PDA

Zobacz pełną wersję : Jak prawidłowo zrobić brokatowy french akrylem????



ciotka69
30-09-2009, 11:44
Witam was serdecznie! mam wielki problem:( mam dużo brokatów i gdy chce zrobić końcówke french brokatową z akrylu to mi nie wychodzi(((nie wiem jak odpowiednio się do tego zabrać:( gdy robie np na formie: najpierw cieńką warstwą przezroczystego akrylu przedłuzam paznokieć i na nim buduje reszte ,tz biore małą kuleczke akrylu i maczam w brokacie.tylko mi ten brokatowy french nie wychodzi:( jest jakiś niejednolity i brzytki! ma ktoś na to jakiś sposób albo rade?? niestety nie nauczyli mnie na kursie:(

Gość
30-09-2009, 11:48
poszukaj w akrylowych tematach ale tu dam stepik pisany


dezynfekcja, skórki, matowienie, claener, odtłuszczasz
forma, primer , czekamy aż sam wyschnie
szklielt z akrylu claer
cover i od razu buduj linie uśmiech
(w osobnym słoiczku zmieszaj 1miarkę brokatu i 5 akrylu claer ) takim mixem od razu buduj uśmiech (tzn pędzel do liquidu i nabieramy ten mix żeby zrobić kulkę)
jak linia lekko podeschnie (żeby nie na mokrą bo się rozwali) na to znów akryl clear przykrywasz całość
piłowanko
nabłyszczanko
sorki oliwką

powodzenia:)
ja generalnie wiekszośc sypkich ozdób (brokaty, pyłki, masa perłowa ) mieszam w stosunku 1;3 lub 1:5 z akrylem clear i mam dotowa mixturke do budowania:) jest szybciej i łatwiej, nie trzeba sie męczyć z wtapianiem brokatu w akryl...

paznokietek1000
30-09-2009, 11:58
można tak, ale tez inaczej, po prostu maczać kulkę z akrylu clear w wybranym kolorze brokatu i to na pazurek i uklepywać, skórek taki sam

Gość
30-09-2009, 12:01
można tak, ale tez inaczej, po prostu maczać kulkę z akrylu clear w wybranym kolorze brokatu i to na pazurek i uklepywać, skórek taki sam
mozna można tylko że ciotka69własnie pisze:

(...)najpierw cieńką warstwą przezroczystego akrylu przedłuzam paznokieć i na nim buduje reszte ,tz biore małą kuleczke akrylu i maczam w brokacie.tylko mi ten brokatowy french nie wychodzi:( (...)
więc skoro tak jej nie pasuje to podałam jej swoj sposób:) co wcale nie znaczy że twoj jest zły:good:

paznokietek1000
30-09-2009, 12:05
a ok skoro jej nie wychodzi maczanie, to niech próbuje twoim sposobem, albo słyszałam jeszcze ze niektórzy smarują pazurka liquidem posypują brokatem i potem szybko akrylik clear i uklepują, lub klej brokat i na to akryl clear, ile ludzi tyle pomysłów

Agusia_pa2
30-09-2009, 12:16
Mozna ewentulanie zainwestowac w brokatowe akrylki ;) Bo jak nam Ania na szkoleniu mówila jak dobrze pamiętam ze niektóre brokaty sa trudne do zmieszania z akrylem...

Gość
30-09-2009, 12:17
a ja widziałam na którym filmie jak dziewczyna robiła sobie paznokcie (takie z kiosu, obinane nozyczkami i piłowane metalowym pilnikiem) że brokat daje na klej do tipsow, potem przyklepuje akrylem:)

ciotka69
30-09-2009, 12:28
dzięki! ))

Etna
30-09-2009, 13:58
a można tez zrobić jeszcze inaczej, gdzieś w tutku widziałam chyba u Dzidzi, przygotowujemy pazurka i najpierw robimy brokatowa końcówkę nie koniecznie równą a potem coverkiem jak robimy usmieszek to na ten brokacik wchodzimy.

