PDA

Zobacz pełną wersję : Cyrkonie i wtapianie ozdob



Strony : [1] 2

mops
18-03-2009, 15:24
mam z tym maly problem czy jak ozdabiamy paznokcie to na ozdoby kladziemy jeszcze warstwe zelu czy juz nie np. jezeli chodzi o brokat to po nalozeniu brokatu nakladamy jeszcze warstwe zelu czy juz nie?

Agusia_pa2
18-03-2009, 15:58
oczywiście że nakładamy!!!! A jak chcesz zbudować pazurka?? przecież jak zaczniesz wyrównywać to spiłujesz cały brokat!!

Szczerze to troszke twoje pytanie jest dziwne?? Chyba nic o pazurkach nie wiesz..:huh:

mops
18-03-2009, 16:17
jestem poczatkujaca skonczylam kurs robienia paznokci ale bez zadnych ozdob dlatego pytam przeciez po to jest to forum:)

Kamis
18-03-2009, 16:34
Dokładnie do tego służy forum :)

Chanti25
18-03-2009, 17:01
mam z tym maly problem czy jak ozdabiamy paznokcie to na ozdoby kladziemy jeszcze warstwe zelu czy juz nie np. jezeli chodzi o brokat to po nalozeniu brokatu nakladamy jeszcze warstwe zelu czy juz nie?
Tak nakłada się warstwę żelu i to nie jedną :) Wszystko zależy od tego co chcesz wtopić w żel i jaki chcesz uzyskać efekt ;)

mala
18-03-2009, 17:07
tylko cyrkonie dajesz na koniec.

Agusia_pa2
18-03-2009, 17:14
Sorki za moją odpowiedź ale jakoś wydało mi się to dziwne o takie coś pytać heh

mops
18-03-2009, 19:32
nic nie szkodzi w porzadku:)

Chanti25
18-03-2009, 19:43
słuszna uwaga Mala :brawa:

kingaaa
18-03-2009, 20:48
Ja zawsze musze sie nagimnastykowac przy koronkach i siateczkach, mimo ze efekt jest rewelacyjny. Macie jakies ciekawe sposoby na wtapiane "trudnych" ozdob???? :)

madzialena
18-03-2009, 21:38
ooo właśnie świetne pytanie! Dziewczyny jak wtapiacie siateczki itp? Bo ja niestety również mam z tym problem :(

barbara_kawka
19-03-2009, 10:07
ja ogólnie siateczek jeszcze nie wtapiałam ( bo zadko kiedy ktos chce abym popuscila wodze fantazji ... a moja jest naprawde szalona )... ale można ja klejem do tipsiorów delikatnie podkleic na brzegach jesli chce sie np. frencha z niej zrobic

Marzena
19-03-2009, 17:03
ja osobiscie wtapiam ozdoby na 2 warstwe,wtedy nie ma prblemu ze cos spiluje:)

Marzena
19-03-2009, 17:05
ooo właśnie świetne pytanie! Dziewczyny jak wtapiacie siateczki itp? Bo ja niestety również mam z tym problem :( siateczke przyklejam na klej do ozdob,pozniej nakladam warstwy zelu:D

Sandra992
19-03-2009, 17:14
Chyba najlepsza metoda to zalać żelem :P

Sandra992
19-03-2009, 17:15
Tą siateczke przyklejasz klejem, gdy pracujesz na tipsach?Chyba nie przyklejasz tego do paznokci ... :) Pytanie do Marzeny :)

Marzena
19-03-2009, 17:17
heheh tak jak pracuje na tipsach

Marzena
19-03-2009, 17:20
czesto siateczki sa dosc sztywne i gdybym samym zele pokryla to napewno material sie nie ulozy.Na 1 warstwe zelu nakladam punktowo klej i przyklejam koronki ,siateczki itd.Na to zel 2 lub 3 warstwy

Sandra992
19-03-2009, 17:22
Powiedzcie mi jak przyklejacie tipsy.

Nakładacie kropelkę (no może 2:P) kleju na wyznaczone miejsce na tipsie, i przyciskacie tips tak jakby od góry paznokcia? Czyli, że jakby miał "wycisnąć" się klej to wyciśnie się na paznokieć?
Kurcze.. trudno to opisać:)

Marzena
19-03-2009, 17:29
znam kolezanke ktora tak wlasnie robi ja tips przyklejam od dolu,czyli zaczynam od brzegu i dociskam ,wtedy powietrze wychodzi do gury, zaciskam brzegi i nadmiar usowam patyczkiem

madzialena
19-03-2009, 18:45
ja smaruje wyznaczone miejsce przykładam do paznokcia i tak jakby śliznę tipsa, po czym ustawiam na odpowiednim miejscu dociskam :) w ten sposób pozbywam się powietrza :)
a co do siateczek to dzisiaj sama na sobie będę próbować i zobaczymy jak mi sie uda ;)

mala
20-03-2009, 13:26
w ktora warstwe wtapiacie ozdoby?brokat,cyrkonie,hologramy itd

ivonna70
20-03-2009, 14:29
Brokaty, hologramy, muszle itp ozdoby zatapiam w pierwszej warstwie, natomiast cyrkonie przyklejam na wierzchu i pokrywam żelem nabłyszczającym w pędzelku.

Chanti25
20-03-2009, 14:53
a ja zatapiam w drugiej warstwie żelu , gdyż bezpieczniej jest mi później spiłować stary żel przy uzupełnianiu tipsów ze zmiana wzoru ( jeżeli klientka sobie zażyczy zmiany bo ten już się jej znudził, to wiem że nie naruszę płytki paznokciowej) ;) Jedynie cyrkonie przyklejam na wierzch.

dzidzia
20-03-2009, 16:08
a ja zatapiam w drugiej warstwie żelu , gdyż bezpieczniej jest mi później spiłować stary żel przy uzupełnianiu tipsów ze zmiana wzoru ( jeżeli klientka sobie zażyczy zmiany bo ten już się jej znudził, to wiem że nie naruszę płytki paznokciowej) ;) Jedynie cyrkonie przyklejam na wierzch.
ja robię tak samo :P bo zazwyczaj mam przy uzupełnieniu zmianę wzorku ... Szczerze to wolę 10 par tipsów pod rząd zrobic niz 3 uzupełnienia...

kingaaa
20-03-2009, 17:51
a ja zatapiam w drugiej warstwie żelu , gdyż bezpieczniej jest mi później spiłować stary żel przy uzupełnianiu tipsów ze zmiana wzoru ( jeżeli klientka sobie zażyczy zmiany bo ten już się jej znudził, to wiem że nie naruszę płytki paznokciowej) ;) Jedynie cyrkonie przyklejam na wierzch.



Popieram!! Robię tak samo!!! Jedynie 1 warstawa jest dosyc cienka :D

Śnieżynka
20-03-2009, 20:10
ja rowniez kłade najpierw cienka warstwe zelu na podkład, dopiero w kolejnej zatapiem ozdoby, juz nawet nie chodzi o bezpieczne sciagniecie zelu, ale zdazyło mi sie ze ozdoby odbarwiły naturalny paznokiec, a to juz niezafajne...

Marzena
20-03-2009, 22:02
czy wtapiacie owoce? wskazowki zegara i takie rozne ozdoby?mam dwie fotki ozdobionych owocami ale slabo widac porobie wiecej fotek to wstawie

agusiaani
23-03-2009, 11:57
ja również wtapiam w drugą warstwę żelu mam sporo ozdób i raczej je wszystkie wtapiam ale mam pytanko jak wtapiacie kabaretkę lub koronkę,zakupiłam całkiem niedawno i gdy kładę żel to ona się podwija i już nic nie mogę zrobic albo kupiłam za twardą-a tak mi się podobają

Marzena
23-03-2009, 12:39
wiec ja przyklejam punktowo na klej,czekam az podeschnie i klade zel lub akryl

agusiaani
23-03-2009, 12:59
no dobrze ale jak to wygląda- przyklejasz koronkę na utwardzony żel przydało by się później po całości pojechac po wszystkim klejem,poczekac aż klej wyschnie nastepnie delikatnie zmatowic i na to żel nawierzchniowy:)

Marzena
23-03-2009, 13:02
ja przyklejam na tips obrobiony odrazu,pozniej nakladam zel tak sie lepiej wtopi

Chanti25
23-03-2009, 14:32
a ja zatapiam w drugiej warstwie żelu. Jak położę dany kawałeczek koronki czy siateczki na drugiej warstwie żelu to od razu kładę na tą koronkę jeszcze raz żel, uklepie pędzelkiem i dopiero wtedy wkładam do lampy. Oczywiście NIE KUPUJE tych koronek w hurtowniach czy w sklepach kosmetycznych. Ja kupuje je w pasmanterii, są one o wiele tańsze (bez porównania!!!!) i przede wszystkim nic nie odstaje. Pięknie się układają na tipsie :)

DymciA
23-03-2009, 14:35
ja na drugiej warstwei zatapiam jak zakladam nowe pazurki ( tzn np rysuje zelem frencha czy skos i tam daje brokat ( to taka dodatkwa warstwa)
a jak uzupelniam to od razu po spilowaniu i rzygotowaniu na pierwsza warstwe ;)

Chanti25
23-03-2009, 15:37
ja na drugiej warstwei zatapiam jak zakladam nowe pazurki ( tzn np rysuje zelem frencha czy skos i tam daje brokat ( to taka dodatkwa warstwa)
a jak uzupelniam to od razu po spilowaniu i rzygotowaniu na pierwsza warstwe ;)

Ja też robię tak jak DymciA ;)

kala0704
24-03-2009, 09:45
Ja też ozdoby wtapiam w 2-gą warstwę żelu, a koronkę zawsze przyklejam na kleju ( na kuleczki z akrylu wychodziło mi trochę za grubo) no a cyrkonie w quick finish:)

mgilka25
24-03-2009, 14:19
ja również zaczynam od dołu, i dociskam troszke tez po boczkach , jesli klej wyleci to sie nic nie dzieje zwsze mozna go usunac ..

