PDA

Zobacz pełną wersję : imprezowe jedzonko



dudejla
19-11-2009, 21:43
Co u was króluje na imprezach?
Co serwujecie waszym znajomym i rodzinie?
Chodzi mi o dania ciepłe, zimne przekąski ale też o inne słodkości i pyszności :love:

qatrycja
19-11-2009, 23:06
Sałatka kebab - obowiązkowo

- 2 piesi z kurczaka,
- kapusta pekińska,
- czosnek 3 ząbki,
- śmietana,
- majonez,
- przyprawa kebab,
- pieprz
- kukurydza
- ogórek kiszony (choć nie koniecznie, kto jak woli ;)


Pierś z kurczaka kroimy na małe kawałki marynujemy w przyprawie kebab, później wrzucamy na rozgrzany olej, możemy dodać jeszcze troszke samej przyprawy już na smażące się części.

Sos: 1/2 szklanki śmietany i 1/2 majonezu, wyciskamy czosnek "tym przyrządem" :P, pieprz, sól.

Do półmiska układamy po kolei: poszatkowaną kapuste, kukurydze, usmażone kawałki kurczaka, sos i kolejna warstwa... kapusta, kukurydza, kurczak, sos. Nie mieszam ich z tego względu że jest to troche nie wygodne, a sosik łanie "opadnie" na kolejne warstwy po odstawieniu na chociaż godzinke do lodówki żeby sie ładnie przeżarło ;)

Smacznego!

dudejla
20-11-2009, 22:56
To u mnie ostatnio hitem był gyros. I u mnie i u znajomych można się było go spodziewać na każdej imprezie :D:D

sylwia-p_86
20-11-2009, 23:26
mmmmmr temacik o jedzonku ;] obowiazkowo chipsy i paluszki muszą się znaleźć...mrrr I love chipsy ;] ;] Fajnie jest jak ktoś coś przyniesie od siebie wtedy robi sie naprawde ciekawie

tusia
21-11-2009, 10:48
u mnie to zawsze sałatki,
sałatka gyros(pierś z kurczakaw przyprawie gyros smażona, ogórki konserwowe i papryka konserwowa pokrojone w kosteczkę i wymieszane, ketchup pikantny, cebula w kosteczkę, znowu ketchup, puszka kukurydzy, kapusta pekinska posiekana i osolona, majonez),
z tuńczyka(białka z 4 jaj ugotowanych i startych na tartce warzywnej, ser żółty starty na tartce warzywnej o mniejszych oczkach, puszka tunczyka w sosie własnym-odsączonego-cebula w kostkę, majonez, druga puszka tunczyka-odsaczonego-,majonez, żółtka z ugotowanych jaj starte na tartce warzywnej)
albo sałatka z porem, czerwona fasolą i ananasem;], ryba z pieczarkami....
sałatki są opisane w kolejności warstw:D

Jade
21-11-2009, 12:01
U mnie :jajka faszerowane na kilka np.na zimno i na cieplo(w skorupce)faszerowane pierczarki,salatka z kurczaka wedzonego z ananasem,pomidorki koktajlowe ze swierza bazylia,salatka z tunczyka,lub inne.Zalezy od pory roku.Chipsy obowiazkowo do tego rozne rodzaje dipow.Koreczki,deska z serami +winogrona.Kurczak,pieczony(skrzydelk,udka)udka w panierce z chipsow.No i obowiazkowo na pozny wieczor barszczyk czerwony:)

dudejla
21-11-2009, 20:03
No wiadomo chipsy, paluszki, ciastka . . . U mnie też tak jak u Jade dipy. Ale powiem wam, że ostatnio goście zapowiedzieli się godzinę wcześniej wiec nie miałam dużego pola do popisu :) i wiecie co zrobiłam . . . kotlety z piersi kurczaka a do tego do wyboru sałatka jarzynowa albo frytki.
I szczerze to kotlety zrobiły furorę :D:D

A jakie macie pomysły na ciasta albo słodkie desery podajecie coś?

aga
21-11-2009, 20:45
roladę z sernikiem na zimno i galaretką:love:

Anika
22-11-2009, 18:29
uwazam ze koreczki sa fantastyczne jako przekaska!! I tutaj jest spore pole do popisu: koreczki z wedlinami, warzywami, owocami, na slodko itd.:) Normalnie juz mi slinka cieknie :D :slina:

insane
22-11-2009, 19:53
jadłam ostatnio taką sałatkę gyros z kurczakiem, ogórkiem, papryką itp. a do tego makaron z zupki chińskiej! Mega!:)

anchel
11-01-2010, 15:24
Ja ostatnio zrobiłam iwszystkim smakowały-Roladki z wędzonego łososia z koprem.
4 duże lub 8 małych płatów łososia
8gałązek kopru
1/2 cytryny
50g twarożku(typu Kiri)
Wycisnąć 1/2cytryny.Wymieszać 1 łyżkę cytrynowego soku z twarożkiem.Jeżeli płaty są duże to przekroić je na pół.Posmarować każdy płat masą serową,położyć na środku gałązkę kopru,a potem zwinąć płaty w ruloniki. Można z wierzchu pokropić resztą soku z cytryny. :)

Yasumi
15-01-2010, 13:43
kociołek Agi
czyli misz-masz w garze i na polmisku wymyslony na potrzeby mojego zarlocznego towarzystwa:

2 podwojne piersi z kurczaka -kroimy w kostke,wsypujemy do nich pol na pol przyprawy do gyrosa(ja uzywam z prymatu+przyprawa do dan chinskich,bodajze z kamisa <mysli> )zalac niewielka iloscia oleju wymieszac i do lodowki na 2 godz.zeby sie przezarlo

60-80dkg pieczarek pokroic w plastry i na patelnie na ciupince oleju ,podlac delikatnie woda i udusic,zeby woda calkowicie odparowala

puszka kukurydzy lub dwie -odcedzic i wsypac do do gara lub miski
1-1,5kg cukinii najlepiej tej nieprzerosnietej,zeby nie miala duzych ziaren jesli juz takowe posiada trzeba wydlubac i wyrzucic-kroimy w kostke razem ze skorka(dlatego wazne jest zeby nie byla duza bo skorka bedzie twarda-na patelnie,podlewamy delikatnie woda i dusimy ,by zmiekla ale nie rozctapala sie :)-i wrzucamy do gara z kukurydza

3-4 czerwone papryki i 1 zolta i 1 zielona kroimy w kostke taka wieksza i dusimy na patelni ,mozemy dodac ja do cukinii lub pieczarek


do tego dodajemy pieczarki uduszone,kurczaka usmazonego w tym oleju ,w ktorym sie marynowal wszystko razem mieszamy w misce lub garze

gotujemy ryz na sypko-brazowy ,dziki ,jasminowy,po ugotowaniu wysypujemy na polmisek jajowaty,na to rozkladamy nasze warzywka z kurczakiem i gotowe ,ja dodatkowo jeszcze dodaje troche pieprzu i na wierzch wysypuje prazona cebulke(taka jak do hot-dogow)
i na stol-smakuje na zimno i na cieplo-mozna tez wymieszac wszystko razem -tez jest dobre
ja serwuje na stol na polmisku ,ktory stoi na podgrzewaczu do serwowania potraw(taka podstawka z podgrzewaczami swieczuszkowymi,dzieki czemu nie traci tak szybko temp,chociaz u mnie nie ma na to czasu,bo znika od razu,hihihi


smacznego

nanami7
15-01-2010, 13:47
Sałatka z Kurczakosa ;)
pół kurczaka "dzióbiemy" na kawałki
dodajemy ogórka konserwowego
kukurydzę
i dwa woreczki ryżu
doprawiamy połówką z cytrynki i trochę przyprawą jakąś do smaku i voilla :P :)

NiCoLa
15-01-2010, 14:06
jak czytam te przepisy to aż mi ślinka cieknie :) ja robie zawsze taką sałatkę z zupek chińskich.

2 zupki chińskie mieszamy z majonezem, dodajemy przyprawy z zupek i zostawiamy na noc w lodówce. Przed podaniem mieszam z kukurydzą, czerwoną fasolką i ogórkiem...pyyyychhhaaa :) no i nie ma imprezki bez chipsów :D

anikol
16-01-2010, 15:33
mniamu mniamu kobiety ja w wolnej chwili podzielę sie z Wami moimi przepisami na karkóweczkę zapiekana z blachy z papryką, pieczarkami i cubulą :P ziemniaczkami zapiekanymi w skorupce z sosem czosnkowym, sałatką rumuńska którą można jeść i na ciepło i na zimno, podam Wam też niezawodny przepis na pizzę która znika w mig i tak dalej i tak dalej, same pychoty. Uwielbiam jeść wszystko co smaczne i niezdrowe niestety :/: ale życie jest jedno :D

NiCoLa
16-01-2010, 16:54
to czekamy na te przepisy :) ja to chyba na te ziemniaczki zapiekane w skorupce z sosem czosnkowym :D

anikol
17-01-2010, 13:53
zaczynam od karkówki:

Karkówka pieczona z warzywami z wyśmienitym sosem.

Składniki



grube plastry karkówki ok 9 sztuk
czerwone papryki 3 sztuki (duże) i najlepiej nie używajcie innej papryki bo zółta i zielona jest gorzka
duże cebule 5 sztuk
łagodny ketchup Pudliszki 1 słoiczek
pół buteleczki maggi w płynie
pieczarki 40 dkg

Sposób przyrządzenia

Mięso kładziemy na dno blaszki(do pieczenia) na to kroimy paprykę w paski, na paprykę kroimy grubo pieczarki, polewamy to ketchupem, później kroimy cebulę muszą to być grube plastry i polewamy to maggi.

Przykrywamy blaszkę folią i wkładamy do piekarnika na ok 1,5 godziny. U mnie piecze się około godzinki bo mam dobrze piekarnik rozgrzany.Należy pamiętać iż nie dodajemy już do dania żadnej soli bądź vegetki. Dla zaostrzenia smaku można dodać tabasco, sos chili ale w niewielkich ilościach oraz posypać potrawę pieprzem. Uważam jednak że nic w tym przepisie nie brakuje karkówa pierwsza klasa! :)

Mięsko dusi się w tych warzywkach, ketchupie i maggii powstaje z tego wyśmienity sosik a mięcho wręcz odrywa się od widelca. Podaje go z ryżem ale wyśmienicie smakuje także z chlebkiem. Znika na przyjęciach ze stołu w mig. PYCHA

Przepis wymyśliła moja teściowa jakiś czas temu, umieszczałam go juz nei raz na róznych stronach z przepisami :D

dodam Wam fotki mojego autorstwa, aparat padł mi i nie zrobiłam końcowego efektu po upieczeniu.


14443 144441444514446

anikol
17-01-2010, 14:10
następny mój przepis

Pizza a'la Anikol

Ciasto:
40 dkg mąki (ja używam poznańskiej, tortowej)
1 jajo
sól
1 łyżeczka cukru
3 dkg drozdży (to jest mniej niz poł tej małej kosteczki ale ja daje zawsze połowę z niej ciasto lepiej wyrośnie)
3/4 szkl mleka
2 łyżki oleju

Sposób przyrządzenia ciasta:

Przygotowujemy rozczyn z drożdży, letniego mleka i cukru. Wrzucam do większej miski drożdże zasypuje cukrem to wszystko mieszam aż sie rozpuści a potem wlewam letnie mleko.
Mąkę przesiewam do miksera, dodaję wyrośniety rozczyn, olej, jajo i szczyptę soli. Wyrabiam ciasto w mikserze przez moment po czym wyciagam je i wyrabiam ręką aż zacznie odstawac od niej( jeżeli czujemy że jest zbyt rzadkie to dodajemy stopniowo małe ilosci maki) Ciasto musi byc elastyczne.
Odstawiam ciasto i przykrywam ściereczka a w tym czasie zabieram się za dodatki do pizzy:

*Robie sos pomidorowy którym smaruje pózniej pizze:
mieszam koncentrat pomidorowy,wodę, odrobine ketchupu, cukru, soli oraz przypraw obowiazkowo duża ilośc oregano.
*Kroję papryke czerwona (uważam że jest najsmaczniejsza)
*kroje pieczarki
*troche szyneczki wędzonej
*oraz kroje obowiązkowo salami
*I JESZCE JEDEN SPECJAŁ DO PIZZY :jest to cebulka smazona jak ktoś lubi może dodac u mnie to obowiazek smaruje cebulke na druga warstwe po sosie a robi sie tak:
Kroje cebulke w wiekszą kostkę i wrzucam na patelnię gdzie wcześniej roztopiłam masełko i olej. Chwilke smażę a gdy zobacze że sie juz szkli to dodaje 2 łyżki śmietany 18% ciut soli i pieprz i przez chwilke podsmażam(delikatnie aby sie nie spaliła). Dzięki temu że dodaje sie smietanę cebulka podczas pieczenia nie rozwala sie na pizzy jest chrupka.

Następnie wałkuje ciasto na blache od piekarnika widać na zdjęciu, w blachę ta wyposażony jest każdy piekarnik, a jak ktos nie ma to może byc blacha od ciasta ale mój sposób jest wygodny bo fajnie sie ja pózniej kroi. Smaruję blache pędzelkiem nasaczonym olejem wykładam rozwałkowane ciasto i nakuwam widelcem na całości.
BARDZO WAŻNA ZASADA: blache leciuteńko naoliwiamy, ciasto nie może pływać w oleju bo nie wyrośnie i zrobi się okropnie twarde, dosłownie natłuszczamy żeby sie świeciła blacha.

Po czym smaruje przygotowanym sosem pomidorowym i na to układam wszystkie składniki
Posypuje obficie przyprawą do pizzy i wkładam do rozgrzanego piekarnika (ja mam dobrze rozgrzany piekarnik więc u mnie wystarczy 150 C)
Piękę chwilke po czym włączam termoobieg(piecze sie szybciej i ładnie rośnie) a gdy zobacze że juz dochodzi i sie rumieni to wysuwam ją z piekarnika i posypuje obficie serem żółtym.
I znów do piekarnika na moment (PILNUJMY PIZZE BO PIECZE SIE BŁYSKAWICZNIE) a gdy ser sie roztopi wyciagamy i szamiemy

Acha jeszcze kwestia czasu pieczenie pizzy: proponuje ja pilnować u mnie piecze się błyskawicznie i muszę siedzieć w kuchni i na nią zerkać, jak widzę że sie rumieni lekko podważam łopatką metalową bądz widelecem spód i sprawdzam. Jak jest złocista to znaczy że jest juz gotowa. Jak za długo bedziecie piec to ciasto zrobi sie twarde i butowate jak ja to mówię. Same musicie sprawdzić jak to u was bedzie z tym czasem

SMACZNEGO KOCHANE MOŻE KTÓRAŚ SIĘ SKUSI I JĄ ZROBI JEST PYCHAAAAAAAA

To przepis jeszcze mojej św. pamięci mamy więc ma parenaście ładnych lat składniki sie tylko zmieniają

14451 14452 14453 14454

farbstift
02-05-2010, 10:49
szaszłyki na wszelkie sposoby
dipy
krakersy, paluszki, chipsy
malutkie kawałeczki pieczywa (można maczac w dipach)

pinusia6
02-05-2010, 11:59
Jajka faszerowane z serem

Składniki
http://gotowanie.onet.pl/0
•http://gotowanie.onet.pl/06 jajek

http://gotowanie.onet.pl/0•http://gotowanie.onet.pl/010 dag żółtego sera

http://gotowanie.onet.pl/0•http://gotowanie.onet.pl/010 dag chudej szynki

http://gotowanie.onet.pl/0•http://gotowanie.onet.pl/04 łyżki majonezu

http://gotowanie.onet.pl/0•http://gotowanie.onet.pl/01 łyżeczka musztardy

http://gotowanie.onet.pl/0•http://gotowanie.onet.pl/03 łyżki drobno posiekanego szczypiorku

http://gotowanie.onet.pl/0•http://gotowanie.onet.pl/0sól, pieprz, papryka

Ugotowane jajka obrać, przekroić wzdłuż na pół. Wyjęte żółtka rozdrobnić widelcem, ser zetrzeć na drobnych oczkach, szynkę pokroić w drobną kosteczkę i wymieszać z resztą składników. Doprawić do smaku. Farszem napełnić jajka, udekorować szczypiorkiem.

pinusia6
02-05-2010, 12:05
Koreczki

-ser
-szynka
-papryka czerwona
-papryka zielona
-papryka żółta
-kiełbaska(np.kabanoski)
-ogórek

Można także skomponować to co się lubi (pomidorki koktajlowe, ser feta, oliwki ) :)

dudejla
29-12-2011, 15:58
Kochane a jakie macie pomysły na menu sylwestrowe? Zdradźcie jakieś pomysły na przekąski i coś na ciepło:)?

natalia268
29-12-2011, 16:26
ja sie zastanawiam czy nie zrobić koreczków pingwinków na sylwestra, ale nie lubie oliwek hahahha, wiec skoro mam ich nie jeść, to nie wiem czy to warte zachodu

Sylwestrowe koreczki (http://qchnia.wordpress.com/2008/12/18/sylwestrowe-koreczki/)

Paulka
29-12-2011, 16:34
ja zrobie sałatke taka hmmm... z sałaty lodowej ogorka pomidora mozna tez dac papryke to wszystko pokroic/porwac przygotowac piers z kurczaka tzn pokroic w kostke(ja jeszcze lekko te kawalki rozbijam ale lekko nie robie z tego schabowych;)) i usmazyc w pokruszonych platkach kukurydzianych + przyprawy-bez obtaczania w jajku;) to wszystko mieszam i rozrabiam sos z torebki do slatatek taki z biedronki culineo jakis;)
jako przekaske mozna tez zrobic sos serowy do nachosow;)-tak teraz mi wpadlo do glowki:D

p.s mozna wrzucic tez ser feta;)i oliwki jak ktos lubi, albo zamiast fety mozarelle;)

sylwia36
31-12-2011, 10:32
U mnie co roku jest już tradycją,że na Sylwestra/jeśli jesteśmy w domu/smażymy róże karnawałowe i chrusty,a do zszamania ja robię krokieciki z mięsem i z serem i pieczarkami,do tego barszczyk czerwony.Na zimno przygotowujemy sałatkę z brokuła: pomidor,ser feta,sos czosnkowy i sałatki owocowe/ja je kocham/.Mąż lubi jajka faszerowane czym się da,więc je sobie sam robi:D.To tyle.
I zapomniała bym....jeszcze muszą być krakersy,paluszki i różnego rodzaju chipsy:ok::ok::cwaniak2::D:D

kasiulka81
03-03-2012, 00:44
A ja mam dla Was taką propozycję coś innego niż bogracz, bigos czy ta leczo, znika do ostatniej kropli:skacze:
ZUPA PIZZOWA

Składniki:
2 paczki mielonego mięsa wołowo-wieprzowego
6 serków topionych
2-3 kostki rosołowe
1 ketchup do pizzy
2 koncentraty pomidorowe w słoiczkach
1 paczka makaronu "RYŻ" lub "Zacierka Babuni"
1 paczka przyprawy do pizzy
1 papryka czerwona
1 papryka żółta
Dodatki według uznania....salami,kukurydza,zielony groszek itp.

W dużym garnku (porcja na 5 litrowy garnek) - imprezowa-
podsmażyć mięso z odrobina przyprawy do mięsa lub wegety,
dodać wodę z kostkami rosołowymi i rozpuszczonymi serkami topionymi,
dodać ketchup,
dodać koncentrany,
dodać przyprawę do pizzy ALE!!! na taką ilość spokojnie można dać całą paczkę jednak powoli wsypywać i kosztować ponieważ jak jej będzie za dużo zupa będzie gorzka!!!
przed podaniem :
dodać pokrojone w kostkę papryki (żeby były chrupiące;)) i ewentualne "dodatki"
dodać przegotowany i zahartowany zimną wodą makaron.

serduszko
03-03-2012, 01:45
Ja ostatnio na urodzinki zrobilam udka z ziemiaczkami.. wszyscy zajadali sie ziemiakami...udka przyprawiamy wedlug uzania smarujemy majonezem..zapiekamy w piekarniku ...male ziemiaczki podgotowujemy dozucamy do udek i zapiekamy...pycha...polecam...;-).

MadaPP
03-03-2012, 17:14
a dla mnie właśnie piecze się roladka serowa:
ciasto:
-30 dkg sera żółtego
-3 jajka
-3 łyżki majonezu
ser starkować dodać całe jajka i majonez,rozmieszać , wyłożyć blachę papierem, rozsmarować masę i piec do rozpuszczenia sera.jak trochę przestygnie zwinać w roladę
farsz:
-pieczarki
-mielone
-trochę pora
pieczarki z mięsem mielonym lub porem drobno pokroić i podsmażyć przyprawic i zawinąć w ser( to co upiekliśmy).Roladę zwinietą z farszem zawinać w folie aluminiową i piec jeszce ok 20-30 min (180 stopni).
Jeżeli farsz jest bez mięsa to mozna dodac jajko zby się nie rozlało. po upieczeniu pozostawić do ostygniecia:)
Smaczengo!
bardzo smaczne polecam! i w miare szybko się robi:)sąsiadka przyniosła i oczywiście musiała już dać przepis:D

Ewelinaaa
04-03-2012, 13:55
Sałatka Feta+ Kurczak

-1 świeży ogórek kroimy w kwadraty
-2 piersi z kurczaka ( gotujemy i rozdrabniamy na małe kawałki)
- słoik pieczarek marynowanych
- ser feta pokrojony w kwadraty
-majonez ze śmietaną
- do smaku pieprz nie solimy

Sałatka szybka w przygotowaniu i w szybkim tempie znika z salaterki. Polecam

kasiulka81
03-05-2012, 23:58
Lubię dania "jednogarnkowe" na imprezy bo oprócz tego zawsze jest jeszcze na imprezce masa sałatek, zimna płyta itp dlatego mam dla Was dzisiaj taką propozycję:
ZUPA MEKSYKAŃSKA

50 dag mięsa mielonego
2 duże cebule
1 mały koncentrat pomidorowy
1 puszka czerwonej fasoli
1 puszka kukurydzy
1 puszka soi lub białej fasoli
3 ząbki czosnku
1 kostka rosołowa
2 duże łyżki majeranku
1 łyżeczka ziół prowansalskich
2 łyżki oliwy
sól i pieprz do smaku

Mięso i cebulę pokrojoną w kostkę obsmażyć na oliwie. Zagotować litr wody z kostką rosołową, zalać mięso i gotować na wolnym ogniu około 30 min. Następnie dodać fasolę, kukurydzę, soję z zalewą, majeranek i dodać tyle wody alby wszystkie składniki były przykryte. Gotować 20 min. Przyprawić roztartym czosnkiem, ziołami i koncentratem pomidorowym, solą oraz pieprzem. Gotować jeszcze 10 min. uważając by mięso nie przywarło. Ostudzoną potrawę wstawić do lodówki. Podawać następnego dnia na gorąco
Smacznego !!!

dzidzia1987
07-05-2012, 12:32
Ja to wogóle uwielbiam gotowac:D

Fajne są na wszystkie okazje Trójkąciki z ciasta francuskiego z różnymi nadzieniemi:fetą, szpinakiem, kapustą i grzybami....Pycha:ok:
Następnie tortilla,szparagi z szynką parmeńską zapiekane w cieście francuskim,

Sałatki: sałatka brokułowa i z tuńczykiem, sałatka z kurczakiem i porem,

Zapiekane: zapiekane kulki z mięsa mielonego, ziemniaków i pomidorków koktajlowych w sosie beszamelowym, zapiekane kartofelki z rozmarynem, naleśniki z szynką lub salami i mozzarellą na słono zapieczone w sosie pomidorowym i serze,

Mięsa: zaijańce z filetu z indyka z warzywami, polędwiczki w boczku z sosem pieprzowym, udka w różnych odsłonach, kawałki piersi z kurczaka z różnymi dipami,

Przystawki: półmisek z miniprzekąskami, kulki z mozarelli,czekoladki pomidorowe,pralinki z ogórka, włoskie gniazda z makaronu ze szpinakiem i boczkiem, roladki pieczone z cukinii z fetą, paluszki ciągutki z serem, wiezyczki musztardowe z sałatą i wędzonym łososiem,

Oj dużo by pisać:P Wszystko pyszne....Polecam
Jeśli jest ktoś czymś zainteresowany podam składniki i przepis :*

zuzka19
30-06-2012, 12:42
oj ja uwielbiam zupę meksykańską :D u mnie też jest czasem na imprezkach :D ale to bez czego nie ma u mnie imprezy to bagietki z masłem czosnkowym, można kupić takie w marketach ale ja robię sama są duuużo pyszniejsze
w masło wciskam kilka ząbków czosnku, koperek i sól - na bułeczki i do piekarnika :D

MadaPP
02-07-2012, 00:54
Mam Wam super CIASTECZKA!
5 szklanek płatków cornflakes
3 jajka
3/4 szkl cukru
1margaryna
1cukier waniliowy
1/2 proszku do pieczenia
2 czekolady(jakie kto lubi)
sezam,pestki słonecznika(ilość w zależności od upodobań)

1.margarynę roztopić i ostudzić( ma być zupełnie zimna),
2.cukier ubić z jajkami,
3.płatki pokruszyć i dodać wszystkie składniki,ugnieść na gęstą masę
4.formować małe kuleczki delikatnie rozpłaszczać na blasze
5 piec 20 min w temp 180 stopni

są przepyszne jeżeli ktoś lubi zbożowe smakołyki;) i plus to to ,że szybko można je zrobic:ok:
SMACZNEGO

fryzzz
02-07-2012, 07:45
Ja mam ostatnio jeden sprawdzony przepis na ciasto które zawsze mi wychodzi:

Proste ciasto z rabarbarem i kruszonką

Składniki:
4 jajka
1 czubata szklanka cukru
2 szklanki mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
100g margaryny - roztopionej i ostudzonej
2 łyżeczki ekstraktu z wanilii (ja daje opakowanie cukru waniliowego i aromat owocowy)

Kruszonka:
1 łyżka miękkiego masła lub margaryny
3 łyżki cukru
3 łyżki mąki

Owoce:
600g rabarbaru i kilka truskawek (podobno sam rabarbar może być szkodliwy dla zdrowia oczu?) oczywiście zamiennie stosuję też inne owoce: same truskawki, brzoskwinie itp czyli co kto lubi w przyszłym tygodniu będę testować wersję z jeżynami :)

Przygotowanie:
Rabarbar obrać i pokroić w plasterki. Truskawki pozbawić szypułek, małe pozostawić w całości, większe przekroić.
Przygotować kruszonkę : palcami rozetrzeć masło z cukrem i mąką, aż konsystencją będą przypominać piasek.
Jajka utrzeć z cukrem na puszystą masę. Nadal ucierając stopniowo dodawać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Na końcu dodać stopioną, przestudzoną margarynę i ekstrakt z wanilii, zmiksować.
Ciasto przelać do wyłożonej papierem do pieczenia formy o wymiarach 30x24 cm. Na cieście ułożyć plasterki rabarbaru i kawałki truskawek. Wierzch ciasta posypać kruszonką.
Wstawić do piekarnika nagrzanego do 200°C i piec przez ok.40-50 minut . Upieczone ciasto po ostudzeniu można oprószyć cukrem pudrem. Smacznego :)

Blejsia
23-08-2012, 21:46
A u nas ostatnio kroluja krewetki:D odmrażam przelewam gorącą wodą wrzucam na patelnie na której jest rozgrzane masełko i mozna powiedziec gotuje wyciskam w to zabki czosnku 3-4 skrajam duuzo pietruchy lekko sole i wyciskam kilka kropli cytrynki:)
PODAJE: w miseczcce na sałacie + sos czosnkowy...mmmmm pyycha:D

A ostatnio ZAPIEKANKA ZE SZPINAKIEM
* paka mrożonego szpinaku
*ok. 2 kostki twarogu ja biore chudy:)
*z 6-5 zabkow czosnku
*makaron
*ser
odmrożony szpinak wrzucamy na patelnie oczywiscie na masełku i tak długo az nie odparuje ,wyciskamy czosnek, solimy pieprzymy. wrzucamy twaróg, i wsyztsko dalej podsmażamy .Gotujemy makaronik w osolonej wodzie aldente ;)wrzucamy wszystko do naczynia żaroodpornego na to duuzo startego sera i do piekarniczka ja pieke na oko ok 20 min w 180 st.:)


można tez zamaist twarogu słodką smietankę cały mały kartonik:)!

kasiulka81
25-09-2012, 23:18
Ojej ta zapiekanka brzmi smacznie :skacze:muszę ją zrobić :glodny:
Ja ostatnio na przystawkę (dla niespodziewanych gości) zrobiłam prostą rzecz: posmarowałam krakersy pastą jajeczną, pastą łososiową, serkiem chrzanowym, na to pomidorek, ogórek, oliwka itp co tam w lodówce było i wszystko z talerzy zniknęło :D

zosia_29
27-09-2012, 21:52
ojojoj aż ślinka cieknie mniam... :P

kasiulka81
15-10-2012, 22:38
A tutaj coś efektownego i w miarę prostego do zrobienia, smaczne jest na pewno :P
Sushi ze szpinakiem, serkiem chrzanowym i łososiem. Jeśli jesteście zainteresowane to oczywiście podam dokładny przepis :D

nanami7
15-10-2012, 22:58
Kasiulka no dawaj dawaj :D zdjecie kusi nieziemsko. Smakowicie wygląda.

kasiulka81
15-10-2012, 23:08
A więc tak:
szpinak (cała paczka) mrożony w kulkach na patelnię bez tłuszczu odparowujemy i do tego wbijamy 4 żółtka, z białek ubijamy pianę i dodajemy do odparowanego szpinaku. Potem wywalamy wszystko na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia, wyrównujemy na powierzchni blazzki i dejemy do piekarnika na 10 -15 na 200stopni, żeby się ten szpinak wysuszył, jak już się wysuszy, wyjmujemy z piekarnika (oczywiście :P) studzimy i smarujemy serkiem chrzanowym (2 pudełeczka Turek), ja jeszcze przesmarowałam delikatnie chrzanem, żeby dodać ostrzejszego smaczku, wykładamy na całość plastry wędzonego łososia, zawijamy i do lodówki na kilka godzin :cwaniak2:
Smakuje pysznie i wygląda ciekawie :D
SMACZNEGO !

ewakowal8
21-12-2012, 17:10
na imprezie świetnie się sprawdzają rogaliki z ciasta francuskiego. Można kupić je gotowe w sklepie, smaczne i całkiem tanie. Robie je na słodko z nutellą lub dżemem lub w wersji słonej z szynką i żółtym serem. Robi się je bardzo szybko:)

Qeef
28-12-2012, 15:49
Dwie rzeczy, które są u nas obowiązkowo na każdej domówce:

1. kanapeczki z krakersów - krakersy należy cieniutko posmarować pastą rybną (wiecie, chodzi mi o te takie pasty, które ma np. firma abba, te takie słone :P), na to układamy po paseczku szynki i żółtego sera, po jednej marynowanej cebulce, marynowane pieczarki, kawałeczku ogórka konserwowego i mini kolby kukurydzy - też marynowane. Na górze można zrobić albo różyczkę z tej samej pasty rybnej, albo kleks z majonezu/ketchupu - co kto lubi :) Odstawiamy krakersy na jakąś godzinę do zmięknięcia (jak będą świeżo przygotowane przed imprezą, to będą kruche i podczas wcinania zaczną się łamać).

2. nuggetsy z kurczaka z sosem czosnkowym lub tzatzikami - filety z piersi kurczaka należy umyć, oczyścić, pokroić w średniej wielkości kawałki. W misce należy roztrzepać dwa jajka, a następnie wsypać sporo przypraw: czosnek granulowany, słodka papryka, zioła prowansalskie, sól, pieprz czarny, pieprz ziołowy - wszystkiego sypiemy dość dużo. Następnie przyprawy należy rozmieszać w jajku i wrzucić do tego mięso, tak, aby każdy kawałek był w całości zanurzony. Miskę przykrywamy talerzykiem i odstawiamy na całą noc do lodówki. Rano panierujemy mięsko w bułce tartej i wrzucamy na rozgrzany olej (na patelni musi być olej na grubość ok. 1 cm). Od czasu do czasu przewracamy, smażąc aż do zrumienienia :) W międzyczasie do dużego kubka gęstego jogurtu naturalnego wciskamy 3 duże ząbki czosnku przeciśnięte przez praskę, trochę vegety i pieprzu, mieszamy i odstawiamy do lodówki do schłodzenia. Zamiast sosu czosnkowego można zrobić tzatziki, dodając odsączony, potarty na grubej tarce zielony ogórek.

kingaFe
04-05-2015, 12:53
Ojej ta zapiekanka brzmi smacznie :skacze:muszę ją zrobić :glodny:
Ja ostatnio na przystawkę (dla niespodziewanych gości) zrobiłam prostą rzecz: posmarowałam krakersy pastą jajeczną, pastą łososiową, serkiem chrzanowym, na to pomidorek, ogórek, oliwka itp co tam w lodówce było i wszystko z talerzy zniknęło :D

Pięknie się prezentują te "kanapki"" :ok:

norbertw
27-11-2015, 21:52
Koreczki

-ser
-szynka
-papryka czerwona
-papryka zielona
-papryka żółta
-kiełbaska(np.kabanoski)
-ogórek

Można także skomponować to co się lubi (pomidorki koktajlowe, ser feta, oliwki ) :)

najlepsza kombinacja na imprezy, sprawdzone

venus
03-12-2015, 15:52
Ja od wielu, wielu lat jako moje "popisowe danie" serwuje sałatkę śledziową. Dla wszystkich zainteresowanych ;D

2 duże cebule,
3 ugotowanie buraczki czerwone
3 gotowane ziemniaki
2 płaty śledzia
1 gotowane na twardo jajko
2 łyżki majonezu
sól, pierprz

cebulę, ziemniaki i śledzia kroję w średnią kostkę - każdy składnik wykładam do osobnego naczynia
buraczki trę na tarce o dużych oczkach, jajko na tarce o drobnych

I teraz rzecz najważniejsza - układanie. I tak kolejno warstwami do salaterki, ziemniaki, cebula, śledź i buraczki. Na buraczki łyżka majonezu i druga warstwa w tej samej kolejności. Na samą górę posypka ze startego jajka. Nocka w zimnym miejscu i jedzonko jak złoto.

licówka
08-12-2015, 10:47
venus znam ten przepis :) narobiłaś mi smaka

Nadia99
21-12-2015, 14:45
Na imprezach dobrze sprawdzają się koreczki, naleśniki z farszem, potrawki z mięsem albo klopsiki. nie ma z tym zbyt dużo roboty, a pomieszanie rożnych produktów daje ciekawe efekty smakowe. W takim zestawie zwykle każdy znajduje coś dla siebie :)

fiona2
28-06-2016, 17:29
Na imprezy polecam oczywiście grilla. Albo jeszcze lepiej, taką specjalna płytę grillową, u nas jeszcze chyba nie są zbyt popularne. Chodzi o takie jak tutaj STEAK ROCK - Grillowanie na kamieniu wulkanicznym (http://www.steakrock.pl/).

lilu28
08-08-2016, 11:52
U mnie furorę na domowej imprezie zrobiła mrożona kawa i herbata :) Wiem, że to dosyć niestandardowy pomysł ale świetnie nadaje się na przyjęcia ogrodowe, zwłaszcza jeśli na dworze panuje upał. Wystarczy esencja herbaty lub kawy + woda, lód, cukier. Akurat kawę robiłam z odmiany ziarnistej typu Lavazza, którą od jakiegoś czasu kupuje online - Kawa Lavazza ziarnista KONESSO.pl (http://www.konesso.pl/pol_m_Kawa-i-akcesoria_Kawa-ziarnista_Lavazza-149.html)
Wychodzi mi u nich najtaniej i duży plus za szybką wysyłkę kurierem.

wonderwoman89
10-03-2017, 14:23
Ale się zrobiłam głodna przez was:D
latem moja córa kończy 6 lat. Kuchnia jest jej ulubionym miejscem spędzania czasu, a jak mamy coś piec to aż się po prostu cała trzęsie. Wpadłam na pomysł, żeby zorganizować na jej imprezie warsztaty kulinarne Warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych, urodziny, półkolonie Poznań (http://kulinarneprzygody.com.pl/), co sądzicie o tym pomyśle?

ag-nieszka
27-04-2017, 15:20
Ja ze swojej strony mogę polecić wszelkiego typu deski wędlin i serów - sprawdzają się w każdej sytuacji. Oprócz tego sałatki ze wszystkiego, co akurat mamy pod ręką albo jeśli coś na ciepło - to gulasz albo klopsiki w sosach :)

AnnaMarie711
08-05-2017, 00:10
Tradycjnie koreczki, zawsze sie sprawdzaja na imprezach :)

nadio90
30-05-2017, 14:12
Sałatka Kebab jest świetna!

Anutka
30-05-2017, 14:29
mamy okres grillowy więc może szaszłyki w szczególności te warzywne

cass
12-06-2017, 13:06
U nas na imprezie obowiązkowo są:
roladki z szynką
sałatka grecka
paluszki i inne przegryzki ( typu chipsy czy krakersy.....).

Jeśli chcecie zadziwić gości to polecam te roladki z cukini:
https://www.przepisy.pl/przepis/roladki-z-cukinii-2
Są bardzo reprezentatywne:
https://s3.przepisy.pl/przepisy3ii/img/variants/670x0/roladki-z-cukinii720918.jpg

Weronika z Werony
06-07-2017, 16:24
Na studenckich imprezach fajnie się sprawdzają krążki cebulowe w panierce. To proste i łatwe danie. Wszystkim smakuje. Wszystkim, którzy lubią cebule :). Można zamienić ją na inne warzywa.

loona
28-07-2017, 12:05
A mi się domowe imprezy kojarzą z nachosami :D

magadalena
30-07-2023, 16:41
Nie ma chyba lepiej spędzonego czasu niż ze znajomymi. Jesteśmy wtedy w stanie bardzo docenić nasze umiejętności kulinarne jeżeli decydujemy się na organizację imprezy we własnym zakresie. To świetna okazja by zaskoczyć swoich bliskich czymś pomysłowym. A skąd czerpać te pomysły? Z pewnością z internetu gdzie znajdziemy ich całe mnóstwo. Do deseru świetna będzie kawa po wiedeńsku - https://uwielbiam.pl/przepis/kawa-po-wiedensku a trudno nie zgodzić się z tym, że nie każdy zna jej smak. Samo przygotowanie jest banalnie proste, a efekt będzie nieoceniony.

chanah
03-08-2023, 13:40
Na pewno dobre są wszelkiego rodzaju koreczki czy tzw. hapsy ;)