PDA

Zobacz pełną wersję : Choroby paznokci



Strony : 1 [2]

Aliz
05-08-2011, 09:27
dzięki Agulusia, ja stylistką jestem od niedawna a tyle się naczytałam o tym jak łatwo zniszczyć płytkę, że wolę teraz się pytać wcześniej:)

Patii
05-08-2011, 22:00
Hej:)
Mam problem... z drugim paznokciem u stopy.. A mianowicie.. rośnie mi strasznie w góre.. Nigdy tego nie miałam.. od jakiegoś.. ja wiem..roku? W prawej stopie, a w lewej zaczyna się ku górze wyginać..:/ Zawsze był normalny..
W tym od roku co mam, zawsze wolny brzeg był normalny, biały, a teraz zrobił się żółty i jak widać na jednej z fotek, tak jakby się oddzielił przy wale bocznym...
Zżółknął tylko wolny brzeg.. Inne pazurki są okej...
Duzy paluch jest żółtawy od wolnego prawego brzegu ale to od tarczycy, bo tez mi się tam oddziela... Ale ten mały dopiero teraz taki się stał.. od roku rośnie w górę, ale zżółkł teraz:(
Co to może być?
Na grzyba mi to nie bardzo wygląda, chociaż może..? Nie wiem:( Wy się bardziej znacie:(
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


czy któraś z was wie co to może być? Zaczynają mnie boleć mocniej te pazurki:(...

Sieciunia
24-08-2011, 18:23
Chodzilam z zapowietrzonymi pazurami i sie doigralam :P
jak sie domyslam to "zielona bakteria", wiec za bardzo sie nie martwie
4535945360
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu zacerpniete z Polished.ca I Czas Pracy (http://www.polished.ca/zielonypaznokiec.html)

butterfly 1
26-08-2011, 18:17
Wczoraj "ściągałam" paznokcie a że miałam zrobione w kolorze koralowym i nie grzebie w paznokciach to nie zauważyłam że jeden paznokieć był zapowietrzony i bez problemu ściągnęłam go , a na naturalnym paznokciu zobaczyłam brązową plamkę którą nie dało się zetrzeć wacikiem ze spirytusem salicylowym ale bez problemu spiłowałam ją pilnikiem .Dziś nawet nie widać że wczoraj coś tam było. Jak myślicie czy to może być coś z grzybka?:(

ducek07
29-08-2011, 17:21
Mnie się czasami robią takie małe kreseczki brązowe praktycznie przy końcu płytki, ale to jest od tego jak za mocno piłuję paznokcie i po prostu się wylewa krew pod paznokciem. Nie wiem czy o to samo Ci chodziło butterfly

RedSunset
29-08-2011, 19:22
Ducek, ja wiem o czym mówisz, bo sama to sobie robiłam na początku :P ale jak pękało naczynko pod paznokciem to nie dało się tego spiłować...no bo jak?? razem z paznokciem :D Tak zrozumiałam Twój post :D
A co do Butterfly - to wydaje mi się że to po prostu zabrudzenie... pod zapowietrzenie nawchodziło i się tam grzało, ale jak zeszło to myślę że jest w porządku.

ducek07
29-08-2011, 19:49
Red jak najbardziej zrozumiałaś :ok: Właśnie dlatego miałam wątpliwości czy butterfly chodzi o to samo, bo tego się nie da spiłować tak jak napisałaś ;)

butterfly 1
29-08-2011, 21:04
Dzięki dziewczyny za odpowiedź to było na środku paznokcia ,jak na razie nie powróciło a ja bardzo delikatnie spiłowałam tylko wierzchnią warstwę na paznokciu (zmatowiłam płytkę) i to zeszło bez problemu. Na razie nic nie robię na paznokciach tylko obserwuję mam nadzieję że to nie powróci .

Sieciunia
20-09-2011, 16:25
czy to grzybica?

Zuuzaneczka
20-09-2011, 17:59
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


czy któraś z was wie co to może być? Zaczynają mnie boleć mocniej te pazurki:(...[/quote]
[/UKRYJ]

Moja mama miała to samo - mimo że regularnie chodziła na pedicure do znakomitego salonu. Teraz przychodzi do mnie bo zaraziła się tam kurzajkami :/: byłam w szoku, że pediurzystka nie potrafiła wyprowadzić jej tego pazurka. Ja zrobiłam tak - mocno go skróciłam i sporo spiłowałam frezarką z wierzchu - i tak przez kolejne 3 pedicury. Pazurek zaczyna odrastać normalnie ^_^ nie pozwól, by był za długi, "zarośnięty" bo wtedy zaczyna się wyginać.

Agnieszka Praska
20-09-2011, 18:05
czy to grzybica?

tak
bylo robione badanie mykologiczne?

Sieciunia
20-09-2011, 18:39
Agulusia Kochana nie byly robione, bo siostrze nie da sie przemowic do rozsadku, zrobilam fotke jak spala (wiem malo etyczne) i chce mamie pokazac, moze ona do niej dotrze. Jakie sa skutki grzybicy? Moze przejsc na inne pazurki, poodpadaja, moze przejsc na skore? Zastanawia mnie jak sie to dalej rozwinie jak nie pojdzie do lekarza.

kobietazpazurem
20-09-2011, 18:53
Grzybica paznokci ? leczenie (http://www.grzybicapaznokci.info/leczenie.php) tu masz wszystko odnośnie grzybicy paznokci, powinno pomóc

ivonna70
20-09-2011, 19:12
Grzybica nie musi, ale może przenieść się na inne paznokcie. Mało tego, jeśli używa się te same przybory w łazience, to można zarazić innych.

Sieciunia
20-09-2011, 19:29
Ja nie uzywam na szczescie zadnych przyborow razem z nia, ale martwi mnie troche korzystanie z jednej wanny. Wiecie co sie bedzie dalej dzialo jak nie bedzie tego leczyc? Oprocz tego, ze moze na inne pazurki przejsc.

ivonna70
20-09-2011, 19:38
Będzie to wyglądało coraz gorzej. Nawet może dojść do utraty paznokcia (ale to już skrajność). Dla przykładu parę paskudnych zdjęć z zaawansowaną grzybicą.

DiamondShine
23-09-2011, 09:45
ivonna ojeeej ;( okropny widok

ja z moim palcem jade w poniedziałek do chirurga , takze powiem Wam co mi powiedział i co zrobił

asia
24-09-2011, 21:49
chirurg to pewnie zerwie od razu...:D oni to lubia....:D

DiamondShine
25-09-2011, 03:38
ooj tak heh a juz raz go mialam wycinanego ;(

ducek07
28-09-2011, 15:15
O matko! Na tym drugim zdjęciu zeżarło paznokcia do połowy!:wow:

tusia90
01-11-2011, 15:22
Ja mam problem od ponad dwóch lat z dużymi palcami u stóp. Jak tylko ktoś mi nadepnie albo coś mi spadnie to od razu robi mi sie pod spodem krwiak. Nie wygląda to ciekawie :( Paznokieć po jakimś czasie wygląda jak zapowietrzony, przy wolnym brzegu jest troche oddzielony od "mięska". Staram sie to miejsce oczyszczać co jakis czas zeby mi sie jakis syf pod spodem nie narobił. Teraz juz strupka sie pozbyłam i zostało tylko to zapowietrzenie :/: Już kilka razy tak miałam. JAk tylko mi to zrosło, miałam normalny paznokieć, o cos sie uderzyłam i bach na nowo :placz: Pal pies zimą, ale latem jak sie cos takiego zrobi to chodze non stop w ciemnych lakierach na stopach bo jak strupek pod spodem to i przeswituje czasem, o frenchu moge zapomnieć. Moja pani profesor mówi ze to po prostu mechaniczne uszkodzenie paznokcia,i musze czekać az odrosnie w miedzyczasie oczyszczac i to wszystko... Chociaz martwi mnie ze momentami to miejsce zapowietrzone jest takie delikatnie żółtawe...
Da sie jakoś temu zapobiec? Bo ja juz nie wiem co robić z tym poza czekaniem aż paznokieć odrośnie. Nie wiem czy może zażelowanie płytki coś da? Oczywiście jak pazurek już cały odrośnie zdrowy.

DiamondShine
01-11-2011, 23:05
wiecie co bylam kilka dni u chirurga z tym moim paluchem noi znow mi wycial ale kazal isc do dermatologa zeby pobral mi kawalek pazurka i zbadał bo jak go wycinala to on sie nie ciął jak zwykly pazurek tylko orkopnie mi sie kruszy :(:( on jest chory i trzeba go ratowac

idlao
04-12-2011, 18:35
widzę ze jesteście specjalistkami z tej dziedziny :) więc i jak mam zdjęcia z zapytaniem co to ??

asiek
10-12-2011, 17:54
Ten pazurek u nogi został przygnieciony z całą siłą obcasem, 3 miesiące temu i teraz zaczął się robić taki dziwny, suchy...i żółty.

goslava
10-12-2011, 19:39
asiek tam jest krwiak (w koncu obrazenie mechaniczne) i to jest tak jak bys sobie przylozyla mlotkiem w palec, jak na moj gust musi on poprostu zrosnac i powinno byc dobrze:)

idlao nie jestem pewna ale nie wiem czy to czasem nie jest grzybica na tych paluszkach dwoch

pysialali
10-12-2011, 20:26
Idlao trochę mi to przypomina okropnie zgryzione ząbkami paznokcie.
Takie ma moja bliska osoba i wiem na 100 % że nie ma tam grzyba.
Szczery wywiad z osobą której są te pazurki i będzie można powiedziec troszkę więcej na ten temat.

katarynka89
02-01-2012, 19:23
Dziewczyny zakładałam pazurki z 3 tygodnie temu ( po 6cio tygodniowej przerwie żeby sobie pazurki odpoczeły ) dziś chciałam zrobić odnowę ale ku mojemu zdziwieniu po zdjęciu na kciuku czekała mnie niespodzianka :O pazur mi odchodzi:O Co to jest ?? grzyb?? wcześniej nic mi się nie działo. AAAA i dość mocno zacisnełam sobie tunel i trochę swój naturalek wygięłam :/ tak myślę że może tym coś popsułam :( Pomocy bo nie wiem co z tym dalej robić :O boje się :/ niby wszystko mam jednorazowe ale jak komuś coś się stanie to ja w lustro nie spojrzę


