PDA

Zobacz pełną wersję : Opinie o produktach Modena Nails



Strony : 1 2 3 [4] 5 6

Zen.
05-04-2012, 12:55
Tak to mój pierwszy gęscioch ever. ale nie będę go odsyłać ani nic w sumie to szkoda ze ostatnio nie robilam fotek tych paznokci z tym zelem bo nawet nie jestem teraz w stanie powiedzieć jak to juz wszystko na koniec wyglądało bo opilowaniu i nablyszczeniu, przy budowaniu na pewno był przygaszony....

ilonkjapazurek
05-04-2012, 17:38
no właśnie to też jest 50tka :) czyli ze mną wszystko ok i faktycznie cos nie halo ?:D

Zen a czy Ty kochana kupilas Zel jedno fazowy gesty i budujacy gesty ? Bo miedzy nimi faktycznie jest rozniaca chcialam kupic gesta jednofazowke ale sie zastanawiam hmm czy french nie bedzie zolty yyy

Zen.
05-04-2012, 19:26
to jest jednofazówka gęsta a ten po prawej to zwykła jednofazówka :)

pinusia6
06-04-2012, 11:24
Zen ja mam tak samo zelonkawy. No jakaś masakra. I ja mam 30-ke. Ale nie ma tragedii po prostu zuzyje ten do konca i kupie juz zwylky budujący tego już newer newer :P

Elizabeth76
08-04-2012, 14:01
Ten biały do frencha modeny ma taka samiutką konsystencje jak ich te kolorowe żele ?? :)

natalia268
08-04-2012, 14:42
Ich kolorowe żele mają różną konsystencję...

mam różowy który taki podchodzący pod gęścioszka jest.. wszystkie by mogły byc takie :love:
a jak mam inne to są raczej 'normalne' w konsystencji.. tak jak wiekszosc żeli

Elizabeth76
08-04-2012, 15:27
ja mam właśnie koral i jak by biały mial taka konsystencje to :woot: własciwie to mam bialy prawie cały pojemniczek i nie potrzebuje ,ale chce od nich kupic kilka drobiazgów i tak mnie bialy kusi sprobowac :P

rudzielec
08-04-2012, 15:32
ja mam biały i tez jest troszke gesciejszy. zauwazylam, ze te wszystkie ciemniejsze sa bardziej wodniste. ale mniej wiecej wiekszosci konsystencja idzie w strone gesciejszą:D

sztynka
08-04-2012, 18:13
Dziewczyny, a nie ma któraś odsprzedać odlewkę tego Corala? Tak aby na jedne pazurki starczyło. Bo jak kupuję u nich całe kolorki 5 ml, to nie zużywam, tylko mi kipią strasznie. Granatowy to dwa razy użyłam i poszedł.

ewciamikusia
08-04-2012, 18:32
Elizabeth76 ty pytałaś o ten biały z modeny ja powiem tak nie wiem jak dla innych ale dla mnie jest za rzadki to po pierwsze a po drugie jak go dałam trochę grubiej to się w środku nie utwardzał a używam od nich wszystkich żeli oprócz tego białego.Więc porównując np do korala to jest dużo rzadszy ale to jest moje zdanie:)

rudzielec
08-04-2012, 20:29
jasne ze sie nie utwardza w srodku jak jest duzo dane, tez to zauwazylam nie jeden raz, ale to wiadomo, trzeba dawać ciensze warstewki, ja w rezultcacie daje jedną cienka i naprawde pokrywa i dobrze sie utwardza. ale kazdy robi jak lubi:)
raz mialam biały od nich rzadki, to fakt, ale za nastepnym razem juz byl gesciejsy:)

Askar
09-04-2012, 21:03
Mnie też się wydaje, że biały jakby im trochę zgęstniał (co wg. mnie wyszło im na korzyść). Ja przeważnie też daję tylko jedną warstwę, ale kupuję od nich już od dawna i nauczyłam się dawać go odpowiednią ilość by ładnie się polimeryzował :)

kaemka20
11-04-2012, 16:00
Dziewczyny, mam pytanie jakiego żelu z modeny używacie do zrobienia podstawy na formie? Robiłam ostatnio budującym, pod niego dałam podkładowy ale przecież po przemyciu cleanerem pewnie starłam ten podkład i nie wiem czy nakładać go drugi raz? Dopiero zaczynam przygodę z modeną bo wcześniej pracowałam na jednofazówkach:)

malinowa
11-04-2012, 16:06
kaemka20 (http://forum.wzorki.info/members/544-kaemka20.html), a po co przemyłaś żel podkładowy? żelu podkładowego się nie przeciera, przemywasz na końcu po zbudowaniu paznokci, opiłowujesz i nabłyszczasz

kaemka20
11-04-2012, 16:47
kaemka20 (http://forum.wzorki.info/members/544-kaemka20.html), a po co przemyłaś żel podkładowy? żelu podkładowego się nie przeciera, przemywasz na końcu po zbudowaniu paznokci, opiłowujesz i nabłyszczasz

No właśnie wiem,że się go nie przeciera, ale jak przedłużyłam paznokcia na formie budującym, to musiałam go przemyć, opiłować żeby nadać kształt i dlatego go przetarłam przy okazji także ten podkładowy od góry...:/:

sztynka
11-04-2012, 17:09
Kaemka to dawaj żelu podkładowego malutko, tylko wcieraj go w płytkę pędzelkiem. Na to dawaj budujący , jakiś gęsty najlepiej, cienką warstwę. Ja na początku też opracowywałam szkielet, ale z czasem dojdziesz do wprawy bez tego. Sądzę, że piłujesz za mocno i dokopujesz się do podkładu, dlatego albo zrezygnuj z piłowania, albo rób to delikatniej.

kaemka20
11-04-2012, 17:22
Kaemka to dawaj żelu podkładowego malutko, tylko wcieraj go w płytkę pędzelkiem. Na to dawaj budujący , jakiś gęsty najlepiej, cienką warstwę. Ja na początku też opracowywałam szkielet, ale z czasem dojdziesz do wprawy bez tego. Sądzę, że piłujesz za mocno i dokopujesz się do podkładu, dlatego albo zrezygnuj z piłowania, albo rób to delikatniej.

Spróbować muszę na kimś jak mi wyjdzie np. french na paznokciu bez piłowania he he bo czasami może wyjść masakra...Chociaż gdybym nie piłowała to mniej czasu mi zejdzie:)

karchola
11-04-2012, 21:36
Hej czy kamuflaż Modeny pakowany po 50g ma jakiś termin ważności? Zastanawiam się czy kupić 30g czy 50g... Chciałam zapytać też o primer. O ile dobrze patrzę to w ofercie tylko bezkwasowy. Dobry jest? Aktualnie używam RaNails i zastanawiam się czy nowy kupić z modeny czy dalej na Ra lecieć bo i tak muszę dokupić dehydrator, którego Modena w swojej ofercie nie ma o ile się orientuję.

rudzielec
12-04-2012, 10:15
ja mam 30 i nie zauwazylam na nim daty ważności, wiec na innych tez nie ma, ale z boku tam gdzie są takie trzy obrazki tzn taki x pod spodem jest ogień a pod spodem jest otwarty słoiczek i na nim napisane 24m, wiec moze wazny jest do 24miesiecy po otwarciu?

KATITA
12-04-2012, 11:31
napewno,to tak jak z kremami czy kosmetykami,data liczy sie od otwarcia

Elizabeth76
14-04-2012, 09:06
Wczoraj pierwszy raz sciagałam frencha zrobionego kolorowym zelem z modeny i dało mi troche do myslenia bo pierwszy raz z tym sie spotkałam . Zel nie usuwał sie warstwami tylko przy machaniu :D pilnikiem odchodziły takie duze płaty wy tez tak macie przy tych żelach , żel był taki gumowowaty , chodz raczej dobrze utwardzony :huh:

rudzielec
14-04-2012, 10:42
moj sie raczej spiłowywuje normalnie, ale kolorówka czasem płatami też sie przytrafia, że schodzi.

natala258
17-04-2012, 19:22
Witam wszystkie Dziewczyny!:)
Jestem tutaj nowa. Konto założyłam niedawno, ale żeby uniknąć zdań typu "najpierw czytaj forum, a potem pytaj" to właśnie tak postanowiłam zrobić.
Na te 31 stron tego tematu przeczytałam ponad 20 (na raty) i już mam dość, bo zgłupiałam do reszty. Nie jestem po żadnym kursie, pazurkami mnie zaraziła koleżanka, oczywiście na użytek domowy (sobie, mamie) i dla najbliższych koleżanek.
U Modeny zamawiałam żele już jakiś czas temu (cover, biały french, budujący clear). Pracowałam na nich, chcę się nauczyć pracy na formie (klejenie tipsa nie podchodzi ani mnie, ani moim króliczkom doświadczalnym:D). Różne to sposoby dziewczyny prezentują, no i właśnie ciekawi mnie jaki żel będzie do tego najlepszy. Robię je tak:
1)przygotowanie paznokcia bla bla bla
2)naklejenie formy, primer
3)i tu już są schody:D Proszę bardzo się nie śmiać, nie stać mnie na kurs, dopiero mogę myśleć o odkładaniu pieniędzy.. No więc robiłam tak, że paćkałam dodatkowo paznokieć żelem podkładowym (chyba niepotrzebnie?? nie był z modeny jak coś), na to potem przedłużenie paznokcia żelem clear budującym gęstym, potem cover i french, a na to znowu przezroczysty budujący gęsty
4)nabłyszczający lakier wet look (nie z modeny)

To miało być coś a'la trójfazówka (z której rezygnuję), ale gdy zamawiałam to jeszcze myślałam, że ten wet look a quick finish żelowy to jest to samo:(. No i operowałam tym, co miałam w domu,żeby tylko nauczyć się choć trochę budować paznokieć;) Teraz ambicje poszły w górę, żeby ten paznokieć się TRZYMAŁ i biel była ładna:D

Dlatego waham się nad następującymi żelami:
-jednofazowy przezroczysty - z tym że do pierwszej warstwy kładzionej na formie będzie chyba za rzadki, co?:(
-jednofazowy przezroczysty gęsty - tutaj znowu się zakłopotałam, bo niby na sam spód byłby ok, ale co z wierzchnią warstwą?
-jednofazowy mleczno-różowy - kusi mnie bardzo:) Z tym że nie wiem czy warto, bo w sumie coverek mam, więc efekt na jedno wyjdzie...

Odnośnie budującego clear gęstego to mam wrażenie, że biel pod nim "szarzeje", ktoś tu już wcześniej o tym wspomniał.. I również nie wiem od czego to zależy:D
Proszę o odpowiedź, będę bardzo wdzięczna:):):):):):)
Natalia

kalaa
17-04-2012, 20:06
jeśli chodzi o żele które wymieniłaś to jednofazowy przezroczysty rzeczywiście do budowania szkieletu może być za rzadki, jednofazowym przezroczystym gęstym spokojnie zrobisz szkielet, także możesz nim budować (jak kto woli, jeśli lubisz gęste żele to będzie ok) natomiast mleczno-rozowy jest rzadszy od jednofazowego przezroczystego i nie jest to cover wiec nie zakryje niedoskonałości, da jednak bardziej naturalny, delikatniejszy efekt paznokciom, pozdrawiam :)

natala258
17-04-2012, 20:32
Dzięki wielkie:D To w takim razie zamawiam ten gęsty i może mały mleczny na próbę... A jakie są te żele pink? On ma jakiś połysk różowy czy cały jest taki? I jeszcze jedno pytanko, widziałam, że dużo osób kupuje pojemniczki te po 5ml, przelewacie większe żele do nich czy nabieranie z dużego opakowania (15 albo 30) jest także w porządku?
I odnośnie ostatniej warstwy to lepiej dokupić Quick Finish czy sam nabłyszczacz będzie OK?:)

laurencja
17-04-2012, 20:39
hej kobitki:P ja mam takie pytanko...caly czas pracuje na zelach firmy SPN jestem z nich bardzo zadowolona tylko jest jeden minus CENA:/: chcialabym przetestowac sobie zele ktore tak zachwalacie ale mimo przeczytanych wszystkich stron nie wiem ktory wybrac bo juz sie pogubilam;( chodzi mi o gesty ale zeby nie przytlaczal bieli frencha...i czy ktoras z was pracowala moze na SPNie i przeszla teraz na Modene? chcialabym poznac opinie;)

kalaa
17-04-2012, 20:46
polecam ten jednofazowy przezroczysty, wiec jeśli masz ochotę, to zamów również próbkę tego, bo może też będzie Ci się nim dobrze pracować, czyli gęstym zrobisz szkielet, a resztę samym przezroczystym
ten mleczno-różowy cały jest taki, a jeśli chodzi o te pojemniczki, to może inne dziewczyny się wypowiedzą, bo ja nie przelewam w mniejsze
quick finish to żel nabłyszczający nadający się na ostatnią warstwę, jeśli chcesz żeby paznokcie były trwale nabłyszczone, to proponuję dokupić :)

laurencja
17-04-2012, 20:59
dzięki za szybka odpowiedz:)...najbardziej chodzi mi wlasnie o zel budujący przezroczysty nauczyłam sie do gęstych konsystencji i chciałabym też taka zakupic ale cos bylo wspominane ze jeden z tych zeli Modeny ma lekko żółtawy odcien i przytlacza biel frencha wiec wolalam sie upenic o ktory to mowa zeby przez pomylke go nie zakupic;)