a sluchajcie mam pytanko ... jak jest różnica miedzy zelem a akrylem ? poza tym ze jedno to proszek a drugie zel :P

agusiaani
24-03-2009, 14:59
dziewczyny posiadam sporo ozdób do paznokci ale połowy z tego chociaż sie bardzo staram nie mogę wtopic np:mam kwadraty i jak klientka chciała szachownice to jej połozyłam ale one były te kwadraty jakieś duże,nie raz widze na zdjeciach ładne szachownice może gdzieś można kupic mniejsze ozdoby,to samo jest z kółeczkami,łezkami,kwiatkami itp

czarus
25-03-2009, 18:29
moje ozdoby są wtapiane w drugą wartwę żelu zawsze można je szybko zmienic a cyrkonie njaczesciej daję na górę

agusiaani
25-03-2009, 22:00
dziewczyny mam pytanko czy owoce do wtapiania są grubsze i cieńsze czy wszystkie są jednakowej grubości

agusiaani
25-03-2009, 22:06
a co myślicie o zakupie gotowych kwiatków akrylowych

DymciA
25-03-2009, 22:12
moim zdaniem za bardzo odstaja.,,...
te co sie robi to ladnie przylegaja i na codzien sa OK :)
a te tak czy siak beda odstawac - ale na wyjatkowe okazje to sie zgodze :D

Chanti25
25-03-2009, 22:13
dziewczyny mam pytanko czy owoce do wtapiania są grubsze i cieńsze czy wszystkie są jednakowej grubości

też jestem ciekawa, bo właśnie zamówiłam kilka kompletów :) może ktoś nam napisze? :huh:
a gotowe akrylowe kwiatki są takie sobie ( jak dla mnie), i używałam je tylko raz do zdobień ślubnych... ale to nie to samo co własnoręcznie robione akrylowe kwiatki. Osobiście ich nie polecam bo są sterczące ( grube) :cwaniak:

Majka28
28-03-2009, 16:30
fajne ozdoby są na www.emiga.pl (http://www.emiga.pl) zerknij sobie naprawde mają b.duży wybór

skarbenia7
31-03-2009, 14:46
Dziewczyny, chciałabym się naumieć robić ładne kwiatki z akrylu... Wiem, praktyka i jeszcze raz praktyka ;) Jak narazie wychodzą mi średnie. A wogóle to możecie mi dać jakąś wskazówkę jak ładnie wtapiać ozdoby w akryl? Np. french z brokatem.
Z góry dzięki :)

Chanti25
31-03-2009, 16:08
Nie jesteś sama ja cały czas się uczę...
Z tego co sie dowiedziałam na forum to wiem że trzeba dobrać odpowiedni pędzelek: zwykły lub koci język. Należy także brać odpowiednia ilość liquidu ( nie za duzo bo kwiatki sie rozmywają). Niektóre dziewczyny klada na chwilke kuleczke z akrylu na papier aby nadmiar liquidu usunac i dopiero potem klada na paznokcia i formuja kwiatka :)
Trzeba duzo cwiczyc i cwiczyc-ja tak robię :D
Pozdrawiam :*

marta01_11
31-03-2009, 18:43
również uważam że kwiatki akrylowe lepiej robić samemu niż używać gotowych:) z owocami jeszcze nie miałam styczności więc nie pomogę:(
a mam pytanko macie jakieś zdjęcia ze zdobienia farbkami akrylowymi?? ktoś może ma już wprawę w tym zdobieniu??

lidka07
04-04-2009, 12:34
Ja kieszonkę smaruje klejem i przyklejam stopniowo że tak powiem hehe najpierw górną część kieszonki i potem dalej. Wtedy powietrze nie podchodzi;p

dzidzia
04-04-2009, 12:50
Powiedzcie mi jak przyklejacie tipsy.

Nakładacie kropelkę (no może 2:P) kleju na wyznaczone miejsce na tipsie, i przyciskacie tips tak jakby od góry paznokcia? Czyli, że jakby miał "wycisnąć" się klej to wyciśnie się na paznokieć?
Kurcze.. trudno to opisać:)


ja używam kleju z pędzelkiem :P chyba Cie zrozumiałam i tak właśnie robię :)

Anna Kosińska
04-04-2009, 13:11
klej w pedelku jak najbardziej a te wycisskane to sie do niczego nie nadaja,tylko sam problem z nim..

dzidzia
04-04-2009, 13:16
klej w pedelku jak najbardziej a te wycisskane to sie do niczego nie nadaja,tylko sam problem z nim..


zgadzam się bo albo za mało ,albo za dużo wyleci i dupa blada :P

daruniunia
04-04-2009, 14:06
Ja wolę klej bez pędzelka, jakoś mi wygodniej :)

dzidzia
04-04-2009, 14:19
rzecz gustu :P

Chanti25
04-04-2009, 16:00
klej w pedelku jak najbardziej a te wycisskane to sie do niczego nie nadaja,tylko sam problem z nim..
ja tez tak uważam :)

Jade
07-04-2009, 11:41
a co myślicie o zakupie gotowych kwiatków akrylowych

Posiadam takie kwiatkuszki,bardzo malutkie ale wada jest ze sa wysokie i nieladnie to wyglada na pazurku.Raz chcialam je wtopic ale jakos mi sie nie podobaly ze wzgledu na wysokosc.Moze by je opilowac od dolu???

Anna Kosińska
07-04-2009, 11:52
te gotowe kwiatki to tylko strata kasy dziewczyny,one zbyt mocno odstaja i nie wyglda to estetycznie juz lepiej samemu pobawic sie akrylem a o farbkach sa inne posty na ten temat,poszukaj..opisane dosyc sporo..

dzidzia
07-04-2009, 13:15
też jestem ciekawa, bo właśnie zamówiłam kilka kompletów :) może ktoś nam napisze? :huh:
a gotowe akrylowe kwiatki są takie sobie ( jak dla mnie), i używałam je tylko raz do zdobień ślubnych... ale to nie to samo co własnoręcznie robione akrylowe kwiatki. Osobiście ich nie polecam bo są sterczące ( grube) :cwaniak:


to ja jestem tego samego zdania , te gotowe kwiatki mi się nie podobają ...

westa
10-04-2009, 20:19
ja od zawsze używałam zwykłego i ew rozprowadzałam lub zbierałam jego nadmiar za pomocą patyczka... ale teraz też sie chyba przerzucę na taki w pędzelku, chyba wygodniejszy...

skarbenia7
16-04-2009, 20:56
Dzięki :)

natalcia134
19-04-2009, 00:26
A ja wracam do siateczki, tez mialm z nia kiedys problemy, ale moja instrktorka pokazala mi jak sobie z nia radzic. Wycinam sobie kawalki siatki jake chce wtopic, nastepnie na szkielet, badz jkis kolorowy zel, ktory jest moja baza klade tak troszke wiecej przezroczystego tam gdzie bedzie moja siateczka i klade ja na ten zel. Uzywam do tego lampy przelotowej. Klientka wklada paluszek do lampki ja czekam chwilke az troszke ta siatka sie utwardzi, ok 5 sekund. Nastepnie pomagam sobie szpicami, ale mozna to zrobic rowniez wykalaczkami i dociskam siateczke po boczkach, tam gdzie ona odstaje. Te skraweczki, ktore juz sie nie przytopily do szkieletu obcinam nozyczkami, zalewam clearem a reszta to juz wiecie.
Troszke sie rozpisalam... Nie umiem za bardzo tlumaczyc, ale mam nadzieje, ze zrozumialyscie o co mi chodzi. Wtapianie siateczki jest naprawde bardzo proste.

dominika198989
25-04-2009, 23:16
zgadzam sie te gotowe kwiatki akrylowe sa strata kasy odstaja sa grube i nie wygladaja estetycznie :(

ania
25-04-2009, 23:54
mam pytanko... w jaki sposób zatapiacie siateczkę? Mnie ona strasznie odstaje, bo jest sztywna... :( nie wiem czy ja coś robię nie tak, czy może jest na to jakiś łatwy sposób...?

Śnieżynka
26-04-2009, 10:54
Ja nakładam cienka warstwe zelu, przemywam zeby sie nie kleiła i przyklejam siateczke klejem do tipsow. Chwile czekam zeby ładnie wyschło i dalej zdobie jak tylko chce:) to samo robie z koronkami i liscmi:)

Anna Otkińska
26-04-2009, 11:58
siateczki przyklejam bezpośrednio na zmatowiony tips więkrzośc ozdób zatapiam w pierwszej warstwie

daruniunia
02-05-2009, 13:28
A ja mam problem bo jak już wtopię te ozdoby i nadaje kształt paznokciu to czasami mi się ta ozdoba przypiłuje. wydaję że wystarczająco grubą warstwą pokrywam ozdoby. Więc nie wiem ;/

donna69
02-05-2009, 14:05
wiec tak:
ozdoby dosc plaskie,brokat-zatapiam w cienkiej warstwie zelu budujacego
Tkaniny i koronki rowniez z tym zeby nie odstawaly zakrecam palec w folie przezroczysta i tak utwardzam aby nie odstawala pozniej
Cyrkonie i krysztallki uzywam tylko koniczne-stozkowe wiec po zakonczenie modelazu wierce specjalnym bitem dziurke i przytwierdzam je klejem.

iwa1223
02-05-2009, 17:39
donna69 czytałam już o tym sposobie z folią,nawet ją kupiłam ;) ale jeszcze nie praktykowałam, czy tą folię da się potem zdiąć czy trzeba ją ładnie rozłożyć bo ona zostaje wtopiona?

donna69
02-05-2009, 17:42
nie,folia bardzo ladnie odchodzi od modelazu,pod warunkiem ze bedzie uzywana ta folia do trzymania swiezych rzeczy w lodowce,no nie mam pojecia jak ona sie w PL nazywa tu to Frischhaltefolie-sorry,niektore wyrazy mi po prostu nie przychodza do glowy!

iwa1223
02-05-2009, 17:49
no właśnie ja kupiłam tą spożywczą co się przykleja do naczyń ;) to powinna być dobra :) dzięki donna :*

donna69
02-05-2009, 18:11
o wlasnie to jest ta,bo w momencie utwardzania i tak na powierzchni masz warstwe dyspersyjna i to ona uniemozliwia przylgniecie folii na amen.

Evelina.J
04-05-2009, 09:30
Dziewczyny bardzo podobaja mi sie zatopione koronki. Powiedzcie jak je wtopic (mi chodzi glownie o zel na tipsie) zeby paznokcie nie byly grube.

