PDA

Zobacz pełną wersję : Jak długo zajmujecie się robieniem pazurków??



asiek
13-11-2009, 00:26
Chciałam się Was zapytać jak długo zajmujecie się robieniem pazurków?? Nie wiem czy taki temat jest już na forum jeżeli tak to proszę to usunąć :D i jakie kursy pokończyliście?


Ja się tym zajmuję prawie od roku...i jestem po kursie, ale pazurków nie robię w salonie tylko w domku czasem :)

bestilka007
13-11-2009, 00:30
hej :)
ja juz tak robie od 4 lat ale kurs mam od wakacji i tez w domku od czasu do czasu wiec podobnie :P:P
pozdrawiami buziaki

Paulistka
14-11-2009, 19:43
Ja robie już 3 lata :P Kurs skończyłam w lipcu 2008. Robię w domku :nie_powiem: hehe ale może już niedługo... :skacze:

szpila59
14-11-2009, 20:34
ja robię od jakiś.... hmmm....7 miesięcy ?? :D moze 8.

kalaga4
14-11-2009, 21:07
hmm... ja mam certyfikat od 3 lat. ale kurzył się w szafie przez 2,5 roku.;(
tak poważniej zajmuje się pazurkami od kilku miesięcy. :wstydek: między pracą, synkiem, obowiązkami domowymi i szkołą zostaje mi bardzo malutko czasu na pazurki:( prace zamieszczone na forum to wszystkie prace jakie do tej pory wykonałam (brakuje 3 fotek)

i im mniej umiem i wiem tym bardziej motywuje mnie to do pazurkowych ćwiczonek:D:D:D:D:D

LaVenda
14-11-2009, 21:41
Witam, ja zajmuje się robienie paznokci od roku :) Ale dopiero gdy poznałam to forum zaczęłam się naprawde rozwijać ^^ Kurs planuje zrobić w te wakacje :) Pracuje na żelu i akrylu.

asiek
14-11-2009, 22:19
tak, to forum jest super, tyle porad :) można się dokształcić :D

barbara_kawka
15-11-2009, 01:21
ja pazurki robie od lutego 2008 :) uczestnicze w warsztacikach doszkalajacych ( najczesciej www.centerbeauty.pl (http://www.centerbeauty.pl) ) ... jestem technikiem uslug kosmetycznych , posiadam tez certyfikat przygotowania do zawodu stylisty/wizażysty ... teraz koncze kolejny kursik ;) oczywiscie w lutym 2008 zrobilam kurs na pazury i od tego momentu zaczelam je robic ;)

plushak
15-11-2009, 02:14
Ja chodze do tebu wizaz i stylizacja 1 roczna zaocznie, zrobilam beznadziejny kurs rok temu w grudniu, interesuje sie ok 2 lat pazurkami poważniej, nie pracuję, nie przyjmuje klientek, cały czas morduje swoje pazurki :)

barbara_kawka
15-11-2009, 10:23
hihi plushaku az tak ?? hehe nie morduj :D

asiek
15-11-2009, 11:15
a ten beznadziejny kurs to jaki był? :huh:

AniaSm
15-11-2009, 21:29
ja manicure już od hoho.....nie pamiętam..a żel i akryl od niedawna..kurs robiłam w tym roku w Akademii Zdrowia..polecam

goslava
15-11-2009, 21:45
a ja zaczelam robic pazurki od okolo roku po tym jak sama poszlam zrobic swoje paznokcie do dziewczyny i patrzac na jej prace nagle mnie olsnilo i tak zaczela sie moja przygoda z pazurkami :)

OooMoniczkAooO
16-11-2009, 16:20
Ja robię pazurki od maja tego roku :]

soffii25
16-11-2009, 16:29
ja się zajmuję pazurkami od marca tego roku :D kurs skończyłam w Akademii Zdrowia, ale i tak musiałam jechać na doszkolenie z akrylu, ogólnie gdybym miała jeszcze raz robić kurs to wybrałabym indywidualny i u polecanego profesjonalisty ;)

luska102
16-11-2009, 20:40
ja robie od ok:2 lat ale kurs zrobilam w lutym.
Od tego czasu mecze moje pazurki i w kregu znajomych.

mm831
17-11-2009, 21:46
mnie zainspirowała koleżanka "Po moich pierwszych tipsach" i powiedziałam że to jest to :) skończyłam kurs 8 miesięcy temu ale raczej koleżankom i sobie robię :)

eva
18-11-2009, 13:06
Zajmuje sie przedluzaniem metoda zelowa od nie calych 10 miesiecy wlasnie wtedy ukonczylam kurs :)

