PDA

Zobacz pełną wersję : Sterylizator - jaki ? gdzie ? za ile ?



barbara_kawka
26-11-2009, 20:56
moje drogie ... ze wzgledu na to iz poszukuje sterylizatora ( i pewnie nie tylko ja ) , moze te ktore juz maja wypowiedza sie gdzie kupily za ile .... kogo moga polecic , a kogo nie ... ?? no i jaki kupic ?? czy taki np.kulkowy starczy ??

Tonija
26-11-2009, 22:08
Tutaj było trochę o sterylizacji http://forum.wzorki.info/sprzet-do-przedluzania-paznokci/1769-pomocy-szukam-dobrych-kralli-autoklawu-oraz-pomocy-w-nowej-aranzacji-salonu.html

Pati88
27-11-2009, 09:18
ja polecam ten sterylizator kulkowy http://www.kosmed.nazwa.pl/images/sterylizator_nieb.jpg

cudzilo
27-11-2009, 10:22
ja zakupiłam sterylizator kulkowy przez allegro 159zł z wrocławia

barbara_kawka
27-11-2009, 10:33
ale jestes zadowolona?? jakie takie tanie te na allegro wlasnie :(

cudzilo
27-11-2009, 15:01
poprzedni sterylizator kulkowy miałam z biomaku , słuzył mi 3lata i niesety metalowa czesc zardzewiala i nie nadaje sie juz dla sanepidu dlatego teraz wybieralam caly z tworzywa sztucznego... tzw plastiku, mam go juz osmy miesiac i nie narzekam . jestem zadowolona.:good:

Elizabeth76
09-09-2010, 08:04
chciałabym kupić sterylizator ale w ogóle się na tym nie znam :) czy możecie coś polecić jaki będzie najlepszy ?? czy lepszy jest sterylizator kulkowy czy ultradzwiękowy??

Agnieszka Praska
09-09-2010, 08:37
ultradzwiekowy to nie sterylizator tylko myjka:D do ktorej wlewa sie roztwor plynu dezynfekcyjnego np seku extra i myje sie narzedzia :) mozna stosowac go zamiast wanienki:D
u nas sanepid i tak wymaga sterylizatora kulkowego bo w myjce sie tylko dezynfekuje a nie sterylizuje;)

Elizabeth76
09-09-2010, 08:49
tak jak pisałam wyzej w ogóle sie na tym nie znam:] widziałam na allegro kilka czy jest jakaś róznica miedzy nimi ?? czym się kierować kupując taki kulkowy sterylizator??


poprzedni sterylizator kulkowy miałam z biomaku , słuzył mi 3lata i niesety metalowa czesc zardzewiala i nie nadaje sie juz dla sanepidu dlatego teraz wybieralam caly z tworzywa sztucznego... tzw plastiku, mam go juz osmy miesiac i nie narzekam . jestem zadowolona.:good:


cudzilo a który to z biomaku kiepski możesz pokazać fotkę ??żebym wiedziała jakiego nie kupować ;)

Agnieszka Praska
09-09-2010, 19:00
ela ja kupila taki z wyswietlaczem lcd:D narazie sprawuje sie super, ma biper ktory przypomina o wyjeciu narzedzi:)

aneciak
18-11-2010, 23:28
a ja znalazlam sterylizator uv - wydaje się być świetnym rozwiązaniem, ale nie wiem czy sanepid coś takiego akceptuje;/
ktos się może orientuje????

---------- Dodano o godzinie 23:28 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:12 ----------

już wszystko wiem:)

sterylizator uv nie jest akceptowany przez sanepid jako urządzenie sterylizujące. Sanepid uważa, że może służyć co najwyżej do wcześniej wysterylizowanych narzędzi, a szkoda ;(

sterylizator kulkowy jest raczej akceptowany tylko do dodatkowej sterylizacji narzędzi, nie naruszających ciągłości tkanek, jak np. patka do henny.

