PDA

Zobacz pełną wersję : Sałatki



Chocolata
25-11-2009, 16:45
Jeśli macie przepisy na niebanalne a zarazem proste sałatki - wrzucajcie :glodny:
Oto kilka ode mnie

Sałatka dla niespodziewanych gości ;)

Słoiczek pieczarek (łagodnych)
4 duże, chrupkie jabłka
kukurydza
majonez
sól, pieprz

Pieczarki pokroić z mniejsze cząstki, dodać pokrojone w drobną kostkę jabłka, kukurydzę i majonez. Doprawić przyprawami.


Sałatka z pieczarkami
pieczarki
jajka
szczypiorek lu pietruszka
ogórek kiszony
majonez
sól, pieprz

Pieczarki drobno skroić, zblanszować kilka minut lub przelać wrzątkiem na sitku, dodać ugotowane na twardo jajka, ogórki, majonez i przyprawy (sałatkę można wzbogacić dodając ryż).


Sałatka z surimi ( paluszki krabowe)

Duża porcja:
450 g mięsa z kraba drobno pokrojonego
2 białe części pora (zblanszowane lub przelane wrzątkiem)
1 chrupkie jabłko
kukurydza
3 ogórki konserwowe
majonez, przyprawy
koperek

Składniki połączyć i doprawić.

Jeszcze mi się przypomniał przepis na super ogórki ( najlepiej w sezonie)

2,5 kg ogórków pokroić w mniejsze cząstki, zasypać w misce 4 łyzkami soli i odstawić na 8 godzin. Po tym czasie odlać nagromadzoną wodę z miski.
1,5 główki czosnku rozgnieść i wymieszać z ogórkami , dodając 1 łyzeczkę papryki "chili" w proszku.
Zagotować w garnku 1,5 szkl. octu z 1,5 szkl. cukru i 8 łyżkami oleju. Gorącą zalewą zalać ogórki i odstawić na 12 h.
Świetne są tuź po zrobieniu ale mozna je też powrzucać do słoików i zalać ta zalewą w której stały, zakręcić i nie trzeba nawet pasteryzowac.
Jeśli nie lubicie mocnego smaku czosnku, mozna dodac ciut mniej. Rewelacja jak dla mnie i alternatywa dla małosolnych.

Marchwiowo-cebulowa

0,5 kg. marchwi
0,5 kg cebuli
5 jaj na twardo
majonez
sól, pieprz

szklanka octu 6%
2 szkl. wody
5 łyżek cukru
1 łyzka soli
Zagotować zalewę, wrzucić pokrojoną drobno w piórka cebulę i gotować 5 min.
Odcedzić na sitku, ostudzić (można przelać wrzątkiem, żeby spłukać nadmiar octu jesli jest zbyt kwaśna)

Marchew ugotować w całości jak do sałatki warzywnej na półtwardo, zetrzeć na dużych oczkach tarki. Dodać jajka również starte na dużych oczkach tarki. Połączyć z cebulą, majonezem(do smaku), solą i pieprzem. Smacznego!


Sałatka z ananasem i selerem
Słoiczek selera w zalewie
Puszka ananasów
Papryka konserwowa w oliwie
Kukurydza
5 jaj na twardo
majonez

Warzywa i owoce z puszki wylać na durszlak, odcedzać ok. godz. Jajka ugotować na twardo. Warzywa i owoce skroić w kostkę, seler w mniejsze porcje, ale tak aby pozostał w formie "makaronu". Składniki połączyć z majonezem na chwilę przed podaniem, ponieważ sałatka szybko puszcza sok.


Sałatka "warstwowa"

6 jaj na twardo
ogórek kiszony
śledzie matjasy wymoczone w mleku ok 10 h.
kukurydza
ser żółty
cebula
papryka słodka zmielona
sól, pieprz

Jaja podzielić na żółtka i białka, obie warstwy zetrzeć osobno na tarce.
Cebulę pokroić w kostkę, przelać wrzątkiem na sitku aby straciła "ostrość".
Ogórki w kostkę, ser zetrzeć na tarce. Matjasy opłukać z mleka i pokroić w duzą kostkę.

W misce układać składniki warstwami wg. uznania za każdym smarując każdą warstwę majonezem i posypując papryką w proszku (ew. dodając sól i pieprz w zależności od składnika). Na samym końcu posypać warstwą z żółtek na twardo i ozdobić papryką w proszku.



Smacznego!

Agusia_pa2
25-11-2009, 17:33
Sałatki to ja bym mogła tonami jeść hehehe
Moja ulubiona jedna z wielu...

Ryż na sypko, kukurydza, papryka czerwona, ananas, sos sojowy, świeży wycisnięty czosnek :) Sól i pieprz oczywiście :D aaa i majonez :D

Dzidzia i anamon wiedzą jak smakuje ;) i nie tylko one hehehe ;)

skarbenia7
25-11-2009, 19:46
1 szybka mega-szybka sałatka :
*puszka groszku konserwowego
*ogórki konserwowe pokrojone w kostkę
*ser żółty pokrojony w kostkę
*majonez
*sól i pierz do smaku
Wszystkie składniki razem wymieszac i gotowe :)
Sałatka naprawdę smaczna :)

---------- Dodano o godzinie 18:46 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:40 ----------

Sałatka - danie :
*drobniutki makaron
*szynka
*ser żółty
*kukurydza z puszki
*ogórki konserwowe
*majonez
*sól,pieprz,zioła prowansalskie,szczypiorek suszony(przyprawa)
Makaron ugotowac, ser żółty pokroic w kostkę, natomiast szynkę w paseczki.
Dodac kukurydzę i majonez.
Doprawic solą, pieprzem oraz ziołami prowansalskimi i szczypiorkiem.
Smacznego :)

cisowianka20
25-11-2009, 23:38
Sałatka z makaronem tortellini z mięsem (http://www.przepisy-kuchenne.info/salatki-surowki/salatka-z-makaronem-tortellini-z-miesem.php)

Składniki:


4 dojrzałe pomidory
2 zielone ogórki
1 por
1 opakowanie tortellini z mięsem
1 puszka kukurydzy
majonez, sól, pieprz

Sposób przygotowania:
Makaron ugotować i ostudzić, pomidory, ogórki i por pokroić w kostkę. Wszystkie składniki razem z kukurydzą wymieszać, dodać majonez i doprawić.

farbstift
05-12-2009, 14:12
ja uwielbiam wszelkie wariacje na temat kapusty pekińskiej :D wystarczy dodać różne warzywka i dressing... no i szałot oczywiście (z gotowanych warzyw). Lubię też sałatkę z tuńczyka ( tuńczyk z puszki+ cebula+ ogórek+jajko+majonez)

Daria
05-12-2009, 20:51
ja uwielbiam sałatki warzywne z fetą... :)

Jade
05-12-2009, 22:10
A ja ostatnio zajadam sie saltka :mozzarella,pomidorki koktajlowe,swierze listki bazyli,troszke soli,czosnku w proszku i oliwy smakowej np.z dyni,orzeszkow,sezamu.

_kasiunia_4
11-12-2009, 17:36
z zupki chińskiej ;D
robię ją bardzo często i wszystkim smakuje ;)
mój chłopak się nią zachwyca ;)


składniki
2 zupki chińskie vifon łagodne ;)
słoik papryki konserwowej
mały majonez
pierś z kurczaka
pieczarki


przygotowanie
kruszymy makaron do dużej miski dodajemy przyprawe ( ale nie ten tłuszcz !!! same przyprawy ) po czym zalewamy sporą ilością wody i przykrywamy na jakieś 2 min sprawdzamy czy makaron jest dobry nie może być całkiem miękki taki al dente .. zlewamy wode i zabieramy się za resztę składników ;)
pierś z kurczaka smażymy później jak już ostygnie kroimy w kosteczkę ;) tak z 1cm na 1 cm ;) pieczareczki też podsmażamy :)
paprykę konserwową kroimy wszystko to dodajemy do makarony i mieszamy z majonezem ;) doprawiamy do smaku :)


przepis pisałam z głowy wiec jak coś to pytać ;p

insane
11-12-2009, 18:09
Farbstift kochana, co to jest szałot?

farbstift
11-12-2009, 19:06
To taka sałatka z gotowanych ziemniaków, marchewki, selera...do tego ogórek kiszony lub konserwowy i cebulka. Można też dodać jajko. Do tego przyprawy i majonez, ewentualnie musztarda też jak ktoś woli ostrą;)

DymciA
12-12-2009, 16:48
ja ostatnio zrobilam taka ( wrzucalam co mi pod reke podpadlo i wyszla:D)

szynki ok 10dag
papryka konserwowa ok mały słoiczek
ogórki konserwowe --- I I - - -
kukurydza konserwowa cała puszka
cebula jedna mała
ryżu trochu

majonez winiary i przyprawy :P

kojarzyłam skads taka sałątke, nie wiem czy seQoya kiedys mi podobnej nie podawala tylko zamiast szynki kurczak :)

insane
13-12-2009, 18:53
Czyli Szałot to coś takiego jak sałatka jarzynowa:) Tak mi się wydaje.