Anna Kosińska
04-05-2009, 10:29
ja nakladam delikatna waestwe zelu i nakladam koronke,jesli tips przyklejam tylko klejem i dokanczam stylizacje...

Evelina.J
04-05-2009, 10:33
A w jaki sposob Pani przykleja ja klejem? Kiedys probowalam i ciezko mi byla ja cala przykleic. No i sie cala pokleilam hihihi

Jade
04-05-2009, 10:39
Ja kiedys probowalam przyklejac resina i chyba nawet lepiej sie przyklejalo niz klejem:)

Evelina.J
04-05-2009, 10:43
Ja nie uzywalam nigdy resiny. Robie tylko paznokcie zelowe na tipsie i zwykly manicure jak narazie :)

Anna Kosińska
04-05-2009, 10:57
Ewelina tu nie mowimy sobie na pani...:)to zalezy rowniez jaki rodzaj masz koronki niektore sa bardzo sztywnwe to namaczalam je najpierw w goracej wodzie by zmiekczyc,odsaczylam i wtedy powinna bez problemu sie przykleic.. na paznokiec,nakladam odrobine zelu na chwile pod lampe i wtedy nakladam,dociskam i pod lampe i nie powinno sie juz nic dziac,a jak na klej posmaruj tipsa klejem i jedna czesc koronki i wtedy rowniez bez problemu sie przykleja tylko odrazu musisz docisnac..penseta najlepiej takie rzeczy robic by nie pobrudzic swoich rak i zeby rowniez estetycznie to wygladalo przed klijentka. i zeby rowniez nie bylo niespodzianek po zakonzenieu stylizacji,zapowietrzenia,odpryskujacy zel tam gdzie umieszczona jest koronka..

Jade
04-05-2009, 11:21
I taka wilgotna polozyc na zel,czy najpierw wysuszyc?Tak jeszcze nie probowalam ale juz wiem i dziekuje:)

pisiowa21
04-05-2009, 11:32
annamon ty to zawsze wszystko fajnie tłumaczysz chciałam sie zapytać o to samo co jade??
Bo ja zawsze na żel nakładam i po bokach tipsa klejem

Anna Kosińska
04-05-2009, 11:42
wlasnie pisalam ze odsaczyc one szybko schna, jeli chodzi o sztywne,podkreslam...nic sie stanie jezeli zrobisz ta peseta..ja powiem wma szczerze ja juz tylko te sztywne koronki uzywam do odciskania w akrylu czy do airbrusha a staram wklejac sie te mniej sztywne i wtedy wogole nie ma problemow i nie ma tego stresu,bo ja to na poczatku spazmy dostawalam jak koronke mialam wklejac,a mialam wlanie te sztywne..Pisiowa i jak uzywasz zelu to klej wogole nie jest ci juz potzrebny tylko trzeba pamietac o tym dociskaniu,nawet w trakcie jak wlozysz do lampy mozesz delikatnie patyczkiem docisnac boczki w lampie i wtedy tez nie ma problemu..

Jade
04-05-2009, 11:55
No to trzeba bedzie tak zrobic,bo jak kiedys chcialam wkleic to dostalam spazmy :)i dalam sobie spokoj:(a koronka tak slicznie wyglada na pazurkach.

sloneczko
04-05-2009, 13:14
A jak zatopic koronke w akryl zeby pazurek nie byl az taki grubasny ze tak powiem bo co do zelu to czytalam ze mozna zatopic ja owijajac folia sniadaniowa przezroczysta na nie utwardzony zel ukladamy koronke owijamy i utwardzamy w lampiejakies 30 sekund a reszte budujemy normalnie ale nie wiem jak to zrobic z akrylem:(

Anna Kosińska
04-05-2009, 13:42
o tym owijaniu tez slyszalam ale ile to czasu zajmuje przy klijencie,i wogole dla mnie to jakos tak dziwnie,ja tego nie polecam a jezeli chodzi o akryl to ja robie przyklejajac na pazurka po zrobieniu szkieletu cienkiego, czy na tipsa i jest zawsze ok..

Euphoria
04-05-2009, 14:54
annamon Ty to genialna jesteś w każdym temacie coś doradzisz :D
dziękujemy:*

donna69
04-05-2009, 15:01
A jak zatopic koronke w akryl zeby pazurek nie byl az taki grubasny ze tak powiem bo co do zelu to czytalam ze mozna zatopic ja owijajac folia sniadaniowa przezroczysta na nie utwardzony zel ukladamy koronke owijamy i utwardzamy w lampiejakies 30 sekund a reszte budujemy normalnie ale nie wiem jak to zrobic z akrylem:(

no i prawda,juz gdzies tutaj to pisalam,ze tak mozna,i akryl i zel sie da tak obrabiac,i wcale nie zajmuje to duzo czasu,a wrecz przeciwnie duzo mniej,bo nie musicie sie uzerac jak cos nie wyjdzie albo bedzie odstawac.

sloneczko
04-05-2009, 17:59
no wlasnie tez tak mysle ze na zelik to tal latwiej jest i szybciej ale z akrylkiem jak to tez tak owinac z ta folia sniadaniowa?Donna ato na mokry akryl czy jak?

donna69
04-05-2009, 18:10
tak na w miare mokry.
ja to robie pierwsze szkielecik,albo Clear albo juz kolorowy lub brokatowy,na to nakladam cienka ale mokra warste cleara na to sieteczke dociskam ja pedzlem i na to od razu przykrywajaca znowu Clear,momencik odczekam i zawine na chwilke w folie i gotowe potem tylko tunelik wypinczuje i gotowe do malowania.
bardzo fajnie tym sposobem wrabia sie liscie suszone.

Jade
04-05-2009, 18:50
O taki sposobie to nie slyszalam,a ta folia sie nie przyklei i po utwardzeniu nie zostanie na pazokciu,troche dziwny sposob jak dla mnie.Najpierw sprawdze metode Ani :)

donna69
04-05-2009, 20:02
nie moge znalesc mojego Katalogu z Living Color bo bym wam zdjecie wstawila,jest wlasnie super pokazane jak sie robi metoda foliowa.moze jutro go wygrzebie

Kamis
04-05-2009, 20:23
a może jakieś filmiki widziałyście na youtube z wtapianiem koronek ? bo ja jakoś nie mogę znaleźć :/

sloneczko
04-05-2009, 22:51
Ja tez nie ale Donna bardzo prosze o znalezienie tych twioch fotek zebym mogla sobie to podpatrzec jak to sie robi wo mniej wiecej zakumalam,ale chcialabym jeszcze fotke zeby sie upewnic czy dobrze mysle jak to zrobic.:)

donna69
04-05-2009, 23:22
oki ide na dol do studia szukac katalogu.zaraz bede.a jak nie to jutro bede musiala do kolezanki skoczyc,ale na pewno wam wstawie fote

sloneczko
04-05-2009, 23:24
Donna jestes kochana ze chce ci sie teraz jeszcze szukac zeby nam pokazac cio i jak:*

donna69
04-05-2009, 23:45
bylam i nie ma,musi go miec moja kumpela wiec musze isc jutro po niego

iwa1223
05-05-2009, 10:07
ja też czekam na fotki, wtedy lepiej się zrozumie co i jak ;)

Evelina.J
05-05-2009, 10:17
ja też czekam na fotki, wtedy lepiej się zrozumie co i jak ;)

:good: Zgadzam sie.

donna69
05-05-2009, 13:10
no i oplacilo sie chyba czekanie moje kochane kolezanki po fachu!
oto i fotki,mam nadzirjr ze mozecie cosik zobaczyc bo sa robione z Katalogu!!!!
upsi,pospieszylam sie oto i zdjecia

ivonna70
05-05-2009, 13:22
Ale nie ma fotek;(

---------- Dodano o godzinie 12:21 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:21 ----------

O już są.

---------- Dodano o godzinie 12:22 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:21 ----------

I ta folia się poważnie da zdjąć?? Muszę koniecznie spróbować.

sloneczko
05-05-2009, 13:29
donna69 Dziekuje za fotki jest tak jak myslalam :*
ivonna70 Bez obawy da sie folie supre sciagnac i wszystko slicznie dalej budujesz akrylem czy zelem moim zdaniem jest szybciej.

iwa1223
05-05-2009, 13:57
donna69 a ja fotek nie mam ;(

sloneczko
05-05-2009, 13:58
Teraz tez ich nie ma juz:(

Tonija
05-05-2009, 14:19
ja też nie widzę :(

donna69
05-05-2009, 14:53
o kurna nie mam pojecia co sie stalo!!!!
juz wstawiam.

iwa1223
06-05-2009, 17:14
donna69 jeszcze raz dziękuję:* dziś robiłam pazurki, co prawda nie z koronką a z matą, ale na jedno wychodzi, pierwszy raz zatapiałam coś innego niż gotowe ozdóbki ;) zawijałam folią i wyszło tak :)

donna69
06-05-2009, 17:32
klasse Iwa !!brawo.
jeszcze jeden typ-jak zatapiasz takie zeczy to ladniej wyglada jak ten brzeg czyms zaretuszujesz,albo cieka linia brokacika albo farbka albo tez kolorowym zelikiem,wtedy calosc jest b ardziej plastyczna i ma tej ostrej krawedzi na paznokciu.

sloneczko
06-05-2009, 17:44
Iwa ladnie ci to wyszlo ale jestem takiego samego zdania co Donna ze ladniej to wtedy wyglada.

