PDA

Zobacz pełną wersję : Cyrkonie i wtapianie ozdob



Strony : 1 [2]

asia
20-10-2009, 21:22
dobra jest ta metoda z folią spożywczą co dziewczyny pokazywały

pa_pi1
20-10-2009, 21:32
Ja muszę wypróbować z tą folią :D

Karolina00
21-10-2009, 20:02
Mam pytanko takie:
Bo ja nie wiem co pierw mam zrobić. Czy to jest dobra wersja?
Robie szkielecik, zdejmuje forme, daje koronke i obwijam folia, daje do lampy, wyciagam i zdejmuje folie, buduje pazurka zelem, opracowywuje, nablyszczam.

asia
21-10-2009, 20:08
tak tylko musisz tą koronkę do czegoś przylepić, czyli np na szkielet warstewkę żelu, folia i do lampy. ja akurat folią robiłóam w akrylu, ale w 'paznokciach' właśnie tak jest że z folią do lampy dają

Karolina00
21-10-2009, 20:24
ok dziekuje :)

---------- Dodano o godzinie 19:24 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:18 ----------

aha i jeszcze jedno, jesli chce zrobic french z koronki, to musze tak ladnie wyciac koronke czy wystarczy jak jak bedzie przyklejona juz koronka a ja kamuflazem zrobie usmiech ? Dodam zdjęcie tych pazurków o ktore mi chodzi( zdjecie nie jest moje )

http://iv.pl/images/isf28wisltlazf6bzgp.jpeg

luska102
21-10-2009, 20:32
Ja robilam juz blado rozowa koronke, jednk po zalaniu zelem nie byla widoczna.
Czy biala kladziemy tylko na warstwe kolorowego zelu?
Mam rozne rodzaje tych koronek i niektore sa miekkie co super sie je wtapia ale
niektore to tylko w kosz bo szkoda nerwow.
Albo sprobuje je zamoczyc w wodzie tak jak ktos wspomniala.

asia
21-10-2009, 21:36
karolina myślę że ta koronka jest przycięta a coverkiem jeszcze wyrownane, a ew. niedoskonałości kryją kwiaty. bardzo piękne paznokcie. zawsze możesz na frenczu koronkę tylko odcisnąć (np plushak tak robiła) albo poszaleć ze stempelkami:)

luska z tymi koronkami t różnie bywa, niekiedy wyglądają ładnie tylko na podkładzie w odpowiednim kolorze, niektóre lepiej w akrylu wychodzą. też mam taką białą której nie widać i dokupiłam sobie jeszcze kilka aż znalazłam dobrą

Gość
22-10-2009, 10:12
ja robie tak:

buduje szkielet
ściagam formę
opracowuje do równości
na tą część gzdie ma być koronka daję klej (ostatnio że nie miałam do tipsów to dałam kropelkę:porazka:) i na ten mokry klej "owijam koronkę" i trzymam ją mocno pod pazkociem tak aby dobrze dolegała.
jak klej wyschnie to zalewam cienką warstwa clearu, utwarzdzam, piłuję boki ni nic mi się nie oderwie nie spiłuje i w ogóle:)
dodam wam "surowe" zdjęcia, bo na gotowych paznokciach tak tylko schematycznie o co mi chodzi...

jak już koronka sie przyklei to odcinam resztę, zalewam żelem it te resztki które jeszce wystaja spod żelu opiłowuję pilnikiem. dzięki temu nie ma dziur, i koronka przylega równo do brzegów:)

asia
22-10-2009, 16:06
ładna koronka, muszę się przejść do swojej pasmanterii. a w ogóle to trafiła mnie niemoc, chyba w sen zimowy zapadam...

Karolina00
23-10-2009, 09:04
SUper :D

pa_pi1
23-10-2009, 18:53
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

tu są fajnie pokazane akrylki z koronką za pomocą foli :)

dzoana
25-10-2009, 20:33
Kochane, a ja Wam podam inny sposób :) Pokazano go na warsztatach Akademii Paznokcia w Krakowie ostatnio, na których byłam i pisałam o tym w tym temacie: http://forum.wzorki.info/konkursy-pokazy-targi/1462-warsztaty-pokaz-artystycznego-zdobienia-paznokci-dla-stylistek-akademia-paznokcia.html
Mianowicie na cienką warstwę żelu kładziemy koronkę, nawet tę twardą i obklejamy palca razem z paznokciem taśmą klejącą :D uwtardzamy, zdejmujemy taśmę i jest picuś glancuś :D bardzo podobne do folii ale wydaje mi się, że taśma wygodniejsza ze względu na rozmiary :)

asia
25-10-2009, 21:09
na pewno wypróbuję:)

Agnieszka Praska
26-10-2009, 08:27
super, na pewno sprobuje tasmy klejacej:)

dzoana
26-10-2009, 11:13
Aha i zapomniałam dodać, że ten sposób pokazał Tom Holcomb :D

korcia225
26-10-2009, 13:25
dziewczynki a koronke na klej przyklejam matowie tipsa nakładam klej ale nie za dużo bo im go więcej tym dłużej schnie chwile odczekam aż klej zacznie zasychać i wtedy mocno dociskam koronkę i na to dopiero żel nakładam i buduję pazurka mi to wychodzi i pazurki się fajnie trzymają

anetf
26-10-2009, 13:39
Własnie tez byłam na tych warsztatach w Krakowie co Dzoana9999, i miałam zaproponować patent z tasmą, świetna sprawa, polecam. Pozdrawiam Cię Dzoana :)

asia
26-10-2009, 14:33
próbowała z tą taśmą i powiem wam że lepiej mi się folią robi :( ale koronkę wtapiałam w trójkąt, po skosie pazurka, może lepiej by wyszła w pasek

dzoana
26-10-2009, 16:41
Oooo a już myślałam,że z tego forum tylko ja byłam na tych warsztatach :D Ja również Cię pozdrawiam Anetf ;)

natalia268
27-10-2009, 22:15
wczesniej wspominałam ze przy piłowaniu koronka wystaje, pozostają strzepki...
Spróbowałam wtopic, piłowac ale.. znowu wyszedł ten sam problem (tak jak myslałam) dlatego zrobiłam zdjecia ;)

to tylko taka prowizorka by pokazac o co mi chodziło... :]

Czarnulka1523
28-10-2009, 09:13
to nałoż tak siateczke przycieta zeby nie wystwala po za brzegi i wtedy nie bedzie sie wyszarpywala ty bedziesz widzilaa ze lekko na brzegach nie ma tej siatki ale tego z pkt widzenia klientki nie widac zreszta mozesz troszeczke dopilowac boki aby to wyrownac

goslava
28-10-2009, 12:18
dziewczyny a jak ta folia owiniecie pazurka to ten zel wam bokami sie nie rozleje? bo to musi byc docisnieta ta folia?? kurcze nie probowalam tej metody

ewa24
28-10-2009, 12:54
Witam:rolleyes: moja praca z tipsami dopiero sie zaczyna więc czy dobrze zrozumiałam?po nałożeniu cienkiej warstwy żelu na to np.brokat -lampa i po wyjęciu z lampy nie przemywamy tego nakładając od razu kolejną warstwę żelu przemywamy na sam koniec.Czy ten brokat dobrze się utwardzi ,czy nie będzie się rozmazywał po całym paznokciu przy nakładaniu kolejnej warstwy żelu? dziękuje za odp.

asia
28-10-2009, 12:59
muszisz na cienką warstwę żelu i bardzo mocno zacisnąć, aby cała koronka przylegała do pazurka. w akrylku się przyjemnie robi:)

natalia spróbuj przyciąć wcześniej tą koronkę żeby mniej więcej pasowała. może jest bardzo gruba? spróbuj takiej która jest zrobiona z mniejszej ilości bawełny

korcia225
28-10-2009, 23:13
a ja właśnie wolę te wyciskane kleje czasem sie zakleją ale te z pędzelkiem jak miałam to mi się cały pędzelek poobklejał i nic z tym już się nie dało zrobić ale każdy lubi co innego pawda

dzidzia
28-10-2009, 23:20
tak kochanie , przemywamy na sam koniec :) nastepnym razem skorzystaj z wyszukiwarki ;)

luska102
30-10-2009, 08:24
Ja wczoraj robilam metoda z tasma i nici z tego.
Trafialo mnie!!!
tasme sciaglam razem z utwardzona koronka.Szkoda ze nie zostala do paznokcia utwardzona tylko do tasmy.

I wrocilam do sposoby ze kobietka dociskala patyczkami boki w lampie.

Ale nie dam temu spokoju!!! Bede probowac dalej.

Teraz z folia!!!