Skajler
18-11-2009, 17:32
Ja robię pazurki od jakichś 3 lat, miałam zastój jakiś rok, ale teraz wracam i ćwicze ćwicze ćwicze :)

plushak
18-11-2009, 17:58
aaa kurs w ZDZ bielsko 130 h praktyki , ale było źle bardzo źle :)
No wyglądało to tak że laseczka pokazała na 1 palcu tak na szybko , potem z koleżanką rozmawiała a ty rób co chcesz ...
co wyszło to wyszło ...
Darmowy kurs cudów nie oczekiwałam z urzędu no ale litości ...
To akurat żelki z kursu nie ja robiłam moja łapka
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

barbara_kawka
18-11-2009, 19:21
ja teraz robilam kurs kosmetyczny z urzedu i babka od paznokci uczyla dziewczyny wlasnie tak jak wyzzej pokazane tylko french byl na pol plytki... no ze mna niestety nie mogla nic zrobic ;P

plushak
18-11-2009, 19:51
na pół płytki tez taki chcę !:D

asiek
19-11-2009, 23:13
aaa kurs w ZDZ bielsko 130 h praktyki , ale było źle bardzo źle :)
No wyglądało to tak że laseczka pokazała na 1 palcu tak na szybko , potem z koleżanką rozmawiała a ty rób co chcesz ...
co wyszło to wyszło ...
Darmowy kurs cudów nie oczekiwałam z urzędu no ale litości ...
To akurat żelki z kursu nie ja robiłam moja łapka
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu



sory ale to jest masakra :huh::o

dzoana
20-11-2009, 20:36
Ja zajmuję się pazurkami od stycznia 2008, czyli jakieś półtora roku, może troszkę więcej :)

mysza31
20-11-2009, 21:10
Ja kurs kończyłam 16 miesięcy temu na 3 metody ,ale pracuje na jednej - żelu przez 9 miesięcy w salonie a teraz od 7 miesięcy robie w domu, ale może kiedyś będę na swoim??:)

marlen
20-11-2009, 21:19
Pierwsze to były akrylki i zaczęłam je robić z jakieś 1.5 roku temu,ale ze względu na Mojego synka który dostał duszności i wylądował w szpitalu od zapachu Liqidu przeszłam na żelik i w lipcu ukończyłam szkolenie w tym kierunku

olesia88
20-11-2009, 21:29
witam ja robie pazurki żelowe pół roku i jakos mi idzie:) tez robie narazie tylko w domu, skonczylam kurs i tak dorabiam

violala
01-01-2010, 23:21
A ja robie juz od 8 lat:) Do tej pory robiłam w domku, ale nie dawno sie przeprowadzilismy, urodziło mi sie dziecko i juz nie mam warunkow. Chwilowo dojezdzam do klientek, a w miedzyczasie szukam lokalu do wynajecia pod moje wymarzone studio:)

Patii
01-01-2010, 23:43
a ja zajmuje sie pazurkami od marca 2008 :)
Tez po zrobieniu pazurków "w salonie" mnie olśnilo i chciałam sama to robić, bo kiedys miałam bzika na punkcie bawienia sie lakierami:)
Obecnie jestem bez kursu, ale przymierzam się zeby w ferie zrobić, a jak nie to zaraz po moich urodzinach w czerwcu ;)

Pazurki robie sobie i znajomym, czasami znajomym znajomych xD i tak sie zbiera ;)

MURKA
08-01-2010, 14:24
No to ja będe najmłodsza (i najgłupsza) hihi od 1,5 miesiąca ale chyba jestem już uzależniona cały czas o tym myślę nie mogę zasnąć wieczorem i wogóle takie objawy chorobowe........hihihihi

kobietazpazurem
09-01-2010, 11:26
Ja pazurki lepie sobie sama od małego ale stylizacją zajmuję się od około 3 lat, bardzo szybko mi to zleciało no ale chce też zrobić jeszczę pare kursów doszkalających :) Bo warto..

violala
09-01-2010, 12:16
Ja pazurki lepie sobie sama od małego ale stylizacją zajmuję się od około 3 lat, bardzo szybko mi to zleciało no ale chce też zrobić jeszczę pare kursów doszkalających :) Bo warto..
No ja tez własnie myslałam o kursie doszkalajacym, dzwoniłam do babki ktora takie prowadzi i powiedziała, ze skoro robie tyle lat to nie ma sensu, bo w zasadzie niczego nowego sie nie dowiem:/: Mowiła, ze jedynie kamuflaz jest stosunkowo nowa sprawa, ale to moze mi pokazac bez kursu. No i nie wiem czy szukac dalej czy faktycznie sobie odpuscic...

białaaaa
12-01-2010, 22:36
a ja zajmuje się około roku pazurkami

anchel
12-01-2010, 22:59
Ja od 6 grudnia,wtedy dostałam od męża zestaw startowy :)

Nessa
19-01-2010, 22:12
ach w lutym minie 5 lat...ale w sumie z tego 3 lata bylam pół na pół kosmetyczką i stylistką paznokci ... dlatego czuje się jakbym była początkująca patrząc na Wasze wspaniale wykonane paznokcie. :]

pinusia6
20-01-2010, 10:10
Od 2 miesięcy dokladnie 2 miesiące temu ukończyłam kurs :)

weronka
20-01-2010, 17:20
Ze mnie totalny laik :) ale sie staram od prawie 2 miesiaczków :):):)

kotek2121
10-02-2010, 18:21
Ja mam kurs już przeszło 2 lata a zaczęłam około 3 lata temu, miałam dość spora przerwę w robieniu i w zasadzie tak na poważnie działam dopiero od 1,5 roku :) na razie w domku ale może może kiedyś:skacze:

Zuuzaneczka
18-03-2010, 23:16
Ja żelkami zaczęłam bawić się pod koniec 2008 roku, a pod koniec czerwca 2009 zrobiłam kurs na żel i akryl. Pazurkami zajmuję się rzadko bo studiuję dziennie i mam 1,2 klientki tygodniowo... Szkoda, bo tak lubię upiększać kobiece łapki ^_^

KaMiLaC.
19-03-2010, 08:20
ja akrylowe pazurki robię od marca 2009, bo wtedy ukończyłam kurs :) żelowe dopiero od marca tego roku, bo jestem świeżo po kursie :skacze:

czarnulkaaa87
19-03-2010, 11:03
Tak jak kobietazpazurek napisala, ja tez sobie sama pazurki robilam juz od liceum a pozniej jakos odwiadzialo mi sie i robilam sobie tylko od czasu do czasu. Ale od lutego 2009 jestem po kursie akryliku i zelu i chce sie wziasc za to porzadnie :)

Dzwoneczek
19-03-2010, 12:51
Ja dopiero od końca listopada i powiem Wam że chyba zajęłam się tym w kiepskim momencie :D Nagle wyszły rózne kształty, farbki akrylowe, zdobienia żele 3D... Jak dla początkującej to troszkę za duzo :) no ale nie załamuję się tylko ćwiczę ;)

czaplutka
21-03-2010, 23:09
Ja kursik żelowy zrobiłam w styczniu tego roku, ale sama na sobie działam od maja/czerwca 2009 :) Bardzo mnie to wciągnęło :)

dzikakura
22-03-2010, 01:09
Ja zaczełam od kwietnia 2009 roku i to co robiłam było straszne, teraz już troche lepiej, ale dalej mam dalej niz blizej do samozadowolenia. Kurs z akrylu i żelu zrobiłam w padzierniku 2009 roku. Akryl tykam sporadycznie, bo nie mogę się przemóc, jestem żelowa niestety.

silverghost
22-03-2010, 22:15
A ja od miesiąca - to był impuls, bo mnie wkurzała kobieta, do której jeździłam :P
Kursu oczywiście nie mam :P

Traktuję to jak hobby: na razie sobie zrobiłam 3 razy i raz siostrze. Jeszcze koleżanka mnie prosi :D

Może kiedyś pracę rzucę i tak będę zarabiać? :P Wątpię...

marzena22z
22-03-2010, 22:32
Witam pazurkami zajmuje się od jakiegoś czasu ,a ukończyłam kurs 3-ema metodami jakieś 2 lata temu.Specjalizuję się bardziej w żelu.

KingaNiewiadomska
23-03-2010, 00:16
ja dłubię akryl od konca listopada a zel od miesiaca... w zasaadzie zrobilam tylko 2 razy zelowe ;)

farbstift
24-03-2010, 12:56
jakiś rok. kursu nie mam, jestem totalnym samoukiem:D

paula211
13-05-2010, 15:57
ja od stycznia ubiegłego roku :)

sweetpazurki
17-05-2010, 19:55
ja robie od ponad 3 lat ale u siebie w salonie od lutego ubieglego roku :) uwielbiam zele i niebardzo moge robic w pracy akryl poniewaz nieprzyjemnie pachnie jak mowi pani u ktorej wynajmuje kacik

kachna831
17-05-2010, 20:02
Ja robię pazurki od 2003 roku ale na początku robiłam tylko sobie i koleżankom, później zatrudniłam się w gabinecie, w którym szefowa nie inwestowała w nowości, więc nie szalałam za bardzo- tylko french i jakieś brokaciki, od lipca 2008 do marca tego roku byłam na dłuuuuuugim urlopie i nie miałam stycności z pazurkami aż do teraz i przyznam że od tamtego czasu dużo się w stylizacji zmieniło i nawet nie myśłałam że jak zechcę wrócić do robienia pazurków to będę tak w plecy... No ale dzięki naszemu wspaniałemu forum powoli nadrabiam straty bo to forum jest po prostu skarbnicą wiedzy :D

linka-2008
18-05-2010, 15:52
az wstyd sie przyznac ja interesuje sie juz 2 lata a dalej robie pazurki jak amatorka moze dlatego ze nie mam odwagi robic komus robie tylko sobie moze 3 razy zdazylo mi sie zrobic mojej przyjaciulce ale juz jej nie robie bo mnie zdenerwowala ja sie nameczylam tyle czasu a ta po 3 dniach wszystkie pozrywala i jeszcze do tego kasy od niej nie bralam, dlatego jestem klijetka sama dla siebie pomalu pomalu malymi kroczkami mysle ze sie kiedys odwaze. A wsumie sobie tez rzadko co robie bo nie za bardzo lubie tak bardzo sie staram ze siedze przy nich az 7 godzin :( az kregoslup siada

misiowepazurki
18-05-2010, 16:40
ja robie prawie 1,5 roku od ukończenia kursu, a bez kursu prawie dwa latka :)

paznokietki000
19-05-2010, 17:33
Ja pazurki robię od roku i miesiąca :) ! :D

Kocham to ... :love::love:

Kaja21
20-05-2010, 14:46
ja kurs skończyłam w tamtym roku w marcu ale tylko metodą żelową bo na coś lepszego zabrakło funduszy:kasa:
i niestety nie mam za dużo klientek bo robie tylko w domku:(

paznokietki000
20-05-2010, 15:15
Mi się wydaję że w domku lepiej. Nie ma to jak samemu sobie być Panem :)

asiekfr
22-05-2010, 20:40
Ja tez pracuje w domu i jest mi najlepiej (na wlasy kacik jeszcze musze poczekac).Wynajmowalam tez miejsce w salonie ,ale wlascicielka zbyt sie wtracala ,wiec dalam sobie spkoj. "Lepie" paznokcie od lipca 2008roku(wtedy ukonczylam moj pierwszy kurs) z malymi przerwami na wychowanie mojego malego kaskadera!.Ciezko czasem sie przebic ,bo kakurecja jest wszedzie ,ale trzeba wierzyc w siebie i tego wam zycze kobietki :)

riczka
28-06-2010, 21:54
Od grudnia 2009 robiłam z 6-9 razy :D Tylko koleżankom.
A od dzisiejszego dnia zaczęłam chodzić na kurs od podstaw :D

olusia87
28-06-2010, 22:25
od 2kwietnia 2010.Kursów jak na razie brak.Wszelka wiedza jaką posiadam na temat stylizacji paznokci zdobyta tutaj:). Ale chyba zacznę zbierać choć na podstawowy kurs żebym w razie czego mogła pokazać potencjalnym klientkom,że nie jestem tak całkiem zielona;P

Askar
28-06-2010, 23:05
Ja kurs robiłam w 2005 roku ale paznokcie robiłam gdzieś raz na 2-3 miesiące
dopiero gdzieś od 2 lat wzięłam się za siebie i rozgadałam koleżankom, że czymś takim się zajmuję, zaczynałam od propozycji, że zrobię komuś za grosze a jak się spodoba to już wg "cennika"(którego i tak jeszcze nie miałam :P)
kilka dziewczyn do dziś mnie odwiedza z czego się cieszę, ale i tak dopiero od jakiś 6 miesięcy zaczęłam na bieżąco interesować się nowinkami
i wiecie co? zakochałam się w tym fachu :love:

aneczka19895
28-06-2010, 23:10
Mój zestaw kurier przywiózł mi w andrzejki ubiegłego roku, więc chyba nie tak dawno temu :) kursu brak, ale może niedługo uda się to zmienić. ćwiczę na kim sie da i nie załamuję się gdy coś nie wyjdzie, w końcu kiedyś musi się udać :)

cocaine258
29-06-2010, 00:07
a ja jakis rok temu hmm moze w lipcu zamowilam swoj pierwszy zestaw zelowy natchniona pseudopazurami kolezanki ktore mi zrobila pomyslalam ze skoro lakierami smigam jak durna od kad pamietam to zelki to nic trudnego i tak metoda prob i bledow zaczelam lepic swoje :P w kwietniu tego roku skonczylam kurs "z urzedu" na ktorym srednio sie nauczylam czegokolwiek ale ok po kursie jestem jakby co ;P ucze sie nadal :)

anka85
29-06-2010, 17:35
ogolnie paznokciami zajmuje sie od 4 lat , po kursie jestem od 3 lat . na poczatku bawilam sie w domu teraz mam swoj salonik :D

sylla
20-07-2010, 14:17
No cóż . Ja swoje graty do pazurków nabyłam miesiąc temu. Mam na swoim koncie pazurki swoje i siostry. Efekt się na tyle spodobał że za powiedziały mi się dwie koleżanki na ten tydzień.
Nie mam kursu a całą wiedzę na temat stylizacji jaką posiadam do tej pory czerpałam z Waszego forum .
Nie chce się podlizywać ale jest świetną skarbnicą wiedzy .
No i pełno tu babek które potrafią doradzić i pomóc. Czego można więcej chcieć jak na początek?

moniula
26-08-2010, 00:31
A ja paznokciami sie zajmuje juz 6 lat.Pierwszy rok w domu się rozkrecałam a od 5 lat w salonie. W między czasie mała przerwa w zeszłym roku bo urodziłam synka.Wróciłam od marca do pracy.

betisska
26-08-2010, 00:36
W grudniu będzie rok jak Mąż kupił mi zestaw startowy:) Jestem samoukiem, a moje klientki są bardzo zadowolone:) Na początku ćwiczyłam na kim się da, nawet Mąż miał przedłużanego pazuracha hiehiehi.

mini89
26-08-2010, 09:46
ja robię jakieś 2 latka, ale dopiero w czerwcu zrobiłam kurs ( który i tak za dużo nie dał, tylko papier) najlepszy kurs to jest to forum :), niestety nie mam klientek, robie tylko sobie i mamie, czasem jakaś koleżanka się znajdzie, ale cały czas robie co moge aby je zdobyć :)

byli
26-08-2010, 10:02
Ja przed kursem mordowałam się pół roku, w grudniu 2008 skończyłam pierwszy kurs i od tego czasu liczę długość zajmowania się tym więc to nieco ponad 1.5r :)

