PDA

Zobacz pełną wersję : Technika budowania tunelu żelowego, termiczne formowanie tipsów



Elizabeth76
09-01-2010, 16:31
Funkcja i prawidłowa budowa tunelu
sposoby na ładny tunel
zaciskanie pęsetą

barbara_kawka
09-01-2010, 17:14
wsZystko fajnie ale z tego co sie orientuje to chyba nie mozna wklejac skanow artykułów...chyba ze sie cosik zmienilo

Gość
09-01-2010, 17:34
offtop dla wyjaśnieia

w regulaninie tego n ie ma le jest cos takiego jak copyright... to samo tyczy się wklejania zdjęć i stepów z innych for bez wiedzy autora i administratora*

*co to tego nie jestm pewna,ale wiele osób i tak ma sobie za nic, ja kiedys też ;P

kobietazpazurem
09-01-2010, 17:48
ostatnio w którejś z gazet były pokazane ceramiczne "rurki" w które można wcisnąc tips i potem w goracej wodzie pomoczyć i tips nie będzie taki płaski ale wtedy ma idealny tunel. Czy wiecie może jak te "rurki" się fachowo nazywają bo chce je zamówić a nie mam pojęcia jak się je nazywa...

gattina
09-01-2010, 17:52
kobietazpazurem, tu są takie: t-nail RURKI DO FORMOWANIA KRZYWEJ C I TUNELU (863103486) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item863103486_t_nail_rurki_do_formowania_krzywej_c _i_tunelu.html)
O to Ci chodzi?

Jade
09-01-2010, 18:13
Artykol byl w ,,Paznokcie,, O formowaniu termicznym tipsow i stosuje sie do tego rurki modelarskie wklada sie do otworu tipsa i zanurza sie metalowa rurke z tipsem w srodku do goracej wody na pol minuty.Najlepszy efekt widac na tipsach bez kieszonek.Rozmiar rurki musi byc tak dobrany by tips wygial sie nie wiecej niz 50% obwodu rurki. :)

gattina
09-01-2010, 18:16
No był taki artykuł, nawet przed chwilą zajrzałam do 'Paznokci', ale jednak nigdzie zbytnio nie widać tych rurek. Są tylko normalne, do formowania tunelu i krzywej 'C'.

Gość
09-01-2010, 18:21
czytałam na innym forum własnie o tym o czym piszecie i dziewczyny próbowały na tych zwykłych rurkach które używa sie do akrylu

TAK, one sie nadają- przynajmniej dziewczynom dobrze sie na nich pacuje z tipsem i ciepłą wodą

asia
09-01-2010, 18:29
my też mamy na forum temat o rurkach:)

Elizabeth76
09-01-2010, 19:22
jeśli mowa jak zrobić samemu ładny tunel w tipsach to wkleje fotki jak to się robi za pomocą rurek modelarskich i gorącej wody ;)

nanami7
09-01-2010, 22:33
ulala jest jakaś alternatywa dla tipsów hihi :)

Gość
10-01-2010, 13:12
jeśli mowa jak zrobić samemu ładny tunel w tipsach to wkleje fotki jak to się robi za pomocą rurek modelarskich i gorącej wody ;)
mam gdzieś tipsa1kę to zaraz wypróbuję na swoich rurkach :)

---------- Dodano o godzinie 11:44 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:20 ----------

wyprobowane, dziala, ale i tak z form nie zrezygnuje;P

---------- Dodano o godzinie 13:12 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:44 ----------

wklejam na zyczeni choć to to samo co wyżej

postanowiłam to sprawdzić. oto moja relacja... fotorelacja. od razu przepraszam za jakość zdjęć
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

samaron
10-01-2010, 13:23
mam gdzieś tipsa1kę to zaraz wypróbuję na swoich rurkach :)

---------- Dodano o godzinie 11:44 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:20 ----------

wyprobowane, dziala, ale i tak z form nie zrezygnuje;P

---------- Dodano o godzinie 13:12 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:44 ----------

wklejam na zyczeni choć to to samo co wyżej

postanowiłam to sprawdzić. oto moja relacja... fotorelacja. od razu przepraszam za jakość zdjęć
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Świetnie to wygląda !

_kasiunia_4
10-01-2010, 13:26
chyba zakupie sobie takie rurki :)
co prawda pracuje na formach ale zawsze może się przydać ;)

luska102
10-01-2010, 14:05
super sa te rurki.

A jesli chodzi o zaciskarke to jest jakas specjalna do zelu i do akrylu czy nie???

Elizabeth76
10-01-2010, 14:07
super sa te rurki.

A jesli chodzi o zaciskarke to jest jakas specjalna do zelu i do akrylu czy nie???

zaciskarki są takie same do żelu i do akrylu

Gość
10-01-2010, 14:10
super sa te rurki.

A jesli chodzi o zaciskarke to jest jakas specjalna do zelu i do akrylu czy nie???
co do zaciskarki to ja nie mogłam dostać w pazurowym sklepie bo długo dostawy nie było więc wybrałam sie do sklepu medycznego i kupiłam duża pęsete za 8złi dorze mi sie sprawuje:D

luska102
10-01-2010, 14:21
co do zaciskarki to ja nie mogłam dostać w pazurowym sklepie bo długo dostawy nie było więc wybrałam sie do sklepu medycznego i kupiłam duża pęsete za 8złi dorze mi sie sprawuje:D


Dzieki za super pomysl.jak nie dostane zciskarki to napewno kupie pesete.