takie rzeczy jak np. cążki do skórek trzeba sterylizować niestety w autoklawie ;/

pinusia6
19-11-2010, 09:24
Dziewczyny ja mam pytanko :)
Być może kiedyś będę chciała otworzyć swój mały skromny salonik :) I zastanawia mnie co można sterylizowac w sterylizatorze kulkowym a co w autoklawie? Autoklawy niestety są drogie :( I raczej trzeba będzie kombinować coś żeby w przychodni bądź szpitalu można było te narzędzia sterylizowac bo słyszałam że jest taka możliwość :)

Emilia B.
19-11-2010, 10:35
tak - podpisujesz umowę ze szpitalem lub np dentystą :) musisz tam sterylizować na pewno cążki, kopytka i wszelkie metalowe narzędzia, które mają styczność z klientką i mogą naruszyć ciągłość tkanek (skaleczyć w sensie :D ). A czy coś poza tym? hmmm dobrze jest mieć osobny pilniczek dla każdej :) Nie wiem czy coś pominełam jeszcze...:huh: ? :D

pinusia6
19-11-2010, 14:50
tak - podpisujesz umowę ze szpitalem lub np dentystą :) musisz tam sterylizować na pewno cążki, kopytka i wszelkie metalowe narzędzia, które mają styczność z klientką i mogą naruszyć ciągłość tkanek (skaleczyć w sensie :D ). A czy coś poza tym? hmmm dobrze jest mieć osobny pilniczek dla każdej :) Nie wiem czy coś pominełam jeszcze...:huh: ? :D

aha rozumiem :) Czyli raczej sterylizatoro będzie mi nie potrzebny? A i chyba trzeba codziennie chodzić do przychodni np do dentysty i oddawać narzędzia do sterylizacji bądź kupić kilkanaście takich np kopytek i oddawać raz w tygodniu?

naatajla
19-11-2010, 15:27
tak jest taka mozliwosc zawarcia umowy ze szpitalem i to jest chyba moim zdaniem najlepsze rozwiazanie a co do sterylizatora kulkowego t nadaje sie jedynie na male rzeczy typu cazki peseta pilnik szklany itp ale przy robieniu tipsow itp to kazda klientka powinna miec swoj pilniczek najlepiej zalozyc kazdej kartoteke dac do koszulki i do koszulki wrzucac te pilniczki :)

Tosiaczek
19-01-2011, 12:43
Natalia z tymi pilnikami to naprawdę dobry pomysł. :) Żeby każda klientka miała swój pilniczek. A co jak mam kopytko drewniane albo plastikowe? Jak go sterylizować?


PS. A ten sterylizator jest dobry?
http://www.splendore.pl/Sterylizator_SR_01_p5381.html

NeoNail
12-04-2011, 10:16
Bardzo wiele zależy także od budżetu jaki posiadasz na zakup sterylizatora. Oprócz allegro szukaj także w sklepach internetowych z tego typu akcesoriami,wybór jest naprawdę spory. A z pilnikami faktycznie bardzo dobry pomysł:ok:

syrena16
08-11-2011, 15:45
Dziewczyny potrzebuje Waszej rady...
Myśle o zakupie tego urządzenia- jest to uv plus hot do 120 stopni.
Jak sanepid sie na to zapatruje?

Sterylizator UV&HOT BN-208B : : Sterylizatory : Urządzenia fryzjerskie : Wyposażenie salonów fryzjerskich - Splendore.pl (http://www.splendore.pl/Sterylizator_UVHOT_BN208B_p8744.html)

Emilia B.
09-11-2011, 08:29
wszystko zależy od sanepidu-każdy rządzi się swoimi prawami (co miejsca mieć nie powinno no ale) i dobrze jest podejść do nich albo zadzwonić i zapytać czy taki i taki może być :) bo jedni moga mieć bardzo skonkretyzowane wymagania ,innym wystarczy sterylizator a jeszcze inni w ogóle nie przyłożą do tego szczególnej uwagi.

jumpi
09-11-2011, 22:00
to prawda w kazdym miescie wymagają czego innego, u mnie podobno wystarczy myjka ultradźwiękowa (kolezanka ostatnio otwierała salon) ja mam myjkę i sterylizator kulkowy a pilniki dla stałych klientek przechowuję w podpisanym woreczku strunowym

