PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł " Nie jestem "tipsiarą"! "



Emist
22-10-2009, 13:07
Onet.pl Blog (http://blog.onet.pl/39080,1,archiwum_goracy.html)
Zapraszam do lektury i dyskusji.

Gość
22-10-2009, 13:37
ooooooo to dobre!! troche sie usmiałam, ale... ten link podany po dartykułem ...Pazurki... - Onet.pl Ludzie (http://ludzie.onet.pl/kluby/7h6,k.html) i zdjęcie jakie sie ukazuje jako pierwsze jest troche nietrafine... znam blog zarówno Kasi jak i Bożeny i tamte paznokcie maja się nijak do ich (Kasi i Boni) prac...

wybaczcie ale... 10215 no za chiny ludowe nie pasuje do Kasi i Boni...

Jade
22-10-2009, 13:42
A ja nie moge otworzyc jak zwykle i nie mam czasu:(

sylwia-p_86
22-10-2009, 13:56
hmm przeczytałam pierwszą stronę,a resztę pobierznie bo mnie znudził artykuł..Pewnie jest on ciekawy dla osób,którym ta tematyka jest całkiem obca.

ivonna70
22-10-2009, 15:59
Czytałam ten artykuł z samego rana. Najlepsze są wypowiedzi pod nim. Jak zwykle głos zabrały osoby, które nie mają zielonego pojęcia o temacie. To tak jak moja teściowa ostatnio stwierdziła, że osoby noszące dużo kolczyków szybko się starzeją. Jak ją spytałam kto jej takich bzdur nagadał, to nie potrafiła udzielić odpowiedzi. Dokładnie jest tak samo jeśli chodzi o opinie ludzi na temat osób noszących przedłużone paznokcie.

Gość
22-10-2009, 16:09
(...)To tak jak moja teściowa ostatnio stwierdziła, że osoby noszące dużo kolczyków szybko się starzeją. Jak ją spytałam kto jej takich bzdur nagadał, to nie potrafiła udzielić odpowiedzi. (...)
he he he... mam taką sama teściową, jak wczoraj rozmawiałam z nią o warsztatach to stwierdziła, że jak tyle lamp na raz bedzie swiecić (tzn max5 na raz) to na pewno korki wywali, to jej mówię że jej żelazko pobiera tyle energii co 80lamp UV włączonych na raz, to mi powiedziała, że ona pamieta jak kiedyś PRZEZ MOJA LAMPĘ wywalało korki jak robiłam jakiejś tam pani paznokci... szkoda tylko że pani miała akryle :lol: a zwarcie było na jej bojlerze :lol: :lol: :lol: tfuuu oftop trochę... sory

natalia268
22-10-2009, 16:46
az mi sie cisnienie podniosło... nienawidze takich artykułów, wypowiedzi i takiego toku myslenia ! Ten kto nie ma z tym doczynienia nawet w najmniejszym stopniu NIGDY tego nie zrozumie.. tak jest, bylo i będzie... Jakiś czas temu w Rozmowach w toku był temat pt: 'Lansik, tipsik i solara, mówia na mnie blachara' Gdy poczatkowo usłyszalam zapowiedzi tych rozmów myslałam ze bedzie ciekawie ( jakies okropne dziewczyny ze strasznie zniszczona i spalona cerą, krótka mini, blond włosy, a wrecz tlenione itd...) a tu nagle szok... były 'normalne' dziewczyny... Poczułam sie w pewien sposób urazona.. bo ja tez raz na jakis czas moge sie przejsc na solarium, paznokcie kocham a na punkcie sportowych samochodów, a w szczególności jednego mam prawie orgazm i to ze mi sie on podoba, wiem cos a nie cos o nim i chciałabym miec takiego (choć to nierealne) to nie znaczy ze od razu lece na samochody i jestem blacharą.. co to ma być :blink: ... owszem byly i takie wytrzepane dziewczyny ze tak powiem.. ale naprawde sa o miliard razy gorsze, ktore mozna nazwac mianem blachary, wiec w ogóle tego nie rozumiem :zly:...

farbstift
22-10-2009, 17:10
no to jest taki stereotyp tipsiary i musimy z tym walczyć. Jak mam na początku robiłam sobie żelem tylko frenche i były okropnie krzywe i w ogóle to wszyscy że ładne itp a jak sobie walnę teraz szpice albo brokaciki to od razu gadają jak można tipsy nosić (już kilka osób nauczyłam, że to na formie) i że to brzydko wygląda... I to młode osoby tak mówią, ale walczę z tym :D i idzie z namawianiem coraz lepiej ;)

unita
22-10-2009, 17:39
ja tego artykulu wcale zle ie odczytuje, jest napisany poglad z dwoch stron, zwolennikow i przeciwnikow, wiec nie ma sie czego czepiac

martitek
22-10-2009, 17:42
az mi sie cisnienie podniosło... nienawidze takich artykułów, wypowiedzi i takiego toku myslenia ! Ten kto nie ma z tym doczynienia nawet w najmniejszym stopniu NIGDY tego nie zrozumie.. tak jest, bylo i będzie... Jakiś czas temu w Rozmowach w toku był temat pt: 'Lansik, tipsik i solara, mówia na mnie blachara' Gdy poczatkowo usłyszalam zapowiedzi tych rozmów myslałam ze bedzie ciekawie ( jakies okropne dziewczyny ze strasznie zniszczona i spalona cerą, krótka mini, blond włosy, a wrecz tlenione itd...) a tu nagle szok... były 'normalne' dziewczyny... Poczułam sie w pewien sposób urazona.. bo ja tez raz na jakis czas moge sie przejsc na solarium, paznokcie kocham a na punkcie sportowych samochodów, a w szczególności jednego mam prawie orgazm i to ze mi sie on podoba, wiem cos a nie cos o nim i chciałabym miec takiego (choć to nierealne) to nie znaczy ze od razu lece na samochody i jestem blacharą.. co to ma być :blink: ... owszem byly i takie wytrzepane dziewczyny ze tak powiem.. ale naprawde sa o miliard razy gorsze, ktore mozna nazwac mianem blachary, wiec w ogóle tego nie rozumiem :zly:...

zgodze sie z Toba natalia, wkurza mnie to, że ktos nie znajac drugiego czlowieka potrafi powiedziec jaki on/ona jest. Co komu do tego, że dziewczyna jest zadbana, ma ładnie wlosy zrobione, ładnie sie ubierze no i ma pazurki. Chce sie po prostu podobac. Czy od razu taka dziwczyna musi byc nazywana tipsiara czy blachara?? Fakt, sa dziewczyny, ktore przesadzaja z tym i tamtym, ale to nie jest powod żeby kogos tak nazywac.


no to jest taki stereotyp tipsiary i musimy z tym walczyć. Jak mam na początku robiłam sobie żelem tylko frenche i były okropnie krzywe i w ogóle to wszyscy że ładne itp a jak sobie walnę teraz szpice albo brokaciki to od razu gadają jak można tipsy nosić (już kilka osób nauczyłam, że to na formie) i że to brzydko wygląda... I to młode osoby tak mówią, ale walczę z tym :D i idzie z namawianiem coraz lepiej ;)

chyba to jest zadzrosc ludzi. Ktos nie moze czegos pojac, ze druga osoba ma talent i dlatego tak mowia.

asia
22-10-2009, 17:45
złośliwe komentarze biorą się często z podświadomej zazdrości...:)
moim zdaniem, ładnie to wygląda gdy dziewczyna ma zadbane paznokcie