Aniahk
13-01-2010, 14:58
właśnie zastanawiałam się gdzie to można taką pęsetke kupić hihi :D średnio raz w tygodniu jestem w sklepie medycznym i aż wstyd że mi do głowy nie przyszło "zapytać o pęsetke" :D:D:D o moja główka biedna zakręcona :)

julcia88
13-01-2010, 16:01
ale świetny sposób chyba będę musiała zakupić takie rurki ;D

kobietazpazurem
13-01-2010, 16:44
Dzieki dziewczyny za te relacja zwłaszcza woszczurkowi :) Ja wczoraj zamówiłam te rurki i będę działała, efekty Wam oczywiście pokażę bo jakoś sama się nie mogę przekonać do formy, jednak wolę tipsy :P No ba chociaż ja muszę być inna... Tymczasem dziękuję Wam za pomoc :D Jak zwykle z resztą :)

Gość
13-01-2010, 16:56
nie ma sprawy :) ale dobrze rzerzicic sie na forme, bo mozna poćwivczyc edzie i inne bajery, a poza tym forma daje więcej możliwości, zwlaszcza akrylowa forma :)

tzreba tylko sie wziąć w kupę i zawiąć i ćwiczyc dotąd dopóki nie wyjdzie, kobieto... kup sobie 10 form na próbe i sprobuj pokaż co wyjdzie a my co powiemy co gdzie jak docisnąć podciągnąc i zobaczysz nie bedzikesz chciała nawet wrócić do tipsów.

ja sie zastanawiam na tunelówkami, ale po co mi to jak forme w miare olpanowałam :)

działaj kobieto... działaj :piatka:

szpila59
13-01-2010, 17:52
tzreba tylko sie wziąć w kupę i zawiąć i ćwiczyc dotąd dopóki nie wyjdzie, kobieto... kup sobie 10 form na próbe i sprobuj pokaż co wyjdzie a my co powiemy co gdzie jak docisnąć podciągnąc i zobaczysz nie bedzikesz chciała nawet wrócić do tipsów.

no nie wiem Woszczur... Ja przyklejam dobrze formy i przedłużam czasem na nich, ale i tak wole tipsy :skacze::skacze::skacze:

Aniahk
13-01-2010, 18:30
każdy się lubi bawić swoimi zabaweczkami :):):) a te rurki również niebawem sobie zakupie :) zawsze myślałam że wykonanie tuneliku jest niemożliwe na tipsach ale jak mówi przysłowie "nie ma rzeczy niemożliwych" :)

kasiasssss
13-01-2010, 19:17
ja caly czas zaciskam tunelik palcami,ale to nie daje takich efektow

edusia777
15-01-2010, 09:45
a ja mam juz takie gotowe tipsy
dekorynka TIPSY CLEAR EXTRA TUNEL 100 sztuk +BOX!! (878127849) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item878127849_dekorynka_tipsy_clear_extra_tunel_10 0_sztuk_box.html)
ale po zrobieniu pazurkow po jakims czasie normalnie sie prostuje tunel!! nie mam pojecia dlaczego...

Elizabeth76
15-01-2010, 09:55
też je ma, ale nie uzywam ,bo robię pazurki tylko na formie:)

Agnieszka Praska
15-01-2010, 11:21
a ja mam juz takie gotowe tipsy
dekorynka TIPSY CLEAR EXTRA TUNEL 100 sztuk +BOX!! (878127849) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item878127849_dekorynka_tipsy_clear_extra_tunel_10 0_sztuk_box.html)
ale po zrobieniu pazurkow po jakims czasie normalnie sie prostuje tunel!! nie mam pojecia dlaczego...


mam na tych tipsach zrobione pazurki nosze je ponad tydzien i nic mi sie nie prostuje:)

edusia777
15-01-2010, 11:44
a u mnie za kazdym razem dzieje sie to samo... nie wiem, moze ja cos robie zle...

Aniahk
16-01-2010, 15:42
tipsy tunelowe również świetna sprawa, dużo czasu odpada na opracowanie ich za pomocą rurek :) ale dlaczego się prostują?? dziwna sprawa ... :(

AgUsia950
21-01-2010, 22:49
nigdy jeszcze nie słyszałam, żeby tipsy się prostowały.. :P
może następnym razem zrobisz zdjęcie po stylizacji i jakiś czas po niej? :P
jestem strasznie ciekawa, jaka może być tego przyczyna.. :)

Agusia_pa2
26-01-2010, 09:31
Dziewczyny zapytam tu, jeśli robiecie klientce zel na formie to zawsze a to zawsze zaciskacie tunel czy nie?? Bo szczerze ja nie zaciskam i moze w tym mam problem ze potem boczki mi dziwnie czasami wychodza, tzn spiluje sobie zel itp..

