PDA

Zobacz pełną wersję : Wyjatkowe dziewięć miesięcy czyli FORUMKOWY KLUB CIĄŻOWY ; )



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

afterglow
20-01-2010, 12:56
Wiec zakładam temat w humorze, gdyż podejrzewam ze będzie bardzo śmiesznie. Otóż jak już wiemy mamy na forum 3 ciężaroweczki :D chciałabym, aby każda opisywała tutaj np swój dzień, swoje myśli, swoje rozważania. Wydaje się wam głupie?? NIE, bo kobieta w ciąży ma burze hormonalna i każdą sytuacje będzie musiała opisać radośnie :) Bo jak wiemy zły humorek ma zły wpływ na nasze Bejbi :))

Komisja w składzie:

CHANTI25 - Pani Prezes

afterglow, zyza- zastepczynie

zatwierdziła klub "Klub Ciężarnych Pazurków"

wszystkie zaciazone kobitki prosimy o wpisywanie się :))

do Klubu należą:

vanilla88
Klara
moniczka690
eksnail
Ewelina83
aalliiccjjaa
DymciA
seqoya


nasze szczęśliwe mamy ;) :
Chanti25
KaMiLaC.
mysza31
majkarodzik
rudi80
afterglow
zyza
barbara kawka
Annamon79

zmieniona nazwa tematu z Forumkowe inkubatory <> Kamis

Chanti25
20-01-2010, 12:59
Ekstra!!!!
Więc pierwsza ciężarówka się już wpisała - JA ;P

zyza
20-01-2010, 13:00
after jeszcze vanilla sie przyznała:D

---------- Dodano o godzinie 12:00 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:59 ----------

chanti ty tu prezesujesz :D

Chanti25
20-01-2010, 13:02
ha ha ha ja i prezes hi hi hi nawet koło niego nie stałam :hahaha:

afterglow
20-01-2010, 13:04
Chantunia, jestes prezesowa, gdyz jestes w ciazy najbardziej zaawansowanej :) No i mozesz nas instruowac co i jak :))

dobra :D dopisuje sie i jak jako ciezarowkowy inkubator :)

chcialam Wam dzisiaj powiedziec a raczej przekazac swoje rozwazania na temat piersi kobiety w ciazy. Mianowicie... Moje juz przypominaja te, ktore posiada mlekodajna krowa... sa pelne (mmmm mis ma za co zlapac :D:D), ciezkie (chodze bez stanika) i bardzo wrazliwe na dotyk (ale to takie podniecajace).
Jesli po ciazy a w zasadzie po karmieniu straca swoj urok to polecam ujedrnianie piersi :) prosty i szybki zabieg ;D a pozniej stercza jak piorunem walniete :D
dzisiaj zrobilam rowniez 2 test. ale mam slodkie rozowe krechy :D:D
aaa pokaze Wam wczorajszy :)
http://images45.fotosik.pl/250/97e85292a3010451med.jpg (http://www.fotosik.pl)
a co u Was, ciezarowki?

Kamis
20-01-2010, 13:18
fajny temat z chęcią poczytam wasze ciążowe przemyślenia :)

afterglow
20-01-2010, 13:21
Szefie, czytaj czutaj i ucz sie :D :))

majkarodzik
20-01-2010, 13:46
A wiec ja tez sie dopisuje. Najlepsze i najpiekniejsze sa ruchy dziecka. Nasze dziecko ostatnio tak szalalo, ze az sie przestraszylam. Ciesze sie, ze mamy taki wątek. Im wiecej nas, tym lepiej. Ja ostatnio coraz czesciej mysle o porodzie i zaczyna sie panika:o

Chanti25
20-01-2010, 14:04
Kochane proszę o wzmiankę bo nasza majkarodzik powinna być prezesem , bo jest ciężarówką która jako pierwsza wyruszyła w podróż inkubatornią :P

majkarodzik
20-01-2010, 14:11
Dziekuje Chanti, ale nie ma co zmieniac, napewno jeszcze sie znajda mamusie wsrod nas. Z tego co mi wiadomo to szybciej ode mnie jest Sweetka:)

Chanti25
20-01-2010, 14:17
Dla poprawy humoru napiszę Wam przypadek zawstydzonego męża mojej siostry (która tez jest w ciąży 30 tydz)
A więc zawstydzony mąż nie chciał ani dotknąć brzucha swojej żony, ani mówić do brzuszka, żeby dzidzia słyszała-bo się krępował. Któregoś wieczoru leżą na łóżku a tu nagle mąż pochyla się do brzuszka i przykłada usta do pępka i mówi : " Halo Tu mówi Twój Tatuś..." Moja siostra myślała że padnie ze śmiechu :hahaha: Mówił do pępka jak do mikrofonu i tak powoli :D Ale nie mogła nic powiedzieć , żeby go nie speszyć, tylko pochwaliła ;)
Panowie też przeżywają nasza ciąże :ok:

szpila59
20-01-2010, 15:05
Dla poprawy humoru napiszę Wam przypadek zawstydzonego męża mojej siostry (która tez jest w ciąży 30 tydz)
A więc zawstydzony mąż nie chciał ani dotknąć brzucha swojej żony, ani mówić do brzuszka, żeby dzidzia słyszała-bo się krępował. Któregoś wieczoru leżą na łóżku a tu nagle mąż pochyla się do brzuszka i przykłada usta do pępka i mówi : " Halo Tu mówi Twój Tatuś..." Moja siostra myślała że padnie ze śmiechu :hahaha: Mówił do pępka jak do mikrofonu i tak powoli :D Ale nie mogła nic powiedzieć , żeby go nie speszyć, tylko pochwaliła ;)
Panowie też przeżywają nasza ciąże :ok:

Hihihih, no i fajnie :D Ja bym się cieszyła gdyby mój mi tak kiedys do brzucha gadał xD

A tak przy okazji... to zastanawiam się czy miałyscie takie dziwne zachcianki żywieniowe w ciąży :D
Moja mama mówiła mi, że w ciązy z agą nie jadła nic prócz ogórkow kiszonych, a jak zaszła ze mną ( heh jak to brzmi ;P) to też je jadła tylko, że... maczała je w nutelli ... :D:D:D hehe

Elizabeth76
20-01-2010, 15:12
Hihihih, no i fajnie :D Ja bym się cieszyła gdyby mój mi tak kiedys do brzucha gadał xD

A tak przy okazji... to zastanawiam się czy miałyscie takie dziwne zachcianki żywieniowe w ciąży :D
Moja mama mówiła mi, że w ciązy z agą nie jadła nic prócz ogórkow kiszonych, a jak zaszła ze mną ( heh jak to brzmi ;P) to też je jadła tylko, że... maczała je w nutelli ... :D:D:D hehe

ja natomiast w ciąży jadłam lody wymieszane z chipsami o smaku pizzy:lol:

Chanti25
20-01-2010, 15:16
Ja na początku ciąży to za kiszona kapustę oddałabym wszystko :P a oprócz tego grejpfrut i batony Corny jadłam co dziennie :)
A i przez tydzień co dziennie robiłam sobie boczek wędzony przysmażony z twarogiem i makaronem-pychotka ;)

majkarodzik
20-01-2010, 15:28
Ale Wam dobrze mamuski, ja przez pierwsze 4 miesiace umieralam. Wszystko co zjadlam to oddalam. Niepotrafilam sie cieszyc moim stanem:wstydek:, ale teraz sie wszystko zmienilo. Prawie wszystkie objawy minely i jestem szczesliwa:)

afterglow
20-01-2010, 15:32
Chani, jesli chodzi o prezesure to zmieniac jej nie bedziemy. I nie chodzi tutaj o to, ze mam taki kaprys. Tylko nasunelo mnie sie to, ze Ty jako osoba, szczegolnie starajaca sie o dzieciatko, bedziesz takim naszym dobrym duszkiem ;))
Ciesze sie, ze jest nas tyle :) i oby bylo jeszcze wiecej :)

wlasnie dostalam od mojej znajomej poradnik- "CIĄŻA I PORÓD. Macierzynstwo" Pauli Spencer, rzucialm okiem przed chwila i zapowiada sie ciekawa lektura, dla tych, ktore beda w ciazy po raz pierwszy :)

i dostalam rowniez przecudny kaftanik firmy "nuppies".

wiecie po czym sie zorientowalam ze cos sie dzieje w moim org??
w piatek, o 2 w nocy zachcialo mi sie barszczu czerwonego z Uszkami :D no i co zrobila madra ANIA??
zjadla cieplusi barszcz z uszkami, zagryzajac to wszystko bananem :D
:mniam:

Chanti25
20-01-2010, 15:39
barszczyk z uszkami zagryziony banankiem-tylko ciężaróweczki maja takie wspaniale pomysły hi hi hi :skacze: DOBRE:skacze:

Gość
20-01-2010, 16:58
ja juz 4 lata po ale przez 6 miesięcy miałam nudności i torsie 22godz na dobe, a przez kolejne 3 tylko 2 razy dziennie ale bardzo intensywne
(...)Ja ostatnio coraz czesciej mysle o porodzie i zaczyna sie panika:ona to maiłam radę taką , ubździłam sobie jedną rzecz i powtarzałam ja jak mantrę :"będę pierwsza kobitą na świecie która kichnie i urodzi" i bardzo mi to pomogło bo nie odczuwałam strachu:good:

natalia268
20-01-2010, 17:13
barszczyk z uszkami zagryziony banankiem-tylko ciężaróweczki maja takie wspaniale pomysły hi hi hi :skacze: DOBRE:skacze:

nie ;P ja tez takie rzeczy jadam.. moja mama jak na mnie patrzy jakie jedzenie ze soba mieszam wychodzi z kuchni bo jej nie dobrze xd

---------- Dodano o godzinie 16:13 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:12 ----------


będę pierwsza kobitą na świecie która kichnie i urodzi" i bardzo mi to pomogło bo nie odczuwałam strachu:good:

dobre dobre , chociaz mi by to chyba raczej nie pomoglo :D

afterglow
20-01-2010, 17:56
natalia: nie ja tez takie rzeczy jadam.. moja mama jak na mnie patrzy jakie jedzenie ze soba mieszam wychodzi z kuchni bo jej nie dobrze xdkochaniutka, w tym temacie rozmawiamy o dolegliwosciach/sprawach/stanach/humorach osob ciezarnych, prosze trzymaj sie tematu :)

majkarodzik
20-01-2010, 17:59
Dziekuje Woszczurku za dobra rade:) jak tylko wjade na porodowke to bede powtarzala Twoje slowa:D

afterglow
20-01-2010, 18:08
łojoj, dzisiaj to juz przegiecie... majka, czy Ty tez tak przechodzilas poczatek ciazy? tez sie meczylas chodzeniem po schodach? po prostu idzie kota dostac jak co 8 schodow musze sie zatrzymac i wziac pare oddechow ;p
a poza tym czuje sie swietnie :D no moze, jem wiecej niz do tej pory ;p ale na szcescie nie slodycze :D ufff

majkarodzik
20-01-2010, 18:36
łojoj, dzisiaj to juz przegiecie... majka, czy Ty tez tak przechodzilas poczatek ciazy? tez sie meczylas chodzeniem po schodach? po prostu idzie kota dostac jak co 8 schodow musze sie zatrzymac i wziac pare oddechow ;p
a poza tym czuje sie swietnie :D no moze, jem wiecej niz do tej pory ;p ale na szcescie nie slodycze :D ufff

:) na poczatku malo co wychodzilam, ze wzgledu na zle samopoczucie. Za to teraz sie mecze, bo troszke mi brzuszek przeszkadza:) Na szczescie zbyt duzo nie przytylam, ale jednak ciezar sie nosi. Poki mozesz chodzic to rob to jak najczesciej:) Ja niestety musze teraz troche sie oszczedzac, bardzo mi sie obnizyl brzusiu i lekarz mnie straszy szybszym porodem:)

aga
20-01-2010, 18:53
Gratulacje mamusie:) ja to chyba strasznie niedoinformowana jestem ;P Ziza tez....http://s.fotka.pl/img/forum/em/smoczek.gif ??

Chanti25
20-01-2010, 21:59
Majkarodzik a kiedy poczułaś pierwsze ruchy? Bo ja na razie nic nie czuje, bo chyba za wcześnie :wstydek:

Gość
20-01-2010, 22:37
Dziekuje Woszczurku za dobra rade:) jak tylko wjade na porodowke to bede powtarzala Twoje slowa:Dty to sobie kochana powtarzaj od już a własciwie od wczoraj, a nie od wjazdu na porodówę :) i nie bój sie, troche poboli ale jak zobaczysz dzidzię to zapomnisz o wszystkim , aj to nie pamietam....


Majkarodzik a kiedy poczułaś pierwsze ruchy? Bo ja na razie nic nie czuje, bo chyba za wcześnie :wstydek:wprawdzie pyt do majki, ale za wcześnie jeszcze kochana, ja czuła pod koniec 5go miesiąca takie jakby bombelki, cos jakby gazowana woda by sie w brzuchu przelewała, a takie bardziej wyczuwalne ręką to pod koniec 6go miesiąca, a od 8go to jak sie dominika przewalała to mozna było przez skóre zobaczyć czy wywala ręke noge czy pupe, bardziej czułam takie jakby przeciąganie sie niż kopniaki takie szybciutkie... ale pupa była najlepsza jak sie juz obracała główką w gół to pupa przez ok godzine była w lewy boku a brzuch miałam prawie płaski... aha!! miałam jeszcze coś takiego co nazwalismy ze znajomymi "wytrzeszcz pękpa" , normalnie pępek mi na druga strone wywalił i "dzyndzel" wystawał :hahaha: mam zdjęcia na telefonie ale nie mam kabla usb może wam kiedy jako wrzuce :lol: :lol:

---------- Dodano o godzinie 21:37 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:28 ----------

zrobiłam aparatem zdjęcia zdjęc z telefonu Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

nieszkam78
21-01-2010, 01:56
:wow::wow::wow: orzeszku!!!!! czegoś takiego nie widziałam jeszcze !!http://www.nailclub.ru/forum/images/smilies/102.gif

afterglow
21-01-2010, 01:59
woszczurek ;p dobreee ;D:D:D fajny pepuch :D

majkarodzik
21-01-2010, 10:03
Majkarodzik a kiedy poczułaś pierwsze ruchy? Bo ja na razie nic nie czuje, bo chyba za wcześnie :wstydek:

U mnie pierwsze ruchy byly na samym poczatku 5 miesiaca tzn to bylo cos takiego, ze polozylam sie na boku i cos mnie tak dziwnie zalaskotalo i koniec. Na wizycie powiedzialam lekarzowi o tym to stwierdzil, ze za wczesnie, ale po tygodniu juz odczuwalam mocniejsze tzn tak jak Woszczurek napisala, takie bombelki, jakby cos plywalo w brzuchu:) A teraz mam codziennie kilka razy takie, ze az brzuch skacze i do tego czkawka u bobasa:) Jest to moja piewrsza ciaza, a wiec teraz wiem jakie to cudowne uczucie i zycze kazdej kobiecie, aby tego doswiadczyla:) Jeszcze troche Chanti i tez poczujesz:)))

zyza
21-01-2010, 10:23
hahahahaha zostałam w tyle ale niestety niektórzy pracuja od 13-21 :D
a potem trzeba gnać przyszłego tatusia np. po herbatkę :D
mnie cholernie suszy i tam gdzie usiądę to mogę spać...
najdroższy to stwierdził że nad bóbr (rzeka w moim miesćie) zaciągnie łóżko bo tyle piję...
zdarzało mi sie usnąc o 21 po czym wstawałam o 22 oglądałam csi nowy york i wpierdzieliłam pestki...
ale najlepsze że mi się słodyczy aż tak nie chce :D

after: przeciez to dopiero 4 tydzień a ty juz po schodach wejść nie mozesz? a jak bebzon urośnie? to na plecy go i jak wielbłąd? :P

