PDA

Zobacz pełną wersję : Usmażony żel :/ możliwe?



Zuzanna Rzeszewska
21-10-2009, 02:35
Witam wszystkie Panie.
Dziś zdarzył mi się pewien wypadek przy pracy.
Pani wyciąga pazury akrylowe z lampki po nabłyszczaniu, a one całe zjarane jak po wycieczce na Karaiby!
Brązowiutkie całe...
Spiłowałam nabłyszczacz i było ok, ale nie rozumiem za Chiny ludowe dlaczego tak się stało...
Quick finish (dr) + 2 min w lampie (zalecone przez producenta) = usmażony nabłyszczacz...
Ciekawe
A oto i winowajcy z nowym nabłyszczaczem (lakier uv the edge)

Combo+brokat+nabłyszczacz

Agusia_pa2
21-10-2009, 10:09
hmmm nie umiem sobie wyobrazić jak usmażony..hmm

Paulistka
21-10-2009, 12:18
Hmmm...ale że w naszych lampkach UV? Mnie się tak zdarzyło ale w solarium (tzn mojej klientce) i nie był to nabłyszczacz, który trzeba utwardzać tylko sam wysychał...:huh:

paznokietek1000
21-10-2009, 14:12
fiu fiu, cóż ciężko coś powiedzieć, moja klientka raz też zrobiła taki zabieg ale ze świeżutkimi pazurkami żelowymi ona poszła na solarium i wyszła z brązowa kupa na paznokciach zamiast ślicznego białego frencha

korcia225
21-10-2009, 14:54
ciekawe mi się to jeszcze nie przydarzyło kiedyś mi bardzo z żółkły ale przemyłam zmywaczem do paznokci i były dalej bielusieńkie

pa_pi1
21-10-2009, 15:23
Dziwne :) a jaką miałaś reakcję przy klientce? Pewnie byłaś nieźle zaskoczona :)

AniaSm
23-10-2009, 22:35
generalnie akryl żółknie pod wpływem promieni UV.Dlatego zaleca się nakładanie nabłyszczacza żelowego utwardzanego w lampie aby zapobiec żółknięciu..myślę że takie wypadki mogą sie zdarzyć i chyba obwiniałabym ten nabłyszczacz..ale pewna nie jestem..wiem jak wyglądają takie "zapiekanki"..nic fajnego.zwłaszcza dla klientki...hmmm..

Zuzanna Rzeszewska
23-06-2010, 04:09
Dziwne :) a jaką miałaś reakcję przy klientce? Pewnie byłaś nieźle zaskoczona :)

Klientka zniesmaczona, ja zaszokowana i przede wszystkim bardzo zawstydzona.
Wyrzuciłam nabłyszczacz i problem nigdy więcej się nie pojawił :)

kobietazpazurem
23-06-2010, 09:14
może nabłyszczacz masz już przeterminowany.

malutkaistotkaa
23-06-2010, 09:14
usmazony...a to ciekaweee...moze byl juz stary albo cos ze skladem sie stalo...

mi kiedys przydarzylo sie robic pazurki pani na werandzie byl cien ale bylo cieplo zelel byly zamkniete...
ja zaczynam robic otwieram je a one zastygniete jakby wszystkie byly pod lampa...
bylam w takim szoku... cale szczescie ze nie wszystko zastyglo i reszteczkami moglam zrobic jej pazurki...
bylo jej strasznie glupio bo ona nalegaala zeby zrobic pazurki na powietrzu...:placz:

justi9
23-06-2010, 09:26
usmazony...a to ciekaweee...moze byl juz stary albo cos ze skladem sie stalo...

mi kiedys przydarzylo sie robic pazurki pani na werandzie byl cien ale bylo cieplo zelel byly zamkniete...
ja zaczynam robic otwieram je a one zastygniete jakby wszystkie byly pod lampa...
bylam w takim szoku... cale szczescie ze nie wszystko zastyglo i reszteczkami moglam zrobic jej pazurki...
bylo jej strasznie glupio bo ona nalegaala zeby zrobic pazurki na powietrzu...:placz:

ja zrobilam tak samo ale mialam swoj zestaw 2 dni dopiero i to z niewiedzy i mojej winy :huh:^_^

malutkaistotkaa
23-06-2010, 09:31
eeeh no wlasniee:placz:
widac im spora temp nie sprzyja:)

