PDA

Zobacz pełną wersję : oczyszczanie cery



karolinka_zuzia1989
04-10-2009, 18:42
Dziewczyny napewno mamy tu kosmetyczki moze ktoras opisac jak oczyscic cere?? jakies fajne maserczki ,jakie stosowac na jesien, jakie kremy na jesien.. itp itd:) moze jakis witaminki dobre na cere:)
pozdrawiam:)

natka_23
05-10-2009, 14:59
jaką masz cere? tłustą, normalną, mieszaną, z teleangiektazjami? bo od tego zależy pielęgnacja:)

karolinka_zuzia1989
06-10-2009, 11:12
normalna:)

asia
06-10-2009, 13:13
też mam normalną. ja to kosmetyczką nie jestem, więc ci nie powiem, ale raz w tyg robię peeling i nakładam maseczkę. krem pod oczy kładzie się przed zwykły krem. na dzień dobre jest coś z filtrem uv, na noc nawilżającego. teraz np. mam sorayę 20+ witaminowo-mineralną. na co dzień tonik, lubię np. ziaję i taki zielony od avonu jest super moim zdaniem. ogólnie lubię kremy i nigdy nie miałam 2 razy tego samego, bo jest ich tak dużo że można sobie popróbować:)

ksenka
06-10-2009, 14:11
ja mam cere tlusta stosowalam juz chyba wszystkim mozliwych zeli i kremow do cery tlustej ze mialy niby matowic ale zawsze to byla tylko bajka stosuje tez podklad matujacy i puder matujacy ale dopiero mi sie twarz przestala swiecic jak zakupilam krem vichy normaderm promat polecam dla tlustej cery rewelacja i jeszcze robie sobie maseczki z zielonej glinki 1-2 razy w tygodniu i cos pomaga na cere ale najgorszy problem mam z z tymi czarnymi krostkami-porami na nosie i brodzie i za chiny nie moge sie tego pozbyc czy ktos moze tez mial taki problem i czyms sie tego pozbyl?????

kalaga4
06-10-2009, 20:58
mam cerę tłustą z wągrami na nosie i policzkach. rano i wieczorem stosuję serię z Loreala Pure Zone (na wągry) tonik, krem i żel do mycia. rewelacja bardzo polecam. pory są faktycznie jaśniejsze. raz w tygodniu proponuję parówkę: najpierw zmywam makijaż: oczy i twarz, tonik, parówka np.:z liśćmi bratka , peeling, tonik i krem. kiedyś stosowałam benzacne 5%(przez 8tyg) i cetaphil na wągry- na noc i coś przeciwzmarszczkowego z filtrem 15-30SPF na dzień. super efekt.

asia
07-10-2009, 00:25
jak m się świeci bródka to używam zielonego pudru z avonu którego już nie ma. i nie robię zadnej reklamy, na prawdę jest super nie wiem co zrobie jak sie skonczy, na szczęscie starcza mi na bardzo długo.

słyszłam o parówkach, ale zdaje się że są przeciwwskazania takie jak naczynka. ale ponoć parówki są bardzo dobre:)

samaron
07-10-2009, 11:22
Moja koleżanka używa bibułek matujących chyba z dermiki takie z cytrynką na opakowaniu i mówi, że super są.

Ania_1988
07-10-2009, 11:41
Chyba najlepsze oczyszczanie zrobi kosmetyczka w gabinecie. Jeśli będzie się później odpowiednio pielęgnować cerę to efekt długo się utrzymuje. Jeśli chodzi o zaskórniki to polecam peeling z serii Ziaja Pro bardzo mocny. Do kupienia na allegro, jak dla mnie rewelacja i cena bardzo niska,

ZIAJA PRO Peeling BARDZO MOCNY najtaniejZwysylka! (762792594) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item762792594_ziaja_pro_peeling_bardzo_mocny_najta niejzwysylka.html#gallery)

ksenka
07-10-2009, 11:58
jak m się świeci bródka to używam zielonego pudru z avonu którego już nie ma. i nie robię zadnej reklamy, na prawdę jest super nie wiem co zrobie jak sie skonczy, na szczęscie starcza mi na bardzo długo.

słyszłam o parówkach, ale zdaje się że są przeciwwskazania takie jak naczynka. ale ponoć parówki są bardzo dobre:)


tez uzywalam kiedys tego pudru no ale go juz nie ma zawsze to co fajne to wycofuja ,

parówki tez robie co jakis czas i wtedy jak buzia zmiekczona przez nia to troche usuwam tych wagrow i na pare dni spokoj ale potem znowu wracaja chyba sie ich nie pozbede do konca zycia:/ a to jest takie okropne:(

asia
07-10-2009, 14:57
na szczęście nigdy wielkiego problemu z tym nie miałam, ale koleżanka chodziła regularnie do kosmetyczki. tylko o mechanicznym oczyszczaniu to różne są poglądy. a wiem tez ze można się wybrać do dermatologa to po badaniu da jakieś specyfiki specjalne (antybiotyk czy coś, nie wiem) i na prawdę znika na amen

anikol
12-10-2009, 13:54
ja jestem kosmetyczką i wstawię tu wam fajny artykuł na tamat oczyszczania twarzy zarówno u kosmetyczki jak i w warunkach domowych, tylko dajcie mi momencik. :skacze:

---------- Dodano o godzinie 12:54 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:41 ----------
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

bera0
04-11-2009, 15:39
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
Oczywiscie mam z nia ogromny problem- o ile naloze makijaz to jest ok- mojej zmory- wągrów i popekanych naczynek wtedy nie widac.
Pomozcie mi! znacie jakies dobre i w rozsadnej cenie srodki na taki typ cery? Szczgolnie zalezy mi na pozbyciu sie tych paskudnych wągrów i tlustych płatkow nosa z luszczaca sie skorką :( pomocy!

asia
04-11-2009, 19:53
ja bym poradziła isć do kosmetyczki na serie zabiegów a tak w domu to kremy matujące, może takie płatki na nos?

