PDA

Zobacz pełną wersję : Mikser czy blender



dudejla
05-12-2009, 18:46
Kochane, jaka jest różnica pomiędzy mikserem a blenderem?
Co lepiej sprawdza się w kuchni?
Co lepiej kupić?

szpila59
05-12-2009, 18:59
zaraz Ci napiszę, czek,... xD

---------- Dodano o godzinie 17:59 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:57 ----------

BLENDER CZY MIKSER? (http://www.bartender.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=77:blender-czy-mikser&catid=263:porady&Itemid=100034)

---------- Dodano o godzinie 17:59 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:59 ----------

mikser czy blender - Forum Wizaz.pl (http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=254342)

wercia
05-12-2009, 19:09
Ja od trzech miesiecy uzywam blendera;) i jest mi wygodniej;) :good::good::good: wiec osobiscie polecam blender:D

Jade
05-12-2009, 19:19
A ja mam wszystkie dostepne badziewia i wszystko zalezy do czego ma to sluzyc.Ale ja wole jednak mikser ale z micha bez trzymania w rece,micha sie kreci a ja w tym czasie robie cos innego a blender raczej do miksowania warzyw,zupek krem i owocow no i trzeba w rece trzymac,pozatym do blendera potrzebne jest wysokie naczynie bo chlapie po wszystkim.Kwestia gustu:)

dudejla
05-12-2009, 19:21
A powiedźcie mi czy blender ma też taką funkcję jak mikser znaczy czy można nim mieszać np. składniki na ciasto?

Jade
05-12-2009, 19:31
Blender sluzy tylko do rozdrabniania i tym ciasta nie ukreisz tak jak mikserem.

asia
05-12-2009, 20:44
nie prawda:) blender w 100%!!:D po pierwsze, jeżeli będziesz kupowac, to z mocą 600 a nie 300. a używa się tego przyciskając na chwilę, a nie tak że włączasz i zostawiasz, np mielisz cebule-3 przyciski. to sie potem czuje:)

i tak, blender może być wyposażony w różne końcówki. jest rękojeść i do tego doczepia się - albo klasyczną głowicę z nożykami dwoma, jest wtedy dobra do mieszania ciast, rozdrabniania zup, robienia szejków owocowo mlecznych itp.

ja mam do tego drugą nakładkę, jakby pokrywkę, a do tego jet miska i noże, w tym robi się dobre pasty, sieka i mle wszelkiego rodzaju warzywa, orzechy itp.

są też takie wyposażone w końcówki -trzepaczka do jajek, takie powykręcane jak w klasycznym mikserze, no różne różne. zaraz spróbuję wyszukać.

w każdym razie blender to jest przyrząd który używam codziennie. miałam kiedyś mikser, ale porównania nawet nie ma


ja mam coś w tym stylu, tylko 600w i jakiś starszy model jeżeli chodzi o wygląd BLENDER - BRAUN - MR 4000 RHC - NAJTANSZA WYSYLKA (842769625) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item842769625_blender_braun_mr_4000_rhc_najtansza_ wysylka.html) a płaciliśmy chyba 120zł w sklepie saturn, tylko nie przed śswiętami:D

ale są też takie z większą ilością dodatków Blender Braun 6550 MFP HC K nast MFP HC + gratis (836655602) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item836655602_blender_braun_6550_mfp_hc_k_nast_mfp _hc_gratis.html) -tą głowicę główną, ktora na zdjęciu jest wczepiona w dużą miskę, wyjmuje się i wtyka do niej tą trzepaczkę i ten sttandardowy

dudejla
05-12-2009, 21:06
No to kochane wasze opinie są podzielone. Mi wysiadł mikser wczoraj a muszę coś kupić bo potrzebuje przed świętami.
Potrzebuje urządzenie do mieszania masy do ciast, koktajli, takie które rozdrobni lód czy wymiesza masę na naleśniki . . .

Jade
05-12-2009, 22:02
Mikser!!!!!A pozniej blender:)

Agusia_pa2
05-12-2009, 22:07
No ja też myśle że mikser ;) Ale jakiś taki wielofunkcyjny z zamykana misą heh w sumie ten blender co asia dała link no całkiem całkiem ;) fajny bajer ;)

Jade
05-12-2009, 22:16
Kilka latek temu maz mi na mikolajki kupil wlasnie mikser mulineksa jak na tamte czasy byl wypasiony.Niestety musialam sie z nim ,,roztac,,bo przecierz tu go nie bede tachac.A Blender co kupilam tutaj to ma tylko jedna kocowke wiec moze dlatego mi nie pasi.