50273




aaaa pasur jest biały tylko światło takie :/
nie kruszy się nie boli ani nic
a i akrylu nie dopiłowałam bo się boję dlatego tak dziwnie płytka wygląda :(

Zen.
02-01-2012, 19:26
mnie się wydaje, że to onycholiza, ale trochę słabe zdjęcie żeby powiedzieć coś więcej..

katarynka89
02-01-2012, 22:01
jutro zrobie leprze zdjęcia. czytam w necie i nie widzę za mocno informacji jak to się zrobiło:/ czy mogłam to przenieść na pędzlu primerze czy czymś innym ? czy to raczej uraz mechaniczny:/ wilgoć albo coś takiego :/

Zen.
02-01-2012, 22:54
ja obstawiam że to przez uraz mechaniczny, chociaż onycholiza pojawia się też w przebiegu niektórych chorób. Narazie zostawiłabym, niech pazurek odrośnie, trochę odżyje. Ale zobaczymy co inne dziewczyny napiszą.

katarynka89
02-01-2012, 23:13
kurcze w sobote mam wyjazd na szkolenie z bankietem :/ boję się go teraz ruszyć ale bez pazurów też nie pojadę <beczy> aaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

malinowa
03-01-2012, 17:34
katarynka89 (http://forum.wzorki.info/members/12369-katarynka89.html) ja myślę, że pazurek odkleił się od łożyska na skutek zbyt mocnego zaciśnięcia tunelu, bo w ciągu trzech tygodnie nie jest chyba możliwe żeby powstała grzybica w tak zaawansowanym stanie, takie moje zdanie, pazurki na wyjazd możesz pomalować chociaż lakierem żeby nie było widać

Zen.
03-01-2012, 18:16
Ewentualnie mogłaś go przepiłować, pazurek był cienki i pod wpływem nacisku, robienia tunelu itd po prostu wdalo się tam pod paznokieć powietrze, a to nic innego jak właśnie onycholiza :) Malinowa ma rację, pomaluj narazie i tyle :)

kobietazpazurem
04-01-2012, 14:47
Tak to onycholiza. Odspojony paznokieć możesz wyciąć i zrobić krótkie przedłużenie. Zrośnie się.

katarynka89
04-01-2012, 16:54
dzięki za odp. co do przepiłowania to faktycznie trochę go zjechałam :/ i dlatego zrobiłam 6 tyg. przerwy od akrylu :D w piątek sobie zrobie pazurki żeby mieć na wyjazd :) ( trochę nie wypada pojechać z pałkami na szkolenie gdzie będą moje klientki ) a w poniedziałek po powrocie wymoczę w acetonie i zdejmę żeby zobaczyć stan pazurka :D dziękuję wam za pomoc dziewczyny :)

kusto74
06-02-2012, 11:26
witam!
Czy faktycznie ktoś wie czy choroby skóry (ttp://speczona.org) związane są z chorobami paznokci? Moim zdaniem tak GDYŻ PAZNOKIEĆ TO TEŻ SKÓRA.:cwaniak2:

elzbieta
11-02-2012, 00:23
Witam,ja mam pytanie czy podczas tych schorzen paznokci ca sa tutaj wymienione nie mowie o grzybicy zakladacie paznokcie lub je wzmacniacie zelem?

marcysia343
12-04-2012, 23:25
Oprócz grzybicy masz cały szereg przeciwskazań- zespół zielonych paznokci, brodawki, zanokcica, drożdżyca, onycholiza, łuszczyca paznokci. Podczas kuracji hormonalnych lub przyjmowania silnych antybiotyków bardzo możliwe, że stylizacja nie będzie się trzymała, bo organizm jest słaby. No i moim zdaniem podstawa- jeżeli klientka ma paznokcie jak "papier"- nie ma sensu wykonywać jej stylizacji, bo i tak za chwile będzie po paznokciach... nie mówiąc o tragicznych skutkach. Lepiej polecić jej kurację przynajmniej miesięczną (odżywki, suplementy). Najlepszą opcją było by gdyby stosowała kurację przez jakieś ok pół roku do momentu aż cała płytka odrośnie. No i przede wszystkim, żeby zgłaszała sie na kontrole co jakieś 2-3 tyg. Wtedy można wykonać podstawowy manicure z opiłowaniem płytki, ale bez jakiejkolwiek ingerencji. Można jej również polecić wmasowywanie oliwki z witaminami w "skórki", wtedy macierz paznokcia tez będzie dodatkowo pobudzana do wytwarzania nowych komórek.

Gorzkajakmokka
13-05-2012, 18:27
O kurcze. Właśnie przyszłam z podobnym problemem jak wyżej.
Tyle tylko, że tipsów nie miałam już ze 3 lata. Jak zauważyłam jakieś dziwne zaczątki tego, czyli taki "ząbek" ciachnęłam sobie żel i namalowałam kwiatek, licząc na to, że szybko odrośnie i wyładnieje ;)
A jak na złość przy tym paznokciu zadzwonił maż, że trzeba do małego szybko, bo wychodzi i zalałam skórkę, zapowietrzył się i podgryzałam- więc na zdjęciu poza samym dziwnym odstąpieniem paznokcia- widać "własnroręczne" zniszczenie paznokcia. Nie miało to raczej wpływu- bo zaczęło się przed nakładaniem żelu,ale wolę wspomnieć.
Nie wiem skąd to i dlaczego- bo żadnych większych urazów sobie nie przypominam. Boję się, że to coś gorszego :cry:

http://pliki.wzorki.info/images/JnwK.jpg

syrena16
13-05-2012, 20:19
.... na moje oko to albo jakaś bakteria pod paznokciem albo co bardziej prawdopodobne to wcześniej wspominana onchylioza, zważywszy że nie usuwasz aplikacji tylko je zrywasz:) to by tłumaczyło zapowietrzenie od strony wolnej i bocznej paznokcia.
Jeśli oczywiście nie uszkodzenie mechaniczne łoża w wyniku takiej formy ściągania aplikacji z pazura
Ale mogę się mylić

Gorzkajakmokka
13-05-2012, 22:46
Tak jak napisałam- miałam to już przed żelowaniem płytki paznokcia a przed nie miałam nic ok 3 lata- jedynie zwykły lakier.
Możliwe, że to się przez to powiększyło- to fakt, ale na pewno było już wcześniej :(

Patii
13-05-2012, 22:54
Gorzkajakmokka Kochana, nie masz tarczycy?
Ja mam identycznego "cosia" na paluchu u nogi. Mi się zrobiło to wtedy, kiedy zaczynała mi się "rodzić" nadczynność tarczycy.
A tak może po prostu jakieś uszkodzenie mechaniczne, albo bakteria jakaś? Niech się wypowiedzą bardziej doświadczone koleżanki:*

Gorzkajakmokka
15-05-2012, 00:17
Zaczęłam się lekko denerwować ponieważ odkryłam to samo co wyżej na paznokciach u stóp.
Oba duże paluchy... I tu kolejne dumania.
Ponieważ miałam zabieg na kostce Arkady i przy tym był nakładany akryl. Może to jakoś zaszkodziło? A może wdała się jakaś grzybica czy coś? Ale nie widać dodatkowych cech... Sama już nie wiem co o tym myśleć. Dobrze, że umówiłam synka do dermatologa i przy okazji siebie :P więc za 9 dni dowiem się co się dzieje.

---------- Dodano o godzinie 00:17 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:15 ----------

A co do tarczycy- czy cukrzycy jak czytałam nic nie wiem.
W ciąży miałam krzywą cukrową to była ok, ale nie wiem jak się ma do stanu aktualnego. Tarczycy nigdy nie badałam. Zerknęłam na objawy i też nic nie wskazuje.:crazy:

Sylwia1982
16-05-2012, 13:22
Kostke arkady stosuje sie przy wrastajacych paznokciach...Ma na celu podniesienia pazurka aby sie nie wbijal, wiec mysle ze po prostu tak sie podniosl, ze sie troszke odkleil od podloza. Moze za mocno bylo to robione...Mysle ze to dlatego :P
A na zdjeciu wyzej, to zgodze sie z syrena - to onycholiza :)

kesia
11-06-2012, 17:10
Drogie specjalistki, to i ja spytam, bo nie wiem co robic
parę miesięcy temu na paznokieć u nogi w duzym palcu spadło mi coś ostrego i ciężkiego , pod paznokciem pojawił sie krwiaczek , mocno bordowy. w miarę wzrostu paznokcia po woli schodziło do konca paznokcia, ale pojawiła się też w tym miejscu nierówność. Myslałam, że ładnie zejdzie, malowąłam na ciemno zeby nie było widać
i tu nagle parę dni temu wieczorem po kąpieli patrzę, a mnie odstaje dosłownie pół paznikcia! dokłądnie odszedł prawie całkowicie ( tylko z jednego brzegu się tyrzyma) - odciełam bo strasznie przeszkadzało mi to , ale nie mam pół paznokcia! i co teraz ? Mam latem chodzić z plastrem? Bo to nie wygląda ładnie, nawet pomalować cięzko ....

Nysza
11-06-2012, 17:42
nie widzę jak to wygląda
ale proponuję udać się do dobrej stylistki na rekonstrukcję paznokcia ..
ona oceni czy to co zostało nadaje się do rekonstrukcji, czy będziesz musiała poczekać ..

MadaPP
11-06-2012, 23:10
o miałam podobną sytuacje! poszłam na połowinki w szpilach 13 cm i postanowiłam ich nie zdejmowac mimo ucisku jaki czułam na dużych palcach u stóp. jak wróciłam oczywiście zdjęłam buty i nie dałam rady chodzić i tak przez 2 tyg.postanowiłam zmyć lakier z paznokci co widzę? zmyłam czerwony a mam fioletowe! było to 10 listopada i schodzi mi do teraz. i tak jak mówisz paznokieć jest zniekształcony ale w miarę odrastania staje się normalny.więc nie mam tak jak ty problemu z tym że prawie odpadł. i tak jak radzą idź do dobrej stylistki;)

kaka80
12-06-2012, 09:47
mysle,ze spokojnie paznokiec odrosnie,niestety dlugo to trwa bo powoli rosną,szwagierka miala taki wypadek tylko na paznokciu u dloni,teraz juz nie widac,ze miala sliweczke:D;)

kesia
28-06-2012, 22:11
Serdeczne Wam dziękuje, pomyślę o tej stylistce bo nie podoba mi ise
Pomalowałam go a raczej to co zostało na razie na jasnym kolorkiem i mniej jest to widoczne no ale jest ;(

MamProblem
24-10-2012, 20:31
Witam! Nie będe się zagłębiał w opis. Po prostu chcę wiedzieć czy mi paznokieć odrośnie. Dodaje foty tam widać co się stało ;//

http://iv.pl/images/35539394340895613013.jpg

http://iv.pl/images/15391457019893918210.jpg

http://iv.pl/images/93379534275772613509.jpg


PROSZE O POMOC!

laurencja
24-10-2012, 21:18
zdjęcie jest troche niewyrazne ale najprawdopodobniej zostala uszkodzona macierz paznokcia i jak odrosnie nowy moze byc lekko zneksztalcony pofalowany itp.

joobler
30-12-2012, 23:27
Możliwe że to macierz bo w moim przypadku tak było i mam teraz faktycznie nieco zniekształcony paznokieć, ale nie wygląda to źle.

syrena16
29-01-2013, 20:21
Mam pytanko do dziewczyn z podologii lub specjalizującym się w pielegnacji stóp i paznokci u nóg.
Mojej koleżance zrobiła się taka nie wielka kieszonka pod dużym paznokciem u stopy. Po lewej stronie- nie sądze aby była to onchylioza- prędzej konsekwencja jakiegoś urazu- niemniej jednak w tą kieszonkę wchodzi brud i nie wygląda to estetycznie.
Podpowiedzcie coś jak to zmobilizować do ponownego połączenia się z łożem . Wydaje mi sie ze prędzej czy później zrobi jej się stan grzybiczny tam. Jak do tego podejść.?Jak to podleczyć?

Mysiaczeq
29-01-2013, 21:23
dlaczego myslisz ze to nie jest onycholiza? czym twoim zdaniem się różni. Ciężko trochę sobie to wyobrazić biorąc pod uwagę opis, ale ja raczej traktowalabym tak samo jak onycholize

loginka
29-01-2013, 21:39
Oprócz onycholizy, ktora mogla byc wynikiem urazu lub nie moze to byc poczatek infekcji grzybiczej wiec warto podejsc do dermatologa i zrobic badanie mikologiczne.

syrena16
29-01-2013, 21:55
dlaczego nie onchylioza? popierwsze dlatego ze zmiana dotyczy tylko jednego palca ... resztę jest bez zmian chorobowych, obejrzałam również rejony najbardziej narażone na zmiany grzybiczne. Nic tam mnie ma - a z tego co sie orientuje onchylioza dotyczny wszystkich paznokci bo jest to ogólny stan chorobowy . Nie występuje wybiórczo... Poprawcie mnie jeśli się mylę

Mysiaczeq
30-01-2013, 10:59
jak najbardziej występuje wybiórczo, szczególnie po przepiłowaniu płytki paznokcia, lub uszkodzeniu mechanicznym :) wiem z własnego doświadczenia

Agnieszka Praska
31-01-2013, 08:33
Mam pytanko do dziewczyn z podologii lub specjalizującym się w pielegnacji stóp i paznokci u nóg.
Mojej koleżance zrobiła się taka nie wielka kieszonka pod dużym paznokciem u stopy. Po lewej stronie- nie sądze aby była to onchylioza- prędzej konsekwencja jakiegoś urazu- niemniej jednak w tą kieszonkę wchodzi brud i nie wygląda to estetycznie.
Podpowiedzcie coś jak to zmobilizować do ponownego połączenia się z łożem . Wydaje mi sie ze prędzej czy później zrobi jej się stan grzybiczny tam. Jak do tego podejść.?Jak to podleczyć?

onycholiza ;) niech dezynfekuje i zakrapla sobie w miare mozliwosci kilka razy dziennie olejek herbaciany dostepny w aptece ;)

Katie78
05-02-2013, 14:13
Onycholiza-czytałam o tej chorobie i muszę stwierdzić, że chyba coś mi się takiego na jednym paznokciu zrobiło :( Nie boli ani nic,ale pod paznokciem od brzega jest powietrze,tzn. na początku było,teraz mi się to miejsce białe zrobiło :( Boję się, bo nie wiem co z tego będzie dalej... Pomóżcie,co mam teraz zrobić,iść do dermatologa??? :(

Mysiaczeq
05-02-2013, 16:42
pilnować, żeby paznokcie były krótkie i nie zaczepiały o nic, dbanie o suchość tego miejsca, zakraplanie olejku z drzewa herbacianego, obserwacja

Katie78
05-02-2013, 17:40
A do lekarza nie powinnam iść??? Czy wogóle kiedyś paznokieć będzie wyglądał normalnie??? Czy już zawsze będę miała taki dziwny biały?:( Postaram się dziś zrobić zdjęcie i pokazać jak to wygląda...

---------- Dodano o godzinie 17:40 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:55 ----------


pilnować, żeby paznokcie były krótkie i nie zaczepiały o nic, dbanie o suchość tego miejsca, zakraplanie olejku z drzewa herbacianego, obserwacja

A to zakraplanie tego olejku to na płytkę paznokcia tylko czy mam wpuścić go w tą "dziurkę" (gdzie jest powietrze) między płytką paznokcia a łożyskiem??? Pomocy :placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz:

samaron
05-02-2013, 18:48
W "dziurkę" ;) chodzi o to, żeby utrzymywać to miejsce z dala od wilgoci, olejek izoluje (najpierw wymyj, zdezynfekuj i osusz) i ma własności grzybo- i bakteriobójcze.
Spokojnie paznokieć odrośnie.

Katie78
05-02-2013, 21:42
Mam nadzieję, że paznokieć nie zrobi mi się żółty albo czarny tak jak czytałam w necie :( Ile czasu może potrwać takie "leczenie" tym olejkiem??? I w razie czego po jakim czasie udać się do lekarza?

Agnieszka Praska
07-02-2013, 14:13
ojj roznie mojej klientce po 7 miesiaca dopiero lozysko sie przykleilo, ja mialam malenka i po miesiacu zniknelo

asiekfr
07-02-2013, 15:00
Ja mialam cos takiego na jednym palcu u stopy .wlasnie przy pomocy olejku z drzewa herbacianego ,po okolo 2 miesiacach mialam z glowy. Musi byc czysto ,sucho i olejek zakrapialam chyba 3 razy dziennie.

Katie78
07-02-2013, 20:57
Dziękuję Wam za porady...A teraz pokażę Wam jak mój pazurek brzydko wygląda,jutro zakupię ten olejek i zobaczę co będzie dalej... Czy mając takiego paznokcia nie szkodzę mu malując go kolorowym lakierem?

Mysiaczeq
08-02-2013, 14:10
nie zaszkodzisz, tylko pamiętaj o podkładzie pod kolor i kontroluj co jakis czas stan paznokcia

Katie78
08-02-2013, 15:40
nie zaszkodzisz, tylko pamiętaj o podkładzie pod kolor i kontroluj co jakis czas stan paznokcia
Dziękuję za rady :*

samaron
08-02-2013, 19:47
Mam nadzieję, że paznokieć nie zrobi mi się żółty albo czarny tak jak czytałam w necie :( Ile czasu może potrwać takie "leczenie" tym olejkiem??? I w razie czego po jakim czasie udać się do lekarza?
W zależności od tempa wzrostu, może być bardzo różnie.
Do lekarza jeśli zacznie zmieniać kolor, pękać, rozwarstwiać się i lepiej go skróć, żeby zniwelować ew. urazy, teraz łatwiej go podważyć i jeszcze mocniej uszkodzić.

Katie78
08-02-2013, 21:39
W zależności od tempa wzrostu, może być bardzo różnie.
Do lekarza jeśli zacznie zmieniać kolor, pękać, rozwarstwiać się i lepiej go skróć, żeby zniwelować ew. urazy, teraz łatwiej go podważyć i jeszcze mocniej uszkodzić.

Dzięki ;):)

kamillxx
16-04-2013, 23:05
moze komus sie przyda arykul o chorobach pazurkow

Co mówią paznokcie? (http://www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=344)

AnnaPanna
06-05-2013, 13:34
Dziękuje Mysiaczeq mi też pomogłaś :)


Olejek herbaciany,przycięcie paznokcia i oczywiście czas załatwiły sprawę.

