PDA

Zobacz pełną wersję : piekace paznokcie



mala
26-10-2009, 22:01
dzis mialam dziwne zdazenie
ale zaczne od poczatku
przyszla kiedys do mnie dziewczyna (chyba to bylo w maju)z totalnymi obgryzkami.przedluzylam pazury moim zelem i do tej pory super.plytka sie ladna zrobila urosla itp.wsio super
ostatnio nosila baaaaaaaaaaaaardzo dlugie pazurki bo takie chciala -juz prawie naturalne
dzis przyszla do mnie i powiedziala mi ze stalo sie cos dziwnego bo po dwoch tyg 4 pazrki u lewej reki normalnie ja piekly (jest leworeczna).nie mogla nic do reki wziasc.zdjela dwa.najpierw myslalam ze moze alergia na zel ale chyba nie boi po 1:
-pracowalam u niej na tym zelu
-po drugie to nei pierwszy raz te paazurki ma
po zdjeciu starej masy yz kamuflazem zobaczylam ze na pazurkach ma takie hmmmm slady jakby po uderzeniach jakby krwiaczki male.po rozmowie powiedziala mi ze wiele razy sie w te paznokcie uderzyla bo byly ejj za dlugie.dlatego stwierdzilam ze to moze byc powodem pieczenia i wrazliwosci plytkitzn uderzenia nacisk na plytke.czy moze to byc ten powod?
bo mysle sobie ze jesli by to byla alergia na produkt to by byla na kazdym palcu a nie na lewej rece-tej ktorej ona caly czas uzywa no i dodatkowao mowila ze wiele razy udezyla paznokciami

qatrycja
26-10-2009, 22:59
Pewnie to ten powód co myślisz, specjalistą nie jestem ale tak na chłopski rozum, skoro dopiero co jej te pazury odrosły to pewnie muszą jakiś czas "leżakować" żeby łożysko je przyjeło... Z tego co czytałam u Nas na forum to lepiej na ogryzkach mieć krótkie paznokcie... ale może niech sie specjaliści wypowiedzą :D

nuki
26-10-2009, 23:28
Myślę, że krwiaczki i uszkodzenia mechaniczne powstałe na skutek licznych uderzeń nie pozostawiają wątpliwości. Co prawda uczulenie można "nabyć", ale płytka paznokcia jako twór martwy nie może objawiać uczulenia, tym bardziej tylko na jednej dłoni.

sylwia-p_86
26-10-2009, 23:41
Pieczenie może być skutkiem pojawienia się jakis zmian i powinna zgłosić się do dermatologa ponieważ na łozysku może się coś dziać czego nie widac gołym okiem.

mala
27-10-2009, 11:50
dziekuje dziewczyny
mi sie zdaje ze to byly te uderzenia bo jak ja mialam tak ze naderwalam pazur (tez mi sie krwiaczek zrobil)to nie moglam pazurka dotknac
a raczej wydaje mi sie ze nic sie tam ni dzieje bo zastanawiajace jest to ze to na tej rece co ona uzywa no i nie na wszystkichpazurach