bera0
05-11-2009, 08:22
bylam u kosmetyczki i uzywalam juz platkow na nos i nic :( a kosmetyczka poradzila mi bymnie uzywala zadnych kosmetykow z funkcja matujaca bo bedzie sie wytwarzalo jeszcze weicej sebum, mam ja niby tylko nawilzac by unormalizowac wytwarzanie sebum. :(

asia
05-11-2009, 12:29
z profesjonalistką kłócić się nie będę:) możesz jeszcze spróbować iść do innej i sprawdzić czy ci powie to samo, albo iść do dermatologa, czasami przepisują różne specyfiki. a ile masz lat? bo może przejdzie ci z wiekiem

Agnieszka Praska
05-11-2009, 15:00
witam w klubie, mam taka samo cere;(
pani kosmetolog ktora prowadzi z nami zajecia powiedziala ze mojej twarzy przydaloby sie pozadne oczyszczanie i seria kwasow tyle sie dowiedzialam

ale zeby isc na kwasy musi byc naprawde dobrze wykwalifikowana kosmetyczka

bera0
05-11-2009, 16:35
noo jak ja slysze o oczyszczaniu - najlepiej kilka serii co jakis czas plus cos i cos to juz widze te wydane pieniadze, a prawda jest taka ze studiuje i mam duuuzo innych wydatkow, dlatego postanowilam zapobiegac powstawaniu wagrow jakimis srodakami codziennego uzytku ( typu zel do mycia twarzy + szczoteczka do mycia twarzy i jakis dobry kremik) bo taka jest prawda ze jak sie zacznie oczyszczanie u kosmetyczki bo skora sie do tego " przyzwyczai" i bedzie trzeba wydawac te kilka setek miesiecznie na taka 'przyjemnosc'

dzoana
20-11-2009, 18:19
a ile kosztuje mniej więcej taki podstawowy zabieg oczyszczający? :)

asia
21-11-2009, 15:14
u mojej koleżanki mechaniczny (w tym jest chyba borowina, plus te prady itp) 70zł

dzoana
22-11-2009, 22:48
to się cenią :P

asia
22-11-2009, 22:54
mówisz? z tego co wiem to ona ma dość tanio bo to osiedlowy gabinet:/

dzoana
23-11-2009, 12:09
ale to moze przez to,ze to nasza kochana stolica :P

LaVenda
23-11-2009, 14:52
Hej, ja też mam cerę tłustą i polecam dermatologa. Gdy ma sie wągry i ropne wypryski to chyba jedyne racjonalne i skuteczne wyjście. Lekarz przepisze odpowiednie kremy, preparaty, dobierze diete, kompletną kuracje itd. Chodzę do dermatologa od podstawówki (kiedy to zaczęły sie moje problemy z cerą) i naprawde myślę że bez lekarza było by cieżko :)

dzoana
23-11-2009, 21:07
no w sumie to lekarz zna się na tym wszystkim najlepiej... :)

kobietazpazurem
02-03-2010, 07:51
tonik i mleczko z Garniera polecam, rewelacyjneoczyszczenie i nawilzenie :)

kasiasssss
03-12-2010, 20:35
moze tu ktos mi odpowie na nurtujace mnie pytanie
jak prawidlowo jest wykonywany zabieg bio-peeling neoderma??

Tosiaczek
04-12-2010, 03:26
Ciekawe rzeczy tu piszecie dziewuszki. Ja od przyszłego miesiąca zaczynam jeść tabletki anty-dzieciowe może hormony się wy buzują. Ale do dermatologa też będę musiała się wybrać ;)

Kaniusia0
08-12-2010, 19:50
Mam pytanie ..... czy stanie się coś gdy pójdę najpierw 2 razy na solarium i potem pójde na oczyszczanie twarzy?? czy lepiej na odwrót.... ponieważ mam na przyszly piątek oczyszczanie twarzy u kosmetyczki a przed tym chialaby isc ze dwa razy na solarium (z przyszyn osobistych :D) czy to nie ma znaczenia ?

andźka
08-12-2010, 20:04
kaniusia jak najbardziej mozesz isc przed oczyszczaniem na solarium, najwazniejsze abys nie poszla sie opalac bezposrednio po zabiegu oczyszczania, lepiej zrobic sobie 3 dniowa przerwe;)

Tosiaczek
08-12-2010, 23:29
Ja byłam na oczyszczaniu twarzy u kosmetyczki i miałam szlaban na solarium przez dwa tygodnie :) Ja na Twoimi miejscu bym troszkę poczekała :) :kwiatek:

Kaniusia0
09-12-2010, 09:02
dzięki dziewczyny.... po oczyszczaniu sobie z tydzien poczekam... ale chodzilo mi o to czy PRzed odczyszczaniem moge isc - w takim razie pojde;)

katherinne
09-12-2010, 09:40
Ale jak ona pójdzie na oczyszczanie po solarce to będzie miała twarz w innym kolorze niż reszta ciała. Ja jak byłam czekolada i poszłam na oczyszczanie to miałam bladą twarz jak ściana potem... a resztę dalej brązową... Ja bym Ci radziła najpierw pójść na oczyszczanie, a po 3-4 dniach zacząć wizyty w solarium.

idlao
04-12-2011, 17:31
moze tu ktos mi odpowie na nurtujace mnie pytanie
jak prawidlowo jest wykonywany zabieg bio-peeling neoderma??

Już Ci mówię ;)
1. Demakijaż
2. Tonizacja
3. Rozpulchnienie twarzy- wapozon
4. Ewentualne oczyszczanie manualne twarzy
5. Tonizacja
6. Nałożenie ziół, wmasowanie ich domomentu widocznej reakcji (zaczerwienienia) lub nieznośnego bólu klientki.
7. Zmycie ziół letnią wodą (mineralną- najlepiej)
8. Tonizacja
9. Maska
10. Krem
11. Blocker


Jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy...
doskonałą alternatywą jest właśnie Bio-Peeling firmy Neoderma- dla problematycznych skór.
Ktoś kto nie ma dużych problemów wtedy oczyszczanie manualne , peeling kawitacyjny :)
jakoś nie wierzę w to, że domowe sposoby usuną głebokie zmiany typu zaskórniki czy grudki.... owszem.... potem można a nawet trzeba zapobiegać ;)

wyszłam z propozycją takiego tematu gdyż interesuje mnie bardzo czy któraś z Was miała robiony taki zabieg,
jakie wrażenia po nim macie,
czy poleciły byście innym
jak u was to wyglądało, jak skóra zareagowała.
Jest to zabieg głebokiego złuszczania naskórka :) dla cer problematycznych i nie tylko :)

