PDA

Zobacz pełną wersję : Spis Blogów Stylistek na stronie WWW - co Wy na to?



nuki
13-11-2009, 20:51
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zrobieniem takiej strony internetowej, która byłaby swego rodzaju spisem/katalogiem blogów stylistek paznokci. Każda z nas mogłaby zamieścić w katalogu wpis zawierający krótki opis własnego bloga, wraz z tak zwanymi słowami kluczowymi oraz link do bloga. Wszystko to przyczyni się do zwiększenia popularności naszych blogów, gdyż ludzie odwiedzający ten spis będą z niego przechodzić bezpośrednio do naszych blogów. Poza tym pomoże też w polepszeniu pozycji blogów w wyszukiwarce google, czyli łatwiej będzie je znaleźć potencjalnym klientkom. Za zamieszczenie własnego wpisu trzeba by zrewanżować się linkiem zwrotnym z Waszego bloga.

Zanim się za to zabiorę i znajdę informatyka, który sobie z tym poradzi chciałabym poznać Wasze opinie na ten temat. Co sądzicie o takim internetowym spisie blogów dostępnym dla każdej zainteresowanej? Myślicie, że warto? Która z Was chciałaby się zapisać? ^_^

Czekam na Wasze opinie i sugestie :)

asia
13-11-2009, 21:49
mi się podoba ten pomysł, chociaż dopiero jestem w trakcie zakładania swojego bloga:)

wiesz co by było jeszcze fajne? jakby się to dało np geograficznie ułożyć

martitek
13-11-2009, 21:52
jezeli o mnie chodzi to jestem za

jeszcze sie nie dorobiłam swojego bloga, ale uwazam, ze to swietny pomysł

w jednym miejscu beda linki do blogow dziewczyn, a jak ktos bedzie zainteresowany zeby wejsc na którys to cyk i juz jest- nie trzeba szukac

Agusia_pa2
13-11-2009, 21:52
Jestem jak najbardziej za :)

nuki
14-11-2009, 09:35
Dzięki dziewczyny. Czekam na kolejne opinie:)

aga
14-11-2009, 12:53
ja jestem za, bo zawsze sie trzeba naszukać tych blogów a tak by był ich spis w jednym miejscu :) no i zawsze to jakaś reklama dla stylistek :)

Yasumi
14-11-2009, 13:04
popieram ,fajna sprawa,wszystko w jednym miejscu zamieszczone,jasno i czytelnie :good:

szpila59
14-11-2009, 13:06
ja jestem za, bo zawsze sie trzeba naszukać tych blogów a tak by był ich spis w jednym miejscu :) no i zawsze to jakaś reklama dla stylistek :)
Też jestem za i zgadzam się z Miminką :D Tyle się kiedyś naszukałam, żeby znaleźć jeden blog i do teraz go nie znalazłam :/:
Może w tym katalogu znajdę?? :D

nuki
14-11-2009, 13:52
A macie jakieś sugestie odnośnie takiego katalogu? Bo ja ogólną koncepcję już chyba mam, ale jestem otwarta na wszelkie wskazówki.

dzidzia
14-11-2009, 13:58
no ja tez jestem jak najbardziej za , wiec szybciochem bierz sie do roboty hihi :*

nuki
14-11-2009, 14:01
A powiedzcie mi. Bo wszystkie blogi trzeba będzie podzielić na kategorie i ewentualnie podkategorie no i trzeba by ustalić jakiś klucz. Czy więc podział ze względu na położenie geograficzne jak zaproponowała Asia będzie ok, czy macie może jakieś inne propozycje?

dzoana
16-11-2009, 23:29
Zdecydowanie jestem za!:) I sądzę, iż podzielenie ich ze względu na położenie geograficzne jest jak najbardziej trafnym pomysłem :skacze:

jolanta
17-11-2009, 14:22
Super sprawa z tym spisem blogow. Jak sama zaloze sobie bloga to chcialabym sie znalezc w takim spisie. Jestem za.:good:

asia
21-11-2009, 18:39
co do podziału, można jeszcze podzielić na akrylowe/żelowe/oba, profesjonalistki/pasjonatki -ale do obu podziałów mam zastrzeżenia. można też podzielić ze względu na ceny usług, ale każda przy dodaniu musiałaby wtedy uzupełnić dodatkowe opcje żeby się umieścić.

fajnym pomysłem jest też ranking, tyle że po dłuższym istnieniu strony jest duże prawdopodobieństwo że te najwcześniej dopisane blogi będą miały wyższe pozycje, tak samo jak blogi ze zdjęciami typu masters i blogi ze "zwykłymi frenczami" itp będą automatycznie na niższych pozycjach. myślę że to samo by było z najczęściej komentowanymi
ale można wyróżnić 'ostatnio dodane blogi'

Daria
30-12-2009, 13:04
ja też jestem jak najbardziej za ;]

Bożena P
30-12-2009, 13:32
również jestem jak najbardziej za :) świetny pomysł.
Podoba mi się również podzielenie na położenie geograficzne oraz wg cen usług. Myślę że wtedy będzie najłatwiej komuś znaleźc to co potrzebuje.

insane
30-12-2009, 17:04
Dobry pomysl :)

Gość
30-12-2009, 17:28
również jestem jak najbardziej za :) świetny pomysł.
Podoba mi się również podzielenie na położenie geograficzne oraz wg cen usług. Myślę że wtedy będzie najłatwiej komuś znaleźc to co potrzebuje.
też myśle że wg płożenia geograficznego, bo ktoś kto mieszka na pomorzu znajdzie blog kogoś ze środka i odpada, a tak można szukac w swoim rewirze :)

poza tym pomysł bombowy. myślę że jakiś diamencik albo serduszko dla nuki się należy :)

iwa1223
30-12-2009, 17:39
w portalu pazurkowym jest fajnie rozwiązany podział na województwa może to by się sprawdziło też na twojej stronce ;)

Paznokcie żelowe akrylowe Tipsy żelowe i akrylowe (http://www.mojepazurki.pl/index.html)

_kasiunia_4
30-12-2009, 23:43
ja też jestem jak najbardziej za ;)

nuki
11-01-2010, 21:08
witajcie!

w końcu udało mi się zorganizować coś co może być spisem blogów :)

Pewnie jest jeszcze wiele do poprawy, ale póki co można sobie testować i próbować dodawać swoje blogi. Tak jak chciałyście - według podziału na województwa.

1. Wchodzicie tutaj - Paznokcie Blogi (http://blogi.g-nails.com/)
2. klikacie "dodaj stronę"
3. wprowadzacie adres strony i klikacie przycisk z pobraniem informacji o stronie lub bez.
4. uzupełniacie informacje o swoim blogu/stronie, przepisujecie kod z obrazka i klikacie "dodaj". Opis musi się mieścić między 150 a 255 znaków.
5. Na swoim blogu lub stronie umieszczacie link do spisu blogów
http://blogi.g-nails.com pod słowami "Blogi Paznokcie" w linku (alternatywnie można podać link do bloga G-NAILS
http://blog.g-nails.com (http://blog.g-nails.com) pod słowami w linku "Paznokcie Blog" lub link ). Ot taka mała wymiana link za link :)
6. Po sprawdzeniu Waszego wpisu, opisu, tytułu i weryfikacji linku z Waszej strony zatwierdzam Wasz blog i pojawia się on w katalogu.

Uwagi i pytania mile widziane :)

Gość
11-01-2010, 21:36
ja chciałam bardzo podziękowac za poświęceni, na razie kilku rzeczy nie rozumiem ale pomysle nad tym jutro jak będę miała wolną chwilke, bo na razie chłop mi stoi nad uchem i mamroczę zebym zeszła


i mysle że ze strony adminków i modków nalezy sie medalik :)

asia
12-01-2010, 13:38
musze sobie w końcu bloga założyć...:/ jak pracowałam non stop to fotek nie robiłam i mało mam;(

tusia
12-01-2010, 14:20
świetny pomysł nuki:) ja myślę ze katalog gegoraficzny czyli konkretne miejscowości byłby bardzo pomocny, wyszukiwanie po nazwisku stylistki, nicku... coś w tym stylu....
taka stronka to super sprawa:)

nuki
12-01-2010, 18:01
Konkretnych miejscowości musielibyśmy mieć przynajmniej kilkaset. Do każdego wpisu można dodać słowa kluczowe, którym może być właśnie miejscowość i wtedy faktycznie system wyszuka taką stronę/blog.

Póki co nie widzę żadnych wpisów :( Aż tak ciężko jest? :(

madzivlek
12-01-2010, 19:16
ja sie wpisuje:) a bede mogla pozniej edytowac np?

zyza
12-01-2010, 19:23
Rewelacyjny pomysł :D
ja widziałam kiedys cos takiego na zagranicznych stronach jak szukałam inspiracji wpisując w google 'nagel'...
i zawsze myslałam że szkoda ze u nas nie ma :D
mam nawet pare linków do takich stron jakby ktos inspiracji szukał :D

asia
12-01-2010, 19:36
ja sie od razu wpisze jak bloga zrobie:D

dzoana
12-01-2010, 19:53
a co z tą miniaturką (mam dodać jakąś swoją fotkę paznokci?) i kanałem RSS ? Jestem trochę ciemna w tych sprawach :P

nuki
12-01-2010, 20:18
a co z tą miniaturką (mam dodać jakąś swoją fotkę paznokci?) i kanałem RSS ? Jestem trochę ciemna w tych sprawach :P

jeśli masz takową to można zamieścić link, jeśli nie - system z czasem sam wygeneruje miniaturkę.
kanał RSS jeśli twój blog obsługuje to też można wpisać.

jedna i drug rzecz nie są jednak wymagane.




ja sie wpisuje:) a bede mogla pozniej edytowac np?
jeśli najpierw sie zarejestrujesz (poprzez link strefa użytkownika) to później masz możliwość edytowania swoich wpisów.

sama chyba nie, ale zawsze bedziesz mogla do mnie napisać i ja zmienie.
widze, że zamieściłaś wpis. pamiętaj o linku zwrotnym ze swojego bloga :)

Gość
12-01-2010, 23:27
ja miałam dziś to zrobic, ale zwaliły sie 2 klientki z nienacka, musiałam jechac po żel też specjalnie więc troche zeeszło, potem sprzątańsko mycie garów no i mi zeszło, ale w krótkim czasie sie za o wezme...

kobietazpazurem
13-01-2010, 11:00
A j już się zapisałam :) Czekam na akceptację... :*

Gość
13-01-2010, 11:22
ja pewnie tu temat pytaniami zapełnie bo własnie biorę sie za to dołącanie do was, tylko nie wiem o co chodziz tym blogiem zwrotnym??
ja to rozumiem tak, że ja jestem tam, w spisie, a w sowj blog (w liste blogów) wpisuję blog nuki, ten g-nails?? tylko że ja ten blog to juz mam wpisane ho ho czasu o czym nuki pewnie wiesz;) bo cie informowałam sporo czasu temu chyba na pw na nailspace... więc chya juz nie muszę??

---------- Dodano o godzinie 10:22 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:11 ----------

zrobiłam, mam nadzieje że n ic nie spapralam i że cały śwait nie został przez mnie odłączony od siecie ;P

nie dołączyłam minaitury i kanału RSS bo nie umiem ;( najlepiej żeby ktoś wszedł na mojego bloga i zrobiła to za mnie bo ja to średnio rozgarnięty kretyn informatyczny jestem:o

kiesznia88
13-01-2010, 11:41
Genialny pomysl:)

nanami7
13-01-2010, 12:22
świetny pomysł :)

nuki
13-01-2010, 18:11
ja pewnie tu temat pytaniami zapełnie bo własnie biorę sie za to dołącanie do was, tylko nie wiem o co chodziz tym blogiem zwrotnym??
ja to rozumiem tak, że ja jestem tam, w spisie, a w sowj blog (w liste blogów) wpisuję blog nuki, ten g-nails?? tylko że ja ten blog to juz mam wpisane ho ho czasu o czym nuki pewnie wiesz;) bo cie informowałam sporo czasu temu chyba na pw na nailspace... więc chya juz nie muszę??

---------- Dodano o godzinie 10:22 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:11 ----------

zrobiłam, mam nadzieje że n ic nie spapralam i że cały śwait nie został przez mnie odłączony od siecie ;P

nie dołączyłam minaitury i kanału RSS bo nie umiem ;( najlepiej żeby ktoś wszedł na mojego bloga i zrobiła to za mnie bo ja to średnio rozgarnięty kretyn informatyczny jestem:o


Woszczur wpisałam Twój kanał RSS Paznokcie Żelowe, Akrylowe, COMBO, zdobienie farbkami akrylowymi, tipsy (http://nails-by-woszczur.blogspot.com/feeds/posts/default) i aktywowałam wpis.
Muszę jeszcze porozgryzać te miniaturki, a Ty pamiętaj o linku zwrotnym! ^_^

---------- Dodano o godzinie 17:11 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:09 ----------


Genialny pomysl:)

To wpisuj swojego bloga :)

Gość
13-01-2010, 18:12
Woszczur wpisałam Twój kanał RSS Paznokcie Żelowe, Akrylowe, COMBO, zdobienie farbkami akrylowymi, tipsy (http://nails-by-woszczur.blogspot.com/feeds/posts/default) i aktywowałam wpis.
Muszę jeszcze porozgryzać te miniaturki, a Ty pamiętaj o linku zwrotnym! ^_^
bardzo ci dziekuję, kochana, a co do linku zwrotnego to ja mam na boku blogu spis cały i ten Twoj z pazurkami mma juz w nim od bardzo dawna, a ten do spisu blogów umiesćiłam...własnie sprawdziłam i sie nawet sam umiesciła na najwyżeszj pozycji, ale dla pewności jak bedziesz miała chwilkę to sprawdz czy to o to chodzi... tu daje blog Paznokcie Żelowe, Akrylowe, COMBO, zdobienie farbkami akrylowymi, tipsy (http://nails-by-woszczur.blogspot.com/)


ah!! sie skleproza zapomniałam spytać... czy ten adres do spisu blogów to moge na nk podać??może też bedzie więcej zerkających...

madzivlek
13-01-2010, 22:53
a czemu nie moge znalesc swojego profilu? :( co zle zrobilam?? :(

nuki
14-01-2010, 20:41
ah!! sie skleproza zapomniałam spytać... czy ten adres do spisu blogów to moge na nk podać??może też bedzie więcej zerkających...

Woszczurku, chodzi o to żeby zalinkować na swoim blogu, nie gdzie indziej.

---------- Dodano o godzinie 19:41 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:39 ----------


a czemu nie moge znalesc swojego profilu? :( co zle zrobilam?? :(

aby wpis się pojawił należy zamieścić najpierw link zwrotny na swoim blogu.

Gość
14-01-2010, 21:13
Woszczurku, chodzi o to żeby zalinkować na swoim blogu, nie gdzie indziej.(...)aha, to ok, własnie ja najpierw dodałam link do listy blogów u mnie na blogu, a potem wypełniłam formularz :)

widziałam sie :D a dziewczyny juz wyżej pytał ale chyba mi umkneło, czy można to puźniej edytować?? no i ta moja minaiturka nieszczęsna... chciałabym wsadzić piękne zdjątko obok opisu ale nie umiem dodac jej:(

nuki
14-01-2010, 21:19
podeślij mi jakoś to wyedytuję ręcznie :)

jeśli ktokolwiek chciałby dokonywać zmiany w swoich wpisach to najpierw trzeb założyć sobie konto a potem dopiero dodawać wpisy. wpisów nie przypisanych do żadnego konta nie będzie już można wyedytować samemu.

Gość
14-01-2010, 21:26
później :glupek: chciałam napisać :glupek:

a co do edycji to tak pytałam w razie by mi sie ubździło kiedyś tam w przyszłości... chyba że chodziło ci o miniaturkę... to chciałabym ta Kopia+Kopia+DSC04325.JPG (image) (http://4.bp.blogspot.com/_1Eg0EtpTO_E/S0t-DFMyNiI/AAAAAAAAARg/BTDNo90WANg/s1600-h/Kopia+Kopia+DSC04325.JPG) tylko nie wiem czy się da teraz :(

nuki
15-01-2010, 21:25
później :glupek: chciałam napisać :glupek:

a co do edycji to tak pytałam w razie by mi sie ubździło kiedyś tam w przyszłości... chyba że chodziło ci o miniaturkę... to chciałabym ta Kopia+Kopia+DSC04325.JPG (image) (http://4.bp.blogspot.com/_1Eg0EtpTO_E/S0t-DFMyNiI/AAAAAAAAARg/BTDNo90WANg/s1600-h/Kopia+Kopia+DSC04325.JPG) tylko nie wiem czy się da teraz :(

wstawione :)

Gość
15-01-2010, 21:31
o dziękuje dobra kobieto! niech Ci Bozia Twoją dobroć w żelu wynagrodzi!!

nuki
25-01-2010, 18:55
Niestety, póki co zainteresowanie jest znikome. Poza Tobą Woszczurku, były może 2-3 wpisy, ale żadna z właścicielek nie raczyła zamieścić linka zwrotnego na swoim blogu, więc zostały one usunięte. Jedna z dziewczyn nawet była na tyle kreatywna, że postanowiła zrobić swój własny spis blogów na swoim blogu kalaga4nails (http://kalaga4nails.blogspot.com/) :D

kalaga4
12-03-2010, 10:39
też chciałam mieć kilka linków do blogów innych stylistek ale nikt się nie odezwał:/: za bardzo nie wiedziałam czym mogę bez zgody właścicielek i zrezygnowałam z tego pomysłu.:blink:

asia
25-04-2010, 21:38
kurcze ciągle mi wyskakuje przy dodawaniu ze mam niepoprawny adres email...:/

aga
26-04-2010, 19:54
Asiu a podawałaś wzorkowy email? bo ja tez czasami tak mam na niektórych stronach ze nie mi tez nasz wzrokowy nie wchodzi i musze podawać wp

asia
26-04-2010, 20:48
tak wzorkowy! to wieczorkiem popróbuje inaczej

udało mi się dodać, czekam na akceptację administratora:) i kogos mądrego prosze o skopiowania mi co dokładnie mam wrzucić do siebie bo nie mam pojęcia...:D