PDA

Zobacz pełną wersję : Choroby skóry głowy...



barbara_kawka
09-01-2010, 10:06
Widze że nie ma takiego temacioru więc piszę .. sama się zmagam z jakimś czymś na skórze głowy....zwykły łupież to to nie jest... myślałam może nad pstrym albo jakąś inną kupą ... nasze fryzjerki ... wypowiedzcie się .... ja już mam dość samotnej walki i w przyszlym tygodniu ide do dermatologa ...

naatajla
09-01-2010, 12:13
tak idz do dermatologa poniewaz ja mialam cos podobnego myslalam ze to lupiez ale pozniej pojawialy mi sie zaczerwienienia na glowie i okazalo sie ze mialam tak jakby "spieczona" glowe od odzywki z pantene byla bardzo podrazniona i musialam stosowwac specjalny szampon i jakis specjalny olejek na glowe

nanami7
09-01-2010, 16:56
Basiu a jak to wygląda ? Ja mam takie coś i to są jakby takie czerwone małe swędzące ... Nie wiem jak to nazwać :P i baaardzo mi się włosy tłuszczą :/

naatajla
09-01-2010, 17:30
no wlasnie mnie tez to swedzilo i wlosy sie przetluszczaly moze nanami tez masz to od jakiejs odzywki

nanami7
09-01-2010, 18:29
eh miałam próbkę z rossnetu właśnie PANTENE ! Kuźwa no i jak od tego dostałam ... :/

hersa
10-01-2010, 18:08
mi też skóra z głowy schodzi. Swędzi i to rozdrapuję. Mam tak już chyba ze 3 lata. Byłam u dermatologa jak mi włosy zaczęły strasznie wypadać to baba nawet nie popatrzała na skórę, normalnie z odległości metra powiedziała ze to łupież i przepisała jakies gówno, które nie pomogło. U mnie nie ma innego dermatologa więc nic nie poradzę. Włosy przestały wypadać i nic więcej się nie dzieje. Włosy się nie przetłuszczają, mogę co 4-5 dni myć głowę. Może to łuszczyca?

Odżywek nie wolno stosować na skórę głowy z tego co wiem, bo właśnie tak się dzieje.

naatajla
10-01-2010, 23:45
wiem ze odzywek nie mozna stosowac na skore glowy i tak nie robilam a jednak moja glowa po tej odzywce nie wygladala fajnie..

nanami7
11-01-2010, 00:22
ja nie stosowałam na skórę :) po prostu mnie swędzi to no i jak swędzi to drapie i kółko się zamyka ... :( no ale do lekarza nawet nie ma kiedy iść ...

unita
11-01-2010, 09:24
ja zauwazylam u siebie , ze z nerwow mi wychodza takie male swedzace syfki na glowie:(

dzidzia
11-01-2010, 11:19
kurde widze ze sama nie jestem!! ja tez dostalam czegos na lepetynie na poczatku tez myslalamze to lupiez ale takie place mi sie porobily i jak lekko nawet smyrnelam to od razu czerwone... masakra... tak wiec wypowiadac sie dziewuszki hehe ja powiem ze nawet nizoral mi nie pomogl , na szczescie widze coraz mniej tego na glowie takze jest nadzieja hehe, a dziewczyny moze to cos od powietrza?? ja juz sama nie wiem i tak sobie wymyslam ;P

hersa
11-01-2010, 12:20
mi też nizoral nie pomaga. Denerwuje mnie to bo muszę myć głowę częściej niż potrzebuję, tzn, włosy mi się nie przetłuszczają tylko ja rozdrapuję to cholerstwo i muszę umyć włosy przez te paprochy. Co raz to się łapię na tym, ze jak coś oglądam to bezwiędnie to drapię, dopiero jak mój luby mnie upomni "nie rozdapuj!" to na chwilę przestaję. Robię to nieświadomie :P Postanowiłam używać odżywki nieuczulającej, pani w aptece dała mi taki coś co na zdjęciu w załączniku ale po tym to juz w ogóle masakra mi się porobiła, normalnie miałam ochote się oskalpować, zeby tylko przestało swędzieć. Po PANTENE to samo się dzieje. Używam teraz gliss kur z jedwabiem i daję tylko na końcówki, cobym mogła włosy rozczesać i jest troszkę lepiej. Ale mimo wszystko dobrze nie jest :/:

dzidzia
11-01-2010, 12:27
wlasnie zapomnialam napisac , mi fryzjerka jedna mowila zeby kupic w aptece nafte kosmetyczna i wsmarowac w skore glowy , tylko kurnia obawiam sie ze po tym wlosy bede wygladaly jak tluste ;/ jak nie urok to sraczka... ehhh masakra , ja to uz nawet odzywki przestalam uzywac, wiec wyobrazcie sobie jak ja sie rozczesuje majac krecone wlosy za ramiona...

hersa
11-01-2010, 13:03
ja to uz nawet odzywki przestalam uzywac, wiec wyobrazcie sobie jak ja sie rozczesuje majac krecone wlosy za ramiona...

no to faktycznie nie fajnie. Przeczesz palcami i wysusz ładne loczki się porobią :D

ja to chociaż mam proste jak druty, choćbym chciała to nie zakręcę, ale za to poniszczone od rozjaśniania...

Mojej mamie się tak łuszczy jak użyje lakieru do włosów, ja to o użyciu lakieru albo pianki mogę pomarzyć, zadrapałbym się na śmierć. Mam jeszcze taki pomysł- moze to od suszarki? skóra za bardzo się wysusza?

barbara_kawka
11-01-2010, 15:52
raczej nie :( ja nie susze suszarka i sie robi ....moja fryzjerka powiedziala mi zebym sobie zwykly szampon familijny bez zadnych g***ien kupiła i nim myła .... no i nizoral ... mi sie wydaje ze to moga byc grzybiczne zmiany .... sa jakies tabletki keto cos tam ... ale one podobno sa bardzo obciazajace watrobe ... eh i badz tu madry :/

minimouse
11-01-2010, 22:22
dziewczyny a mam łojotokowe zapalenie skóry i myślę ze ws to też spotkało ... są to białe plamki na skórze które łatwo można zdrapać i wtedy zostaje czerwony swędzący lub piekący ślad na skórze ... włosy się przetłuszczają i zaczynają "masowo" wypadać .... ja dostałam szampon stieprox i jakiś płyn robiony w aptece na bazie spirytusu zeby wysuszyć te miejsca ... yrzeba uważć bo to lubi się rozności na brwi i uszy ... ogólnie cięszkie do wyleczenia niestety i lubi wracać ... mnie ten szmapon pomaga ... tylko trzeba go regularnie stosować ...

natalia268
11-01-2010, 22:51
Dziewczyny, a moze łuszczyca głowy?

dzidzia
11-01-2010, 23:16
no od suszarki to ja ne pewno tego nie mam bo nie uzywam... jak bym uzyla to wygladalabym jak wku***ony Chopin ... mi jak na razie przechodzi wiec mam nadzieje ze to nie żaden grzyb hehe

nanami7
12-01-2010, 00:08
dziewczyny a mam łojotokowe zapalenie skóry i myślę ze ws to też spotkało ... są to białe plamki na skórze które łatwo można zdrapać i wtedy zostaje czerwony swędzący lub piekący ślad na skórze ... włosy się przetłuszczają i zaczynają "masowo" wypadać .... ja dostałam szampon stieprox i jakiś płyn robiony w aptece na bazie spirytusu zeby wysuszyć te miejsca ... yrzeba uważć bo to lubi się rozności na brwi i uszy ... ogólnie cięszkie do wyleczenia niestety i lubi wracać ... mnie ten szmapon pomaga ... tylko trzeba go regularnie stosować ...

