PDA

Zobacz pełną wersję : Bożonarodzeniowe jedzonko



unita
23-10-2009, 13:38
Ja już się rozmarzyłam,( jako że na diecie jestem to myślę o jedzeniu:D) o Świętach. Podzielcie się swoimi specjałami na ten milutki świąteczny czas.
U mnie na Wigilii króluje karp, ale odkąd u mnie są tez do drugi rok Święta wprowadziła też inne ryby, typu filet ze względu na dzieci:) Poza tym mamy rybę po grecku, sałatkę ze śledzia z papryką, ogórkiem kwaszonym i cebulą czerwoną, pierogi z kapuchą, kapustka z grzybami, zupy mamy 3(kazdy ma swoją ulubioną) grzybową , rybną i barszcz.,kompot z suszu zamienilismy na sliwkowy(wiekszości przynajmniej smakuje) i kurcze nie pamiętam co jeszcze:/: pieczemy makowiec i sernik, a 6 tygodni przed Świetami piekę piernicznki, żeby mialy czs zmieknąc. Jak mi się przypomni do dopiszę cos jeszcze, a co u was ???

rudzia1985
23-10-2009, 14:06
no ja tak bardziej roznorodnie :) za karpiem nie przepadam ale jak juz mam zjesc to go zjem, szczegolnie moja tata uwielbia karpia, z reszta wszystkie rybki lubi...z filetow rybnych robie rybe po japonsku, ktora uwielbiam mniammm :glodny:, do tego robie barszcz czerwony i uszka z kapuchom i grzbkami... :] krokieciki z grzybkami i kapusta...jak mi sie cos w trakcie robienia przypomni dobrego to tez zrobie :P w tym roku planuje robic rogaliki i moze skusze sie tez na pierniczki ( jeszcze nie robilam ) a z ciasta...nie wiem moze sernik zrobie tym razem...kto wie :) na dwie osoby to moze malo tego ale na razie nie spodziewam sie nikogo na swieta...chyba ze rodzice w koncu wpadna :D

unita
23-10-2009, 14:11
do mnie rodzice przyjada , no i moze brat, wiec troche tego jedzonka zrobimy, tym bardziej, ze moj brat w Szwecji mieszka i bardzo spragniony jest polskich przysmakow. A co do karpia, nietorzy mowia ze im nie smakuje bo szlamem smierdzi. Moj tata ma swoj sposob przyrzadzania, ze nie czuc w ogole zapachu czy smaku blota:) A jak sie robi rybe po japonsku?

natalia268
23-10-2009, 14:23
ale zescie mi narobiły apetytu... Ja uwielbiam krokiety i pierogi z kapusta i grzybami, ale mojej mamy krokiety i pierogi królują.. tylko z roku na rok czekam na pierogi i krokiety :skacze: bo takto to jej sie nie chce robic ;( (ani mi) ale sie bede obżerac ;P barszcz z uszkami tez lubie.. ogólnie nie jestem wybredna wiec zjem wszystko.. znaczy za ryba po grecku nie przepadam, ale takto inne rybki pojem mniam mniam :lol:

---------- Dodano o godzinie 14:23 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:22 ----------

Unita masz jakiś dobry i łatwy sposób na pyszne pierniczki ? ;]

unita
23-10-2009, 14:29
przepis mam , tylko musze go odgrzebac:)

zapomnialam ze go przepisalam do mojego kajeciku, oto on:
1,5 kg maki
1 kostka margaryny 250g
10 dkg smalcu
60 dkg cukru
5 jaj
3/4 szklanki kawy zaparzonej(ja daje rozpuszczalna)
1/4 szkl. mleka
4 plaskie lyzeczki sody
2 paczki przyprawy korzennej
1 lyzeczka cynamonu
2 lyzeczki kakao gorziego
1 maly sloik sztucznego miodu

Maka, soda+ przyprawe wymieszac, mleko i cukier zagotowac do rozpuszczenia,dodac margaryne, smalec, kawe,cynamon,kakao. Wszystko przestudzone dodac do maki+miod, potem dodac rozmacone jajka. Wyrobic na jednolita made w duzym naczyniu. ZOstawic na 2 dni w chlodzie, przykryte sciereczka. Potem cieniuto rozwalkowac, wykroic i piec ok 15min w temp.200stopni, trzeba uwazac zeby sie nie przypalily.:soczek:

natalia268
23-10-2009, 14:32
przepis mam , tylko musze go odgrzebac:)

to jak sie dogrzebiesz to ja poprosze:D

rudzia1985
23-10-2009, 14:35
A jak sie robi rybe po japonsku?