---------- Dodano o godzinie 09:23 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:20 ----------

ps. wczoraj dostałam wyniki beta hcg mam na razie 3400 jednostek :D hiehie

anchel
21-01-2010, 11:02
Kochane,jak ja Wam zazdroszcze :) Moje bejbi za 3 miesiące kończy 6 lat,jak ten czas leci. Ciążę wspominam super,żadnych mdłości z zachcianek to wcinałam jak najęta Kasztanki(co odbiło się poważnie na mojej wadze :D).Pierwsze oznaki ciąży u mnie to było swędzenie piersi i odrzucało mnie od mojej ukochanej kawy.Tak jak pisał woszczurek po porodzie wszystko staje się nieważne,wylatuje z głowy jak tylko położą maleństwo na brzuchu. Powodzenia dziewczynki,trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązania :kooffa:

Gość
21-01-2010, 11:10
he he, ja przez całą ciążę (nie licząc 2xpo 3 tyg pobytuw szpitalu) zapieprzalam o 6 rano na pociąg bo na zajęcia jeździłam, co chwilę bełz to rowu, w pociągu też przy kiblu siadałam, także kondyche w ciązy miałam, fakt po schodach na 7me piętro jak sie winda zespuła to w 7-8 mies było ciężko ale wpełzałam, miesiąc przed porodem z sąsiadem kładliśmy panele u małej w pokoju, a 5 dni przed porodem to z moim gamoniem robiliśmy barierkę wokól schodów, oj wtedy to juz mi tak ciężko było że juz mówiłam, ooooo ja chce juz urodxzic chce juz urodzić juz mi jest tak ciężko...


a jeszcze miałam wam napisac cos odnośnie skóy i rozstępów:

wiem że o jest sprawa indywidualna, ale na poczatku ciąży bardzo sie naczytałam gazet mamowych i w ogóle. w każdym razie brzuch od wysokości cuców i uda zaczełam smarować już w 3cim m-cu kremem nivea soft (nawilżający, nie ujędrniający- broń boże) kupiłam sobie te wielkie opakowania 300 czy nawet 500ml i zużyłam ich 4 opakowania, smarowałam sie nivea do 6 miesiąca, a po 6tym smarowałam sie oliwką dla dzieci ile razy tylko dałam rade w ciągu dnia, żeby jeszcze bardzie uelastycznić i nawilżyć skórę. natomiat na piersi (bo bardziej mi zależało) kupiłam sobie PROFESJONALNY krem przeciw rozstepom z VICHY dla kobiet w ciązy za 80zł jedna tuba!! i wiecie gdzie mam najwięcej rozstępow?? własnie na piersiach!! na brzuchu i udach nie zrobił mi sie ani jeden rozstęp, nic...

więc nawilżajcie sie mocno i pamietajcie żeby tylko nałozyć krem , lekko wetrzec a nie dłaskać brzuch, o to podcvzas pobyu w szpitalu na patologii ciąży dostałam od położnej taką zj....e że zapamietam to sobie na całe zycie!!
nie wolno głaskać brzucha, bo macica jest bardzo wrażliwa, odczuwa bodźce i sie kurczy, a im dłużej sie głaszcze brzuch tym skurcze mocniejsze i można wywołac przedporodowe- ja niestety kałmuk niedoczytałam i dlatego tez w 6tym m-cu ciązy miłam te skurcze, skrocona szyjkę i skonczyło sie na kroplówkach bardzo silnych lekach przeciewskórczowych,a w ostateczności zainsatlowali mi krążek żebym donosiła do terminu :/:

zyza
21-01-2010, 11:19
a ja juz tak lubie pogłaskać... :D

Chanti25
21-01-2010, 11:59
Zyza ja też piję jak smok... a po Sylwestrze przy szampanie bezalkoholowym Picolo mówiłam mężowi że za dużo wypiłam tego szampana, bo mnie suszy na kacu hi hi hi
Woszczurku ja chyba tez będę mieć taka antenkę na brzuchu bo już mam bardziej na wierzchu, a co będzie jak porządnie brzuch mi urośnie hi hi hi tez zrobię zdjęcie i się pośmiejemy.
A ja smaruje brzuch i cycuszki już od 2 miesiąca ciąży. Rano i wieczorem, a czasem brzuch jeszcze w ciągu dnia. Ja smaruje takim kremem przeciw rozstępom z Eris dla kobiet w ciąży oraz mleczkiem nawilżającym dla mam z jakieś niemieckiej firmy. Mam nawet taka Niemiecka oliwkę dla mam pod prysznic która nakładam na umyte ciało i po paru minutach spłukuje a ciałko jest boskie :) Ale najlepsze jest to ze ja nie kumam niemieckiego i tak pierwszy raz po kąpieli nasmarowałam się na mokra skórę i mówię do męża że ta oliwka chyba przeterminowana bo jakaś biała się na ciele zrobiła... no ale nic wytarłam w ręcznik i było ok. Następnego dnia stwierdziłam ze tylko posmaruje sobie nią na sucho sam brzuszek. Po posmarowaniu chciałam spłukać z rąk tą oliwkę i ... ja ręce pod wodę a one mi się pienią:wow: myślałam że padnę ze śmiechy, bo okazało się ze to oliwkowy żel pod prysznic ha ha ha O ja gamoń, ale ile śmiechu mieliśmy przy tym :skacze::D

zyza
21-01-2010, 12:23
chanti ale mnie ubawiłaś :D
przede mna jeszcze smarowanie najpierw podstawowe badania i zobaczymy :D
teraz nie moge sie doczekać ale pewnie niedługo bęe marudzic że jak ten czas szybko leci :D
w każdym razie z moich dotychczasowych przemyśleń ciążowych to przed decyzja o zajściu czułam sie taka bezcelowa no bo praca jest, szkoła skończona, na razie kasy nie ma na dalszy rozwój a teraz czuje cel w życiu :D
tez tak macie?

Gość
21-01-2010, 12:24
(...)ja chyba tez będę mieć taka antenkę na brzuchu bo już mam bardziej na wierzchu, a co będzie jak porządnie brzuch mi urośnie hi hi hi tez zrobię zdjęcie i się pośmiejemy(...) pod koniec ciązy miala taki wieli wytrzeszcz że przez sponie struksowe i jaeansowe było widać kulkę :lol:

samaron
21-01-2010, 13:46
Ja smarowałam tym kremem Erisa i brzuch i uda i piersi i pośladki, bo ja bardzo chuda jestem a w ciąży przytyłam ponad 20 kg (czyli jakieś 47% mojej normalnej wagi), rozstępy zrobiły mi się tylko na piersiach, w ciągu 15 minut w 2-gim dniu od porodu, przy nawale pokarmowym... Ból tak okropny, że ten porodowy to jest nic, w życiu tak nie ryczałam.

A jeśli chodzi o poród, to ja ze względu na słaby wzrok i wypadającą zastawkę i mdlenie na zawołanie, byłam szykowana do cesarki, ale jak przyszło co do czego, to nie zdążyli mi badań zrobić a ja już rodziłam (2 tyg.przed terminem) i o naturalnym porodzie nie wiedziałam nic, ale za nic w świecie nie chciałabym tego ominąć.
Ból jest, owszem, ale całe przeżycie jest niesamowite, mimo, że do najłatwiejszych nie należy.
No i bardzo dużo zależy od położnej, moją wygrałam na loterii i lekarze też się spisali na medal.

anikol
21-01-2010, 15:31
Święta racja wiele zależy od podejścia personelu. Ja słuchajcie płakałam jednocześnie z bólu i ze śmiechu, bo mi lekarz i położna zaczęli śpiewać wymyślone na poczekaniu rymowanki w stylu "przyj anka przyj to ci szybciej bobo wyjdzij" dosłownie hehehehe
Skakali jak nad jajkiem bo chodziłam przez cała ciąże prywatnie do ginekologa który był jeżeli dobrze pamiętam zastępcą ordynatora czy coś w tym stylu w tamtym okresie.
Rodziłam 15 minut a leżałam 8 godzin w szpitalu z bólami i tak się to wszystko pomaleńku rozwijało.

Nie chciałam żadnego znieczulenia bo bałam się że dadzą mi jakies srodki przeciwbólowe na bazie fortalu lub donargalu a to pochodne morfiny a te specyfiki niestety przedostają się przez łozysko do dziecka i bobas rodzi się jak po narkotyku :(Moja koleżankę to spotkało, była przerażona, ale po dwóch dniach dziecko doszło do siebie na szczęście. I gdyby nie ten incydent pewnie zapytana o środki przeciwbólowe poprosiłbym o takie gówno nie wiedząc co z czym. Nie myśli się w tedy bo ból przysłania wszystko.
Nie mylić tego ze znieczuleniem zewnątrzoponowym które jest dość bezpieczne i bardzo często stosowane.

Ja swój poród wspominam jako najszczęśliwszy ból pod słońcem :D i ten moment jak podają dzieciątko achhhhhhh, to jest chwila bezcenna.Przez 9 miesięcy nosisz tego małego czorta i w końcu następuje ten piękny moment.

jolanta
21-01-2010, 15:59
Kurde laski jak tak czytam te wasze wypowiedzi, to sie az chce byc znow w ciazy. Ale nie - fabryka zamknieta. Od ostatniego porodu( a mialam ich 2) jajniki sa na urlopie juz 6 lat. Wam natomiast kobitki zycze jak najlepszych przezyc i wpanialych bobaskow.

vanilla88
21-01-2010, 16:27
No wiec i ja sie zglaszam jako kolejna ciezarowka(dzieki Zyza za wiadomosc:przytul:)

Zaraz bedzie 2tydz 3miesiaca i powiem szczerze ze nie czuje sie najlepiej.Nie wiem czy wy tez tak macie ale ja mecze sie w tempie ekspresowym...a do tego codziennie rano mam mdlosci(myslalam ze juz powinny mi przejsc).

a jak Wasze wrazenia po usg?:skacze:

Ja sie poplakalam jak zobaczylam to malenstwo:wstydek:
na badaniu bylam akurat z mamcia bo moj byl w pracy a moja gin. powiedziala jej cos w stylu:z malym wszystko wporzadku lata wlasnie po macicy jak wariat :D haha. malo nie padlam jak mi to powiedziala.


Dołaczam zdjecie Usg.szkoda tylko,ze sie boczkiem nie odwrocilo,bo lepiej byloby widac:D

JESTEM ZAKRECONA JAK SLOIK I ZAPOMNIALAM GO WKONCU DODAC:porazka::skacze:

Chanti25
21-01-2010, 17:59
Witamy w klubie Vanilla ;)
Piękne Twoje maleństwo :* Ja tez miałam mdłości i tak do końca ustały dopiero nie dawno -a jesteśmy w tym samie prawie terminie więc powinno niebawem i u Ciebie ustąpić. Ja miałam mdłości całodniowe albo wieczorne hi hi hi
A oto przedstawiam Wam Naszą dzidzie ;) :D w 13 tc i 1 dniu
14804

vanilla88
21-01-2010, 19:18
Wlasnie Chanti jakis czas temu zauwazylam Twoj suwaczek i tak jakos wydawalo mi sie ze mamy podobny termin:skacze::skacze:

Dzidzia sliczna :love::love:moje GRATULACJE:kwiatek::D

Bedziecie chcieli wiedziec jakiej plci jest bobo??My sie ciagle zastanawiamy ale cos czuje ze bedzie maly przystojniak:skacze:

Zastanawialas sie juz nad imieniem??Ja zawsze chcialam miec synka Nathana to moj sie uparl na Wiktora i nie wiem jak go przekonac;( bede go meczyc az wymieknie hahaha:aty:

afterglow
21-01-2010, 19:27
A oto przedstawiam Wam Naszą dzidzie ;) :D w 13 tc i 1 dniu
14804

Chantunia, to najslodsze bejbi jakie widzialam :D:D:D

Vanilla tez wielkie gratulacje :* i witamy w klubie ;)

Zyza, z tymi schodami to jest tak, ze nie ze nie mam sily wejsc, ale dostaje strasznej zadyszki. a mieszkamy na 4 pietrze wiec troche schodow dziennie pokonuje, bo w Holandii wysokie budownictwo. Ich 4 to polskie 5 pietro.

Jezu jutro mam lekarza ogolnego, i gdzies kolo wtorku pewnie na USG mnie skieruje (taka glupia polityka holenderska, ze nie mozna sobie prywatnie pojsc, bo nie ma takich gabinetow).
Mam takei straszne zmiany nastrojow ze juz sama sie na tym lapie. Dzisiaj np wydarlam sie na mojego M. tylko dlatego, ze nie mogłam wyciagnac deski do prasowania, nakrzyczalam na niego ze wsadzil tak miedzy meble a sciane, ze niestty nie mam jak jej wyjac.
A on do mnie:
"lala, co Ty sie taka nerwowa zrobilas, pomysl chwile i wyciagnij, a nie pchasz sie miedzy meble a sciane na chama..."
a ja mialam krotka odpowiedzi:
"jezu, kim ja dla ciebie jestem, ze ty mnie tak terroryzujesz ta deska!!"
blyskotliwosc mojego Macka jest niesamowita...:
"No jak to kim, narzeczona jestes moja, co ty, skleroze masz??"

po czym sie rozplakalam i rzucilam sie na szyje z przeprosinami ;p fajne humorki co?? a to dopiero poczateczek :D:D

vanilla88
21-01-2010, 20:29
Z tymi humorami to moj tez nie mogl wytrzymac:skacze:
Pamietam jak jakos na poczatku (nie wiedzialam jeszcze ze jestem w ciazy)wpadlam w totalna histerie bo nie moglam otworzyc drzwi od srodka w samochodzie.Ja sie z nimi miotam jak glupia a on stoi kolo auta i rechocze ze smiechu:zly:dopiero jak mi powiedzial zebym wyciagnela kluczyki ze stacyjki i drzwi same sie otwrzyly(alleluja!!:sciana:) zalapalam ze zamknely sie automatycznie i zawsze tak bylo:glupek: :D

Ja bez ciazy szybko sie denerwuje to wyobrazcie sobie jakie on meki ze mna przechodzil:D

No to Afterglow i moje gratulacje:kwiatek::przytul:

Chanti25
21-01-2010, 22:42
Vanilla nie uwierzysz ale mi się tez bardzo podoba Nathan a dla dziewczynki chcemy Vanesa. Właśnie w poniedziałek idziemy na badania do lekarza i może już powie nam jaka płeć. Ale My czujemy ze chłopak, zresztą na ostatnim badaniu dr dała do zrozumienia ze będzie chłopak, ale dopiero jak będzie pewna to powie :D dlatego już nie mogę się doczekać.

majkarodzik
21-01-2010, 23:13
Cudowne maleństwa:) a ja sie chyba dopiero dowiem jak urodze, bo nasz bobasek usilnie sie skrywa. Mysle, ze coreczka, ale nie mam potwierdzenia. Moze ktoras ogdadnie, choc jest malo aktualne, bo tez z 13 tygodnia:)

zyza
21-01-2010, 23:21
ja za wczesnie na usg bo u mnie fasolki jeszcze nie widać...
co do imion to ja pomyślałam ze córcia będzie Iga bo ja IZa a synek Adrian bo najdroższy to Arek tak a zarazem jest to imie najstarszego brata mojego mężczyzny :D

vanilla88
22-01-2010, 09:21
Vanilla nie uwierzysz ale mi się tez bardzo podoba Nathan a dla dziewczynki chcemy Vanesa. Właśnie w poniedziałek idziemy na badania do lekarza i może już powie nam jaka płeć. Ale My czujemy ze chłopak, zresztą na ostatnim badaniu dr dała do zrozumienia ze będzie chłopak, ale dopiero jak będzie pewna to powie :D dlatego już nie mogę się doczekać.

