PDA

Zobacz pełną wersję : Różne sposoby nakładania brokatu



Strony : [1] 2

kingaaa
19-03-2009, 15:05
Chciałabym żebyście napisały w jaki spsob nakłaacie brokat na paznokciec w przypadku metody żelowej. Ja spotkałam się z moczeniem posmarowanego żelem paznokcia w brokacie (minusem jest to, że brokat sie osypuje wszędzie) oraz z moczeniem pedzelka z zelem na koncowce w brokacie (odpowiada mi najbardziej). Poza tym widzialam jak kolezanki lacza zel z brokatem na oddzielnym podstawku lub posypuja mokry paznokiec.
A jakie sa Wasze sposoby???:D

kolor czerwony zarezerwowany dla adminów,proszę czytać regulamin!!//Emist

Marzena
19-03-2009, 15:10
ja najczesciej posypuje

jolakey
19-03-2009, 15:23
Chciałabym żebyście napisały w jaki spsob nakłaacie brokat na paznokciec w przypadku metody żelowej. Ja spotkałam się z moczeniem posmarowanego żelem paznokcia w brokacie (minusem jest to, że brokat sie osypuje wszędzie) oraz z moczeniem pedzelka z zelem na koncowce w brokacie (odpowiada mi najbardziej). Poza tym widzialam jak kolezanki lacza zel z brokatem na oddzielnym podstawku lub posypuja mokry paznokiec.
A jakie sa Wasze sposoby???:D
moim zdanien najlepiej nakładac - mokry pędzelek do brokatu i na pazurek , nic sie nie sypie i nakładasz ile chcesz , chociasz jak ma byc tylko popruszony to posypuje delikatnie nabierając suchym pedzelkiem.

Sandra992
19-03-2009, 17:28
Ja wkładam paznokieć do pojemniczka z brokatem, nic mi się nie wysypuje tylko trosze brokatu zostaje na placu.
Co do metody związanej z nakładaniem brokatu przez pędzelek to mi się to nie podoba ze względu na marnowanie pędzelka

Marzena
19-03-2009, 17:32
wiesz taki sposob to mozna wykorzystac w domu nie w salonie,to tak samo jak bys poslinila wykalaczke i nakladala ozdoby

DymciA
19-03-2009, 17:40
a ja palcem nakladam :P

maluje zlem na pazurku co i jak cche meic w brokacie ( np skos) i palcem nakladam brokat + dociskam troszku i do lampy :P

Artlia
19-03-2009, 19:20
ja wsadzam pazurka do pojemniczka z brokatem :)

aga
19-03-2009, 19:28
ja wsadzam pazurka do pojemniczka z brokatem :)

ja nakładałam pacynką do tej pory ale chyba muszę wypróbować Twój sposób;)
ale jak chce się zrobić cieniowanie np na dole najciemniejsza warstwa, wyżej jaśniejsza i najjaśniejsza na samej górze to chyba już ten sposób nie wchodzi w grę?:co:

kingaaa
19-03-2009, 19:37
Jesli chcesz pocieniowac paznokcia maczajac go w brokacie, to musisz zaczac od srodkowe czesci paznokcia. Smarujesz pedzelkiem cinki pasek i moczych w brokacie. Strzepujesz nadmiar brokatu. Nastepny pasek zelu i znow w kolejnym kolorze brokato maczasz, ale trzeba uwazac, zeby nie zanuzyc juz tego paseczka ktory wszcesniej zrobilas. I powtarzasz tak te czynnosci, az dotrzesz to samego konca paznokcia. łatwiej byloby mi to pokazac :) Maczajac pedzelek najpierw w zelu a ptem w brokacie, tez mozna wykonac bardzo ladne cieniowanie, no i ani Ty ani kienta nie estescie cale w brokacie :)

jolanta
20-03-2009, 10:06
Maczanie palca w pojemniku z brokatem nie wyglada profesjonalnie (tak mozna robic w domu ale nie w salonie). Ja namaczam osobny pedzelek w jakimkolwiek plynie a potem w brokacie i dotykam paznokcia posmarowanego zelem. Po lampie przemywam cleanerem i tylko brokat pokrywam zelem i wtedy sie az tak nie rozmazuje.

czarus
21-03-2009, 20:04
ja jak większośc dziewczyn maluję tą cześć żelem na której chcę mieć brokat i do słoiczka potem do lampy utwardzi się to miejśce gdzie jest żel a resztę potem obczyszczam pędzelkiem

mala
21-03-2009, 21:44
french brokatowy robie tak ze mieszam zel z brokatem w pudeleczku
jesli nakladam brokat na calosc lub cieniuje to smaruje pazura zelem innym pedzelkiem nabieram broat i klade go na pazura

dzidzia
22-03-2009, 13:12
french brokatowy robie tak ze mieszam zel z brokatem w pudeleczku
jesli nakladam brokat na calosc lub cieniuje to smaruje pazura zelem innym pedzelkiem nabieram broat i klade go na pazura




ja robię to samo tzn. mieszam sobie brokacik z żelem na oddzielnym pudełeczku i nakładam jak mi się podoba ,albo raczej jak się podoba klientce :skacze:

Chanti25
22-03-2009, 17:45
Ja nakładam brokat pędzelkiem na posmarowanego żelem tipsa. Mogę sobie wtedy cieniować, nadawać wzoru różne kształty. Następnie wkładam do lampy. Nie gniewajcie się dziewczyny, ale powinniśmy wszystkie dążyć do tego żeby klientki miały usługi najwyższej jakości ( nie chodzi mi tu o cenę) bez względu na to czy sa to usługi w salonie czy w domu. Ja osobiście nie chciałabym miec obsypanych palców w brokacie :( Lubię jak moja praca jest czysta ;)

trina
22-03-2009, 20:01
ja nakladam brokat pedzelkiem-wachlarzykiem.jest on maly i bardzo wygodny w uzyciu.potem poprawiam delikatnie linie usmiechu i gotowe :)

kala0704
24-03-2009, 10:37
Ja nakładam osobnym pędzelkiem, uważam że w ten sposób mogę uzyskać najwięcej efektów, sama kontroluję ilość brokatu, linię jego położenia, cieniowania itp.

agusiaani
24-03-2009, 14:49
ja nakładam róznie,raz moczę w brokacie a raz nakładam pędzelkiem

ulala10
26-03-2009, 22:39
Ja nakładam tez pedzelkiem na mokry żel.Przykład zatopiony brokatowy french

Ewelinaaa
26-03-2009, 23:05
Ja również nakładam brokat pędzelkiem na żel i do lampy.

martakolo
31-03-2009, 18:11
Też maczam pazurka w pojemniczku z brokatem, koleżanki podpowiedziały mi o takiej metodzie bo wcześniej jak nakładałam to miałam jakieś przeswity, a czy to mało profesjonalne?uważam, że każdy ma swoje sposoby na prace i tak naprawdę to co stylistka, to będzie różna opinia, ktos może pisać, że maczanie jest mało profesjonalne a inna osoba napisze, że nakładanie pędzelkiem jest nie na miejscu i tak możemy gdybać

asia
31-03-2009, 20:32
ja także najczęściej nakładam mokrym pędzelkiem, albo robię mieszaninę na talerzyku (najwięcej brokatów mam w fiolkach, wiec maczanie z góry odpada) czasami "zsypuje" z fiolki wprost na żel, aby uzyskać bardzo wyrazisty efekt

barbara_kawka
31-03-2009, 21:15
Ja wkładam paznokieć do pojemniczka z brokatem, nic mi się nie wysypuje tylko trosze brokatu zostaje na placu.
Co do metody związanej z nakładaniem brokatu przez pędzelek to mi się to nie podoba ze względu na marnowanie pędzelka
a w jaki sposób pedzelek ci się marnuje ?? bo nie rozumiem :o

elinka
02-04-2009, 12:59
ja nakładam różnie ale najczęściej pędzelkiem bo jak posypuje to zdarza się się że przypadkiem może się rozsypać

Anna Otkińska
02-04-2009, 13:03
jak cieniowanko to tylko pedzelkiem nawet taki zwykłym do plaktówek, ja frencz brokatowy to mieszam zel z brokatem na gesta papke i wtedy formuje z tej masy frencza
pozatym po każdej pracy czyscimy pędzelki więc nie ma jak sie on zmarnowac

Anna Kosińska
02-04-2009, 14:39
ja od poczatku rydelkiem sie nauczylam ta druga strona co wyglada jak lodka,szybko i estetycznie,rowniez pedzelkiem normalnym i pedzelkiem specjalnie przeznaczonym do brokatu,jet pare roznych wielkosci na rynku juz sa do nabycia w kazdej juz hurtowni..

natalcia134
19-04-2009, 01:30
Ja nakładam brokat pędzelkiem na posmarowanego żelem tipsa. Mogę sobie wtedy cieniować, nadawać wzoru różne kształty. Następnie wkładam do lampy. Nie gniewajcie się dziewczyny, ale powinniśmy wszystkie dążyć do tego żeby klientki miały usługi najwyższej jakości ( nie chodzi mi tu o cenę) bez względu na to czy sa to usługi w salonie czy w domu. Ja osobiście nie chciałabym miec obsypanych palców w brokacie :( Lubię jak moja praca jest czysta ;)

I ja tak uwazam. Kiedys dawno temu jak dopiero zaczynalam z pazurkami i nie bardzo wiedzialam jak nakladac ten brokat, to tez tak robilam, ale klientki nie byly zadowolone...

zyleta
30-04-2009, 23:22
Jesli nakladam cala koncowke tj. kolorowy french z brokatu uzywam drewnianego patyczka jesli robie cieniowanie sypie brokat delikatnie z fiolki jesli chce np wypelnic brokatem platek kwiatka nakladam pedzelkiem wiec metody sa rozne zalezy jak komu wygodnie robie juz paznokcie bardzo dlugo wiec nie rozsypuje brokatu jak to bywalo na poczatku :)

natalia268
01-05-2009, 00:15
hmmm nie wiem jak w przypadku metody żelowej ale ja np. czasem na swoje paznokcie nakładam brokat takm patyczkiem z gąbeczka do nakładania cieni do powiek :D

daruniunia
01-05-2009, 09:44
a jak mieszacie żel z brokatem to jak go mieszacie? nie wejdzie tam powietrze podczas mieszania?

mala
01-05-2009, 14:06
ja daje do podeleczka troche brokatu i potem troche zelu i po prostu patyczkiem po zadnie mieszam

dzidzia
01-05-2009, 14:12
ja daje do podeleczka troche brokatu i potem troche zelu i po prostu patyczkiem po zadnie mieszam


ja robię to samo :D

goldika
03-05-2009, 11:25
ja jeżeli chcę zrobic ładnego frencha z brokatu to rysuję linię uśmiechu klejem na paznokciu oraz całą końcówkę i maczam w słoiczku z brokatem :) potem nakładam na to żel i jest elegancko :) brokat nie rozsupuje się wszędzie, uśmiech jest ładny.

szpila59
03-05-2009, 11:47
ja robię tak samo jak mala :)

paznokietek1000
03-05-2009, 11:56
każdy ma swój opatentowany i sprawdzony sposób. i ja nie będe inna normalnie nakładam brokacik pędzelkiem który mam tylko do brokatów przeznaczony, a gdy robię frenchosa, to jasne mieszam z żelem ale nie zawsze, t zależy tez od zdobienia które wykonuje.