Askar
26-08-2010, 22:51
ja robię jakieś 2 latka, ale dopiero w czerwcu zrobiłam kurs ( który i tak za dużo nie dał, tylko papier) najlepszy kurs to jest to forum :),
popieram!! Ja dość dawno ukończyłam kurs, ale i tak najwięcej nauczyłam się od forumkowych koleżanek :)

klanat
27-08-2010, 15:34
Ja tez stwierdzam ze nie ma lepszego kursu niz to forum .
Kurs oczywiscie tez dobrze miec ,ale wiele rzeczy nie dowiemy sie na kursie,przewaznie produkty sa jednej firmy ,kazda instruktorka ma swoj styl pracy (nie zawsze musi nam on odpowiadac)
Tutaj mozna zapytac o wszystko,podczas kursu czesto nie mamy nawet pojecia o rzeczach ktore potem nam sie przytrafia i nie pytamy o nie .
Na forum zasiegam opinii różnych dziewczyn i pytam nawet o ,,pierdoły ,, typu jaka konsystencja farbek itd
Zawsze uzyskam odpowiedz:)
ponad to wiele tematow typu ; jak piłowac, jak nakłafac Zel do frencza itd
Jednakze na kursie jak nam ktos cos pokaze osobiscie to mysle ze szybciej przyswajamy technike i nauka zajmuje krotszy okres czasu
Na forum efekt w koncu jest ten sam ,ale metoda prob i bledow dluzej nam schodzi:)

kobietazpazurem
27-08-2010, 16:31
Wiecie forum tworza ludzie a tu jest takze duzo osob ktore zaczynaja swoją dzialalnosc i otwieraja salon ale sa i instruktorzy ktorzy pomogą i doradzą, dziewczyny po zdjęciach też wychwycą bledy, ktore np same kiedys popelnialy i dadza kilka rad jak je zniwelowac, ale jednak profesjonalny kurs to podstawa, bo teoria to nie wszystko.

katherinne
24-11-2010, 11:20
Ja zaczęłam zajmować się pazurkami jak miałam 15 lat- 6 lat temu. Najpierw kupiłam "pierwszy zestaw" ;) eheh pamiętam te czasy- oczywiście nie było mowy o klientkach, ale moje dłonie, mamy, koleżanek były moją pracą;) oczywiście bez pieniędzy. Potem samodokształcanie. Mając 17 lat zaczęłam bawić się na większą skalę, w sensie- koleżanka koleżanki i jakieś grosze zaczęłam brać za pazurki. Mając 18 lat (jeszcze nie miałam kursu) zainwestowałam w produkty IBD. Naprawdę potrafiłam robić trwałe paznokcie. Dawałam już ogłoszenia, terminarz się napinał, cennik... Niedawno udokumentowałam swoje umiejętności i uważam, że jestem profesjonalistką;) Prowadzę legalnie firmę i oby do przodu:) Wspaniale jest łączyć pracę z pasją:D

wiola841
07-12-2010, 19:25
Ja robię pazurki 7 lat,ale wcześniej to tylko sobie i mamie, od 4 lat to tak bardziej zaawansowanie, niestety jeszcze w domku, salonik planuje otworzyć po nowym roku. Warsztaty doszkalające staram się odwiedzać dwa razy w roku. Nigdy nie żałowałam że byłam na nich- jeśli chcemy się rozwijać to musimy trochę też zainwestować w siebie:P

zlotko87
07-12-2010, 21:34
Ja paznokcie robię już ponad 5 lat z krótkimi przerwami. Pracowałam w dwóch salonach ale jakoś nie wyszło. Pazurki robię w domku i tak mi teraz dobrze :) za około dwa lata otwieram coś swojego :) lokal mam- tylko wymaga remontu :)

MURKA
08-12-2010, 09:36
16 grudnia minie ROK!!!!!!!! ale zleciało a jakie postępy u siebie widzę szok!!!!no tylko jeszcze te małe zapowietrzenia;(

amorek
17-12-2010, 14:08
Ja swój pierwszy zestaw zamówiłam ponad 3 lata temu, kurs odbyłam dopiero w sierpniu 2009 roku i od tamtej pory zaczęłam się tym zajmować na poważnie. Robię jeszcze maaaasę błędów, ale kurs + forum dały mi naprawdę wiele. zdałam sobie z tego sprawę, gdy ostatnio znalazłam na komputerze zdj moich początkowych prac :D hard core :leze:

katiaa162
08-07-2011, 21:04
...od 5 lat.... zaczelam jako samouk, potem poszlam do szkoly i przez szkole zrobilam papiery na paznokcie.
Certyfikat mam od 2lat :P
Poczatki byly masakryczne!!hehe...mam nadzieje, ze teraz jest lepiej. Juz niedlugo dolacze z galeria :)

Sylwia1982
08-07-2011, 21:06
A ja zrobilam kurs w tamtym roku na koniec sierpnia i tak zaczelam sobie cos tam dopiero dziobac, wiec mam na razie malutki stazyk :)

