PDA

Zobacz pełną wersję : szczepionka przeciw swinskiej grypie



mala
05-11-2009, 12:50
dziewczyny bedziecie sie szczepic?teraz tyle sie o tym slyszy.tyle ludzi juz umarlo

Agnieszka Praska
05-11-2009, 13:26
absolutnie nie:)
nie dam tym swinstwem dotknac ani siebie ani moich dzieci

marlen
05-11-2009, 14:03
nie myśle nawet o tym.U nas w żadnej aptece nie ma juz maseczek a i szczepionek pomału braknie.

Agnieszka Praska
05-11-2009, 14:13
przeciez w polsce nie ma tych szczepionek;)

mala
05-11-2009, 14:35
a czemu nie dasz sie zaszczepic?
ja wlasnie w tym tyg chyba ide z cala rodzina
z jednej storny chce z drugiej nie

Agnieszka Praska
05-11-2009, 14:48
dlatego ze szczepionka niby jest skuteczna ale nie jest zabadana pod katem skutkow ubocznych i firmy farmaceutyczne chca zapewnienia imunitetu farmaceutycznego przez panstwa ktore ja zakupily w razie wystapienia skutkow ubocznych beda nietykalne.
ja dziekuje za szczepionke po ktorej okaze sie za kilka lat ze sie ciezko pochorujemy:huh: a firmie procesu nie wytoczysz bo jest nietyklana, wiem ze imunitety podpisalo kilka panstw ue i bardzo sie ciesze ze u nas sie nie zgodzili;) bo w pierwszej kolejnosci mialy byc szczepione dzieci i kobiety w ciazy:o se wymyslili kroliki doswiadczalne:/:

samaron
05-11-2009, 15:05
Nie szczepię się ani na świńską ani na ptasią ani na żadną inną, sezonową nawet grypę.

mala
05-11-2009, 15:36
ehhhhhhhhhhhhhhhhhh
i co tu robic

samaron
05-11-2009, 15:59
Zrobisz co będziesz uważała za lepsze dla Ciebie i dzieci.

Szczepionki na grypę powstają ze szczepów, które "panowały" w zeszłym sezonie, ponieważ jest to jeden z najszybciej mutujących patogenów, w tym i następnych sezonach zaatakuje na pewno genetycznie inny wirus.
Świńska odmiana czy ptasia nie jest groźniejsza, jest nawet łagodniejsza. Poza tym patpgen z Chile może być innym od tego atakujągeo Niemcy czy Ukrainę...
Tak od siebie:
nigdy się nie szczepiłam, ani nigdy nie zachorowałam na grypę. Moja rodzina też nie, ale dwa lata temu moja mama zaszczepiła się bo w firma fundowała szczepionki i bardzo to odchorowała. Ośmielę się nawet postawić tezę, że "powikłania" czy skutki uboczne po szczepieniu są niekiedy tak samo groźne o ile nie groźniejsze od samej choroby (z zapaleniem mięśnia sercowego włącznie - przykład mamy koleżanki).

unita
05-11-2009, 16:01
nasz pediatra nam nie poleca tej szczepionki p-ko swinskiej, zaszczepilismy sie tylko na sezonowa, wiec sie mala zastanow jeszcze raz. A poza tym smiertelnosc na ta swinska grype jest duuuuuzo mniejsza niz na zwykla i ma ona lagodniejszy przebieg, wiec uwazam ze bezsensu sie szczepic nie do konca wiedzac jakie moga byc skutki uboczne szczepionki.

ivonna70
05-11-2009, 16:23
Dokładnie!! Jestem tego samego zdania. Nie pozwolę zaszczepić ani córki i męża, ani siebie. Jeszcze w sierpniu była w telewizji wypowiedź pewnego profesora, że ta szczepionka zostanie wprowadzona na rynek bez przebadania. Ja na królika doświadczalnego się nie piszę. Poza tym w świecie ludzi, którzy wymyślili szczepionki jest tak, iż sami się na nie nie szczepią. Szczepionka przed chorobą nie uchroni.
Kilka ładnych lat temu zaszczepiono żołnierzy amerykańskich przeciwko cholerze i wysłano ich na akcję w rejon, w którym ta choroba panowała. Wszyscy się zarazili.
Zrobisz jak uważasz, ale zasięgnij jeszcze informacji u kompetentnych ludzi.