dudejla
05-12-2009, 22:21
No własnie też do tego doszłam. Moja mama ma mikser taki z miska i blender ale jej blender ma tylko jedna końcówkę, która rozdrabnia a są też takie które mają więcej końcówek- więcej funkcji. Naczytałam się dzisiaj w necie na ten temat i co mnie najbardziej dziwi to, to że jak byłam dzisiaj w sklepie i chciałam żeby pan mi wytłumaczył jakie blender ma funkcje pan bardzo polecał mi taki, który ma 300W a wszyscy piszą, że blender musi mieć 600W i więcej. Jakiś niedoinformowany sprzedawca mi się trafił dobrze, że nie kupiłam:)

aneczka19895
05-12-2009, 22:53
Ja jestem za mikserem :) blender możesz później dokupić a mikser potrzebniejszy est moi zdaniem :)

asia
06-12-2009, 01:04
ja za blenderem z końcówkami, po co mnożyć gadżety w kuchni:) a w każdym razie mikser sie zepsuł (mała moc własnie), kupiliśmy blender taki jak wrzuciłam i już miksera w ogóle nie kupie

jeżeli chodzi o tą moc, to tak jak i we frezarkach itp, im wyższa, tym mniejsza szansa na przegrzanie, zawsze im wyższa moc tym lepiej.

naatajla
07-12-2009, 11:23
ja rowniez polecam blender jest praktyczniejszy moim zdaniem

aneczka19895
07-12-2009, 11:50
No to nasze zdania są podzielone :) dudejla zbyt dużo Ci nie pomożemy

dudejla
07-12-2009, 12:52
Zdania są podzielone to fakt:) Ale juz wiem na co mam zwrócić uwagę jak wybiore się na zakupy a to już dużo, bo nie zależy mi na sprzęcie który za miesiąc będę musiała do serwisu zanieść:)
Np. nie wiedziałam, że blender może mieć takie nakładki jak mikser, myślałam że służy tylko do jakiegoś szatkowania ewentualnie tworzenia papek dla dzieci:)
Także już wiem nieco więcej:)

alfa14
07-12-2009, 13:15
Ja mam blender z pojemnikiem do szatkowania i różnymi nakładkami i nie zamieniła bym go na żaden mikser na świecie. Robie nim wszystko w kuchni a mam go już ponad 4 lata jest na prawde super polecam .

tusia
16-12-2009, 00:32
zgadzam się z asią blender z koncówkami:]

Olciiia
18-03-2010, 09:21
a ja uzywam i miksera i blendera
to w zaleznosci od tego co robie bo np nalesniki, lub ciasto na placek robie mixerem a np koktajle czy zypki kremy blenderem

mulinka
28-06-2010, 01:07
Ja też mam w domu oba urządzenia, ale jakbym miała teraz kupować, to pewnie zainwestowałabym w taki blender z wieloma końcówkami i pojemnikami - doskonale takie urządzenie spełnia wszelkie funkcje i blendera i miksera. Nawet juz sobie coś takiego upatrzyłam, na magicznej planecie znalazłam BOSCH MSM 67PE - to taki podstawowy model, ale są też takie, które mają więcej końcówek.

ana_zaba
28-06-2010, 10:07
Ja mam teraz tylko mikser bo moja mama pozyczyla blender kuzynce z malym dzieckiem - zeby jemu mogla zupki blenderowac. he he

No i bardzo mi blendera brakuje, tak jakos mikserem jest mi ciezko zrobic kefir nawet z truskawkami :D:D:D

farbstift
14-01-2011, 22:27
ja nareszcie mam blender:yess: ma dwa pojemniki, jeden jak do koktajli wysoki a drugi z wmocowanym ostrzem do siekania, na dodatek ma kilka nakładek np. do trzepania, rozdrabniania, ubijania...

xsunnyolciax
14-01-2011, 22:39
A ja przed wakacjami kupiłam sobie blender i latem raczyłam wszystkich chłodnymi koktajlami truskawkowymi, bananowymi i z czego tylko się dało. Pycha. Teraz też często się przydaje w kuchni.

rudzia1985
14-01-2011, 23:27
w zeszlym roku kupilam sobie to:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
tylko w kolorze czarnym :)

bardzo fajne do rozdrabniania, jedno dluzsze nacisniecie i warzywa posiekane, jajka perfekcyjnie zmielone, nie wspomne o cebuli, ktora jest pieknie posiekana z calym sokiem :) na talarki np. ogorki do mizerii cudo...
nawet sie puere ziemniaczane da sie zrobic :P
bardzo szybko sie ubija bialka, jednak jak trzeba dodac juz np. maslo to nie polecam bo sie silniczek spali ;) wiec w tym wypadku siegam po mikser :)
polecam do robienia roznych koktajli

kazda gospodyni powinna miec w domu i to i to, jedno drugiego nie zastapi ;) :)

mafa
03-07-2012, 19:00
Hej kochane, ja mam w domu i blender (http://www.mixmedia.pl/bosch-blender-bosch-mmr-0801,id-24750) i mikser (http://www.megamarket.com.pl/zelmer-mikser-zelmer-481-64-expressive,id-31429), każde tych urządzeń jest moim zdaniem niezbędne, bez miksera nie zrobię ciasta, a przy pomocy blendera można zrobić zupę krem, farsz do naleśników, pasty na kanapki, koktajle

ada.kmiec89
23-11-2012, 13:01
ja jakos zawsze korzystalam z miksera i blender jest dodatkiem

monana
04-05-2015, 10:39
Obydwa urządzenia są potrzebne, chyba, że kupi się blender z kilkoma końcówkami. Chociaż ja jednak częściej używam blender :ok:

Jnadal
28-05-2015, 12:11
Bez miksera jak i blendera nie da się niektórych rzeczy zrobić. Oba sprzęty mają zastosowanie w domu.

chocopolish
30-05-2015, 01:22
Widziałam kiedyś mikser (u mnie w domu był taki stareńki :D ) któy miał też końcówkę blendującą i montowało się ją na tyłku miksera :D i takie rozwiązanie jest chyba najlepsze, ale nie wiem czy produkuje się takie urządzenia nadal :)
A blendery niektóre mają końcówkę do ubijania jajek, ale np. ciasta na naleśniki się nią chyba już nie zrobi, bo za delikatna jest, więc mi bardziej odpowiada ten stary mikser 2w1 :) może ci się gdzieś taki uda dostać jeśli dalej takie produkują :)

o taki znalazłam, chyba jest 2w1 :)
http://www.oleole.pl/miksery-reczne/bosch-ergomixx-mfq36440.bhtml?from=pla&gclid=CjwKEAjwnKCrBRCm1YuPrtWW0QMSJAC-5UYk2Pcrv2KArgnR_N9dlNpi9RjWYAKJMIEHeDn1BnOqGxoCW3 rw_wcB#opis

karola90
07-12-2015, 12:25
A ja mam i mikser i blender. Miksera używam przy robieniu ciast, kremów, ubijania śmietany np. A blender wykorzystuje przy robieniu zup-kremów, sosów, do blendowania owoców. Uważam, że to i to się przydaję w kuchni. Ale faktycznie są takie miksery gdzie wystarczy dokupić końcówkę blendującą i ma się2w1 :)

Nadia99
21-12-2015, 14:46
Najlepiej dwa w jednym. Albo dwa urządzenia osobno. Ja każdego z nich używam do innych rzeczy. Ale teraz widzę, że taki duet znacznie ułatwia pracę w kuchni :)

piotrkaczmarek01
28-07-2016, 16:37
Ja od zawsze używałem miksera, według mnie jest dużo wygodniejszy. Mikser nadaje się do większości prac w kuchni.

reniusia1002
29-07-2016, 01:38
dlatego najlepsze sa troche drozsze ale urzadzenia typu kombajn kilka w jednym.wiekszy wydatek ale jednorazowy.ja kozystam z obu tych urzadzen i kilku innych ktore mam wlasnie w takim zestawie.zaplacilam wiecej ale jednorazowo.i przynajmniej jak to skladam to mniej miejsca potem zajmuje bo wszystko jest od kompletu i jedno w drugie wchodzi lub do kartonu.a miejsce w kuchni to zawsze poszukiwana sprawa na takie rzezczy.bo nigdzy go nie ma za duzo.

cass
09-01-2019, 08:15
Dobrze jest miec w domu mikser jak i blender :)

Jednak tak naprawdę najczęściej do robienia soków wykorzystuję wyciskarkę. Daje ona wiele możliwości. Wyciskarka umożliwia wyciśnięcie miąższu zarówno z twardych, jak i miękkich jarzyn – możemy więc cieszyć się koktajlem z liści sałaty lub z owocu granatu. Także wielkość składników nie stanowi dla wyciskarki wolnoobrotowej problemu. W otworze o szerokości 70 mm zmieścimy większe i mniejsze składniki – wyciśniemy z owoców aż 80%, co pozwoli nam uzyskać większą i jeszcze bogatszą w wartości odżywcze, porcję.

Jeśli nie wiecie na jaki model się zdecydować do tutaj jest porównanie modeli https://www.eujuicers.pl/blog/wyciskarki-dwuslimakowe-angel-porownanie-modeli

chanah
11-05-2019, 13:26
Najlepiej mieć w domu to i to :D

agus123
21-02-2021, 23:02
Blender

___
landing page (https://hotlead.pl/pozyskiwanie-klientow/sprzedazowy-landing-page-co-to-jest-i-jak-go-skutecznie-zrobic/)