PDA

Zobacz pełną wersję : Antykoncepcja



Strony : [1] 2

zizia
16-12-2009, 17:43
Tak jak w temacie. czekam na wasze zdanie. :P

Gość
16-12-2009, 17:43
ja dzis w boxie pisałam wam o tym że znalazłam ulotke u mojego gina... ponieważ mój mąz ja wywaliłam z wielkim trudem (bo zapomniałam nazwy) znalazłam tu cos ta jej temat:
Forum dziecko-info.com - Wyświetl Pojedyńczy Post - nuvaRing - stosuje ktoś tą metodę antykoncepcji ?? (http://forum.dziecko-info.com/showpost.php?p=1579526&postcount=1)
NuvaRing - antykoncepcja hormonalna raz na 3 tygodnie | Ochoroba.pl (http://www.ochoroba.pl/2124-nuvaring-antykoncepcja-hormonalna-raz-na-3-tygodnie)

asia
16-12-2009, 17:52
no dobra to ja wstępnie zacznę, ja stawiam na tabletki, moim zdaniem najwygodniejsze, a że rozmnażanie jeszcze przede mną to spiralki odpadają

wercia
16-12-2009, 18:26
ja wlasnie mysle nad tabletkami ale boje sie ze przytyje:( a po za tym slyszalam ze po nich trudno zajsc w ciaze i sie boje bo chce miec jeszcze jakiegos slodziaka w przyszlosci:) a w jakich cenach sa wogole takie tabletki i na ile wam starczaja??

ivonna70
16-12-2009, 18:39
Z racji wieku mam w tym temacie trochę do powiedzenia.
Asiu nie zgodzę się z Tobą, że osoba, która nie rodziła nie może mieć wkładki wewnątrzmacicznej. Ja swoją pierwszą miałam w wieku 21 lat i była ona dostosowana wielkością do macicy osoby nierodzącej. Jedyny dyskomfort, to taki, że niestety odczuwałam po założeniu straszny ból przez jeden dzień (w końcu to obce ciało). Nosiłam ją dwa lata, a potem usunęłam, bo chciałam zajść w ciążę. Miesiąc po wyjęciu bez problemu zaciążyłam. Następną wkładkę założyłam pięć miesięcy po porodzie i była ona już większa oraz pięcioletnia. W sumie mam na swoim koncie cztery wkładki. Niestety z czasem mój organizm zaczął się robić strasznie delikatny i wdawały się częste infekcje, dlatego zrezygnowałam z kolejnej. Postanowiłam wypróbować antykoncepcję hormonalną. I tu pojawiła się niespodzianka. Lekarz dał mi do sprawdzenia trzy różne środki i niestety nie mogę brać żadnych. Reakcja jest makabryczna. Pomijam już piersi jak balony, przybycie na wadze, nieprawdopodobne rozdrażnienie (bez kija nie podchodź), spadek libido do zera (praktycznie mogłam pójść do zakonu).
Obecnie stosuję metody naturalne z pomiarem temperatury i obserwacją swojego organizmu, który przez te wszystkie lata poznałam już dość dobrze.

asia
16-12-2009, 18:50
a widzisz mi każdy jeden lekarz mówi że przed ciążą nie można mieć. także zawsze sie czegoś człowiek może nauczyć:) jutro idę do gin to się podpytam

werciu tabletki kosztują od 10-50zł to zależy jakie, lekarz powinien zrobić ci badania przed przepisaniem

a ja mam takie doświadczenia: brałam harmonet (tab), ale po jakimś czasie zaczęłam mieć huśtawki nastrojów, zawsze też byłam głodna itp i w końcu zmieniłam na yasminelle i absolutnie nic mi po nich nie jest, zero tycia, apetyt w normie, badania z krwi jak u dziecka, no nic nic. teraz od połowy jesieni jakoś gorzej się czuję i nie wiem czemu, tak jak pisałam jutro mam gin, zobaczymy co powie.

jeżeli chodzi o to zachodzenie w ciąże to co lekarz to inne zdanie, znam mnóstwo dziewczyn które zaszły w ciążę bez problemu po tabletkach jak i takie, które stosowały gumki a jak chciały zajść w ciąże to kilka lat sie starały

hersa
16-12-2009, 20:37
.

farbstift
16-12-2009, 21:18
Ja biorę ponad rok Yasminelle i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej używaliśmy prezerwatyw, ale miałam okropne podrażnienia, bo okazało się, że mam uczulenie na lateks... Tabletki mi w pełni odpowiadają, bo wiem kiedy spodziewać się okresu a na dodatek trwa on tylko 3dni i krwawienie jest delikatne. No i Yasminelle są dobre na cerę:D a wcześniej miałam też jakieś inne, ale po dwóch opakowaniach zrezygnowałam, bo miałam bóle głowy i strasznie obolałe piersi. Po żadnych tabletkach nie przytyłam, więc nadal ważę swoje 47kg;)

asia
16-12-2009, 22:39
o to bierzemy te same, ja też jestem zadowolona:) a ile płacisz za nie? bo u mnei w aptece 41 a ostatnio byliśmy w innej i kosztowały 49! straszna rozbieżność!

ivonna70
16-12-2009, 22:59
Fajnie macie. Ja też na początek dostałam Yasminelle, bo lekarz mi powiedział, że to jedne z najlepszych. Niestety był w szoku jak zareagował mój organizm.
Hersa - Co do wazektomii, to jest to super rozwiązanie dopóki jesteś ze swoim partnerem. Życzę oczywiście jak najdłuższego i szczęśliwego związku, ale co jak zmienisz partnera??

dzoana
16-12-2009, 22:59
ehhh ja to tabletek nie mogę :( jak już gdzieś pisałam miałam kamienie w pęcherzyku żółciowym i mi go musieli wyciąć.. więc na wątrobę mogłyby bardzo źle podziałać... ale zastanawiam się nad plastrami.. używa ktoś może?

Gość
16-12-2009, 23:17
moja klientka używa plastrów od kilku lat

mówiła że na początku był z nimi problem bo sie odklejały mimo że nie mazia sie balsamami czy takimi tam... teraz jak przyklei plaster to oderwać nie może... przykleja raz na 3 miechy i jest baaaaaaardzo zadowolona!!

---------- Dodano o godzinie 22:17 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:05 ----------

ja dzis w boxie pisałam wam o tym że znalazłam ulotke u mojego gina... ponieważ mój mąz ja wywaliłam z wielkim trudem (bo zapomniałam nazwy) znalazłam tu cos ta jej temat:
Forum dziecko-info.com - Wyświetl Pojedyńczy Post - nuvaRing - stosuje ktoś tą metodę antykoncepcji ?? (http://forum.dziecko-info.com/showpost.php?p=1579526&postcount=1)
NuvaRing - antykoncepcja hormonalna raz na 3 tygodnie | Ochoroba.pl (http://www.ochoroba.pl/2124-nuvaring-antykoncepcja-hormonalna-raz-na-3-tygodnie)


oszszszsz... zamiast cytowac to wyedytowłam #2 post :glupek:

asia
16-12-2009, 23:40
mnie plastry kompletnie nie przekonują bo się lubię maziać balsamami oliwkami itp i nie wierze że by nie zeszło:)

dzoana
16-12-2009, 23:43
hmm.. co sądzicie o tym pierścieniu?.. bo ja bym się trochę bała... wsadzać sobie coś co ma średnicę 5 cm.. hmm.. (mówię o tym drugim linku)...

Jade
16-12-2009, 23:47
Przez 10 lat lykalam tabletki,w sumie 3 rodzaje i nie mialam zadnych problemow z tyciem,czesto gesto zapominala wziac(skleroza nie boli)ale hustawka nastroi byla chociarz w dzisiejszych czasach to nie wiadomo czy to tabletki byly powodem:)bo tabletek od pol roku nie lykam i dalej jestem rozchustana:):)Tutaj bralam mikrogynon 30 chyba tak to sie pisze i tez mi nic nie bylo.Teraz jak czas mi na to pozwoli to chce isc do lekarza i zapytac sie o plastry ale raczej wybiore implanta.

dzoana
16-12-2009, 23:47
mnie plastry kompletnie nie przekonują bo się lubię maziać balsamami oliwkami itp i nie wierze że by nie zeszło:)

ja słyszałam,że jak po boczkach się odkleja to nic się nie dzieje... ważne żeby caly się nie odkleił..

asia
16-12-2009, 23:50
możliwe ale jakby mi sie po boczkach odklejał to 1)byłyby te boczki zanieczyszczone 2) pewnie bym dziubała i skubała:)

jade te implanty ciekawe, jak masz możliwość to warto się dowiedzieć do i jak

dzoana
16-12-2009, 23:51
no te boczki zanieczyszczona to fakt.. ale w sumie tylko tydzień ma się taki plaster więc chyba takiej tragedii nie ma.. hmm.. ale ten pierścień mnie bardzo ciekawi..

Jade
16-12-2009, 23:59
Ja juz sie dowiadywalam tylko teraz musze sie wybrac jeszcze raz na wizyte.A takich wkladek,pierscieni to ja w zyciu nie chce i koniec!!Tyle co sie nasluchalam to dziekuje.Jak sie zmobilizuje to w poniedzialek pojede do przychodni sie umowic na wizyte,wiem ze sa jakies tam skutki uboczne ale to tak samo jak ze wszystkimi srodkami,wrazie czego to sie wyciagnie i wywali.Wczesniej myslalam tez o zastrzykach ale to nie ciekawa opcja poniewaz po wstrzyknieciu ma sie w organizmie to 3 miesiace i wrazie czego to nie mozna tego usunac.

dzoana
17-12-2009, 00:08
chyba jednak spróbuję plastrów... zawsze można zrezygnować..

asia
17-12-2009, 00:10
jade czego sie nasłuchałaś o pierścieniach?

Zgredo
17-12-2009, 12:04
ja wlasnie mysle nad tabletkami ale boje sie ze przytyje:( a po za tym slyszalam ze po nich trudno zajsc w ciaze i sie boje bo chce miec jeszcze jakiegos slodziaka w przyszlosci:) a w jakich cenach sa wogole takie tabletki i na ile wam starczaja??

Tyło się kiedyś po tabletkach, kiedy miały ogromne dawki hormonów. W tej chwili to już nie spotykane często (ivonna jest pierwszą osobą od której słyszę, że przytyła po tabletkach :|)

To, że trudno po nich zajść w ciąże, to mnie całkiem zaskoczyło :D Absolutnie nie! Wręcz odwrotnie! Gdy się odstawi tabletki to " w pierwszej chwili" wręcz łatwiej o ciąże mnogą (i to nie bliźniaczą... bardziej mnogą ;) )

Osobiście używam tabletek, których opakowanie starcza na miesiąc (takie są zazwyczaj), 3 tygodnie biorę tabletki, jeden tydzień nie. Receptę dostaje od razu na 3 opakowania, więc wizyta "po receptę" odbywa się 4 razy w roku.
Opakowanie kosztuje mnie ok 30zł, choć są apteki, gdzie zaśpiewali mi ponad 40 ;)
Nie mam żadnych wahań wagi przez te wszystkie lata, wręcz zrzuciłam dobre 7kg (na przestrzeni kilku lat), ale sądzę, że to zmiana sposobu odżywiania, nie tabletki :)

Natii
17-12-2009, 15:26
ja uzywam plastrów od półtora roku i nie narzekam,nie odkleja się,nie mam żadnych skutków ubocznych,no oprócz większego biustu :)

---------- Dodano o godzinie 14:26 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:23 ----------


moja klientka używa plastrów od kilku lat

mówiła że na początku był z nimi problem bo sie odklejały mimo że nie mazia sie balsamami czy takimi tam... teraz jak przyklei plaster to oderwać nie może... przykleja raz na 3 miechy i jest baaaaaaardzo zadowolona!!

---------- Dodano o godzinie 22:17 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:05 ----------

ja dzis w boxie pisałam wam o tym że znalazłam ulotke u mojego gina... ponieważ mój mąz ja wywaliłam z wielkim trudem (bo zapomniałam nazwy) znalazłam tu cos ta jej temat:
Forum dziecko-info.com - Wyświetl Pojedyńczy Post - nuvaRing - stosuje ktoś tą metodę antykoncepcji ?? (http://forum.dziecko-info.com/showpost.php?p=1579526&postcount=1)
NuvaRing - antykoncepcja hormonalna raz na 3 tygodnie | Ochoroba.pl (http://www.ochoroba.pl/2124-nuvaring-antykoncepcja-hormonalna-raz-na-3-tygodnie)


oszszszsz... zamiast cytowac to wyedytowłam #2 post :glupek:

plaster raz na 3 MIESIĄCE?
chyba raczej 3 w miesiącu :)

Gość
17-12-2009, 15:28
(...)plaster raz na 3 MIESIĄCE?
chyba raczej 3 w miesiącu :)
tez sie zdiwiwłam... 3 miesiące.. przykleja i spokoj ma, tylko sobie w kalendarzu musi zapisac bo to sklerotyczka więc za 3 miechy potrafi se zapomniec zdjąć :lol:

Natii
17-12-2009, 15:30
to ona ma jakieś ruskie te plastry.
Każdy plaster działa lekko ponad 7 dni w razie gdybyś się zapomniała na jeden dzień.
ja swoje kleje co tydzień,a z tego co mi wiadomo to na rynku są tylko Evry,więc nie ma opcji,żeby innych używała;p
jak się pojawi u Ciebie z brzuchem to będzie miała skutki ;p

Może ja uświadomisz;d

asia
17-12-2009, 17:39
no to ja już wywiedziana jeżeli chodzi o tą wkładkę przed ciążami. ogólnie tak, robi się. moja lekarka jednak osobiście odradza, tzn ona by zrobiła tylko w wypadku gdy inne środki są z różnych względów niemożliwe do brania, bo jak się nie rodziło, to szyjka jest ciasna i żeby włożyć wkładkę trzeba to robić narzędziem tym samym co przy aborcji i jest ryzyko że po tym wszystkim, jakby "powikłanie pooperacyjne" jest takie że można poronić podczas każdych kolejnych zajść w ciążę. mówi, że ryzyko małe, ale zawsze jest, takie jest po prostu jej osobiste zdanie że jak nie musisz to wybierz inną metodę, chociaż mówi że wiele lekarzy robi bez problemu, powiedziała mi swoje zdanie po prostu.

skarbenia7
17-12-2009, 18:24
Może teraz ja się wypowiem.
Osobiście - stawiam na pigułki. Najbardziej im ufam.
Oczywiście każdy ma inny organizm, inaczej reaguje, dlatego najważniejszy jest odpowiedni dobór.
Na samym początku lekarz przepisał mi Mercilon. Urosły mi na samym początku trochę piersi, troszkę przytyłam, ale najważniejsze, że nie miałam mdłości.
Stwierdziłam,że wstrzymam się ze zmianą na inne i poczekam. Faktycznie, z czasem wróciłam do swojej poprzedniej wagi, piersi zostały mi powiększone, ale wcale z tego powodu nie narzekałam ;)
Jednak po długim, bardzo długim czasie, zaczęłam miec upławy. Ginekolog stwiedził, że w pigułkach, które przyjmuję może byc zbyt duża ilośc hormonów dla mojego organizmu.
Przepisał mi Yasminelle. Czułam się po nich w porządku, jednak ich cena mnie drażniła - 50 zł za jeden blister, podczas gdy za Mercilon płaciłam 25 zł.
Po pewnym czasie przyjmowania, stwierdziłam,że czas chyba kompletnie odstawic na dłuższy czas, żeby organizm odpoczął.
Nie brałam pigułek ponad rok. Za to kupowałam przez ten czas globulki dopochwowe, których nienawidziłam, z tego względu, że się pieniły i nie było to komfortowe, gdy przez całą noc ze mnie ta cała zakichana globulka "wypływała"! Fu!
Pojechałam do Anglii, do swojej siostry na jakieś 2 m-ce, poszłam do ginekologa, dziewczyny!... tam to dopiero jest opieka ginekologiczna! Tam pigułki dostaje się za darmo, podczas jednej wizyty dają Ci od razu pigułki na pół roku, dodatkowo tyle prezerwatyw ile zechcesz.
Powracając do tematu, zrobili mi wszystkie niezbędne badania, dostałam pigułki Microgynon, podobno są łagodne, nie mają nadmiernej ilości hormonów, jak co poniektóre no i ponoc najłatwiej przyswaja je organizm.
No i faktycznie, czuję się po nich doskonale. Ani nie przytyłam, ani nie mam mdłości, żałuję jedynie, że piersi mi się troszkę nie powiększyły ;) bo schudłam ostatnio i już mi nie chcą wrócic do poprzedniego mojego rozmiaru. :/
Obawiałam się, że może ich nie byc w Polsce, ale ku mojej uciesze SĄ, w dodatku są refunowane, tylko na wizycie u ginekologa trzeba zaznazyc że prosi się o te refundowane, żeby zaznaczył to na recepcie.
Tak - refundowane kosztują 8 zł za blister, natomiast nie refundowane kosztują 14 zł za blister. Także taka cena mi się podoba, biorąc jeszcze pod uwagę, że tu w Polsce i tak płacimy za antykoncepcję, podczas gdy w Anglii kobiety mają antykoncepcję za darmo.
No to się rozpisałam ;)

asia
17-12-2009, 18:43
a to fakt w nl tez dają za darmo. akurat trafiłaś na drogą cenę yasminelli, co apteka to inna cena:/

skarbenia7
17-12-2009, 18:55
Wiadomo, wszędzie cena się różni ;) Bynajmniej mi Microgynon jak najbardziej odpowiada - zarówno jeśli chodzi o przyswajalnośc organizmu, jak i o przystepnośc ceny.
Pzdr!

hersa
17-12-2009, 19:03
.

samaron
17-12-2009, 19:15
Jesteśmy ze sobą 4 lata, więc po co miałam brać tyle lat tabletki... Nie mam w planach zdradzać go :P
A co wyjdzie w przyszłości zobaczymy, jak coś sie zmieni to się będę martwić potem :) A teraz luzik bluzik , o nic się martwię, żadnego zakładania prezerwatyw po ciemku, pamiętanie o tabletkach, złe samopoczucie po nich czy coś :) To dobre rozwiązanie jeśli facet się zdecyduje, ale nie każdy chce. Mój facet był długo po zabiegu jak się poznaliśmy, więc ja na nic go nie namawiałam.

No wszystko fajnie, jeśli nie chcecie mieć dzieci. Ja bym swojego też wysłała.

ivonna70
17-12-2009, 19:21
Jesteśmy ze sobą 4 lata, więc po co miałam brać tyle lat tabletki... Nie mam w planach zdradzać go :P
A co wyjdzie w przyszłości zobaczymy, jak coś sie zmieni to się będę martwić potem :) A teraz luzik bluzik , o nic się martwię, żadnego zakładania prezerwatyw po ciemku, pamiętanie o tabletkach, złe samopoczucie po nich czy coś :) To dobre rozwiązanie jeśli facet się zdecyduje, ale nie każdy chce. Mój facet był długo po zabiegu jak się poznaliśmy, więc ja na nic go nie namawiałam.
Nie miałam zamiaru Cię urazić, jeśli jednak źle to zabrzmiało to przepraszam:*. Powiem Ci, że gdyby u nas w Polsce zabieg był legalny, to już bym dawno namówiła na to mojego męża, bo nie planuję w moim wieku dzieci. Niestety realia są takie, a nie inne.

Patii
17-12-2009, 19:42
skarbenia to ja nie wiedzialam ze taka opieka tam jest :)) trzeba bedzie wyjechać:D

Ja biore Yasmin... Delikatniejsze od Yasminelle. Przynajmniej tak mi ginekolog powiedział... płace ok. 40 zł za opakowanie. Nie przytyłam po nich, narazie sie czuje dobrze, ale biore chyba pol roku tylko... ;)

asia
17-12-2009, 19:43
kurcze:) a ja bym mojego nigdy nie namówiła, tak samo jak sama nie dałabym się namówić. nie wiem, może jak będę mieć gromadkę dzieci to zmienię zdanie, ale teraz jestem stanowczo na nie:)

gumek tez nei lubię, nie znoszę wręcz, póki co tylko tab:)

hersa
17-12-2009, 19:47
.

skarbenia7
17-12-2009, 20:11
Tak pomijaczku, właśnie tak tam jest, od ręki dostałam pigułki na pół roku i zdaje sie 40 prezerwatyw.
Szkoda, że u nas tak nie ma.
Fajna sprawa ;)

Emist
17-12-2009, 22:44
nie uraziłąś słoneczko :)
zabieg był wykonywany w polsce przynajmniej 5 lat temu. Koszt ok. 200zł i lekarz mówił ze jest odwracalny. Nie wiem jak jest teraz. ja wolałabym w ogóle nie rodzić dzieci, zawsze chciałam adoptować. Nie wiem, może jeszcze nie dorosłam do tego, czasami mi się zdaje że nigdy nie dorosnę :P co to za różnica czyje dziecko pokocham. Poza tym uważam, że nie powinnam decydować ani o śmierci ani o życiu nikogo, ale moja "życiowa deprecha" to inny temat :)

wazektomia jest niestety nieodwracalna.Istnieją zabiegi przywracania płodności po zabiegu,ale zaledwie 30% się udaje a i koszt jest o wiele większy niż sam zabieg.
Wazektomia - Skuteczna metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn (http://www.wazektomia.pl/) polecam jako lekturkę :)

farbstift
17-12-2009, 23:24
o to bierzemy te same, ja też jestem zadowolona:) a ile płacisz za nie? bo u mnei w aptece 41 a ostatnio byliśmy w innej i kosztowały 49! straszna rozbieżność!

bo one podrożały teraz:/ płacę tyle samo, ale koleżanka zamawia przez internet i jest 10zł taniej!! jak znajdę linka to podam

asia
17-12-2009, 23:27
kurcze a nie jest strach troche przez net leki brac? ale na linka czekam, przynajmniej popatrze:)

minimouse
17-12-2009, 23:29
to ja też się wypowiem ... hi hi hi .... ja niestety też mam uczulenie na lateks , do tego bardzo obfite i mega bolesne miesiączki , przy których wole zejść z tego świata i się nie męczyć ,czyli prawie 4 dni spędzone w łóżku , bo dochodzi do tego straszne drętwienie nóg wiec poruszanie sie jest strasznie utrudnione ... żadne tabletki przeciw bólowe na mnie nie działają więc "dupa" ... obecnie zaczynam 4 opakowanie yasminelle i jest lepiej choć i tak boli :( ale grunt że nie tak bardzo , nie przytyłam a wręcz schudłam i poprawiły mi sie piersi ... co do wahań nastroju czasem odczuwam rozdrażnienie ale żadko :) ... aha i koszt to przewżnie 50 zł a w kwiatach polskich 35zł :)

aga
18-12-2009, 02:31
ja sie nie wypowiem:nie_powiem: bo....:aniolek::D

ale jak czytam o tych wszystkich skutkach ubocznych tabletek to nie wiem czy kiedykolwiek sie do nich przekonam:/:

asia
18-12-2009, 02:54
jedyną metodą nie dającą skutków ubocznych jest wstrzemięźliwość:D

minimouse
18-12-2009, 10:13
miminka ja jako skutkiem ubocznym po tabletkach moge nazwać lekkie rozrażnienie ale tylko przed okresem ...
i mogę śmiało stwierdzić że seks z prezerwatywą to jak jeść cukierka w papierku :)

samaron
18-12-2009, 10:53
ale jak czytam o tych wszystkich skutkach ubocznych tabletek to nie wiem czy kiedykolwiek sie do nich przekonam:/:

Każdy lek ma swoje skutki uboczne, ale wcale nie znaczy, że one muszą wystąpić, nawet picie "zwykłej" mięty może pociągać za sobą pewne konsekwencje.
Wracając do tabletek, obecne teraz na rynku preparaty są naprawdę świetnej jakości, z bardzo ograniczoną dawką hormonów, działania niepożądane powodują zazwyczaj substanjce pomocnicze, a huśtawka nastrojów jest znacznie gorsza, przy naturalnych wahaniach hormonów. Niepożądane skutki często występują przy np. paleniu papierosów, przyjmowaniu innych leków, czy piciu alkoholu, zachodzą wtedy interakcje, których skutkiem są nieprzyjemne dolegliwości lub nawet objawy chorobowe.
Ja przez wiele lat stosowałam Cilest, dobre, ale obniżały libido, po odstawieniu bez problemu zaszłam w ciążę (pojedyńczą) i urodziłam zdrowe dziecko, przez krótki czas brałam Yaz, ale jakoś mi nie podeszły, teraz biorę jeden z nowszych wynalazków Qlaira - w skład wchodzą naturalne hormony,a nie ich syntetyczne odpowiedniki, jestem po 4 opakowaniu, na razie nie mam żadnych dolegliwości, cena ok 45-50 zł.

dzoana
18-12-2009, 11:00
to ona ma jakieś ruskie te plastry.
Każdy plaster działa lekko ponad 7 dni w razie gdybyś się zapomniała na jeden dzień.
ja swoje kleje co tydzień,a z tego co mi wiadomo to na rynku są tylko Evry,więc nie ma opcji,żeby innych używała;p
jak się pojawi u Ciebie z brzuchem to będzie miała skutki ;p

Może ja uświadomisz;d
Natii a ile płacisz za plastry?

total
18-12-2009, 11:35
jedyną metodą nie dającą skutków ubocznych jest wstrzemięźliwość:D
To też ma skutki uboczne :lol:

edusia777
18-12-2009, 11:37
hej, ja uzywam plastrow juz 2 lata i jestem dosyc zadowolona. jest kilka skutkow ubocznych niestety:( libido bliskie zeru a przed stosowaniem bylo mega wysokie:D co do smarowania sie balsamami- nie mozna sie smarowac tylko przed naklejeniem plastra! tzn po kapaniu naklejasz plastra i odrazu mozesz sie smarowac. ja naklejam na gornej czesci pupy:) i juz sprawdzilam ze to jest najlepsze miejsce-nic nie widac i nie odklejaja sie tak jak w innych miejscach. niestety cena nie jest za ciekawa:( ja place 45-49zl.

asia
18-12-2009, 14:39
miminka ja jako skutkiem ubocznym po tabletkach moge nazwać lekkie rozrażnienie ale tylko przed okresem ...
i mogę śmiało stwierdzić że seks z prezerwatywą to jak jeść cukierka w papierku :)
też rozdrażniona jestem to fakt, ale nie wiem czy po tabletkach bo w sumie zawsze tak miałam


To też ma skutki uboczne :lol:

hihihihihi


(...) libido bliskie zeru a przed stosowaniem bylo mega wysokie:D .(..)

kurcze ten minus to jest taki minus który u mnei jest tą granicą dla której nie zastosuję plastra na pewno, tak się też dzieje po niektórych tabletkach niestety.

farbstift
18-12-2009, 16:44
dbam o zdrowie - portal o zdrowiu i apteka online - www.doz.pl (http://www.doz.pl/)
Stronka bezpieczna, bo to Dbam O Zdrowie;) Koleżanka zamawiała leki i jest ok.

dzoana
18-12-2009, 22:33
w sumie 45 zł to jeszcze nie tak dużo za plastry, bo słyszałam,że kosztowały 70 zł.. to już jest różnica..

Natii
19-12-2009, 00:01
też płacę 45 zł,ale nie kleje ich na tyłku tylko na bioderku abo zimą na ramieniu :)

naatajla
19-12-2009, 16:10
ja nie uzywam i nie mam zamiaru tego robic tak samo moj ginekolog odraza antykoncepcje

nanami7
19-12-2009, 16:22
ja bym nie chciała mieć żadnej wkładki - spirali. Słyszałam, że dla kobiet, które nie rodziły jeszcze dzieciaczków nie jest to wskazane.
Biorę tabletki już chyba 3 razy miałam zmieniane, bo po jednych się bardzo źle czułam i czytałam na jakimś forum, że kobiety bardzo po nich przytyły... :)

asia
19-12-2009, 16:54
ja nie uzywam i nie mam zamiaru tego robic tak samo moj ginekolog odraza antykoncepcje

w ogole nie zamierzasz? chcesz mieć tyle dzieci ile wyjdzie?

naatajla
19-12-2009, 16:54
tez tak slyszalam ze spirale nie powinny byc zakladane kobieta ktore jeszcze nie rodzily

dzoana
19-12-2009, 18:08
naatajla kalendarzyk stosujesz czy w ciemno?

Chocolata
19-12-2009, 22:12
Ja popierwszym dziecku stosowalam tabletki ale pamietam ze po pól roku łóżko kojarzylo mi sie wyłącznie ze snem, strasznie bylo mi cieżkopamietać o polknięciu ( akomorek wtedy nie było zeby mi cos przypominało) i moglabym przespać kilka lat ciurkiem...;) Po drugim dziecku zdecydowalam sie na spiralkę, niestety bardzo po niej krwawilam, na tyle, że musialam przed miesiaczką przyjmować Cyklonaminę na krzepliwośc. Wtedy lekarz zaproponował mi Mirenę-spiralke z hormonami. Mam ją juz 7 lat ( wlasciwie to juz drugą bo co 5 lat wymiana) i jestem bardzo zadowolona.. Życie stalo się prostsze, krwawien prawie zupelnie nie mam, wręcz zapominam kiedy co, bo jedynym objawem okresu są mniejsze lub większe "podbrudzenia" wkladki. Nie pamietam co to podpaska( na ktorą mialam wieczne uczulenie).
Więcej macie tu Mirena, antykoncepcja, system hormonalny, wkładka, wkładka hormonalna - co to jest (http://www.mirena.pl/co_to_jest_mirena.html)

Gość
19-12-2009, 22:26
ja nie uzywam i nie mam zamiaru tego robic tak samo moj ginekolog odraza antykoncepcje
też tak mówiłam, zarzekałam sie na wszystko co mozliwe!!

a teraz?? żrem dianę ile popadnie, ale nie dla antykocepcji!! niestety dla podtrzymania jako takiego stanu cery.
miałam wypruski wielkości grochu z żółto-ropnymi czubami, (tu można zobaczyć http://forum.wzorki.info/pielegnacja-twarzy-ciala/513-domowe-sposoby-na.html#post31170 )pani dermatolog rozłozyła ręce i wysłała do dr Palucha- ten przepisał diane i tak po 10miesiącach stosowania powoli zaczęło schodzić, teraz po 2 latach żarcia diany nie mam ani jednego wyprysku (czasem jeden mały wyskoczy podczas przerwy na miesiączkę)

nie mam zamiaru rezygnowac z tego typu hormonów bo boje sie tego co kiedys miałam na twarzy.
co do miesiączki to przed ciążą i po ciązy miałam bardzo obfite krwawnia po 12-14 dni !! teraz po hormonach mam mniejsze (o ile można uznać miesiączke 7 dniową jako krótką )

a więc nigdy nie mów nigdy:D

Anna Otkińska
19-12-2009, 23:08
ja brałam diane 3 lata to był wielki błąd mimo iz świetnie poprawiłay mi cerę i byłam bardzo zadowolona po ich odstawieniu pojawiły mi się brązowe plamy na twarzy coś jak zagojone poparzenie po soloraium nieco zbledły ale juz nie znikną nigdy dobrze się po nich czułam...
teraz już ponad 2 lata biorę yasminelle jestem mega zadowolona minimalna ilość horomonów (porównywalne z tabletkami dla kobiet karmiących) dużo o nich czytałam poczatkowo nie chiało mi się wiezyć że są dziewczyny które po nich zaczęły chudnąć ale uwieżcie mi odkąd je biorę nie mam ochoty na słodycze w ciagu 3 pierwszych miesięcy schudłam 5 kilo i teraz waga stoi, mam świetną cerę po nich i jestem mega zadowolona oczywiście każdy inaczej reaguje na hormony więc nie każdy będzie odczuwał takie same skutki
mam siostre w szkocji tam jest rewelka antykoncepcja za darmo 2 lata temu wszepiła sobie implant antykoncepcyjny (jest to taka mała rureczka ok 2/10mm) wszczepiona pod skórę koło pachy działa 5 lat do 5,5 jesli chce się zajść w ciążę należy usunąc implant pół roku wczesniej dla mnie świetna sprawa
ale my jak zwykle jestesmy 100 lat za mużynami więc nawet jeśli to u nas będzie to pewnie kilka setek będzie kosztować

asia
19-12-2009, 23:13
jak gadałam z moją gin to powiedziała że implantów pewnie długo nie zobaczymy jeszcze:)

Gość
19-12-2009, 23:14
ja własnie kilka dni temu była na cytologii i gin powiedziałaz emnienimy diane na yasin bo ak tzreba, jeszce ich nie biore, ale powiedziała ze one mają podobny sklad :)

DymciA
20-12-2009, 00:30
chocolada - mi lekarz po porodzie tez zaproponowal mirene.. swietna sprawa, z tego co czytalam i sie orientowalam.. tylko ryzyko ze moga byc jakies mega skutki uboczne i 850 zl wyrzucone w bloto.. niestety powiem wprost: nie stac nas bylo na to... i dalej stosuje tylko prezerwatywy. sters po porodzie byl ogromny przed kazdą meisiaczka.. teraz troszku zmalal, ale dalej jest ( plastrów,tabletek zadnych nie moge brac, ze wzgledu na moje problemy z cholesterolem) spirali nigdy nie zaloze. globulek nie chce bo to niekomfortowe jak dla mnie :/ ( nie uzywalam nigdy ale z tego co sie dowiedzialam to niefajna sprawa :P)

dzoana
20-12-2009, 00:50
ja piernicze,ale macie niektóre masakre normalnie...

asia
20-12-2009, 01:49
ja piernicze,ale macie niektóre masakre normalnie...

co masz na myli?:D

Jade
20-12-2009, 12:01
ja brałam diane 3 lata to był wielki błąd mimo iz świetnie poprawiłay mi cerę i byłam bardzo zadowolona po ich odstawieniu pojawiły mi się brązowe plamy na twarzy coś jak zagojone poparzenie po soloraium nieco zbledły ale juz nie znikną nigdy dobrze się po nich czułam...
teraz już ponad 2 lata biorę yasminelle jestem mega zadowolona minimalna ilość horomonów (porównywalne z tabletkami dla kobiet karmiących) dużo o nich czytałam poczatkowo nie chiało mi się wiezyć że są dziewczyny które po nich zaczęły chudnąć ale uwieżcie mi odkąd je biorę nie mam ochoty na słodycze w ciagu 3 pierwszych miesięcy schudłam 5 kilo i teraz waga stoi, mam świetną cerę po nich i jestem mega zadowolona oczywiście każdy inaczej reaguje na hormony więc nie każdy będzie odczuwał takie same skutki
mam siostre w szkocji tam jest rewelka antykoncepcja za darmo 2 lata temu wszepiła sobie implant antykoncepcyjny (jest to taka mała rureczka ok 2/10mm) wszczepiona pod skórę koło pachy działa 5 lat do 5,5 jesli chce się zajść w ciążę należy usunąc implant pół roku wczesniej dla mnie świetna sprawa
ale my jak zwykle jestesmy 100 lat za mużynami więc nawet jeśli to u nas będzie to pewnie kilka setek będzie kosztować


Ja wlasnie mam zamiar sobie wszczepic tego implanta,jak juz sie dowiem i sobie zaloze ale to dopiero po swietach to zdam wam relacje:)Ale sie troszku boje tego calego zabiegu.....

nanami7
20-12-2009, 12:03
a na jakiej zasadzie działa ta rurka ? :) wydziela hormony czy cuś ?

ulenka
20-12-2009, 13:01
Ja zawsze bałam sie antykoncepcji( kiedyś miałam tylko 2 opakowania Novinette masakra czułam sie jak balon,łaknienie na jedzenia miałam okropne a humory szkoda gadać) Od pewnego czasu (teraz przerwa) biore Jasminelle super tabletki zero puchnięcia tylko jeden minus ale to chyba przy wszystkich tak by było...polechałam sobie do Egiptu super plaża,morze rafy i 43 stopnie (w maju) na 2 tyg juz po kilku dniach dostałam takich plam na twarzy i co najlepsze mam je do dzisiaj i jak tylko mocniej sie opale to wygladam jakbym była dosłownie brudna...:(

Valia
20-12-2009, 20:56
a ja dwa lata brałam mersilon i przytyłam 30kg. i nie moge teraz sie ich pozbyć...

insane
21-12-2009, 16:34
Ja też kiedyś brałam Diane, bo miala nadzieje na poprawe cery. Niestetu na nadziei sie skonczylo, bo twarz jaka mialam taka mam i jak przestalam brac po 1,5 roku to tez bez zadnych skutkow ubocznych.
Ale slyszlalm ze Diany nie wolno brac zbyt wiele lat bez przerwy.

Agusia_pa2
21-12-2009, 17:38
Ehhhh ja musze sie wybrać do gina po spirale ale nie moge sie jakos zebrać heh i na razie tylko gumek uzywamy, nie biore żadnych tabletek, kiedyś brałam i jak się zaczelismy starać o dziecko to 2 lata bez niczego i dopiero się udało..czy to byla wina tabletek, nie mam pojecia...;) Dzieci rodzić juz w sumie nie mam zamiaru i lekarz tez odradzil ale jak by się trafilo to nie bede rozpaczać ;)
Wogóle do gina sie też musze wybrac bo od porodu wiki nie bylam ehh 1,5 roku ups...
A co do bolesnych miesiączek to polecam ciąze hehehe mi pomoglo, kiedyś tez leżałam caly dzien i cierpiałam a teraz nawet tabletek nie potrzebuje ;P

samaron
21-12-2009, 18:18
A co do bolesnych miesiączek to polecam ciąze hehehe mi pomoglo, kiedyś tez leżałam caly dzien i cierpiałam a teraz nawet tabletek nie potrzebuje ;P

A u mnie jest odwrotnie, przed ciążą mogłam w czasie miesiączki na koncercie Acid Drinkers skakać, a po ciąży - megaból brzucha i krzyża, do tego duże krwawienie, ale po Qlairze jest świetnie, dużo mniej boli i pojawia się w zasadzie tylko plamienie.

Wiktoria
21-12-2009, 23:43
Od styczna 2007 jem tabletki antykoncepcyjne, cały czas te same i bez żadnych skutków ubocznych i jest to Microgynon 21. Jest refundowany, jak już tutaj zostało to napisane i zawiera małą ilość hormonów. Nie przytyłam (mam od urodzenia niedowagę), libido ok, a okres trwa około 2-3 dni :) Ale mi tabletki, poza oczywiście zastosowaniem jako antykoncepcja, zostały przepisane z powodu bardzo bolesnych, obfitych miesiączek, które były powodem kilku zemdleń (z bólu!!) i doprowadziły do anemii.
Opinie o tabletkach są różne, po każdych tabletkach przed planowaniem ciąży trzeba zrobić przerwę 3 miesięczną, aby można było ustalić datę porodu i aby nie było ciąży mnogiej, ale chciałabym poznać przykłady "z życia wzięte" i autentyczne jak to jest na prawdę, bo przez najbliższe 5 lat nie planujemy dziecka i boję się, że po przyjmowaniu tabletek przez 8 lat ciąża będzie niemożliwa... Zapytałam o to ginekologa i powiedział, że martwię się na zapas (postanowiłam zmienić lekarza :huh:).

kobietazpazurem
09-01-2010, 21:01
Dziewczyny powiedzcie mi... Biorę tabletki już ok 4 lat Yasmin, jestem po prostu z nich mega zadowolona, ale zaczynam się zastanawiać czy to, że je tak długo biore może mieć potem jakiś wpływ na to ,że będę chciała zajść w ciążę?

ivonna70
09-01-2010, 21:10
Zdania są podzielone wśród lekarzy. Jedni twierdzą, że mogą być problemy, drudzy, że nie będzie żadnych. Ja jednak przy tak długim stosowaniu antykoncepcji hormonalnej robiłabym co pół roku badania, ponieważ należy sprawdzać wątrobę i paskudztwo jakim jest zakrzepica żył.
Jeśli masz stałego lekarza i masz do niego zaufanie, to powinien Ci odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i rozwiać ewentualnie wątpliwości:)

asia
09-01-2010, 21:30
dokładnie, każdy lekarz mówi co innego, niektórzy zalecają przerwę, inni nie. ale ogólne badania dobrze jest sobie zrobć co jakiś czas chociażby dla pewności

violala
09-01-2010, 22:05
Moja przyjaciółka zaszła w ciaze za pierwszym razem, zaraz po odstawieniu tabletek i kilku lekarzy potwierdziło, ze własnie dlatego tak szybko jej sie udało. Ja brałam tabletki ok 10 lat, z niewielkimi przerwami i naturalnie nie mogłam zajsc w ciaze, musiałam miec stymulowane cykle, ale to nie przez tabletki.

kasiasssss
09-01-2010, 22:20
ja mysle ze nie masz sie co martwic,poprostu jak bedziesz chciala zajsc w ciaze przygotuj sie zmien na lepsza diete,odstaw tabletki oczywiscie,zrob badania i mysl pozytywnie,ja mam kolezanke ktora zaszla w ciaze biorac tabletki,okazalo sie ze jest w 6 miesiacu,pzrestala brac bardzo obawiala sie ewentualnych powiklan,dziewczynka jest zdrowa ,ma juz 10 lat jest wszytsko ok:good::good:

nanami7
09-01-2010, 23:16
moja kolezanka odstawila tabletki i zaszla od razu ! :) ale teraz jest szczesliwa mamuska :)

Anna Otkińska
10-01-2010, 01:19
ja tak samo odstawiłam tabletki a właściwie chciałam zrobić tylko przerwę miesięczną i klops odrazu ciąża mimo że uważałam ale cieszę się bo pewnie długo bym się nie zdecydowała na drugie dziecko i tak mam parkę :) i mi już dzieciaczków wystarczy
i znam wiele dziewczyn które nie miały więkrzych problemów z zajściem w ciążę po ostawieniu tabletek czy plastrów, poprostu jedenj udaje się od razu drugiej po kilku miesiącach ważne by przed planowana ciążą wyleczyć się jeśli na coś chorujemy np stany zapalne, nadżerki, tarczyca...

Ava
10-01-2010, 12:45
ja juz od roku biore tabletki, plastry mnie jakos nie przekonywaly, prezerwatywy sa ochydne zadnej przyjemnosci z seksu :P

najpierw bralam harmonet ale nie czulam sie po nim dobrze, hustawki nastrojow, wiecznie glodna i libido spadlo do 0, juz nie wspominajac o cenie.

teraz biore MICROGYNOM i jest super i do tego na 3 miesiace na 20 zl (refundowane). Libido troche spada ale nie jest tragicznie jak w przypadku harmonetu

farbstift
10-01-2010, 14:26
20zł płacisz?? :wow: to chyba lekarki mojej o nie spytam, bo dla mnie 5 dyszek to jednak trochę dużo, choć jestem zadowolona z moich tabletek, bo i cera ładna i zdrowie ok

nanami7
10-01-2010, 14:36
ja juz od roku biore tabletki, plastry mnie jakos nie przekonywaly, prezerwatywy sa ochydne zadnej przyjemnosci z seksu :P

najpierw bralam harmonet ale nie czulam sie po nim dobrze, hustawki nastrojow, wiecznie glodna i libido spadlo do 0, juz nie wspominajac o cenie.

teraz biore MICROGYNOM i jest super i do tego na 3 miesiace na 20 zl (refundowane). Libido troche spada ale nie jest tragicznie jak w przypadku harmonetu

po microgynonie czułam się okropnie ! brałam go jakiś czas a później kazałam sobie zmienić. Libido spada tak bardzo że głowa mała ... ! Teraz biore rigevidon i płacę 12 zł za dwa opakowania bo są refundowane.
aha i po microgynonie przytyłam i miałam straszne huśtawki nastrojów, które nie chcą mi minąć do teraz ;(

farbstift
10-01-2010, 14:54
ojoj a ja jestem podatna na huśtawki, więc chyba zostanę przy moich...

kobietazpazurem
11-01-2010, 10:40
No właśnie chyba Was się poradzę, niby tabletki nowej generacji no ale też ile można brać... Niedługo będę miała wizyte to zobaczę, ale się boję :P

Jade
11-01-2010, 11:34
Ja w srode mykam do lekarza na konsultacje wiec bede sie dowiadywala o plastry i przedewszystkim o implanta jak sie wywiem to napisze:)Tabletki bralam 10 lat i juz mi starczy....

anchel
11-01-2010, 13:01
chocolata,a czy ta spirala MIRENA spowodowała u Ciebie jakieś skutki uboczne jak tycie,rozdrażnienie itp?

asia
11-01-2010, 13:38
dziewczyny co do tabletek to pamiętajcie że najlepiej byloby zrobić badania, a nie poprosić o te które polecają inne osoby, co dla jednej dobre dla drugiej niekoniecznie;)

dzoana
11-01-2010, 15:26
ja w końcu muszę się chyba po plastry wybrać...

Jade
13-01-2010, 12:26
Bylam dzisiaj u ekarki na rozmowie,plastrow tutaj nie przepisuja niewiem czemu no ale skoro tak mowi to chyba tak jest.Proponowala spirale ale ja niechce.Wiec klamka zapadla 28.01 ide wstrzyknac implanta,jest na 3 lata,na wewnetrznej stronie reki,znieczulenie miejscowe male naciecie i wstrzykniecie malego slupka.Skutki uboczne zobaczymy bo przecierz kazda moze miec inne.Ale mam nadzieje ze przezyje ten zabieg i ze wszystko bedzie ok.Po zadnych tabletkach nie tylam to mam nadzieje ze po tym tez nie....ale sie boje.....

asia
13-01-2010, 13:02
nie bój się, będzie dobrze, oni takie zabiegi na pewno czesto robia:*

NiCoLa
15-01-2010, 12:07
Ja używam plastrów Evra już dosyć długo i powiem Wam że są rewelacyjne :) na początku też się bardzo obawiałam czy na pewno dobrze działają itd. a teraz nie zamieniłabym ich na żadne tabletki :) i nie ma opcji żeby się odkleiły czy coś, raczej jest problem z ich odklejeniem jak się chce zmienić plasterek...

Natii
15-01-2010, 13:38
zgadzam się z Nicolą,ja już je prawie 2 lata nosze i nic sie nie dzieje,nawet w wakacje jak tyłek w wodzie mocze po 12 godzin ;)

nanami7
15-01-2010, 13:48
właśnie chciałabym zrobić przerwę od tabletek i spróbować plasterków. Ile kosztują takie plastry i jak często się je zmienia :) ?

NiCoLa
15-01-2010, 13:55
ja płacę za plasterki ok.43 zł...zmienia się je co tydzień i na prawdę są super :) można je przykleić na ramię, w okolicach łopatki, na dole brzucha i na pośladkach :) także są zupełnie niewidoczne

Natii
15-01-2010, 15:32
ja ok 45 zł.
ja je jeszcze na bioderko kleje :)

NiCoLa
15-01-2010, 15:36
ogólnie najtaniej te plastry można dostać w aptekach Alba...u mnie na osiedlu jest apteka gdzie te plastry kosztują 58 zł, ale wole się przejść kawałek dalej i kupuje je za ok.43 zł więc dużo taniej

nanami7
17-01-2010, 00:10
a tych plasterkow jest ile w opakowaniu ? :) 3 ? chyba się przejdę do lekarza przy czasie :P

NiCoLa
17-01-2010, 00:12
tak w opakowaniu są 3 plastry :) każdy na jeden tydzień

pinusia6
17-01-2010, 13:36
Ja biorę już jakiś czas Cilest i nie narzekam :) Zawsze zaopatruje się na 3 miesiące ;] W opakowaniu są 3 listki i płacę jakieś 43zł :)

zyza
17-01-2010, 15:47
a ja usłyszałam od ginekologa ze np. plastrów to ja nie powinnam stosować bo w moim przypadku mniejsza dawka hormonów powinna byc bo duża ładnie rozwinięta kobieta jestem...
miałam 2 lata xle przepisane tabletki mercilon, potem dostałam na wyleczenie czoła inne a do tej pory stosowałam krążek nuvaring... świetna sprawa choć droga ok50zł...
mały silikonowy krązek zaklada sie na 3 tygodnie i nie trzeba pamietac o łykaniu pigułek....
a co do ciązy to po odstawieniu krązka w 2 cyklu i ... będę mamą :D :wstydek:
a mam problemy ze wzgledu na operacje otrzewnej i zrosty na jajniku...
tak więc problemem z zajściem to nie tabletki a jakis czynnik wewnrzny mi sie udało od razu.... mamy 4 tygodnie :D

asia
17-01-2010, 16:03
gratulacje:)

anchel
17-01-2010, 20:07
zyza,gratulacje :*

NiCoLa
17-01-2010, 20:15
ja również gratuluje :)

zyza
17-01-2010, 20:32
ciiii bo to jeszcze tajemnica...
ale mnie język świerzbił :D

NiCoLa
17-01-2010, 21:18
oki :)

anikol
17-01-2010, 21:28
izus kochanie gratuluje z całego serducha :skacze:
pogratuluj także Arkowi :good:

a ja sie chciałam się z Tobą na piweczko umówić jak się cieplej zrobi, to będziesz pić soczuś :D

zyza
18-01-2010, 10:12
dobrze Aniu :D
soczek obowiązkowy :D

nanami7
19-01-2010, 00:33
Zyza gratulacje serdeczne :):*

vanilla88
19-01-2010, 12:06
GRATULACJE Zyza !! :skacze::przytul:

Ja tabletki bralam 5lat.Zaczynalam od Logest'u (ktory dostalam od ginekologa do wyprobowania) pozniej byl Cilest,Yasmin i Microgynon 21(ze wzgledu na cene).Wydaje mi sie ze samopoczucie przy braniu tabletek tak samo jak przybieranie na wadze,bole głowy czy lepsze/gorsze miesiaczki u kazdej z nas wygladaja inaczej.Ja przy Logest,Cilest i Yasmin czulam sie fatalnie.Mialam zawroty i czeste bole glowy a do tego okropne mdlosci:/: . Znajoma powiedziala mi ze stosuje Microgynon i czuje sie dobrze wiec poprosilam ginekologa o recepte.Pierwsze 2-3 tyg czulam sie "tak sobie" pozniej wszystko sie wyregulowalo i bylam z nich zadowolona:).A co do zajscia w ciaze po odstawieniu tabletek to dwa lata zero zabezpieczen!! Naprawde myslalam ze ze mna jest cos nie tak...az wkoncu 4mies pozniej.... i przyjelo sie:skacze::skacze: To juz 3miesiac ciazy i narazie wszystko jest ok:good: mam nadzieje ze dzidzia bedzie zdrowa.

anchel
19-01-2010, 12:25
NOOO,gratulacje dla wszystkich przyszłych mamuś bo widzę że ich grono się powiększa :) Buziaki kochane :* :kooffa:

zyza
19-01-2010, 12:56
hahahahaha jest nas coraz więcej :D
ja dopiero 25.01 ponowne usg bo na razie nie było nic widać...
trzymajcie kciuki :D

vanilla88
19-01-2010, 14:59
a na kiedy Zyza masz termin? Mi wypadlo na 3.07:) bede chodzic z wielkim brzuchem przez polowe wakacji hehe...no to zdrowie wszystkich przyszlych mam:soczek::soczek: :D:D

zyza
19-01-2010, 15:39
ja tak myśle że będzie taka sama małpa co ja z końcem września :D
ale terminu jeszcze nie dostałam :D

kasiasssss
20-01-2010, 15:58
ja mam wkladke domaciczna juz 3 raz,jestem zadowolona,kosztuje 300zl z zalozeniem+wkladka,wymiana za 3 lata,nigdy nic mi sie nie dzialo,jak bralam tabletki zawsze tylam

katarina1977
20-01-2010, 21:25
ja mam wkladke domaciczna juz 3 raz,jestem zadowolona,kosztuje 300zl z zalozeniem+wkladka,wymiana za 3 lata,nigdy nic mi sie nie dzialo,jak bralam tabletki zawsze tylam a okres masz obfity ?

kasiasssss
20-01-2010, 22:15
tak jak zawsze

rudzia1985
21-01-2010, 19:57
a wiecie, ze mi tabletki anty pomagaly uregulowac miesiaczke ;)
mam progesteronu ponizej normy ( w sumie mam do teraz ) wiec lekarz mi zapisal tabletki :) okres mi sie ureulowal i mialam go jak w zegarku ;) od jakiegos roku nie biore juz i znowu mam problemy ;) nie mam miesiaczki juz 4 miesiace ale w ciazy nie jestem :) musze isc do lekarza po jakies hormonalne tabletki ale juz nie anty ;) wczesniej sama chcialam anty bo nie chcialam zajsc w ciaze tzn. zabezpieczyc sie, a jednoczesnie uregulowac okres ;)

katarina1977
30-01-2010, 00:37
tak jak zawsze
to chyba zapytam moją lekarkę
dzięki

kobietazpazurem
02-03-2010, 07:30
ja od 3 lat biore tabletki anty yasmin, czuje sie rewelacyjnie,co wiecej mialam teraz robione wszystkie badania i wszystko było w idealnej normie, żadnych skutków ubocznych. Jeżeli lekarz odpowiednio dobierze tabletki nie ma strachu :)

gattina
04-04-2010, 22:52
A ja właśnie kończe pierwsze opakowanie Syndi-35. Ginekolog przepisała mi je, aby poprawić stan cery, bo w sumie tabletki jako antykoncepcyjne nie są mi bardzo potrzebne, no ale dla cery można zacząć brać. No i teraz mam pytanie, po nich mam zrobić tydzień przerwy na okres, ale za późno zapisałam się do babki i u mnie wyjdą dwa tygodnie przerwy. Czy coś się stanie jak drugie opakowanie wezmę później? I w ogóle z tym drugim to będę znów musiała czekać do miesiączki, czy mogę od razu? Pewnie i tak zapytam o to ginekolog, no ale może wy wiecie? :)

goslava
04-04-2010, 22:59
gattina tabletki anty maja to do siebie ze jak konczysz opakowanie to przerwa 7 dniowa i zaraz po tym zaczynasz kolejne opakowanie

Jade
04-04-2010, 23:36
ja od 28 stycznia mam wszczepiony implant,jestem zadowolona nie czuje sie zle zadnych zlych obiawow.Miesiaczke mialam w lutym byly to dwa tygodnie obecnie cisza i spokoj,bole glowy zero,hustawki nastoju trudno powiedziec bo czasami jestem rozdrazniona ale przed terz tak bylo,waga tylko 5 kg wiecej ale sie nie martwie poniewaz jest to normalna waga przy moim wzroscie,troszke tluszczyku po bokach ale to tez da sie ,,usunac,,pozatym tez ciezko powiedziec czy to od implantu czy tez od mojej pasji jedzenia slodyczy na potege bo jak wiadomo nie jest to zdrowe.Ale jestem zadowolona :)

Ewelina83
05-04-2010, 11:33
Wczesniej bralam tabsy anty harmonet poniej cilest
przezucilam sie na plastry ale nie na dlugo bo mialam ich dosc ciagle mi sie odklejaly jak na miesiac mialy byc 3 tak ja zuzylam 5-6
Teraz naturalne metody jak na razie ne jest zle w sumie to i tak chcemy starac sie o 2 dzidzie wiec jest mi to na reke!

nanami7
05-04-2010, 12:56
ja miałam mieć przerwę w tabletkach bo już biorę 1,5 roku ale w czerwcu wyjeżdżam i nie będzie mnie dwa miesiące w kraju, więc tabletki to będzie dobra rzecz. Przynajmniej będę wiedziała, kiedy okres dostanę :):)

gattina
05-04-2010, 14:17
goslava, a przeczytałaś dokładnie to co napisałam? Przecież napisałam, że po skończonym opakowaniu mam tydzień przerwy, a potem powinnam zacząć brać drugie opakowanie, tylko że go nie mam i za późno zapisałąm się do lekarza. I bede je miała dopiero jak minie kolejny tydzień. I pytam czy to coś zmieni.

asia
05-04-2010, 14:38
zmieni, właśnie goslavka mówi że masz konkretny cykl przy braniu tabletek i po prostu musisz je miec na czas:) idz sobie prywatnie po sama receptę, taka wizyta gdzies 20zł kosztuje i sie nie czeka

samaron
05-04-2010, 14:41
goslava, a przeczytałaś dokładnie to co napisałam? Przecież napisałam, że po skończonym opakowaniu mam tydzień przerwy, a potem powinnam zacząć brać drugie opakowanie, tylko że go nie mam i za późno zapisałąm się do lekarza. I bede je miała dopiero jak minie kolejny tydzień. I pytam czy to coś zmieni.
No zmieni, tak jak goslava napisała trzeba brać z 7-dmio dniową przerwą,
jak przerwa jest większa, to nie ma efektu anty.

gattina
05-04-2010, 15:05
Pisałam też, że mi antykoncepcja nie jest potrzebna, ginekolog przepisała mi je tylko po to, aby cera mi się poprawiła, więc efektu anty nie muszę mieć.
Moja koleżanka chodzi prywatnie, za wizytę płaci 100 złotych. Chodzi tylko po recepte, bo ona jej nawet nie bada.

Ja pytam o to, czy coś się stanie z miesiączką jeśli przerwa bedzie dłuższa.

asia
06-04-2010, 00:35
przecież tabletki to hormony!! jak nie będzie się ich brać o odpowiedniej godzinie porze dniu itp itd zafundujesz sobie totalne rozregulowanie organizmu!!

Gość
06-04-2010, 10:40
a ja tak oderwe od tematu i powiem wam że dla mnie Yasmin i Yasminelle to było to samo, mysłaam że to taki skrót myślowy :glupek:

ja zawsze mam recepte na 2 opakowania i tylko dzwonie do recepcji podaje dane i porzychodze po odbiór

mówie babie przez tel że chciałam recepte bla bla bla na yasmin, a ona do mnie "ae yasmin czy yasminelle" mówie no te co zawsze nie wiem jak tam one sie nazywają chyba yasminelle

za lika dni poszłam po tą recptę ide do apteki a bab mi mówi cene- pyam co tak zdożały aż o 13 zł jedno opakowanie ?? a ona że tak zawsze... podaje mi opakowanie a ja w szoku :o

co sie okzało- mówie babce że ja to te hormony tylko na cere biore i powiedziała mi ż yasinelle mają mniej "czegos tam" tego składnika co poprawia cere a yasmin ma więcej...

gattina
06-04-2010, 11:01
No bo nazwy w sumie są bardzo podobne, to nic dziwnego, że myślałaś, że to te same. Ale to już taka chyba głupota jest wymyślanie podobnych nazw, nawet jak się różnią tylko składnikiem, jednym, czy dwoma, to jednak można się nie raz pomylić nieźle.

kobietazpazurem
13-04-2010, 18:50
Ale ogólnie tabletki strasznie teraz zdrozały ja dwa miesiące temu yasmin kupowałam za 36 zł dziś dałam 44 zł.... jak tak dalej pójdzie to niedługo za jedno opakowanie bedziemy płacić 100zł

gattina nazwy są podobne bo skład jest prawie ten sam

farbstift
13-04-2010, 18:55
Ysaminelle też zdrożały, płaciłam wczoraj 49zł za opakowanie...
Jak ktoś jest w podbramkowej sytuacji to lekarz internista tez może przepisać:)
a prywatnie za samą recepte ginekolog bierze ok10-20zł

gattina
13-04-2010, 22:23
Ja właśnie wczoraj byłam u internisty i mi jedno opakowanie przepisała, chociaż mało chętna była, ale kobieta zrozumiała ;) Więc biorę dobrze, bo tylko jeden tydzień przerwy był.

tusia
13-04-2010, 22:35
ja od swojego gina dostałam Diane 35:] jak poczytałam na necie o niej to się przeraziłam....ale jak na razie wszystko jest ok, w miarę dobrze znoszę tebletki...jedyny problem był na poczatku pierwszego opakowania....mdłosci, wymioty...teraz juz się uspokoiło:]

Zuuzaneczka
13-04-2010, 22:51
Ja brałam tabletki (Harmonet) przez rok... Czułam się świetnie :) Niestety kilka miesięcy temu przestałam właściwie z winy ginekologów... Grrr... moja pani ginekolog odeszła na macierzyński, poszłam do innej to odmówiła mi przepisania tabletek, następnym razem nie było terminów, w końcu prywatnie jedna babka skosiła ode mnie podczas wizyty 300zł i więcej do niej nie poszłam:[ nieźle, co? Dałam sobie spokój bo zwyczajnie nie mam gdzie iść do lekarza!

gattina
13-04-2010, 22:53
Zuuzaneczka, akurat w Wawie z tym problemów nie powinno być, to jest mnóstwo lekarzy, ja chodzę do swojej przychodni i całkiem niezła babka jako ginekolog, moja koleżanka chodzi na Bemowo i płaci 100 złotych za wizytę, bo niestety prywatnie, ale też chwali sobie.

asia
13-04-2010, 22:58
pewnei ze nie ma problemudd, chcesz to ci dam namiary na świetną babke, przyjmuje przy toruńskiej. wizyta tylko po recepte kosztuje 25zł

Zuuzaneczka
14-04-2010, 00:55
Asiu, byłabym bardzo wdzięczna za namiary.

asia
14-04-2010, 01:03
poszlo na pw

plushak
14-04-2010, 04:16
to ino ja tu tabletek nie biorę?:D

RoksiSK
14-04-2010, 10:02
Zastanawiam się nad wkładką. Mam już dwójkę dzieci i na tym raczej dość:D Troszę tylko się boję, czy to się nie będzie wysuwało...:/:

dzoana
14-04-2010, 10:24
to teraz mój czas.. mam plastry od prawie miesiąca.... na początku nie było kolorowo- strasznie nerwowa byłam, ale teraz jest ok. W zasadzie zadnych zastrzezen nie mam poza jednym- gdzie nie nałożę plastra to leciutko na około się odkleja i zabrudza pod spodem ten klej od ubrań... strasznie mnie to denerwuje, bo jak np. na ramieniu mam i założe bluzeczkę to ktoś może pomyśleć, że się nie myję czy coś :/:
Czy ktoś nosi tu plastry i ma ten sam problem?

Olzunia
14-04-2010, 10:27
Zastanawiam się nad wkładką. Mam już dwójkę dzieci i na tym raczej dość:D Troszę tylko się boję, czy to się nie będzie wysuwało...:/:

witam, ja mam wkladke od trzech lat, od razu sie przyjela i nic sie nie wysuwa :)

xena607
14-04-2010, 10:33
Ja mam wkładkę Mirena od 5 lat, czas wyjąć niby, ale lekarz powiedział, że może dłużej zostać, bo nadal działa. Jestem nią zachwycona. Nie mam wcale miesiączek, czuję się super, nie tyję. Cena może jest wysoka(ok 1000zł), ale biorąc pod uwagę fakt, że nie kupuję podpasek, tabletek i mnóstwo bielizny zaoszczędziłam, to i tak tanio wyszło. Tylko na raz to zapłacić... Polecam

RoksiSK
14-04-2010, 10:39
Ja mam wkładkę Mirena od 5 lat, czas wyjąć niby, ale lekarz powiedział, że może dłużej zostać, bo nadal działa. Jestem nią zachwycona. Nie mam wcale miesiączek, czuję się super, nie tyję. Cena może jest wysoka(ok 1000zł), ale biorąc pod uwagę fakt, że nie kupuję podpasek, tabletek i mnóstwo bielizny zaoszczędziłam, to i tak tanio wyszło. Tylko na raz to zapłacić... Polecam

Właśnie się nad tą Mireną zastanawiałam. Też to u mnie kosztuje 1000zł. Tabletek nawet nie biorę pod uwagę, kiedyś zażywałam, ale za dużo z tym zachodu - trzeba pamiętać o zażywaniu, chodzić po recepty (ja chodzę prywatnie, więc tanio by nie wyszło), no i opakowanie też nie jest tanie.

xena607
14-04-2010, 10:41
Ja też prywatnie chodzę. Jeżeli o mnie chodzi, to szczerze polecam. Jest super.

RoksiSK
14-04-2010, 11:44
Skuszę się :P Już rozmawiałam niecały miesiąc temu z moim gino (jak byłam na kontroli po urodzeniu) i tak się zastanawialiśmy nad dobrym dla mnie rozwiązaniem- tabletki powiedziałam, że odpadają i tak go dopytywałam o wkładkę. Jednak inaczej się rozmawia z tym o facetem, który nigdy nie będzie miał takiej wkładki założonej, a inaczej z dziewczyną, która ją nosi;) Na razie używamy prezerwatyw, ale dla mojego jest to uciążliwe:D

xena607
14-04-2010, 11:50
Na początku się obawiałam, że ją będę czuć, albo że sznurki będą mi się plątać :D albo nie wiem co jeszcze wymyśliłam :D:D:D ale okazało się, że jest idealnie. W ciągu tych lat tak ze 3 razy bolało mnie podbrzusze (jak na okres), ale jedna nospa i ok. Muszę teraz uzbierać kasę i nową założyć, bo do tablet wolałabym już nie wracać. Zresztą lekarz powiedział, że po takim luksusie.... to tak jakby z limuzyny do małego fiata wsiąść ;D

RoksiSK
14-04-2010, 11:59
Dobre porównanie :D

Gość
14-04-2010, 12:00
a prywatnie za samą recepte ginekolog bierze ok10-20zł
wiesz Madziu tu sie nie zgodzę, jak sie dobrze dogadasz z lekarzem i lekarz nie jest naciągaczem to jest inaczej.

ja póki nie chodziłam regularnie na zabiegi to umówiłam sie z lekarzem w ten sposób:

pierwsza wizyta jest płatna za badanie i przepisanie antykoncepcji, potem nie chodze na wizyty ani za wypis recepty tez nie płace, tylko ide lub dzwonie do recepcji, podaję dane i do jakiego lekarza jaki lek, on mi przepisuje po 2 opakowania i tak przez rok czasu, po roku brania antykoncepcji obowiązkowo na wizyte bo jak nie to nie wypisze recepty :)

xena607
14-04-2010, 12:05
A co do recept, to woszczurek masz rację. Ja też jak brałam tabletki, to do lekarza na wizytę szłam raz w roku, a potem tylko po recepty i nic za to nie płaciłam.

RoksiSK
14-04-2010, 12:31
Mój wcześniejszy gino brał po 20zł za receptę.

farbstift
14-04-2010, 15:05
U mnie czasem bierze, czasem nie. Za to jak chodzę z mamą to czasem liczy jak za jedną osobę.

xena607
14-04-2010, 15:11
kombinatorzy z tych naszych pipkologów ( ups sorki:D )

RoksiSK
14-04-2010, 15:19
kombinatorzy z tych naszych pipkologów ( ups sorki:D )
dokładnie :D

kobietazpazurem
16-04-2010, 07:51
Ja pewien okres chodziłam prywatnie, za kazdą wizytę płaciłam 80 zł bez względu czy był zabieg czy nie, pierwsza wizyta kosztowała 100 ale każda kolejna już 80. A po recepte jak prywatnie chciałam to po prostu zamawialam w recepcji i nic za to nie płaciłam.

julcia88
16-04-2010, 08:50
Ja za recepte nic nie płacę, tylko musze iśc odpowiednio szybciej (lub zadzwonic) i uprzedzic na kiedy bedzie mi potrzebna ;)

DymciA
16-04-2010, 09:03
to u mnie po recepte ( podobno bo jeszcze nie bylam) 30 zet eł ....

rudzia1985
16-04-2010, 14:36
ja tez mialam bezplatna recepte
jak szlam po recepte to umawialam sie tak jak na wizyte duzo wczesniej ;)
pielegniarki wypisywaly to co bylo poprzednio ( zawsze trojpak bo taniej ), a lekarz podpisywal miedzy wizytami dziewczyn :P
czasami sie zdarzalo, ze w tym samym dniu dostalam :)


a za badania tez nic nie placilam, szlam do "ogolnego" ginekologa i bylam z niego zadowolona :)

samaron
16-04-2010, 14:38
Ja też chodzę prywatnie i mój lekarz bierze za wizytę tylko wtedy kiedy jest badanie, jeśli po receptę, poradę, itp, to nic nie bierze.

madzivlek
01-05-2010, 22:44
kochane moze ktoras z was brala novynette?? moglybyscie mi powiedziec jak sie czyulyscie po tych tabletkach ?? i ogolnie co powinnam wiedziec podczas ich brania.. bede baaardzo wdzieczna:)

Gość
01-05-2010, 22:47
no ja niestety nie :(

tusia
01-05-2010, 22:55
madzivlek, moja kolezanka od 3 lat bierze te tabletki i dobrze sie po nich czuje.....chociaz przez pierwszy rok przyjmowania narzekała na silne bóle piersi......

Emist
01-05-2010, 23:01
kochane moze ktoras z was brala novynette?? moglybyscie mi powiedziec jak sie czyulyscie po tych tabletkach ?? i ogolnie co powinnam wiedziec podczas ich brania.. bede baaardzo wdzieczna:)

jak wiadomo,każde tabletki powinny być odpowiednio dobrane przez lekarza.jeśli dobrze je dobierze,praktycznie nie będziesz odczuwała skutków przyjmowania,prócz okresu przystosowawczego organizmu (regulacji) o czym zapewne wiesz od swojego ginekologa - jak nie poinformował,radzę zmienić.
Od początku brałam novy ze względu na rozhuśtany okres,później zmieniłam na yasmine (horror mało powiedziane,organizm w ogóle ich nie tolerował - przykład lekarza olewacza)i na powrót do novy wróciłam - w sumie biorę je od XX czasu - zero problemów,zero spadków libido,zero skoków hormonalnych,cycki urosły jak ta lala :D a i złagodziły bóle menstruacyjne,bo przed nimi to siup i leżałam nieprzytomna.

farbstift
01-05-2010, 23:03
mialam je na samym początku przyjmowania tabletek i bardzo źle się czułam- miałam silne bóle piersi, migreny, zle samopoczucie...ale to od organizmu zależy:) np.po Yasminelle czuję się świetnie a znam wiele osób, którym spada po nich libido i źle się czują. Niech lekarz da Ci po prostu najpierw jedno opakowanie na spróbowanie apotem sama zobaczysz, czy chcesz przy nich zostać, czy wolisz inne.

madzivlek
01-05-2010, 23:08
ojej dzeikuje kochane:* wszystkiego mozne sie tu dowiedziec.. a u lekarza bylam i mam na 1 recepcie jedno opakowania a na nastepnej 2 op jakby sie nic nie dzialo.. jedynie teraz czekam na TE DNI bo dopiero zaczne brac:)

KaMiLaC.
02-05-2010, 12:07
piszcie kochane i doradzajcie, bo pozwolicie, ze z tematu WYJATKOWE DZIEWIEC MIESIECY przeniose sie teraz na stale w temat ANTYKONCEPCJA :D za niecale 5 tyg mam wizyte po połogowa u gin i musze poprosic o cos z antykoncepcji, a kompletnie nie wiem co teraz najlepsze :P mysle o plastrach, ale nie wiem czy sa dobre:co:
no chyba, ze Emi mnie nauczy kregi "przeciwciązowe" na podlodze malowac :leze:

farbstift
02-05-2010, 12:16
hym...ja o plastrach nienalejpesze opinie słyszałam:) Szczepionki są świetne, ale drogie. No a moim zdaniem tabletki ok, o ile uda się pod organizm fajne dobrać;)

KaMiLaC.
02-05-2010, 12:50
hym...ja o plastrach nienalejpesze opinie słyszałam:) Szczepionki są świetne, ale drogie. No a moim zdaniem tabletki ok, o ile uda się pod organizm fajne dobrać;)


tylko ja mlodego mam na cycu i sie boje hormonow brac :/: tym bardziej ze to chlopiec :/:
a ile te szczepionki kosztuja?? wie ktos??

rudzia1985
02-05-2010, 13:12
moja siostra po ciazy zalozyla spiralke na okres 5 lat i nic jej nie dolegalo :)
sa chyba na rok, dwa lub 5 jak dobrze pamietam ;)
o szczepionkach i plastrach nie slyszalam opinii bo zadna z kolezanek ich nie bierze, ja od zawsze biore tabletki anty ( zeby nie wpasc :D ) i jestem zadowolona :)
a jesli karmisz piersia to lepiej zapytac lekarza :)

asia
02-05-2010, 13:29
no własnie przy karmieniu to w ogole inaczej to wygląda, zapewne lekarz ci powie, na mój rozum to spiralka bedzie dobra, ale w ciąży nie byłam to nie wiem..:D:D

nanami7
04-05-2010, 20:16
dla kobiet karmiących są jakieś specjalne tabletki podobno ;) moja kumpela bierze i dobrze się czuje ale nie wiem co to za nazwa... :)

zyza
05-05-2010, 11:14
aj zeby dobrać tabletki to powinno sie znać swoj cykl i w odpowiednie 2 dni cyklu zrobic sobie badanie na hormony... ale tego zaden lekarz u nas nie zleca... przepisują tabletki tylko na podstawie wywiadu niestety... a do konca nie wiadomo ile i jakich hormonow mamy duza a jakich za malo...
co anty koncepcji ja juz polecalam ale mi sie sprawdzil nuvaring -mala zawartosc hormonow raz na 3 tygodnie zakladam dopochwowo (taki silikonowy krązek ktory nie przeszkadza absolutnie w wieczornych igraszkach) i sciaga sie go na 1 tydzien tak jak przy tabletkach w tej przerwie powinien wystapić okres...

a ja dostalam krazek ze wzgledu na moja skleroze... :D zdarzalo mi sie nie brać tabletek albo zostawaly w listku jak powinnam juz je skończyc :D

anchel
05-05-2010, 12:40
piszcie kochane i doradzajcie, bo pozwolicie, ze z tematu WYJATKOWE DZIEWIEC MIESIECY przeniose sie teraz na stale w temat ANTYKONCEPCJA :D za niecale 5 tyg mam wizyte po połogowa u gin i musze poprosic o cos z antykoncepcji, a kompletnie nie wiem co teraz najlepsze :P mysle o plastrach, ale nie wiem czy sa dobre:co:
no chyba, ze Emi mnie nauczy kregi "przeciwciązowe" na podlodze malowac :leze:
Jeśli karmisz to plastry chyba odpadają,dla karmiących są specjalne tabletki jednoskładnikowe czy coś takiego,ja osobiście mam złe wspomnienia po tych tabletkach,jak je brałam to miałam okres 3 razy w jednym miesiącu więc je odstawiłam. A po skończeniu karmienia zaczełam brać Mercilon i mi podpasowały. :) A o zastrzykach słyszałam różne opinie,plusem jest że działają 3 miesiące i nie musisz pamiętać codziennie o braniu tabletek ale jak nie podpasuje organizmowi to 3 miesiące męczysz się ze skutkami ubocznymi.

asia
05-05-2010, 17:00
ja moge sie pochwalić ze ja mialam takie badania.. nie powiem ile kosztowały... a tabletki które dostałam chyba i tak były "sponsorowane" bo po 2 miesiącach musiałam zmienić:/

dzoana
05-05-2010, 18:00
Kamilko mi po ciąży ginekolog mój chciał przepisać specjalne tabletki jednoskładnikowe dla kobiet karmiących, ale ja nie chciałam nigdy tabletek, bo miałam tez problemy z kamieniami ale to już inna sprawa- nie mogłam obciążać wątroby. Więc pozostały gumki ;]
Ale teraz zaczęłam brać plastry i muszę powiedzieć, że sobie chwalę i są naprawdę skuteczne :)

Etna
05-05-2010, 18:18
Ja jakoś nie jestem przekonana co do tabletek lub plastrów... jakoś przyzwyczaiłam się do gumek, i hurtowo kupuję na allegro, do tego jako stały klient to mam świetne zniżki. No ale może sie przekonam kiedys do plastrów bo do tabletek to napewno nie ;)

farbstift
06-05-2010, 13:56
Ja nie cierpię prezerwatyw- dla mnie przyjemność minimalna... Na dodatek po jakimś czasie dostałam uczulenia i się nabawiłam podrażnień. Tabletki to dla mnie najlepsze rozwiązanie- ładna cera, idealny cykl, niewielki koszt...

nanami7
06-05-2010, 14:05
Etna teraz tabletki są wysokiej generacji więc można spróbować... chyba że jesteś w grupie ryzyka to już inna bajka.

Farbi zgadzam się :) może niektórym sprawia przyjemność z prezerwatywą, ale ja uważam, że to może i łatwy sposób na antykoncepcję, ale to tylko lateks i zawsze może pęknąć :D

KaMiLaC.
06-05-2010, 14:28
z racji tego iz okazalo sie ze mały ma nietolerancje laktozy, moge pomyslec o normalnych srodkach anty :D tylko nie wiem czy chce tabletki :/: bralam kiedys i niby bylo ok, ale watroba sie strasznie niszczy od tych tabletek :/: hmmm musze o tych plastrach pomyslec :D bo na lateks mam uczulenie :P

rudzia1985
06-05-2010, 14:39
ja tez nie lubie gumek ale czasami sie przydadza ;)
tabletki jak dla mnie najlepsze, bez ryzyka i zawsze jak cos jest nie tak to mozna isc do lekarza i poprosic o zmiane :)

Kasiaczek
06-05-2010, 14:43
ja uzywam plastow Evra i jestem z nich bardzo zadowolona ;) bo do tabletek jakos nie moge sie przekonac, po pierwsze jak Kamila napisala, zoladek sie niszczy a po drugie, ze codziennie i ja moglabym zapomniec :P

KaMiLaC.
06-05-2010, 14:55
ja uzywam plastow Evra i jestem z nich bardzo zadowolona ;)
Kochana a ile placisz za plastry?? i ile ich jest?? jak uzywac itp??
hyyy alez ciekawska jestem :skacze:

tusia
06-05-2010, 15:01
ja zaczynam trzeci miesiąc brania tabletek, dostałam je leczniczo ponieważ mialam krwotoki a nie okresy...... nabawilam sie anemii......a na anemiczke to ja nie wygladam:haha:
organizm sie juz przyzwyczaił, nie odczuwam zadnych dolegliwosci...na poczatku były mdłosci i wymioty..teraz looz:].... i w ogóle teraz jak mam okres to bajki, 3 dni, delikatnie i z wkładkami moge chodzić a przed tabletkami to miałam 7 dniowe, obfite...a podpaski to te najwieksze i w ilosciach hurtowych....nie kilka czy kilkanacie sztuk...a 40 w porywach do 50 szt

ana_zaba
06-05-2010, 15:06
A teraz kolej na mnie heh :P

Ja biore tabletki microgynon 21.
Jestem nawet zadowolona, cena jest dosc niska bo okolo 10zl za opakowanie w miesiacu, a do tego nie mam efektow ubocznych (piersi mam troche wieksze ale to nie problem hi hi )
No tylko ze spadekiem libido w pewnych etapach mam problem. Bo raz mam duza ochote, a raz calkowicie nic mi sie nie chce.
Tak wiec zaczelam sie nad plastrami zastanawiac, ale kolezanki ktore uzywaly odradzaja mi bo:
- do plastrow przykleja sie odziez, co powoduje ze prez dluzszy czas zrobi nam sie brudny kwadrat na ciele (mozna go zmyc oliwka - choc nie zawsze dziala)
- Nie powinno sie zbyt dlugo namaczac plastra - chodzi o kapielie (dom, jezioro, morze)

No to tyle co mi powiedziano.:papa:
Chcialam wiec zmienic tabletki, kiedys yasminele uzywalam, ale po nich biust mi sie zmiejszyl i wszytkie staniki mialam jakies takie luzne, wiec to bylo beznadziejne, teraz juz z lekarzem pogadam.

Jak mi powie co poleca to wam rozprawke napisze :]

rudzia1985
06-05-2010, 15:37
Ana ja tez bralam te tabletki ale poprosilam lekarza o przepisanie trojpaku bo zdecydowanie taniej niz 3 x 10 zl ;)
bralam je bo mialam nieregularny okres i poki je bralam bylo wsio ok, teraz nie biore i zas mam skoki ;) niestety - hormonow babskich mam ponizej normy ( pewnie mialam byc facetem :P ), a przy okazji jako anty :)
sa tanie ale po nich sie nic nie dzieje :)

honeypuff
06-05-2010, 15:46
A teraz kolej na mnie heh :P

Ja biore tabletki microgynon 21.

No tylko ze spadekiem libido w pewnych etapach mam problem. Bo raz mam duza ochote, a raz calkowicie nic mi sie nie chce.

tez na nich lece :D i faktycznie tez mi sie jakos nie chce :placz:

nanami7
06-05-2010, 16:00
eh microgynon... szybko go zmieniłam ... nie dość że spadło libido to zupełnie zero przyjemności. No i przytyłam, byłam jakby napuchnięta :/:

honeypuff
06-05-2010, 16:07
hum przyjemnosc zalezy od tabletek?? o.O
ja nie przytylam chociaz nie powiem ze w cyckach by sie przydalo troche :D

Kasiaczek
06-05-2010, 16:35
Kamilko, one kosztuja od 45 do 55 zl, zalezy gdzie ;) i to jest tak, ze sa 3 plastry. Zmienia sie je co 7 dni, zawsze w ten sam dzien. Zaczynamy od dnia kiedy zacznie sie okres, przyklejamy plaster, za tydzien zmieniamy na nastepny i pozniej jeszcze raz. Ostatni tydzien jest bez plasta. Wg mnie najlepsze rozwiazanie, bo proste i nie trzeba codziennie o tym myslec ;) tutaj masz linka: EVRA plastry antykoncepcyjne 3szt. | Leki na Receptę | i-Apteka.pl (http://www.i-apteka.pl/product-pol-7240-EVRA-plastry-antykoncepcyjne-3szt-.html) :)

nanami7
06-05-2010, 17:28
skoro mi się nie chciało to nie korzystałam = brak przyjemności :) o to mi chodziło...

kasiasssss
06-05-2010, 17:30
powiem wam ze balabym sie uzywac prezerwatyw,a poza tym tak jak piszecie za duzo zamieszania,ja mam spiralke,jestem zadowolona,wogole nie mysle o tym,zapominam nawet kiedy mialam okres

Etna
06-05-2010, 17:31
niektóre z Was odradzają gumki, bo mniejsza przyjemność... ale jak poczytać, to więcej skutków ubocznych mają tabletki. To mniejsze piersi, to jakieś napuchnięcia, to tycie, to zmniejszone libido... itd. Dlatego uważam, że wole pozostać przy gumkach niż testować na sobie leki zanim dojdę do takich które będą w 100% mi odpowiadać.

nanami7
06-05-2010, 17:36
Etna też racja :) ile ludzi tyle opinii ;)

kasiasssss
06-05-2010, 17:40
oczywiscie ,ja bym sie bala ze wpadne,nie ufam gumkom ehhe

Etna
06-05-2010, 17:41
Ja cały czas używam gumek i jeszcze nigdy w życiu mi nie pękły. Zawsze kupuję Durex bo tylko tej firmie zaufałam. i uważam, że jest ok. Nigdy nie miałam problemu. ;)

nanami7
06-05-2010, 17:50
fakt durex nie zrobił mi niespodzianki jak swojego czasu używałam :)

KaMiLaC.
06-05-2010, 18:38
Kamilko, one kosztuja od 45 do 55 zl, zalezy gdzie ;) i to jest tak, ze sa 3 plastry. Zmienia sie je co 7 dni, zawsze w ten sam dzien. Zaczynamy od dnia kiedy zacznie sie okres, przyklejamy plaster, za tydzien zmieniamy na nastepny i pozniej jeszcze raz. Ostatni tydzien jest bez plasta. Wg mnie najlepsze rozwiazanie, bo proste i nie trzeba codziennie o tym myslec ;) tutaj masz linka: EVRA plastry antykoncepcyjne 3szt. | Leki na Receptę | i-Apteka.pl (http://www.i-apteka.pl/product-pol-7240-EVRA-plastry-antykoncepcyjne-3szt-.html) :)


dziekuje Ci Kochana z calego serducha :D poczytam poczaje i chyba sie na nie zdecyduje :D

anecka17171
06-05-2010, 19:21
a ja polecam NuvaRing są to krążki do pochwowe zmienia się je samemu co 3 tygodnie nie trzeba myśleć o tym całym łykaniu tabletek i są najmniej obciążające organizm tak mi powiedział mój ginekolog ,ja byłam zadowolona:ok:

dzoana
06-05-2010, 22:41
Jesli chodzi o plastry to ja nawet 43 zł placiłam- zależy od producenta i apteki :good:
Fakt, że plasterek, tzn. klej z rogów się troszkę zabrudza jak się daje ubranie na to, ale nie jest to tak bardzo uciążliwe, zawsze mozna nakleić na tyłek żeby nie bylo widać :P

Anecka a ile taki krążek kosztuje i jak się go aplikuje? nie przeszkadza Ci...?

Kasiaczek
07-05-2010, 00:06
dziekuje Ci Kochana z calego serducha :D poczytam poczaje i chyba sie na nie zdecyduje :D
prosze bardzo :* zdecyduj sie bo warto naprawde :)

zyza
07-05-2010, 14:13
co anty koncepcji ja juz polecalam ale mi sie sprawdzil nuvaring -mala zawartosc hormonow raz na 3 tygodnie zakladam dopochwowo (taki silikonowy krązek ktory nie przeszkadza absolutnie w wieczornych igraszkach) i sciaga sie go na 1 tydzien tak jak przy tabletkach w tej przerwie powinien wystapić okres...

a ja dostalam krazek ze wzgledu na moja skleroze... :D zdarzalo mi sie nie brać tabletek albo zostawaly w listku jak powinnam juz je skończyc :D

dzoana ja pisalam o nim wczesniej :D
ani trochę...
to jest taki silikonowy krazek ktory w środku ma hormony i pomijając calkowicie watrobę nie szkodząc jej dostarcza hormony do organizmu, zaklada sie go szybciutko i szybciutko wyciąga:D jest bardzo elastyczny :D
cena kolo 50zl

anecka17171
07-05-2010, 14:28
Anecka a ile taki krążek kosztuje i jak się go aplikuje? nie przeszkadza Ci...?[/QUOTE]

za dwa w opakowaniu 100 ,aplikuje się samemu ściskając w palcach i wkładając do pochwy potem tylko popchnąć palcem żeby się dobrze umiejscowił ,jest elastyczny więc mi akurat nie przeszkadza a baraszkowanie jest z większym doznaniem,partner czuje krążek ale mojemu mężowi to nie przeszkadza wręcz przeciwnie:jupi::)

dzoana
07-05-2010, 21:37
no a jak się go potem wyjmuje...?

Etna
08-05-2010, 12:24
tak dziwnie nosić coś w sobie.

farbstift
08-05-2010, 12:45
Moja mama miała i ponoć nic się nie czuje:) Tylko, że ona ma problemy z żylakami i hormonami, więc musiała zrezygnować z krążka a wcześniej z tabletek.

Etna
08-05-2010, 12:51
no pewnie samemu się go nie czuje tak samo jak tampona, ale tak dziwnie ze partner czuje ten krążek.

zyza
08-05-2010, 13:13
to jes takie kolko ktore zgina sie w środkowej sześci i powstaje takie cos jak osemka waskie...
wsuwa nie to do pochwy i popych palcem, krazek umiejscawia sie jakby do okoła szyjki macicy, nie czuc wogole...
wyjmuje się wkladając palec, hacząc o kolko i po klopocie :D no chyba ze hardcorowo macie dluuugie szpice to raczej bym sie bala :P
meżczyzna czuje delikatnie ten krazek ale to go dodatkowo stymuluje:D a my nie mamy z tego powodu zadnego dyskomfortu...
krazek to jak okrąg nie kolo wypelnione w środku
zakladanie
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
wygląd krązka
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
wyciaganie
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

dosadniej juz nie wytlumaczę :D

KaMiLaC.
08-05-2010, 13:53
no chyba ze hardcorowo macie dluuugie szpice to raczej bym sie bala :P


ooo to nie dla mnie :leze::leze:

a tak na serio to hardcorowo wyglada juz samo zakladnie go :skacze:

zyza
08-05-2010, 14:14
eeee tez sie balam bo ja sie zawsze boje na zapas... ale idzie szybko i latwo :D

Etna
08-05-2010, 14:50
oo ciekawe to, ja myślałam ze on wypełniony ma środek a on pusty, to na jakiej zasadzie on zabezpiecza? Wydziela jakieś hormony czy jak?

KaMiLaC.
08-05-2010, 14:53
tak :) krazek ma hormony :)



to jest taki silikonowy krazek ktory w środku ma hormony i pomijając calkowicie watrobę nie szkodząc jej dostarcza hormony do organizmu, zaklada sie go szybciutko i szybciutko wyciąga:D jest bardzo elastyczny :D
cena kolo 50zl

Kasiaczek
08-05-2010, 15:03
widzialam juz te krazki, ale przy moich szpicach dlugich to raczej odpada :P ja bym sie bala hehe dobrze, ze mam te plastry ;)

zyza
08-05-2010, 15:06
on ma hormony wlasnie w tej otoczce jest zel z hormonami :D

Etna
08-05-2010, 15:08
aha to na takiej zasadzie. No jakieś to rozwiązanie jest. Ale chyba plastry wydają mi się taką najwygodniejszą opcją. Ale ja jak narazie zostanę przy gumkach :)

ania38
08-05-2010, 16:37
Hej:)
tak Was czytam kochane i pozwoliłam sobie aby Wam coś napisać
żadne hormony nie są obojętne dla zdrowia czy to trzustkowe ,nadnerczy lub inne
kiedy je bierzemy to musimy liczyć się,że gdzieś jest jakiś haczyk,na jedno nam pomagają a na inne szkodzą:(
najlżejszym skutkiem ubocznym niektórych z nich jest nadwaga a najcięższym ,mam na myśli antykoncepcję to zatory żył
sprawa poważna!!,bardzo !!!!
wiem,że któraś z Was może powiedzieć,że ona bierze i nic jej nie dolega,chwała za to Bogu,że zdrowa jest,ale nie przesadzajcie,proszę Was
nie ryzykujcie własnym zdrowiem
sama mam dwójkę dzieci, nie chcę mieć więcej
hormony powinnam brać ze względu na polipy w macicy,ale nie biorę gdyż jestem z tych co mają powikłania po hormonach,w moim przypadku,niewydolność żylną:(
zawdzięczam ją mojej ginekolog ,starej doświadczonej lekarce!!
bo niczym innym nie umiała leczyć tylko tabletkami anty!

proszę Was ,zastanówcie się dziewczyny zanim zaczniecie stosować antykoncepcję czy warto się narażać???
:*

dzoana
08-05-2010, 16:51
oczywiście ptaszki mi uciekły, ale jak wrócą to podziękuję zyza :)

Kurcze dość duże to jest ale ciekawy sposób na antykoncepcję, ja tylko bym się bała, że nie będę umiała tego wyjąć... :P

zyza
08-05-2010, 17:34
no tak cesarki tez nie mozemy sobie robic najlepiej urodzic za krzakiem w kucki :D
wydaje mi sie ze dziewczyny ktore decyduja sie na hormony sa świadome :D
ja nie mam problemow ani z zyłami ani z wagą (bo za zyly odpowiadają też jedzenie papierochy przed wszystkim ktore nalezy rzucić przy braniu tabletek aletakze wszelkie uzywki i nie zdrowe zarcie) jak ktos ma mocny dobry organizm i o niego dba to antykoncepcja mu nie zaszkodzi :D co do wagi to jak mialam tendencje do tycia to mam i sama musze zadbac o figure a nie zwalac ze to nie chipsy ale tabletki mnie tuczą :D
a pomijając caly uklad pokarmowy nie rujnuje wątroby trzustki itd...
takie teorie sa wyssane z palca
a wogole to rypmy sie wszyscy i miejmy tyle dzieci ile dala nam natura :D

dzoanka to jest nie większe od zaketki sloika po majonezie winiary zeby ci to zoobrazować :D i dopasowuje sie do kształtu..
tyle ze najlepiej spytaj sie doktora czy tobie wolno taka metodę bo ja np. z racji tego ze jestem dośc duza mam duzy biust i kawal tylka to np. nie moge plastrow bo sa w większosci z duża zawartością hormonow a ja akurat nie wyglądam na taka to co ma malą ilośc hormonow bo wygladam nad wyraz kobieco (co dal mi do zrozumienia lekarz ze nie wygladam na niedozywioną:D) dlatego mowie ze mala ilosc hormonow ma i powinnas spytać lekarza

linka-2008
08-05-2010, 18:36
widze dziewczyny ze większość z was ma problem nie może brać tabletek zapytajcie swojego ginekologa o implant antykoncepcyjny wstrzykują go w rękę i to chyba jest na trzy lata koleżanka ma i nie narzeka chociaż przez pierwsze dwa miesiące miała nieregularną miesiączkę to w sumie tez zależy ob organizmu ale zawsze warto zapytać

ania38
08-05-2010, 23:30
Zyza nie będę sprzeczać się z Tobą:((
to nie w moim stylu !
rób jak uważasz!!
tylko trochę Twoja wypowiedź mnie obraziła:((
ja jestem szczupła,nie żrę ,żyły mam chore nie od żarcia!!!
to tyle !!
a rodzić w krzakach też nie rodziłam:((

Etna
09-05-2010, 00:10
ojejku dziewczyny! Każda ma swój rozum, jedna będzie bardziej przezorna, inna mniej. Jesteśmy wolnymi ludźmi zatem robimy to co chcemy. Nie ma o co się sprzeczać. Aczkolwiek Aniu dobrze ze napisałaś taka wiadomość, bo może niektóre kobiety nawet nie wiedzą o skutkach ubocznych takiej antykoncepcji. :ok:

jOotka
09-05-2010, 00:11
Bozeee. zabiłabym sie, gdybym w moim wieku zaszła w ciążę. :/: Na szczescie jesczez nic takiego mi nei grozi. :yess: Za młoda jestem :D









Ale jedna typinka, rok młodsza ode mnei neidawno urodzila. HELOŁ! ONA MIAŁA 14 lat! :/:

ania38
09-05-2010, 00:18
Etna-przed braniem jakichkolwiek tabletek antykoncepcyjnych każda kobieta powinna mieć wykonane USG narządów rodnych!!
przyznajcie się teraz szczerze,czy robiłyście to badanie??,każdy lekarz wie o tym ,że to konieczność a powiedział Wam o tym???
niejednokrotnie byłam świadkiem jak dziewczyna wchodzi do gabinetu,płaci i dostaje receptę:(

ja nie chce straszyć nikogo tylko uświadomić!!
to koniec moich wypowiedzi w tym temacie!

sylwia-p_86
09-05-2010, 00:27
Moja przyjaciólka ma krążek i jest zadowolona całkowicie,nie mogła brac tabletek ani jednych bo miała "jazdy" po nich dopiero po krążku się uspokoiła...

Biore tabletki ponieważ nie mogę używać prezerwatyw ponieważ jestm uczulona,zaraz swędzi i piecze mnie :/: Nie ukrywam,że to wygodne dla mnie i dla mojego partnera,a czemu to kazda wie :P

Gdybym zmieniała facetów często to pewnie bym zabezpieczała się dodatkowo bo choroby weneryczne istnieją,ale mam drugiego partnera z którym jestem 1,5 roku,a z pierwszym byłam 7 lat i dlatego też wybrałam tabsy.

ja miałam robione USG i badane hormony przed przepisaniem mi tabletek,a USG mam co 6m-c czyli przed kolejna recepta na tabletki...Jestem świadoma,że one nie sa obojetne na moje zdrowie,ale w moim wypadku to tez jedyna walka z trądzikiem..I tak wszytsy umżemy na raka patrząc na to co pakuja nam do żywności i to chociaż seks chce mieć udany jak chcę ;]

jOotka
09-05-2010, 01:47
nO :)
Moja koleżanka [age(wiek) - 25 ;p] mi mowiła ze stosuje prezerwatywy i pigułke jakaś xD

zyza
09-05-2010, 09:56
jootka ja mialam 21 lat jak sie puscilam i to byl i jest jedyny facet w moim zyciu :D
a wszyscy mieli mnie za łatwa lekka i przyjemną bo chodzilam w krotkich mini, wysokich szpilkach i mam glupie zboczone dowcipy :D a zobacz spodnie zostały na dupce:D
mamusia mi powtarzala ze jak mam sie puscic to musi byc to męzczyzna ktory w razie wpadki bedzie dobrym ojcem i męzem :D tak wiec taki sposobem stalam sie prawie dinozaurem :D hahahahaha :haha:

Aniu nie obrazaj sie nie chcialam ci zrobić przykrosci ale nie bede zgadywac jakich gabarytow jesteś, nie kazdy ma takie problemy i oczywiscie sedno mojego postu bylo ze dziewczyny biorace antykoncepcje sa swiadome jej skutkow ubocznych bo jesli ktoras jets na tyle głupia ze idzie do znajomego lekarza bez badania i wywiadu prosi o recepte to juz jej wola...
u lekarza co badanie mam usg, a nawet mialam badanie taka kamerka w kolorze :D tak więc teraz u lekarzy to norma |:D u dobrych lekarzy mowię...

kasiasssss
09-05-2010, 10:07
najwazniejsze jest by sie zabezpieczac,kazdy wybierze cos dla siebie,najgorsze jest jak ktos sie nie zabezpiecza i liczy na cud,a jesli chodzi o wstzremiezliwosc w mlodym wieku to zawsze to popieram,ja mialam moj pierwszy raz w wieku 21 lat,nie byl mily,ale to musi byc pzremyslana decyzja,z milosci i jesli oboje chca,nie warto tego robic dla kogos,bo ktos chce,

jOotka
09-05-2010, 16:48
Popieram kasiassss . :)

Albo ta meroda kalendażykowa :/:OMG, żenada. Ponoć większość dziecików jest własnie z tejj mmetody, bo rodzice myśleli, ze wtedy będe 'dni niepłodne'
xD :):) Jkaoś tak.. jakbym miła sie kochać. to nei ufałabym tej metodzie :D xD

farbstift
09-05-2010, 16:52
Jeśli ktoś jest zdrowy i zna swój organizm to czemu nie?? Ja nie mam nic przeciwko naturalnym metodom. Ale dla mnie lepsze hormony, bo i cera ładniejsza i okres się unormował, no i można kochać się bez stresu i w każdym momencie.

jOotka
09-05-2010, 16:55
Oczywiście - jeśli ktoś komuś ufa,. to tak :)

ALe ja np. bym nei chciała dziecka :(

kasiasssss
09-05-2010, 16:58
mozna sobie nie wiem jak ufac.ale metody naturalne zawodza z wielu powodow,nie polecam

farbstift
09-05-2010, 18:47
a ja nie rozumiem co ma zaufanie do kalendarzyka?? przecież to kobieta musi o to zadbac, no chyba, że chodzi o to czy mężczyzna jej ufa...

rudzia1985
09-05-2010, 18:51
w tym przypadku to jeden drugiemu powinien ufac..kobieta sobie sama dziecka nie zrobi i na odwrot ;)

jOotka
09-05-2010, 18:54
w tym przypadku to jeden drugiemu powinien ufac..kobieta sobie sama dziecka nie zrobi i na odwrot ;)

Dokładnie! Popieram. Poza tym, jeżeli ktoś nei chec dzieciaczka, a przecież o to chodzi w antykoncepcji, to myślę, ze najlepiej zostać przy jakbardziej sprawdzonych metodach, bo kalendażyk , z tefgo, co czytałam, nei zawsze działa :) A skoro ktoś chce dziecko - po co w ogole sie zabezpieczać ?:D:D:skacze:

farbstift
09-05-2010, 19:00
Niektórzy nie mogą stosować metod hormonalnych a np.mają podrażnienia od lateksu, albo są bardzo religijni. Różne są przypadki;)

dzoana
09-05-2010, 19:44
ja bym się bała stosować takiej metody ze względu na to, że nigdy dokładnie nie wiesz czy ten dzień np. 10 będzie jeszcze niepłodny czy też już będzie płodny, jeśli ktoś ma nieregularne cykle to tym bardziej odpada, a ja takowe mam/ miałam najbardziej po karmieniu piersią, więc antykoncepcja jednak jak najbardziej wskazana w takich przypadkach ;]

dudejla
09-05-2010, 22:30
Na onecie pojawił się dzisiaj artykuł na temat antykoncepcji: Bezpieczna antykoncepcja - Medonet.pl (http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1610356,1,bezpieczna-antykoncepcja,index.html)

farbstift
09-05-2010, 22:46
Kiedyś czytałam to samo w 'ŚWIAT WIEDZY":D

Etna
09-05-2010, 22:53
kasiassss dokładnie! ja tez popieram wstrzemięźliwość i nawet nie rozumiem jak można się kochać w wieku lat 14 czy 15! jakby moja córka w tym wieku współżyła to bym jej tak dupę zbiła ze by już żaden chłop jej nie chciał ;/ ja współżyłam pierwszy raz gdy miałam lat 20 i zawsze koleżanki się ze mnie śmiały dlaczego jeszcze jestem dziewica. a ja wiedziałam ze chce to zrobić tylko z jednym jedynym! a po za tym bardziej sie wtedy podobasz dla faceta i bardziej się o ciebie stara gdy wie ze jesteś dziewica.

anecka17171
10-05-2010, 10:57
[QUOTE=dzoana;150648]no a jak się go potem wyjmuje...?[/QUOT


zahaczasz paluszkiem pociągasz i gotowe nie ma nic prostszego:)

jOotka
10-05-2010, 22:22
kasiassss dokładnie! ja tez popieram wstrzemięźliwość i nawet nie rozumiem jak można się kochać w wieku lat 14 czy 15! jakby moja córka w tym wieku współżyła to bym jej tak dupę zbiła ze by już żaden chłop jej nie chciał ;/ ja współżyłam pierwszy raz gdy miałam lat 20 i zawsze koleżanki się ze mnie śmiały dlaczego jeszcze jestem dziewica. a ja wiedziałam ze chce to zrobić tylko z jednym jedynym! a po za tym bardziej sie wtedy podobasz dla faceta i bardziej się o ciebie stara gdy wie ze jesteś dziewica.


Etna... Ja słyszłama, ze u nas w mieście, w innym Gimnazjum pierwszoklasistka rodziła:/:




Też chce sie z tym wstrzymać. NIE bedzie tak, bynajmneij nei powinno być tak, ze ktoś to robi pod presją grupy, albo partneta. Bez przesady :/:

czarnyaniol121
10-05-2010, 22:42
nie powinno tak byc ale niestety...
pomijajac fakt nacisku grupy czy partnera to dochodzi fakt ze dzieciaki po 13, 14 lat chleja łaza po dyskotekach i mysla ze jak jeszcze do tego dojdzie sex to juz beda dorosli i tyłkiem świat rozwala...

Etna
10-05-2010, 23:04
otóż to! do czego zmierza ta młoda społeczność?! Ehh....

jOotka
10-05-2010, 23:43
Też się nad tym zastanawiam...


ale to tak, jhak z tymi galeriakami.,.. miały być przestrogą, a stały się autorytetem.



___________________________________


DZIECI ZAPEZPIECZAJCIE SIE, JEŚLI JUŻ CHCECIE UPRAWIAĆ SEX! [xD]

Gość
10-05-2010, 23:55
Też się nad tym zastanawiam...
ale to tak, jhak z tymi galeriakami.,.. miały być przestrogą, a stały się autorytetem.
___________________________________

DZIECI ZAPEZPIECZAJCIE SIE, JEŚLI JUŻ CHCECIE UPRAWIAĆ SEX! [xD]

:porazka: jOotka!! czy ty aby nie przesadzasz...



ile ty masz lat dziewczyno!! dorosła sie odezwała... :porazka: :porazka: :porazka: :porazka: :porazka: :porazka: :porazka: :porazka: :porazka: :porazka: :porazka: :porazka: :porazka: :porazka: :porazka:

koniec offtopa...

asia
11-05-2010, 00:05
po raz kolejny uprzejmie prosze o powrócenie do tematu antykoncepcji... ;)

Latika
12-05-2010, 16:20
NJa nie zaufałabym ani kalendarzykowi ani tez braniu tabletek przez faceta...
Co do pierwszego to wystarczy zmiana temperatury i juz może się pomylić,no i trzeba znać swój organizm w 100% a ja nawet nie pamietam nigdy kiedy miałam ostatnią miesiączkę,ale zawsze poznaje zblizająca się;)
A co do męskich tabletek to jakoś musiałabym bym chyba sama te tabletki dawać mojemu aby mieć pewność że zażył o właściwym czasie i właściwą tabletkę,a że nie mieszkamy razem to niestety:D

Ja brałam te novynette i niestety moj organizm się zbuntował nie wiadomo kiedy i nabrałam 20kilo które mam do teraz.Poszłam na zmiane albo na przerwanie.To poradził mi przerwać gdyż sam mi mowił jak to działa na pozostałe organy.
Teraz to mam tyle lat że nie boje się że "wpadniemy" ale kiedyś to tabsy+gumki ,potem same gumki...a teraz mi to obojętne ale jednak uważamy i tak od 3 lat jedziemy bez zabezpieczenia (no czasem sie zdarza ale na prawde poradycznie)Seksik uprawiam od 14roku życia ale wiedziałam że robię to z odpowiednim facetem,że mój organizm oraz psychika jest gotowa.Razem przygotowywaliśmy się do tego i nie żałuję że za wczas czy coś.Siostra zawsze mnie uświadamiała,szła ze mną do ginekologa pierwszy raz no i wiedze na ten temat miałam sporą.I tak do teraz jestem z moim pierwszym facetem a jutro stuka nam 9 lat :))))

asia
12-05-2010, 21:44
dziś mówili w radio, że pracują nad nową metodą, tym razem dla mężczyzn, chodzi o jakies naświetlanie / fale czy coś w tym stylu, ma nie wpływac na organizm tak jak hormony, ma się to powtarzac co pół roku. niedługo ma być niby wprowadzone. słyszałyście o tym?

Latika
12-05-2010, 23:05
nie ja tylko o tabsach,i jakims małym urządzeniu właśnie jakies fale czy cos ale dla kobiet...