PDA

Zobacz pełną wersję : Naczyniak



deissy
02-10-2009, 12:35
powiedzcie wie któraś czym grozi naczyniak na kręgosłupie??co to jest??:(:(Próbowałam na necie coś znaleźć ale nic niema znaczy jest ale napisane tak ze i nikuda nic z tego nie rozumiem.A bardzo mi zależy żeby mi to ktoś prosto wytłumaczył

Pati88
02-10-2009, 12:41
Naczyniak jest nowotworem niezlosliwym,wywodzi się z układu naczyń krwionośnych.o skutkach ubocznych naczyniakow nie mam nic napisane wiec moze ich nie ma.leczy sie je poprzez krioteriapie czyli zamrazanie lub poprostu sie go wycina.niektore naczyniaki same ustepuja między 5 a 9 rokiem życia

deissy
02-10-2009, 12:55
Patulku dziękuje a powiedz mi czy ma to znaczenie w jakim miejscu kręgosłupa on się znajduje? A jakie są tego objawy? .Bo to ma mój szwagier i on wogóle bardzo choruje.

Pati88
02-10-2009, 13:34
kurcze na te pytania nie potrafię odpowiedzieć niestety uczą mnie tylko podstawowych pojęć chorob bez wgłebiania się w temat.poszperam w internecie moze uda mi sie cos znalezc a gdzie konkretnie umiejscowiony jest ten naczyniak?

samaron
02-10-2009, 13:55
Patulku dziękuje a powiedz mi czy ma to znaczenie w jakim miejscu kręgosłupa on się znajduje? A jakie są tego objawy? .Bo to ma mój szwagier i on wogóle bardzo choruje.

Oczywiście, że ma to znaczenie, jeśli osiągnie znaczne rozmiary może uciskać nerwy obwodowe, prowadząc tym samym do słabej pracy czy niewydolności narządów w obrębie, których się znajduje a nawet do paraliżu.

W zależności od umiejscowienia guza podejmuje się odpowiednie terapie, zwykle wycięcie, ale należy brać pod uwagę stopień unaczynienia, bo to może wiązać się z dużą utratą krwi. Natomiast umiejscowienie wewnątrz ciała i bliskość nerwów obwodowych, czy rdzenia kręgowego w ogóle o tyle komplikuje sprawę, że może dojść do trwałego uszkodzenia prowadzącego do częściowej lub znacznej niepełnosprawności...

deissy
03-10-2009, 00:07
Dziekuje kochane jak się dowiem od siostry gdzie to dziadostwo dokładnie jest to napisze na pewno,ja szperałam w necie alea tam nic nie kapuje:(:(

deissy
05-10-2009, 14:52
Kochane ten naczyniak umiejscowiony jest na kregoslupie gdziesz kolo szyij blisko glowy.Kurna nie dobrze chyba bardzo

stella
05-10-2009, 15:07
deissy, a twoj szwagier nie jest skierowany do specjalisty ???

deissy
05-10-2009, 23:11
U jakiegoś lekarza był ale nic nikomu nie chce mówić powiedział tylko że na operacje nie pojdzie i siostra chciała się dowiedzieć co nie co o tym a w necie jest tego jak na lekarstwo.

samaron
06-10-2009, 11:28
Bez wizyty u specjalisty to się nie obejdzie, na pewno samo mu nie przejdzie, a może być jeszcze gorzej...
Im szybciej się za to weźmie tym lepiej, bo naczyniaki lubią sobie rosnąć...