Gość
30-09-2009, 14:19
mozna, kolejnośc jest dowolna:) ja własnie w swoich KPK to podkreslam, jak to woli- ja robię najpierw cover, wydaje mi sie że jak sie nałoży najpierw końcówe potem cover to linia jest taka jakby "rozmyta" czy coś a poza tym to może (ale nie musi) przeswitywać... ja mam taka technikę ze 1. cover, 2 końcówka:) ale jak komu wygodnie:good:

paznokietek1000
30-09-2009, 14:32
tak, tak brokatowe akryliki są najlepsze, bo niektóre brokaty puszczają farbkę w akrylu, każda z nas chyba to przechodziła

kasialachowicz
21-10-2009, 11:46
Woszczurku mam pytanie.. Może bardzo glupie.. Ja dopiero zaczynam, i tak chciałam się zapytać bo także mam wiele brokacików.. I chcę sie dowiedziec.. Na samym poczatku tego tematu napisalas co do proporcji brokaciku z bodajze akrylkiem clear??:/: Chyba dobrze zapamietalam??:wstydek:
Czy mozesz mi wytlumaczyc o jakie proporcje chodzi??:wstydek::wstydek: :)
Dziekuje z gory:*

paznokietek1000
21-10-2009, 12:20
najbezpieczniej zrobić 1:1, można ciut mniej brokatu dać

Gość
21-10-2009, 13:23
Woszczurku mam pytanie.. Może bardzo glupie.. Ja dopiero zaczynam, i tak chciałam się zapytać bo także mam wiele brokacików.. I chcę sie dowiedziec.. Na samym poczatku tego tematu napisalas co do proporcji brokaciku z bodajze akrylkiem clear??:/: Chyba dobrze zapamietalam??:wstydek:
Czy mozesz mi wytlumaczyc o jakie proporcje chodzi??:wstydek::wstydek: :)
Dziekuje z gory:*
juz tłumaczę:)

bierzesz słoiczek brokatu, akryl clear, i pusty słoiczek. do pustego słoiczka sypiesz 3-5 miarek akrylu (łyżeczki, łyżki, naparstki, wiadra, taczki czy co tam chcesz) i do tego słoiczka dosypujesz 1-2miarki brokatu (łyżeczki, łyżki, naparstki, wiadra, taczki czy co tam chcesz). zamykasz i trzęsiesz ile wlezie... otwierasz, próbujesz czy dobrze sie łączy z liquidem, jesli kulka ci odpowiada to jest ok jesli jest:


za mokra to dodaj miarkę akrylu
jesli zbyt "sztywna" dodaj brokatu

mam nadzieje że pomogłam:)

korcia225
21-10-2009, 13:30
fajnie wiedzieć że tak można mieszać akryl z brokatem super to opisałaś woszczur muszę teraz spróbować pozdrawiam wszystkie miłośniczki tipsiaków

kasialachowicz
21-10-2009, 19:16
juz tłumaczę:)

bierzesz słoiczek brokatu, akryl clear, i pusty słoiczek. do pustego słoiczka sypiesz 3-5 miarek akrylu (łyżeczki, łyżki, naparstki, wiadra, taczki czy co tam chcesz) i do tego słoiczka dosypujesz 1-2miarki brokatu (łyżeczki, łyżki, naparstki, wiadra, taczki czy co tam chcesz). zamykasz i trzęsiesz ile wlezie... otwierasz, próbujesz czy dobrze sie łączy z liquidem, jesli kulka ci odpowiada to jest ok jesli jest:


za mokra to dodaj miarkę akrylu
jesli zbyt "sztywna" dodaj brokatu

mam nadzieje że pomogłam:)

jjejjjj Woszczurku Ty to jestes Boska:good: Rewelacyjnie mi to wyjasnilas:D No to teraz zostaje wyprubowac!!:D
Powiadomie wszystkich co mi z moich pierwszych paznokietkow wyszlo;)

kiiisssss:yess:

farbstift
17-08-2010, 17:00
nie wiedziałam, że akryl też można mieszać z brokatem:glupek: a to z każdym ok wyjdzie, czy tylko takim drobnym??

paznokietek1000
17-08-2010, 17:08
generalnie każdy dobry jakościowo brokat, bo wiadomo ze bywają takie co to lubią sie odbarwiać po kontakcie z liquidem,
a ja po prostu maczam mokrą kulkę w brokacie

mala
17-08-2010, 21:18
ja mieszalam 1 :3
bralam kopytko (bo mam takie jak lopatka ) i to bralam za miarke