PDA

Zobacz pełną wersję : pilniki



Strony : [1] 2

Tonija
21-03-2009, 10:31
jakimi pilnikami pracuje sie wam najlepiej? ja lubie proste pilniki nie znosze bananow:D

dzidzia
21-03-2009, 10:36
no to tak jak ja wolę proste :) Ale dziewczyny najlepsze pilniki jak dla mnie to Tommy Taylor 100 Little Purple Terminator ,do uzupełnień zwłaszcza ostre jak brzytwa :P przy tych pilnikach uzupełnienie robię w ciągu godzinki, półtorej :D

Marzena
21-03-2009, 10:51
ja lubie pilniki ibd,ale tych co piszesz to nie znam.Gdzie moge je zamowic?

dzidzia
21-03-2009, 11:05
to jest stronka z tymi pilnikami :P Pilnik w?ski do paznokci sztucznych Purple Terminator 100' - Tammy Taylor - nailsworld.abc24.pl - NailsWorld | Sklep (http://nailsworld.abc24.pl/default.asp?kat=32770&pro=197431)

DymciA
21-03-2009, 13:26
łoo boze - 12 zl za pilnik na raz??? hhahaha to ladne masz wydatki ( no bo sadze ze uzywasz nowych pilnikow na kazda klientke???))

Marzena
21-03-2009, 13:50
łoo boze - 12 zl za pilnik na raz??? hhahaha to ladne masz wydatki ( no bo sadze ze uzywasz nowych pilnikow na kazda klientke???))
12 zl to nie wiele,ja kupowalam i kupuje pilniki po 18 zl

DymciA
21-03-2009, 13:57
a to Ty zaopatrzasz sie sama do salonu??
czy dla siebie do domu kupujesz ??

DymciA
21-03-2009, 13:58
ps. no mi bardzo by sie nie oplacalo kupowac pilnika za 18 zl na jeden raz np na uszupelnienie ktore robie za 35 zl.... dlatego kupuje tansze ;)

Marzena
21-03-2009, 13:58
a to Ty zaopatrzasz sie sama do salonu??
czy dla siebie do domu kupujesz ?? ja kupuje do salonu tzn.zamawiam a wlasciciel placi hehehee:skacze:

DymciA
21-03-2009, 14:01
hehe ahaaa :) no tak :D to wiadomo ze zamawiasz jak najlepsze :) a rozlicza sie z toba jakos?

Marzena
21-03-2009, 14:38
tak mam podstawe800zl plus 35%

dzidzia
21-03-2009, 15:43
łoo boze - 12 zl za pilnik na raz??? hhahaha to ladne masz wydatki ( no bo sadze ze uzywasz nowych pilnikow na kazda klientke???))


nie używam do każdej klientki nowego pilnika tylko dezynfekuje...

mala
21-03-2009, 20:38
ja tez nie uzywam do kazdej nowego.ale dobzre dezynfekuje

DymciA
22-03-2009, 09:32
ja nowego...
w zyciu nie wyciagnelabym takiego "zuzytego" do nowej klientki - bo mimo wszystko nawet po jednym arzem widac ze pilnik byl uzywany...
kwestia estetyki ;) ale tez higieny ;)
jak juz to robie tak - daje pilnik klientce i mowie zeby przyniosla go na nastepny raz;) wtedy ma pewnosc ze nie serwuje jej pilnika "po kims" ;)

Kamis
22-03-2009, 09:37
Ciekawy pomysł :ok:

dzidzia
22-03-2009, 12:00
ja nowego...
w zyciu nie wyciagnelabym takiego "zuzytego" do nowej klientki - bo mimo wszystko nawet po jednym arzem widac ze pilnik byl uzywany...
kwestia estetyki ;) ale tez higieny ;)
jak juz to robie tak - daje pilnik klientce i mowie zeby przyniosla go na nastepny raz;) wtedy ma pewnosc ze nie serwuje jej pilnika "po kims" ;)


Też tak robiłam ale najczęściej klientki później ich zapomniały do mnie zabrac...

Marzena
22-03-2009, 13:17
ja mam kubeczki podpisane jesli chodzi o stale klientki,jest ich sporo,ale kazda ma swoj kubeczek hhehe

barbara_kawka
24-03-2009, 21:22
mozna tez wrzucac pilniki do podpisanych woreczkow strunowych ;) a co do firmy to ja uzywam pilnikow z randevous - nail care ... sa naprawde fajne ... a w hurtowni place tylko 3 ZL !! :)

barbara_kawka
24-03-2009, 21:24
Rendezvous NCS - akcesoria manicure i pedicure dla profesjonalistów (http://www.rendezvous.pl/?szukaj=pilnik&strona=1&id=158&kod=52033)

agusiaani
24-03-2009, 22:35
uzywam randevous -są super nie używam pilników nowy dla każdej klientki po prostu dezynfekuje

czarus
25-03-2009, 17:32
ja kupuję z i-nail są nie do zdracia i się nie zapychają

dominika198989
25-04-2009, 22:06
ja tez dawalam pilniki ale najczesniej o nich pozniej zapomnialy panie hehe

plushak
09-05-2009, 00:57
Ja się powtorze ale pilniki i-nails również polecam świetne są cena przystępna :) na domowe szaleństwa wsam raz a nawet i do salonu :)

stella
09-05-2009, 13:32
prowadze organizacje pilnikow w podobny sposob do marzeny i barbary, stala klientka ma swoj pilnik oznaczony cyfra, w ten sposob nie wyrzucam, a i tak dezynfekuje,
co do marki pilnikow pomimo tego ze uwielbiam firme ibd uwazam ze ich pilniki nie trwaja dlugo w stosunku do ceny!! christrio sa trwalsze, ale czesto pracuje na pilnikach niewielkich marek i jest ok

donna69
09-05-2009, 15:05
dziewczyny to ja z innej beczki...........

jesli pracuje sie frezarka to przeciez tez nie wyrzuca sie Bitow po jednorazowym uzyciu tylko sie dezynfekuje,pilniki jesli sa dobrze umyte i wydezynfekowane to sa jak nowe,pod warunkiem ze sa naprawde dobrej jakosci i do tego przystosowane.

po drugie......... jak i Bity tak i pilniki uzywa sie przeciez tylko do zniesienia materialu i co najwazniejsze rece klijetki sa wydezynfekowane a wasze sa w "kondonkach" wiec ja uwazam ze to jednak strata pieniedzy.
wiadomo jak sie klijetke skaleczy czy jest sie jej nie pewnym to nowy pilnik,jak nowa klijetka to tak czy inaczej nowy biore,ale poza tym moje trzymaja do 5 klijetek i sa jak zyleteczki ostre.
Uzywam Speed Feile Allesandro

Anna Kosińska
09-05-2009, 18:57
u mnie kazda klijentka ma nowy pilnik,ja juz sie do tego przyzwyczailam,bo od samego poczatku tak robilam, a pozniej dezynfekcja i do woreczka z podpiem..

martakolo
06-06-2009, 20:16
Szukałam coś w tym temacie, korzystałam z wyszukiwarki ale nic mi nie znalazło, więc popiszmy...
Jakich pilników używacie?czy sa to takie zwykłe jak na allegro i wyrzucacie po każdej klientce czy kupujecie droższe i sterylizujecie?
Ja różnie...jak w domu robie, to kupuje zwykłe i wyrzucam a jak w gabinecie to mam te lepsze i do strylizatora

plushak
06-06-2009, 20:24
Ja używam tych pilników
Pilniki I-nails HIT Jakość!!! :: dobrarada (http://www.dobrarada.com.pl/index.php?k248,akcesoria-pilniki-i-nails-hit-jakosc)
Wolę miec lepszy pilnik i lżejsza prace niż bym się miała męczyć tanimi pilnikami, Ja akrylowa jestem a akryl ciężki do piłowania :P

martakolo
06-06-2009, 20:35
Ja używam tych pilników
Pilniki I-nails HIT Jakość!!! :: dobrarada (http://www.dobrarada.com.pl/index.php?k248,akcesoria-pilniki-i-nails-hit-jakosc)
Wolę miec lepszy pilnik i lżejsza prace niż bym się miała męczyć tanimi pilnikami, Ja akrylowa jestem a akryl ciężki do piłowania :P

Cena tego pilnika niska więc moze za taką cene wyrzucać do kosza po każdej klientce:)

madzialena
06-06-2009, 20:38
ja mam pilniki jednorazowe :) tzn wielorazowy-jednorazowy ma moja mama, ja i moja przyjaciółka :) na boczku tych pilników zrobiłam kreseczke kolorowa linerem żebym wiedziała czyj jest czyj :)

martakolo
06-06-2009, 20:45
Zapytałam bo zawsze Basia( seqoya) uczyła mnie żeby do każdej klientki był osobny plinik albo sterylizacja dla higieny i podporzadkowałam się :przytul:
Miałam kiedyś taką pewną sytuację....
Kupiłam kiedyś pilnik z Donegala a one wszystkie zapakowane i przyszła do mnie klientka, której pierwszy raz robiłam i nie znałam jej....
zobaczyła, ze otwieram pilnik i odrazu mówi, ze jest pod wrazeniem miłym oczywiście, że mam nowy pilnik bo ona pracuje w laboratorium i wie o co chodzi z zasad dezynfekcji

plushak
06-06-2009, 20:46
Hihi jak zacznę pracować w końcu na prawdę to pewnie będe wyrzucać :przytul: Jednak te napewno lepsze niż te złotówkowe z allegro

martakolo
06-06-2009, 20:49
Te od dobrejrady naprawdę super wygladają i napewno w najbliższym czasie od niej zamówie:)
ona wogóle ma bogatą ofertę produktów, jeszcze z takim sklepem się nie spotkałam

madzialena
06-06-2009, 20:55
dobrarada ma też zestawy pilników..
PAKIETY - WIĘKSZA ILOŚĆ, NIŻSZA CENA! :: dobrarada (http://dobrarada.com.pl/index.php?k279,pakiety-wieksza-ilosc-nizsza-cena)
tylko nie wiem jak z jakością.. :)

dzidzia
07-06-2009, 09:10
a ja Wam powiem tak , już od dłuższego czasu zamawiam jedne i te same pilniki o nazwie Terminator <Tommy Taylor>, jak sama nazwa mówi sa baaardzo ostredo uzupełnien to narmalnie miodzio , na prawdę na długo starczaja, sa po 12 zł i ich nie wyrzucam tylko sterylizuje :) tu macie link :P Pilnik wšski do paznokci sztucznych Purple Terminator 100' - Tammy Taylor - nailsworld.abc24.pl - NailsWorld | Sklep (http://nailsworld.abc24.pl/default.asp?kat=32770&pro=197431)

Jade
07-06-2009, 09:59
Z tego co sie uczylam to pilnikow sie nie sterylizuje tylko dyzenfekuje.Ja mam przeznaczony komplet pilnikow dla kazdej klientki.Po wykonanym zabiegu,piniki oczyszczam,myje w wodzie z uzyciem antybakteryjnego mydla i mocze w alkoholu do dyzynfekcji.A pozniej w woreczek hermetyczny i daje klientce zeby zatrzymala do nastepnej wizyty.Inne narzedzia metalowe po umyciu sterylizuje w specjalnym pojemniku do sterylizacji z odpowiednim plynem.

dzidzia
07-06-2009, 10:04
dobrze mówisz kochana dezynfekcja :P ja to nie myślę dziś, za wcześnie wstałam i chyba jednak się muszę jeszcze przespac :P

Jade
07-06-2009, 10:09
:) to ic lulu ja wstalam o 4.40 i wlasnie z pracy wrocilam i mam zamiar zaraz dalej ten kursik robic,narazie cwiczenia:)

martakolo
07-06-2009, 10:29
a ja wkładam do sterylizacji hm..źle robie, kurcze ale nie wszystkie pilniki nadają się żeby je moczyć bo większość z nich jak namięknie papier to sa do niczego, dziewczyny naprowadźcie mnie na dobrą drogę...jeśli mam je dezynfekować to w tym samym płynie co cążki?

