PDA

Zobacz pełną wersję : ebay - zakupy, konto, paypal, itp....



tusia
18-01-2010, 16:28
Wielokrotnie na naszym forum przewija się temat ebay'a. Dobrze by było jakby forumowiczki, które korzystają z tej stronki i kupują tam opisały "z czym to się je". Ja wiem, że tam jest regulamin i mozna się wszystkiego dowiedzieć.... jednak wydaje mi się, że Ci co korzystają z tego serwisu mogą to wytumaczyć najlepiej. Linki do dobrych i sprawdzonych sprzedawców są mile widziane:D

anikol
18-01-2010, 16:42
Tusiu dziękuje za założenie tematu bo gdzieś dziś poruszyłam kwestię zakupów na eBay'u.
Przyznam że nie ma pojęcia co z czym :wstydek: chętnie dowiedziałabym się od korzystających o co chodzi, pewnie to banalnie proste ale.....

Więc przyłączam się. Kto będzie tak miluni i opisze co i jak :)

zizia
18-01-2010, 18:18
dziewczynki jest polska strona ebaya tam się rejestrujecie po polsku
tu jest link
eBay Polska - Aukcje internetowe, zakupy na całym świecie (http://www.ebay.pl/)

wybieracie na przykład Manicure i Pedicure (http://kosmetyki-perfumy.shop.ebay.pl/Manicure-i-Pedicure-/11871/i.html?_catref=1) i wyskakują wam wszystkie artykuły.
z boku macie wszystkie kategorie wybieracie którą chcecie i szukacie tego co chcecie
Twoja przeglądarka nie obsługuje języka JavaScript.


Przełącz się na nawigację bez kodu JavaScript (http://forum.wzorki.info/Manicure-i-Pedicure-/11871/i.html?_catref=1&_jsoff=1)
Dowiedz się więcej o przeglądarkach internetowych zalecanych do korzystania z serwisu eBay (http://pages.ebay.pl/help/newtoebay/browser-recommendations.html).






Akcesoria do paznokci (http://kosmetyki-perfumy.shop.ebay.pl/Akcesoria-do-paznokci-/11872/i.html?_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282) (1 684)

Kremy do rąk (http://kosmetyki-perfumy.shop.ebay.pl/Kremy-do-r-k-/36432/i.html?_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282) (791)

Kremy do skórek (http://kosmetyki-perfumy.shop.ebay.pl/Kremy-do-skorek-/82610/i.html?_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282) (226)

Naklejki i zdobienia (http://kosmetyki-perfumy.shop.ebay.pl/Naklejki-i-zdobienia-/45205/i.html?_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282) (6 045)

Paznokcie akrylowe, tipsy (http://kosmetyki-perfumy.shop.ebay.pl/Paznokcie-akrylowe-tipsy-/75055/i.html?_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282) (3 526)

Pielęgnacja stóp (http://kosmetyki-perfumy.shop.ebay.pl/Piel-gnacja-stop-/36431/i.html?_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282) (644)

Zestawy do manicure (http://kosmetyki-perfumy.shop.ebay.pl/Zestawy-do-manicure-/31812/i.html?_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282) (1 104)

Zestawy do pedicure (http://kosmetyki-perfumy.shop.ebay.pl/Zestawy-do-pedicure-/67654/i.html?_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282) (559)

Pozostałe (http://kosmetyki-perfumy.shop.ebay.pl/Pozosta-e-/11870/i.html?_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282) (569)




i tyle:skacze::skacze::skacze:

anikol
18-01-2010, 18:27
:good:

tusia
18-01-2010, 19:54
o zizia suuper:D a jak to jest z tym Paypal'em żeby korzystac z tej formy płatności trzeba miec kartę kredytową czy jak?:]

unita
18-01-2010, 20:02
w Polsce niestety nie jest jeszcze za wygodnie z PayPalem, bo trzeba miec albo karte kredytowa, albo wplacic wczesnie pieniadze na konto PayPala. W Niemczech( nie wiem jak w innych krajach) po prostu samo sie sciaga z konta:)

tusia
18-01-2010, 22:18
kurcze, karty kredytowej nie mam:]