Evelyn.
23-06-2010, 09:43
to napewno wina nabłyszczacza, miałam podobne przypadek, zmieniłam nabłyszczacz i już mi się tak nie dzieje:D

bestilka007
23-06-2010, 09:52
ja tez stawiam na nablyszczac raz mialam taki co go nawet 30 min w lampie trzymalam i nadal nie wysechl :):):)
wiec zwal wine na niego jesli problem sie nie powtorzyl :P:P
powodzonka

anoosia
23-06-2010, 10:20
bestilka niektore nablyszczacze maja wartswe dyspresyjna ktora po utwardzeniu wystarczy przemyc i wtedy blyszcza;)
co do Quick finisha od Dr ja go uywam juz od ponad roku juz 3 czy 4 butelke zaczynam i nigdy cos takiego mi sie nie przytrafilo:o ba on nawet ma w swoim skladzie filtr uv przeciw zolknieciu moze rzeczywiscie byl przeterminowany czy cos;)

hassi
23-06-2010, 11:30
Ja mialam tak jak dziewczyny, tez kiupilam sobie w wakacje zestaw, i to z dosc dobrej firmy, nie za taniej. I mowie ha! bede cwiczyc, pogoda przepiękna, tato mi na ogród wyciągnął przedłużacz i ja do roboty.. :) wszytskie zele szlag trafil :)

anoosia
23-06-2010, 11:54
hehe no co wy przeciez swiatlo sloneczne czy dzienne(bo nie musi wcale mocno swiecic slonce)to nic innego jak promienie uv;p dlatego nie mozna ani na dworzu robic ani klasc zelu nawet zamknietego na okno:) ja kiedys robilam znajomej pazury w pokoju i akurat swiecilo mocno w strone biurka ale zaslonilam (otwarte)okno granatowa roleta i polozylam zel w cieniu podkladki pod reke a i tak zrobila mi sie skorupka ;/najlepiej w jakims zaciemnionym kacie robic jak mocno grzeje;)ja sie przenioslam do drugiego pokoju gdzie slonce jest dopiero poznym popoludniem i juz tak mocno nie daje no i rolety obowiazkowo zasloniete;)

malutkaistotkaa
23-06-2010, 16:07
widze ze nie tylko ja mialam ten problem ale Wy rowniez:)

czarna mamba
18-07-2010, 16:28
Witam wszystkie dziewczyny!!!
Pierwszy raz piszę na tym forum choć często tu jestem i przeglądam różne tematy.Super forum i mam nadzieję, że mi pomożecie.
Robiłam ostatnio french i pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja, po nałożeniu warstwy budującej i włożeniu do lampy UV na 3 min, żel zrobił się na białej końcówce żółty, taki jakby się przypiekł!!!Zbladłam bo pierwszy raz tak mi się stało!:placz:Powiedzcie mi dlaczego???Mam dwa różne żele tzn. biały żel mam z firmy BelArte, a żel clear kupiłam z NailDesign bo w kosmetyki tej firmy zaopatrzona jest hurtownia w moim mieście.Było bardzo cieplo i żel clear zrobił się bardziej wodnisty, może to też przyczyna tego żółknięcia...:(Nie wiem czy w dobrym wątku sie dopisałam jeśli nie to przepraszam!

kobietazpazurem
18-07-2010, 17:25
od tego , że żel jest wodnity na pewno nie- bo konsystencja nie ma nic do rzeczy. Kiedy wymieniałas żarówki?

Sweet-ka
18-07-2010, 18:21
Są żele które właśnie się ,,przypiekają" . Najczęściej dzieje się tak jak wydłużymy czas utwardzania. Ja też mialam podobną sytuacje. Musisz sprawdzic czy żele te wymagają 3 min czy może 2 min ( o ile to przezroczyste). Widoczne to bylo na białym żelu bo wiadomo że to kontrast a na płytce naturalnej nie jest to az tak zauważalne ;) Mowi sie tez ze łączenie firm nie zawsze dobrze wychodzi bo skład jest proporcjonalnie do siebie dopasowany a pod czas łączenia różnie to wychodzi dlatego firmy nie polecaja łączenia. Kolejna sprawa to że nail design nie jest polecaną firmą ( tej Belart nie znaju ; ) i może jakościowo nie jest zbyt dobry i ma taka tendencje... Wiesz polecam Ci zrobic tak:
na przezroczystym tipsie nałóż ten budujacy i sprawdz jak bedzie wygladał po zalecanym czasie utwardzania, pozniej utwardzaj go odrobine dłużej i zobacz jak bedzie wygldal. To samo zrob z bialym ( tylko nie pokrywaj go niczym sam taki bialy żel) i zobacz ktory żółknie i po jakim czasie wtedy bedziesz miala podpowiedz ;)