Jade
07-06-2009, 10:41
Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) – postępowanie mające na celu maksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanym materiale. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów, a nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe. Zdezynfekowany materiał nie musi być jałowy. Dezynfekcja, w przeciwieństwie do antyseptyki dotyczy przedmiotów i powierzchni użytkowychmaksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanym materiale.
Pilniki,polerki,miseczki do manicure,pedicure

Sterylizacja , wyjaławianie – jednostkowy proces technologiczny polegający na zniszczeniu wszystkich, zarówno wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych form mikroorganizmów. Sterylizacji można dokonać mechanicznie, fizycznie, bądź chemicznie, najczęściej używa się metod fizycznych. Prawidłowo wysterylizowany materiał jest jałowy – nie zawiera żadnych żywych drobnoustrojów (także wirusów) oraz ich form przetrwalnikowych.
kopytka,nozyczki,cazki,pesety,cazki

Zasady higieny w gabinecie kosmetycznym (http://forum.wzorki.info/wlasny-gabinet-kosmetyczny/351-zasady-higieny-w-gabinecie-kosmetycznym.html) tutaj znajdziesz wiecej na ten temat:)

martakolo
07-06-2009, 10:51
Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) – postępowanie mające na celu maksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanym materiale. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów, a nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe. Zdezynfekowany materiał nie musi być jałowy. Dezynfekcja, w przeciwieństwie do antyseptyki dotyczy przedmiotów i powierzchni użytkowychmaksymalne zmniejszenie liczby drobnoustrojów w odkażanym materiale.
Pilniki,polerki,miseczki do manicure,pedicure

Sterylizacja , wyjaławianie – jednostkowy proces technologiczny polegający na zniszczeniu wszystkich, zarówno wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych form mikroorganizmów. Sterylizacji można dokonać mechanicznie, fizycznie, bądź chemicznie, najczęściej używa się metod fizycznych. Prawidłowo wysterylizowany materiał jest jałowy – nie zawiera żadnych żywych drobnoustrojów (także wirusów) oraz ich form przetrwalnikowych.
kopytka,nozyczki,cazki,pesety,cazki

Zasady higieny w gabinecie kosmetycznym (http://forum.wzorki.info/wlasny-gabinet-kosmetyczny/351-zasady-higieny-w-gabinecie-kosmetycznym.html) tutaj znajdziesz wiecej na ten temat:)

To ja już sama się teraz zmieszałam..wiecie jak ja robie...
np cążki, wkładam do pojemniczka z płynem( nazwy nie wiem bo koleżanki kupują do innych swoich narzędzi fryjerskich) tam leży pół godziny a później osuszam i do strylizatora kulkowego a plinki tylko oczyszczam z pyłu i do takiego sterlizatora niebieskiego pod ultrafioletem

Jade
07-06-2009, 11:05
Ja do sterylizacji uzywam tego:)
Bug's away (http://www.essentialnails.com/product/61/hotpack7/eng/bugs-away.html)

---------- Dodano o godzinie 10:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:03 ----------

a do dezynfekcji tego
Dream Nail Sanitiser Spray (http://www.essentialnails.com/product/61/handc_sanispr/eng/dream-sanitiser-hand-spray.html)
i tym spryskuje pilniczki

stella
07-06-2009, 21:00
ja jak narazie uzywam christrio, sa bardzo dobre i dlugo trwaja, ale mam tez zwykle ktore po prostu wyrzucam po uzytku

paznokietek1000
07-06-2009, 21:11
ja tylko dezynfekuje pilniki skinsept purem

annie82
07-06-2009, 22:08
Powiem tak...na początku mojej przygody z pazurkami się "oszczędzało" więc w gre wchodziła dezynfekcja płynem do dezynfekcji narzędzi...do czasu aż pilnik sie nie zużył...teraz kupuję super pilniki, mega ostre tak ok 80/80 i za taką cenę że aż śmieszne...przywoże je aż z Pragi ale to tak przy okazji jak jadę po towar(ciuchy).Wcześniej za taką samą jakość płaciłam 6zł za sztukę ,teraz za tę samą jakośc płacę ok 1,8 szt...i już nie bawię sie w dezynfekcję tylko, jedna klientka jeden pilnik.Także jak któraś będze pragnęła takich pilników, to jak będą to mogę zakupić większą ilość:skacze:

seqoya
08-06-2009, 00:00
Z tego co sie uczylam to pilnikow sie nie sterylizuje tylko dyzenfekuje.Ja mam przeznaczony komplet pilnikow dla kazdej klientki.Po wykonanym zabiegu,piniki oczyszczam,myje w wodzie z uzyciem antybakteryjnego mydla i mocze w alkoholu do dyzynfekcji.A pozniej w woreczek hermetyczny i daje klientce zeby zatrzymala do nastepnej wizyty.Inne narzedzia metalowe po umyciu sterylizuje w specjalnym pojemniku do sterylizacji z odpowiednim plynem.


Taka dezynfekcja jest jedynym skutecznym "zabiegiem" a dawanie klience pilnika nie jest zbyt rozsądne, nawet sanepid nie wyraża zgody by klientka wracała do nas z pilnikiem, bo nie mamy gwarancji jak go przechowuje.

Osobiście od zawsze każda moja klientka ma osobny pilnik, i wiele razy słysze od klientek, że wczesniej bardzo często w innych salonach panie serwowały im używane pilniki, które wogóle nawet nie były zezynfekowane. Po za tym czeto widziałam jak panie styliski, pryskały pilniki płynem do dezynfekcji rąk, co nic nie daje

Nowy pilnik to nie aż taki wydatek. I tak naprawdę bardziej się opłaca, nie ma nic lepszego jak docenienie ze strony klientek. Komentarze w tej kwesti słyszę niemal za każdym razem :)

Jade
08-06-2009, 00:12
To ze daje klientce pilniczki do domu nie znaczy ze one wracaja do mnie z nimi,poniewaz zazwyczaj jak widze ktoras to mi mowi ze musiala sobie podpilowac wiec juz wiem ze musze wziac nowy.Kiedys jak chodzilam do salonu robic pazurki,pani zawijala moje pilniczki w serwetke,pisala imie i odkladala do szawki na nastepna wizyte.

seqoya
08-06-2009, 00:20
To ze daje klientce pilniczki do domu nie znaczy ze one wracaja do mnie z nimi,poniewaz zazwyczaj jak widze ktoras to mi mowi ze musiala sobie podpilowac wiec juz wiem ze musze wziac nowy.Kiedys jak chodzilam do salonu robic pazurki,pani zawijala moje pilniczki w serwetke,pisala imie i odkladala do szawki na nastepna wizyte.


Rozumiem też zdaża mi się dać klience pilnik, ale bezpowrotnie :)

napisałaś cytuję "A pozniej w woreczek hermetyczny i daje klientce zeby zatrzymala do następnej wizyty"

;)
stąd mój komentarz :)

Jade
08-06-2009, 00:39
tak napisalam ale pozniej dodalam co sie z nim dzieje,dzieki komentarzyk.Porada mi sie przyda tyko mam takie pytanie jezeli dajesz klientce pilniczek i ona go uzyje to dlaczego pozniej gdyby przyszla do mnie z tym samym pilniczkiem nie powinnam go uzywac skoro to jest tylko i wylacznie jej?

seqoya
08-06-2009, 00:48
Tak jak pisałam wczesniej. Tak powiedziała kobieta z sanepidu i na zdrowy rozsądek nie masz pewności jak klientka go przechowuje, kto w domu go używał, a jak przyjdzie z nim do ciebie, wykonasz usługę i zakładając że dostanie infekcji, to na ciebie spada odpowiedzialność ;)
Przecież później to zawsze "my" jestesmy winne ;)
Wiele dziewczyn powieżając pilnik klientce zapewne ma dobre intencje, siebie możemy być pewne, ale kogoś nigdy.

Jade
08-06-2009, 09:12
Dzieki jeszcze raz,dostosuje sie do rady:)

ivonna70
08-06-2009, 10:24
Powiem tak...na początku mojej przygody z pazurkami się "oszczędzało" więc w gre wchodziła dezynfekcja płynem do dezynfekcji narzędzi...do czasu aż pilnik sie nie zużył...teraz kupuję super pilniki, mega ostre tak ok 80/80 i za taką cenę że aż śmieszne...przywoże je aż z Pragi ale to tak przy okazji jak jadę po towar(ciuchy).Wcześniej za taką samą jakość płaciłam 6zł za sztukę ,teraz za tę samą jakośc płacę ok 1,8 szt...i już nie bawię sie w dezynfekcję tylko, jedna klientka jeden pilnik.Także jak któraś będze pragnęła takich pilników, to jak będą to mogę zakupić większą ilość:skacze:
A gdzie konkretnie kupujesz te pilniki w Pradze?? Ja niedługo jadę w góry to może bym sobie też kupiła.

Sweet-ka
08-06-2009, 19:18
Dziewczynki polecam nasze pilniki Infinity. Sa tanie i dobre. Wąski to koszt 3zł a szeroki 4zł :)

martakolo
09-06-2009, 20:21
Tak czytając cały temat dochodze do wniosku, że jednak kupowac pilniki hurtem tak żeby pilnik był po 2zł i poprostu wyrzucać bo takie tanie pilniki zapewne do dezynfekcji się nie nadają a z drugiej strony jak wezme w domu za zrobienie paznokci 60zł, to stać mnie na to żeby odliczyć koszt plinika 2zł a jak kilentka chce sobie coś podpiłować to nich sama kupi pilnik i zrobi to na własną odpowiedzialność, zakładając, że jest niewłaściwie przechowywany a jakby do mnie przyszła na opiłowanie paznockie i nabłyszczenie, to wzięłabym np zamiast 10zł to 12...doliczyłabym zawsze pilnik
to teraz trzeba byłoby sie zaopatrzyć w duuuuuuuużo pilników, zeby nie zamawiać co dwa tygodnie:)

seqoya
11-06-2009, 22:38
Tak czytając cały temat dochodze do wniosku, że jednak kupowac pilniki hurtem tak żeby pilnik był po 2zł

wsumie pilnik + bloczek ;)
bo bloczki też są jednorazowe tak jak pilniki :)
I zgadzam się w zupełnosci jak bierze się hurtem to wychodzi taniej :)
Najlepiej brać minimum po 100 sztuk jednego i drugiego

iwonadc78
12-06-2009, 11:51
ja przeznaczam jeden pilnik na jedna klientke i potem laduje w smietniczku....oczywiscie pilnik:P

foczka_32
22-06-2009, 17:29
Witam! ja tez uzywam jeden pilnik na jedna osobe. za pilniczki place po 1,50zl
jakby ktos byl chetny to moge podac namiar do taniego sklepu z artykulami do paznokci
pozdrawiam

Jade
23-06-2009, 10:38
ok a jezeli pilniczki po klientkach,czyszcze,myje w mydlem antybakteryjnym,odkazam i wloze sobie w opakowanie i odloze u siebie to jest ok,czy tez nie.Kiedys jak bylam robic pazurki u stylistki w salonie ona tak robila?Wywalic niema problemu ale jezeli nie jest mocno zuzyty?

annie82
23-06-2009, 10:50
A gdzie konkretnie kupujesz te pilniki w Pradze?? Ja niedługo jadę w góry to może bym sobie też kupiła.

Tak w Pradze kupuję. Na tych poteżnych hurtowniach, jedna się nazywa Sapo ta do której jeżdże nie wiem:/

Bożena P
04-07-2009, 10:08
ja używam jednorazowych pilniczków z donegala lub z top choice.

szpila59
04-07-2009, 10:37
ja używam jednorazowych pilniczków z donegala lub z top choice.
z top choice maja tanie i niezle pilniczki i bardZo lubię tez ich preparat do odsuwania i usuwania skórek :D

unita
05-10-2009, 18:45
czy ktoras z was miala pilniki i-nails? chcialabym wiedziec ktore sa lepsze biale czy marmurki?

samaron
05-10-2009, 19:42
czy ktoras z was miala pilniki i-nails? chcialabym wiedziec ktore sa lepsze biale czy marmurki?

