PDA

Zobacz pełną wersję : choroba skórna, suche dłonie?



asia
09-10-2009, 00:25
słuchajcie od lat mam takie coś, że gdy robi się zimniej w kilku miejscach na dłoniach przesusza mi się skóra, nieco zaczerwienia czasami i tak jakby podnosi. już kilka razy miałam diagnozowanie, między innymi uczulenie na chemikalia, przemrożenie. nic na to nie pomaga, w zasadzie żaden krem i parafina. niedługo mam w planach wybrać się do dermatologa tu gdzie mieszkam, ale może spotkałyście się z czymś takim?

spróbuję wstawić potem fotkę chociaż nie wiem czy wyjdzie, wstawiam za to fotkę rybki która ma podniesione łuski u mnie wygląda to podobnie ze skórą

Agnieszka Praska
09-10-2009, 13:47
asiu idz do dermatologa;) u mnie sie zaczynalo podobnie:/:

asia
13-10-2009, 23:01
już u kilku byłam, teraz długo czekam w kolejce (nfz). jeszcze od nich żadna maść nie działała na to (chociaż jedna babka była dobra, bo miałam uczulenie na ciemne tkaniny i mi wyleczyła). mam to co roku. a co u ciebie zaczynało się podobnie?

ivonna70
14-10-2009, 08:54
Patrząc na zdjęcie rybki mogę wnioskować w jej przypadku dwie choroby - puchlinę wodną lub posocznicę. Pierwsza jest nieuleczalna, a drugą leczy się ampicyliną i metronidazolem. Nie wiem jak się to ma do twoich problemów skórnych, ale może mieć to duży związek, jeśli masz rybki.

natalia268
14-10-2009, 12:04
mam dwie koleżanki w szkole którym pojawia się na rękach takie cos.. Mają suchą, zaczerwienioną skórę... jedna miała jakas masc.. i jak jej wyskakuje to smaruje.. a drugiej nic nie pomaga... znaczy jak przestanie smarowac to znowu wyskakuje.. Znowu mojego brata dziewczyna tez ma na reku i tez nie wiadomo od oczego... a jeszcze pogorsza sobie sytuacje tym że myje, pierze bez rękawiczek (a powinna)... Ja mialam na szyi i plecach po jednej małej cuchej plamce, tylko że w tym miejscu u mnie była skóra strasznie blada... byłam u lekarza i mi babka przepisała specjalną maść, którą mi robili w aptece... i pomogło ! dałam ją tez własnie dziewczynie mojego brata i tez pomaga.. ale niestety powraca...

Rannnyyy.. co za lekarze ze nie wiedza co na to przepisac...:/:

Agnieszka Praska
14-10-2009, 13:00
dziewczyny to co opisujecie to nic innego jak poczatki luszczycy:(
a ta choroba jest taka ze dopoki sie masci stosuje to jest ok a jak przestanie to powraca

natalia268
14-10-2009, 16:11
tez mi sie tak wydaje... chociaz mi nic nie powraca.. i dobrze...


i odpukac w niemalowane ;]

asia
14-10-2009, 19:55
ostatnią maść apteczną którą miałam to taka brązowa, bardzo gęsta, na noc się to kładło. jakieś 2 minuty po wstaniu i zdjęciu rękawiczek bawełnianych było spowrotem to samo.. najlepszy krem do rąk to póki co dla mnie z wyciągiem z konopii z body shopu.

ivonna mam rybki:) mam nawet dla nich preparat na pokazaną chorobę, ale siebie jeszcze tym nie potraktowałam...:)

agulusia bardzo mnie nastraszyła, idę się zapisać z dopiskiem 'pilnie'.. kiedyś mi powiedziała jakaś lekarka że to może być przemarźnięta ręka, zmarznięta kiedyś mogła być. bo robi się to głównie na chłody

a robię wszystko w rękawiczkach, więc to raczej nie to. no, głowy nie myję w rękawiczkach:)

ivonna70
14-10-2009, 20:16
Asiu pytałam o rybki, bo tego typu drobnoustroje mogą zostać przeniesione na człowieka. Jednak jeśli prace w akwarium wykonujesz w rękawiczkach, to raczej niemożliwe.

asia
14-10-2009, 20:21
ale kiedyś jak mieszkałam z mamą to nie robiłam tego w rękawiczkach, nie wiem czy to tak może zostać. mam nadzieję że ta babka do której pójdę powie mi coś konkretnego

Agnieszka Praska
14-10-2009, 20:24
przez ok rok mialam wlasnie sokre na kostce taka sama jak pokazalas na fotce z rybka
po smarowaniu mascia juz jest lepiej tzn jak zapomne i sie przesuszy to znowu wstaje i troszke boli
teraz wyglada to mw tak czerwone jest tylko dlatego ze przed zrobieniem foto siedzialam po turecku;)

sorki za niewydepilowana noge ale na zajecie sie musialam zapuscic;)

http://images37.fotosik.pl/210/241a8bf1ebc3acce.jpg (www.fotosik.pl)

asia
14-10-2009, 21:10
u mnie teraz tragicznie nie jest, wygląda to tak. spróbuję jutro jeszcze fotki w świetle dziennym porobić

natalia268
14-10-2009, 22:28
jak wrócisz od lekarza, bedziesz miec jakas masc albo cos.. i nic nie pomoże to napisz do mnie.. to sie gdzies spotkamy i podrzuce Ci 'resztki' które mi zostały z tej maści ;) moze ona cos da..