A ja polecam taką sałatkę Iberyjską:
- mieszanka sałat
- grillowany boczek
- kurczak
- pomidory
- cebula
- ogórek
- oliwki
- ser gorngonzola
- mieszanka ziaren (słonecznik itp.)
- sos ziołowo-czosnkowy

Wydaje się dużo tego, ale razem smakuje extra! Poza tym niektóre składniki są bazowe a reszte można dodawać według uznania albo co ma się w lodówce:)

tusia
13-12-2009, 20:03
ja jak robię sałatke z zupek chińskich Vifon to nie zalewam makaronu wodą tylko robię tak:
2 ZUPKI Vifon kurczak łagodny12879
3 surowe papryki
2 ogórki zielone długie
puszka kukurydzy
majonez dekoracyjny Winiary

makaron z zupek rozkruszam do miski i wsypuję przyprawę z jednej zupki(sypką) a tłuszcz z 2 zupek i mieszam
paprykę kroję w paseczki a potem kazdy paseczek w kostkę juz nad miską
pokrojoną paprykę mieszam z makaronem i odstawiam na troche żeby makaron"wypił sok" z papryki potem kroję ogórki w kostkę i dodaję kukurydzę z puszki(odsączoną) i majonez z Winiar, jest najlepszy:)
:slina: smacznego:D

_kasiunia_4
13-12-2009, 22:16
będę musiała spróbować.. ciekawe jak smakuje ;D

pa_pi1
13-12-2009, 22:17
Sałatka makaronowa
nie podam dokładnych proporcji bo ja zawsze robię na oko" :D

- makaron ugotowany
- jajka
- pierś z kurczaka pokrojona w paseczki ok 3cm usmażone i przyprawione na ostro
- kukurydza
- majonez
- musztarda ( mała łyżeczka)

ja ją uwielbiam :)

insane
13-12-2009, 22:37
Sałatka z zupek chińskich jest naprawdę świetna. Ja czytałam, że ludzie dodają do niej sałate pekińską, jajka.
Ja osobiście uwielbiam taka sałatkę w postaci: makaron, papryka konserwowa, ogórek konserwowy, kukurydza, kurczak z przyprawą do kebabu (dużo przyprawy:) ) i do tego majonez.

tusia
13-12-2009, 23:47
ja myślę, że każdy może sobie wrzucić co mu tam pasuje i zjeść najlepszą sałatke na świecie:D

bestilka007
30-12-2009, 22:14
a ja wlasnie skonczylam :
-ananas w puszce pokroic
- 2 woreczki ryzu gotowanego
- 2-3 piersi z kurczaka ugotowanie i pokrojone w kostke
- puszka kukurydzy
- sól / pieprz
- majonez

wymieszac i sie zajadac :):):)
smacznego :*

ulenka
30-12-2009, 23:41
A ja uwielbiam taką palce lizać ;)

Nie napisze składników bo robię na "oko"

Sałatka z wedzonego kurczaka:

-kurczak wedzony( mogą być np udka)
-ser zółty w kosce
-majonez
śmietana 30%
-szczypiorek
sól
pieprz
(do smaku jak kto lubi może być kukurydza,ale ja osobiście nie daje);)

Najpier kroje kurczaka w kosteczki,poźniej kroje szczypiorek,następnie ser w kosteczki (trochę tre na tarce),na sam koniec majonez, troche smietany sól i pieprz wymieszać i gotowe:]

Mniam mniam:jupi:

goonis
31-12-2009, 08:49
to moje wersja sałatki z zupek chińskich się trochę różni :D: 3 pomidorki, 1-2 ogórki zielone, papryka świeża, puszka kukurydzy, sałata lodowa albo kapusta pekińska no i 2 zupki chińskie, ale sam makaron. Makaron rozdrabniam i na to wrzucam wszystkie pokrojone warzywka, posypuję to sosem sałatkowym włoskim knorra (sztuk 2) dla mnie rewelacja :D

dudejla
31-12-2009, 10:32
Sałatkę z zupek jadłam i musze powiedzieć, że mi smakowała. Ja uwielbiam sałatki z połączeniem fety i pomidora mniam! Lubie tez z piersia z kurczaka i te z tunczykiem:good:

mamaaa
08-01-2010, 23:24
jejku wszystkie sałatki pyszne, chyba zacznę po kolei każdą próbowac :)
Ja polecam sałatke z tortellini
składnik:
1paczka tortellini
1cebula
5jajek
1puszka kukurydzy
1 mały słoiczek papryki konserwowej
1 mały słoiczek ogórków konserwowych
majonez
pieprz,sól

Tortellini ugotowac, resztę składników pokroic w kostke i wymieszac wszystko razem. Pychotka

Elizabeth76
31-01-2010, 16:51
sałatka błyskawiczna

Składniki:


20 dag żółtego sera,
20 dag wędzonej szynki lub polędwicy,
2 kiszone ogórki,
puszka kukurydzy,
mały słoiczek majonezu,
3 łyżki śmietany 18 %,
sól, pieprz,
łyżka soku z cytryny.



Jak przyrządzić?


Ser zetrzeć na tarce o dużych oczkach.

Szynkę lub polędwicę pokroić w paseczki, ogórek kiszony w drobną kostkę.

Wszystkie składniki połączyć, dodać odsączoną kukurydzę.

Do majonezu dodać śmietanę, sok z cytryny, przyprawić solą i pieprzem, wymieszać z sałatką.



Jak podawać?


Podawać z pieczywem.

paznokietek1000
31-01-2010, 20:36
może być super na kolację

emilianos
31-01-2010, 20:47
Sałatka z tuńczykiem!!!! ( w 5 minut eheh )

-puszka kukurydzy,
-puszka czerwonej fasoli w zalewie,
-puszka tuńczyka w sosie własnym,
-majonez,
-sól i pieprz do smaku,

naatajla
01-02-2010, 13:39
tak salatka z zupki chinskiej jest pyszna uwielbiam ja :D
ja daje tam 2 ostre zupki chinskie
majonez
przyprawy
kukurydze
piers z kurczaka
czerwona fasole z puszki
papryke czerwona
kapusta pekinska

a przygotowywuje ja troszke inaczej niz kasiunia

-do miski krusze zupki
-pozniej kroje w kostke papryke
-na sitko daje fasolke i kukurydze zeby woda z nich sciakla jak scieknie to dodaje do makaronu
-siekam kapuste pekinska na drobno
-piers z kurczaka podsmazam jak ostygnie dodaje do makaronu
-do kubeczka daje majonez i rozcienczam go troszke z przegotowana woda(ostygnieta)dodaje przyprawy takie jak: majeranek paprycze ostra pieprz sol i ostre przyprawy z zupki mieszam az wszystko dobrze sie polaczy i nie bedzie grudek z majonezu
-wlewam do miski i mieszam wszystko

chwilke odczekuje az makaron nasiaknie majonezem kukurydza i fasolka i salatka jest juz gotowa :)
mozna dodac tez ogorki konserwowe wtedy je rowniez kroimy w mala krateczke
mozna robic salatke tez bez kurczaka i rowniez jest dobra ja przewaznie robie ja bez kurczaka :) a przyprawy to wedlug swojego uznania kto co woli :) ja dodaje moje ulubione :)
a zupki to vifon kurczak curry wtedy z tej zupki dodaje tylko ta biala przyprawe badz knor kurcze pieczone albo doprawiony z kur3byk
smacznego :) mozna robic rowniez ze swoich ulubionych zupek jak ktos nie lubi tych co wypisalam lub woli lagodniejsze :)

nadmorzem12
06-02-2010, 18:55
Mam taki sprawdzony przepis na ta sałatkie spróbujcie. Jedna kapusta pekinska mmarchew,jabłuszko,cebulka,majonez lub jogurt oraz cukie i sół do smaku:good: Kapuste kroimy w piórka ,cebulke w drobna koste marchewke orz jabłko scieramy na tarce dodajem majonez doprawiamy no i gotowe.:skacze:

zyza
06-02-2010, 20:31
to ja tez podrzuce :D
uwielbiam brokuły
tak więc brokuł podgotowany na pól twardo,
ze 2 duze pomidory
jajka na twardo
majonez 1:1 z jogurtem :D

wymieszac solic na talerzu :D pycha i starsznie sycące :D

a do pekinki to ja daje tak
-pekinka
-szynka w kosteczke
-ser starty
- kukurydza lub groszek jak kto woli ja wole kukurydze
- szczypiorek

MASAKRA jak ten szczypiorek smaku nadaje to poezja :D
patent z mojej delegacji bo taka sałatkę podawali rano w restauracji :D

anchel
06-02-2010, 22:00
Mój mąż uwielbia sałatkę z kalafiora. Kalafior ugotować na pół twardo,2 lub 3 jajka na twardo (wedle uznania),2 lub 3 łyżki majonezu,łyżka musztardy,wymieszć lekko i posypać koperkiem. Pycha :) Smacznego ;)

---------- Dodano o godzinie 21:00 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:55 ----------

A to przepis mojej teściowej:
por (jasna część bez liści)
jajka na twardo
puszka kukurydzy
ogórki konserwowe
majonez
Składniki pokroić dodać majonez i wymieszać :)

kobietazpazurem
02-03-2010, 06:56
Ja znam fajną warstwową :D

Na spód pokrojony na malusie kawałeczki por- na to majonez
Na to pokrojone w kostkę jabłka- na to majonez
Potem na to pokrojone w kostkę jajka- na to majonez
Na jajka seler cięty konserwowy odcedzony w paseczkach już gotowy- na to majonez
Na seler kukurydza- na to majonez a na koniec pokrojony ananas

Do smaku przy warstwie z jajkami możemy malutko soli, ja nie dodaję w ogole przypraw a jest pyszna :)

dorin777
06-03-2010, 16:41
az sie glodna zrobilam

Gość
09-03-2010, 20:21
byłam osoatnio u mojej siostry i zrobiła sałatkę dosłownie w 5 minut, naprawde pyszna.. tylko tak szybko ją robiła ze nie zauważyłam dokaładnie ile czego ale... co kto lubi w sumie

sałatka brokułowa:

2 główki brokułów
5 jajek ugotowanych na twardo
350g szynki, wędliny jakiejs
puszka kukurydzy
2-3 czubate łyżki majonezu winiary
3łyżki jogurtu naturalnego
ok 1 łyżka musztardy SAREPSKIEJ (bo ostra) z KAMISA
sola, pieprza do smaku

brokuły dzielimy na różyczki i gotujemy w osolonej wodzie (kto jak lubi, może być na pół twardo-aldente, może być rozgotowany jak kto lubi- siostra mówi ze lepszy rozgotowany)

ugotowany tudzież rozgotowany brokuł wkładamy do miski (moga być różyczki całe, badź rozdziabane- siostra woli rozwalone widecem)

jajka i szynke kroimy jak popadnie lub w kostkę tez kto jak lubi, może być artystyczny nieład

wszystko łaczymy w misce razem z majonezem jogurtem i musztardą, dosalamy dopieprzamy do smaku

i gotowe

póki zrobiona na świeżo i ciepła np od jaj i brokułów to nie jest najlepsza, ale wystarczy jej kilka minut w

lodówce i jest naprawde prze-pysz-na!!