Elizabeth76
26-01-2010, 09:38
Dziewczyny zapytam tu, jeśli robiecie klientce zel na formie to zawsze a to zawsze zaciskacie tunel czy nie?? Bo szczerze ja nie zaciskam i moze w tym mam problem ze potem boczki mi dziwnie czasami wychodza, tzn spiluje sobie zel itp..

ja zawsze zaciskam:) bez zaciskania mam paznokiec płaski i szeroki;)

barbara_kawka
26-01-2010, 09:48
dziewczynki mam nadzieje ze sie przyda ;)
Center-Beauty (http://www.centerbeauty.pl/sklep.php?pokaz=szczegoly&id_t=979&pid=0)

super sprawa ;)

iwa1223
26-01-2010, 10:49
tu jest fajnie pokazane jak zaciskać tunelik żelowy :)

autorem jest Kasia My Magic World of Nails - bloog.pl (http://kasianails.bloog.pl/)
tutek znaleziony w necie na innym forum


Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


nie możemy reklamowac innych for:)

barbara_kawka
26-01-2010, 10:55
hm nie wiem jak to dokladnie wyglada ale chyba nie mozna zbytnio reklamowac innych for ...

Elizabeth76
26-01-2010, 11:57
tu jest fajnie pokazane jak zaciskać tunelik żelowy :)

Zaciskanie tuneli w zelu, tutek :) (http://www.dobrarada.com.pl/forum/showthread.php?tid=903)

iwa bardzo przydatna informacja bardzo fajnie pokazane ja zrobić ładny tunelik dzięki :)podziękowania mi się skończyły:D


co do spostrzeżeń Basi to ja już sama się w tym gubie co wolno wstawiać i z kąt a co nie może szefostwo nam to wyjaśni ni by jest napisane w regulaminie ale...:huh:

Gość
26-01-2010, 12:11
mnie własnie przyszły wczoraj klipsy klipsy do tunelu paznokci żelowych NOWOŚĆ!! (870772069) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item870772069_klipsy_do_tunelu_paznokci_zelowych_n owosc.html)
i powiem wam że jak założyłam je na gotowe paznocie (w sensie zrobione kiedyś) to tak sie cholery zacisnęły żę po bokach to mi popękały tam gdzie cieniutko żelu miałam:huh: więc myśle że będą naprawde dobre tylko trzaba sie nauczyć zakładać je w odpowiednim miejscu, żeby dobrze zacisnęły i żeby nie bolało :)

Agusia_pa2
26-01-2010, 12:20
Nio wszystko fajnie ale zaciskacie zawsze??????? Przy kazdej klientce???

Gość
26-01-2010, 12:25
aguś ja zaciskam zawsze, p;rzy każdej klientce, jakiego by nie miała swojego paznokcia, zaciskam zaciskara- tzn pęsetą z medyka :P ale teraz przy najbliżeeszj okazji wytesutje te klipsiki :)

Agusia_pa2
26-01-2010, 15:08
heh, wstyd sie przyznać ale ja wlasnie nigdy nie zaciskalam a teraz widze roznice po ostatnich pazurkach bo zaciskalam hahaha te fioletowo-czarne w mojej galerii heh calkiem inaczej mi sie potem pilowalo ;)

asiek
26-01-2010, 15:38
też zwróciłam uwagę na te klipsy :) wydaję mi się że są fajne..:]

total
26-01-2010, 16:20
woszczurku zdaj relację ,czy sprawdzają się te zaciskarki ,bo na fotach jakoś tak mało przekonująco wyglądają (jak spinki do włosów :p )

Gość
28-01-2010, 20:57
robiłam dziś ogryzki... i wiecie co?? dziewczyna zgodziła sie na eksperymrnt: jedną ręke zrobiłam jej zaciskarka adrugą klipsami... który tunel jest po klipsach ?? chyb a nie musz wskazywać bo widac na 1szy rzut oka!!

tunel wyszedl zajebiaszczy, praiwe sie zawinął dookoła...

przedstawiam baRdzo NIEudaną metamorfozę ogryzków, ale cóż... jak sie chwalic to porażką też:
http://images35.fotosik.pl/108/d0f1665dd4f997e5med.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d0f1665dd4f997e5.html)

---------- Dodano o godzinie 20:57 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:55 ----------

zapomniałam jeszcze dopisac że przy 3cim pazurze zorientowałam sie jak je załadać żeby nie bolało, więć obsługa jest dla średnio rozgarniętych kretynów, skoro ja dałam rade to mądrzejsi tym bardziej :lol:

luska102
28-01-2010, 21:22
no tak ale ja wlasnie kupilam zaciskarke.

i co terazzzz?

katarina1977
28-01-2010, 21:25
Woszczurku powiedz mi jak je zakładać żeby nie bolało, wogóle wrzucę wam w sprzedam takie klipsy bo mam dostępne

AgUsia950
28-01-2010, 21:27
zapomniałam jeszcze dopisac że przy 3cim pazurze zorientowałam sie jak je załadać żeby nie bolało, więć obsługa jest dla średnio rozgarniętych kretynów, skoro ja dałam rade to mądrzejsi tym bardziej :lol:[/quote]

ahahaha. :D dobre. :P
dla średnio rozgarniętych kretynów. :D
piękny tunelik. :)

tusia
28-01-2010, 21:29
nooo swietne:] woszczuru....cos czuje nadchodzący zbiorowy szał na te klipsy:D:]

Gość
28-01-2010, 21:33
no własnie nie wiem jak to opisac jak sie zakłada bo to chyba od płytki zalezy... jak zakładałam to trafiałm , puszczała, i pyłam "boli" jak bolało to ustawiałm inaczej, ale wydaje mi się że jak zakładałam przy samym wale boczny, juz na samym koniuszku to bolało najmn iej

asiek
28-01-2010, 21:34
Woszczurku powiedz mi jak je zakładać żeby nie bolało, wogóle wrzucę wam w sprzedam takie klipsy bo mam dostępne


będę chętna! :)
i tak w ogóle to chciałam zapytać, po jakim czasie utwardzania trzeba zacisnąć ? :glupek:

kasiasssss
28-01-2010, 21:37
ja zaciskam zawsze ale paluchami,wiec niezbyt to wychodzi,ale bez zaciskania juz nie umiem robic,bo wychodza za plaskie:/:

katarina1977
28-01-2010, 21:51
będę chętna! :)
i tak w ogóle to chciałam zapytać, po jakim czasie utwardzania trzeba zacisnąć ? :glupek: no jak ci się żel "zetnie"- zależy od żelu. Mój różowy french był z klipsami robiony , bolało nie powiem fest ale paluchy szczuplejsze mam nie licząc tego że na prawej łapce pazury mam skopane na maksa

Gość
28-01-2010, 22:04
ja zaciskam zawsze ale paluchami,wiec niezbyt to wychodzi,ale bez zaciskania juz nie umiem robic,bo wychodza za plaskie:/:
kasiu, żel zaciskasz?? nie pekaja ci paznokcie wzdłuż??

asiek
30-01-2010, 12:40
zacisnęłam żel pensetą i taki efekt :) fot1
na fot2 jest porównanie jak wygląda na zwykłym tipsie, wygląda jakby był krzywy ale to światło tak pada :p
a linia stresu mi nie wyszła :/:

kasiasssss
30-01-2010, 13:43
kasiu, żel zaciskasz?? nie pekaja ci paznokcie wzdłuż??

nie pekaja,efekt napewno lepszy niz bez,ale szukam takiej pensety jak ty masz

AgUsia950
30-01-2010, 14:04
zaraz lepiej, jak zaciśnięte. :)

Gość
30-01-2010, 19:20
nie pekaja,efekt napewno lepszy niz bez,ale szukam takiej pensety jak ty masz
kupisz w kazdym medyku za 7-9zł, jak chcesz to ci kupie i wyśle, będę tam we wtorek:)

dzoana
31-01-2010, 22:05
kurcze cały czas się zastanawiam nad tipsami tunelowymi... czy ktoś używa i zdecydowanie je sobie chwali? zazwyczaj pracuje na formie, ale teraz zrobilam sobie na zwykłych tipsach, bo mało czasu było i efektem tunelu, a w zasadzie brakiem tunelu jestem masakrycznie zszokowana... dlatego jak już miałabym na tipsach pracować wolalabym żeby były jednak tunelowe..

vmajkav
01-02-2010, 00:20
Ja też nigdy nie zaciskałam- i klipsy i rurki są fajne- widać różnicę- super :)

Elizabeth76
30-03-2010, 17:26
tunelik żelowy Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

KaMiLaC.
30-03-2010, 17:43
kurcze cały czas się zastanawiam nad tipsami tunelowymi... czy ktoś używa i zdecydowanie je sobie chwali? zazwyczaj pracuje na formie, ale teraz zrobilam sobie na zwykłych tipsach, bo mało czasu było i efektem tunelu, a w zasadzie brakiem tunelu jestem masakrycznie zszokowana... dlatego jak już miałabym na tipsach pracować wolalabym żeby były jednak tunelowe..


Dzoana szczerze??? te klipsy to szalu ni ma :P robiłam nimi na szkoleniu i było fajnie się pobawić, ale właśnie to bardziej zabawa :P bo trzeba mieć wprawę, żeby dobrze umieścić klips i zrobić to tak żeby nie bolało klientki, no i w odpowiednim momencie po przymrożeniu żelu :/: więc jak dla mnie to za dużo zabawy i zachodu - no chyba, że bym na sobie trochę ćwiczyła to może i byłoby lepiej, ale póki co wole standardowa zaciskarkę do tunelu :skacze:

Elax super tunelos :ok:

ania_niusia:)
30-03-2010, 22:26
HEHEH Kamilko dzoanie chodziło o TIPSY Z TUNELEM a nie Klipsy;):skacze::*

mala
30-03-2010, 22:30
jesli robicie dluzsze pazurki zelowe to mozecie forme zacisnac mocniej to wam tez wyjdzie ladny tunelik
przyklejacie forme tak jak bycie robily szpice chodzi mi o to ze na dole calkiem docisnieta.przez to forma jest ciasniejsza i sam tunelik wychodzi
grrrrr zrozumialyscie?

Elizabeth76
30-03-2010, 22:58
ja do zaciskania tunelu mam taką zaciskarkę http://forum.wzorki.info/attachments/sprzet-do-przedluzania-paznokci/9976d1255693167-zaciskarka-002.jpg jest naprawdę bardzo dobra

KaMiLaC.
31-03-2010, 07:18
HEHEH Kamilko dzoanie chodziło o TIPSY Z TUNELEM a nie Klipsy;):skacze::*


ehhhh no tak :hahaha: zle przeczytalam :porazka::wstydek::wstydek::glupek:

więc jeśli chodzi o tipsy z tunelem to Dzoana ja POLECAM!!!! są super!! szybkie w opracowaniu i efekt megaaaaaaa!!
http://forum.wzorki.info/sprzet-do-przedluzania-paznokci/700-tipsy-bez-kieszonek-jak-sie-do-tego-zabrac-2.html#post119512
o tu pokazalam jak wyglada pazurek z tipsem tunelowym :ok:

dla mnie Elu to zaciskarka jest za mocna w sensie ciężko mi nią wyczuć palec i na warsztatach byłaby mi palucha zmasakrowała :lol: ja mam taką cieńszą, bo bardziej wyczuwam moment zacisku i nic nie boli ;)

dzoana
31-03-2010, 09:09
tutaj pokazuję tunel z tipsów tunelowych :P Sorki na taka fotkę, ale jeszcze bez oliwiki, chciałam tylko ująć tunelik ;)