goslava
05-11-2009, 16:32
zgadzam sie z Iwonką, nie szczepie sie ani ja, ani nie pozwole zaszczepic moich dzieci

mala
05-11-2009, 16:39
nie zrobilam tego terminu
malej nie dam zaszczepic bo jest za mala
za trzy tyg ma szczepic moj dzieciecy l,ekarz to bede z nim gadac
co do siebie to w nastepnym tyg pojde do mojego lekarza i zrobie z nim rozmowe co on otym sadzi

marlen
05-11-2009, 17:10
Chodzi Mi o szczepionki przeciw grypie sezonowej,tych w naszej miejscowości brakuje.
Ja tą szczepionka przeciw swińskiej grypie też bym się nie zaszczepiła,przecież ona do końca nie jest przebadana ja wiem jakie bedą skutki uboczne za parę lat....

tusia
05-11-2009, 18:00
Ja nigdy się nie szczepiłam przeciwko grypie sezonowej ani moi domownicy i nie mam zamiaru.....oraz zgadzam sie z wypowiedzią samaron i Iwonki.... ale kazdy decyduje sam za siebie:)

marlen
05-11-2009, 18:48
Ja rownież nigdy nie szczepiłam się się przeciw grypie sezonowej i nie mam takiego zamiaru,ale w naszej miejsowosci tutejsze Media narobiły takiej paniki że ludzie wykupują ww/ szczepionkę.
A to co właśnie wyczytałam :

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że leków na grypę nie zabraknie i podkreśla, że rząd nie zdecyduje się na zakup szczepionek na grypę A/H1N1, jeśli nie będzie mieć pewności, że są w pełni bezpieczne. Jak podkreślił wiceminister zdrowia, w jednym z krajów cztery osoby zmarły po przyjęciu szczepionki

i co Wy na to??

ivonna70
05-11-2009, 18:53
Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że leków na grypę nie zabraknie i podkreśla, że rząd nie zdecyduje się na zakup szczepionek na grypę A/H1N1, jeśli nie będzie mieć pewności, że są w pełni bezpieczne. Jak podkreślił wiceminister zdrowia, w jednym z krajów cztery osoby zmarły po przyjęciu szczepionki

i co Wy na to??
I to mnie upewnia w przekonaniu, że podjęłam dobrą decyzję.

asia
05-11-2009, 19:02
moim zdaniem na sezonową warto (chociaż sami się nie szczepiliśmy jeszcze, jakoś ciężko się wybrać, raz byłam to byłam podziębiona i mi nie dali się zaszczepic...)\

ale jeżeli chodzi o świńską, to nie nie nie... wczoraj oglądałam na tvp2 program robiony przez bbc i dowiedziałam się, że w latach 70-tych też panowała świńska grypa i szczepionka którą dano spowodowała u niektórych osób paraliż nog (ta choroba się jakoś nazywa, zapewne od nazwiska tego co opisał ją pierwszy, ale nie pamiętam jak). i z jednej sterony to bardzo mały odsetek, a z drugiej to nie wiadomo co się stanie po tej tegorocznej,bo nie jest przebadana do końca.

a w ogóle, to szczepionka na szyjkę macicy jest przebadana tylko częściowo, tzn nie wiadomo jakie są skutki długodystansowe. chociaż z tych badań co są, wygląda na to że warto - to taka dygresja mała

w każdym razie, my na świńską- nie,na sezonową- może się uda. ale nigdy jeszcze nie chorowałam na grypę. ja jestem wiecznie podziębiona (zatoki)


własnie w wiadomościach powiedzieli, że są 3 firmy, które produkują szczepionkę i te 3 szczepionki mają 3 różne poziomy substancji czynnych

natalia268
05-11-2009, 20:42
Ja uważam ze jak zwykle wszystko rozgłasniają... na zwykla 'sezonową' grypę równiez ludzie umierają.. a tu nagle jest swinska i trzeba sie szczepic... chore...