no to moze bedzie chlopak:skacze: ja bynajmniej o dziewczynce nawet nie pomyslalam i bedzie niezla niespodzianka jak sie okaze ze to ona nie on :wow:tak czy siak bedziemy sie bardzo cieszyc.najwazniesze by bylo zdrowe:) a Vanessa tez sliczne imie:)mi zalezy na takim niespotykanym...taka moda chyba^_^

Majka Twoje bobo tez cudowne:D a na pierwszym zdjeciu jak sie nie myle to chyba bokiem sie fajnie ulozylo:)swietna pamiatka zeby pozniej pokazac malenstwu jak dorosnie:D

Co do imion Zyza to Iza mi sie kojarzy z Izabella ze Zmiezchu:skacze::skacze: moze glupie skojarzenie ale imie super:)

zyza
22-01-2010, 10:28
Izabela to ja jestem :D dla dziecka będzie IGA
no akurat tatuś dal mi po pannie Izabeli Łęckiej z lalki :D izabela przez jedno L :D
drugie zaś dostałam po babci ale jak dorosłam myslałam że ich pozabijam...
Leokadia w skrócie Lodzia :D

Gość
22-01-2010, 11:06
he he, troche oftopa wam zrobie co do imion i tego co pisała zyza:) mój kolega z roku dał synowi imię po wybitnym polskim fizyku, autorze wielu dobrze recenzowanych ksiązek z całej dziedziny fizyki -profesorze Arkadiuszu Piekara:D

afterglow
22-01-2010, 14:25
nie robimy OFFU kochane kobietki!!!
Mozecie zalozyc temat o imionach i tam sie wypowiadac :)

majkarodzik
22-01-2010, 14:53
Mamuski jak chcecie poczuc ruchy dzieciaczkow na zawolanie to proponuje zjesc kawalek czekolady:) Przynajmniej w moim przypadku to pomaga:)

szpila59
22-01-2010, 16:05
U Was wyglądało to podobnie?? :D
Smog.pl - Ratunku! Dzieciak chce się wydostać! (http://www.smog.pl/wideo/22988/ratunku_dzieciak_chce_sie_wydostac/)
Smog.pl - Dziecko jak... OBCY! (http://www.smog.pl/wideo/26754/dziecko_jak_obcy/)
A może zobaczyłyście coś takiego na USG?? ;P
Smog.pl - śmieszne filmiki, teledyski, kawały, filmy, najlepszy humor, reklamy i dowcipy, kamerki (http://www.smog.pl/wideo/19332/awantura_w_brzuchu_mamy/)

Chanti25
22-01-2010, 17:16
Szpila ten pierwszy film jest obrzydliwy-OHYDNE ROZSTĘPY!!!!
Ale ten ostatni jest super :tancze::hahaha::hahaha::hahaha:

dzidzia
22-01-2010, 23:07
oj mamuski ile Was sie nazbieralo!! gratulacje :*:*:*

vanilla88
23-01-2010, 02:22
U Was wyglądało to podobnie?? :D
Smog.pl - Ratunku! Dzieciak chce się wydostać! (http://www.smog.pl/wideo/22988/ratunku_dzieciak_chce_sie_wydostac/)
Smog.pl - Dziecko jak... OBCY! (http://www.smog.pl/wideo/26754/dziecko_jak_obcy/)
A może zobaczyłyście coś takiego na USG?? ;P
Smog.pl - śmieszne filmiki, teledyski, kawały, filmy, najlepszy humor, reklamy i dowcipy, kamerki (http://www.smog.pl/wideo/19332/awantura_w_brzuchu_mamy/)

Moze to troche nie stosowne okreslenie ale w pierwszym filmiku ruchy dziecka wygladaja jakby ta kobieta miala w sobie jakiegos aliena:wow::D jeszcze nie przywyklam do takich widokow i dziwnie sie czuje po tym co zobaczylam:blink:

...a do tego te mega rozstepy....brrr:boi_sie:

Ale 3filmik na szczescie zabawny i troche mnie rozluznil bo chyba bym nie zasnela ;) :skacze:

zyza
23-01-2010, 08:41
he he, troche oftopa wam zrobie co do imion i tego co pisała zyza:) mój kolega z roku dał synowi imię po wybitnym polskim fizyku, autorze wielu dobrze recenzowanych ksiązek z całej dziedziny fizyki -profesorze Arkadiuszu Piekara:D

o Arkadiusz :D hehehehe tylko niestety juz o imie w rodzinie zajęte


nie robimy OFFU kochane kobietki!!!
Mozecie zalozyc temat o imionach i tam sie wypowiadac :)

after nie marudź kobieto :D przeciez mamy jeden temat i to wystarczy, po co zakładać nowy skoro to forum o paznokciach :D
gadamy tu o wszystkim prawda? :D

Gość
23-01-2010, 09:59
Smog.pl - Ratunku! Dzieciak chce się wydostać! (http://www.smog.pl/wideo/22988/ratunku_dzieciak_chce_sie_wydostac/)(...)jak pisałam wczesniejszy post o ruchach "a od 8go to jak sie dominika przewalała to mozna było przez skóre zobaczyć czy wywala ręke noge czy pupe,(...) miałam własnie na myśli to co pokazane w filmie, ale to bardzo miłe uczucie, no chyba że dziecko pcha sie nogami i rękami aż przez żebra, oj wtedy mocno usickało:)

(...)ruchy dziecka wygladaja jakby ta kobieta miala w sobie jakiegos aliena:wow::D jeszcze nie przywyklam do takich widokow i dziwnie sie czuje po tym co zobaczylam:blink:
spokojnei, przecież bedziesz sie do tego powoli przyzwyczajac, to nie będzie nagle , całą ciąże nic a tu nagle ni gruchy ni z pitruchy taki ruchy, nawet nie zauważysz kiedy ruchy dojdą to tego stopnia:)


after nie marudź kobieto :D przeciez mamy jeden temat i to wystarczy, po co zakładać nowy skoro to forum o paznokciach :Dgadamy tu o wszystkim prawda? :D no więc własnie , forum o pazurach, kamis i tak na wiele nam pozwala, bo i gotowanie, i odchudzanie i inne niebardzo pokrewne z pazurami;)

ivonna70
23-01-2010, 10:52
a jeszcze miałam wam napisac cos odnośnie skóy i rozstępów:

wiem że o jest sprawa indywidualna, ale na poczatku ciąży bardzo sie naczytałam gazet mamowych i w ogóle. w każdym razie brzuch od wysokości cuców i uda zaczełam smarować już w 3cim m-cu kremem nivea soft (nawilżający, nie ujędrniający- broń boże) kupiłam sobie te wielkie opakowania 300 czy nawet 500ml i zużyłam ich 4 opakowania, smarowałam sie nivea do 6 miesiąca, a po 6tym smarowałam sie oliwką dla dzieci ile razy tylko dałam rade w ciągu dnia, żeby jeszcze bardzie uelastycznić i nawilżyć skórę. natomiat na piersi (bo bardziej mi zależało) kupiłam sobie PROFESJONALNY krem przeciw rozstepom z VICHY dla kobiet w ciązy za 80zł jedna tuba!! i wiecie gdzie mam najwięcej rozstępow?? własnie na piersiach!! na brzuchu i udach nie zrobił mi sie ani jeden rozstęp, nic...

więc nawilżajcie sie mocno i pamietajcie żeby tylko nałozyć krem , lekko wetrzec a nie dłaskać brzuch, o to podcvzas pobyu w szpitalu na patologii ciąży dostałam od położnej taką zj....e że zapamietam to sobie na całe zycie!!
nie wolno głaskać brzucha, bo macica jest bardzo wrażliwa, odczuwa bodźce i sie kurczy, a im dłużej sie głaszcze brzuch tym skurcze mocniejsze i można wywołac przedporodowe- ja niestety kałmuk niedoczytałam i dlatego tez w 6tym m-cu ciązy miłam te skurcze, skrocona szyjkę i skonczyło sie na kroplówkach bardzo silnych lekach przeciewskórczowych,a w ostateczności zainsatlowali mi krążek żebym donosiła do terminu :/:

Iza ma rację trzeba jak najwcześniej zadbać o skórę. Je stosowałam krem Fissan, który jest niezwykle tłusty i skuteczny. Również nie mam żadnych rozstępów.

Izunia jeśli chodzi o wrażliwą macicę. to moja była tak czuła, że nie mogłam się nawet umyć spokojnie, bo od razu dostawałam skurczy. Od drugiego miesiąca ciąży tak miałam, a ruchy dziecka już czułam pod koniec trzeciego miesiąca. Mama mi powiedziała, że głupia jestem, bo to niemożliwe, a lekarz potwierdził moją wersję, że mam prawo odczuwać ruchy, bo mam reaktywną macicę.

Gość
23-01-2010, 11:56
Izunia jeśli chodzi o wrażliwą macicę. to moja była tak czuła, że nie mogłam się nawet umyć spokojnie, bo od razu dostawałam skurczy. (...)ja bardzo wcześnie czułam skurcze i nie wiedziałam co to, juz w 3cim miesiący czułam w podbrzuszu takie jakby "zakwasy" po siłowni, więc jeśli cos takiego czujecie to zgłoście się do lekarza. mnie przepisał no-spe forte, ale jeszcze bardziej po niej wymiotowałam, więc zostało łózko i leżenie, co i tak olałam i chodziłam na zajęcia... a skończyło sie na oddziale patologii ciązy i noszeniu krążka:)

afterglow
23-01-2010, 23:15
after nie marudź kobieto :D przeciez mamy jeden temat i to wystarczy, po co zakładać nowy skoro to forum o paznokciach :D
gadamy tu o wszystkim prawda? :D

gadamy o tym, o czym jest temat :) i prosze sie do niego stosowac :)

asia
23-01-2010, 23:30
czy ten temat nie jest o ciąży, waszych przemyśleniach i wszystkim co z nią związane? :D :D :D

Gość
24-01-2010, 10:31
after, wiesz że to forum pazurowe i tak pisałam wczesniej Szef i tak pozawala nam na wiele offtopów... po raz kolejny sie czepiasz, wiem że jesteś w ciązy i możesz miec humory ale ja to odczułam tak że ta ktora nie jest w ciąży a tylko a była nie jest tu mile widziana... i jej uwagi też... i ta która jest w ciązy ma pisac tylko o tym jak przebiega ciąża, a nie np, o uczuciach, smakach, planach, kupnie osprzętu dla dziecka, imionach jakie planuje dać dziecku czy innych takich... a czy to nie jest związane z ciążą??

bo chyba założyłas temat po to żeby pilnowac wątku a nie czytac porady osób które sa bardziej zaawansowane lub juz "po wszystkim" :)

ale życze ci dużo spokoju bo przyda się :)

zyza
24-01-2010, 11:21
nie ;P ja tez takie rzeczy jadam.. moja mama jak na mnie patrzy jakie jedzenie ze soba mieszam wychodzi z kuchni bo jej nie dobrze xd


kochaniutka, w tym temacie rozmawiamy o dolegliwosciach/sprawach/stanach/humorach osob ciezarnych, prosze trzymaj sie tematu :)

też mi sie nie podobało że tak potraktowałaś natalię... przeciez nie możemy się zamknąc w swoim cieżarówkowym temacie bo np. Woszczurek będzie przez takie zagrywki na nas patrzył jak na rozhisteryzowane baby :D bo ja na jej miejscu popukałabym sie głowę o co chodzi cieżarówom??

o ciązy można mówić co się chce a Natalii pewnie chodziło o to że i ona tak je na codzień więc nie ma się czym przejmować że akurat takowe a nie inne zachcianki są...
Jesli będziemy trzymac sie porządku wszyscy uciekną a nasz temat umrze smiercia naturalną...

ps. ja wiem że taki zwyczaj jest na innych forach 'trzymajmy sie tematu' ale ja za to kocham to forum że moge mówić co mi slina na język przyniesie i mam świadomośc że czasem ktos to czyta :D i większośc babeczek tutaj pewnie o tym wie :D
After nie obrażaj się kochana ale odpuśc troszke :D

barbara_kawka
24-01-2010, 12:13
tak sledze ten temat i zgadzam sie z Wami ... temat inkubatorowy to ciaza a ona to nic innego jak przezycia z nia zwiazane , imiona dla dzieci , to co lubicie jesc... i chyba bez sensu dodawac nowe tematy typu : imie dla dziecka , problemu zywieniowe , rozstepy i kolejny moze jeszcze zdjecia usg ... i bron boze przy zdjeciach nic nie pisac bo to offtop... :) luzik after ;)

a co do inkubatorni to ciesze sie waszym szczesciem .... :) na mnie jeszcze nie czas chyba... choc chcialabym...

zyza
24-01-2010, 13:35
Basiu i ciebie dorwie :D
ja świadomie i z pełnym wdziekiem zdecydowałam się na ten krok :D
chociaz kredyt na głowie, brak własnego mieszkania bo dopiero w budowie :D
zawalony egzamin kosmetyczny :D stwierdziłam raz Izie smierc a co :D

chociaz fasolka mi sie buntuje...
troche sie boje bo mam bardzo bardzo lekkie krwawienie ale jednak jest, całe szczęscie jutro lekarz :D

barbara_kawka
24-01-2010, 14:31
nio ja swiadomie sie staram , tzn. razem sie staramy ... no ale narazie nic ...

asia
24-01-2010, 14:40
hihi ja tam się nie wypowiadam, ale za jakieś 4-5 latek już bym dzidziusie zaczęła robić, najchętniej 2 za jednym zamachem:D jeszcze się nei staramy, chociaż jakbyśmy wpadli to by było wielkie szczęscie. ale jeszcze tyyyle jest do zrobienia..:D:D

Chanti25
24-01-2010, 16:04
Basia zobaczysz ze to przyjdzie w najmniej odpowiednim momencie... hi hi hi bo tak już jest jak się człowiek stara, to nie wychodzi. Ja posłuchałam naszej Zizi i tak po ostatniej nie udanej próbie odpuściłam-powiedziałam sobie : "Będzie wtedy kiedy będzie" i stało się :D
Zyza jak masz lekkie plamienie czy tez krwawienie, to Ty jedź do szpitala od razu Cie przyjmą!!!! A jak chcesz poczekać do jutro to koniecznie się kładź-TRZEBA LEŻEĆ!!!!! I dawaj znać jutro po lekarzu co tam- może zdjęcie będzie :D

zyza
24-01-2010, 20:33
chanti to cos takiego rano miałam jakis bardzo delikatny różowy śluz....
a idzcie w piz** zasnęłam po południu i już mi sie śniło że po wszystkim...
ja się schizować nie mogę...

dostaje dawkę Luteiny rano 2 tabletki i wieczorem 2 tabletki bo potencjalnie zagrożona jestem....

ivonna70
24-01-2010, 20:51
Ty nas tutaj nie strasz, bo musi być wszystko dobrze:przytul:. Posłuchaj Chanti i myk myk do lekarza.

barbara_kawka
24-01-2010, 21:38
chanti sama wiesz ze jak sie bardzo chce to sie nie da nie myslec o tym ... :(