ryby po grecku nie znosze dlatego wole po japonsku bo lepsza w smaku :)
a rybka po japonsku to tak...gdzies mialam przepis :P

skladniki glowne

fileciki rybne ( najlepiej bez osci ) - daje na oko
sloik ogorki konserwowe ( najlepiej takie mniejsze, bo lepsze w smaku)
sloik papryki konserwowej czerwonej
cebula - na oko

ciasto ( panierka) do rybek

2 szkl. maki
1 szkl. wody
2 cale jajka
2 lyzki Vegety lub innej podobnej przyprawy

zalewa

3 szkl. wody
1 szkl, oleju
koncentrat
5 lyzek ketschupu
4 lyzki octu
3 lyzki cukru

przyrzadzanie

fileciki pokroic na mniejsze czesci ale zeby nie byly za male.
warzywa pokroic w slupki, cebule jak kto woli (ja kroje na pol i w takie cieniutkie plasterki)
skladniki ciasta wymieszac...jesli ciasto jeszcze jest rzadkie to trzeba dodac wiecej maki i Vegety
skladniki zalewy zagotowac w rondelku, powinna byc taka slodko-kwasna

rybki obtoczyc w panierce i smazyc na goracej patelni do zarumienienia, oczywiscie z obu stron ( uwaga na to zeby sie ciasto nie przykeilo do patelni) :) kilka usmazonych rybek kladziemy do miski i na to wymieszane warzywa, czynnosc powtorzyc kilkakrotnie ( warstwami), ale tak zeby na gorze zostaly warzywa...jesli miska za mala a zostalo skladnikow to mozesz to wlozyc do drugiej :)
zagotowana zalewe wlewamy na rybki z warzywami...czekamy az ostygnie i wkladamy do lodowki na 24 h...podawac zimne :)

uwielbiam ta rybke :glodny::jupi:

jak ktoras sprobuje to zycze Smacznego :)

unita
23-10-2009, 14:37
to jak sie dogrzebiesz to ja poprosze:D

juz dodalam rozwiniecie:yess:

rudzia1985
23-10-2009, 14:42
dziekujemy :*:*



zapomnialam ze go przepisalam do mojego kajeciku, oto on:

10 dkg smalcu
4 plaskie lyzeczki sody
2 paczki przyprawy korzennej


czy a w Niemczech dostane te skladniki ? :o :huh: nigdy sie nie rozgladalam za nimi wiec nie wiem :P ogolnie w DE trudno dostac takie rzeczy jakie sa dodawane do polskich dan ;( ;)

unita
23-10-2009, 14:45
smalec i sode napewno dostaniesz, nie wiem ja z przyprawa korzenna , mi mama przysyla w liscie:Dtylko smalec, taki bez skwarek:P

rudzia1985
23-10-2009, 14:47
hahahahaha...w sumie pierwsza i ostatnia paczka jaka dostalam od mamy byla w zeszlym roku :D ale moze przyprawe mi przysle w liscie :P :D musze sie jej zapytac...albo moze dostane w ruski sklepie bo sa az 2 u mnie :D
a ciasto to albo zrobie krowke albo chatke puchatka mniam...chociaz zastanawiam sie na snikersem hmmm...skladnikowo podpasi pod swieta :D

natalia268
23-10-2009, 15:04
Dziękuję :*
zaraz sobie wszystko pozapisuje

anetf
23-10-2009, 16:10
ach świeta, też się rozmarzyłam :)
u mnie na stole napewno nie może zabraknąć pierogów z kapustą i grzybami uwielbiam je :)

karolinka_zuzia1989
23-10-2009, 16:16
rudzia 1985 masz moze w poblizu gdzies edeke?? u mnie np.jest cala jedna pulka zawalona polskimi rzeczami od karpatki po bigos , przyprawy, chalwe itp itd.:D

rudzia1985
23-10-2009, 17:46
no mam az 2 sztuki...ale niczego polskiego tam nie widzialam :( ale musze posprawdzac moze akurat cos sie znajdzie...chyba sama otworze polski sklep :D

natalia268
23-10-2009, 17:50
to by było nie głupie... :D pomysl nad tym ;]

unita
23-10-2009, 17:56
w mojej edece, mozna zlozyc zamowienie i jak sie okaze ze jest popyt, to zamawiaja, tym sposobem mamy lecha i tyskie, ale bigosow jeszcze nie znalazlam:D