Jade
03-05-2009, 15:12
Ja brokat nalkadam pedelkiem lub mieszam na palecie i odczekuje chwilke zeby nie bylo powietrza.

ania23831
09-05-2009, 07:50
A ja mam takie pytanie:jak robie frencha i chce z brokatu tylko zrobić cienki pasek na linii uśmiechu i potem jak nakładam kolejna warstwe żelu to ta cholera mi sie rozmazuje na całą białą końcówke.Co zrobić??? doradźcie mi coś....:huh:

madzialena
09-05-2009, 12:30
ja zawsze sondą sobie poprawiam to co gdzieś tam mi sie rozmaże :) patyczkiem też możesz

iwa1223
09-05-2009, 22:14
ania23831 żeby zrobić cienki paseczek brokatowy to mieszałam brokat z odrobinką żelu i pędzelkiem nakładałam :) i do lampy a potem już bez problemów dalej...

mala
09-05-2009, 22:18
A ja mam takie pytanie:jak robie frencha i chce z brokatu tylko zrobić cienki pasek na linii uśmiechu i potem jak nakładam kolejna warstwe żelu to ta cholera mi sie rozmazuje na całą białą końcówke.Co zrobić??? doradźcie mi coś....:huh:
ja albo mieszam wtedy troche zeliku z brokatem i robie ta kreseczke patyczkiem albo maczam patyczek w zelu i potem w brokacie
odkladam to z patyczka na papierek i nabieram troche i maluje linie

Anna Kosińska
09-05-2009, 22:22
wazna rzecza jest to abyscie niie mieszaly zeli przed robiona stylizacja unikniecie pecherzykow i zapowietrzen, najlepiej to zrobic z pol godz.wczesniej patyczkiem z drzewa pomaranczowego...

Gość
30-05-2009, 23:04
ja robię to samo tzn. mieszam sobie brokacik z żelem na oddzielnym pudełeczku i nakładam jak mi się podoba ,albo raczej jak się podoba klientce :skacze:


ja tez tak mieszam. jest wtedy najlepiej i nawet zauważyłam, że (może mi mi się wydaje, ale...), mniej żelu sie wtedy zużywa...

---------- Dodano o godzinie 22:02 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:59 ----------


A ja mam takie pytanie:jak robie frencha i chce z brokatu tylko zrobić cienki pasek na linii uśmiechu i potem jak nakładam kolejna warstwe żelu to ta cholera mi sie rozmazuje na całą białą końcówke.Co zrobić??? doradźcie mi coś....:huh:

ania23831 żeby zrobić cienki paseczek brokatowy to mieszałam brokat z odrobinką żelu i pędzelkiem nakładałam :) i do lampy a potem już bez problemów dalej...

tak tak. już właśnie o ty pisałam... jak już zmieszasz brokat z żelem i utwardzisz to [otem nie ma prawa Ci się nic rozmazać:)

---------- Dodano o godzinie 22:04 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:02 ----------


wazna rzecza jest to abyscie niie mieszaly zeli przed robiona stylizacja unikniecie pecherzykow i zapowietrzen, najlepiej to zrobic z pol godz.wczesniej patyczkiem z drzewa pomaranczowego...

ja mieszam przy klientce (bo jak przychodzi to jeszcze przezciez nie wiem co by chciała mieć na pazurkach) i zaraz nakładam... nie robią mi się ani pęcherze ani nic... może dlatego, że mieszam je pędzelkiem a nie patyczkiem?? no nie wiem...:/:

Elirena
31-05-2009, 10:27
ja mieszam żel z brokatem :) i dopiero wtedy na mazurek, jest to o tyle fajne ze mam pewność ze po utwardzeniu brokat nigdzie wywędruje :P wcześniej miałam tak ze jak na brokat nakładałam następna warstwę żelu to mi się jakies nie zalane resztki do pędzelka przyklejały i roznosiłam na caly pazurek :(

z mieszaniem fajne jest tez to ze można czystym pędzelkiem taki żel dowolne formować :)

iwonadc78
31-05-2009, 11:09
ja rownierz jak wiekszosc dziewczyn nakladam pedzelkiem i zawsze wyjdzie idealnie:)

martakolo
01-06-2009, 21:31
Kurcze a jak ja nakładałam pędzelkiem, to miałam prześwity i później zaczęłam maczać pazurka w brokacie ale fakt jest to ,, brudna robota" bo później trzeba sporo czyscić
Moze jak nakładałam pędzelkiem to za mało było żelu na tipsie, ze były prześwity

paznokietek1000
01-06-2009, 21:38
jeśli pędzelkiem nie wychodzi to zawsze można sobie wymieszać brokat z żelem, najlepiej z gęstym i wtedy na pewno wyjdzie super

moniczka690
04-06-2009, 14:38
co powiecie na temat gotowych żeli z brokatem kupiłam takie na ebayu 12 kolorów w takich małych słoiczkach użyłam na razie jednego jako kamuflaż bo tak owego jeszcze nie posiadam ale trzeba naprawdę dużo nałożyć żeby było cosik widać

szpila59
04-06-2009, 15:26
na temat gotowych żelików z brokatem raczej się nie wypowiem bo zadnego jeszcze nie kupiłam, ale jednak wolę zeliki "własnej roboty" bo mogę decydować o ilości brokatu i kolrou :D:D:D

Ja jak np. cięniuję broacik na pazurku to nakłądam cieniutka warstwę przezroczystego żelu na końcówkę paznokcia nakłądam brokat i cieniutkim pędzelkiem ciagnę takimi liniam do wąłu przy paznokci (oczywiście nie do skórek :D) i wszystko mi się ładnie cieniuje :D

moniczka690
04-06-2009, 16:23
ja na razie nie posiadam żadnych prawie ozdób tylko te żale i parę naklejek z którymi też mam problem bo jak przyklejam na 2 warstwę żeli to i tak kawałek zawsze z której strony odchodzi i stoi nie moge dokleić do końca żeby tak ładnie lezały;(

daruniunia
04-06-2009, 16:28
To wtedy chyba terzeba większą warstwę żelu nałożyć na wierzch. A ja wszelkie ozdoby naklejam na pierwszą warstwę

afterglow
06-06-2009, 01:05
jak bawiłam siew zdobienie swoich paznokci to używałam pedzelka. Myśle, że etraz tez będe sie nim posługiwać ;)

martakolo
06-06-2009, 21:06
Tez muszę zacząć nakąłdac pędzelkiem do brokatów ta końcówkę frenchową bo faktycznie mało estetyczne jest maczanie w pojemiczku

aga
07-06-2009, 00:19
ja początkowo też maczałam w pudełeczku ale teraz nauczyłam się używać do tego miotełki i jest mi łatwiej, bardziej estetycznie i można nałożyć odpowiednią grubość w zależności od potrzeby :)

moniczka690
10-06-2009, 15:22
mam pytanko od wczoraj jestem w posiadaniu takich folijek brokatowych i nie wiem jak się je nakłada czy mieszać z żelem czy na zel nakładać? jak wy to robiecie

szpila59
10-06-2009, 15:27
ja wysypują odrobinkę brokaciku, np. na wieczko od pustego starego opakowania po kremiku (po skończonej pracy czyszczę :D) dokładam trochę żelu, mieszam patyczkiem wszystko, trochę odczekuję z minutkę, a następnie nakładam na apzurek :D

moniczka690
10-06-2009, 15:31
a nadaje sie to na frencza czy tylko na jakieś kreski

szpila59
10-06-2009, 15:34
na co chcesz tyle, że często zalezy do od wielkosci "ziarenek" :D zwykle ten z większymi i grubszymi ziarenkami nadaje się bardziej do frencha, lub do cieniowania, a takim drobkitkim, możesz porobić jakieś kropeczki, czy kreseczki :D

moniczka690
10-06-2009, 15:36
ja mam takie floijki i myśle że do frencza to troszkę nie bardzo

szpila59
10-06-2009, 15:37
floijki?? :D a nie fiolki?

[slay] drobny brokat BROKATY w POJEMNIKU 168 kolor (653502835) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item653502835_slay_drobny_brokat_brokaty_w_pojemni ku_168_kolor.html)
tutaj jest drobny brokacik

ten lepszy :D
jaapee - PYŁEK BROKATOWY drobny brokat pył HIT!! (651900741) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item651900741_jaapee_pylek_brokatowy_drobny_brokat _pyl_hit.html)

moniczka690
10-06-2009, 15:39
folijki nie fiolki

szpila59
10-06-2009, 15:41
a nie wiem zbytnio o co Ci chodzi :D
O takie cuś??,,M&W FOLIA - słoiczek tylko 1zł NOWOŚĆ (650168279) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item650168279_m_w_folia_sloiczek_tylko_1zl_nowosc. html)
moze takie??_MarGab_ NOWOŚĆ Folia permutowa opalizująca !!! (654711838) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item654711838_margab_nowosc_folia_permutowa_opaliz ujaca.html)

moniczka690
10-06-2009, 15:42
a nie wiem zbytnio o co Ci chodzi :D
O takie cuś??,,M&W FOLIA - słoiczek tylko 1zł NOWOŚĆ (650168279) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item650168279_m_w_folia_sloiczek_tylko_1zl_nowosc. html)


tak tak takie cosik

szpila59
10-06-2009, 15:44
ahaaaa :D no to ja zwykle nakładam na cieńką warste żelu :D niektóre kawałki są duże więc muszą dobrze przylegać do pazurka, aby poten nie odstawały :D moze to zrobić na frencha, ale nie wiem czy wyjdą z tego jakieś paseczki bo jeszcze nie prubowałam :P

madzzzia92
10-06-2009, 22:41
Ja robić frencha z brokatu mieszam go najpierw z odrobiną żelu na podkładce, nakładam, a po skończonej pracy czyszczę podkładkę. Jeśli zostaje mi trochę żelu, to zlewam go do osobnego pudełeczka i czeka on na wykorzystanie :)

martakolo
14-06-2009, 12:48
kurcze ja to już miałam mieszane myśli co do nakładania tego brokatu ale tak jak rozmawiałam z koleżanka, to racja że jak ja np nie znam techniki odpowiedniego maczania palca w pudełku, to moja praca wygląda mało estetycznie bo palec po umaczaniu jest w brokacie ale jeśli ktoś zna dobrą technikę jak to wykonać, to chyba nie bedzie miał z tym żadnych problemów

pa_pi1
19-06-2009, 13:08
Ja nakładałam pędzelkiem zawsze, ale spróbuje teraz pomieszać z żelem :P podoba mi się ten pomysł ;] dam znać jak mi poszło

kasiadal2
19-06-2009, 14:28
dziewczyny czy mogłybyście wstawi jakiś filmik jak nakładacie brokat pędzelkiem? bardzo prosze

szpila59
19-06-2009, 18:13
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

AgUsia950
04-07-2009, 14:43
Kiedyś, jak miałam zrobić french brokatowy, to pokrywałam cały paznokieć żelikiem, a potem pędzelkiem bawiłam się w formowanie brokatem frencha. Oj, roboty przy tym było, jak nie wiem ;P
Ale teraz mam lepszy sposób ;)
Przezroczystym żelem tworzę french (tak jakbyście robiły białym), potem nakładam pędzelkiem brokat i poprawiam linię uśmiechu patyczkiem ;) Wychodzi naprawdę ładnie :D

natalcia134
05-07-2009, 11:39
Tk jeszce nie probowalam, wyglada na to ze super sposob musze to wyprobowac :D

karolinka_zuzia1989
05-07-2009, 11:42
ja mieszam w pojemniczku zel i brokat:D

Patii
06-07-2009, 12:07
Mój sposób jest taki:
biorę wykałaczke, delikatnie moczę jej koniec i zanurzam w brokacie, strzepuje to co sie nie przykleiło zbey si enie rozsypało na paznokciu i z wykałaczką na pazokiec. mocze kilka razy do pożadanego efektu i.. gotowe:D

Ten sposób mi odpowiada najbardziej:)

Salsa
06-07-2009, 18:17
ja nakladam pedzelkiem chyba ze chce rozsypac nieregularnie na calym pazurku to "wytrzepuje" prosto z fiolki/sloiczka.