Gość
30-10-2009, 08:47
Ja wczoraj robilam metoda z tasma i nici z tego.
Trafialo mnie!!!
tasme sciaglam razem z utwardzona koronka.Szkoda ze nie zostala do paznokcia utwardzona tylko do tasmy.
I wrocilam do sposoby ze kobietka dociskala patyczkami boki w lampie.
Ale nie dam temu spokoju!!! Bede probowac dalej.
Teraz z folia!!!spróbuj z klejem http://forum.wzorki.info/ogolnie-o-paznokciach/544-jak-zatapiacie-koronki-4.html#post70374

amour
30-10-2009, 16:57
hej a jak wtopić koronke w akryl?i o co chodzi z ta folia?

luska102
30-10-2009, 17:20
spróbuj z klejem http://forum.wzorki.info/ogolnie-o-paznokciach/544-jak-zatapiacie-koronki-4.html#post70374


No wlasnie sprobuje w klej tylko boje sie ze po obciecciu bokow beda sie strzepic po bokach.

---------- Dodano o godzinie 17:20 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:17 ----------


spróbuj z klejem http://forum.wzorki.info/ogolnie-o-paznokciach/544-jak-zatapiacie-koronki-4.html#post70374


no i pewnie trzeba ja troche wiecej obciac aby byla mniejsza niz pazurek,Tak mysle???

marlen
30-10-2009, 17:54
A ja próbowałam wtopić w żel i chyba się udało bo nic się nie strzępiło,zobaczcie i oceńcie sami bo robiłam to po raz pierwszy i nie wiem czy Mi dobrze poszło??

Gość
30-10-2009, 19:39
wyszło ładnie równiutko tylko troche w dziurkach zabąblował:)

marlen
30-10-2009, 20:45
Nie zabąblował,poprostu za duże zblizenie i tak to wyglada bo koronka miała taki wzorek.

delyszys
30-10-2009, 20:55
ja klade cienka warstwe żelu potem koronka i owijam calosc folia i do lampy super sposob !!!

pinusia6
07-11-2009, 11:59
Brokaty, hologramy, muszle itp ozdoby zatapiam w pierwszej warstwie, natomiast cyrkonie przyklejam na wierzchu i pokrywam żelem nabłyszczającym w pędzelku.

A czy w akrylu też wtapiasz w pierwszą warstwę??

Gość
07-11-2009, 12:06
A czy w akrylu też wtapiasz w pierwszą warstwę??
jesli chodzi o akryl to ja brokat np french robie od razu, mieszam akryl clear z brokatem i tą mieszanka robię końcówkę, co do reszty to też na pierwszą warstwę... tzn najpierw szkielet a potem cieniuteńką warstę akylu i na mokry ozdoby:) co do SV to tak jak ivonka napisała-zawsze na wierzch;)
przepis na mieszanie akrylu z brokatem tutaj http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/1474-jak-prawidlowo-zrobic-brokatowy-french-akrylem.html#post70080

paznokietek1000
07-11-2009, 12:09
zgadzam się z woszczórkiem robię tak samo, taj jest najbezpieczniej w razie odnowy pazurków, lub ewentualnego barwienia ozdób, na pewno nie zabarwia nam płytki naturalnego paznokcia gdy jest już cienki szkielet

pinusia6
12-11-2009, 10:08
jesli chodzi o akryl to ja brokat np french robie od razu, mieszam akryl clear z brokatem i tą mieszanka robię końcówkę, co do reszty to też na pierwszą warstwę... tzn najpierw szkielet a potem cieniuteńką warstę akylu i na mokry ozdoby:) co do SV to tak jak ivonka napisała-zawsze na wierzch;)
przepis na mieszanie akrylu z brokatem tutaj http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/1474-jak-prawidlowo-zrobic-brokatowy-french-akrylem.html#post70080

Aha bardzo dziękuję ;)

aneczka19895
12-11-2009, 10:35
Dziewczyny a co myślicie o takim czymsik jak "Żel akrylowy poprawiający strukturę paznokcia" formy Coral??:cwaniak: wprawdzie to jest do naturalnych paznokci ale może któraś z Was go używała

asiek
12-11-2009, 13:26
ja przyklejam na klej, ale po tym co tu przeczytałam i zobaczyłam w filmikach, stwierdzam, że metoda z tą folią jest super :]

Kaniusia0
17-12-2009, 17:33
hmm a powiedzcie mi ... bo z żelem to nie ma problemu bo on niezastyga i mozna zrobić np brokatową końcówke.. ja jak robie zele to maczam końcówke w brokacie a potem go ładnie wyrównuje... i do lampy.. a powiedzcie mi jak to zrobić jak sie robi akryle.... ? nie mam zielonego pojęcia.... jak zrobić brokatowy french w akrylach... przecież nie naloze na akryl bo zastygnie zaraz.... hmm

Gość
17-12-2009, 17:44
hmm a powiedzcie mi ... (...)jak zrobić brokatowy french w akrylach... przecież nie naloze na akryl bo zastygnie zaraz.... hmm
kasiu, czyatj wątki od początku, w tematach jest pruszanych tyle problemów że na pewno znajdzies odpowidz, tylko trzeba CZYTAC DOKŁADNIE PODT PO POŚCIE

ale żeby cie nie fatygowac, to podam ci cytaty postów i linki do nich w odpowiedzi na twoje pytanie dotyczące zatapiania ozdób w akryl:


jesli chodzi o akryl to ja brokat np french robie od razu, mieszam akryl clear z brokatem i tą mieszanka robię końcówkę, co do reszty to też na pierwszą warstwę... tzn najpierw szkielet a potem cieniuteńką warstę akylu i na mokry ozdoby:) co do SV to tak jak ivonka napisała-zawsze na wierzch;)
przepis na mieszanie akrylu z brokatem tutaj http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/1474-jak-prawidlowo-zrobic-brokatowy-french-akrylem.html#post70080 źródło tu: http://forum.wzorki.info/ozdoby-na-paznokcie/160-wtapianie-ozdob-2.html#post75350

tu wytłumaczyłam jak mieszam brokat z akrylem claer żeby sie nie trudzic we wtapaniu ozdób tylko zrobic od razu ładny uśmiechnięty french http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/1474-jak-prawidlowo-zrobic-brokatowy-french-akrylem.html#post70080 cytat:


bierzesz słoiczek brokatu, akryl clear, i pusty słoiczek. do pustego słoiczka sypiesz 3-5 miarek akrylu (łyżeczki, łyżki, naparstki, wiadra, taczki czy co tam chcesz) i do tego słoiczka dosypujesz 1-2miarki brokatu (łyżeczki, łyżki, naparstki, wiadra, taczki czy co tam chcesz). zamykasz i trzęsiesz ile wlezie... otwierasz, próbujesz czy dobrze sie łączy z liquidem, jesli kulka ci odpowiada to jest ok jesli jest:


za mokra to dodaj miarkę akrylu
jesli zbyt "sztywna" dodaj brokatu



a wszystko znajdziesz własnie w tym temacie tylko 1 strone wczesniej... tzn na stronie 2:good:

Anna Kosińska
17-12-2009, 17:48
Kaniusia sa juz dotepne akryle z brokatem a jesli chcesz stworzyc sama zrob mieszanke w oddzielnym naczynku i dodaj brokatu ale pamietaj nie moze byc go duzo poniewaz moze sie nie polaczyc zbyt dobrze z liquidem i bedzie sie kulka kruszyc,
rowniez mozesz namoczona kuleczke akrylu namoczyc delikatnie w brokacie i polozyc na szablon,szkielet czy tipsa i tez bedzie dobrze..

Kaniusia0
17-12-2009, 17:50
ALE ZE MNIE BURAK !!!!!!!!!! DOSŁOWNIE BURAK !!!!!!!!
WLASNIE ZAUWAŻYŁAM .... ALE MACIE CIAMAJDĘ ZAREJESTROWANĄ NA FORUM :p
własnie niechcąco drugą stronę widocznie ominęłam ;)

---------- Dodano o godzinie 17:50 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:48 ----------

spróbuje, dziękuje ;)

Gość
17-12-2009, 17:50
ALE ZE MNIE BURAK !!!!!!!!!! DOSŁOWNIE BURAK !!!!!!!!
WLASNIE ZAUWAŻYŁAM .... ALE MACIE CIAMAJDĘ ZAREJESTROWANĄ NA FORUM :p
własnie niechcąco drugą stronę widocznie ominęłam ;)
nic sie nie stało... tylko tzreba porządnie tematy przejrzec...:D

Agnieszka Praska
17-12-2009, 18:40
hmm a powiedzcie mi ... bo z żelem to nie ma problemu bo on niezastyga i mozna zrobić np brokatową końcówke.. ja jak robie zele to maczam końcówke w brokacie a potem go ładnie wyrównuje... i do lampy.. a powiedzcie mi jak to zrobić jak sie robi akryle.... ? nie mam zielonego pojęcia.... jak zrobić brokatowy french w akrylach... przecież nie naloze na akryl bo zastygnie zaraz.... hmm