RedSunset
17-04-2012, 21:27
a ja powiem to tak - to co dobre dla jednego, nie koniecznie dla drugiego :D moim zdaniem, jeśli chcesz wiedzieć z czym masz do czynienia najlepiej zakup sobie pojemniczki po 5 ml tych żeli które cie interesują...Ceny w Modenie nie są wysokie więc możesz spokojnie popróbować...a jeżeli któryś będzie zmieniał kolor frencha to wykorzystasz go np do tworzenia szkieletu, a będziesz miała pewność co do produktów.
Ja dziś otrzymałam z modeny żelik w kolorze Emerald Green, kolor jest bomba :D

kalaa
17-04-2012, 21:32
Laurencja moja odp była do Natalii, wtedy jeszcze nie widziałam Twojego pytania :P ale jeśli chodzi o Twoje pytanie to mi się dobrze robi tym jednofazowym przezroczystym, konsystencją mogę go porównać do natural blush, tyle że natural jest transparentno-różowy :) jeśli wolisz jeszcze bardziej gęste, to lepiej wybierz ten budujący gęsty (sama jeszcze go nie miałam, ale przypuszczam, że skoro jest napisane, że jest gęsty, to taki właśnie będzie) :ok:

Natala przepraszam Cię, ale się chyba pomyliłam co do jednofazowego przezroczystego gęstego - niech się dziewczyny wypowiedzą, co go miały jeśli chodzi o tą jego gęstość, bo ja myślałam o budującym gęstym, a ten jednofazowy przezroczysty gęsty nie wiem, czy nadaje się na szkielet, przepraszam za zamieszanie:kwiatek:

laurencja
17-04-2012, 21:39
aha a ja juz sobie Twoja wypowiedz podpasowalam pod swoje pytanie ha ha:D no wlasnie tylko nie wiem ktory to zel jest ten bardziej zółtawy bo tego nie chce

natala258
17-04-2012, 21:40
Właśnie rozmyślam zakup od razu tych po 30ml bo bardzo tanio wychodzą w porównaniu z 15ml. I tak moje umiejętności nie są jeszcze wystarczająco dobre, aby umieć ocenić jakość żeli, na każdym mi się trochę ciężko pracuję, bo nie mam dużej wprawy. W gęstym mi troszkę przeszkadzało to, że się ciągnie i miejscami wychodzi gruby, a miejscami jakieś dziurki mi się robiły, ale podejrzewam, że zwykły by się rozlewał.. No nie wiem sama^_^ Tu już pozostaje moja decyzja, i tak bardzo dziękuję za pomoc:)
Rozmyślam czy jest sens nad tymi pudełeczkami po 5ml pojemność, bo aktualnie mam biały z Modeny 5ml i muszę owijać całe pudełeczko folią bąbelkową przed schowaniem, bo jak się przewróci to się wylewa ze środka:( Miała któraś już tak?
Jeszcze nurtuje mnie Blue Lagoon i Black z kolorowych, albo jakaś Magenta na początek.. Kompletnie nie wiem, które się klientkom najbardziej podobają, ta Magenta trochę na wzorniku ciemno wygląda...:)

karchola
17-04-2012, 23:17
5ml przy cieple zawsze kipią zwłaszcza jak przychodzi lato. Ja mam i kolorowe i biały w 5ml i wszystkie czasem sobie "popuszczą". Polecam zakup mniejszych bo mimo wszystko można przelać trochę żelu by nie zabrudzić całego dużego np. brokatem. Czasami można też poeksperymentować z odcieniami żeli np. spróbować uzyskać bardziej pastelowe kolory poprzez mieszanie z białym i takiego żelu już nie wlejesz z powrotem ani do koloru ani do białego, a czasem zrobi się tyle, że szkoda wyrzucić więc można odłożyć do pojemniczka :)

Elizabeth76
18-04-2012, 07:28
Dziewczyny juz wiele razy było pisane o tych zelach kipiących i najlepiej jest przelac je do pojemniczków metalowych ktore maja taki termosik w srodku nic nie bedzie wam wtedy kipiało

tak wygladaja ;)

souki2020
18-04-2012, 07:46
a ja tam 3mam w lodowce;p hahah i nic mi nie kipi hahahahaha

rudzielec
18-04-2012, 09:21
w takich ela mam kamuflaze i biale juz od 15ml i bialy jak szalony mi kipi z niego ostatnio.:(

Elizabeth76
18-04-2012, 09:34
no co ty Rudzielec ja tez mam kamuflaz z modeny nic nie kipi a bialy mam z nsi ale tez taki metalowy pojemniczek tez ten nie kipi kolorowe od razu przelewam do tych metalowych i jest git ;) chociaz na razie kolorowych z modeny nie przelewam ,bo jak na razie nie kipia ,a i czasu jakos nie mam zeby przelac,a i zapominam :D

karchola
18-04-2012, 09:53
a są gdzieś dostępne 5ml z tym termosikiem? :) Jakoś tylko 15ml widziałam.

natala258
18-04-2012, 13:31
Elizabeth76, właśnie tez zauważyłam to, że metalowe są lepsze.. Mam jedną 15tkę i opakowanie jest super:) Tylko że nie wiem skąd wziąć puste metalowe po 5ml, na Allegro nie ma chyba.
A żel biały trzymałam schowany w szafce i kipiało mi z niego w zimie;( Muszę przetestować motyw z lodówką:cwaniak2: Mam nadzieję, że nie spadnie nikomu przez przypadek na jakąś szyneczkę:D

...Ale ze mnie gapa, miałam końcóweczkę żelu 5ml w takim metalowym i chyba wyrzuciłam. No comment..

rudzielec
18-04-2012, 13:48
sory za offtop, ale za kazdym razem jak widze twoj nick to mi sie myli z nasza natalia 268:D podobne strasznie:D


mi wczesniej nic nie kipiało, dopiero ostatnio biały jakby zwariował i cover z resztą też. teraz mam cover 30 zobacze jak bedzie sie zachowywał, bo dopiero go otworzyłam.

Elizabeth76
18-04-2012, 13:59
sory za offtopa :P podaje linka do pustych metalowych pojemniczków 5g Pojemniczek do żelu 5g (Qa) Tylko 2,30zł (2227094986) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/pojemniczek-do-zelu-5g-qa-tylko-2-30zl-i2227094986.html)


i wracamy do tematu produkty modeny :]

natala258
18-04-2012, 14:09
Oo, nie wiedziałam, że kogoś sklonowałam. Także przepraszam, hehe:D Aż mi głupio.. Zakładałam konto ostatnio jeszcze na innej stronie, ktoś tam już miał 147 to dałam 258. No cóż..:D
Dziękuję za linka na pojemniczki:wow:. Jak przeleje się do środka Modenę, to już nie będzie taki offtop:D

pinusia6
18-04-2012, 19:22
aha a ja juz sobie Twoja wypowiedz podpasowalam pod swoje pytanie ha ha:D no wlasnie tylko nie wiem ktory to zel jest ten bardziej zółtawy bo tego nie chce

Jednofazowy ma taką żółtawą a raczej zielonkawą poświatę. Zen na 30 strone wstawiła foto porównawcze :) Ale polecam ci budujący gęstosc i klarownosc super :) Czyli jak najbardziej polecam :) Ale jesli nie chcesz ryzykowac i kupowac wiekszej pojemnosci to zrob tak jak Red pisze kup 5ml pojemniczki i popróbuj i wybieraj jaki ci bedzie odpowiadac :)

Elizabeth76
18-04-2012, 19:36
pinusia ale ten z zółtawa barwa to jest jednofazowy średniogęsty czy budujący ??

Zen.
18-04-2012, 19:44
ten który ja wstawiałam dający taki przygaszony odcien bieli to jest gęsta JEDNOFAZÓWKA :) dziewczyny pisaly ze budujący gesty jest czyściutki :)

Elizabeth76
18-04-2012, 19:48
Tak ,tak juz doszlam do sedna :D ,bo modena ma jednofazowy budujący gesty i budujący gęsty ;) ale przyjzałam sie tez fotkom tych żeli na allegro to widać róznice w barwie i to bardzo

laurencja
18-04-2012, 20:17
a wzielam sobie ten i ten najwyzej bede tym zoltym budowala szkielet:) zamowilam sobie najwieksze pojemnisci bo one po 50zl takze grosze w porownaniu do tych z SPN bo tam za 50g place 140zl tylko ciekawa jestem czy beda tez takie dobre ojjjj mam nadzieje:D bylabym najszczesliwsza na świecie:skacze:

natala258
18-04-2012, 22:07
Do zrobienia kwiatków akrylowych wystarczą mi te ich farbki i pędzelek "koci języczek"?:D

Chciałam nauczyć się robić kwiatuszki, tak żeby był french biały i kwiatek (różowo-biały), doradzi ktoś między 7+36 czy 37+36?:) Czy może coś innego?:D Żeby to się tak jakoś ładnie komponowało, bo taki duży wybór jest, że...

modena - FARBKI AKRYLOWE NAIL ART 5ml PROMOCJA ! (2275625991) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/modena-farbki-akrylowe-nail-art-5ml-promocja-i2275625991.html)

rudzielec
18-04-2012, 22:08
laurencja daj znac czy Ci przypasowały:) jak już dojdą;]

Zen.
18-04-2012, 22:11
mnie te farbki bardzo szybko pousychały, nawet nie zdązyłam niektorych raz użyć :(

laurencja
18-04-2012, 22:18
dam znac na pewno:P najbardziej zalezy mi na tym zeby sie nie zapowietrzaly :/:

---------- Dodano o godzinie 21:18 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:12 ----------

kurcze zamowilam sobie tez nablyszczacz ale teraz dopiero doczytalam ze nie jestescie z niego zbytnio zadowolone :/: trudno przetestuje nic juz nie zrobie

rudzielec
18-04-2012, 22:24
kochana nablyszczacz jest swietny:o ale nie ten zwykły jak lakier tylko ten uv:)
nie zapowietrzają sie, spokojnie, jeszcze jakbys wziela od nich gruntujący 5ml to juz calkiem jak beton beda trzymały.

Zen.
18-04-2012, 22:30
a probowałyscie dawac na przyklad pod bardziej problematyczną płytkę ten bonder pod hybrydy (innej firmy ) ?

jak ktoś ma to bardzo proszę niech mi ktoś wstawi real foto jak wygląda kolorowy zel choco muse :)

malutkaistotkaa
19-04-2012, 07:41
Hey dziewczynki wyczytałam ze któraś z was pisała cos o
Żel Bonder, Podkładowy, Gruntujący
chciałam sie dowiedzieć czy dobry czy polecacie i czy faktycznie sprawia ze lepiej sie trzymaja pazurki pod nim nie uzywa sie juz primera???

laurencja
19-04-2012, 07:47
ja mam base tylko z SPNu wiec mysle ze nie bedzie problemu zeby je polaczyc wyjdzie w praktyce czy sie bedzie to razem trzymalo:P

rudzielec
19-04-2012, 09:44
malutkaistotka - tak bonder podkladowy i gruntujacy to jedno i to samo:D ja nie daje primera pod niego i jest super. nie wiem jak sie zachowa z inna marka ale na modenie jest okej.

natala258
20-04-2012, 17:28
Jak grubo nakładacie COVER, aby było bez prześwitów? Chodzi mi o optyczne przedłużanie naturalnej płytki, bo nakładam 2 grube warstwy i jeszcze widać.. Nie mam porównania z innymi firmami, niestety, ale nie widziałam jeszcze żeby ktoś aż taką warstwę miał...

rudzielec
20-04-2012, 18:33
masz cover z modeny? moze masz ten brzoskwiniowy i dlatego nie kryje az tak?

w kazdym razie ja biore tak dosyc sporo jego(mam ten zwykły rozowy) i zaczynam nakładać od lini uśmiechu tam daje najgrubiej a potem cieniuje w strone macieży. naprawde wystarczy dac jedna warstwe.