jesooo, ja se tylko przypomne to zara nacieki ze sliny na kołnierzu mam :tuptup: :tuptup: :tuptup: :tuptup: :tuptup: :tuptup: :tuptup:

tusia
10-03-2010, 10:12
fajna sałatka woszczur, musze spróbować.....
ja jak robię brokułową to tak....
- rózyczki brokułow ugotowane ale nie na miekko, zeby sie nie rozwalały
- jajka na twardo pokrojone w ćwiartki
- pomidory pokrojony w ćwiartki
- wszystko zalac sosem smietanowo-majonezowym(smietana pól na pól z majonezem, łyzka musztardy, pieprz i sól do smaku)
ilości składników dobierami sobie wedle uznania:]...szybko i smacznie:D

anchel
10-03-2010, 13:19
Mnie wczoraj wieczorem naszła ochota na jakąś surówkę a w lodówce miałam tylko ogórek,rzodkiewkę i pora więc pokroiłam wszystko na plasterki,polałam oliwą z oliwek,posoliłam,popieprzyłam i już.Prosta i bardzo smaczna. :)

goslava
10-03-2010, 13:25
mnie czasem naleci na salatke z tunczyka:
tunczyk w puszcze w sosie wlasnym,
jajka na twardo (drobo pokroic),
cebula (drobno pokroic),
majonez,
sol, pieprz
tunczyka odcedzic i dodac do reszty skladnikow, popieprzyc, posolic i dodac majonez

pycha salatka nawet do chleba na sniadanie czy kolacje
polecam!!

kachna831
10-03-2010, 13:41
To ja podam przepis na moją ulubioną sałatkę z gyrosem :)

Składniki
1 pojedyncza pierś z kurczaka
gotowa przyprawa gyros (ewentualnie :mielony czosnek, kolendra, mielona gorczyca biała, cukier, papryka słodka, kozieradka, chili, tymianek, suszona cebula, rozmaryn, cząber, pieprz czarny, liście selera, sól, pieprz: po około 1/3 malej łyżeczki;wychodzi nam tej przyprawy na ok. 3 porcje miesa do przygotowania salatki)
1/4 salaty lodowej
1/3 puszki kukurydzy konserwowej
13 łyżek stołowych majonezu
10 łyżek ostrego ketchupu
1 średnia cebula
10 cm zielonego ogórka
1/2 szt czerwonej świeżej papryki
100 gram jogurtu naturalnego
1 gotowa przyprawa dresing koperkowy (ewentualnie peczek posiekanego koperku wymieszanego ze szczypta soli)
1 łyżeczka płynnego kwasku cytrynowego
4 łyżki stołowe oleju
głęboki półmisek :)


Na patelni powoli rozgrzać 2 lyzki oleju.
W tym czasie filet z kurczaka pokroic w paseczki o grubosci 1,5 cm i wymieszac z przyprawa gyros.
Gdy olej nam sie rozgrzeje na patelni wylozyc miesko i podsmazyc na zloty kolor uwazajac by sie nie przypalilo- mieszajac.
W miedzyczasie kroimy cebule:najpierw na pol,a potem w cienkie paseczki.
Gdy filet bedzie juz prawie podsmazony dodajemy pokrojona cebule i dokladnie mieszamy. Odstawiamy z ,,ognia ,, by ostygl.
Teraz przystepujemy do pokrojenia pozostalych skladnikow, czyli :
1) salate lodowa w kostke okolo

2) zielony ogorek w kostke
3) 2/3 czerwonej papryki pokroic w kostke 1/3 czerwonej papryki pokroic drobniej pozniej przyozdobimy górę sałatki)


Gdy wszystkie ,,twarde,, skladniki salatki mamy juz przygotowane przystepujemy do zrobienia sosu:
Dokladnie mieszamy 10 lyzek majonezu z ketchupem, oraz dresingu koperkowego : koperek wraz z 2 lyzkami oleju, 1 lyzeczka kwasku cytrynowego mieszamy w osobnym naczyniu


A teraz kulminacja czyli łączenie skladnikow salatki:
1 warstwa cale mieso wraz z cebulka
na to wylewamy polowe jogurtu
2 warstwa zielony ogorek
na to wylewamy 5 lyzki sosu
3 warstwa kukurydza
na to wylewamy 6 lyzek sosu
4 warstwa 2/3 czesci czerwonej papryki
na to wylewamy pozostaly jogurt
5 warstwa salata lodowa
na to wylewamy reszte sosu majonezowo-keczapowego, posypujemy drobno skrojona papryka, zdobimy samym majonezem i polewamy dresingiem koperkowym.


I można zajadać ;)

Gość
11-03-2010, 14:20
pycha salatka nawet do chleba na sniadanie czy kolacje
polecam!!
nooo, ja taka jadałam na uczelni... wiecznie... jak w ciąży byłam to się smiali ze mnie ze cdziecku skrzela wyrosną od tego tuńczyka

były to takie bułki zwykłe smarowane masełkiem do srodka ta sałatka i do tego podłuzne kawałki ppryki świeżej lub konserwowej i podłużny kawałek (ćwiartka) ogórka kiszonego. to wszystko zapiekane w piecyku na chrupko

o jesoooo jak se tylko przypomne to pypcia dostaje :głodny:

BasiaPazderska
11-03-2010, 21:49
To ja podam przepis na moją ulubioną sałatkę z gyrosem :)
:slina::glodny::slina:

To również moja ulubiona sałatka.
Tylko,że kurczaka kroje w kostkę i przed smażeniem marynuje(olej+woda+przyprawa gyros),zamiast sałaty lodowej dodaje kapustę pekińską i do tego robię sos czosnkowy:glodny:

kasiasssss
11-03-2010, 22:03
nie wiem czy podawalam juz pzrepis na salatke z tunczykiem,ale to slatka z makaronem,sklad;
-makaron ugotowany,kolanka ,muszelki, wstazki
-tunczyk w sosie wlasnym
-marchewka ugotowana pokrojona w kostke
-jajka pokrojone w wieksze kawalki
-kukurydza zpuszki,-duzo natki pietruszki
-do tego majonez,makaron moze byc goracy,pomieszac dodac do smaku pieprzu soli,pycha:yess::yess::yess:

kachna831
12-03-2010, 00:32
:slina::glodny::slina:

To również moja ulubiona sałatka.
Tylko,że kurczaka kroje w kostkę i przed smażeniem marynuje(olej+woda+przyprawa gyros),zamiast sałaty lodowej dodaje kapustę pekińską i do tego robię sos czosnkowy:glodny:

Baśka, muszę spróbować sałatkę w Twojej wersji :D

NiCoLa
12-03-2010, 11:52
To i ja podam kilka przepisików na sałatki :)

1. Sałatka z fetą
puszka kukurydzy, 5 korniszonów, 3 jajka, 2 jabłka, słoik papryki konserwowej, opakowanie sera feta, 2 łyżki majonezu,sól, pieprz

Kukurydzę odsączyć z zalewy. Ogórki pokroić w kostkę. Jajka ugotować na twardo, wystudzić, obrać i pokroić w kostkę. Obrane jabłka, paprykę konserwową oraz fetę również pokroić w kostkę. Tak przygotowane składniki wymieszać ze sobą dodając majonez oraz pieprz do smaku. Po chwili sprawdzić czy sałatka wymaga dodawania soli.

2. Sałatka z muszelkami i wędliną
pół paczki makaronu muszelki, 5 plastrów suchej kiełbasy, 2 plastry szynki, pół strąka czerwonej papryki, mały por, mały ogórek (świeży lub kwaszony), puszka kukurydzy, puszka groszku konserwowego, 3 łyżki majonezu, łyżeczka musztardy, trochę śmietany, sól, pieprz

Makaron ugotować al dente. Kukurydzę i groszek odsączyć z zalewy. Kiełbasę, szynkę, papryk, pora i ogórka pokroić w kostkę. Wszystkie składniki przełożyć do salaterki i dodać majonez, musztardę oraz śmietanę. Całość doprawić do smaku i dokładnie wymieszać

3. Sałatka parówkowa
2 parówki, duży pomidor, duża cebula, duże jabłko, 2 łyżki majonezu oraz sól i pieprz do smaku

Obraną cebulę i pomidora pokroić w kostkę. Parówki obrać ze skórki i również pokroić w kostkę. Jabłko obrać i zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Tak przygotowane składniki przełożyć do salaterki i wymieszać z majonezem, doprawiając do smaku solą oraz pieprzem

jolanta
12-03-2010, 13:46
No to ja sie tez pochwale swoja salatka a nazywam ja smieciowka, bo jest w niej wszystko.
A wiec:
0,5 glowki salaty lodowej
pare szt. pomidorkow koktajlowych
pol ogorka zielonego( lub dwa, trzy mniejsze)
zielona cebolka
pare glowek rzotkiewki
Wszystko pokroic drobno, doprawic sola i pieprzem oraz zalac dresingiem i wszystko razem wymieszac.
Dresing:
troche oliwy z oliwek
troche octu balsamicznego
rozne przyprawy
wszystko to intensywnie wymieszac

Salatka lekka i pelna witamin nadaje sie do obiadu i nietylko

Dobor skladnikow dowolny.

skarbenia7
14-03-2010, 13:14
Z kolei moją sałatkę brokułową przyrządzam tak:
-1 duży ugotowany wcześniej w osolonej wodzie brokuł
-2,3 jajka ugotowane pół na pół
-1 duży dorodny pomidor
-sól,pieprz
-czosnek
-mieszanka jogurtu naturalnego z majonezem

Brokuł dzielę na różyczki, dodaję pokrojony w pomidor(kształt wedle uznania;)), dodaję jajka pokrojone na cienkie cwiartki, polewam moją mieszanką, czyli - majonez mieszam "na oko" z jogurtem naturalnym, zaś do całej mieszanki dodaję jeszcze ząbek lub dwa(jak kto lubi) czosnku przeciśniętego przez praskę. Powstałą ów mieszankę porządnie mieszam :) Polewam składniki, solę, pieprzę i gotowe :) Smacznego :)

---------- Dodano o godzinie 12:14 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:10 ----------

Acha, i jeszcze jedna fajna sałatka z tuńczykiem:
-główka sałaty lodowej
-jeden ogórek szklarniowy
-2 duże pomidory
-puszka tuńczyka w oleju
-kukurydza, może byc równiez i groszek(ja wolę bez groszku)
-ugotowane 3 jajka
-majonez
-sól i pieprz

Wszystko kroimy co do pokrojenia ;) wyjmujemy kukurydzę i tuńczyka z puszek ;)
Dodajemy majonezu, solimy, pieprzymy, mieszamy i gotowe :)
Smacznego :)

kachna831
14-03-2010, 13:24
Przepis na bardzo prostą sałatkę owocową :glodny:

Składniki:
winogrona białe (zielone),
winogrona ciemne,
jabłka (x3),
banany (x4),
kiwi (x2) – nie polecam kiwi z puszki, jest bardzo twarde i kwaskowate,
mandarynki (x4) – można też dodać mandarynki z puszki,
ananas (1 puszka)(1 puszka)
logan - bardzo podobne w smaku i wyglądzie do liczi
brzoskwinie (1 puszka)
koktajl egzotyczny (1 puszka)
(W lecie można jeszcze dodatkowo dorzucić do sałatki arbuza, maliny, truskawki i inne soczyste owocki :D )

Wszystkie owoce kroimy na drobne kawałeczki i wrzucamy do misy.
Całość warto polać odrobiną soku z brzoskwiń z puszki, aby przeszło całość i wymieszało smaki.

