PDA

Zobacz pełną wersję : Jak się zareklamować / ulotki / wizytówki



Strony : [1] 2

zizia
07-09-2009, 11:14
RATUNKU Dziewczyny pomóżcie. Muszę zrobić sobie ulotki o robieniu pazurków i nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać. mój mózg się wypalił.;(;(;(;( może wy macie jakieś pomysły. ratujcie.;(;(;(

nikol2003
07-09-2009, 11:20
zizia ja mam taki sam problem :(:przytul:

zizia
07-09-2009, 11:27
miło myśleć że nie jestem sama:*:*:*:*

Jade
07-09-2009, 11:57
Ja tez i to po angielsku musze,brak pomyslu:(

zizia
07-09-2009, 11:58
ja mam nadzieje że ktoś nam coś wymyśli i pomoże.;(;(;(;( może któraś z dziewczyn co pracuje w salonie albo ma swój salon nam pomoże coś zrobić.:):):):)

nikol2003
07-09-2009, 12:04
nono moze ktos nam podsunie jakis pomysl fajny :(

unita
07-09-2009, 12:07
Proponuje wam skorzystac z firmy poligraficznej np na allegro, tu macie przykladowa Ulotki A6 1250 szt CMYK kreda 170g Projekt GRATIS (724048569) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item724048569_ulotki_a6_1250_szt_cmyk_kreda_170g_p rojekt_gratis.html)

wydaje mi sie niedrogo i jest z projektem, a przeciez i tak musialybyscie za wydruk zaplacic, wiec moze lepiej skorzystac z takiej oferty

Anna Kosińska
07-09-2009, 13:08
wszystko pieknie ladnie ale nie jet tak latwo, bo pojscie do firmy poligraficznej nie jest wcale takie tanie..
co najmniej zaczynaja od 1000ulotek bo jak mnejsza ilosc ne chce im sie tego robic poniewaz z matryca gdzie wszystko ustawiaja jest wiele pracy i sie im nie oplaca...
koszt okolo 300stowek jak nie lepiej zalezy to od wielkoci ulotki co ma byc na niej umieszczone,czy ma byc w kolorze...
wiec jak chodzi wam o noormalne ulotki to wydrukujcie obie w domu a jesli chcecie projekt takiej ulotki napiszcie do Mnie na pw co mniej wiecej mialo by byc na niej umieszczone ...to pomoge...Jade i Ty jak masz problem po angielsku rowniez Ci pomoge jesli chcesz...

Patii
07-09-2009, 13:14
kochane na kiedy potrzebujecie te ulotki??

ja jestem w stanie wam je zaprojektowac zrobic itp, tylko ze drukowac trzeba, czego juz wam nie moge zrobic...

jezeli cos to piszcie PW, albo najlepiej smsa albo dzwoncie do mni :)) to moj numer :))Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu jakby co to dajcie znac :)

donna69
07-09-2009, 13:33
wooooooooow,

to ja tez bym skorzystala z propozycji.tylko mi bedzie lepiej na maiiila-hi,hi,hi,hi
napisze PN-ka i dam namiary

unita
07-09-2009, 13:35
wszystko pieknie ladnie ale nie jet tak latwo, bo pojscie do firmy poligraficznej nie jest wcale takie tanie..
co najmniej zaczynaja od 1000ulotek bo jak mnejsza ilosc ne chce im sie tego robic poniewaz z matryca gdzie wszystko ustawiaja jest wiele pracy i sie im nie oplaca...
koszt okolo 300stowek jak nie lepiej zalezy to od wielkoci ulotki co ma byc na niej umieszczone,czy ma byc w kolorze...
wiec jak chodzi wam o noormalne ulotki to wydrukujcie obie w domu a jesli chcecie projekt takiej ulotki napiszcie do Mnie na pw co mniej wiecej mialo by byc na niej umieszczone ...to pomoge...Jade i Ty jak masz problem po angielsku rowniez Ci pomoge jesli chcesz...

ta oferta ktora znalazlam jest za 99zl + przesylka, wiec chyba nie tak drogo;)

Anna Kosińska
07-09-2009, 13:41
moze byc cena 99zl ale pytanie za ile sztuk...??

donna69
07-09-2009, 13:42
ta oferta ktora znalazlam jest za 99zl + przesylka, wiec chyba nie tak drogo;)

wiesz co,ale mi sie wydaje ze ta cena to jest tylko na ich juz gotowe ulotki.
jesli chcesz swoje zdjecia w nie wsadzic to napewno podwyzsza cene.bo musza przerabiac-tak mi sie bynajmniej wydaje.

zizia
07-09-2009, 13:44
niestety kochana to jest cena tylko za projekt.:(:(:(

unita
07-09-2009, 14:09
Rany.... to jest 1250 szt ulotek dwustronnych kolorowych formatu A6, na papierze kredowym blyszczacym o gramaturze 170g/m2. Do tego projekt jest gratis:]

Tonija
07-09-2009, 14:12
Na pewno ładniej/profesjonalniej takie ulotki by wyglądały niż drukowane własnoręcznie na zwykłym papierze a 1250 ulotek to na dlugo raczej starczy :)

Anna Kosińska
07-09-2009, 14:17
Rany.... to jest 1250 szt ulotek dwustronnych kolorowych formatu A6, na papierze kredowym blyszczacym o gramaturze 170g/m2. Do tego projekt jest gratis:]




Jesli tak to wyglada to ok sprawa przedstawia sie super...

zizia
07-09-2009, 14:19
ja jednak skorzystam z propozycji ani. :*:*:*:*

unita
07-09-2009, 14:27
To juz twoj wybor Izka, Ania napewno zaprojektuje sliczna ulotke:P, to byla tylko propozycja:D

zizia
07-09-2009, 14:33
wiem. ale skoro mam papier i drukarkę to poco mam płacić. wole te pieniążki wydać na zele lub akryle.a za propozycje jeszcze raz dziękuje.:*:*:*

asia
07-09-2009, 14:44
ja sobie zrobiłam zdjęcie pazurków, obrobiłam nieco i użyłam jako tła. na to narzuciłam już napisy

Gość
07-09-2009, 15:59
ja sobie sama zaprojektowałam taką ale jak zaniosłam do znajomego który miał mi je wydrukować (do ma drukarnie takich rzeczy i robi ulotki wizytówki banery ulotki na wybory klendarze i inne bajery) to sie śmiał z tego dzwoneczka;P
powiedział ze to jak dla dzieci

ma mi zrobić te co sobie zaprojektowalam ale bez dzwoneczka:)

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

zizia
07-09-2009, 16:05
woszczurku super.a ten dzwoneczek pasuje. bo dodaje efektu czarowania. że z niczego robisz coś pięknego.:]:]:]:]

nikol2003
07-09-2009, 17:31
wszystko pieknie ladnie ale nie jet tak latwo, bo pojscie do firmy poligraficznej nie jest wcale takie tanie..
co najmniej zaczynaja od 1000ulotek bo jak mnejsza ilosc ne chce im sie tego robic poniewaz z matryca gdzie wszystko ustawiaja jest wiele pracy i sie im nie oplaca...
koszt okolo 300stowek jak nie lepiej zalezy to od wielkoci ulotki co ma byc na niej umieszczone,czy ma byc w kolorze...
wiec jak chodzi wam o noormalne ulotki to wydrukujcie obie w domu a jesli chcecie projekt takiej ulotki napiszcie do Mnie na pw co mniej wiecej mialo by byc na niej umieszczone ...to pomoge...Jade i Ty jak masz problem po angielsku rowniez Ci pomoge jesli chcesz...

annamon79 czy ja tez moge sklorzystac z Twojej oferty??:wstydek:

Jade
07-09-2009, 21:43
ja jednak skorzystam z propozycji ani. :*:*:*:*

Wlasnie poczytalam troszku i zaraz napisze do Ani:)dziekuje serdecznie,wlasnie mi chodzi o sama tresc bo wydrukowac to niema problemu :*

nieszkam78
08-09-2009, 10:18
Jade ulotki to fajna sprawa, możesz porozwieszać i wogóle - poniżej daję linka do holenderskiej strony - robią wizytówki - wzory masz podane wybierasz sobie jakiś i układasz w swoją wizytówę. Możesz wybrać darmowe wzory i za 250 szt zapłacisz tylko za przesyłkę 7 € albo dolarów. Są wzory i droższe - ja mam taką (zdjęcie niżej) od nich wizytóweczkę i za 500 szt zapłaciłam 40 € :skacze: ponadto dają Ci stronkę internetową, gdzie możesz zamieścić swoje prace - stronka za pierwszy miesiąc za free potem 5 € miesięcznie

www.vistaprint.com (http://www.vistaprint.com)

Jade
08-09-2009, 10:28
Dzieki ale niema linka:(a jak to sie ma do funtow???

---------- Dodano o godzinie 09:25 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:24 ----------

dziekuje juz jest:)

---------- Dodano o godzinie 09:28 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:25 ----------

bardzo ladne:)tylko jest male ale..brak kursu jeszcze:(

iwa1223
08-09-2009, 11:30
woszczurku świetnie to zaprojektowałaś i też jestem tego znadnia co zizi, przynajmniej takie pierwsze wrażenie odniosłam... magia... :]

nieszkam twoja wizytówka też jest suuuper... :)

nieszkam78
08-09-2009, 12:01
[quote=Jade;56477]Dzieki ale niema linka:(a jak to sie ma do funtow???

różnica jest nieznaczna - bo jesli zapłacisz im kartą to automatycznie samo przelicza :) ale, żebyś się nie zamartwiała to daję ci ich llinka dla brytyjskich klientów i tu masz w funtach :skacze:

http://www.vistaprint.co.uk

poza tym w listwie masz opcję - wybierz kraj i możesz sobie u nich zrobić wizytóweczkę i masz wszystko w swoim języku i walucie :D

Proszę upezejmie - dla dziewczyn w Polsce :przytul:

http://www.vistaprint.pl

nieszkam78
08-09-2009, 12:12
Taką wizytówkę uzupełniacie sobie same na ich stronie i edytujecie jak się wam podoba, a za tą akurat zapłacicie 27.99 zł za 250 szt :skacze:

Gość
08-09-2009, 12:29
qrcze!! moja ulotka przy ulotce nieszkam to dziecinada, tylko własnie moja koncepcja opierała się na:
"czary mary niechaj zniknie pazur szary,
niechaj będzie kolorowy,
piekny równy, odlotowy"

czyyyyyy coś w ten deseń

nieszkam78
08-09-2009, 13:00
qrcze!! moja ulotka przy ulotce nieszkam to dziecinada, tylko własnie moja koncepcja opierała się na:
"czary mary niechaj zniknie pazur szary,
niechaj będzie kolorowy,
piekny równy, odlotowy"

czyyyyyy coś w ten deseń



Woszczurku Twoja uloteczka jest cacy:skacze: naprawdę niezła bo raczej niespotykana:good:
A tu w tej zapyziałaj Irlandii nie muszę takich robić - wystarczy, że mam swoje zrobione pazurki i babkom gały wyłażą - bo one tu tylko frencza znają :o w sklepach się pytają jak płacę - gdzie takie paznokcie robią?? i patrzą mi na ręce jak sroki w gnat!!:D a ja im wizytóweczkę i już :skacze:

Gość
08-09-2009, 13:03
Woszczurku Twoja uloteczka jest cacy:skacze: naprawdę niezła bo raczej niespotykana:good:
A tu w tej zapyziałaj Irlandii nie muszę takich robić - wystarczy, że mam swoje zrobione pazurki i babkom gały wyłażą - bo one tu tylko frencza znają :o w sklepach się pytają jak płacę - gdzie takie paznokcie robią?? i patrzą mi na ręce jak sroki w gnat!!:D a ja im wizytóweczkę i już :skacze:

ty to masz szcęście!!

iwa1223
08-09-2009, 15:38
woszczurku z takimi zaklęciami to nic dziwnego że takie śliczne pazurki robisz...:D

Chanti25
08-09-2009, 17:56
No to ja dam moja ulotkę tylko pierwsza cześć jest Wam nie potrzebna-może się przyda ;) a może mi podpowiecie co zmienić, bo jeszcze do druku nie poszły ;)
8099

Gość
08-09-2009, 18:42
No to ja dam moja ulotkę tylko pierwsza cześć jest Wam nie potrzebna-może się przyda ;) a może mi podpowiecie co zmienić, bo jeszcze do druku nie poszły ;)
8099

ja bym dodała jakies zdjątko paznokci żeby bylo wiadomo czego ulotka dotyczy,(nie chce tu się wymadzrać czy coś) ale jak sie spojrzytak mimochodem to sam tekst... tak jakoś "pożyczkowo" myslę że zdjęcie dłoni poprawi i przykłuje uwagę:good:

albo zdjęcie salonu, czy szyldu czy coś co bedzie sie kojarzyło z usługa jaką wykonujesz:)

aga
08-09-2009, 18:46
ja bym dodała jakies zdjątko paznokci żeby bylo wiadomo czego ulotka dotyczy,(nie chce tu się wymadzrać czy coś) ale jak sie spojrzytak mimochodem to sam tekst... tak jakoś "pożyczkowo" myslę że zdjęcie dłoni poprawi i przykłuje uwagę:good:

to samo miałam napisać... przydało by się jakieś zdjęcie, bo jak sie spojrzy na ulotkę(bo nie każdemu chce się czytać co jest na ulotce tym bardziej jak zawiera dużą ilośc tekstu) to nie wiadomo czego ona dotyczy a jak będzie jakieś zdjęcie to od razu będzie wiadomo:)

Chanti25
08-09-2009, 19:02
Tak właśnie myślę ze za dużo tekstu ... Musze skrócić i dodać zdjęcia ;) Jak zmienię to pokaże-co ja bym bez Was zrobiła :* :* :* Dziękuje :* :* :*

asia
08-09-2009, 21:37
chanti super i też obstawiam za fotką:) dałabym taką ledwo widoczną zeby ulotka była przejrzysta. tekst jest taki fajny ze możesz go użyć do jakiejś innej reklamy, internetowej czy gazetowej, super to wymyśliłaś!!:)

Chanti25
08-09-2009, 21:46
Dziękuje Wszystkim za cenne porady, jak macie jeszcze jakieś to poproszę ;) :*

samaron
08-09-2009, 22:45
Dziękuje Wszystkim za cenne porady, jak macie jeszcze jakieś to poproszę ;) :*

Poza zdjątkami, o których pisały dziewczyny to rzuciło mi się w oczy zbyt liczne użycie zwrotu "takie jak", "jak i".
Zmieniłabym troszku tę część: Dla Kobiet (...), a tryb życia nie pozwala im na codzienną ich pielęgnację (...)
nie stylistyczne wyrażenie wprowadza pewien nieład w dosyć długim zdaniu. W takiej ulotce lepiej operować hasłami, które klientka łatwo zapamięta i nie weźmie ich do siebie. Tutaj "przyswoi" sobie, że to Ona nie umie zadbać o paznokcie, a chodzi o to, żeby udała się do profesjonalisty po fachową usługę...

Mam nadzieję, że nie jest to obraźliwe, pracowałam przy konstruowaniu i korekcie ulotek dla pacjenta w lekach, więc mam takie zboczenie zawodowe...

barbara_kawka
12-09-2009, 23:31
Taką wizytówkę uzupełniacie sobie same na ich stronie i edytujecie jak się wam podoba, a za tą akurat zapłacicie 27.99 zł za 250 szt :skacze:
oj kochana i w Polsce niestety nie wyglada to tak kolorowo ... za taka cene to oferuja zwykly papier i bez drugiej strony ... projektowalam sobie u nich na stronce wizytowke ... w pierwszej czesc podsumowania pokazalo mi 75 zl... a na ostatnim etapie 173 !! no do przesady ... ok gdyby mi od razu taka cene podali ... zamowilabym , ale nie nawidze robienia ludzi w tak zwanego CH***!! za 500 sztuk moze i nie drogo ale po co najpierw pisza tak a pozniej inaczej ... to zraza ludzi do nich.

---------- Dodano o godzinie 23:31 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:27 ----------


No to ja dam moja ulotkę tylko pierwsza cześć jest Wam nie potrzebna-może się przyda ;) a może mi podpowiecie co zmienić, bo jeszcze do druku nie poszły ;)
8099


kochana wydaje mi sie ze grafika ok ;) ale co do tekstu ... ulotki powinny byc bardziej zwiezle ... krotkie a tresciwe zdania ... hm troszke mi sie to u ciebie wszystko zlewa... za duzo tekstu... bardziej jesli o mnie chodzi dotarlo by do mnie cos w formie myslnikow ... chyba wiesz o co mi chodzi ?? ;>

Chanti25
13-09-2009, 10:01
Jesteście cudowne-bardzo dziękuje za wszystkie rady... i na pewno z nich skorzystam ;) i pokaże co stworzyłam.

barbara_kawka
13-09-2009, 12:39
ciesze sie ze nie potraktowalas moich uwag jako glupich i bezpodstawnych ;) milo ze wazne dla ciebie nasze zdanie :)

Chanti25
04-10-2009, 20:35
A co powiecie o takiej ulotce? Tylko na dole będzie jeszcze zdjęcie salonu w środku , chyba dwa ujęcia ;)
9617

Chanti25
04-10-2009, 20:46
Proszę o szczere wypowiedzi ... ;)

stella
04-10-2009, 20:50
chanti, mi sie bardzo podobala pirwsza ulotka pomimo dlugiego textu , fakt ze brakuje tam fotki aby bardziej przyciagnelo oczko ale czytajac szczegoly uslug zawsze ktos o czyms dla siebie pomysli przynajmniej JA, ta druga rowniez jest fajna, krotka czysta wszystko co trzeba, mi ona podchodzi pod szybka reklame,
kochana ja lubie pierwsza tylko bardziej bym ja uwdziecznila !!! powodzenia !!!

Chanti25
04-10-2009, 20:57
Acha i będzie adres i nr telefonu i może jeszcze godzina ;)
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

asia
04-10-2009, 21:22
a mi się ta, jako ulotka, bardziej podoba i dla mnie to nawet zdjęcie tu niepotrzebne, chyba że na drugiej stronie:) ta jest dla mnie prosta zrozumiała i z gustem

Gość
04-10-2009, 21:23
Acha i będzie adres i nr telefonu i może jeszcze godzina ;)
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


A co powiecie o takiej ulotce? Tylko na dole będzie jeszcze zdjęcie salonu w środku , chyba dwa ujęcia ;)
9617
no teraz lepiej tylko jeszcze "fotki przewodnie" czyli jakieś stanowisko pazurkowo-fryzjerskie czy coś, żeby na pierwszy rzut oka było wiadomo, bez czytania czego dotyczy sługa:)

Chanti25
04-10-2009, 23:04
Dzięki dziewczyny za pomoc-jesteście na wagę złota :*
Woszczurku dokładnie chcę dać dwa zdjęcia-jedne stanowisk fryzjerskich, a drugie stanowiska paznokci... tylko kończą meble montować i inne roboty... mam teraz meksyk-wszystko muszę dopilnować...

asia
04-10-2009, 23:11
raczej radość:):):)

samaron
05-10-2009, 09:37
Bardzo fajna, tylko ja zamieniłabym "odsprzedaż" na zwykłą "sprzedaż"...

Gość
06-10-2009, 09:33
Bardzo fajna, tylko ja zamieniłabym "odsprzedaż" na zwykłą "sprzedaż"...
no masz... takie wielki litery, a ja tego nie zauważyłam:lol:

milenka_olsztyn
08-10-2009, 19:27
a ja też mam pytanko czy do Ani można się jeszcze zgłosić??

Eversun
23-10-2009, 14:47
W tym dziale jest dużo wątków odnośnie zakładania salonu, myślę,że przyda się też jakiś odnośnie reklamowania. Część z Was może się orientuje, że na blogu firmowym prowadzimy ankiety dla osób które mają swój salon, lub planują go otworzyć. Często okazuje się, że osoby zainteresowane tym biznesem, albo już w nim pracujące nie zdają sobie sprawy z roli reklamy. Poza tym sprawy nie ułatwia to, jak postrzegane jest słowo reklama: kojarzy się wielu właścicielom oczywiście ze znacznymi wydatkami. Proponuję więc wątek, w którym dyskutować będziemy o tańszych sposobach na pokazanie światu, że oto nasz salon już działa i zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z oferty.

W bardzo dużym skrócie, już otwierając salon warto pomyśleć o:


ulotkach i plakatach
stronie internetowej lub blogu
reklamie w katalogach branżowych
ogłoszeniu na stronie lokalnej miasta
zorganizowaniu niewielkiej imprezy inauguracyjnej
budowaniu bazy potencjalnych klientów
karcie stałego klienta i programie lojalnościowym

Ulotki i plakaty - wydrukowanie 2000 ulotek może kosztować ok. 100zł. Przydałoby się zatrudnić kogoś do ich roznoszenia, ale jeśli chcemy zaoszczędzić to oczywiście zorganizujemy coś takiego we własnym zakresie. Może nawet będzie lepiej, bo komu jeśli nie nam samym zależy, żeby te ulotki trafiły do rąk zainteresowanych osób. Dbamy więc o to, by ulotki zostały rozdane w ruchliwych miejscach, gdzie łatwo spotkać osoby zainteresowane pielęgnacją, które stać na wizytę w salonie. Dużo takich osób możemy znaleźć w centrum, przed galeriami, bankami, etc. Fajnie, gdy możemy zostawić ulotki np. w zaprzyjaźnionym zakładzie fryzjerskim, klubie fitness, czy drogerii. Ulotka musi być atrakcyjna wizualnie, jak i pod względem treści, dlatego warto wyposażyć ją w kupon rabatowy na wybrany zabieg. Wówczas zwiększamy zainteresowanie klienta ulotką i łatwiej jest mierzyć skuteczność tej metody. Plakaty dobrze by było wywiesić na witrynie, jak i na witrynach zaprzyjaźnionych sklepów i punktów usługowych.

Strona www lub blog - Projekt strony www może być dość drogi, ale już założenie bloga jest dziecinnie proste i darmowe, a na nim również możemy opowiedzieć o salonie, promocjach, założyć galerię salonu i prowadzić dialog z potencjalnymi klientkami. Blogi mają tę zaletę, że są bardzo lubiane przez wyszukiarkę google, nadając stronie adekwatny adres i tytuł możemy zatem zwiększyć swoje szanse na odnalezienie naszej oferty przez klienta. Niezależnie od tego czy decydujemy się na stronę, czy bloga, ważna jest estetyka. Czyli delikatne, stonowane kolory, wyraźna czcionka, przejrzysty szablon - żadnych agresywnych, intensywnych kolorów, czy męczących czcionek. Ważna jest też galeria, więc jeśli nasz salon jest bardzo estetyczny to warto pokazać to na blogu. Wielu ludzi to wzrokowcy, gdy widzą coś ładnego to szybciej się tym zainteresują niż wówczas gdy oglądają stronę zrobioną bez wyczucia, ze zdjęciami rodem z salonu sprzed X lat, gdy jeszcze nie było takiej konkurencji.

Reklama w katalogach branżowych - wielu klientów właśnie w ten sposób szuka interesujących ich usług w danym mieście. Część katalogów oferuje darmowe wpisy, więc warto to wykorzystać i umieścić w nich wizytówkę swojego salonu.

Ogłoszenie na stronie www miasta - jeśli istnieje taka możliwość, jest to bardzo atrakcyjne miejsce pod reklamę, bo czytelnicy takiej strony to osoby z naszych okolic, a więc potencjalni klienci. Jeśli ogłoszenie kosztuje nawet parę złotych, warto je wykupić - to jedno z tych miejsc, gdzie info o salonie koniecznie powinno się pojawić.

Organizacja imprezy inauguracyjnej - jeśli chcemy narobić wokół salonu trochę szumu, to warto reklamować otwarcie właśnie imprezą powitalną, z zabiegami pokazowymi, próbkami i darmowym doradztwem. Zawsze przyjdzie trochę osób, część może zapisze się na wizytę. Spotkanie możemy relamować na ulotkach, plakatach, stronie, czy blogu, warto napisać na forum miasta no i oczywiście puścić informację do ludzi - niech znajomi mówią znajomym, a co.

Baza potencjalnych klientów - może być dla nas ważna później, gdy już rozkręcimy salon. Fajnie jest mieć namiary na osoby potencjalnie zainteresowane i wysyłanie im ofert specjalnych, informacji o promocjach, aby podtrzymywać ich zainteresowanie salonem. Dobrym sposobem jest wysyłanie smsów, albo newsletter na stronie. W pierwszym przypadku prosimy zainteresowane osoby o nr telefonu, pytając, czy chcą otrzymywać takie informacje, w drugim informujemy o możliwości zapisania się na darmowe informacje o ciekawych ofertach.

Karta stałego klienta i program lojalnościowy - czyli coś, co w pewnym stopniu będzie zapobiegać odchodzeniu naszych klientów do konkurencji. Karta powinna upoważniać do atrakcyjnych zniżek na wszystkie, lub na wybrane zabiegi - a najlepiej na jedno i drugie, np. 5% na wszystkie i 10% na 2 wybrane. Program lojalnościowy mógłby natomiast umożliwiać dodatkowe zniżki lub gratisy osobom, które do odwiedzenia salonu zachęcą koleżanki. Oczywiście całość zniżki nie powinna przekraczać ustalonego pułapu, żeby potem nie okazało się, że niektórym świadczymy zabiegi za darmo ;)

To tyle, zapraszam do dyskusji na temat Waszych sposobów na reklamowanie salonu. Mam nadzieję, że te informacje się Wam przydadzą.

Chanti25
25-10-2009, 22:40
No i w końcu powstała ulotka ale tylko do reklamy w telewizji , bo jutro dopiero dostane projekt tych ulotek do roznoszenia.
Dziękuje Wam dziewczyny za pomoc i fachowe porady :kwiatek::serce::kwiatek:
10405

asia
25-10-2009, 23:25
super:) a jak to do telewizji?:)

dzidzia
25-10-2009, 23:27
eno Chanti nie pogadasz!! super wyszła !!

Chanti25
26-10-2009, 07:57
Dziękuje, to telewizja regionalna DANCO ;) ale zawsze coś :P

milenka_olsztyn
19-11-2009, 09:11
ja wstawiam zdjęcie moich ulotek

samaron
19-11-2009, 12:28
Podoba mi się tło i zdjęcia paznokci, wyrzuciłabym zwrot "takie jak" i poprawiła na "HENNĘ brwi i rzęs"

farbstift
19-11-2009, 12:59
ulotka super się prezentuje, ale są błędy interpunkcyjne kochana ;)

milenka_olsztyn
19-11-2009, 16:42
wiem ze są błędy bo to tylko projekt... już wszystko poprawiłam ale nie mam kiedy zdjęcia zrobić

rynba
20-11-2009, 16:29
a mi zrobili ulotkę odrazu w drukarni place 260 zł za 5 tys sztuk ale ciagle dostaje oferte z vistaprint tam mozna samemu sobie zaprojektowac praktycznie wszystko mialam od nich wizytowki i byly ok ceny tez maja calkiem niezle strona to chyba www.vistaprint.pl

milenka_olsztyn
20-11-2009, 18:30
u mnie w drukarniach ulotki to koszy ok 399zl za 5 tys. + 99zl za projekt...

kaha9898
27-11-2009, 16:08
Wiadomo można sammu zrobić takie ulotki, ale to nie wygląda profejonalnie i klient może się zrazić, że będziemy oszczędzały na produktach itd.
Ja zamierzam na allegro zamówić. Też zrobie troche sama, aby gdzieś po mieście porozrzucac w dużych ilościahc, bo jest taniej i nie musi być nic specjalnego.
Ale tak to będe reklamowa się ulotkami profesjonalnmi.

paznokietek1000
27-11-2009, 16:11
ja zrobiłam takie ulotki w drukarni zapłaciłam ok 600 zł, zaniosłam na pocztę, zapłaciłam, żeby listonosze roznieśli kolejne 200 zł, i... nikt ulotki nie dostał, a poczta twierdzi,że je rozniosła, i co wy na to??

milenka_olsztyn
27-11-2009, 16:19
dlatego ja bym sie bala dac poczcie... wiadomo kase wezmą i to wszystko...
a masz zdjecie jakieś swoich ulotek??

Gość
27-11-2009, 16:23
ja zrobiłam takie ulotki w drukarni zapłaciłam ok 600 zł, zaniosłam na pocztę, zapłaciłam, żeby listonosze roznieśli kolejne 200 zł, i... nikt ulotki nie dostał, a poczta twierdzi,że je rozniosła, i co wy na to??
ja napisze krótko


STAN-DAR-DO-WO wcale nie jestem zdziwiona ze tak sie stało. umiesz liczyc to licz na siebie, juz cos o tym wiem

asia
28-11-2009, 00:25
bo jest tak, że nie wolno zostawiać ulotek na klatkach (przynajmniej u mnie) i jeżeli tak zrobili to dozorca od razu sprzątnął na bank. (o ile w ogóle rzeczywiście roznieśli)

milenka_olsztyn
28-11-2009, 07:36
no ale przecież do skrzynek można wrzucić..

asia
28-11-2009, 13:55
to chyba zależy od poczty, u mnie listonosz nie roznosi ulotek, bo mamy takie skrzynki których on nie może otowrzyć i nie chce mu sie chyba po kolei przez to okienko. a te gowniarze co chodzą z ulotkami czesto sa przeganiani. w kazdym razie tak jest u mnie, ale każda poczta inna

nadya188
05-12-2009, 13:28
Kiedyś robiłam ulotki na próbę tak samo kalendarze wizytówki....
Są programy do tego. A jeśli nie mamy programu wystarczy zrobić wszystko w Wordzie. Kartkę A4 dzielimy na trzy albo cztery części. Na stronie pierwszej czyli powitalnej powinno się mieścić miejsce pracy, adres telefon.
Na drugiej opisy czyli np dlaczego właśnie u was powinny być wykonywane usługi. Czym się specjalizujecie itp. Na końcu powinien być cennik z usługami.....no i zostaje tylko drukuj. Ulotka pewnie ma być twarda na śliskim papierze. Polecam drukarkę do zdjęć. Jeśli chcecie już bardziej ekstra fajnie to wystarczy za laminować ulotkę(ale tego nie polecam szkoda pieniędzy i czasu). Tak samo robi się z wizytówką. Tylko że wizytówki już powinny być za laminowane:)
W programach biurowych powinny być do tego programiki jak też np. przerobienie zdjęcia w puzzle etc.
Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam.....

Powiem szczerze, że osobiście wolałabym sama zrobić ulotkę niż kupować. Najbardziej oko cieszy, gdy już jest gotowa:)

---------- Dodano o godzinie 13:28 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:24 ----------


ja wstawiam zdjęcie moich ulotek
o dziewczyny nie widziałam tego wcześniej. Bardzo ładna ulotka:)
Dla mnie trochę za różowa, ale kolor pasuje właśnie do stylizacji paznokci....przynajmniej od razu rzuca się w oczy a ciekawość sprawia, iż laski na bank przeczytają choćby nagłówek.
To jest inna wersja ulotki niż ja podałam, ale też może być. Prosta zwięzła i na temat:)

izabelats
05-12-2009, 21:10
RATUNKU Dziewczyny pomóżcie. Muszę zrobić sobie ulotki o robieniu pazurków i nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać. mój mózg się wypalił.;(;(;(;( może wy macie jakieś pomysły. ratujcie.;(;(;(

Fajny i łatwy program do obróbki zdjęć. Może przyda sie do zrobienia ulotki.
Photoscape 3.4 PL - Download - INSTALKI.pl (http://www.instalki.pl/programy/download/edycja_grafiki/Photoscape.php)

barbara_kawka
05-12-2009, 23:31
ja do zrobienia ulotki polecam gimpa ;) sama w tym programie robilam ... :) co prawda mam czarno biale bo kserowalam ale chyba oko przyciagaja bo baby dzwonia :)

milenka_olsztyn
06-12-2009, 15:04
a wstaw tu Basiu swoją ulotke:)

barbara_kawka
06-12-2009, 22:02
a wstaw tu Basiu swoją ulotke:)


eh wlasnie w tym problem ze jest w jakims dziwnym formacie bo robione w tym gimpie i sie nie da wstawic na wzorki :( no chyba ze ktos umie i mi powie jak :D ( na PW )

milenka_olsztyn
07-12-2009, 06:54
wyslij mi na maila ja wstawie
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

zizia
07-12-2009, 12:47
no właśnie muszę się Ani przypomnieć. bo miała mi zrobić ulotkę i zapomniała:(:(:(

barbara_kawka
07-12-2009, 18:32
wyslij mi na maila ja wstawie
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

milenko juz poslalam ;)

milenka_olsztyn
08-12-2009, 21:51
to wstawiam ulotke Basi:)

barbara_kawka
09-12-2009, 10:07
ło jasna d*** zle napisałam swarovski'ego

samaron
09-12-2009, 13:10
Bardzo rzuca się w oczy brak polskich liter w wybranej czcionce, podoba mi się tło, uwielbiam takie wzory.
Brakuje mi Twojego imienia, jakiejś personalizacji. Nigdy "i" nie zostawiamy na końcu akapitu...

barbara_kawka
09-12-2009, 14:04
no fakt ;) jest kilka niedociągnięc ale juz przy kolejnej poprawie bledziory :)

Patii
09-12-2009, 18:29
Hej :*
a Moja ulotka wygląda tak :*
Jutro ide drukować:D I rozwieszę parę;)
Jak wam się podobają? Wszystko mojego autorstwa;*
Oprócz tekstu na drugiej wersji :) Milenka Olsztyn mam nadzieję, że się nie pogniewasz?:>:*

I na końcu mój cennik:) Jak wam się podobają?

samaron
09-12-2009, 18:47
Bardzo fajne, szczególnie cennik przypadł mi do gustu.

milenka_olsztyn
09-12-2009, 19:25
pewnie że się nie pogniewam ale powiem ci że ceny to ty masz niziutkie strasznie...

paznokietek1000
09-12-2009, 19:29
ulotka super, ale faktycznie ceny niskie

asia
09-12-2009, 21:06
ulotka bardzo fajna, chociaż dałabym zamiast "oraz niskie ceny" ..metodą żelową w bardzo atrakcyjnych cenach. ale polonistką nie jestem:) a ceny fakt, baardzo niskie, zarabiasz w ogole z takimi cenami?

bestilka007
10-12-2009, 00:08
mi tez sie zdaje ze ceny niziutkie a ulotki dziewczyny supereczek :):) moze cos podpatrze :):)

Patii
10-12-2009, 14:00
bestilka jasne podpratruj ;*

Zarabiac..? ech.. jak ja mam 1 albo 2 dziewczyny na 2 miesiace:/
Tez nie moge dac cen np 70 zł bo 1 nie mam certyfikatu (nie przyjda bo wola kosmetyczki w salonie bo maja certyfikaty) 2. nikt nie przyjdzie, na poczatku bralam 20-25zł, podniosalam na 40zł to juz byl problem ze 20-15 zł wiecej... juz marudziły. Wiec nie wiem czy nie strace jeszcze tych dziewczyn co do mnie teraz chodzą raz na miesiac albo 2:(( wyobraźcie sobie ze przed balem (bo mam w styczniu bal osiemnastolatków) mam tyko 3 dziewczyny na paznokcie! przeciez to jest horor!:((
asiu dobry pomysł z tą zmianą tego :) Jak bede w domu to zmienie:d po szkole lece od razu to zmienic, zgrywam na prndrive'a i lece drukować:D:)) Dziękuje za pomoc:)

A jak chcecie cennik to wam moge zrobic;p powiedzcie jaka kolorystyka, podajcie dokladnie co ma byc napisane i jak (np ze chcecie to co na moim cenniku tylko inne ceny, albo inna kolejnosc itd:) ) wysle wam, wy se skoczycie wydrukowac i bedzie gitara xD

asia
10-12-2009, 14:22
eh no najgorzej z takim podnoszeniem cen potem jest, na 100% trochę klientek odejdzie z tym nic się nie da zrobić niestety.
może dopisz że masz jakieś bajery? nie wiem, masaż dłoni, czy coś w tym stylu. albo przy zrobieniu paznokci świątecznych pedi gratis czy coś tam innego, może jak tak dopiszesz to przyjdą

Gość
10-12-2009, 15:22
Zarabiac..? ech.. jak ja mam 1 albo 2 dziewczyny na 2 miesiace:/
(...) Wiec nie wiem czy nie strace jeszcze tych dziewczyn co do mnie teraz chodzą raz na miesiac albo 2:(( wyobraźcie sobie ze przed balem (bo mam w styczniu bal osiemnastolatków) mam tyko 3 dziewczyny na paznokcie! przeciez to jest horor!:((...)
nie martw sie ja mam wypełnione 24 karty stałego klienta z czego 3 to sa stałe klientki, a reszta przyszla okazjonalnie... jedna na wesele inna na ślub tzrecia na komunie, i tak mogłaby wymieniać...

a co do świąt, sylwestra i studniówek to dzwoniła tylko 1osoba!! mimo że porozwieszałam ulotki na całym zawierciu gdzie sie dało i w okolicach... na tyle ogłoszeń co wywiesiłam liczyłam na 10 klientek, a tu dupa!!

---------- Dodano o godzinie 15:22 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:18 ----------

a co do podnoszenia cen to ailam pisać ale zapomniałam... ja też na początku brałam 40 zł bo sie uczyłam, ale jak dzwignęłam to 2dziweeczyy zrezygnowały, zostały tylko te bidne 3 wierne, bo widzą że się staram i maja pewniośc i nie chcą eksperymentowac gdzie indziej... więc jesli doceniają to co robisz to nie powinny odejsc- chyba że są natury "gdzieś indziej dużo gorzej, ale za to taniej "

asia
10-12-2009, 21:35
u mnie jest dużo takich, robią sobie szpice za 50zł już z ozdobami itp, a krzywe.. jak .... aj szkoda gadać.... ale woli zrobić taniej.

ja chyba zrobię tak, że do świątecznych odnowa sylwestrowa za pół ceny bo: po świątecznych przed sylwestrem mało kto przyjdzie 2) będzie mało do robienia na pazurkach zapewne po tak krótkim czasie 3) jest szansa że dziewczyny się wkręcą. ew. zamienię tą sylwestrową na odnowę frenczową/zdjęcie z mani przed pracą, na 2 sty czy tam któregoś.

bo u mnie 2 ;( sie zapowiedziały że będą, ale coś nie dzwonią


chyba offtopa zrobiłam.... dalszy wątek na temat klientek toczymy tu: :) http://forum.wzorki.info/stylistki-klientki-itp/705-jak-zdobyc-klientki-5.html

aga
10-12-2009, 22:23
bestilka jasne podpratruj ;*

Zarabiac..? ech.. jak ja mam 1 albo 2 dziewczyny na 2 miesiace:/
Tez nie moge dac cen np 70 zł bo 1 nie mam certyfikatu (nie przyjda bo wola kosmetyczki w salonie bo maja certyfikaty) 2. nikt nie przyjdzie, na poczatku bralam 20-25zł, podniosalam na 40zł to juz byl problem ze 20-15 zł wiecej... juz marudziły. Wiec nie wiem czy nie strace jeszcze tych dziewczyn co do mnie teraz chodzą raz na miesiac albo 2:(( wyobraźcie sobie ze przed balem (bo mam w styczniu bal osiemnastolatków) mam tyko 3 dziewczyny na paznokcie! przeciez to jest horor!:((
asiu dobry pomysł z tą zmianą tego :) Jak bede w domu to zmienie:d po szkole lece od razu to zmienic, zgrywam na prndrive'a i lece drukować:D:)) Dziękuje za pomoc:)




Można zrobić tak, że np starym klientkom podnosisz cenę minimalnie albo wcale za to, że są stałymi klientkami a większą opłatę pobierasz dopiero o tych nowych. I na ulotce napisać coś o rabatach, że za 3 razem pazurki 50% taniej albo coś w tym stylu...może to przyciągnie klientów.

Ja mam ten problem, że nawet dużo koleżanek pyta sie mnie czy in zrobie pazurki tylko ja sie strasznie boje, że nie będą sie trzymały albo coś będzie nie tak i mam tak, że od razu bym chciała robić perfekcyjne pazurki, żeby wszyscy byli zadowoleni:( i nawet jeśli komuś się podobają ja zawsze znajdę jakiś błąd i coś co mi się nie podoba.
I wszyscy mnie katują żebym robiła ale chyba jestem za mało pewna siebie i nie chce skakać od razu na głęboką wodę...

asia
10-12-2009, 22:31
miminko!! rób pazury spokojnie!! po prostu powiedz im żeby za te 2 tyg koniecznie przyszły na uzupełnienie

pomijacz druknęłaś ulotkę?

Gość
10-12-2009, 22:39
(...)
Ja mam ten problem, że nawet dużo koleżanek pyta sie mnie czy in zrobie pazurki tylko ja sie strasznie boje,(...)
I wszyscy mnie katują żebym robiła ale chyba jestem za mało pewna siebie i nie chce skakać od razu na głęboką wodę...
i powiem ci kochana że głupia jestes ze odmawiasz!! ja tez bardzo dużej ilości dziewczyn odmawiałam bo obawiałam sie tego samego co ty, ze sie trzymać nie będa, ze odpadną, że obgryza czy co tam jeszcze...

tyle klientek sama sobie "odepchnelam", a teraz jak wiem że robie lepiej i mogę "wyjsc z tym na ulice" to mam mało klientek...

jak chca przyjsc to niech przyjdą, i jak asia pislała niech po 2 tyg przyjdą na uzupelnienie, ty będziesz na nich cwiczyć a one bedą adowolone ze je przyjełaś... jak sie bardziej wprawisz oi poczujesz ze ceny trzeba dzwignąc to stopniowo dźwigaj...

nie trać okazji jak interes sam sie w ręce pcha:good:

aga
10-12-2009, 22:44
dzięki chyba muszę się poważnie nad tym zastanowić ;)

asia
10-12-2009, 22:58
no raczej, a nawet bym powiedziała że nie ma się nad czym zastanawiać!!:D:D śliczne pazureczki robisz, niema co tracić szans, szczególnie że im więcej dłoni, różnorodność, tym dla ciebie lepiej bo się lepiej nauczysz

Patii
13-12-2009, 20:26
asiu tak druknełam:)
powiesilam w barze u mamy ale zero zainteresowania :/ nie wiem czemu :(

jutro jeszcze w szkole powiesze... moze cos to da...ech...
jestem zalamana...

Patii
01-01-2010, 19:17
Kochane Juz praktycznie po sylwestrze więc musiałam zmienić ulotkę.

Pomysł jest od milenki_olsztyn, bo bardzo mi sie spodobało :) Poza tym kocham różowy i uważam że rzuca się w oczy.. Milenko mam nadzieję że się nie pogniewasz na mnie...?

A teraz moja ulotka wygląda tak... Co o niej sądzicie??;>

madzivlek
01-01-2010, 21:24
jak dla mnie to fajniutka:) i rzuca sie w oczy :P

Patii
01-01-2010, 22:30
właśnie o rzucanie sie chodziło :D bo poprzednia w ogole uwagi nie zwracała...:( wiec moze widząc ta któraś Pani się skusi xD

aga
01-01-2010, 22:48
fajna tylko jak dla mnie ta czcionka jest przesadzona i trudno się czyta...

milenka_olsztyn
02-01-2010, 08:30
pewnie że się nie gniewam:):)
ulotka fajna fajna treść tylko tak jak Miminka mówi czcionka już mogła zostać normalna

Gość
02-01-2010, 10:47
ulotk ok, ale tak jak pisża dziewczeta: czcionka troche za bardzo zawijaśna i ja by pogrubiła słowa kluczowe "atrakcyjne ceny", "zabieg parafinowy " "stylizacja paznokci"... cyz jak tam to ujęłaś :):good:

Gakka
02-01-2010, 13:35
Mi też się czcionka nie podoba. Kolorki i zdjęcia są ładne.
I jak woszczurek mówiła, ja bym odznaczyła jakoś inaczej to co oferuję.

Patii
02-01-2010, 17:30
poprawie ja jutro prezed poludniem i wstawie:D rano wstaje o 7 i robie sobie pazurki xD

ulotke poprawioną też wstawie potem :) Dziekuje za rady ;*

Gość
02-01-2010, 17:51
ja mam teraz cos takiego... motyw z dzwoneczkiem bardzo mi sie podoba i ciężko mi z niego zrezygnować


z tym brigde i jet troche przesadzilam, ale ładnie wygląda :D

tu przód: 13500 i tył: 13501

Gakka
02-01-2010, 17:53
Dzwoneczek słodki ale jednak [wdł mnie nie współgra z resztą ;P ]
ładnie, krótko i na temat :) :D

aga
02-01-2010, 18:23
woszczur ja bym zrobiła tego dzwoneczka przezroczystego tak jak pazurki, wydaje mi się, że wtedy bardziej by pasował

---------- Dodano o godzinie 18:23 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:22 ----------

a ten z tyłu z kolei jest za bardzo przezroczysty:D

asia
02-01-2010, 18:57
a ja mam pytanie technicne co do tyłu ulotki, napisałaś ..nowe kształty...(russian style)... a potem wymienione, czy nazwa 'russian style' nie odnosi sie tylko do szpicy? oswieccie mnie prosze:)

Gość
02-01-2010, 19:02
a ja mam pytanie technicne co do tyłu ulotki, napisałaś ..nowe kształty...(russian style)... a potem wymienione, czy nazwa 'russian style' nie odnosi sie tylko do szpicy? oswieccie mnie prosze:)
no własnie... tu palnełam... napisała co wiedziała i sie nie zastanowiła... a na myśli miałam nie tylko kształty (które z resztą wymieniła poniżej) ale i zdobienia... aaa juz nie chce mi sie zmieniać... i tak te ulotki jic mi nie dają... ludzie dzwonią pytają i na tym sie sprawa kończy :(

Patii
02-01-2010, 23:55
oj tak.. skad ja to znam... u mnie to samo woszczurku.. dzwonia, zapytaja co i jak a i tak zadnego terminu :/ echh...

kobietazpazurem
04-01-2010, 21:19
Ja i tak twierdzę, że najlepsza reklama to " głuchy telefon", jedna poleci drugiej i tak leci :) Ja sama mam tak, i wiem, że jednak takiej reklamy nic nie pobije :)

Anna Kosińska
04-01-2010, 22:03
Eversun swietny temat..:)to sie przyda na pewno dziewczynom ktore otwieraja salon..dziekuje

violala
04-01-2010, 22:39
Ja sie zgodze z kobietazpazurem, bo u mnie tez wszystko rozkreciło sie dzieki poczcie pantoflowej:) Teraz jednak miałam troche przerwy i bede musiała na nowo rozkrecac "biznesa" no i chce tez pomyslec o innej formie reklamy. Tak ze Eversun dzieki za podpowiedz:)

izago1
25-01-2010, 22:05
Ja zrobilam ulotki, ze paznokcie za 40 euro teraz (zwykle cena to minimum 50 euro)i rozdawalam ludziom na ulicy, w sklepach sprzedawczyniom. Na szczescie salon mam w centrum wiec daleko chodzic nie musialam :)
Takie ulotki zrobilam (zdjecie nie moje):

http://img685.imageshack.us/img685/160/frenchorginal2flyers.jpg (http://img685.imageshack.us/i/frenchorginal2flyers.jpg/)

eksnail
14-04-2010, 19:01
Poczta pantoflowa to najlepszy sposób, ale na początku jest z tym ciężko i sama po sobie wiem, że dobrym sposobem są lokalne portale informacyjne z ogłoszeniami itp. Można się pobawić z rozdawaniem ulotek ale często ląduja one poprostu w śmieciach:/

Anna Kula
26-04-2010, 21:33
szukałam ale nie znalazłam tematu wiec prosze o pomoc co powinna zawierac waszym zdaniem strona internetowa salonu fryzjersko kosmetycznego z solarium i styliacja paznokci. jakie informacje ,jakie galerie ?

akinorew1989
26-04-2010, 21:39
Moim zdaniem dobra strona internetowa powinna być przejrzysta, posiadać jasne Menu, ciekawa galerię (czyt. wyraźne zdjęcia) i cennik- myślę, że to ważne, bo większość ludzi według tego kryterium wybiera sobie salon. Oprócz tego język strony powinien przeplatać język specjalistycznym z takim przystępnym dla każdego. A to, co najważniejsze moim zdaniem, powinna być w jasnych barwach i zachęcać odwiedzających już samą stroną główną do zagłębiania się w kolejne podrozdziały ;)

asia
26-04-2010, 21:39
zdjęcia paznokci to podstawa. moze tez byc zdjecie ekipy. zdjecia wnetrz pokoikow z kabinami. zdjecia fryzur, najlepiej upięć bo ładne zawsze:) cennik, dojazd, promocje

Bożena P
26-04-2010, 21:49
powinna:
- przede wszystkim być przejrzysta,
- szybko się wczytywać bo przy niektórych to idzie nerwicy dostać jak trzeba czekać aż się dana strona załaduje - za dużo niepotrzebnych pierdołek ;] ,
- posiadać galerię (najlepiej tematyczną - czyli osobno pazurki, fryzurki etc.)
- cennik
- aktualności/ obowiązujące promocje
- kontakt, dojazd
- kilka słów o salonie i osobach wykonujących zabiegi
- może zawierać również krótki opis mało znanych zabiegów

asia
26-04-2010, 21:58
i kolorystyka jest ważna, ja nie lubie takiej gryzącej jakby w paintcie robionej, że prawie piksele się odznaczają

Anna Kula
26-04-2010, 22:01
super -kochane jestescie-

asia
26-04-2010, 22:01
a masz juz strone? jesli masz to wrzucaj, zaraz coś pkombinujemy:D

Anna Kula
26-04-2010, 22:04
własnie jest w trakcie tworzenia ... projekt bede miała po weeku majowym

chciała bym jednak aby była w kolorystyce fiotetu z rózem bo tak mam salon użadzony i wizytówki wiec chciałam utrzymać ten kolorek

akinorew1989
26-04-2010, 22:27
dobry pomysł :good:
czekamy aż się pochwalisz! ;)

zyza
27-04-2010, 12:39
strona firmy gdzie pracuję ALABASTER spa Centrum Estetyki Ciała Żary, lubuskie, Polska (http://www.alabasterspa.pl)

jest tam taki fajny spacer multimedialny... ale zeby zrobic sobie taki spacer trzeba kupe kasy wywalić bo to sa zdjęcia robione tzw. rybim okiem czyli taka smieszna rozciągnieta metodą :D

ale jest na niej pare pomyslow moze sie przydadzą :D tyle ze to typowa kosmetyka nie pazury:D
jak to podlega pod reklamę to prosze to wywalić z postow bo i tak mi sie tam zle pracowalo wiec za chiny ludowe nie mam zamiaru ich reklamowac ale pomyslalam ze moze stronka pomoze komuś w organizacji własnej :D

Anna Kula
27-04-2010, 22:42
dzieki ....wasze info napewno mi sie przyda

jOotka
07-05-2010, 00:53
Uważa m, z emusi rzucac się w oczy , być prosta w obsłudze i pozwolić początkującym się 'rozwinąć' [możesz załączyć filmiki, jak stylizować paznokcie taką i taką metodą, akie zdobienia itd.] Muszi być przedze wszytkim kontakt, a jeśli chcesz powiedzieć, gdzie mas zswoją siedzibę [salon] to również miejsce firmy itp :):) :*

nanami7
07-05-2010, 22:24
Moim zdaniem powinna być prosta - krótkie informacje, ale przekazane wyczerpująco, aby nie trzeba było dużo czytać.
Cennik poszczególnych usług.
Przykładowe zdobienia w galerii.
PROMOCJE na pierwszej stronie, to jest ważne, przyciąga uwagę.
:)

anka85
06-09-2010, 18:29
a oprocz strony i ulotek to w jaki sposob reklamujecie swoj salon / swoje uslugi ? macie jakies ciekawe promocje rabaty dla klientek zeby je zachecic do waszych uslug ?

paznokietki000
28-09-2010, 00:17
Świetne ulotki dziewczyny ! :D:D
Ja za parę miesięcy pokaże wam ulotki i wizytówki zaprojektowane przez moją przyjaciółkę (uczącą się na grafika komputerowego)
laska jest świetna, ma mega smykałkę do tego :yess:^_^^_^
Najlepsza reklama to ulotki poroznoszone w okolicach swojego miejsca pracy ( i nie tylko) , wizytówki , internet i oczywiście nigdy niezawodna 'poczta pantoflana' :) ! No i oczywiście jakiś plakat , lub cokolwiek przyczepione przy wejściu do salonu w którym wynajmujemy miejsce , jeśli nie jest to nasz osobisty , żeby przechodzący klient widział, że w tym miejscu takie usługi są świadczone ;)

KiMa
13-10-2010, 12:03
Witam Wszystkich serdecznie!
Przypadkowo znalazlam wasze forum i nieziemsko sié z tego cieszé:)
Jestem leciutko zdesperowana...Miszkam w Holandii, niedawno zrobilam kursy na stylizacjé paznokci i chcialam otworzyc sobie swój salonik u kolezanki w salonie fryzjerskim...ale, po przeliczeniu wszystkiego doszlam do wniosku,ze biznes zupelnie mi sié nie oplaci...musialabym codziennie dojezdzac 120km do pracy, zalozyc firmé,wynajac ksiégowego....uuuu....zbyt duzo koztów,wiéc zrezygnowalam i postanowilam na poczátek robic paznokcie znajomym...sásiadkom...i innym z mojej miejscowosci...
Ale....mam straszná trudnosc ze zrobieniem ulotek reklamowych:(
Chcialabym takie nie za duze, z ladnym zdjéciem...cos jak réka z frenchem i kwiatem...,napisac malutá oferté z cennikiem,zeby przyciágnélo uwagé...
Nie mam pojécia jak to zrobic:(
Nie chcé tez wydawac ogromnej sumy pieniédzy bo 1000 ulotek to za malo:( Chcialabym po sklepach poroznosic, powrzucac do skrzynek pocztowych...
Czy ktos pomóglby mi zrobic projekt????Sciágnélam program Corel,ale do latwych to on nie nalezy:(
Pomózcie, proszé....

mikusia08
13-10-2010, 14:52
Dziewczyny jaki problem?!?! ja nie widze zadnego!
Porobcie dobrej jakosci zdjecia waszych prac ( chyba nie chcecie na ulotkach miec cudzych) i w takim programie jak np Corel mozecie zrobic wszytsko.... co macie napisac w takich ulotkach hm no coz chyba wiecie co oferujecie klientce troszke mozna odpatrzec ,od innych poszukac w internecie jest tego duzo.... gotowy projekt zaniesc do punktu ksero jakiegos ktory oferuje wydruk na roznych papierach i gotowe;) glowa do gory! a chyba bardziej bedziecie dumne z czegos co same zrobicie niz ktos z agencji reklamowej i to za duze pieniazki... ja wlasnie chce nad dniach nowe wizytowki i plakacik o makijaadszach robic:)

xCombination
13-10-2010, 21:23
Kima ja uważam że od Corela o niebo łatwiejszy jest Photoshop, np cs3 :P ale czego byś nie wybrała to jak wymyślisz sobie co chcesz stworzyć to w necie znajdziesz masę artykułów i filmików w stylu step by step.
jak się chce to się potrafi! :D
a jeśli się zupełnie nie potrafi to mogę coś pokombinować jak mi prześlesz materiały ;D

Askar
27-07-2011, 08:47
Dziewczyny, może znacie jakieś firmy, które zajmują się drukowaniem wizytówek? Ja jak na razie znam tylko Vistaprint, bo raz na jakiś czas dostaję maile z ofertą promocyjną. Wpisujcie tu znane Wam firmy i powiedzcie coś na ich temat.

rudzia1985
27-07-2011, 16:46
Askar, kazda firma zajmuja sie poligrafia, robi roznego rodzaju reklamy na wizytowkach, plakatach, naklejkach itp.
Na Allegro tez znajdziesz, jak wpiszesz w necie haslo: firma poligraficzna, Twoje wojewodztwo, to tez znajdziesz :)
Ja ostatnio drukowalam male naklejki w All Service w Zielonej Gorze i bylo wszystko elegancko. Pan, z ktorym pisalam nawet pomogl mi poprawic plik bo jakies czcionki nie dzialaly, projekt dalam wlasny i zadnych problemow z przyjeciem :)
Przesylka byla w ciagu jednego dnia :)

kachna831
25-09-2011, 16:57
Pokażę Wam laseczki moje ulotki.
Dużo klientek trafiło do mnie właśnie z tych ulotek.
Poza tym mam też stronkę internetową, która jest ciągle urozmaicana... www.studioestetica-gd.pl

kimi787
11-10-2011, 15:33
witam, jestem tutaj nowa i mam bardzo duzy problem!:(
w polowie wrzesnia otwarlam maly salonik w duzym miescie, niby punkt dobry, nie daleko centrum z sklepami, kawiarniami, ok 5min pieszo, darmowy parking przed budynkiem, na ktorym zawszy znajdzie sie miejsce. jezeli chodzi o reklame to zainwestowalam w baner przed wejsciem , strone inter. no i oczywiscie w ulotki. juz przechodze do sedna. ulotki rozdawalam w centrum z doczepionym bonem o watrosci 30zl na dowolna usluge odzew na 200bonow 1 osoba!!, pozniej zrobilam promcje na darmowy manicure byle tylko sciagnac tu ludzi to w ogole nie chcieli brac tych ulotek!! dadam ze malo jest osob ktore przechodza to wstapia, jest maly ruch pieszych ale za to duzo osob przejezdza (nie daleko jest droga szybkiego ruchu). prosze dajcie mi jakies pomysly, bo juz nie wiem co wymyslic skoro za darmo nie chca przyjsc?! dodam, ze nie mam juz za duzych funduszy, z racji braku klientow, a stalych oplat. pomocy!!

syrena16
11-10-2011, 17:27
Witam

Nie wiem czy moje rady okażą się pomocne ale z tego co napisałaś to poza dużym nakładem pracy , kasy , czasu i woli walki nie udało się Ci osiągnąć zbyt wiele w kwestii promowania swojego salonu i biznesu. Na tyle na ile poznałam mechanizmy rozwoju i promocji podczas mojej przygody z reklama to:


1. Jeśli chodzi o bony (30zł lub darmówki) to rozdawanie je obcym ludziom w biegu na ulicy nie ma sensu. Ja osobiście po za litowaniem sie nad osobami które rozdają materiały reklamowe ( nie staram się nikogo obrazić praca to praca- chodzi mi o to że muszą stać dopóki nie oddadzą ostatniej ulotki) to biorę je ale nigdy nie czytam- zaraz lądują w koszu. Do czego zmierzam...
Materiały rozprowadzane w ten sposób maja rację bytu jeśli osoby które je otrzymuja sa w tak zwanej grupie odbiorców i maja czas na nie zerknąć.
Taki przykład: podziemne przejścia .... pośpiech, brak oddechu- określony kierunek w którym udaje się osoba. Nie ma opcji żeby się ktoś skupił na tym że wręczasz mu ulotkę.
Ale weź taką samą ulotkę z fajna stylizacją rozdaj np na przewie w kawiarni na uczelni wśród grupy najbardziej zainteresowanej... a poczekaj na odzew.
Tym samym przygotowana elegancka wersja tej samej ulotki na pedicure i manicure męski, masaż, depilacje hmm :)
Ps nie pisze o prostytucji:)... może przynieść Ci również inną grupe klientów
Natomiast gratyfikacje typu darmówki lub 50% off czy inne w pierwszej kolejności ofiaruj osobie na której już zarabiasz.
Taki przykład:
Pani Stenia przychodzi do Ciebie regularnie... może nie zarabiasz na niej fortuny ale np w okresie świątecznym podaruj jej w maluteńkiej słodkiej papierowej torebeczce, przy okazji jej własnego zabiegu np mydełko w kształcie różyczki które może sobie włożyć do bielizny, lub kulki do kąpieli i BON NA USŁUGĘ ZA FREE. Jest duża szansa że mydełko weźmie dla siebie a na przykład BON na darmowy manicure da córce lub, znajomej .... a ta po Twojej profesjonalnej usłudze jak zacznie robic paznokcie- sama wiesz .... uzaleznia. Co więcej w dobie kryzysu Pani Stenia będzie miała prezent gwiazdkowy za free.

2. Zamiast hiper wielkiej ilości ulotek porządne i ''design-erskie " wizytówki. W dwóch kategoriach jakościowych tanich i droższych. Drogie trzymasz dla dobrych i dających zarobić klientek. Klientek z wyższego poziomu dochodów dla których wydanie stówy czy dwóch nie ma znaczenia. Taka klientka dobrze obsłużona obdarzona taką wizytówką sprzeda bogatej koleżance kontakt do Ciebie.

Tanią wersje wizytówek rozprowadzasz wśród klientek które( po dyskretnym wywiadzie ) przyznają sie że pracują w dużych firmach , biurach, sklepach itd.
Prosisz je wtedy o pozostawienie ulotek w formie wizytówek lub mini folderów na parapetach, toaletach damskich, palarniach. Czyli tam gdzie baby :) zatrzymują sie na dłużej niż minute.


Pogadaj z zaprzyjaźnioną cukierenką czy możesz zostawić ulotki przy kasie lub wizytówki. To samo drogeria i inne. Oklejaj mury na przystankach tam gdzie można gdzie widzisz że staja i czekają osoby.. np na tramwaj , autobus, przychodnie lekarskie. Teraz doceniasz nawet schorowana emerytkę która wyda 25 zł na usuniecie twardych odcisków.
Prywatnie sama ocenisz co jest warte a co nie ale bez względu na Twój humor, moment cyklu... żaden klient nie może poczuć się żle... każdy klient jest wyjątkowy.

---------- Dodano o godzinie 16:14 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:36 ----------

psychologia i chwyty hmmm może i nie moralne ale działa.

Nie musisz lubić wszystkich klientek. Ale jesli podczas stylizacji klientka chce się wygadać i podzieli się z Tobą jakimś zmartwieniem... to po usłudze zapisz sobie To w Twoim magicznym kalendarzu. Jej imię , jaka była stylizacja aby następnym razem po jej telefonie w sprawie następnych stylizacji ja skojarzyć. Potem odśwież sobie pamięć... i podczas spotkania i miłej pogawędki zapytaj się jej o rozwiązanie jej zmartwienia... czy wszystko jest dobrze bo sie o nia martwiłaś. To zacieśni wasze relacje i sprawi że klientka poczuje sie wyjątkowo.
Samopoczucie.- pamiętajcie.. światło dzienne. Warto zainwestować w żarówki energooszczędne produkujące dzienne światło.
DAY LIGHT Zbliżamy sie wielkimi krokami do okresu wzmożonego zimna, krótszego dnia, mniejszego nasłonecznienia i nieuchronnych depresji, zmęczenia, niezadowolenia. Nie znam Baby która by nie cierpiała i nie czuła się gorzej w tym okresie. Tym co przeżywają zimę z bananem na twarzy - ZAZDROSZCZE:)
Polecam muzyke relaksacyjna- TAI CHI, dzwieki morza.... oraz aromatoterapie i koloroterapie. Klientka zawitawszy do Waszego salonu powinna mniec wrażenie że z zimnego dworu i ze świata jej prywatnych spraw wchodzi do cieplutkiego przytulnego miejsca które po trudach dnia codziennego pomoże jej sie odprężyć i na chwilke zapomnieć o codzienności i problemach. Pamiętam sytuację gdy sama wykończona długim dniem pracy, zmarznieta i głodna poszłam na umówiony zabieg i solarium. Była tam Pani która zazwyczaj mnie obsługiwała i jeszcze druga - pewnie klientka. zanim mnie spostrzegły to minęło kilka długich chwil - bo były tak zajęte plotkowaniem. Gdy położyłam się na łóżku Pani włączyła mi bardzo głośną muzykę techno. Wierzcie mi... miałam ochotę uciec stamtąd. Czułam sie poprostu źle. I ten łomot. Zmieniłam salon i do momentu gdy mieszkałam w Polsce ... witana byłam serdecznie z usmiechem. Poczęstowana kawą i pączkiem. Nawet jesli musiałam poczekać ... miałam gazetkę i mogłam sie wyciszyć. A sam serwis był na najwyższym poziomie. Do tej pory chociaz mieszkam od 5 lat za granica polecam to miejsce.