Agnieszka Praska
31-03-2010, 09:18
bardzo ladny tunelik:D

Elizabeth76
31-03-2010, 09:19
dla mnie Elu to zaciskarka jest za mocna w sensie ciężko mi nią wyczuć palec i na warsztatach byłaby mi palucha zmasakrowała :lol: ja mam taką cieńszą, bo bardziej wyczuwam moment zacisku i nic nie boli ;)

Kamilka coś ty taka wrazliwa:P mi fajnie nią zaciska się tunelik:]

Ewelina83
31-03-2010, 09:51
a ja mam z tym problem bo dalej nie wiem w ktorym momencie i jak to zrobic zaciskarka zeby pozniej wlozyc do lampy...
Tzn wy zaciskacie zaciskarka i wkladacie razem z nia do lampy czy zaciskacie, chwile tzrymiecie, puszczacie i do lampy????
Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi???

KaMiLaC.
31-03-2010, 09:58
Ela no jakas taka delikutaśna jestem hyyyyy :D

Ewelinko ja jak robię szkielet na przymrażam chwilkę żel w lampie tak do 10 sek, potem wyciągam z lampki i zaciskam tunel :) trzymam chwilkę i potem znów do lampki (sam palec bez zaciskarki!), ale juz normalnie na 2-3 min :) jak wyciągam paluszek po tych 2-3 min to jeszcze raz sobie ścisne tunelik zaciskarką ;) i jest oki :D

Ewelina83
31-03-2010, 10:24
dziekuje:) No bo wlasnie ja nie wiedzialam jak to mam zrobic-probowalam palca z zaciskarka do lampy wsadzic:) No coz teraz juz wiem:)

MURKA
04-05-2010, 21:48
robiłam dziś ogryzki... i wiecie co?? dziewczyna zgodziła sie na eksperymrnt: jedną ręke zrobiłam jej zaciskarka adrugą klipsami... który tunel jest po klipsach ?? chyb a nie musz wskazywać bo widac na 1szy rzut oka!!

tunel wyszedl zajebiaszczy, praiwe sie zawinął dookoła...

przedstawiam baRdzo NIEudaną metamorfozę ogryzków, ale cóż... jak sie chwalic to porażką też:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

---------- Dodano o godzinie 20:57 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:55 ----------

zapomniałam jeszcze dopisac że przy 3cim pazurze zorientowałam sie jak je załadać żeby nie bolało, więć obsługa jest dla średnio rozgarniętych kretynów, skoro ja dałam rade to mądrzejsi tym bardziej :lol:
Woszczurku te pazurki to na formie czy na tipsie bo mam taką klientkę która nie wierzy w pazurki;bez tipsa; muszę ją przekonać^_^
a zaciskarkę właśnie oglądam na allegro bo powoli małymi kroczkami zabieram się za żel^_^

magdaz
07-05-2010, 15:10
Hej! A robicie na rurkach? Ja kupiłam takie rurki i nie wiem jak się nimi posługiwać. Robię paznokcie na formie wkładałam na chwilę do lampy i próbowałam zacisnąć ale najpierw zadługo trzymałam w lampie a potem zrobiłam chyba za cienki szkielet i końcówka mi odpadła. a jak wy robicie?

ania38
07-05-2010, 16:14
magda-Kamilka 2 posty wyżej napisała jasno:)

czytaj może od początku bo dziewczyny różne metody mają


mnie najbardziej przypadła metoda małej,też zaciskam formę na dole i tunel wychodzi dośc ładny:)

Darianna_Krak
08-05-2010, 23:15
Jesli prawidłowo używa sie klipsów to nic nie boli,a praca jest sprawniejsza niż przy zwykłej zaginarce.
Ja sobie nie wyobrażam zaginać żel czymś innym teraz :)

Tak wyglądają tunele wykonane z użyciem klipsów:

http://i653.photobucket.com/albums/uu251/dariexowa/ench2_final.jpg

sylwia-p_86
08-05-2010, 23:44
To cudo maja rosjanki i ja bym chciała takie cuś do żelu mieć!!!
http://img99.imageshack.us/img99/6665/zaciskarka8.th.jpg (http://img99.imageshack.us/i/zaciskarka8.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img294.imageshack.us/img294/188/zaciskarka2.th.jpg (http://img294.imageshack.us/i/zaciskarka2.jpg/)

Zaciskam placami,pensetą i dupa nie wychodzi tak ładnie eeh ;/
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

rudzia1985
09-05-2010, 00:07
Darianna niesamowity ten tunel :) choc robie na naturalkach sobie samej to zawsze podziwiam tak piekne tunele :)

Sylwia, a to patent no, cwaniary jedne :D

sylwia-p_86
09-05-2010, 00:17
Sylwia, a to patent no, cwaniary jedne :D

Kurde one zawsze cos mają,ale skąd to wytrzasnęły z castoramy rozyjskiej ??:skacze:

Zuzanna Rzeszewska
09-05-2010, 00:34
A ktoś mi pokazywał takie coś, kosztowało 15 złotych... ale zupełnie nie pamiętam w którym wątku...
W każdym razie, ja żelu nie zaciskam, w ogóle na żelu nie pracuję na formie, bo mi się rozlewa wszystko i dostaję białej gorączki. Pare razy próbowałam zaciskać po zmrożeniu, i efekty były mierne. Raz mi wylazł cały żel z boku, zagieła się powłoczka z wierzchu, a wszystko co było pod spodem, wylazło glutem z boku. Drugi raz ta powłoczka pękła. Może coś źle robię.
A tak pozatym, ta zaciskarka z ruskiej castoramy :) he he nadaje się chyba tylko do lamp przelotówek mi się wydaje.

sylwia-p_86
09-05-2010, 01:09
Błagam Zuza przypomnij sobie gdzie plissssssssss

Fakt tylko do otwartych lamp,a ów taką mam w salonie chociaż moja własna to tunelowa i tak se myślę,że jak bym miała to cudo to szkielet bym robiła na otwartej,a później na zamkniętą przechodziła..

Zanim ja nauczyłam się na formie minął dobry rok..były krzyki,płaczke,przekleństwa...jak umiesz podłożyć formę to połowa sukcesu,a później trzreba mieć gęsty żel co Ci nie spłynie z formy i robić po jednym plauszku na 4seki i zaciskamy,ale to tak łatwo się piszę trzeba samemu przez to przejść..

Zuzanna Rzeszewska
09-05-2010, 03:19
Poszukam w wiadomościach, ktoś mi na priv chyba pisał...
Poczkaj, poszperam :D

---------- Dodano o godzinie 02:19 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 02:14 ----------

Elaxx79 mi podała namiary na tą zaciskarę. Tu masz link:
ABC-NAILSTORE POLAND: Zaciskarka (http://abcnailstore.amodo.pl/zaciskarka-p-385.html)

farbstift
10-05-2010, 11:00
kurde, niezłe;) jak ktoś się zaopatrzy w to cudo, niech pochwali się efektami:)

Ewelina83
10-05-2010, 11:51
wyglada jak male imadlo albo Suwmiarka:) ale efekt swietny

vanessita
10-05-2010, 15:26
Prezentuje się bajerancko:) Ciekawe czy fajna w użyciu?

rudzia1985
10-05-2010, 16:03
to wyglada jak Francuz do rur od hydrauliki :D
albo miarka do mierzenia srednicy rur :P

Yasumi
11-05-2010, 09:46
To cudo maja rosjanki i ja bym chciała takie cuś do żelu mieć!!!
http://img99.imageshack.us/img99/6665/zaciskarka8.th.jpg (http://img99.imageshack.us/i/zaciskarka8.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img294.imageshack.us/img294/188/zaciskarka2.th.jpg (http://img294.imageshack.us/i/zaciskarka2.jpg/)

Zaciskam placami,pensetą i dupa nie wychodzi tak ładnie eeh ;/
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

to sie nazywa pincher
moga miec rozne ksztalty ,ale zastosowanie takie samo :)

oto przykladowy pincher

ten,ktory zaprezeznowalam mozesz kupic tutaj
emarket: Zaciskarka (http://www.sklep.abc-nailstore.pl/product_info.php?cPath=310&products_id=3260)

samaron
11-05-2010, 14:31
Ale te z "rosyjskiej castoramy" są do akrylu raczej,
albo do przelotówki, bo normalnie nie upchniesz palucha z tym w lampie a co dopiero kilku:D

goslava
11-05-2010, 14:41
ale ta babka ze tej fotki ma piekne pipki :)

Yasumi
12-05-2010, 09:08
inne - DREMEL ZACISK ZAPADKOWY 30MM 2PC - DREMEL (http://www.sklepnarzedziowy.com/dremel-zacisk-zapadkowy-30mm-p-1338.html?cPath=1_70_234&osCsid=cca21764b6484fc10346166559ba225d)

ja mam cos takiego tylko w mniejszym wydaniu :P

---------- Dodano o godzinie 09:08 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:04 ----------

http://images47.fotosik.pl/293/7312e3e35ad2588c.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7312e3e35ad2588c.html)

farbstift
12-05-2010, 10:43
i sprawuje się??

KaMiLaC.
12-05-2010, 11:03
i sprawuje się??

dolaczam do zapytania??:D
gdzies czytalam ze dziewczyny stosuja tez zacisakrki z OBI :o sa to przyrzady o nazwie Ścisk stolarski:D na allegro tego mnostwo i jestem ciekawa jak dzialaja :D

pogodka20
13-05-2010, 18:24
Też brdzo chętnie dowiem się czy działają, bo jeszcze nie mam żadnego narzędzia do zaciskania, bo szukam tego najlepszego waszym zdaniem

karolaj.
01-06-2010, 10:38
A ktoś mi pokazywał takie coś, kosztowało 15 złotych... ale zupełnie nie pamiętam w którym wątku...
W każdym razie, ja żelu nie zaciskam, w ogóle na żelu nie pracuję na formie, bo mi się rozlewa wszystko i dostaję białej gorączki. Pare razy próbowałam zaciskać po zmrożeniu, i efekty były mierne. Raz mi wylazł cały żel z boku, zagieła się powłoczka z wierzchu, a wszystko co było pod spodem, wylazło glutem z boku. Drugi raz ta powłoczka pękła. Może coś źle robię.
A tak pozatym, ta zaciskarka z ruskiej castoramy :) he he nadaje się chyba tylko do lamp przelotówek mi się wydaje.