Elizabeth76
20-04-2012, 18:36
ja tu mam cover modeny bez problemu kryje nie ma zadnych prześwitów http://forum.wzorki.info/members/2457-albums1022-picture25709.html ;)

hersa
20-04-2012, 23:03
Do zrobienia kwiatków akrylowych wystarczą mi te ich farbki i pędzelek "koci języczek"?:D

Chciałam nauczyć się robić kwiatuszki, tak żeby był french biały i kwiatek (różowo-biały), doradzi ktoś między 7+36 czy 37+36?:) Czy może coś innego?:D Żeby to się tak jakoś ładnie komponowało, bo taki duży wybór jest, że...

modena - FARBKI AKRYLOWE NAIL ART 5ml PROMOCJA ! (2275625991) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/modena-farbki-akrylowe-nail-art-5ml-promocja-i2275625991.html)


do kwiatków akrylowych używa się akrylu a nie farbek :) a jeśli chcesz malować farbkami to pędzle płaskie lub skośne, a nie koci język, mnóstwo tematów jest na tym forum i o farbkach i o akrylach i o pędzlach do farbek i o pędzlach do akrylu , poczytaj błagam zanim znowu zapytasz o coś co było wałkowane dużo razy, dopiero jak nie znajdziesz tam odpowiedzi to pytaj śmiało

natala258
21-04-2012, 00:32
Hersa to przepraszam, nie czytałam bo mi tak powiedziała kobitka ze stoiska paznokciowego u nas w mieście.. Widocznie wie na ten temat tyle, co ja:D No albo farbki nie schodziły:D

Mam ten cover dokładnie:
Modena Nails - żel uv COVER KAMUFLAŻ MASKUJĄCY 15g (2259795024) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/modena-nails-zel-uv-cover-kamuflaz-maskujacy-15g-i2259795024.html)

Popróbuję jeszcze, ale w porównaniu z dwiema cienkimi białymi warstwami frencha to tego trzeba dać więęęcej... Albo wybrzydzam, że za grubo, już sama nie wiem:D

karchola
21-04-2012, 00:49
Bo często kamuflażu jest więcej :) te schodki potem się warstwą budującą uzupełnia. Kamuflażem dobrze jest uformować jajeczko i po jego stronie od wolnego brzegu powinna być naprawdę gruba i kryjąca warstwa a przy płytce tylko cienka i delikatna by odrost nie był tak widoczny.

rudzielec
21-04-2012, 10:30
dokladnie tak jak napisala karchola, wolny brzeg ma byc cieniutki, zaś tam gdzie sie daje kamuflaż ma być grubiej, przecież poźniej i tak czystym zelem budujemy paznokieć, więc te różne grubośći na paznokciu będą niewidoczne.:) jesli dajesz tak cienko jak białego, to nie dziwie sie, ze nie kryje:) powinnas wziac porzadna "kuleczke" zelu na pedzelek i rozprowadzic najpierw po srodku czyli tam gdzie kamuflaz jest najbardziej pożadany i coraz mniej w kierunku macieży.:)

natala258
21-04-2012, 13:10
Dawałam gruuubiej, ale mi tu moje babiszonki narzekają, że "za grubo", że "źle się czują z takim grubym paznokciem" itd.. Spróbuję fotki porobić przy najbliższej okazji:D

rudzielec
21-04-2012, 14:14
tak by było najlepiej:) popatrz np na moja galerie, kazde jedne sa z tym kamuflazem i nie sa grybe (tak mi sie wydaje:D:D)

karchola
21-04-2012, 19:50
Hmm a coś budującego co nie przytłumi mi bieli? Mam sr. gesty od goldenek i trochę mi żółcieje biały. Zastanawiam się nad budującym z modeny/ czymś z i-nails oraz activ plus

gosia666
23-04-2012, 22:25
kupilam sobie 5ml coverka z modeny i musze przyznac,ze jest swietny !!! (tak jak pisalyscie) :)))
Kolor piekny, swietne krycie, rewelacyjna cena -czego chciec wiecej?;)

laurencja
24-04-2012, 08:55
moje zamowienie juz doszlo i faktycznie jeden budaujacy ma zoltawy odcien ale to nic jego bede uzywala jako szkielet:P ale mam problem z nablyszczaczem bo on tez zolknie:( mam tez IBD seal i z nim sie nic nie dzieje w zasadzie pracuje na nim juz o 4 lat i chcialam cos zmienic ale zostane chyba przy nim...czy ktoras z was tez widzi ten zolty odcien?jak bede miala chwilke to wstawie zdjecia dla porownania

rudzielec
24-04-2012, 09:22
jejku, ja nablyszczacz wychwalam pod niebiosa, nic nie zolknie bron boze, dlugo sie blyszczy.

laurencja
24-04-2012, 09:46
rudzielcu a mialas juz jakis inny? bo roznica miedzy jednym a drugim jest kolosalna

Elizabeth76
24-04-2012, 09:47
miałyscie takie sytuacje ze jakies kolorki sie nie utwardzaja? robilam te pazurki coralem wydawało sie wszystko oki, robilam 2 cienkie warstwy... dzisiaj kolezanka mi pisze ze tak jakby pękają i że chciała przypiłować trochę boczki i wtedy pociekł jej żel... jestem zmartwiona kurcze mówiąc szczerze bo starałam sie, długo były w lampie.... może żarówki... ale potem na to dawałam clear i bylo oki. chyba ze to inaczej się objawia ( w sensie zużyte żarówki) co Wy na to?




Wczoraj pierwszy raz sciagałam frencha zrobionego kolorowym zelem z modeny i dało mi troche do myslenia bo pierwszy raz z tym sie spotkałam . Zel nie usuwał sie warstwami tylko przy machaniu :D pilnikiem odchodziły takie duze płaty wy tez tak macie przy tych żelach , żel był taki gumowowaty , chodz raczej dobrze utwardzony :huh:



wiec nawiązujac do mojego posta wyzej dodam ze żel na kciuku odpryskiwał wiec postanowiłam zrobic nim jeszcze raz french tym razem powtórka z rozrywki czyli gdzies po tygodniu zel zaczą odchodzic na brzegu na palcu wskazującym czyli jakas trefna partia mi sie trafiła. I tu pytanie do Zen. bo kupiłysmy w tym samym czasie tez cos pisałaś o swoim żelu że cos Ci sie z nim dzieje czy wymieniałaś żarówki ?? Teraz juz jest ok. ?? Bo ja na żarówki nie mogę zwalic bo mam lampe nową , zel mi sie utwardza tylko po utwardzeniu jest jak guma :blink: . Kupie jeszcze dwa kolory ( zaryzykuje ) zobacze jak z nimi będzie :huh:

Zen.
24-04-2012, 09:55
Wymieniłam zarówki i terz jest juz ok ale coral zawsze trzymam dluzej niz inne kolory (nawet t ciemne o.O ) no i cieniutkie warstwy, nawet 3 czasem...

laurencja
24-04-2012, 10:05
kurcze z tym koralem tez tak mialam za grube warstwy dawalam i na gorze i mi sie utwardzil a w srodku wyciekal:/: daje teraz cieniutko i wszystko jest ok...ale ciekawi mnie to bo w zasadzie tylko z tym koralem mialam taki problem no i jeszcze z kredowo bialym...takze te zele musza byc mocno napigmentowane i przy grubej warstwie promenie uv nie docieraja

agatulka88
24-04-2012, 17:01
mi też sie coral źle utwardzał ale teraz daje już cieniutkie warstwy i jest dobrze:)

natala258
24-04-2012, 22:40
Zamówiłam sobie przez weekend parę rzeczy od Modeny. Oczywiście kilka woreczków z ozdobami gratis :skacze: I wiecie co... Nie zaskoczę tym nikogo, ale no muszę.. Po prostu MUSZĘ to powtórzyć po Was:D Żele są EKSTRA. Cud, miód i orzeszki! Kurczę no, a taka przygnębiona i zła chodziłam cały dzień:D Jeden pazurek na test poszedł, wcześniej bawiłam się budującym gęstym (nauka na szablonach:D), a teraz próba: jednofazowy średnio-gęsty i jednofazowy gęsty. Ojjj, a jak szybciutko się robi. Bałam się bałaganu, w końcu to pojemniczek więcej, ale no warto było każdej złotówki wydanej. Zaryzykowałam średnio-gęsty z 30g opakowaniem i był to strzał w 10:cwaniak2: Formy też fajniutkie, te co miałam do tej pory to jakieś dziadostwo i gdyby nie to, że ładnie wyglądają, to poleciałyby do kosza:D Jeden minusik, frenchyk połamałam:( Ale to moja wina, chyba za cienką końcówkę zrobiłam, aa nie wiem:D Mam czas, nauczę się jeszcze:D

Aa i taka rzecz odnośnie żelu Quick Finish, dając go na naturalną płytkę trzeba primer czy można pominąć? Któraś próbowała?:D

Askar
24-04-2012, 23:09
Ale Finish na naturalka, takiego zwykłego, całego czy chodzi Ci o to, że np. przy skórkach jak masz skrawek naturalka?!

Na naturalka (całego) się nie nadaje, bo jest za twardy :)
A jeśli chodzi o to, że przy skórkach, to możesz pominąć, nic się nie będzie działo ;)

natala258
25-04-2012, 22:01
A dziękuję:)

hersa
25-04-2012, 23:50
Nie wiem czy pisałam, jak się powtarzam to sorki ale testowałam na długich naturalkach, od spodu nabłyszczaczem robiłam żeby się nie brudziły i bez odtłuszczacza i żadnych primerów świetnie się trzyma :)

Gorzkajakmokka
26-04-2012, 10:51
Hej dziewczyny.
Trafiłam tutaj przypadkiem kupując żele modeny.
Po rocznej przerwie wracam do robienia paznokci. Mam lekkiego stresa ponieważ czytając wasze posty zauważam dopiero ile błędów robiłam w tamtym czasie. Mimo kursu i praktyk :(
Czy mogłabym mieć do was 2 pytania?

Przeczytałam gdzieś, że pisałyście, aby nie przecierać często cleanerem bo to ułatwia pękanie i zapowietrzanie. Ja przecierałam nim bardzo często. M.in przed warstwą frencha, przed budującą, przed glossem. Zaraz mi się coś przyczepiło albo wydawało mi się, że french się za bardzo "rozlewa".Czy dobrze zrozumiałam, że niektóre warstwy przecieracie samym suchym wacikiem?

Poza tym kupiłam na aukcji bonder, primer, jednofazowy. Wyczytałam, że niektóre z was używają albo samego bondera albo samego primera. Niektórzy nic z tego albo oba na raz. Ja bym chciała stosować oba na raz. Nigdy nie używałam bondera. Dopiero tu przeczytałam, że się go wciera itp.
Czy dobrze rozumuję że przy aktualnych produktach wygląda to tak?
zmatowienie, przyklejenie, wyrównanie, primer na paznokcieć, bonder na całość wcierając, bez cleanera jednofazowy ,cleaner, zmatowienie, kamuflaż, french, budująca, cleaner, zbudowanie kształtu, gloss?

Głupio mi to pisać,ponieważ paznokciami zajmowałam się jakiś czas. Czasami się zapowietrzały i nie umiałam znaleźć przyczyny. Tego co robię źle.
Teraz zaczynam na nowo i chciałabym już bez fuszery.

Poza tym zamówiłam kilka rzeczy modeny. Oczywiście zamawiałąm tam głównie dla kamuflażu, który uwielbiam a w efekcie zamówiłam wszystko poza nim samym i muszę domawiać...;] wzięłam primer, bonder, jednofazowy i tipsy z tunelem. Wcześniej używałam żeli SF i tipsów od dekorynki i miałam wrażenie, że są twardsze. Boję się, że będę miała provblem z przyklejaniem. Poza tym zastanawiam się jak wypada żel jednofazowy modeny średnio gęsty z tym z SF, ma ktoś porównanie?
I nie dostałam w ogóle gratisów. Mimo zakupów na ponad 150 zł. ;(

Kurcze strasznie się rozpisałam. Przepraszam!

malinowa
26-04-2012, 11:27
no z tym przecieraniem cleanerem to źle robiłaś, nie wiem kto Cię tego nauczył, masz sporo do nauki, bonder daje się tylko na naturalna płytkę tak samo jak primer, polecam Ci pracę na szablonach bo nie masz tego problemu co z tipsami, że czasem trudno je przykleić do problematycznej płytki,
z tego co piszesz to masz sporo braków dlatego poczytaj sobie tematy z tego forum które pomogą Ci bo brakuje Ci podstaw, ewentualnie wybierz się na doszkalanie, bo nie można zabierać się za pazurki z taką wiedzą jaką posiadasz, wnioskuje to z pytań jakie zadałaś, jak zupełnie początkująca osoba, bez kursu i podstawowej wiedzy

Gorzkajakmokka
26-04-2012, 11:40
No tak. Mam duże braki i mam tego świadomość. Mimo, że skończyłam kurs i wykonywałam paznokcie mam świadomość że gdzieś po drodze popełniałam błędy.
Co prawda paznokcie wg mnie nie wyglądały tak źle, jak to bywa w niektórych przypadkach. A większość trzymała się długo, bez zapowietrzeń, ale bywały też i wyjątki.
Normalnie stosowałam sam primer i żel jednofazowy- tak jak na szkoleniu, ale poczytałam u was o bonderze i kupiłam na wypróbowanie.
Poza tym na początku też paznokcie robiłam inaczej, później dla własnej wygody zaczęłam więcej przemywać i jakoś mi się utrwaliło...

malinowa
26-04-2012, 11:52
jeśli przedłuzasz na tipsie to ja bym z tego bondera zrezygnowała, zostaw go sobie do żelowania naturalnych paznokci, jeśli lubisz pracować na matowym szkielecie to z tym bonderem tylko kłopot, bo napisałaś, że masz żel jednofazowy , na szkielet z tipsa dajesz żel kamuflaż formując go od razu w tzw'' jajo'' i dokładasz białą końcówkę lub kolorową i budujesz pazurka, nic nie przemywasz, tylko na początku naturalka po przygotowaniu go do przedłużenia, po zbudowaniu przemywasz bo musisz opiłwać, potem pozbywasz się pyłu i możesz jeszcze przmyć ale to nie jest konieczne jeśli dobrze odpylisz paznokcie, na koniec nabłyszczacz i gotowe, przed kamuflarzem pod niego daj jednofazówkę, bo może się zapowietrzać

Gorzkajakmokka
26-04-2012, 11:54
Btw. wiem, że primer na naturalną płytkę. Myślałam, że bonder może też na tipsa- tak jak mówię tu dopiero będzie moja pierwsza próba, którą wykonam na sobie.
Czy możesz mi powiedzieć co nie tak jest w tym krok po kroku przestawionym przeze mnie?
Albo naprowadzić mnie na wątek gdzie ktoś mnie trochę naprowadzi? Dopiero się tu odnajduję ^_^

Edit: tak robię. naklejam tipsa, wyrównuję, przemywam, primer na naturalnego, jednofazowy, kamuflaż, biały, budujący, opracowanie i gloss. Wydawało mi się, że to poprawna kolejność tylko tego przemywania mi się jakoś strasznie dużo zrobiło.