Jade
18-01-2010, 22:33
Ja narazie od tego mam meza wiec jak cos to on kupuje na ebayu i placi paypalem,tak dla bezpieczenstwa naszego konta przed moimi zakupami,hahaha:):)Ja to tylko tam kupuje gdzie moge swoja karta placic:)

asia
19-01-2010, 00:29
nie wiem jak to sie dzieje ale wejście na ebay przez polską stronę powoduje że nie widzę rzeczy np. z hongkongu, mimo że nie mam zakreślonych kryteriów wg położenia. tzn powinno mi wyskakiwac wszystko, a tak nie jest, dopiero jak przez angielską stronkę wejdę

paznokietki000
28-09-2010, 00:43
A Czy na ebay-u jest możliwość wystawienia faktury ?? Widziałam tam bazę z Urban Decay i eyeliner od Bobbi Brown a bez fakturki ani rusz ;(

asia
28-09-2010, 13:33
podejrzewam ze to zalezy od kogo bierzesz, ale pewnie będzie ciężko

unita
28-09-2010, 16:15
Najlepiej napisac maila i konkretnie zapytac. Ja kupuje regularnie na ebay i nie mam problemu z rachunkami , jezeli towar jest sprzedawany przez firme. Zreszta nawet prywatna osoba moze wystawic pokwitowanie, ze cos tobie sprzedala, tylko nie wiem czy w Polsce na takiej podstawie tez mozna dokonywac odliczen

rudzia1985
28-09-2010, 19:07
ja tez problemow nie mam z zakupem na ebay'u niemieckim...PayPal super sprawa :D
jak kupuje od jakiejs firmy to zawsze dostaje rachunek i nawet pisemko w razie gdyby cos sie podczas dostawy stalo z towarem i mozna zwrocic ale to zalezy tez od firmy w jakiej chcesz kupic...
z Honkongiem bym uwazala bo niestety trzeba clo zaplacic ( zalezy tez za co ) kolezanka kupia tel za tania kase ale co z tego jak musiala clo zaplacic ;) chyba ze sa odpwiednie papiery dolaczone jak u mnie w firmie ;)
na polskim ebayu nie kupuje, jakos chaotycznie wszystko zrobione, wole zdecydowanie niemiecki, jest czsto i przejzyscie :)

NeoNail
11-03-2011, 10:06
Własnie na ebayu najgorsza jest forma płatności po przez paypal. Mam tam konto,ale jeszcze nic nie kupowałam,głównie z niewiedzy i ze strachu. Ten wątek przybliży mi nieco tematykę ebaya:)

rudzia1985
11-03-2011, 15:47
dlaczego ?
przez PayPal robi sie szybko, kilka miunt i jest zaplacone :)
to tylko kilka krokow jesli paypal jest polaczony z ebay'em, kasa idzie w czasie rzeczywistym a dopiero po kilku dniach scigaja Tobie z konta bankowego :)
na prawde paypal to super sprawa

a ja zapomnialam haslo do mojego konta i nawet nowego zalozyc nie moge bo nie wiem jakie mam odpowiedzi na pytania ulatwiajace odzyskanie starego hasla :P

zołzella
11-03-2011, 16:06
dziewczyny ja tez regularnie korzystam z ebay i paypal.... u nas w Pl mało kto ma paypal bo mamy wiele banków i kazy ma jakies tam swoje konto bankowe
jesli chodzi o płatnosci to nie ma problemu zadnego - zakładamy konto darmowe paypal i tam podaje sie tylko numer karty bankomatowej (zwykłej płatniczej nie musi byc wcale kredytowa) i przelew robi sie poprzez podanie adresu mailowego osocy od której kupujemy lub na ebay bezpośrednio tylko przez zalogowanie sie dopaypal. jedyne na co trzeba uwazac to to aby sprawdzic czy dany sprzedawca ma wysyłke do Polski bo mało kto wysyła do nas mimo iz mają wysyłke do Europy - niestety

a sam ebay działa identycznie jak allegro i chyba nic innego tłumaczyć nie trzeba :)

NeoNail
12-04-2011, 10:21
No ja jeszcze nie przekonałam się do zakupów na zagranicznych serwisach,może wraz z upływem czasu założę konto na PayPAl ale nie jestem co do tego przekonana,mimo tylu pozytywnych opinii.

