PDA

Zobacz pełną wersję : jęczmień:(



unita
08-10-2009, 08:12
Wlasnie buduje mi sie jęczmień na oku , boli jak jasna ch....a. Macie jakies skuteczne sposoby oprócz pocierania obrączką?

Artlia
08-10-2009, 08:21
ja robiłam mojej córce okłady z 'ziela świetlika' nie wyrósł jej do końca i zeszło w 1,5 doby

Gość
08-10-2009, 08:28
ja robiłam mojej córce okłady z 'ziela świetlika' nie wyrósł jej do końca i zeszło w 1,5 dobypopieram, kup w aptece świtlika albo z wiesiołka i pomoże:)

Jade
08-10-2009, 11:14
Ja tez znam jest bardzo bardzo skuteczny,nic nie kosztuje ale:nie_powiem:bo :wstydek:.....:skacze:

sylwia-p_86
08-10-2009, 11:18
ja zanam taki: pocieranie złotą obrączką efekty niesamowite bo nic się dalej nie rozwija...pocierac tzreba kilka razy dziennie to stary sposób,ale bardzo mi nieraz pomógł więc polecam;]

asia
08-10-2009, 12:01
ja też znam ten sposób ze świetlikiem

samaron
08-10-2009, 12:26
Kiedyś jeszcze smarowało się oxycortem, ale teraz jest na receptę.
Jednak może warto wybrać się do okulisty po kropelki, czy maść z antybiotykiem, bo tak samo jak jęczmień zaczyna się gradówka, a tego już obrączka nie ruszy.

ivonna70
08-10-2009, 13:52
Ciekawe czy mamy to samo na myśli Jade?? Ja też znam bardzo skuteczny sposób stosowany przez babcie, ale niesympatyczny. Trzeba splunąć na oko osobie z jęczmieniem. Wiem, że wyda się to obrzydliwe, ale działa w 100%.

unita
08-10-2009, 15:09
hihi, no ciekawe te babcine sposoby, ale chyba nie skorzystam:D ale szczerze nie wiem co Jade miala na mysli. Poki co tre obraczka i troche mniej boli.


Wiem napewno , ze to jeczmien bo pojawia mi sie od czasu do czasu , zwlaszcza gdy jestem oslabiona:(

dzidzia
08-10-2009, 15:13
no z tym pluciem tez slyszalam :P i pewno Jade to miala na mysli hehe

aneczka19895
08-10-2009, 15:36
Ja tez słyszałam, że to plucie pomaga tyle, że można użyć własnej śliny :D ale czy to faktycznie działa to nie wiem za to świetlik jest skuteczny w 100% :good:

Kamis
08-10-2009, 15:38
Tylko wiadomo z czego ten świetlik :P może ktoś tam pluje i nam to wciskają.. to ja już wolałbym swoją ślinę :D

ivonna70
08-10-2009, 16:06
Tylko wiadomo z czego ten świetlik :P może ktoś tam pluje i nam to wciskają.. to ja już wolałbym swoją ślinę :D
Ha ha ha ha nie mogę:lol::lol::lol:

samaron
08-10-2009, 17:30
Tylko spróbujcie napluć we własne oko...

szpila59
08-10-2009, 18:50
Tylko spróbujcie napluć we własne oko...
napluj se do łyżeczki i CHLAP na oko ;P

Ewelinaaa
08-10-2009, 19:46
Na jęczmienia ogólnie pomagają ciepłe okłady, kompresy, sposób z obrączką to nic innego jak wytwarzanie ciepła przez pocieranie. Jęczmień to nic innego jak stan zapalny wywołany gronkowcem, przeważnie znika po 7 dniach. Aha jęczmienia nie wolno przekuwać i przecinać.

AniaSm
10-10-2009, 20:35
Powiem tyle..jeczmień to niemiła przypadłość, a jesli już masz tendencje do tworzenia się jęczmieni to będzie się to powtarzać..polecam maść Neomycinum..jest niestety na receptę ale bardzo dobra ponieważ zawiera antybiotyk,pozdrawiam..i zgadzam się z poprzedniczką..nie wolno przekłuwać ani wyciskać.

unita
10-10-2009, 20:39
a, zapomnialam powiedziec, juz mi zeszlo, wystarcyla obraczka, za to teraz bierze mnie przeziebienie:( dzieki za wszystkie rady;)

Jade
11-10-2009, 00:35
Dawno mnie tu nie bylo calkowicie zapomnialam no i pazury siedze i robie.Dobra powiem wam ale prosze sie nie smiac:)Jak wieci nasz mocz....tak ma pewne wlasciwosci i niewiem czy moze ktoras z was slyszala ze np.na plesniawki w buzi niemowlaka nasze babcie braly taka dzidziusiowa tetre i przecieraly buzie.Paskudne ale skuteczne wiec na jeczmien tez tylko na szpatulce,hihih no i jeszcze osoby ktore cierpia na raka tez stosuja.Obrzydliwe ale wiele takich dziwactw kiedys ludzia pomagalo.