A co jak biały żel mimo utwardzenia zostawia białą poświatkę przy nakładaniu kolejnej warstwy?

Przydatna wiedza z bonderem. Dzięki.

rudzielec
26-04-2012, 11:58
ja robie tak, matowie,odtłuszczam, przyklejam tips, nadaje ksztalt boczkom, odtluszczam, daje sam bonder na naturalna plytke, na to cienka warstewke zelu clear, nic nie odtłuszczam, na to koncowka frencz, potem kamuflaż, potem buduje, dopiero odtluszczam, opiłowuje kształt, odpylam, odtluszczam i nabłyszczam.

Zuuzaneczka
26-04-2012, 12:07
Btw. wiem, że primer na naturalną płytkę. Myślałam, że bonder może też na tipsa- tak jak mówię tu dopiero będzie moja pierwsza próba, którą wykonam na sobie.
Czy możesz mi powiedzieć co nie tak jest w tym krok po kroku przestawionym przeze mnie?
Albo naprowadzić mnie na wątek gdzie ktoś mnie trochę naprowadzi? Dopiero się tu odnajduję ^_^

Edit: tak robię. naklejam tipsa, wyrównuję, przemywam, primer na naturalnego, jednofazowy, kamuflaż, biały, budujący, opracowanie i gloss. Wydawało mi się, że to poprawna kolejność tylko tego przemywania mi się jakoś strasznie dużo zrobiło.

A co jak biały żel mimo utwardzenia zostawia białą poświatkę przy nakładaniu kolejnej warstwy?

Ja zawsze daję i primer (kwasowy!) i bonder Modeny. Nie wnikam, czy to dobrze, stwierdzam za to, że moje paznokcie wytrzymują bardzo często 7 tyg bez zapowietrzeń :P
Frencha na szablonie robię tak:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Zaś frencha na tipsie:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Tu mam kpk jakby Cię interesowało: Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Nie poddawaj się i do dzieła :ok::ok::ok:

Gorzkajakmokka
26-04-2012, 12:08
No właśnie. Teraz już wiem, że tak chyba powinno być. Ja przemywałam jeszcze po frenchu ponieważ kilka razy nie zmyłam i przy ciągnięciu warstwy budującej zostawały mi białe smugi ( czym to mogło być spowodowane?).

rudzielec
26-04-2012, 12:11
możliwe, że źle utwardzony żel, przeciez warstwe dyspresyjną zostawia przeźroczystą? może wydobywał sie płynny żel spod spodu, ktory nie był dobrze utwardzony?

hersa
26-04-2012, 13:14
Co prawda ja nie pracuję na modenie, ale to chyba nie ma różnicy. Przemywam naturalnego pazurka, a później już wybudowanego, opiłowuję, odpylam znowu przemywam żeby jakiś pyłek czasem nie został i na to gloss. Po, przed i w trakcie kładzenia covera czy białego nie przemywam i nie matowię, no chyba ze jakiś paproch się przylepi, moja koleżanka ostatnio lubi pazury do swetra przyklejać niechcący :D więc przemywam ale nie matowię i wszystko się trzyma.
Nie będę podawać linków do tematów bo jest ich mnóstwo. Wejdź w "przedłużanie paznokci" i czytaj po kolei :)

malinowa
26-04-2012, 13:48
pewnie można przemywać każda warstwę, szkielet, kamuflaż, biały żel, ale ja tak nie robię, przemywam szkielet i go opracowuje do frencha bo jest ważne żeby był cieniutki zwłaszcza po bokach, bo wtedy trudniej białą końcówkę spiłować po bokach, potem przemywam dopiero po zbudowaniu, takie przemywanie ciągłe to chyba jednak wydłuża czas, bo po przemyciu trzeba zmatowić, no chyba że tego nie robicie, ale nie wiem jak wtedy to się trzyma

natala258
09-05-2012, 18:31
Primer, jednofazowy clear gęsty, coverek, BLUE LAGOON:love:, jednofazowy clear średnio-gęsty, Quick Finish... i pierwszy szpic w życiu łaaa trzyma się :skacze::skacze: Uśmieszek chyba do bani wyszedł:( ale za bardzo się podjarałam brakiem prześwitu pod kamuflażem (udało się - w końcu, w końcu:D). Co o tym myślicie:D:D:D

malinowa
09-05-2012, 18:48
uśmiechu tu nie widać praktycznie bo go zakryłaś brokatem, szpic całkiem nieźle się prezentuje, troszkę go jeszcze wyszczuplić i ostrzejszy powinien być na końcu, co do reszty to sie nie wypowiem bo nic więcej na tym zdjęciu nie widać

gonia1203
09-05-2012, 19:30
A powiedzcie mi kochane czy ktoras używa bialego zelu modeny. jakie macie odczucia. bo planuje zakupic i nie wiem czy jestescie zadowolone. powoli przechodze z i-nails glownie ze wzgledu na nieszczelne tandetne plastikowe opakowania. a modena cenowo kosztuje podobnie a te sloiczki eleganckie ;).

pozdrawiam

rudzielec
09-05-2012, 20:02
gonia, ja uzywam, biel jak biel, nie jest jakas mega super swietna, ale mimo wszystko ładna, standardowa biel. konsystencje ma taką gęściejszą dość, kiedys mi sie wydaje byla bardziej rozlewajaca, teraz jest ok, albo moze to ja sie tak przyzwyczailam ze mi sie tak tylko wydaje:D poczytałaś ten temat? na bank już było pisane o bieli.

gonia1203
09-05-2012, 20:22
czytalam troche i przez przeszukiwanie watku.
chodzilo mi glownie czy nie robi niespodzianek typu. babelki, slabe utwardzanie jak czasami sie da grubsza warstwe w extrem white i- nails to sie czesto zdarzalo a gdy wymienilam na ultra white problem znikl. bardzo bialy nie musi byc ostatnio klientki itak chca zeby pokryc biel zelem mlecznym, stawiaja na naturalnosc ;)

byc moze nie rozlewa Ci sie tak bo masz duza wprawe ;)

dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

rudzielec
09-05-2012, 20:24
no to powiem ci , ze ten bialy z modeny tez czasem lubi tylko z wierzchu sie utwardzic, ale kryje juz za pierwsza cienka warstwa wiec to nie powinien byc problem:)

gonia1203
09-05-2012, 20:39
aa no to jak kryje juz pierwsza warstwa to super :)

syrena16
09-05-2012, 23:08
Dziewczyny a który gel cover modeny jest najbardziej naturalnie wygladajacy- ja płytka?

Gorzkajakmokka
10-05-2012, 00:22
Dobrze, że znowu jest poruszany temat białego modenowego. Dzisiaj stoczyłam bój z reni nail i nie wiem - zawsze byłam zadowolona a dzisiaj po kilku warstwach miałam nadal prześwity :huh:
Ktoś ma porównanie między reni a modeną i może wyrazić swoją opinię w tym tamacie? Bo nie wiem czy jest sens kupować modenowy jak wyjdzie, że podobny.

rudzielec
10-05-2012, 08:49
syrenko - zwykły zel maskujący kamuflaż. ma piękny różowy kolor, swietnie zlewa sie z plytką. wszystkie moje pazurki w galerii są niim robione:)

ilonkjapazurek
11-05-2012, 10:29
co do tego szpica to bardziej zakamuflowany pazurek jest brokatem bo nic innego nie widac :P A co do bialego zelu z modeny lubi sie nie utwardzic ale to zaroweczki zmieniamy kochane... ja jak juz mam padaki to mm mega problem a inaczej to nie

syrena16
11-05-2012, 10:48
to co jest z tym białym- utwardza się czy nie?
I kolejne pytanko, bo rozumiem że wykonujecie stylizacje dla klientek tymi żelami.
Czy nadal jesteście zadowolone z produktów tej firmy - mając na uwadze że ten wątek jest od 2011?
Drugie pytanie jakich produktów używacie do stylizacji- tzn chcę zakupić żel żeby móc wykonać stylizacje dowolne i frenche)?
Jak sprawuje się kolorówka tej firmy?
Będę wdzięczna za odpowiedzi:)

rudzielec
11-05-2012, 11:08
syrena, mi sie wydaje, ze modena jest niezmiennie (dla mnie) dobra. uzywam jej tez juz dosc dlugo i na sobie i na klientkach. biały sie utwardza jesli nie nawalisz tony żelu, ale to chyba jak każdy. ja używam od nich bonder, budujący gęścioch, cover, gęścioch pink, gęścioch violet, no w zasadzie wszystkie.
kolorówka w sumie jest jak najbardziej okej tylko trzeba uwazac na niektóre kolory, bo są witrażowe, a tego w opisie nie ma. ale na zdjeciach od razu zauwazysz na tipsie ze jest polprzezroczysty, jakby co. fajnie kryją juz za pierwszą warstwą, ale czasem(nie zawsze) lubią sie rozlac na boki, ale też zalezy jaki kolor.
to takie moje spostrzezenia.:)

ilonkjapazurek
11-05-2012, 11:12
to co jest z tym białym- utwardza się czy nie?
I kolejne pytanko, bo rozumiem że wykonujecie stylizacje dla klientek tymi żelami.
Czy nadal jesteście zadowolone z produktów tej firmy - mając na uwadze że ten wątek jest od 2011?
Drugie pytanie jakich produktów używacie do stylizacji- tzn chcę zakupić żel żeby móc wykonać stylizacje dowolne i frenche)?
Jak sprawuje się kolorówka tej firmy?
Będę wdzięczna za odpowiedzi:)

UTWARDZA, ale tak ja wyzej trzeba uwazac z iloscia zreszta juz cienka wartwa kryje, aczkolwiek musisz pilnowac zarowek w lampie jesli masz z zuzyte zaden zel nie bedzie ci sie dobrze utwardzal, zwlaszcza te mocno napigmentowane

Askar
12-05-2012, 09:26
Dziewczyny, czy możecie się normalnie zalogować do sklepu Modeny? Ja od ponad tyg. próbuję i wyskakuje mi info, że nie potwierdziłam adresu e-mail. Problem w tym, że konto w sklepie mam od lipca 2010 i już setki razy tam kupowałam i na mojego niby "niepotwierdzonego" maila przesyłali mi sami wiadomości. Nie dotarła też do mnie żadna informacja, że trzeba ponownie potwierdzić maila (co raczej byłoby dziwne).
Pisałam już do nich, jak tylko zauważyłam problem ale mnie najwidoczniej olali.:/:

malaczarna525
12-05-2012, 12:38
Dzięki wielkie:D To w takim razie zamawiam ten gęsty i może mały mleczny na próbę... A jakie są te żele pink? On ma jakiś połysk różowy czy cały jest taki? I jeszcze jedno pytanko, widziałam, że dużo osób kupuje pojemniczki te po 5ml, przelewacie większe żele do nich czy nabieranie z dużego opakowania (15 albo 30) jest także w porządku?
I odnośnie ostatniej warstwy to lepiej dokupić Quick Finish czy sam nabłyszczacz będzie OK?:)

Tego przezroczystego różowego tez możesz uzyc jako budujący ale polecam do budowania szkieletu raczej gesty jednofazowy poniewaz przezroczyste zele maja lepsza przyczepnosc, pracuje na modenia juz rok i caly czas tak robie i pazurki sie trzymaja bardzo dobrze:) a frencha zawsze zalewam jednofazowka poniewaz jest jasniejszy od gesciocha i nie robia sie bable powietrza:)
Co do pojemnosci zelu ja zawsze kupuje 30:) ale mam 5g przezroczystego bo jest troche brokatu na dnie to tego uzywam jak robie pazurki z jakims brokatem zeby tamtego zelu nie brudzic:)

Quick finish jest dobry, ladnie nablyszcza, tylko jego trzeba umiec nalozyc, najlepiej cienką warstwe, bo jak dasz wiecej to on popeka.
ja osobiscie nie uzywam Quicka tylko albo top coat albo stop yellow<- jego zawsze do frencha bo na prawde wybiela ta koncoweczke:)

Mam nadzieje ze pomoglam:)

ilonkjapazurek
12-05-2012, 15:44
Dziewczyny, czy możecie się normalnie zalogować do sklepu Modeny? Ja od ponad tyg. próbuję i wyskakuje mi info, że nie potwierdziłam adresu e-mail. Problem w tym, że konto w sklepie mam od lipca 2010 i już setki razy tam kupowałam i na mojego niby "niepotwierdzonego" maila przesyłali mi sami wiadomości. Nie dotarła też do mnie żadna informacja, że trzeba ponownie potwierdzić maila (co raczej byłoby dziwne).
Pisałam już do nich, jak tylko zauważyłam problem ale mnie najwidoczniej olali.:/:

Może zamawiałas bez rejestracji od tak po prostu za każdym razem wpisując dane ?:>

Elizabeth76
12-05-2012, 16:35
Powiedzcie mi jaki jest ten top coat z modeny ?? . Mam w tej chwili z innej firmy ale jest zbyt gęsty nie mam prownania z innymi moze one sa wszystkie takie gęsciejsze i malujac nim po zdobieniu farbkami to mi je stroszke ściera ,moze po prostu nie nadaje sie do malowania po zdobieniach farbkami . Nie wiem czy to normalne czy to wina tego top coat :huh:

Askar
12-05-2012, 16:55
Może zamawiałas bez rejestracji od tak po prostu za każdym razem wpisując dane ?:>
No to, to na pewno odpada. :) Za każdym razem wchodząc na Modenę logowałam się (bo mam już parę rzeczy w koszyku, teraz chciałam sprawdzić co ciekawego się pojawiło i może dodać do koszyka-chciałam złożyć zamówienie) i było wszystko ok. Teraz logując się (używając tego samego loginu i hasła, nie zmieniałam nic) wyskakuje mi, że nie potwierdziłam maila.