Marmurków nie miałam, ale miałam białe i morskie i wydaje mi się, że te morskie były trwalsze, na dłużej mi starczały. Ogólnie najlepsze pilniki jakie miałam i teraz ponownie je sobie zamówiłam.

dudejla
05-10-2009, 19:57
Ja również polecam pilniki i-nails!! wchodzą w żelik jak w masełko :D I jeszcze jedne których używam to Yasmin- też polecam!!

unita
05-10-2009, 20:11
Ja również polecam pilniki i-nails!! wchodzą w żelik jak w masełko :D I jeszcze jedne których używam to Yasmin- też polecam!!
ale marmurki, biale czy morskie?

iwa1223
05-10-2009, 20:18
ja mam morskie i też polecam :) ale innych kolorków nie sprawdzałam... kup każdego jeden i sprawdź ;) będziesz mieć pewność :D

unita
05-10-2009, 20:23
tylko ja chcialam od razu wiecej kupic, dlatego pytam:/:

iwa1223
05-10-2009, 20:29
ja mam te i jestem naprawdę zadowolona :)

Pilnik I-nails 35 Morski ELIPSA XXL 100/180 :: dobrarada (http://www.dobrarada.com.pl/index.php?p12389,pilnik-i-nails-35-morski-elipsa-xxl-100-180)

ale chyba tylko kolorem się różnią...

plushak
05-10-2009, 20:33
Unita w sklepie dobrejrady masz pakiety pilników taniej wyjdzie :) a jakość za taką cenę mmm :)

Agnieszka Praska
05-10-2009, 20:35
ja od dlugiego czasu pracuje na pilnikach lechat i niestety skusilam sie na te u DR i-nails, jednym slowem tragedia;( cale szczescie ze tak szybko sie tepia to bardzo szybko sie ich pozbede:/:

Gość
06-10-2009, 09:27
u mnie kazda klijentka ma nowy pilnik,ja juz sie do tego przyzwyczailam,bo od samego poczatku tak robilam, a pozniej dezynfekcja i do woreczka z podpiem..
ja mam dokładnie tak samo... po komplecie dla każdej 180/240 prosty i 180/240 banan, bo u mnie iestey nie ma łódeczek:/:... kiedyś miałam 2 klientki o imieniu Ania i nie podpisałam nazwiskami, ponieważ nie chciałam ryzykować to 4 pilniki wywaliłam do kosza... w sumie 6 czy 8 zł mnie nie zbawiło i nie zbiedniałam, ale jak profesj to profesja:)

unita
06-10-2009, 10:12
i badz tu madry i pisz wiersze, kurcze moze jeszcze troche doswiadczen z pilnikami i-nails, bo juz teraz naprawde nie wiem ktore lepsze:(

Gość
06-10-2009, 10:54
i badz tu madry i pisz wiersze, kurcze moze jeszcze troche doswiadczen z pilnikami i-nails, bo juz teraz naprawde nie wiem ktore lepsze:(
ja mam sposób na pilniki taki: idę do skllepu kupuję pilnik i przy pani go łamię w pól jeśli strzeli ale sie nie rozleci to będzie dobry, jesli peknie i rozerwie to jest do bani!

paznokietek1000
06-10-2009, 12:21
ja również mam każdy pilniczek osobny dla klientki, każda ma też swój patyczek z drzewa różanego. sama tez mam sporo problemów z pilnikami, ja kupuje pilnik na "macanie" lekkie łamanie też, ale gorzej jest jak raz zamówię od producenta duża ilość są ok, aa innym razem przysyłają buble, normalnie masakra jest z tymi pilnikami, a używam prostych 80/80 i 100/180

Agnieszka Praska
06-10-2009, 12:30
na macanie i-nails sa identyczne jak lechat i sie nie lamia ALE robie pilnikiem lechat klientce 3 sety nie wazne czy akrylu czy zeli a i-nails po jednej rece jest tak tepy ze krew mnie zalewa przy drugiej i zazwyczaj biore drugi pilnik:porazka: wiec na seta 2 pilniki to lekka przesada :/:

paznokietek1000
06-10-2009, 13:05
nio to faktycznie nie za bardzo, a może po prostu na taka partię trafiłaś, zraża się, ale wiem jest to wnerwiające

iwa1223
06-10-2009, 13:54
agulusia może trafiłaś na jakąś kiepską partię bo mi jeden pilnik i-nails starczył na cztery/pięć razy jak nie więcej... tyle że ja raczej żel robię nie akryl to też może być inaczej...

paznokietek1000
06-10-2009, 13:57
zgadza się jeśli chodzi o akryl to pilniki o wiele szybciej się zużywają

Agnieszka Praska
06-10-2009, 14:07
wlasnie dlatego nie kombinuje i wole wylozyc 5-8zl za pilnik, a po kilku takich przygodach z pilnikami pozostaje wierna lechat;)
ja swoim pilnikiem robilam sobie chyba juz z 6 serow akrylowych i widze ze juz ma pomalu dosyc i czas zmienic:)

pozatym partia nie partia pilnik ma byc dobry, a jesli zalezy to od partii to dla mnie sa to buble i tyle:P
sznujaca sie firma nie pozwala sobie na takie tandety:/: bo partia wyszla nie taka, a jesli bede hurtowo kupwac po 50szt i 3x z rzedu trafi mi sie taka do du** partia:porazka:

samaron
06-10-2009, 14:33
Agulusia, a gdzie w necie można takowe pilniki nabyć?

iwa1223
06-10-2009, 14:35
no fakt... jak kupujesz od razu dużo to musisz ich być pewna :) a daj linka na te które ty kupujesz :)

czy to któreś z tych??

Elegance Sp. z o.o. - sklep internetowy (http://www.elegance.pl/modules/Sklep/catalog/index.php?manufacturers_id=12&sort=1a&page=6)

paznokietek1000
06-10-2009, 14:47
bo z reguły w naszym zawodzie zawsze opłaca się wziąć więcej w dobrych firmach za większa ilość zapłacisz mniej

Agnieszka Praska
06-10-2009, 14:51
to sa dokladnie te pilniki zebra LeChat
ja kupuje large 100/180 i teraz mysle zakupic curve:)
sa elastyczne tzn mozna go wyginac i nic sie z nim nie dzieje i bardzo dobrze znosi dezynfekcje:)

insane
11-10-2009, 21:07
Zazwyczaj droższe pilniki są lepszę, ale ja również mam osobny pilnik dla każdej klientki. Więc jak używam go raz na miesiąc, to ciężko stwierdzić w jakim tempie się zużywa. Generalnie polecam pilniki IBD.

AnaL
19-10-2009, 18:54
Pilniki IBD i Spn są świetne jak do akrylu tak i do żelu :D

dzidzia
20-10-2009, 14:05
Pilniki IBD i Spn są świetne jak do akrylu tak i do żelu :D


a ja ostantio zakupilam pilniki ibd i jestem niezadowolona!! za bardzo sie przyzwyczailam do terminatorow tommy taylor , a teraz ich juz nigdzie nie ma !! ;(

pinusia6
10-11-2009, 15:06
Witam! ja tez uzywam jeden pilnik na jedna osobe. za pilniczki place po 1,50zl
jakby ktos byl chetny to moge podac namiar do taniego sklepu z artykulami do paznokci
pozdrawiam

A czy to jakis sklep internetowy?? jak tak to proszę o namiary :D

---------- Dodano o godzinie 15:06 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 07:34 ----------

Kochane polećcie mi jakieś pilniczki do metody akrylowej o jakiej gradacji powinna być. Linki miło widziane :D:P

paznokietek1000
10-11-2009, 15:12
do akrylu jak najbardziej 80/80, ja takich używam do odnowy a obrobienie masy to 100, i potem coraz niższy

szpila59
10-11-2009, 15:18
A czy to jakis sklep internetowy?? jak tak to proszę o namiary :D

---------- Dodano o godzinie 15:06 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 07:34 ----------

Kochane polećcie mi jakieś pilniczki do metody akrylowej o jakiej gradacji powinna być. Linki miło widziane :D:P
Tutaj masz z najważniejszymi gradiacjami:
Proste, szerokie:
jaapee BIAŁY SZEROKI PILNIK 100/180 zestaw 10 SZT (800464109) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item800464109_jaapee_bialy_szeroki_pilnik_100_180_ zestaw_10_szt.html)
jaapee CZARNY SZEROKI PILNIK 100/180 zestaw 10 SZT (807208406) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item807208406_jaapee_czarny_szeroki_pilnik_100_180 _zestaw_10_szt.html)
Zwykłe proste:
jaapee PILNIK PROSTY CZARNY 100/180 zestaw 10 SZT (803925078) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item803925078_jaapee_pilnik_prosty_czarny_100_180_ zestaw_10_szt.html)
Banan:
jaapee - PILNIK BANAN ZEBRA 100/180 zestaw 10 SZT (799525460) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item799525460_jaapee_pilnik_banan_zebra_100_180_ze staw_10_szt.html)

---------- Dodano o godzinie 15:18 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:16 ----------

Jaapee ma też fajne rzeczy, mozesz też popatrzeć na pilniki o gradacjach np. 80/80 180/240 itp. :P

pinusia6
10-11-2009, 15:40
Tutaj masz z najważniejszymi gradiacjami:
Proste, szerokie:
jaapee BIAŁY SZEROKI PILNIK 100/180 zestaw 10 SZT (800464109) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item800464109_jaapee_bialy_szeroki_pilnik_100_180_ zestaw_10_szt.html)
jaapee CZARNY SZEROKI PILNIK 100/180 zestaw 10 SZT (807208406) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item807208406_jaapee_czarny_szeroki_pilnik_100_180 _zestaw_10_szt.html)
Zwykłe proste:
jaapee PILNIK PROSTY CZARNY 100/180 zestaw 10 SZT (803925078) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item803925078_jaapee_pilnik_prosty_czarny_100_180_ zestaw_10_szt.html)
Banan:
jaapee - PILNIK BANAN ZEBRA 100/180 zestaw 10 SZT (799525460) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item799525460_jaapee_pilnik_banan_zebra_100_180_ze staw_10_szt.html)

---------- Dodano o godzinie 15:18 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:16 ----------

Jaapee ma też fajne rzeczy, mozesz też popatrzeć na pilniki o gradacjach np. 80/80 180/240 itp. :P

A ty jakie byś mi polecila?? tymi szerokimi dobrze sie pracuje?? i kolor??

szpila59
10-11-2009, 15:48
A ty jakie byś mi polecila?? tymi szerokimi dobrze sie pracuje?? i kolor??
kolor nie ma znaczenia, ale białe oczywiście bardziej się brudzą np, jak coś na niego wylejesz, np. żel, to się kurz do niego przyklei i bedzie brudny :P
JA wolę szerokie, ale niektórzy te cieńsze wiec niestety doradzic Ci nie mogę, musiałabyś sama sprubować :D

pa_pi1
11-11-2009, 23:20
Dokładnie, musiałabyś spróbować popracowac z węższym i szerszym i sama stwierdzisz jaki Ci lepiej leży.
Ja osobiście wole szersze pilniki i w jasnym kolorze bo nie widać tak pyłu :P

eva
18-11-2009, 12:18
dla mnie najlepsze pilniki jakie w zyciu mialam to i-nails od dobrej rady w szczegolnosci biale

RoksiSK
30-11-2009, 21:36
Dokładnie:D Ja też uwielbiam elipsy z i-nails 100/180 - boskie:good:

violala
01-01-2010, 22:12
Witam, dla mnie rewelacyjny jest banan z Rendezvous, nie spotkałam jeszcze lepszego:)

Elizabeth76
29-01-2010, 21:26
rodzaje pilników i ich zastosowanie



Pilnik banan
Pilnik banan znajduje zastosowanie przy opracowywaniu paznokci naturalnych i przedłużonych. Łukowaty kształt pilnika umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, zwłaszcza przy skórkach – kształt pilnika banana dodatkowo chroni skórki paznokcia przed uszkodzeniami.

- Pilnik prosty
Pilnik prosty służy do opracowywania paznokci naturalnych oraz do pracy na paznokciach przedłużonych. Pilnikiem tym możemy nadać paznokciom pożądany kształt i długość. Jest to najbardziej uniwersalny typ pilnika.

- Pilnik w kształcie rombu, łódki
Jest bardzo wygodny w użyciu, zwłaszcza przy modelowaniu krawędzi bocznych. Można go używać zarówno do pracy przy naturalnych paznokciach, jak i przedłużonych.


Blok
Bloki służą do matowienia i polerowania paznokci (bloki polerskie) lub do usuwania dużej warstwy akrylu/żelu.

Polerka
Polerkę stosuje się w celu nadania ostatecznego połysku paznokciom oraz wyrównania drobnych rys mogących powstać w trakcie używania pilnika.

Ziarnistość
Ziarnistość pilnika oznacza ilość ziarenek znajdujących się na 1cm2 pilnika. Im więcej ziarenek, tym pilnik jest delikatniejszy. Odwrotnie, im ziarnistość jest niższa, tym ziarenek jest mniej, są większe i ostrzejsze.

Ziarnistość 80 – 100
Pilniki o tej ziarnistości stosowane są do skracania oraz piłowania sztucznych paznokci, nadania im wstępnego kształtu.

Ziarnistość 150
Pilniki 150 stosowane są w celu wyrównania miejsca łącznia naturalnej płytki paznokcia z tipsem oraz do piłowania górnej powierzchni przedłużonych paznokci.

Ziarnistość 180
Pilniki o tej ziarnistością są idealne do ostatecznej obróbki masy żelowej/akrylowej, do ostatecznego wykończenia. Stosuje się je także do przygotowania naturalnej płytki paznokcia do przedłużania.

Ziarnistość 240, 280, 320, 460
Jest to ziarnistość polerek służących do polerowania i nadawania połysku paznokciom.

W trakcie pracy nie zapominajmy jak ważna jest kolejność używania pilników – od najmocniejszego do najdelikatniejszego oraz aby przed pierwszym użyciem stępić jego krawędzie boczne, co pozwoli ochronić skórki przed skaleczeniem.

barbara_kawka
30-01-2010, 02:54
Witam, dla mnie rewelacyjny jest banan z Rendezvous, nie spotkałam jeszcze lepszego:)

wypróbuj sobie i-nailsy a zobaczysz roznice ;) ja tez kiedys uzywalam Rendezvous...