MalaMi280783
08-12-2011, 12:09
wprawdzie nie miałam takiego zabiegu, ale w salonie, w którym pracowałam był namiętnie robiony.. ogólnie były krzyki bólu i miliony niecenzuralnych słów, kobietki cierpiały okrutnie, ale efekty niebiańskie!! lepsze niż kwasem 70tką o pH 1,0! babeczki wychodziły czerwone (nie dało rady tego zlagodzić już przy którymś zabiegu w serii) ale były zachwycone! potem minimum dwa dni siedzenia w domu, a jak był mróz czy upał odwolywałyśmy zabieg - za duże ryzyko! uważam że te ziółka potrafią cuda ;)

Zen.
08-12-2011, 12:54
a czy to nie jest coś podobnego do Polskiego peelingu ziołowego z Jadwigi?

germana
09-12-2011, 11:50
u mnei w szkole właśnie robimy peeling ziołowy jadwigi..
Efekt u znajomej naprawdę rewelacyjny.
Nie wiem czy to akurat taki przypadek bo wiadomo...na każdego może różnie podziałać... ale u niej naprawdę super:)

Agnieszka Praska
09-12-2011, 15:10
Ziolowka jadwigi jest super:D i jest mega uzalezniajaca:skacze:
jak ktos raz sprobuje to bedzie ja wykonywal pozniej caly czas;)

Zuuzaneczka
09-12-2011, 22:58
Laseczki piszecie tak o tej ziołowej Jadwidze, możecie zdradzić więcej? Dla kogo to jest (czytam, że dla skóry tłustej, itp, itd), ale co dokładnie robi, że tak zachwalacie? To działa jak kwasy (ja mam złe wspomnienia z kwasem migdałowym)?

KOMPOZYCJA ZIOŁOWA jadwiga polski peeling zestaw (1977622005) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/kompozycja-ziolowa-jadwiga-polski-peeling-zestaw-i1977622005.html)
To jest to?

Zen.
10-12-2011, 01:55
Zuzaneczka czemu masz złe wspomnienia z migdałem? Ja go uwielbiam( ja mam natinuel), wg mnie jest genialny na nasze młode buzie i dla pań juz nieco starszych (przykład moja mama która juz po jednym razie miala super skórę), jest dobry i dla cery trądzikowej i dla zmeczonej, ze zmarszczkami. Po nim też pieknie można sie łuszczyć, pozbyć się blizn i jakos unormować tą skórę.Wg mnie super :D :love:

Tak to jest ten, choc na tej aukcji chyba muszą być jakies malutkie opakowania bo normalnie jest on sporo droższy. Generalnie można go stosować nie tylko na buzię, można na przykład na rozstępy (tylko kto to wycierpi potem? ), na buzię w celu usunięcia blizn np potrądzikowych, przebarwień, redukcji zmarszczek. Pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Mimo tych wszystkich zalet -> nam p. magister na pracowni powiedziała że jeden zabieg tego peelingu można porównać do 10 mikrodermabrazji. Wiec jest silny i mało kto tak naprawdę może to wytrzymać bez ani jednego 'ała'. Sam zabieg troche nas wyklucza z życia bo kilka dni przed i kilka dni po mamy całkowity zakaz mycia buzi wodą, mydłem, czymkolwiek. Skóra na początku boli, jest czerwona jak burak,potem łuszczy się płatami, dosłownie pęka, i jakby to powiedzieć 'wyrasta' z niej młoda, nowa skóra. Potem kremy silnie nawilżające, obowiazkowo filtry. Można powtarzać co jakiś czas. Ale warto. Efekty są super. Bardzo ładnie można wyprowadzić buzię z bliznami, nasilonym trądzikiem itd. Oczywiscie kiedy robi się zabieg nie mogą być żadne zmiany 'aktywne', jest też kilka innych przeciwwskazań.

Zuuzaneczka
13-12-2011, 12:52
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Aha, czyli to taki turbo peeling :P lepiej nie będę kombinować sama, mam jeszcze zbyt małą wiedzę. A co do kwasu migdałowego wszystko ok, fajnie, ale po 2 dniach tak mnie wysypało (przepraszam, napisze wprost: ropne, obleśne pryszcze na caaaałej twarzy, czoło, policzki, wszystko!) podczas gdy u mnie pryszcz to jest gość raz na rok i to wyłącznie w strefie T. Kwas miałam 2 tyg temu, a do tej pory leczę buzię, która bardzo ciężko się goi. Efektów pozytywnych nie zauważyłam.

zosia_29
13-12-2011, 15:25
To dla mnie coś takiego by się przydało bo ja juz stara i pomarszczona jestem :/:

Paulka
13-12-2011, 15:31
ale tak to własnie jest po kwasach dosc czesto, ze wysypuje....

Zen.
13-12-2011, 23:36
no wlasnie to raczej normalne ze wysypuje na poczatku :)

DiamondShine
21-12-2011, 13:58
dziewczyny od miesiaca moze od poltora nawet nie wiem co sie dzieje mi z twarza. nigdy nie mialam takiego czegos, zawsze mialam gladka twarz... uzywam podkladu pease... i popatrzcie ale tylko naokolo ust takie cos mi sie robi:( okropnie to wyglada...
czym to smarowac moge? chyba jak mi nie przejdzie to po swietach ide do dermatologa.

loginka
22-12-2011, 23:46
Najlepiej wybierz sie do dermatologa. Wyglada to na zapalenie okoloustne lub tradzik. Moze to tez byc jakies uczulenie. Najlepiej skonsultowac sie z lekarzem, ktory zna sie na rzeczy :)

idlao
28-01-2012, 19:20
Odnośnie porównania peelingu z firmy Neoderma a Jadwiga.....
Różni się pewnie składem...
Ja jestem zwolenniczką Neodermy... bo właśnie po niej widziałam niesamowite efekty...
1 zabieg Neodermy jest odpowiednikiem 5-6 zabiegom mikrodermabrazji...
Panie z cera dojrzałą ze znacznymi zmarczkami i wiotką mało już elastyczną skórą zauważyły że skóra po zabiegach staje się NAPRAWDĘ gęstsza i widać jak wspaniale zaczynają na nowo pracować komórki kolagenu i elastyny :)

sztynka
29-01-2012, 21:33
Miałam to co Diamond i był to liszaj:wow: Dostałam leki i już po problemie, miałam w tym samym miejscu.

