PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odróżnić żel od akrylu na paznokciu ?



mgilka25
24-03-2009, 23:10
Kochani powiedzcie mi jaka jest różnica między zelem a akrylem ? znaczy jak to rozpoznac na paznokciu?

Sylwia22319
25-03-2009, 14:57
Zależy jakiego koloru masz jest ten żel .Żel jest bardziej przeżroczysty i bardzej błyszczący

mala
25-03-2009, 21:35
ja bym powiedziala ze nie odroznisz

wczoraj widzialam paznokcie zelowe i na 100 proc bxlam pewna ze to zel
bardzo sie zdziwilam jak mi babia pow ze to akryl

Agusia_pa2
25-03-2009, 22:31
Moim zdaniem jak są dobrze zrobione to nie odróżnisz ;) hmm sama jestem ciekawa czy się jakoś da...

Kamis
25-03-2009, 22:35
Może trzeba odpiłować końcówkę tak żeby był przekrój hehe tylko wątpliwe żeby ktoś się na to zgodził :P :skacze:

czarus
25-03-2009, 23:47
też jestem tego cikawa zawsze robię żelowe a zdobienia tylko akrylem muszę to wypróbować i sprawdzić czy widać jakąś różnicę

mloda8712
26-03-2009, 19:52
ano fakt... ja tam w sumie robie i te i te ale jakos nie przywiazywalam do tego uwagi:)

kala0704
27-03-2009, 14:53
Różnicę widać podczas piłowania, tzn zapach pilowanego akrylu rozni sie od zapachu pilowanego żelu, przynajmniej ja to odczuwam... bo tak na oko to raczej sie nie da..

Anna Otkińska
27-03-2009, 15:44
tak po zapachu napewno poaztym akryl jest twardszy w piłowaniu i jesli ścisniemy lekko wolny brzeg żel się będzie lekko uginał(spręzynował)akryl nie -będzie twardy

barbara_kawka
28-03-2009, 00:17
no i jesli mamy do czynienia ze spilowaniem danej warstwy .... jesli pilujemy zel... o wiele bardziej sie pyli ... ( wiecej lata tego czegos w powietrzu ) ... akryl lepiej sie piluje ... ( ma wieksze czasteczki )... wiec przy pilowaniu mozna rozpoznac te dwie metody.,.. jesli np. przyjdzie do nas klientka i ona nie wie ... to widzimy jak pilujemy ... jak sie pazury zachowuja... ZEL SIE BARDZIEJ PYLI AKRYL MNIEJ ;):skacze:

agusiaani
28-03-2009, 08:59
o matko zapach piłowanego akrylu-bleeee

Majka28
28-03-2009, 17:19
jeśli akryl jest dobrze zrobiony , to nie pozna się na pirwszy rzut oka czy to zel czy akryl. Dopiero przy piłowaniu , zapach i akryl jest twardszy

mgilka25
21-05-2009, 14:41
nio wlasnie jakis czas temu zapytala mnie znajoma bo sie zakrecila i nie wiedziala co ma na palcach :) i zwatpilam wtedy :) dzieki dziewczyny :)

Gość
21-05-2009, 15:03
no i jesli mamy do czynienia ze spilowaniem danej warstwy .... jesli pilujemy zel... o wiele bardziej sie pyli ... ( wiecej lata tego czegos w powietrzu ) ... akryl lepiej sie piluje ... ( ma wieksze czasteczki )... wiec przy pilowaniu mozna rozpoznac te dwie metody.,.. jesli np. przyjdzie do nas klientka i ona nie wie ... to widzimy jak pilujemy ... jak sie pazury zachowuja... ZEL SIE BARDZIEJ PYLI AKRYL MNIEJ ;):skacze:
co racja to racja... ja coś o tym wiem... i póki co wolę piłować żel, z akrylu zawsze mi te paprochy wpadną do oka... ale dzis byłam u dentysty i wymysliłam na to sposób:)kupię sobie w sklepie medycznym taką maskę na całą twarz co jest montowana na takich jakby oprawkach okularowych:P ta maska jest od czoła do szyi:)

Yasumi
07-11-2009, 14:14
tak na oko raczej nie zauwazysz-poza tym jak pisaly dziewczyny-wiecej pylu jest przy zelu podczas pilowania,wyczuwalny zapach akrylu,zel lzej poddaje sie obrobce pilnika i to co pisala Ania o sprezynowaniu koncowek ,zel jest bardziej elastyczny

Paulistka
09-11-2009, 23:11
ale dzis byłam u dentysty i wymysliłam na to sposób:)kupię sobie w sklepie medycznym taką maskę na całą twarz co jest montowana na takich jakby oprawkach okularowych:P ta maska jest od czoła do szyi:)

Kobieto jak Ty coś wymyślisz...leże i kwicze normalnie :lol:

Patii
10-11-2009, 11:12
ja mysle podobnie jak anna otkinska...
jak mialam paznokcie akrylowe ciezko bylo scisnac akryl ;) a zel jest latwiej.. moze faktycznie to jeden ze sposobow:)