PDA

Zobacz pełną wersję : domowy chleb



unita
11-01-2010, 19:42
dokonalam wlasnie zakupu automatu do pieczenia chleba (na dniach powinien przyjsc), nie mam zadnych przepisow na chleb z tegoz urzadzenia. W internecie jest oczywicie cala masa roznych instrukcji, ale ja chcialabym jakis sprawdzony.
Czy macie doswiadczenie w tej dziedzinie? i mozecie udzielic jakichs konstruktywnych porad?

anikol
12-01-2010, 14:20
ja korzystam z przepisów Pani Izabeli z Chicago

proszę o to jej strona:

CHLEB I INNE PRZEPISY (http://chleb-i-inne-przepisy.blogspot.com/)

asia
12-01-2010, 15:22
też się zastanawiam nad takim urzadzonkiem, daj znać jak zrobisz pierwszy chlebek jak to cudeńko działa itp:) wieczorem dorzuce fotki przepisów z książki:)

unita
12-01-2010, 15:46
hehe, pierwszy to pewnie dopiero w przyszlym tygodniu zrobie, bo mi kobieta napisala, ze jeszcze szuka jednego kartonu zeby lepiej zapakowac:)
I tak sobie mysle, ze pierwszy chleb to chyba zrobie z gotowej mieszanki macznej, juz sie nie moge doczekac :D

tusia
12-01-2010, 16:29
ja jadłam chlebek z takiego urządzenie i był przepyszny:D kolega przyniósł do pracy jeszcze ciepły i do tego masełko:slina: upiekł akurat chlebek orkiszowy ze słonecznikiem:rolleyes: sama sie zastanawiam nad zakupem takiej maszyny:)
wiem, że mieszanki do wypieku chleba kupował na allegro :)

unita
12-01-2010, 16:47
na stronie BogutynMlyn.pl zdrowa żywność - ponad 2700 produktów - orkisz, mąka orkiszowa, ksylitol, mieszanki chlebowe, kawa, herbata, fruktoza, cukier trzcinowy. Zapraszamy. (http://www.bogutynmlyn.pl) sa rozniste maki do kupienia, i od razu jest instrukcja jak ja zastosowac- czy to w automacie czy w piekarniku

tusia
12-01-2010, 16:54
heh, ten młyn jest blisko mnie i kolega już bezpośrednio od nich kupuje:) mają świetne mieszanki:)
kurcze nie wiedziałam, że mają strone internetową i taka bogata ofertę:o

iwaka70
12-01-2010, 17:35
a taki chleb można upiec w zwykłym gazowym piekarniku czy tylko w tym specjalnym urządzeniu? :]

unita
12-01-2010, 17:51
wlasnie kupilam tam 20kg maki:skacze:, tylko skorzystam z niej dopiero pod koniec miesiaca jak moj maz bedzie w Polsce i odbierze od mamy.


A jezeli chodzi o pieczenie, to wystarczy piekarnik, temp.wymagana do pieczenia to 210-230 stopni

Sylwunia83
12-01-2010, 18:24
Przepisik na chlebek poprostu miodzio.Polecam!!!!


1kg mąki krupczatki
6 łyżeczek siemienia lnianego
6 łyżeczek ziarna słonecznika
1szklanka otrąb pszennych
3łyzki sezamu
1,5 łyzki soli
2łyzki cukru
5dkg drożdzy
1litr letniej wody



Mąke ziarna sól cukier i pokruszone drożdze razem wymieszac.Nastepnie zalac wszystko letnia woda i dokladnie wyrobic ciasto. Odstawic na 20 min do wyrosniecia.wyrobic ponownie i przełozyc do natłuszczonych blach i ponownie odstawic na 10-15min piec ok 1godz (wkładac do zimnego piekarnika) w tem 230 stopni smaczego:D

asia
12-01-2010, 18:41
ja bułeczki piekłam kiedyś w piecu normalnym, to były drożdżowe. własnie można taką masę do keksówki małej włożyc i bedzie to samo?

