiewiórę? za mała?

Agnieszka Praska
14-10-2009, 12:58
to jest dokladanie pedzelek ValeriD brush number 8 ;) pod filmikiem sama wykonawczyni to napisala:D

felkaewelka
20-10-2009, 15:07
NOO jestem spowrotem... chora na maxa a razem ze mna cala rodzinka... te wirusy...
wiewiory nie zwrocilam zostawilam sobie moze sie przyda - tyle ze sa bardzo male nr 12 wyglada jak 6 sobol.
pozatym sa tak miekki ze do akrylu sie raczej nie nadaja - ale do malowania akrylowka owszem nawet bardzo ;)
z wielbladow zrezygnowalam - dosyc wydawnia kasy na experymenty tym bardziej ze jej nie mam ;p

co do pędzelka z filmiku to moze ktoras z was orientuje sie jak go mozna zamowic?? przeszkukalam juz chyba wszystko i ne umiem znalesc sklepu z takimi pedzlami

AAAA jeszcze jedno pytanie... chce kupic pedzelek nr 8 - w eurofashion jest takowy
Pędzelek EzFlow Grand Artist Oval Brush #508 za jedyne 252 zł


a w dobrej radzie
Pędzel profesjonalny EzFlow Grand Oval 508 do akrylu KOLINSKY #8 za 43

i pytam co tu nie halo???
czy jeden jest bardziej orginalny od drugiego??
co mi jedynie wpadlo w oko - to to ze ten z ef jest okragly a u dr placzony.


pomozcie jaki pedzelek polecacie

samaron
20-10-2009, 15:20
K***a ale 252 zł to dla mnie extrawagancja, na którą jeszcze nie mogę sobie pozwolić, he, he.
Ja kupiłam sobie na próbę kilka tańszych pędzelków, z niektórymi z nich już się pożegnałam, ale mam jeden, napisane na nim kolibri, nr 8 i jest bardzo bardzo fajny, a kupiłam go w allepaznokciach, wygrzebałam wśród innych i kosztował chyba coś koło 23 zł, a na pewno mniej niż 30.

felkaewelka
20-10-2009, 15:48
Pędzle do paznokci, pędzle do żelu, pędzle do akrylu (http://www.pedzle.eu/products.php?pcid=5&PHPSESSID=263cf8652a885476f3d9ec0c56e67e07)
a co wy na ten 1 ??

samaron
20-10-2009, 16:24
Pędzle do paznokci, pędzle do żelu, pędzle do akrylu (http://www.pedzle.eu/products.php?pcid=5&PHPSESSID=263cf8652a885476f3d9ec0c56e67e07)
a co wy na ten 1 ??

No właśnie ten mój też tak wygląda, ten mnie też kusił, ale nr 8 kosztuje już 80 zł, do tego przesyłka...
Można za to kupić różne fajne rzeczy w dużych ilościach, szkoda mi jednorazowo wydać tyle na niesprawdzony pędzel...

asia
20-10-2009, 17:05
ja sobie ostatnio zamówiłam to: (raczej do kwiatków i zdobień), szukam nowego dobrego owala 8, może też się na ebay skończy, ale chwiloo stopuję z zakupami
eBay.ie: 6 Different Size Professional Acrylic Nail Art Brush (item 270371042476 end time 04-Nov-09 02:04:50 GMT) (http://cgi.ebay.ie/6-Different-Size-Professional-Acrylic-Nail-Art-Brush_W0QQitemZ270371042476QQcmdZViewItemQQptZUK_H ealth_Beauty_Nails_Manicure_Pedicure_CA?hash=item3 ef35eb4ac&_trksid=p3911.c0.m14)

felkaewelka
20-10-2009, 19:24
Ha ha Asiu ja tez to sobie kupilam na samym poczatku (pisze "samym" bo tak wogole to poczatek ;p) i juz wyladowaly w smieciach hehe
gów....o straszne ...

asia
20-10-2009, 22:02
trudno:( ale mam nadzieje ze do kwiatkow beda ok, zobaczymy jak przyjda. a co z nimi nie tak?

felkaewelka
21-10-2009, 02:09
Kofanie, sa sztuczne i strasznie sie rozczapizaja
dla mnie do dup...wogule nie moglam nimi zrobic paznokci - moze to tez kwestia tego ze nie umialam ;p ale nie pomogly i wcale :)
mam nadzieje ze ty bedziesz zdowolon a :*

asia
21-10-2009, 05:17
wyglądaja kunowo...:( przyszły już i jutro je zobaczę to dam znać

korcia225
21-10-2009, 15:40
http://forum.wzorki.info/customavatars/avatar3130_2.gif (http://forum.wzorki.info/members/felkaewelka.html)felkaewelka a gdzie ty ten stolik drugiwynalazłaś mi by się taki przydał daj namiary
(http://forum.wzorki.info/members/felkaewelka.html)

felkaewelka
21-10-2009, 23:57
Korcia - ja go znalazlam w angielskiej hurtowni kosztuje okolo 70 funtow

ooo!!!!!! w polsce tez znalazlam Musicpro :: Składany stolik do manicure z pochłaniaczem i torbą- MP8607B- dostawa w listopadzie! (http://www.musicpro.kqs.pl/index.php?p1487,skladany-stolik-do-manicure-z-pochlaniaczem-i-torba-mp8607b-dostawa-w-listopadzie)

korcia225
23-10-2009, 21:09
dzięki za wiadomość pozdrawiam