Emist
22-10-2009, 19:08
Świat jest jedną wielką komodą z milionami szufladek.Zamkną Cię w jednej i już,to że dziewczyna lubi ładnie i zadbanie wyglądać (ładne paznokcie,makijaż,fryzura,ciuch) nie oznacza zaraz,że żyje ze sponsoringu czy podobnej profesji.
Dlaczego ludzie nie rozumieją,że wiele kobiet robi sobie paznokcie,by mieć je ładne i zadbane,nie raz czytam "naturalna płytka tylko i wyłącznie" a co z kobietami pracującymi fizycznie,w chemi czy nawet w rękawiczkach ochronnych(same kochane wiecie,jak ich łapki wyglądają)?! One już prawa do ładnego wyglądu nie mają...

bluenails
11-11-2009, 10:30
mnie też wkurzył ten artykuł :/:

bluenails
11-11-2009, 22:49
wiecie dziewczynki co mi dziś kolega powiedział ze stylistka paznokci to zawód bez przyszłości bo dlugo tipsy nie beda modne ze daje im jeszcze może z 2lata :(smutno mi się zrobiło że tak powiedział ..........bo ja kocham pazurki

qatrycja
11-11-2009, 22:56
gadanie... "tipsy" nie tipsy.. wydaje mi się że kobiety były, są i będą chciały być zadbane zawsze! a przecież dłonie to wizytówka człowieka. Jedynie co może się zmienić to trendy. Zauważ że teraz furore robią szpice... co komu się podoba.. ;)

sylwia-p_86
11-11-2009, 23:02
Powiedz swojemu koledze,że jak chce sie wymadrzac to niech zrobi to przynajmniej w jezyku profesjonalistow i wyjasnij ze ty rzadnych tipsow nie robisz bo te w fabryce produkuja:skacze:ja sie boje myslec co bedzie za 2 lata bo ciagle idziemy w tym do przodu i za ten okres czasu zapene produkty beda na wysokim poziomie jak i nasze umiejetnosci.

I sie nie przejmuj facetem pajacem :przytul:grochy tez byly modne w latach 60-tych :P

aga
11-11-2009, 23:04
Chyba wręcz odwrotnie;) co raz więcej osób robi sobie paznokcie, na rynek wchodzi coraz więcej nowoczesnych produktów... zresztą co facet może o tym wiedzieć ;)

bluenails
11-11-2009, 23:08
no właśnie gada głupoty przecież wszystko idzie do przodu nowe techniki nowe kształty i co nagle miało by to wszystko zaginąć bo będziie moda na naturalne paznokcie tak jak on uważa ehhh

qatrycja
11-11-2009, 23:51
moda na naturalne jest chyba zawsze... każda się stara żeby paznokcie wyglądały jak najbardziej naturalnie jeśli chodzi o frenche, bo nie mówie tutaj o tych paznokciach na których można troche poszaleć :D może nie wygladają naturalnie ale bardzo ładnie się prezentują. Może ma uprzedzenie chłopak po "tipsiarach"...

tusia
12-11-2009, 00:09
bluenails, nie słuchaj go;] moim zdaniem pazurki są u nas w fazie rozwojowej:D kobiety dbały o paznokcie , dbaja i będą dbać:) a ten kolega, to zna sie na tym jak świnia na gwiazdach:D;) nosek do góry;)

aniusiablondyna
12-11-2009, 00:20
a mi się wydaje że przedłużane pazurki będą coraz modniejsze, wszystkie techniki udoskonalane , a pazurki będą wyglądały coraz naturalniej.

P.S. A kolega jest prorokiem?

bluenails
12-11-2009, 07:29
chyba tak bawi sie w proroka:D

aneczka19895
12-11-2009, 10:36
Powiedział co wiedział a jak widać nie wiedział na ten temat zbyt wiele :D każda kobieta chce mieć zadbane dłonie i wydaje mi się, że to wielkie BUUUM na zadbane paznokcie będzie trwało o wiele dłużej niż kolega stwierdził :]

Anna Kosińska
12-11-2009, 10:44
Kolega powinien sie leczyc..hehe..
Stylizacja paznokci zawsze byla w modzie tak jak i moda..i na pewno nie minie.
.jedynie trendy w tym kierunku sie zmieniaja..
duzo pisania na ten temat..ale podsunelas mi za to dobry pomysl tym postem..podziekowania mi sie skonczyly ale na pewno nie zapomne jutro podziekowac..

Gość
12-11-2009, 10:49
a ja tam się po części zgadzam z "kolegą" tez uważam że tipsy (w sensie brzydkie łopatowate płaskie i grube) to na pewno sa bez przyszłości... bo ileż mozna nosić coś co przydaje się jedynie do przesadzania kwiatków, a koleżanka nosi pieknie przedłużone pazurki??

każda kobieta chce być piekna miec zadbane dłonie i paznokcie, więc jedyne co może "umrzeć" to tipsy od tipsownicy :lol:

Anna Kosińska
12-11-2009, 11:02
dobre woszczur i bardzo trafne stwierdzenie..:)

total
12-11-2009, 11:05
Czy ja wiem ?? :) Mnie się dopiero to zaczyna podobać ,a za 2 lata ,to ja może w końcu zrobię porządnie pazura :D

Zgredo
12-11-2009, 11:30
Być może chodziło mu bardziej o to, że zmieni się preferencja kształtu, długości, zdobień. Być może faktycznie za 2 lata będziemy miały mniej klienetek robiących zdobne szpice na codzień a więcej (jeszcze...) frenchy na długość paluszka - może. Jednak popularność np. lakieru do paznokci nie zmniejszyła się na przestrzeni tylu lat, ile on istnieje. Zmieniały się preferencje kolorystyczne, jedynie. W tej chwili zdobienie paznokci zdaje się być bardzo intensywnie rozwijającą dziedziną (ze względu na faktycznie rosnące zainteresowanie), to - istotnie - może z czasem się zmienić. Uspokoi się, stonuje... nie będzie tylu nowych zapalonych stylistek, ile jest teraz. To wszystko możliwe - a nawet prawdopodobne. Jak ze wspomnianymi grochami - raz są super, raz pase, ale wracają... A dziewczyny ze zniszczonymi, obgryzionymi paznokciami będą zawsze i zawsze będą potrzebowały pomocy w tej kwestii. Zawsze będą dziewczyny brały śluby i chciały błyszczeć na sylwestra. Kiedyś nosiły tipsy, dziś robią paznokcie. Może za 2 lata stanie się już coś, co zmieni oblicze branży, choć tego bym jeszcze nie obstawiała, tak czy inaczej jak już dziewczyny wspomniały - owszem, pewnie zmieni się moda, zmienią się trendy, ale nigdy kobiety nie przestaną o siebie dbać i potrzebować do tego specjalistek.

bluenails
12-11-2009, 20:58
on miał też to na myśli że to zawód bez przyszłości tak mi powiedział

dudejla
12-11-2009, 21:42
To na pewno nie jest zawód bez przyszłości. Wręcz przeciwnie -kosmetyczki, wszelkiego rodzaju stylistki, z roku na rok zwiększa się na takie usługi zapotrzebowanie.
Zgodze się z tym, że tipsy za niedługo wyjdą kompletnie z obiegu. I bardzo dobrze, ja w 100% wolę formy :skacze:
Uważam, że dzięki nim możemy popisać się naszą kreatywnością i "warsztatem".

nuki
12-11-2009, 22:03
Kobiety zdobią paznokcie od tysięcy lat i nagle za 2 lata miałyby przestać? :D