Zuuzaneczka
09-11-2011, 22:04
to prawda w kazdym miescie wymagają czego innego, u mnie podobno wystarczy myjka ultradźwiękowa (kolezanka ostatnio otwierała salon) ja mam myjkę i sterylizator kulkowy

Ja mam kulkowy, ale wkrótce chcę kupić myjkę :D babka ode mnie ze szkoły z pracowni powiedziała że choć autoklaw jest najlepszy, to w warunkach domowych myjka+sterylizator=:ok:

mania818
17-02-2013, 21:37
Czy ktoś w ostatnim czasie zakupił sterylizator i orientuje się na co zwrócić uwagę . Szukam czegoś w przystępnej cenie . Na allegro jest sporo autoklawów używanych , zwłaszcza z Niemczech , niby serwisowane i na gwarancji ale czy nie będzie problemów z sanepidem ?
Co sądzicie o czymś takim AUTOKLAW KLASY B 2L DOSTAWA 0ZL PROMOCJA FV I GWAR (3016316810) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/autoklaw-klasy-b-2l-dostawa-0zl-promocja-fv-i-gwar-i3016316810.html) ?

LadyJenova
30-07-2013, 19:30
Witajcie!
Ja zastanawiam się właśnie nad zakupem myjki ultradźwiękowej i sterylizatora UV czy któraś z Was stosuje może takie połączenie i czy jest ono skuteczne? Nie posiadam na razie salonu robię czasem pazurki w domu i zastawiam się czy te połączenie będzie wystarczające gdyby ktoś przyczepił się przypadkiem do mojej działalności (wiadomo życzliwość ludzka) :)

---------- Dodano o godzinie 19:30 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 19:46 ----------

Hop hop nikt nic nie wie ? :-)

Izi
30-07-2013, 21:20
Jenova ja mam sterylizator UV i stosuje go po dezynfekcji w płynach ale ja to jestem bardziej rzęskowa niż paznokciowa. Nie naruszam narzędziami ciągłości skóry więc w moim przypadku w zupełności to wystarczy. Podejrzewam że jeśli dobrze wymyjesz wcześniej narzędzia to i do paznokci powinno wystarczyć ale czy ktoś się przyczepi czy nie to już tylko Twój sanepid wie (bo wszędzie inne przepisy). Najlepiej zadzwonić i podpytać. Chociaż przy robieniu w domu to i nawet autoklaw by Cię nie uratował jeśli nie masz oddzielnego wejścia dla klientek i oddzielnego łącza sanitarnego:( z umywalką i kratką na mopa. Jak się znajdzie ktoś "życzliwy" to i tak się przyczepią i tak. Ale dla własnego sumienia możesz zadzwonić i powiedzieć że np. masz zamiar otworzyć działalność mobilną i czy takie urządzenia wystarczą - bo ja pewności nie mam, chyba że wypowie się ktoś "z pazurków".

LadyJenova
30-07-2013, 23:00
Dzięki Izi za odpowiedź w sumie masz racje że jak ma coś pójść nie tak to i tak pójdzie hehe :) Może ktoś jeszcze chce coś podpowiedzieć??:)

Zen.
03-08-2013, 12:40
moim zdaniem sterylizator uv to strata kasy, kup myjkę i dobry płyn do dezynfekcji i płynnej sterylizacji np aldesan e, albo koncentrat jakis, zakup autoklawu z prawdziwego zdarzenia to jakieś 6 tys ( przestrzegam przed autoklawami sunny dostepnymi na allegro - mają podrabiane certyfikaty)

kamillxx
04-08-2013, 10:46
a co z tym rozporzadzeniwm co nakazuje do konca roku wyposazyc salon w sterylizator?
ile placicie w przychodni lub u dentysty za sterylizacje narzedzi? umieszczacie je w rekawie czy macie na nereczce metalowej?

kiwaczek2
05-08-2013, 12:16
ja kupiłam właśnie myjke uv używaną za 50zł. i właśnie nie widzałam co tam do srodka dać.