Sałatkę przed podaniem najlepiej schłodzić w lodóweczce. Można podawać z lodami :good:

SMACZNEGO!!! :) :D

czarnulkaaa87
14-03-2010, 14:21
Z makaronem i szynka:

2 szklanki makaronu gotowanego , muszelki lub kto co woli ale te najlepsze
Paprykę świeżą, żółta, czerwona, zielona (w zależności kto lubi, albo po całej papryce lub polowce)
Ogórek kiszony, ale nie koniecznie
Szynka pokrojona w kostkę, jaka lubimy
majonez
sol, pieprz

Makaron jak ostygnie mieszamy z papryka, szynka pokrojona w kostkę (ew. ogorek), dodajemy lyzke stolowa majonezu i doprawiamy :)
Gotowe

skarbenia7
14-03-2010, 15:09
O właśnie!:) kachna831 - natchnęłaś mnie :)
Przepis na bardzo szybką i wystawnie wyglądającą sałatkę owocową :)
-brzoskwinie z puszki
-ananas z puszki
-2 banany
-winogrona jasne
-winogrona ciemne
-krem budyniowy waniliowy(ja używałam gotowego angielskiego z kartonika.Nie orientuję się czy jest coś takiego w Polsce,bo nigdy nie szukałam na sklepowych półkach,mam jeszcze z Anglii. Ale gdyby nie było gotowego, zawsze można przyrządzic z normalnego budyniu, tyle, że z dodatkiem masła,aby była kremowa konsystencja)
-rurki waflowe z nadzieniem waniliowym
-gotowy sos czekoladowy(taki do polewania lodów)

Wszystkie owoce kroimy na taki kształt jaki nam się żywnie podoba;) Mieszamy w miseczce. Po czym przygotowujemy ładne, duże talerze,(najlepiej by było podac na talerzu prostokątnym lub kwadratowym;)) Spód talerzy polewamy kremem budyniowym, na to mieszanka owoców, z boku talerzy kładziemy 2 rurki waflowe(tak,że trochę z tego talerza wystawały;)), całośc polewamy nierównomiernie aczkolwiek energicznie sosem czekoladowym.
Po przygotowaniu od razu podawac. Niby nic, ale naprawdę wyglada efektownie ;)

kobietazpazurem
15-03-2010, 20:00
Potrzeba będzie:
główka kapusty
słoik ogórków konserwowych
puszka kukurydzy
filety z kurczaka
cebula
keczup majonez przyprawyhttp://i33.tinypic.com/xc6cnt.jpg



Kurczaka kroimi i smazymy z przyprawami
http://i38.tinypic.com/28kj5vk.jpg
Polewamy ketchupem
http://i34.tinypic.com/s16vf5.jpg
nakładamy warzywa warstwami i dodajemy majonez
http://i38.tinypic.com/b6aqe8.jpg

silverghost
20-03-2010, 14:42
A to moja ulubiona - wszyscy goście się nią zachwycają:

2 podwójne piersi z kurczaka - ugotowane z przyprawami jak rosół
2 woreczki ryżu
puszka kukurydzy
kilka ogórków kiszonych
pęczek szczypiorku lub dumki
majonez Babuni

Kurzcaka, ogórki, dymkę pokroić, wszystko wymieszać.

rudzia1985
20-03-2010, 17:18
a ja uwielbiam taka :D

salata zwykla
peczek rzodkiewek
szczypiorek
200 ml smietany 30 %
olej
sos salatkowy Knorr - ja uzywam paprykowo-ziolowy

salate poszarpac, dodac rzodkiewki pokrojone w plasterki lub mniejsze kawalki, i posiekany szczypior, wsio do miski oczywiscie :)
smietane wymieszac z sosem ( bedzie rzadkie ) i dodac olej by lekko zgestnialo
do salaty i wymieszac :P :D

uwielbiam ta salatke z paluszkami rybnymi :glodny:

Elizabeth76
27-03-2010, 17:22
Sałatka z kurczakiem

SKŁADNIKI:

pierś kurczaka [1 ] (duża) pomidory [2 ] ogórek zielony (kilka plasterków) cebula biała (pół) kukurydza konserwowa [4 łyżki] sałata lodowa [0.25 główki] ocet balsamiczny [2 łyżki] (najlepszy bianco) miód [1 łyżeczka] musztarda [1 łyżka] jogurt naturalny [4 łyżki] majonez [1 łyżka] (opcjonalnie) papryka (przyprawa) [1 łyżeczka] sól pieprz

Przygotowanie:

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

tusia
27-03-2010, 17:37
mmmm ela muszę spróbowac:D

sałatka grecka
sałata lodowa albo sałata zwykła, albo kapusta pekinska......zalezy co kto ma:D
1 czerwona cebula
1 puszka kukurydzy
1 długi ogórek zielony
4-5 pomidorów
1 opakowanie sera typu feta..np z mlekowity
1 sos sałatkowy knorr....grecki, balsamico albo włoski

poszarpać sałatę, ogórka pokroić w pólplasterki, pomidory w osemki(ćwiartka na pół:P)
wysypac odsaczoną kukurydzę, cebulę pokroić w piórka i na końcu pokroić odsaczoną fetę w kostkę. Oddzielnie rozrabiamy sos sałatkowy z woda i oliwą. Wlewamy sos, mieszamy i odstawiamy zeby składniki sie przegryzły:D.....smacznego:D

dudejla
27-03-2010, 20:15
Grecka - moja ulubiona, a może inaczej połączenie fety i pomidora mniamm:love:

Elizabeth76
27-03-2010, 20:41
mmmm ela muszę spróbowac:D

sałatka grecka
sałata lodowa albo sałata zwykła, albo kapusta pekinska......zalezy co kto ma:D
1 czerwona cebula
1 puszka kukurydzy
1 długi ogórek zielony
4-5 pomidorów
1 opakowanie sera typu feta..np z mlekowity
1 sos sałatkowy knorr....grecki, balsamico albo włoski

poszarpać sałatę, ogórka pokroić w pólplasterki, pomidory w osemki(ćwiartka na pół:P)
wysypac odsaczoną kukurydzę, cebulę pokroić w piórka i na końcu pokroić odsaczoną fetę w kostkę. Oddzielnie rozrabiamy sos sałatkowy z woda i oliwą. Wlewamy sos, mieszamy i odstawiamy zeby składniki sie przegryzły:D.....smacznego:D

ja zamiast kukurydzy daje oliwki :P

tusia
27-03-2010, 20:46
ja oliwek nie lubie:/:

za to lubie mozarellę z pomidorami

kulka mozarelli 1 duzy pomidor, swieża bazylia ewentualnie suszona:]

mozarelle i pomidora kroimy na plastry i przekładamy na przemian posypujemy bazylią i mozemy jeść:D:slina:

Elizabeth76
27-03-2010, 20:53
ja oliwek nie lubie:/:

za to lubie mozarellę z pomidorami

kulka mozarelli 1 duzy pomidor, swieża bazylia ewentualnie suszona:]

mozarelle i pomidora kroimy na plastry i przekładamy na przemian posypujemy bazylią i mozemy jeść:D:slina:

tylko bazylia?? a jakiegoś sosiku nie ma?:D

tusia
27-03-2010, 20:58
ja nie robie sosu :] ale jak juz ktoś chce to odrobina oliwy i octu balsamicznego:]

kobietazpazurem
28-03-2010, 16:54
Nowy przepis

Potrzebne- ugotowane piersi z kurczaka poszatkowane
kukurydza
makaron malutkie kuleczki lub gwiazdki

http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Makarony/Makaron-4-jajeczny-gwiazdki-35150-big.jpg
2 jabłka
majonez
2 torebki ryżu

Piersi ugotować, może być teżmieso z rosołku, poszatkować, wsypać kukurydzę, ugotowany ostudzony ryż, 2 jabłka pokroić w kosteczkę, dodać makaron wymieszać z majonezem, posolić popieprzyć i gotowe :)

Ladyss
29-03-2010, 12:58
mnie czasem naleci na salatke z tunczyka:
tunczyk w puszcze w sosie wlasnym,
jajka na twardo (drobo pokroic),
cebula (drobno pokroic),
majonez,
sol, pieprz
tunczyka odcedzic i dodac do reszty skladnikow, popieprzyc, posolic i dodac majonez

pycha salatka nawet do chleba na sniadanie czy kolacje
polecam!!

Zrobiłam ją dzisiaj na śniadanie tylko nie odcedziłam tuńczyka i dodałam ogórka konserwowego... Rewelacja:skacze: przepyszna pasta na kanapki:skacze:

farbstift
29-03-2010, 13:22
ja zawsze odcedzam tuńczyka, bo nie lubię takiej wodnistej sałatki:) ale też uwielbiam na kanapeczki:glodny:

tusia
29-03-2010, 13:26
ja wczoraj jadłam puszną sałatkę
brokuł gotowany, papryka czerwona, kukurydza, czerwona fasola, cebula i sos majonezowo jogurtowy z dodatkiem niebieskiego sera plesniowego(nie pamietam nazwy)i przyprawy. Wszystko wymieszane...delikatne i smaczne:]

Ladyss
29-03-2010, 14:51
ja zawsze odcedzam tuńczyka, bo nie lubię takiej wodnistej sałatki:) ale też uwielbiam na kanapeczki:glodny:
A właśnie nie wyszła wodnista:) powiedziałabym nawet że bez tego sosu wyszłaby mi zbyt sucha:)

farbstift
29-03-2010, 14:57
To spróbuję kiedyś nie odcedzić i sprawdzę, czy mi podejdzie^_^

rudzia1985
29-03-2010, 14:58
mama mi sie dzisiaj zapytala czy na swieta chce salatke z kuraka :D

piersi z kurczaka
ananasy z puszki
majonez
curry

ugotowac piers jak do rosolu
ostudzone pokroic w kostke,
dodac pokrojone ananasy w kostke
wszystko wymieszac z majo i posypac curry ( nie za duzo, do smaku )

bestilka007
30-03-2010, 13:58
Składniki:
ok. 30 dag szynki (typu babuni), ok. 15-20 dag sera żółtego, 3 jajka, 1 puszka kukurydzy, szczypiorek, majonez, sól i pieprz do smaku
(javascript:void(0))

Jak przyrządzić?
Szynkę i ser żółty (może być np. gouda) pokroić w kostę. Jajka ugotować na twardo i również pokroić w kostkę. Kukurydzę odsączyć z zalewy i dodać do poprzednich składników. Szczypiorek pokroić i dodać do reszty. Dodać odrobinę pieprzu i majonez - wymieszać, aby składniki się połączyły. Przed dodaniem soli proponuję najpierw spróbować.