Chanti25
24-01-2010, 23:05
hi hi hi Basieńko wiem ;P
Zyza ja też biorę luteinę i dufaston i cały czas leżę. Pewnie , że będzie dobrze :D

asia
24-01-2010, 23:56
dziewczyny trzymam kciuki:)

afterglow
25-01-2010, 01:56
woszczur, przestan robic sztuczne zadymy i afery a bedzie sie wszystkim lepiej zylo :) nie mam wylacznosci na cokolwiek na tym forum, a zostalam o nia posadzona. Ciesze sie ze sie wypowiadasz, bo jestes mama i mozesz wiele cennego wniesc. Nie zwrocilam Ci uwagi i nie zwracam...Piszesz do mnie jakbym Ci bronila sie w temacie wypowiedziec i kazdemu innemu rowniez. I ja sie nie zloszcze bo nie mam powodow, predzej Ty je kochana znajdujesz...

zyza, jesli chodzi o natalie, to nie potraktowalam jej w zaden sposob zle. Tylko upomnialam, ze to jest temat ciezarowych, a nie tego co jemy (ogolnie) i w jakich ilosciach czy w jakich zestawach.

i jak zwykle, kazdy teraz mi pruje, ze w ciazy jestem to mam odpaly. Nie mam. Tylko nie chcialabym, zeby z tematu zrobil sie ogolny "ciazowo i nie" smietnik, bo nie to bylo na celu.
dziekuje parafianom za uwage.
amen

szpila59
25-01-2010, 10:13
woszczur, przestan robic sztuczne zadymy i afery a bedzie sie wszystkim lepiej zylo :) nie mam wylacznosci na cokolwiek na tym forum, a zostalam o nia posadzona. Ciesze sie ze sie wypowiadasz, bo jestes mama i mozesz wiele cennego wniesc. Nie zwrocilam Ci uwagi i nie zwracam...Piszesz do mnie jakbym Ci bronila sie w temacie wypowiedziec i kazdemu innemu rowniez. I ja sie nie zloszcze bo nie mam powodow, predzej Ty je kochana znajdujesz...

zyza, jesli chodzi o natalie, to nie potraktowalam jej w zaden sposob zle. Tylko upomnialam, ze to jest temat ciezarowych, a nie tego co jemy (ogolnie) i w jakich ilosciach czy w jakich zestawach.

i jak zwykle, kazdy teraz mi pruje, ze w ciazy jestem to mam odpaly. Nie mam. Tylko nie chcialabym, zeby z tematu zrobil sie ogolny "ciazowo i nie" smietnik, bo nie to bylo na celu.
dziekuje parafianom za uwage.
amen
Pewnie mój post zostanie skasowany, ale co tam....
After...Po pierwsze, ja naprawdę nie zauważyłam, żeby Woszczurek robił jak Ty to powiedziałaś " sztuczne zadymy i afery a bedzie sie wszystkim lepiej zylo". Woszczur jest po prostu gadatliwa i może czasem łatwo się wkurza, ale myślę, że każdy się ze mną zgodzi, że ona wcale nie ma zamiaru specjalnie robić afer czy kłótni. Pisze to co myśli.
Po drugie "Tylko nie chcialabym, zeby z tematu zrobil sie ogolny "ciazowo i nie" smietnik, bo nie to bylo na celu." Przeciez, zawsze, w każdym temacie, moze się zdarzyc jakiś mały offtop, każdemu się przeciez zdarza nie?? Ale to nie znaczy, że jak ktoś napisze jedno słówko, czy zdanie nie o ciąży, to nie trzeba od razu krzyczeć "nie robimy OFFU kochane kobietki!!!"
Po trzecie : po co zakładać różne, różniaste tematy o problemach w jedzeniu, naszych zachciankach żywieniowych, jak przebiegał poród, jak się wtedy czułyśmy i jeszcze i bodaj Boże jeszcze oddzielne tematy o imionach dla chłopców i dziewczynek....:porazka: Ja po prostu nie widzę w tym sensu. After kochana, założyłaś temat o ciąży, a przeciez wszystko o czym dziewczyny tu piszą, jest związane z ciążą.
Zresztą nasi kochani adminkowie naprawdę, na dużo nam pozwalają i chwała im za to :master::master::master: Ale jakoś nie zauważyłam aby żadna moderatorka czy admin, zwróciłby nam uwagę, że robimy offtopic :)

zyza
25-01-2010, 10:32
after ja sie 3 razy zastanawiam jak mi dwie osoby zwracają uwagę, to czytam jeszcze raz co nie zrozumiałam a nie staje okoniem...
powinnaś powiedziec 'ok nie czepiam się' a rozkrecasz niepotrzebne niesnaski...
nie wolno ci sie denerwować więc meliske na uspokojenie :D
buziaczek :* bo my kobietki na prawde cię lubimy tylko nas juz nie spamuj babeczko ty niedobra ty:D

---------- Dodano o godzinie 09:32 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:31 ----------

no i nastał spokój bo nam wywala ten temat jak sie nie uspokoimy:D

Kamis
25-01-2010, 11:28
spokojnie jak na wojnie ;)
coś na rozluźnienie atmosfery
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Elizabeth76
25-01-2010, 11:43
dobre:lol:

szpila59
25-01-2010, 11:57
spokojnie jak na wojnie ;)
coś na rozluźnienie atmosfery
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
O boże.... biedny "tatuś" :lol:

afterglow
25-01-2010, 12:53
tutaj nie chodzi o to, tylko przyjdzie co do czego, a to ja dostane upomnienie, za tlumaczenie sie w temacie i za to, ze chcialam, zeby mial rece i nogi. poza tym, gdy mam cos do powiedzenia danej osobie, to mu pisze na priv, a nie w sposob, zeby kazdy to mogl przeczytac.
Szpilka "Woszczur (...) sie szybko denerwuje..." to chyba kazdy doskonale wie, ze wystarczy pierdola, zeby rozzloscic Woszczura, ale to ze jest taka, to nie moj problem....
tyle na temat dywagacji, czy robie dobrze czy robie zle- nie wtracam sie. temat jest tematem i tyle. Moze zbyt doslownie do niego podeszlam,co zostalo zle zinterpretowane. nie piszemy juz o tej sprawie, a jak ktos cos chce mi zarzucic, to zapraszam na priv.

---------- Dodano o godzinie 11:53 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:45 ----------


spokojnie jak na wojnie ;)
coś na rozluźnienie atmosfery
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

hahaha :) ale z tego co wiem, to "afgany" maja przepustki :D wiec moze wtedy zalal robaczka :D

ivonna70
25-01-2010, 12:56
hahaha :) ale z tego co wiem, to "afgany" maja przepustki :D wiec moze wtedy zalal robaczka :D
Ha ha ha ha "zalał robaczka", no takiego określenia to jeszcze nie słyszałam:hahaha::hahaha::hahaha:, ale dobre dobre:good::good:

afterglow
25-01-2010, 13:02
Ha ha ha ha "zalał robaczka", no takiego określenia to jeszcze nie słyszałam:hahaha::hahaha::hahaha:, ale dobre dobre:good::good:

okreslenia zwiazane z poczaciem jakie znam to:
zalać robaczka
zalać forme
zrobić zalewajke
zalał jajko majonezem
odlać forme
stworzyć rykowisko
:P

ivonna70
25-01-2010, 13:06
Hi hi hi no kapitalne:D. Muszę powiedzieć to mojemu mężowi jak wróci:P. Dzięki:)

asia
25-01-2010, 13:17
ja znam zalać robaka = uchlać się..:P

kamis ty się przyzwyczajaj, ciebie też prędzej czy później pewnie to czeka:)

powiedzcie mi, jaka jest norma zwiększenia wagi w ciąży?

afterglow
25-01-2010, 13:26
powiedzcie mi, jaka jest norma zwiększenia wagi w ciąży?
wlasnie wczoraj czytalam o tym w moim boski poradniku. kobieta o przecietnej wadze, pwoinna przytyc max do 15 kg. a kobieta z ndwaga do 9.
Oczywiscie zdarza sie ze przytyja wiecej, ale jest to spowodowane "teraz musze jesc za dwoje". Chociaz rowniez jest to sprawa genetyczna.
w 1 trymestrze kobieta winna przytyc 1-2 kg. w 2 i 3 trymestrze bo 150- 200 gram tygodniowo az do konca ciazy.

dodaje tabele przyrostu wagi:
14974

Chanti25
25-01-2010, 14:18
afterglow (http://forum.wzorki.info/members/afterglow.html) piękny suwaczek :)

rudi80
25-01-2010, 14:19
ja jestem w 30 tyg i przytylam 6 kg jak na razie. dzis bylam u lekarza i mam jeszcze wiecej magnezu brac- mam juz skurcze ktorych jeszcze nie powinno byc, na szczescie z baby wszystko ok-rozwija sie prawidlowo.

afterglow
25-01-2010, 14:28
no ja mam dzisiaj pierwsze usg. zobaczymy czy pecherzyk czy fasolka zechce sie pokazac :) oby tak :) wlasnie sie zastanawiam jak powiedziec rodzicom... gdybym byla blizej domu, to nie byloby problemu, a tak.... gluipio mi przez sms, telefon czy skype...

Chanti25
25-01-2010, 14:42
rudi GRATULUJE nawet nie wiedziałam ze Ty też będziesz mamusia :love: I też chce tylko tyle przytyć... ale nie ma reguły :/: Siostra mojego męża tez jest taka malutka i drobniutka jak ja i przytyła 27 kilo w ciąży... ale po ciąży w mik to zgubiła i teraz waży mniej niz przed ciążą hi hi hi

After to czekamy na zdjęcia kropeczki lub fasolki ;) a ja jak pierwszy raz usłyszałam bicie serduszka to się popłakałam ze szczęścia ;( Ja dzisiaj na 16 też idę do lekarza :D I nasza Zyza też dzisiaj do lekarza ;)

afterglow
25-01-2010, 14:48
After to czekamy na zdjęcia kropeczki lub fasolki ;) a ja jak pierwszy raz usłyszałam bicie serduszka to się popłakałam ze szczęścia ;( Ja dzisiaj na 16 też idę do lekarza :D I nasza Zyza też dzisiaj do lekarza ;)

hihiih no mam nadzieje, ze dzisiaj cokolwiek zobacze... w ktorym tygodniu mialas pierwsze usg Chantunia??

RUDI :) Zostałaś dopisana do klubu, witamy wśród cięzarowek i moje gratulacje ;*

Chanti25
25-01-2010, 15:14
w 4 tyg miałam sam pęcherzyk maluteńki, a w 6tyg i 3 dniu następne usg i już była fasolka i bilo serduszko :serce:

asia
25-01-2010, 15:20
to czekamy na wieści od lekarzy:)

rudi80
25-01-2010, 15:50
afterglow-ja mialam ten sam problem-jak powiedziec rodzicom :) niestety nie mialam innego wyjscia jak powiadomic telefonicznie :)

zyza
25-01-2010, 16:38
ooo Rudi sie dobrze kryła :D witaj wśród ciężarówek :D

wróciłam od lekarza :D dostałam leżące L4 takż ebe was zanudzać na śmierć :D
szef jak zobaczył L4 powiedział 'to dzwoń do żony!' tak się jej boi :D
szefowa nawet nie zadzwoniła zeby pogratulowac ale nie dziwmy sie jej... chociaż jest mi przykro :D

lekarz przepisał mi duphaston bo to krwawienie oznaczało nie wielkie odklejenie się endometrium... ale uspokoił że to często się zdarza :D
ja dziś zobaczyłam pęcherzyk i i ciałko żólte czy jakos tak i mało się nie poryczałam a co dopiero jak ty chanti usłysze serduszko...
fasolka jeszcze musi trafić do pęcherzyka... na tym etapie stwierdził że wszystko rozwija się jak nalepiej :D

ale jaki numer miałam w poczekalni...
przyszedł starszy gośc z babcią i od progu żartuje
- czy ten pan przyjmuje także mężczyzn?
a w poczekalni w kolejce jakiś inny koleś siedzi i czeka na wizytę :D jaki przypał :D dziadek sie zaczerwienił

Gość
25-01-2010, 17:11
(...)szefowa nawet nie zadzwoniła zeby pogratulowac ale nie dziwmy sie jej... chociaż jest mi przykro :D
ty się kochana szefową nie przejmuj, Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

barbara_kawka
25-01-2010, 17:34
a ja właśnie dziś okres dostałam i jak tak czytam o tych serduszkach bijących i o fasolkach to aż mi łezki same lecą ... ;(

zyza
25-01-2010, 18:15
Basiu kochana :przytul:zobaczysz jeszcze będziesz się z tego śmiać :D
ja w każdym razie trzymam za ciebie kciuki i nawet na msze dam jesli to pomoże :D

---------- Dodano o godzinie 17:12 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:12 ----------

a długo sie już starasz?

---------- Dodano o godzinie 17:14 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:12 ----------

ps. after i co widzisz już pęcherzyk czy nie?

---------- Dodano o godzinie 17:15 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:14 ----------

Woszczur moja też się nie ucieszyła bo powiedziała to teraz musisz dorosnąc i zobaczysz ile to roboty...

asia
25-01-2010, 18:19
też mi się ciepło na serduszku zrobiło jak cie czytałam zyza:) gratulacje:)

a rudi sie z niczym nie kryła:)

majkarodzik
25-01-2010, 18:24
Basiu wiem jak to jest jak sie bardzo chce. Ja sie z mezem staralam trzy lata, a testow zrobilam tyle, ze nie jestem w stanie policzyc. Zmienilam swojego lekarza, zlecil mi bardzo duzo badan. Wszystko robilam prywatnie, ale tak bardzo pragnelismy tego dzieciatka. Po kolejnej serii badan okazalo sie, ze mam niedoczynnosc tarczycy. A wiec wtedy sie zalamalam, bo wiedzialam, ze poki jej nie wylecze to nie ma szans. Zapisalam sie do endokrynologa, pomimo ze prywatnie na wizyte czekalam pol roku. Wiedzialam, ze ta kobieta jest dokladna i mi pomoze. Stad tyle czekalam na wizyte, a nie poszlam do innego lekarza. Moj ginekolog powiedzial mi zebym kupila sobie jod taki w pluszu nawet i go codziennie pila. I uwierz mi, ze po 3 miesiacach picia zaszlam w ciaze. Poprawily mi sie wyniki i sie udalo. Choc pani endokrynolog stwierdzila, ze to niemozliwe. A jednak:) tymbardziej, ze odpuscilismy sobie jakiekolwiek zblizenie i wystarczyl tylko jeden raz. Przepraszam, ze sie tak rozpisalam. Doskonale Cie rozumiem i zycze Ci zeby sie udalo tak jak mi:przytul:

zyza
25-01-2010, 18:28
potrzeba było postrzelonej after co by temat założyła :D
bo ja sie dopiero dowiedziałam ale moze dlatego że ja od niedawna w nałóg forumkowy wpadłam :D

barbara_kawka
25-01-2010, 20:53
aaaaaa dziewczyny ja juz nie wiem .... niby dostalam okres ale go nie ma .... tzn. jedna plamka i tyle ... a zawsze po jednej plamce mialam poootok... nooooo ja juz nie wiem .... plamienia zamiast okresu - Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta - Kobieta - zdrowie i profilaktyka - Pacjent i rodzina - Grupy - ForumGinekologiczne.pl ? portal wiedzy o ginekologii i położnictwie (http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,237,71792,0,plamienia%20zamiast%20okresu)

majkarodzik
25-01-2010, 21:08
Basiu proponuje jeszcze troszke poczekac. Moze to oznaczac ciaze, a moze tez to byc przez to ze sie stresujesz. Przez taki stres rowniez moze sie opozniac lub roznic sie od wczesniejszego. Ale oczywiscie trzymam bardzo mocno kciuki:)