LadyJenova
05-08-2013, 13:24
Jeśli chodzi ci o myjkę UV to nic dajesz tylko umyte i wczesniej zdezynfekowane narzedzia i tam jest taka żarówka bakteriobójcza w środku, i to jest czynnik "sterylizujący" i powinna się zapalać gdy urzadzenie jest włączone na proces "sterylizacji". Przynajmniej tak jest w tej którą chciałam kupić. A jeśli chodzi ci o myjkę ultradźwiękową to czynnikiem dezynfekującym jest np. roztwór płynu Ultradesmit koszt ok. 50 zł/1l na allegro lub alkohol izopropylowy lub inny płyn dezynfekujący. Ultradźwięki pomagają jedynie dotrzeć w zakamarki dezynfekowanych narzędzi :)

kiwaczek2
05-08-2013, 22:42
tak tak mój błąd . ultradzwiękową :D za szybko pisałam gapa.

LadyJenova
05-08-2013, 23:03
spoko tak myślałam ;) u nas w pracy stosują właśnie ultradesmit i ja tez zamierzam go kupic bo jest wydajny :)

milane
02-05-2014, 17:50
Dziewczyny własnie otrzymałam dotację:Di mam zamaiar zakupić autoklaw niestety przeznaczyłam na niego tylko 3.500zł czy możecie cos polecić?wiem ze kwota jest mała,bo nowy autoklaw kosztuje około 6tyś;(co możecie polecici na co zwrócić uwagę?jaką klasę auoklawu polecacie?w moim gabinecie bedą tylko usługi manicuru i pedicuru...dziekuje za wszelka pomoc

jumpi
02-05-2014, 21:12
ja kupiłam uzywany bdb stanie Baby, klasa S i N za 2700zl.
za tą cenę nowy kupisz najniższej klasy, albo powystawowy albo pogwarancyjny wyższej klasy.
Klasa B jest najwyższa.

tutaj znajdziesz info ta na ten temat (nie wiem czy tak mogę wstawić linką, jeśli nie prosze nie bijcie :) )
Klasy autoklawów (B, S, N) (http://www.tecnogaz.pl/klasy-autoklawow.html)

i gratuluję dotacji :)

milane
03-05-2014, 09:09
jumpi,ja zupełnie jestem zielona jeśli chodzi o e autoklawy,powiedz mi proszę,bo słyszałam,że sa autoklawy na wodę destylowaną i na podłączane bezpośrednio do zaworu wodnego?jaki Ty masz?

jumpi
03-05-2014, 09:24
tak, powinna być woda destylowana. widzialam ostatnio w carefour po chyba 5zł za 5l. Do mojego wlewa się ok. 250ml. na 1 cykl sterylizacji. Mojego nie trzeba podł. do instalacji wodnej. Do urządzenia jest podłączony wężyk i jest pojemnik do którego spływa woda. Taki baniak 5l ;)

milane
03-05-2014, 10:00
jumpi a czy w Twoim autoklawie jest mozliwosć stererylizacji w torebkach?czy mogłabyś podać jakiś link ze zdjeciem autoklawu który Ty masz? miałabym sie na czym wzorować:)

jumpi
03-05-2014, 12:47
Reverberi-Autoklaw Baby (http://www.dornwell.pl/autoklawy-stomatologiczne-kosmetyczne/autoklaw-baby.html)

tak, sterylizuję w torebkach oprócz frezów, bo niektóre się nie nadają do sterylizacji i rdzewieją.
do cążek i frezów polecam preparat Secumatic IS, który chroni i zabezpiecza narzedzia i wtedy mozna je bezpiecznie sterylizować.