Paulka
08-07-2011, 22:54
ja nie ukonczyłam zadnego kursu, jestem samoukiem z wasza pomocą,od grudnia jestem na tym forum wiec i tak zaczelam kleic pazurki:D mysle ze robie postepy...ale papier by sie przydał nie ma co:D pazurki robie narazie w ramach cwiczen, tylko w domu, pobieram kase tylko za materiały, ale obiecalam sobie ze jak te co zrobie teraz i beda sie dobrze trzymac to zaczynam zgarniac kase, koniec wolontariatu:D

dizzzy_girl
08-07-2011, 23:43
Ja pazurkami się zajmuję od 1,5roku a kursik zrobiłam 10msc temu, więc też stosunkowo niedawno ;)

coralick
09-07-2011, 09:17
Ja kilka swoich pierwszych zelowych pazurow zrobilam kilka ladnych lat temu, bylo tak kolo 2001. Nie bylo jeszcze wtedy forum, nikt nie pomagal i zniechecilam sie bo wylazily mi same kluchy. Opieralam sie na tym co mi na pazurach robila kosmetyczka. Byly straszne i rzucilam tym w kat.... od grudnia 2010 zabralam sie za to z WASZA pomoca i dalej tu jestem :) byly chwile zwatpienia, nawet chcialam isc do kosmetyczki zeby mi zalozyla paznokcie, ale maz mi powiedzial, ze przeciez mam cala szafe drobiazgow do paznokci i moze sie w koncu wezme za siebie:love::love: Wiec dzieki dziewczynki ze jestescie:kwiatek::kwiatek:

Evelyn.
09-07-2011, 09:28
miałam nie pisać w tym temacie, bo aż wstyd... prawie 7 lat... a postępy takie sobie.... ale długo robiłam pazurki podstawowo... tzn. trzymały się bez zarzutów tylko nie robiłam, żadnych zdobień:( największe postępy zrobiłam odkąd częściej przebywam na forum... ale zanim znalazłam forum przeżywałam "kryzys twórczy":leze: i chciałam zawód zmienić;(

meg19791
09-07-2011, 10:21
ja zajmuję się pazurkami od 2 lat od razu zrobiłam kurs podstawowy a później cieniowanie farbami, malowanie strołków itp.
Rozwijam się biorąc udział w konkursach uwielbiam to^_^
Uwielbiam to forum:D

Zuuzaneczka
09-07-2011, 15:38
Trudno uwierzyć, ale minęły już 2 lata jak skończyłam pazurkowy kurs <wzruszony>:P

xsunnyolciax
09-07-2011, 18:43
ja się bawię 3,5 roku żelami, akrylami 1,5 roku, no ale odkąd zaczęło mi coś wychodzić to rok ;) a kursu nie mam :P

sztynka
09-07-2011, 21:16
Ja zaczęłam się bawić w styczniu 2010, a kurs zrobiłam w marcu i dopiero teraz jestem w swoim saloniku :D

dzikakura
10-07-2011, 01:03
osz cholerka, a mnie stuknęło juz z poltora roku od zrobienia kursu:skacze:

coralick
10-07-2011, 09:08
a mi jak juz tak idzie po tych kilku miesiacach lepiej to sie zastanawiam czy to by nie byl dobry pomysl zeby za jakis czas jak juz nabiore wprawy otworzyc cos swojego??

sylla
11-07-2011, 00:24
To ja zajmuję się paznokciami od 2010 roku. Teraz jest dokładnie pierwsza rocznica jak kupiłam lampę i pierwsze żele. Nie miałam zielonego pojęcia o tym co i jak. swoją przygodę z paznokciami zaczęłam w sumie dwa lata temu. Tak się chyba też zarejestrowałam na tym forum. Szukałam inspiracji na wzorki . Malowałam wtedy paznokcie farbkami akrylowymi i pokrywałam zwykłym lakierem bezbarwnym. Chyba muszę przyznać , że to forum zainspirowało mnie do zrobienia kroku na przód.
Kursu nie mam do tej pory. Zawsze jakoś tak nie po drodze. Wszystko co wiem zawdzięczam informacjom zaciągniętym z internetu...
Samouk ze mnie i tyle!

Sylwia87
17-08-2011, 10:26
Paznokciami zajmuje się od początku roku. Robię tylko w rodzinie, sporadycznie przyjdzie jakas koleżanka. Nie za bardzo chce robić obcym, bo wiem, że jeszcze sporo muszę się nauczyć. Kursu nie mam, ale mam w planach.

lukasiatko
17-08-2011, 11:35
Ja zajmuje sie paznokciami wlasciwie od 2006 roku ,w 2007 zrobilam kurs i od tamtej pory mam swoja dzialalnosc i salon po dzis dzien :)

Sieciunia
19-08-2011, 01:11
Ja kolo poltorej roku, ale w zaciszu domowym, wiec walcze z czasem i zapowietrzeniami. Jak to zwalcze moze wyjde bardziej do ludzi :)

amorek
19-08-2011, 09:46
Ja już dwa lata po kursie ( jejciu kiedy to zleciało :o), ale tak ja Sieciunia robię tylko w zaciszu domowym, także moim paznokciom jeszcze wiele brakuje, ponieważ trudno dojść do wprawy robiąc paznokcie tylko od czasu do czasu ..