1 najlepiej nabrac kulke akrylu, zamoczyc ja w borkacie i ulozyc na pazurku :)

2 albo zmieszac clear z brokatem ale jak dla mnie to marnotrawstwo akrylu lepsza metona nr1 ;)

aga
25-12-2009, 15:08
Wiecie co chyba najlepiej jest pomieszać akryl z brokatem w jakimś małym pojemniczku, bo jak sie nabiera kulke z akrylu to nie zawsze brokat może sie rozprowadzić równo i zostają prześwity... mi przynajmniej sie tak kiedyś zrobiło.

bestilka007
26-12-2009, 12:24
aja ozdoby zatapiam tez w 2giej warstwie :P:P:P

eveli
06-01-2010, 01:43
... ja tylko na żel podobnie jak woszczurek :) i trzymaja sie swietnie :)

malutkaistotkaa
06-01-2010, 08:30
ja po oracowaniu pazurkow przyklejam na klej czekam az wyschna
nablyszczam finishem i do lampy wszystko si ezawsze trzyma elegancko:)

ewek206
06-01-2010, 19:06
ja robie ak samo, cyrkonie zawsze na koniec.na zmatoqiony paznokciec troszke kleju tam gdzie ma byc cyrkonia,nanosze cyrkonie,chwilke czekam daje zel finish i do lamki.wszysko sie ładnei swieci

Agnieszka Praska
08-01-2010, 09:28
ja SV klade na nablyszczacz pb i trzymaja sie jak beton, na klej nie probowalam

kobietazpazurem
10-01-2010, 10:34
ja przyklejam na już troszkę schnący klej do tipsów, i zawsze trzyma rewelacyjnie

luska102
10-01-2010, 13:52
ja przyklejam tez na kleju i nablyszczam.

_kasiunia_4
10-01-2010, 13:58
ja podobnie ;p
na samym końcu tuż przed nabłyszczaniem daje na kropelkę żelu :)
i jedyną osobą która gubi cyrkonie mimo wszystko jest moja babcia.
z doświadczenia już jej nie daje tylko coś innego wtapiam żeby nie wystawało ;)

anikka
22-01-2010, 18:29
Chciałam zapytać o zdobienie bulionem, jak go ładnie zatopić? Wydaje mi się że trzeba dać dość grubą warstwe żelu żeby kuleczki były całe, ładnie, równo przykryte. Boję się, że paznokcie będą za grube.

Karolla
28-02-2010, 15:15
a może chcesz oczy ?? :):)

Oczy (http://karolla.com/index.php?cat_id=90&page=0&view=3&sort=default)

Elizabeth76
28-02-2010, 15:48
a ja bardzo tych ozdób z dziurką nie lubię :) zawsze jak coś zamawiam to mam takiego pecha że dostaje je jako gratis;)

kobietazpazurem
24-03-2010, 20:47
a cyrkone daję na kropelke żelu i po boczkach cieniutenkimi niteczkami żelu je wzmacniam, efekt gwarantowany!!



robię identycznie do dużych kamieni dokładam jeszcze kropelkę kleju.... nie ma lepszego sposobu

julcia88
24-03-2010, 21:40
ja robie identycznie :D

kelli
25-03-2010, 20:53
Ja na opracowany paznokieć nakładam ostatnią warstwę żelu, układam cyrkonie obtaczam je dodatkowo cieniutką warstwą i do lampki. Na same cyrkonie nie nakładam żadnej warstwz niczego :-) ponieważ czasami zdarzało się że po tym cyrkonie traciły swój blask. Moje doświadcyenia z "mocowaniem" cyrkonii za pomocą kleju kończyły się tak, że cyrkonie pod jego wpływem traciły blask, może kropelka kleju była za duża... teraz robie zawsze na żel i się świetnie trzyma.

luska102
25-03-2010, 21:01
racja.Jak naloze na cyrkonie zel nablyszczajacy to traci swoj blask.

ja przyklejam na klej i na koncu obtaczam go zelem wokol ale nie na wierzchu.

Emilia B.
08-04-2010, 16:03
Ja w akryl od razu wtapiam wyciętą koronkę :)

RoksiSK
10-04-2010, 09:22
Ja ostatnio przestestowałam u siebie na łapce z większymi cyrkoniami. Żel soak off, więc miękki. Po zatopieniu ozdób i utwardzeniu, dałam cienką warstwę clear - lampa na 3 minuty i na końcu otuliłam boczki clearem i znów lampa - trzyma się :P

Nnisiaa
10-04-2010, 11:53
a czy ktoras probowala juz tyc cyrkoni sv do zatapiania w zelu??

kachna831
10-04-2010, 11:53
Ja przyklejam na klej do tipsów, a później nabłyszczam, cyrkonie trzymają świetnie :good:

dzoana
10-04-2010, 12:31
ja mam taką wersję:
albo na klej na sam koniec
albo na klej i jeszcze dodatkowo nabłyszcyć pazurka i przejechać w około cyrkonii żelem(nigdy nie nakładać na cyrkonię!!)
albo jak nakładamy nabłyszczacz na to cyrkonię, do lampy i drugi raz nabłyszczyć, przejechać w okolo cyrkonii nie nakładając na cyrkonię, bo straci blask! :)

minimouse
10-04-2010, 13:13
ja przeważnie daje na klej na samym końcu :)

malutkaistotkaa
10-04-2010, 15:24
ja RObie tak samo najpierw odrobina kleju przyklejam je następnie nabłyszczam pazurki i wszystko super sie trzyma jeszcze nie zdarzyło sie żeby odpadło cos:):D

Zuuzaneczka
10-04-2010, 15:46
Ja przytwierdzam na nabłyszczacz, utwardzam, a potem jeszcze delikatnie obtaczam dookoła i ponownie utwardzam ;) nigdy nic nie odpada.

asia
10-04-2010, 17:03
a ja kupiłam sobie wczoraj klej modelarski, niedługo będę testować:)

Etna
10-04-2010, 21:47
o to jak użyjesz to daj znać. Może ten klej modelarski lepsiejszy :)

KaMiLaC.
11-04-2010, 07:19
a ja czy to akryl, czy żel wtapiam koronkę najpierw przyklejając ją do szkieletu :D nie nie odstaje i się trzyma :D
o tu wtopiłam np w akryl:
http://forum.wzorki.info/members/kamilac--albums-kamilac-picture8162-french-z-koronka-na-formie.html
muszę jeszcze kiedyś poszaleć z koronką :skacze: bo wygląda super na pazurkach :ok:

KaMiLaC.
11-04-2010, 07:21
ja daję na klej do tipsów na opracowanego pazurka :) potem dookoła nabłyszczam i jest super :D
a jak wtapiam z żel czy akryl to od razu w pierwszą warstwę :)

malutkaistotkaa
11-04-2010, 08:27
Kamila te pazurki z Koronka Sa przecudowne!!!
nie moge sie na nie napatrzec:):love:

KaMiLaC.
11-04-2010, 09:47
a dziękuję :*
spodobały mi się koronkowe pazurki i musze jeszcze jakieś zrobić tylko może w czerwieni :) koronka jest super do zdobień :D

czarnyaniol121
20-04-2010, 00:36
ja podobnie jak wiekszosc brokat i td w drugiej warstwie a cyrkonie na wierzch...
tez mam dylemat z bulionem...
macie na to swoje metody?

malutkaistotkaa
20-04-2010, 07:15
ja bulionik zatapiam tak jak reszte ozdob na 1warstwie i na to daje 2 clear warstwy i juz:)

Gość
20-04-2010, 07:43
dziewczynki:)
ja jak mam robić bulionem to robie 3razy cieńszy szlielet taki tylko aby aby żeby ozdoby od spodu "nie chaczyły"
robie tak:
dezynfekcjaZdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu5 za poradę złoty:)

efekt nawet na krótkich ?? proszę bardzo (trzeba kliknąć w zjdęcie to sie powiekszy :))

tu nowe 20686 20687

a tu było uzupełnienie brokatem przy wale okołapzn. 2068820689

farbstift
20-04-2010, 08:25
o bulionie tu piszemy;)
http://forum.wzorki.info/ozdoby-na-paznokcie/1351-bulion.html

Gość
20-04-2010, 08:41
no tak Madziu, ale dziewczyny mają problem z wtopieniem :)

farbstift
20-04-2010, 08:42
wiem:) chciałam tylko pokazać, gdzie jeszcze sa info o bulionie;) w sumie dyskusja pasuje i tu i tu:D

Emilia B.
20-04-2010, 10:06
jeżeli gdzieś to było już poruszone to mnie:aty: :D Macie jakiś sposób na ozdoby puszczające kolor?? Nie wiem może to jakimś lakierem do włosów psiknąć, folią owinąć (tylko kupe roboty przy tym by było) czy coś??