DiamondShine
30-01-2012, 08:15
sztyka ja dzis bede dzwonic sie umowic do lekarza bo masakra :(:( co zejdzie to znow wyjdzie...

malena86
16-02-2012, 17:34
Jeśli chodzi o oczyszczanie skóry to uważam, że dobre kosmetyki to podstawa. Lepiej zainwestować pieniądze i kupić preparaty, które naprawdę działają. Ja polecam kosmetyki bardzo znanej firmy Eco Plant. Do oczyszczania twarzy obecnie używam z ich serii maseczek z sałatą morską, peeling enzymatyczny z papainą, żel punktowy na wypryski i oczywiście żele do mycia twarzy i kremy. Efekt jest niesamowity, skóra wygładzona, pory oczyszczone a co najważniejsze pozbyłam się niechcianych wyprysków. Preparaty łagodzą stan zapalny i poprawiają kondycję skóry.

Mari88
24-02-2012, 20:33
Polecam wykonywanie regularnie peelingu migdałowego oraz stosowanie toniku migdałowego własnej roboty, porady znajdziecie na formach albo na mazidła.pl :ok: Skóra jest oczyszczona matowa mniej sie przetłuszcza...

serenity
02-10-2012, 12:12
tlusta cere rzeczywiscie trzeba nawilzac. dlatego ja na noc uzywam kremow mocno nawilzajacyh, nawet nie do mojego rodzaju cery... zeby sie regenerowala. a na dzien tych matujacych - efekty sa zadowalajace.. chociaz cera nadal sie swieci (chyba tego nie pokonam). z tych kremow, ktore matowia polecam serie: Barwa Siarkowa Moc antybakteryjny żel

a jak robicie sobie takie domowe parowki?

syrena16
16-04-2013, 12:27
Dziewczyny czy możecie mi polecić peeling głęboki do twarzy lub zabieg w salonie który usunie mi martwy naskórek i pobudzi skórę. Lecę z wagi i dawno sie nie opalałam. Zanim to zrobie chce troszke zmolestować buzie i ją oczyścić, a także zmusić do regeneracji i pobudzić krążenie wewnątrz komórkowe. Doradźcie coś...

Paulka
16-04-2013, 16:01
skoro jestes na diecie to pamietaj zeby duzo pic, bo przesuszysz skore, jesli chodzi o zabieg w salonie to moze mmikro, jesli oczywiscie nie ma przeciwwskazan...

Zen.
16-04-2013, 21:42
aaaa mikro to takie mizianie ja bym zrobiła zioło np. peeling dr Schrammek (rewelacja!) ale po tym absolutnie zero opalania!

Poza takimi zabiegami jest jeszcze mnóstwo możliwosci wszystko zależy od tego między innymi jaką masz cerę, ile chcesz zrobić zabiegów czyli jakie fundusze na to przeznaczyć.

kasiulka81
11-05-2013, 18:00
Dostaję pocztą @ z mojej zaprzyjaźnionej apteki takie krótkie artykuliki, ten myślę że pasuje do tego tematu i może kogoś zainteresuje więc wstawiam :)
Płyny micelarne – czym są i jak działają na nasza cerę?

Demakijaż to jedna z podstawowych i najważniejszych, codziennych czynności wykonywana w celu pielęgnacji twarzy. Pozwala usunąć zanieczyszczenia fizjologiczne sprzyjające namnażaniu bakterii, m.in.. kurz, brud, sebum, przez które skóra nie może należycie oddychać.

Do właściwego przeprowadzenia tej czynności wykorzystuje się płyny micelarne. Podbijają one obecnie rynek kosmetyczny. Czym tak naprawdę są?

Główny ich składnik to micele – mikroskopijne kuleczki, które składają się z cząsteczek wodnych i tłuszczowych. Dzięki swoim właściwościom szybko i skutecznie usuwają zanieczyszczenia, nie naruszając warstwy hydrolipidowej. Płyny micelarne mają konsystencję wody, dzięki czemu nie natłuszczają ani też nie przesuszają niepotrzebnie naszej skóry. Doskonale nadają się do wszystkich typów cery, nawet do wrażliwej, gdyż nie zawierają konserwantów, barwników czy substancji zapachowych. Stworzone na bazie wód termalnych, polecane są szczególnie osobom, które nie tolerują zwykłej wody. Można nimi wykonać demakijaż oczu. Nie wymagają (w przeciwieństwie do żelu, mleczka, pianki) późniejszego przetarcia skóry tonikiem, w celu przywrócenia kwaśnego odczynu skórze.

Nie tylko zanieczyszczenia fizjologiczne stanowią zagrożenie dla naszej cery. Niezwykle niekorzystne działanie mają również wolne rodniki. Czym są, jak powstają i w jaki sposób można im przeciwdziałać?

Wolne rodniki a skóra

W każdej żywej komórce i w jej otoczeniu powstają, w wyniku naturalnych przemian oddychania komórkowego, reaktywne formy tlenu, które atakują i uszkadzają komórki organizmu.

Tak zwane wolne rodniki aktywowane są przez promieniowanie UV, stres, spaliny, dym nikotynowy, wysoko przetworzoną żywość, alkohol. Intensyfikują procesy starzenia oraz niszczą ceramidy, co powoduje odwodnienie skóry. Wpływają destrukcyjnie na błony komórek naskórka i skóry właściwej, zaburzając funkcje ochronne, ale także niszczą włókna kolagenowe i elastynowe, co wpływa na utratę jędrności.