MartaOSz
19-08-2011, 10:12
Ja kurs ukonczylam w listopadzie 2008 r ;) taka o rozrywka przy wychowywaniu malego dziecka....Na kurs sie wybralam (az glupio sie przyznac ) bo moja kuzynka szla.....Nigdy nie myslalam ze bede sie tym zajmowac....
Os tamtego czasu siagle przy paznokciach....
Przez pierwszy rok walczylam z odpadaniem zapowietrzeniami.....
Ale mysle ze w miare sie udalo i teraz dalej cwicze bo jakby nie patrzec jeszcze bardzoooooo długaaaadroga przede mna :)

Ladli
21-08-2011, 18:56
Ja pazurkami zajmuje się już 1,5 roku;) przeleciało bardzo szybko;) Pracą zajmuje się w domu i rzadko zdarza mi się w salonie gdzie mam praktyki:)

Aguss
14-09-2011, 20:19
Ja pazurkami zajmuje sie długo a od 2 lat robie żele ale tylko sobie i rodzinie. Jestem samoukiem po prostu ale myśle o kursie :p ale odkad znalazłam te forum sporo sie nauczyłam :) aktualnie moje tipsiorki trzymaja sie ok. 3-4 tygodnie. :)

Monika7
14-11-2011, 11:34
A mi niewdawno stuknelo 3 lata od kupienia pierwszego zestawu zelowego, pol roku wczesniej babralam sie w akrylu ale zostawilam to ze wzgledu na zapach...no i tak juz ciagne pnad 3 latka, jestem samoukiem i zaczynam coraz bardziej myslec o swoim saloniku, chce tez zaczac szkole kosmetyczna i zrobic kursy

sandrus
16-11-2011, 14:08
To ja moje drogie koleżanki pierwsze paznokcie zrobiłam w 2000r:D

Urodziłam wtedy pierwszego syna i nie bardzo miałam jak wychodzić na uzupełnienia.
Nie zapomnę jak wzięlam siostrę,niemowlaka do wózka i kazałam jej dwie godziny kręcić sie w okolicy salonu do którego chodziłam:D
ja to zniosłam super- siostra juz nie koniecznie i trzeba bylo samej coś w domu robić jak nie bylo co z dzieckiem zrobic.
jakoś mi tak srednio wychodzilo,ale jak sie chcialo mieć paznokcie to nie moglam się poddac:)
robiłam wtedy sobie,kolezance która całe miasto przejeżdzała zeby mnie zaopatrzyc w hurtowni,czasami siostrze,mamie,jakiejś innej koleżance....
I tam mi się to spodobało,że jak mnie wywalili z roboty po wychowawczym to bardzo się tym nie przejęłam,tylko dopełnilam formalności-kurs i wyszłam do ludzi.

ale co mogę stwierdzić?wtedy nie było takich szaleństw,konkursów a szkoda:)
Bo dziś juz mi się tak nie chce uczyć malowac farbkami i wymyślac"cudów na kiju".(a wtedy noce zarywalam wymyslajac jakieś malowanki lakierowe)
tym bardziej,ze zawsze trafiam na takie skromne klientki,że chyba szlag by mnie trafił jakbym nie miała się na kim popisać:)

ewa71
16-11-2011, 14:17
Ja paznokietki robie ponad 3 lata, ale tylko w domku, wiec duzo tego nie jest, mam zrobione kursy. Dla mnie to obecnie super hobby.

Edyta 1064
16-11-2011, 14:23
A mi właśnie stuknęły 3 lata ,wcześniej tylko w domu a od pół roku w salonie:ok:Jest świetnie :D

marshall
28-11-2011, 20:42
osobiscie zajmuje sie stylizacja paznokci od maja 2011 ale interesuje sie tym od kiedy otworzylismy własny salon czyli od sierpnia 2009:P

grimmen
28-11-2011, 22:01
Wrzesień 2010.

Taisia90
29-11-2011, 00:09
Grudzień 2008

samaron
30-11-2011, 11:36
Ja zaczęłam się interesować jakoś w lutym 2009, najpierw czysto teoretycznie się przygotowałam i tylko fiberglass.
Pierwsze próby mnie nie zadowalały, więc zaczęłam zerkać nieśmiało w stronę akrylu, w czerwcu zakupiłam pierwsze produkty i zakochałam się (chyba z wzajemnością). Czyli czasowo będzie już 2,5 roku, ale z intensywnością z kolei słabo, słabiutko. Gotowych (tzw klientkowych) setów zaledwie kilkanaście (?) raczej konkursówki i ćwiczeniówki i to też znikoma ilość. Ach co to by było gdybym się mogła rozkręcić na dobre :love:

Herbaba
30-11-2011, 11:57
Ja zajmuję się wyłącznie malowaniem - niestety na akryle ani żele ani mnie nie stać, ani pewnie nie potrafiłabym się nimi posługiwać. ^^'
Także wzorki wymyślam od... dobrych dwóch lat, może nawet trzech, lecz żeby taki zrobić, to często nie ma czasu (albo modelki chętnej na moje groźne dla życia eksperymenty).

