PDA

Zobacz pełną wersję : krewetki



laguna
30-01-2010, 16:22
Dla tych którzy lubią krewetki i dla tych którzy uważają że są ble - po tym daniu zmienicie zdanie:D
- Krewetki gotowane im większe tym lepiej (na pewno nie te malutkie jak na pizzy) opakowanie
- 2-3 ząbki czosnku
- sałata lodowa
- 3 pomidory
- sok z 1/3 cytryny
- rukola (jeśli nie ma, może być bez)
- 3-4 łyżki oliwy z oliwek
Rozmrażamy krewetki lub wrzucamy na chwilę do wrzątku. Rozmrożone lub odcedzone skraplamy cytryną.
Rozgniatamy czosnek, pomidorki kroimy w ćwiarteczki, sałatę drzemy na kawałki.
Do salaterki wrzucamy sałatę i pomidorki i mieszamy.
Na patelnię wlewamy olej i podgrzewamy, dodajemy czosnek, po 1 min. dorzucamy krewetki, smażymy ok. 2 min. z każdej strony aż się ładnie poskręcają, na koniec dorzucamy rukolę, szybko wymieszamy i zdejmujemy z ognia przelewamy do salaterki z sałatą i pomidorkami. Całość wymieszać i przełożyć do półmiska. Bardzo efektowne smakowo i pod względem wyglądu danie.
Aby spełniało rolę dania a nie przystawki można podawać np, z chińskim makaronem. Smacznego
P.S. Nie zjadamy samych ogonków:P
Następnym razem sushi maki:skacze:

bestilka007
30-01-2010, 17:38
no moe byc rewelacyjne :D:D trzeba bedzie sprobowac :)
ja kiedys robilam krewetki z makaronem z przepisu z gazetki z biedronki i wyszlo co tu duzo mowic bleeeeeeeeeeeeeeee :P:P

Kasiaczek
30-01-2010, 18:35
o kurcze, musze koniecznie sprobowac :D

Elizabeth76
30-01-2010, 19:05
ja bardzo uwielbiam krewetki w panierce :D ,ale twój przepis też kusi muszę spróbować ;)

diablica91
30-01-2010, 20:32
Ja krewetki lubie-bardzo dobre,tylko robie zawsze w sosie słodko-kwaśnym(gotowym-ze słoika,już z dodatkami) + bambus-kochany też wsuwa,aż sie uszy trzęsą :) Ale Twój przepis wygląda również bardzo smakowicie-warto spróbować :)

Jade
30-01-2010, 22:27
Fajny przepisik, ja krewetki uwielbiam w kazdej postaci :)

asia
30-01-2010, 22:31
ja w panierce niezbyt lubie. trzeba tez patrzeć jakie krewetki się kupuje boniektóre mimo iż mrożone poddawane sa różnym obróbkom i wtedy są kiepskiej jakości:/

a moja ukochana potrawa jest najprostsza na świecie, bo krewetki podsmaża się z czosnkiem i białym winem. mogłabym jeść na tony:D

goslava
30-01-2010, 22:36
przepis mniam mniam trzeba sprobowac

Chanti25
31-01-2010, 12:01
My z mężem uwielbiamy krewetki ;P
Szczególnie te duże i nie mrożone :] Obieram je i chwilkę smażę na masełku z odrobina soli i pieprzu. Do tego robię grzanki z masłem czosnkowym... mniam pychota :D

bestilka007
31-01-2010, 12:22
co do obierana i sposobu moze sie przydac t5aki :
Jeśli krewetki mają być pieczone / smażone bez pancerzyka: odłamać ogon i głowę
i zdjąć cienki pancerzyk (b. łatwo odchodzi). Przekroić krewetkę od spodu
wzdłuż i wyjąć cienką czarną nitkę (przewód pokarmowy). Krewetki wypłukać
starannie pod bieżącą wodą. i gotowe :)

asia
31-01-2010, 14:49
tak samo tez się obiera jeżeli są przyrządzone w całości:)

RoksiSK
12-04-2010, 12:27
Wcześniej musimy osobno ugotować:
- 2 woreczki ryżu parabolicznego;
- groszek mrożony;
- grzyby mung - po ugotowaniu kroimy w cienkie paski.

Na patelni na 2 łyżkach oleju smażymy posiekaną cebulkę, posypujemy kurkumą i dajemy posiekany czosnek. Do tego ryż. Dokładamy marchewkę, groszek i grzyby. Doprawiamy solą, pieprzem i papryką mieloną.

Kupuję gotowe krewecie:) więc tylko je skrapiam cytryną i obsmażam na paleni na której mam pół na pół olej i masło.

Układamy na talerzu i... :D

dzoana
12-04-2010, 18:56
jeśli chodzi o krewetki to jadłam we Włoszech takie fajne obrane (nie z wąsami jak Włosi lubią w zupach:P) i musze Wam powiedzieć, że całkiem ciekawie smakują, naprawdę wygląd obrzydliwy ale smak świetny :)

Chanti25
12-04-2010, 20:02
A ja mam pytanie...
Co się stanie jak ja nie wyciągam żadnych przewodów pokarmowych z krewetek :/
Czy to jakoś szkodzi człowiekowi?
Ja tylko je obieram z pancerzyka i smażę :)

asia
12-04-2010, 20:11
ten przewód to kupka :D będzie gorzkie. bez tego jest smaczniejsze ;) ale podejrzewam ze na zdrowiu to nic sie nie dzieje

RoksiSK
13-04-2010, 07:59
Dokładnie tak jak Asia napisała - ja nawet już w tych przygotowanych co kupuję zawsze sobie nacinam i jeszcze sprawdzam... a raz znalazłam :P

Chanti25
13-04-2010, 10:23
Masakra zjadam kupy krewetek a fuuuuuuuuuuuu!!!!!!

RoksiSK
13-04-2010, 11:16
Masakra zjadam kupy krewetek a fuuuuuuuuuuuu!!!!!!
Czasem lepiej pozostać w nieświadomości :D