a co do maseczek to slyszałam ze one nic nie pomagają i ludzie tego nie wiedza a powinno sie je wymieniac co 20 minut...


chociazz..... nie kurywam ze gdy dzisiaj rano usłyszałam w radiu ze do szpitala (który jest z przystanek ode mnie) zgłosiła sie jakas dziewczynka ze świńską grypą... nieco sie przestraszyłam.. ale szczepic sie nie bede...

mala
05-11-2009, 21:27
dziewczyny wy sobie tylko nie myslcie ze ja zalozylam ten temat zebyscie za mnie zdecydowaly.po prostu chcialam uslyszec opinie innych osob

goslava
05-11-2009, 21:31
a ja powiem tak...2 x szczepilam sie przeciw grypie sezonowej i 2 raz byl koszmarny, zle sie czulam przez prawie 3 miesiace, katar przeokropny mialam bez przerwy przez okolo 2 miesiace wiec w tym roku powiedzialam sobie ze nawet mowy nie ma o kolejnym szczepieniu na grype i wiecej juz tego nie zrobie (to byla katastrofa)

Kamis
05-11-2009, 21:35
mnie ciarki przechodzą na samą myśl o igle brrrr :D

mala
05-11-2009, 21:42
kamis no co ty?????????????????????
taki mezczyzna a sie boi??????????
nie przyznawan sie przed babami hi
ale tak na serio mnie tez

Kamis
05-11-2009, 21:47
hyhy taka duża a :P przynajmniej nie jestem sam :D

mala
05-11-2009, 21:55
hihihi to prawda ja jak mi mala szczepia to odwracam glowe albo zamykam oczy hhahaha

asia
05-11-2009, 22:13
dziewczyny wy sobie tylko nie myslcie ze ja zalozylam ten temat zebyscie za mnie zdecydowaly.po prostu chcialam uslyszec opinie innych osob

mała wyluzuj:) każdy stoi przed takim dylematem (oprócz tego że w polsce nie ma tych szczepionek :skacze:) więc każdy pisze co myśli:) a i tak, kto zechce pójść, to pójdzie, a kto nie ten nie:)

Jade
05-11-2009, 22:28
Ja tez sie nie szczepilam i nie szczepilam dzieci ani przed normalna ani ta grypa i nie bede.

karolinka_zuzia1989
06-11-2009, 22:10
Mala wiekszosc dziewczyn ma racje szczepionka na swinska grype nie jest przebadana wiec nie wiadomo jakie oga wystapic skutki uboczne, z drugiej strony jest wiecej zgonow na normalna grype niz na swinska wiec nie taki diabel straszny jak go maluja.
Ja osobiscie bym sie nie zaszczepila na swinska grype , po prostu trzeba uwazac przestrzegac bardziej higieny i nikogo nic nie dopadnie. Mam pytanie mala nalezy ktores z was do osob ryzyka?? np. astma albo podobne choroby, noworodek ?? osoby strasze??

mala
06-11-2009, 22:12
nie u nas w domu nikt nie ma astmy,chorob serca itp

karolinka_zuzia1989
06-11-2009, 22:14
wiec nie masz sie czego bac!:*

mala
06-11-2009, 22:14
mam nadzieje
u mnie jest tylko to ze ja i syn czesto chorujemy na przeziebienia oskrzela itp

karolinka_zuzia1989
06-11-2009, 22:18
ja z natury tez jestem chorowita caly czas cos lapie ale jak narazie wole sie nie szczepic bo nie wiem co potem moge miec za komplikacje ja po prosty nosze ze soba srodek do dezynfekcji , myje owoce warzywa przed zjedzeniem (szczoteczka) husteczki jedno razowe nie dawam nikomu reki na przywitanie

mala
06-11-2009, 22:22
no ja tez terza jak wlaze do domu to od razu rece myje,patrze zeby moj synek tez to robil.najgorzej to jest moj maly narazony bo w przedszkolu.teraz cos sie tez zaziebilam i mysli bladza nie tu gdzietrza ale coz.tez sie boje tej szczepionki bo dzis jest ok a za pol roku moze sie zaczac.