Sylwia_88
21-04-2010, 21:07
ojj też uwielbiam koronki:D
KaMiLaC. w czerwieni pewnie pięknie będą pazurki wyglądac:ok:

korcia225
21-04-2010, 21:19
no ja sobie raz zrobiłam koronkę czerwoną na pazurkach i już nic więcej nie potrzebowały te paznokcie same w sobie były urocze
ja koronkę na klej do tipsa przyklejam i potem żel daję na to a teraz chcę się bawić ze szkieletami z akrylu na formie i nie wiem jak tam w matować tą koronkę będę musiała po kombinować i już wiem ja na szkielet dać koronkę woszczurek kofany to opisał wcześniej hehe a ja dorzucam swoje ale czarne bo czerwonym nie zrobiłam foty niestety:(

Sylwia_88
21-04-2010, 21:29
korcia225 przepięknie z tymi kwiatuszkami wyglądają!:good::kwiatek:

honeypuff
21-04-2010, 21:32
cudne :D

aneczka19895
21-04-2010, 21:32
Sliczne!! będę musiała też wreszcie wypróbować koroneczki ciekawe co mi nawychodzi :D

Sylwia_88
21-04-2010, 21:41
aneczka19895 napewno pięknie Ci powychodzi:D

Emilia B.
21-04-2010, 21:45
Wrzucam kilka moich prac z koronkami,które zresztą uwielbiam...dają niesamowity efekt ;)

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniuZdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Sylwia_88
21-04-2010, 21:46
Emilia B. jeej jakie piękne zdobienie:wow: cudowne pazurki!!:good:

korcia225
21-04-2010, 21:57
emila a gdzie nabyłaś ta koronkę na 1 zdjeciu jest boska ja też chce taka jakbyś miała ja jaszcze to możemy sie wymieni moge zrobic fotki swoich koronek jakie mam bo mam różne kolory ale ta twoja mnie na kolana powaliła

Elizabeth76
21-04-2010, 22:00
Emilka bardzo ładne pazurki ;) mam dużo tych koronek na kupowanych ale jednak jakoś mało sięgam po nie i nie mogę się przekonać do zatapiania koronki :)

Emilia B.
21-04-2010, 22:01
w zwykłym pasmanteryjnym :) jak będę to sprawdzę czy są, w razie co kupię i Ci prześle żebyś miała więcej ;) a jak nie to utnę od siebie :)
w razie co przypomnij mi jakbym długo się na ten temat nie odzywała bo ja mam sklerozę :D ;)

luska102
22-04-2010, 08:28
przepiekne te pazurki.

ja mam problem bo jak zalewam biala koronke to mi zanika pod zelem.

Emilia B.
22-04-2010, 08:40
dlatego ja jeśli stosuję białą to połyskującą lub z dodatkami. Ale jest drugi sposób: pomaluj pazurek nabłyszczaczem uv (takim fioletowym)on ma to do siebie że biały jest bielszy i lepiej ta koronkę widać :)

Sylwia_88
22-04-2010, 09:31
przepiekne te pazurki.

ja mam problem bo jak zalewam biala koronke to mi zanika pod zelem.


ja zawsze kupowałam czarne, czerwone i niebieskie koronki bo właśnie bałam się, że te białe będą zanikac:/:


Emilia B. też tak sobie wypróbuję:D

Emilia B.
22-04-2010, 09:36
Jeszcze by można było (ale nie wiem jak to wyjdzie bo nie próbowałam) przejechać taką koronkę akrylem extra white,takim rzadkim żeby tylko troszkę koloru wsiąknęła :) albo kupować grubszą z grubszymi oczkami-będzie lepiej widać :)choć myślę uv najlepszy sposób :P

Sylwia_88
22-04-2010, 10:29
też myślę, że nabłyszczac uv będzie lepszym rozwiązaniem:P

nanami7
22-04-2010, 10:48
ja sobie zakupiłam koroneczkę i mam wizję już :P tylko muszę jeszcze jeden element dokupić zrobić pazury i się pochwalę :P

Sylwia_88
22-04-2010, 11:00
nanami7 w takim razie czekamy:D

Kaja21
22-04-2010, 11:40
ja ostatnio też wtapiałam koronke ale miałam z tym problem bo próbowałam ją zatopić w żelu a ona podczas utwardzania w lampie się podnosiła i tym sposobem wypłynęła na wierzch:( teraz przynajmniej wiem, że lepiej jest na klej a potem dopiero żelik
a oto efekt końcowy tych pazurków

Sylwia_88
22-04-2010, 11:45
Kaja21 i tak bardzo ładnie Ci wyszły:ok:

rudzia1985
22-04-2010, 11:48
Kaja bardzo fajnie, ale bys mogla jeszcze podpilowac boczki bo widze, ze lekko lopatki wyszly :)

Emila cuda niewidy stworzylas :)
te pierwsze miod malina :D

ana_zaba
22-04-2010, 12:04
Ja koronke robie zwykle na odrost.
tj. Najlepiej wyglada na tradycyjnego bialego frencha. Gdy juz mam dosc dobry odrost tj jakies 3 tygodnie przynajmiej to spilowuje go z gory tak ze warstwa covera staje sie cieniutka od walu nakladam koronke, na nia mala warstwe akrylu clear i przyklepuje koronke potem kolejna warstwe taik zeby zakryc cala koronke. Wychodzi wtedy ze koronka jest na plytce paznokcia naturalnego a dzieki temu pazurek sztuczny nie wydaje sie gruby i koronka nie wystaje. ^_^

Wstawiam pazurki ktore robilam dosc dawno wiem ze slabe wyszedly
ale innej fotki nie mam

Yfrog - wyq.jpg (http://yfrog.com/j4pazurj)

anikka
23-04-2010, 14:29
A kiedy należy zatapiac ozdoby jesli robimy french z kamuflazem?

goslava
23-04-2010, 14:56
Anika ozdoby kladziemy na szkielecie juz zeby potem sie do nich nie dokopax podczas pilowania

kasiasssss
23-04-2010, 15:13
A kiedy należy zatapiac ozdoby jesli robimy french z kamuflazem?

na kamuflaz oczywiscie,zeby je bylo widac

wiewioora
29-04-2010, 15:32
piorka kladziesz delikatnie na pierwsza warstwe zelu i do lampy.nastepnie bardzo delikatnie nakladasz nastepna warstwe zelu,pedzelkiem operujac wzdluz wloskow pior.efekty widac.te zdjecia to moje pierwsze piora ,z czasem nabierasz wprawy i jest latwiej.

kobietazpazurem
05-05-2010, 21:41
Jeżeli coś odstaje można nałożyć zwykłą folię spożywczą- (folię nie paznłotko bo czasami mylą sie te dwa produkty) na kilka sekund do lampy aż troszkę zastygnie i potem folię można zdjąc, to nic , ze się porobią ' zagniecenia na zelu bo potem można to ładnie przykryć i niwelowac :)

natka_23
06-05-2010, 20:38
też wykorzystuję folie sporzywczą jak mi coś odstaje i nie chce sie dobrze przykleic :)

Sildre
06-05-2010, 21:28
to masz odpowiedz dlaczego wyblakla;) ozdob sie nie opilowuje:)

ja tez mam gruba muszle zreszta z cienka sie nie spotkalam, jak zrobisz szkielet to dajesz mikro warstwe zelu tak zeby tylko ta muszla sie przykleila i dopiero pokrywasz wszystko zelem, jak robisz na tipsie to dajesz mikro warstwe na tipsa i tak jak przy szablonie byle sie przykleilo(tipsa dobrze wczesniej jest odchudzic z nadmiaru plastiku pilnikiem;))


Heh, mam takie dwa odczucia im bardziej wczytuję się w to forum temat po temacie...
Uno -> tak strasznie mi głupio, że popełniam błędy i "podpatrywałam" inne amatorki oraz pseudo-stylistki z ich "super" metodami
DOS -> cieszę się, że tu trafiłam :D bo uczę się wszystkiego od a do z w dwóch wersjach z użyciem: profesjonalnego słownictwa oraz na hmm łopatologiczną modłę (ofc łopatą do mnie przemawiata szybciej ;p )

DZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM :* :*

Mi koleżanka amatorka i hmm stylistka :/ mówiły, że ozdoby, brokaty i inne aqua elementy daje się... PRZED ostatnią warstwą żelu! A tu proszę, miły suprajs :o odkryłam czemu góry i doliny mam zawsze ;)

Dziękować jeszcze raz :*

wiewioora
07-05-2010, 00:56
czlowiek cale zycie sie uczy.cudownie,ze jest to forum i tyle dobrych rad mozna otrzymac.kazda z nas dowie sie cos nowego albo posluzy rada. ja rowniez dowiedzialam sie paru rzeczy,o pare pytalam,pare podgladnelam i odwazylam zrobic geometriki.nie byly idealne ale pierwsze.:]

Patii
10-05-2010, 14:43
Także popieram. Wiele nauczyłam się z tego forum:)

Moro ani folii nie zatapiałam jeszce, ale sama mam ogromny problem z zatapianiem fimo... mam je baardzo cieniutko pocięte... a ciagle odstaja:( nawet jak klejem do tipsów robiłam, to odstawały:(
Jak wtapiacie fimo??

bestilka007
10-05-2010, 17:54
mi fimo w zelu tez odstawalo a w akrylu super bomba nic a nic nie odstaje :):)
przyklejam na bezbarwny akryl wtedy fajnie sie uklada np. kwiatek wtapia sie i jest super :)

asia
10-05-2010, 22:51
ja tez w akrylu raczej pezproblemowo, a z boczku, jż przez nabłyszczaniem (żelem) popiłowałam po fimo, idzie jak masełko

wiewioora
11-05-2010, 16:05
fimo bez problemu,w zelu.nie nakladam ozdob zbyt blisko brzegow.za to moja zmora sa suszone kwiatki.jak sie za nie zabralam to prawie 3 wojna swiatowa.i zlosliwie okazalo sie ze folia spozywcz juz wyszla z domu.jakos potem dalam sobie spokoj bo wpadlo mi w lapki wiele fajnych ozdob.