To wszystko składa się na odbiór naszego salonu, naszej obsługi... etc


Troszke sie rozpisałam.. To na co bym jeszcze zwróciła uwagę to lokalizacja ... czasem wybierze sie miejsce tzw nie po drodze.
Pomyśl o tym. Ja ma tak z Carefourem. Wolę jechać pół miasta do reala niz co carefoura który jest zaledwie 3 przystanki ode mnie. Pozdrawiam

---------- Dodano o godzinie 16:27 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:14 ----------

Ps jeszcze jeden pomysł.
Nie wiem czy usługi które polecasz to tylko pazurki ale jesli nie to pomyśl nad folderem ślubnym. Servis tzw do domu. Coraz bardziej modnym staje się zapraszanie stylistki do domu która robi generalke ( włosy, make -up,paznokcie- a nawet jest na tak zwanym emergency w przypadku awarii slubnych) Wtedy jeśli np Wasza stała klientka bierze ślub- to was najpierw zapyta ile bierzecie np na taki servis w domu przed samą uroczystością) Nikomu nie chce sie biegać przez cała sobotę przed ślubem po mieście od fryzjera osoby która wykona makijaż i do stylistki. Przez taki dzień można zarobić nawet do 2000 zł.\
To samo komunie, babskie wieczorki ...

DiamondShine
17-01-2012, 16:57
a ja mysle nad jakas wizytówką. nie wiem dziewczyny sama . macie wizytówki te które pracuja w domu? czy mi sie to oplaca czy wogole robic je?

samaron
17-01-2012, 17:03
Na początek zrób sobie kilka sama, swój projekt, swoja drukarka, (ja cięłam nożykiem do tapet) albo można wydrukować u fotografa lub w kafejce internetowej, tam potną gilotynką, zobaczysz jak przyniesie to efekt, to wtedy zamówisz sobie profesjonalne.

DiamondShine
30-01-2012, 11:13
moje drogie wiem ze niektore z was zajmujecie sie takimi bajerami potrzebuje kogos kto mi stworzy logo i szablon do wizytowki i cennika :) ktos by byl chetny? oczywiscie za zapłatą prosze sie do mnie odzywać!;)

zyza
30-01-2012, 11:46
moje logo ulotki wizytówki, karty klienta :) zaprojektowane przez Alicję Alicja Sularz-Stolarczyk | Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1781564258)

Askar
30-01-2012, 14:09
Zyza, naprawdę śliczne :love:
Jednak, jak mówiłaś, nazwa Twojego salonu to Marizza a na dwóch pierwszych zdjęciach jest przez jedno "z" (nie żebym się czepiała :D)

Jerzy Kwieciński
14-02-2012, 17:34
Najważniejsze w promocji swojego biznesu, to uświadomienie sobie kim jest mój klient/odbiorca:
- gdzie mieszka;
- gdzie przebywa, przychodzi;
- jak się z nim mogę kontaktować.


Nie ma bowiem sensu rozdawać ulotek każdemu na ulicy, jak leci - bo też nie każdy będzie naszym klientem. Sam otrzymuję co chwilę ulotki, których nigdy nie wykorzystam. Biorę je tylko dlatego, że żal mi ludzi, którzy biegają między samochodami stojącymi w korku na skrzyżowaniu; ale żal mi też właścicieli, którzy miesiąc w miesiąc taką promocją wyrzucają w błoto swoje pieniądze.


W przypadku drobnych usług kosmetycznych, klientami są kobiety, zamieszkujące okolice.
O wiele skuteczniejsze będzie więc dotarcie do tych miejsc, gdzie te potencjalne klientki przychodzą - np. okoliczne sklepiki, salony fryzjerskie, gabinety lekarskie, apteki, etc. i zostawienie tam swoich ulotek/wizytówek lub umieszczenie baneru/plakatu. Jeśli będą zainteresowane - wezmą je.


Po drugie - promocja w internecie.
Do tego na prawdę nie trzeba pieniędzy, a mądre wykorzystanie tego medium może zdziałać cuda.
Własna strona - można skorzystać z gotowego szablonu, ale ja polecam stworzenie własnego bloga. Najlepiej na darmowym blogspocie lub wordpressie. Wtedy taka strona jest interaktywna i żywa.
Na blogu można też publikować swoje dokonania, porady, inspiracje, które połączone z ofertą salonu mogą skutecznie przyciągać klientki.
Dobre jest też reklamowanie się w internecie - dawanie ogłoszeń i wizytówek.
Wystarczą takie darmowe, np. w serwisie gumtree, olx, pf.pl, firmy.net. Polecam też stronę z lokalnymi usługami - Bliskausługa - wyszukiwarka i porównywarka usług. (http://www.bliskausluga.pl) .


No i najważniejsza rzecz.
O wiele taniej jest zachować klienta, niż pozyskać nowego.
Dlatego zawsze trzeba utrzymywać dobre relacje z dotychczasowymi klientkami. Ale żeby to robić, potrzebny jest kontakt do niej.
Dlatego daj jej coś małego gratis, w zamian za podanie swojego maila. Będziesz mogła wtedy regularnie wysyłać do niej swoje nowe porady, filmiki lub inne wartościowe materiały ze swojego bloga. Otrzyma od Ciebie specjalną ofertę dla stałego klienta.
Wszystko po to, że kiedy ona będzie potrzebowała skorzystać z usług kosmetyczki, pomyśli w pierwszej kolejności o Twoim salonie. Bo będziesz blisko niej.

I kolejna rzecz.
Stwórz jakiś program lojalnościowy. Tak żeby zachęcało jeszcze bardziej Twoje klientki do korzystanie z Twoich usług, a nie konkurencji. Np.:
- dla stałych klientek 15% taniej;
- jeśli wydasz tyle i tyle w ciągu 3 miesięcy, to dostaniesz jakąś usługę gratis;
- co 6 usługa za darmo lub 70% taniej;
- jeśli przyprowadzisz kolejną osobę, dostaniesz to i to.
Można wymyślać dalej, ale najlepszym sposobem jest zapytanie się klientek, na czym im najbardziej zależy i danie im tego.


Takie podejście do promocji jest o tyle dobre, że nie generuje kosztów, a skutecznie dociera do naszej grupy docelowej.


A może macie jeszcze inne sposoby na skuteczną i tanią promocję lokalnych biznesów?

Evelina.J
15-02-2012, 08:29
Ja np zamówiłam 60 par kolczyków z wyprzedaży allegro za 19zl na prezenciki dla klientek. Różnie: nieraz dla klientki która jest pierwszy raz u mnie, nieraz ktora jest stała klientką. Panie zawsze robią ździwioną ale uśmiechniętą minę :)

MartaOSz
16-02-2012, 20:41
Dziewczyny mam mały problem
Mianowicie mam wyslac do agencji reklamowej co ma byc na szyldzie i tu sie zaczyna

Mam duzy szyld 2,80 na 1,15 a z racji ze bede swiadczyc uslugi zwiazane ze stylizacja paznokci i przedłuzanie rzęs
Nie wiem co na nim umieścić
Jak to rozwiązać aby zagospodarowac miejsce na nim
Co moge dodać a co jest zbędne

Mam zamiar dodawac gratisy do uslug tylko tak sie sobie mysle ze takie rzeczy lepiej na stronie czy blogu umieszczac
Co o tym myslicie


Wysle wam tak jak ja mysle i ocencie prosze :)

malinowa
16-02-2012, 21:13
MartaOSz (http://forum.wzorki.info/members/10671-martaosz.html) nie wiem czemu przy przedłużaniu paznokci dodałaś w nawiasie tipsy, to jest zbędne bo przecież przedłużasz głownie na szablonie a może tylko na szablonie, może warto dopisać że przedłużasz żelem, no i ja bym na szyldzie nie umieszczała nic na temat promocji, zawsze możesz wywiesić daną konkretną promocję na drzwiach lub oknie, bo co jeśli w jakimś tam okresie nie będziesz miała promocji z jakiegoś powodu to tego z szyldu nie usuniesz a klientki mogą się jej domagać

asia
17-02-2012, 00:33
też się zgodze t tipsy w nawiasie są zbędne na takim szyldzie, w ogloszeniach na necie mozesz tak wpisywac w tagach, bo klientki tak szukaja, ale na szyldzie to niekoniecznie :) z promocjami tez sie zgodze z malinowa :)

ja bym manicure skrocila, to po prostu "manicure" i tak polowa pan nie wie czym sie rozni biologiczny od tradycyjnego :)

malinowa
17-02-2012, 10:31
pewnie Marta myślała wpisując tipsy , że tak pocznie się mówi na sztuczne paznokcie ale to już w ogóle zły pomysł powielanie takiego nazewnictwa, może lepiej wpisać stylizacja paznokci i co do manicure to asia ma racje klientki za bardzo się nie znają na różnicy

MartaOSz
17-02-2012, 10:41
dziewczyny macie racje co do tych tipsów.....
Pomyslalam ze bedzie bardziej oczywiste :D

ozmienialam troche i czekam na projekt jak tylko dotrze to pochwale sie wam:)

rudzia1985
17-02-2012, 14:57
A ja bym zrobila to tak, ze to zdjecie co dalas wyzej wydrukowalabym na formacie A3, wstawila w ramke i postawila na oknie w ramce lub antyramie bez tego dolu "wejdz i skorzystaj..." czyli bylo by uniwersalne, wykorzystujac max miejsce by kazdy przechodni widzial z daleka a na szyldzie umiescilabym Twoje logo ( ten kwiatek ), nazwe salonu i zapraszamy...
Jak bedziesz robic promocje to na osobnej kartce bym wydrukowala "promocja" i umiescia pod antyrame, ktora w kazdej chwili mozesz schowac :)

MartaOSz
20-02-2012, 13:59
dostałam dzisiaj projekty
co o tym sądzicie

milenka_olsztyn
20-02-2012, 14:34
Mi tam się bardzo podoba:) proste, bez udziwnień, eleganckie i czytelne :)

DiamondShine
20-02-2012, 14:46
Martuś mi sie mega podoba ;)

ja tez bym chciala sobie zrbic jakies wizytowki czy cos jakies logo ale ja kompletnie nie mam koncepcji na to :(:( nawet cos mi na moim blogu nie pasuje, zmieniam go caly czas i cos jest nie tak... nie wiem pasuje mi jakas osoba , ktora mi cos doradzila :(

malinowa
20-02-2012, 18:03
MartaOSz (http://forum.wzorki.info/members/10671-martaosz.html) bardzo ładnie, prosto i zrozumiale

asia
20-02-2012, 21:35
mi tez ie bardzo podoba i fajna kolorystyka

zyza
20-02-2012, 22:33
MartaOsz rewelacyjne :) strasznie mi podpasowały twoje kolory a w zyciu bym sie na nie sama nie zdecydowała :)
baardzo mi sie podoba :)
ja niestety nie mam banneru bo mamy zabytkowa kamienicę i pani architekt nie pozwala :( mimo że banner jako taki zaprojektowalismy :)

Askar (dopiero teraz zauwazyłam odpowiedz) tak to były loga z jednym Z zanim zdecydowałysmy sie na podwójne :)

wrzucam reszte moze kogos zainspiruje...
sporo pomysłow mam z forum :kwiatek:

edytakon
24-02-2012, 13:54
MartaOsz slicznie

Zyza, ale tego macie :) super bardzo gustowne

serduszko
24-02-2012, 19:50
Bardzo ciekawe informacje...napewno skorzystam..szczegolnie faktem jest ze ulotki rozdawane sa brane ..bo brane...informacje na przystanjach, salonach fryzjerskich mysle ze to jest to...jak tylko bede na tym etapie to wroce tutaj..;-) pozdrawiam wszystkich

zyza
24-02-2012, 20:18
ja swoje ulotki zaniosłam do kiosku i poprosiłam ekspedientke zeby powrzucała do bardziej popularnych gazet ( w tym przypadku to regionalna u nas) i za to dostała ode mnie darmowa stylizacje pazurów :) wydaje mi sie to świetny pomysł na reklamę :)

Zen.
25-02-2012, 20:49
A czy takie wrzucanie ulotek do gazet przez panią z kiosku jest legalne? Bo z tego co się orientuję to chyba czymś takim zajmują się specjalne firmy wynajmowane przez gazety. Pomysł fajny, nawet bardzo tylko własnie , czy tak mozna?

malinowa
25-02-2012, 21:34
Zen. (http://forum.wzorki.info/members/12702-zen-.html) już nie przesadzaj z tą legalnością, to chyba nic wielkiego żeby ulotkę ktoś dorzucił do gazety, tyle teraz tego jest, może jedynie wydawca gazety mieć pretensje gdyby coś takiego dotarło do niego, ale chyba nikt by tego nie zgłosił, to zawsze jakiś pomysł żeby się zareklamować

Zen.
25-02-2012, 21:46
kto pyta nie błądzi ;)

no ale jak wydawca by się dowiedział to chyba nic przyjemnego nie czeka wtedy tą osobę... tak myślę.

zyza
26-02-2012, 13:21
masakra Zen nie przesadzaj... u mnie normalnie tak robią fryzjerki, kosmetyczki itd... kto sprawdza co wydawca ma za umowe podpisana z jaka firmą? u nas jest dorzucane jakies info jysk, neonet itd a kto tam zwróci uwage na jakąś Marizze... a zeszta to jest jeden kiosk, dwa, trzy a nie cały nakład gazety....