Anna Otkińska
06-05-2009, 18:16
olbo mozna uzyc nozyczek ozdobnych które tna krawędzie w róznych kształtach np zygzak, fala...
Nożyczki ozdobne 6 - 8 wzorów. Cena za komplet (621513493) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item621513493_nozyczki_ozdobne_6_8_wzorow_cena_za_ komplet.html)

donna69
06-05-2009, 18:28
tak Ania,ale powiem ci ze ja nie mam dobrego zdania o nich,bo jednak koronka juz sama w sobie ma jakies dzurki i jak sie to jeszcze tymi nozyczkami przytnie to nie ma ladu ani skaldu.
na geste tkaniny to owszem,ale tak jak koronki i azurki to sie raczej nie nadaja.
a pozatym to one nawt tak ostzr nie a,bo to sa nozyczki raczej dla dzieci do zajec plastycznych.
ja sama je mialam,ale absolutnie nie bylam z ich jakosci i ciecia zadowolona.

iwa1223
07-05-2009, 18:41
cieszę się że wam się podobają :) faktem jest że nie pomyślałam nawet o dodaniu czegoś na lini cięcia, bo tak byłam zaabsorbowana tą matą ;) ale ta klientka i tak nawet tych kwiatków nie chciała na wszystkich pazurkach tylko na dwóch a reszta żeby gładka była, ale ją namówiłam... :)

sloneczko
08-05-2009, 11:05
No i dobrze zrobilas Iwa bo wyszly ciekawie:good:

iwa1223
08-05-2009, 11:22
dzięki :* :)

marlenadz.
11-05-2009, 15:49
jestem początkująca w robieniu tipsów(tylko dla siebie)i mam kilka pytań odnośnie zdobienia paznokci, czy jak nakładacie siateczke na paznokcia to od razu nadajecie jej kształt a moze obcinacie ja jak jest juz utwardzona w żelu?? mam nadzieje ze ktos mnie zrozumiał^_^

Agusia_pa2
11-05-2009, 17:21
Ja jak wtapiałam np koronkę to po przychwyceniu na warstwie żelu dociełam sobie ją cążkami do paznokci i malymi norzyczkami a potem dalej budowałam pazurka...:D

iwa1223
11-05-2009, 23:01
marlenadz. ja robiłam tylko raz narazie i nie podocinałam ale następnym razem chyba podocinam, wtedy ci powiem która dla mnie lepsza...ale to nie znaczy że tobie też tak będzie lepiej robić ;) najlepsza metoda - "próby" :)

mgilka25
04-06-2009, 15:07
Kochane a powiedzcie mi jak sie uzywa materialu do zdobien?

daruniunia
04-06-2009, 15:57
Ja nie używałam nigdy materiału ... ale chyba tak samo jak siateczki i koronki

sloneczko
04-06-2009, 17:57
Ja raz probowalam i robilam tak jak z siateczka ale nie robilam na sobie tylko na paluchu do cwiczen.

madzzzia92
11-06-2009, 16:02
Ja robiłam z siateczką tylko raz - i to na dodatek an sobie. Wg mnie ciężko się ją wtapia...

szpila59
12-06-2009, 12:03
Ja robiłam z siateczką tylko raz - i to na dodatek an sobie. Wg mnie ciężko się ją wtapia...
ja siezgadzam :D też robiłam raz i na sobie, i baaardzo trudno mi był o i około 4 godzin mi zesżło :/:

agussss91
14-06-2009, 20:29
Witam :)
Dziewczyny mam pytanie o cyrkonie. Głównie chodzi mi o metodę żelową. Przyklejacie cyrkonie klejem czy zatapiacie w żelu? :)

natalia268
14-06-2009, 21:05
ja osobiscie zatapiam...

mala
14-06-2009, 21:12
po zbudowaniu pazurka i opilowaniu go nakladam cinko zelu tam gdzie ma byc cyrkonia klade ozdobe daje do lampki i nablyszczam

ulala10
14-06-2009, 21:29
Robie podobnie jak mała ,lub daje kapke kleju na to cyrkonie i nabłyszczam

Sweet-ka
14-06-2009, 22:01
Ja też przyklejam na klej :)

natalia268
14-06-2009, 22:04
ja nie moge się przekonac do kleju i wydaje mi się ze jakos trwalsze są w żelu

kasiasssss
14-06-2009, 22:14
ja zatapiam w ostatniej warstwie zelu,potem troche zelu blisko cyrkoni i gotowe:]

Ewelinaaa
14-06-2009, 23:46
ja też przyklejam na odrobince kleju wtedy jestem pewna ze bedzie sie ładnie trzymac nabłyszczacz i do lampy

barbara_kawka
14-06-2009, 23:50
a moze tak damy to do pytania problemy ?? admini do dziela ;)

annie82
15-06-2009, 02:36
Ja zatapiam w żelu, myślę ze na samym kleju bardzo by sie słabo trzymały. Nakładam ostatnią warstwe żelu i w miejscu gdzie dałam cyrkonie delikatnie podlewam ją żelem i wtedy jest git:)

seqoya
15-06-2009, 09:38
ja nie moge się przekonac do kleju i wydaje mi się ze jakos trwalsze są w żelu

wszysko zależy od kleju :)

Również przyklejam na klej.

Sweet-ka
15-06-2009, 10:20
Mi się nigdy nie przytrafiło aby cyrkonia którą przykleiłam na klej a pazurki na wystawe nie są ;) W życiu codziennym klej super się sprawdza.

samaron
18-06-2009, 19:58
dziewczyny mam pytanko czy owoce do wtapiania są grubsze i cieńsze czy wszystkie są jednakowej grubości

Wszystkie ozdoby fimo są grubsze i cieńsze zależy jak im się utnie. Można kupić sobie taką laskę i samemu ciąć np tu:
dobrarada - ozdoby do paznokci, tipsy, akryle, żele UV, brokat (http://www.dobrarada.com.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=fimo+laski&x=0&y=0&szukaj_opis=1)

albo jak któryś owoc czy kwiatek grubszy to przepołowić sklapelkiem.

Tonija
07-07-2009, 15:45
Wtapianie gazety krok po kroku

http://files.getdropbox.com/u/138074/wzorki.info/ART_FOTKI/Wtapianie%20gazety%20tipsy%20%C5%BCel%20AP.04.08.j pg

samaron
07-07-2009, 16:38
albo jak któryś owoc czy kwiatek grubszy to przepołowić sklapelkiem.


Cofam co wcześniej napisałam, skalpekiem można sobie pociąć, ale palce, jak ja. Ja te grubsze poucinałam tylko bokiem tak żeby do paznokcia dobrze przylegały, a przepołowić się nie da.
Poza tym chyba to bez sensu operacja bo jak odstaje to można trochę przypiłować bez utraty wzoru, ale ja to zawsze muszę zakombinować...

Daria
11-07-2009, 19:41
ja na opracowany pazurek przyklejam cyrkonię za pomocą kleju..
Czekam aż troszkę wyschnie, daję nabłyszczacz i do lampy :D

Gość
12-07-2009, 11:49
po zbudowaniu pazurka i opilowaniu go nakladam cinko zelu tam gdzie ma byc cyrkonia klade ozdobe daje do lampki i nablyszczam

ja robie identcznie jaka mala tylko po wyjeciu z lampki jeszcze raz wokól i pomiędzy cyroniami daje bardzo cieniutka niteczkę żelu żeby nie odpadły:d

Nnisiaa
12-07-2009, 12:00
zatapialam w zelu i prawie zawszz je gubilam...odkad przyklejam na klej to nie zgubilam jeszcze ani jednej..takze teraz tylko klej :)

madzialena
12-07-2009, 12:04
ja też zatapiam w żelu :)
przeniosłam temat do pytań i problemów :) wiec możemy pisać o wszystkich problemach z cyrkoniami..

barbara_kawka
12-07-2009, 12:47
ja osobiscie pare razy cyrkonie dawalam na klej... ale moj jest bialy , brzydki i cyrkonie szybko odpadaly... a teraz robie podobnie jak dziewczyny : po zbudowaniu pazurka , na warstwe nablyszczajaca daje kropke zelu jednofazowego i na to cyrkonie... do lampki i potem top coat :D

madzialena
12-07-2009, 12:50
dziewczynki a jak wtapiacie duże cyrkonie typu klejnoty? :)

o coś takiego mi chodzi dziewczyny :)
http://dobrarada.com.pl/galerie/k/krysztaly-cyrkonie-kry15_13761.jpg

Gość
12-07-2009, 12:53
co to znaczy "klejnoty"?? chodzi Swarovskie??

a ten temat to nie jest o cyrkoniach SV??:huh: ja myślałam ze cały czas o nich piszemy...:(

Ladyss
12-07-2009, 12:58
Ja nie zatapiam cyrkoni w żelu bo wydaje mi się, że tracą swój urok;/ wydaje mi się, że najlepiej trzymają się na kleju

Sweet-ka
12-07-2009, 13:05
dziewczynki a jak wtapiacie duże cyrkonie typu klejnoty? :)

o coś takiego mi chodzi dziewczyny :)
http://dobrarada.com.pl/galerie/k/krysztaly-cyrkonie-kry15_13761.jpg


Ja takie tez przyklejam na klej, pozniej daje delkiantnie zel wykonczeniowy i jest ok.

moniczka690
12-07-2009, 13:30
ja robie tak jak większość dziewczyn troszkę kleju i żel wykończeniowy

szpila59
12-07-2009, 14:36
ja na żelik. Kropelka żeliku, cyrkonia, do lampy, żel nabłyszczający i koniec :D

paznokietek1000
12-07-2009, 16:52
ja robię podobnie, tzn na ostatnia warstwę żelu, wkoło obtaczam nitka żelu do lampy przetrzeć , nabłyszczyć, oczywiście omijając cyrkonie, i gotowe

sweetpazurki
13-07-2009, 19:27
ja kleje na klej i się trzymają :)

ssisi2
27-07-2009, 15:17
Witam :)
Dziewczyny mam pytanie o cyrkonie. Głównie chodzi mi o metodę żelową. Przyklejacie cyrkonie klejem czy zatapiacie w żelu? :)

na klej- są baardziej trwałe

kasiasssss
27-07-2009, 23:10
ja wtapiam w ostatnio warswe zelu i tez sie trzymaja,a kleju nawet nie posiadam

Elizabeth76
05-08-2009, 15:12
Proszę o radę zakupiłam dziś cyrkonie swarovski powiedzcie mi proszę jak poznać czy są orginalne bo dla mnie wyglądają jak te zwykłe z allegro za 1zł

Anna Kosińska
05-08-2009, 15:53
Krysztaly Swarovskiego sa sciete na gorze,wejdz w Moja galerie tam mam na zdjeciach orginalne krysztaly Swarovskiego od samego dystrybutora i tak najlepiej kupowac...jak odleci taka cyrkonia widzisz ze odkleilo sie same oczko a sreberko pozostaje to znaczy ze niewypal na allegro tylko sa takie nie widzialam tam jeszcze orginalnych krysztalow Swarovskiego...