karolinka_zuzia1989
06-11-2009, 22:23
poczekaj jeszcze jak narazie cala grypa przebiega dobrze wiec nie ma co panikowac a synka pilnuj moze pogadaj z paniami w przedszkolu moze da sie cos zalatwic:)

mala
06-11-2009, 22:25
wiesz one i tak nei dopilnuja n dobra sprawe jak maly sie nie dopilnuje
ehhhhhhhhhh
ja sie w weekend wygrzeje i moze przejdzie narazie tylko w gardle drapie na kaszel-zadna grypa hihih

natka_23
08-11-2009, 16:29
ja sie bylam zaszczepic razem z siostra i mama:P ale tez glowe odwrocilam jak mi wbijala igle ahahah a feee;p

paznokietek1000
08-11-2009, 16:51
na zwykłą grypę się nie szczepiłam a na świńska i tak nie ma bo rząd się jeszcze na nie nie zgodził. a zamiast się szczepić zaczęłam pic ocet jabłkowy

gogosobo
08-11-2009, 18:33
JA nie będę się szczepić, trzy lata temu będąc całkowicie zdrowa zaszczepiłam się przeciwko grypie , wówczas zachorowałam na dobre i dwa tygodnie spędziłam w łózku .

Gość
11-11-2009, 20:18
a widzielicie to??

Dailymotion - "Teraz MY!" Ewa Kopacz i Marek Balicki p.1 - wideo z kanału Wiadomości i Polityka (http://www.dailymotion.pl/video/xb3n9w_teraz-my-ewa-kopacz-i-marek-balicki_news)
Dailymotion - "Teraz MY!" Ewa Kopacz i Marek Balicki p.2 - wideo z kanału Wiadomości i Polityka (http://www.dailymotion.pl/video/xb3mzw_teraz-my-ewa-kopacz-i-marek-balicki_news)

unita
16-11-2009, 15:12
GRYPA:

1. Rocznie na zwykłą grypę umiera od 500 do 700 tyś ludzi, podczas gdy na świńską grypę zmarło od początku roku około 6 tys osób, czyli ok 140 razy mniej.

2. Mimo ze śmiertelność nie przekracza 0,5% a liczba ofiar jest 140 razy mniejsza niż na zwykła grypę ogłoszono Pandemie i jest to główny temat w mediach

3. WHO ogłosiło 6 ( najwyższy ) stopień pandemii po stwierdzeniu 18 przypadków śmiertelnych

4. Większość osób zmarło w ameryce północnej i południowej - ponad 4tys ( około 70% ) oraz w azji - ponad tysiąc osób ( około 20% ). W europie zmarło w tym czasie okolo 300 osob - 5% wszystkich zgonów związanych z AH1N1. Oznacza to, ze grypa AH1N1 stanowi zagrożenie tylko tam gdzie panują kiepskie warunki sanitarne i/lub jest słaba opieka medyczna ( np: w USA gdzie blisko 1/6 społeczeństwa nie ma prawa do opieki zdrowotnej ), natomiast tam gdzie jest właściwa opieka medyczna, nie stanowi praktycznie zagrożenia a jej przebieg jest stosunkowo łagodny i w wiekszosci przypadków nie wymaga nawet hospitalizacji.

5. Na Ukrainie rocznie umiera na na zwykła grypę i jej powikłania 6,5 tys ludzi, co daje około 20 osób dziennie, a należy pamiętać ze 20 to średnia roczna, a teraz mamy sezon na grypę kiedy to średnia jest znacznie większa niż w pozostałym okresie. Tymczasem od tygodnia mamy potwierdzonych 22 przypadki śmierci z powodu świńskiej grypy co daje około 3 osoby dziennie.

6. Śmiertelność na Ukrainie wynosi w najgorszym razie 0,03%, ale jest to tylko czysta teoria bo na dobrą sprawę nie wiadomo ilu naprawdę jest zarażonych nową grypą. Mimo to trwa panika, a media podsycają atmosferę

7. WHO podaje ze 70% wszystkich zachorowań na grypę ( UWAGA! - NA ŚWIECIE! ) to grypa AH1N1. Oznacza to ze na Ukrainie po tygodniu epidemii powinno być juz 630 tys chorych na AH1N1 ( 900 tys zachorowań ). Tymczasem chorobę stwierdzono u kilkudziesięciu osob...