Ewelina83
12-04-2011, 13:55
Tez korzystam z ebay i platnosci PayPal i jest to o wiele wygodniejsze.Pieniazki od razu sa wpalcane na konto no i jest bezpeczniejszy w przypadku gdy ktos nas oszuka-bo z PayPala mozna cofnac pieniadze z powrotem i je odzyskac, jak zaplaci sie przelewem to juz po sprawie-nie ma juz tak prosto!

dorota_pazurki89
24-11-2013, 16:05
ja założyłam konto i na ebay i paypal ale nie ogarniam tego :( z konta sie jakos wysyla pieniadze na paypal ale niewiem czy jak sie placi w innej waluci to trzeba to najpierw jakos zamienic czy jak? zupełnie tego nie ogarniam :(

3524
25-11-2013, 11:39
Zanim wyślesz pieniążki na pay pal - wpisz w wyszukiwarkę np. polski pay pal złodzieje.
Byłam za granicą, chciałam coś kupić na ebayu, założyłam konto, wpłaciłam pieniądze, zamieniłam na inną walutę i było ok. Jak przyszło do płacenia - zamrozili mi konto. Wysyłanie dowodu osobistego i paszportu pomogło - odblokowali mi konto na 24h. Jak znów próbowałam zapłacić, to znów zamrozili mi konto, tym razem z powodu takiego, że nie dodałam karty kredytowej. Nie dało rady się porozumieć mailowo, więc jak tylko wróciłam do Polski zadzwoniłam i okazało się, że to, że nie posiadam karty kredytowej to nie jest tłumaczenie. Mam dodać taką kartę, i powiem więcej: mam dodać kartę o konkretnym numerze, tzn mam im przesłać wyciąg z karty, której nie dodałam o numerze którego nie znam, bo inaczej konta mi nie odblokują.
Po pół roku od zamrożenia mogłam tylko wysłać pieniążki znów na swoje konto.

Wczoraj poprosiłam kolegę, żeby kupił mi coś przez pay pala, ale okazało się, że nigdy z tego konta nie korzystał i po tym co usłyszał ode mnie - wysłał na swoje konto 5 złotych, żeby zobaczyć, czy będzie mógł kupić cokolwiek, choćby piosenkę. I taka sama sytuacja. Od razu konto zamrożone...

dorota_pazurki89
25-11-2013, 21:03
Zanim wyślesz pieniążki na pay pal - wpisz w wyszukiwarkę np. polski pay pal złodzieje.
Byłam za granicą, chciałam coś kupić na ebayu, założyłam konto, wpłaciłam pieniądze, zamieniłam na inną walutę i było ok. Jak przyszło do płacenia - zamrozili mi konto. Wysyłanie dowodu osobistego i paszportu pomogło - odblokowali mi konto na 24h. Jak znów próbowałam zapłacić, to znów zamrozili mi konto, tym razem z powodu takiego, że nie dodałam karty kredytowej. Nie dało rady się porozumieć mailowo, więc jak tylko wróciłam do Polski zadzwoniłam i okazało się, że to, że nie posiadam karty kredytowej to nie jest tłumaczenie. Mam dodać taką kartę, i powiem więcej: mam dodać kartę o konkretnym numerze, tzn mam im przesłać wyciąg z karty, której nie dodałam o numerze którego nie znam, bo inaczej konta mi nie odblokują.
Po pół roku od zamrożenia mogłam tylko wysłać pieniążki znów na swoje konto.

Wczoraj poprosiłam kolegę, żeby kupił mi coś przez pay pala, ale okazało się, że nigdy z tego konta nie korzystał i po tym co usłyszał ode mnie - wysłał na swoje konto 5 złotych, żeby zobaczyć, czy będzie mógł kupić cokolwiek, choćby piosenkę. I taka sama sytuacja. Od razu konto zamrożone...

oooo jasny gwint a ja chciałam wpłacić 2tyś to bym się przejechała.... a więc będę prosić kolegę zeby mi coś kupował i wysyłał z anglii bo widzę że inaczej nie da rady :(

natalia268
25-11-2013, 21:16
hm... nie wiem nie korzystam.. nie ukrywam czesto miałam chec, ale nie ogarniałam tego...

dużo osób korzysta i nie narzeka, wiec nie wiem??