asia
13-10-2009, 21:49
unita skoro cie bierze ciągle, to może łykaj dodatkowo rutinoscorbin czy coś w tym stylu?

unita
13-10-2009, 21:51
no lykam to dziadostwo i chyba nic nie daje:( juz sie przyzwyczailam:P

asia
13-10-2009, 21:56
ja z kolei mam non stop zimno na ustach, nic nei pomaga tak naprawdę, jedyne co mogę polecić to te plasterki johnsona ale tylko jeżeli dopiero swędzi, na gotową krostkę to tylko pasta do zębów..:)

unita
13-10-2009, 22:30
febra to mojej mamie ciagle wychodzi, ale jej to lekarz powiedzial ze to juz tak bedzie , bo ma tego wirusa i ciezko go wytepic. ten moj jeczmien to tez pewnie jakies cholerstwo, ktore trudno wywalic z organizmu

asia
13-10-2009, 22:34
bardzo dobry jest lek heviran tylko mi lekarka powiedziała że niedobrze jest to mieć przed ciążą. ale przyszła szwagierka używa i nikt jej nic nie mówił takiego.ale się trochę boję. ale twoja mama bez przeszkód będzie mogła używać (prawdopodobnie:) )

Ewelinaaa
16-10-2009, 19:30
Jade wiesz oglądałam kiedys program o właściwościach zdrowotnych moczu, moze i coś w tym jest ale na samą mysl obrzydzenie mnie bierze. Z tego co zapamiętałam najzdrowszy jest poranny sik ze środkowego strumienia :) ludzie nie tylko sie nacieraja moczem ale co gorsze pija go...

Sylwunia83
16-10-2009, 19:36
Ja miałam w tym roku jeczmien i po dwoch dniach bólu zdecydowałam sie na stary i co prawda obrzydliwy sposob (maz mnie opluł )hehhehe tak ,ze prawie całe oko mi zakleiło ale co najwazniejsze pomogło:skacze:

gattina
17-12-2009, 19:18
Podobnież pocierać złotem można, ale nie wiem czy to rzeczywiści coś dalej.
I okłady robić ze świetlika, mi pomogło.

naatajla
17-01-2010, 16:04
oxycort na jeczmien ? pierwsze slysze wiem ze on dziala na opryszcze ale na jecznien ?
ja jak mialam jeczmien robilam cieple oklady z lipy albo rumianku

aga
24-06-2010, 23:26
Coś mnie zaczyna prawe oko boleć...jak sprawdzić czy to jęczmień? bo nigdy w życiu go nie miałam :(

gattina
24-06-2010, 23:29
aga, nie wiem czy każdy się tak objawia, ale z reguły ma się spuchniętą powieke i cieżko jest otworzyć oko.

---------- Dodano o godzinie 23:29 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:27 ----------

Tutaj coś o jęczmieniu:
Jęczmień, zwany także w zaawansowanym stadium - ropniem to ostre schorzenie wywołane bakteriami. Powoduje silny ból oraz obrzęk powieki, czasami tak duży, ze utrudnia jej otwieranie się. Jeżeli jest to duży obrzęk z zawartością ropy w środku to jest to właśnie ropień powieki. Jęczmień może nam przeszkadzać nawet 7 do 10 dni!

Pojawia się, gdy jesteśmy osłabieni, wyczerpani. Często też powstaje na skutek tarcia oczu brudnymi dłońmi. Zwykle pęka sam, wydzielina wycieka a powieka szybko się goi.

Jęczmień występuje w postaci zewnętrznej i wewnętrznej.

Jęczmień wewnętrzny - objawia się zaczerwienieniem, obrzękiem i dużą bolesnością tej cześci powieki, w której znajduje się zmieniony zapalnie gruczoł. Zazwyczaj zapalenie mija samoistnie po kilku dniach.

Jęczmień zewnętrzny - ropne zapalenie gruczołów rzęskowych. Objawy są mniej nasilone niż objawy jęczmienia wewnętrznego, a treść ropna wydostaje się na zewnątrz wzdłuż rzęsy.

Niewskazane jest wyciskanie ropy, by nie przenieść infekcji na całą powiekę. Nie należy przekłuwać jęczmienia igłą, bo możesz uszkodzić gałkę oczną. Nie przecieraj wolno przecierać oczu nie umytymi rękoma.

Leczenie polega na stosowaniu ciepłych kompresów na powieki. Przy nawracających jęczmieniach lekarz może zastosować kurację antybiotykową. Gdy typowe leczenie zawodzi konieczna może być interwencja chirurgiczna W leczeniu gradówki stosowane są maści sterydowe.

źródło: Jęczmień (http://www.biomedical.pl/choroby/oczu/jeczmien-19.html)