Potrzebne przybory:
miska, deska do krojenia, nóż

Jak podawać?
Ja podaję w przezroczystej misce.

Uwagi:
Proponuję szynkę typu babuni - dzięki temu, że jest ona wędzona, nadaje ciekawego smaku sałatce. Proporcje składników są podane orientacyjnie. Przyznaję, że ja zawsze dodaję je w ilościach "na oko". Robię ją już dosyć długo i zawsze wszystkim smakowała. Może i komuś z Was przypadnie do gustu.

---------- Dodano o godzinie 12:47 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:38 ----------

Składniki:
35 dag pieczarek
(javascript:void(0)), 30 dag słodkich mandarynek, pół szklanki ryżu, puszka kukurydzy, majonez, curry, sól

Jak przyrządzić?
Mieszamy ugotowane, pokrojone w kostkę pieczarki, ugotowany na sypko ryż
(javascript:void(0)), kukurydzę, podzielone na cząstki mandarynki. Dodajemy majonez, pół łyżeczki curry, sól
(javascript:void(0))do smaku... No i mieszamy :)

Jak podawać?
Najlepsza schłodzona, z bułeczkami kukurydzianymi.

Uwagi:
Połączenie mandarynek z pieczarkami może wzbudzać kontrowersje, ale zapewniam, że sałatka jest baaardzo smaczna :)


Składniki:
3 opakowania
(javascript:void(0))paluszków krabowych (razem 300 g), pęczek świeżego koperku, majonez, sól, pieprz

Jak przyrządzić?
Kraby pokroić na drobne kawałeczki, dodać pokrojony koper, sól, pieprz i majonez. Wymieszać, schłodzić, podawać. Palce lizać.

Potrzebne przybory:
deska, nóż, miska, łyżka, lodówka :)

Jak podawać?
Świetnie wygląda i smakuje podawana w łódeczkach z selera naciowego.

Uwagi:
Smakuje nawet tym, którzy nie lubią ryb
(javascript:void(0))czy owoców morza :) Koperek świeży można ewentualnie zastąpić suszonym - sałatka też jest smaczna.

---------- Dodano o godzinie 12:58 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:47 ----------

Jak przyrządzić?
Kurczaka rozdrabniamy, dodajemy ugotowany ryż. Jaja ugotowane na twardo kroimy w ósemki, kukurydzę odsączamy, rzodkiewki kroimy w półtalarki. Dodajemy posiekany szczypior, sól, pieprz, 3-4 łyżki majonezu

(javascript:void(0)). Gotowe!

Jak podawać?
Ogólnie wykładamy do miski. Ja natomiast wykładam talerzyk listkiem sałaty

(javascript:void(0))i na to dopiero nakładam sałatkę.

Składniki:
1 ogórek zielony, pęczek rzodkiewek, 2 jabłka (słodka odmiana, ja daję red delicious), łyżka śmietany gęstej, trochę soku z cytryny, sól i pieprz do smaku

(javascript:void(0)).

Jak przyrządzić?
Ogórek obrać, pokroić w kostkę, dodać pokrojone w plasterki rzodkiewki i w kostkę jabłka. Skropić sokiem z cytryny, dodać śmietanę, doprawić solą i pieprzem do smaku.

Jak podawać?
W miseczkach

Składniki:
4 duże obrane, swieże ogórki; 1,5 łyżki drobno posiekanej cebuli

(javascript:void(0)); 1 szklanka jogurtu naturalnego; 0,5 roztartego ząbka czosnku (lub cały ząbek jak kto lubi); 0,5 łyżeczki soli

(javascript:void(0)); szczypta chilli

Jak przyrządzić?
Ogórek przekroić wzdłuż, usunąć łyżeczką nasiona, utrzeć na grubej tarce, osączyć. Wymieszać z jogurtem, cebulą, czosnkiem i chilli. Wstawić pod przykryciem do lodówki

(javascript:void(0))na 2-3 godziny. Podawać schłodzoną.

jOotka
03-04-2010, 16:55
Ja po prostu uwielbiam owocową. . . taką tropikalną ;)

Składniki :
1/2 pomelo
3x kiwi
1 mała pomarańcza
winogrona [na oko, byleby było kolorowo ]
4 duże banany ;)

Oczywiście można dawać wszytkie owoce, jakei macie w kuchni ;)
;>

[dosładzać ani nic nei trzeba.. jeśli ktoś lubi kwach w ustach (jaa taaaak ) ]

;***

farbstift
05-04-2010, 15:21
ja wczoraj robiłam sałatkę na szybko z byle czego i wyszła pychotka:D
dałam:
1/4 kapusty pekińskiej
paprykę marynowaną (różne kolory miałam)
pomidorka
sos z knorra czosnkowy (przygotowany jak na opakowaniu, ale z większą ilością majonezu)
Mniammmm!!

czarnulkaaa87
30-04-2010, 14:33
Wszystko z kurczakiem :P
A ja dam dla odmiany Chrzanowa :D

Sałatka chrzanowa

Składniki;
2 cebule
6 jajek
woreczek ryżu
puszka ananasów
puszka kukurydzy
słoiczek chrzanu
słoiczek majonezu
sol, pieprz

Cebule, jaja i ananasa kroimy w kosteczkę i mieszamy z reszta składników :)
Chrzan lepiej dobrać taki jaki się lubi, ja dodaje ostry i można przesadzić:D

Smacznego :)

dudejla
30-04-2010, 20:47
Czarnulka muszę spróbować, bo brzmi pysznie!

farbstift
02-05-2010, 10:44
ostatnio robiłam taką:
ogórek
rzodkiewka
koperek
kiełki np.rzodkiewki
sos do sałatki "wiosenne zioła ze szczypiorkiem" Winiary
:cwaniak2:

---------- Dodano o godzinie 09:44 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 17:06 ----------

a u koleżanki jadłam Sałatkę Żydowską:
jaja
ziemniaki
majonez
szczypiorek
cebula
przyprawy

Niby tak mało składników a smak rewelacyjny;)

jOotka
05-05-2010, 15:14
wszytko brzmi pysznie :D Chyba spróbuję wszytkich przepisów [jesli mi sie w ogole uda]

:D:*

Emilia B.
05-05-2010, 15:19
a ja właśnie wcinam a'la grecką : sałata, pomidorki, ogórki i rzodkiew + sos koperkowy pycha :) zrobiłam z tego co miałam akurat w lodówce ;)

czarnulkaaa87
07-05-2010, 12:33
Czarnulka muszę spróbować, bo brzmi pysznie!

Dudeja i jest pyszna, polecam :slina:

Etna
08-05-2010, 12:47
moja słynna sałatka:

Potrzebujesz:
-zupkę chińską Vifon złoty kurczak
-kapustę pekińską
-paprykę
-ogórek konserwowy
-kukurydzę
-inne składniki wedle gustu

wszystkie składniki mieszasz, co ważne wsypujesz rozdrobniony makaron z zupki i przyprawę sypką bez oleju.
Makaron drobno musi być rozgnieciony by szybciej i łatwiej nasączył się majonezem. UWAGA! makaronu nie gotuję! Do tego dodaje tylko majonez bez dodatkowych przypraw! wszystko razem mieszam. Jest kozacka polecam! :)

paznokietek1000
08-05-2010, 12:55
hmmm brzmi zachęcająco, muszę spróbować

KaMiLaC.
08-05-2010, 14:11
moja słynna sałatka:

Potrzebujesz:
-zupkę chińską Vifon złoty kurczak
-kapustę pekińską
-paprykę
-ogórek konserwowy
-kukurydzę
-inne składniki wedle gustu

wszystkie składniki mieszasz, co ważne wsypujesz rozdrobniony makaron z zupki i przyprawę sypką bez oleju.
Makaron drobno musi być rozgnieciony by szybciej i łatwiej nasączył się majonezem. UWAGA! makaronu nie gotuję! Do tego dodaje tylko majonez bez dodatkowych przypraw! wszystko razem mieszam. Jest kozacka polecam! :)

nooo pyszna jest :glodny::slina:

ja jeszcze robie druga warsje z jajkiem, ogorkiem swiezym i pomidorkiem i wedlinka :D mniammmm :slina:

bestilka007
08-05-2010, 14:56
makaron drobny. np. alfabet
3kolory papryk w drobna kostke
czerwona fasola z puszki
szczypiorek/ natka pietruszki
3 wędzone udka z kurczaka
kukurydza
sos (jogurt naturalny, majonez, duuuuuuuuużo curry, sól pieprz, szczypta cynamonu i papryka)
wszystko wymieszac schlodzic i sie zajadac :):)


wlasnie zrobilam i a mi slina cieknie a do popoludnia daleko :D:D

Etna
08-05-2010, 15:46
ooo ta na pewno jest świetna bo kocham curry :D następnym razem na pewno skorzystam z Twojego przepisu :*

bestilka007
08-05-2010, 18:56
bedziesz zachwycona naprawde przepyszna :D:D

farbstift
10-05-2010, 14:25
Meksykańska:
Sałatka Mexico - MojeGotowanie.pl - Przepisy - Sałatki - Sałatka Mexico (http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/salatki/salatka_mexico)
Makaronowa:
Sałatka makaronowa - MojeGotowanie.pl - Przepisy - Sałatki - Sałatka makaronowa (http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/salatki/salatka_makaronowa7)
Na kanapki:
Salatka na kanapke - MojeGotowanie.pl - Przepisy - Sałatki - Salatka na kanapke (http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/salatki/salatka_na_kanapke)

farbstift
13-05-2010, 15:08
ale mam na nią chrapkę :glodny:
Sałatka ogórkowa - MojeGotowanie.pl - Przepisy - Sałatki - Sałatka ogórkowa (http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/salatki/salatka_ogorkowa4)

julcia88
13-05-2010, 15:27
Ja wczoraj pierwszy raz gyrosa robiłam i wiecie, że juz jej nie ma :P:haha:
pyszniutka :D:D:slina:

honeypuff
13-05-2010, 18:55
ale mam na nią chrapkę :glodny:
Sałatka ogórkowa - MojeGotowanie.pl - Przepisy - Sałatki - Sałatka ogórkowa (http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/salatki/salatka_ogorkowa4)

ja tu sie napalilam na jakas salatke a to zwykla mizeria :(

farbstift
14-05-2010, 14:34
ale jest pyszna:D

Jade
14-05-2010, 14:41
Ostatnio jadlam przepyszna salatke:)

Brokuly ugotowane na parze,pokrojony w kosteczke ser feta,czerwona fasola.Ukladamy warstwami Wszystko zalewamy sosem czosnkowym a na wierzch posypujemy prazon.ym slonecznikiem (slonecznik,cukier ,tluszc)oj chyba zrobie sobie jutro:)

Nancy
14-05-2010, 15:04
A ja wczoraj zrobiłam taką:

sałata lodowa
zielony ogórek
kukurydza
szynka w kosteczkę
ser feta
pomidor
sos (grecki i włoski z paczuszki ale nie z olejem tylko z majonezem)

Moje Słońce zjadło błyskawicznie:)

nanami7
14-05-2010, 15:09
mm Jade ale super przepis ... chyba też się skuszę :D

Jade
14-05-2010, 15:18
Jest przepyszna bardzo ciekawe polaczenie tego sosu czosnkowego z tym slodkim slonecznikiem,naprawde polecam.A brokuly to tak na 15minut na parze zeby byly chrupkie ale nie surowe:)

anecka17171
14-05-2010, 15:26
ja bardzo polecam warstwową sałatkę jest pyszna:
pekińska na spodzie drobno pokrojona i lekko posypana degustą
ser żółty starty na grubych oczkach
szynka pokrojona w paseczki albo jak komu pasuje
kukurydza
białka jajek starte na grubych oczkach
warstwa majonezu
żółtka również starte
a na wierzch posypać szczypiorkiem


ach aż mi ślinka cieknie:):)

Jade
14-05-2010, 15:36
Nie pamietam czy juz kiedys pisalam najwyzej sie powtorze:)
seler w sloiczku,kukurydza,ananas,kurczak wedzony i jak kto woli to mozna dodac ryz.Tez pychotka oczywiscie jezeli ktos lubi tak na slodkawo:)

qatrycja
14-05-2010, 16:01
Ja ostatnio dostałam bzika na punkcie sałatki "Cezar" są to gotowe saszetki z Knora które mają w sobie grzanki i przyprawy do sosu. Polecam!!

Ja troche modyfikuje przepis na tą sałatke który jest podany z tyłu i dodaję pół szklanki majonezu i pól szklanki jogurtu naturalnego, do tego skrapiam cytryną. Do sałatki obowiazkowo dodaje koktajlowe pomidorki pycha! i kukurydze. Sprawdźcie same, pychota !!

Ladyss
15-05-2010, 20:10
Ja uwielbiam sałatkę z szynką i serem:glodny:
Nie mam dokładnych proporcji do jest robiona z głowy ale tak mniej więcej napiszę:
- puszka kukurydzy
- 5 jajek
- 30 dkg żółtego sera (ja trę na tarce z dużymi oczkami)
- 0,5 kg wędliny (pokrojona w kostkę ale też można na tarce:))
- majonez
- pieprz i sól

Można dodać szczypiorek, paprykę czy co kto lubi:)

farbstift
16-05-2010, 10:53
Ja wczoraj zrobiłam pyszną, pseudo-grecką sałatkę:
-sałata
-pomidor
-jajka
-ser Fellada z Łowicza
-przyprawy
-oliwa z oliwek

Oliwki musiałam wykluczyć, bo nie przepadam za nimi:)

KaMiLaC.
30-05-2010, 19:56
A to przepisy sałatek które zrobiłam na warsztaty w Katowicach :D

Salatka z chinskich zupek

2 chinskie zupki – ostra i lagodna
Maly sloik ogórków konserwowych
Maly sloik papryki konserwowej
5 jajek
Pol puszki kukurydzy
Szynka
Sos majonezowy – lyzka majonezu + 2 lyzki jogurtu naturalnego

W szklance wrzatku rozpuścić przyprawy z zupek. Makaron z zupek skruszyć do miski i zalac woda z przyprawami – poczekac zz specznieje i wystygnie. Ogorki i papryke w kostka, jaja i szynka również. Dołożyć wszystko do miski z makaronem, dodac kukurydze i sos majonezowy.

Salatka z makaronu gwiazdki

Pol paczki makaronu gwiazdki
Ogorek zielony świeży
Koperek
Szynka
Kukurydza z puszki
Sos majonezowy
Sol, pieprz

Makaron ugotowac, ostudzic. Ogorek i szynke pokroic w kosteczke, dodac do makaronu razem z koperkiem i sosem majonezowym. Przyprawic do smaku.

Salatka z pierożków tortellini

Paczka pierożków tortellini z mieskiem lub uszka z miesem

2 pomidory swieze
Szynka
Kukurydza z puszki
Cebula czerwona
Sol pieprz
Bazylia
Sos majonezowy
1 lyzka sosu czosnkowego

Pierożki ugotowac, pomidory, cebula i szynka w kostke. Wszystko wymieszac z przyprawami i sosami.

smacznego :D:D:D

tusiavd
30-05-2010, 20:39
a ja polecam sałatkę CEZAR Knorr'a
:glodny:

Ale najlepsiejsza jest bez anchovis i jak kurczaczka podsmaża się na patelni bez przyprawy do kurczaka, ale za to tacza się go w jajku i bułce tartej;)

pinusia6
07-06-2010, 21:04
Dziewczyny!:)
Ja mam do was prośbę. W piatek robimy ze znajomymi grilla i do mięska (karkówka, skrzydełka, szaszłyki z piersi kurczaka i boczkiem) chciałabym zrobić jakąś pasującą do tego sałatkę. Czekam na przepisy :)

farbstift
07-06-2010, 21:21
Najlepiej taką lekką, bo do grilowanego mięska najbardziej będzie pasować:)
1.zielony ogórek+kiełki rzodkiewki+rzodkiewka+sos koperkowo-ziołowy lub jakiś w ten deseń
2.kapusta pekińska+papryka czerwona+pomidor+ogórek zielony+sos włoski
3.(ta troszkę bardziej ciężka)ziemniaczki gotowane+jaja na twardo+majonez+szczypiorek

Wszystkie tanie, szybkie i niemalże dla każdego:)

kasiasssss
07-06-2010, 21:27
Dziewczyny!:)
Ja mam do was prośbę. W piatek robimy ze znajomymi grilla i do mięska (karkówka, skrzydełka, szaszłyki z piersi kurczaka i boczkiem) chciałabym zrobić jakąś pasującą do tego sałatkę. Czekam na przepisy :)

ja polecam salatke z mlodych ziemniaczkow,gotujesz mlode ziemniaki,kroisz na plastry ,na ta jajka gotowane taz kroisz w plastry,na to ogorek malosolny w plastry koperek majonez i tak robisz kilka warstw,oczywisice kazda warstwe posypujesz sola i piepzrem,pycha,smacznego

Gość
07-06-2010, 21:39
...W piatek robimy ze znajomymi grilla i do mięska (karkówka, skrzydełka, szaszłyki z piersi kurczaka i boczkiem)...ja do miesa własnie takiego typu robie sos tzatziki i sałatek mi nikt nie je :)

kupuje gotową przyprawe z galeo http://www.gotujmy.pl/ai/1498_przyprawa-do-sosu-tzatziki-galeo_0_1.jpg

ścieram ogórka na tarce, wyciskam sok zeby zostały same wiórki, dodaje serek naturalny , trochę majonezu i sporo koperku, do tego dosypuje trochę tej przyprawy ale na smak to trzeba dac mniej, bo jak sie przegryzie to jest ostrzejsza.. więc jak bedzie przy łączeniu łagodna to przy podawaniu bedzie w sam raz

mieszam wkładam do lodówki na min 15 min i do grillowanego mięska pycha :slina:

ja nawet do obiadu taka robie, uwielbiam ją nawet o samych ziemniaków :D

pinusia6
07-06-2010, 23:19
Najlepiej taką lekką, bo do grilowanego mięska najbardziej będzie pasować:)
1.zielony ogórek+kiełki rzodkiewki+rzodkiewka+sos koperkowo-ziołowy lub jakiś w ten deseń
2.kapusta pekińska+papryka czerwona+pomidor+ogórek zielony+sos włoski
3.(ta troszkę bardziej ciężka)ziemniaczki gotowane+jaja na twardo+majonez+szczypiorek

Wszystkie tanie, szybkie i niemalże dla każdego:)

Pyszności :) Na piatek wypróbuje tą sałateczkę z kapusta pekińska :) Ale oczywiście wszystkie na pewno bardzo dobre są i ich także spróbuje zrobić :-) Dziękuję bardzo Kochana :*

---------- Dodano o godzinie 22:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:03 ----------


ja polecam salatke z mlodych ziemniaczkow,gotujesz mlode ziemniaki,kroisz na plastry ,na ta jajka gotowane taz kroisz w plastry,na to ogorek malosolny w plastry koperek majonez i tak robisz kilka warstw,oczywisice kazda warstwe posypujesz sola i piepzrem,pycha,smacznego

Tej również spróbuje :-) Zrobie tak na spróbowanie ale jak czytam to mi Doslownie po brodzie leci Hehe ;) A mam pytanie a te ziemniaczki to normalnie mam gotować czy w mundurkach?:)

---------- Dodano o godzinie 22:19 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:09 ----------


ja do miesa własnie takiego typu robie sos tzatziki i sałatek mi nikt nie je :)

kupuje gotową przyprawe z galeo http://www.gotujmy.pl/ai/1498_przyprawa-do-sosu-tzatziki-galeo_0_1.jpg

ścieram ogórka na tarce, wyciskam sok zeby zostały same wiórki, dodaje serek naturalny , trochę majonezu i sporo koperku, do tego dosypuje trochę tej przyprawy ale na smak to trzeba dac mniej, bo jak sie przegryzie to jest ostrzejsza.. więc jak bedzie przy łączeniu łagodna to przy podawaniu bedzie w sam raz

mieszam wkładam do lodówki na min 15 min i do grillowanego mięska pycha :slina:

ja nawet do obiadu taka robie, uwielbiam ją nawet o samych ziemniaków :D

Świetna sprawa z tymi tzatzykami :) Nie Wiedzialam ze one w ogole mogą pasować to mięska z grilla :) Również na pewno wypróbuje :)

farbstift
08-06-2010, 08:34
No ja jadłam karkówkę z sosem tzaziki i ziemniaczkami w wykonaniu Izy i mówię Ci- smak niepowtarzalny:slina:

pinusia6
08-06-2010, 10:37
No ja jadłam karkówkę z sosem tzaziki i ziemniaczkami w wykonaniu Izy i mówię Ci- smak niepowtarzalny:slina:

Boshe ja tu jeszcze bez śniadania a Ty mi o takich rzeczach piszesz :P No na pewno spróbuje zrobić te Pyszności :)

arhibaladka
08-06-2010, 19:13
Az chce sie jesc :D
Ja uwielbiam taka :
- makaron kolorowy swiderki ( mzoe byc ten zwykly ale kolorwy ladnei wyglada:P)
- 3 papryki ( najlepiej zolta,zielona,czerwona - moga byc 3 takie same ) (pokoric w kosteczke)
- puszka czerwonej fasoli
- kostka sera ( pokroic w kosteczke)

I do tego sos : 2 - 3 zabki czosnku, 2-3 duze lyzki smietany, 2-3 duze lyszki majonezu i 2 lyzki ketchupu ( ja to tak na oko daje )

uwielbiam ja :D
- kawalek szynki (pokroic w kosteczke)

Dziewczyny a JAKAS salatka hm dietetyczna ? w sensie bez sloika majonezu ? bo czytam i czytam te przepisy to az mi sie serce kraja na widok " sloik majonezu :D :p

Ladyss
02-08-2010, 15:42
Jak chcesz bez majonezu to polecam sałatki śródziemnomorskie:)

farbstift
05-08-2010, 09:49
Dietetyczna to np. kapusta pekińska lub sałata, do tego co chcesz: pomidor, papryka, ogórek...po prostu co w lodówce jest:D No i możesz dać samą oliwę z oliwek albo zrobić dressing;)

cadevra
13-08-2010, 16:09
Ha, sałatki to mój konik. Gdzie ja byłam jak rozwijał się ten temat... Wyżyję się na forum:P


Sałatka zamiast obiadu:


1. Sałatka miętowo-musztardowa z bobem
400 g podgotowanego i obranego bobu
250 g skwarek z chudego boczku
główka sałaty lodowej
pół pęczka świeżej mięty lub łyżeczka suszonej
3 łyżeczki musztardy
sok z połówki cytryny
oliwa z oliwek
woda
sól, pieprz, ząbek czosnku

a) sałatę rozrywamy na strzępy i układamy na dnie miski lub półmiska, posypujemy bobem i skwarkami
b) przygotowujemy sos: musztardę rozmieszać w małej miseczce z kilkoma łyżkami wody i sokiem z cytryny; doprawić wg uznania solą i pieprzem, można dodać ząbek czosnku; ciągle mieszając dodać stopniowo oliwę z oliwek (ok 1/4 szklanki) - sos ma mieć gładką, lekko gęstą konsystencję.
c) całość posypać obficie posiekaną miętą lub mieszanką mięta+zielona pietruszka.

Sałatkę polecam wszystkim, którzy uwielbiają specyficzny smak bobu i świeżą ostrość mięty.

2. Włoska sałatka z suszonymi pomidorami
200-250 g salami w cienkich plasterkach(najlepiej ostrego chorizo)
8-9 pomidorów suszonych (polecam z zalewy ziołowo-czosnkowej)
średnia czerwona cebula
główka sałaty lodowej
pół szklanki przecieru pomidorowego (nie koncentratu!!!)
łyżeczka bazylii, łyżeczka oregano (lub po kilka gałązek świeżych)
sól, pieprz, 2 ząbki czosnku
oliwa z oliwek (może być ta zalewa z pomidorów)

a) sałata na strzępy i do miski
b) salami kroimy na "ćwiartki", cebulę w "piórka", pomidory w paski - posypujemy sałatę
c) sos: bazylię, oregano, czosnek, sól wsypujemy do małej miseczki, zalewamy odrobiną (ok 2 łyżeczki!) gorącej wody i mieszamy, dodajemy przecier pomidorowy, odrobinę cukru i mieszamy, ciągle mieszając dolewamy oliwę z oliwek (ok 6 łyżek) tak, żeby sos się nam nie rozdzielił
<SOS JEST RÓWNIEŻ ŚWIETNY JAKO SOS-BAZA DO PIZZY>

3. Sałatka nicejska light
główka sałaty lodowej
1 podwójna pierś z kurczaka
1 mała cebula
wg uznania pomidor świeży
szczypta vegety lub przyprawy do kurczaka
sos:
1 łyżka musztardy
1 łyżka majonezu
2 łyżki jogurtu naturalnego
szczypta curry
pieprz
grzanki:
1 bagietka
ząbek czosnku
masło lub oliwa z oliwek

a) kurczaka kroimy w paski 1cmx5cm, przyprawiamy wg uznania (najlepiej delikatnie vegetą lub przyprawą do pieczonego kurczaka, ponieważ sam sos w tej sałatce ma bardzo intensywny smak), grilujemy lub smażymy na odrobinie oleju
b) sałatę rwiemy na strzępy (nie kroimy!), dodajemy cebulę, pomidora, można ogórka świeżego (co kto lubi)
c) przygotowujemy grzanki czosnkowe:
- dla leniwych: kupujemy gotową, mrożoną bagietkę z masłem czosnkowym lub ziołowym - pieczemy, kroimy na "kanapki"
- dla ambitnych: kroimy bagietkę, każdą kromkę smarujemy masłem lub oliwą i nacieramy czosnkiem - można upiec w piekarniku, na grillu lub podsuszyć na patelni
d) przygotowujemy sos: musztardę mieszamy z majonezem i jogurtem na gładką masę, doprawiamy pieprzem, ewentualnie ulubionymi ziołami (polecam szczyptę prowansalskie)

Sałatkę podajemy w następujący sposób:
1. na talerz nakładamy sałatę
2. na górę jeszcze ciepłego kurczaka
3. polewamy sosem
4. na sam wierzch kładziemy 2-3 grzanki

SMACZNEGO!!!

skarbenia7
14-08-2010, 13:03
Ja znam fajną sałatkę z tuńczykiem:
-sałata lodowa
-2 duże pomidory
-ogórek
-3 ugotowane jajka
-tuńczyk w oleju
-majonez
-sól
-pieprz
Składniki pokroic, pomieszac, przyprawic i zajadac :)
Smacznego! :)

cocaine258
14-08-2010, 17:44
Sałatka brokułowa :glodny: :glodny:

-brokuł, (podzielic na rozyczki i obgotowac)
-ser feta (pokroic w kostke)
-jajka (podzielić na ósemki)
-kukurydza
-pomidor (mozna koktajlowe na pol przekroic lub zwylke podzielic na mniejsze czesci tak na 1/8 i jeszcze w poprzek na pol)
-sos czosnkowy ( 2 lyzki jogurtu, 1 lyzka smietany, 2 lyzki majonezu, 4 srednie ząbki czosnku, sol pieprz)
-platki migdałowe (podpiec na chrupiąco na patelni) -zawsze posypywać na wierzchu.

Salatke mozna ukladac warstwowo w takiej kolejnosci jak podalam lub mieszac, proporcje w miarę luźne, zalezy jaki chcemy uzyskać dominujący smak :)


Smacznego! ;) :slina:

Cytryna6412
15-08-2010, 11:54
O tak ta brokułowa jest przepyszna :) Schłodzona z lodówki mmm :*

dudejla
15-08-2010, 13:58
Ja bardzo lubię sałatkę "włoską z mozzarelą"

Składniki:



12 małych
(javascript:void(0)) pomidorów
20 dkg mozzarelli
cebula
3 łyżki octu winnego
6 łyżek oleju
10 dkg krótkiego makaronu (np. kolanka z falbanką)
pęczek bazylii
sól
pieprz

Sposób przygotowania:

Pomidory umyć, przekroić na połówki. Mozzarellę pokroić w kostkę. Cebulę obrać, drobno posiekać i wymieszać z pomidorami i mozzarellą. Ocet utrzeć ze szczyptą soli pieprzu. Dalej ucierać wlewając powoli olej. Sosem zalać mozzarellę z warzywami. Odłożyć na 30 min. do lodówki. Makaron ugotować w osolonej wodzie zgodnie z przepisem na opakowaniu, odcedzić, osączyć. Bazylię opłukać. Listki oderwać od gałązek, pokroić w paseczki. Ostudzone kluski wymieszać z warzywami
(javascript:void(0)) i mozzarellą. Posypać bazylią.