Przedłużanie paznokci to nie moda, żeby miała przeminąć. To taka sama dziedzina urody i sztuki jak makijaż, piercing czy tatuaż, które także towarzyszą cywilizacjom od tysięcy lat i realnie nie zapowiada się, by tak po prostu miały się skończyć. Myślę, że wręcz przeciwnie.

mala
12-11-2009, 22:18
a jaki zawod ma twoj kolega?co on robi albo na co sie uczy`?

bluenails
12-11-2009, 22:20
jak ktoś nie jest w temacie to właśnie gada takie głupoty jak on ...;)

---------- Dodano o godzinie 21:20 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:19 ----------

on w bankowośći

wercia
12-11-2009, 22:40
Duzo kobiet woli naturalne paznokietki nie wszystkie lubia jakies fajne wzorki ze mozna troche poszalec mi sie zawsze wzorki i inne podobaly:D

rudzia1985
13-11-2009, 15:54
kto jak woli...u mnie np. w miescie jest kupa salonow i wiecznie puste albo po zamykane Niemki nie chca ladnych, zadbanych dloni ?...chyba tylko ja mieszkam w takim dziwnym miescie...moj chlop woli naturalki z jakims tam delikatnym wzorkiem ale ja tam go nie slucham :D bo facet sie nie zna :skacze:

asia
13-11-2009, 16:13
kobiety zawsze będą o siebie dbać... powiem nawet że cała uroda to bardzo szybko rozwijający się segment

powszechnie słowo 'tipsy' źle się kojarzy, ale jak się przyjrzysz np w telewizji to praktycznie każda prezenterka ma frencze lub jakieś inne naturalki -to tak dla przykładu:)

szkoda że nie negują obgryzków grzybicy i innycch syfów...

jak się ktoś nie zna niech nie gada, a na bankowości powinien umieć obliczyć zyskowność takiego biznesu biorąc pod uwagę różne czynniki (wiem bo mam pokrewne studia..)

Anika
22-11-2009, 04:39
Wiecie kto tworzy te artykuly?? Zazdrosne babki z ,,ogryzkami"! :skacze::skacze::skacze:

Anna Kosińska
22-11-2009, 12:45
Powiem tak zenujace,sa gusta i gusciki i o nich sie nie dyskutkuje....
Polacy potrafia tylko krytykowac i nie znaja konstruktywnej krytyki....
czuja sie anonimowi i bezkarni i pisza co i m na jezyk przyjdzie,czepiaja sie slowek, ludzkich przejezyczen dla Mnie to juz przegiecie...
trzeba byc obiektywnym,Ja rozumiem jak najbardziej ze sa mezczyzni ktorzy nie lubia nia przepadaja za sztucznoscia..
ale to znzczy ze jestem kims gorszym...
sa zwolennicy i tacy ktorzy zawsze beda czemus przeciwni...
wierzcie Mi nigdzie w zadnym kraju nie spotkalam sie z takim krytykowaniem ludzi,upodoban,mody czy panujacych obyczaji jak tu w Polsce..
mam swoj styl i swoja klase to Moje kurna zycie i mam je tylko jedno kocham robic to co robie nie kazdy ma takie szczecie by robic to co wlasnie lubi,to My kierujemy swoim zyciem a nie INNI...
a czy komus to pasuje czy nie to juz inwidualna sprawa...
I nie powinnismy sie tym zbytnio przejmowac jesli sami wiemy co chcemy w zyciu osiagnac i czujemy sie z tym szczeliwi..
to nasze szczescie..
a Ci co tak wiecznie tylko krytykuja widac ze sami sa nieszczesliwi i nigdy im sie nie da dogodzic...maja swoj swiat no im go takim zostawmy..

Anika
22-11-2009, 17:02
Zgadzam sie z annamon79 Uwazam rowniez, ze mocna krytyka polskiego spoleczenstwa wynika z tego, ze zyjemy jeszcze w kraju konserwatywnym. Warto tez zaznaczyc, ze ludzie sa strasznie podatni na media!! Artykul w gazecie, wiadomosci w telewizji, informacje z internetu...To wszystko jest GOTOWA POTRAWA PODANA LADNIE NA TALERZU, ktora ludzie pochlaniaja bez zastanowienia!! Nie bez powodu natura dala ludziom mozg, nie tylko po to, zeby go miec, ale takze zeby z niego korzystac, czyli: badac ,analizowac itd. Nie wszystko co sie poda do publicznej informacji jest prawda. Szkoda, ze taka malo ludzi zdaje sobie z tego sprawe.
Wiele osob nie rozumie, ze media to nie tylko przeplyw informacji ale rowniez MANIPULACJA LUDZMI.

Biorac jednak pod lupe artykul ,,Nie jestem tipsiara", warto byloby sie zastanowic nad jego celowoscia.
Ale zacznijmy od samego poczatku :)

Tytuly artykulow maja na celu przykciagac wzrok czytelnika. Tytul ,,Nie jestem tipsiara" jak najbardziej spelnia ten wymog. Jego autor, a wlasciwie autorka wiedziala, ze zabrzmi on kontrowersyjnie, przez co wiecej ludzi go przeczyta.
Na poczatku artykulu, podane przyklady krytryki, maja na celu zachecic do dalszego czytania.
W raz z dalszym czytaniem okazuje sie, ze owe ,, tipsiarstwo" staje sie coraz bardziej popularne jako sztuka. Co wiecej zaczyna byc wymieniane corazwiecej zalet paznokci przedluzanych.
Cytat:"Żadna naprawdę elegancka kobieta nie nosi tipsów", ktory znajdziemy juz na samym poczatku artykulu, w raz z zaglebianiem sie w tekst staje sie coraz bardziej nietrafny, gdyz jak podaje pozniej autorka, szerokie grono kobiet, z roznych, srodowisk, branzy nosza przedluzane paznokcie. I tu zostaly wymienione: studentki, nauczycielki, nawet pani, ktora jest rzecznikiem prasowym- jestem pewna ze ta pani nie nosi dresow do pracy, raczej widze ja jako elegancka kobiete, a ponoc te nie nosza tipsow?? Mozna by teraz wysnuc wnioski, ze pan, ktory sie tak wypowiedzial, nie ma zielonego pojecia o temacie.
W artykule jest wiecej opini pozytywnych niz negatywnych. W zasadzie nie napisano nic co mialo by byc zniecheceniem do przedluzania paznokci.
Uwazam ,ze sam artykul mial na celu przyblizenie ludziom i zaznajomienie sie tematem przedluzanych paznokci, pracy styliski, paznokci, ktore moga motywowac do tworzenia sztuki.
Celowoscia artykulu, napewno nie jest krytyka, poniewaz samo zakonczenie rowniez obfituje w sama pozytywy, podane na przykladach ludzi, a nie opini samej autorki. Bardzo obiektywnie :)

A co sie tyczy komentarzy ktore znajdujemy pod arytkulem, to nawet slepy zauwazy ze sa one poprostu... subiektywne. Uwazam tez, ze wiekszosc ludzi co napisala te komentarze , nie przeczytala calego artykulu tylko jego poczatek, a wiek komentujacych najprawdopodobniej zamyka sie na roku 16 :D