Niekorzystne działanie wolnych rodników skutecznie hamują antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, w pewnym zakresie wytwarzane przez nasz organizm, a w pozostałym dostarczane wraz z dietą (witaminy A, C, E, polifenole i karotenoidy, a także pierwiastki cynk, selen, magnez).

Jednym z najpopularniejszych antyoksydantów jest miłorząb japoński przeciwdziałający powstawaniu wolnych rodników i uniemożliwiający ich utlenianie. Polecane jest również picie soku z granatu oraz soków pomidorowych.

Miłosna
19-06-2013, 12:58
Najpierw jakiś peeling, później maska orzeźwiająca HB i na koniec krem. Taka kuracja powinna ładnie oczyścić Ci cerę.

kiamisia0
13-07-2014, 21:19
Ja bardzo bardzo polecam maseczkę perfekcja dermiki - zielona glinka super oczyszcza, a w tej maseczce na szczęście nie podrażnia.

Matylda80
18-04-2015, 12:48
Ja też jestem za zabiegami kosmetycznymi. Efekt świetny i dość trwały:) Wystarczą potem dobre produkty, by pielęgnować cerę:) Dobrze sprawdzają się produkty mineralne Earthnicity, które po pierwsze w swoim składzie nie mają fazy wodnej, która jest pożywką dla bakterii, przez co zmniejszają ryzyko postania stanów zapalnych. A po drugie ich lekka formuła nie zatyka porów. Skóra jest piękna i odżywiona, czego chcieć więcej:))

Sinus
20-04-2015, 13:26
Ja ostatnio spróbowałam pianki do oczyszczania skóry twarzy La Roche-Posay FIZJOLOGICZNA PIANKA OCZYSZCZAJĄCA PIANKA DO MYCIA TWARZY ZACHOWUJĄCA RÓWNOWAGĘ FIZJOLOGICZNĄ SKÓRY (http://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabieg%C3%B3w-piel%C4%99gnacyjnych/Delikatne-oczyszczanie/FIZJOLOGICZNA-PIANKA-OCZYSZCZAJ%C4%84CA-p7864.aspx) i powiem wam bardzo fajnie działa

Joanna21
29-04-2015, 10:43
Ja do oczyszczania twarzy używam wodę różaną Ikarov (https://ecoheaven.pl/pl/p/IKAROV-Woda-rozana-125-ml/2099):) jestem z niej bardzo zadowolona

karonk
11-05-2015, 14:54
peeling kawitacyjny u kosmetyczki - jak do tej pory najlepsza opcja dla mnie. W rossmanie robią takie zabiegi, ceny bardzo atrakcyjne:)

kajocham
04-06-2015, 18:05
peeling kawitacyjny u kosmetyczki - jak do tej pory najlepsza opcja dla mnie. W rossmanie robią takie zabiegi, ceny bardzo atrakcyjne:)

O to ciekawe, nie wiedziałam, że takie zabiegi wykonują w Rossmannie. Sama myślę o kwasach, ale z tego co wiem, żeby był widoczny efekt trzeba serię kilkunastu zabiegów.

ania38
06-06-2015, 01:32
jak czytam ten temat to jestem w szoku!!

jakie pilingi,wody ,itp mogą oczyścić zaskórniaki!!\\ co Wy piszecie??!!
trzeba oczyścić skórę manualnie dodając ewentualnie kawitacyjny lub mikrodermabrazję...

uuuuufffffffff

serce
24-06-2015, 11:53
No pewnie, że peeling nie pomoże w 100%, tak samo jak nie wystarczy się posmarować czymkolwiek, żeby mieć piękną buzię. Ale lepiej stosować, bo zawsze trochę inaczej ta buzia wygląda... Ja po domowym peelingu używam Mixa - Bogaty krem nawilżający 24 h (http://www.mixa.com.pl/produkty/twarz/7-bogaty-krem-nawilzajacy-24-h) i efekty są spoko ;)

piczek
10-09-2015, 16:58
U mnie sprawdza się manualne oczyszczanie cery raz na pół roku. Zawsze chodzę do jednego salonu salonvisage.com.pl (http://salonvisage.com.pl) i po nim moja cera jest gładka i nie mam żadnych niedoskonałości.

Cecilia
11-09-2015, 15:23
Oczyszczanie cery według mnie to ważna sprawa, ale nie lubię tego zabiegu. Wolę za to oczyszczanie chemiczne, na przykład przy pomocy różnych kwasów. Dzięki temu mam pewność, że cera jest delikatnie i stopniowo oczyszczana, a nie chamsko i fizycznie wszystko się z niej wyciska na raz :)

JadziaDax
16-09-2015, 15:52
Mi zawsze na jesieni wysusza się skóra. Używam olejek Coconut Miracle Efektimy. Cudeńko

matimaks
22-02-2016, 13:02
ja najbardziej lubie maseczki z zielonej glinki

Cornelka123
07-05-2016, 02:55
Ja stosowałam maseczki z glinką biała, dobrze nawilżały moją cerę. Oprócz tego używam płynu micelarnego do demakijażu Biodermy Sensibio, potem jeszcze oczyszczam twarz żelem do mycia twarzy Expert czystej skóry z bielendy. Twarz jest potem miła w dotyku i gładziutka :)

basia08
13-05-2016, 10:59
A ja polecam maseczki dziegciowe głęboko oczyszczające, peeling Babci agafii oraz żel do mycia twarzy sylveco- rumiankowy. Oczyszczenie cery to podstawa pielęgnacji

ladymakbet
21-05-2016, 19:26
u mnie sprawdza sie żel z serii expert czystej skory bielendy :ok:tani a porządny- dobrze zmywa makijaz i zanieczyszczenia, nie podraznia i odswieza skore :)

lilu28
25-05-2016, 14:02
Uważam, że raz na jakiś czas warto sobie zafundować porządny zabieg oczyszczający w dobrym salonie kosmetycznym. Jeśli któraś z Pań mieszka we Wrocławiu, to gorąco polecam odwiedzić zakład: Gabinet Kosmetyczny BEAUTY92 Depilacja Laserowa Kosmetyczka Salon (http://www.beauty92.pl/)
Lubię tam przychodzić właśnie na oczyszczanie twarzy zabiegiem mikrodermabrazji, a później nałożeniem specjalnej ampułki nawilżającej. Buzia jest gładka jak u dziecka! Do tego pracują tam super miłe i fachowe Panie, a wystrój jest po prostu przepiękny. Mogę polecać!