rudzia1985
15-10-2009, 12:37
tez mam takie plamki na dloniach i wyskakuja mi rowniez tylko wtedy gdy jest zimno...dlonie zima sa wtedy wysuszone i bardzo podatne na wszelkie chorobska skory...wychodza rowniez wtedy gdy wyjdziesz z lekko mokrymi dlonmi na zimne powietrze...
gdy tylko sie pojawialy to zaczelam chodzic w rekawiczkach by w dlonie bylo cieplo no i po kazdym myciu rak uzywam kremu do rak...za kazdym razem mi pomagalo :)

samaron
15-10-2009, 14:16
Jak moje dziecko miało zaczątki AZS, to smarowałam wszelakimi drogimi maściami i kremami, byłam bliska użycia również maści sterydowej, ale na szczęście mądry lekarz kazał z tym czekać na ostateczność. W każdym razie pomógł mu najzwyklejszy Linomag, od tej pory siebie też czasem nim traktuję i faktycznie jest extra.

Agnieszka Praska
15-10-2009, 14:23
Jak moje dziecko miało zaczątki AZS, to smarowałam wszelakimi drogimi maściami i kremami, byłam bliska użycia również maści sterydowej, ale na szczęście mądry lekarz kazał z tym czekać na ostateczność. W każdym razie pomógł mu najzwyklejszy Linomag, od tej pory siebie też czasem nim traktuję i faktycznie jest extra.


moj na azs dostal masc robiona w aptece wit A+E z linomagiem i czyms tam srebra(chyba tlenkiem czy cos takiego) super mu pomoglo

natalia268
15-10-2009, 15:56
moj na azs dostal masc robiona w aptece wit A+E z linomagiem i czyms tam srebra(chyba tlenkiem czy cos takiego) super mu pomoglo


szkoda ze ja nie wiem, ani nie pamietam co wchodzi w skład tej m aści którą mi robili :(

Yasumi
10-11-2009, 10:17
dziewczyny wklejcie bardziej wyrazne zdjecie waszych zmian skornych

co do tego typu problemow polecam papke z siemienia lnianego-zalewacie 2-3 lyzki w szklance wody(pamietajcie zeby go nie zalewac wrzatkiem tylko goraca woda)taka papka smarujecie lapki ,owijacie folia spozywcza zakladacie bawelniane rekawiczki i przed telewizorek na ulubiony serial(papka musi byc lekko ciepla w czasie nakladania jej na dlonie )pozniej zmywacie ja pod letnia woda i delikatnie osuszacie recznikiem dlonie,mozecie taka papke sporzadzic w miseczce i po prostu pomoczyc w niej lapki przez 20 minut :) pozniej proponuje wetrzec np. cutibaze

co do reszty moge sie dopiero wypowiedziec jak ujrze wyrazniejsze focie

asia
10-11-2009, 12:36
jak mi się zrobi to wkleję, ale nie wiem czy mi się uda wyraźniejsza:(
do dermatologa się póki co nie dostanę (z nfz). siemienie lniane jest fajne ale nie pomaga, tylko wygładza tą skórę, która jest zdrowa. teraz tego nie mam za sprawą zwykłego linomagu:D (oby to nie oznaczało łagodnej łuszczycy -tak jest na opakowaniu kremu między innymi napisane...)

jOotka
03-04-2010, 21:52
słuchajcie od lat mam takie coś, że gdy robi się zimniej w kilku miejscach na dłoniach przesusza mi się skóra, nieco zaczerwienia czasami i tak jakby podnosi. już kilka razy miałam diagnozowanie, między innymi uczulenie na chemikalia, przemrożenie. nic na to nie pomaga, w zasadzie żaden krem i parafina. niedługo mam w planach wybrać się do dermatologa tu gdzie mieszkam, ale może spotkałyście się z czymś takim?

spróbuję wstawić potem fotkę chociaż nie wiem czy wyjdzie, wstawiam za to fotkę rybki która ma podniesione łuski u mnie wygląda to podobnie ze skórą

Miałam coś podobnego [baaardzo podobnego, wrecz identycznie (ze na chemikalia i w ogole)]
Robię witraże.. i przy robieniu witrażu trzeba używać wody lutniczej - jest baardzo zrąca. Jednak po pewnym czasieodkryłam MASKĘ KOKOSOWĄ DO RĄK ziaji I.... 'zaleczyłam' to :)
serdecznie Ci polecam , Joo.

;)

asia
04-04-2010, 02:10
maska kokosowa? coś więcej na ten temat masz? na allegro?