Zen.
26-02-2012, 13:32
już tak nie plujcie jadem w moją stronę, normalnie zapytałam. Nie mowie ze to zły pomysł wręcz przeciwnie, chciałam sie tylko dowiedziec czy tak po prostu można. Skoro nie ma sprzeciwu to sama będę tak próbować.

asia
26-02-2012, 16:09
byc moze to zalezy od wielkosci miasta czy osiedla. u nas nawet ulotki z tych miejsc na ulotki usuwaja, bo to nielegalne :D a w mniejszym miescie bardziej na luzie ludzie podchodza do zycia (i dobrze)

zyza
26-02-2012, 20:32
Zen zaraz jadem... nie badz nadwrazliwa :) przeciez normalnie napisałysmy a jesli cos cie uraziło to przepraszam :kwiatek:

swoja droga kto nie ryzykuje dzisaj ten nie ma :)

znów wychodze na jedze?

Zen.
26-02-2012, 22:10
tylko troszkę ;):kwiatek:

ana_zaba
27-02-2012, 12:18
Ja ze swojej strony dodam, ze dobre sa ulotki gdzie na odwrocie jest cennik
sama takie ogloszenia lubie bo przejrzyscie wiem czego sie potem spodziewac, a nie ze pojde do salonu kosmetycznego i tak sie dowiem ze np. cos jest masakrycznie drogie

znajomosc sen i ofertyjest dobra :D

InfinityNails
27-02-2012, 13:57
O tak, zgadzam się ceny są fajnym rozwiązaniem, bo potencjalna klientka wie mniej więcej ile musi przeznaczyc piwniędzy na wizyte, a to się sprawdza.

zyza
27-02-2012, 20:32
predzej zadzwoni klkientka co cen nie zna - to bardzo znany chwyt marketingowy :) klientka zainteresowana zadzwoni albo wejdzie na strone internetowa... przez telefon mozna namówic na wiecej na stronie internetowej sa zdjecia prac, design strony ma zachecac...

ja tez wole wiedziec ceny ale efektowniejszy jest ich brak :)

asia
27-02-2012, 20:34
tak ale jezeli podniesiesz/ obnizysz ceny albo zrobisz promocję to jezeli masz wydrukowany gruby plik ulotek to juz sie robią nieaktualne

zyza
29-02-2012, 10:07
moja ciocia mi pokazała co ona robi w swoim salonie fryzjerskim w USA i to sie sprawdza... daje klientce trzy blankiety wypisane na jej nazwisko (na blankiecie logo plus adres gabibnetu itd. jak na karneciku) i ta klientka ma dac to swoim trzem znajomym i jesli te trzy osoby przyjda z tym blankietem to ta klientka co poleciła ma darmowe strzyzenie.... albo cos tam...

kachna831
29-02-2012, 13:32
moja ciocia mi pokazała co ona robi w swoim salonie fryzjerskim w USA i to sie sprawdza... daje klientce trzy blankiety wypisane na jej nazwisko (na blankiecie logo plus adres gabibnetu itd. jak na karneciku) i ta klientka ma dac to swoim trzem znajomym i jesli te trzy osoby przyjda z tym blankietem to ta klientka co poleciła ma darmowe strzyzenie.... albo cos tam...

O!! To mi się podoba :) Muszę to zastosować u siebie :)

ana_zaba
29-02-2012, 13:35
zyza to naprawde dobry pomysl

sylla
29-02-2012, 14:02
zyza świetny pomysł :)
Zaraz coś pomyślę jakby to u siebie zastosować ;)

InfinityNails
29-02-2012, 17:40
Super sprawa, to zawsze dobry sposób na pozyskiwanie nowych klientek :) :ok:

DiamondShine
29-02-2012, 18:41
moje drogie moj kolega stworzy mi fajna stronke tylko musze mu podac jaka nazwe chce aby byla dobra krotka i zeby ja dobrze bylo znalezc pomozcie mi cos wymyslec

Nysza
23-03-2012, 07:41
reklama musi mieć jakieś koszty - oczywiście w granicach rozsądku
ale wiadomo ze liczy sie pomysłowość i oprawa ( potencjalna klientka już po ulotce wydaje pierwsze oceny )
także pomysł z tą pieczątką jest rewelacyjny
ale musi być zaserwowana w bardziej pomysłowy sposób
niż zwykła biała kartka ...

MartaOSz
23-03-2012, 08:38
Ja moim znajomym dalam wizytówki powiedzialam ze jak przyjdzie 3-5 babeczek maja usluge za darmo :) albo rzesy albo paznokcie....
Mają motywacje do szukania i namawiania
w taki sposób mam juz 2 nowe babeczki na rzesy :)

sylla
23-03-2012, 15:38
A ja ostatnio rozdałam kolejnym swoim klientkom po trzy karneciki. Jak przyjdą do mnie jakieś nowe klientki z ich nazwiskiem to zabieg gratis. Babeczki jak dostały te karneciki to bardzo optymistycznie podeszły do sprawy. Jakby to było proste znalezienie klientek....
Póki co cisza. Może przed świętami będą wracać do mnie te karnety :>

syrena16
23-03-2012, 21:09
...świetny pomysł:) z tymi karnetami

Nysza
24-03-2012, 10:04
ja dla rzęsowych kobiet zrobiłam tak:
jeśli przyprowadzi znajomą na rzęsy to ma 30% zniżki - działa

z panią która ma punkt z kosmetykami Avon, FM mam układ
jeśli od niej przyjdzie babeczka na pazurki czy też rzęsy
to kobietka w zależności ile nowych babek mi podesłała
to ma pazurki 50% taniej a nawet gratis -
też działa bo ona się stara mnie zareklamować jak najlepiej
ja staram się zrobić tak aby one zostały już u mnie ...
i się kręci :skacze:

DiamondShine
26-03-2012, 12:38
a pomozcie mi cos wymyslec jakas promocje na świeta??:> cos co przyciagnie babeczki do mnie . zaznaczam ze robie w domu pazurki . na blogu u mnie jak cos jest cennik

Nysza
26-03-2012, 13:01
Diamond tutaj jest już dużo pomysłów
nic tylko wybierać ... na pewno dopasujesz coś do swoich możliwości i pań :kwiatek:

zyza
27-03-2012, 09:03
ja zrobiłam taką :)

nanami7
27-03-2012, 14:58
Zyza :ok:

Diamond ja napisalam, że jak przyprowadzą nową osobę to dostana 10% zniżki i już się złapały na to :D

jonaska 13
03-04-2012, 21:05
ja ostatnio wykupiłam reklamę warsztatów na Facebooku.
o efektach napiszę za ok miesiąc.

fryzzz
05-07-2012, 17:11
A ja mam pytanie do dziewczyn, które świadczą usługi w domu klienta, czy macie założoną działalność? Nie chce się oczywiście mieszać do tego jak kto zarabia czy coś w tym stylu, chodzi mi jedynie o to czy prowadząc bloga reklamującego nasze usługi lub dając różnego rodzaju ulotki, karnety, wizytówki itp nie narażamy się w ten sposób na jakieś nieprzyjemne konsekwencje?

DiamondShine
18-07-2012, 17:07
gdzie sie oglaszacie oprocz fejsa nk i tych innych. jakies ogloszenia ?

Ladyss
18-07-2012, 19:50
Ja mam profil tutaj:
Gabinety kosmetyczne, kosmetyczki, spa, tatuaże, solarium, masaże, stylizacja paznokci - znajdź dla siebie kosmetyczkę (http://www.moja-kosmetyczka.pl/)

Ale głównie jak wspomniałaś: FB, NK i założony blog. Chyba z bloga przychodzi najwięcej :)

nanami7
18-07-2012, 23:00
Fryzz lepiej nie ryzykowac, bo wtedy skarbowka sie moze dowalic. Najlepsza poczta pantoflowa. Mozesz zrobic tak ze jak twoja kolezanka/klientka przyprowadzi tobie kogos nowego to dasz jej rabat na usluge np 10%. Jak wiemy babeczki luuuubia promocje i chetnie kogos przyprowadza :D

fryzzz
19-07-2012, 10:00
Mam swoje ogłoszenia na tablica.pl itp no i czasem jakies ogloszenie gdzies powiesze ale chyba wydrukuje wizytowki bo klientki sie dopytuja ale bede tylko im dawac po zabiegu z miejscem na pieczatki z rabatem itp

sylla
19-07-2012, 11:16
A ja dalej mam promocje ... Za trzy nowe klientki usługa gratis. Troszkę mi nowych babek klientki nagoniły :D
Taka promocja jednak mobilizuje do działania moje stałe klientki ;)

MURKA
01-01-2013, 20:20
w jaki sposób promujecie swoje usługi? dajecie ogłoszenia gdzie się da?:)

sylla
01-01-2013, 20:47
Ja ostatnio zainwestowałam w wizytówki. Może późno ale lepiej późno niż... I zamówiłam szyld reklamowy. Teraz tylko muszę go zainstalować. Mam nadzieję , że zdobędę parę nowych klientek????

MURKA
02-01-2013, 10:04
Sylluś taki szyld z prawdziwego zdarzenia? :ok::ok::ok:

sylla
02-01-2013, 10:22
Tak Murka :D.
Z prawdziwego zdarzenia!
Ma wymiary 100/80 i muszę pokombinować na czym go udyndać. Bo mam go bez ramy i podstawy. Taki goły jest na razie. Jest dwustronny i sama nie wiem jak go umocować , żeby wiatr nie zdmuchnął mi takiego żagla.

MURKA
02-01-2013, 11:57
no musisz przymocować może twój mężuś coś wymyśli :) a zostawiacie swoje wizytówki np u pobliskiego fryzjera w sklepie?

sylla
02-01-2013, 12:04
Spoko już mój mąż się nad tym głowi. Na pewno coś fajnego wymyśli :)

Tak. Ja zostawiłam swoje wizytówki u trzech różnych znajomych fryzjerek i u jednej znajomej w sklepie z ubraniami.

mania818
29-01-2013, 22:09
Ja mam reklamę na samochodzie i wizytówki , pochwalę się nimi bo to mój nowy nabytek :D

syrena16
29-01-2013, 22:14
Bardzo fajny sposób... ja dopiero dopracowuje logo firmowe:)

lonia1990
29-01-2013, 22:49
Ja mam takie wizytówki ;) potykasz też mamy jeszcze plakat musimy wydrukować i czekam na baner ,który będę wieszać na budynku.. i cały czas myślę co by tu jeszcze wykombinować ;) Ja w salonie dopiero pracuje miesiąc... i trzeba klientek nazbierać;)

sandrus
29-01-2013, 23:43
Dziewczyny a te karteczki z nazwiskiem klientki które ma dać trzem innym to jak to u Was wygląda?
Macie jakieś specjalne?

sylla
30-01-2013, 09:16
ilonia bardzo podobają mi się Twoje wizytówki!
mania jaką dużą masz tę reklamę na samochodzie? To naklejka magnetyczna tak? Ile Cie kosztowała?

mania818
30-01-2013, 10:39
Sylla ja mam reklamę na tylnej szybie samochodu z siatki , zapłaciłam za nią ok 40 zł z projektem bo na allegro można kupić taniej ale trzeba mieć swój projekt a ja nie bardzo sie znam . W załączniku wstawię projekt mojej reklamy , na samochodzie prezentuje się lepiej niż na projekcie :D

sylla
30-01-2013, 14:06
Fajny ten baner na szybę. Musze też pomyśleć...

pysialali
02-02-2013, 23:14
To ja wstawiam moje.
Kolejno wizytówki, reklama na samochód i ulotki.
Z takim samym wzorem mam długopisy dla klientek:).

Sindi89
03-02-2013, 00:37
pysialali super wizytówki i reklama bardzo mi się podobają :przytul:

kamillxx
03-02-2013, 11:29
potwierdzam super pomysł!!!!:ok:

Elizabeth76
03-02-2013, 11:46
pysialali super :)

Chocolata
03-02-2013, 18:41
Ja od dłuższego czasu zamawiam wszystko na Vistaprint ( wynajduje okazje bo normalnie tam jest dość drogo) Dwa banery mi ukradziono, więc przerzucam się na reklamę wewnętrzną:))
6535565356
6535765358
65359

Evcianka
03-02-2013, 21:08
Śliczne choco, takie wszystkie dopracowane

Zen.
03-02-2013, 21:34
co sądzicie o konkursach na fb jako forma reklamy?

pysialali
03-02-2013, 22:03
Też myślałam o konkursach i nadal jeszcze nie wymyślilam jak zrobić by to się opłacało.
Bo przecież dać komus coś wygrać jeszcze nie gwarantuje że skorzysta z usług...
Może macie jakieś świetne pomysły :)

Ja też zamawiam wszystko na vistaprint i nie narzekam na ceny. Za 2 magnesy na auto, 500 wizytówek, ulotki, długopisy, dwie pieczatki, breloki do kluczy razem z przesyłką nawet 400 zł nie zaplaciłam.