asia
23-10-2009, 18:13
ja uwielbiam pierogi (swojej roboty) oraz karpia w galarecie:)

unita
23-10-2009, 18:28
ja nie umiem karpia w galarecie:( poprosze dobry przepis

asia
23-10-2009, 18:43
to spytam sie teściowej, bo jem tylko ja i jej facet i on robi:)

rudzia1985
23-10-2009, 20:40
tym sposobem mamy lecha i tyskie,
taaa :huh: jak ja bym sobie wypila polskie piwko...nie obrazilabym sie za Zubra :P kurcze to chyba tylko w mojej edece sa pustki ;(
mase karemlowa do krowki musze robic sama i trace na tym 3 godziny gotowania, a pozniej kumpela mi powiedziala ze gotowa moge kupic w ruskim sklepie...oczywsice tym razem zahacze owy sklep bo chyba bede ta mase potrzebowac na swieta :D

Jade
23-10-2009, 20:49
A my robimy co roku tatar z surowego pstraga lub lososia przepyszne w razie jak sie calego nie zje co oczywiscie sie nigdy nie zdazylo to mozna usmazyc kotleciki:)

asia
23-10-2009, 21:03
nie lubię rybnego tatara:( o dziwo, bo ryby i inn ez nich produkty uwielbiam:)

szpila59
30-10-2009, 22:42
U mnie króluje takze karp :D Jest też barszczyk, grzybowa (mniam!! :D) pierogi z kapustką i grzybami,śledziki, ryba po grecku, kutia, kompocik zsuszonych owocków, różne ciasta..... mmmmmmm... już się świąt doczekać nie moge!! :D:skacze:

rudi80
31-10-2009, 20:45
no mam az 2 sztuki...ale niczego polskiego tam nie widzialam :( ale musze posprawdzac moze akurat cos sie znajdzie...chyba sama otworze polski sklep :D
rodzice mojej klientki maja polski sklep internetowy, moze tam beda mieli te przyprawe a jak nie to moze idzie u nich zamowic, wiem ze jezdza chyba raz w tyg na zakupy do szczecina:
IDEE-BEA (SHOP) (http://www.idee-bea.de/shop/)


jezeli chodzi o jedzonka u nas na wigilijnym stole to zalezy gdzie swieta spedzamy, jak u moich rodzicow w polsce to tradycyjnie moja ulubiona zupka wisniowa, karp, pierogi itd, a jak zostajemy w berlinie to idziemy do tesciowej to sa przewaznie golobki i kluski, lub kaczka czy kurczak

wercia
16-11-2009, 19:12
u mnie zwylke jest karp barszczyk z uszkami barszcz bialy z grzybkami ciasta heh ale w tym roku bedzie to moja pierwsza wigilia w domku z mezem i corka:) co polecacie na stol przygotowac??

paznokietek1000
16-11-2009, 19:21
a u mnie zawsze 12 potraw:
1+2 barszcz z uszkami
3 ryż na sypko
4 śledz w oleju
5 kompot z suszonych owoców
6 kluski z makiem
7 karpik w sosie śmietanowym z pieczarkami
8 chleb i ziemniaki w mudnurkach ( na zagryche do śledzika w oleju
9 kluski z makiem na słodko
10 kapusta z grochem
11 fasola na sypko
12 groch na sypko
i taką mamy tradycję ze wszystkiego trzeba choć troszkę spróbować a najeść się tym co się lubi, potem to co zostanie dostają nasze zwierzęta po to aby były zdrowe kolejny rok z rzędu i zawsze najedzone

szpila59
17-11-2009, 14:20
a u mnie zawsze 12 potraw:
1+2 barszcz z uszkami
3 ryż na sypko
4 śledz w oleju
5 kompot z suszonych owoców
6 kluski z makiem
7 karpik w sosie śmietanowym z pieczarkami
8 chleb i ziemniaki w mudnurkach ( na zagryche do śledzika w oleju
9 kluski z makiem na słodko
10 kapusta z grochem
11 fasola na sypko
12 groch na sypko
i taką mamy tradycję ze wszystkiego trzeba choć troszkę spróbować a najeść się tym co się lubi, potem to co zostanie dostają nasze zwierzęta po to aby były zdrowe kolejny rok z rzędu i zawsze najedzone
śledzie też dostają te zwierzaczki?? :D