Elizabeth76
05-08-2009, 16:50
wcześniej kupiłam takie zwykłe cyrkonie i one też są ścięte u góry jedyną roznice między zwykłymi a swarovski widzę taką że te pierwsze mają spód ( sreberko błyszczące) ,a swarowski które mi przysłali spód srebny taki matowy . A czy twoje ktore kupowalaś u tystrybutora też są matowe od spodu?

elinka
05-08-2009, 17:01
Napisał agussss91 http://forum.wzorki.info/images/keepupfashion/buttons/viewpost.gif (http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/942-wtapianie-cyrkoni.html#post28531)
Witam :)
Dziewczyny mam pytanie o cyrkonie. Głównie chodzi mi o metodę żelową. Przyklejacie cyrkonie klejem czy zatapiacie w żelu? :)

Ja osobiście przykrywam tylko 2 cienkimi warstwami żelu i nigdy mi sie nie przytrafiło żeby jakaś odpadła

Anna Kosińska
05-08-2009, 17:37
Dziewczyny wszystkie te cyrkonie niby Swarovskie sa z Chin,Korei, Japonii cholipcia wie skad jeszcze...orginalne cyrkonie zakupicie tylko po 1440sztuk takie ze szlifem Xilion sa numerowane ,niektore posiadaja folie pod spodem ale rowniez sa oznaczone ze cos takiego istnieje bo rodzaji,wielkosci i przystosowan jest od groma i niektore sluza do innych rzeczy takie jak np.ciuchy,torebki,buty,telefony i.t.p...opakowania maja swoje kody i jesli nie jestescie pewni orginalnosci zawsze mozecie napisac przeciez e-mail do Swrovskiego i wtedy bedziecie mialy pewnosc..



Elinka mozesz rownie dobrze zatopic w zelu i rownie tak samo przykleic klejem,ja kleje i trzymaja sie rewelacyjnie...

zizia
05-08-2009, 18:04
to zależy. ja raz wtapiam raz na żelu kleje. wszystko zależy od zdobienia pazurka. ale w większości zatapiam że by się lepiej trzymało i nie przeszkadzała.:P:P:Pa le to wszystko za leży od ciebie jak będziesz robić

Sweet-ka
05-08-2009, 19:06
Różnice mozna tez zaopserwowac bo ty ze ogrinalne cyrkonie maja pieeekny błysk a takie na allegro po przyslowiowym 1 zl juz nie ,,błyszcza'' to jest głowna różnica :)

Aneta
12-08-2009, 22:18
ja raz przyklejam na klej,wtapiam w zel takze i obojetnie jak to robie zdaza sie ze odpadaja ale macie racje ze oryginalne swarovskiego sa najlepsze

Hanuszka22
17-08-2009, 23:11
Różnie, jak mi się chce:) Dla mnie bez żadnej różnicy-zawsze nabłyszczam.

ka-pi
21-08-2009, 21:58
Witam serdecznie, jestem poczatkujaca w tych sprawach i ja do tej pory cyrkonie zatapialam w warstwie budujacej i np jak mam okragle z poscinanymi brzegami to po zatopieniu nie widac tych brzegow tylko wyglada jak poprostu plaskie kuleczko i wtedy pomyslalam ze cos jest nie tak, ale moze sie myle ? jak kleicie na klej to chodzi o to ze kleicie na warstwe budujaca tak czyli cyrkonia jest wypukla? jak kleicie na klej to na ten klej do tipsow? nie zostaje brzydki slad na zelu? czyli najlepiej przykleic na zel lub klej i poprostu na to polozyc zel wykanczajacy gloss tak?

asia
21-08-2009, 22:00
ja kleje na klej do tipsów a potem nabłyszczam. nie na warstwe budującą tylko na opracowany pazur. ale ile osób tyle patentów:)

kasiasssss
21-08-2009, 22:27
:Dja wtapialam do tej pory w ostatnia warstwe,ale zaczelam teraz przyklejac na klej do tipsow i tez jest ok

Sweet-ka
22-08-2009, 10:28
Witam serdecznie, jestem poczatkujaca w tych sprawach i ja do tej pory cyrkonie zatapialam w warstwie budujacej i np jak mam okragle z poscinanymi brzegami to po zatopieniu nie widac tych brzegow tylko wyglada jak poprostu plaskie kuleczko i wtedy pomyslalam ze cos jest nie tak, ale moze sie myle ? jak kleicie na klej to chodzi o to ze kleicie na warstwe budujaca tak czyli cyrkonia jest wypukla? jak kleicie na klej to na ten klej do tipsow? nie zostaje brzydki slad na zelu? czyli najlepiej przykleic na zel lub klej i poprostu na to polozyc zel wykanczajacy gloss tak?

Zwykłe cyrkonie ( z plaksa podstawa) po zatopieniu traca swoj kształt. Dlatego polecam zawsze przyklejanie na klej juz na opracowany i nablyszczony paznkietek. Co do sladow to jesli nie dasz za uzo kleju to ani cyrkonia nie straci ,, błysku" ani nie zostania żaden slad. Jesli wolisz zatapiac cyrkonie polecam takie stożkowe specjalnie do zatapiania ;) Jesli polożysz na cyrkonnie zwykla zel wykanczajacy to tez straci swoj szlif.

pa_pi1
22-08-2009, 10:30
Ja układam cyrkonie na warstwę nabłyszczającą i później jeszcze przeciągam po paznokciach lakierem UV i się zawsze dobrze trzymają :)

Śnieżynka
22-08-2009, 20:15
Mnie osobiście cyrkonie przyklejone juz na nabłyszczonego pazurka i nie zabezpieczone nie trzymaja sie wogole. Na zwykłym zelu owszem pare dni ponosze bez pokrywanie ich nabłyszczaczem. Nie wiem czy jest to wina nabłyszczacza bo uzywam roznych i za kazdym razem efekt jest ten sam - cyrkonie na nich sie nie trzymaja. Dletego wole dla swietego spokoju pokryć je cienka warstwo, az tak bardzo roznicy w ich blasku nie widac:)

kasiasssss
22-08-2009, 22:28
ja dzis mialam problem przykleilam na nablyszczacz cyrkonie klejem do tipsow,ale zrobila sie jakas biala warstwa na pazurku masakra,nie wiem jak to powinno sie robic

goslava
22-08-2009, 22:33
kasiu ja jak klade cyrkonie to na warstwe nablyszczajaca ale jeszcze nie utwardzona potem jeszcze cienko przejezdzam nablyszczaczem pomiedzy cyrkoniami albo jak jest jedna to wokol niej i do lampy i trzymaja sie rewelka

kasiasssss
22-08-2009, 22:34
ja tak robilam dotychczas ale pzreczytalam ze lepiej przykleic klejem,ale widze ze musze wrocic do starej metody jednak,dzieki

kiniusia01
23-08-2009, 00:32
ja robie podobnie jak większość czyli na żelik nabłyszczający(jeszcze nie utwardzony) nakładam cyrkonie zabezpieczam dodatkowo po boczkach i do lampki! Przyznaję się, że osobiście klejem jeszcze nie probowałam ale pewnie to zrobie hehehe!!!!:P

kasiasssss
23-08-2009, 22:12
moje doswiadczenia z klejem nie udaly sie,:(:(

dzikakura
25-08-2009, 00:59
a ja powiem tak: a to zalezy:)
jak taniocha: czyli cos co się nazywa cyrkonia, a jest zwykłym akrylowym swiecidelkiem przylepiam na klej i pokrywam glossem,lepiej sie blyszcza niz bez

jak taniocha, ale lepsza-czyli zwykłe szkiełka to roznie, ale najczesciej daje kapke cleara na to naklejam i przeciagam glossem, albo i nie:) maja tak malo wydatny szlif, ze nie ma to znaczenia

Jak Svarowski, to kleje klejem i obtaczam smuzką zelu, i do lampy, a jak klade gloss to omijam skrzętnie cyrkonię, szkoda szlifu, a czasem po prostu klade na mokry gloss, utwardzam i tyz sie trzymaja:)

elinka
27-08-2009, 16:14
ja zawsze pokryje nabyszczaczem

goslava
30-08-2009, 16:21
no i mi tez sie podoba:)

kasiasssss
30-08-2009, 16:26
ja zatopielam raz koronke,ale jak zobaczylam jaki wychodzi gruby paznokiec spilowalam wszystko i zrezygnowalam

asia
30-08-2009, 16:30
ostatnio zrobiłam tak, że przykleiłam dodatkowo końcówki na klej a dopiero potem zatopiłam i wyszło spoko:) ale muszę spróbować tego z folią spożywczą

elinka
31-08-2009, 21:03
musze sprubować z tą folią bo zawsze męczyłam się z klejem

asia
01-09-2009, 00:18
dziś robiłam podobnie, naciągałam duży kawałek koronki a potem docinałam. robiłam na szybkoschnącym, więc bałam się zabaw z folią

Agnieszka Praska
01-09-2009, 08:49
ja zatapia m wzelu tak na warstwe dyspresyjna daje cieniutko zelu przyklejam koronke i mocuje ja niteczkami zelu delikatnie, nic nie odstaje i pazurki sa cienkie
na akrylu daje wieksza kulke akrylu bardziej mokra szybko ja rozprowadzam w miejscu gdzie ma byc koronka i dociskam palcami rowniez nic nie odstaje:D
nigdy jeszcze kleju nie uzywalam nawet nie wiedzialam ze tak mozna:) jak jest cos upierdliwego to folia streczowa jan niezbedny sie klania;) jest najlepsza bo jest grubsza i nie rozciaga sie jak glupia:D

asia
01-09-2009, 14:15
ten klej 'ściągnęłam' od którejś z dziewczyn na forum, ale wszystko dobrze się trzyma i dla mnie wygodniej niż mocować niteczkami, ale pewnie trzeba wyrobić sobie swój patent:)

sloneczko
01-09-2009, 18:21
A ja ostatnio na kleju sprobowalam i lepiej mi bylo niz zwykle z folia :wow: wiec chyba zostane przy kleju bo uwielbiam koronke zatopiona.