basia08
25-05-2016, 14:20
Dziewczyny czy możecie mi polecić peeling głęboki do twarzy lub zabieg w salonie który usunie mi martwy naskórek i pobudzi skórę. Lecę z wagi i dawno sie nie opalałam. Zanim to zrobie chce troszke zmolestować buzie i ją oczyścić, a także zmusić do regeneracji i pobudzić krążenie wewnątrz komórkowe. Doradźcie coś...


spróbuj może zabieg dermarollerem :) wygląda groźnie, ale robi robotę :) polecam

matimaks
31-05-2016, 13:54
ja o swoją cere dbam poprzez codzienna pielegnacje, rano myje twarz zelem kojacym z espert czystej skóry, bo jest bardzo łagodny, potem jakis krem nawilzajacy. Od czasu do czasu chodze do kosmetyczki na oczyszczanie albo na kwasy ;)

Sara91
05-07-2016, 14:01
Ja niecierpie maseczek :/ lepi sie to to :/ u mnie wystarcza plyn micelarny, uzywam z bieledny expert czystej skory, ktory myje jak mydlo, odsiweza jak tonik i nawilza oraz pielegnuje jak mleczko :) a wszystko to naprawde w groszowych cenach ;)

Meredith
27-07-2016, 21:59
Ja w domu robię sobie peelingi i maseczki. ale przede wszystkim skuteczne musi być oczyszczanie. Zawsze gdy usuwam makijaż używam żelu miceralnego stimulance z oeparola. Jest bardzo wydajny, nie spływa z twarzy, przez co fajnie radzi sobie z makijazem. Skóra jest czyściutka i od razu można nałozyć kremik.

KatarzynaW
28-07-2016, 11:56
Polecam też stosować naturalne środki. Ja bardzo sobie chwalę olejek herbaciany (http://www.optima-plus.eu/olejki-eteryczne-herbaciany/). Za buteleczkę płacę 9-10 zł, a starcza mi spokojnie na miesiąc albo i dłużej. Kilka kropel wymieszać z kremem - efekt zobaczycie już po kilku użyciach.

sollyana
12-08-2016, 11:16
Ja codziennie oczyszczam twarz szczoteczką do twarzy i łagodnym żelem do mycia twarzy. Raz w tygodniu zrobię jakiś peeling i mam ładną, czystą cerę.

amelia90
12-08-2016, 11:47
Hej. Słyszałam, że ciekawe zabiegi oferuje klinika: Klinika Le Spa (http://lespa.pl/). Spory pakiet zabiegów, każda osoba znajdzie coś dla siebie, a kosmetyczka doradzi i wybierze najlepszą formę leczenia :) Uważam, że od czasu do czasu warto inwestować w siebie i swoją urodę :)

lilu28
21-08-2016, 12:44
Według mnie nic nie oczyszcza tak dobrze skóry, jak peelingi chemiczne. Oczywiście wykonywane w jakiś profesjonalnym gabinecie kosmetycznym albo klinice urody. Teraz są warianty np. migdałowe, salicylowe, mlekowe. W zależności od Twojego indywidualnego problemu. Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic to podrzucam Ci namiar na dobrych specjalistów z Holistic Clinic - Holistic Clinic Kraków: Holistyczna Klinika Medycyny Estetycznej (http://holisticclinic-krakow.pl/)
W ich pakiecie znajdziesz dużo zabiegów na różne problematyczne partie skóry. Na pewno doradzą też Ci, co by było najlepsze do dogłębnego oczyszczenia Twojej twarzy, bo wiadomo - każdy przypadek jest inny.

matimaks
09-11-2016, 12:06
w porze jesienno-zimowej lubie stosować serum z witaminą C, teraz do pielęgnacji mam serie insta perfect także mogę polecić. Myśle ze odwiedzenie kosmetyczki raz na 2-3 miesiace także jest wskazane ;)

linka78
09-11-2016, 21:14
Ja robiłam sobie kilka razy taki peeling kawowy. No i ze swojego doświadczenia moge powiedzieć z czystym sumieniem, że zadziałało i co jakiś czas robię sobie właśnie taki zabieg :) No ale oczywiście to kwestia indywidualna bo każda cera jest inna. Nie dla każdej kobitki to niestety będzie pasować. Musicie to przetestować sami :)

alisiek
11-11-2016, 13:16
hej, lekarz to wiadomo w pierwszej kolejności, ale trzeba też pamiętać o domowej pielęgnacji skóry, małymi kroczkami wszystko powinno się unormować. Podsyłam Wam artykuł na ten temat Prawidłowa Pielęgnacja Twarzy ? Jak Ją Przeprowadzić? | Odchudzanie Bez Kitów (http://obk.pl/prawidlowa-pielegnacja-twarzy-jak-ja-przeprowadzic/) tu są opisane pierwsze kroki w pielęgnacji twarzy :) mam nadzieję , że się przyda

ukaska3
14-11-2016, 13:58
Mi się wydaje, że od razu najlepiej się udać do lekarza. Można sobie próbować domowymi sposobami i robić z siebie królika doświadczalnego tylko po co? Od razu lepiej wybrać się do lekarza a on już zlokalizuje problem i powie nam jak najlepiej będzie oczyścić skórę i czy w ogóle jest nam to potrzebne. Czasem takie oczyszczanie w ogóle nie ma sensu :P

Inna111
14-11-2016, 15:00
Peeling kawowy jest świetny ale ja znam jego zastosowanie na...cellulit, nie na twarz!

a co do twarzy, też chciałabym ją troszkę oczyścić i nie wiem który peeling (https://e-ziaja.com/pl/blog/17_Akcja-regeneracja---zadbaj-o-sk%C3%B3r%C4%99-po-wakacja.html) wybrać :( dla mnie wszystkie są za słabe...