Lendio
19-05-2013, 22:08
Witam

Przegladnalem ten temat, poczytalem o chorbach paznokci, ale przypadek mojej coreczki (6 lat) niepasuje do zadnych opisow i zdjec. Corka urodzila sie juz "wada"tego paznokcia. Byl leczony juz u dermatolog-a. Jak dobrze pamietam leczone bylo łono paznokcia, ale po 1,5 roku nieprzynioslo efektu (przez chwile byla poprawa, wygladalo, ze jest postep, ale potem znow sie pogorszylo i wrocilo do stanu sprzed leczenia)

Paznokiec nierosnie normalnie, tylko jakby nakladadaly sie warstwy paznokcia na siebie ( robi sie coraz grubszy- warstwy tworza nierowna chropowata powierzchnie i jest zdeformowany lekko co powoduje dalsze deformowanie paznokcia). Dermatolog wspominal cos o genetycznej wadzie paznokcia (moze po przedkach), ale nieznamy nikogo z rodziny z taka wada.

prosze zerknijcie na zdjecia i cos poradzcie (moze jakiegos polecanego dermatologa od takich przypadkow ?) Mieszkam w krosnie (podkarpacie) moge do 200-300km w jedna strone podjechac do super fachowca.

nanami7
20-05-2013, 12:09
Lendio a czy ten pazurek był kiedyś ściągany ? Na prawdę strasznie to wygląda i dziwię się, że nie uzyskałaś pomocy w tym temacie... Ja niestety podologiem nie jestem ani specjalistką od stóp ale widzę, że jest zgrubiały i to mocno i w sumie pierwszy raz coś takiego widzę. Mam nadzieję, że dziewczyny Tobie pomogą. :)

gungame1
06-06-2013, 18:04
Witam . Potrzebuje pomocy. Powiedzcie mi co to może być ? Paznokieć był od tej strony chorej obcięty ,ze względu iz myślałem ,ze jest to grzybica i jeżeli sciągnę paznokieć to będzie szybciej się goić. Są to takie kreski pod paznokciem ,na paznokciu obok są takie malutkie dwie. Na dużym palcu u drugiej nogi jest to samo ,co mnie bardzo przeraża . Proszę o jakieś informacje .http://www.bankfotek.pl/image/1507130.jpeg

agnieszka-nails
06-06-2013, 18:11
To tak jakby strup pod paznokciem. To zrośnie razem z paznokciem. Widocznie wał około paznokciowy został uszkodzony (udeżony) i powstał krwiak po czym zrasta wraz z paznokciem

gungame1
06-06-2013, 19:35
z tym ,że to by mi sie tak zrobiło na dwóch nogach ? hmm ja obcialem paznokcie az do tego miejsca uszkodzonego ,a normalnie nie moglbym tego zrobic. Paznokiec rosnie a to caly czas jest w tym samym miejscu. To zdjęcie z prawej stopy. Widać czarne nawet na skórze. http://www.bankfotek.pl/image/1507203.jpeg

nanami7
06-06-2013, 19:56
Na pewno onycholiza a po reszte diagnozy uwazam ze powinno sie isc do lekarza...

gungame1
06-06-2013, 20:03
Gdzie się udać ? do dermatologa ? hmm czy moge się obawiać czerniaka ? przez 2 tyg płyn UNDOFEN i nic.

agnieszka-nails
07-06-2013, 10:18
czerniak to zupelnie co innego. Wystarczy wejsc w google i zobaczyc w grafice jak wyglada czerniak.

Agnieszka Praska
11-06-2013, 22:06
czesto smarowac olejkiem herbacianym ;) i do dermatologa warto sie udac:D

Gorzkajakmokka
12-06-2013, 10:27
Gdzie się udać ? do dermatologa ? hmm czy moge się obawiać czerniaka ? przez 2 tyg płyn UNDOFEN i nic.
No oczywiscie, że do dermatologa. Jeżeli to grzybica lub cokolwiek innego to warto jednak zainwestować w "grubsze" leczenie, tym bardziej, że to pierwsze strasznie ciężko wytępić.

syrena16
12-06-2013, 10:32
Witam

Zobaczcie sobie jaki newski opowiadają o lampach uv i żelowego manicure w odniesieniu do chorób skóry... eng

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K8Lw12rEouo

sylla
12-06-2013, 11:00
Tak olejek z drzewa herbacianego na pewno trochę pomoże. Warto go stosować . Wyratował moje dwie klientki z onycholizy. Z którą do mnie trafiły. Jedna z nich nawet do tej pory powtarza , że gdyby nie ta kuracja to chyba by już paznokcia nie miała....
No i na pewno warto się do lekarza przejść.

natalianikola
25-06-2013, 20:27
Dziewczyny pomóżcie. Zmyłam lakier a tam czarna plama...co to? Stłuczenie, grzybek? Czy mogę na to położyć lakier?

Gorzkajakmokka
25-06-2013, 21:08
Jeju mi też się stało coś ohydnego z paznokciem aż wstydzę się pisać czy pokazywać komukolwiek.
Zaczęło się od macierza. Zaczął być taki brunatno-żółty w kropeczki.
Później powoli zaczął odchodzić od łożyska i w efekcie odeszła mi znaczna część paznokcia i zrobił się lekko zielony. Ze względu na to, że mi haczył i było to strasznie niekomfortowe obcięłam górną część i mam taki krótki paznokietek. I widać że od strony macierza zaczyna odrastać już normalny, ale czy zaraz nie zmieni się na nowo to nie wiem.
I też nie wiem czy ta zieleń to od grzyba, czy od tego, że pod tym odchodzącym paznokciem zbierało się wszystko i tworzyło jakiegoś glona ? :D

Boję się bo jak pójdę do dermatologa to pewnie i tak nic mi nie przepisze ze względu na ciążę a z kolei nie wiem czy takie zmiany nie wpływają niekorzystnie na maluszka :(

reniusia1002
26-06-2013, 13:07
proponuje pojsc do dermatologa bo jezeli to jest grzybica jakakolwiek by nie byla to trzeba odpowiednim antybiotykiem ja leczyc.bo to napewno moze zaszkodzic maluszkowi grzybica czesto jest w calym organizmie lepiej ja od razu zwalczyc tym bardziej ze w ciazy ciezko ja zwalczyc.uwiez mowie z wlasnego doswiadczenia mam 2 dzieci i w dwoch ciazach bylam.

Ewi89
28-06-2013, 17:54
dziewczyny pomocy! mamusia się uderzyła w palucha i pękł jej paznokiec od dużego paluszka! poziomo prawie w połowie! zgroza...i nie wiem czy czymś nasmarować, czy zerwać [dodam, że to miejsce nie boli ani nic]


pomocy!

reniusia1002
28-06-2013, 20:18
sama zerwac nie ma szans.ja gdy mi wrastaly panokciebylam u chirurga i najpierw bylo znieczulenie miejscowe potem lamal na kawalki dopiero zrywal bez znieczulenia to za duzy bol i mozna sobie straszna krzywde zrobic bo mozesz palucha porozrywac.nie mozesz nic sama zrywac.ale moze Twojej mamie przeszkadzac wiec lepiej zaklejac plastrem przez kilka tygodnii iczekac az sam odejdzie i nie ruszac tego zeby nie pogorszyc.ale to tylko moja opinia niech wypowiedza sie tez inne dziewczyny.

kiwaczek2
28-06-2013, 20:45
GORZKA - wydaje mi się ze to grzybica. też mam :D idz do lekarza, a w miedzyczasie olejek herbaciany. czesto.

Ewi - powinien zrosnąc. jesli się nic nie dzieje można akrylem wzmocnić i czekać. ale oberwowac.

fryzzz
28-06-2013, 21:11
Ewi zakleic plasterkiem zeby nie haczył i obserwować czy nic się nie będzie działo, a jakby bardzo przeszkadzał to dała bym na niego akryl clear zeby bylo widac gdyby wdał sie jakis grzybek itp i takiego podratowanego akrylem można malować lakierami tylko często zmywać i sprawdzać czy wszystko ok :)

ashley2020
03-07-2013, 17:32
Proszę o poradę, ponieważ moja koleżanka ma problemy z paznokciami. Kilka lat temu początkująca praktykantka w salonie bardzo mocno i głęboko spiłowała jej paznokcie. Aktualnie paznokcie są bardzo delikatne, są łamliwe. Niestety nie mam zdjęć, ale wygląda tak, że paznokcie są bardzo zaokrąglone i biały odrost zaczyna się już w połowie wału bocznego. Sama jestem początkująca, więc nawet jej nie oferowałam piłowania, ale może ktoś napisze mi jakieś wskazówki, które pomogły by w naprawie tych paznokci.

ajda***pazurki
05-07-2013, 19:17
no i ja miałam ostatnio niemiła niespodziankę. pojechałam do znajomej zrobić odnowę(poprzednio miała kolor na całości ciemny)
i ściągając kolor na jednym pazurku na 2/3 pazurka od wolnego brzegu paznokieć koloru brązowo zielonego:blink: i myślę że to chyba grzybica:(:(:(:( od spodu paznokieć jakiś zielonkawy. a reszta pazurów ok. ale przy poprzednich pazurkach nic nie było. grzybica tak szybko postępuje????i skąd??? resztę pazurków zrobiłam a z tym kazałam iśc do lekarza

fryzzz
05-07-2013, 19:58
Ashley może się nie znam ale jeśli ta osoba nie uszkodzila macieży to choćby jej nie wiadomo co zrobiła to płytka odrasta i nie ma to wpływu na jej grubość, co do problemu wolnego brzegu zaczynającego się wysoko to onycholiza, zajrzyj do odpowiedniego tematu na forum tam dziewczyny opisywaly takie przypadki

ashley2020
07-07-2013, 09:06
fryzzzdziekuję serdecznie:)

Mysiaczeq
07-07-2013, 16:11
ajda***pazurki moja klientka tez tak miala jak poszla do byle kogo, dziewczyna jej podkleiła podpowietrzony akryl na klej i zażelowała efekt taki jak opisujesz. Robiłaś na tipsie czy na formie? albo nadkażenie pseudomonas albo reakcja na klej, zejdzie ;)

ajda***pazurki
07-07-2013, 23:53
robiłam całość żelem, ale ona coś wspomniała że uderzyła w ten palec, a poza tym pisała do mnie że babka w aptece jej powiedziała że to nie grzybica tylko skutek urazu-na szczęście:D

Ewi89
11-07-2013, 22:13
http://pliki.wzorki.info/images/wXjxf.jpg
i mamusia zerwała całość
ehh akryl powiadacie..ale ja nie mam doświadczenia z tym :((

nanami7
03-09-2013, 21:50
ja z nastepujacym problemem ...
w ostatnim czasie mialam dwie panie jedna z nich nosi zel juz dobrych pare lat, a ta druga miala moze teraz z 3 raz robiona odnowe. I jeszcze jedna nosila zel na stopach ...
I pojawil sie nastepujacy problem - te na dloniach u jednej na jednym paznokciu pojawila sie zielona plamka, zalalam betrafenem zeby nic sie nie dzialo. U drugiej ten sam problem ale na 3 pazurach tak o z niczego (byla dwa tyg wczesniej i nic nie zauwazylam) a ta co na stopach nosila gdzies mocno uderzyla i zrobil jej sie taki siniec zielony.