Już nieaktualne. Zareagowali ma mojego maila i odpisali, że "już powinno być ok". Spróbowałam się teraz zalogować i faktycznie jest ok. :)

rudzielec
12-05-2012, 23:59
ela jestnormalny, ja nim maziam po farbkach i nic sie nie rozmazuje tylko cieniutką warstwe trzeba dac, nie jest gęsty.

ilonkjapazurek
13-05-2012, 00:08
jaka jest roznica miedzy top coat a finish z modeny ? haha :D *wstyd*

rudzielec
13-05-2012, 00:22
czekaj bo teraz ja sie zamotałam, wiec musze napisac ze moja poprzednia wypowiedz jest nie wazna, dlatego ze ja top coat nie uzywam:D pomyliły mi sie nazwy:D
tylko quick finisha:D
ilonka roznica jest taka, ze top coat jest jak lakier i nie trzeba go utwardzac a finish jest uv.

Elizabeth76
13-05-2012, 07:57
ja ten top coat uzywam do nabłyszczania ćwiczonek na szybko ,nie muszę lampy wtedy uzywać ;)

Zen.
16-05-2012, 19:45
Dziewczyny nie macie problemów z kolorowymi żelami? Ja ostatnio zauważyłam, że no nie kryją mi dobrze. Wczoraj orange pastel kładłam 3 warstwy, takie normalne warstwy a i tak miejscami były przeswity, przykryłam je już cyrkoniami.. Albo coś jest ze mną nie tak albo z tymi żelami, zawiodłam się ostatnio juz na gęstej jednofazówce, ale o tym pisałam wcześniej...

Zuuzaneczka
16-05-2012, 20:14
Ja właśnie otrzymałam paczkę od modeny z kolorowymi żelami i użyłam jako pierwszego Emerald Green. Jestem zaskoczona właśnie kryciem, bo kładłam cieniusio, a spokojnie jedna warstwa wystarczyła. Nie wiem jak inne kolory... Natomiast jednofazowy clear mnie wkurza - bąbluje jak cholera, aż mi wstyd kłaść przy klientce bo widać mnóstwo pęcherzyków... Tylko ten mi bąbluje, reszta nie :(

Zen.
16-05-2012, 20:15
moj emerald green też dobrze kryje. moze to zalezy od koloru, ale jestem zła bardzo :(

Blejsia
17-05-2012, 15:53
mnie te farbki bardzo szybko pousychały, nawet nie zdązyłam niektorych raz użyć :(

A próbowałaś dolac do nich troszke wody:):)powinno byc git:)

syrena16
17-05-2012, 15:57
...ja mam jeszcze dwa pytanka dla osób pracujących na żelu!
Który żel wybrać

żel uv jednofazowy przezroczysty gęsty
czy
żel budujący przezroczysty gęsty
?????????/


Oraz w jakim momencie używacie tego żelu fioletowego clear?

Zen.
17-05-2012, 15:57
próbowałam, niektore odratowałam ale niektore zrobiły się jak taki kauczuk.

Blejsia
17-05-2012, 16:08
I jak tam Blejsia zadowolona jesteś z zakupów?:D

sorki ze dopiero teraz ale mialam dłuuga przerwe mały ma juz 2 m-ce i czasami moge pokorzystać z neta ;) teraz czytam i przypominam sobie co i jak..
co do zakupów mega zadowolenie zaplacilam mało przesylka blyskawiczna oczywiscie dostałam chyba z 5 opakowan ozdobek gratis. Zeliki mega długo sie trzymaja nie zapowietrzaja kientki tez zadowolone.Jednak małe Bum.. kupiłam budujacy przezroczysty gesty i ..żółknie! juz po wyciaganiu z lampy byl delikatnie zoltawe;/.


A co do mojego powroty to dziewczyny pomozcie:(:( nie robilam kilka miesiecy paznokci kol ma wesele i poprosila mnie zebym jej zrobila:o po takiej przerwie przerazilo mnie to ale musze sie spiac i zrobic chce french z kamuflarzem zdobienie cyrkonie. Jakk w kladziecie covera??;(;(;(;(;(

pomóżcie

---------- Dodano o godzinie 16:07 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:05 ----------

ja mam jednofazówke i poprawiam post kupilam jednofazowke:).Szybciej sie robi ale mi zolknie;/

---------- Dodano o godzinie 16:08 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:07 ----------


próbowałam, niektore odratowałam ale niektore zrobiły się jak taki kauczuk.



Hm.. dziwne moze wiecej wody:D

Zen.
17-05-2012, 16:17
też nie działa ;p trudno następne farbkowe zakupy bedą juz porządne -> czyt. polycolor

Blejsia
17-05-2012, 16:24
ja teraz dopiero zaczne swoje nowe zakupki farbki kolorowe zele bo przez długa nieobecnosc jest echo:)

Gorzkajakmokka
17-05-2012, 17:45
Dziewczyny, pisałam w temacie do zatapiania cyrkonii, ale stwierdziłam, że i tu zapytam. Przerzuciłam się na modenę. Primer, jednofazówka, klej... I od tego czasu mam problem z przyklejaniem cyrkonii. Nie wiem co jest grane. Buduje paznokcia, obrabiam i chcę nakleić cyrkonie a one ślizgają sie jak po zjeżdżalni. Pomyślałam, że to wina kleju- chociaż zdziwiło mnie to bo dziewczyna pisała po tygodniu, że była na samoobronie i paznokcie mają się super. Więc gdyby to była wina kleju to by odpadły- przyklejam nimi też tipsa. Zresztą przy takiej mocy to by zapewne odpadały już przy łagodzeniu progu. Dodatkowo zrozpaczona sięgnęłam po kropelkę- klej to klej. Zakleiłam wszystko, ale pod cyrkoniami nie chciało zastygnąć. Nigdy tego nie spotkałam. Więc nie wiem gdzie szukać problemu i przyczyny.

rudzielec
17-05-2012, 19:51
...ja mam jeszcze dwa pytanka dla osób pracujących na żelu!
Który żel wybrać

żel uv jednofazowy przezroczysty gęsty
czy
żel budujący przezroczysty gęsty
?????????/


Oraz w jakim momencie używacie tego żelu fioletowego clear?



zdecydowanie zel budujacy gesty, bo jednofazowki sa zo;ltawe jak niekore dziewczyny pisały. ja uzywam fioletowego na frencza tak jak budującego. zazwyczaj go uzywam jak robie bialego fr.

Zen.
17-05-2012, 19:54
Blejsia napisała, że jej budujacy gęsty też żółknie. a chciałam go kupić ;/

syrena16
17-05-2012, 20:54
...jak się przed tym uchronić?
rozumiem że żółknie od promieni uv? więc co fiolet na wierzch? Co robicie żeby uchronić pazura przed tym?

---------- Dodano o godzinie 19:54 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:51 ----------

Gorzka a spróbuj wtopić cyrkonie w wierzchnią nabłyszczająca warstwe? Oczywiście kładziesz ja na mokro a dopiero utwardzasz w lampie

Gorzkajakmokka
17-05-2012, 21:09
Tak ostatecznie zrobiłam, ale zastanawiam się ile się potrzymają na tej zasadzie.

rudzielec
17-05-2012, 22:00
Blejsia napisała, że jej budujacy gęsty też żółknie. a chciałam go kupić ;/

zen no nie wiem sama, mi nigdy nic nie bylo zolte, naprawde. jednofazowka moze jeszcze, ale budujacy jest naprawde czysty.

malinowa
18-05-2012, 15:47
przecież Blejsia napisała, że to jednak jest jednofazowy ten co żółknie a nie budujący

Blejsia
18-05-2012, 15:51
zen no nie wiem sama, mi nigdy nic nie bylo zolte, naprawde. jednofazowka moze jeszcze, ale budujacy jest naprawde czysty.

Może Ci sie udało ja kladlam dziewczynom i sobie i za kazdym razem zółkły;/. fakt jest dobey bo sie trzyma ale ta zółc;/

---------- Dodano o godzinie 15:51 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:50 ----------

tak tak jednofazówka:)

Zen.
18-05-2012, 21:02
aaa to mnie się pokiełbasiło ;p

Gorzkajakmokka
19-05-2012, 00:07
O kurcze. Serio żółknie? Ja nie próbowałam na sobie więc nie wiedziałam nawet że może tak być. Macie na to jakieś sposoby- poza zmienieniem marki jednofazówki? :D

syrena16
19-05-2012, 01:00
... no wlaśnie dziś rozmawiałyśmy o tym rano.
Czy pokrycie warstwą fiolet clear lub yellow out -zmieni tez stan rzeczy według Was?

agaretka
19-05-2012, 11:36
Dziewczynki ale Wam żółknie zwykłą jednofazówka czy ta gęsta? Ja mam pazurki zrobione ponad tydzień zwykłą i nic się nie dzieje.

Gorzkajakmokka
19-05-2012, 13:04
Dziewczyny ostatnio gdzieś- na jakimś filmiku słyszałam, ze dziewczyna wsadza pazurki z primerem pod lampę. Z ciekawości zerknęłam na stronę modeny czy mają opis jak dokładnie stosować primer- ale nie ma.
Zawsze nakładałam primer i bez lampy, po wyschnięciu na to jednofazówka. Teraz zgłupiałam.
Tak samo dumam czy nie wziąć primera kwasowego z modeny. Jest lepszy od tego bezkwasowego? Zawsze kupowałam ten drugi...

Poza tym właśnie przymierzam się do zakupów na modenie i dumam nad quick finish'em. Czy ktoś ma porównanie z tym z nail design? Bo nie wiem, który wybrać :cry:.
Tak samo znowu chcę kliknąć jednofazowy i teraz już nie wiem który to żółknie - ja kupowałam dokładnie ten-
Żel Jednofazowy średnio-gęsty, przezroczysty 30g.

agaretka
19-05-2012, 13:36
Wcześniej czytałam ,że żółknie jednofazowy ale gęsty. Ja mam zwykłą jednofazówkę i super mi się na niej pracuje.
Jeśli chodzi o primer to pewnie wkładała do lamy żeby szybciej wyparował. Ja jak użyje primera to pazurki przykładam do pochłaniacza pyłu i wiaterek szybciej wysusza pazurki hehe. Polecam primer kwasowy, nakładam nawet 2 razy i wszystko ładnie się trzyma.

Gorzkajakmokka
19-05-2012, 13:41
Przepraszam, ze was tak zamęczam pytaniami, ale zawsze pracowałam na SF i teraz przy nowej firmie głupieję :)

Tak samo zastanawiam się czy cleanery się różnią. Używacie tego z modeny?
I czy liquidy oraz akryle ( do kwiatków) polecacie?
Matko chyba zostanę pogoniona miotłą zaraz :skacze:

Blejsia
19-05-2012, 17:54
Dziewczyny ostatnio gdzieś- na jakimś filmiku słyszałam, ze dziewczyna wsadza pazurki z primerem pod lampę. Z ciekawości zerknęłam na stronę modeny czy mają opis jak dokładnie stosować primer- ale nie ma.
Zawsze nakładałam primer i bez lampy, po wyschnięciu na to jednofazówka. Teraz zgłupiałam.
Tak samo dumam czy nie wziąć primera kwasowego z modeny. Jest lepszy od tego bezkwasowego? Zawsze kupowałam ten drugi...

Poza tym właśnie przymierzam się do zakupów na modenie i dumam nad quick finish'em. Czy ktoś ma porównanie z tym z nail design? Bo nie wiem, który wybrać :cry:.
Tak samo znowu chcę kliknąć jednofazowy i teraz już nie wiem który to żółknie - ja kupowałam dokładnie ten-
Żel Jednofazowy średnio-gęsty, przezroczysty 30g.



spokojnie ja tez duzo pytałam jak przechodziłam na modene:) i fakt primer z modeny bynajmniej dla mnie dlugo schnie i tez wsadzam w lampe;)aby szybciej wyparował

---------- Dodano o godzinie 16:30 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:28 ----------

tak po za tematem ilonkjapazurek byłam u Cb na stronie:) pazurki piekne:)

---------- Dodano o godzinie 17:50 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:30 ----------

Nie dawało mi to spokoju i sprawdziłam.. Tak jest to jednofazówka gesta- odcien zielonkawy-zółtawy:)

---------- Dodano o godzinie 17:54 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:50 ----------

Dziewczyny a tak a'propos zerkajac zauwazylam ze mam koncówke :| a wiec czas zakupów juz tej zołtej jednofazowki nie chcem;/ czym go zastapic??miała któras z was moze te cudo?
modena - Żel UV JEDNOFAZOWY GĘSTY VIOLET UV 30g (2294270149) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=2294270149&ars_source=ars&ars_socket_id=5&ars_rule_id=72) i jak? pomocy:(

Gorzkajakmokka
19-05-2012, 19:59
Też właśnie dumam nad tym fioletowym. Ciekawi mi czy ten fiolet jest w jakims stopniu widoczny? I czy używa się go tak samo jak każdego żelu jednofazowego?

agaretka
19-05-2012, 20:06
Ja się wypowiem o żelu violet ale innej firmy. Niby nie było widać odcienia fioletu na pazurku ale jakoś tłumił kolory. Teraz mam jednofazówkę zwykłą z modeny i jestem zadowolona.

rudzielec
19-05-2012, 20:31
dziewczyny ten żółtawy to jest tylko JEDNOFAZOWY GĘSTY. wszystkie inne są okej.

laurencja
19-05-2012, 21:40
a ja sobie wlasnie tą jednofazówke żołtą używam do budowania szkieletu bo jest gestszy a budującym zalewam pazurka i jest wszystko ladnie peknie:)

hersa
20-05-2012, 11:20
Gorzkajakmokka (http://forum.wzorki.info/members/16479-gorzkajakmokka.html)- dziewczyny polecają bardzo quick finisha, ja też go mam i poza tym że pędzelek mi się troszkę zepsuł po kilku razach to jest bardzo dobry, nie zapowietrza się nawet jak wyjedziesz na naturalka, nie zostawia placków jak dasz za mało, nie robią się grudki jak dasz za dużo i ładnie, długo błyszczy. Kiedyś koleżance robiłam szybkie uzupełnienie po 3 tygodniach samym nabłyszczaczem i chodziła kolejne 3 tygodnie bez żadnych zapowietrzeń :)
Co do reszty to się nie wypowiem bo ja silcare basic albo no name używam.