rudzia1985
26-11-2013, 16:19
Interesujace to co piszesz ;)
Mnie do przelewu z Paypala na inne konto Paypal jest potrzebna karta kredytowa a nie bankomatowa. Musisz podac taka karte, za ktora placisz w sklepie za zakupy, w barze za napoje etc. np. MasterCard lub Visa a nie taka, ktora mozesz tylko wlozyc do bankomatu i wyplacic pieniadze. Przy placeniu Paypal prosi o zalogowanie sie na konto online i zeby zatwierdzic przelew musze wlozyc karte do urzadzenia, z ktorego pozniej dostaje kod tzw TAN i wpisuje w przelew,, klikam ok i gotowe. Moja akurat jest uniwersalna bo wyplacam kase z bankomatu i moge zaplacic za zakupy a jest to typowa karta z mojego banku, ktora daje takie mozliwosci.
Robie przelewy online w Niemczech i zagraniczne tylko i wylacznie, na ebay'u place przez Paypal tylko i wylacznie. Do Polski jak sle w Euro pieniadze to tez bez problemu przechodza i nic nie zamrazaja. ;)

A no i jak sie placi w polskich zlotych i chce sie zaplacic w Euro to trzeba dorzucic ciut zlotowek wiecej bo za przewalutowanie zabieraja ale to normalne bo w bankach i przelewach miedzynarodowych jest tak samo.

śmieszna
04-12-2013, 12:56
czy ktoś robi zakupy na e bay spoza uni europejskiej i mógłby mi pomóc/podpowiedzieć coś na prv?

parafina80
04-12-2013, 13:20
Fajny wątek - ja założyłam konto na e-bayu ale jak dotad nie korzystałam - może wreszcie się przekonam :)

Hania1
06-12-2013, 12:52
A Paypal pobiera jakies opłaty? drugie pytanie ważne: czy jak mi się skończy kasa na koncie paypal a coś kupię automatycznie to dolicza mi jakies odsetki na zasadzie karty kredytowej? Jest jakiś limit?

rudzia1985
06-12-2013, 16:25
Śmieszna, co chcialabys wiedziec ?


A Paypal pobiera jakies opłaty? drugie pytanie ważne: czy jak mi się skończy kasa na koncie paypal a coś kupię automatycznie to dolicza mi jakies odsetki na zasadzie karty kredytowej? Jest jakiś limit?


Jesli robisz przelew w kraju to nie pobiera zadnych oplat. Placisz tyle ile Ciebie cos tam kosztuje. Nie przypominam sobie by zabierali cos przy przelewach zagranicznych, jedynie to przewalutowanie.
Jesli sie konczy kasa na koncie a masz na koncie bankowym ( PayPal sprawdze odrazu przy zatwierdzeniu ) to mozesz spokojnie zaplacic przez PayPal i nic nie pobiora wiecej ( pisze o krajowych zaplatach ), jedynie automatycznie sciagna Tobie z konta na drugi dzien. Mozesz tez sama wplacic na PayPal.
Przyklad na mnie: Mialam na PayPalu niecale 2 euro. Kupilam wozek na ebay'u, zaplacilam przez PayPal, przekierowali na strone mojego banku, gdzie zatwierdzilam, ze place z mojego konta na ktorym sa srodki, przez karte zatwierdzilam przelew i odbiorca w trybie rzeczywistym dostal zaplate a mi na drugi dzien ubylo z konta 200 euro czyli dokladnie tyle, ile mialam zaplacic za wozek :)

Agnieszka Praska
09-12-2013, 15:59
ja dostalam przelew na konto paypal i pobrali sobie 19zl :/

rudzia1985
10-12-2013, 08:03
Ale w krajowym ? :huh:
Moja siostra jak sle mi jakas kase bo musi cos szybko kupic, to jak wysle 100 euro to ja 100 euro dostaje.

Agnieszka Praska
11-12-2013, 08:37
tak w krajowym :/

nanami7
17-12-2013, 00:06
a ja bym chciala sobie kilka rzeczy zamowic ale dla mnie to jakies skomplikowane... moze bylby ktos chetny po swietach mi zrobic zamowienie ? :)

GrotaBryza
25-04-2014, 15:07
Nie ma co ukrywać,że jest kilka kompikacji,dlatego też o wiele bardziej wolę kupowac w polskich sklepach internetowych,gdzie także możemy spotkac szeroki wybór oraz atrakcyjne ceny.

koralina89
13-10-2014, 12:01
Nie wiem co za przeboje macie dziewczyny z tym paypalem :P

Co prawda nie wiem jak to wygląda z przelewami z zewnętrznego konta.