Moje pytanie (wiem ze juz ktos tu cos pisal na ten temat, ale dosc dawno, wiec moze cos sie zmienilo)...
Zaproponowac tym paniom pojscie do lekarza, czy zabezpieczac przeciwgrzybiczo, czy wogole zdjac zel ? Wyczytalam ze to nic groznego i czesto poprzez mycie naczyn, od srodkow roznych drogeryjnych itp moze to wystepowac. Dodam ze dbamy na prawde o higiene, dezynfekcje i sterylizacje i na pewno nie doszlo do zadnego zarazenia zadna bakterią !!

Jutro Wam zrobie foto jak to wygląda a do tego czasu prosze o rady jakiekolwiek ! Moze cos madrego wymyslicie - licze na Was :* :)

markotka
05-09-2013, 10:42
A czy w miejscach gdzie pojawiły się te zielone plamki są jakieś pęknięcia czy liftowanie masy? Może to po prostu bakteria zielona?

reniusia1002
06-09-2013, 08:34
ja kiedys mialam podobny problem ze swoimi pazurkami gdy jeszcze dosc krotko robilam pazurki i zle kleilam tipsa oraz nie uzywalam primera i innych srodkow i co najwazniejsze bardzo zadko wtedy wymienialam pilniki.teraz praktycznie pilniki po kazdym razie nowe i problem minal.

sylla
12-09-2013, 10:04
Dziewczyny powiedzcie czym to leczyć? I co to w ogóle?
http://images63.fotosik.pl/162/7313e89e2809b665med.jpg (http://www.fotosik.pl)

nanami7
12-09-2013, 16:29
moim zdaniem kurzajka. Ja stosowalam verrumal na takie cos :) to dziala jak lakier do paznokci - tworzy sie taka blonka i sie ja zrywa rano i wieczorem i na nowo smaruje. Szybko zaczyna schodzic :) niestety preparat jest na recepte-proponuje pojsc do dermatologa.

kalaa
12-09-2013, 16:31
Wg mnie jest to brodawka wirusowa (kurzajka), możesz spróbować kremów i maści na brodawki albo udać się do lekarza w celu usunięcia. Jeśli jest to rzeczywiście zakażenie brodawczakiem to musisz uważać, bo lubi się rozsiewać i możesz pozarażać innych. Przypomnij sobie czy byłaś może ostatnio na basenie, w saunie, gdzieś w miejscu publicznym gdzie jest duże "natężenie ruchu" a Ty mogłaś się potencjalnie zarazić. Poczytaj sobie o tych brodawkach. Jeśli udasz się do lekarza to daj znać co powie. Trzymaj się :)

sylla
12-09-2013, 21:55
Miałam kiedyś w dzieciństwie kurzajkę . Ale była całkiem inna odstająca... A to jest na płasko i w dodatku u mojej siedmioletniej córki! Zdziwiłam się , gdy mi to pokazała.

syrena16
14-09-2013, 21:56
Kochane czy ktoras z Was spotkala sie lub slyszala o leku ktory stosuja dermatolodzy w profilaktyle, lub leceniu onchyliozy- chodzi mi o konkretna nazwe?!

milane
15-09-2013, 19:24
Dziewczynki,ostatnio przyszła do mnie Pani z takim schorzeniam na paznokciu..moze któras miala podobny przypadek?

nanami7
15-09-2013, 20:01
Mi to wyglada na uraz mechaniczny..

Sylla racja sa kurzajki wystajace i takie... ja mialam takie cos 1,5 roku temu wiec jestem wrecz pewna ze to jest to...

asia
15-09-2013, 20:45
mi tez sie tak wydaje, jezeli tak jej odrasta to uszkodzila macierz:/

milane
15-09-2013, 20:54
tak odrasta jej to z tym,że raz jasniej raz ciemniej,myslicie ze to może kiedykolwiek wrócic do stanu pierwotnego?

mania818
16-09-2013, 23:43
Sylla moje obie córki miały takie coś , dermatolog powiedział że to brodawka , młodszej córce rozsiała się na cały palec , leczyliśmy ponad miesiąc . tabletki przeciwwirusowe 2 x dziennie plus smarowanie preparatem verrumal .

sztynka
17-09-2013, 11:44
Sylla to jest zakażenie brodawczakiem. Na razie wygląda tak, ale jak się rozprzestrzeni to już sama wiesz.
Milane, mam taką Panią, tyle, że jest to żółte u niej, a nie brązowe, jest to uszkodzenie macierzy, poprzez przytrzaśnięcie, czy uderzenie. Niestety nie jest do wyleczenia. Ale spokojnie na to aplikuję produkty i nic się nie dzieje.

sylla
17-09-2013, 12:30
Dzięki babeczki. W takim razie zabieram Majkę do lekarza . Myślicie , że to na basenie mogła "nabyć"?

asia
17-09-2013, 13:04
tak, na przyklad na basenie :( bardzo dobry jest preparat brodacid (w aptece bez recepty).

Milane, jeżeli macierz jest uszkodzona to nie. ale bywa, ze są bardzo ciężkie przypadki i odrasta baaaardzo wolno, ale jednak. także spokojnie aplikuj masę, daj 2 razy primer. uczul panią, żeby uważała, może stosować profilaktycznie coś przeciwgrzybicznego ponieważ w tego typu pazury zawsze łatwiej wlezie cholerstwo

luki
27-10-2013, 14:37
mola na basenie ale nie koniecznie.fakt xe basen to siedlisko wszystkich baktriii ale rownie dobze mogla sie w szkole teo nabawic lub ktos z rodziny moze miec wirusa.ale jest latwo wyleczalny.to duzy plus.

kiwaczek2
30-11-2013, 10:39
Wypatrzyłam u mojej klientki takie coś, tą kropkę . ona wie że to ma, ale zapomniała, bo ciągle miała malowane paznokcie. to nie rośnie razem z paznokciem, ale mówi że się "chyba" zmniejszyło. czy jakby był krwiak to by rósł razem z paznkociem?
Pani jest już omówiona do lekarza, ale prosiła bym spytała się na forum, bo jest trochę zdenerwowana tą sytuacją.
74093

agnieszka-nails
08-01-2014, 22:27
Dziewczyny czy to grzybica? Przyszła do mnie z tym Pani, u której takie zmiany wystąpiły pod akrylem który zdjęłam. Pomijając fakt, że poprzednia "stylistka" przepiłowała jej płytkę paznokci...
Jeśli to nie grzybica to co to może być?

nanami7
08-01-2014, 23:38
to ten zespol zielonego paznokcia. Moze smarowac clotrimazolum. Ogolnie samo schodzi :) moje dwie klientki z tym przyszly i zeszlo :) nic groznego (ponoc)

agnieszka-nails
08-01-2014, 23:45
to ten zespol zielonego paznokcia. Moze smarowac clotrimazolum. Ogolnie samo schodzi :) moje dwie klientki z tym przyszly i zeszlo :) nic groznego (ponoc)

Czy to ma powiązanie ze złym położeniem akrylu? Od czego to się bierze?

Annitka
09-01-2014, 19:40
Ja mam problem z paznokciami u nóg. Myślałam, że to grzybica, ale one nie są żółte tylko białe. Jednak grubieją. W zasadzie to tylko serdeczny i mały. Byłam u dermatologa. Stosowałam różne leki i nic. Nie wiem co z tym zrobić.

agulan82
09-01-2014, 23:04
dziewczyny a ja dzisiaj taka sytuacje mialam - bylam u kolezanki zdejmowac jej zele ale na jednym juz go nie miala (spilowala wczesniej sama bo cos tam jej suie stalo) a cale paznokcie miala pomalowane takim szaro - fioletowo-czekoladowym lakierem jak zmylam ten lakier to na tym paznokciu bez zelu miala zielonkawy wolny brzeg i tylko on. Ja dzisiaj robilam jej tylko manicure a jutro mam jej zakladac nowe paznokcie. Skrocilam tego paznokcia i prawie cale zielone spilowalam minimalnie jeszcze zostalo, zeby forme podlozyc i tak sobie mysle czy to jakis grzybek czy poprostu odbarwienie od lakieru. Jak pilowalam tego paznokci to sie tak wlasnie zastanawialam, bo wczesniej wlasnie siedzialam na forum i czytalam wlasnie o chorobach paznokci.
Zobacze jutro czy zmylo jej sie to minimalne co zostalo ( mysle pod tym katem, ze jesli to od lakieru to podczas mycia sie, zmywania naczyn to powinien dojsc do siebie a ja nie moglam tak daleko zmywaczem przejechac) no i jesli tak to czy zakladac nowe jesli spilowalam to cale zielone - plytka jest ladna i pozostale paznokcie sa ok

sylvi
19-01-2014, 17:30
Prosze o porade. Pani która regularnie od bardzo dawna robi sobie na paznokciach u dłoni hybrydę.

Płytka paznokcia bardzo nierówna , pogejrzewałam grzybicę, jednak pewna nie jestem, pani twierdzi że takie nierówne paznokcie ma od kiedy pamięta, palec środkowy prawej dłoni - uszkodzenie mechaniczne kilka lat temu, kawałek palca wraz z paznokciem został odcięty, paznokiec sobie poradził i po pewnm czasie odrósł.

Problem dotyczy kciuków, prawy wygląda gorzej, powierzchnia bardzo nierówna, onycholiza, i teraz, czy jest to grzybica czy mechaniczne uszkodzenie paznokcia / macierzy? palec u prawej dłoni pod spodem jest zabarwiony na zielono, pani mówi że jest to brud poniewaz miała wtedy jasna hybryde Pamięta że dotykała barwiącego mokrego kartonu i prawdopodobnie to jej zabarwiło ( dłonie były równiez zabarwione tego dnia ) zwłaszcza że widzi że zabarwienie rośnie wraz z paznokciem.zy

Co sądzicie? Radziłam pani wybrac sie do lekarza, ale ona uważa ze nie jest to konieczne ,ma takie paznokcie bardzo długo nie sadzi zeby to była grzybica.

zdjecia robione po zdjeciu hybrydy,

prawy kciuk
http://i1061.photobucket.com/albums/t478/cranberry22/IMG_3354_zpsa763f040.jpg (http://s1061.photobucket.com/user/cranberry22/media/IMG_3354_zpsa763f040.jpg.html)
prawa dłoń
http://i1061.photobucket.com/albums/t478/cranberry22/IMG_3355_zps4fd5e024.jpg (http://s1061.photobucket.com/user/cranberry22/media/IMG_3355_zps4fd5e024.jpg.html)
lewy kciuk
http://i1061.photobucket.com/albums/t478/cranberry22/IMG_3356_zps3b106eb6.jpg (http://s1061.photobucket.com/user/cranberry22/media/IMG_3356_zps3b106eb6.jpg.html)

Kamillka
19-01-2014, 23:04
Ja jednak wybralabym wizyte u dermatologa niech zrobia wymaz.tez mam klentke z poprzecznym bruzdowaniem bo pazurek jest po 'wypadku wyglada podobnie ale nie ma grzybicy bo moja pani byla u lekarza'ale ten kolor jest conajmniej dziwny w tym przypadku.jezeli jest tez onycholiza mozesz bardzo delikatnie przy samym brzegu pazurka wlozyc wykalaczke,brzmi dziwnie ale zobaczysz czy zekome zabrudzenie o ktorym mowi klientka zostanie usuniete przez wykalczke czy nie.mozesz tez zaproponowac lek przeciwgrzybiczy w plynie dostepny bez recepty i czekac na poprawe lub jej brak.

sylvi
21-01-2014, 00:48
Wlaśnie tak zrobiłam- poradzilam wizyte u lekarza, panie duzo pracuje, obiecalam ze jak sie umowi na wizyte to zdejme jej hybryde w dzien wizyty. Poniewaz do lekarza sie nie wybrala polecilam kupic preprat na grzybice... fakt ze balam sie pchac cokolwiek pod ten paznokiec.

najgorsze jest to ze obawiam sie ze to grzybica, uzywam osobnych narzedzi , pilniczkow, wszystko dezynfekuje , myje a sama pracuje w rekawiczkach, jednak zobilam jej hybryde czyli miala kontakt z pedzelkiem . Wiem ze powinnam odmowic dopuki nie ud sie do lekarza, ale .... jest to moja jedyna stala klientka :/:
jedyne co mnie przekonuje do tego ze nie jest to grzycica to ze pani twierdzi ze ma takie paznokcie od kiedy pamieta , chodzila do innej osoby na hybryde i tamta nic kompletnie nie mowila. ?? a ja tutaj na pierwszej wizycie jej mowie ze mi sie paznokcie nie podobaj i grzybica postraszylam.

KarolciaK
21-01-2014, 01:01
Sylvi. Musisz brać pod uwagę, ze niektóre klientki sa tak zdesperowane jak usłyszą, ze muszą sie chwile obejść bez pazurkow, ze sa w stanie wcisnąć nam każda bajkę. To, ze poprzednia stylistka nie zwracała na to uwagi i nic nie mówiła, to chyba nie nowość. Na mnie tez panie patrzą ze zdziwieniem jak pytam o choroby przewlekłe przed przystąpieniem do pedixa.

natalia268
26-01-2014, 21:22
Teraz ja z pytaniem, z tym ze nie do końca dokładnym.
Mój tata skarży sie na ból dużych 'paznokci' u stóp, mówi ze są ciemne i brzydkie. Pokazać nie chce. Myśli ze pomoże jakas masc, a ja boję sie ze to coś poważniejszego, ale nie mam pojęcia co i jak to dokładnie wygląda.
Tata gra w piłkę nożna, ale raz na tydzień. Na buty nie narzeka, wiec chyba nie możliwe żeby uciskaly albo żeby kopanie piłki jakos na to wpływało ? Chyba ze wiek robi swoje...

Ma ktoras moze jakiś pomysł, albo spotkała sie z podobną sytuacja ?

galbi
05-03-2014, 13:21
Dziewczyny cz wiecie co to jest?! i jak to leczyc?

Kamillka
05-03-2014, 13:58
Wydaje mi sie ze to brodawka wirusowa.moja klientka miala identyczne na wszystkich pazurkach(jak bylam na macierzynskim vhodzla do kogos innego i tam pewnie zlapala)teraz jest juz dobrze ale pomogl jej tylko laser.

kiwaczek2
07-03-2014, 12:50
natalia - ma problem a nie chce pokazać, jak kazdy facet:) skoro ciemne i brzydkie i bolą może jednak jakis uraz po piłce? ktos mu stanął na palec, źle kopnął. może to właśnie jakiś siniako krwiak który może sie w koncu zmienić w grzyb

marylin
11-03-2014, 11:08
Od złej diety raczej nie boli:/:,stawiam na uderzenie.

Happyhandy
11-03-2014, 14:11
Dziewczyny cz wiecie co to jest?! i jak to leczyc?

Miałam kiedyś coś podobnego na swoim osobistym palcu. W efekcie zbyt mocnego odchylania skórki wdało i się jakieś zakażenie, był mały upierdliwy ropień, a kiedy się wygoił, miałam takich jakby kilka warstw suchych skórek w tym miejscu. Kiedy je podważyłam, wyglądały dokładnie tak jak na tym zdjęciu. Ale były MIĘKKIE, mogłam je zdzierać.
Jeśli to jest twarde, to może faktycznie jakaś brodawka...

katarzyna_kilar
12-03-2014, 12:59
ja również dziękuje za te informacje. Mogą się przydać :ok:

froger
04-04-2014, 10:09
Podejrzewam u siebie początki onycholizy. Jeśli ktoś chciałby rzucić okiem tu są zdjęcia: http://forum.wzorki.info/paznokcie-naturalne/5362-pochwalmy-sie-naszymi-naturalnymi-paznokciami-5.html#post404809
Wiem, że powinnam skrócić paznokcie. Powiedzcie mi tylko czy mam skrócić na równo, czyli na kwadrat czy spiłować też te boki tak jak na owal. Właściwie to mam wrażenie, że jak mam dłuższe paznokcie to mniej brudu wchodzi, a jak są krótkie to właśnie ten cały brud się wciska tam pod tą płytkę po ma "blisko" i ma łatwy dostęp. Ale pewnie się mylę, bo wszędzie podaje się informacje, że trzeba skrócić. Trochę boję się piłować te boki, bo w końcu chcę żeby te paznokcie zrosły się z łożyskiem, a to chyba utrudnia. Proszę doradźcie coś. :( Już nie wiem jak z tym walczyć. Aplikuje olejek z drzewa herbacianego i często myje dłonie mydłem antybakteryjnym.
A i jeszcze jak byście mogły coś doradzić jak wyczyścić te paznokcie. Wiem, że przy onycholizie nie powinno się grzebać pod paznokciami. Ja wczoraj moczyłam je przez 20 min w wodzie z cytryna, mydłem antybakteryjnym i olejkiem herbacianym, ale ten brudek co jest w tych szczelinach przy bocznych wałach paznokciowych za nic nie chciał wyjść. I z tego wszystkiego wzięłam drewniany patyczek i delikatnie z każdego problematycznego miejsca usunęłam to co tam zalegało. Wiem, że nie powinnam, ale boje się że wda się jakieś zakażenie. Przecież jak się tego nie usunie to jeszcze jakaś grzybica wejdzie. Nie wiem zupełnie co robić. Właściwie to nawet nie wiem skąd tam miałby być brud. Bardziej sprawia to wrażenie jakiegoś obumarłego naskórka, który nie wiem jako to nazwać... "rozkłada się" i ciemnieje ? Ale nie ma to żadnego zapachu, nie ma stanu zapalnego ani jakiś ropnych wykwitów.

kasiulka81
05-04-2014, 20:38
Dzisiaj ja mam do Was pytanie: czy miałyście kiedyś klientkę z grzybicą??? Ja miałam niedawno, chorego palca nie stylizowałyśmy zgodne z polecenem pan doktor, pilniki, patyczki i resztę rzeczy przy nej używanych wywaliłam, resztę zdezynfekowałam kilkakrotnie. Postanowiłam nie obsługiwać jej do czasu wyleczenia choroby, którą zarażono ją w salonie stylizacji paznokci. A jak Wy postępujecie w takich przypadkach??? Czy ogóle coś takiego Wam się zdarzyło??? Ta pani cierpi na grzybicę drożdżoidalną candda paraps losis (H+), trochę na necie poczytałam i jestem przerażona :wow: Czy żel też wywalić???

nanami7
09-04-2014, 11:09
ja bym sie nie podjela, za duze zagrozenie i lepiej odeslac ta jedna z kwitkiem niz zarazic pozostale klientki...

kasiulka81
09-04-2014, 17:53
Dokładnie Nanami , też tak mam zamiar zrobić, muszę to tylko jakoś delikatnie załatwić, bo ta Pani grzyba dorobiła się w gabinecie stylizacji paznokci i straszne jej było przykro, że takie coś się jej wydarzyło. A powiedz mi proszę ile takie leczenie może trwać i jak rozpoznać że jest wszystko OK???

kiwaczek2
09-04-2014, 21:29
jak długo to zależy od leków czy w ogóle zadziałają czy nie. na mnie nic nie działało oprócz olejku z drzewa herbacianego. a wszystkie leki do kosza. a jak już będzie ok to na pewno bedzie widać. u mnie trwało to jakieś poł roku.

kasiulka81
23-04-2014, 21:30
Moje kochane dzisiaj zwracam się do Was z inną przypadłością, a mianowicie: mojemu mężowi, średnio raz do roku złuszcza się skóra z kilku palców. Najpierw zaczyna jakby tracić czucie w tych palcach, robi mu się ta skóra taka odrętwała, jakby przebić to igłą to jest tam wolne miejsce, po odpadnięciu tych płatów skóry pod spodem ma nowy, świeży, różowiutki naskórek, może wiecie co to za przypadłość??? Ogólnie nie jest to jakoś specjalne uciążliwe, ale zastanawia mnie to od dłuższego czasu więc postanowiłam Was o to zapytać :) będę wdzięczna za jakąś odpowiedź

Katia_07
24-04-2014, 20:05
Natalia, najprawdopodobniej paznokcie są uszkodzone z powodu grania w piłkę oraz prawdopodobnie z tego powodu wrastają. Widzę, że jesteś z Warszawy, więc o gabinet podologiczny w Twoim mieście nie jest trudno. namów tate na konsultację u podologa, na pewno coś zaradzi

---------- Dodano o godzinie 20:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:50 ----------

W preparatach podologicznych przeznaczonych do wspomagania leczenia grzybicy paznokci w składzie znajduje się olejek z drzewa herbacianego lub srebro. Ważne, żeby stosować je pod paznokieć, ponieważ grzybica atakuje od strony łożyska (jednym z objawów może być onycholiza). Ważne aby przed wprowadzeniem leków lub preparatów typu olejek z drzewa herbacianego zrobić badanie mykologiczne na obecność grzybów. Ja ze swojej strony polecam serum kolagenowe firmy Arkada (ma w swoim składzie olejek z drzewa herbacianego), więc odżywia łożysko i leczy. Ja to serum daję pacjentom do stosowania przed zabiegiem na Kostce Arkady

Daria86
21-07-2014, 20:57
Przy takich zmianach nalezy się udać do dermatologa, chociaż nie zawsze pomoże. Mi pomógł w przypadku zmiany onkologicznej ale nie pomógł w przypadku grzybka.
________________

Bardzo dobry kamerzysta Kalisz (http://http://www.kamerzysta-kalisz.pl/o-nas)

sylla
25-08-2014, 11:47
Dziewczyny proszę Was rzućcie okiem na te paznokcie.
Trafiła do mnie ostatnio pani której "pozłaził" żel nakładany w salonie X.
A pod spodem coś takiego....
Co myślicie ?

Dodam jeszcze, że pani się tłumaczyła że żel był zakładany 4 tyg temu a między czasie mocno pracowała w ogrodzie i robiła generalne porządki w swoich dwóch domach (domestos i inne mocne detergenty bez zakładania rękawiczek). Mało tego mówiła, że jak tylko jej się coś zapowietrzało to kleiła to klejem do tipsów, na koniec sama sporo spiłowała (za dużo jak na moje oko bo płytka przepiłowana ):huh:
Zafundowała paznokciom niezłe tortury :porazka::porazka::porazka:
Ale czy tam, sobie czegoś nie wyhodowała ?

nanami7
26-08-2014, 23:13
Na moje oko nie, ale zdjecie za slabe by moc ocenic. Jedynie co to ma takie zielone plamki, mi sie to np zdarzalo u jednej klientki jak sie zapowietrzyl pazurek i podeszla wilgoc, ale to nie grzybica, zeszlo wraz ze wzrostem pazurkow :) obserwowac poki co, nic wiecej nie pozostaje

asiad1990
29-08-2014, 21:42
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/29/244973d925685d7573c1e06c2ecda6af.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/29/bfc5ca35b1c8110410d9c2a186dbae6f.jpg Dziewczyny poradzcie co z tym zrobić, to pazur chlopa i babra sie. Do lekarza z tym?

Ava
21-09-2014, 10:57
na moje oko to mu wrasta paznokiec ;)

Mysiaczeq
21-09-2014, 16:15
Ziarnina w wyniku wrastania. Niech pojdzie do podologa najlepiej

Nefra
22-09-2014, 18:24
Źle obcinane paznokcie to pewnie przyczyna,najlepiej w takim stanie to koniecznie do podologa bo chirurg zaraz będzie chcial wycinać

banasikpat
03-12-2014, 11:33
Dziewczyny bardzo prosze o opinie ! Czy to jest grzybica ? Srodkowy palec a raczej jego opuszek byl doszywany stad jego deformacja ale chodzi o te plamy . Plama z paznokcia po prawej stronie zrasta razem z pazurem ale na tym po lewej pojawila sie nowa po spilowaniu masy :porazka: Bardzo prosze o opinie :huh:
http://pliki.wzorki.info/images/2v6ZU.jpg

malutkaistotkaa
06-02-2015, 10:57
Dziewcyzny u mnie pojawilo sie pdoobnie jak u kolezanki historia:
najpierw dziecwczyna miala na obu kciukach onycholize z 1 panzokcia ladnie zrosla z 2 kciuka powstalo cos takiego .
na moje oko to jest zespol zielonego paznokcia na kciuku ...
ale co z 4 pazurkiem u 2 reki? zrobilo si ecos takiego nie iwem zdjelam pani wsyztskie paznokcie i kazlam isc do ddermatologa poniewaz na 4 wyglada to dziwnie jakby plytka odchodizla odwarstwiała sie wiecie co to moze bcy to samo co na kciuku? prosze o pomoc

Mrs.Autumn
16-05-2015, 21:14
Jesli to zly dzial to z gory przepraszam.
Witam serdecznie, mam na imie Agnieszka i jestem swiezo upieczonym stylista paznokci. Szkole konczylam w Irlandii. Nie byl to zwykly kilku dniowy kurs, a roczne szkolenie z egzaminem zawodowym.
Mam swoja prace stala, ktora totalnie nie jest zwiazana z branza, ale od miesiaca dorabiam sobie na weekendach w dosc popularnym u mnie Nail Bar. Na poczatku bylo pieknie, praca marzen, ludzie przemili, robie to co kocham, no po prostu super.
Jednak ostatnio wydazylo sie cos co mocno zmienilo moje zdanie i chcialam sie zapytac czy wy rowniez sie spotkaliscie z czyms takim, z czyms co sie okazalo nagminne.
Jako ze jestem swiezakiem na razie robie podstawowe rzeczy w salonie, jak manicure hybrydowy, zwyky manicure oraz pedicure.
W ostatnia sobote przyszla do nas kobieta na podstawowy pedicure, czyli opilowanie oraz kolor z poprzedzajacym moczeniem stop. Kobietka przyszla troszke wczesniej wiec recepcjonistka sama poprosila ja o to by usiadla w fotelu i juz moczyla nogi kiedy ja konczylam robic manicure innej babeczce. Kiedy juz usiadlam do mojego nieszczesnego manicure patrze ze kobieta ma zielono-brunatny paznokiec. Ciary mnie przeszly ale opanowanie zapytalam czy przypadkiem sie nie udezyla w niego. Kobieta z pelnym usmiechem na twarzy zaczela sie smiac ze ona "gnije" - znaczy ze ma infekcje grzybicza...i ze recepcjonistka o tym wie.
Zmrozilo mnie niesamowicie, przeprosilam pania na chwile, i pedem do recepcjonistki ze to jest grzyb i ze go nie zrobie bo moje narzedzia nie beda sie juz nadawac dalej dla kogos innego. Takie rzeczy plynem sie nie zalatwi, trzeba to do atoclavy wrzucic...ktorej i tak w salonie nie ma...
Pierwsze pytanie jakie recepcjonistka mnie zapytala to czy kobieta JESZCZE ma paznokiec, jak ma to mam go pomalowac. Oczy wyszly mi na wierzch ze zdziwienia. Nauczona i przemaglowana ze grzyb jest numerem jeden jako przeciwwskazanie do jakiegokolwiek zabiegu, teraz kaza mi jak gdyby nigdy nic pomalowac grzyba lakierem, ktory pozniej zostanie uzyty na zdrowej osobie.
Zostalam zmuszona do pomalowania tej babki paznokci u stop...w podwojnych rekawiczkach, nie uzywajac zadnych z moich narzedzi. Kobieta miala mega zaawansowana grzybice paznokcia... na wymioty mnie bralo...
Bylam mila i opanowana w stosunku do niej, a ta na sam koniec jeszcze zlozyla na mnie skarge ze "rozmawialam" o niej, na jej temat i ze poczula sie zle z tym.
No do jasnej Anielki, jak mozna z usmiechem na twarzy powiedziec ze sie gnije i nic sobie nie robic z infekcji grzybicznej, do tego byc zmuszonym przez salon do obsluzenia klientki jak normalnej zdrowej osoby... w glowie mi sie nie miesci.
Jutro znowu tam ide...bierze mnie obrzydzenie na sama mysl. Bo rozmawiajac z innymi dziewczynami z salonu...grzybica jest tam na porzadku dziennym i musza obsluzyc klienta bo bedzie "scena". Jak teraz z czystym sumieniem moge polecic komus kolor lakieru, jak wiem ze ktos z grzybica mial go wczesniej. W glowie mi sie nie miesci takie cos...kasa,kasa i jeszcze raz kasa.
Czy ktos rowniez mial okazje pracowac w takim salonie, albo spotkal sie z czyms takim? Czy ja po prostu przesadzam? :co_sie_dzieje:

Za pare miesiecy otwieram swoj maly domowy salon paznokci w domu i w zyciu nie obsluze kogos z grzybica. Powiem grzecznie, ze musi szukac pomocy u lekarza, a po leczeniu z checia ja przyjme, nawet z jakims rabatem.

Sorry za dlugiego posta, musialam sie gdzies wygadac :placz:

samaron
17-05-2015, 10:46
To tylko potwierdza, że opowieści o grzybach w tamtej częsci Europy nie są przesadzone :nie_powiem:
Współczuję Ci takiej sytuacji - jeśli to praktyka powszechna, to pewnie ten lakier był już skażony, na dodatek grzyba rozsiewa się przy piłowaniu takiego pazura i wdycha pył, nie wszystko maska zatrzyma...
Moja rada uciekaj i jak najszybciej idź na swoje.

Mrs.Autumn
17-05-2015, 16:57
Ta praktyka podobno jest szeroko rozpowszechniona po salonach. Az mnie na wymioty bierze jak mysle o tym, ze mam tam isc. Najgorsze jest to ze "zdobywam praktyke w salonie", i jesli uciekne z tego salonu to wiem dobrze, ze w nastepnym jest identycznie to samo.
Nikt ich nie sprawdza, a nawet jesli to kazdy sie tutaj zna...
Horror :o
Mysle ze przemecze sie jeszcze chwile i spadam, bo nie ma co.
Typowa irlandzka mentalnosc to rob tak aby nie bylo problemow, nawet jesli jest to udawaj ze go nie ma. Nie chca miec sceny w salonie. A irlandki sa takie ze nawet jak przyjda z grzybica i cos im sie powie...to moga nawet do sadu podac :crazy: trzeba uwazac na kazdym kroku. masakra jakas :huh:

kasiulka81
20-06-2015, 23:24
Czytam i oczom nie wierzę!!!!!!!:wow: Jak można tak lekceważąco podejść do tego problemu !!!!?????? Przecież ten grzyb będzie się rozprzestrzeniał

kazia9
01-07-2015, 09:40
trzeba dbać o paznokcie i bardzo uważać :)dobra informacja dzieki , pozdrawiam

B-S
01-07-2015, 16:28
Dziewczyny bardzo prosze o opinie ! Czy to jest grzybica ? Srodkowy palec a raczej jego opuszek byl doszywany stad jego deformacja ale chodzi o te plamy . Plama z paznokcia po prawej stronie zrasta razem z pazurem ale na tym po lewej pojawila sie nowa po spilowaniu masy :porazka: Bardzo prosze o opinie :huh:
http://pliki.wzorki.info/images/2v6ZU.jpg

Mnie na pierwszy rzut oka wygląda to na pleśniawkę. (Możliwy efekt dostania się wilgoci pod masę)

kaka80
20-07-2015, 22:58
cała masa powinna zostać zdjęta ,mi to wygląda na zakażenie pałczką ropy błekitnej-powinnas wysłac klientkę na badania tylko one pozwolą ocenic na 100% ,w wiekszosci przypadkow powodem są zapowietrzenia masy,pod ktore dostają sie bakterie,wilgoc itp.,warto skonsultować je z lekarzem, najlepiej dermatologiem, który zdecyduje o tym, czy zmiany są poważne, czy też wynikają z naszych zaniedbań

sylla
04-09-2015, 11:10
Mam pytanie. Przyszła do mnie pani która od zawsze robi paznokcie u konkurencji.
Po zmyciu lakieru z jej stóp ukazało się coś takiego.
Pani nie potrafiła powiedzieć, czy to ma od dawna czy od jakiegoś czasu.
Co to jest takiego. Dodam że wykwity były tylko na wysokości starego lakieru. Odrost już był "czysty ".
Proszę Was o diagnozę na ile to jest możliwe oczywiście.

B-S
05-09-2015, 21:46
Tak na pierwszy rzut oka te ciemne przebarwienia wyglądają na przebarwienia po kiepskim bazarowym lakierze (obstawiam czerwony), a te białe wykwity to może być odwapnienie paznokci, ewentualnie brak cynku (w obu przypadkach nałożony złej jakości produkt).

Kiedyś na moich wlasnych paznokciach pojawiły się białe wykwity (po zwyczajnym lakierze), trochę mnie to przeraziło więc pobieglam do dermatologa i stwierdził, że ''ruski lakier wyciągnął mi cały cynk z paznokci, stąd te plamki''.

Szalyza
12-11-2015, 16:23
Mnie kiedyś dopadła grzybica paznokci (http://www.scholl.pl/home/zdrowe-stopy/problemy-i-rozwiazania/grzybica-paznokcia) u stóp i nawet tego nie zauważyłam, bo ciągle je malowałam, warstwa na warstwie. Potem miały dziwny kolor, ale myślałam, że to wina ciągłego stosowania lakieru. Dopiero, gdy paznokcie zaczęły odchodzić, zrozumiałam że to grzybica i się załamałam... Nie bagatelizujcie dziwnych objawów!

majeczka216
18-11-2015, 21:37
dziewczyny pomóżcie mam dziewczynę która miała założone żele powiedziała mi że tydzień przed zmianą paznokci walneła mocno paznokciem w szafkę czy coś i ją bolał ale jak zmienialiśmy nic nie było potem nic nie pisała przy następnej wizycie zobaczyłam o to ten paznokiec mówi że ją nic nie boli ale kazałam jej iść do dermatologa nie chce czy to jest grzybica ten paznokiec zrobił się taki ogólnie po 2,5 tyg od uderzenia

pigwa
18-01-2016, 12:36
nawet nie wiedziała o niektórych chorobach ;/

emilia30
17-03-2016, 17:34
straszne zdjecia paznokci

kasztanka
26-01-2017, 07:42
Wydaje mi się,ze na zdjęciach powyżej jest to grzybica.

Przynajmniej jak sobie czytam to objawy się zgadzają:
Grzybica - Przyczyny, Objawy, Leczenie (http://grzybice.net.pl/)

Ogólnie brzydko to wygląda i jakbym coś takiego miała to jak najszybciej popędziłabym , chociazby prywatnie do dermatologa, zrobiła sobie badania mykologiczne na grzybice. Oraz stosowała odpowiednie leki.

besia1
19-06-2017, 17:24
Aż żal na to patrzeć :( Moja mama często miewała problem z wrastającymi paznokciami. Jak wiadomo przypadłość bardzo dokuczliwa i bolesna. W końcu ktoś polecił jej wykonać zabieg Arkady. Znalazła miejsce w Zielonej Górze, gdzie zrobili jej to ze znieczuleniem. Fajna klinika, kompleksowa oferta. Ja sama wybieram się tam niebawem bo i ja mam kłopoty z paznokciami. Może znacie to miejsce Medyczne Centrum w Zielonej Górze ? Medyczne Centrum w Zielonej Górze ? Zrodlana.com.pl (http://zrodlana.com.pl/) ?

bettyblue
03-08-2017, 14:34
dziewczyny mam pytanko, od dluższego czasu jak robie sobie hybrydę, zauwazyłąm,że bardzo często po jej zdjęciu, białą końcowka paznokcia (przy wolnym brzegu) jest mocno nieregularna i jakby rozlana...
czy spotkalyscie się z czymś tkaim? czym to może byc spowodowane?

olkaFA
25-08-2017, 23:27
musze cie zmartwić - u mnie tak sie zaczynala walka z regeneracja paznokcia. niestety, ale przez ciagle zabiegi na paznokciach, płytka stala sie bardzo slaba, nawet kolor sie zmienil... radze isc do kosmetyczki i zapytac o zabiegi regeneracyjne panokcia. Mi moja poleciła krem do regeneracji paznokci z kerpro.pl na szczescie po 3 tygodnach regularnego stosowania i zaprzestania nakładania hrybydy, płytka zaczela sie regenerowac, a paznokiec byl w zdecydowanie lepszym stanie

cocolina
05-10-2017, 16:02
ja mam strasznie łamliwe paznokcie, a po odzywce eveline 8w1 robily mi sie bable pod plytka:(

Wiolka42
25-10-2017, 15:09
Bardzo fajna lista, dobra robota :)

floryda
28-11-2017, 22:17
jeśli paznokcie są kruche, pojawiają się na nich charakterystyczne podłużna prążki z rowkami to może być objaw braku żelaza w organizmie. Dlatego radzę natychmiast zacząć suplementację dicofer, który szybko uzupełni nam ten ważny minerał w organizmie

Minotaura
06-12-2017, 21:20
A słyszeliście o takim sprayu na grzybice paznokci - Onycosolve (https://heltio.com/pl/onycosolve)? Stosował ktoś? Warto? Jest skuteczny? Albo co Wy stosujecie i Wam pomogło?

NOX Nails
07-12-2017, 12:03
Pierwsze słyszę :(

chanah
09-04-2018, 12:49
Choroby paznokci często nie są tak naprawdę samoistnymi chorobami, tylko powstają jako obraz tego złego, co akurat dzieje się w naszym organizmie. Lekarka kiedyś powiedziała mi, że bardzo duży wpływ na to jak będą wyglądać moje paznokcie ma zdrowie mojej wątroby. Dlatego postanowiłam niezwłocznie zaopatrzyć się w zioła ze strony https://organis.pl/produkt/regeneracja-watroby-ekologiczne-ziola-120g/ , które sprawiły, że moja wątroba szybciej się regeneruje.

magda88
10-04-2018, 10:47
Kiedyś miałam spore problemy ze swoimi paznokciami. Gdyby nie szybka wizyta i lekarza to mogłoby się to skończyć bardzo źle. Radzę więc wszystkim nie lekceważyć tego problemu.

cass
07-11-2018, 12:45
Dziewczyny polecam tak do końca nie ignorować białych plamek na paznokciach. Mogą nie oznaczac niczego, ale mogą również oznaczac powazne niedobory czy witaminy. Choroby toczącze się w organizmie najłatwiej ponoć rozpoznać w pierwszej kolejności po wyglądzie naszych paznokci.

Białe plamki mogą oznaczać
https://zdrowie.tvn.pl/a/biale-plamy-na-paznokciach-co-oznaczaja-biale-plamki-jak-sie-ich-pozbyc
niedobór witamin ( wapnia, cynku, witamin z grupy B)
anemię
problemy z żoładkiem
problemy z nerkami
początki grzybicy

Na początku zaczęłabym od uzupełnienia witamin. Jeśli to by nie pomogło to trzeba skonsultować to z lekarzem, a nie liczyć na to,ze samo zniknie....

jagnam
10-08-2021, 12:23
Dziewczyny a co polcacie na grzybice paznokci?

ell
10-08-2021, 14:57
Wymieszaj parę kropel olejku z drzewa herbacianego z olejem kokosowym i smaruj paznokcie kiedy tylko możesz.

Jest to na pewno dobry oraz naturalny sposób. Jednak jeśli zobaczysz, ze nie ma poprawy, polecam nie ociągać się i wybrac do apteki po jakiś preparat apteczny. Im szybciej zacznie się leczenie, tym jest ono skuteczniejsze oraz mozna grzybicę szybciej pokonać.

Od siebie polecam ten środek: https://www.aptekagalen.pl/excilor-leczenie-grzybicy-paznokci-plyn-3-3ml
https://www.aptekagalen.pl/img/imagecache/19001-20000/product-media/EXCILOR-leczenie-grzybicy-paznokci-plyn-3-3ml-23395-465x300.jpg

Nie będzie problemu z dostępnością.