PDA

Zobacz pełną wersję : żel na bardzo krótkiej płytce...



Daria
10-10-2009, 14:12
dziewczyny mam pytanie... czy można zażelować bardzo krótką plytkę?
ostatnio koleżanka pytała się mnie się czy umiałabym nałożyć żel na jej krótkie - obgryzione paznokcie w celu ich zapuszczenia...
bo jak mówi nie może tego opanować...
czy żel nie będzie odchodził?

martitek
10-10-2009, 14:20
Daria, tutaj masz cos na ten temat :)
http://forum.wzorki.info/zdjecia-pazurkow/106-rekonstrukcja-paznokci-obgryzionych.html

Daria
10-10-2009, 14:38
mi nie chodzi o przedłużanie paznokci obgryzionych tylko o nałożenie zelu na krótki naturalek...

barbara_kawka
10-10-2009, 15:04
nie wiem jak inni ale ja uwazam taki zadanie za walke z wiatrakmi ... jesli to sa pazurki obgryzione tto napewno nie maja ani tyciu wolnego brzegu a wiec nie ma mozliwosci zrobienia zaczepki ... wiec najlepszym rozwiazaniem byloby przedluzenie chociaz troszke ...

dzidzia
10-10-2009, 17:21
nie wiem jak inni ale ja uwazam taki zadanie za walke z wiatrakmi ... jesli to sa pazurki obgryzione tto napewno nie maja ani tyciu wolnego brzegu a wiec nie ma mozliwosci zrobienia zaczepki ... wiec najlepszym rozwiazaniem byloby przedluzenie chociaz troszke ...



ja tak samo uwazam, bo nie mialabys nawet jak pazurka opilowac skoro jest taki krotki... wiec lepiej na formie leciusienko przedluzyc i z czasem plytka odrosnie i bedzie mozna sam zelik zrobic.Cos czuje ze znow zbyt chaotycznie napisalam , mam nadzieje ze mnie zrozumialas :*

Agnieszka Praska
10-10-2009, 19:22
przedluz na formie chociaz 2mm bo zel sie nie bedzie trzymal na ogryzkach, zeby dobrze polozyc na naturalkach musi byc wolny brzeg ciut zrosniety zeby go dokladnie zalac zelem a wydaje mi sie ze na ogryzkach nie da rady dobrze polozyc

pa_pi1
29-10-2009, 21:38
Ja dzisiaj żelowałam króciutkie paznokcie, bo Pani się uparła i nie chciała przedłużać.
I wyszło to mniej więcej tak, mam nadzieję że się będą trzymać :)

http://img252.imageshack.us/img252/53/dsc09932u.th.jpg (http://img252.imageshack.us/i/dsc09932u.jpg/)

nanami7
29-10-2009, 21:44
ja miałam wczoraj u siebie koleżankę z poskubanymi pazurkami i przedłużyłam jej troszkę na formie... pierwszy raz robiłam i nie jestem zadowolona ;(

pa_pi1
29-10-2009, 21:45
A dlaczego? co poszło nie tak?

nanami7
29-10-2009, 22:04
są grube i french koślawo wyszedł ;) ale koleżaneczka jak zwykle wyszła zadowolona mimo wszystko ;) stwierdziła, że raz można mi wybaczyć:P:P:P.
Nie potrafiłam formy podlożyć chociaż wcześniej wałkowałam wątek na forum. Myślę, że następnym razem będzie lepiej.

sylwia-p_86
29-10-2009, 23:10
Pa_pi domyslam się jak się naparcowałaś i to french Wielkie brawa kawał dobrej roboty:good:

pa_pi1
30-10-2009, 21:02
No tak smiesznie się robiło :):P ciężko było piłować :D

delyszys
30-10-2009, 21:17
bez sensu zelowac krotkie obgryzione paznokcie. takie pazurki nadaja sie tylko do rekonstrukcji forma moim zdaniem. mi najlepiej wychodzi jak robie szkielet z akrylu bo jest mocniejszy i trudniejszy do zgryzienia;) a cala reszte robie z zelu by latwiej sie obrabialo.
ps. zawsze najlepiej starac sie namowic klientke zeby je przedluzyc choc o 1 mm wtedy nic nie bedzie obrpyskiwac bo czesto na naturalnych szczegolnie jesli nie sa zbyt ksztaltne bialy zel odpryskuje i cala robota jest na marne.

nuki
30-10-2009, 22:06
Hej,

jeśli koleżanka nie chce przedłużyć sobie paznokci to śmiało możesz jej nałożyć żel silikonowy. Jest bardzo elastyczny, w ogóle się nie zapowietrza i nie rozwarstwia. Świetnie się nadaje na tak krótkie płytki i w zasadzie to chyba jedyna sensowna rzecz w takim przypadku.

barbara_kawka
30-10-2009, 23:31
tez w sumie o tym pomyslalam ... robilam sasiadce przed wakacjami silikonowym zelem pazurki i po pierwszym wrzesnia przyszla zeby mi klientke polecic... jeszcze miala zel !! super !!