Sildre
11-05-2010, 19:48
fimo bez problemu,w zelu.nie nakladam ozdob zbyt blisko brzegow.za to moja zmora sa suszone kwiatki.jak sie za nie zabralam to prawie 3 wojna swiatowa.i zlosliwie okazalo sie ze folia spozywcz juz wyszla z domu.jakos potem dalam sobie spokoj bo wpadlo mi w lapki wiele fajnych ozdob.

Przyznam, że ja nie robiłam jeszcze pazurków z suszkami. Ale miałam robione i... też była 3 wojna :P Koleżanka miała istne piekło z pazurami, choć sama mi doradziła (żeby spróbować i przeżyć swój pierwszy raz;)). Zatopiła w ostatniej warstwie i... przy piłowaniu kilka jej zeszło. Ale chyba i tak najbardziej męczyła się przy układaniu drobinek suszonych kwiatków na kształt.. samych kwiatków. Ogólnie masakra, liczyła 3... 3,5 godzinki a tu wnet 5 wyszło i wszystko przez kwiaciory :P

RedSunset
24-05-2010, 07:03
ja wczoraj pierwszy raz zatapiałam koronkę...
Na początku nie chciała się przykleić do żelu... nawet owijanie folia nie pomagało,
ale przy trzecim paznokciu było już nawet ok :)
ale wolę nawet nie mówić jak długo mi zeszło z tymi pazurkami :wow:
Ale najważniejsze to się nie poddawać :D

natala11620
25-05-2010, 19:55
jak moge zatapiac ozdoby w akrylu jak on szybko wysycha;(?powinnam kupic inny puder akrylowy??:)

czarnyaniol121
25-05-2010, 20:30
jak moge zatapiac ozdoby w akrylu jak on szybko wysycha;(?powinnam kupic inny puder akrylowy??:)

kup liquid wolnoschnący...
bo puder to puder to wszystko zalezy od liquidu (sprawdź czy nie masz czasami szybkoschnącego)...

_kasiunia_4
25-05-2010, 20:33
może lepiej liquid wolnoschnący ?

riczka
25-05-2010, 22:01
Witam z tym,że nie umiałam znaleźć na forum tematu dotyczącego lub zawierającego informacje o tej ozdobie więc pisze tutaj. Jesli taki temat był proszę mnie skierować.

Nie dawno kupiłam z sklepie ozdobę w kształcie króliczków playboy <<klik>> (http://allegro.pl/item1039019682_jaapee_sexowne_kroliczki_opalizujac e_kolory.html#gallery)
Coś takiego. Mam pytanie czy ktoś już tego używał? W którym miejscu to wtapialiście?
Ja już próbowałam i najlepiej wyszło mi na kciuku, a na innych paznokciach nie dało się tego w topić ponieważ uszy lub coś innego odstawało... co mam w takim razie zrobić? Dać więcej żelu czy co? Pomocy.

Między innymi z takich powodów czasami wolę naklejki.
Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

Latika
25-05-2010, 23:52
ja bym proponowała przy środku czyli tam gdzie budujesz krzywą C (czyli wybrzuszenie=więcej żelu=zalanie króliczka)

farbstift
26-05-2010, 07:34
no i pojawia się pytanie, w którą warstwę wtopiłaś?? to nie jest zbyt gruba ozdoba, więc nie powinno być problemu

Sildre
26-05-2010, 14:43
Może jak ja dotąd w ostatnią warstwę zanim tutaj zawitałam i się doedukowałam :P ;)

riczka
26-05-2010, 21:51
Do drugiej. możliwe ,że to z powodu ,ze dałam za mało żelu...

Anna Kosińska
26-05-2010, 22:14
Riczka...Niestety kroliczki sa ciezkie do wklejenia dobry pomysl na wklejenie to wygicie kroliczka najpierw delikatnie by nie pojawily sie zgiecia i wtedy bez problemu go nakleisz

natala akryl ma to do siebie ze szybko schnie to zalezy na jakim etapie jeste przy tym akrylu,nie jest on latwy ale do okielznania..masz kilka wyjsc z sytuacji
najpierw na tipsika delikatnie pokryty akrylem czy szkielecik jesli pracujesz na formie i wtedy peseta,ozdoba i przyklejasz na klej
druga opcja majac kuleczke akrylu namaczasz ja delikatanie w danej ozdobie i wtedy na pazurek..powodzenia zycze..:)

madzialenkabuziaczek
02-06-2010, 09:55
Dziewczyny a mam takie pytanie... może głupie ale nie kumam tego...
jak mam przyczepić na wierzchu cyrkonie żeby nie odpadły? dotychczas robiłam tak że opracowałam zbudowanego pazurka i na klej przykleiłam??? i żelem nabłyszczającym i w lampe. ale czasem odpadają:( a przecież nie włoże ich w mokry zbudowany paznokieć bo wtedy jak go opracuje zachacze cyrkonie i je zetre...:o niewiem czy napisałam tu gdzie trzeba:D

farbstift
02-06-2010, 10:27
ja przyklejam na kleju z alle i trzyma jak beton:) ale możesz też dać w to miejsce gdzie chcesz cyrkonie dać kropkę akrylu lub żelu i na to cyrkonię

julcia88
02-06-2010, 11:33
Ja tak samo jak fabi przyklejam na klej.. kropeczka w miejscu gdzie ma być cyrkonia i trzymają się ja beton :D:yess:

smuteczek
02-06-2010, 11:55
moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze to zalezy od wielu roznych rzeczy jak sie cyrkonie trzymaja - kleju, wykonywanych prac, ksztaltu cyrkonii, ich miejsca na paznokciu. tez mam klej z alle, nakleilam cyrkonie na paznokciu od strony skorek i juz tego samego dnia, bez rekawiczek pracujac w stajni przy koniu, pozbylam sie 5 cyrkonii. teraz mniej wiecej co dzien odpada mi jedna (nawet nie wiem kiedy). O, dodam ze odpadaja "lezki"...

kobietazpazurem
02-06-2010, 12:00
ja cienkimi niteczkami żelu oblewam cyrkonie dookoła tzn. mini zalewanie cyrkoni i się zawsze trzymają swietnie, zaś na akrylu clear trzymają mi się doskonale!

madzialenkabuziaczek
02-06-2010, 13:53
ja też klejem z alle a następnie żelem nabłyszczającym i w lampe, <pracuje na akrylach> no i mojej klientce odpadły:( ona nie robiła z tego powodu problemu bo fajna babka jest ale boję się że jak trafie na jakąś wredną i jej odpadną i mnie jeszcze pobije wtedy:D spróbóje z tym zakrylem tak kapke w miejsce cyrkonii :)

minimouse
02-06-2010, 14:24
ja też jak robię np. kwiatki i daje cyrkonie to na nabłyszczonym pazurku robię kilka rysek pilniczkiem i daje kropelkę kleju (też z alle) i cyrkonia na to ... potem lepie kwiatuszka itp. .... jak czasem potrzebuje ją zdjąć w sensie cyrkonię to czasem muszę ją frezarką spiłować bo oderwać nie mogę .... może masz już stary klej i odpadają .... to że klej nie zasechł to nie znaczy że jest w 100 % dobry i trzeba kupić nowy ....