pa_pi1
01-09-2009, 18:28
Ja na pierwszą cienką warstwę żelu przykładałam koronkę, na to kolejna warstwa już grubszą i docięcie boczków :)

kiniusia01
01-09-2009, 19:46
ja raz probowałam wtopić koronkę ale wogóle mi to nie wychodziło także dałam sobie spokoj:/: ale na szczęście jest to forum i można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć i będę probować dalej tym razem sproboję na kleju. mam nadzieję że wyjdzie :D

kasiasssss
01-09-2009, 19:48
dla mne tez pazurki z koronka sa za grube

Daria
01-09-2009, 21:28
ja jeszcze niegdy nie zataiałam koronki choć bardzo mi się to podoba,...
ale kiedys bede probowac :)

kasiasssss
01-09-2009, 21:38
mi sie to tak bardzo podoba ze napewno sprobuje,:D

Daria
01-09-2009, 21:41
mi tak samo... kiedys cwiczylam sobie ale tylko tak na tipsach:)

sweetcatzzzi
09-09-2009, 01:52
Witam drogie Panie :)

Jestem tu nowa i pomyslalm ze skorzystam i sie spytam. Od pewnego czasu mam problem z wtapianiem np foli , pazlotka badz innych dosc sztywnych ozdob. np. na lini frencha nakladam muszlę(jest sztywna) po malenkich kawalatkach i co sie dzieje ?...? Na sam koniec mam ogromny garb na ozdobach a powyzej i na pasku french ciensza wartswe ;/
Jestem pewna ze pewnie chodzi tu o nakladanie zelu i dobre przygotowanie paznokcia wiec czy moglybyscie mi pomoc i wkleic zdjatka krok po kroku co mam robic zeby takie garby nie powstawaly ?

Bede ogromnie wdzieczna :)

Dziekuje ;*

ivonna70
09-09-2009, 08:18
A jakiego rodzaju żelu używasz?? Bo z tego co piszesz można wywnioskować, że jest zbyt rzadki i dlatego powstaje efekt garbu na ozdobach.

Agnieszka Praska
09-09-2009, 09:02
albo zel jest za rzadki albo zle budujesz paznokcia;)

zazwyczja takie gory i doliny wychodza osobom poczatkujacym ktore nie potrafia zbudowac krzywej, bo ze ozdboby dajemy pod warstwe budujaca to wiesz pewnie:D

Elizabeth76
09-09-2009, 11:35
Witam drogie Panie :)

Jestem tu nowa i pomyslalm ze skorzystam i sie spytam. Od pewnego czasu mam problem z wtapianiem np foli , pazlotka badz innych dosc sztywnych ozdob. np. na lini frencha nakladam muszlę(jest sztywna) po malenkich kawalatkach i co sie dzieje ?...? Na sam koniec mam ogromny garb na ozdobach a powyzej i na pasku french ciensza wartswe ;/
Jestem pewna ze pewnie chodzi tu o nakladanie zelu i dobre przygotowanie paznokcia wiec czy moglybyscie mi pomoc i wkleic zdjatka krok po kroku co mam robic zeby takie garby nie powstawaly ?

Bede ogromnie wdzieczna :)

Dziekuje ;*
Ja ostatnio robiłam pazurki z muszli. Muszla jest dość gruba więc po wtopieniu musisz ją dość dużo zeszlifowac .Ja nie miałam zadnego garba jak tak zrobiłam -sprobuj powodzenia:)

Jade
09-09-2009, 11:47
Ja takze robilam kilka razy pazurki z muszla kruszona i tez nie mialam problemu,jest troszke grzebaniny ale ja zazwyczaj staram sie wybierac male i najmniej odstajace.I uzywam srednio gestego zelu.

Elizabeth76
09-09-2009, 11:54
Jade a czy twoja muszla pod żelem wyblakła bo tą co ja mialam to się odbarwila i wyglądala brzydko ?

Jade
09-09-2009, 12:03
Nie nic mi sie nie dzialo z kolorkiem,czasami niektore ozdoby sie odbarwiaja ja tak mialam z perelkami,poprostu chyba byly zle jakosciowo.

Elizabeth76
09-09-2009, 12:12
Nie nic mi sie nie dzialo z kolorkiem,czasami niektore ozdoby sie odbarwiaja ja tak mialam z perelkami,poprostu chyba byly zle jakosciowo.
A gdzie ty kupujesz swoją ,bo ja tą co kupiłam kiepską to kupiłam u siebie w sklepie z ozdobami .Pazurki z muszlą bardzo mi się podobają i chętnie bym sobie jeszcze kupiła tylko właśnie nie znam dobrego zródła zastanawiałam się kupić u jaapee:)

Jade
09-09-2009, 12:21
Ja swoja kupowalam na ebay.uk ale zobacz sobie u dobrej rady dziewczyny sobie chwala.Tez mam trzy kolorki ale jeszcze nie uzywalam wiec nie moge nic powiedziec.

ivonna70
09-09-2009, 12:28
Dziewczyny proszę nie odbiegać od tematu.

Agnieszka Praska
09-09-2009, 12:38
elaxx o co chodzi z tym szlifowaniem muszli?? tzn ty po wtopieniu ja pilniekiem przejzdzasz?? bo tak zrozumialam;)

ja daje grube ozdoby zawsze na szielet lub na opilowanego tipsa

tak wygladaja paznokcie z muszla kruszona+ folia holo+ 2 brokaty
na kciuki widac jaka paznokcie maja grubosc
http://images42.fotosik.pl/108/345133b0771c210c.jpg (http://www.fotosik.pl)

asia
09-09-2009, 12:44
Ja ostatnio robiłam pazurki z muszli. Muszla jest dość gruba więc po wtopieniu musisz ją dość dużo zeszlifowac .Ja nie miałam zadnego garba jak tak zrobiłam -sprobuj powodzenia:)

nie rozumiem. przemyłaś żel, szlifowałaś i zmatowiłaś ponownie?

ivonna70
09-09-2009, 12:50
Tak jak pisze agulusia, wystarczy ozdoby dać na szkielet lub tips i przy zastosowaniu gęstego żelu nie ma prawa nic wystawać.

Elizabeth76
09-09-2009, 13:07
rozumiem tylko te muszle które miałam były doś grube więc zanim połozyłam druga warstwę żelu zpiłowałam żeby ta muszla była płaska

Agnieszka Praska
09-09-2009, 13:10
to masz odpowiedz dlaczego wyblakla;) ozdob sie nie opilowuje:)

ja tez mam gruba muszle zreszta z cienka sie nie spotkalam, jak zrobisz szkielet to dajesz mikro warstwe zelu tak zeby tylko ta muszla sie przykleila i dopiero pokrywasz wszystko zelem, jak robisz na tipsie to dajesz mikro warstwe na tipsa i tak jak przy szablonie byle sie przykleilo(tipsa dobrze wczesniej jest odchudzic z nadmiaru plastiku pilnikiem;))

Anna Kosińska
09-09-2009, 13:28
Muszle bardzo latwo sie wtapia trzeba tylko uwazac na ilosc wtopionej muszli,muszla pieknie sie blyszczy i pieknie wyglada jak jest wtopiona niewielka ilosc i wtedy nie ma prawa wyjsc gruby pazurek...nabiera sie jej niewielka ilosc i dokladnie rozklada na pazurku...

natalia268
09-09-2009, 13:43
a niech mi ktos powie jak sie wtapia piórka i tą fizelinę.. bo piórka całe mi sie sklejają.. a fizelina traci swój urok i jak dam na zel to nic nie widac ze cos chce wtopic, jak na klej dzieje sie to samo.. :(

Agnieszka Praska
09-09-2009, 13:46
a o jaka fizeline chodzi?? ja wtapiam siateczki fizelinowe na cieniutka warstwe zelu i jest ok, moze ma mdly kolor i sie zlewa poprostu,w temacie wszystko da sie wtopic dalam fotke jak wyglada wtopiona fizelina z kwiaciarni:P

co do piorek nie pomoge bo nie wtapialam jeszcze:)

Anna Kosińska
09-09-2009, 13:50
Piorka najlepiej chwycic penseta i wklejac na pierwsza warstwe zelu,bez problemu da sie je wtopic a na akryl na szkielecik nakladam delikatnie kleju i przyciskam patyczkiem z drzewa pomaraanczowego...

natalia268
09-09-2009, 14:36
a o jaka fizeline chodzi?? ja wtapiam siateczki fizelinowe na cieniutka warstwe zelu i jest ok, moze ma mdly kolor i sie zlewa poprostu,w temacie wszystko da sie wtopic dalam fotke jak wyglada wtopiona fizelina z kwiaciarni:P

co do piorek nie pomoge bo nie wtapialam jeszcze:)

kurde bo wczoraj próbowałam wtopic i kompletna porazka... a u Ciebie ładnie ywszło.. no nic bede próbować :*

Hanuszka22
09-09-2009, 14:42
Tak jak Annamon radzi. Do tego gdyby się mieszaly "włoski piórka" przyłóż piórko do nażelowanego paznokcia i delikatnie przeciągnij-ładnie się wtedy układają. Pozdrawiam i życzę powodzenia(wytrwałości w ćwiczeniach-niestety trzeba się namęczyć, żeby znaleźć patent:))

Etna
09-09-2009, 15:17
Co do muszli to ja nigdy nie miałam problemu. Ja nie pracuję na żelach ale sądze że gdy powstawały Ci garby to Dlatego że za dużo muszli dawałaś.

sweetcatzzzi
09-09-2009, 16:48
Zele mam dwa Gesty i srednio gesty. nalozylam na pierwsza warstwe zelu np. folie i kurcze tez odstaje;/ bo ten zel splywa z krzywej ;/ i jest wiecej go wlasnie na bokach jak na zlosc;/

P.S. po nalozeniu foli itp i zelu na to moge to zeszlifowac dosc mocnym pilnikiem ? czy lepiej polerka?

pozdrawiam

Agnieszka Praska
09-09-2009, 17:10
Zele mam dwa Gesty i srednio gesty. nalozylam na pierwsza warstwe zelu np. folie i kurcze tez odstaje;/ bo ten zel splywa z krzywej ;/ i jest wiecej go wlasnie na bokach jak na zlosc;/

P.S. po nalozeniu foli itp i zelu na to moge to zeszlifowac dosc mocnym pilnikiem ? czy lepiej polerka?

pozdrawiam


dajesz cienko zel i na to folie jak odstaje to owijasz palec folia spozywcza i do lampy i dopiero dajesz warstwe budujaca:D jak splywa to rob po jednym palcu wtedy nie da rady splynac:D

jak ozdoby beda wystawac i spilujesz je pilnikiem to pozniej zel moze sie rozwarstwiac pod wplywem np wody;)

sweetcatzzzi
09-09-2009, 23:29
a co ta folia spozywcza daje? pierwsze slysze o tym ;p

Agnieszka Praska
10-09-2009, 08:47
folia spozywcza przytrzyma folie holo na miejscu, owijasz nia pazurka i po wyjeciu z lampy sciagasz
unikniesz tym sposobem odstawania:D

Etna
20-09-2009, 23:11
w takim razie jakiego kleju używacie ze wam nie odpadają? jak ja przyklejałam na klej to już tego samego dnia traciłam cyrkonię, dlatego przyklejam je na kropelkę akrylu :)

asia
20-09-2009, 23:12
do tipsow, używam ra albo ef

Gość
20-09-2009, 23:16
w takim razie jakiego kleju używacie ze wam nie odpadają? jak ja przyklejałam na klej to już tego samego dnia traciłam cyrkonię, dlatego przyklejam je na kropelkę akrylu :)

ja dokładnie 28 sierpnia robiłam ślubny french (ręce i nogi) 8778
dziewczyna była u mnie w poprzednią obote i odpadła jej tylko jedna cyrkonia ze 112 jakie jej zamontowałam

a cyrkone daję na kropelke żelu i po boczkach cieniutenkimi niteczkami żelu je wzmacniam, efekt gwarantowany!!

Etna
20-09-2009, 23:20
no właśnie jak ktoś pracuje na żelu to może i tak, a jak ja na akrylu?

Gość
20-09-2009, 23:25
no właśnie jak ktoś pracuje na żelu to może i tak, a jak ja na akrylu?
no do du*pa... to pozostaje kupić żel 5g szybko polimeryzujący i wystawiać (jak to robiła jedna z pseudo*** --->autocenzura) pazury na słońce az się utwardzą... ;P

jaki mały żarcik z mojej strony...
ja to bym chyba w akcie desperacji na patex S.O.S probowała jakbym już nie mogła znaleźć dobrgo kleju co by trzymał SV:D

Etna
20-09-2009, 23:28
hahhah :D:D:D No bo ja właśnie tak jak pisałam, ze przyklejam cyrkonie na kropelkę akrylu i wtapiam je tak by akryl się trochę powylewał na boczki, wtedy zalewa krawędzie cyrkonii i tak się trzymają bardzo dobrze, no ale z bliska nie wygląda to efektownie. :/:

Gość
20-09-2009, 23:31
hahhah :D:D:D No bo ja właśnie tak jak pisałam, ze przyklejam cyrkonie na kropelkę akrylu i wtapiam je tak by akryl się trochę powylewał na boczki, wtedy zalewa krawędzie cyrkonii i tak się trzymają bardzo dobrze, no ale z bliska nie wygląda to efektownie. :/:
to wtapiaj w kolorowe kółeczka a kolorystykę dobieraj do pazurów... przykład??
a proszę cię bardzo 8779

Etna
20-09-2009, 23:34
no niby tak, ale niektórym się to nie podoba :/: heheh ale jaka metamorfoza :D

justysia9
20-09-2009, 23:37
ojojoj :blink: nie pojmuje :blink: przyklejacie cyrkonie na zmatowiony paznokieć? :blink: i potem zatapiacie go w żelu:blink: ale nie nakładając go na cyrkonie tylko dookoła?:blink:


wybaczcie za moją ciemność ale tak już mam :skacze:

Gość
20-09-2009, 23:48
ojojoj :blink: nie pojmuje :blink: przyklejacie cyrkonie na zmatowiony paznokieć? :blink: i potem zatapiacie go w żelu:blink: ale nie nakładając go na cyrkonie tylko dookoła?:blink:
wybaczcie za moją ciemność ale tak już mam :skacze:

ja robie tak: po zbudowaniu juz krywizn, opracowuję i nakładam cien iuteńko na całośc żel clear żeby nabłyszczyć --> do lapmy, wyciągam, nie przemywam warstwy dyspersyjnej tylko na mokry daje punktowo kropeczki tam gzdie mają być Sv , nakładam je sondą i wokoło wzmacniam je cieniuteńtką niteczką---> do lampy,
przemywam dopiero warstwe dyspersyjną i na to dodatkowy żel finish nabłyszczający pomijając SV

justysia9
21-09-2009, 00:06
nie ma to jak wyjaśnienie woszczurka naszego

Dziękuje !!;*

anita
28-09-2009, 16:05
Kochani ja chciała bym wrócic do brokatu bardzo lubie ten materiał do zdobienia ale zabardzo nie wiem jak z nim postępować dowiedziałam sie tu o waszych sposobach nakładania i super sama zastosowalam osobny pedzelek i posypywac nim zel zrobilam to na druga warstwe zelu i powiem tak super pieknie ulozylam co chcialam ale pierwsze to chyba wydawalo mi sie ze za malo tego zelu nalozylam jakos za suche mi sie te brokaty wydawaly(czy to tak ma wyglądać),a drugie to włozyłam ozdobiony paznokic do lampy a pózniej hmmmmmm trzeba przemyc ta warstwe co została tak?????wiec tak ja najpierw sprobowalam ja przemyc i wyszlo masakrycznie wiec metda prób i błedów ....spiłowałam i nakładam od nowa,doszlam do wyjecia z lampy i przemyłam tylko tam gdzie nie było brokatu i nałozyłam nastepna warstwe żelu i do lampy pozniej znow przemylam tylko to co bez brokatu bo on nadal jakis taki dziwny i dopiero za 3 razem zmylam całosc ale kurcze nie wiem czy to tak ma wygladac i powiem wam z dopiero ta 3 warstwa przykryla ten brokat balam sie ze go spiluje, a moze ja za cienko nakladam tego zelu:(pomozcie bo jakos nie moge znalezc zyczliwej osoby co by mi to wyjasnila.

goslava
28-09-2009, 16:43
anita ozdoby naklada sie na 1-sza warstwe i nie przemywaj clearem tylko na to poloz kolejna warstwe zelu a przemywa sie juz na sam koniec kiedy pazurek jest juz zbudowany, nakladaj kilka cienszych warstw zelu badz jedna grubsza ale wtedy pazurek bedzie w lampie piekl pod wplywem utwardzania, mam nadzieje ze zalapalas :)

Gość
28-09-2009, 19:20
Kochani ja chciała bym wrócic do brokatu (...)pomozcie bo jakos nie moge znalezc zyczliwej osoby co by mi to wyjasnila.

ja robię tak:


dezynfekcja,
odsunięcie skórek
matowienie
odtuszczenie
forma/ kto robi na tipsie to tips
primer
szkielet---lapma
sciąganie formy, przemywanie, wyrównanie do równści pilnikiem zeby nie było "gór i dolin"
na tą pierwszą warstwe (albo bezpośrednio na tips jeśli pracujecie na tipsie) od razu cienko żel tylko na ta częśc gdzie ma być brokat (uśmiech skos, fale czy co tam) na to pedzlem wachlarzem nakładam brokat,nie dotykając żelu tylko "pukając" palcem w pędzle żeby brokat sam zleciał
resztę zbędnego brokatu strząsam żeby został tylko tam gdzie ma zostać--- lampa
bez przecierania nakładam dośc gruba warstwę żelu claer budując od razu krzywiznę---lampa
optacowanie ostatecznego kształtu
nabłyszcanie---lampa
oliwka na skórki:)

afterglow
29-09-2009, 13:48
Woszczurku, a jeśli używasz kamuflażu? to jak robisz?

Agnieszka Praska
29-09-2009, 14:55
ja robie tak

szkielt ,lampa,cover,lampa,clear na koncowke i ozdoby, lampa,clear buduje krzywa lampa, opeacowanie i nablyszczacz

w miedzy czasie nic nie piluje i nie wolno zmywac warstwy dyspresyjnej bo ta dzieki niej sie wiaze zel z warstwa pod spodem:)

paznokietek1000
29-09-2009, 17:27
agulusia idealnie, wszystko tak jak być powinno i racja nie wolno nic w między czasie działać z żelkiem, ale mam taka zagwozdkę do Was gdy robimy french i po wyjęciu z lampki okazuje się że klientka coś rozmazała, co zrobicie, żeby nie bawić się w starcie filmu dyspersyjnego ponownie piłowanie, odtłuszczanie.... jak to poprawić szybciej??

szpila59
29-09-2009, 19:06
agulusia idealnie, wszystko tak jak być powinno i racja nie wolno nic w między czasie działać z żelkiem, ale mam taka zagwozdkę do Was gdy robimy french i po wyjęciu z lampki okazuje się że klientka coś rozmazała, co zrobicie, żeby nie bawić się w starcie filmu dyspersyjnego ponownie piłowanie, odtłuszczanie.... jak to poprawić szybciej??
Emmmm... nałożyć kamuflaż?? :D

natka_23
29-09-2009, 19:48
anita


Odp: jak nakladac ozdoby na tipsy?
Kochani ja chciała bym wrócic do brokatu bardzo lubie ten materiał do zdobienia ale zabardzo nie wiem jak z nim postępować dowiedziałam sie tu o waszych sposobach nakładania i super sama zastosowalam osobny pedzelek i posypywac nim zel zrobilam to na druga warstwe zelu i powiem tak super pieknie ulozylam co chcialam ale pierwsze to chyba wydawalo mi sie ze za malo tego zelu nalozylam jakos za suche mi sie te brokaty wydawaly(czy to tak ma wyglądać),a drugie to włozyłam ozdobiony paznokic do lampy a pózniej hmmmmmm trzeba przemyc ta warstwe co została tak?wiec tak ja najpierw sprobowalam ja przemyc i wyszlo masakrycznie wiec metda prób i błedów ....spiłowałam i nakładam od nowa,doszlam do wyjecia z lampy i przemyłam tylko tam gdzie nie było brokatu i nałozyłam nastepna warstwe żelu i do lampy pozniej znow przemylam tylko to co bez brokatu bo on nadal jakis taki dziwny i dopiero za 3 razem zmylam całosc ale kurcze nie wiem czy to tak ma wygladac i powiem wam z dopiero ta 3 warstwa przykryla ten brokat balam sie ze go spiluje, a moze ja za cienko nakladam tego zelupomozcie bo jakos nie moge znalezc zyczliwej osoby co by mi to wyjasnila.