na uszy na uszami czy jak ? :) chyba mam to samo :/:

naatajla
12-01-2010, 11:01
to ja juz odrazu mowie ze nie mialam ani lojotokowego zapalenia skory ani luszczycy a suszarki tez nie uzywam.. dostalam to poprostu od odzywki

bestilka007
12-01-2010, 11:56
ja mam atopowe zapalenie skory i uzywalam wszytkiego co mi dermatolog przepisywal i dupa nic a nic nie pomagalo teraz uzywam LOCOID lotion lub emulsje (bardziej tłuści włosy) i efekt jest rewelacyjny :):) wszytko znika , uzywalam tez masci o nazwie DERMOWATE, jednak w moim przypadku nabawilam sie przez nia sterydowego zapalenia skory, gdyz ona wlasnie na sterydach jest, jednak jesli to punktowe miejsca i malutko posmarujecie to bedzie git (ja na cale cialo sparowalam jak balsam prawie codziennie i dlatego tak mi sie stalo)
buziaki mam nadzie ze cos pomoglam :)

hersa
12-01-2010, 14:56
mojej mamie tak z brwi schodzi skóra, jej bratu za uszami, a mi właśnie z głowy i z środka lewego ucha. Z całej głowy, nie jest to punktowe. Zaraźliwe też nie może być bo mój wujek mieszka na drugim końcu Polski. Zaczęłam się już zastanawiać czy to nie jest dziedziczne jakieś. Moja mama ma bardzo suchą skórę, myślałam, że to od tego, ale ja mam normalną, ani nie suchą, ani tłustą. Włosy mi się nie przetłuszczają ani nie wypadają nadmiernie jakoś, więc chyba łojotokowe zapalenie to nie jest... ale nie znam się, jedyna pani dermatolog która u mnie przyjmuję też się nie zna niestety...

laguna
31-01-2010, 13:45
przy łuszczycy włosy absolutnie nie wypadają, łuszczyca to wada genetyczna skóry, w skrócie: normalna skóra odnawia się co ok. 28 dni natomiast u osoby z łuszczycą miejscowo co kilka godzin tworząc plamki - grudki. Praktycznie u każdego łuszczyka łuszczyca wygląda inaczej, mogą być zmiany w przeróżnych miejscach i różnej wielkości. Są stany remisji kiedy nie ma zmian przez kilka lat.
Wysiewy zmian powiększają się głównie przy stresie ale jest bardzo wiele czynników pobudzających. Łuszczyca NIE JEST ZARAŹLIWA. Nie można jej też wyleczyć. Istnieją leki biologiczne zmieniające DNA, jednak w większości są w fazie testów i są niebotycznie drogie (setki tysięcy).
Klientkę/a z łuszczycą należy traktować jak np. osobę z bielactwem. Należy jednak uprzedzić że np. farba do włosów, żel, akryl i każdy inny kosmetyk może wpływać na zwiększenie zmian, jest to jednak sprawa bardzo indywidualna.
(Zresztą każda osoba z łuszczycą świadoma tego że ją ma, jest informowana przez lekarza o ryzyku. Jedna osoba np. nie może malować włosów lub mieć plomb z amalgamatem a druga nie ma z tego powodu żadnych dolegliwości.)
Ważne przy łuszczycy jest nawilżanie skóry.
Ja z moim darem żyję od 15 lat. Mam przepiękne gęste włosy :D

nanami7
31-01-2010, 17:30
Powiem Wam, że zeszły mi te zmiany naskórne bez interwencji lekarza się obyło :P !

evevlina
31-01-2010, 17:53
Co do łuszczycy to właśnie zmiany łuszczycowe na głowie często są mylone z łupieżem. Dlatego najlepiej zwrócić się do dermatologa żeby rozwiał wątpliwości;]

milo
02-03-2010, 16:51
Na łupież dobra jest np. Subrina Recept przeciwłupieżowa a na wypadanie Prolab.