A rany, chyba za bardzo wczulam sie w temat!! :D :D :D

asia
22-11-2009, 17:07
heh:) dla mnie to zwykła zazdrość, norma.. (w skrócie:D)

swoją droga nie lubię słowa tiipserka czy tam tipsiara, kojarzy mi się z plastikową tandetą

plushak
26-11-2009, 05:27
Głupoty wypisują wszędzie i drażni mnie to coraz bardziej, nawet w świecie kobiety czytałam o przedłużanych pazurkach akryl max godzine wysusza płytkę , żel osłabia płytkę a czytelnik chłonie takie wiadomości jak gabka.. nawet pan z pogotowia się dziś do moich pazurków doczepił !
Wnerwiają mnie takie bzdury wypisywane w okół ale cóż świata nie zmienie a z paznokci nie zrezygnuje :)

Alexandraa
06-12-2009, 13:27
Mi się wydaje, że może być w tym troszkę prawdy. Słyszałam, że przedłużanie paznokci nie będzie już takie popularne a modny będzie sam manicure i naturalne paznokcie. Bo przecież zadbane paznokcie to nie zawsze przedłużone i fikuśnie ozdobione. :)
Ale wydaje mi się, że to jest po prostu napędzanie rynku bo ktoś wymyślił nowy produkt i tyle. :)

asia
06-12-2009, 20:15
mi się zdaje wręcz odwrotnie, że rynek ciągle ewoluuje, może w modzie będzie elegancja a nie festyn. a pamiętacie jak było ze szpicami? na początku nikomu sie nie podobały:D:D

dzoana
06-12-2009, 20:41
Asiu zgodzę się z Tobą. Mi na początku szpice kompletnie się nie podobały, a teraz - wariuje jak je widzę :D Zdecydowanie ta branża będzie się cały czas rozwijać... na szczęście :skacze:

Alexandraa
07-12-2009, 13:39
A mi się dalej nie bardzo podobają. :D

dzidzia
07-12-2009, 14:14
poczekaj jeszcze trochu i uwierz ze zaczna Ci sie podoba... ja po dwóch latach zaczelam na ich punkcie swirowac ...
no a pazury zawsze bede modne, bo ktora baba nie chce miec zadbanych raczek ;P

Alexandraa
08-12-2009, 20:28
Po dwóch latach...? No to nieźle, to może jest dla mnie szansa. :D

bluenails
13-12-2009, 10:11
a teraz mam frencha to już ładne haha tylko te kolorowe niemodne:skacze:ehh te chłopy

deissy
16-12-2009, 12:52
Ja też uważam że tipsy będą zawsze potrzebne,kobiety uwielbiają o siebie dbać,mieć piękne dłonie.Może się zmienić zainteresowanie wzorami czy zdobieniami,ale tipsy nie znikną.

barbara_kawka
16-12-2009, 13:42
e tam... przedluzanie paznokci jest i bedzie modne :) i nie mowmy tu o samych tipsach... bo to tylko kawalek tworzywa ... a dopiero jak wpadnie w nasze sprytne raczki to cuuuuuda na kiju ;) no i tak jak juz kolezanka wyzej napisala : one to z fabryki ;) hehe

madzivlek
16-12-2009, 16:57
zgadzam sie z opinia ZE DLONIE (PAZNOKCIE) SA WIZYTOWKA KOBIETY!!!!!!!!

PAZURKOMANIA
16-12-2009, 22:28
:hahaha: bez obrazy ale ten twój kolega to niezły bufon musi byc...albo zazdrosny o twoja pasje...jak mozna stwierdzic ze pazurki przedłuzane za 2 lata beda nie modne????:hahaha: juz widze jak panie tak od sobie przestaja dbac a swoje dłonie i pazurki...nierealne... ta tak jakby powiedziec ze fryzjerstwo splajtuje...kobiety dbaja o dłonie tak jak o włosy...dla mnie bezsensowne stwierdzenie...

Alexandraa
21-12-2009, 11:06
Ja też uważam że tipsy będą zawsze potrzebne,kobiety uwielbiają o siebie dbać,mieć piękne dłonie.Może się zmienić zainteresowanie wzorami czy zdobieniami,ale tipsy nie znikną.


:hahaha: bez obrazy ale ten twój kolega to niezły bufon musi byc...albo zazdrosny o twoja pasje...jak mozna stwierdzic ze pazurki przedłuzane za 2 lata beda nie modne????:hahaha: juz widze jak panie tak od sobie przestaja dbac a swoje dłonie i pazurki...nierealne... ta tak jakby powiedziec ze fryzjerstwo splajtuje...kobiety dbaja o dłonie tak jak o włosy...dla mnie bezsensowne stwierdzenie...


Przecież zadbane dłonie to nie tylko przedłużone paznokcie... :)

Valia
23-12-2009, 18:17
pewnie ze nie. ja np obgryzam. ładniej z tipsami french czy z "zadbanymi obgryzkami"? KAżdy piękno tłumaczy inaczej. W przypadku niektórych kobiet są to tipsy, bo naturalków uchodować nie mogą:)

Aniahk
24-12-2009, 01:26
Mężczyźni czasem jak coś wymyślą to ahhh :) a prawda jest taka, że zadbane rączki u kobiet zawsze im się podobały, podobają i podobać zawsze będą.
Od wieków paznokietki były zdobione na tysiące różnorodnych sposobów, a przedłużanie (tipsy) to cudo stworzone dla tych z Nas, które nigdy nie mogły się pochwalić swoimi długimi i naturalnymi paznokietkami.
Zauważyć należy przede wszystkim, że zawód stylistki paznokci nie stoi w miejscu od X lat, cały czas coś nowego ... ciągle się dokształacy, a Nasze klientki przecież lubią "nowości", czyli wszystko co zaskoczy bardziej niż poprzednie :)

paznokietek1000
24-12-2009, 20:02
to fakt że tipsy teraz chwilowo maja kryzys, ale jak aniahk zauważyła to tipsy są alternatywa dla pań które maja bardzo brzydkie naturalne płytki paznokcia nie są w stanie uchodowac długich naturalnych paznokci

Alexandraa
01-01-2010, 20:42
pewnie ze nie. ja np obgryzam. ładniej z tipsami french czy z "zadbanymi obgryzkami"? KAżdy piękno tłumaczy inaczej. W przypadku niektórych kobiet są to tipsy, bo naturalków uchodować nie mogą:)

Jeśli chodzi o ogryzki to tutaj faktycznie dobrym wyjściem jest przedłużenie. :) Natomiast ja uważam, że krótkie, zadbane paznokcie tez mogą być ładne. A jeśli są jeszcze ładnie i starannie pomalowane to już w ogóle.
To wszystko zależy od gustu i od okazji na którą się te paznokcie robi. :)

nanami7
16-03-2010, 12:41
dla mnie niemodne pazurki to po prostu nieumiejętne dobranie ozdób i łopatki. No bo sorry ale jak jest wszystkiego "naćpane" to ten pazur już ładnie nie wygląda jeśli ktoś nieumiejętnie dobiera ozdoby :/:.

Chodzi mi o takie czarne na czerwonym co jedzie po zielonym :P

asiek
24-03-2010, 19:03
(NIE)modne tipsy - (NIE)modne tipsy - Kobieta - serwis dla kobiet - WP.PL (http://kobieta.wp.pl/gid,12087582,img,12087615,kat,52556,title,NIEmodne-tipsy,galeriazdjecie.html?ticaid=19ddb)


Znalazłam i się załamałam :(;(;(

natalia268
24-03-2010, 19:10
oj nie przejmuj sie :przytul::*

Jak dobrze sie dowiedziec ze sie nie szanuje.. nigdy wczesniej bym nie przypuszczała ;P

śmiechu warte !!