na wieczku jakiegoś pudełka daj w proporcji 1:1 żel i brokat, wymieszaj dokładnie i dopiero nakładaj na paznokcie:) będzie łatwiej bo jak sie utwardzi to nie rozmarzesz po całym tipsie i nie potrzeba 3 warst żeby to zatopić

malutkaistotkaa
29-09-2009, 22:35
a ja mam pytanie uzywalyscie kiedys folii hologramowych z dekorynki??
chodzi mi o takie co przykleja sie klejem pozneij odrywa i zostajje wzorek na paznokciu
jestem ciekawa jak to wyglada na koncu:)i czy to takie latwe jak sie wydaje;p

Agnieszka Praska
30-09-2009, 09:43
agulusia idealnie, wszystko tak jak być powinno i racja nie wolno nic w między czasie działać z żelkiem, ale mam taka zagwozdkę do Was gdy robimy french i po wyjęciu z lampki okazuje się że klientka coś rozmazała, co zrobicie, żeby nie bawić się w starcie filmu dyspersyjnego ponownie piłowanie, odtłuszczanie.... jak to poprawić szybciej??

przeciagnac belikatnie bialym i coverkiem tak zeby tylko pokryc tak mi sie wydaje:D
raz mi sie to zdarzylo i wyszlo idealnie:)

Gość
30-09-2009, 11:31
agulusia idealnie, wszystko tak jak być powinno i racja nie wolno nic w między czasie działać z żelkiem, ale mam taka zagwozdkę do Was gdy robimy french i po wyjęciu z lampki okazuje się że klientka coś rozmazała, co zrobicie, żeby nie bawić się w starcie filmu dyspersyjnego ponownie piłowanie, odtłuszczanie.... jak to poprawić szybciej??
a ja nawet jeśli nie bardzo mam czas, bo cos tam to i tak wole zrobić od nowa, bo wg mnie najgorsze są poprawki, lepiejn posiedzić 10 minut dłużej, ale potem nie mam m wyrzutów sumienia:D

---------- Dodano o godzinie 10:31 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:14 ----------


Woszczurku, a jeśli używasz kamuflażu? to jak robisz?
a jesli używam kamuflażu (chyba chodzi ci o brokatowy french) to robię tak: (skopiowałam tamto i dodałam w odpowiednie miejsce cover:))


dezynfekcja,
odsunięcie skórek
matowienie
odtuszczenie
forma/ kto robi na tipsie to tips
primer
szkielet---lapma
sciąganie formy, przemywanie, wyrównanie do równści pilnikiem zeby nie było "gór i dolin"
!!teraz cover i od razu formuję linię usmiechu---->lampa!!
!!jeśli robię french z żelu to nie przemywam masy z covera tylko lekko zachaczam kolorem na mokry cover i przecieram wytartym w "cleanerze" pedzelkiem, jeśli jest to brokat to przemywam cover!! i daję cienko żel tylko na ta częśc gdzie ma być brokat (uśmiech ) na to pedzlem wachlarzem nakładam brokat,nie dotykając żelu tylko "pukając" palcem w pędzle żeby brokat sam zleciał
resztę zbędnego brokatu strząsam żeby został tylko tam gdzie ma zostać--- lampa
bez przecierania nakładam dośc gruba warstwę żelu claer budując od razu krzywiznę---lampa
optacowanie ostatecznego kształtu
nabłyszcanie---lampa
oliwka na skórki:)

kolorowy french KPK dałam tutaj http://forum.wzorki.info/zdjecia-pazurkow/188-krok-po-kroku-29.html#post61048 tu wiadać co daje najpierw:)

ciotka69
30-09-2009, 15:48
ja również zaczynam od dołu, i dociskam troszke tez po boczkach , jesli klej wyleci to sie nic nie dzieje zwsze mozna go usunac ..

a sluchajcie mam pytanko ... jak jest różnica miedzy zelem a akrylem ? poza tym ze jedno to proszek a drugie zel :P

sposób utwardzania się rozni) zel utwardza sie po włożeniu do lampy, a akryl paruje :crazy: no i łatwiej sie obrabia pazurek żelowy) A ja i tak wole akryl:przytul:

Halszka
08-10-2009, 01:32
klej w pedelku jak najbardziej a te wycisskane to sie do niczego nie nadaja,tylko sam problem z nim..

Zgadzam się :good:

Halszka
10-10-2009, 02:41
:*
ja osobiscie pare razy cyrkonie dawalam na klej... ale moj jest bialy , brzydki i cyrkonie szybko odpadaly... a teraz robie podobnie jak dziewczyny : po zbudowaniu pazurka , na warstwe nablyszczajaca daje kropke zelu jednofazowego i na to cyrkonie... do lampki i potem top coat :D

Dziękuję...skorzystam, ja na klej :good:

insane
11-10-2009, 21:28
Ja buduję szkielecik na formie, następnie nakładam jeszcze jedną cieniutką warstwę żelu przyciętą koronkę dociskam i wkładam do lampki. Zazwyczaj się trzyma. Można też przykleić. W obecnym numerze "paznokci" jest opisane, że można owinąć palec z koronką folią i tak zatapiać. Ja nigdy nie próbowałam.

katkasiek
16-10-2009, 10:10
ja smaruje wyznaczone miejsce przykładam do paznokcia i tak jakby śliznę tipsa, po czym ustawiam na odpowiednim miejscu dociskam :) w ten sposób pozbywam się powietrza :)
a co do siateczek to dzisiaj sama na sobie będę próbować i zobaczymy jak mi sie uda ;)


Ja tak właśnie robię, wtedy paznokiec jest skierowany odpowiednio, a nie tak jak niektórzy robią meeega skocznie

Co do siateczki, to na klej daję, na żelu jakoś mi mało się trzymała :)

dancia
19-10-2009, 07:13
a ja mam takie pytanko, na którą warstwę żelu wtapiać/przykleić koronkę, pracuję na żelu jednofazowym, a przy okazji mam jeszcze jedno pytanko: kupiłam piekny lakier taki mocniutki jaskrawy róż, ale po wyschnięciu jest matowy, co mam na niego położyć, sealant czy on się będzie trzymał na lakierze, czy zwykły nabłyszczacz...od niedawna robię pazurki, a jak robię to french ze zdobieniami i z lakierkami i koronkami to jeszcze nie mam doświadczenia

Agnieszka Praska
19-10-2009, 09:16
koronke to zaraz na pierwsza warstwe(szkielet) najlepiej dac, zeby pozniej sie pilnikiem nie dokopac bo bedzie nie wesolo:P

co do lakieru to zwykly bezbarwny tez da polysk;)

dancia
19-10-2009, 12:38
śliczne dzięki za pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanko: czy jeśli uzupełniam paznokcie to spiłowuję cały żel? jeśli są wtopione ozdoby to wiem, że tak, ale jeśli nie to też cały żelik?

asia
19-10-2009, 12:50
to zależy co tak naprawdę robisz, bo przy zwykłym uzupełnieniu nie trzeba spiłowywać, tylko nadajesz kształt i uzupełniasz głównie od wału, jeżeli zmieniasz ozdoby lub malujesz na nowo frencza, to piłujesz do szkieletu

Agnieszka Praska
19-10-2009, 13:12
przy odnowie tylko spolowujemy ozdoby i ogolnie dokopujemy sie do szkieletu
przy uzu=pelnieniu ja zawsze pozbywam sie nablyszczacza spilowuje zapowietrzenia , nakladam bonder, dopelniam ozdoby buduje pazurka bardzo delikatnie, opilowuje i nablyszczam

natalia268
19-10-2009, 18:53
co do koronki to jak piłuje później brzegi paznokcia to w końcu sie do niej dopiłowuje.. i pózniej nie wiem co z tym fantem zrobic? :(

asia
19-10-2009, 18:55
to najpierw ją przytnij tak żeby akurat styknęło

Gość
20-10-2009, 14:33
ja robie tak:

buduje szkielet
ściagam formę
opracowuje do równości
na tą część gzdie ma być koronka daję klej (ostatnio że nie miałam do tipsów to dałam kropelkę:porazka:) i na ten mokry klej "owijam koronkę" i trzymam ją mocno pod pazkociem tak aby dobrze dolegała.
jak klej wyschnie to zalewam cienką warstwa clearu, utwarzdzam, piłuję boki ni nic mi się nie oderwie nie spiłuje i w ogóle:)

asia
20-10-2009, 17:00
ostatnio że nie miałam do tipsów to dałam kropelkę:porazka:)


widziałaś klej do tipsów x-rated? jak to nie jest kropelka to ja jestem chiński cesarz, moim zdaniem wsystkie te kleje to to samo, płacimy za ładniejsze opakowanie..:)

natalia268
20-10-2009, 17:16
mi zostają takie strzępki nierówne od tej oronki po piłowaniu... jak zabiore sie za wtapianie koronki gdzies i nie wyjdzie to zrobie fotke i pokaze o co mi chodzi i co się robi ;]

paznokietek1000
20-10-2009, 17:18
mam to samo wiem o co chodzi, dlatego tez nie lubię jej zatapiać

Agusia_pa2
20-10-2009, 20:46
widziałaś klej do tipsów x-rated? jak to nie jest kropelka to ja jestem chiński cesarz, moim zdaniem wsystkie te kleje to to samo, płacimy za ładniejsze opakowanie..:)
Tez tak myśle :) Robią nas po prostu w bambuko :P

Etna
20-10-2009, 21:22
ja wycinam kawałek koronki jaki chcę przykleić a następnie biorę go na kropelkę akrylu i przyklejam na pazurka... potem dokładam jeszcze akrylu przy przykryć koronkę i gdy akryl zasycha, przyciskam pędzlem koronkę by nie odstawała. Działa ten sposób ale jest dość czasochłonny. Moja kumpla mówiła ze namacza koronkę w goracej wodzie i potem jest taka mięciutka i łatwo ją przykleić. nie próbowałam. :)