Daria
07-07-2009, 15:14
ja najpierw moczę pędzelek w wodzie, ale tylko tak lekko zwilże, później daję do brokatu i na pazurek ;)

megi222
16-07-2009, 21:40
Ja cieniutko nakładam żel na palec i maczam sąde w brokacie i delikatnie wklepuje i następnie do lampy

martakolo
16-07-2009, 21:43
Ja cieniutko nakładam żel na palec i maczam sąde w brokacie i delikatnie wklepuje i następnie do lampy
nakładałam pędzelkiem i jest:good:

aniap83
06-08-2009, 01:50
a jak mam nałożyć brokat na akryle - czy mam brokat mieszać z akrylem ? napiszcie coś więcej o brokacie na akrylu

majka403
06-08-2009, 09:44
Ja również nakładam brokat pędzelkiem na żel i do lampy.
To wszystko bardzo ciekawe, tylko co mam zrobić kiedy brokat po wyjęciu z lampy wciąż jest mokry ( nawet po dwukrotnym suszeniu) i podczas przemywania clinerem wszystko ściera się. Zaznaczam, że używam tych samych żeli do różnych ozdób i nic takiego się nie dzieje. Czy może to być wina lampy( np. stare, słabe żatówki)?
Helpppppp!!!:(

elinka
06-08-2009, 09:55
po nałożeniu brokatu i wysuszeniu go w lampie należy go pokryć 1 czy też 2 cienkimi warstwami (oczywiście wysuszyć) tylko podczas nakładania żelu należy uważać by brakat nie rozpruszył sie po paznokciu gdyż jak nakładamy pierwszą warstwe żelu na wysuszony brokat to na wieszu pozostają drobinki nie zamoczone i utwardzone w żelu i mogą one rozproszyc sie po paznokciu . Przynajmniej to jest mój sposób

majka403
06-08-2009, 11:28
po nałożeniu brokatu i wysuszeniu go w lampie należy go pokryć 1 czy też 2 cienkimi warstwami (oczywiście wysuszyć) tylko podczas nakładania żelu należy uważać by brakat nie rozpruszył sie po paznokciu gdyż jak nakładamy pierwszą warstwe żelu na wysuszony brokat to na wieszu pozostają drobinki nie zamoczone i utwardzone w żelu i mogą one rozproszyc sie po paznokciu . Przynajmniej to jest mój sposób
Dzięki, ale o to chodzi że po wyjęciu z lampy żel jest MOKRY i wszystko sciera się podczas pokrywania następną warstwą żelu. Nie wiem czy to wina brokatu, lampy, czy może żelu.:(

Jade
06-08-2009, 12:12
Niewiem czy mam racje czy nie ale mialam podobny przypadek tylko ze z ozdobami.Mam zel gesty i rzadki.Uzylam tego drugiego i w niego zatapialam ozdoby po utwardzeniu 2min pozniej 4min dalej sie wszystko ruszalo(nie pamietam czy tez w niego wtapialam brokat)ale jak uzywam tego gestego wszystko idealnie sie przykleja.Pozatym ostatnio dostalam rade zeby mieszac brokat z zelem poniewaz wtedy sie nie bedzie roznosil w miejsca gdzie go niechcemy:)

majka403
06-08-2009, 12:50
Niewiem czy mam racje czy nie ale mialam podobny przypadek tylko ze z ozdobami.Mam zel gesty i rzadki.Uzylam tego drugiego i w niego zatapialam ozdoby po utwardzeniu 2min pozniej 4min dalej sie wszystko ruszalo(nie pamietam czy tez w niego wtapialam brokat)ale jak uzywam tego gestego wszystko idealnie sie przykleja.Pozatym ostatnio dostalam rade zeby mieszac brokat z zelem poniewaz wtedy sie nie bedzie roznosil w miejsca gdzie go niechcemy:)
Dzięki za odpowiedź. Wczorajsze moje pazurki muszę spiłować bo wyszły strasznie. Też będę teraz próbować mieszać brokat z żelem, mam nadzieję że teraz będę zadowolona z efektu.:)

asia
06-08-2009, 13:13
a jak mam nałożyć brokat na akryle - czy mam brokat mieszać z akrylem ? napiszcie coś więcej o brokacie na akrylu

mozesz mieszać w osobnym pojemniczku
albo robić kulkę z akrylu i maczać ją w brokacie
albo zakładać akryl a osobno brokat

to moje sposoby :)

Agusia_pa2
06-08-2009, 13:24
No wszystko fajnie kobitki ale pliss nie piszcie ze żel sie suszy bo mi sie ciśnienie podnosi hehehe Żel się utwardza w lampie!!! Ja też miałam problem na początku z wędrującym brokatem ale od pewnego czasu nie mam, w sumie chyba to kwastia wprawy też ale możliwe że na początku dawałam za mało żelu... innym sposobem na frencha moze być nałozenie żelu tylko w tym miejscu gdizie ma być brokatowy french i tylko tam sie utwardzi a potem juz dalej na caly pazurek... I przy pokrywaniu brokatu żelem (juz buduje pazurek i tworze od razu C) nie dotykam pędzelkiem pazurka tylko operuje samym żelem..wiecie o co mi chodzi ;) Bo to pędzelek nam potem roznosi brokat ;) To musi być jedna klucha i rozprowadzenie raz a nie mazianie 10 razy w te i wewte ;) Ja tak poprostu robie :)

Uuu ale sie ropzisałam :P
:kwiatek:


---------- Dodano o godzinie 12:24 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:23 ----------


mozesz mieszać w osobnym pojemniczku
albo robić kulkę z akrylu i maczać ją w brokacie
albo zakładać akryl a osobno brokat

to moje sposoby :)
Opcją mogą być juz akrylki brokatowe ;)

elinka
06-08-2009, 13:26
Agusia sprubuje twojej rady przy następnym frenchu brokatowym :)

kalaga4
06-08-2009, 20:46
super pomysł z mieszaniem żelu z brokatem!!! muszę wypróbować. do tej pory nakładałam na żel suchym pędzelkiem ale brokat był wszędzie. muszę to przetestować

sylwiam
25-08-2009, 00:05
hejka!!! ja rowniez nakladam brokat pedzelkiem .... do kazdego koloru brokatu mam osobny sloiczek z gelem dzieki czemu moge maczac pedzelek w gelu i nastepnie w brokacie jaki chce zaaplikowac na wczesniej nalozony czysty gel ... nic sie wowczas nie rozsypuje itd ... pozdrawiam i polecam ;) :macham:

Daria
25-08-2009, 10:55
na nakładam brokat pędzelkiem na żel..
próbowałam kiedyś mieszać ale zawsze zrobiła mi się taka gęsta papka i nie szło nic z nią zrobić..
niewiem jakie maja być proporcje..

natalia268
25-08-2009, 11:03
na nakładam brokat pędzelkiem na żel..
próbowałam kiedyś mieszać ale zawsze zrobiła mi się taka gęsta papka i nie szło nic z nią zrobić..
niewiem jakie maja być proporcje..

tak własnie mi tez.. jedna wielka okrągła kupka..

jak dawałam wiecej brokatu to w ogóle sie nie chciało 'przykleić'
a jak wiecej żelu to były straszne przeswity i nie ładnie to wygladało..

i teraz jak robie to wysypuje sobie brokat na kartke, żel nakładam na wyznaczone miejsce na paznokciu, palec odwracam i to co na kartce to sobie 'odbijam'... ewentualnie pomagam sobie patyczkiem

mysza31
25-08-2009, 12:08
Hej ja nakładam na mokry zel za pomoca wykałaczki lub sondy :]

elinka
27-08-2009, 16:07
ja i tak zawsze mam pełno wszędzie broaktu :p zawsze cos rozsypie

Gość
27-08-2009, 16:11
ja ostatnio wyprbowałam nakladać wachlarzem i treaz robi mi się tak nalepiej:)

plushak
28-08-2009, 04:38
Ja na szczęście mieszam akryl z brokatem i nie mam większych problemów tylko trzeba też proporcje dobrać:P

nicia
28-08-2009, 11:11
a jak mniej wiecej twoje proporcje wygladaja ?

ka-pi
30-08-2009, 00:18
ja do tej pory frencha robilam kladac bialy zel palec do brokatu, brokat zawsze kadlam na bialy zel nie przezroczysty bo na bialym kolory brokatu wychodzily mi intensywniejsze, w tym przypadku pomieszanie brokatu z zelem bialym nei wchodzi w gre, za to jak chcialam nalozyc brokat pedzelkiem juz nie na biala koncowke to zawsze wiecej brokatu mi zostawalo na pedzelku niz na paznokciu :( jak chcialam zrobic brokat tylko na lini usmiechu to przemywalam bonder cleanerem (czego chyba nie powinno sie robic) i malowalam najpierw linie usmiechu, wsadzalam palec do brokatu, otzrepywalam i utwardzalam, brokat zostawal tylko na tej linii, potem zelowalam koncowke i tez do sloika z brokatem i mialam ladnie gesto brokatu, ale wkurza mnie rozsypywanie.... wiec hmm sprobuje waszych sposobow, chociaz ten moj jest ok jak dla mnie ;)

Agness25
30-08-2009, 19:27
Ja brokat nakładam na mokry żel pędzelkiem:)

elinka
31-08-2009, 20:53
jak mieszamy brokat z żelem to nie mamy tego problemu że po utwardzeniu nałożonego brokatu z żelem przy nakładaniu następnej warstwy coś sie rozmyje po pazurku gdy nakładamy brokat na pazurek i utwardzamy i dajemy żel na brokacik to tżeba to robic uważnie żeby brokacik który nie przylepił sie do żelu nie rozproszył sie po całej płytce

iwaka70
01-09-2009, 20:01
A ja nakładam brokacik małym skrawkiem gąbki, jakoś tak mi najwygodniej zwłaszcza że paznokietki narazie robię tylko sobie i mojej "psiapsiółce". Myślę że kiedyś opanuję pedzelek, ale narazie nie za bardzo mi to wychodzi:/:

Ewelinaaa
01-09-2009, 20:36
Pędzelkiem bardzo łatwo się robi, i moim zdaniem precyzyjniej bo mało kiedy brokat wychodzi tam gdzie nie chcemy zeby sie znalazł. Ja dodatkowo np jak robie brokat tylko na lini frencza, mocze pędzelek trochę w clinerze poprawiając sobie nim linie uśmiechu, lub usuwam jakies niedociagnięcia i do lampy. Po utwardzeniu daje cienka warswe żelu na brokat i do lampy i nic mi sie nie osypuje na raeszte pazurka. Kiedys próbowałam mieszac brokat z zelem, ale zrobiła mi sie z tego taka zbita kulka z której nic sie zrobić nie dało. a z pędzelkiem jest oszczedniej bo brokatu sie nie marnuje i żelu oczywiście również.

milka-k
01-09-2009, 21:19
Ja nakładam brokat na dwa sposoby. Jeśli chcę mieć konkretny kształt np skos to nakładam na pazurka cienką warstwę żeli i czystym suchym pędzelkiem nakładam brokat. Natomiast jeśli chcę tylko opruszyć pazurka to posypuję go brokatem nałożonym na łopatkę do odsuwania skórek :P

Daria
01-09-2009, 21:24
Pędzelkiem bardzo łatwo się robi, i moim zdaniem precyzyjniej bo mało kiedy brokat wychodzi tam gdzie nie chcemy zeby sie znalazł. Ja dodatkowo np jak robie brokat tylko na lini frencza, mocze pędzelek trochę w clinerze poprawiając sobie nim linie uśmiechu, lub usuwam jakies niedociagnięcia i do lampy. Po utwardzeniu daje cienka warswe żelu na brokat i do lampy i nic mi sie nie osypuje na raeszte pazurka. Kiedys próbowałam mieszac brokat z zelem, ale zrobiła mi sie z tego taka zbita kulka z której nic sie zrobić nie dało. a z pędzelkiem jest oszczedniej bo brokatu sie nie marnuje i żelu oczywiście również.

ja mam tak samo z tym brokatem... nie umiem dobrać proporcji...

afterglow
02-09-2009, 00:57
teraz jako stylistka :D (Basiu, jak to ladnie brzmi :D:D ) nakladam pedzelkiem wachlarzykiem, ktory przeznaczylam tylko do brokatu. sprawdza sie zarowno w cieniowaniu jak i brokatowym frenchu. Na poczatku zdarzało się ze maczalam, ale przeszedl mi ten nawyk. Musze sprobowac patent z zelem, bo nigdy nie robilam tak :) chociaz strzepywanie jako taka "nutka dekadencji" po calosci tez daje fajny efekt :)

natalia268
28-09-2009, 19:40
mi w końcu wyszło mieszanie brokatu z żelem i jest fantastycznie :love:

a tym którym wychodzi taka zaschła kulka po zmieszaniu, to radze zmieszac z innym zelem ;)

Paulistka
29-09-2009, 15:21
Ja nakładam przeznaczonym do brokatu suchym pędzelkiem na cienką warstwę żelu. :)

ewelinka:*
29-09-2009, 16:00
ja nakladam brokat pedzelkiem-wachlarzykiem.jest on maly i bardzo wygodny w uzyciu.potem poprawiam delikatnie linie usmiechu i gotowe :)


robię tak samo - najlepsza metoda:) super się sprawdza przy nakładaniu pyłku na french!

Halszka
07-10-2009, 23:26
:good:
Ja wkładam paznokieć do pojemniczka z brokatem, nic mi się nie wysypuje tylko trosze brokatu zostaje na placu.
Co do metody związanej z nakładaniem brokatu przez pędzelek to mi się to nie podoba ze względu na marnowanie pędzelka
Dokładnie robię to samo...delikatnie opuszkiem palca dociskam brokat...lampa i kolejna niewielka kropka żelu i tutaj inny kolor brokatu ( jednak zawsze myję pędzle nawet po nałożeniu pierwszej warstwy zelu, nie zostawia to smug w przypadku nakładania kolejnych warstw :]

aneczka19895
08-10-2009, 17:13
Ja od samego początku używam do tego pędzelka i wszystkie moje znajome też tak robią ale to zależy jak komu lepiej:D

iwaka70
08-10-2009, 17:29
Dziewczyny a jak nakładacie kolejny kolor brokatu to on się nie przylepi na ten poprzedni??:huh:

Gość
08-10-2009, 17:41
jeśli chodzi ci o nakładanie róznego koloru brokatu (np robienie tęczy- zółty, czerwony, fiolet) to radziłabym pomieszać brokat z żelem, włożyć słoiczki do lodówki żeby był bardzo gęsty i tak nakładać... albo wszystkie na raz... alebo najpierw jeden--->utwardzić potem 2gi--->lampa i dopiero 3ci.... wtedy nie ma ryzyka że jak sypiesz to zasypiesz sobie wczesniejsze kolorki:)

afterglow
10-10-2009, 03:19
jeśli chodzi ci o nakładanie róznego koloru brokatu (np robienie tęczy- zółty, czerwony, fiolet) to radziłabym pomieszać brokat z żelem, włożyć słoiczki do lodówki żeby był bardzo gęsty i tak nakładać... albo wszystkie na raz... alebo najpierw jeden--->utwardzić potem 2gi--->lampa i dopiero 3ci.... wtedy nie ma ryzyka że jak sypiesz to zasypiesz sobie wczesniejsze kolorki:)

tak jest woszczurku :) robie tak samo :)


a wyprobowalam patent z zelem i brokatem. od DR nie traca koloru :)
efekt nieziemski :)
dziekuje :*

calineczka87
24-10-2009, 18:11
Ja sype brokacik fiolką :) Wszystko ładnie, nic mi się nie rozsypuję układam rozmaite wzorki:):good:

total
08-11-2009, 12:59
Pomocy !! Wiecie co ?? Poniosłam wczoraj totalną porażkę :( Ja się chyba jednak nie nadaję do robienia tych pazurków ;( Miały być całe z bordowego brokatu .Pierwszy wyszedł taki sobie ,ale następne ,to porażka .Nie mogłam nałożyć następnej warstwy żelu ,bo ta z brokatem rozjeżdżała się i spływała gdzie popadnie :( Co robiłam źle ?? Pokaże może foty ,tylko błagam : mogą je oglądać osoby o mocnych nerwach :D

szpila59
08-11-2009, 13:10
Pomocy !! Wiecie co ?? Poniosłam wczoraj totalną porażkę :( Ja się chyba jednak nie nadaję do robienia tych pazurków ;( Miały być całe z bordowego brokatu .Pierwszy wyszedł taki sobie ,ale następne ,to porażka .Nie mogłam nałożyć następnej warstwy żelu ,bo ta z brokatem rozjeżdżała się i spływała gdzie popadnie :( Co robiłam źle ?? Pokaże może foty ,tylko błagam : mogą je oglądać osoby o mocnych nerwach :D
Moze żel do dupy :P Z jakiej masz firmy??
Albo za krótko utwardzałaś.

total
08-11-2009, 13:19
Żel z nail selection ,chyba jednak to drugie będzie przyczyną .A powiedzcie kochane co ja teraz mam z tym zrobić ?? Spiłować do kości ?? :D

dzidzia
08-11-2009, 14:20
hehe kochana spilowac byle nie do kosci ;P

szpila59
08-11-2009, 15:46
Żel z nail selection ,chyba jednak to drugie będzie przyczyną .A powiedzcie kochane co ja teraz mam z tym zrobić ?? Spiłować do kości ?? :D
o prostu spiłuj pazury ;P JAk nie wiesz gdzie sie natural zaczyna to przejedź clenerem ;P Naturalek, jest jakby bardziej "matowy" niż żel.

pinusia6
21-11-2009, 11:08
A czy pyłek brokatowy mogę wykorzystać tak samo jak brokat ?? czyli nanieść pędzelkiem do brokatu na końcówkę np akrylową czy lepiej zmieszać z akrylem??;]

szpila59
21-11-2009, 12:19
A czy pyłek brokatowy mogę wykorzystać tak samo jak brokat ?? czyli nanieść pędzelkiem do brokatu na końcówkę np akrylową czy lepiej zmieszać z akrylem??;]
jak Ci wygodniej ale moim zdaniem byłoby by lepiej zmieszać z akrylkiem bo ja położysz tą warstwę akrylu to mozesz nie zdążyć nanieść tego pyłku na pazurka bo może już wyschnąć ;P

pinusia6
21-11-2009, 12:23
Uuu... To mogłam jednak kupić więcej brokatu ale kupiłam masę pyłku i chyba niepotrzebie ;P

daisy77
28-11-2009, 20:55
to ja tu spytam o ten brokat.
zrobilam frencha i nalozylam bialy mieniacy sie na fiolet brokat, malutko tylkko tak opruszylam ,po utwardzeniu patrze:wow: ana bialej koncowce frencha on sie zolty zrobil!!!! tylko na tej bialej koncowce sie zrobil..
czy ktorej z was sie to stalo kiedys???
dlaczego tak mi sie stalo???

asia
28-11-2009, 21:45
nadal jedyny moj pomysł to rozmazanie pigmentu:(

daisy77
28-11-2009, 21:49
NIE rozumie...
ale co rozmazalo pigment??? na tipsie pigment brokat mi rozmazal??

asia
28-11-2009, 21:52
żel to chemia, rozmył się pigment którym barwiony był brokat. ale to tylko pomysł

daisy77
29-11-2009, 02:04
no ale jak to....
przeciez tyle tu zdjec z brokatem na frenchu i zadne nie jest zolte a moje wszystkie brokaty robia sie zolte na bialej koncowce...
no jakaz moze byc tego przyczyna???