truskaweczka99
22-06-2011, 13:55
Kochane moje złapałam łojotokowe zapalenie skóry ! :O byłam u P .DERMATOLOG i w sumie to nic mi nie powiedziała konkretnego :( kazała wcinać probiotyki dalej (jako ,że miałam rzekomobłoniaste zapalenie układu pokarmowego ) , merz specjal , i domowymi sposobami to leczyć :O
błagam o pomoc ! co na to stosować, włosy lecą mi garściami :(

Agnieszka Praska
23-06-2011, 11:21
ja 2 lata temu przez to przechodzilam, wlosy szly garsciami a lupiez mialam masakryczny, od dermatologa dostalam polytar liquid :) ulge poczulam juz po pierwszym myciu :) zuzylam butelke i spokoj mialam :)
pamietaj ze ta choroba jest nawrotowa ;)

samaron
23-06-2011, 14:47
Seboren - do wcierania w głowę, spirytusowy wyciąg ziołowy, butelka 165g kosztuje coś ok. 10 zł. Pomaga również na łysienie.

Zuuzaneczka
23-06-2011, 20:58
O, temat dla mnie - kiedyś miałam masakryczne problemy z włosami, a raczej ze skórą głowy, konkretnie łupież tłusty :/ skóra głowy była non stop tłusta, włosy też, nieładnie pachniały, mimo że wciąż je myłam :( męczyłam się długo, to przechodziło i wracało, na szczęście co najmniej od roku mam spokój. Używałam szamponu Vichy na łupież tłusty i pomagał. Natomiast nim zaczną się wakacje, to uprzedzam, że po nich na główkach może pojawić się łupież, który...łupieżem nie jest, a przesuszoną skórą głowy. Moja mama latała w Egipcie z odkrytą głową i potem miała zabawę, na szczęście łatwo to wyleczyć dobrą odżywką, kilka postów wcześniej Hersa pokazywała odżywkę Wax i mogę ją z czystym sumieniem polecić. Nakładamy na włosy i skórę, pod czepek, ciepły ręcznik na pół godzinki i włosy od razu inne :) z tym, że najlepiej robić to przed weekendem, gdyż bezpośrednio po takim zabiegu włosy mogą być przyklapnięte, obciążone odżywką, co jednak mija po następnym umyciu głowy :):):):)

butterfly 1
24-06-2011, 00:28
Zuuzaneczka (http://forum.wzorki.info/members/6329-zuuzaneczka.html)
potwierdzam mi też pomógł ten szampon z Vichy ,a próbowałam bardzo wielu specyfików i zbytnio nie widziałam efektów, jedyną wadą tego szamponu jest to że jeśli nosisz srebrne kolczyki to mogą czernieć.
(http://forum.wzorki.info/members/6329-zuuzaneczka.html)

barbara_kawka
11-07-2011, 23:23
odgrzebuję temat ... otoż nareszcie poszlam do dermatologa i okazalo sie to cos byc luszczyca . u mnie juz dosc konkretna bo jak widac po ostatnim wpisie dlugo juz z tym walcze . dostalam wiekszosc ze sterydami i do stosowania tylko miejscowo gdyz karmie i nie moge nic doustnie . min. taka emulsje dermovate , clobex ( szampon ) , masc robiona na bazie hydrokortyzonu i szampon kerium DS ( la roche posay - polecam osoba zmagajacym sie z lupiezem itp itd - rewelacja !! poprawa juz po pierwszym umyciu ) . ogolnie moim problemem jest to ze ja wyskubuje te nadmiary skory , tzn wyskubywalam bo teraz staram sie tego nie robic ( okropny nawyk ) . po tygodniu stosowania tych wszystkich g... widze delikatna poprawe . do lekarki ide za 2 tyg. i mam nadzieje ze ilosc sterydow zostanie zmniejszona. choc u mnie dermovate co 2 dni , masc robiona - raz w tyg, szampon clobex - 1 w tyg ( tak wiec te dawki nie sa takie duze ) . no a la roche posayowy szampon w miare potrzeby :) podejzewa u mnie luszczyce z lojotokowym zapaleniem skory ( pewnie dlatego ten szampon kerium ds ) . no nic.. postaram sie zdawac relacje z leczenia . Pani doktor super babka :) mojego szwagra wyleczyla z tradziku no a mnie chce doprowadzic do remisji :) mam nadzieje ze jej okres ( spoczynku luszczycy ) bedzie dlugi :)

ahaa... do tego biore tran 2 razy dziennie i wit. c ;)

KarolciaK
11-07-2011, 23:49
z tego co słyszałam to łojotokowe zapalenie skory strasznie śmierdzi, ale nie wiem czy to prawda. Najważniejsze, że po stosowaniu tych leków Ci przechodzi.

barbara_kawka
12-07-2011, 11:16
z tego co słyszałam to łojotokowe zapalenie skory strasznie śmierdzi, ale nie wiem czy to prawda. Najważniejsze, że po stosowaniu tych leków Ci przechodzi.


to pewnie zalezy jakie;) no a przechodzi to za duzo powiedziane , ale jest lepiej takze jestemdobrej mysli :)

mariiilka
30-08-2011, 19:06
Przeczytałam i tak myślę, że u mnie było tak samo, wiele wizyt u lekarza mnie "kosztowała" poprawna diagnoza. Sama walka z łuszczycą to inna bajka. Skrócę wszystko i powiem tak, że próbowanie leczenia tego czymś innym niż prawdziwymi lekami trochę mija się z celem. Stosowałam wiele środków i tzw tradycyjnych metod ale jak się okazało to steroidy, przed którymi niektórzy przestrzegają zaleczyły moją łuszczycę (głowy). Używała z przerwami (po miesiącu) szamponu o nazwie Clobex i są rezultaty do dziś. Mam nadzieję, że choroba nie wróci ale teraz na pewno jej nie ma. Pozdrawiam.

alfeczka
29-09-2011, 16:05
Ja sięzmagałam z Atopowym zapaleniem skóry niedawno. Też nim dermatolog przepisał mi coś co zadziałało (Restoraderm) to minęło dużo czasu i pieniędzy na inne nieskuteczne rzeczy :)

wariczka
24-10-2011, 13:24
Ja tak samo miałam AZS. Chyba jakoś 2 lata chodziłam do dermatologa i leczyłam się chyba wszystkim co się tylko da. No ale w końcu za którymś razem zapisał mi restoraderm i od tamtej pory mam już w końcu spokój ze skórą. Wcześniej to masakra była, w ogóle wyjść gdziekolwiek z taką skórą strasznie się wstydziłam.

araszka
28-11-2011, 14:40
Ja też wyleczyłam się Restoradermem. Dermatolog początkowo nie był pewien czy to atopowe więc trochę się potrułam lekami na coś zupełnie innego, no ale jak już stwierdził, że to AZS i zapisał mi ten lek to dość szybko się wyleczyłam

truskaweczka99
01-01-2012, 17:05
uwierzcie mi ,ze naprawdę chodziłam po wielu dermatologach i wiecie kto mnie z tego w końcu wyleczył :O Pani,która jest już od kilku lat na emeryturze owszem pani dermatolog ,ale no byłam w szoku :O

3 razy w tyg wax z aloesem
codziennie szampon z pokrzywy (troche miałam zielony odcień blondu więc trzeba uważać )
merz specjal
wit B5 ,B12 ,PP i żelazo 2x dziennie

i coo ??
i przeszło ;O
i włosów jest więcej :O:O

karo123
07-09-2012, 15:44
Hej truskaweczka99,

Niestety łojotokowe zapalenie skóry jest niewyleczalne. Moja kuzynka też ma z tą chorobą duży problem... Obecnie stosuje ona szampon Stieprox, który jej bardzo pomaga. Ma dużo lżejsze objawy choroby. Nie wiem czy go próbowałaś, ale jeśli nie to może warto. :)

MT89
16-10-2012, 15:29
barbara_kawka, gdy przeczytałam Twój post na samym początku odrazu wiedziałam co Ci dolega, więc nie zdziwiłam się diagnozą Twojego dermatologa. Nie wiem, czy lekarz Ci mówił, ale to jest choroba genetyczna, więc nie można się nią zarazić, ale mogłas ją odziedziczyć np po rodzicach. Moja mama ma łuszczycę i ma ja we włosach i na twarzy, ona objawia się raczej w młodzieńczym wieku i może sie nasilić w czasie intensywnego, czy/lub długotrwałego stresu. Coś o tym wiem, bo gdy mam stresa to zazwyczaj mam to na skó rze w brwiach i okolicach uszu. Znam osoby, które maja takie lekkie objawy jak ja, trochę cięższe jak mama albo wręcz skóra na całym ciele im się łuszczy :/ Można próbować różnych środków łagodzących, ale najlepiej zastosować taką metodę jak Twój lekarz, bo z tego co wiem nie ma na to lekarstwa raz na zawsze. Znajomej ustapiły objawy po wycięciu migdałków. Za granicą stosuje się terapię z udziałem rybek. U mnie w mieście widziałam ogłoszenie fishpeelingu, ale jedynie estetycznego, chociaż musiałabym wypytac o szczegóły, może łuszczyce też leczą. Ja osobiście nic z tym nie robię, bo teraz mam spokój.
A powiem wam tak, na uśmierzenie objawów wszelkich schorzeń najlepszy
jest brak stresu, ale trudno o to dzisiaj :(

martka32
12-02-2013, 01:15
Kurcze też tak mam nie do końca mam czerwone plamki jednak głowa mnie swędzi jak nie wiem - dzisiaj kupilam Nizoral bo zawsze mi pomagal ale swędzi jeszcze bardziej - mam wrażenie że kiedyś od tego drapania włosy mi wypadną .:(

chanah
10-08-2018, 16:53
A może to łysienie? Bo mojemu mężowi też zaczęły wypadać włosy i niestety okazało się, że to łysienie andragenowe :( Wybraliśmy się do apteki i pani nam poleciła taki płyn- https://eapteka.pl/loxon-2-minoxidilum-lek-stosowany-przy-leczeniu-lysienia-andragenowego-u-mezczyzn-i-kobiet-60-ml-100003290 , więc kupiliśmy i mąż już zaczął stosować. Mamy nadzieję, że szybko zadziała, bo Tomek strasznie się przejmuje utratą włosów : /

wzorzysta
20-08-2018, 00:35
chyba najgorsze to lupiez :P

agus123
02-03-2022, 23:03
W moim przypadku bjawem było swędzenie skóry głowy wywłoane ŁZS. Myślałam, że będę musiała się nauczyć z tym, żyć ale całkiem fajnie poradził sobie z tym szampon Ducray Kelual DS. Kupiłam go w aptece całkiem niedrogo, a nadaje się dla osób z problemami dermatologicznymi.

chanah
20-08-2022, 18:39
Jeśli chodzi o choroby to najlepiej udać się do lekarza.

Janka102
22-08-2022, 21:27
Są tacy, którzy nie mają chorób skóry głowy a po prostu w młodym wieku zaczynają siwieć ,wtedy warto zakupić preparat GR-7 https://gr-7.eu/ Doskonale poradzi sobie z siwizną, to naturalny specyfiki i dzięki stymulacji cebulek, zaczynają nam odrastać włosy w naturalnym kolorze.

minizo
04-06-2023, 01:29
Sama nie mam z tym problemu, ale widziałam, że na ryku pojawiła się marka https://hermzlabs.pl - mają całe linie kosmetyków przeznaczone właśnie do takich problemów.

chanah
21-01-2024, 16:27
Przy większych problemach najlepiej się skonsultować z dermatologiem