Daria
30-01-2010, 08:35
ja też uzywam od DR. i jestem bardzo zadowolona..... ;]

Gość
30-01-2010, 09:39
ja mam jeden pilnik z abcnailstore z serii impuls... robie nim tylko swoje pazury i robie i robie a on jak nowy, te których używam "normalnie" dla klientek to juz dawno by padły... a ten wcale sie "nie stępił" chciałam sobie kupić więcej i miec dla klientek, ale jak weszłam na strone e-sklepu abcnilstore to o mało nie zemdlałam- 12zł za 1sztukę :wow:

barbara_kawka
30-01-2010, 11:29
nio ale izo w sumie biorac pod uwage ze tak dlugo wytrzymuje to cena nie jest taka zla ;) normalny za 6zl sie kupi gdzies około... a starczy na hmm... malo ;) musze kiedys sprobowac te z abc

tusia
30-01-2010, 12:19
ja uzywałam pilników I-nails od Dobrej Rady
Ez Flow, IBD i christrio, które kupowałam w plazanet są świetne
Plazanet - Kosmetyki dla Ciebie :: ibd sapphire -pilnik 150/150 (http://www.plazanet.pl/sklep/index.php?p58,ibd-sapphire-pilnik-150-150)
Plazanet - Kosmetyki dla Ciebie :: Christrio-pilnik szary 100/180- wysoka jakość !!! (http://www.plazanet.pl/sklep/index.php?p49,christrio-pilnik-szary-100-180-wysoka-jakosc)
Plazanet - Kosmetyki dla Ciebie :: ibd ruby -pilnik 100/100 (http://www.plazanet.pl/sklep/index.php?p59,ibd-ruby-pilnik-100-100)

AgUsia950
30-01-2010, 14:03
wczoraj dostałam paczkę od DR, zamówiłam właśnie pilniki.. po 4 dużych broszkach Sv pilnik wylądował w koszu, zobaczymy, jak to będzie przy normalnych ozdobach. :)

hairkama
04-02-2010, 08:14
Ja rowniez uzywam od dobrej rady:) i jestem bardzo zadowolona

korcia225
17-03-2010, 08:49
je też dezynfekuje pilniki mam takie niebieskie nie wiem jakiej firmy są bo kupuję w hurtowni kosmetycznej i tam są różnych firm produkty ale pilniki są nie do zdarcia ostre że szok i dlamnie najwygodniejsze są banany i łódki . a jak kupiłam pakiet pilników z allepaznokci to masakra po 1 klientce są do wywalenia ale jeszcze wypróbuję jakieś z tych pilników co polecacie dziewczyny może będą leprze od tych co używam hehe

julcia88
17-03-2010, 08:58
mi się najwygodniej pracuje pilnikiem szerokim prostym. Przetestowałam wiele i stwierdzam, że jak na razie to dla mnie najlepsze są te pilniki lakierowane:) Szybko mi sie nie ścierają i są bardzo ostre :)

unita
17-03-2010, 09:41
przetdestowalam i moge wam polecic pilniki ABC , nie maja ostrych , kaleczacych krawedzi i starczaja na ok 50 uslug
http://www.sklep.abc-nailstore.pl/product_info.php?cPath=309&products_id=3224

soffii25
17-03-2010, 09:50
a ja bardzo sobie chwalę pilniki od DR ,i-nails są bardzo zywotne ;)

KaMiLaC.
17-03-2010, 10:06
ja pracuje na bananach i łódeczkach z GN :) sa mocne i każda moja klientka ma osobne pilniki, wiec starczają na ho ho :good:

Ladyss
17-03-2010, 12:09
przetdestowalam i moge wam polecic pilniki ABC , nie maja ostrych , kaleczacych krawedzi i starczaja na ok 50 uslug
http://www.sklep.abc-nailstore.pl/product_info.php?cPath=309&products_id=3224
A jakie usługi masz na myśli? Manicure czy żel/akryl? Bo coś na dużo razy by wystarczył:P
W hurtowni w której ostatnio się zaopatruje jest taka duża półka pilników, wszystkie po 3 zł. Od tych dupiastych zwykłych co nawet 1 stylizacji nie przetrwają do naprawdę mocnych nawet firmówek. Ja mam jeden pilnik na jedną osobę ale sobie zrobiłam nim już pazury 3 razy i przy ściąganiu też mi posłużył dlatego uważam że jest opłacalny.

unita
17-03-2010, 12:18
[quote=Ladyss;120753]A jakie usługi masz na myśli? Manicure czy żel/akryl? Bo coś na dużo razy by wystarczył:P
:D

zel wspomagany frezarka, jak masz watpliwosci kup i sama sie przekonaj, na jednym majatku nie stracisz:)

Ladyss
17-03-2010, 12:33
No wątpię żebym straciła bo cena wygurowana nie jest! A sprawdzałaś na ile razy wystarcza przy zwykłym opracowaniu pazurka bez użycia frezarki (nie ściąganie masy)?

unita
17-03-2010, 12:36
uzywam frezarki tylko do sciagania masy, przygotowuje tylko pilnikami

asiek88
18-03-2010, 09:22
Jestem pączątkująca w robieniu tipsów i dlatego potrzebuję waszych porad :)
Otóż jakich grubości pilników mam używać przy ściąganiu tipsów, jakich przy nadawaniu kształtu itp.
Ponieważ wybór pilników jest niesamowity i wchodząc do sklepu mam nie lada problem bo nie wiem jakie wybrać :(

HELP :D

Agnieszka Praska
18-03-2010, 09:28
do sciagania 100 od opracowywania 100 i 180 do naturalkow 180

kobietazpazurem
21-03-2010, 09:29
tak samo korzystam :)

samaron
21-03-2010, 09:32
Ja ostatnio ściągałam akryl 80/100 a do opracowania i wygładzenia 180/240:D

Yasumi
21-03-2010, 11:52
Jestem pączątkująca w robieniu tipsów i dlatego potrzebuję waszych porad :)
Otóż jakich grubości pilników mam używać przy ściąganiu tipsów, jakich przy nadawaniu kształtu itp.
Ponieważ wybór pilników jest niesamowity i wchodząc do sklepu mam nie lada problem bo nie wiem jakie wybrać :(

HELP :D



Ziarnistosc pilnika,czyli gradacja ,to ilosc ziarenek jakie znajduja sie w 1cm2 pilnika.Im wieksza gradacja tym pilniczek jest drobniejszy-delikatniejszy

gradacja-180-matowienie naturalnej plytki paznokciowej,--240 ( przy płytce cienkiej,słabej z natury)
100-80-sciaganie masy zelowej,akrylowej,im blizej naturalnego paznokcia przechodze na delikatniejszy pilniczek 180
zazwyczaj sciagam mase frezarka ,a wykanczam pilniczkiem100/180

na sam koniec ja jeszcze dopieszczam pazurka blokiem polerskim :)

a tak w skrocie80 - pilnik bardzo gruby - do ściągania masy z paznokci
100 - pilnik gruby - do ściągania masy z paznokci, skracania, opiłowywania (jeśli trzeba zetrzeć dość dużo masy)
180 - pilnik średniej ziarnistości - opracowywanie paznokci, ściąganie masy z paznokci (gdy już jesteśmy blisko naturalnego paznokcia), skracanie paznokci naturalnych
240 - pilnik delikatny - matowienie paznokci, skracanie paznokci naturalnych - ogólnie przeznaczony do paznokci naturalnych

KaMiLaC.
21-03-2010, 11:56
Rodzaje pilników:
Kształt pilnika:
- banan
- prosty
- romb - trumienka
- łódeczka
- szklany
- z piaskowca
- polerka
- blok polerski.

Gradacja:
60, 80, 100, 120 - ściąganie masy
150 - opracowanie granicy tipsa z naturalną płytką
180 - opracowanie naturalnej płytki, opracowanie przedłużonego paznokcia
240, 280, 320, 460, 3000 - polerki

:ok:

minimouse
21-03-2010, 12:03
3000 ... :wow:

Elizabeth76
21-03-2010, 12:07
Jestem pączątkująca w robieniu tipsów i dlatego potrzebuję waszych porad :)
Otóż jakich grubości pilników mam używać przy ściąganiu tipsów, jakich przy nadawaniu kształtu itp.
Ponieważ wybór pilników jest niesamowity i wchodząc do sklepu mam nie lada problem bo nie wiem jakie wybrać :(

HELP :D



podział ze względu na ziarnistość i zastosowanie
pilniki bardzo gruboziarniste 80-100 -skracanie nadawanie kształtu, opracowanie krawędzi bocznych tipsów,i paznokci stylizowanych akrylem
pilniki średnioziarniste 150-180 -opracowanie kieszonki tipsa ,opracowanie mas utwardzających
pilniki drobnoziarniste 240-320 - wygładzanie mas utwardzających przed ostatecznym nabłyszczeniem ,przygotowanie powierzchni naturalnej płytki paznokciowej przed przyklejeniem tipsa
pilniki polerujące 600-4000 -polerowanie do połysku stylizowanych paznokci

farbstift
21-03-2010, 17:06
Ja używam 100/180:) Bananem lubię opracowywać i boczki prostym, ale najfajniejsze są łódki:)

Anna Kosińska
21-03-2010, 17:20
Ja dziewczyny pracuje tylko na 180 do matowienia paznokci,
150 wykonczenie nie sa bardzo inwazyjne a na prawde super sie na nich pracuje,nadaja sie do metody akrylowej jak i do zelowej,polecam
co do polorek osobiscie ich nie uzywam,uzywam shinerow o ktorych pisalyscie jako polerki,ja posiadam gradacje 1000/4000 sa niezastapione...
a akrylki sciagam ultra sonickiem,a co do gradacji 80 jestem ich wrogiem poczatkujace dziewczyny nie powinny w ogole na nich pracowac...to dla ich dobra i bezpieczenstwa klientek,niektore same po dluzszym czasie dochodza do tego samego wniosku..

pinusia6
06-04-2010, 12:08
Ja dziewczyny pracuje tylko na 180 do matowienia paznokci,
150 wykonczenie nie sa bardzo inwazyjne a na prawde super sie na nich pracuje,nadaja sie do metody akrylowej jak i do zelowej,polecam
co do polorek osobiscie ich nie uzywam,uzywam shinerow o ktorych pisalyscie jako polerki,ja posiadam gradacje 1000/4000 sa niezastapione...
a akrylki sciagam ultra sonickiem,a co do gradacji 80 jestem ich wrogiem poczatkujace dziewczyny nie powinny w ogole na nich pracowac...to dla ich dobra i bezpieczenstwa klientek,niektore same po dluzszym czasie dochodza do tego samego wniosku..

Ja zawsze używałam 240/180 240 do naturalnych a 180 do opracowywania tipsa i masy akrylowej
ale ten 240 jest za slaby wiec mogę spokojnie używać 180 do naturalnych,opracowywania masy i np. tak jak juz Aniu pisałaś 150 do opacowywania tipsa??

madzialenkabuziaczek
06-04-2010, 12:18
je też dezynfekuje pilniki mam takie niebieskie nie wiem jakiej firmy są bo kupuję w hurtowni kosmetycznej i tam są różnych firm produkty ale pilniki są nie do zdarcia ostre że szok i dlamnie najwygodniejsze są banany i łódki . a jak kupiłam pakiet pilników z allepaznokci to masakra po 1 klientce są do wywalenia ale jeszcze wypróbuję jakieś z tych pilników co polecacie dziewczyny może będą leprze od tych co używam hehe

Ja mam piliki z allepaznokcie i jak narazie nie narzekam :) Po każdej osóbce je dezynfekuje, ale dziewczyny gdzieś czytałam, że 1 pilnik = 1 klientka a następnie kierunek śmietnik.
Ale co jak są jeszcze nie zdarte to też je wyrzucić czy je zdezynfekować i dalej można je używać?
Bo ja do tej pory tak robiłam, dezynfekowałam i dalej używałam. Ale teraz zwątpiłam, bo niewiem czy tak mogę robić. Boję się żeby nie skrzywdzić klientek
:strach::help:

samaron
06-04-2010, 12:22
Ja mam piliki z allepaznokcie i jak narazie nie narzekam :) Po każdej osóbce je dezynfekuje, ale dziewczyny gdzieś czytałam, że 1 pilnik = 1 klientka a następnie kierunek śmietnik.
Ale co jak są jeszcze nie zdarte to też je wyrzucić czy je zdezynfekować i dalej można je używać?
Bo ja do tej pory tak robiłam, dezynfekowałam i dalej używałam. Ale teraz zwątpiłam, bo niewiem czy tak mogę robić. Boję się żeby nie skrzywdzić klientek
:strach::help:
Jeśli pilniki masz dedykowane, tzn każda klientka ma swój komplet to jak najbardziej.

madzialenkabuziaczek
06-04-2010, 12:32
Aha to nie moge tak zrobić, że dziś zrobie pilnikiem pani x zdezynfekuje pilnik i jutro użyje go na pazurkach pani y.
To dezynfekcja też nie pomoże?
trzeba popodpisywać pilniki hahaha:P

samaron
06-04-2010, 12:35
Aha to nie moge tak zrobić, że dziś zrobie pilnikiem pani x zdezynfekuje pilnik i jutro użyje go na pazurkach pani y.
To dezynfekcja też nie pomoże?
trzeba popodpisywać pilniki hahaha:P
Jeżeli obie panie są zdrowe i nie przyniosą jakiegoś paskudztwa...
Ale tego nigdy nie można być pewnym, więc wypadałoby pilniki sterylizować, co jak wiadomo raczej możliwe nie jest:D
Warto mieć podpisane woreczki (np, torebki strunowe) dla każdej klientki i po skończonej pracy, pilnik wymyć, zdezynfekować i siup do woreczka.
Nie polecam trzymania wszystkich pilników razem.