Anika
17-11-2009, 18:27
A u mnie na stole wigilijnym mozna znalezc:
-karpik
- zupa grzybowa
- sledzik ( z regoly na 3 sposoby- w miodzie;w smietanie; w oleju)
- ryba po grecku
- MOJE ULUBIONE PIEROGI!!!!!;-) wSZYSTKO INNE MOZE NIE ISTNIEC ALE PIEROGI Z SEREM, NA SLODKO MUSZA BYC!;-)
- Pierogi z kapusta i grzybami
- Przynajmniej 5 rodzaji ciast( serniki, makowce itd.)
- kompot z suszonych owocow
- kutia
Tak, tak, a po swietach PEWNIE BEDE SIE TURLAC ;-)

wercia
19-11-2009, 22:28
A u mnie na stole wigilijnym mozna znalezc:
-karpik
- zupa grzybowa
- sledzik ( z regoly na 3 sposoby- w miodzie;w smietanie; w oleju)
- ryba po grecku
- MOJE ULUBIONE PIEROGI!!!!!;-) wSZYSTKO INNE MOZE NIE ISTNIEC ALE PIEROGI Z SEREM, NA SLODKO MUSZA BYC!;-)
- Pierogi z kapusta i grzybami
- Przynajmniej 5 rodzaji ciast( serniki, makowce itd.)
- kompot z suszonych owocow
- kutia
Tak, tak, a po swietach PEWNIE BEDE SIE TURLAC ;-)

heh sorki ze zapytam ale co to jest kutia?? nigdy o tym nie slyszalam:(

szpila59
20-11-2009, 10:25
heh sorki ze zapytam ale co to jest kutia?? nigdy o tym nie slyszalam:(
Nie wiesz??!! o jaaa, MUSISZ SPRÓBOWAĆ!!! :skacze:
Kutia ? Wikipedia, wolna encyklopedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Kutia)
http://okolicznosciowy.pl/wp-content/uploads/2008/12/kutia1.bmp
kutia (http://pesto.art.pl/kuchnia/slodkie/kutia.php)

asia
21-11-2009, 14:20
oj kutia jest pyszna:)

Anika
22-11-2009, 02:02
szpila59 super zdjecie. Juz niemoge sie doczekac swiat i zjesc dokladnie taka sama miche kuti!!! :)

Agusia_pa2
24-11-2009, 16:26
hehehe a widze źe u was nie ma zupki rybnej z głów....mniaaaaam i tylko na święta ja jemy raz w roku z grzankami!!! pycha!!! Oprócz tego karpik itp

unita
24-11-2009, 16:50
no jak, u mnie jest. Ulubiona zupa mojego synka:D

paznokietek1000
24-11-2009, 17:30
u mnie ani zupki ani kutii, ale za to kluski z makiem kompot z suszonych owoców

asia
25-11-2009, 00:53
dla mnie zupka rybna na wigili to nowość:) fajna tradycja bo bardzo lubię:D

tusia
25-11-2009, 12:51
u mnie zawsze jest 12 potraw ale ja najbardziej lubię barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, kluski z makiem i rybę z pieczarkami:D

majkarodzik
04-12-2009, 22:25
Dziewczynki poratujcie mnie, bo mojego meza udusze:) niestety wyrzucil mi moj zeszyt::(
Potrzebuje sprawdzonego przepisu na chlebek domowy orkiszowy.

libres
12-12-2009, 20:59
Ja zaliczam co roku dwie wigilie, zgodnie z polską tradycją 12 potraw musi być. My schodzimy się z resztą rodzinki i każdy przygotowuje jakąś potrawę. Ja robię roladki z ryby i przeważnie jakąś sałatkę.
Jak większość uwielbiam pierogi z grzybami a najbardziej lubiłam pierogi mojej babci ale niestety w tym roku już ich nie będzie:/:;(

insane
13-12-2009, 16:14
A ja zawsze każe Mamie piec Mazurka bez względu na święto :D No i ma dodatkową robote przez moje zachcianki:)

aga
21-12-2009, 11:01
Pieczecie na święta pierniczki?:) bo ja tak ale zgubiłam zeszłoroczny przepis:( może macie jakiś sprawdzony??