---------- Dodano o godzinie 02:04 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 21:54 ----------

O matko jaka ze mnie sierota ze az strach sie przyznawac!!!
Dzis kupilam sobie lampke ,i tak sie przejelam tym brokatem ze spilowalam stara mase ,zrobilam sobie frencha i mysle- ze musze wyprobowac te brokaty bo cos jest ne tak ze mi zżółknął!
Ja wyciagam te brokaty ,odkrecam patrze, a one zolte drobinki maja w srodku!!!
Tak to jest jak sie ma złą lampke:)
Sorki wielkie za te brokaty ,ale nie widzialam tego przy tej starej lampce...
Teraz z nowa to jak nowe oczy!!!

nanami7
29-11-2009, 11:13
no widzisz :) i po kłopocie, bo wszystko się wyjaśniło :)

asia
29-11-2009, 17:27
hihi:D dobrze że już wszystko ok:D

daisy77
06-12-2009, 02:16
ja to klade brokat z zelem, najpierw zel na pedzelek i maczam w brokacie ,wtedy wychodzi i utwardza sie najlepiej,
bo z tym maczaniem w brokacie ,czy posypywaniem ,czy omiataniem bywalo roznie...
przewaznie nie calosc sie utwardzila i razem z wacikiem odchodzila polowa brokatu...
a jak klade z zelem(badz mieszam w pojemniczku zel z brokatem) to wychodzi super i dobrze sie calosc utwardza :)

malutkaistotkaa
08-12-2009, 09:47
ja nigdy nie mieszalam nawet za bardzo nie mam gdzie bo wszytskie sloiczki po zelu zawsze wyrzucam.:)
no pwoiem Ze z tym osypywaniem czasem jest problem:)
ale wyprobuje wasz sposob KObietki:)

goonis
08-12-2009, 18:11
ja to klade brokat z zelem, najpierw zel na pedzelek i maczam w brokacie ,wtedy wychodzi i utwardza sie najlepiej,
bo z tym maczaniem w brokacie ,czy posypywaniem ,czy omiataniem bywalo roznie...
przewaznie nie calosc sie utwardzila i razem z wacikiem odchodzila polowa brokatu...
a jak klade z zelem(badz mieszam w pojemniczku zel z brokatem) to wychodzi super i dobrze sie calosc utwardza :)
no ja działam dokładnie tak samo i nie mam żadnych problemów, a przedtem posypywałam i nie byłam zadowolona z efektów :D

luska102
08-12-2009, 22:25
JA tez tak robie,mieszam brokat z zelem w pojemniku i bardzo dobrze sie naklada.
Przy posypywaniu to ten brokat byl wszedzie.

pinusia6
14-12-2009, 14:11
a jak cieniować np. pyłkiem brokatowym na akrylu??:/:

szpila59
14-12-2009, 17:30
a jak cieniować np. pyłkiem brokatowym na akrylu??:/:
możesz go np. zmieszać z proszkiem akrylowym :)

pa_pi1
14-12-2009, 22:33
Jak dla mnie rozwiązanie z mieszaniem jest najlepsze! To posypywanie mnie denerwuje :) za dużo z tym zabawy

pinusia6
16-12-2009, 11:21
oki to wiem wiem bo tak robię :) Ale jak zrobić żeby wyszło np. tak http://republika.pl/blog_bz_3333065/3719165/tr/132.jpg żeby nie było widać granicy pomiędzy tymi dwoma kolorami??

Natii
16-12-2009, 12:23
ja to robię tak że na mokry żel nakładam pędzelkiem pasek ciemnego brokatu,przeciągam ku górze,nad paskiem ciemnym robię jasny i przeciągam góra dół i różnicy nie widać;)

asia
16-12-2009, 17:03
tak jakbyś cieniowała, najlepir jeden kolor i przeciągasz trochę a od góry drugi i przeciągasz w obie strony

krystynka
14-02-2010, 15:38
Witam dziewczyny ! :]
Chcialabym sie dowiedziec wszystko na temat brokatu jak go nakladac zeby nie rozchodzi sie po calym paznokciu i glownie jak go cieniowac bo nie bardzo wiem jak to zrobic zeby super wygladalo.
Prosze o pomoc w tej sprawie .;(
Dziekuje i pozdrawiam

samaron
14-02-2010, 16:16
Witam dziewczyny ! :]
Chcialabym sie dowiedziec wszystko na temat brokatu jak go nakladac zeby nie rozchodzi sie po calym paznokciu i glownie jak go cieniowac bo nie bardzo wiem jak to zrobic zeby super wygladalo.
Prosze o pomoc w tej sprawie .;(
Dziekuje i pozdrawiam
A czytałaś ten temat od początku?
Przejrzyj dokładnie, dziewczyny pisały o swoich sposobach, na pewno coś Ci podpasuje :D

krystynka
14-02-2010, 20:09
O.k dzieki juz widze ten temat poczytam sobei od poczatku wiekie dzieki .
Pozdrawiam

białaaaa
15-02-2010, 12:52
ja mieszam brokat w żelu bądź nakładam pędzelkiem

Elizabeth76
15-02-2010, 14:02
ja mieszam brokat z żelem :)

krystynka
15-02-2010, 15:54
Chodzi mi dokladnie o cieniowanie brokatow zeby jeden przechodzi w drugi i jak to sie robi nakadajac kilka koloro ,czy ktos moze mi to napisac prostym jezykiem krok po kroku bo mi to nie wychodzi z tym cieniowaniem a nie doczytalam sie konkretnie na tem temat czytajac cale forum bed ebardzo wdzieczna za informacje .
Dzieki wielkie ..

szpila59
15-02-2010, 16:07
Chodzi mi dokladnie o cieniowanie brokatow zeby jeden przechodzi w drugi i jak to sie robi nakadajac kilka koloro ,czy ktos moze mi to napisac prostym jezykiem krok po kroku bo mi to nie wychodzi z tym cieniowaniem a nie doczytalam sie konkretnie na tem temat czytajac cale forum bed ebardzo wdzieczna za informacje .
Dzieki wielkie ..
chodzi Ci o pazurki zelowe tak??
tutaj masz przeróżne video ;) ja gdzies wstawiałam juz filmiki z cieniowniem brokatów... tylko nie pamietam gdzie :lol:

---------- Dodano o godzinie 15:07 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:01 ----------

http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/145-rozne-sposoby-nakladania-brokatu-3.html

---------- Dodano o godzinie 15:07 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:07 ----------

prosze ;) wystarczyło popatrzec pare stron do tyłu :)

krystynka
15-02-2010, 23:22
Szpila wiekie dzieki zobacze sobie jak to robic .....

---------- Dodano o godzinie 23:22 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:42 ----------

Sorki ale ja nie znalazlam zadnych filmikow jak sie cieniuje te brokaty mozesz podac mi jeszcze raz gdzie mam to szukac?
Dzieki ..

linka-2008
16-02-2010, 00:34
ja nakladam zel na pedzelek i wtedy maczam go w brokacie lubie ten sposob bo nie zasmiecam sobie biureczka i tak fajnie sie rozprowadza po pazurkach a jesli chodzi o pedzelek to najlepiej wziac jakis stary i przeznaczyc go tylko do tego :D

krystynka
16-02-2010, 11:03
Linka mi chodzi głównie o cieniowanie brokatu zeby przechodzi jeden w drugi jak sie nakoada kioka kolorow a nie zeby byl jeden obok drugiego .

samaron
16-02-2010, 15:17
Krystynka tutaj filmiki, w bieżącym temacie na stronie 3 :
http://forum.wzorki.info/29927-post67.html

linka-2008
17-02-2010, 19:12
w ten sposob tez sie musi dac wsumie to nie prubowalam i nie jestem w stanie pomoc profesjonalisci napewno wiedza

_kasiunia_4
17-02-2010, 19:16
ja mieszam od razu z żelem albo maczam pędzelek najpierw w żelu a później w brokacie ;)
jest mi tak wygodniej ;)

tusia
18-02-2010, 00:07
ja wole wymieszac brokat z żelem:] tak mi jest najwygodniej

krystynka
18-02-2010, 15:38
Dziewczyny ale czy ktoras moze opisac mi krok po kroku ja cieniowac brokaciki bo ogladaam te filmiki i tak mi nie wychodzi to cieniowanie zeby jeden zachodzi na drugi a nie jeden obok drugiego .
Plis pomocy !!!!!!!!!!!!!!

szpila59
18-02-2010, 15:54
Dziewczyny ale czy ktoras moze opisac mi krok po kroku ja cieniowac brokaciki bo ogladaam te filmiki i tak mi nie wychodzi to cieniowanie zeby jeden zachodzi na drugi a nie jeden obok drugiego .
Plis pomocy !!!!!!!!!!!!!!
Ja mieszam dwa kolorki broaktu (oczywiscie kazdy oddzielnie :D) z elem. Póżniej nakładam na pazurka "kluseczke żel i go "cieniuje" np. cieniutkim pedzelkiem do góru... utwardzam nakłądam na koncówkę paznokcia inny kolo brokatu i znowu cieniuje :D

asia
18-02-2010, 17:53
albo najpierw jeden, utwardzasz i od góry drugi tak żeby nachodził

krystynka
20-02-2010, 00:00
Wielkie dzieki sproboje tak zrobic moze tym razem mi wyjdzie .
Pozdrawiam

---------- Dodano o godzinie 00:00 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 22:37 ----------

Dziewczyny jak nakadacie ten pierwszy brokat to w jakie ruchy robicie tym pedzielkiem zeby sie pocieniowalo i zawsze po pierwszym kolorku do lampy i dopiero drugi kolor czy mozna to zrobic odrazu ?

kobietazpazurem
20-02-2010, 10:51
ja mam swój sposób i jest rewelacyjny. Nakładam warstwę żelu na paznokieć, a jezeli chce mieć np. efekt tęczy to mam specjalne pedzelki do nakładania brokatu, która każda z nas zna

http://photos08.allegroimg.pl/photos/oryginal/925/76/58/925765870

ten pierwszy z rozszerzonymi włoskami, mam ich kilka i każdy jest do innego koloru. i nakladam nim po kolei kolorowe brokaty wychodza świetne efekty :) no pote oczywiscie utwardzam w lampie i juz :)

julcia88
20-02-2010, 18:09
a ja tego wchlarzyka jeszcze nie używałam do nakładania brokatu, ale będę musiała wypróbować bo wiele osób tak właśnie gonakłada więc i ja muszę spróbować skoro się zaopatrzyłam w taki zestaw :D

krystynka
22-02-2010, 12:07
kobietazpazurem - A czy masz jakies fotki z tymi cieniowanymi pazurkami z brokatu chetnie bym zobaczyla jak to wyglada ?

krystynka
28-02-2010, 22:19
Hej dziewczyny piszcie dalej o brokatach bardzo ciekawy dlamnie jest ten temat .Pozdrawiam

AgUsia950
28-02-2010, 22:52
ja już chyba kiedyś pisałam. :D
muszę się zaopatrzyć w taki wachlarz. :D
uwielbiam cieniowania brokatami. :)

krystynka
04-03-2010, 13:25
Agus a jak ty cieniujesz brokaciki napisz prosze :]:] dziekie i pozdrawiam :]

silverghost
09-03-2010, 23:56
A korzystałyście może z tych brokatów z aplikatorem? Chyba w DR to widziałam.

krystynka
15-03-2010, 13:51
A korzystałyście może z tych brokatów z aplikatorem? Chyba w DR to widziałam.

A jakie to sa te brokaty mozesz cos wiecej powiedzec ? ;)
A jaki jest twoj sposob nakladania brokatu cieniowanego ?

silverghost
15-03-2010, 21:05
Tak wygląda ten brokat: http://www.dobrarada.com.pl/index.php?k247,ozdoby-do-paznokci-brokat-sypki-w-buteleczce-z-aplikatorem

Ale ja nie próbowałam.
A co do cieniowania brokatami, to... jeszcze nie próbowałam. :/:
Dopiero dwa razy zrobiłam sobie pazurki.
Pierwsza praca:
18465
Miały paski wyjść, a niektóre wyszły cieniowane :D
Trzeba będzie ćwiczyć, oj ćwiczyć!

krystynka
15-03-2010, 23:11
Wielkie dzieki za odpowiedz .
Super wyglada ten brokat !

pa_pi1
15-03-2010, 23:29
Jeśli ten aplikator jest w formie pędzelka, to odradzam, mam taki brokat i jest bardzo nie praktyczny. Pędzelek się skleja i musiałam przesypywać brokat do słoiczka.