Sylwunia83
12-01-2010, 18:43
Jasne ze tak chyba dwoch bys potrzebowała bo to dwa chlebki by wyszly:P

asia
12-01-2010, 18:47
musze spróbowac, bo wlasnie ostatnio patrzyłam te maszyny:) to tak na prawdę co to jest maszynka do chleba? mini przenośny piekarniczek?

iwaka70
12-01-2010, 18:49
sylwunia a blachy na taka porcję to jakie?...czy chodzi o takie podłużne foremki?...

anula_buziaczek
12-01-2010, 18:49
ja takie urządzonko mam już od roku i bardzo często piekę w nim chleb lub drożdżówkę .Chlebki piekę raczej z gotowych mieszanek , a na drożdżóweczkę później dam przepis :yess:

unita
12-01-2010, 19:32
Asiu, to nie jest minipiekarnik, w zasadzie nie wiem do czego to porownac. ;:/:
to jest o tyle fajne, ze nie musisz wlasciwie nic robic, bo ta maszynka robi za ciebie, wyrabia i piecze , mozna ustawic stopien zbrazowienia skorki ,

Sylwunia83
12-01-2010, 19:58
Mi z tych produktow co pisałam wychodza dwa chlebki a wkladam w blaszke waska o dł ok 15 cm czyli dwie takie blaszki z kg mąki:good:

tusia
12-01-2010, 20:10
ta maszyna to taki "kombajn" wrzucasz składniki a ona sama miesza i piecze:) super sprawa

iwaka70
12-01-2010, 21:10
sylwunia dzięki :przytul:

Sylwunia83
12-01-2010, 21:35
Smacznego chrupania:D

paznokietek1000
12-01-2010, 21:38
taki domowy chlebek to super sprawa, przynajmniej wiesz co jesz

asia
12-01-2010, 21:46
ta maszyna to taki "kombajn" wrzucasz składniki a ona sama miesza i piecze:) super sprawa


Asiu, to nie jest minipiekarnik, w zasadzie nie wiem do czego to porownac. ;:/:
to jest o tyle fajne, ze nie musisz wlasciwie nic robic, bo ta maszynka robi za ciebie, wyrabia i piecze , mozna ustawic stopien zbrazowienia skorki ,

mmm nic nie trzeba robić? fajnie czas można zaoszczędzić, podoba mi się to, zaraz wchodzę na allegro poprzeglądac:D na co zwrócić uwagę przy kupnie?

unita
12-01-2010, 21:59
najlepiej jak ma 2 mieszadla i prostokatna (w szerz) foremke, no i dobrze jak ma program tylko do wyrabiania ciasta bez pieczenia.:D

asia
12-01-2010, 22:17
dzięki dzięki (podziękowania mi wyszły). jak bede mieć wątpliwści to wrzucę linki, ale że to nei jest niezbedny zakup to chyba sobie policytuję:D

anikol
12-01-2010, 22:19
a tu link do aukcji na allegro z maszynkami
Automaty do chleba - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/67427_automaty_do_chleba.html?id=67427&view=gtext&buy=1&order=t)

unitko która maszynka z tych na aukcji jest ok???
ja piekę tylko w piekarniczku i przeważnie bułeczki, były i chlebusie. To cudo by mi życie ułatwiło :P

unita
12-01-2010, 22:44
o rany ile czytania:) ja kupilam alaske- tylko inny model,ale concept i severin wydaje mi sie tez bardzo ok,ze wgledu ze maja wszystko o czym pisalam i cena jest sensowna.Nie doczytalam sie tylko czy ma funkcje samego wyrabiania ciasta- trzeba by pewnie do nich napisac i spytac. Uwazam , ze kupowanie tych bardzo drogich maszynek nie ma sensu ,bo i tak upieka ciasto jak te nieco tansze:)

asia
12-01-2010, 23:04
tez myslę nad takim tańszym. oto kilka przepisów

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

unita
13-01-2010, 08:30
dzieki za przepisy,przy okazji przypomnialo mi sie, ze te zwykle przepisy na chleb nie nadaja sie do automatow.Przede wszystkim do automatu daje sie drozdze suszone i chyba mniej plynow. Niestety jeszcze nie jestem na takim etapie i nie potrafie przerobic zwyklego przepisu na automatowy:/:

asia
13-01-2010, 11:54
dobrze wiedzieć:D na dniach upieke w piecu zobaczymy czy zda egzamin:)

unita
18-01-2010, 22:11
Dzisiaj dotarl do mnie moj automat do pieczenia chleba, wiec pobieglam od razu kupic make. Wlalam wode, wrzucilam make i wlaczylam. Po 3 godz. 18 minutach wyciagnelam to co ponizej na zdjeciach:)

Moje dziecko dopadlo od razu i odlamal kawalek, co widac. I co tu duzo mowic , chleba juz nie ma:)

Uzylam gotowej mieszanki na chleb z 6 ziaren

Czyli teraz z czystym sumieniem moge polecic automat. Jedyny minus, to to ze nie rumieni skorki od gory, bo po prostu nie ma tam foremki, ale i tak jest chrupiaca.:ok:

asia
18-01-2010, 22:42
apetycznie wyglada:) ja ciagle sie waham:) ale chyba mnie przekonałas:)