Latika
02-06-2010, 14:24
Najlepsze sa matowe od spodu.Ja kleje na klej ,zalewam boki zelem a potem jeszcze utwardzaczem z joko naokoło i jeszcze nigdy żadna mi nie odpadła :)

madzialenkabuziaczek
02-06-2010, 18:19
ja też jak robię np. kwiatki i daje cyrkonie to na nabłyszczonym pazurku robię kilka rysek pilniczkiem i daje kropelkę kleju (też z alle) i cyrkonia na to ... potem lepie kwiatuszka itp. .... jak czasem potrzebuje ją zdjąć w sensie cyrkonię to czasem muszę ją frezarką spiłować bo oderwać nie mogę .... może masz już stary klej i odpadają .... to że klej nie zasechł to nie znaczy że jest w 100 % dobry i trzeba kupić nowy ....

tipsy kleje na ten sam klej i ok jest;) nie wszystkie odpadają cyrkonie, dlatego zastanawiałam się jaki jest inny sposób na ich umiejscowienie;) także dziękuję za rady, teraz już wiem że na klej bądź na ciupke akrylu/żelu:)

kasiasssss
02-06-2010, 18:41
mysle ze jak bedziesz to czesciej robic to nabierzesz wprawy i bedzie ok

Etna
02-06-2010, 19:42
ja tez nie wiem jaka jest zależność. u mnie czasem się trzymają a czasem nie. :D

ooasiaoo
17-06-2010, 11:37
A co robić by przy nakładaniu tylu ozdób paznokieć nie był taki gruby??

Emilia B.
17-06-2010, 11:43
wtedy najlepiej wtapiać już od szkieletu (wg mnie) i jeżeli chcemy ich wtop0ić dużo dobrze jest wybrać ozdoby dobrze kryjące (żeby nie kłaść kilku warstw jednej). Polecam też nie kłaść grubo na końcówce-pazurki można grubiej zrobić ale końcówkę od spodu frezem potraktować i będzie efekt cienkich :)

Etna
17-06-2010, 12:01
ja to po prostu praktycznie w ogóle nie używam do nakładania ozdób akrylu. Brokacik to troszkę z akrylem ale inne ozdoby to wystarczy aby pędzelek był nawilżony by ozdoby sie do niego przyczepiały. a np muszlę która jest czasem kanciasta wciskam pędzlem w wilgotny jeszcze np. podkład brokatu z akrylem. :ok:

ooasiaoo
17-06-2010, 14:29
Hmmm... nie rozumiem jak w szkielet? Po odtłuszczeniu nie nakładać pierszej warstwy żelu i do lampy...tylko od razu ozdoby? Tylko na czym one maja sie trzymac? Heheh No jak brokacik to spoko. Mozna sobie w osobnym miejscu zmieszać z żelem i nakładać ale jak chcemy jakieś inne ozdoby hologramy itd.?

kobietazpazurem
17-06-2010, 14:34
do szkieletu chodziło jej o formę, jeżeli robisz na tipsie to jeżeli wiesz, że dasz dużo ozdób staraj się dobierać w miare płaskie, no i naklejaj na pierwszą warstwę żelu.

Sildre
17-06-2010, 14:39
....cienką warstwę żelu ;)

ooasiaoo
17-06-2010, 14:48
No to teraz juz rozumiem:) Nie zrozumiałam się z koleżanka:) Zawsze daje ozdoby na pierwsza cienką warstwę żelu:)

kasiulka81
05-07-2010, 22:41
Ojej znalazłam ten temat (wreszcie) i myślałam, że coś podpowiecie na temat tych ozdób z dziurką, jakie fajne pomysły a tu nic :( dziewczynki może macie jakieś na trójkąciki z dziurką bo mam chyba z 10 słoiczków i ani jednego pomysłu :/

farbstift
06-07-2010, 12:58
mi tam jedynie do frencha jako drobny akcent się podobają...a tak to ciężko cokolwiek wymyślić...Kwiatuszki i kółeczka też fajnie do brokatowych zdobień wyglądają.

kasiulka81
06-07-2010, 17:45
Dzięki za jakikolwiek odzew w tym temacie bo powiem szczerze, że jakoś nie mam weny twórczej na wykorzystanie tych ozdób :/ jakoś ciężko się wtapia bo są dość duże o grube. Jak coś z nich wymyślę to oczywiście pokażę :) Pozdrawiam :przytul:

marisol82
24-08-2010, 13:42
Było gzdieś pytanie odnośnie siateczek i koronek-tak więc ja przykładam na pierwsza warstwę żelu i owijam palec folią spozywczą i do lampy-tak mnie na szkoleniu uczyli-i sie trzyma-póżniej kolejna warstwa żelu i dalej tak jak zawsze-kwiatki suszone tez tak robie:D
Ale mam pytanie co do kwiatków silokonowych 3D-zakupiłam sobie z alle i ktoś mi radził na wierzch przyklejać-już po nabłyszczeniu-tylko,że one sa tak delikatne,że mam wątpliwości czy po jednym dniu sie nie porozrywają,czy odpadna?:/:Pomóżcie:placz:

kachna831
31-08-2010, 12:27
Dziewczyny, powiedzcie mi gdzie można kupić ładne koronki do zdobień ślubnych?? Bo wszędzie gdzie szukam są wszystkie na jedno kopyto a ja bym chciała jakąś wyjątkową...

smuteczek
31-08-2010, 14:56
kachna - nie wiem gdzie szukalas, ale moze przejdz do jakiejs dobrze zaopatrzonej pasmanterii ;) powinni miec spory wybor koronek

kachna831
31-08-2010, 15:16
Na allegro patrzyłam ale jakoś nie robiły na mnie wrażenia te koronki... I tak właśnie przeszła mi przez myśl pasmanteria, muszę się wybrać :)

anoosia
31-08-2010, 18:41
a moze tu cos znajdziesz Ozdoby do paznokci - Koronki :: dobrarada (http://www.dobrarada.com.pl/index.php?k56,ozdoby-do-paznokci-koronki)
http://www.dobrarada.com.pl/index.php?k69,ozdoby-do-paznokci-maty-tkaniny-siatki-wstegi

kachna831
18-10-2010, 11:25
Dziewczyny... Stosowała może któraś z was aksamit Ozdoby do paznokci - Aksamit :: dobrarada (http://www.dobrarada.com.pl/k277,ozdoby-do-paznokci-aksamit.html) ??

Emilia B.
18-10-2010, 11:33
nawet nie wiedziałam, że takie coś istnieje :D jestem ciekawa efektu :)

białaaaa
18-10-2010, 11:55
właśnie też widziałam to u dr i sama ciekawa jestem jak to wygląda

rudzia1985
18-10-2010, 18:00
nie widzialam tego jeszcze ;)
hmmm, a jak to wogole wyglada - wiem, ze proszek ale na zasadzie cos ala masa perlowa i mozna mieszac z zelami czy akrylami ?

NiCoLa
18-10-2010, 20:00
hmmm...też jestem ciekawa jak to wygląda juz na pazurkach

kachna831
18-10-2010, 22:59
:) No właśnie jestem bardzo ciekawa jak to prezentuje się na pazurku :) chyba kupię kilka kolorków na próbę :)

akinorew1989
18-10-2010, 23:01
ciekawe jaki daje efekt na pazurkach :)

kachna831
18-10-2010, 23:03
ciekawe jaki daje efekt na pazurkach :)

No właśnie... A kolorki są śliczne :)

klanat
19-10-2010, 10:25
kachna nie moge sie doczekac co z tego wyjdzie ?

asia
23-10-2010, 15:09
hmm muszę to zakupić, ciekawe czy różni się czymś od pigmentów mas perłowych itd

sztynka
14-12-2010, 18:08
Ja dostałam aksamit 2 razy jako gratis i jak dla mnie nieco dziwne, więc nie używam. Jeżeli macie jakieś zdobienia tym robione, to ja bym poprosił bardzo o podesłanie do nich lub jakiś stepik czy film :kwiatek::love:

joystynka
15-12-2010, 10:40
Aksamit - pyłek z włosków aksamitu. Mikroskopijne włoski aksamitne są pakowane w słoiczki plastikowe zakręcane. Aksamit jest bardzo wydajny. Jest w slicznych żywych kolorach. Można go nakładać podobnie jak brokat. Można również zmieszać z niewielką porcją żelu UV lub z pudrem akrylowym. Do nakładania aksamitu z żelem UV polecamy pędzle nylonowe (dające się łatwo umyć cleanerem).
Uwaga! Po aplikacji należy bardzo dobrze przepłukać pędzelek cleanerem aby nie pozostały w nim włoski aksamitu.
Aksamitem można wykonać końcówki French, można również po nałożeniu aksamitu z żelem UV - przy pomocy sondy wygrawerować rowki w mokrym żelu UV.


wygląda na to ze aplikacja na paznokiec nie jest skomplikowana. czekam az ktos to wypróbuje i pokaze zdjęcie:)

paznokietek1000
15-12-2010, 14:07
ja mam tylko wzornik z aksamitu, ale klientki twierdzą, ze nie chca włochatych pazurków, i nikt się jeszcze nie skusił, a aplikowałam go dokładnie jak napisała joystynka

joystynka
15-12-2010, 16:50
opis aplikacji jest z ich strony.ja nigdy nie miałam okazji tego wypróbowac ,ale strasznie ciekawa jestem efektu:)

madzia_buzka4
10-01-2011, 21:01
A ja mam problem z wtapianiem cyrkonii w akryl...przeznaje ze nie orzeczytalam calego tematu :/: ale...z tego co widzialam to sa tylko info na temat wtapiania w zel a o akrylu nie znalazlam ;( czy najlepiej przykleic ja na koncu juz po opilowaniu i polerowaniu? czy moze tez we wczesniejsze warstwy? jak to zrobic zeby podczas pilowania się nie odkleila?

rudzia1985
10-01-2011, 21:24
Madzia cyrkonie najlepiej dawac na sam wierzch, wtedy jest przepiekny efekt, jak zalejesz to bedzie grubo wygladac i juz sie nie beda tak pieknie blyszczec...
dziewczyny przyklejaja na przygotowanego juz pazurka przed nablyszczeniem na klej do tipsow, kropeczke akrylu czy zelu, powinno sie trzymac ale wiadomo, ze nie zawsze sie trzymac bedzie do samego konca noszenia pazurkow :)

Emilia B.
10-01-2011, 21:27
kochana w innym temacie ci odpowiedziałam :)
i czemu ty chcesz jeszcze coś piłować po przymocowaniu cyrkonii??

xsunnyolciax
10-01-2011, 21:27
ja nakładam na warstwę żelu nabłyszczającego i pędzelkiem z żelem delikatnie dookoła cyrkonii i trzyma się ładnie :)

adabellqa
05-02-2011, 00:09
a ma ciecie dziewczyny jakies fotki lub filmy jak wtapiacie koronke??przy uzyciu zelu soak off...a nawet jak nie to zelu lub akrylu ... :)

xsunnyolciax
05-02-2011, 00:14
Jak robisz na tipsie, to możesz klejem przykleić do tipsa i później budować.
Jak robisz żelem, możesz owinąć przezroczystą folią aluminiową (z kuchni :)) i do lampy, wszystko się ładnie utwardzi, a folia bez problemu zejdzie. Ja lubię pracować na szablonie i wolę wtapiać koronkę w akryl, to robię na szkielecie kilka kuleczek z akrylu na to kładę koronkę i zalewam akrylem. Moim zdaniem koronka jest bardzo trudną ozdobą do wtapiania, także trzeba po prostu ćwiczyć ;) Jeśli chodzi o soak- off nigdy nie próbowałam i bym chyba się nie zdecydowała na to, żeby zatapiać w żelu sylikonowym..

hersa
05-02-2011, 00:27
...możesz owinąć przezroczystą folią aluminiową (z kuchni :)) i do lampy...

olcia- przejęzyczyłaś się kochana :), nie aluminiową tylko tą klejącą do kanapek, przykrywania misek z sałatką itp. zapomniałam jak ona się fachowo nazywa :P

adabellqa
05-02-2011, 00:50
olcia- przejęzyczyłaś się kochana :), nie aluminiową tylko tą klejącą do kanapek, przykrywania misek z sałatką itp. zapomniałam jak ona się fachowo nazywa :P

folia spozywcza ;P no i razem z folia pod lampe wsadzic??nie stopi sie ona?

---------- Dodano o godzinie 00:50 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:49 ----------


Jak robisz na tipsie, to możesz klejem przykleić do tipsa i później budować.
Jak robisz żelem, możesz owinąć przezroczystą folią aluminiową (z kuchni :)) i do lampy, wszystko się ładnie utwardzi, a folia bez problemu zejdzie. Ja lubię pracować na szablonie i wolę wtapiać koronkę w akryl, to robię na szkielecie kilka kuleczek z akrylu na to kładę koronkę i zalewam akrylem. Moim zdaniem koronka jest bardzo trudną ozdobą do wtapiania, także trzeba po prostu ćwiczyć ;) Jeśli chodzi o soak- off nigdy nie próbowałam i bym chyba się nie zdecydowała na to, żeby zatapiać w żelu sylikonowym..

a masz w posiadaniu jakis filmik albo fotki jak to sie robi? :)

asia
05-02-2011, 01:33
nie stopi sie, potem ładnie odejdzie. po prostu mocn zaciskasz :)

dzikakura
05-02-2011, 05:42
Ja, ja ja powiem! ta folia nazywa się Cling;]
a z ta folią to jest tak
a) przycinasz kawałeczek koronki, nie musi byc idealnie dopasowany do obszaru na ktory chcesz go przylepic,
b)smarujesz to miejsce odrobiną żelu clear, pensetka nakladasz ten kawałeczek koronki, ktory juz mniej wiecej dopasowałas,
c) kladziesz kwadracik folii spozywczej samoprzylepnej czy tam cling(wszyscy wiemy juz o co chodzi) na mniej wiecej przycieta koronke
d) napinasz go tak, ze chwytasz te folie od dołu pod paluchem, jak sie ladnie naciagnie robisz elegancka kulke pod paluchem, badz zakladke, badz co tam Ci przyjdzie do glowy tak, zeby folia z gory caly czas byla taka naprezona i na dwie minutki do lampy
e) odklejasz folie nie rpzejmujac sie malymi zagniecieniami od folii na dlugosci calego pazura, na ktorym byl juz zel, to w dyspersji odbiła sie ta folia, w sensie wzorek z zagniecen, zniknie pod nastepna warstwa
f) calosc zalewasz zelem clear pamietajac o zbudowaniu wszystkich krzywizn
opilowujesz nablyszczasz i pazur koronkowy, voila-gotowy

na fotce srebrna koronka

BTW, nie zatapiaj koronki w zelu typu soak off, bo ci nie wyjdzie.
Potem po zalaniu musisz takiego pazurka opracowac, nadac mu kształt , wypilowac ewnetualne niepotrzebne fredzle tej koronki malowniczo wystajace ci po bokach. Nie zrobisz tego na soak offie, ktory z natury rzeczy nie nadaje sie do przedluzen, a do kladzenia na naturalnego pazurka, jest elastyczny i gumowaty i generalnie mozna go z wierzchu wyrownac blokiem o wysokiej gradacji, a nie pilniorem typu 100 na 80, a przy zatopionej koronce musisz troche popracowac

P.S. Koronka to po angielsku "lace", pokombinuj na YT wpisujac lace gel tutorial, badź podobne zwroty, ja nie znalazlam, wtapianie w lakier jest-moze tobie sie uda']

maatko kura-idz Ty kobieto spac(powiedziala do siebie kura);]

Evelyn.
05-02-2011, 09:05
kurko świetny opis ja też skorzystam:P

zołzella
05-02-2011, 09:31
dzikakura (http://forum.wzorki.info/members/2218-dzikakura.html) super porada :) nie pomyślałam nigdy o tym i męcze się kupę czasu z ta koronka bo ja w żelu tylko;]

xsunnyolciax
05-02-2011, 09:38
Hersa, dzięki :* haha, jasne, że się pomyliłam. No ale wiecie o co chodziłooo :kwiatek:

Candynails
05-02-2011, 11:09
ja zawsze naniosę punktowo kleju na opracowany tips czy pazurek na formie i przyklejam koronkę, później nakładam żel i do lampy, nigdy nie było z tym kłopotu, nie musiałam uzywać folii, ale kleju na prawdę trzeba nanieść punktowo, bo jak chcemy uzyskać efekt przeźroczystości to klej nam ją zapaćka:skacze:

adabellqa
05-02-2011, 13:37
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

dzieki :) szkoda tylko ze nie mozna w soak off...bo zwyklego zelu sobie nie robie... nie jest profesjonalistka i nie mam klientek(wszystko na wlasne potrzeby ) ;p no ale przynajmniej wiem jak to robic jak rozpoczne przygode z zelem :)
buziaki pozdrawiam was dziewczyny!

ukrywamy duże cytaty / Emila :)

tusia
05-02-2011, 22:55
kura świetny opis i pazury piekne....ale jezu:oo 5,42 powinnas spac:nunu:

samaron
07-02-2011, 14:47
dzieki :) szkoda tylko ze nie mozna w soak off...bo zwyklego zelu sobie nie robie... nie jest profesjonalistka i nie mam klientek(wszystko na wlasne potrzeby ) ;p no ale przynajmniej wiem jak to robic jak rozpoczne przygode z zelem :)
buziaki pozdrawiam was dziewczyny!

Możesz w takim razie zastosować pieczątki / stempelki (konad) z wzorem koronki albo namalować farbką:D

Daruszka
06-03-2011, 16:39
enigma-ozdoby fajne ale tak : żel nabłyszczajacy 40zl a ten SAM na idora.pl 26zł duza przesada,lepeij czasem poszperac,ogolenie nie polecam akryli z idora.pl

Gorzkajakmokka
16-05-2012, 23:26
Ale dzisiaj miałam problem :wow:. Nigdy czegoś takiego nie było.
Zrobiłam pazurka, zbudowałam , opiłowałam i przyklejam cyrkonie a one nie chcą się trzymać.
Próbowałam na wszystkie sposoby, chociaż normalnie naklejone na zmatowionego pazurka+ zalane- trzymały się jak skała. A tu ślizga się każda. Klej nie chce zaschnąć łącząc cyrkonii z paznokciem. Czekałam, wietrzyłam- dosłownie wszystko. Później w akcie desperacji sięgnęłam po kropelkę. Zakleiłam pół otoczenia ale sytuacja ta sama. Co zrobiłam źle? Tyle cyrkonii co nakleiłam to pierwszy tak miałam...

asia
17-05-2012, 12:32
cos z klejem sie podzialo najprawdopodobniej

Gorzkajakmokka
17-05-2012, 12:59
Ale kleję na niego tipsy i świetnie trzyma. Później zmieniłam na kropelkę, która pokleiła pół mnie i otoczenia ale na panokciu nie chciała zastygnąć :(
Tak samo modena, wszystko na około, ale na paznokciu nie ;(

natalia268
31-01-2013, 12:47
Jak przyklejacie cyrkonie, które mają być na całym pazurku ? Tak by nie utraciły szlifów ?

emila
31-01-2013, 13:28
Ja mam pytanie i prośbę zarazem, czy ktoś zna sklep lub mógłby wkleić link z perełkami takimi mniejszymi, bo mam tylko duże i nigdzie nie mogę znaleźć mniejszych w kolorze takim beż (perłowym :P ) Jeśli piszę z złym temacie proszę o przeniesienie :)

natalia.gras
09-04-2013, 13:36
Dziewczyny,

mam wielki problem z cyrkoniami....kupilam takie malenkie.
Nakladam je na wykonczony paznokiec na odrobinke kreju a pozniej jak juz wyschnie daje nablyszczacz.....

Czasem nie moge ich nawet przykleic, jak naklejam trzy to jedna jest luzna. Znalazlam na to sposob i daje odrobinke zelu utwardzam i jest cacy.

Spotkalam klientke robilam jej paznokcie w sobote hybryde i na to cyrkonie. Cyrkonie z wierzchu zrobily sie ciemne (byly srebrne) wcale nie blyszcza jakby ta swiecaca warstwa sie zdarla.

asia
10-04-2013, 13:49
Jak naklejasz 3 a jedna jest lużna to pewnie klej wysechł, sprobuj nakładać po jednej sztuce.

Jeżeli cyrkonie z wierzuchu zrobily się ciemne, to moze byc kilak przyczyn. mogłas kapnąć na wierzch klejem, ktory po wyschnieciu brzydko zmatowil kamyczek. a jeżeli to byly cyrkonie kiepskiej jakosci to mogla sie z nich zedrzec warstwa. Im lepsze cyrkonie tym lepszy efekt połysku no i na długi czas (swarovskie najlepsze są)

marchewka1
19-05-2013, 15:28
moze tutaj Ozdoby do paznokci - Perełki :: dobrarada :: str. 3 (http://www.dobrarada.com.pl/k90,ozdoby-do-paznokci-perelki,2.html)

baśka
24-08-2013, 13:55
dziewczyny, gdzie mogę kupić cyrkonie z stozkowym zakończeniem ( strona do wklejania)?

reniusia1002
25-08-2013, 15:32
ja tez tak mialam z cyrkoniami od DR mialam takie prostokatne AB i pierwsze dnii ok a po kilku dniach ewidentnie wycieralasie warstwa blyszczaca AB i przestawaly sie swiecic wiec wg mnie jest to slaba jakosc cyrkonii bo svarowskiego nigdy tak sie nie dzieje tylko z wszystkimi imitacjami.

natalia268
26-08-2013, 15:19
też tak miałam !

Happyhandy
03-11-2013, 12:05
A ja na chwilę wrócę do koronki, bo znalazłam fajny film. Ale jest to koronka w akrylu. Kobieta nakleja duży kawałek, nadmiar obcina, a frędzle wypiłowuje. Idzie jej to jak talala :)

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

agulan82
04-02-2014, 07:55
Odswiezam troszke temat :)
Kochane dajcie przepis jak robicie caly paznokiec w cyrkoniach i jak pozniej zdejmujecie?

nanami7
04-02-2014, 17:17
robie podklad brokatowy, kolorowy albo jakis tam jaki chce i na to daje cienka warstwe zelu i ukladam. Pozniej utwardzam i juz. :) trzymaja sie 4 tgygodnie. Ze zdjeciem jest problem. Musisz poswiecic jedne cazki do sciagania, albo ja jade frezarką.

markotka
07-02-2014, 22:13
ja daję cyrkonie na klej, później jak nanami cążki lub frezarka

agulan82
21-03-2014, 09:26
Dziewczyny jak dajecie kilka cyrkonii na paznokiec to na juz zrobiony z nablyszczaczem dajecie punktowo klej i na to cyrkonie czy jak - bo ja zawsze pokleje sobie palce i czasami ten klej mi sie rozleje na paznokciu (pewnie za duzo daje) i pozniej musze nablyszczac jeszcze raz omijajac cyrkonie co bardzo mnie denerwuje a moze macie jakis inny praktyczny sposob??

markotka
21-03-2014, 14:30
ja cyrkonie przyklejam przed nabłyszczeniem paznokcia

zania37
21-03-2014, 17:03
Ja przyklejam na nablyszczacz
tzn daje trochę nablyszczacza tam gdzie maja byc cyrkonie
nakładam cyrkonie i do lampy
I na koniec lecę po całości z nablyszczaczem
cyrkonie zawsze sie trzymają do czasu uzupełnienia

asiek
22-03-2014, 09:56
Nie nabłyszczam cyrkonii bo tracą szlif. A przyklejam na klej po nabłyszczeniu, mam dobry klej, z Modeny ale trzyma fantastycznie :)

agulan82
22-03-2014, 10:22
No tak ja tez bym tak chciala ale jak ty to robisz? Nanosisz punktowo na paznokiec troszke kleju i na to cyrkonia czy jakos inaczej to robisz?

sora-imagica
22-03-2014, 10:25
Mnie też zastanawia jak nakładasz klej. Ja z cyrkoniami mam wiecznie problem. Zwykle kładłam je na nabłyszczasz i zalewałam dookoła kolejną warstwą. Ale nie u każdej klientki wytrzymają. A kiedy próbowałam z klejem - wylewało się go za dużo i paznokieć się babrał...

Patrycja_92
22-03-2014, 12:55
Ja przed nabłyszczeniem daję kapkę z żelu w miejscu gdzie ma być cyrkonia, wtykam w to cyrkonie, utwardzam, przemywam i nabłysczam omijając cyrkonie żeby nie traciły uroku :)

a tak sie trzyma : klik (http://4.bp.blogspot.com/-MUTD17ZqC5o/UcifphJE98I/AAAAAAAAAmk/5vzjH57GAYM/s1600/odrost.jpg) i drugie klik (http://1.bp.blogspot.com/-dZKwhp_e5ew/Ugi8hHttgdI/AAAAAAAAAvs/IVf6ygEIg_0/s1600/odrost+angelikowy.jpg) i trzecie zdjeciee klik (http://4.bp.blogspot.com/-mtQg4PBQOAA/UYk_Gg_XMKI/AAAAAAAAAdc/heB8yd-iE2U/s1600/angeli+przed.jpg)

asiek
22-03-2014, 14:23
Nabłyszczam, kropelka kleju i na to cyrkonie. Nie polecam smarować klejem od razu dla większej ilości cyrkonii, bo pozasycha za szybko i nieładnie to wygląda.

natalia268
23-03-2014, 08:49
Wg mnie pozadna cyrkonia nie traci szlifu..
Miałam i mam dużo cyrkonii niby sv i tracą szlif, a jedno pudeleczko z cyrkoniami jest magiczne bo nie tracą szlifu po zalaniu nablyszczaczem..

Nie wiem jak to jest z tymi cyrkoniami.. ile bubli nam wciskaja...

Kasia991
27-03-2014, 20:08
Sa cyrkonie do zatapiania w żel chyba w PB maja i one nie traca szlifu :)
W sumie nigdy nie dawałam na nabłyszczacz cyrkoni...zawsze przed nabłyszczeniem ciutke ke=leju tak żeby się nie rozlewał, najczęściej aplikuje go sondą albo patyczkiem i na to cyrkonia, pozniej nablyszczacz bez zalewania cyrkonii i trzyma sie miodzio:)

gavinka
01-12-2014, 00:34
ja cyrkonie przyklejam przed nabłyszczeniem paznokcia
ja robię tak samo - na kolor nakładam cyrkonie na kropelkę kleju, a potem top i utwardzam w lampie.
dziewczyny, jakie cyrkonie kupujecie?