PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejnośc aplikowania płynów przygotowujących płytkę



anikol
05-02-2010, 18:52
Dziewczyny mam pytanie odnośnie kolejności aplikowania płynów.
Nie było problemu jak miałam tylko dwa preparaty czyli odtłuszczacz i wytrawiacz(primer) ale kupiłam dziś płyn przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjny sa to produkty perfect lady.
i teraz pytanie, jaka kolejność??
płyn przeciwgrzybiczy, odtłuszczacz i primer???czy odtłuszczacz, przeciwgrzybiczy i primer??? Pojecia nie mam a trąba zapomniałam się zapytać w sklepie ;(
jutro robię pazuraski i chciałabym go uzyć ale nie wiem kiedy?:/:

Kolejność nakładania płynów:

1. Preparat przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjny
2. Odtłuszczacz
3. Primer

:D

asia
05-02-2010, 18:54
dobre pytanie czekam również na odpowiedz, bo tak na teraz to wydaje mi się że te płyny to to samo co spirytus + primer (mój zestaw). ale jak nie to warto wypróbowac. a w perfect lady nie ma na ten temat informacji?

anikol
05-02-2010, 19:00
Asiu ja nie znalazłam nigdzie :/: i zgłupiałam. Kupiłam bo ponoć to dobry płyn a co do odtłuszczacza w pędzelku i primera to są boskie. Odtłuszczacz matowi pazurki w sekundę a dzięki primerowi problemy z zapowietrzeniami poszły w las.
A płyn przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjny ma ponoć takie właściwości więc kupiłam na próbę. Może to naciąganie na kasę ale 8 zł to nie majątek

Perfect Lady
Płyn przeciwgrzybowy i przeciwbakteryjny Premium Effective 10ml
(http://www.shop.perfect-lady.com/p,pl,ppp-afm-10,plyn+przeciwgrzybowy+i+przeciwbakteryjny+premiu m+effective+10ml.html)
ANTIFUNGAL. Zmniejsza ryzyko wystąpienia różnego rodzaju infekcji w tym również grzybicy. Skutecznie zapobiega rozwojowi drobnoustrojów na płytce paznokcia pod warstwą nakładanego akrylu lub żelu. Działa grzybobójczo na dermatofity, drożdżaki i pleśniowce.
Potwierdzona badaniami naukowymi skuteczność m.in. przeciwko Pseudomonas aeruginosa (pałeczka ropy błękitnej), Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty), Escherichia coli (pałeczka okrężnicy), Enterococcus hirae (paciorkowiec kałowy), Asperigillus niger (grzyb kropidlak czarny), Candida albicans (drożdżak).

katarina1977
05-02-2010, 19:01
na zdrowy rozum , najpierw bym odtłuściła potem przeciwgrzybiczy do wyschnięcia i primer

; mam coś takiego Hurtownia kosmetyczna, tipsy, lakiery, paznokcie Ĺźelowe, akrylowe - Allepaznokcie.pl (http://www.allepaznokcie.pl/Odtluszczacz_nail_clean___prep_3376.html) i na nim też jest napisane że ma właściwości przeciwgrzybicze

anikol
05-02-2010, 19:13
Dzwoniłam do instruktorki Perfect Lady

a więc:


Kolejność nakładania płynów:

1. Preparat przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjny
2. Odtłuszczacz
3. Primer


:D

Nessa
05-02-2010, 19:18
hm...ja też bym najpierw użyła odtłuszczacz, potem przeciwgrzybiczny, potem primer...

Emist
05-02-2010, 19:28
dokładnie to samo napisałam na chatboxie ;]
odtłuszczacz usunie preparat i efekt będzie zerowy
tak na "chłopski rozum" ;)

AgUsia950
05-02-2010, 19:28
dobre pytanie. :D
sama nie widziałabym, kiedy ich używać..

anikol
05-02-2010, 19:30
odtłuszczacz usunie preparat i efekt będzie zerowy
;)

też tak pomyślałam ale widzisz jednak daje się go jako pierwsza warstwę

Elizabeth76
05-02-2010, 19:33
hm...ja też bym najpierw użyła odtłuszczacz, potem przeciwgrzybiczny, potem primer...

ja rownież dalabym w tej kolejnosci


1.odtłuszczacz
2. przeciwgrzybiczy
3. primer:D

anikol
05-02-2010, 19:36
wiecie co ja jestem tego zdania co wy ale chyba gościówka wie co mówi :P
eeeeeee mam jedno wyjście nie będę go używać w ogóle hahahaha :D

dzikakura
05-02-2010, 19:53
przeciwgrzybiczy, odtluszczacz, primer-na stowe tak

przeciwgrzybiczy ma nam przeciwdzialac grzybicy wiec na plytke, odtluszczacz ma spowodowac odtluszczenie plytki i przez to zwiekszyc przyczepnosc zelu, a primer, no to wiadomo- zwieksza przyczepnosc zelu generalnie.Co ma wlezc w te plytke i "przeciwgrzybiczyc", to wlezie.

paulina_ooo11
05-02-2010, 20:10
tak, mi sie tez wydaje ze najpierw ten przeciwgrzybiczny, bedzie dzialal tak jak plyn do dezynfekcji przed rozpoczeciem calej pracy :) a odtluszczacz i primer pozniej, tak jak juz normalnie sie przyjelo :)

goslava
05-02-2010, 20:38
zdecydowanie najpierw przeciwgrzybiczy (ma zlikwidowac wszelkie bakterie i inne dziadostwo), odtluszczacz (ma usunac przeciwgrzybiczy z ewentualnymi syfkami + odtluszczenie plytki) i primer (zwieksza przyczepnosc akrylu badz zelu) :)
wiem bo uzywalam kochane :) buzka :)

anikol
05-02-2010, 20:42
wiem bo uzywalam kochane :)

dzięki goslava :przytul:

napisałaś używałaś, czy coś z nim nie tak że zrezygnowałaś?? :D

goslava
05-02-2010, 20:48
nie, wszystko ok z tym ze sklep mi przenosza w inne miejsce i narazie nici z kupna ale to tylko chwilowe

Emist
05-02-2010, 22:38
anikol - tak jak Ci napisałam,każda szkoła inna :)
mnie "uczyli" inaczej,dziewczyny też inaczej.
Najlepiej,jeśli najpierw będziesz zasięgać opini i wiedzy u swojej instruktorki :)

anikol
05-02-2010, 22:47
anikol - tak jak Ci napisałam,każda szkoła inna :)
mnie "uczyli" inaczej,dziewczyny też inaczej.
Najlepiej,jeśli najpierw będziesz zasięgać opini i wiedzy u swojej instruktorki :)

hehehe ja nie mam żadnej instruktorki :D napisałam dzwoniłam do instruktorki perfect lady :P

:przytul:

Elizabeth76
05-02-2010, 23:28
dokładnie to samo napisałam na chatboxie ;]
odtłuszczacz usunie preparat i efekt będzie zerowy
tak na "chłopski rozum" ;)


tak samo myślalam na chłopski rozum :P no ale skoro jest inaczej :D

bestilka007
05-02-2010, 23:48
ja tez bym najpierw dezynfekcja odgrzybianie:P:P matowienie primerowanie i zelowanie :)

Agnieszka Praska
06-02-2010, 09:56
aniu daje sie w takiej samej kolejnosci jak ja daje ibd czyli grzybek,odtluszczacz i primer/bonder :)

MesiaszCiszy
10-07-2010, 17:09
Dzieki wielkie wam za ten post :) wkoncu sie dowiedziałam co "to" i kiedy powinno sie stosować :) to teraz pozostało mi tylko pytanko gnebiace co z Base coat "tez bylo w zestawie" niestety po godzinie ta substancje sama schodzi "platami" ...i niewazne czy z zelu czy z lakieru czy z czystej plytki

Elizabeth76
10-07-2010, 17:33
to teraz pozostało mi tylko pytanko gnebiace co z Base coat "tez bylo w zestawie" niestety po godzinie ta substancje sama schodzi "platami" ...i niewazne czy z zelu czy z lakieru czy z czystej plytki


Specjalny preparat przygotowany dla delikatnych i miękkich paznokci . Wzmacnia paznokcie przed położeniem akrylu i tipsów . W znaczący sposób poprawia przyczepność lakieru do paznokci zwiększając trwałość każdej emalii .

sylla
23-07-2010, 11:25
Bardzo pomocny temat . Też się zastanawiałam jaka jest prawidłowa kolejność . Teraz wszystko jasne.
Rozumie , że gdy zastosujemy Base coat to wtedy już nie jest potrzebny primer?

korcia225
23-07-2010, 12:03
a też najpierw daje płyn przeciw grzybiczy żeby zdezynfekować łapki swoje i klientki potem matowie odpylam odtłuszczam i na końcu primer czekam aż odparuje i do roboty hehe

KaMiLaC.
23-07-2010, 12:08
ja dezynfekuje, przygotowuje plytke, dokladnie odpylam, odtluszczam nail prep'em w pedzelku i punktowo nakladam primer :)

beata671
02-08-2010, 16:28
dziewczyny a czy nie jest tak ze primer działa przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie, wytrawia płytkę i nadaje prawidłowe pH??? bo jesli tak to po co te wszystkie płyny??

Agnieszka Praska
02-08-2010, 16:39
primer nie dziala przeciwgrzybiczo i nie odtluszcza plytki wlasnie po ta sa te inne plyny ;)

Zuzanna Rzeszewska
02-08-2010, 19:31
Najlepiej spytać producenta wydaje mi się, bo jeżeli nałożysz przed odtłuszczaniem, to zmyjesz go potem, a jak przed primerem to może odchodzić, chyba że całkiem płyn odparowuje.

ana_zaba
02-08-2010, 20:46
Łatwiej bylo gdy sie mialo tylko dwa heh

a czym wiecej unowoczesnien tym trudniej sie w tym wszytkim polapac

Sildre
03-08-2010, 00:14
Żabka święte słowa. Ale firmy wprowadzają "ulepszenia" dla Nas... choć czasem mam wrażenie, że bardziej dla naszych portfelów ;) Choć na wszelkie płyny "przed" nie można narzekać, ja tam dziękuje za primer i jak się dorobię to pewnie za antygrzybola ;) Tylko z czasem pewnie będziemy listy robić step by step dla samych płynów ;)

kaasiuleek
12-08-2010, 19:47
fajnie że jest taki temat bo tez nie wiedziałąm o takiej kolejności

Kamilia B.S.
19-09-2010, 21:57
primer nie dziala przeciwgrzybiczo i nie odtluszcza plytki wlasnie po ta sa te inne plyny ;)
ej, ej... no jak to? :)
dziewczynki bez stresu, to tylko chemia ;)
primer nie jest rzecz jasna "grzybobójem", ALE! jest to jednak substancja kwasowa, która oczywiście, że zakwasza środowisko czyniąc ph niekorzystnym dla rozwoju bakterii :)
no i jak to kwas rozbija resztki cząsteczek tłuszczu -wytrawia je że tak powiem, podobnie jak wytrawia płytkę paznokcia zwiększając tym samym przyczepność masy :)
oczywiście nie zwalnia nas to z dezynfekcji i odtłuszczania pazurów
ja zaczynam pracę od dezynfekcji, po czym po przygotowaniu pazurków
odtłuszczam je (najczęściej skinseptem)
primeruję i tyle
żadnych dodatkowych cudów nie stosuję i nigdy nie miałam niespodzianki :)

Agnieszka Praska
20-09-2010, 09:30
oczywiscie sie zgadzam;) bo to sa skutki uboczne primera, a nie jego glowne zadanie:D

bo przeciwgrzybiczo to dzialaja leki od lekarza, albo odkazanie rak zapobiega przenoszeniu roznych swinstw, a glownym zadaniem cleanera jest wlasnie odtluszczenie;)


wypowiedz wyrwana z kontekstu dziwnie wyglada;)
a moja wypowiedz odnosila sie do tego pytania

dziewczyny a czy nie jest tak ze primer działa przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie, wytrawia płytkę i nadaje prawidłowe pH??? bo jesli tak to po co te wszystkie płyny??

IWONAUMINSKA
24-09-2010, 14:27
wspaniały wątek - jestem bardzo ciekawa waszych opinii - w szczególności tych z Was, które mają bardzo duże doświadczenie i wiedzę :)