Natii
21-12-2009, 12:00
ja mam fajny przepis ale na piernik,niestety na ciasteczka pierniczki nie za bardzo

Elizabeth76
21-12-2009, 17:12
A moze któraś z was ma przepis na makowca japońskiego:)kiedyś go piekłam ale to było bardzo dawno temu :D gdzies zgubiłam przepis ,a chętnie bym go upiekła na święta

natalia268
21-12-2009, 21:02
a czym sie rozni japonski od zwyklego ?;P

Ja bym chciała zrobic zwykłego makowca... ale mama mowi ze sie trudno robi i zebym poszukała łatwego przepisu.. a skad mam wiedzie ktory latwy ;P i ze ona nie umie zrobic..to tak pomyslałam ze moze ja bym sprobowała dla Niej zrobic.. ale ciarno to widze ;]

kasiasssss
21-12-2009, 22:44
kiedys jadlam i pieklam makowiec bez spodu, z sama warstwa makawa pycha,teraz pieke tylko sernik z polewa tofii,pierozki z jablkami i rogaliki drozdzowe

Elizabeth76
22-12-2009, 10:03
a czym sie rozni japonski od zwyklego ?;P

Ja bym chciała zrobic zwykłego makowca... ale mama mowi ze sie trudno robi i zebym poszukała łatwego przepisu.. a skad mam wiedzie ktory latwy ;P i ze ona nie umie zrobic..to tak pomyslałam ze moze ja bym sprobowała dla Niej zrobic.. ale ciarno to widze ;]


to jest ciasto wypiekane w całosci z masy makowej i pieczone na dużej blaszce pyszne a zwykły robi sie roladę z ciasta drozdzowego i nadziewa masą makową

Natii
22-12-2009, 10:11
albo na spodzie cisto masa i na góre ciasto,bez bawienia się w rolady ;)

Chocolata
22-12-2009, 10:17
Nie chcialo mi sie przepisywać wiec wklejam :]
13273
Robię pierwszy raz w zyciu, wiec proszę trzymać kciuki:]

tusia
22-12-2009, 23:39
.......Robię pierwszy raz w zyciu, wiec proszę trzymać kciuki:]

wyszedł?:D???????

goslava
24-12-2009, 11:11
zupa sledziowa

sledzie solone (z mleczem)
cebulka
smietana
sol pieprz odrobina cukru
ocet

sledzie moczymy, mlecz rozcieramy z odrobina cukru i ciut wody, cebulke kroimy w talarki, jak juz sie sledziki odmocza z tej najgorszej soli sciagamy z nich skore, porcjujemy, dodajemy cebule, zalewamy przegotowana zimna woda, pieprz, ocet i na sam koniec zaprawiamy smietana (musi postac przynajmniej ze 2 h w chlodnym miejscu zeby przeszlo).....podajemy na zimno z goracymi zmiemniaczkami..........normalnie PYYYYYCHA

Chocolata
24-12-2009, 11:12
Wyszedł choć prawie mi z blaszki uciekł:] Musze na następny raz na duzej piec. A tu macie przepis na ciasto marchewkowe.. w ciut innej wersji niz roie bo przepis zapodzialam ale mysle ze rownie dobre wyjdzie.. U mnie znika ono ze stolu jako pierwsze.
CIASTO MARCHEWKOWE
SKŁADNIKI: 4 jajka, 200 g cukru, 2 łyżki kirschu (lub ciepłej wody, lub soku cytrynowego), 1/2 łyżeczki cynamonu (lub przypraw do piernika), otarta skórka z 1 cytryny, 250 g mielonych orzechów laskowych, 250 g marchewki startej na drobnych oczkach, 1 szczypta soli, 3-4 łyżki maizeny (lub mąki) 1 łyżeczka proszku do pieczenia

SPOSÓB WYKONANIA: Żółtka ubić z cukrem, dodać kirsch, cynamon i skórkę z cytryny; następnie dodać marchew i orzechy, dobrze wymieszać. Białka ubić na sztywną pianę ze szczyptą soli. Dodawać po trochu do marchewkowej masy, na przemian dosypując też trochę mąki wymieszanej z proszkiem i delikatnie mieszając. Wlać masę do natłuszczonej tortownicy; wstawić ciasto do nagrzanego do 100°C piekarnika (na ten niższy, nie na środkowy poziom), podwyższyć temperaturę do 180°C i piec ok. 50 min. Jeszcze ciepłe ciasto można udekorować mieszając 200 g cukru pudru z 1 białkiem i 1 łyżka kirschu (lub bez białka, tylko dodając kirschu, lub tylko z sokiem cytrynowym np.); należy otrzymać gładką, dosyć gęstą masę a następnie, na polukrowanym cieście układamy marcepanowe marchewki.

