PDA

Zobacz pełną wersję : Tarka do stóp ze stali nierdzewnej- jak używać



hersa
23-12-2009, 19:18
Może to błachy problem, ale nie chcę sobie zrobić krzywdy :P
Kupiłam tarkę do stóp ze stali nierdzewnej. Nie omegę tylko taką drobną tareczkę. Powiedzcie mi dziewczyny czy ja się używa tylko na sucho?
Jeśli tak to po wymoczeniu stóp i wytarciu czy przed wymoczeniem?
Mam zdzierać naskórek tylko w jedną stronę czy okrężnymi ruchami?
Dzisiaj robiłam sobie pierwszy raz stopy taką tarką (wcześniej używałam takiej tarki z papierem ściernym jakby) i na opakowaniu było napisane "tylko na suchą skórę" więc nie zastanawiając się zrobiłam to przed wymoczeniem, tarłam tylko w jednym kierunku i zostały mi takie małe ryski na skórze, to tak ma być? Mam jej używać po czy przed pilingiem?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Gość
23-12-2009, 21:55
też mam taką, o ile dobrze zrozumiałam, wyglądla jak tarka do bułki tartej.. ja jej używam i na sucho i na mokro, ale wolę na mokro bo potem nie mam "bruzd"

robię tak:

mocze gicz w misce z ciepłą woda i nawilżającym olejkiem miętowym, jak gicz namoknie, to w wodzie szorkuje ale nie docikam zyt mocno jak popadnie i jak mi wygosnie- z góry na dol, z prawa na lewą- jak podejdzie (aczkolwiek nie wiem czy to poprawnie) potem poprawiam pumenksem zeby wygładzić i nawilżam balsamem:good:

Kamis
23-12-2009, 22:11
hahaha i gicze jak nowe :D :lol:

Agnieszka Praska
24-12-2009, 13:45
najlepsze sa tarki drewniane przynajmniej takie sie stosuje do pedicure;) do pediksa przetestowalam kilka i najlepsza peggy sage:)

tusia
26-12-2009, 20:20
"gicz" mnie powaliła:D

asia
29-12-2009, 15:26
tarki metalowej lepiej używać na mokro, alepiej ściera. chociaz moja ukochana to z la femme papierowa (bordowy papier ścierny i drewniana rękojeść), używa się jej na sucho (już po wstępnej kąpieli stop i zrobieniu pazurów) i jest rewelacyjna

urbanka1
10-06-2011, 10:17
najlepsze sa tarki drewniane przynajmniej takie sie stosuje do pedicure;) do pediksa przetestowalam kilka i najlepsza peggy sage:)

Racja :) z tego samego rodzaju jest też tarka La Femme :)

barbara_kawka
10-06-2011, 11:44
ja na szczescie ze stopami problemu nie mam :) ale z tego co wiem to moje szwagierka uzywa z rendesvous tych drewnianych i po kazdym zabiegu tarke daje klientce w prezencie :)

sztynka
10-06-2011, 18:31
U mnie stałe klientki mają włąsne tarki podpisane i dezynfekowane. Jednorazowe klientki maja tańsze zamienniki. Koszt takkiej tarki to ok4 zł najtańsza wystarczy na jeden raz, dla mnie najlepsze są z Tesco takie białe dwustronne. Różne już miałam , ale ta dla mnie wymiata, ostra jak pumeks,plastikowa. Gradacje około 80 i chyba 100 .

rudzia1985
02-10-2012, 21:40
Ja dzieki tarce metalowej pozbylam sie grubej, zrogowaciales skorki. Scieralam na sucho, w jedna strone i dopiero po kilku tyg regularnego stosowania przestalo mi tak twardniec na pietach. Teraz uzywam sporadycznie ale przedtem bylo okropnie ;)
Poprawiam gdy potrzeba na mokro zwykla, scierna tarka i jest pieknie :D