kup sobie gęsty żel, golden nails ma stronga bardzo gęsty żel i na pewno nic Ci nie spłynie :) ja na nim pracuje odkąd dowiedzialam się o nim na kursie to robię pazurki tylko na formie a wczesniej tylko tips ;p a tunelik zaciskam zaciskarką, mam też tipsy tunelowe kupilam specjalnie dla siebie zeby szybciej sobie robic pazurki no ale niestety mi paznokcie rosna w gore i kiepsko to wyglada wiec zostala mi forma :)

Yasumi
02-06-2010, 10:45
i sprawuje się??
tak-jak najbardziej,jestem z nich zadowolona,bardzo ulatwiaja prace,wole ich uzywac niz pensety :P

---------- Dodano o godzinie 10:45 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:39 ----------

moge tez polecic :)
Ścisk Stolarski Szybkozaciskowy Ręczny600mm erba (1055453001) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item1055453001_scisk_stolarski_szybkozaciskowy_rec zny600mm_erba.html)

Ścisk Stolarski Szybkozaciskowy Ręczny300mm erba (1064517810) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item1064517810_scisk_stolarski_szybkozaciskowy_rec zny300mm_erba.html)

farbstift
02-06-2010, 10:50
Fajny sprzęt, ale klientka mogłaby się przerazić. Ale bardzo mnie kusi, jeśli daje efekty:cwaniak2:

Yasumi
02-06-2010, 21:25
ja nowym klientkom zawsze prezentuje to urzadzenie na sobie zanim go uzyje u nich na dloniach,zreszta moje sa jakies niestrachliwe ...hihihi

kasiasssss
06-06-2010, 13:40
strasznie wyglada

nanami7
25-07-2010, 13:59
Ten ścisk stolarski chyba byłby dobry :D
ale już widzę, jak klientki by były przerażone :D

aga
25-07-2010, 14:16
Namalować na nim one stroki i nawet się nie zorientują do czego to służy :D

hassi
25-07-2010, 16:06
beuheuhe :))))
A ja mam zaciskarke z glden nailsa i jestem zadowolona :D

AniaSm
24-08-2010, 21:36
ja mam zaciskarkę kupioną w medycznym sklepie..i jest git....tunelik wychodzi ale bardziej odpowida mi metoda małej czyli mocniej sklejony szablonik i tunel wychodzi sam...ale musze kupic żelik strong z gn..dziewczyny mowia że świetny i elastyczny bo czasem przy zaciskaniu pękaja mi boczki i trza ratować pazura hehe.

ewelinka22333
16-05-2011, 20:23
Ja też staram się zrobić tunel ale jeszcze duzo muszę cwiczyc.........

Anika
16-05-2011, 20:31
Ten pincher to troche jak imadło :D
Do formowania tunelu używam zaciskarki :)

katarynka89
16-05-2011, 23:15
do dziewczyn zaciskających tunel pincetą : Nie robią wam sie dziury w akrylu czy żelu po zaciśnięciu?? kurcze ja chyba nie wiem w którym momencie zacisnąć, do tego przy akrylu używam płynu uv i zostaje taka lepka mazia co utrudnia zorientowanie się w którym momencie masa zastyga :/ zaciskacie na jeszcze miękkim czy już utwardzonym w przypadku akrylu?

samaron
17-05-2011, 10:10
Ja zaciskam w momencie polimeryzacji, jak akryl się rozgrzewa, najpierw palcami jak jest jeszcze miękki, a jak czuję, że już robi się twardy to wtedy zaciskarką. Pewnie przy tym uv zostaje taka gumowa warstwa, którą trzeba potem spiłować, nie? To pewnie i tak zostaną Ci ślady, ale może da się je potem spiłować.

katarynka89
17-05-2011, 10:16
właśnie raz się da bo są płytkie a nieraz muszę poprawiać :D muszę wyczuć kiedy i powinno być ok:/

aniuska
19-09-2011, 15:34
Mi zaciskanie żelu zaciskarką w ogóle nie wychodzi ..albo szkielet mi odpada (daje bardzo niewielką ilość żelu na wolny brzeg a reszta już na szablon idzie) albo zaciskarka mi się w żel wbija mimo, że uprzednio trzymam w lampie 15-20 s, chyba nie wiem jak tę zaciskarkę ustawić .. ;( na sztucznym paznokciu to już w ogóle nie wychodzi bo nie umiem na nich pracować :( ćwiczę i ćwiczę i NIC:/:
Może zakupię klipsy i spróbuję zacisnąc tunel za ich pomocą ..

Brilliant
22-09-2011, 20:59
ja tez chyba musze zakupic klipsiki bo mimo ze dobrze scisne forme to nie jest on taki idealny..a zaciskarka probowalam kiedys i nie da rady..wrzyna sie w zel i zostaja ubytki i znowu jest przy tym dodatkowa robotka..