1. Ogólnie zakupy zaczynamy od wejścia na stronę główną ebaya z końcówką com i zakładamy sobie konto.
2. Następnie albo przechodzimy do wybranej kategorii albo od razu wpisujemy interesujące nas hasło. Oczywiście nie obejdzie się bez angielskiego.
3. Po lewej stronie jest pasek z opcjami tak jak na allegro, tu zaznaczamy dodatkowe opcje, ja polecam Buy It Now, dodatkowo mozna posortiować wyniki wg cen wraz z wysyłką: Price + Shipping lowerst first. Wtedy zazwyczaj serwis podaje nam tylko tych sprzedawców którzy wysyłają do Twojego kraju, np. do Polski.
4. Gdy wybierzemy interesujący nas przedmiot, wybieramy opcjonalnie kolor lub model,jeśli jest taka opcja, sprawdzamy koszt wraz z przesyłką
5. Zakładamy konto na polskim paypalu. Podajemy prawidłowe dane, łączymy z kontem bankowym.
6. Robimy szybki przelew środków na paypala z naszego konta. Czas oczekiwania od 10 minut do pół godziny.
7. Gdy mamy już nasze PLN na paypalu, musimy je przewalutować na $, lub inną walutę w której oczekuje zapłaty sprzedawca *nie jestem pewna ale możliwe że paypal przy zakupie robi to za nas).
8. Kupujemy na ebayu i płacimy za przedmioty.
9. Czekamy na zakupione rzeczy tyle czasu ile poda nam sprzedawca.


Plusy kupowania na Ebayu:
-mozliwość kupna tanio różnych rzeczy, najczęściej wysyłka wynosi 0 $.
-szybkie zakupy przez konto paypal

Minusy:
-dość długi czas oczekiwania od 20-60 dni, ale najczęściej jest to ten najkrótszy czas
-przesyłka może do nas nie dobrnąć, więc polecam kupować tanie rzeczy,których w razie co nie będzie nam szkoda
-przesyłka także może dojść uszkodzona

lucystyle
14-10-2014, 03:00
Zakupy na ebayu są bardzo proste. Na samym początku nie mogłam się do tego przekonać, konto paypal i takie tam, ale jednak po swoim pierwszym razie z ebayem jestem zachwycona, chociaż czekałam dość długo na dostawę.

Krok po kroku powyżej - Super zrobiony!


-------------------
www.lucystyle.pl (http://www.lucystyle.pl)

patrycja24
22-12-2016, 23:03
Kupuję na ebay;u naprawdę dużo rzeczy, przede wszystkim jakieś bzdety i pierdoły.

kamienn
31-01-2017, 20:47
Nie lubię kupować w Internecie. Wolę towar dotknąć zanim go kupie:)

RenkaRenia
27-03-2017, 15:00
teraz bardzo modne sa zakupy na aliekspres :)

BucikSklep
26-01-2018, 12:23
Poniekąd racja, natomiast umówmy się że na przesyłkę czekamy bardzo długo plus nigdy nie wiemy jakiej jakości tak naprawdę będzie dana rzecz. Zdecydowanie bardziej wolę zakupy w polskich sklepach internetowych.

cass
02-05-2018, 07:55
Szczerze? To nie ma na ebayu lepszych rzeczy niż na polskim allegro. I nie kupicie na pewno w korzystniejszej cenie... Porównywałam sobie ostatnio.

Jesli szukacie ciuszków niedrogo to proponowałabym zajrzeć sobie jeszcze do hurtowni w sieci ----> https://www.openwear.pl O tutaj na przykład. Można zamawiać ubrania nie tylko hurtowo, ale równiez i indywidualnie.A ceny są korzystniejsze.

ell
29-01-2020, 08:10
Czasami kupuję w sklepach z używaną odzieżą, aczkolwiek mam wrażenie, ze kiedyś w sklepach mozna było znaleźć o wiele lepsze perełki. Obecnie ubrania sa totalnie przebrane i trzeba polować na nowości w dniu dostawy. Bo tak to trudno coś sensownego znaleźć.

NIe kupuję jedynie w taki sposób butów.Nie mam pewności kto je wcześniej nosił oraz nie wiem czy są odpowiednio zdezynfekowane.

Często zamawiam je przez internet. Ostatnio przez internet kupowalam buty zimowe dziewczęce (https://e-butydladzieci.pl/i1-Zimowe.html), polecam sklep Krasnal, w sklepie mają naprawdę dobre jakościowo obuwie.