Ewelina83
24-03-2010, 19:43
no tak jak sie ma takie zwykle tipsiory jak ta Rutowicz to moze i nie modne ale ladnie zrobione i chocby byly nie wiem jak kolorowe to beda-zawsze znajda sie zwolennicy za i przeciw!
Znam pare osob ktorym sie podobaja ale ich mezowie uwazaja ze sa nie ladne (zazwyczaj sa to faceci ktorzy zyja na gospodarce i uwazaja ze z takimi paznokciami to nie da sie nic zrobic) Albo dziewczyny ktore mialy przedluzane ale powiedzmy nie stac ich na co miesieczny taki wydatek wiec teraz twierdza ze sa nie modne-spotkalam sie z takimi ktore tak mowily a jak przyszla jakas okazja slub czy bal czy co tam jeszcze wola, to nagle biegna i robia pazurki....

barbara_kawka
24-03-2010, 19:54
boze az nie wytrzymalam i musialam odpisac pani ktora sie przedstawila jako kosmetyczka dermatolog... masakra...

kobietazpazurem
24-03-2010, 21:14
jak nie modne jak modne :D co druga osoba ma tipsy...

Zgredo
24-03-2010, 21:50
Mnie przeraziła rada tej pani - aby poczekać, aż tipsy zrosną same! Już widzę te dziury w palcach po złamaniach pazurka w wyniku poprzesuwania krzywizn po tym całym "samoistnym zrastaniu" bez żadnej korekty...

Belunia
24-03-2010, 22:46
Głupie gadanie, jakby człowiek miał ślepo wierzyć w każde gówno co nam media powiedzą to człowiek by z torbami poszedł :D ja tam wiem swoje, pazurki były są i będą modne zawsze! Czy taka osoba jak ja albo jak Wy kobitki, będzie miała zamiar za dwa lata przestać lubić pazurki przedłużane?? Ja wiem że nie! chyba że nastąpi koniec świata i nie będzie jak hehehe...
Ps. A jak już to ewentualnie to banki dostana po dupach bo ślepo rozdawali kredyty na prawo i lewo a teraz nie mogą odzyskać swoich pieniędzy (tylu dłużników których nie stać na spłatę), wiec co za tym idzie? powolne bankructwo co nie których instytucji bankowych i lepiej niech sie o prace martwi ten kolega bankowiec niż my "stylistki paznokci".

mala
24-03-2010, 22:58
a wy sie smiejecie
ja mialam klientke ktora przestala do mnie przychodzic na jakis czas bo w tv Heidi KLum powiedziala ze tipsy sa niemodne

natalia268
24-03-2010, 23:19
Ja ostatnio kłóciłam sie z panem od historii który chciał pocisnąć mojej kolezance i powiedział jej ze nic w zyciu nie bedzie robic prócz tipców... no to hop.. mi od razu cisnienie do góry i AGRESJA :D

tak zaczeła sie kłótnia... ale ze postawił mi jedna jedynke to juz przestałam bo i tak moja sytuacja z historii nie jest zaciekawa...

chos na godzienie wychowawczej skarżylismy sie na niego ze traktuje nas jak gó*no itd.... i wiecie co.. nasza wychowawczyni mu to wszystko prekazała, a przede wszystkim to ze sie wykłócałam ze po nas jeździ i mowi ze dziewczyny są puste, blindynki i ze bedziemy robic tipsy i tam jej walenłam 'regułke' ze to wcale nie tak łatwo jak sie wydaje robi te tipsy.. i ze nie idzie sie do kisoku nie kupuje za 6zł i sie nie przykleja i juz... to pani sie smiała... a ona mu facetowii od historii wszystko przekazała :huh: Idiotka !

któregos dnia pan do mnie : 'natalia podejdź na chwilke'
ja: 'tak?'
on: 'co jest trudnego w robieniu tipsów'
ja: 'zalezy z czego sie je robi'
on: 'no chyba z plastiku'
ja: no chyba z żelu, akrylu lub jedwabiu
(usmiech z jego twarzy powoli schodził ....)
on: 'i co w tym skomplikowanego?'
ja: 'zalezy, np.dużo zalezy od dobrze spiłowanej masy itd. inaczej nie bedzie sie to trzymac .....bla bla bla bla...' jakies tam rzeczy dalej mowiłam...
on : 'aha dziekuje'

uwazam ze stał sie w jednej minucie takie malutki ze nawet sobie tego nie wyobrazał... Ppffff !!

Pomijajac fakt ze teraz sie msci na całej klasie.. ale cóż... nie umie przyjąc niczego z pokorą... jego strata

BĘDĘ bronić to co KOCHAM !!:love:

Anika
30-03-2010, 00:21
Normalnie jawna dyskryminacja! Wspolczuje Twojemu nauczycielowi sposobu rozumowania. Poza tym nie ma to jak segregowac ludzi wedlug zawodu czy czego kolwiek! Nie ma co! A on ze wzgeldu na to, ze jest nauczycielem historii, czyje sie bardziej inteligentny??? Natalia268, jak na moje oko to on jst bystry owszem ale jak woda w kiblu, sorry....

Ewelina83
30-03-2010, 10:41
kiedys byl tez program w tvn Rozmowy w Toku gdzie wlasnie tez Drzyga przedtstawial dziewczyny z Tipsami-tak bylo w programie i oczywiscie wyszlo z tego programiu ze dziewczyny ktore nosza paznokcie przedluzane albo je robia (bo takie milay a nie zwykle tipsiory) To sa puste glupiutkie i w ogole.... Nawet nikt nie patrzy na to ze wiekszosc stylistek paznokci ma pokonczone studia i szkoly, ze nie sa wcale pustymi dziewczynami-tylko ze ludzie wszystko do jednego koszyka wrzucaja...brak slow

julcia88
30-03-2010, 11:35
Natalia - oj ja bym go normalnie 'wgniotła w podłogę i zadeptała':D. Na pewno po Twoich słowach trochę się zastanowi zanim coś powie.. brak słów..

asia
30-03-2010, 13:02
a ja nosze na co dzień krótkie i sporo osób myśli że mam swoje (oczywiście sie nie znają bo widać od razu że nie swoje, ale to takie co by krytykowały "tipsy", nawet nie myślą że nie trzeba miec długich różowych a'la jola rutowicz;) ). a same często mają bardzo zaniedbane paznokcie i to to dopiero wygląda...##

zyza
30-03-2010, 17:44
ja suma sumraum tez mam krociotkie swoje żeliki bo mam tendencje do rozdwajającej sie plytki bo dosc naturalna jest gruba... i duzo kobitek wlasnie zelem sobie tylko wzmacnia plytkę na uszkodzenia mechaniczne:D dlatego tez powstaly formy, dzieki komus pomyslowemu :P:D

ale wiadomo reklama dzwignia handlu i np. ostatnio w pracy u mnie zapanowal szał na kubki na posladki bo?.. w telewizji o tym mowili... a my usluge masązu prozniowego mamy od roku :D
takze jak w tv beda gadac to niektorzy zaczna rezygnowac :D