Kaniusia0
16-03-2010, 16:06
Ja maluje w konkretnym miejscu zelem i zamaczam pazurka w brokacie , czy to jest jakis wzorek czy french

18504

NiCoLa
16-03-2010, 16:21
pomysł dobry i fajny efekt :)

Elizabeth76
16-03-2010, 16:52
ja w oddzielnym słoiczku mieszam zel z brokatem i tak mi jest najwygodniej

hassi
16-03-2010, 16:54
Ja robie niestety tak jak est mi wygodnie, a wg wiekszosci dziewczyn ( w sumie mnie tez) ten sposob jest nieestetyczny:

Frencz brokatowy-> Po przemyciu pazurka, maluje zelem clear "frencz", (tworze odpowiednią linie uśmiechu, u wypełniam cienką warstwą żelu paznokietek do końca) po czym zanurzam paznokiec w pudełeczku z brokatem (Na koncu nie otrzepuje! -dzięki temu więcej brokatu ma szanse na utrwalenie) wsadzam do lampy, po wyjęciu dopiero otrzepuje troszke tego brokatu pozostałego na paznokciach. Linia uśmiechu dzięki temu jest prościutka, a brokat gęsto nałożony. Na to znowu cienka warstwa zelu i utwardzanie.

Wzory brokatowe:
Biorę "krople" żelu clear, dodaje do niego interesującą mnie ilość brokatu, mieszam najlepiej patyczkiem, odczekuje troszke zeby nie bylo powietrza, i nakladam cieniutkich pedzelkiem, i co chwile wkladam chociaz na 10s do lampy (nie mam gęstego żelu, i ten się ciągle rozpływa tworząc nie to, czego oczekuje)

Cieniowanie brokatowe:
na całą płytkę nakładam żel, częśc wkładam do pudełeczka z ciemniejszym brokatem, po wyjeciu zanurzam pędzelek (Miotełke albo ten wachlarzyk który jest wyżej na zdjęciu) i
wachlarzykiem : nakładam troszeczke ponizej lini uśmiechu i wiecej powyżej. Potem wachlarzykiem przesuwam ze 3 razu od dołu ku górze by ten ciemniejszy brokat z dołu zmieszał się na sreodku z tym jasniejszym i gotowe
miotełką : początekz ciemniejszym brokatem taki sam jak przy wachlarzyku, jasniejszy brokat nakładam na miotełke i takimi "packami" nakładam od dołu ku gorze.
Zależy co się oczywiście chce osiągnąć, ja testowałam wszystkie podpatrzone sposoby i akurat te, odpowiadają mi najbardziej. Powiem, tyle, że na samym poczatku zabawy z tipsami byłam u jednego Pana który jest instruktorem i pokazał mi tylko jak powinno sie robic tipsy, wyjasnil podstawy, m.in uczyl mnie nakladać brokat, ale kompletnie mi te sposoby nie odpowiadaly, i wyrobilam swoje.:P
Nie robie paznokci w salonie, tylko w domu, w większości na sobie/rodzinie/kolezankach rzadko na "obcych klientkach", bardziej amatorsko, wiec jesli już zrobie jakąś skuche to mi wybaczają :P

julcia88
16-03-2010, 17:10
ja ostatnio postanowilam wyprobowac ten wchlarzyk co jest w zestawach pedzelkow i ... co za wygoda już wiem czym bede nakladac brokat :D

hassi
16-03-2010, 17:34
Tez uwazam ze wachlarzyk jest nr jeden przy brokatach :))

KaMiLaC.
16-03-2010, 17:46
a ja wachlarzyk używam tylko do cieniowania farbek :D
a brokat cieniuje tak: nakładam na srodku paznokcia linię brokatu np czerwonego, pod spodem linie brokatu, np żółtego i zwykłym pędzlem "jadę" w jednym miejscu raz w górę a w drugim miejscu obok - raz w dół :D brokat się cieniuje jak ta lala :good:

julcia88
16-03-2010, 19:15
musze wypróbować Twoj sposób bo dość fajnie to brzmi :D

korcia225
16-03-2010, 20:15
ja robie tak jak większość maczam pazurka w słoiczku lub nakładam pędzelkiem nabieram brokat na pędzelek i obsypuje pazurka z mieszaniem brokatu z żelem jak dla mnie to za dużo zachodu:D ale muszę spróbować z tym cieniowaniem bo jeszcze niecieniowałam brokatami pazórków:(

krystynka
17-03-2010, 11:56
Super dziewczyny dzieki za wasze rady napewno ktorys sie sprawdzi.
Pozdrawiam

jOotka
29-04-2010, 16:38
ja ? zalezy , jka leży :):)

Zgredo
29-04-2010, 23:04
French:

1) Clearem maluję na opiłowanym paznokciu frencha a następnie opruszam brokatem
2) maczam pędzelek w clearze, potem w brokacie i kładę na paznokieć

Cieniowanie:

1) Na warstwę dyspersyjną lub świeżą cleara nakładam jeden brokat pędzelkiem (na sucho)- rozklepuję "na rzadziej" tam, gdzie ma przechodzić w inny kolor. To samo z drugiego końca cieniowania

2) Rozsmarowuję między sobą cleary umaczane w brokacie

Inne wzorki

1) Jeśli jeden kolor brokatu będzie użyty na zmatowiony paznokieć - wtedy maluję wzorek celarem i obsypuję

2) jeśli użytych ma być kilka kolorów łatwiej mi maczać clear w brokacie i tak nakładać

Innymi słowy używam 2 metod - maczanie cleara w brokacie (częściej) lub obsypywanie. To zależy głównie od... powierzchni, jaka dysponuję, jeśli mam zmatowionego pazurka - maluję clearem i sypię, jeśli klejącego (najczęściej takiego mam) to maczam clear w brokacie.

Zuuzaneczka
29-04-2010, 23:48
Ja mam specjalny pędzelek - wachlarz do nakładania brokatu, ładnie cieniuje ;) a frencha robię tak, że nakładam brokat na warstwę żelu i czystym pędzelkiem formuję linie uśmiechu po czym utwardzam. ^_^

julcia88
30-04-2010, 09:11
no ja też tego pędzelka używam. Bardzo mi ułatwił pracę.

nanami7
30-04-2010, 20:00
Zgredo, dzięki że tak opisałaś. Muszę wypróbować to cieniowanie:)

justi9
02-05-2010, 22:17
ja np wybieram dany kolor brokatu biore zel clear troche w pokrywke lub inne pudelko i wsypuje go i mieszam wtedy mam pewnosc jak robie np frencha brokatem to nie obabram wszystkiego w kolo a szczegolnie kiedy uzywam coverka nie przenosze tego brokatu i jest ladnie czysto:D

krystynka
09-05-2010, 14:17
Witam no j tez probowalam pedziekeim wachlarzykiem i super wychodzi ,a french to mam zele juz z brokatem wiec super i atwo sie naklada i nigdzie ten brokat sie nie rozchodzi.
Polecam zele z brokatem !

malgorzata114
06-06-2010, 20:45
tak zdecydowanie musze kupić taki pedzel wachlarzyk do nakładania brokatu żele z brokatem tez by sie przydały ale lewa ręką sobie frenczu nie umiem zrobić ;(

xsunnyolciax
06-06-2010, 21:14
ja nakładam żel tylko tam gdzie ma być brokat i brokat nakładam pędzelkiem (inny niż pędzelek do żelu), a przed włożeniem do lampy jeszcze poprawiam. Jeśli chodzi o akryl to podobnie, próbowałam też raz na klej i też ładnie wyszło :)

Anika
07-06-2010, 11:46
A ja przekładam trochę żelu do szklanego naczynka, potem mieszam z brokatem i przenosze na pazurek. Metody tej używam, szczególnie jak robie brokatowy french. Szybko, sprawnie, czysto i bezboleśnie :D

justycha1204
14-06-2010, 14:39
Czesc! Ja robiac zelki nakladam brokat patyczkiem. Nieraz tez mieszam brokat z zelem, jak kolezanka nizej, w osobnym pijemniczku, zelezy jaki ma byc efekt, wzor. A robiac akrylki biore na pedzel troche proszku akrylowego i wtedy nabieram tym brokat. Proste zadanie;)

madzialenkabuziaczek
14-06-2010, 15:07
ja tak samo jak justycha kuleczka akrylu i nabieram brokacik;)

sweetkicia84
13-07-2010, 22:19
ja nakładam pedzelkiem brokaty na zel np na french i jest git <ok> :)

mini89
05-08-2010, 05:40
też robię podobnie jak dziewczyny, albo pędzelkiem miotełką nakładam brokat, lub zanurzam pazurka w słoiczku :)

malutkaistotkaa
05-08-2010, 09:41
ja troche mocze w sloiczku troch epedzelkiem zalezy jakie zdobienie ma byc tym brokatem:)

eksnail
05-08-2010, 10:44
ja też nakładam pędzelkiem brokat a jak chce żeby było go duużo to wkładam palec do brokatu:)

szerek
13-08-2010, 12:44
no faktycznie nakładanie brokatu moze byc problemem, ja zawsze sobie nasypie do żelu wiec teraz najpierw wszystkie pazurki smaruję clearem a potem kłade palec nad brokatem i nakładam pedzelkiem.

Asiek1006
23-08-2010, 15:31
Ja brokacik sypie sobie na recznik papierowy. Na pazurka nakładam zel clear. Pędzelkiem (wachlarzyk) nakladam brokacik;) Poziniej nadmiar ztrzepuje pędzelkiem:)

malutkaistotkaa
26-08-2010, 10:22
a co zorbic zeby dany kolor byl taki jak w sloiczku inensywny wiadomo ze wsciekly zielony po nalozeniu na clear tipsa i zel nie bedzie taki wsciekly....? macie jakies pomysly na to?

lelena69
27-08-2010, 14:29
a co zorbic zeby dany kolor byl taki jak w sloiczku inensywny wiadomo ze wsciekly zielony po nalozeniu na clear tipsa i zel nie bedzie taki wsciekly....? macie jakies pomysly na to?

Możesz dokupic neonowe farbki akrylowe i jako tło użyc pod brokat,poprostu jedna warstwa farbki i nato brokat gęstą warstwą.
Co do żelu-możno do cleara dodawać po małej kropelce barwniku z żelowych dłógopisów naprzykład:ok:.brokatowe,perłowe,neonowe lub zwykle kolory.Efekt super.Moja koleżanka stosuje tą metode i ma kolory cudowne.Na stan żelu nie ma wpływu.oczewiście nie przedabrzać.Również do białego gelu spróbuj.;)

A co do brokatu to możno jeszcze pazurek zanurzaćw słoiki rozcieniować jak trzeba pędzelkiem.

plushak
28-08-2010, 02:50
A to ja zawsze mokrą kulke akrylu zamaczam w odrobinie brokatu :P
Tak mi jest najwygodniej, a co do zelu zawsze mam jakiś rozciapierzony pędzelek ;-)

RoksiSK
28-08-2010, 08:20
Plush muszę spróbować z mokrą kulką akrylu :)

lelena69
28-08-2010, 23:19
A to ja zawsze mokrą kulke akrylu zamaczam w odrobinie brokatu :P
Tak mi jest najwygodniej, a co do zelu zawsze mam jakiś rozciapierzony pędzelek ;-)

Spróbuj wymieszać clear z brokatem,proporcja to 1:3,naprzykład na całą łyżeczkę akrylu dajesz 1/3 łyżeczki brokatu.do słoiczka i masz pod ręka ile chcesz.A gel lepiej nad serwetką lub pudełkiem posypywac paznokieć i dociskac paluszkiem trochę ,nie potrzebne pozmiatać również sucym nawet rozciapanym pędzelkiem;) .Tak lepiej.

natalia268
14-09-2010, 10:56
mi tak sie podobają frenche żelowe brokatowe ale jak mam sie do tego zabrac to krew mnie zalewa.. nie umiem zrobić takiego uśmiechu jaki bym chciała :placz: ... i ciągle widac przeswity... a dla mnie musi być sam brokat.. tylko znowu żeby nie było za grubo... juz nie wiem jak mam to robić:huh:

kala__20
12-11-2010, 18:32
Witam

Dopiero kupiłam sobie zestaw do robienia paznokci żelowych i będę zaczynać przygodę z nimi:) dużo czytałam już na ten temat i sporo mi koleżanką powiedziała która się tym zajmuje (nie profesjonalnie tylko tak dla siebie:).

Jednakże bardzo mi się podobają paznokcie french z jakimś białym świecącym brokatem na białej końcówce - interesuje mnie głównie to czy można biały żel pomieszać z brokatem na osobnym pojemniczku i wtedy zrobić nim końcówkę? Czy ten brokat będzie się wtedy tak ładnie świecił jak po wymieszaniu z bezbarwnym żelem?

rudzielec
12-11-2010, 18:52
ja tak nie robilam ale wydaje mi sie ze nie bedzie sie swiecil, bo utonie w bieli zelu...ale pewnie profesjonalistki powiedza ci wiecej, ja tylko domniemam:D

xsunnyolciax
13-11-2010, 18:44
Witam

Dopiero kupiłam sobie zestaw do robienia paznokci żelowych i będę zaczynać przygodę z nimi:) dużo czytałam już na ten temat i sporo mi koleżanką powiedziała która się tym zajmuje (nie profesjonalnie tylko tak dla siebie:).

Jednakże bardzo mi się podobają paznokcie french z jakimś białym świecącym brokatem na białej końcówce - interesuje mnie głównie to czy można biały żel pomieszać z brokatem na osobnym pojemniczku i wtedy zrobić nim końcówkę? Czy ten brokat będzie się wtedy tak ładnie świecił jak po wymieszaniu z bezbarwnym żelem?


jak na mój gust, to można i będzie się świecił, nie tak samo jak z clearem oczywiście, ale powinien się świecić. Zależy jeszcze czy chcesz wymieszać kolorowy brokat, czy jakiś delikatny opalizujący. Ale ja na twoim miejscu najpierw zrobiłabym białego frencha, utwardziła, później nałożyła cleara, posypała brokatem, zalała itd.. :)

goslava
13-11-2010, 22:23
oczywiscie ze mozna wymieszac bialy zel z brokatem tylko mieszajac rob to delikatnie zeby nie zapowietrzyc zelu:)

MesiaszCiszy
17-02-2011, 15:16
Ja uzywam aplikatorka/pacynki kosmetycznej (takiej typowo do nakladanie cieni) i w zel delikatnie wklepuje nia brokat, wachlarzykiem niestety nie potrafie sie jeszcze poslugiwac ;D kupilam tez zestaw kolorowych brokatowych zeli z ebay(ale z nimi to bywa roznie bo np polowa 8 zeli przyszla mi faktycznie taka jaka byla na zdjeciu a kolejne 8 byly wielkim zaskoczeniem ;D ,niestety nie dostalo mi sie 2 zeli dla ktorych glownie zamowilam caly ten secik :(...ale te chinskie zele po stuningowaniu sa naprawde cudne;) i fajne w aplikacji.

bolka
16-03-2011, 15:18
Ja mieszam akryl z brokatem w proporcjach 1 do 10 ale mozesz tez cos innego wyprobowac.

lenanails
25-06-2011, 14:19
ja kiedyś maczałam pazura z słoiczku ale zawsze przy tym ja i "klientka" i wszystko dookoła było uwalone:D teraz maczam pędzelek najpierw w żelu potem brokacie albo jeśli znajdę jakiś pojemniczek to mieszam żel z brokatem i ten sposób jest najwygodniejszy i najczystszy:)

rudzielec
25-06-2011, 14:42
jak dla mnie najlepiej jest poprostu odsupac troche brokatu na karteczke jesli oczywiscie nie jest on w słoiczku. i pedzelkiem - miotełką nakładam, super wygodny i cieniowac mozna fajnie;)

allaya
27-06-2011, 18:21
cześć dziewczynki, jestem tu nowa i przepraszam jezeli takie cosik już było. Mianowicie, kiedy robie pazurki żelowe to daje cienko cleara, do lampki a na to np. french (brokat wymieszany z żelem) do lampki i buduje paznokiec. Po przemyciu cleanerem opilowuje go, a kiedy piłuje boki to na ogół zaraz spiłowuje mi się brokat, góra jest ok. Jak naleje więcej clearu przy boczkach to będzie "szpadelek" ;P, jak rozwiązać ten problem?

Zanim założymy nowy temat proszę o skorzystanie z wyszukiwarki - wystarczyło wpisać hasło brokat! Dziewczyny na prawdę wyszukiwarka nie gryzie, straszny wysiłek to też nie jest a przez zakładanie setki takich samych tematów robi się straszny bałagan. /Emila :)

rudzia1985
27-06-2011, 18:33
Albo za duzo zelu z brokatem albo za malo clearu przy budowaniu pazurka na bokach...
Lepiej jak spilujesz tipsa lub szkielet troche mocniej bo jak nalozysz na to kilka nastepnych warstw to Ci sie grube zrobia a pozniej by je wysmuklic to musisz pilowac i pilowac wiec moglas spilowac za daleko :)
To jedynie mi przychodzi do glowy...
Zajrzyj jeszcze tu http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/145-rozne-sposoby-nakladania-brokatu.html

allaya
27-06-2011, 22:18
generalnie to chcialabym cos w tym stulu ale boje sie ze przy koncowym pilowaniu ten caly niebieski brokat po boku zejdzie....

kochanaa
27-06-2011, 22:53
To przed piłowaniem moim zdaniem należy nałożyć przezroczysty i jak się będzie piłowało to nie zejdzie nic :)

DianaT
27-06-2011, 22:58
Też miałam taki problem, ale z akrylem. Teraz pilnuje, żeby szkielet był bardzo cieniutki, szczególnie przy boczkach. U mnie problem wynikał właśnie z tego, że szkielet był za gruby i potem paznokcie wychodziły bułki i trzeba było piłować i piłować i brokat się spiłowywał.

paznokietek1000
27-06-2011, 23:08
wyszczuplij troche mocniej pazurka, i jak nałozyssz zdobienie i go zbudujesz to wyjdzie dobrych rozmiarów, bez obawy ze spiłujesz nadmiernie brokacik

allaya
28-06-2011, 10:24
czyli po przyklejeniu tipsa jak bede go opilowywac to zrobic wężej tak? :D

rudzia1985
28-06-2011, 19:23
Tak...ja zawsze piluje w trapez i jak nakladam kolejne wartswy to sie nieco poszerzy a przy pilowaniu koncowym nie wyjda lopatki i grubaski :)

kasiasssss
28-06-2011, 19:30
mysle ze doswiadczenie zrobi swoje,zrobisz raz ,drugi i zalapiesz:D

Sylviaa
18-05-2012, 12:20
Nakładanie brokatu to moja zmora;) Próbowałam z 'moczeniem' paznokcia w brokacie w słoiczku - efekt taki, że blat, dłonie i wszystko wokół było w tymże brokacie :/: Jak nakładałam pędzelkiem to brokat się jakby 'rolował' - robiły się grudki i baaardzo nieestetycznie to wyglądało.

hersa
18-05-2012, 20:37
ja zawsze mieszam brokat z żelem (np. na formie lub papierku po formie) i dopiero nakładam pędzelkiem albo sondą i nigdzie ten brokat nie "lata" :) i można ładny uśmiech zrobić

Blejsia
09-09-2012, 22:56
Nie wiem czy w dobrym poscie ale ostatnio robilam pazurki bardzo krotkie i dziewczyna chciala kazdy inny .Niestety kolorki byly neonowe ale nie bylo tego tak do konca widac ;/ jaki wy macie sposob na polozeniu brokatu neonowego zeby byl neon?

Candynails
10-09-2012, 10:38
Nakładanie brokatu to moja zmora;) Próbowałam z 'moczeniem' paznokcia w brokacie w słoiczku - efekt taki, że blat, dłonie i wszystko wokół było w tymże brokacie :/: Jak nakładałam pędzelkiem to brokat się jakby 'rolował' - robiły się grudki i baaardzo nieestetycznie to wyglądało.
Nakładaj pędzelkiem, ale powierzchnię paznokcia pokryj równomiernie bardzo cieniutką warstwą żelu. Być może nakładasz zbyt dużo żelu i pędzel zbiera go z powrotem dlatego brokat się roluje. Po każdym paznokciu przecieraj pędzelek z nadmiaru brokatu i żelu, nie dociskaj też pędzla do powierzchni, tylko bardzo delikatnie dotykaj, spróbuj parę razy, powinno być już ok:)

Blejsia gdy neonowy brokat zatopimy w masie żelowej zawsze będzie wyglądał trochę inaczej niż w pudełeczku, bo jego drobinki nasiąkną żelem i ciemnieją, można najpierw paznokcie przemalować cienka warstwą neonowego żelu w tym samym kolorze i jeszcze przed utwardzeniem posypać brokatem, Zdobienie będzie bardzo wyraziste, kolor soczysty i nie będzie żadnym prześwitów.
Zresztą dzięki takiemu prostemu sposobowi brokatu możemy automatycznie nałożyć mniej i paznokcie nie wyjdą takie grube. Zawsze tak robię gdy np tworzę brokatowego frencha - linię uśmiechu maluję kolorowym żelem i na nią aplikuję brokat w tym samym kolorze, french jest wyrazisty i na pewno jego linia się nie rozmaże.

Blejsia
10-09-2012, 20:07
tez o tym myslałam ale widizalm u innych fajne prace gdzie te kolorki sa rozmazane i chyba zelu tam ni ma;/

Nysza
11-09-2012, 14:08
Blejsia zdobienie brokatowe na krótszych stylizacjach
niestety niemiłosiernie dodaje im kilogramów
dlatego dobrze jest pokombinować z kolorowym podkładem
spróbuj a sama zobaczysz :ok:

w ten sam sposób możesz ożywić stylizację z żelu kolorowego
mając pyłek brokatowy możesz go zaaplikować na kolorowy żel
i masz dodatkowe rozświetlenie ....

można z nim kombinować na 1000 sposobów !!!!