Chanti25
25-01-2010, 21:11
Zyza no t gratuluje :* i witaj w klubie bo ja tez leżę na zwolnieniu kolejne 30 dni i biorę dufaston i luteinę. Będzie dobrze tylko pamiętaj leż i nic nie dźwigaj!!!!!
Ja dzisiaj już po badaniu :) dzidzia rozwija się prawidlowo , tylko sie tak skubana ułożyla że nie mogliśmy zobaczyć jak płeć hi hi hi Leże dalej 30 dni ale zmniejszono mi dawke leków. I wiem ze będzie dobrze :]

---------- Dodano o godzinie 20:11 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:10 ----------


aaaaaa dziewczyny ja juz nie wiem .... niby dostalam okres ale go nie ma .... tzn. jedna plamka i tyle ... a zawsze po jednej plamce mialam poootok... nooooo ja juz nie wiem .... plamienia zamiast okresu - Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta - Kobieta - zdrowie i profilaktyka - Pacjent i rodzina - Grupy - ForumGinekologiczne.pl ? portal wiedzy o ginekologii i położnictwie (http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,237,71792,0,plamienia%20zamiast%20okresu)

Basiu ja też trzymam kciuki i wysyłam fluidy ciążowe do Ciebie hi hi hi

barbara_kawka
25-01-2010, 21:23
oj wysylaj wysylaj ale duuuuzo...

zyza
25-01-2010, 21:56
Basiu ja w trzeci dzień takiego pseudookresu zrobiłam test i wyszło jak nic :D

barbara_kawka
25-01-2010, 22:01
aaaa jejuuu... w jednej chwili czuje ze napewno sie udało a w drugiej znow nie chce sie nastawiac bo znowu sie zarycze.... Boziu zebym miala tak samo jak Ty Zyza ... a bolał Cie brzuszek ? jak to wogole u Ciebie wyglądało ? aaa i mam rodzine w Żaganiu :D

Chanti25
25-01-2010, 23:57
Basik rób jutro test :)

dudejla
26-01-2010, 00:04
Ta, Chanti ma racje będziesz od razu wiedzieć! A mu tu wszystkie trzymamy kciuki!!!!

afterglow
26-01-2010, 01:12
Basia, takie krwawienie skape w terminie spodziewanej miesiaczki to moze byc krwawienie implantacyjne. Radze zrobic tescik. :)

A ja widzialam moja fasoleczke :D mam fotke USG ale aparat rozladowany, a pol dnia walczylam z internetem zeby działał, wiec jutro wrzuce. Szkoda tylko ze lekarz dal mi to, gdzie nie widac zawartosci pecherzyka, bo jedno ujecie takie zrobil, ze widac pecherzyk i malutkie ziarenko w srodku. I powiedzial mi ze to moje bejbi :) mowil ze za wczesnie na wszystko inne, wiec zaprasza mnie za 3 tygodnie. Wtedy dziecko powinno mierzyc kolo 4 cm. Moj pecherzyk ma 6,1mm czyli ponad norme jak na 5 tydzien. Moj Maciek sie smial, ze idzie wielkoscia po tatusiu :))

powiedzialam rodzicom. Tata w niebowziety, mama nieco zszokowana, ale ogolnie przyjeli to do wiadomosci :)
jestem szczesliwa :)

barbara_kawka
26-01-2010, 11:28
eh dziewczynki chyba nic z tego.... ;( brzuszek mnie boli .... dzis rano male krwawienie ale to i tak nie jest to co zawsze ... ja juz nie wiem :( sorki ze wam zasmiecam :(

zyza
26-01-2010, 12:19
Basiu mi się zaczeło od nagłego zapotrzebowania na picie... nagle zaczęłam wypijac duże ilości wody... potem ten okres nie okres, przysypianie na stole w pracy i ból w podbrzuszu taki nieregularny co jakis czas tak np. jak czasem sie za mocno przeciągasz albo zbyt gwałtownie wstaniesz z kucaka... no i w trakcie współzycia strasznie bolało jak na okres :D

After no mi pokazało pęcherzyk ale takie kóleczko jako ciałko żółte czy jakoś tak bo jak na 5 tydzień to nie ma jeszcze u mnie fasolki... no i powiedział że wszystko jest tak jak byc powinno w tym okresie :D
czyli jednak nie w jednym czasie zmajstrowałyśmy? :D

Chanti25
26-01-2010, 13:00
After no to gratuluje :* czekamy na foto dzidziusia.
Ja tez mam nowe foto, później zrobię zdjęcie to Wam wkleję-padniecie ze śmiechu mam w brzuszku małego kosmite :wow::hahaha:

zyza
26-01-2010, 13:15
chanti pokazuj pokazuj :D

oni mnie kiedys doszału doprowadzą cholera jasna... nawet dziecka miec nie wolno bo cie zaraz oskarża... :/ pffff
zaniosłam L4 wczoraj jak wiecie do pracy i szefowa palnęła tekst do moich babeczek
- no tak to Iza jak wróci ze zwolnienia to ona do niczego nie jest przydatna bo żadnego sprzętu kosmetycznewgo z ultradźwiekami i prądami nie może ruszać. Muszę się prawników poradzic co z tym faktem zrobic...
a wiecie jaka była mowa na rozmowie kwalifikacyjnej????
- dziewczyny ja wam zginąć nie dam! jesli któraś z z was zdarzy się ze w ciąze zajdzie to proszę o uczciwość. Jesli nie będzie potrzebne zwolnienie to ja wam zapewnie prace na innym stanowisku.
No i jakbym nie musiała byc na L4 to teraz by mnie wywaliła a nie dała mozliwości pracy....

uch musiałam sie wygadac bo mnei normalnie zdenerwowali... rodzinna atmosfera jasne... a szef podpytuje dziewczyny czy ja to zaplanowałam... czy to wpadka...
chyba powinni sie cieszyć bo troche im ulżę finansowo? i w końcu straszyli nas że dwie kosmetyczki dadza sobie radę? a tu nagle panika...

asia
26-01-2010, 13:42
zyza nie martw się to norma. ona tak tylko mówi żeby wszystkie sie jej bać zaczęły, nic niemoże zrobić, jak coś to do sądu pracy z nią, to tak sie będzie trząść że ci odszkodowanie za stres polubownie wypłaci.

zyza
26-01-2010, 13:44
wiem musiałam się wymarudzić :D

---------- Dodano o godzinie 12:44 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:44 ----------

ps. tylko ja miałam nadzieje na powrót tam a tu dupa... bedzie trzeba znależć kogoś rozsądniejszego :D

Chanti25
26-01-2010, 15:08
Zyza olej te durne babsko!!!! Niech sobie pogada!!! Tylko szkoda , że tam nie będziesz mogła wrócić, ale nie wiem czy faktycznie nie będziesz mogla wrócić, bo w ciąży nie ma prawa Cie zwolnić. Ale jak urodzisz to zmień prace, bo tam panuje chora atmosfera przez szefowa...

afterglow
26-01-2010, 15:44
no ja mam pecherzyk i ziarenko w srodku :) moze jest to tylko kwestia sprzetu co widac, a czego nie. Basiu nic straconego. Mnie caly czas boli brzuch jak na okres ;p hehe
najlepiej sprawdz sobie szyjke macicy. Umyj lapki wsadz sobie paluszka. Wyczuj szyjke macicy. Jak bedzie twarda( jak czubek nosa), to lec po test, jak miekka (jak usta) to chyba zbliza sie okres. Jednak te skape krwawienia dla mnie sa implantacyjnymi :D

Chanti25
26-01-2010, 15:48
AFTERGLOW ale ty mądra jesteś, ja nie wiedziałam, ze tak się sprawdza :)

rudi80
26-01-2010, 16:57
afterglow-o tym to ja tez jeszcze nie slyszalam :)
a to moj maly (jeszcze bezimienny)-teraz to ma juz 1500g wagi i 34cm:

barbara_kawka
26-01-2010, 17:15
o jeziu jaki ja jestem sliczny :D aaaa........ cudo !!!!

a co do mnie ... after sprawdzilam i niby twarde ale sie ugina ( sprawdzilam koncówke ... czy mam sprawdzic cała ??).... cyce mnie bola i juz maja rozmiar Z chyba .. czy moge dziołszki test zrobic jesli sa te krwawienia ?

vanilla88
26-01-2010, 17:44
RUDI GRATULACJE KOCHANA:kwiatek::skacze:

Chanti tak wlasnie stwierdza ciaze ginekolog:) pozniej badania krwi itd.

Basiu ja zrobilabym na Twoim miejscu test(wynik pozytywny rzadko jest mylny)albo odrazu do lekarza i wszystko bedzie w 100%jasne.A tak tylko niepotrzebnie sie denerwujesz:przytul:.

A co do bolacych piersi to ja mialam strasznie wrazliwe sutki.Jak sie tylko chlodniej robilo to tak mnie bolaly ze nie moglam wytrzymac.Nawet wycieranie sie recznikiem po kapieli sprawialo mi bol.Na szczescie juz przeszlo...:)

barbara_kawka
26-01-2010, 17:54
no nic dziewuszki... zrobie ten test i uj.... zaraz bede jechac do klientki to po drodze apteka i tescik...

Chanti25
26-01-2010, 18:39
Rudi piękny dzidziuś i jaki już duży :D
A oto mój mały ufoludek :P
15019 a to nie MEGA wielkie ucho tylko rączka hi hi hi pisze bo sama myślałam że to jakiś uszatek ha ha ha

vanilla88
26-01-2010, 20:34
Nie moge zlokalizowac na tym zdjeciu dzidzi:/: no patrze patrze i nic:[ moze jakies wskazowki??;)

Chanti25
26-01-2010, 20:54
vanilla nie Ty jedna ha ha ha Proszę oto instrukcja ;)
15028

dudejla
26-01-2010, 21:51
Oj boskie te wasze maleństwa!!
Gratuluje wszystkim mamusiom. Dzieciaczki będą miały duuużo forumkowych cioć:)
A jak zaczniecie rodzić to my tu wszystkie (wszyscy) na zawal chyba padniemy:)

Ciekawe jak nasza Basia!

rudi80
26-01-2010, 23:12
chanti a ja myslalm ze tam gdzie glowka nozki i odwrotnie :)
do tych fotek trzeba miec wyobraznie, nie wiem jak lekarze tam cos widza, jak mi moj pokazywal ze to jednak chlopak bedzie wytrzeszczalam te oczy w monitor i nic tam nie widzialam-musialam uwierzyc na slowo.

afterglow
27-01-2010, 00:16
a tam madra :) wcale madra nei jestem :) sporo czytam po prostu o zmianach w ciazy :)
wlasnie po szyjce macicy lekarz jest w stanie stwierdzic czy jest ciaza lub nie, w bardzo wczesnym stadium :)

Basiu, testa rob i nie marudz!! i dawaj znac rano oczywiscie :D :*

Chantunia, niunia piekna :D

tusia
27-01-2010, 00:32
gratuluje przyszłym mamusiom;):D

afterglow
27-01-2010, 00:49
mnie sie humorki pokazuja juz... i cycki sa okropnie obolale...
rodzice za bardzo ingeruja w moje decyzje... sala odwolana, zalatwiona inna... moi rodzice wymyslili sobie, ze dla nich to pikus wywalic 30 tysiecy za sama sale i kucharza. a My zalatwilismy wszystko o polowe taniej... to jest bez sensu... ehhh
Wszyscy sie niby ciesza, ale czuje presje z ich strony... mama ma pretensje, ze moglam najpierw wziac slub a pozniej dziecko, i nie to ze sie nie cieszy, bo sie cieszy bardzo... ale jest to ale... ona chce slub chyba swoich marzen zrobic, a ja wole skromniej... bo po co pompe i sztuczny tlum? ehh.. obysmy to z dzidziulkiem przetrwali... oby do czwartku... maluch chyba sie rozpycha bo macica mnie strasznie boli ;p hehehehehe

vanilla88
27-01-2010, 01:12
Chanti odrazu lepiej wszystko widac xD a ta biala plamka przypomina mi puste pole jak z komiksu ;) tak jakby dzidzi cos sobie akurat myslalo:D dzieci sa boooskie :)

asia
27-01-2010, 02:07
chanti dzięki za wytłumaczenie:) cudowne sa wasze zdjęcia maluchów:)

barbara_kawka
27-01-2010, 08:55
dziewuszki zrobilam testa no i d*** ... poczekam sobie dalej...

vanilla88
27-01-2010, 09:05
Przynajmniej wiesz ze to nie to.Moze powinnas isc do lekarza jak masz takie dziwne krwawienia?

barbara_kawka
27-01-2010, 09:09
chyba juz sie przeksztalcily w normalne... no ale w sumie jeszcze tak dziwnie jakos nie mialam ...no trudno ... moze za miesiac Wam pokaze 2 krechy ;)

vanilla88
27-01-2010, 09:34
Bedziemy Basiu trzymac kciuki zebys dolaczyla do naszego grona ciezarowek:skacze::skacze:

Gość
27-01-2010, 11:28
dziewuszki zrobilam testa no i d*** ... poczekam sobie dalej...
droga Basiu, wiem że ostatnio miedzy nami nie "iskrzy sympatią" ale chociaż raz przeczytaj mój post od początku do końca i rusz tą swoja makówą i posłuchaj mnie i n ie tylko mnie bo dziewczyny pisały o tym wczesniej
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniutak więc Basiu, nie przejmuj się że wam nie wychodzi... podejdź o tego ze spokojem bedzie to bedzie, zwłaszca ze nie masz aż tylu lat że zegar biologiczny bije co 2 minuty.. jesteś jeszcze młoda, młodsza ode mnie o 2 lata... więć masz jeszcze czas...

a im częściej bedziesz tym myśleć tym częśćiej się bedziesz stresowac, a im częściej będziesz sie stresować tym mniejsze prawdopodobieństwo na zajscie w ciąże. jak wiesz stres też ma bardzo duży wpływ na cykl miesiączowy... kup sbie kwas foliowy i łykaj po jednej tabl dziennie, nie stersuj sie, przejdz na jakąś diete bogata w witaminy, ogranicz alkohol, ale zabdaj tez o męża: podkładaj mu jedzienie bogate w witaminy, o ilie pali niech tez ograniczy,

podejdz do tego na luzie ZAPOMNIJ SIE I MIEJ Z TEGO PRZYJEMNOŚĆ a po jakimś czasie samo przyjdzie!!

Elizabeth76
27-01-2010, 11:35
droga Basiu, wiem że ostatnio miedzy nami nie "iskrzy sympatią" ale chociaż raz przeczytaj mój post od początku do końca i rusz tą swoja makówą i posłuchaj mnie i n ie tylko mnie bo dziewczyny pisały o tym wczesniej
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniutak więc Basiu, nie przejmuj się że wam nie wychodzi... podejdź o tego ze spokojem bedzie to bedzie, zwłaszca ze nie masz aż tylu lat że zegar biologiczny bije co 2 minuty.. jesteś jeszcze młoda, młodsza ode mnie o 2 lata... więć masz jeszcze czas...

a im częściej bedziesz tym myśleć tym częśćiej się bedziesz stresowac, a im częściej będziesz sie stresować tym mniejsze prawdopodobieństwo na zajscie w ciąże. jak wiesz stres też ma bardzo duży wpływ na cykl miesiączowy... kup sbie kwas foliowy i łykaj po jednej tabl dziennie, nie stersuj sie, przejdz na jakąś diete bogata w witaminy, ogranicz alkohol, ale zabdaj tez o męża: podkładaj mu jedzienie bogate w witaminy, o ilie pali niech tez ograniczy,

podejdz do tego na luzie ZAPOMNIJ SIE I MIEJ Z TEGO PRZYJEMNOŚĆ a po jakimś czasie samo przyjdzie!!