Zuuzaneczka
22-09-2011, 21:57
Ja zaciskam zaciskarką, ale trzeba z wyczuciem. Przede wszystkim w odpowiednim momencie, żel nie może być jeszcze płynny. Lepiej zacisnąć za późno niż za wcześnie

asiekfr
26-09-2011, 15:26
a ja zaciskam takim baardzo cieniutki wacikiem bezpylowym nasaczonym alkoholem i robie to po prostu palcami :D zaciskam wtedy jak klientke zaczyna piec ,wtedy oppp i gotowe ... nic sie nie lamie ,odpada i trzyma jak trzeba :)

zosia_29
26-09-2011, 16:32
Asiek to o tym sposobie nie słyszałam :)

xsunnyolciax
27-09-2011, 15:15
Asiek, muszę spróbować tak jak Ty robisz ;)

Brilliant
27-09-2011, 15:37
o asiek ja tez sprubuje tego twojego sposobu:)
a tak poza tematem to na tym zdjeciu przypominasz mi ole z pierwszej milosci:)

asiekfr
29-09-2011, 18:42
znaczy ze ja:o ?? ole??
a jak nie macie cienkiego wacika ,to mozna gaza ,tzn. tym z czego robia bandaz... bo nie ma tych "farfucli",u mnie tu kupuje takie kapresiki male ,tez fajny sposob ,tyko drozej wychodzi

serduszko
04-03-2012, 18:02
Swietne nie mialam pojecia o istnieiu takiej maszynki do zaciskania tunelu...Napewno sie zaopatrze. .. Dziekuje za informacje...

Aniuta27
09-11-2012, 16:05
Jesli prawidłowo używa sie klipsów to nic nie boli,a praca jest sprawniejsza niż przy zwykłej zaginarce.
Ja sobie nie wyobrażam zaginać żel czymś innym teraz :)

Tak wyglądają tunele wykonane z użyciem klipsów:

http://i653.photobucket.com/albums/uu251/dariexowa/ench2_final.jpg


Piękne :D
koniecznie muszę kupić te klipsy

akacyjka86
15-09-2013, 11:52
Dziewczyny, a czy cienki żelowy szkielecik tez można zacisnać czy lepiej troszkę stabilniejszy zrobić i wtedy? Kiedyś na filmiku z YT widziałam jak dziewczyna zaciskała już zbudowany paznokieć. Też tak robicie?

asia
15-09-2013, 19:03
latwiej opanować będzie cienki szkielecik. juz zbudowanego zelowego pazura bardzo ciezko bedzie poprawnie zacisnac, trzeba by tylko delikatnie przymrozic a kazda sekundka moze spowodowac zbytnie utwardzenie, byc moze na yt byl uzyty jakis bardzo konkretny zel typu one phase

markotka
15-09-2013, 20:12
część żeli da się zacisnąć po warstwie budującej, ale nie wszystkie, sama tak czasem zaciskam

asia
15-09-2013, 20:42
dokladnie, wszystko zalezy od tego czym robisz (i co robisz:D)

sora-imagica
22-03-2014, 11:00
Odświeżę troszkę temat :D
Tak sobie przejrzałam wątek i widzę, że sporo z Was pisało, że nie idzie im z zaciskaniem tunelu. A jak Wam idzie teraz? ;)

Ja wczoraj w końcu kupiłam upragnione "imadło" z Nail Artists :D Jutro przychodzi moja ofiara na paznokcie do publikacji w gazecie. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Na szkoleniu całkiem nieźle mi szło ;D

Kasia991
23-03-2014, 11:40
Ja uwielbiam to "imadło", chociaż jak sobie je przypomne to do tej pory mnie wszystko boli, ale efekt bez porównania z zaciskarką.
Chociaż ostatnio wyszedł mi dość konkretny tunelik przez samo podcięcie formy.

marylin
24-03-2014, 09:24
Czy mogę wiedzieć jak podcięłaś formę?

Kasia991
24-03-2014, 12:54
Jasne, formę podcina się po kątem około 45 stopni przy wałach, dzięki temu możesz fragment folii odkleić od wałów, przez co ta staje się giętka i tworzy się fajny tunel.
Na szkoleniach u Pauliny Pastuszak jest wszystko super omówione.
A jak znajdę chwilkę to wstawię fotkę.

marylin
24-03-2014, 15:06
Super, jeszcze błagam o fotkę :).

Kasia991
26-03-2014, 09:59
http://pliki.wzorki.info/images/V4Ns0.jpg
Oczywiście zdjęcie telefonem, ale czerwone linie powinny pomóc, mniej wiecej tak podcinamy:)

markotka
29-03-2014, 16:16
na tym filmiku jest bardzo dobrze pokazane jak dociąć formę https://www.youtube.com/watch?v=hQ9Lf6tzQas&list=TLaFrT5sax1IW112Vc0O3oJvbad___Bzos

marylin
29-03-2014, 20:43
Dziękuję bardzo, jesteście kochane :*

sora-imagica
02-04-2014, 10:32
Czy mogę wiedzieć jak podcięłaś formę?


Na filmikach Crystal Nails bardzo fajnie pokazują krok po kroku jak pracować z formą do różnych kształtów.


https://www.youtube.com/watch?v=oM0VmKCNwRw Tutaj pierwszy filmik, reszta w kolumnie po prawej :)

naliex
27-05-2015, 02:05
Dziewczyny a kiedy używa się zaciskarkę czy klips? przy każdej stylizacji trzeba?

natalianna
04-07-2016, 17:17
Dziewczyny a kiedy używa się zaciskarkę czy klips? przy każdej stylizacji trzeba?

niesmialo podlaczam sie pod pytanie :)