Blejsia
12-09-2012, 11:44
Wyszło mi tak zdjecie zalaczylam a myslalm ze efekt bedzie inny tzn ze brokat ktory jest noenowy bedzie neon;/ ps.jestem odporna na krytyke dopiero zaczynam:D tzn zaczynam po raz 2:) Musialam zrobic jakies mazaje bo były nikajkie;/

natalia268
12-09-2012, 14:55
no i co Ty od nich chcesz ? :)

Nysza
12-09-2012, 16:18
Blejsia wyszły ładnie
na podstawie tej fotki widze ładne zgrabne pazurki
french zgrabny i nie wygląda ciężko :)

Candynails
12-09-2012, 22:40
Też myślę, że nie możesz mieć do nich zastrzeżeń, bardzo poprawne;)

Blejsia
15-09-2012, 12:58
Weźcie dziewczyny bo urosne:D Ostatnio jestem lekko podłamana tzn wydaje mi sie ze nic mi nie wychodzi i wsyzstko wyglada okropnie:(.A u innych widizlam sliczne pazury tzn te kolory takie zywe neon to byl neon zaraz poszukam czegos w sieci i wrzuce:)
Zrobilam foty ale sa zlej jakosci;/ mam pytanko pierwsze to na tych kolorowych widac coverek i tu moja zagadka jak to zrobila;/Polozyla ciniutko przezroczysty na calosc coverek i na niego zas przezroczysty i brokat i budowanie??? A te zilone to jak??;/tak ladnie rowniutko:(

prosze dodac zrodlo fotek !! / Nanami

Candynails
15-09-2012, 16:33
W pierwszym przypadku został nałożony najpierw cieniutko cover, nie trzeba nakładać dużo bo brokaty zasłaniają większą część płytki, nawet bez covera mogłoby się obejść, chyba że klientka ma wyjątkowo nieładną płytkę z przebarwieniami lub przepiłowaną. Po utwardzeniu na cover nałożyła clear i na niego naniosła brokaty, następnie utwardziła. Później zaczęła budować paznokcie clearem, opracowała i nabłyszczyła.

W drugim przypadku mogły być dwie opcje:
- nałożyła cover którym od razu nadała wszystkie krzywe, najwięcej w punkcie stresu itd... utwardziła. Jeżeli nie powstały duże nierówności nie trzeba opracowywać, tylko można od razu przemalować clearem i nałożyć brokaty. Brokat należy nałożyć na samą końcówkę i czystym pędzelkiem wytrzeć nierówności tak by powstał uśmiech.
- cover nałożyła tak samo, ale opracowała najpierw i później french namalowała zielonym żelem, zanim go utwardziła posypała brokatem pod kolor - tren sposób wydaje mi się lepszy, zresztą już wcześniej go opisywałam.

agnes111
07-11-2012, 23:46
super pomysł z tym mieszaniem brokatu z żelem, ja nakładam pędzelkiem lub posypuję wachlarzykiem pędzelkiem. Ale pora spróbować coś nowego:) Dzięki

Olanda
02-12-2012, 20:53
Nie rozumiem, jak wkładacie palce klientki do słoiczka z brokatem?? Wyginacie im ręce? Palce? Toz to okropne!

Oczywiscie nakładam brokat pędzelkiem - mam specjalne do tego celu.

nanami7
03-12-2012, 00:31
Olanda, nie trzeba wyginac klientce palcy by wlozyla je do sloiczka z brokatem ;) wprawdzie ten sposob jak dla mnie nie jest dobry, ale jak widac niektore z nas tak robia i najwazniejsze ze sa zadowolone z efektu.
Tez nakladam pedzelkiem albo mieszam z zelem :)

olciazd18
03-12-2012, 10:20
ja zawsze mieszam z żelem:)

soffii25
03-12-2012, 12:03
ja nakładam w zależności od tego jaki efekt chcę uzyskać ;) jeżeli brokat ma pokryć cały wolny brzeg to najszybciej i najdokładniej wychodzi jak zamoczę paznokieć w słoiczku z brokatem, a jak ma się tylko mienić to mieszam z żelem ;)

annstyle
09-04-2013, 00:38
hej! :)jakiego żelu używać aby nie " ściągał" brokatu? Bo mam gęsty żel i strasznie trudno mi go uformować na brokacie, gdyż wszystko sie odkleja od tipsa.
żel musi być jakiś ciekły, czy jak? bo zajmuje mi to dużo czasu :] a jak są inne sposoby to z chęcią się nimi po kieruje ;)

agnieszka-nails
09-04-2013, 11:48
Utwardzam żel w lampie następnie maczam pędzelek/sondę w żelu budującym i wkładam go do brokatu a następnie nanoszę na paznokieć i rozprowadzam w zamierzonym kształcie. Wolę żel budujący ponieważ wiem, że nie ścieknie mi do pojemniczka z brokatem. Pracuję na żelach IBD.

annstyle
09-04-2013, 14:57
Najbardziej denerwujące jest to że jak zmieszam brokat z żelem i następnie po utwardzeniu chce wyrównać płytke to mi sie brokat zdziera i np zamiast żółtego czy czerwonego koloru jest srebny, gdyż zrywa go pilnik. ;)

kiwaczek2
09-04-2013, 15:43
bo na to musisz jeszcze dać warstwę żelu inaczej będzie odsstawał i się scierał przy piłowaniu.
ja czasem najpierw kładę żel w pożądanym miejscu lub kształcie a potem posypuje i nadmiar otrzepuję, formuje...

nitownica
26-10-2013, 16:27
Hej dziewczyny, na forum jestem nowa, chcę zacząc robic paznokcie, glownie zel na formie..Ale mam takie pytanie co do nakladania brokatu na kolorowy żel, po nalozeniu pierwszej warstwy zelu , jak juz powstanie paznokiec nakladam kolor, i na ten kolor sypie brokat, utwardzam i co dalej, czy nalezy to gruba warstwa przykryc zelem czy moze wczesniej zmatowic , wyrownac nierownosci powstale z brokatu i potem na to zel ? jak radzicie?

markotka
26-10-2013, 23:02
wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać, na kolorowy żel możesz od razu sypać brokat, albo możesz go utwardzić, nałożyć cienką warstwę żelu clear i na nią brokat, utwardzasz, warstwa budująca itd...

nitownica
27-10-2013, 12:14
chce uzyskać przede wszystkim efekt mieniacych sie paznokci:),czyli nie piluje nic,nakladam żel kolorowy i daje brokat utwardzam i na to clear? Bo nie bylam pewna tego czy warstwę brokatu trzeba lekko opilowac po wyciągnięciu z lampy aby pozbyc sie nierownosci

markotka
27-10-2013, 13:36
brokatu nie piłujesz, bo nic Ci z niego nie zostanie :D tak samo nie przemywaj go cleanerem, bo straci kolor, od razu na niego kładź żel clear, nie będzie widać nierówności po utwardzeniu

nitownica
27-10-2013, 13:58
dZiekuje bardzo,o tto mi wlasnie chodziło ^_^

Anioleczek87
30-10-2013, 10:16
ja nakladam brokat pedzelkiem-wachlarzykiem.jest on maly i bardzo wygodny w uzyciu.potem poprawiam delikatnie linie usmiechu i gotowe :)

A jak nakładasz tym wachlarzykiem/miotełką? Ja go mam ale nie mam pomysłu jak go używać ;P

---------- Dodano o godzinie 09:10 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 08:45 ----------


każdy ma swój opatentowany i sprawdzony sposób. i ja nie będe inna normalnie nakładam brokacik pędzelkiem który mam tylko do brokatów przeznaczony, a gdy robię frenchosa, to jasne mieszam z żelem ale nie zawsze, t zależy tez od zdobienia które wykonuje.

Nie wiem jak sie zabrać za nakładanie tym pędzelniem do brokatu :( Zwykłym potrafie, ale tym specjalnei do tego przeznacoznym nie. Zwyklym cięzko sie cieniuje, zeby nie było wyranych lini odznaczeń, a zeby jedynie było płynne przejscie miedzy kolorami. Ten pędzelek wachlarzyk pewnie idealnie nadaje sie do cieniowania, ale nie wiem jak sie za to zabrac :( maczac go w czyms? obsypywać nim? ciagnac od dołu do gory czy od gory do dołu nim? :(

Proszę o poradę :((

---------- Dodano o godzinie 09:16 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:10 ----------


ja początkowo też maczałam w pudełeczku ale teraz nauczyłam się używać do tego miotełki i jest mi łatwiej, bardziej estetycznie i można nałożyć odpowiednią grubość w zależności od potrzeby :)

Dziewczyny jak Wy używacie tej miotelki? :( Przeciez ona jest szersza niz płytka paznokcia, brokat sie jej nie trzyma (chyba ze ja tez zmaczacie?) Nie mam pomysłu na ten pedzelek :(((

marylin
30-10-2013, 10:28
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
Od połowy filmu jest pokazane nakładanie miotełką:D,może się przyda:)

Anioleczek87
30-10-2013, 11:18
Bede musiala potrenowac... na sucho strasznie obsypuje mi się ten brokat i paluchy są pobrudzone... a na mokro też nie tak jakbym chciała.... poza tym chciałam pocieniowac kolory - ale ot moze jeden naloże normalnie a na wierzch tym pędzelkiem pocieniuje i wtedy wyjdzie mi tak jak chce :D

Dzieki za tego linka, szykałam wczesniej na YT ale nic nie umiałam znaleźć :(

markotka
30-10-2013, 15:55
tutaj mam pocieniowane dwa kolorki
http://images65.fotosik.pl/266/f112aad6791f0560med.jpg (http://www.fotosik.pl)

od góry jasny, na wolnym brzegu ciemniejszy i ja robię to tak, że nakładam cienką warstwę cleara na paznokcie, nabieram trochę brokatu jasnego na kopytko do odsuwania skórek i z góry lekko obsypuję, później tak samo robię z ciemnym kolorkiem nachodząc lekko na ten jasny

marylin
31-10-2013, 10:11
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

nitownica
04-11-2013, 12:45
Dziewczyny czy brokat powinien byc nalozony zaraz po zelu przed utwardzeniem i razem z nalozonym juz brokatem wsadzamy paznokiec do lampy czy po uwardzeniu na warstwe dyspresyjna nakladamy brokat ?

rudzia1985
04-11-2013, 13:05
Nakladasz zel na pazurek, brokat i do lampy :)

nitownica
24-01-2014, 16:15
a na ten brokat ktory juz utwardze daje nablyszczacz? bo przeciez ten paznokiec jest chropowwaty;/ to blokiem mam delikatnie wyrownac i na to nablyszczacz???

nanami7
25-01-2014, 16:53
kladziesz na to cienka warstwe zelu, matowisz bloczkiem by zetrzec nierownosci i na to nablyszczacz ;)