święte słowa;)

Chanti25
27-01-2010, 12:50
Chanti odrazu lepiej wszystko widac xD a ta biala plamka przypomina mi puste pole jak z komiksu ;) tak jakby dzidzi cos sobie akurat myslalo:D dzieci sa boooskie :)
Hi hi hi faktycznie nie zwróciłam uwagi-a to błysk od robienia zdjęcia telefonem ;) Ciekawe co chciało powiedzieć-" CO SIĘ TAK GAPICIE" hi hi hi

zyza
27-01-2010, 13:12
Rudi, Chanti poryczałam sie przez was... co ja się tu za 7 dni z moja fasolką pchać będę jak u was juz tak wszystko widać :D
Vanilla ja nie mogłam stanika nosić na początku :D niestety tak bolało :D
a co do szyjki to mi lekarz badał taką kamerka i stwierdził zaczerwienienie macicy i mówi ze to ciąza bo o badaniu takim jak piszecie to też nie słyszałam :D

kazali mi pierwsze badania robić i cholera jasna kota w domu mam więc i toksoplazmoze... nie wazne że ja kociara jestem i tych kotów przez mój dom to z 10 juz było :D i najprawdopodobniej juz przeszłam tego pasożyta... a że toksoplazmoza i grupa krwi nie sa w kwestii lekarza rodzinnego to musze płacić... ech ale wole jednak ginekologa prywatnie...

Basiu mi tez lekarz powiedział że będzie ze mna problem z zajściem bo mam zrosty na prawym jajniku po przebytym zapaleniu otrzewnej jak miałam 4 latka... więc ja się nastwiałam na długie starania i podeszłam tak ja Woszczur mówi na luzie... a tu chop bęc troche za szybko bo w czerwcu czyli w 6 miesiącu mam egzamin :D
trzymam za ciebie kciuki bardzo mocno :D i jak to sie mówi cycki do góry i do przodu :D

vanilla88
27-01-2010, 14:08
Hi hi hi faktycznie nie zwróciłam uwagi-a to błysk od robienia zdjęcia telefonem ;) Ciekawe co chciało powiedzieć-" CO SIĘ TAK GAPICIE" hi hi hi

Mi by bardziej Chanti pasowalo: "O matko i znowu mi robia zdjecia,jakby w zyciu dziecka nie widzieli:blink:" albo "Ja nie chce byc modelem:porazka:" hehe a tak serio to ciekawe co taka niunia sobie mysli:)


Rudi, Chanti poryczałam sie przez was... co ja się tu za 7 dni z moja fasolką pchać będę jak u was juz tak wszystko widać :D
Vanilla ja nie mogłam stanika nosić na początku :D niestety tak bolało :D
a co do szyjki to mi lekarz badał taką kamerka i stwierdził zaczerwienienie macicy i mówi ze to ciąza bo o badaniu takim jak piszecie to też nie słyszałam :D

kazali mi pierwsze badania robić i cholera jasna kota w domu mam więc i toksoplazmoze... nie wazne że ja kociara jestem i tych kotów przez mój dom to z 10 juz było :D i najprawdopodobniej juz przeszłam tego pasożyta... a że toksoplazmoza i grupa krwi nie sa w kwestii lekarza rodzinnego to musze płacić... ech ale wole jednak ginekologa prywatnie...

Basiu mi tez lekarz powiedział że będzie ze mna problem z zajściem bo mam zrosty na prawym jajniku po przebytym zapaleniu otrzewnej jak miałam 4 latka... więc ja się nastwiałam na długie starania i podeszłam tak ja Woszczur mówi na luzie... a tu chop bęc troche za szybko bo w czerwcu czyli w 6 miesiącu mam egzamin :D
trzymam za ciebie kciuki bardzo mocno :D i jak to sie mówi cycki do góry i do przodu :D

Wiesz Zyza to chyba zalezy od tego czy lekarz ma takie urzadzenie czy nie:) moj raczej nie mial bo tak mi powyciskal brzuch w kazdym miejscu ze myslalam ze go strzele:D a co do twojej fasolki to wszyscy napewno sa ciekawi jak wyglada i jak tam sobie w tobie plywa wiec jak tylko bedziesz miala zdjecie to odrazu wrzucaj tutaj:)

Chanti25
27-01-2010, 14:44
Zyza tu wszystkie fasolki są mile widziane :) więc jak będziesz miała zdjęcie swojej to wklejaj :) chętnie powitamy maleńka istotkę :*

zyza
27-01-2010, 18:48
spodobało mi się to pływanie fasolki vanilla :D hahahahha
alez ja mam zmiany nastroju i niedobrze mi bardzo cały dzień...
chyba na to za wcześnie co? na mdłości?

Chanti25
27-01-2010, 19:11
Zyza nie za wcześnie! Ja właśnie tak od 5 tyg do prawie 15 tyg miałam mdłości i to nawet całodniowe. Ale inne miały jeszcze gorzej, bo wymiotowały-a ja nie :)

Gość
27-01-2010, 19:24
Chanti ja bym powiedziała że niekoniecznie... każda ciąża jest inna i to możliwe że sie tak czuje. ja np bardzo xle się czułam od początku i juz na początku, jeszcze nie wiedziałam ze jestem w ciąży a rzygałam jak kot, mysałam że mi sie skórka z pomidora przykleiła... a z kolei moja siostra ciotecza przez całą ciąże nie odczuła ani jednej mdłośći...:)

afterglow
27-01-2010, 20:42
Chanti ja bym powiedziała że niekoniecznie... każda ciąża jest inna i to możliwe że sie tak czuje. ja np bardzo xle się czułam od początku i juz na początku, jeszcze nie wiedziałam ze jestem w ciąży a rzygałam jak kot, mysałam że mi sie skórka z pomidora przykleiła... a z kolei moja siostra ciotecza przez całą ciąże nie odczuła ani jednej mdłośći...:)

zgadzam sie :) oczywiscie ze kazda ciaza jest inna. Ja np tylko siusiam. I gdyby nie te piersi to bym nie wiedziala, ze jestem w ciazy :) bo po nich sie skapnelam :) hehe
moja mama nie miala tez zadnych objawow, a babcia w ciazy z moja mama do lekarza poszla jak rodzic miala :D i mamka moja zdrowa jak ryba ;)

Chanti25
27-01-2010, 21:14
Chanti ja bym powiedziała że niekoniecznie... każda ciąża jest inna i to możliwe że sie tak czuje. ja np bardzo xle się czułam od początku i juz na początku, jeszcze nie wiedziałam ze jestem w ciąży a rzygałam jak kot, mysałam że mi sie skórka z pomidora przykleiła... a z kolei moja siostra ciotecza przez całą ciąże nie odczuła ani jednej mdłośći...:)
Woszczur ale zyza spytała się czy nie za wcześnie że ma mdłości, to jej napisałam ze nie za wcześnie... A Ty piszesz że nie koniecznie czyli , że co za wcześnie ma mdłości-nie kumam :( A to że każda ciąża inna to wiadomo.

barbara_kawka
27-01-2010, 21:31
oh ja bym mogla rzygac dzien i noc zeby tylko fasolka byla ... wczoraj bylam u klientki ktorej corka miala termin na 26.01. i mi pokazywala te wszystkie maluskie ciuszki ;( ehhh ;(

Gość
27-01-2010, 21:44
Chanti, juz wyjaśniam :) chodziło mi o to że całkiem możliwe jest to że zyza może się źle czuć... tak jak pisałam wcześniej ja zanim sie dowiedziałam że jestem w ciąży czyli między 2-4 tygodniem rzygałam strasznie i myśłałam że to skórka od pomidora mi sie przykleiła do żołądka (bo jeszcze nie czas na okres był...) dopiero ja mi sie zaczął spóxniać ponad 14 dni to zrobiłam test i i tak wyszedł negatywny,a w ciązy już byłam i dopiero lekarz "wykrył" ciążę :przytul:

a tak co do testów to powiem wam że ja maiłam tak mało hormonów że z czystej ciekawośći zrobiłam sobie test będąc w 8 miesiącu ciąży i wyszedł negatywny, czujecie?? ja to jestem jakiś ewenement spod ciemnej gwiazdy :lol:

barbara_kawka
27-01-2010, 22:26
te testy izo to zgubne sa niekiedy ... a no i dzieki za dobre slowo .. niestety tak jak juz pisalam ciezko jest nie myslec gdy sie chce

Gość
27-01-2010, 22:32
rozumiem cię Basiu. ale głowa do góry

widzisz niektóre 15to 16to czy 17latki nie myślą o tym a wpadka sie zdarza, więc wniosek nasuwa siem sam :)

barbara_kawka
27-01-2010, 22:55
no wlasnie ... ale ... juz za mies mam zamiar wam 2 krechy pokazac :D i mnie to nie interere :D hyhy

afterglow
28-01-2010, 01:21
sprobowalabys nie ;p lajzo jedna :D oczywiscie, ale bzykanko musi byc codziennie zeby dzidzi byla, bo mozesz miec owulacje zaraz po okresie... wszystko zalezy jaki masz org :) oby kolejna fasoleczka dolaczyla do nas :) :*

zyza
28-01-2010, 09:28
after mi lekarz powiedział że niekoniecznie codziennie... że lepiej zrobic sobie test owulacyjny i zkumulowane wysiłki przeznaczyć na raz a porządnie...
my np. co 2-3 dzień celowaliśmy że się tak wyrażę...

moja mamuśka powiedziała swojej kumpeli która mieszka w USA że będzie ciocią-babcią na to ona nie wiele myśląc poleciała do sklepu nakupowała spioszków, buteleczek kocyków i sliniaczki z napisem 'I:serce: my daddy' kwiczałam ze smiechu tak się wydzierały na skypie :D no w końcu muszą głośno mówić bo do ameryki jest daleko :D hahahaha

Chanti25
28-01-2010, 12:23
Zyza ma racje nie co dziennie bzykanko... bo wtedy "nektar" nie jest treściwy :P tak mi mówił lekarz ;)

zyza
28-01-2010, 13:14
no i ja zafasolkowałam własnie takim spokojnym bzykankiem :D

Gość
28-01-2010, 15:39
mnie mówila kuzynka gamonia-położna- to samo co piszecie... nalepiej co 2-3dni, bo "im rzadziej tym częściej" tzn im rzadziej tenterenten tym cześciej w ciąże zajssc można, bo jak sie codziennie sialala to jak to pisze Chanti "nektar" jest słaby bo nie nadążąją się produkować nitkowe ludki jak się je czesto wypuszcza i jąderka puściutkie, a tak jak co kilka dni to one ie nakumulują i strzelają z większym natężęniem :P

vanilla88
28-01-2010, 17:03
Jeszcze troche i trzeba bedzie zmienic nazwe tematu:wstydek::skacze::skacze: hi hi hi

tusia
28-01-2010, 17:19
ehehehe, można się nieźle obśmiac czytając Was:D "tenterenten" powaliło mnie:D

Chanti25
28-01-2010, 18:00
mnie mówila kuzynka gamonia-położna- to samo co piszecie... nalepiej co 2-3dni, bo "im rzadziej tym częściej" tzn im rzadziej tenterenten tym cześciej w ciąże zajssc można, bo jak sie codziennie sialala to jak to pisze Chanti "nektar" jest słaby bo nie nadążąją się produkować nitkowe ludki jak się je czesto wypuszcza i jąderka puściutkie, a tak jak co kilka dni to one ie nakumulują i strzelają z większym natężęniem :P
Woszczur nie mogę :hahaha:super to napisałaś hi hi hi :piatka:

mysza31
28-01-2010, 22:41
WITAM!! I JA PRZYŁĄCZAM SIĘ DO GRONA BYCIA "W DWUPAKU". I POZDRAWIAM WSZYSTKIE FORUMKI I FORUMOWICZA -KAMISA.
POTWIERDZAM WYPOWIEDZI POPRZEDNICZEK ŻE KAŻDA CIĄŻA JEST INNA. JA JESTEM W CIĄŻY PORAZ 4 I W KAŻDEJ CZUŁAM SIĘ INACZEJ.
NIESTETY PIERWSZA I TRZECIA ZAKOŃCZYŁA SIĘ NIEPOWODZENIEM ( PIERWSZE SAMOISTNE A DRUGIE TO ZATRZYMAŁAO SIĘ W ROZWOJU:( ). NIESTETY TAK KOŃCZT SIĘ 70 % CIĄŻ :( ALE PÓŻNIEJ MIMO TRUDNYCH DOŚWIADCZEŃ BARDZEJ DOCENIA SIE TO CO MA. I MĄŻ BARDZIEJ MNIE SZANOWAŁ I MOJE WYSIŁKI NOSZENIA "SŁODKIEGO CIĘŻARU".
ALE DOSYĆ TYCH SMUTNYCH WIEŚCI TERAZ JESTEM W 25 TYGODNIU I JAK NARAZIE JEST OK MIMO IZ NA POCZĄTKU BRAŁAM DUPHASTON.
MALEŃSTWO DAJE DO WIWATU I KOPIE MNIE NIEMAL CAŁY CZAS. MOMENTAMI MYŚLE ŻE CHYBA MA ADHD? NIESTETY W TEJ CIĄŻY MAM LENIA I NIECHCE MI SIĘ SMAROWAĆ BRZUSZEK:( WIEM ŻE I TAK BĘDĄ ROZSTĘPY :( ALE CÓZ MY KOBIETY POŚWIĘCIMY SWOJE CIAŁO JEGO WYGLĄD BY DZIECIĄTKO MIEĆ I TO ZDROWE:)
POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMUSIE I TE STARAJĄCE SIĘ TEŻ.:przytul:
JUZ PÓŻNO IDĘ KŁĄŚĆ STARSZE DO SPANIA. MAJA MA 4 LATKA I BARDZO CIESZY SIĘ Z RODZEŃSTWA. A CO DO PŁCI TO NIECHCEMY WIEDZIEĆ DO PORODU BO NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY BYŁO ZDROWE:)

nie piszemy capsem, proszę zmienić literki na normalne :)

Gość
28-01-2010, 22:45
bo taka prawdaa Chanti

mysza nie piszsemy drukowanymi ...

mysza31
28-01-2010, 22:54
oki sorki juz się poprawiam:)

http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdskjodntjh8pu.png (http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdskjodntjh8pu.png)

mala
28-01-2010, 23:23
ja tez slyszalam zeby nie robic dzidzi codzien bo wtedy plemniki nie sa tak silne
my przy malej probowalismy 6 miesiecy i nic.w koncu sie wkurzylam i powiedzialam sobie nie ma byc to nie bedzie.jak se spokoj dalam to zaszlam ihh
czasem trzeba dac na luz...
a jeszcze najlepiej zeposzlismy do znajomych am i tak zle bylo.a dzien wczesniej zjadlam ciastka z kremem i mowie ze mi zaszkodzily.a kolezanka mowi tak tak ciastka ci zaszkodzily,w ciazy jestes,a ja jej zechyba chora jest.ze 6 miesiecy sie staramy i nic.no i wyszlo ciastko hih

a co do zachcianek ciazowych to ja z moim malym cytryne jak pomarancze jadlam,.jak jezdzilismy do znajomych to maz pil herbatke z cytrynka a ja cytrynke sama hh
mialam takie cos ze jak widzialam cytryne to dostawalam drgawek jak nie zjadlam

Chanti25
29-01-2010, 00:03
Kochane poczułam pierwsze ruchy dziecka, tak jakby dwa kopnięcia dzidziusia :skacze::skacze::skacze: Ale cudowne uczucie :)

majkarodzik
29-01-2010, 00:12
Chanti proponuje zapisac sobie ta date, bo ona jest bardzo wazna dla lekarza. Jeszcze Cie czeka czkawka u bobaska, tez fajne uczucie:)

Chanti25
29-01-2010, 00:29
Wiem wiem zapisałam :]

zyza
29-01-2010, 10:53
o wow chanti gratuluje :D

Mysza cieszymy się że dołączyłas ale ja cie prosze ty nie strasz... zważ że mówisz do młodo zafasolkowanych a te 70% to mnie wystraszyło... mi nie dużo trzeba żeby sobie nawkręcać...

ja mam przewęszenia, ciągle cos mi smierdzi i nie moge zlokalizować zapachu... pomyślałam a może to ja? więc wzięłam kapiel ale dalej czuje dziwne smrodki... no szału dostanę :D już i kota i psa oskarżam o ten zapach :D

vanilla88
29-01-2010, 13:11
Zyza ja tez tak mam.Chodze tylko i wszystko niucham bo mi smierdzi:D ogolnie jestem jakos chyba bardziej wyczulona na zapachy(co gorsza wcale nie na te ladne;(;))

Aaaa...mialam sie Was zapytac.Wczoraj jak sie polozylam spac na boku to tak mnie brzuch zaczal bolec ze myslalam ze jajo zniose i dopiero jak przelozylam sie na plecy to pomoglo.Takie uczucie jakby ktos mi sciskal wszystko co mam w srodku:/: co to moglo byc?

Gość
29-01-2010, 13:23
vanilko, jak sie kładziesz na boku to między nogi w kolana i uda wkładaj sobie wileką poduche, bo może tak byc że cie "ciągną" mięsnie. ja tak miałam od początku ciąży i cały czas spałam, albo z poduchą między kolanami albo z kocem albo z narzutą

a co do zapachów to zgadza sie, |"nos" jest bardziej wyczulony :)

zyza
29-01-2010, 13:26
ja całe życie tak spie muszę miec koc między girami :D
jak dziecko jak dziecko :D
już przestało :D i jakos mdlic przestało :D
gazowane pije bo się dziecku odbic nie chce :D

mala
29-01-2010, 13:50
dokladnie moze byc ze dzidzia cie uciska
ale na plecach tez nie pwinnas duzo lezec bo dziecko naciska na zyle ktora jest tam stylu i dostaje malo tlenu
najlepiej na prawym boczku

vanilla88
29-01-2010, 14:15
uffff...no to mnie uspokoilyscie:) dziekuje za rady :* dzis wyprubuje :D

Chanti25
29-01-2010, 15:32
kurcze już mi się pomieszało na którym boku jest lepiej spać, żeby nie uciskało... ja słyszałam że na lewym... Może ktoś mądry doradzi?

mysza31
29-01-2010, 16:17
ja też słyszałam, że lepiej na lewym boku, ale przyznam się że nie umiem zasypiać na lweym boku tylko na prawym a w nocy to i tak z 10 razy się poprzekręcam w różne pozy:(
ziza ja nie chciałąm nikogo straszyć tytlko tak powiedział lek . ale Myślmy pozytywnie i cieszmy się z tego stanu i tych kopniachków, bo przyznam że jak Maja się urpdziła to często mi brakowałao tych ruchów i kopniaków w brzuchu mimo iż ją widziałam i mogłam przytulać i całować bez ograniczeń ( cóż może ja taki dziwak jestem??)
zcy wszystkie ciężaróweczki to pierwiosnki???
czyżym tylko ja z takimi doświadczeniami???
:papa:
http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdskjodntjh8pu.png

zyza
29-01-2010, 16:46
mysza przeczytaj posty od początku obserwuj suwaczki to zobaczysz...
Rudi najdłuższy staż ma :D

asia
29-01-2010, 17:09
ale rudi pierwsze:D

majkarodzik
29-01-2010, 18:43
Ja tez na lewym boku choc jest malo wygodnie. Polecam Wam mamuski i nie tylko ta stronke:) ciąża i poród - wszystko o ciąży - artykuły, porady - ciąża bez tajemnic Ť maluchy.pl (http://www.maluchy.pl/ciaza_i_porod/)

Gość
29-01-2010, 18:51
kurcze już mi się pomieszało na którym boku jest lepiej spać, żeby nie uciskało... ja słyszałam że na lewym... Może ktoś mądry doradzi?
ja czytałam w poradnikach tez że na lewym...

asia
29-01-2010, 18:59
o to dobrze wiedzieć na zaś, ja spie docelowo tylko na lewym, dla dzidzi będzie jak znalazł:)

samaron
29-01-2010, 19:09
Ja spałam na prawym i nabawiłam zapalenia nerki,
bo dziecko uciskało moczowód i mocz cofał się do nerki,
skończyło się na antybiotykach i prawie dwutygodniowym pobycie w okropnym szpitalu,
na oddziale patologii ciąży - nikomu nie polecam.

mysza31
29-01-2010, 19:53
zyza właśnie chodziło mi o to czy każda to z pierwszym dzieckiem czy tak jak ja że z kolejnym ,a nie o kto pierwszy do rozwiązania:)
pozdrowionka:przytul:

samaron dzięki za wiadomość to muszę się przestawić na lewą stronę spać bo juz i tak bardzo boli mnie lewy korzonek :(


http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdskjodntjh8pu.png



http://www.suwaczki.com/tickers/qq87io4pi2lplcyu.png

Chanti25
29-01-2010, 20:38
No to wszystko już wiadomo :] więc ciężaróweczki kochane skręt w lewo przed snem ;P

zyza
30-01-2010, 17:01
a ja wole prawo :(

no teraz to rozumiem :D myslałam że chodzi o staz tejże ciązy :D

moja szefowa przeszła samą siebie...
- dziewczyny powiedzcie Izie bo ja nie mam zamiaru do niej dzwonić....

jak gówniara za przeproszeniem naburmuszona... az mnie krew zalewa...
a jeszcze któras klientka jej powiedziała że ja planowałam ciąze to już koniec... nie wazne że nikomu nic takiego nie powiedziałam ale ona woli wierzyć komus obcemu... za******a ta rodzinna atmosfera w tym spa...

Chanti25
31-01-2010, 13:08
Zyza to dla ciebie :kwiatek: bo masz dobre serduszko, a to dla Twojej szefowej za jej serduszko ;[;:yellow::beee::aty::bruce:

zyza
31-01-2010, 14:39
chanti szalona :D :kwiatek:

barbara_kawka
01-02-2010, 01:27
no to dziolszki zaczynamy :D 31.01.2010 rok <--- dzien pierwszy staran o małą KAWKĘ :D <---- prosimy o doping

Gość
01-02-2010, 01:29
to nie siedx na forum tylko do wyra!! :P i "relax taaakeeee it easyyyyyyyyyyy" czy jak ta,m to leciało:D

zyza
01-02-2010, 09:39
eee woszczur na mnie krzyczysz czy na Basię? :D
bo jak na Basię to jak najbardziej w końcu przed monitorem mała kawka się nie zrobi :D

barbara_kawka
01-02-2010, 13:04
hehe dziolszki spokojnie :D druga proba dopiero jutro ;) a wczoraj juz bylo po probie :D

mariet86
01-02-2010, 14:26
Basia oby kolejna próba była udana:D:D

rudi80
01-02-2010, 21:42
Basiu trzymam kciuki!!

tusia
01-02-2010, 21:53
no to dziolszki zaczynamy :D 31.01.2010 rok <--- dzien pierwszy staran o małą KAWKĘ :D <---- prosimy o doping

to ja 15481:D

Chanti25
01-02-2010, 22:49
Ja tez trzymam kciukasy za Basika naszego :)

asia
01-02-2010, 23:06
ja także:)

dziewczyny za tyle kciuków to będą Kawki-bliźniaki:D:D:D:D:D

afterglow
02-02-2010, 00:25
basiu bedzie git ;) tylko na luzie podejdz a bedzie elegancko :D

przytylam 40dkg w cyckach ;p wazyli mnie komputerowo ;p

asia
02-02-2010, 00:31
da sie same cycki zważyć?

afterglow
02-02-2010, 01:11
Jesli znali dokladna wage przed to tak.w Holandii u lekarza do ktorego chodze, wkladaja mnie do czegos, co przypomina rezonans. I na ekranie pokazuja sie czesci ciala, ktore przytyly w tkanke tluszczowa w ostatnich 2 tygodniach. Te obszary zabarwiaja sie na zielono.
wiec mialam 2 zielone diody :D

rudi80
02-02-2010, 01:24
ciekawe to urzadzenie :)
ja przytylam 7 kg juz, w cyckach napewno i to niezle:) maz sie smieje ze "big mamas" mam teraz, w uda mi troche poszlo miedzy nogami i wiecej nie moge zlokalizowac, bo mam juz 31 tydzien i nadal nosze np. swoje spodnie z przed ciazy tylko guzika nie zapinam (na gumke do wlosow zaczepiam zeby brzuszka nie uciskalo)

barbara_kawka
02-02-2010, 10:27
wy mnie blizniakami nie straszcie :P hihi ... fajne takie badanie jak sie wie gdzie sie przytylo :D

zyza
02-02-2010, 11:22
Basiu mnie w domu tez bliźniakami strasza bo nie dośc że tak szybko sie udało to ARek mój w rodzinie ma braci bliźniaków itd. ale ja trzymam kciuki za cokolwiek bo cokolwiek będzie i będziesz kochać :D

After, Rudi no to ja się załamałam ja już 3 kilo przytyłam :(:(:( same cycki to pewnie 2 kg bo wszystkie staniki za małe...
a żebym jadła duże ilości! i słodyczy nie tykam bo jakos ochoty nie mam wiec wszyscy mówia że będzie syn...
a ja potrafiłam bez ciązy zjeść 4 tabliczki czekolady na która teraz patrzec nie mogę...
a odrzuciło was może od kawy? :D

afterglow
02-02-2010, 12:08
łooo Zyza... mnie tak odrzucilo ze nie moge jej wachac, ale wyczytalam w poradniku, ze nie trzeba jej calkiem odstawiac,tyloko ograniczyc, a ze ja lubie czasami "na smaka sie napic" to mam teraz na nia patent :D:D
"afterglołowy przepis na pyszną kawę"
1) wez kubek i wsyp kawe rozpuszczalna
2) NIE SLODZ!! Nawet jesli lubisz slodka
3) Najpierw wlej mleko, po czym zamieszaj i dopiero zalej wrzatkiem, najlepiej 50/50
4) wymerdaj
5) wez syrop np nugatowy, waniliowy lub jaki tam lubisz
6) wlac 3 lyzeczki- NIE MIESZAC
7) pic ciepla- nie wrzaca.
Degustowac sie smakiem i zapachem syropu, bo kawy nie czuc :D
nie masz sznas ze od tego was odrzuci bo smaku kawy nie czuc, bo mleko wsiaklo, a zapach unosi sie syropu ulubionego przez Was :) Dobrze dziala, nie ma po niej mdlosci :D no chyba ze ktos przeslodzi (przesadzi z ) Syropek :D

zyza
02-02-2010, 12:13
After ale mnie od słodkiego tez odrzuciło... mnie mdli na każdy słodki napój...
chyba że to kwaskowa marchewka jest... o i bigos jaki fajny kwaśny :D
:D
ale przepis miodzio jak tylko przestanie mnie mdlic to kawe takową zafunduje sobie... :D

afterglow
02-02-2010, 12:19
zyza, Ale wslasnie cynk polega na tym, ze oszukujesz organizm. Nie dostarczasz mu "zywego" cukru tylko w wersji przerobionej :D

zyza
02-02-2010, 12:22
no tak ale ja cukru nie potrzebuje ja chce cytryne na przykład albo pomarańczę samo kwaśne i jak czuje cos waniliowego to dobrze że ubikacja niedaleko :D

afterglow
02-02-2010, 12:24
to wez kwasny syrop np z wisni, ten domowej roboty bez cukru :)

zyza
02-02-2010, 12:26
uparciuch :D
kiedy ja wogole kawy nie potrzebuje :D

rudi80
02-02-2010, 12:27
mnie na poczatku mdlilo praktycznie na wszystko-nawet jak sie wody napilam robilo mi sie natychmiastowo nie dobrze, jedyne co mi w miare wchodzilo (lekarka mi polecila) owocowe przecierki dla dzieci-polecam!! ale po 12 tyg jak reka odjal wszystko wrocilo do normy i moglam spowrotem wcinac moje ulubione slodycze, jedynie co mnie odrzuca to rzeczy z paczki, w proszku itp-niezdrowe same

zyza
02-02-2010, 12:30
rudi na początku to mniej więcej jak my? 6 tydzień?

rudi80
02-02-2010, 12:32
dokladnie-wtedy jeszcze nie wiedzialam ze jestem w ciazy i nie wiedzialam co sie wogole dzieje ze mna.

asia
02-02-2010, 12:36
a dziewczyny, słyszałyście coś takiego, że jak robicie dzieciątko w płodne dni to będzie raczej chłopiec, a tuż przed to jest prawdopodobieństwo większe że dziewczyna bo plemniki żyją w organiźmie do 3 dni?

rudi80
02-02-2010, 12:43
slyszalam o tym ale u mnie sie to nie sprawdzilo :( bylam 100% przekonana ze bedzie wlasnie dziewczynka a tu lekarz mnie zaskoczyl ze widzi cos miedzy nogami :) w sumie bylo mi obojetne co bedzie-byle zdrowe ale wlasnie sie naczytalam o tej metodzie w gazetkach itp to sie na dziewczynke juz nastawilam

asia
02-02-2010, 12:46
szkoda:( tzn jak będziemy już chcieli mieć dziecko to wiadomo, jedyne co wazne to żeby było zdrowe. ale tak poza tym to wolałabym pierwszego chłopca, a ta "metoda" wydawała się sensowna:)

rudi80
02-02-2010, 12:50
nie ma sie co zalamywac moze u mnie sie tylko nie sprawdzila, ja sie smieje ze u mojego meza w rodzinie to tylko meskie plemniki maja bo u nich jak dotad zadnej dziewczynki jeszcze nie bylo :) same chlopaki sie rodza

zyza
02-02-2010, 12:53
no moja kumpela za miesiąc rodzi tzn pod koniec lutego i na koniec okazało sie że jednak chłopak! a ona cała wyprawke różowa miała :D sie ukrywał łobuz jeden :D

afterglow
02-02-2010, 12:55
asiu tutaj chodzi o to, ze plemniki z noszace genotyp meski sa bardziej zwinne i szybsze, jednak zywotnosc ich podupadla... dklatego na chlopca trzeba dokladnie w czasie owu. Genotyp dziewczynki (plemniczki) sa wolniejsze, mniej zwinne, ale za to przezywaja dluzej, wiec na dziewuszke zaleca sie przed owulacja, aby zdazyly dosjc do jajeczka.

anikol
02-02-2010, 13:00
no tak ale ja cukru nie potrzebuje ja chce cytryne na przykład albo pomarańczę samo kwaśne i jak czuje cos waniliowego to dobrze że ubikacja niedaleko :D

Izuś to będzie chłopak :D

choć niezbyt wierzę w zabobony ale to sie sprawdza :P

asia
02-02-2010, 13:04
ja wiem o co chodzi dlatego napisałam że wydaje się sensowna:)

rudi to wszystko jasne!!:) u nas i dziewczyny i chłopaki ale więcej chłopaków to mam nadzieję że i u nas się trafi:D:D

rudi80
02-02-2010, 13:05
apropo zabobonow-co czasem ludzie za glupoty opowiadaja to sie w glowie nie miesci, 2 klientki kolezanki zawsze razem do mnie przychodzily, powiedzialam ze jestem w ciazy to sie zaczely spekulacje co bedzie-jedna mowi zobaczysz chlopak bo nie jem wlasni slodyczy a druga na to ale zobacz ona ma ramiona przebarwione to swiadczy na dziewczynke :) (nie wazne ze bylo lato i biegalam z odkrytymi ramionami wiec sie mogly opalic :)

Elizabeth76
02-02-2010, 14:26
co do mitów na temat ciąży to często słyszałam że brzuch szpiczasty - zapowiada zazwyczaj chłopca a okrągły - dziewczynkę. Rownież się mowi że jak kobieta w ciąży brzydnie to będzie dziewczynka bo zabiera jej urode ,a jak chłopiec to jest w ciazy atrakcyjniejsza . Ja osobiście co do kształtu brzucha to sie nie wypowiem ,bo nie pamiętam jaki miałam kształt w ciaży ,a z tą urodą to u mnie się sprawdziło jak byłam w ciązy z corką to na twarzy byłam bardzo spuchnięta ,a jak z synem to każdy mówił że ciaza mi służ i dobrze wyglądam i tak się czułam . chociaż ciezko to wszystko porównywac z drugiej strony corka to była moja pierwsza ciąza następna to syn podobno następną ciaże sie lepiej znosi

asia
02-02-2010, 14:48
a z tą urodą to jak patrzę na razie się sprawdzało swoją drogą:D

rudi80
02-02-2010, 16:39
a macie juz jakies propozycje imion dla swoich maluchow? ja zrobilam kartke z takimi co mi sie najbardziej podobaly ale z czasem zostaly wszystkie skreslone :), na razie nazywa sie X-Men. podobno do 8 po porodzie mamy czas na decyzje. moj maz ma 3 ulubione i probuje mnie do ktoregos z nich przekonac: Luka, Jannik i Tobias :)

afterglow
02-02-2010, 16:52
ja obstawiam Jakub lub Hannah

rudi80
02-02-2010, 16:56
Hannah-przesliczne, mnie sie dla dziewczynek rosyjskie imiona podobaja: Larissa, Lena, Nadja-moze przy nastepnym bedzie dziewczynka :)

zyza
02-02-2010, 16:59
hem ja tam twierdze że mi urode odbiera :D chociaz nie wiem jaka ale jakowąs odbiera :D
bo i mnie bardziej wysypało i wogole...

ja juz pisałam że Iga albo Adrian

a wogóle jakos dzieci mnie bardziej lubia chociaz się do nich nie odzywam... a propos zabobonów ponoc malutkie dzieci takie do 3 lat wyczuwają że ktos jest brzemienny :D

rudi80
02-02-2010, 17:06
na poczatku tez mialam problemy z cera-pryszcz na pryszczu (pomagala mi w miare maseczka blotna z algami) i wlosy mialam w tragicznym stanie, na szczescie sie wszystko uregulowalo-teraz mam nawet ladniejsza cere niz przed ciaza-oby tak juz zawsze zostalo :)

zyza
02-02-2010, 17:14
rudi oby i mi sie poprawiło bo stara baba a problemy z pryszczami ma ciągle... wszyscy mi mowią zebym w końcu zaszła to mi to poznika... :D
no to ja nie wiele myślac hop siup i zajszłam :D

afterglow
02-02-2010, 20:02
no jestem jeszcze sklonna do imienia Olena, strasznie mi sie podoba...

Chanti25
02-02-2010, 20:06
A mi sie podoba dla dziewczynki Wanesa lub Anastazja. Gorzej bo dla chłopca nie mamy weny :( a czujemy że będzie chłopak :)

Gość
02-02-2010, 20:23
ja wam powiem że w zadne zabobony nie wierze, jak moja babcia sie dowiedziała ze jestem w ciązy to mi powiedział :"ło dzieeeckłooo, to ty teroz musisz unikać osób chorych i kalekich, nie możesz sie na nich zapatrywac bo twoje tez bedzie kaleka, studyjujesz w czestochowe, idź ty dziołcha na jasną góre sie modlić"... to ja jej mówie, "oj babciu, a byłas tam i widziałaś ile tam jest "oznaków cudów"?? tam sa same kule, wózki inwalidzkie i inne gadżety "

z kolei ktos tam jakas ciotka mówiła że korali i chustek na szyi nie wolno nosić bo dziecko sie pepowiną owinie

albo że nie wolno patrzec jdym okiem, np prfzez dzierke od klucza bo dziecko sie zezowate rodzi

no niestety nic sie nie sprawdziło przez całą ciąże mialam laborki i przez te wszzytkie miesiące 3 razy w tygodniu przez 5 godzin gapiłam sie jedym okiem w mikroskop a oczy moje dziecko ma jak złoto

a tak w ogole to ja tu gadu gadu, a moja lala sie rozebrała i w majtkach tanczy przed lustrem... i tu mogę powiedziec że zabobon o urodzeniu dziecka w sobote sie sprawdził- wieczna imprezowiczka :lol:

15519 15520 15521

Chanti25
02-02-2010, 22:57
Woszczur boska ta Twoja córcia, tancereczka pewnie po mamusi ;)

tusia
02-02-2010, 23:03
hehehe, niezła artystka :D

katarina1977
02-02-2010, 23:29
Co do zabobonów: jeśli się czegoś przestraszycie nie dotykajcie swojego ciała dłońmi bo znak zostanie, ja nie wierzyłam ale oglądałam w ciąży horror no i jak to w horrorach wyskakuje straszydło zza węgła czyli normalna reakcja podskakuje się na fotelu ze strachu więc i ja podskoczyłam i dotknęłam się na brzegu stopy- po porodzie przy kąpieli bobasa była taka kreseczka-przebarwienie; tyle mi wystarczy i już wierzę.

Gość
02-02-2010, 23:36
ja byłam w ciązy na egzorcyzmach emilly rose, dotykałam sie gdie popadło i nic nie ma, nie wierze we wsztskie te bzdury...

nanami7
02-02-2010, 23:40
Chanti, mnie się Marcel podoba :) w sensie imienia dla chłopca.
Woszczur a Twoja córcia ma słynne majtusie na sobie :D:D

mala
02-02-2010, 23:43
w ciazy nie powinno tez masowac czy czesto dotykac w jednym miejscu (np jak sie przestraszycie)tu powiem ze po czesci sie sprawdza
ja w ciazy z mala mialam straszne bole plecow po lewej stronie
tam kladlam sobie mate na bol plecow i tam masowalam i w tym miejscu mala ma myszke
wiem ze to moze przypadek ale moz e i nie

majkarodzik
02-02-2010, 23:49
O tej myszce tez slyszalam. Ale jakby czlowiek mial we wszystko wierzyc to lepiej nie zachodzic w ciaze. Ponoc jak sie spojrzy przez wizjer w drzwiach to ponoc dziecko urodzi sie z wada wzroku ( chodzi o zeza), czytalam tez, ze nie mozna nosic lancuszkow, korali itp, bo dziecko bedzie owiniete w pepowine. Wydaje mi sie, ze jakbym w to wszystko wierzyla to bym oszalala:)

mala
02-02-2010, 23:51
to prawda jest wiele przesadow
ja niby w nie nie wierze ale np lancuszkow nie nosilam,nie ogladalam horrorow i nie czytalam strasznych ksiazek

mysza31
02-02-2010, 23:55
Woszczurku przepiękną masz tą artystkę!! moja tez lubi tańcować i a zwłaszcza przed lusterkiem stać i obserwować się np. jak tańczy, płacze , czy śmieje się lub robi różne minki.:D

http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdskjodntjh8pu.png

Gość
03-02-2010, 00:08
(...)Ponoc jak sie spojrzy przez wizjer w drzwiach to ponoc dziecko urodzi sie z wada wzroku ( chodzi o zeza), (..):)pisałam o tym kilka postów wczesniej a z tymi oczami to nie tylko przez wizjer, ale przez dzirke od klucza i w ogóle sens patzrenia jedym okiem.. połowe ciązy miałam laborki i gapiłam sie w mikroskop jednookularowy jednym okem a druge przymkniete... NIEPRAWDA...

jest jeszce zabobon o chodzeniu przez ciężarne na pogrzeby, praniu, majtek i skarpetek, myciu okien, wieszniu firanek, ubijania piany i wielu wielu innych o których sie nasłuchałam od babć ciotek i innym czarownic

prawdą jest jedynie to że jak sie bedzie w te zabobony wierzyć to albo sie oszaleje, albo ogóle w ciąze sie nie powinno zachodzic

nie wspominając juz o zwyklych zabobonach typu: czarny kot, 13, pzrechodzenie pod drabiną i cała gama do wyboru do koloru- chyba powinniśmy wyginąć:D

dzoana
03-02-2010, 00:30
ee ja tam nie wierze w zadne takie zabobony... i tak bedzie co ma byc... :)

afterglow
03-02-2010, 02:06
I choć tłumaczysz sobie, że dziś to medycyna, a nie Archiwum X zajmuje się tłumaczeniem różnych przypadłości, to jednak:

• niczego nie smażysz, bowiem boisz się, że tam, gdzie kapnie tłuszcz - dziecko będzie miało znamię

• nie nosisz łańcuszków ani korali, nie przechodzisz pod kablami i sznurami z bielizną, bowiem boisz się, że maluch owinie się pępowiną

• nie obcinasz włosów, bowiem chcesz zapobiec głupocie dziecka

• nie patrzysz na krwawe rzeczy lub kalectwo, byś się nie zapatrzyła i nie urodziła przez to chorego dziecka

• nie kochasz się z mężem 2 miesiące przed rozwiązaniem, by dziecku nie ropiały oczka

• boisz się nawet przestraszyć, bowiem jeśli w bezmyślnym odruchu dotkniesz swojego brzucha lub jakiejkolwiek innej części swego ciała to dziecko będzie miało "myszkę " (znamię )

• nie patrzysz na księżyc, by dziecko nie było łyse

• nie patrzysz na słońce, by nie zanosiło płaczem

• nie patrzysz przez wizjer w drzwiach lub żadną inną dziurkę, by nie było zezowate

• nie patrzysz na nikogo brzydkiego, by dziecko nie było brzydkie

• nie patrzysz na mężczyznę innej rasy, by dziecko nie urodziło się z innym kolorem skóry niż twoja czy męża

• nie patrzysz na ogień, by dziecko nie miało czerwonej plamy na czole

• nie słuchasz zapowiedzi przedślubnych, by dziecko nie było głuche

Zastanawiasz się nad płcią swego dziecka? Po co, wystarczy prześledzić kilka ludowych mądrości, by być szybszym niż USG i zyskać pewność – chłopiec to czy dziewczynka. I tak:

• jeśli masz mdłości wieczorem to urodzisz chłopca, jeżeli mdli cię z rana – to będzie dziewczynka

• jeśli brzydniesz, to będzie córa - to dziewczynka zabiera urodę

• jeśli się roztyłaś, szczególnie w ramionach i pupie - będzie dziewczynka, jeśli zaś masz tylko duży brzuch - będzie chłopczyk

• jeśli jesz ostre rzeczy to urodzisz syna, jeśli pochłaniasz duże ilości słodyczy to urodzisz dziewczynkę

• jeśli brzuch masz wysoko - chłopak, jeśli zaś jest nisko - dziewczynka


Jednak na co ci zawczasu ta wiedza? Skoro i tak:

• nie kupisz dziecku ubranek, zanim się nie urodzi - bo to przynosi pecha
• nie kupisz też wózka, łóżeczka, nie przygotujesz dla niego pokoju – bo to grozi nieszczęściem


A najgorsze jest to, że:

• wszyscy klepią cię po brzuchu – co ma im przynieść szczęście

• za to ominą cię wszystkie wesela – nikt cię nie zaprosi w obawie, że przyniesiesz mu ze sobą ciężar na głowę

• nie zostaniesz też niczyją chrzestną, bowiem ciężarna chrzestna matka to ogólnie katastrofa


Ale nie łam się, jest też dobra wiadomość. Otóż kiedy jesteś w ciąży ;-)

• nikt nie powinien ci niczego odmawiać, bowiem w domu zalęgną mu się myszy - więc wykorzystuj czas – a nuż trafisz na kogoś, kto w ten przesąd wierzy?


źródło: babyboom.pl

asia
03-02-2010, 02:42
hehe:D:D dobre:D:D i tak właśnie wyglądała medycyna w dawnych czasach, wszystkie choroby itp tak tłumaczono:D:D

a po brzuchu nikomu nie dam dotknąć prócz mojemu:P

ehhh.. aż brak mi słow hehehe

barbara_kawka
03-02-2010, 09:56
nailepsze jest to : • nie patrzysz na mężczyznę innej rasy, by dziecko nie urodziło się z innym kolorem skóry niż twoja czy męża

hahahaaaa

no dziolszki... za mna proba numer 2 :D i tak jak mi after poradzila nawet swiece zrobilam .... malo sie nie polamalam i komicznie to wygladalo ... ale jesli ma to pomoc to zrobilam :D

Elizabeth76
03-02-2010, 11:29
ee ja tam nie wierze w zadne takie zabobony... i tak bedzie co ma byc... :)

jestem tego samego zdania co ma być to będzie.

Chanti25
03-02-2010, 11:31
No After ekstra :good: , mi najbardziej podoba się to:
Ale nie łam się, jest też dobra wiadomość. Otóż kiedy jesteś w ciąży ;-)

• nikt nie powinien ci niczego odmawiać, bowiem w domu zalęgną mu się myszy - więc wykorzystuj czas – a nuż trafisz na kogoś, kto w ten przesąd wierzy?
... i z tego korzystam ha ha ha

A ja chciałam Wam się pochwalić , że wczoraj pierwszy raz :wow:ZOBACZYLIŚMY:wow: z mężem jak nasz dzidziuś kopie tzn jak podnosi się brzuszek od kopniaczków ha ha ha ale przeżycie :o:o:o Tak delikatnie na razie , ale już widać było .Jestem taka szczęśliwa:skacze:, aż mi się ryczeć chcę ;(;(;(

afterglow
03-02-2010, 13:15
ciesze sie dziewoje zafasolkowane, ze podoba sie wam materiał ;) sama się uśmiałam jak diabli...
tylko z tym patrzeniem na inna rase... hmmm :mysli: u mnie w Holandii, to na kazdym kroku są muzulmanie, murzyni, koreance... i jak ja mam spokojnie zyc, kiedy jest szansa ze dziecko urodzi sie mojej rasy?? Procenty z nadzieja zmalaly chyba doszczetnie ;p

tusia
03-02-2010, 13:24
z tymi myszami to prawda:P
a klepanie po brzuchu:o no chyba by ktoś w nos oberwał jakby mnie klepnął:]
a ze znamionami to jest w tym coś, ja mam na nodze"myszkę" i mama mi mówiła, że jak była w ciąży to się przestraszyła myszy i złapała za nogę niby w tym miejscu co mam ta myche:] w inne zabobony nie wierze:D

nanami7
03-02-2010, 13:37
Chanti gratulacje :) jeszcze nie raz będziesz płakać ze szczęścia :)
Przyszłe mamuśki, kiedy wrzucicie jakieś foteczki ? :D