Gość
06-04-2010, 12:40
Aha to nie moge tak zrobić, że dziś zrobie pilnikiem pani x zdezynfekuje pilnik i jutro użyje go na pazurkach pani y.
To dezynfekcja też nie pomoże?
trzeba popodpisywać pilniki hahaha:P
niekjonieczn ie pilniki


ja robie sobie sama kopertki z papieru do drukarki i koperty podpisuje

kiedyś miała w woreczkach strunowych ale jedna instruktorka doradziła mi żebym sie z woreczków przezuciła na koperty bo w woreczkach mogą sie mnożyć bakterie tylko teraz nie pamiętam czy tlenoe czy bezltenowe- chyb a bez ...

teraz mam 9 kopert dla 9ciu klientek kazda podpisana, ale tylko 3 klientki przychodzą regul;arnie, reszta tylko na okazje albo była raz i juz nie przyszła...

w każdym razie po kazdym secie dezynfekuje komplet klientki, czekam aż wyschnie, wkładam do koperty i tyle :)

madzialenkabuziaczek
06-04-2010, 12:42
Postaram się wdrożyć w swoje życie woreczki strunowe.
Po edycju
Woreczki strunowe na NIE

Zgredo
06-04-2010, 12:42
Ja używam kilkakrotnie tych tanich pilniczków - nie zawsze są tak starte, aby je od razu wyrzucać, ale zawsze 1 klientka = 1 pilnik. Pilniki i patyczki do skórek przechowuję razem z kartami klientek w... segregatorze z koszulkami foliowymi. Jedna koszulka = podpisana karta z nazwiskiem, telefonem, preferencjami i użytymi produktami (kolor budującego itp) i luzem pilnik i patyczek. Pilnik 2-3 wizyty wytrzymuje spokojnie. Używam bananów 100/180.

Taka koszulka nie jest szczelnie zamknięta a pilniczek w środku "otwiera" folię, więc faktycznie wszystko oddycha inaczej niż w strunowym. Dobrym pomysłem są też np koperty - nie są drogie i łatwo je opisać. Tylko uwaga na rozmiar, aby pilnik się zmieścił :)

madzialenkabuziaczek
06-04-2010, 12:52
Również używam bananów 100/180. no fakt przecież w woreczku pilnik może się "zapocić". cholera ja miałam jak narazie 5 klientek ale każda miała zadbane dłonie. i używałm 2 pilniki cały czas tylko je dezynfekowałam po każdym użyciu. nie bijcie tylko, boże jaka ja byłam głupia, przecież mogłam im zrobić krzywde. Ale na szczęście nic im się nie stało uffff. Więcej tak nie zrobie.:spalony:

a powiem, że nie wiedziałam bo jak jeszcze nie zajmowałam się tipsami to ja miałam robione pazurki tymi samymi pilnikami co przedemną moja koleżanka< bo byłyśmy razem na pazurkach> i może wtedy jak bym miała robione nowymi to bym się zaciekawiła i sama bym tego błędu nie popełniła
o boże jak człowiek musi się jeszcze dużo nauczyć

Gość
06-04-2010, 13:08
Postaram się wdrożyć w swoje życie woreczki strunowe.
tylko zauważ że napisałam... :)

kiedyś miała w woreczkach strunowych ale jedna instruktorka doradziła mi żebym sie z woreczków przezuciła na koperty bo w woreczkach mogą sie mnożyć bakterie tylko teraz nie pamiętam czy tlenoe czy bezltenowe- chyb a bez ...

madzialenkabuziaczek
06-04-2010, 13:13
Zapomniałam zedytować, :glupek:
Tak zdecydowanie woreczki strunowe odpadają, koperty lepiej się sprawdzą,
albo tak jak napisała Zgredo koszulki foliowe < nie będą zamknięte dzięki temu pilniki będą miały dopływ powietrza i się nie "zapocą" >
:):):):)

plushak
06-04-2010, 15:00
Czytam czytam i nie wiem, chcę kose do akrylu taka jaka był na poczatku i-nails teraz sie spinkolily i to straszliwie :(
do akrylu tylko i wylacznie bo zel to sie piluje jak maselko

Gość
06-04-2010, 15:10
na pewno do akrylu będą idealne abcnailstore z serii impuls, ale pieruńsko drogie, bo 11zł/szt

emarket: IMPULS Exacter 180/180 Grit ( po10 ) (http://www.sklep.abc-nailstore.pl/product_info.php?cPath=309&products_id=3220)

ja dostałam od nich własnie jeden za udział w konkursie i robie nim na sobie od grudnia i jeszcze sie nie zdarł, a zrobiłam naprawde bardzo dużo... zaraz nawet policze ile zrobiłam setów

---------- Dodano o godzinie 15:10 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:04 ----------

policzyłam: zrobiłam na nich 13 setów w tym takie co na konkurs czyli długie pazury gdzie jest więcej masy do spiłowania, a starczy jeszcze na macanie tak na ok 10 setów

Kasiaczek
06-04-2010, 15:16
o kurcze :O to naprawde duzoooo :) tylko, ze kupisz 10 i juz ponad 100 zl hmm

paznokietek1000
06-04-2010, 15:21
nio faktycznie mocne

KaMiLaC.
06-04-2010, 15:23
a ja mam pilniki 100/180 i jakoś tam nie szukam osobnych do żelu i do akrylu :P paznokcia opracowuje frezarką więc pilnik tylko do kosmetyki :D

pinusia6
06-04-2010, 16:26
a ja mam pilniki 100/180 i jakoś tam nie szukam osobnych do żelu i do akrylu :P paznokcia opracowuje frezarką więc pilnik tylko do kosmetyki :D
Kamilko a napisz mi kochana czy 100 mogłabym opracowywać granice tipsa a 180 to normalnie matowić naturka i opracowywać masę akrylową??

Anna Kosińska
06-04-2010, 16:42
Pinusia 100 to za mocny pilnik na opracowanie granicy tipsa,najlepiej zrobic to 180 lub 150,
chodzi o naturalne paznokcie matowimy najbezpieczniej 180 jak juz wiesz jak dobrze pracowac pilnikiem mozesz uzyc rowniez 150 a opracowanie masy akrylowej to najlepiej uzyc 150 bo 100moim zdaniem jest zbyt mocna..

pinusia6
06-04-2010, 18:16
tak tak wiem jak tylko chce zmienic pilniki i tak pytam :) Czyli 240/180 mogę spokojnie zastąpić 150/180?

KaMiLaC.
06-04-2010, 18:31
Kamilko a napisz mi kochana czy 100 mogłabym opracowywać granice tipsa a 180 to normalnie matowić naturka i opracowywać masę akrylową??


wiesz generalnie to do granicy jest 150 ale rzadko która firma je ma więc lepiej 180 :) aczkolwiek jesli masz wprawę to można tez 100, bo nie tyle gradacja jest wazna co kąt trzymania pilnika - ok. 30 stopni :) ale to juz naprawde trzeba wiedzieć jak i co żeby krzywdy nie zrobic :) 180 mozesz uzyć do naturalnej płytki, a 100 możesz opracowac akrylowego pazurka - ja tak robie i jest ok :) do żelu 100 jest juz za mocna :)

pinusia6
06-04-2010, 18:37
wiesz generalnie to do granicy jest 150 ale rzadko która firma je ma więc lepiej 180 :) aczkolwiek jesli masz wprawę to można tez 100, bo nie tyle gradacja jest wazna co kąt trzymania pilnika - ok. 30 stopni :) ale to juz naprawde trzeba wiedzieć jak i co żeby krzywdy nie zrobic :) 180 mozesz uzyć do naturalnej płytki, a 100 możesz opracowac akrylowego pazurka - ja tak robie i jest ok :) do żelu 100 jest juz za mocna :)
Kurcze to chyba bede się bała jeszcze stówką jechać :P A mogę zarówno przygotowywać paznokieć, wyrównywać próg jak i obrabiać gotową masę 180?? ;>

KaMiLaC.
06-04-2010, 18:38
tak mozesz :D 180 jest taka akurat :) dlatego pilniki 100/180 sa najbardziej popularne :D ja mam tylko takie - i łódki i banany o tej gradacji :D

pinusia6
06-04-2010, 18:49
Aha rozumiem ;]
co myślisz o pilnikach z firmy Evershine? ;> mogą być?? Bo ja zawsze używałam tych takich badziewnych że to aptem na 2 razy był :P

KaMiLaC.
06-04-2010, 18:55
oojj nie znam tych pilników ;) ja tam nigdy sie nie skupiam jakos specjalnie na firmie :D kupuje pilnik o gradacji jaka mnie interesuje i to wsio :D
wole skupic się na produkcie do stylizacji - żel czy akryl ;)

pinusia6
06-04-2010, 19:01
oojj nie znam tych pilników ;) ja tam nigdy sie nie skupiam jakos specjalnie na firmie :D kupuje pilnik o gradacji jaka mnie interesuje i to wsio :D
wole skupic się na produkcie do stylizacji - żel czy akryl ;)
Aha no to wezme sobie te :) Ale mimo wszystko dziekuję2 za odpowiedzenie mi na pytania ;):kwiatek:

tusia
07-04-2010, 08:49
ja uzywałam pilników IBD, Christrio ostatnio mam i- nails od DR i jakieś niefirmowe...i wszystkie są ok...te pierwsze starczyły mi na bardzo długo.....

żelik
07-04-2010, 09:03
jeszcze do przechowywania pilnikow to ja mam tez do kazdej klientki osobna koperte z pilnikami . jedynie patyczki do skorek daje nowe za kazdym razem . A tak to pilniki dezynfekuje i do koperty z nazwiskiem .

pilniki mam rozne i drozsze i tansze ale zazwyczaj 100/180

madzialenkabuziaczek
07-04-2010, 09:43
również mam 100/180. Dziewczyny Kofane a polerka też osobna dla każdej klientki?;)

żelik
07-04-2010, 09:46
ja osobiscie polerki mało uzywam chyba ze chodzi o blok polerski . No to własnie z blokiem jest inaczej mam 1 do wielu klientek ale jest dezynfekowany czasmi poprostu uzywam pilnika 240 i wtedy go wsadzam do koperty ale jezeli uzywam bloku to go dezenfekuje

madzialenkabuziaczek
07-04-2010, 09:49
Poprawka haha chodziło mi o blok polerski, to można użyć jednego do wielu ale oczywiście za każdym razem zdezynfekować?
Ja za każdym razem go używam na sam koniec tuż przed nabłyszczeniem;)

żelik
07-04-2010, 09:59
no własnie ja tez uzywam go przed nabłyszczeniem ale dezynfekuje po kazdej klientce . nie mam 1 dla 1 klientki . Poprostu gdy sie zuzyje biore nowy. u mnie klientki maja swoje pilniczki tylko a blok uzywam do wielu klientek .

madzialenkabuziaczek
07-04-2010, 10:00
a już myślałam że z blokami tak samo jak z pilnikami:P

żelik
07-04-2010, 10:02
w sumie to wszystko zalezy od sanepidu w danym miescie jeden bedzie sie czepial drugi nie . ja do swietego spokoju załozyłam koperty i jak przychodzi sanepid to pokazuje i mam spokój.

madzialenkabuziaczek
07-04-2010, 10:13
do domu sanepid to mi raczej nie przyjdzie, chyba że ktoś wredny mi go naśle:D ale pytam żeby nie narażać klientek;)
Pilniki to wiem, że każda klientka = nowy pilnik, a ciekawa byłam jak właśnie jest z blokami polerskimi;)

unita
07-04-2010, 10:38
z bloczkami to tak samo jak z pilnikami, jak juz macie jeden pilnik dla jednej klientki, to z bloczkiem powinnyscie zrobic to samo, to nie jest wielki koszt , a macie pewnosc, ze zadnej zarazy nie przeniesiecie. Bloczek ma przeciez tyle samo stycznosci z paznokciem co pilnik.:)

madzialenkabuziaczek
07-04-2010, 10:49
Wileki koszt nie jest ;) albo poprost używać tylko pilnik i już:/:

Ladyss
07-04-2010, 10:51
Dziewczyny przede wszystkim to poczytajcie czym jest dezynfekcja a później czym jest sterylizacja. Porównajcie i znajdziecie odpowiedź.

madzialenkabuziaczek
07-04-2010, 10:55
Wiem co jest co, a zresztą już nie pytam. Dowiem się na kursie, bo każdy mówi co innego i nie wiadomo komu wierzyć

Ladyss
07-04-2010, 10:59
TYLKO sterylizacja niszczy formy wegetatywne i przetrwalnikowe więc dezynfekcja nie chroni pilników przed przenoszeniem różnych świństw. W to nie trzeba wierzyć bo to jest fakt.

unita
07-04-2010, 11:01
Wiem co jest co, a zresztą już nie pytam. Dowiem się na kursie, bo każdy mówi co innego i nie wiadomo komu wierzyć

Mam nadzieje, ze sie dobrze dowiesz na tym kursie, bo na moim pare lat temu, mowili tylko o dezynfekcji:/:

madzialenkabuziaczek
07-04-2010, 11:09
TYLKO sterylizacja niszczy formy wegetatywne i przetrwalnikowe więc dezynfekcja nie chroni pilników przed przenoszeniem różnych świństw. W to nie trzeba wierzyć bo to jest fakt.