Blejsia
20-05-2012, 18:11
a ja sobie wlasnie tą jednofazówke żołtą używam do budowania szkieletu bo jest gestszy a budującym zalewam pazurka i jest wszystko ladnie peknie:)

Laurencja a co z frenchem?? bo ja jak kladlam na frencha to też żółte i brzydkie wychodziły;/ a z ozdobami to przytłaczał je;/

laurencja
20-05-2012, 20:16
Laurencja a co z frenchem?? bo ja jak kladlam na frencha to też żółte i brzydkie wychodziły;/ a z ozdobami to przytłaczał je;/


dlatego ja nim buduje tylko szkielet nie nakladam go juz na frencha....tz.robie tak:
szkielecik z jednofazówki czyli tego żółtawego (bo jest gęstszy niż budujący)
kamuflazyk i frenchyk
i zalewam budującym gestym a on juz jest czysciutki:)

Domi7
21-05-2012, 18:22
Dziewczyny, ja używam czasem tego violet i jest ok! French wygląda jak przykryty czystym bezbarwnym żelem( ale nie rozjaśnia jakoś dodatkowo:D)
A ta jednofazówka gęsta też mi zółknie i to potwornie!:sciana:
Natomiast klej zmienili jakiś czas temu i teraz jest do........... kitu!

Blejsia
21-05-2012, 18:45
Laurencja a nie wychodzą Ci za geube? ja to frencha klade na pierwsza warstwe i buduje coverka nie uzywan chwilowo zamierzam zacząć:).A jak kładziesz covera?modelujesz jajko czy na calego ?

natalia268
21-05-2012, 19:03
Blejsia... pochodź po forum i poczytaj kazdy temacik a nie teraz zadałaś milion pytań, gdzie na kazde znajdziesz odpowiedzi w innych tematach ;)

to jest temat Modeny i pytania tylko w sprawach Modeny

Blejsia
21-05-2012, 20:03
Blejsia... pochodź po forum i poczytaj kazdy temacik a nie teraz zadałaś milion pytań, gdzie na kazde znajdziesz odpowiedzi w innych tematach ;)

to jest temat Modeny i pytania tylko w sprawach Modeny

Chodziłam;p i pytałam tak to własnie pytanie dot.modeny :D :D bo jak dla mnie cover z modeny jest za rzadki i musze go nakladac kilka razy o jajku nie ma mowy bo jest za rzadki albo ja wprawy nie mam:(

sztynka
21-05-2012, 20:26
To cover na 2h do lodówki i będzie gites :D
Dziewczyny jak z jakością kapturków ściernych w Modenie?

rudzielec
21-05-2012, 20:40
blejsia - moze sprobuj robic tak jak ja, najpierw biała końcówka french a potem dopiero dopełnij coverem. o wiele łatwiej mi sie wydaje:)

laurencja
21-05-2012, 22:47
Laurencja a nie wychodzą Ci za geube? ja to frencha klade na pierwsza warstwe i buduje coverka nie uzywan chwilowo zamierzam zacząć:).A jak kładziesz covera?modelujesz jajko czy na calego

?

nie nic nie wychodzi grube coverek daje cieniutko i modeluje jajko...potem jak pisalam wczesniej zalewam budującym gęstym i jest czyściutki bielutki frenchyk...wczesniej testowalam jednofazowy ale faktycznie przytłumil biel frencha zółtym odcieniem dlatego jako szkielecik spisuje sie swietnie ^_^

stefcia92
22-05-2012, 08:12
ja np. cover maczam delikatnie w proszku akrylowym :) jest super nic sie nie rozlewa, ładnie kryje i do tego pazurki są mocniejsze :)

Blejsia
22-05-2012, 09:51
Rudzielec chyba tak spróbuje a z ta lodóweczka tez nie glupi pomysl:D a z tym mieszaniem to bym sie chyba bała zaryzykowac;/. Co do tego wsadzania do lodówki moge kazdy wsadzic? zeby nie byl taki lejacy?

A któras z was ma moze Budujący Milky Pink ?ciekawi mnie odcien czy jest kryjacy lekko słabo?ma któras moze pazurki nim wykonane?:D:Dpokaze?:)i moze to glupie ale musze zapytac bo z mlecznymi nie mialam doczynienia jak go nakladacie?:)

rudzielec
22-05-2012, 22:19
tak, mozesz wszystkie w lodowce trzymac, ja mialam wszystkie to geściochy aż miło;)

gonia1203
25-05-2012, 19:46
Witam chciałabym zrobić zakupy w modenie i mam dylemat który żel kupić zeby był podobny przynajmniej do Pink Blush z I-nails. dla tych które nie miały styczności z pink blushem podaje przykład:

stefcia92
28-05-2012, 10:04
gonia1203- może ten bedzie podobny Żel UV Jednofazowy Violet 15g (http://modenanails.pl/pl/p/Zel-UV-Jednofazowy-Violet-15g/1171)
http://modenanails.pl/environment/cache/images/200_200_productGfx_b082f58f4a5ecf18e4ff20f3a4f720a d.jpg (http://modenanails.pl/pl/p/Zel-UV-Jednofazowy-Violet-15g/1171)

używa któraś primera z modeny kwasowego dobry jest ?

i jeszcze 1 pytanie czy używa któraś http://modenanails.pl/pl/p/CLEANER-EXTRA-CLEAN-1000ML/1293
widzę że coś nowego :) - wiec czekam na opinie.

Askar
28-05-2012, 13:17
Gonia, ten Pink Blush, to coverek? Bo Modena ma fajny różowy mleczny żel ale nie jest on coverem, nadaje on tylko taki mleczny odcień. Żel Jednofazowy FRENCH PINK 15g Hurtownia Produktów Do Stylizacji Paznokci (http://modenanails.pl/pl/p/Zel-Jednofazowy-FRENCH-PINK-15g/36)

Stefcia ja nie używam nic z tego o co zapytałaś.

Askar
28-05-2012, 18:22
Myślę, że ten mleczny Modeny da bardzo podobny efekt do Blusha. Na stronce Modeny French Pink wygląda na cukierkowy wręcz róż, ale po nałożeniu na pazurka rozjaśnia go właśnie troszeczkę i wygląda tak jak na tym zdjęciu, które wstawiłaś kilka postów wyżej :)

syrena16
28-05-2012, 18:38
Ja mam w domku
Żel jednofazowy french pink i Żel UV Budujący Pink
Może zdjęcia coś Wam przybliżą

Gorzkajakmokka
28-05-2012, 21:15
Możecie pomóc mi w wyborze?
modena - KOPYTKO, RADEŁKO ZE STALI NIERDZEWNEJ NR3 (2352240333) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/modena-kopytko-radelko-ze-stali-nierdzewnej-nr3-i2352240333.html)
modena - KOPYTKO, RADEŁKO ZE STALI NIERDZEWNEJ NR1 (2352240304) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/modena-kopytko-radelko-ze-stali-nierdzewnej-nr1-i2352240304.html)
Jakie funkcje mają te drugie końcówki? Tzn w jednym jest skrobak a w drugim nic nie ma a to zdjęcie takie liche :(

karchola
28-05-2012, 22:50
Nr3 zdaje się, że ma z obu stron podobne zakończenie tylko różnych rozmiarów. Nr1 z jednej strony jest ostro zakończone więc prawdopodobnie wycina się nim delikatnie skórki. Ja mam z innej firmy ale o dwóch końcówkach tego samego modelu ale rożnej wielkości dzięki czemu sprawnie odsuwa się skórki zarówno z kciuków jak i z małych placów :) Osobiście skłaniałabym się bardziej ku kopytku NR3

Elizabeth76
29-05-2012, 07:08
Gorzkajakmokka ja wybrałabym z drugiego linka :)

syrena16
29-05-2012, 07:48
Potwierdzam że jednofazowy gęsty jest żółty :( trudno się mówi
pójdzie pod spód

A czy ten też jest żółty?

Żel Clear, Jednofazowy Przezroczysty 50g Hurtownia Produktów Do Stylizacji Paznokci (http://www.modenanails.pl/pl/p/Zel-Clear-Jednofazowy-Przezroczysty-50g/1071)
Poradźcie bo planuję następne zakupy

Zen.
29-05-2012, 09:48
ten jest normalny

przytulanka86
29-05-2012, 12:01
Gorzkajakmokka obie końcówki kopytka służą do odsuwania skórek ale zgadzam się zElizabeth że lepsze to z linka nr 2 :) Ta końcówka mniejsza jakby skośna jest dość ostra i fajnie usuwa skórki no ale jak dla mnie najlepiej sprawdza się frezarka ;)

---------- Dodano o godzinie 12:01 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:41 ----------

Dziewczyny ja też czekam na paczuszkę z Modeny zrobiłam zamówienie głównie z powodu coverka (róż) mam nadzieję że się nie zawiodę bo cały czas używałam z PB bo jest dla mnie najlepszy jak na razie super kryje i dość gęsty :) zamówiłam też na próbę lakier do stempelków czarny mat (oby się nadał) oprócz tego mnóstwo cyrkoni SV, pędzelki i QF a to wszystko dzięki Waszym opiniom :)

magdabecmer
29-05-2012, 12:55
Witam mam pytanie odnosnie zelu jednofazowego.Do tej pory pracowalam glownie na zelach z PB ale czytajac wasze opinie skusilam sie na zele z modeny . Dzisiaj mialam dwie klientki do poprawki poniewaz zel w paru miejscach odprysl im.Twierdza ze delikatnie uderzyly paznokciem i stad te odpryski.Czy mialyscie moze podobne przypadki pracujac na zelach modeny czy to moze ja zrobilam cos nie tak? Do tej pory nigdy mi sie nic takiego nie przydazylo a zele z PB trzymaly jak beton.

Blejsia
29-05-2012, 16:40
Ja mam w domku
Żel jednofazowy french pink i Żel UV Budujący Pink
Może zdjęcia coś Wam przybliżą

dziekuje bardzo a jak je kladziesz??

Bogusia1984
30-05-2012, 11:14
Jestem bardzo niemile zaskoczona poziomem obslugi tych panstwa...............Pan podnosi glos przez telefon i pokazuje niezle nerwy wmawiajac smieszne rzeczy.......:wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow::w ow::wow::wow::wow::wow::wow:

Gorzkajakmokka
30-05-2012, 12:28
A ja własnie miałam pisać że jestem zadowolona obsługą. Wczoraj zapłaciłam, wczoraj paczka wysłana. Dzisiaj napisałam maila z zapytaniem, chwilę później miałam odpowiedź :ok:

Askar
30-05-2012, 17:20
Mnie się jeszcze nigdy nie zdarzyło dzwonić do Modeny, ale mailowa obsługa naprawdę niezła.

syrena16
30-05-2012, 18:05
Jeszcze nie zdążyłam się nimi pobawić bo sama wziełam 5 mililitrówki żeby dobrać dla mnie najlepszy kolor
Ostatnio zamówiłam dość sporo rzeczy z Modeny i jedno muszę powiedzieć- pełny profesjonalizm w obsłudze.
Przyjęto zamówienie ode mnie przez maila bo miałam kłopot ze stronką.
Status zamówienia wysyłany regularnie był do mnie na maila. Gorące przeprosiny ze strony firmy i mnóstwo gratisów.
Jeśli koniecznie miałabym sie przyczepić to tylko do tego że żel jednofazowy gęsty jest lekko żółtawy, ale ponieważ wiedziałam o tym o od Was to było moje ryzyko a i tak dopiero uczę się techniki żelowej więc na pewno mam na czym ćwiczyć.
Nie jest to dla mnie problem.
Poza tym wierzę że po tym jak firma reagowała w mojej sprawie można spokojnie się z nią porozumieć mailowo.


Pozdrawiam
Gosia

rudzielec
30-05-2012, 22:40
jak dla mnie obsluga naprawde świetna. szybkia odpowiedź na maila, miły kontakt, konkretne odpowiedzi na pytania. żadnych nie mam do nich zastrzeżeń. :)

Zen.
30-05-2012, 23:05
ja również bez zastrzeżen, zmiana formy płatności po zrobieniu zakupów bezproblemowo

Bogusia1984
31-05-2012, 00:48
Tez nie mialam zadnych problemow wczesniej tylko powstaly teraz bo nie otrzymalam maila o kwocie doplaty i zadzwonilam z zapytaniem ile mam doplacic i Pan bardzo wkurzony z podniesionym glosem powiedzial, ze wmawiam mu bzdury bo mail zostal wyslany..............jaki moj w tym interes aby klamac? Nigdy nie smialabym krzyczc na klienta w ten sposob........To byla bardzo nieprzyjemna sytuacja............

Kamis
31-05-2012, 07:40
Każdemu może się zdazyc gorszy dzien, oczywiście to nie jest usprawiedliwienie ;)

Tapnięte z Htc

stefcia92
31-05-2012, 08:34
przyznam że nigdy nie kontaktowałam sie z firmą telefonicznie , ale e-mailowo zawsze bylam obsłużona, odpowiadają na każde pytanie, problem, jak dla mnie pełen profesjonalizm szybka wysyłka,dużo gratisów .

przytulanka86
01-06-2012, 13:56
No tak zgadzam sie tel. wszystko ok sama ostatnio musiałam skorzystać bo zamawiałam u nich na Allegro i dzięki waszym opiniom chciałam zrezygnować z wet glaze i poszło ok :)

Blejsia
01-06-2012, 14:05
czy któraś pomoże i powie jak kładzie te mleczne:( bo chcem zamówic ale sie waham :(

przytulanka86
01-06-2012, 14:24
Dziewczyny pracuję na PB no ale też się skusiłam i zamówiłam cover z Modeny ten różowy jak myślicie czy muszę mieć primer z modeny bo ten z PB trzyma super nawet żele z ND któraś eksperymentowała ??

syrena16
01-06-2012, 16:04
a dziewczyny czy przy modenie stosujecie tylko bonder czy takżę i primer?
Jeśli tak to czy kwasowy czy bez kwasowy:)?

Zuuzaneczka
01-06-2012, 16:18
a dziewczyny czy przy modenie stosujecie tylko bonder czy takżę i primer?
Jeśli tak to czy kwasowy czy bez kwasowy:)?
Ja daję primer kwasowy + bonder i trzyma się jak ta lala :ok:

Askar
01-06-2012, 16:58
czy któraś pomoże i powie jak kładzie te mleczne:( bo chcem zamówic ale sie waham :(
ja kładę różnie, w zależności czy chcę otrzymać słabszy, czy mocniejszy efekt.
1: nakładam jako ostatnią warstwę na zbudowanego pazura- efekt bardzo delikatny;
2: buduję nim pazurka- efekt mocno "wybielający"

syrena16
03-06-2012, 15:30
... dziewczyny jak Wam się sprawują hybrydy Modeny. Ja kupiłam pomarańczową i oprócz tego że krycie kiepskie to rozpływała mi się w zawrotnym tempie:)
Może macie jakieś sugestie?

rudzielec
03-06-2012, 16:11
ja mam hybrydki z modeny i mialam na sobie tylko jedna, niestety moje paznokcie byly cieniutkie jak papier i wyginaly sie na wszystkie strony wiec dlugo nie przetrwały. tez mam pomarancz kolor fajowy, ale trzeba ze 3 cienkie warstewki polozyc zeby nie bylo przeswitów. ogolnie polecam je tylko dla tych pan, ktore maja swoje paznokcie mocne i nie wyginające, bo siłą rzeczy odpryskują:(

czarna180681
04-06-2012, 19:12
Witam.Dziewczyny wlasnie przyszla do mnie przesylka z Modeny z m.in. zelem extreme white 30g,ale po otwarciu okazalo sie ze jest go tyle. Wyglada jakbym juz sporo go uzyla. Czy to normalne? Bo jesli tak to oznacza ze ta firma strasznie leci w kulki.

http://img407.imageshack.us/img407/7081/img2542t.jpg (http://img407.imageshack.us/img407/7081/img2542t.jpg)


A tutaj mam probke coverka z PB i probke z Modeny,dla porownania,jak dla mnie roznica jest bardzo nieznaczna-a jesli chodzi o ich cene-ogromna.

http://img836.imageshack.us/img836/9886/97539807.jpg (http://img836.imageshack.us/img836/9886/97539807.jpg)
;(

Askar
04-06-2012, 20:56
Czarna,ja kiedyś pisałam z podobnym problemem do Modeny. Chodziło mianowicie o ilość cleara i covera, i Pani mi wytłumaczyła, że kupujemy gramy a nie ml. i trzeba pamiętać, że każdy kolorowy żelik jest nieco cięższy od bezbarwnego, dlatego w poj. może być go mniej. Jeśli kupowałybyśmy na pojemność a nie na wagę, to wiadomo, że różnicy w ilości w tym przypadku nie powinno być.

czarna180681
04-06-2012, 21:22
No i wszystko jasne.Dzieki za odpowiedz. Uspokoilas mnie. :)

Blejsia
05-06-2012, 19:19
a dziewczyny czy przy modenie stosujecie tylko bonder czy takżę i primer?
Jeśli tak to czy kwasowy czy bez kwasowy:)?

ja mam i bonder i primer kwasowy długo sie utlenia wysuszam go w lampie;).Kiedyś zrobiłam sobie na próbe pazurki bez bondera polozylam cover i niestety zapowietrzył sie i to bardzo brzydko:).Po nałożeniu bondera i primera była talala :):)

Zen.
05-06-2012, 19:22
a na jak długo dajecie łapki z primerem do lampy?

Blejsia
05-06-2012, 19:23
ZEN na oko;)

Zen.
05-06-2012, 19:35
jak na oko to spoko koko :skacze::tany2::mml::tany:

czarna180681
05-06-2012, 20:36
Primer do lampy????:wow:

---------- Dodano o godzinie 20:36 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:35 ----------

Bonder owszem,ale sie zdziwilam teraz. :)

malutkaistotkaa
05-06-2012, 23:42
a ja mam male pytanie mam zamiar kupic sobie bonder
i czy pod to kladzie sie primer mozna nie mozna?? jak to jest??:)

karchola
06-06-2012, 01:05
Ale to do tej lampy z wiatrakiem do lakieru? :D albo nie rozumiem tej przemiany fizycznej...

malutkaistotkaa (http://forum.wzorki.info/members/3029-malutkaistotkaa.html) z reguły na bonderze producent umieszcza informację, że taki żel nie wymaga zastosowania primera co nie oznacza, że nie można go użyć i jednak dużo osób dmucha na zimne używając obu rzeczy dzięki czemu paznokcie trzymają jak beton ;)

Blejsia (http://forum.wzorki.info/members/14525-blejsia.html) ja tam nigdy nie kładę covera bezpośrednio na bonder tylko na cieniusieńką warstwę cleara... no ale może mam takie upodobania po systemie jednofazowym.

syrena16 (http://forum.wzorki.info/members/6902-syrena16.html) niby oba są pod żel i bezkwas jest łagodniejszy ale jednak różnica jest i moim zdaniem lepiej zastosować kwas - no i lepiej widać czy już można przejść dalej bo widać, że odparował :)

codzienne
06-06-2012, 01:25
Dziewczyny nie wiem już co robić. Strasznie mi powietrze podchodzi w tej jednofazówce modeny. Używałam SF i z nim nie miałam takich problemów. A tu aż wstyd takie bąble. Macie jakieś sposoby/rady?

ilonkjapazurek
06-06-2012, 10:52
Nigdy nie uzywalam zeli SF. Ale moze sproboj zrobic jak dziewczyny piszą wyzej, hmm przyznam ze u mnie bonder lezy w kącie.. :/

KATITA
06-06-2012, 13:47
Dziewczyny mam ogromny problem a moze ktos z modeny to zobaczy i zareaguje bo zamowilam zarowki do lampy,wydawalo mi sie ze beda ok,wedlug opisu,bo moja lampa mruga jak sie ja zapala (bo napewno nie jest to lcd ani nic takiego) no ale widocznie sie pomylilam,napisalam maila czy moge je zwrocic-zareklamowac,odpisali ze tak,zebym im to odeslala i do koperty wlozyla 5 zl (pewnie na zwrot) ze nie wspomne ze za przesylke z koperta zaplacilam 8 zl a efekt taki ze czekam juz miesiac i nic i na domiar zlego nie moge sie zalogowac,nie maja mojego maila w bazie danych czy cos takiego :0 szok!!!

Jestem sporadycznym kupujacym i dawno juz nie robie pazurkow no i czekam na moje zarowki,choc 3,bo 1 zamowilam wczesniej i nie wiedzac ze nie dziala wywalilam opakowanie, ale reszta????

Chyba chca o mnie zapomniec :(
Dzwonic????

Paulka
06-06-2012, 13:57
oczywiscie ze dzwon!! rzeba sie upominac o swoje!! nie jestem w temacie ale ja bym zadzwonila:)

Nysza
06-06-2012, 14:20
pewnie że dzwonić
nie ma co się czaić ..
może to tylko przykry zbieg okoliczności
a może rzeczywiście ktoś liczy na Twój brak asertywności ....

dzwoń i życzę pozytywnego zakończenia sprawy :)

codzienne
06-06-2012, 14:48
Dziewczyny, poradzicie coś z tymi zapowietrzeniami? Robią się szczególnie przy budowaniu krzywej. Może ja coś źle robię?

Nysza
06-06-2012, 15:00
Primer do lampy????:wow:

---------- Dodano o godzinie 20:36 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:35 ----------

Bonder owszem,ale sie zdziwilam teraz. :)

przy primerze chodzi o to aby po prostu szybciej odparował
dlatego jeśli kobietka ma zimne dłonie
lub w pomieszczeniu jest zimno,
to dla szybszego i pełnego odparowania primera
wsadza się łapki do lampy

codzienne a jak robisz ?? zdaje się, że ten problem był już wcześniej poruszany - zerknij

Zen.
06-06-2012, 15:25
mnie też nie było w bazie danych, chodzi o to że wprowadzili nową i trzeba po prostu od nowa się zarejestrować.

KATITA
06-06-2012, 16:00
no tak ale nie beda wtedy mieli mojej historii zakupow

Zen.
06-06-2012, 16:09
a po co Ci ta historia zakupów?

Blejsia
06-06-2012, 16:11
Primer do lampy????:wow:

---------- Dodano o godzinie 20:36 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:35 ----------

Bonder owszem,ale sie zdziwilam teraz. :)



temat był poruszany wczesniej;) trzeba przestudiować historie:):) bo inaczej bedziemy w kolko zadawać i odpowiadać na te same pytanka:)

Zuuzaneczka
06-06-2012, 16:11
Dziewczyny mam ogromny problem a moze ktos z modeny to zobaczy i zareaguje bo zamowilam zarowki do lampy,wydawalo mi sie ze beda ok,wedlug opisu,bo moja lampa mruga jak sie ja zapala (bo napewno nie jest to lcd ani nic takiego) no ale widocznie sie pomylilam,napisalam maila czy moge je zwrocic-zareklamowac,odpisali ze tak,zebym im to odeslala i do koperty wlozyla 5 zl (pewnie na zwrot) ze nie wspomne ze za przesylke z koperta zaplacilam 8 zl a efekt taki ze czekam juz miesiac i nic i na domiar zlego nie moge sie zalogowac,nie maja mojego maila w bazie danych czy cos takiego :0 szok!!!

Jestem sporadycznym kupujacym i dawno juz nie robie pazurkow no i czekam na moje zarowki,choc 3,bo 1 zamowilam wczesniej i nie wiedzac ze nie dziala wywalilam opakowanie, ale reszta????

Chyba chca o mnie zapomniec :(
Dzwonic????

Jestem zaskoczona, bo ja też kiedyś zamówiłam złe żarówki i do nich dzwoniłam, kazali normalnie odesłać, po kilku dniach mialam zwrot na koncie! :huh: Koniecznie dzwoń, może zapomnieli o Tobie!

Blejsia
06-06-2012, 16:14
a ja mam male pytanie mam zamiar kupic sobie bonder
i czy pod to kladzie sie primer mozna nie mozna?? jak to jest??:)


szczerze to pracowałam na ibd terazna modenie i zawsze stosuje primer i bonderek:) . pracujac na activ nie stosowalam bondera bo nie było tylko primer:)

ilonkjapazurek
06-06-2012, 17:04
Dziewczyny, poradzicie coś z tymi zapowietrzeniami? Robią się szczególnie przy budowaniu krzywej. Może ja coś źle robię?

chodzi ci o te babelki powietrza?? moze sproboj nakladac ciensze warstwy i tak nie memłaj w tym zelu tylko nabieraj takim stylem łopatkowatym ten żel.

czarna180681
06-06-2012, 19:29
Tez mialam ten sam problem,teraz nakladam zel w taki sposob ze nakladam tak jak napisala kolezanka powyzej i rozprowadzam go na boki w taki sposob aby zel nie stracil kontaktu z pedzelkiem. Hm. Nie wiem czy dobrze wyjasnilam..

Askar
06-06-2012, 19:42
Ja kiedyś używałam SF, przerzuciłam się na Modenę i nie miałam podobnego problemu. Napisz jak robisz dokładnie krok po kroku

codzienne
08-06-2012, 13:24
Całe paznokcie?
Odsuwam skórki, matowię, naklejam tips, wyrównuję. Primer na sam paznokieć, czasami i bonder. Na to jednofazówka, cover, french, i nakładam warstwę jednofazówki potem na to kulkę żelu i rozprowadzam ją na paznokciu, właściwie nigdy nie myślałam o tym aby robić to w jakiś określony sposób- tzn nie odrywając pędzelka, czy robiąc typowe ruchy (?), później albo kształtuję pilnikiem, albo muszę jeszcze jedną warstwę.

Askar
08-06-2012, 16:07
Zależało mi na tym by zobaczyć, czy pod cover dajesz jakiś podkład ;) widzę, że tak, więc nie mam pojęcia, czemu Modena Ci się nie trzyma... :/: Ja z Modeną nie miałam podobnych problemów...

Blejsia
08-06-2012, 18:17
ja pisalam wczesniej mi sie zapowietrzaly strasznie jak nie uzylam bondera:)

rudzielec
08-06-2012, 20:21
ja wam powiem, im wiecej covera przy skórkach tym wieksze zapowietrzenia, on jest bardzo napigmentiwany, wiec trzeba z nim uważać. najwiecej po srodku i jak najbardziej wycieniowac w strone macieży, zeby przy skorkach nie bylo nawalone.

Askar
08-06-2012, 20:24
Ja także cover nakładam najpierw na środku, dopiero potem delikatnie rozciągam w stronę skórek. Może rzeczywiście ,jak pisze Rudzielec, jest to wina tego covera...

codzienne
08-06-2012, 23:31
To swoją drogą, dziękuję za rady. Jednak chodziło mi teraz o takie bąbelki powietrza ( chyba źle to określiłam). Takie które są widoczne przy nakładaniu. Oraz już po zastygnięciu żelu. I mam ich masę przy tej nieszczęsnej krzywej C, kiedy robię tę kulkę. Strasznie to wygląda a ja nawet nie mam pomysłu jak z tym walczyć ;(;(;(
Podejrzewam, że temat się przewijał, ale jeszcze nie miałam na tyle czasu aby dokończyć lekturę wątku.

karchola
09-06-2012, 00:16
Takie bąbelki to jak za bardzo paćkasz w żelu zamiast zgarniać na pędzelek z powierzchni. Podczas samego budowania mogą powstawać gdy pędzelek gubi kontakt z żelem. Pojedyncze można delikatnie przeciągnąć do końca paznokcia. Jeżeli są one na paznokciu widoczne zanim włożysz łapki do lampki to nie znikną ;) Jeżeli budujesz pazurka jednofazówką to polecam się przerzucić na budujący wydaje mnie się, że jemu ciężej tego powietrza "na wpuszczać"

rudzielec
09-06-2012, 09:13
tez walczylam z tymi bąblami, najbezpieczniej jest brac zel w mniejszych ilosciach i ewentualnie dokladac po trochu. ja nakladam bez ciapania w zelu i w sumie nic mi to nie daje. ale nie za kazdym razem bomble sie pojawiają.

KATITA
09-06-2012, 14:12
zuzaneczka,zdalam sobie sprawe ze te zarowki nie dzialaja dopiero jak domowilam 3 kolejne (1 wzielam na probe ale przy dzialajacych 3 starych nie zwrocilam uwagi)

napisalam i odpisali zebym odeslala i wlozyla do koperty 5zl przysla inne,wyslalam 8 maja poleconym i odebrali 10 maja!!czekalam,czekalam,byly swieta,duzo wolnego,teraz tez dlugi weekend,loguje sie a tu ze nie moge,zarejestrowalam sie ale teraz znowu nie ma opcji zeby wyslac do nich maila,wnerwilam sie

kurcze dzwonie w poniedzialek

a historia zakupow bylaby mi potrzebna zeby widzieli co zamawialam i kiedy,dobrze ze mam odcinek z poczty za polecony,to pierwszy raz kiedy reklamuje cos poleconym

hersa
09-06-2012, 16:16
Kończy mi się nabłyszczacz więc będę niedługo zamawiać i chciałam się was spytać odnośnie primera kwasowego i bondera, bo bym przy okazji zamówiła. Po pierwsze czy primer może się zepsuć (przeterminować) bo mam z allepaznokci i bardzo go lubię, ale on już trochę u mnie jest mam wrażenie że nie działa jak na początku, a że nie chce mi się zamawiać jednej rzeczy to kupiłabym w modenie, używacie? Jak się sprawuje? A używa ktoś i primera i bondera? Faktycznie coś pomaga bonder bo nigdy nie używałam? Ostatnio wkradają się jakieś drobne zapowietrzenia i wkurza mnie to, może faktycznie primer zwietrzał.

gosia666
10-06-2012, 19:34
Od niedawna testuje nablysczacz i cover modeny musze przyznac,ze jestem mega zadowolona !!!
cover ma piekny kolor, fajna konsystencja taka typowo srednio-gesta no i cena :D (cover jest BARDZO podobny do SPN`u (tylko tanszy oczywiscie;))
Nablyszczacz jest faktycznie mega wydajnie i pieknie blyszczy :D no i cena tez jest zachwycajaca :D
polecam!!! :)

syrena16
10-06-2012, 21:54
coverek jest super, a bonder i primer wspiera przyczepność choć sam primer użyłam innej firmy:)
ja jedynie muszę popracować nad bomblowaniem clearu żeby byl french bardziej krystaliczny i czysty:)

stefcia92
11-06-2012, 11:49
ja używam primera i bondera pazurki trzymają się super ;) zawsze miałam ten bez kwasowy. a teraz testuje kwasowy. na razie pazurki się trzymaja (maja tydz,)


ma może któraś lampe z Modeny ? Lampa Tunelowa UV 36W + 4 żarówki 9W Hurtownia Produktów Do Stylizacji Paznokci (http://modenanails.pl/pl/p/Lampa-Tunelowa-UV-36W-4-zarowki-9W/125) jak sie sprawuje bardzo proszę o opinie.

Blejsia
11-06-2012, 19:36
Właśnie składam zamówienie i zaciekawiły mnie oliwki:) Czy któras z was ma? używa? i jak zapach się utrzymuje? bo albo mam pecha albo zawsze kupie g***o po otworzeniu kilka razy mazne i po zapachu:(

rudzielec
11-06-2012, 19:50
ja mam i polecam, caly czas ladnie pachnie. mam ananasową.

Blejsia
11-06-2012, 19:51
a ja mam ochote na truchawe albo kokos:D a te cudo?Lakier Do Paznokci i Wzorków 15ml - MATOWY NR 00 Hurtownia Produktów Do Stylizacji Paznokci (http://www.modenanails.pl/pl/p/Lakier-Do-Paznokci-i-Wzorkow-15ml-MATOWY-NR-00/1621) do metody konad bedzie ok?

karchola
11-06-2012, 20:09
Jeszcze nie zdążyłam przetestować do konada ale zaryzykowałam i kupiłam. Chorowałam na matowy czarny bo w avonie widziałam :D Na początku jak malowałam tym lakierem paznokcie to myślałam, że w modenie się pomylili bo był jak zwykły czarny dopiero jak wysechł stał się matowy :) Ogólnie jest stosunkowo trwały mam go od paru dni na stopach i jestem bardzo zadowolona.

Blejsia
12-06-2012, 12:43
ja bym chciała do konadzika:) ale chyba sie skusze przy nastepnym zamówieniu:)

przytulanka86
13-06-2012, 16:16
Zamówiłam ostatnio właśnie ten czarny mat i ogólnie jest gęsty odbija ale nie wychodzi czarny tylko taki hmmm blady (foto niżej) Mam wrażenie ze lakiery z Avonu lepiej odbijają

Mam też cover i jest rewelacyjny dobrze ze posłuchałam opinii dziewczyn

QF też mi odpowiada

malinowa
14-06-2012, 09:23
przytulanka86 (http://forum.wzorki.info/members/11458-przytulanka86.html) no faktycznie blado wyszły te pieczątki zupełnie jak by innym kolorem robione
a tu nowość w modenie Gel Strong Builder Blue 50g Hurtownia Produktów Do Stylizacji Paznokci (http://www.modenanails.pl/pl/p/Gel-Strong-Builder-Blue-50g/1658), jak ktoś przetestuje niech da znać

Zen.
14-06-2012, 12:12
no i na cholerę ja kupiłam zwykły budujący :D czekam na recenzję to również się zaopatrzę :)

przytulanka86
14-06-2012, 19:21
no no to pewnie coś w stylu galaretki z PB PerfectBeauty wszystko do paznokci - CRYSTAL Builder Clear 30g (http://www.pbnails.pl/product_info.php?cPath=19_30&products_id=149)

Nysza
14-06-2012, 20:35
podejrzewam, że to jest "ten sam" co w Nails Company - z dodatkiem wapna co przyspiesza regenerację płytki i konsystencji galarety
a niebieskie zabarwienie sprawia podbicie koloru :ok:...
jeśli tak to rzeczywiście dobry żel

malinowa
14-06-2012, 21:39
zapowiada się ciekawie ten żel, na pewno się skuszę przy następnych zakupach

Blejsia
15-06-2012, 14:02
kurcze a ja sie pospieszylam z zakupem ;/ kupilam uv wczoraj robilam kolezance i musze przyznac ze fajnie sie pracuje:) dodam foto:) zelik uv z koralem modeny .Cos mi jakos chyba nie wyszly;/

tu inne foto moze bardziej widoczne:) tyle czasu nie robilam pazurkow i albo mi sie wydaje albo sa kulfoniaste:(wy tez to widzicie?:placz:

nie piszemy post pod postem ! Używamy opcji 'Edytuj' !

Nysza
15-06-2012, 14:09
no tak deczko za gruba linia włosa
smuklejsze krawędzie boczne
i wysoki french potęguje ten efekt

ale ogólnie czysto i schludnie

syrena16
15-06-2012, 18:50
dziewczyny czy ja się wrzuci hybryde modeny to czy ona troche zgęstnije? Bo nigdy tego nie robiłam?

Blejsia
15-06-2012, 23:05
moze i zle zrobilam z tym wysokim frenchem;/ -ale sama chciala zeby odrostu nie bylo widac;/ i fakt linia wloska kiepska;/ i wyszly kulfony jutro jest nastepna juz sie poprawie:D

Nysza
15-06-2012, 23:15
aby nie było widać odrostu
a french miał ładne proporcje
używa się covera - spróbuj a zobaczysz jakie dobrodziejstwo :ok:

rudzielec
16-06-2012, 09:11
syrenko ale jak wrzuci? bo chyba nie czaje:D :*

ilonkjapazurek
16-06-2012, 09:45
Łaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁ ŁŁŁŁ Hurtownia Produktów Do Stylizacji Paznokci (http://www.modenanails.pl/pl/p/Gel-Strong-Builder-Blue-50g/1658) .......... Niech ktos mi powie czemu nie mam klientek zeby zarobic na ten zel... w ogole czemu ja nie jestem milionerem ? :D

syrena16
16-06-2012, 13:36
wrzucić do lodówki- chyba ucieło mi sie słowo:)
Bo hybryda modeny mi sie rozpływa-szok

rudzielec
16-06-2012, 19:49
mi tez sie leją strasznie rzadkie są, ale do lodówki ich nie wkladałam hmm:)

Gorzkajakmokka
22-06-2012, 00:39
Dziewczyny i co ja mam robić z tymi bąbelkami powietrza? W żelu modeny widzę je już w pojemniczku i na pędzlu. Nie wiem co z nimi robić :(

Hania31
26-06-2012, 22:21
Wie ktoś czy nabłyszczacz z Modeny "świeci" w uv? Moje klientki nie lubią i szukam takiego bez fioletowej poświaty

stefcia92
27-06-2012, 07:52
ilonkjapazurek - nie mam pojecia ;) może zareklamuj go powiedz klientkom ze chroni płytkę ;) tak jak pisze producent- i czekam na recenzje jestem bardzo ciekawa nie długo bd robić zamówienie , może sie skusze.

w ogole czemu ja nie jestem milionerem ? :D
he he dobre pytanie ;):skacze:

Gorzkajakmokka - któraś już o tym tutaj pisała. mieszasz żel w pudełeczku? staraj sie nakładać go w taki sposób aby nie odrywać pędzelka od pazurka.

Hania31n - osobiście nie używam ale nie wydaje mi się żeby świecił, napisz do producenta na pewno odp;)

malinowa
27-06-2012, 11:10
Gorzkajakmokka nabieraj żel ze środka pojemniczka a nie przy ściance pojemniczka, wkładasz pędzelek pionowo do pojemnika i nabierasz żel jednym szybkim zdecydowanym ruchem bez zadnego merdania w żelu, następnie żel rozprowadzaj na paznokciu trzymajac pedzelek równolegle do paznokcia i po wierzchu żelu pracujesz włosiem bez odrywania, jeśli jakiś pęcherzyk ci się pojawi to staraj się go ściągnąć na bok pazurka w trakcie rozprowadzania żelu, ale żadnych drastycznych ruchów nie rób, nie próbuj wbijać pędzelka w żel bo to jeszcze gorzej ,albo na dół ściągasz ten pęcherzyk w zależności gdzie masz bliżej, moja instruktorka mi taki sposób pokazała i wierz mi że to działa

fryzzz
27-06-2012, 15:34
Polecacie firmę Modena, a cy ktoś używał tego nabłyszczaczahttp://www.modenanails.pl/pl/p/Zel-Quick-Finish-Nablyszczajacy-DUZY-15ml-/184 ?

sztynka
27-06-2012, 16:32
Tak, używałyśmy i na wątku jest sto wypowiedzi na jego temat. Jest dobry-polecam, choć znam kilka lepszych.

Zen.
27-06-2012, 17:25
sztynka a z jakich firm polecasz nabłyszczacze? ja mam teraz z modeny i nie do konca jestem z niego zadowolona :( moze byc na pw :)