Zen.
03-02-2013, 22:18
To faktycznie niedużo bo ja teraz za 500 wizytowek dwustronnych kolor laminowanych i tyle samo ulotek też kolor dwustronna i papier połysk zapłaciłam 370 zł ;o

Agnieszka Praska
03-02-2013, 22:25
ja na fb bede wrzucac reklamo konkurs ze kazda osoba ktora polubi i udostepni przy umawianiu sie na rzesy hybryde bedzie miec gratis ;)

pysialali
03-02-2013, 22:31
Super chyba skredne pomysł tylko na inne uslugi ;) :P

Wysłane z mojego GT-I9300

sandrus
03-02-2013, 22:39
Ja jestem za.
Myślę ,że każdy pomysł jest dobry.

sylla
04-02-2013, 08:56
Ja ostatnio za laminowane wizytówki jednostronne plus projekt zapłaciłam na Allegro 68 zł z przesyłką. Reklama magnetyczna na samochód miała mnie kosztować u tego samego sprzedawcy 20 zł. Za szyld dwustronny 80 /100 zapłaciłam 140 zł. Chyba nie tak drogo...

sandrus
04-02-2013, 11:21
Sylla to bardzo mało.
Chociaż zadowolona jesteś z efektu?
allegro chyba wymiana.kolega koleżanki za projekt ulotki i wizytówki chce 100zł.
Chyba też zamówię na all.

sylla
04-02-2013, 12:09
Ja jestem bardzo zadowolona z wizytówek. Są profesjonalnie wykonane i projekt mi kilka razy przysyłali, poprawiali co chciałam. Bo jak zamówisz to projekt robią i dają do zaakceptowania i poprawki nanoszą i dopiero drukują. Jak dla mnie super. Jak się rozglądałam po aukcjach to większość jest z projektem gratis!

Chocolata
04-02-2013, 22:26
Jakościowo - super:) Czasem przeginają z wartością wysyłki ale biorę ich na przetrzymanie i dają mi super rabat:D

Sindi89
06-02-2013, 17:02
Moje znajome co mają salony ,wprowadzają konkursy na fb na zasadzie ze albo trzeba polubieć ,albo udostepnic daną stronę/ofertę . Chetnych jej sporo do darmowych uslug wiec i do rozsylania info ze się istnieje tez ,mysle ze to dobry pomysl byle by nie robic tego za czesto :):D Ja sama tez się nad tym zastanawialam kiedyś :)

Evelina.J
28-02-2013, 22:21
A oto i moje gadżeciki ;)

-Dałam sobie zrobic przez grafików logo swojej firmy ktore bedzie fartuszku, reczniczkach, gadzetach itp
-plakaty (50szt)
-dwustronne ulotki (1000szt)
-dwustronne wizytowki (500szt), z kalendarzykiem bo wtedy wieksze prawdopodobienstwo ze znajdzie swoje miejsce w damskim portfelu ;)

Dodam ze razem mnie to wynioslo niecale 250 zl :skacze: (na allegro)


Remoncik lokalu jeszcze trwa ale jak skoncze to wstawie tez i sie pochwale. Doczekac sie nie moge :)

sandrus
28-04-2013, 17:00
Dziewczyny mam taki plan żeby np przez 2 kolejne miesiące wszystkim nowym klientkom dawać karty,które przy którejś wizycie beda upoważniać do np.50% zniżki.
I tu pytanie -przy której wizycie dac taki duzy rabat nowej klientce?
3,4???No bo przecież nie przy drugiej...

A co ze stałymi klientkam???
Przeciez dotrze do nich ta informacja wiec dla nich tez cos trzeba przygotować,ale co????
Nie chciałabym żeby poczuły sie gorsze...
Jak byście to rozwiazały???

kamillxx
28-04-2013, 18:08
evelina sylla podacie linki u kogo zamawialscie?
sandrus chyba dla stalych i nowych musisz zrobic to samo ...

sandrus
28-04-2013, 18:51
No niby wiem,ze oferta powinna być również atrakcyjna dla starych klientek,ale na takie szaleństwo chyba nie mogę sobie pozwolić:D

chyba muszę to jakoś inaczej rozwiązać.

fryzzz
28-04-2013, 19:10
Może dla stałych klienek cos gratis?
Albo jeśli klientka nowa lub stała przyprowadzi nową klientke to gratis lub rabat przy kolejnej wizycie

sandrus
28-04-2013, 19:26
Przy kazdej kolejnej wizycie nie bedę udzielała rabatu ponieważ i tak mam atrakcyjne ceny.

Kolejna sprawa-zaproponowanie konkretnego rabatu przy powiedzmy 3 wizycie może zadziałać mobilizująco dla nowej klientki.
3 czy nawet 4 wizyta wcale nie jest tak odległa wiec skorzystanie z moich usług wydaje sie byc wtedy bardziej realne.

Jesli stałe klientki powiedzmy w maju dostaną taka kartę rabatowa na 3 wizyte to lipiec/sierpień moje obroty bedą srednio 50% mniejsze a na to nie moge sobie pozwolic ze względu na koszty prowadzenia dg.

fryzzz
28-04-2013, 19:53
Raczej miałam na myśli to że jeśli klientka przyprowadzi Ci nową klientkę np koleżankę to zaoferuj jej rabat lub jakis gratis ale tak żeby Ci się to opłacało np. za przyprowadzeie nowej klientki dla osoby ktora Cię poleciła parafina gratis przy kolejnej stylizacji paznokci lub możliwość 3 zabiegu ze zniżką 50% ale w takim przypadku warto napisac ze ta oferta wazna jest np do końca czerwca. Jeśli widzisz ze ten zabieg wypadnie w kiepskim okresie i nie bedziesz chciała pracowac wtedy za pol ceny to moze 5, 6 czy 7 zabieg gratis trzeba wszystko przeliczyc

Jak zmobilizujesz klientki to przyjda czesciej zeby moc wykorzystac ten rabat a ty w tym czasie zrobisz 3 zamiast 2 stylizacji bo np nie bedzie czekala miesiac tylko 3 tygodnie a do tego zyskasz nowa klientke dla ktorej moze obowiazywac taka sama promocja :)

I tak samo wygladalo by to dla nowych klientek :) 3 stylizacja za pol ceny ale jest ograniczenie czasowe :)

Ja jak miałam mały przestój po świętach wysłałam do stałych klienek wiadomości, że specjalnie dla nich czeka oferta specjalna do konca miesiaca do kazdej koloryzacji wlosow, zabieg regeneracyjny gratis, dodatkowo napisalam krotko o jego zaletach i przypomnialam na koncu ze promocja jest ograniczona czasowo i jaka jest standardowa cena zabiegu :)

sylla
29-04-2013, 08:01
evelina sylla podacie linki u kogo zamawialscie?

Ja brałam wizytówki u tego sprzedawcy.
Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=17157750)

Na prawdę polecam . Cena super i jakość tez rewelacja. Wreszcie mam spokój z wizytówkami na jakiś czas...

sandrus
29-04-2013, 09:17
Sylla a jak z jakością papieru?
Ja teraz robiłam na szybko u siebie stacjonarnie i za 35zł za 100szt papier jest tragiczny!
zawsze to lepsze niz nic,ale generalnie nie lubię dziadostwa.

asia
29-04-2013, 13:35
ja bym na karcie rabatowej czy czyms takim zaznaczyla, ze rabaty nie obowiązują : tydzien przed długimi weekendami i innymi tego typu swietami a takze w grudniu. life is brutal, gwarantuję ci, ze panie, ktore nie sa stale stale (nie mam na mysli tych co od kilku lat przychodzą regularnie co 3tyg niewazne co wypadnie), przetrzymaja pazury i wszystkie przyjdą ci przed np bozym narodzeniem i strzelisz sobie w kolano. Lepiej dopisac ze w przypadku gdy rabat czy tam darmowa stylizacja wypada w tym okresie to przechodzi na nastepny termin.

ja teraz tez rozwazam karty stalego klienta etc, chociaz moje stale panie i tak placą nieco mniej.

Ladyss
29-04-2013, 21:49
Sylla a jak z jakością papieru?
Ja teraz robiłam na szybko u siebie stacjonarnie i za 35zł za 100szt papier jest tragiczny!
zawsze to lepsze niz nic,ale generalnie nie lubię dziadostwa.


Sandruś ja mam od nich wizytówki dwustronne foliowane, są niesamowicie dobrej jakości! Zrobili mi cudny projekt, wprowadzali poprawki według moich próśb. W efekcie po zamówieniu wizytówek skończyło się na zrobieniu dodatkowo 3 szyldów i kolejnej partii wizytówek :) A teraz przymierzam się do zamówienia potykacza.

sandrus
30-04-2013, 00:04
Asiu ja również stałe klientki liczę taryfa ulgową.dodatkowo nie kasuję ich za naprawy paznokcia jeśli przydarzy sie jakiś wypadek między stylizacjami.
Dla nich zawsze znajde czas wiec obdarowanie ich rabatem na np.te 50% zniżki za którymś kolejnym razem było by dla mnie nie na rękę.
No taka prawda.Co tu ukrywać.

Na chwile obecną wymyśliłam sobie,że rabat zrobię w wysokości 30% a nie jak na początku zaplanowałam 50% i zniżka będzie od ceny regularnej a nie jakiejś już i tak promocyjnej jesli np taka akurat sie trafi w tym czasie.

Ladyss no to super.
zaraz zobaczę ich ofertę i na pewno skorzystam:)

kamillxx
30-04-2013, 06:56
sandus daj znac jak bedziesz od nich zamawiac przylacze sie do zamowienia;)

sylla
30-04-2013, 08:07
Sylla a jak z jakością papieru?
Ja teraz robiłam na szybko u siebie stacjonarnie i za 35zł za 100szt papier jest tragiczny!
zawsze to lepsze niz nic,ale generalnie nie lubię dziadostwa.

Ja za swoje 500 szt na Allegro dałam chyba 65 zł z dostawą. Zrobili mi projekt . Wizytówki są jednostronne ale laminat mają na dwóch stronach . Są bardzo dobrej jakości . Polecam . Za to samo w miejscowej drukarni wołają grubo ponad stówę . Mało tego trzeba min 1000 szt zamówić. A jak na moje potrzeby to dużo za dużo :(

Cataleya 1981
06-06-2013, 21:27
Dziewczyny a jak uważacie lepiej wrzucać do skrzynek wizytówki czy ulotki ? Pytam bo mam dziki plan podjechać pod miasto do dość bogatej miejscowości i poroznosić po domkach (baaa rezydencjach) no własnie.. ulotki czy wizytówki ? Ulotkę łatwo wywalić, przy wizytówce mi zawsze jakoś tak... i mam ich całą stertę :D

kiwaczek2
06-06-2013, 21:32
Ja roznosze ulotki i klops.wiec probuj wizytowki;)

MartaOSz
07-06-2013, 20:29
Dziewczyny mam pytanie do Was. Być moze któraś m ipomoże . Poszukuje kogos do zaprojektowania szyldu. Niestety stary okazał sie nie trafiony - Mało widoczny. Może macie kogoś sprawdzonego?

reniusia1002
12-06-2013, 20:00
dokladnie ulotka od razu laduje w koszu najblizszym a wizytowka nie .wizytowka kojarzy sie z klasa elegancja i szykiem i tak szybko jej nikt nie wyzuci.owszem znajda sie udzie ktorzy tak zrobie ale bedzie ich malo.takze wizytowka to swietna i nie droga reklama.

IzabelaCe
19-12-2013, 23:13
Jak jak robiłam projekt ulotki zrobiłam od razu mini promocję ;) Z ulotką 15 zł tańszy peeling kawitacyjny z maską i powiem Wam, że mam sporo klientek. Przy okazji można zaproponować inne zabiegi :D

mucha
06-01-2014, 19:00
U to widzę, że sporo się zmieniło. 10 lat temu nie można było "wrzucić" ulotki ani wizytówki do skrzynki.

Siedzę i szukam jakiej alternatywy na reklamowanie się. :/

W najbliższych miejscowościach ulotki rozniosłam po salonach fryzjerskich, poszła reklama z magazynie ogłoszeniowym, chciałam zamówić potykacz ale cena pozwolenia z urzędu miasta i ubezpieczenie mnie zabiło....

to darmowe udostępnianie na FB tez mnie jakoś nie przekonuje.... kilka małolat się skusi, wykleję za darmo ... a mi zależy na stałych klientkach ...

Nie zadziałał u mnie haczyk, "50% rabat za każdą nową klientkę".

krucho :( Stałe klientki dostały na święta vouchery w wysokości około 20 euro tj 40% ceny uzupełnienia...

Zastanawiam się nad klientkami urodzinowymi. Jeżeli klientka ma urodziny dostaje np 30% rabatu. ???


co u Was działało najlepiej. Oprócz polecenia :D




Poza tym jest tutaj ktoś jeszcze kto zaprojektuje ulotkę ?

Qeef
23-01-2014, 12:41
Jeśli chodzi o formę reklamy, to zauważyłam, że bardzo dobrze sprawdza się partnerstwo biznesowe, np. kosmetyczka podejmująca współpracę z fotografem ślubnym, jak ktoś szuka fotografa i wie, że trafił na dobrego, a z polecenia otrzyma namiary na osobę robiącą paznokcie, czy w ogóle zajmującą się kosmetyką, to jest skłonna skusić się na coś z polecenia, niż szukać na własną rękę. A jak będzie zadowolona z obsługi, to wróci :)