Wiem o tym, że to jest fakt. tylko wkurzam mnie, że zadałam pytanie,<mogę chyba nie wiedzieć, jestem początkująca, a forum jest po to by pytać dlatego tu się zarejestrowałam> a są różne sprzeczne odpowiedzi, że jedna mówi tak a druga mówi tak i już zgłupiałam poprostu. Jak ja czegoś nie wiem to nie mówie. Nie chodziło mi z tym wierzeniem o sterylizacje i dezynfekcje tylko o to że każdy mówi co innego
;(

---------- Dodano o godzinie 11:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:08 ----------


Mam nadzieje, ze sie dobrze dowiesz na tym kursie, bo na moim pare lat temu, mowili tylko o dezynfekcji:/:
Jak nie będą mówić to sama zapytam i niech wtedy się produkują:P
:):):)

Ladyss
07-04-2010, 11:11
No i dlatego ja napisałam żebyście same poczytały i porównały bo tak jest najlepiej. Po przeczytaniu krótkiej definicji sama wyciągniesz wnioski czy powinno się stosować te same pilniki/bloczki.

madzialenkabuziaczek
07-04-2010, 11:19
Poczytałam:)ale wolałam jeszcze podpytać profesjonalistek jak wy kochane robicie;] żeby poczuć się pewniej:) no i teraz już wiem naprawde;) jeden pilnik=jedna klientka=jeden blok polerski;) albo zrezygnować z bloku polerskiego i używać pilnik;) jakoś sobie to zorganizuje:D
:kwiatek:

bitt
07-04-2010, 11:21
niekjonieczn ie pilniki


ja robie sobie sama kopertki z papieru do drukarki i koperty podpisuje

kiedyś miała w woreczkach strunowych ale jedna instruktorka doradziła mi żebym sie z woreczków przezuciła na koperty bo w woreczkach mogą sie mnożyć bakterie tylko teraz nie pamiętam czy tlenoe czy bezltenowe- chyb a bez ...

teraz mam 9 kopert dla 9ciu klientek kazda podpisana, ale tylko 3 klientki przychodzą regul;arnie, reszta tylko na okazje albo była raz i juz nie przyszła...

w każdym razie po kazdym secie dezynfekuje komplet klientki, czekam aż wyschnie, wkładam do koperty i tyle :)

beztlenowe :) a jednak coś tam z mojej paplaniny zapamiętałaś :skacze:

unita
07-04-2010, 11:36
[quote=madzialenkabuziaczek;131215]Wiem o tym, że to jest fakt. tylko wkurzam mnie, że zadałam pytanie,<mogę chyba nie wiedzieć, jestem początkująca, a forum jest po to by pytać dlatego tu się zarejestrowałam> a są różne sprzeczne odpowiedzi, że jedna mówi tak a druga mówi tak i już zgłupiałam poprostu. Jak ja czegoś nie wiem to nie mówie. Nie chodziło mi z tym wierzeniem o sterylizacje i dezynfekcje tylko o to że każdy mówi co innego
;(

po to jest to forum, zeby pytac , ale jak sama zauwazylas, rozni ludzie rozne metody pracy i kazda z nas moze ci tylko napisac jak sama robi, a to moze inaczej wygladac:D wiec sie nie wkurzaj szkoda nerwow:D

madzialenkabuziaczek
07-04-2010, 11:39
tak jest:Pnigdy więcej nerwów:good:

gattina
13-05-2010, 12:15
A ja chciałam się zapytać, czy ktoś może używał pilników od miracleshop?
Przykładowy link: MS` PILNIK SZEROKI BIAŁY 100/180 jumbo XXL prosty (1018618655) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item1018618655_ms_pilnik_szeroki_bialy_100_180_jum bo_xxl_prosty.html)

KaMiLaC.
13-05-2010, 12:19
ja na szkoleniu robilam tymi szerokimi ale z innej firmy :) moje wrazenia hmmm mam mala dlon i bylo mi go strasznie niewygodnie trzymac :(choc pilnik byl b.dobrej jakosci - ostry, gruby i super pilowal ;)

gattina
13-05-2010, 12:24
A może ogólnie ktoś mógłby mi doradzić jakieś dobre pilniczki, które niewiele kosztują? Jestem tylko za szerokimi, albo za półksiężycem :)

Ladyss
13-05-2010, 12:30
gattina ja używałam tych czarnych i dla mnie bardzo fajne:) a teraz przerzuciłam się na pilniki insygnowane Ez. Flow, w hurtowni po 3 zł. Nie wiem czy to nie są przypadkiem tylko podróbki ale i tak są świetne:)

Etna
13-05-2010, 15:23
ja używam pilników z Grafiti. Są drogie bo po 8 zł ale rewelacyjne!

Pilnik szeroki Medium Brown Grafiti RABAT5%&lt;150 (1006813967) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item1006813967_pilnik_szeroki_medium_brown_grafiti _rabat5_150.html)

paula211
13-05-2010, 15:56
ja używam pilników z Nail Selection :)

wilczus
24-05-2010, 20:15
ja używam NSI - łódka - za 5zł
i od DbR - i-nails morksie elipsy

RoksiSK
24-05-2010, 20:21
Też lubię z I-nails :D

PAKIET 10szt. Pilnik I-nails 11 Biały ELIPSA XXL 100/180 :: dobrarada (http://www.dobrarada.com.pl/index.php?p13762,pakiet-10szt-pilnik-i-nails-11-bialy-elipsa-xxl-100-180)

Gość
24-05-2010, 21:57
ja osotanio zamowiłam takie http://www.allepaznokcie.pl/public/img/produkty/5968/d/1.jpg

na razie nie używałam ale jak użyje w czwartek to wam napisze... mysle ze dziewczyny z warsztatów też sie wypowiedzą :D

kobietazpazurem
24-05-2010, 22:02
ja mam te pilniki, są niezłe ale wole z Abc nailstory, bo te się szybko wypiłowują. Przynajmniej mi

Gość
24-05-2010, 22:24
no i sie zgodze ze na abc pracuje sie lepiej bo jes różnica nawet w cenie

tez mam jeden z abc i bardzo go chwale, ale na 3 a wąłsciewe taraz na 2 klientki i mnie (gdzie kazda ma swój) m i sie abc nie opłaca kupić...

mieć 10szt za 12zł z alle
albo 1szt za 12zł a abc


to też widac co i jak

Zuuzaneczka
24-05-2010, 23:22
Ja mam z Euro Fashion w tej chwili, takie najzwyklejsze 100/120 i 100/180 chyba...

RoksiSK
25-05-2010, 08:19
Iza zamawiałaś w Alle czy u Sami? Faaajne :ok:

Gość
25-05-2010, 08:32
zamawiałm je z allegro od AllePaznokcie. bardzo mi sie podobają... dziewczynom tez wziełam , bo chciały, paczki juz do nich idą. (śmiejemy sie teraz ze bedzie lans i bans prawie jak w porterze-----> czestochowska dyskoteka pookroju "mojej krysi" :haha:)

bedziemy je miały tez na warsztatach u farb., więc na pewno sie wypowiemy:)

RoksiSK
25-05-2010, 08:40
Dobre :haha: :haha: :haha:
No to pędzę patrzeć na allegro ;)

julcia88
25-05-2010, 08:56
cena jest kusząca i ilość też ;) chętnie sie dowiem jak się nimi pracuje ;)

farbstift
25-05-2010, 17:23
No będzie lans z tym NfuOh:D nagapić się na nie nie umiem, dziś doszły:buja:

Gość
25-05-2010, 18:01
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniudobra, wypróbowałam dzi s na dwóch klientkach.. sa niezłe, nie ścieraja sie tak fajnie... tylko tak jak pisałam wczesniej jest napisane 180/220a mnie to wyglądaa na macanie na 150/200
fajnie sie uzupełniają gradacją, jedno piłuje drugie poleruje, brzegami nie przeciełam ani jednej skórki mimo że nowiutkie były :D

mysle ze są wart polecenia :good: zwłaszcza za taką cene

RoksiSK
25-05-2010, 19:20
Ten napis mają zajefajny :thx:

natala11620
25-05-2010, 19:52
a w czym moczycie pilniki zeby je zdezynfekowac??jak dlugo wysychaja potem:)?

farbstift
26-05-2010, 08:06
no zależy...bo ogólnie zwykłe pilniczki to w teorii jednorazowe są i nie ma sensu dezynfekować, jak robię komuś to używam raz pilniczka i do wyrzucenia lub zostawiam specjlanie dla tej osoby, a sobie to też osobnym i można kilka razy (zależy od jakości) i też do kosza:)

Użyłam dziś tego pilniczka Nfu i jest super!! Nie ma potrzeby używania bloczka polerskiego, sunie jak po maśle i przekonałam się do trumienki!!

anecka17171
26-05-2010, 16:46
kurcze to określenie trumienka trochę mnie odpycha od tych pilników:P

RoksiSK
26-05-2010, 20:02
kurcze to określenie trumienka trochę mnie odpycha od tych pilników:P

Można też na nie mówić elipsa :skacze: taka elipsa ciut stiuningowana :D

klanat
26-05-2010, 20:30
Ja mam ze star nails i sa super ,teraz zamowilam te z hurtowni kriss od Basi ale dopiero jutro wyprobuje, a moze wy juz je wyprobowalyscie i mi cos o nich napiszecie,z gory dzieki

riczka
31-07-2010, 22:23
Witam pewnie niektóre , a raczej większość z Was zna pilnik Magic Buffer (http://forum.wzorki.info/Magic%20Buffer) z firmy Nfu.Oh. Mam do Was takie zapytanie z jakiej innej firmy moge dostać taki pilnik z takim samym działaniem i w jakiej cenie.

farbstift
01-08-2010, 08:01
riczko popatrz na gradację każdego pilnika i zamów np. z allepaznokcie lub innej tańszej firmy po sztuce i zrobi Ci się komplet:D a zamiast tych dwóch pierwszych to bloczek+polerka

ewek206
05-10-2010, 19:59
dla mnie idealny pilniczek to :
Pilniki Optima <br> [wybierz ziarnistość] 100/180 | Pilniki | Paznokcie tipsy Lady's Nails Cosmetics - sklep hurtownia kosmetyczna LNC. (http://pl.ladys-nails.eu/product-pol-8169-Pilniki-Optima-br-wybierz-ziarnistosc-.html)
pracuje sie nim naprawde super. nie zamienilabym na inny :]

wiola841
12-12-2010, 16:09
Pilnik I-nails dobra rada 100/180 kolor morski rewelacja!

Elizabeth76
12-12-2010, 16:48
ja polecam pilniki NSI :)

Vika
12-12-2010, 20:51
Pilnik I-nails dobra rada 100/180 kolor morski rewelacja!

Oj zawiodłam się na nich strasznie, a jeszcze jak się je czymś lekko zdezynfekuje to już masakra szmatki straszne się robią.