8. W Polsce rocznie na grypę choruje średnio ( w ciągu ostatnich 10 lat ) około 350tys osób co daje około tysiąca zachorowań dziennie. Jak dotąd od lipca stwierdzono 200 przypadków AH1N1, co daje nam zachorowalność na grypę AH1N1 w stosunku do zachorowań na zwykłą grypę w tym czasie na poziomie 0,16%. Według WHO powinno to być 70%. Chyba trochę odbiega.

SZCZEPIONKI

9. Istnieją potwierdzone informacje o niebezpiecznym składzie szczepionek ( miedzy innymi rtęć i skwalen ), oraz ich szkodliwym działaniu na dzieci.

10. Mimo ze przygotowanie szczepionki zajmuje kilka miesięcy, szczepionka na świńską grypę pojawiła sie już po 2 miesiącach od pojawienia sie pierwszych przypadków świńskiej grypy i praktycznie od razu po ogłoszenia pandemii. Nie ma tu również mowy o jej odpowiednich testach, które również trwają przynajmniej kilka miesięcy.

11. W Szwecji na grypę AH1N1 zmarło ja dotąd 3 osoby. Natomiast po masowych szczepieniach prawdopodobnie 4, a kolejne 20 jest w ciężkim stanie. Następne 700 ma poważne komplikacje.Mimo to WHO utrzymuje że nie stwierdzono przypadku śmiertelnego po podaniu szczepionki, a te są bezpieczne.

12. W ciągu 2-4 miesięcy, mimo jakichkolwiek podstaw do paniki wiele krajów zapowiedziało przymusowe szczepienia oraz zamówiło miliony nie sprawdzonych szczepionek

13. Firmy farmaceutyczne produkujące szczepionki są oficjalnie zwalniane z odpowiedzialności za ich ewentualne niewłaściwe działanie w tym wysoką śmiertelność spowodowaną ich użyciem

14. Firmy farmaceutyczne wymuszają na rządach krajów z którymi podpisują umowy utajnianie przed opinią publiczną, skutków ubocznych szczepionek oraz ich składu, co samo w sobie jest skandalem.

15. W wielu krajach, w tym Niemczech i Francji wybuchły skandale po tym jak sie okazało ze władze oraz wojsko miały otrzymać szczepionki o innym składzie niż zwykli obywatele. Szczepionki dla elit i służb porządkowych nie zawierały miedzy innymi rtęci i skwalenu oraz innych substancji które budzą nie pokój.

16. W większości krajów, lekarze i środowiska medyczne odmawiają szczepienia się przeciwko grypie AH1N1. W Polsce tylko 5 % lekarzy deklaruje, że sie zaszczepi, a ponad połowa kategorycznie stwierdza ze tego nie zrobi. Mimo to trwa wielka kampania nakłaniająca społeczeństwa poszczególnych krajów do szczepień.

17. Firma Baxter - jeden z głównych producentów szczepionek złożyła wniosek o opatentowanie szczepionki przeciwko AH1N1 w sierpniu 2008 czyli na pól roku przed epidemią tej grypy w marcu tego roku w Meksyku.

18. Wszystkich tych informacji nie usłyszysz w polskich mediach. Czy to normalne?

Jeśli uważasz ze nie to odpowiedz sobie na pytania:
1. czy jest możliwe ze w innych sprawach ( np polityka ) stosowane są podobne mechanizmy ze strony mediów i że jesteś poddawany manipulacji
2. Ze twoje poglądy mogą być efektem manipulacji i nie oddają prawdziwej sytuacji
3. Czy warto wierzyć mediom które w ten sposób działają?

minika
14-10-2017, 20:36
fajnie soboe przejrzeć czasem posty sprzed paru lat, jakimi to absurdami żyją ludzie.
Świńska grypa... ludziom można wcisnąć wszystko:D:D a już masowe groby były przez to robione:D oczywiście tylko w gazetach:D

ale hajs za szczepionki się zgadza:D