Jade
18-01-2010, 22:46
Tez myslalam nad zakupem bredmakera ale jednak wole wymieszac mikserem i upiec w piekarniku:)

asia
18-01-2010, 22:55
no własnie nie wiem oczywiście jeszcze nie próbowałam chleba zrobić..:) tylko te bułki (w piekarniku). u mnei jest tez problem, że nie mam mierzenia temp, to stary piekarnik, jak włączam tak jest, mam powiedzmy 2 stopnie grzania:) mniej i więcej:) więc często jest za gorąco

Gość
18-01-2010, 23:05
CHLEB I INNE PRZEPISY (http://chleb-i-inne-przepisy.blogspot.com/)ależsmaka robicie, tez kiedys chciąm kupić taki kombajn, ale nawet mojemu nie wspominam bo juz sie 6 lat o wykły piekarnik proszę, bo mamy samą płytę z palnikami pod zabudowe a pierarnika niet bo ni było nas stac na początku małżenswta i wolwlismy na co innego, a teraz to nie łaska :(

unita
19-01-2010, 09:08
no mnie bardzo odpowiada ta maszyna, bo sie nie musze niczym martwic, wrzuce, wlacze i w zasadze moge zapomniec. Jezeli sie chce eporzadny chleb upiec w piekarniku, to jednak trzeba pilnowac odpowiedniej temperatuty i czasu wyrastania ciasta, a tu nam to odpada.

akacja66
18-12-2016, 19:16
Ja się właśnie zastanawiam czy takie wypiekacze do chleba to dobry pomysł jaki Wypiekacz do chleba wybrać? RANKING 2016 i Opinie na RTVAGD.net (http://www.rtvagd.net/automat-do-chleba/)

Co o tym myślicie? Czy warto w nie inwestować?

Minotaura
14-03-2017, 11:46
wypieki domowe są najlepsze :)

AnnaMarie711
07-05-2017, 23:08
Dużo jest roboty z takimi chlebami?

optometrysta
24-11-2017, 17:50
Domowy chleb zawsze będzie moją słabością :D Pytanie tylko jaki, jasny czy ciemny? Ja najpierw jadłem jasny ale czytałem, że nie jest zbyt zdrowy. Teraz jem pieczywo ciemne ale podobno też nie każde jest dobre dla organizmu.

Widoczni
07-12-2017, 13:55
Nie ma nic lepszego niż taki domowy chleb!

magadalena
06-01-2018, 13:56
Super wam wychodzi ten chleb z tego co widze na zdjeciach :)

olkaFA
10-01-2018, 19:16
No i ten zapach w calym domu... my postanowilismy ze w tym roku na wigilie upieczemy wlasny. A ze mam fiola na punkcie gryki i wszystkiego co wege to zalezalo mi na chlebku na gryczanym zakwasie. Wrzucam linka to filmiku https://www.youtube.com/watch?v=l75edZcgwlM Jest wegański, bezglutenowi i nieziemsko zdrowy i naprawde cudownie pachnialo nim w calym domu

agus123
30-11-2020, 00:24
Jaki upiec?

___
uchwyty meblowe (https://amix.pl/)

elzbieta81
12-01-2021, 22:26
Temat odżywiania coraz częściej pojawia się w internecie i przestrzeni publicznej. Moim zdaniem to bardzo ważne by w miarę możliwości, starać się żyć jak najzdrowiej. Jakieś kombinacje z dietami zupełnie do mnie nie przemawiają bo to tylko przejściowe rozwiązania. Wielu ludzi zaczyna gotować we własnym zakresie i dostrzega tego ogromne zalety. W sieci znajdziemy przepisy na praktycznie wszystkie dania jakie znajdziemy w restauracjach. Pozostaje je przyrządzić z wykorzystaniem naturalnych składników :) Co do pieczenia chleba to z pewnością ten domowy będzie o wiele wyższej jakości niż z piekarni. Kiedyś oglądałam pewien film o produkcji chleba na wysoką skalę. Niestety w dzisiejszych czasach nie jest on nawet w większości z mąki tylko dziwnych uzupełniaczy. A to dlatego żeby zmniejszyć cenę dla klienta końcowego. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie by zrobić swój własny wypiek. Świetnie sprawdza się mąka żytnia razowa, możemy ją kupić w sklepie ze zdrową żywnością - delikatesyzdrowo.pl (https://www.delikatesyzdrowo.pl/) przez internet. To bardzo wygodne rozwiązanie bo nie zawsze lokalnie będziemy w stanie dostać mąkę kategorii bio.