Cornelka123
18-11-2016, 15:08
Ja używam peelingu kawowego ale raczej do ciała, mam wrażliwą i naczynkową cerę, więc taki peeling mógłby być zbyt mocny dla mnie... Do oczyszczania cery stosuję raczej peelingów i maseczek drogeryjnych, ostatnio polubiłam peeling z serii Insta perfect z bielendy, matt & clear. Mam też ich płyn micelarny, dobrze oczyszczają, pomagają pozbyć się niedoskonałości i zapobiegają blyszczeniu skóry

invisible20
24-11-2016, 21:27
Mam też ich płyn micelarny, dobrze oczyszczają, pomagają pozbyć się niedoskonałości i zapobiegają blyszczeniu skóry[/QUOTE]

Ja mam z Bielendy różany płyn micelarny, który używam do demakijażu. Nie wysusza, ani nie podrażnia cery, dosyć dobrze radzi sobie z tuszem do rzęs i cieniami, no i ładnie pachnie różami. Może dokupię jeszcze z tej serii różany olejek do mycia twarzy.

Meredith
12-12-2016, 22:01
Ja wcześniej próbowałam różnych mleczek do zmywania makijażu, ale zawsze czułam, że ta skóra nie jest do konca czysta i jeszcze musiałam myć twarz wodą i przemywac tonikiem przed nałozeniem kremu. Ale po uzyciu tego żelu miceralnego stimulance czuję, że moja buzia jest naprawdę czysta i świeża i nie muszę jej dodatkowo myć wodą przed nałożeniem kremu. Oszczędza to duzo czasu a buzia jest naprawdę ukojona i delikatna.

Sara91
19-12-2016, 14:52
Ja mam cere tlusta i okropnie sie blyszczaca i w dodatku ze sklonnoscia do tradziku :porazka: Pomocny dla wygladu mojej cery jest peeling insta perfekt i mysle jeszcze nad kupieniem plynu micelarnego tej samej serii, bo sa matujace. Teraz na instagramie jest organizowany konkurs, mozna zostac twarza tej serii, wygrac aparaty fotograficzne lub zestawy kosmetykow :D Wystarczy wejsc na strone Bielenda #InstaPerfect Matt & Clear (http://instaperfect.pl/) i postepowac zgodnie ze wskazowkami :)

Cornelka123
09-01-2017, 02:26
Jeżeli chodzi o oczyszczanie cery, usuwanie makijażu itd, to ja bardzo lubię czerwony płyn micelarny biodermy, nic nie szczypie w oczy i dobrze usuwa makijaż. Oprócz tego lubię olejek różany do mycia twarzy Rose care z bielendy. Może z powodzeniem zastąpić płyn micelarny albo być stosowany na koniec jako dodatek

wisia
19-01-2017, 23:15
W oczyszczaniu twarzy nie można zapominać o odpowiednim peelingowaniu Złuszczanie naskórka - jak poprawnie wykonać peeling twarzy? (http://www.laroche-posay.pl/artyku%C5%82/Z%C5%82uszczanie-nask%C3%B3rka-jak-poprawnie-wykona%C4%87-peeling-twarzy/a28602.aspx) dzięki regularnemu złuszczania naskórka codzienne oczyszczanie i pielęgnacja jest o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Skóra też wygląda dużo lepiej, jest gładsza i mniej narażona na powstawanie niedoskonałości.

dobulka
04-05-2017, 10:48
Przy oczyszczaniu cery suchej i wrazliwej trzeba bardzo uwazac, dlatego ja wybralam dermatologiczna emulsje do mycia. dr medica emolienty-bielendy. Dzieki tej emulsji cere mam swieza, promienna, zadnych podraznien, szorstkosc zredukowana, cera super nawilzona.

cass
20-02-2018, 14:06
Dziewczyny jest wiele metod oczyszczania aczkolwiek proponowałabym zastanowić się nad oczyszczaniem manualnym. Oczyszczanie takie jest jedynie powierzchowne oraz może doprowadzić do pogorszenia cery.

O wiele lepsze są moim zdaniem:
mikrodermabrazja
kwasy
ewentualnie delikatny peeling kawitacyjny


No i dobrze wybierzcie gabinet do którego chcecie się wybrać. Powinno byc to profesjonalne miejsce, w którym znają się na takich zabiegach.
Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki ? przegląd metod (http://modaija.pl/oczyszczanie-twarzy-u-kosmetyczki-przeglad-metod/)

Ozdobna
22-02-2018, 10:31
A szczoteczka soniczna? Wiele pozytywnych opinii jest na jej temat.

bakusiek
01-03-2018, 00:11
Ja też uważam, że te manualne zabiegi są dobre na cerę. Bo działają dogłębnie i pomagają się rozprawić z problemem od środka. Ja cały czas mam problem z różnymi wykwitami skórnymi, więc stosuję peeling kawitacyjny. Bez niego to sobie już życia nie wyobrażam. Ale nie chodzę do salonu, tylko kupiłam w https://importmania.pl/ urządzenie do peelingu, którym mogę działać sama, w domu, To duża oszczędność czasu i pieniędzy. Efekty identyczne jak w salonie, mam porównanie bo kilka takowych wizyt kiedyś odbyłam ;)

Justyna20
16-04-2018, 16:16
Mam fajny dermokosmetyk do oczyszczania twarzy. Jest on uniwersalny- dla kobiet i dla mężczyzn (mojemu chłopakowi lekarz na trądzik polecił emulsję micelarną cetaphil EM do mycia). ja również spróbowałam- korzystamy oboje i jesteśmy zadowoleni oboje. Bardzo dokładnie oczyszcza (mnie służy również do demakijażu).

marcela22
19-04-2018, 23:46
Świetne na oczyszczenie sa peelingi. Regularnie polecam robic nawet domowymi sposobami, a raz na jakis czas zrobic porządnie. Peelingi w tej chwili ciesza sie duza popularnoscia a w okresie po zimowym to juz w ogole jest szal na oczyszczanie. Na drkepa.com maja ciekawy ten anti-aging który działa bardzo gleboko i poprawia ogolna kondycje cery i podkresla jej naturalnosc

Perka
25-04-2018, 23:19
Ja z kolei słyszałam, że oczyszczanie trzeba robić nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz organizmu. Myślę, że jest w tym dużo prawdy, bo sama niedawno trafiłam na ciekawy artykuł o tym jak jesteśmy z każdej strony zalewani toksynami i zanieczyszczeniami. Z takim nadmiarem organizm sam sobie nie poradzi i musimy mu w tym pomóc. Oczyszczanie organizmu powinno być naszym stałym punktem wyjścia, by zadbać o zdrowie, samopoczucie, a także zdrowy wygląd. Produkty na bazie naturalnych składników nadają się do tego idealnie. Zobaczcie sobie na stronę https://fivren.com/, ile można zyskać korzystając z produktów Fivren. O zdrowie trzeba dbać.

jagnam
02-05-2018, 07:57
Nie wiem czy wybrałabym sie na manualne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Po pierwsze takie oczyszczanie roznosi bakterie po całej skórze. Po drugie stan skóry się pogarsza (szczególnie jeśli ma skłonności do trądziku.....)

