PDA

Zobacz pełną wersję : Akrylowe kwiatki na lakierze..



foxie
29-09-2009, 20:31
Dopiero zaczynam moją przygodę z akrylem, zakupiłam sobie pędzelki, proszek akrylowy i liquid. Chciałam poćwiczyć kwiatuszki akrylowe itp. Jednak mam taki problem. Jak chcę zrobić jakąś ozdobę na kolorowym lakierze to liquid rozpuszcza mi lakier. Wiem, że jest coś takiego jak primer, ale myślalam że nakłada się go jak przedłuża się paznokcie, żeby to wszystko się trzymało. Czy tak samo muszę potraktować pazurek pomalowany lakierem? I powiedzcie mi jeszcze jak potem taką ozdobę akrylową ściagnąć :)
Pozdrawiam

kasiasssss
29-09-2009, 21:11
to nie cwicz na lakierowanym pazurku,rob to na zapalniczkach,szklanych buteelczkach,powodzenia

foxie
29-09-2009, 21:19
no ok, a jak później już dojde do wprawy i będę chciała zrobic sobie takie kwiatuszki na pazurkach?
aa i jeszcze jedno... jak zamoczę pędzelek w liquidzie, potem chcę zrobić kulkę z akrylu to zawsze wychodzi mi taka zbyt mokra. czy to wina akrylu czy może ja coś źle robię?

kasiasssss
29-09-2009, 21:24
zle robisz,na naszym forum masz tyle materialu ze ci nocy nie starczy zeby poogladac ,wspaniale filmy,wszystko pokazane,wejdzw opcje szukam wpisz co cie interesuje,ogladaj i ucz sie polecam

Chocolata
29-09-2009, 21:34
Zanim tu napisałam pierwszy post minał chyba miesiac od zalogowania.. Do tego czasu czytałam, czytałam i jeszcze raz czytałam a i tak wydaje mi się ze co rusz znajduję nowe tematy;) olecam tę metodę - nie robi sie balaganu bo w sumie co najważniejsze zostało juz tu napisane - tylko czytać i brać pełnymi garściami tę bezcenną wiedzę:]

asia
02-10-2009, 00:03
primeru absolutnie nie dajesz na lakier. jeżeli ci się rozpuszcza to albo wina lakieru albo raczej liquidu

jeżeli chodzi o kulki to na pędzlu musi być odpowiednia ilość liquidu, dajesz za dużo. możesz taką kulkę odsączyć kładąc na papierowy ręcznik i zbierając z powrotem pędzlem

madzialena
08-10-2009, 19:49
Foxie ja też próbowałam robić kwiatuchy na lakierze.. jeśli masz za dużo liquidu to lakier sie rozmywa i brudzi kwiatka (przynajmniej mi się tak działo) :(
tak jak dziewczyny polecam próbowanki robić na jakiś rzeczach :) a jeśli musisz komuś na lakierze to spróbuj pokryć pomalowane i wyschnięte pazurki żelem nabłyszczającym i dopiero na to kwiatucha..

insane
11-10-2009, 20:09
Zdaża mi się czasem zrobić kwiatka na lakierze i z reguły nic się nie dzieje. Jednak tak jak wcześniej koleżanka pisała, takie rozmywanie się mogą powodować złe proporcje, w tym wypadku za dużo liquidu. Proponuję dobrze odsączać pędzelek.

AnaL
18-10-2009, 20:25
no i ja czasami robię kwiatki na lakierze i wszystko jest git .Tak jak piszą dziewczyny masz za dużo liquidu na pędzlu.

hairkama
12-07-2010, 09:06
Zgadzam sie z kolezankami po prostu jak masz nadmiar liquidu to o papierek go odsaczaj i dopiero pozniej na pazurka:) a mi lakier sie nie rozmywasl dodam ze maluje lakierami INGLOT to chyba zalezy tez od firmy lakierow:)

kiesznia88
12-07-2010, 10:35
ja tez kiedyś robiłam kwiatuszki na lakierze i wszystko było w porządku, może rzeczywiście to zależy od firmy.

hairkama
13-07-2010, 08:47
Na pewno od Firmy :)

Lidzia
21-07-2010, 10:48
Ja myślę, że zależy to od firmy i suchości lakieru.. Z tego co wiem musi być wyschnięty "na mur beton" jak to się mówi. Tzn nie mogą powstawać żadne odciski itp, bo kwiatuszki mogą odskakiwać bardzo szybciutko :)

hairkama
24-07-2010, 15:35
Lidzia z tym się nie zgodze może u Ciebie na twojej firmie tak jest bo nie ma moich u mnie lepiej zeby byl jeszcze wilgotny lakier wtedy akryl i lakier zlacza sie ze soba i nie ma bata zeby odskoczyly:)