Edyta 1064
30-11-2011, 12:09
Od grudnia 2008 czyli za chwilkę miną mi 3 latka:wow:

MartaOSz
30-11-2011, 13:10
mi 21.11 mineły 3 lata :)

nataszka185
30-11-2011, 20:24
sierpień 2009

Karola84
02-12-2011, 19:21
Właściwie od zawsze uwielbiam pazurki ,ale tak na serio to w 2009 zrobiłam pierwszy kurs także w październiku minęły dwa latka:D

Evelina.J
02-12-2011, 22:21
od 2007 ;)

Myślę że za rok dotacja i porządny salonik :skacze::skacze::skacze:

klaudiapaznokcie
16-12-2011, 01:22
Ja już robię pazurki od 5,5 lat, a od 5 lat mam kurs. Pamiętam, że zestaw żelowy dostałam na urodzinki i tak rzeźbiłam sobie, takie nie dorobione paznokietki :):)

KingaKulewicz
16-12-2011, 13:35
Ja zajmuje się przedłużaniem od 2009r wcześniej tylko zdobienia lakierami itp.

Kasia889
19-12-2011, 22:32
Ja od 2008r. a wcześniej miałam banie na lakiery i tak wygrałam walke z obgryzaniem :) ..i kocham pazurki do dziś :)

sweetypie1
06-01-2012, 15:50
Hej,

Ja zaczelam jakies 6lat temu.... jak sobie przypomne jak to wygladalo to smiac mi sie chce ;-) w miedzy czasie mialam kilka przerw.... teraz pracuje glownie zelami....

Bogusia1984
09-01-2012, 02:43
Pierwsze to były akrylki i zaczęłam je robić z jakieś 1.5 roku temu,ale ze względu na Mojego synka który dostał duszności i wylądował w szpitalu od zapachu Liqidu przeszłam na żelik i w lipcu ukończyłam szkolenie w tym kierunku

ojej a wlasnie wczoraj skomentowalam jedna wypowiedz, po tym jak jedna z forumowiczek powiedziala, ze akryle sa bezpieczne bo inaczej nie dopuscili by ich do obrotu............

dianka11
15-01-2012, 18:47
a ja robie od sierpnia 2011r to krótko jak czytam wasze wypowiedzi:)

nails-make-up gosjes
26-02-2012, 22:58
ja robie 5lat paz. i mam juz niewielkie osiagniecia np. okladka do akademi paznokcia nr 37
otworzylam salon i nadal uwazam ze jestem na jednej setnej drogi ku byciu profesjonalistka :)
pare moich prac...

MURKA
27-02-2012, 10:15
ja od grudnia 2009 roku ale też jeszcze daleko mi do doskonałaości choć sie staram:huh:

evenense
28-02-2012, 02:57
wrzesień 2005 rok..
kupa czasu..

lusill
19-06-2012, 20:44
nie wiem czy już pisałam, czy nie
najwyżej się powtórzę
przygodę zaczęłam w roku 2004, w 2005 zaczęłam sobie robić i koleżankom (uczyć się) a w 2006 otworzyłam salon, który prowadzę do dziś

Paolka
19-06-2012, 21:16
Też mi się marzy w przyszłości mieć taki salon

siena
10-02-2014, 19:57
Październik 1998 :) Przez 13 lat(co najmniej o 10 za długo) u kogoś na etacie, a od czerwca 2011 u siebie!!!! To mój drugi dom, mogłabym z gabinetu nie wychodzić(czego nigdy bym nie powiedziała w poprzedniej pracy...):jupi:

kaka80
13-02-2014, 13:38
w kwietniu będzie 3 latka :D

markotka
13-02-2014, 20:03
w tym roku będzie 6 lat, ale głównie hobbystycznie

Tore
20-06-2014, 13:05
ja od roku robię sobie, koleżankom i członkom rodziny, zrobię jeszcze jeden kurs i postaram się znaleźć jakiś angaż w salonie ;)

hera16
22-06-2014, 22:41
Samą stylizacją od 2005 ale z przerwami nawet kilkuletnimi. Teraz na nowo bo otworzylam swój salon

monkas
18-07-2014, 08:31
Od kiedy skończyłam 16 lat, czyli bardzo długo, ale za profesjonalne zajmowanie się tematem zabrałam się dopiero po wielu latach. Ogólnie - opłacało się, bo faktycznie z zarobków jestem zadowolona, a nie spędziłam lat na studiach. Pracę zaczęłam zaraz po szkole średniej.

Miłosna
21-07-2014, 22:43
U mnie to było jakoś podobnie, ale generalnie im wcześniej tym lepiej. Mam koleżankę, a raczej córkę koleżanki, która mając 17 lat dorabia na paznokciach ponad 1000 złotych.
Tak więc nawet samouk może w tej branży coś ciekawego osiągnąć, ale poziom zawodowy można osiągnąć dopiero po szkoleniach.

monkas
23-07-2014, 08:35
To już piszesz o człowieku ambitnym, a takich wielu nie masz - w tym wieku raczej dziewczyny zajmują się bzdurami, a nie istotnymi kwestiami, nie zajmują się pracą!

marcelinka19
05-08-2014, 16:05
Ja profesjonalnie tak od dwóch lat. Najpierw poszłam na kurs, a później znajoma w salonie mnie doszkalała.