Poleca za to
kupienie sobie pianki albo olejku do oczyszczania twarzy
delikatne olejki oczyszczające
oraz stosowanie antyalergicznych kosmetyków ( na przykład iwostina) https://www.cefarm24.pl/iwostin.html

olkaFA
25-05-2018, 22:15
To kwestia cery... Kazda jest inna, a jesli kosmetyczka proponuje to raczej pownna wiedziec co i komu ;D W sumie dlatego powinno sie wybierac profesjonalne i sprawdzone salony czy kliniki. Sama jestem juz ponad rok pod opieka kosmetologa stąd https://www.wbienkowski.pl/ miałam klopot z tradzikiem ale aktualnie nie ma juz po nim sladu i zajmujemy sie usuwaniem pozostalosci po nim. Zaufanie do swojego "opiekuna"-lekarza to podstawa. Sami nie musimy sie przeciez znac na wszystkm, a to lekarz powinien wiedziec co jest dobre dla naszej cery

cass
28-05-2018, 09:43
Wiele dziewczyn decyduje się na oczyszczanie cery manualnie czego zdecydowanie nie polecam:
roznosi się bakterie po całej skorze
nie macie pewności co do sterylnosci narzędzi
usuwa się efekt a nie leczy przyczyn

Jeśli macie problem ze skórą to polecałabym zdecydowanie wybrać się do doświadczonego kosmetologa albo dermatologa, który obejrzy sobie Waszą skórę oraz doradzi Wam co zrobić aby poprawić jej wygląd.
https://sprzedawacz.pl/uslugi/wykonam/zdrowie_uroda/uroda_pielegnacja/peeling-kawitacyjny-co-warto-o-nim-wiedziec.html

Tylko coś takiego jest w stanie podziałać.

floryda
27-07-2018, 12:17
Ja codziennie oczyszczam twarz szczoteczką do twarzy i łagodnym żelem do mycia twarzy. Raz w tygodniu zrobię jakiś peeling i mam ładną, czystą cerę. A do tego wiadomo opowiedni krem cetaphil da ultra i wyglądam cały czas młodo i świeżo

Caliope
16-09-2018, 22:57
Moja cera jest bardzo wrażliwa, więc do oczyszczania stosuję wyłącznie peeling enzymatyczny, poza tym codziennie oczyszczam ją żelem i płynem micelarnym.

lilu28
17-12-2018, 15:13
Nic tak dobrze nie oczyszcza skóry, zwłaszcza tej problematycznej jak peeling kawitacyjny! Zabieg ten pozwoli usunąć zanieczyszczenia z zatkanych porów skóry, złuszczy nadmiernie zrogowaciały naskórek i skóra dzięki temu zabiegowi będzie mocniej chłonęła składniki aktywne z nakładanych kremów, serum i masek. Nie trzeba nawet zapisywać się na peeling kawitacyjny do profesjonalnych gabinetów, bo teraz opracowano urządzenia - https://www.yourspa.pl/peeling-kawitacyjny.html , do użytku domowego. Małe, wygodne, zawsze pod ręką i wychodzi dużo taniej niż wizyta u kosmetyczki :) Świetna sprawa i sobie właśnie zamówiłam jako prezent świąteczny :D

agus123
06-02-2019, 13:17
Do oczyszczania cery słyszałam, że sprawdzają się różnego rodzaju toniki. Sama kiedyś używałam, według mnie efekty były bardzo dobre ;). Możesz sobie wejsc i poszukac na https://www.maxdrogeria.pl . Myślę, że coś znajdziesz ^^

minizo
22-02-2019, 21:12
ja przy oczyszczaniu skóry muszę mieć mleczko od ravina,bo tylko ono jak tak eksperymentuję z kosmetykami mnie nie podrażnia, jest genialne, nigdy bym nie pomyślała, ze tak świetne potrafi być mleczko do demakijazu https://ravina.pl/mleczko-do-demakijazu-twarzy-p-12.html i do tego jak ładnie pachnie..

ell
18-07-2019, 13:21
Sama jestem bardzo zadowolona z oczyszczania twarzy za pomocą peelingów chemicznych, bo maja o wiele lepsze działanie niż peelingi domowe. Kilka zabiegów powoduje znaczne oczyszczenie skóry oraz zmniejszenie przebarwień ( chodzę jesienią bo mam problem z przebarwieniami posłonecznymi nawet pomimo stosowania kremów z filtrem)

Jeśli ktos jest z Rzeszowa, polecam zapisanie się do pani doktor Szczepańskiej. https://drszczepanska-ame.pl/ Pelen profesjonalizm! Czulam, ze jestem w bezpiecznych rekach i o to chodzi podczas wykonywania zabiegow medycyny estetycznej.

kolorowa220
24-10-2019, 10:57
Oczyszczanie twarzy jest ogromnie ważne, dlatego ja codziennie przywiązuję szczególną uwagę do tego, aby odpowiednio pielęgnować i czyścić buzię.

ciamka
16-12-2019, 23:14
ja chodziłam na takie oczyszczanie https://klinikamiracki.pl/hydrafacial/ i po kilku zabiegach cera była piękna, problemy się skończyły i nie miałam non stop wyprysków. Tylko trzeba też zadbać o pielęgnacje i demakijaż w domu