pa_pi1
09-11-2009, 19:34
ja też właśnie kupiłam silikonowe jutro chyba je wypróbuje :)

magda12
19-02-2010, 17:48
A czy na tym zelu silokonowym mozna robic french

Agnieszka Praska
26-02-2010, 08:28
przedluz na formie chociaz 2mm bo zel sie nie bedzie trzymal na ogryzkach, zeby dobrze polozyc na naturalkach musi byc wolny brzeg ciut zrosniety zeby go dokladnie zalac zelem a wydaje mi sie ze na ogryzkach nie da rady dobrze polozyc



moj blad i przepraszam:master:
spokojnie mozesz klasc zel na mega ogryzkach;)

ja mialam ponad tydzien temu przypadek bardzo ciezki do ugryzienia ale kolezance powiedzialam ze na 99% nie bedzie sie trzymac i zonk
plytka taka wyzarta ze hyponychium wystawalo spod paznokci i opuszek na 3 mm wystawal
zmatowilam polozylam bonder ibd i 3 cieniutkimi warstwami zazelowalam(zel violet silcare) te ogryzki wyrownujac doly i doliny wydryzione przez kumpele.
po tygodniu przyszla i nawet malusienkiego zapowietrzenia nie bylo, nic sie nie rozwarstwialo i nie odchodzilo:P
powiem wam ze w szkoku bylam:huh:
pazurki teraz maja odrosty na 4mm i pieknie zelik przylega pomimo ze ona nawet rekawiczek nie zaklada do prac domowych a paznokci uzywa jako skrobaczki:lol:

kobietazpazurem
26-02-2010, 09:44
niektóre paznokcie mają takie tendencje, ja mam klientke, która po 3 miesiącach jeszcze na końcówce ma żel i to w nienaruszonym stanie...

Milijanovic
17-10-2010, 15:42
Kobiety pomagajcie oto pazurki baardzo obgryzione co z nimi zrobic Myslicie ze mozna zalac jakos zelem i jakis milimetr przedluzyc Dziewczyna chce przyjsc do mnie a ja takiego przypadku nie mialam... Chodzi juz jakis czas po salonach i odsylaja ja mowiac zeby paznokcie zapuscila i dopiero przyszla.. Dla mnie to bzdura.. bo przeciez chyba mozna zrobic zelowki na tym Mozna i jak

http://img403.imageshack.us/img403/8945/dsc0169u.jpg

unita
17-10-2010, 15:49
hm, no pewnie ze mozna, ale tylko do konca opuszka max, dluzszych bym nie ryzykowala. I trzeba jej powiedziec ze powinna przychodzic na poczatku raz albo nawet 2 razy w tygodniu zeby kontrolowac czy sie trzymaja.

nanami7
17-10-2010, 16:21
o matusiu ...
delikatnie je wydłuć tzn postarać się zrobić rekonstrukcję. jak się chce to wszystko można ;) widocznie była w salonach "do bani"

Milijanovic
17-10-2010, 16:24
No wlasnie o to chodzi ze ja mieszkam w stolici SERBII :) BELGRADZIE i tutaj rzadko ko chce sie zabrac do takiej roboty.. Salony ktore biora po 30 euro od pazurow nie chca sie z takimi paprac..bardzo czesto to slysze ze kaza zapuscic pazury i dopiero przyjsc.. Jak takiej jednej dziewczynie robilam zaczepke na paznokciu to mowila ze w zyciu jej tak nie robili.. a chodzi robic pazury bardzo czesto ...

nanami7
17-10-2010, 16:38
aha:/: rozumiem. Wydaje mi się,że jak zrobisz króciutkie to będzie ok:)

Agnieszka Praska
17-10-2010, 18:34
ja bym zrobila delikatna rekonstrukcje, raz robilam takie pazurki na samym poczatku kazdy paluszek tasma zakleilam bo opuszek bardzo wystawal i nie szlo nawet zaczepki zrobic, w sumie pazurki wydluzylam o jakies 3-4 mm i o niebo lepiej wygladaly:)
i kontrolowac trzeba co tydzien, dziewczyna przyszla po 2 i wszystkie zrosly i sie polamaly teraz przychodzi co tydzien i jest juz o niebo lepiej niz bylo:)

Milijanovic
17-10-2010, 18:51
Dziekuje kobietki :) Wasze rady sa dla mnie skarbem :D Czytam caly czas co piszecie ale slabo pisze bo czasu brak :(

sztynka
14-12-2010, 14:38
Hej :love: nie wiem gdzie napisać, a żeby nie tworzyć tematu to zapytam tutaj.Mam jedną klientkę, której żelowałam od jakiś 5 miesięcy naturalki. Chodzi to, że ona kiedyś malowała na czerwono i paznokcie jej pożółkły, i teraz po 5 miesiącach nakładania żelu, całkowicie jej odrosły bardzo długie i mam problem, bo żel się odwarstwia od naturala. Paznokcie są mocne, ale strasznie wysuszone. Klientka o nie dba, wiem o tym jest moja ulubioną. A teraz mi dzwoni, że jej odpadają pazurki z wolnego brzegu (minęło 3 tyg od ostatniej wizyty u niej) Więc mam pytanie , jak radzić sobie z odrastającym pazurkiem od spodu? Oczywiście zalewałam wolny brzeg dokładnie, a nie mam frezary, żeby od spodu go potraktować. Jedynym wyjściem jest co kilka wizyt ściąganie i robienie kompletu od nowa? :kwiatek: Bardzo proszę o pomoc. A i mam pytanie, bo moja koleżanka ma żelowane naturalki i nie zawija jej stylistka ostatniej warstwy żelu , tylko pierwszą. Dzisiaj tak zrobiłam i jestem ciekawa efektu. I czy gdy żelujecie naturalki opracowujecie je? Ja zalewam krzywą, ale tylko delikatnie żeby wyrównać nierówności, więc potem muszę wypiłować pewne rzeczy, bo jeszcze za krótko pracuje w tym fachu. :]

joystynka
15-12-2010, 19:59
ja tez mam czasem ten problem ,ze na naturalnkach po kilkunastu dniach odwarstwia się kawałeczek wolnego brzegu,ale to tylko na moich pazurkach...

sztynka
16-12-2010, 14:22
Ja miewałam problem z odpryskiwaniem na wolnym brzegu, ale teraz wiem, że niestety trzeba frezować pazurka od spodu nie ma rady :placz: