PDA

Zobacz pełną wersję : jaki profesjonalny rozjaśniacz kupić?



hersa
12-02-2010, 15:45
Proszę o pomoc, najlepiej fryzjerki, które maja doswiadczenie, ale również dziewczyny, które próbowały i polecają jakich rozjaśniacz.

Sprawa wygląda tak, że robię mamie pasemka blond juz od dawna, jej włosy łapie tylko Joanna do ciemnych włosów a i tak lekko żółtawe są. Mama ma włosy bardzo ciemny blond i naprawdę kiepsko się rozjaśniają. Od tygodnia szukam jakiegos dobrego rozjaśniacza profesjonalnego, ale jest tyle firm ze wybór bardzo trudny. Nie chciałabym wydać majatku ale tak do 150zł za rozjaśniacz + oxydant mogę dać. Generalnie nie lubię płacić za firmę, więc mocno reklamowane marki postanowiłam kupić tylko jeśli faktycznie okażą się najlepsze.

Mam takie pytania:
-jaki rozjaśniacz polecacie?
-co sądzicie o firmach LEO, Chantal, Vitalitys, Dusy, Allwaves, Inebrya, Ce-Ce, Aquarely?
-czy mogę kupić oxydant tańszej firmy jeśli zdecyduję się np. na Goldwell, Blondor, loreal?
-lepiej rozjaśniać wodą 3% czy 6% i jak długo mogę to trzymać na włosach żeby ich nie spalić :P (z tego co wiem to 12% niszczy włosy i całkiem ich nie rozjaśni)
-jakie powinny być proporcje proszku i oxydantu?

Będę wdzieczna za pomoc w wyborze, bo nigdy nic nie kupię w końcu.

Sylwunia83
12-02-2010, 15:55
Allwaves ten moge polecić.Pracuja na nim dziewczyny w moim salonie i sa nim zachwycone ja rowniez miałam nim rozjasniane wlosy i zeszłam z czarnego do blondu na dwa razy dziewczyny niwelowały odcień zółci popielata farba nałozona na kilka chwil na wlosy i wyszłam jako blondynka:Dnie jeko wielkanocne:)

Chanti25
12-02-2010, 16:20
hersa kochana ale masz dużo pytań hi hi hi
Jak już wiesz to ja pracuje na L'orealu :) ale tam kremy i proszki są bardzo drogie :(

-ja mogę polecić rozjaśniacz z Londy Blondoran-jest rewelacyjny kosztuje ok 80zł ale często jest w promocji po 50zł w hurtowniach fryzjerskich Polwell , w których Ty też możesz zakupić nie będąc fryzjerką.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:0YA0IchAlIO4YM:http://www.hurtowniafryzjerska.pl/images/rozjasniacz%2520londa1.jpg

-te firmy co wypisałaś to są tanie i beznadziejne firmy... możesz nimi zniszczyć mamie włosy :(

-możesz kupić inny tańszy oxydant, choć zalecane jest kupowanie tej samej firmy, gdyż maja uzupełniające się składniki odżywcze. Ja często kiedyś pracowałam na innym proszku i innej wodzie.

-jeżeli chcesz robić mamie pasemka w foli to NIGDY nie wolno dawać wody 12% bo popalisz włosy i nic z nich nie będzie. Nie ma czy lepsza 3% czy 6% czy 9% ... zależy to od tego jaki efekt chcesz uzyskać. Z woda 3% rozjaśnisz o 4 poziomy , z woda 6% rozjaśnisz o 5 poziomów a z 9% o 6 poziomów.Ja poleciłabym Twojej mamie z 6% oxydantem, aby nie były żółte :) Czas trzymania jest różny w zależności jak się podjaśnia włos. Średnio tak kolo godzinki, ale może być krócej lub dłużej. Po prostu musisz tak co 15 min zaglądnąć pod folie i sprawdzić jaki maja kolor. Jak są pomarańczowe lub żółte to trzymaj dalej. Możesz potrzymać nawet do 2 godzin- i nie zniszczysz włosów.

-na opakowaniu będzie proporcja podana... zazwyczaj miesza się 1:2 , czyli 1 część proszku i 2 części wody. konsystencja nie może być za rzadka, bo będzie wyciekać z foli i będą plamy . Ani nie może być za gęsta, bo się nie rozjaśnia dobrze.

Jak masz jeszcze pytania to pytaj :]:papa::)

hersa
12-02-2010, 16:42
wiem, ze 12% to popali, chyba kupie 6% i dłuzej potrzymam poprostu. W ciagu tygodnia naczytałam się tyle o rozjaśnianiu ze aż mnie głowa boli. Tylko nie mogę sie zdecydować na firmę. Czytam właśnie opinie o LEO i narazie same pozytywne, ale bję sie testować na mamie i być może na sobie, narazie mam czekoladowy szampon na głowie, ale nie wiem czy nie zrobie miodowych pasemek jak sie troche zmyje. Jak cos to będę pisać. Dzięki dziewczyny. Chati, jesteś kopalnią wiedzy :D :*

aha mam jeszcze takie pytanie: czy jak już rozjaśnię włosy (pasemka) to mogę je ztonować np. wella colour touch (czy jakos tak). To sie miasza z wodą 1,9% ? może polecisz jakąs inną firmę? Noi moje pytanie jest takie czy mam zmyć rozjaśnicz i wysuszyć włosy i dopiero ztonować czy wytrzeć ten rozjaśnicz i nałorzyć farbę na całość i dopieoro zmyć? Pozostałe włosy nie wyjdą rude? Jak długo sie to na włosach trzyma i jaki odcień wybrać zeby platyna wyszła?

wiem, jestem koszmarem... 100 pytań do... no ale co ja poradzę ze ciekawska jestem...

asia
12-02-2010, 22:02
u mnie w salonie szefowa kupowała loe odżywkę chyba i przelewała do butelek od kerastase:/

hersa
12-02-2010, 22:14
a contra? ROZJAŚNIACZ CONTRA + AKTYWATOR (http://www.bazarek.pl/produkt/0/216949/rozjasniacz-contra--aktywator.html)

słyszałam że był bardzo dobry ale się zepsuł, czyli jedni zachwalają a drudzy mówią że faktycznie tak było, ale dawno temu. Chyba się zdecyduję na zachwalane marki tylko teraz który?
Blondor welli, blondoran londy, loreal platinum czy Goldwell? eh, za dużo tego na rynku :D

Chanti25
12-02-2010, 23:06
hersa ja nie znam tego proszku, ale zobacz że tam jest aktywator 10,5 % . To jak dla Twojej mamy za silny.
A tak w ogóle to już tak nie rozmyślaj , bo zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy danej firmy hi hi hi

---------- Dodano o godzinie 22:06 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:56 ----------

Acha jeszcze nie zobaczyłam Twojego pytania...
Więc po rozjaśnieniu pasemek czy balejażu normalnie myjesz głowę i wycierasz TYLKO ręcznikiem. Następnie możesz nałożyć coś do tonowania na MOKRE włosy. Ja nie znam welli ale oczywiście ze to możesz nałozyć. Ja znam np. GOLDWELL COLORANCE COLOR'S i tez jest do tego słaba woda chyba 1,9% . Lub z L'oreala Richess de Diacolor taki kolor 9,01 jak sie nie mylę nazywają się MILKSZEJKI i miesza się je 1:2 czyli jedna część farby i dwie części wody Richess tez jest chyba 1,9%. Nie mam palety w domku i ciężko mi jest teraz doradzić. Musisz wsiąść jakiś zimny kolor co ma w sobie dużo popieli i nie trzymaj za długo na włosach, bo wyjdzie siwa babuleńka z Twojej mamuśki ;) hi hi hi

hersa
13-02-2010, 00:00
dzięki śliczne, kupię blondoran londy jak radzisz tu tanio znalazłam Alfacentrum - hurtownia fryzjersko - kosmetyczna. Sklep internetowy. (http://www.sklep.alfacentrum.rz.com.pl/index1.php?p=25&grupa=26&k=1&nr=47&id=85#85) i cos do tonacji (czy jak to się zwie) i tonować mogę całą głowę? nie wyjdzie żółta ta reszta? bo jakbym miała na te pasemka nakładać jeszcze to masakra. Moja mama ma kruciutkie włosy, więc i tak balejaż to nie łatwa sprawa jak dla mnie. perłowy bond myśle ze dobry by był :)

Chanti25
13-02-2010, 00:58
perłowy blond może być, ale musisz uważać , perłowe kolory mogą wyjść nieco fioletowe. Te wszystkie farby do tonowania nie rozjaśniają już włosów, więc nie wyjdą żółte. Po prostu tonery działają tylko na rozjaśnionych włosach, a ciemnych w ogóle nie ruszają. Więc możesz być spokojna nakładasz toner na mokre włosy na całość i masujesz , potem myjesz głowę i spłukujesz. GOTOWE :)

hairkama
20-02-2010, 08:49
Ja jeżeli miała bym polecać to proponuje Contr-ę Bardzo dobry rozjaśniacz.Rozjaśnia na "białe włosy".Sama schodziłam z czarnego do blondu w 4 dni.Tam woda% jest już w zestawie.Zestaw dosyć tani bo tylko 65zł.Woda na 10,5 %.A co do proporcji to na pudełku jest napisane.Chyba 1:2 wstawiam linka do zdjecia http://img.bazarek.pl/20502/4317/216949/11744742044875af4157380.jpg

hersa
26-02-2010, 21:01
kupiłam blondoran i wodę 6% i włosy bialutkie prawie wyszły, a mojej mamie zawsze na żółto wychodziło, nie chciało nic jej złapać tych włosów. Mama super zadowolona to i ja jestem zadowolona :) dzięki dziewczyny za pomoc

anka1212
05-11-2010, 10:31
to super. Też tak zrobie:)

farbstift
06-11-2010, 12:04
Ja mam aktualnie zrobione rozjaśniaczem z Delia (ok6zł), ale ja ogólnie mam blond, nie wiem jak z ciemniejszymi odcieniami, bo sie nie znam^_^

DiamondShine
31-08-2011, 15:30
mi kolezanka robi pasemka blond ale nie wiem jaki rozjasniacz ale wiem ze z joanny mi odradzala bo zolte wychodza i wogole nie fajny kolor. ale ja i tak mam ten niebieski szampon :)

katarynka89
31-08-2011, 15:51
ja rozjaśniałam sobie i mamie joanną do balejagu i pasemek, powiem szczerze że nie widziałam wielkiej różnicy pomiędzy tym a goldwella kolor taki sam, nie mam porównania bo moja fryzjerka tylko na goldwelu pracuję :/ Fakt używałam tego rozjaśniacza sporadycznie , przed jakimś wyjściem jak akurat nie miałam czasu iść na pół dnia do salonu. Teraz i tak rozjaśniam całość farbą a nie rozjaśniaczem, ale wtedy kolor wychodzi bardziej naturalny. Ważne by przemalować w odpowiednim momencie i nie "spalić" włosów

a mój kolor włosów to cemny blond a mojej mamy jasny brąz - i rozjaśniały się idealnie na jasny blond ( bez kurczaka )

hersa
31-08-2011, 17:17
Ja nadal jestem wierna Blondoranowi i wodzie 6% w ogóle nie widać żeby włosy były zniszczone, super jaśniutkie wychodzą, super jest

nikora
03-09-2011, 19:06
A co rozjaśniło by jasny kasztanowy(efekt zmywania farby c.brąz ) na jak najbardziej jasny ( blondzik , platynka ,gołębi).Odrost ok5cm:szatynka+siwe.Joanną po 1 razie pasemka wychodzą kurczakowe, po drugim jaśniejsze i siano,że szok.Niby kładłam gołębi popiel na to i trochę stłumiłam żółć ale i tak wstyd było się pokazać.U mnie Joanna odpada bo pózniej rady nie daję żeby jako tako wyglądały i ścinam.Naturalne rozjaśniają się super ale z resztą problem.

Chanti25
04-09-2011, 21:57
Ja nadal jestem wierna Blondoranowi i wodzie 6% w ogóle nie widać żeby włosy były zniszczone, super jaśniutkie wychodzą, super jest
To tak jak ja od 5 lat :D i nie zmienię go jak na razie hi hi hi

hersa
05-09-2011, 00:03
To tak jak ja od 5 lat :D i nie zmienię go jak na razie hi hi hi

to dzięki Tobie go kupiłam i nie żałuję, naprawdę jest świetny

nikora
05-09-2011, 19:36
A gdzie mogę kupić ten Blondoran ?I jakiej firmy najlepiej?Mogę tak do 100 zł wydać.Pytam bo pytałam u siebie w 2 drogeriach i nikt nic nie wie:( Polecają Joanne ale ona mi strasznie pali włosy i nie chcę jej.Może i u mnie Blondoran zadziała tak jak bym chciała:tuptup::/: I "chyba" jak na moje kasztanowe to to woda 9%?

hersa
05-09-2011, 21:45
np. Londa Blondoran rozjaśniacz 500g (1764372004) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/londa-blondoran-rozjasniacz-500g-i1764372004.html)
Londa Emulsja utleniająca 6% 1000ml (1795753103) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/londa-emulsja-utleniajaca-6-1000ml-i1795753103.html)

albo Fryz-shop hurtownia fryzjerska (http://fryz-shop.pl/279,rozjasniacz-londa-blondoran-500g,produkt.html)
albo Londa Rozjaśniacz Blondoran 500gr - 51.00PLN : Silhouette DCD - Hurtownia kosmetyczna, hurtownia fryzjerska, aparaty kosmetyczne, meble kosmetyczne, kosmetyki profesjonalne (http://dcdpaznokcie.pl/sklep/Londa-Rozjasniacz-Blondoran-500gr,,,3589.html)
znalezione na szybko

albo google i wpisujesz: hurtownia fryzjerska blondoran i szukasz w którym sklepie najtaniej

monikaa
27-09-2011, 18:24
Witajcie
Obecnie mam rude wlosy chcialabym wrocic do blondu i chyba najlepiej zrobic to pasemkami czy w moim przypadku rowniez sprawdzi sie ten rozjasniacz i jaka wode polecacie do rudzch wlosow zeby jakies zolte nie wyszly

Dziekuje za pomoc
Pozdrawiam

jaKasia
03-02-2012, 21:06
Chciałabym poprosić o pomoc jeżeli chodzi o sposób użycia rozjaśniacza Blondoran. Po pierwsze jest chyba kilka firm które to produkują. Którą z nich polecacie?

Szczerze mówiąc nie mam żadnego pojęcia o rozjaśnianiu, przeczytałam że Blondoran najmniej niszczy włosy i daje bardzo dobry efekt. W jakiej to jest formie? To jest jakiś proszek który trzeba z czymś rozrobić? Z czym?

Może mi ktoś po kolei wytłumaczyć co i jak? Będę wdzięczna :)

Dodam że jestem naturalną blondynką, farbuję od ok 1,5 roku na ciemny blond farbą firmy Renee Blanche. Uzyskać bym chciała bardzo jasny blond... bliski białego (oczywiście bez żółci) :)

olao
03-02-2012, 22:23
Dwa posty wyżej jest o tym mowa. To jest londa. Najpierw czytamy potem pytamy.Tu jest dużo porad,przeleć temat i sie wszystkiego dowiesz.

culynka
04-02-2012, 10:00
Hersa, powiedz prosze ile czasu trzymalas owy rozjasniacz na wlosach i czy pasemka byly pod folia

jaKasia
12-02-2012, 15:48
Mam pytanie co do oxydantu... Może być taki w kremie? Czy płynny musi być do Blondoranu?

Czy po użyciu rozjaśniacza należy później włosy farbować?

hersa
12-02-2012, 20:13
Nie miałam nigdy oxydantu w kremie, ja mam proszek Blondoran i oxydant z Londy 6%. Na opakowaniu jest instrukcja żeby mieszać 1:1 lub 1:2. Niefarbowane włosy rozjaśnia do białego, mojej mamie zawsze wychodziły żółte a po tym rozjaśniaczu po 1,5h są bialutkie.

leos878
16-03-2012, 17:05
Witam!
Mam rude włosy mam zamiar je rozjaśnić i położyć farbę jasny blond jakiej wody użyć 9 czy 12 proszę o rade i mniej więcej ile trzymać ?A i czy można odrazu po rozjaśnianiu położyc farbe ?
pozdrawiam

Pati88
16-03-2012, 17:53
na moj rozum to 12 bardziej spali wlosy,9 tez nie jest taka slaba, wydaje mi sie ze lepiej odczekac ze 2 tyg i dopiero polozyc farbe.moja znajoma kiedys nalozyla rozjasniacz na rude to jej wyszedl jasny pomarancz.

monkas
18-11-2016, 10:49
Tutaj macie namiary - Rozjaśnianie włosów - sposób na złote refleksy i zwiększenie objętości fryzury (http://www.pro-sprzet.pl/blog/?p=1052)
Zasady nie są specjalnie trudne, ale wiadomo, że pierwszy raz od razu czegoś takiego sobie nie ogarniecie. Ale z czasem...

zosienka
23-11-2016, 12:30
najlepiej idz do drogerii jakiejś niesieciowej i spytaj ekspedientki na pewno Ci dobrze doradzi :)

colka
09-12-2016, 00:01
wiesz co ja po rozjaśniaczu dałabym maskę na włosy i odczekała chociaż noc nim zafarbujesz włosy. Dlaczego? Dlatego żeby skóra głowy jak i sam włos odpoczęły. Rozjaśnianie to jednak mocno wyniszczający zabieg i regeneracja maską według mnie jest konieczna, tak samo jak po zafarbowaniu. Jakimi farbami farbujesz włosy? Ziołowymi? Farby | Włosy (http://kosmyk.pl/pol_m_Wlosy_Farby-165.html) , a jeszcze co do rozjaśniacza, lepiej bądź ostrożna żeby nie spalić włosów, bo ich kondycje później ciężko odbudować, mówię z doświadczenia, włosy suche, sianowate. W tej drogerii co podałam są właśnie też maski do włosów, dobierz taką do farbowanych i tak jak mówię daj włosom odpocząć chociaż przez noc :)