paznokietek1000
24-12-2009, 18:11
Nigdy w życiu tego nie jadłam

Chocolata
28-12-2009, 12:41
Jak jeszcze nie robilyscie marchewkowego wg przepisu ktory wczesniej podalam..to nie róbcie:]Tu daje starszy,wyprobowany i o niebo lepszy przepis
Ciasto marchewkowe - składniki
5 jajek
szklanka cukru
1 i 1/3 szkl oleju
łyżeczka sody
łyżeczka proszku do pieczenia
2 i 1/2 szkl mąki
łyżeczka cynamonu
4 szklanki tartej marchewki
2 startych kwaśne jabłka
łuskane orzechy włoskie
Ciasto marchewkowe - sposób przygotowania

Jajka ubić z cukrem, dodać olej, sodę, proszek, cynamon i powoli mąkę. Potem dodawać po trochu marchewkę i mieszac dalej drewnianą łyżką. Na końcu łuskane orzechy(posiekane nożem) i starte jabłko. Piec ok godziny w 190 stopniach.Blache wysmarowac olejem i wylozyc natłuszczonym pergaminem bociasto lubi przywierac.

p/s Ja często zmieniam proporcje i daję 3 szkl marchwi i jedną szklankę jablek. Wychodzi bardziej mokre i dłużej smakuje;) Cynamonu nie musisz zalowac;) wychodzi wtedy takie "piernikowe".
Pycha!

asia
28-12-2009, 20:31
a ja sie nie dowiedzialam jak sie robi rybe w galarecie, tesciowa w kuchni wszystko robila my tylko jedlismy, w domu u siebie bede robic w tym tygodniu piernika, robiłyście w końcu ciasteczka piernikowe?

aga
28-12-2009, 21:39
tak ja robiłam:)
z tego przepisu Wielkie Żarcie - Przepis - Pierniczki pyszne (http://www.wielkiezarcie.com/recipe290.html)

asia
28-12-2009, 23:38
bede probowac slinka mi cieknie na sama mysl..:D

total
17-12-2010, 13:45
to ja Wam podam przepis na rogaliki postne ( nawet jajek tam nie ma )
-20 dkg marchwi
-2 szkl mąki
-1 łyżeczka proszku do pieczenia
-1 margaryna
marchew zetrzeć na bardzo drobnej tarce , mąkę połączyć z margaryną i proszkiem ,dodać marchew zagnieść ,włożyć do lodówki
u r w a ć 1/3 ,rozwałkować na okrągły placek ,przekroić na 8 ( taka gwiazda ),na każdy kawałek dać łyżeczkę marmolady ( pyszna jest z biedronki różana ),zawinąć w rogaliki ,
piec 50 min w 180 stopniach
trzeba je zacząć już robić ,bo najlepsze są cieplutkie ,albo jak już ostygną ,to muszą parę dni poleżeć - smacznego :)

plushak
17-12-2010, 14:05
Kotlet.tv – przepisy kulinarne ze zdjęciami i filmami (http://kotlet.tv/)
Kopalnia jedzenia, pomyslów i kalorii :P

Tosiaczek
17-12-2010, 14:28
Plusia świetne to masz ;D

xsunnyolciax
18-12-2010, 13:25
Ja jestem niejadek i we mnie jak ktoś coś wciśnie do zjedzenia to nobel dla niego :D Ale tą stronkę to chyba mamie po cichu podrzucę, bo co nie co wygląda całkiem zjadliwie :D :D

Jade
18-12-2010, 19:48
Polecam ciasto marchewkowe naprawde pyszne,ja mam troche inny przepis.Tu w uk jest bardzo popularne i najlepiej jezeli na wierzchu jest duza ilosc lukru.A mam gdzies jeszcze przepis na ciasto czekoladowe z buraczkami ale to jeszcze niesprawdzilam chociarz buraczki lubie,hihi

Jade
27-12-2010, 23:34
Dzisiaj z racji ze zostalo mi sporo chleba tostowego bialego postanowilam zrobic orange bread pudding.
Wysmarowalam glebokie naczynie szklane maslem,pokroilam kilkanascie kromek chleba na cztery czesci,kilka kawalkow wlozylam do naczynia na wierzch posypalam rodzynkami i na to kolejna warstwe chleba.W jednym garku rozgrzalam 600ml mleka,25g cukru,lyzeczke cynamonu i lyzeczke olejku waniliowego.Mleko ma byc podgrzane.W osobnym naczyniu wymieszac 4 jajka,sok z jednej pomaranczy i starta skorke.Cieple mleko wymieszac z mieszanka jajek i soku.Wylac miksture na chleb tak odstawic na 10 min.Po tym czasie wstawic do piekarnika nagrzanego 170 stopni na 30-40 minut.Jesc na cieplo. Nam smakowalo:)