Przepis znalazłam na tej stronie: Quchnia w portalu 24polska.pl - Quchnia w portalu 24polska.pl to świetne przepisy kulinarne, przepisy kuchenne a także porady i diety (http://quchnia.24polska.pl/)



Ostatnio jadłam sałatkę brokułową z filetem z kurczaka, i muszę powiedzieć, że też mi bardzo smakowała

Składniki:



2 brokuły
podwójny filet z kurczaka
3 łyżki gęstego majonezu
3 łyżki jogurtu naturalnego
2 ząbki czosnku lub 3/4 kostki tej przyprawy:
http://www.knorr.pl/system/attachment_files/datas/176/original/czosnek.jpg
sól i pieprz

Przygotowanie:

Brokuły porozdzielać i obgotować w osolonej wodzie, ja akurat nie lubię jak są zbyt twarde. Filet z kurczaka pokroić na małe kawałki i obsmażyć. Można dodać przyprawy, ja jadłam z dodaną przyprawą do gyrosa. Majonez wymieszać z jogurtem i czosnkiem (ząbki czosnku przeciskamy przez praskę a jeżeli dodajemy kostkę to ją po prostu rozkruszamy). Na koniec trzeba wszystko wymieszać, brokuł, obsmażony filet + przygotowany dressing. Ewentualnie przyprawić szczyptą soli, pieprzem. W przepisie było aby odstawić na co najmniej godzinę do lodówki ale mnie smakowała taka na ciepło:wstydek:

skarbenia7
16-08-2010, 12:47
Brzmi smakowicie ;)

paznokietek1000
16-08-2010, 13:06
ta z brokuł może być interesująca.

dudejla
19-08-2010, 21:14
Sałatka z kalafiorem



główka kalafiora
ziemniaki
por
5 dużych jajek
2 duże marchewki

dressing:


4 łyżki majonezu (najlepszy gęsty)
3 łyżki jogurtu naturalnego
1 mała łyżeczka chrzanu
ząbek czosnku



sól i pieprz

Składniki podałam orientacyjnie, wszystko zależy od wielkości kalafiora. Jajka ugotować na twardo. Ziemniaki i marchewki ugotować jak na sałatkę. Kalafior gotujemy w osolonej wodzie, jeszcze lepszy jest ugotowany na parze. Jajka studzimy, obieramy, kroimy niezbyt drobno. Kroimy również ostudzone ziemniaki i marchewki. Kalafior po ugotowaniu dzielimy na różyczki (kalafiora nie można rozgotować) i dodajemy do pokrojonych wcześniej składników. Na koniec dodajemy pokrojoną dolną cześć pora, którą najpierw należy sparzyć wrzątkiem. Dressing: majonez mieszamy z jogurtem, dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek i małą łyżeczkę chrzanu. Dressing dodajemy do pozostałych składników, całość mieszamy i doprawiamy.
Smacznego:love:

tusia
21-08-2010, 22:04
Sałatka z wędzonym kurczakiem

SKŁADNIKI:

-sałata lodowa
-czerwona papryka
-pół szklanki kukurydzy konserwowej
-ser feta
-2 duze udka z kurczaka wędzone lub jedna duza pierś wędzona
-sos sałatkowy
-oliwa + woda

wszystkie składniki połaczyc i mozna jeśc, pychaaaaaa:slina:

skarbenia7
23-08-2010, 00:08
Dudejla, Twój przepis na sałatkę brzmi pysznie!
Muszę wypróbowac :)

---------- Dodano o godzinie 23:08 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:06 ----------

Tusia, Twój przepis również zapowiada się smakowicie :)

katherinne
24-11-2010, 16:52
Ja właśnie zjadłam moją sałatkę. Zawsze robię grecką, a dzisiaj dla odmiany zrobiłam coś, co nazwałam sałatką europejska:P Polecam dla odchudzających się!

-sałata lodowa
-rzodkiewka
-2 pomidory
-4 zielone papryki
-ser feta
-sos z saszetki włoski (zrobiony w wersji light 3 łyżki wody- 1 lyzka oliwy)

I powiem wam, że pyszna. W sumie to było moje śniadanie od godz. 15 hehe ;p

PAZURKOMANIA
28-11-2010, 14:01
No to i ja wrzuce przepis na sałatke GYROS:D

-2 filety z kurczaka
-przyprawa gyros
-1/4 szk.oliwy z oiwek
-kapusta pekinska
-1/2 puszki kukurydzy konserwowej
-4 ogórki konserwowe
-2 duże cebule
-3 łyżki majonezu
-1,1/2 łyżki ketchupu

Filety kurczaka kroimy w drobne kawałki.Przyprawe wsypujemy do szklanki z oliwą,mieszamy zalewamy kurczaka.Pozostawiamy na ok.10 min aby lekko przeszedł przyprawą.Następnie nie odsączajac go smazymy.

W między czasie szatkujemy kapuste pekińską,kroimy ogórki w cieniutkie pastry oraz cebule w drobną kostkę.

Po usmazeniu i ostudzeniu kurczaka, układamy saładkę warstwowo począwszy od kapusty nastepnie cebulka,kurczak,kukurydza,ogórek troche majonezu i ketchupu,powtarzamy nastepną warstwe...przy ostatniej warstwie na koniec układamy na górze warstwe kapusty pekińskiej. Na stół podajemy nie wymieszana...

SMACZNEGO:D

Blejsia
09-11-2011, 18:46
To ja dorzuce swoja gyrosówke która sie każdy zachwyca:D
*Pierś z kurczaka
*przyprawa do kebab-gyros
*oliwa z oliwek
*kukurydza
*ogórek kiszony
*cebula
*kapusta pekińska
*jeśli ktos lubi to czerwona fasola
*pomidor
*majonez ketchup czosnek
Działamy:)
pierś z kurczka kroimi w kostke mieszamy z przyprawa polewamy oliwa i odstawiamy na kilka h do lodowki
nastepnnie smażymy ,i warstwowo wrzucamy do miski:
-kurczak
-ogórek pokrojony w kostke z cebulka
-jeśli ktos dodaje fasole
-odsączoną kukurydze polecam bounduella:) jest słodziudka i super pasuje
-góre smarujemy sosem : ketchum z majonezem i wycisnietym czosnkiem a-la sos czosnokwy dodaje czasami troszke musztardy
-na koniec na sos rzucamy pokrojona pekinke
-i na pekinke pomidor pokrojony w plastry:):):):D PALCE LIZAC:d



SAŁATKA NA SZYBKO Z MAKARONEM:)
*drobny makaron
*kukurydza
*ogorek kiszony
*pierś z kurczaka wedzona
*papryka
*jak ktos lubi cebulka
*majonez
*sól pieprz
jajko

wszystko razem mieszamy sałatka szybka i smaczna:)

centerbeauty
14-12-2011, 21:56
Moja ulubiona :D

1Puszka Ananasa
1Puszka kukurydzy
1Słoik selera konserwowego
5 jajek
30 dkg szynki
sól pieprz
majonez :D


mniammmmmmmmmmm

dzidzia1987
14-12-2011, 22:33
To i ja Wam podam moją pyszną salatkę z makaronu:

Skadniki niestety na oko:

-opakowanie (500g) makaronu male, krótkie, wygiete rureczki
-2 średnie marchewki
-puszka kukurydzy
-2 ogórki zielone
-pęczek szczypiorku
-majonez
-jogurt naturalny lub śmietana
-sosy z Knorr do salatek ,,ziola ogrodowe'' ok.4szt zalezy od ilosci skladnikow
-magii, sol i pieprz
-olej

Jak przyrządzić:
Makaron ugotować w osolonej wodzie,w międzyczasie umyć,obrać i potrzeć na grubych oczkach marchewki i ogórki.Ogórki odsączyć.Kukurydzę również odsączyć.Szczypiorek umyć i pokroic w male kawalki.Rozrobić sosy tylko z olejem bez wody,bo pozostale skladniki i tak puszcza soki.Zrobic sos z majonezu i jogurtu w takich samych proporcjach np.po pól szklanki majo i jogurtu,dodac troche magii,soli i pieprzu do smaku.
Następnie dajemy na dno naczynia kolejno skladniki:
starta marchew i polewamy przygotowanym sosem z knora(powiedzmy tak żeby zwilzyć marchew nie zalac calej)nastepnie na to polowe makaronu i zas sos knor,na to kukurydza,sos knor,reszte makaronu i sosu knor,na koniec ogórek,na niego wylewamy caly sos z majo i jogurtu i posypujemy szczypiorkiem.

Salatka bardzo fajnie wyglada w wysokim,szklanym naczyniu, gdyz warstwy salatki fajnie sie prezentuja.
Dla leniwych natomiast polecam wszystkie skladniki wymieszac razem, zalac sosem knor i sosem z majo i ponownie wymieszac.

Salatka jest przepyszna, w smaku wydaje sie lekka i delikatna.
Bardzo polecam!!!

zosia_29
15-12-2011, 17:01
Oj aż mi ślinka cieknie ....

wercia
11-10-2012, 15:11
To ja tez coś wrzucę ;)
Sałatka tuńczykowa :) :slina::slina::slina::slina:
- makaron ( ja do tej sałatki używam takich grubych rurek)
- tuńczyk ( w puszce)
- kukurydza
- puszka czerwonej fasoli
- 4 ogórki konserwowe ( lub kiszone jak wolicie )
- papryka czerwona
- sól
- pieprz
- majonez ( zależy ile robicie sałatki )
Makaron oczywiście gotujemy ( warto dodać troszkę oleju żeby się nie sklejał ) nastepnie dodajemy to co w przepisie, doprawiamy do smaku dodajmy majonez i odstawiamy żeby się przegryzła.

MT89
15-10-2012, 16:52
Przepis na sałatkę żółto-pomarańczową owocową w wykonaniu moim i moich koleżanek:

Sałatka MMBJ - przepis na 3 małe porcje.

- 1 pomarańcza,
- 2 mandarynki,
- 1 miękka gruszka,
- 2 plasterki ananasa z puszki,
- 2 połówki brzoskwini z puszki,
- 1 banan,
- po 1 łyżce syropu ananasowego i brzoskwiniowego,
- 1 mały jogurt naturalny.

Wszystkie składniki pokroic w kosteczkę, dodac jogurt i syrop. Wszystko dokładnie wymieszać i gotowe. Jeśli chodzi o owoce to można sobie zmieniać proporcje zależnie od upodobań smakowych.
Sałatka jest smaczna i orzeźwiająca.
Polecam :)

ell
21-05-2021, 11:00
Hummus plus kawałki surowych warzyw, marokańska zupa z czerwonej soczewicy ze szpinakiem, na deser kawałki jabłek z cukrem cynamonowym i kruszonką pieczone w kokilkach.

No i sprawdzona wiele razy sałatka z brokułem. Robiłam z tego przepisu ;) Bardzo smaczna, czesto robię ją nie tylko na imprezy ale sama dla siebei w domu. Jak mam ochotę akurat na lżejszy obiadek :) https://glodnapolka.pl/salatka-z-brokulami-i-jajkiem/
https://glodnapolka.pl/wp-content/uploads/2021/02/salatka-z-brokulem-i-jajkiem-glodnapolka.jpg

chanah
19-09-2022, 01:06
Znacie jakieś sprawdzone przepisy na dobre i szybkie w wykonaniu sałatki?

chanah
19-09-2022, 01:07
Macie jakieś sprawdzone przepisy na dobre i szybkie w wykonaniu sałatki?