Ja używam z ABC jednak najdłuższą żywotność mają i w ogóle bardzo dobrze się nimi pracuje :) Szybko łatwo i przyjemnie ;)

katherinne
12-12-2010, 22:39
łoo boze - 12 zl za pilnik na raz??? hhahaha to ladne masz wydatki ( no bo sadze ze uzywasz nowych pilnikow na kazda klientke???))
Dymcia- ja na przykład nie używam pilników nowych dla każdej klientki...
Każda stała klientka ma swój własny, który jej kupuję, przedstawiam paragon i doliczam do ceny pierwszej usługi- bądź też mają wybór- pilniki używane po poprzednich klientkach wyparzane i dezynfekowane. W tym momencie 99% klientek ma swoje własne (te które im kupiłam: 80,180 plus blok), które trzymają w domu. To bardzo dobry sposób moim zdaniem, bo ja nie wydaję codziennie kasy na pilniki, a klientki się cieszą, że mają w domu "profesjonalne" pilniki hehe.


kupuję euro fashion i są spoko, tylko po kilku wyparzaniach już nie są takie jak na początku. Raz kupiłam nsi dla siebie i mam go do dzis, jest superaśny.

Agnieszka Praska
13-12-2010, 08:23
wyparzane i dezynfekowane...
kupuję euro fashion i są spoko, tylko po kilku wyparzaniach już nie są takie jak na początku. Raz kupiłam nsi dla siebie i mam go do dzis, jest superaśny.


przepraszam ze to napisze ale slabo mi sie zrobilo jak to przeczytalam:huh:
mozna wiedziec skad pomysl na wyparzanie pilnikow?? przeciez 100st C nie wybije nawet 1/3 bakcyli:huh:
zamiast stosowac takie dziwne techniki pseudo sterylizacji proponuje dawac klientkom ktorych nie stac na drogi pilnik taki za 2 zl i wyzucac po skonczonej pracy;) na pewno wyjdzie to klientce bardziej na zdrowie

katherinne
13-12-2010, 09:11
przepraszam ze to napisze ale slabo mi sie zrobilo jak to przeczytalam:huh:
mozna wiedziec skad pomysl na wyparzanie pilnikow?? przeciez 100st C nie wybije nawet 1/3 bakcyli:huh:
zamiast stosowac takie dziwne techniki pseudo sterylizacji proponuje dawac klientkom ktorych nie stac na drogi pilnik taki za 2 zl i wyzucac po skonczonej pracy;) na pewno wyjdzie to klientce bardziej na zdrowie

a doczytałaś doładnie? DEZYNFEKCJI I WYPARZANIU
czy wzięłaś tylko pod uwagę końcówkę wypowiedzi?

Agnieszka Praska
13-12-2010, 09:50
ale dezynfekcja tez nie daje 100% pewnosci zwlaszcza w porowatych pilnikach:]
pozatym pilniki dezynfekuje sie w przypadku gdy jednej klientce przysluguje jej prywatny pilnik( z jej prywatnymi zarazkami) i zamyka sie go w osobnym woreczku czy kopercie tak zeby nie mial kontaktu z innymi poniewaz dezynfekcja rowniez nie jest w 100% skuteczna metoda:D

az mam gesia skorke jak pomysle co na tym pilniku moze byc i miec kontakt z nieswiadoma klientka

a mozna wiedziec czym dezynfekujesz te pilniki oprocz wyparzenia

katherinne
13-12-2010, 09:56
Bacillolem af spryskuję po wyparzeniu. Wiesz nie wiem czy do mnie pijesz, czy piszesz to szczerze od siebie.... Poza tym napisałam już, że 99% ma własne pilniki.

Emilia B.
13-12-2010, 10:02
oj nieładnie dziewczyny - można pisać swoje uwagi ale tak aby nie urazić drugiej osoby :nunu: kończymy tę wymianę zdań

Agnieszka Praska
13-12-2010, 10:23
nie mialam zamiaru nikogo urazic tylko uswiadomic:/: widze ze strach sie bac pisac cokolwiek na forum zeby kogos przypadkiem nie urazic:huh: szerzy sie tu przewrazliwienie czy to tylko moje odczucie;]
koncze ten temat bo mi sie juz pisac odechcialo
i przepraszam jesli kogos urazilam:kwiatek: widze ze ten tekst bede do kazdego posta zmuszona teraz dodawac:]

katherinne fajnie ze 99% ma wlasne pilniki a dla tego 1% kup takie tanie zebys nie musiala wyparzac i dla wlasnego swietego spokoju^_^

barbara_kawka
13-12-2010, 11:01
ja nie bardzo rozumiem ale co to za forma ochrony klientek przed zarazkami - wyparzanie .... z tego co wiem to raczej dezynfekcja i ewentualna sterylizacja ... watpie zeby sanepid dopuszczal takie cos jak wyparzanie ... sama to wymyslilas ?? tak z ciekawosci pytam ... i na czym to u ciebie polega ??

minimouse
13-12-2010, 12:14
ja też jestem ciekawa na czym polega wyparzanie pilniczków ... bo wyobraziłam sobie że co ?? wkładamy go do garnka i gotujemy ?? bo żeby ta metoda się sprawdziła to chyba przez kilka minut powinien być w tej temperaturowe 100 stopni ... zresztą czy to nie niszczy pilniczków ??

katherinne
13-12-2010, 12:27
Proszę Was doczytujcie to co piszę. Napisałam, że najpierw wyparzam- polewam wrzątkiem- potem wysychają- dezynfekuję je bacillolem af. Robię tak od jakiegoś czasu, bo dyrektor szkoły wizażu i pielęgnacji poleciła mi tą metodę i tyle na ten temat.
Jak widać nie wymyśliłam sobie tego sama i osoba, która mi to poleciła chyba ma jakieś pojęcie na ten temat. Generalnie nie wiem co to wyparzanie ma dać, bo sam bacillol wybija te "syfy"- pilniki są bardziej miękkie, ale robię tak, bo może jednak zabije to choćby jedną bakterię więcej.
Mam nadzieję, że wyraziłam się jasno. Ale skoro wszyscy są najmądrzejsi to nie mam już nic więcej w tym temacie do powiedzenia. Napisałam tylko to co ja robię z zaledwie 6 pilnikami, ale widocznie tak mało istotna sprawa wzbudza w Was tak wielkie kontrowersje, to może w ogóle lepiej się nie wypowiadać.

barbara_kawka
13-12-2010, 12:59
Proszę Was doczytujcie to co piszę. Napisałam, że najpierw wyparzam- polewam wrzątkiem- potem wysychają- dezynfekuję je bacillolem af. Robię tak od jakiegoś czasu, bo dyrektor szkoły wizażu i pielęgnacji poleciła mi tą metodę i tyle na ten temat.
Jak widać nie wymyśliłam sobie tego sama i osoba, która mi to poleciła chyba ma jakieś pojęcie na ten temat. Generalnie nie wiem co to wyparzanie ma dać, bo sam bacillol wybija te "syfy"- pilniki są bardziej miękkie, ale robię tak, bo może jednak zabije to choćby jedną bakterię więcej.
Mam nadzieję, że wyraziłam się jasno. Ale skoro wszyscy są najmądrzejsi to nie mam już nic więcej w tym temacie do powiedzenia. Napisałam tylko to co ja robię z zaledwie 6 pilnikami, ale widocznie tak mało istotna sprawa wzbudza w Was tak wielkie kontrowersje, to może w ogóle lepiej się nie wypowiadać.


dziewczyno wrzuc na luz :) :ok::ok:ja po prostu nigdy w zyciu o czyms takim nie slyszalam i dlatego zapytalam . i nie uwazam aby sprawa byla malo istotna ;) tzn. mi to lotto ale jak tobie klientka grzyba zlapie to wtedy bedzie klops . takie wyparzanie mozna traktowac jako mycie ale to bardziej juz po dezynfekcji ... bo mycie przed jest niedopuszczalne ( wszystkie syfy laduja na umywalce i przenosza sie dalej ) . po takim myciu sterylizacja . Niektore nauczycielki w szkolach to mam wrazenie ze ucza bzdur zeby sobie konkurencji chyba nie hodowac :huh::huh:

katherinne
13-12-2010, 13:10
nie prowadzę salonu tylko dojazdowo do klientki, więc syfy jeśli lądują to wyłącznie w moim zlewie...

Być może masz rację, że to kompletna bzdura... Dlatego właśnie dziwiłam się, że wszyscy mi mówią, że źle robię, a dyrektorka mi tak kazała robić, to już całkiem zgłupiałam;/

Czyli realnie wystarczy dezynfekcja, a wyparzać to mogę sobie szklanki co najwyżej...? Zaznaczam tu, iż wyjątkowo rzadko zdarzają się osoby, które nie chcą prywatnych pilników.

Zrozumcie moją reakcję, po prostu byłam święcie przekonana, że osoba, która ma sporą wiedzę, przekazała mi ten sposób, a Wy mówicie co innego...

Proszę o konkretną odpowiedź na moje pytanie.

barbara_kawka
13-12-2010, 13:36
w/g informacji sanepidowskich narzedzia ktore przerywaja ciągłość skóry/tkanki ( czyli pilnik sie do nich zalicza ) powinno sie najpierw dezynfekowac , nastepnie myc , potem sterylizacja . choc powiem szczerze ze wiele razy spotykalam sie tylko z dezynfekcja pilnikow ... ale wiem ze wtedy uzywa sie niby srodkow ktore sa niby wszystkobojcze ( chyba dobrze zapamietalam : grzyby , wirusy , bakterie , pratki , spory- formy przetrwalnikowe czegos tam ). pewnie jeszcze cos niedokladnie napisalam wiec jesli ktos cos wiecej wie to napisac i poprawic mienia :D jednym slowem najlepiej kupowac tansze pilniki i uzywac jednorazowo ;) a dyrce palka w glowe ;) no chybaaa zeee jakies noweeee przepisy weszly .....

samaron
13-12-2010, 15:11
Wyparzanie niewiele daje, patogeny (nie wszystkie) owszem giną w podwyższonej temp, ale dopiero po jakimś czasie , więc musiałabyś ten pilnik gotować, co wiadomo jakby się skończyło dla pilnika.
Dawanie pilnika klientce też nie jest wskazane, bo nigdy nie będziesz miała pewności co ona robiła z tym pilnikiem w domu i co może na nim przynieść.
Najlepiej mieć kartotekę u siebie.
Po skończonej usłudze pilnik wymyć, zdezynfekować i siup do dedykowanego woreczka, lub koperty.

A najlepiej przeczytaj jeszcze tutaj, polecam cały temat, ale link dałam od całkiem istotnego postu;)
http://forum.wzorki.info/stylistki-klientki-itp/46-brak-dezynfekcji-w-salonie-3.html#post68509

Agnieszka Praska
13-12-2010, 18:00
Czyli realnie wystarczy dezynfekcja, a wyparzać to mogę sobie szklanki co najwyżej...? Zaznaczam tu, iż wyjątkowo rzadko zdarzają się osoby, które nie chcą prywatnych pilników.

Proszę o konkretną odpowiedź na moje pytanie.

dokladnie tak :)
pilnikie dezynfekujesz myjesz i zamykasz kazdy w osobnym podpisanym woreczku :)
to wystarczy:D

katherinne
13-12-2010, 18:03
dzięki dziewczyny,
przepraszam, że tak się zachowałam, ale byłam przekonana, że informacje od dyrektorki są świętością, a tu okazuje się, że przekazuje coś, co nie ma nic wspólnego z prawdą... Muszę chyba wyjaśnić tą sprawę z nią, bo widzę, że faktycznie mogłam sobie kłopotów narobić przez to...

zanim spotkalam się z nią to zawsze dezynfekcja i osobne, bezpłatnie, potem zmienilam taktykę i to był błąd...

Jeszcze jedna sprawa- u tej Pani robiłam też kurs- jestem z niego bardzo zadowolona, ale kolejna sprawa to pilniki- miałam własną modelkę na kursie i wtedy dyr powiedziała tak o "wiecie nie daje wam, ani zadnym innym kursantkom nowych pilników, bo tylko krzywde sobie robią, a te są wyparzone". I potem ja się pytałam o to wyparzanie następnym razem i mi mówiła, że można używać tych samych pilników kilka razy (w tym sensie, że dla wielu kobiet), ale trzeba je 1.wyparzyc 2.zdezynfekować.

Czyli co? Jest niekompetentna czy oszczędzą czy jak....?

Nnisiaa
13-12-2010, 19:27
ostatnio kupuje pilniczki u 4nails po 1zl i sa swietne.... tak samo jak komplety 10szt trumienek po 15zl

Agnieszka Praska
13-12-2010, 19:47
Czyli co? Jest niekompetentna czy oszczędzą czy jak....?


jesli wykonuje te czynnosci i uzywa pilnikow dla wielu klientek to jest niekompetentna i naraza zdrowie klientek
;)

asia
13-12-2010, 21:51
a moim zdaniem oszczędzają, często tak w szkołach jest:/

ez flowy i entity można moczyć na przykład :D:D:D

stefcia92
22-01-2011, 09:08
Mam nadzieję, że sie przyda :)

Pilniki :


Pilnik gruboziarnisty (gradacja 80 i 100) - charakteryzuje się wielką siłą tarcia i służy głównie do zdejmowania materiału z paznokcia (pozbywania się tipsów). Nie polecany jest do stosowania w domu a jedynie w profesjonalnych gabinetach.