silverghost
30-03-2010, 21:21
Mnie to się wydaje, że facet zawsze na początku oporny jest: a po co ci to? przecież naturalne są najładniejsze? itp. Może oni się wydatków boją - hahaha. A może muszą się do zmiany przekonać? Mój osobisty też na początku mówił, że po co mi sztuczne, skoro swoje mam takie ładne i umiem sobie ładnie pomalować. Ale szybko się przekonał :) Myślę, że z zadabanymi dłońmi to jak z makijażem, fryzrurą czy z ciuchami. Dalej są kobiety, które np. się nie malują w ogóle albo na okrągło w adidasach i w polarze paradują, albo nie farbują włosów, choć siwych zatrzęsienie. A i takie są, które nóg czy pach nie golą... Słowem: jeśli kobieta dba o siebie, to i paznokcie będzie dbała (przedłużane czy nie - myśle, że kwestia gustu), i nic tego nie zmieni. A jeśli nie dba, to jej strata :)
Co do pana z historii: może sam ma kompleks, że studia skończył, a g..... zarabia, natomiast "tipsiara" bez studiów ma swój salon? Są ludzie i parapety. Najważniejsze jest, by lubić to, co się robi, bo to i daje zadowolenie, i pieniądze. Choć lepiej mieć studia niż ich nie mieć: zawsze to większe spektrum mozliwości. I nie czarujmy się (nie chcę wywołać tu burzy, ale coś w tym jest): stylistka paznokci to jak np. fryzjerka, czyli zawód usługowy, u nas w kraju nieszczególnie szanowany. Ale patrz wyzej: najważniejsze jest, by lubić to, co się robi, bo to i daje zadowolenie, i pieniądze. I by robić to dobrze !!!

natalia268
30-03-2010, 21:44
Normalnie jawna dyskryminacja! Wspolczuje Twojemu nauczycielowi sposobu rozumowania. Poza tym nie ma to jak segregowac ludzi wedlug zawodu czy czego kolwiek! Nie ma co! A on ze wzgeldu na to, ze jest nauczycielem historii, czyje sie bardziej inteligentny??? Natalia268, jak na moje oko to on jst bystry owszem ale jak woda w kiblu, sorry....


Ale ja zdaje sobie z tego sprawe :D zadna nowosc... po jego zachowaniu czasem sie zastanawiam z kolezankami czy go zona nie zadowala albo inny powod to ze jak był mlodszy, to był takim malym okularnikiem i wszyscy go bili hhahahahha... bo to co on gada nie miesci mi sie w głowie... jeszcze np.twierdzi ze nie ma przyjaźni i ze tych lepszych znajomych tez nie bo kazdy ma jakies korzysci.. CHORY CZŁOWIEK :)

Anika
30-03-2010, 21:58
,,Co do pana z historii: może sam ma kompleks, że studia skończył, a g..... zarabia, natomiast "tipsiara" bez studiów ma swój salon? Są ludzie i parapety. Najważniejsze jest, by lubić to, co się robi, bo to i daje zadowolenie, i pieniądze. Choć lepiej mieć studia niż ich nie mieć: zawsze to większe spektrum mozliwości. I nie czarujmy się (nie chcę wywołać tu burzy, ale coś w tym jest): stylistka paznokci to jak np. fryzjerka, czyli zawód usługowy, u nas w kraju nieszczególnie szanowany. Ale patrz wyzej: najważniejsze jest, by lubić to, co się robi, bo to i daje zadowolenie, i pieniądze. I by robić to dobrze ! "

Zgadzam sie w 100%.

---------- Dodano o godzinie 19:58 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:52 ----------

Natalia268 widze, ze naprawde ,,okaz'' Ci sie trafil :D Moze rzeczywiscie zycie faceta tak przetyralo psychicznie, ze na dzien dzisiejszy nie potrafi obiektywnie podejsc do wielu spraw. Ale zeby wszystko postrzegac w negatywach, malo tego zeby robic ostre docinki i to jeszcze swoim uczniom!(i tutaj podziwiama faceta za odwage, ze nie boi sie, ze w koncu dyrekcja sie nim zajmie)

kobietazpazurem
17-04-2010, 09:51
oj te stereotypy...

ana_zaba
12-05-2010, 14:55
Hey.
Ostatnio widziałam emitowana w tv reklamę jakiej sieci komórkowej. Reklama zaczyna się od tego, ze robią przybliżenie białych kozaków, blond włosów i przedłużonych paznokci. Oczywiście dziewczyna sprawia wrażenie bardzo głupiej - zapewne reklamę kojarzycie :D

No i tak po jej obejrzeniu zaczęłam się zastanawiać, czy przedłużone paznokcie stały się częścią stereotypu o głupiej blondynce.

A jak wy sadzicie co się kojarzy ludzią i jak postrzegają dziewczyny z przedłużonymi paznokciami???:kwiatek:

KaMiLaC.
12-05-2010, 14:59
heh własńie wczoraj z mezem komentowalismy ta glupia reklame :P
ano wlasnie tak jest ze przedluzone pazurki kojarza sie z tymi laluniami grrrrr ale zeby to chociaz ładne były nooo :placz:a to takie rasowe tipsy!! :placz:ehh :(

Gość
12-05-2010, 15:00
jest gdzies podobny temat z artykułem '"nie jestem tipsiarą"'

aneczka19895
12-05-2010, 15:07
Tak po sobie mogę powiedzieć, że jeśli mam dłuższe pazurki to od razu słyszę "o matko, ta to pewnie w domu nic nie robi" niestety jest tak, że jeśli pazurki są zadbane i dłuższe niż obgryzki wszystkich sąsiadek wkoło to od razu twierdzą, że się tylko leży i pachnie... Mieszkam na wsi i lubię sobie w ogródku pogrzebać. Kiedyś właśnie sąsiadka przyszła do mnie i mówi tak "no z takimi szponami to ani motyki ci nie trzeba..." oczywiście ja jak to ja---> ochrzaniłam babę i strzeliłam jej kazanie typu "patrz babo na siebie" i od tej pory mam z nią spokój. Nie każdy rozumie, że dłuższe paznokcie niektórym w ogóle nie przeszkadzają a wręcz przeciwnie, pomagają

i dopóki będę żyć to na złość będę pokazywać ludziom, że te dziewczyny które mają dłuższe paznokcie wcale nie ją zapatrzonymi w siebie pustymi laskami!

Koniec orędzia ;)

zyza
12-05-2010, 15:10
oj ja zawsze mialam swoje sliczne pazurki naturalne i dlugie... ładny kwadraciak i dosc biala naturalnie koncowka frenchowa... tez mi zazdroscili ze mam pazury a nawet pare babek wpieralo mi ze wymyslam i ja na pewno mam tipsy a nie naturalne jedynie zalakierowane... :D
baby sa zawistne niestety :D

malgorzata114
12-05-2010, 15:42
Moim zdaniem przedłużone paznokcie noszą bardzo fajne i zadbane dziewczyny bądz kobiety, czytając artykuł w pierwszej chwili pomyślałam że autorem jest mężczyzna , którego po prostu nie chciała żadna fajna babka i z tąd ta nienawiść , zobaczyłam jednak że autorką jest kobieta więc nie rozumiem skąd w niej tyle jadu przecież każda kobieta lubi dbać o siebie , kompletnie też nie rozumiem oceniania kogoś po wyglądzie i nazywania pusta laską bo ktoś dba o siebie :wow:

paulina_ooo11
12-05-2010, 16:05
Wedlug mnie to juz na stale 'tipsy' beda kojarzyc sie z blond pieknosciami, sztucznymi od stop do glow. Jestem przeciwniczką wszelkich stereotypów. Nigdy nie oceniam ludzi według nich, nawet kawały o blondynkach mnie nie śmiesza (a jestem brunetką). Strasznie nie lubie okreslenia tipsiara. Nie rozumiem pewnych ludzi, zawod stylistka paznokci to taki sam zawod jak inne. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze z dlugimi paznokciami czasem czlowiek lepiej sobie radzi niz z krotkimi (jak poobgryzam swoje to nic kompletnie nie da sie robic, bo tylko mnie opuszki bola..) Na szczescie coraz wiecej Pan przekonuje sie, ze pomimo tego ze paznokcie zelowe czy akrylowe sa sztuczne, to dlon duzo lepiej prezentuje sie z nimi niz bez. Jak widze usmiechy na ich twarzach jak koszmarne obgryzki przemienia sie w pieknego frencha to az sie czlowiekowi robi milo. Juz pare razy spotkalam sie z opiniami klientek, ktore nie moga przezyc jak kiedyś mogły chodzic bez przedluzonych pazurkow. Poza tym staram sie walczyc ze slowem 'tipsy'. Wszystkim tlumacze ze tipsy to tylko element calego przelduzania paznokci. Jak chca miec prawdziwe tipsy to moga sobie kupic w kiosku i przykleic na super glue ;) Kurcze rozpisalam sie. tak czy siak, ludzie lubia wypowiadac sie na tematy o ktorych nie maja pojecia. a wszystkich negatywnie nastawionych panow nalezy zapytac co wola: koszmarne obgryzione paznokcie o długosci ok 1 cm, z narastającymi na płytke skórkami i odpryskujacym lakierem, czy estetycznie wykonane paznokcie, ktore w przyszlosci moga poprawic wyglad naturalnej plytki? z reszta co za roznica czy naturalne paznokcie pomalujemy lakierem czy pokryjemy żelem. Nie no roznica jest- żel bedzie trwalszy :)

ana_zaba
12-05-2010, 16:13
Ja prowadze sklep i kiedy cos podaje klienta to zmykle patrza mi na rece. :D
faceci zwykle mowiea ze fajne takie paznokcie,:thx:

natomiast kobiety reaguja roznie. Sa takie ktore nic nie mowiea tylko ogladaja, takie ktore maja obgryzione paznokcie i chowaja je gdzies pod lada lub takie ktore zgryzliwie powiedza mi gdy zbieram pieniadze z lady "No z takimi dlugimi panzokciami to sie nie dziwie ze pani ciezko zebrac .. " No ale ja sie tym nie przejmuje, bo gdy nie mam paznokci to po prostu mi okropnie bo nic nie moge otworzyc ani kasy lapac.^_^

Latika
12-05-2010, 16:57
Ja tego artykułu negatywnie nie odebrałam a wręcz po osobach wypowiadających się wydaje mi się, że on ukazuje to że nie tylko barbie noszą paznokcie przedłużane.Jeśli chcieliby negować na pewno nie daliby tych wypowiedzi bo media nigdy nie pokazują pozytywów jeśli negują coś ;]

Moim zdaniem nawet te barbie w tlenionych włosach,solarium sa kobietami zadbanymi a to że lubią wyróżniać się całościowo w tłumie,kochają róż i świecidełka, to nic strasznego.Jola też pokazała że nie tylko blondynki potrafią mieć ptasi móżdżek i to nie znaczy że każda opalona,wymalowana kobieta w różu,bieli itd to kobieta która jest po prostu głupia.
Wiadomo jednak że wszystko powinno mieć jakiś umiar.Dla mnie też "pomarańczowa" skóra nie wzbudza zachwytu ale jak widzę dziewczynę w mini z pięknymi długimi nogami to zamiast z zazdrości negować jej stroj wolę dostrzec to co dobre i pozachwycać się nogami.
To wszystko zależy od wnetrza człowieka.Każdy powinien mieć swoje zdanie ale nie powinno się krytykować czegoś o czym nie ma sie zielonego pojęcia,ani też używać słów które mogłby obrazić kogoolwiek wjakiś sposób.
To też troche jak polityka-Nie lubie tuska ale to nie oznacza ze całe PO mi nie pasi bo ktos moze byc spoko.To że ktos jest tipsiara to nie oznacza ze wszystkie kobiety z zadbanymi paznokciami to tipsiary,blachary i Bóg wie co jeszcze...

moniska139
12-05-2010, 19:02
popatrzcie ile stylistek ma w adresach swoich blogów słowo "TIPSY" albo piszą "wykonuję/robię tipsy żelowe/akrylowe" same dziewczyny zajmujące się tym fachem dają do zrozumienia kobietom, będącymi laikami w tej dziedzinie że to sa tipsy:/::placz:

nanami7
14-05-2010, 16:46
oburzyłam się ! i znowu TIPSY TIPSY ...

(NIE)modne tipsy - Strona 4 - (NIE)modne tipsy - Kobieta - serwis dla kobiet - WP.PL (http://kobieta.wp.pl/gid,12087582,img,12087619,kat,52556,galeriazdjecie .html?T%5Bpage%5D=4)

:/:

czy ludzie w końcu zrozumieją co to są przedłużone paznokcie ?
i że jest to swojego rodzaju sztuka ... ? :huh::huh::huh:

farbstift
16-05-2010, 12:25
i te okropne szyldy na salonach..."TIPSY żelowe":/:

nanami7
16-05-2010, 12:32
właśnie wędrowałam po blogach i wszędzie TIPSY i TIPSY :/:

klanat
16-05-2010, 15:18
Dziewczyny nieżle sie uśmiałam z tych komentarzy pod artykułem!!!!Ale nie ma sie czym przejmowac opinie sa rozne i zawsze beda .Zrobić piękne wystylizowane paznokcie to sztuka taka sama jak zrobic świetną fryzurę czy makijaż.Przedłużone paznokcie sa stosunkowo niedługo popularne w naszym kraju (szczególnie te noszone na codzień nie na szczególną okazję)wiec ludzie jeszcze sie nie przyzwyczaili do tego widoku.Jest to tez droga przyjemność i nie każdego stać na to żeby nosic je na codzien.Obrazliwe komentarze dotycza dziewczyn w stylu Joli Rutowicz ,a nie do nas czy do osób ktore nosza wystylizowane pazurki.Ja do Rutowicz nic nie mam to jej sprawa co robi ,mowi i jak sie nosi ale sa ludzie ktorym to przeszkadza.Chodzi tu o pewien styl bycia czyli tipsy ,solarka,ubiór ,włosy niektórych to razi,niektórych śmieszy ,czesto są to tipsy takie tylko przyklejone ,osoby ktore pisza negatywne opinie nie maja pojecia jak sie robi prawdziwe piekne wystylizowane pazurki!!!!!!!Nie ma powodu żeby sie wkurzac,trzeba znac swoją wartośc,wazne że my wiemy ile pracy i talentu nas to kosztuje.Oczywiście jestem za tym zeby bronić naszego dobrego imienia,tylko niewiem czy ktoś nas wysłucha, bo do krytki to kazdy pierwszy ,a do chwalenia nikt!!!!Pozdrawiam was dziewczyny i głowa do góry!!!:kwiatek::kwiatek::kwiatek:

sweetpazurki
18-05-2010, 14:22
a ja słyszałam od mojej klientki, że od 4 lat kształt na tzw.kwadrat jest niemodny :) a od innej że każdy powinien ściągnąć paznokcie, bo nawet doda teraz nie nosi i to jest kicz :)

ana_zaba
18-05-2010, 15:06
:placz: Nom mi dzis tez kolezanka w pracy powiedziala ze akryle sa juz niemodne (tj chodzilo jej o wszystkie techniki przedluzania), ze juz tylko jakies pojedyncze przypadki robia sobie caly czas paznokcie, nawet celebryci juz nie nosza przedluzonych paznokci tylko swoje naturalne.

Ja na codzien pomagam rodzica w sklepie i zauwazylam ze faktycznie teraz widze o wiele mniej kobiet z przedluzonymi paznokciami :o

Zdobienia w gazetach, to zwykle szpice a ja mieszkam w Gdyni wiec to nie jakas wies a bardzo malo kobiet spotykam ze szpicami, najczesciej delikatny french lub kolorowe kwadraciki :huh:

RoksiSK
18-05-2010, 15:14
Apropo celebrytów - noszą, ale tak zrobione, żeby wyglądały naturalnie ;)

smuteczek
18-05-2010, 15:50
a ja Wam powiem, ze odkad zaczela mnie interesowac ta tematyka patrze wszystkim dziewczynom na rece, a ze dosc duzo jezdze autobusami to mam duzo obiektow doswiadczalnych :D i wcale nie widze zbyt wielu kobitek z przedluzanymi paznokciami, mozna je wrecz policzyc na palcach!! kto wiec nosi takie paznokcie? :(

MałaMi
18-05-2010, 16:10
Dla jednych tipsy kojarzą sie z kiczem, dla drugich z elegancją...
Wszystko zależy od wykonania (no i może od gustu;))!
Tipsy nie są niemodne. Zmienia sie raczej moda na zdobienia. Aktualnie powraca naturalność, czyli french, ale może on być też wykonany na tipsie i też ładnie wygląda.

Mężczyźni często myślą stereotypami i dlatego kolega stwierdził, ze tipsy niemodne ;)

nanami7
18-05-2010, 19:40
zacznie się lato i kobiety od razu polecą robić sobie pazurki ;) u niektórych nawet french jest na tyle naturalny, że aż niezauważalny.
no chyba, że jest to tips do połowy płytki - dziś widziałam taką laseczkę w autobusie. Ja "mierzyłam" jej paznokcie, mówię - ohyda. a mój facet co na to? Przecież są ładne :huh: załamałam się ...

smuteczek
18-05-2010, 21:47
Moj facet uwaza ze frenche sa oblesne :aty: [no comment]

rudzia1985
18-05-2010, 23:14
zalezy jakie :P
moj to woli naturalne proste, biale koncowki bez dodatkow i jak widzi kolorowe to sie krzywi :D
nie wspomne o szpicach, pipach czy edziach :D

hassi
24-05-2010, 22:28
sweetpazurki heheheh ale się uśmiałam jak przeczytałam :D
No tak, jak już nawet Doda nie nosi to powinnyśmy zmienić hobby i zamknąć to forum :P

Patii
28-05-2010, 12:42
hassi nigdy w zyciu! nie pozwole na zamkniecie naszego forum!:D :skacze:
Ja je kocham!:D

btw.
U mnie tak samo ludzie postrzegaja "tipsy":/ bo u mamy w barze tez prazcuje, tez robie sobie dluzsze pazurki i juz od razu" no bo nic w domu nie da sie zrobic, jak se tyłek podetrzec takimi pazurami, jeszcze oko można wybic" i takie durne komentarze...
W szkole jak mnie dziewczxyna zaczepila jak se tylek wycieram to odpowiedziałam "dokladniej jak Ty" i sie skonczylo. teraz juz wiedza ze ja je olewam i nie obchodzi mnie co mysla..
jednak denerwuje mnie patrzenie ludzi przez pryzmat "dlugie paznokcie to wypicowana lalka nic nie robiąca blondi" tak mnie to denerwuje... masakra...

smuteczek
28-05-2010, 12:46
W szkole jak mnie dziewczxyna zaczepila jak se tylek wycieram to odpowiedziałam "dokladniej jak Ty" i sie skonczylo.

Gdyby mnie tak ktos zapytal to by zginal na miejscu :/ chamstwa nie znosze :/

Annauelle
28-05-2010, 13:25
Ja bym dopowiedziała..." A co Ty tyłek wycierasz paznokciami?" :) bo co ma sie do czego takie durne pytanie...

hassi
01-06-2010, 15:40
Anuelle, trafnie powiedziane :D

Bożena P
01-06-2010, 15:49
U mnie tak samo ludzie postrzegaja "tipsy":/ bo u mamy w barze tez prazcuje, tez robie sobie dluzsze pazurki i juz od razu" no bo nic w domu nie da sie zrobic, jak se tyłek podetrzec takimi pazurami, jeszcze oko można wybic" i takie durne komentarze...
też bardzo często się z tym spotykam.
a jak kiedyś ktoś mnie zapytał w szerszym gronie: "jak ty sobie pupcie wycierasz z tymi pazurami" odpowiedziałam: papierem toaletowym. a ty jak? palcami?
od tej pory nie padło już żadne takie pytanie, a ta osoba co mnie o to zapytała już boi się pytać o cokolwiek :P

Annauelle
01-06-2010, 15:55
To tak samo jak kiedys mnie ktos zapytał jak takimi pazurami w nosie dłubie :) odpowiedziałam ze problem tego kto w nim dłubie bo ja wycieram nos chusteczka heh...

paznokietek1000
01-06-2010, 16:57
ha ha dobre, ale prawdziwe

Anika
08-06-2010, 21:32
To tak samo jak kiedys mnie ktos zapytał jak takimi pazurami w nosie dłubie :) odpowiedziałam ze problem tego kto w nim dłubie bo ja wycieram nos chusteczka heh...

:skacze::leze::haha: Dobrze powiedziane, załatwiłaś pytającego bez przysłowiowego mydła!!:skacze: :D

farbstift
20-07-2010, 21:20
Czy tipsy wciąż są modne? (http://lula.pl/lula/1,95647,8128827,Czy_tipsy_wciaz_sa_modne_.html?op= 1#skomentuj)
no padłam po prostu z tego artykułu...

Anika
28-07-2010, 12:55
Właśnie przeczytałam ten artykuł...
No szczęka opada:o Widać, że arytkuł został napisany przez osobę, która kompletnie nie zna się na rzeczy i pisze tylko żeby pisać- nie ważne jak może być bylejak :D

Emilia B.
28-07-2010, 13:26
artykuł objętości czytanki dla przedszkolaka-no tragedia...aż się wypowiedziałam :D

farbstift
28-07-2010, 13:28
ja też komenta pisałam odnośnie artykułu, bo naprawdę beznadziejny

Anika
28-07-2010, 14:10
Też dodałam komentarz :D Ale w takich przypadkach nie da się milczeć!!:zly:

farbstift
28-07-2010, 14:20
najlepszy komentarz z yeti:leze:która go dodała??:D

Emilia B.
28-07-2010, 16:26
to nie ja :D ale trafne spostrzeżenie ;)

Anika
28-07-2010, 17:01
Yeti to moja sprawka :D No cóż troszkę mnie poniosło...:p

RedSunset
29-07-2010, 11:47
W szkole jak mnie dziewczxyna zaczepila jak se tylek wycieram to odpowiedziałam "dokladniej jak Ty" i sie skonczylo.
Gdyby mnie tak ktos zapytal to by zginal na miejscu :/ chamstwa nie znosze :/


Ja padłam:leze::leze::leze::leze::leze:
Jestem ciekawa jaką miała minę ta dziewczyna gdy to usłyszała :haha::haha::haha:

Anika
29-07-2010, 12:01
No ale taka jest prawda RedSunset :D Jak ktoś chce być aż taaaaki naturalny to niech się nie goli i nie używa mydła- no bo przecież swoją drogą to też kosmetyk ?? :D