nanami7
04-05-2014, 21:18
Ja już sama nie wiem jak to jest z tymi narzedziami, jedni mówią że autoklaw, inni że nie. Ja robie same pazurki, wiec jutro zadzwonie do sanepidu i wypytam co i jak bo sie nerwowo wykoncze ;)

jumpi
04-05-2014, 21:28
ja frezy sterylizuje w autoklawie, tylko w takim specjalnym plastikowym pojemniku, luzem nie w torebkach.
mozna tez na szklenej podstawce lub płytce Petriego

wolmi
26-10-2015, 10:58
Ja moge polecić coś :) Ta hurtownia mimari.pl. Po prostu profesjonaliści, pomogą, doradzą i przeszkolą. Przyznam, że stamtąd pochodzi większość rzeczy, które mam w gabinecie. Gdy muszę uzupełnić braki, wszystko przychodzi na czas, są bardzo wyrozumiali, jeśli potrzebuję czegoś pilnie, domawiam itd.. Czasem myślę, że gdyby teraz zniknęli, to chyba musiałabym zamknąć firmę, bo byłoby mi trudno znaleźć lepszego dostawcę :) . No i są na bieżąco z nowinkami, co mnie oczywiście cieszy.

monkas
06-04-2016, 09:51
Jęśli fryzjerska to Wyposażenie Salonu Fryzjerskiego-Meble Fryzjerskie (http://www.wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl/)
Ale przecież wiadomo, że nie kupicie tam wszystkiego, co tutaj wymieniacie...

magdalenka98
15-04-2016, 09:47
Duży wybór poszukiwanego na rynku branży kosmetycznej sprzętu znajdziesz w sklepie internetowym pod adresem gabinetspa.pl. To moim zdaniem nie tylko jedna z największych w sieci ale najbardziej konkurencyjna cenowo oferta sprzętu naprawdę bardzo wysokiej klasy. Zdecydowanie polecam!

Marica
05-10-2016, 09:40
Hej, czy zamawiał ktoś z was kiedykolwiek sterylizator lub inne sprzęty z hurtowni Cosnet? Mają całkiem spory wybór - sterylizator UV, kulkowy. Właśnie chce ruszyć ze swoją działalnością i szukam jakiegoś sprzętu. A oni mają całkiem sporo mobilnego, który jest całkiem tani. Dziękuję z góry za opinie.

kasia885
10-04-2017, 20:52
Autoklaw MELAtronic 15 EN+ - Sklep Medyczny Cezal (http://sklep.cezal.com.pl/sterylizacja/986-autoklaw-melatronic-15-en.html?search_query=autoklaw&results=10)
ja mam taki, polecam :)
jak dla mnie to jednak inwestycja na długi czas, nie warto na tym przyoszczędzać jesli tylko ma się taką mozliwość, dobry sprzęt to podstawa :)

XXXYYY
30-07-2018, 21:00
Polecam sklep z urządzeniami kosmetycznymi https://www.finefactory.pl/. Sklep oferuje wysokiej jakości sprzęt do salonów kosmetycznych. Możliwość wzięcia urządzenia w leasing bądż też na raty polecam.

Kaśkak
12-08-2018, 15:51
W swoim salonie mam ten model https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/dezynfekcje-i-sterylizacja/autoklawy/ i jestem z niego BARDZO zadowolona. To żadne Chińskie badziewie tylko porządny produkt

majanna
17-09-2018, 21:41
Ja kupiłam swój w tej hurtownii https://mimari.com.pl/pl/c/Autoklawy/57 Często składam tam zamówienia do mojego salonu bo ceny dobre. Ja za swoje urządzenie do dezynfekcji dałam około 1500zł, jest ok ale w przyszłości planuję kupić coś z wyższej półki cenowej :]

minizo
09-11-2022, 12:32
Ja na Twoim miejscu postawiłabym na wysokiej klasy sprzęt - a jeśli ograniczają Cię koszty z tym związane to dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie tutaj z leasingu. Zobacz sobie na https://leasing.sos.pl jaką ofertę mogą Ci zaproponować. Po złożeniu bezpłatnego wniosku otrzymasz wszelkie in formacje. Myślę, że taka inwestycja dodatkowo szybko się zwróci.

chanah
20-03-2023, 13:55
A gdzie według was najlepiej jest zamówić takie urządzenie?