Pilnik średnioziarnisty (100/180) - to pilnik klasyczny przeznaczony do podstawowej obróbki paznokcia (nadania mu kształtu) oraz pracy modelującej na akrylu czy żelu UV.

Pilnik drobnoziarnisty (>240) - służy do wygładzania naturalnej płytki paznokcia oraz końcowej obróbki akrylu czy żelu.

Polerka (500-1000-1500) nadaje paznokciom wyjątkowy blask, wyrównuje powierzchnię i może być również używana do matowienia płytki. Zdecydowanie polecana każdej kobiecie, nawet tej stroniącej od pilników.

Bloczek polerski - Bardziej profesjonalne narzędzie do polerowania i wygładzania, służy do przygotowania paznokci przed nałożeniem żelu, akrylu, lub aplikacją tipsów. Występuje w kolorze białym oraz ciekawych kolorach przyozdobionych brokatem - dla elegantek.

Pilnik banan - zagięty specjalnie, aby ułatwić modelowanie zaokrąglonych powierzchni przy skórkach bez kaleczenia tkanki.

Pilnik kryształowy - używany do wykańczania brzegów paznokcia, aby zapobiec jego rozdwajaniu.

Pilnik szklany - Jednostronny, delikatny, bezpieczny dla paznokcia, ale szybko piłujący. Świetnie nadaje się do modelowania kształtu paznokci sztucznych i naturalnych.

Pilnik teflonowy - Drobnoziarnisty, zaokrąglony na krawędziach, idealny do naturalnych paznokci.

asia
26-01-2011, 22:38
mnie zawsze uczyli że szklany tylko do naturalnych

katherinne
27-01-2011, 21:51
tak tak, zgadzam się z asią, że szklany do naturalnych. Wystarczy spróbować na żelu czy akrylu spiłować szklanym i będzie wiadomo.

Elizabeth76
30-01-2011, 17:09
polecam pilniki NSI endurance zebra dla mnie są super

Evelyn.
31-01-2011, 09:18
ja mam taki trochę problem z innej beczki... apropos przetrzymywania pilników klientek... w kopertach-niestety niezbyt, bo się ciągle drą:/: znalazłam na allegro takie wlepki kurierskie, ale one się nie zamykają:/: woreczki strunowe po kilku otwarciach też są do niczego:/: a na poczcie mają takie koperty z plastiku, ale po 3,90 za sztukę(no i dostępność na mojej poczcie sztuk 5;()... a ja samych stałych klientek mam około 40-tu(które dopełniają pazury- czyli około 55 zł)wydatek na te koperty = około 160 zł (mam gabinet i pracownicę więc, żeby mieć najniższą krajową dla siebie muszę mieć obrót 5500 min.miesięcznie-więc też nie wydaję na prawo i lewo). może macie jakieś pomysły lub używacie jakichś opakowań na pilniki o których nie słyszałam?? pomocy!!

Askar
31-01-2011, 21:51
kiedyś mojej koleżance jej mama poszyła ze starych szmatek takie a`la piórniczki, doszyła zamek i kumpela w tym przechowywała pilniki. Ale trzeba do tego mieć mamę, która lubi szyć albo trochę własnej chęci i wolnego czasu :)

RoksiSK
31-01-2011, 22:36
Jeśli chodzi o pilniczki, to dla klientek mam jednorazowe i im daję - mam spokój i czyste sumienie. Płaciłam w Lalill po 8zł za 10szt, teraz podnieśli cenę na 10zł, ale i tak się opłaca ;)
Dla siebie mam lepsze, i używam wielokrotnie.

Evelyn.
01-02-2011, 09:13
kiedyś mojej koleżance jej mama poszyła ze starych szmatek takie a`la piórniczki, doszyła zamek i kumpela w tym przechowywała pilniki. Ale trzeba do tego mieć mamę, która lubi szyć albo trochę własnej chęci i wolnego czasu :)
te piórniczki nie mogłyby być z materiału raczej...może z jakiejś folii... niestety szyć nie potrafię wcale:(

asantir
03-02-2011, 21:47
jakim pilnikiem spiłować żel do pierwszej warstwy by od nowa go móc ozdabiać? :) mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :D

Luthvian
03-02-2011, 21:59
Myślę że możesz spokojnie zacząć ziarnistością 80-100(jeśli miałaś grubą warstwę żelu) bo to przyśpieszy Twoją prace a następnie pilnikiem o ziarnistości 150 lub 180 delikatnie wygładzi nierówności spowodowane pilnikiem o dużej grubości a i tym o mniejszej ziarnistości nie przepiłujesz sobie płytki paznokciowej :)

Evelyn.
03-02-2011, 22:02
lepiej 100/100 z 80-tką trzeba ostrożnie, bo można klientkę pokaleczyć-ja takim piłuję, ale mam dużą wprawę-i nigdy nie sięgam nim okolic skórek, ani naturalnej płytki

asantir
03-02-2011, 22:21
czyli im mniejszy numerek tym większa ścieralność pilnika? w sensie, ze jest "twardszy" czy coś? dzięki dziewczyny :D

Evelyn.
03-02-2011, 22:22
dokładnie tak.

tunia22555
15-02-2011, 23:40
Ja używam pilników NSI i jak najbardziej polecam. Dla mnie są świetne-wytrzymałe, na długo wystarczają i nie sa drogie bo kosztują 5-6 zł.A używam łódeczek :)

Anika
25-02-2011, 13:09
Z reguly pracuje na pilnikach z SPN-u ale kupilam tez kilka innych firm zeby miec jako takie porownanie. Raz awaryjnie kupilam pilniki Yasmin- proste 100-180 i wcale nie byly takie zle. Probowalam tez ze Star Nails- takie sobie szczerze mowiac.
Natomiast ostatnio zamowilam na wyprobowanie trumny SPN 100-150 poprostu boskie!! Polecam :woot:

Sieciunia
26-02-2011, 12:10
Ja używam pilników NSI i jak najbardziej polecam. Dla mnie są świetne-wytrzymałe, na długo wystarczają i nie sa drogie bo kosztują 5-6 zł.A używam łódeczek :)

tez lubie te pilniki :D ale ze mam tylko jednorazowe klientki uzywam teraz bananow z la lill Sklep LaLill - Hurtownia artykułów do stylizacji paznokci, tipsy, urządzenia kosmetyczne i wyposażenie gabinetów kosmetycznych (http://sklep.lalill.pl/pl,category,120464,pilniki,100,180.html)
musze ich lodeczek sprobowac :)

kasandra262
27-04-2011, 11:19
Robiłam ostatnio zakupy i zakupiłam na próbę taki oto pilniczek, jest wspaniały, niesamowity, po prostu bossssskkkkiiiii,polecam wszystkim tą serię i już kupiłam ich dziesięć,zakochałam się w nich

CYRUSS1703
04-07-2011, 14:48
Witam
Kupił ktoś takie pilniki teflonowe?
Pilnik teflonowy półksiężyc 80/100 pomarańczowy (1695638958) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/pilnik-teflonowy-polksiezyc-80-100-pomaranczowy-i1695638958.html)
Bo mam już dość tych tanich, bo za szybko sie zużywają

asiek
04-07-2011, 15:11
Każdy pilnik można myć i dezynfekować, wydaje mi się, że ten nie różni się niczym :)

samaron
04-07-2011, 15:32
Nie bardzo wiem gdzie ten niby teflon :blink:
pokryte są tymi samymi materiałami ściernym co inne pilniki, które można myć i dezynfekować.

unita
04-07-2011, 16:09
ja mam pytanie nieco z innej beczki. Chcialabym zrobic swoj nadruk na pilnikach ale nie wiem jak to ugryzc, tzn jaka metoda to najlepiej zrobic sitodruk czy tampodruk cy jeszcze cos innego i gdzie mi to zrobia:/: Macie jaies pomysly?

rudzia1985
04-07-2011, 16:40
Unita wydaje mi sie, ze takie cos to w firmach poligraficznych, ktore zajmuja sie rowniez nadrukiem na koszulki, kubki, czapki itd.
Pewnie bys musiala sie dogadac, ze wyslesz im pilniki a oni Ci nadrukuja wzor na pilniki. Nie obejdzie sie pewnie bez dodatkowej oplaty ale sprobowac mozna :)

asia
04-07-2011, 17:51
ja mialam teflonowe z activ i były do niczego, papier scierający tempy jak nie wiem, po jednej stylizacji do kosza poszły

CYRUSS1703
05-07-2011, 08:36
dużo osób poleca z alle paznokcie, ja go miałam i porażka spiłowałam nim żelik ze stop i się rozwarstwił :( jest generalnie do wywalenia. Ja miałam te z różowym paseczkiem pośrodku(pomiędzy powierzchniami ściernymi), a słyszałam że te z niebieskim są super? Słyszał ktoś coś na ten temat że to ma znaczenie?

Pazurki robię tylko sobie i chciałabym coś wytrzymałego ale nie za 12 zł. Miałam kiedyś christrio i był super
a te ktoś może miał

Elite Nails - Pilnik półksiężyc 80/100 zebra 2w1 (1686065062) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/elite-nails-pilnik-polksiezyc-80-100-zebra-2w1-i1686065062.html)
Polecicie mi coś wytrzymałego:D
Pliiiisss:)

Emilia B.
05-07-2011, 08:41
mistero milano, indigo, nail selection, garifiti - dla mnie oni maja jedne z lepszych pilników które testowałam ,a szczególnie dla mnie faworytem narazie jest nail selection :)

dzikakura
05-07-2011, 09:54
Polecam i-nailsy elipsy xxl od dobrej rady, nie są moze tanie, bo powyzej trzech zlotych za jeden, ale dla mnie to najlepsze pilniki w tym przedziale cenowym, myjemy dezynfekujemy nic sie nie rozwarstwia, papier scierny jak stal, starcza na 7-10 stylizacji jeden, ja mysle, ze dla osoby niewybrednej nawet na wiecej, ale ja lubie ostry pilnior

sztynka
05-07-2011, 11:17
O tak te od Doberka z linii morskiej wymiatają. mam je na około pół roku dla stałej klientki, dezynfekuję, sterylizuję i nie wiadomo co jeszcze i są ekstra. A nawet jak coś się odklei to podklejam klejem i dalej jadę są nie do zdarcia. Teraz kupiłam jeden szeroki z Modeny, zobaczymy jak się sprawuje . jako jednorazówki słyszałam , że z lalil są dobre, albo te marmurkowe po 1,60 od Doberka na jeden raz i do mani jak ta lala:skacze:

emila
05-07-2011, 11:55
Ja polecam z IBD łódeczki są super, najlepsze jakie miałam, oprócz tego pracuje jeszcze na entity też są dobre, starczają na bardzo długi czas :)

CYRUSS1703
05-07-2011, 12:00
Dzieki kochane. Ale mam wybór teraz :)
Wieczorem sobie poszukam. A te i-nails to na allegro, czy w hurtowni internetowej?? Jeśli można prosić linka to będę wdzięczna. Wiem że jest gdzies na forum, ale nie pamietam gdzie;(

Emilia B.
05-07-2011, 12:03
cyrrus leniuchu jeden niedobry :D a wpisz sobie w google "i-nails" :D

kasiasssss
05-07-2011, 12:47
ja uzywam od samego pocztku pilniki z ra nails,3 zl za sztuke,dla mnie najlepsze,wszystkie z allegro do bani

CYRUSS1703
05-07-2011, 15:39
cyrrus leniuchu jeden niedobry :D a wpisz sobie w google "i-nails" :D
No co ty a jak sobie paluszek zwichnę:huh::D

---------- Dodano o godzinie 15:39 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:26 ----------


O tak te od Doberka z linii morskiej wymiatają. mam je na około pół roku dla stałej klientki, dezynfekuję, sterylizuję i nie wiadomo co jeszcze i są ekstra. A nawet jak coś się odklei to podklejam klejem i dalej jadę są nie do zdarcia. Teraz kupiłam jeden szeroki z Modeny, zobaczymy jak się sprawuje . jako jednorazówki słyszałam , że z lalil są dobre, albo te marmurkowe po 1,60 od Doberka na jeden raz i do mani jak ta lala:skacze:
Może głupie pytanie zadam, ale czy linia morska od białej albo marmurka to sie właściwościami różni czy tylko kolorkiem??

Sylwia1982
09-07-2011, 16:51
Dziewczeta a ja podbije pytanko, ktore pare postow wyzej zadala Evelyn, bo tez sie zastanawiam...W czym trzymacie pilniki dla swoich stalych klientek? W ogole kiedys slyszalam, ze nie mozna w woreczkach strunowych, bo bakterie jeszcze bardziej sie mnoza...:/:.Czy to prawda to nie wiem... Wiec ja juz nie wiem w czym to trzymac....Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami :D