PDA

Zobacz pełną wersję : Masaż dłoni.



LaVenda
19-02-2010, 22:09
Nie do końca wiedziałam gdzie zapytać o to, ale w końcu przy manicure wykonuje się masaż dłoni. Tak więc mogłybyście napisać krok po kroku jak wykonać taki masaż? Jak długo powinnien trwać ? Jakieś przydatne wskazówki?

Z góry dziękuje ;)

Agusia_pa2
19-02-2010, 22:42
http://forum.wzorki.info/manicure-pedicure/41-prawidlowy-manicure-krok-po-kroku.html tu jest coś o mazażu...zobacz;)

Ladyss
19-02-2010, 22:46
Oooj no nie wiem czy ktoś zdoła to wytłumaczyć, to trzeba widzieć:/:
jeśli znasz ruchy to może spróbuję... Strona zewnętrzna dłoni: głaskanie w kierunku serca, rozcieranie palców i nadgarstka, ugniatanie palców, opukiwanie, wibracja, przegłaskanie, obrót dłoni i znowu przegłaskanie, rozcieranie środkowej części dłoni, raczki, miotełka, wibracja, przegłaskanie i na koniec gimnastyka bierna. Jeśli coś opuściłam to poprawcie mnie...

kobietazpazurem
23-02-2010, 18:43
dziewczyny mi sie mazy taki masarz dloni ojoj :)

julcia88
23-02-2010, 19:49
znalazłam kilka filmików :D fakt faktem po angielsku no ale my wszystkie takie mądre, że zrozumiemy bez problemu :D:P
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

mam nadzieję, że się przyda :)

aaa a tu macie opisane słowami etapy:

Etapy masażu dłoni:


głaskanie powierzchni zewnętrznej całą dłonią
głaskanie części wewnętrznej całą dłonią
głaskanie paliczków
rozcieranie spiralne między kostne
rozcieranie międzykostne kciukami
rozcieranie prostolinijne międzykostne
rozcieranie spiralne nasadą dłoni
rozcieranie prostolinijne kciukami
rozcieranie paliczków
ugniatanie międzykostne kciukami
ugniatanie przesuwane kciukami
ugniatanie wewnętrznej strony dłoni kciukami
ugniatanie paliczków
głaskanie powierzchni zewnętrznej całą dłonią
głaskanie części wewnętrznej całą dłonią

kalaga4
23-02-2010, 20:36
niestety opis ruchów mam tylko w wersji angielskiej (tak jak się uczułam) bez zdjęć więc się nie przyda

wykonuję masaż dłoni ale troszkę inaczej niż jest pokazane na filmikach. tak naprawdę szkoły są różne. głównie chodzi o to aby zredukować napięcie mięśni, poprawić przepływ krwi i limfy i promować relax. wykonuję masaż przy manicure SPA od łokcia do dłoni (na życzenie całą rękę)pamiętając, że masujemy w przeciwnym kierunku do przepływu krwi. Bardzo ważny jest odpowiedni nacisk na tkanki i równe tempo. Czas trwania masażu to 10minut.

kobietazpazurem
25-02-2010, 15:21
fajnie jak jeszcze jakies olejki eteryczne są używane :)

Ladyss
25-02-2010, 15:57
Przy użyciu olejku należy tylko pamiętać że na niektóre trzeba uważać:)

kobietazpazurem
01-03-2010, 19:51
dziewczyny wczoraj mialam profesjonalny masaż dłoni :D Masakra az mnie łapki bolały a potem takie wypoczete że szok... i do tego zapachy, coś ekstra

naatajla
01-03-2010, 20:29
ja zawsze musze robic masaz ale zeby to jakos napisac i zebys wiedziala o co chodzi to troche bedzie z tym problem
poogladaj filmiki z nich sie mniej wiecej dowiesz jak to wyglada a pozniej se wybierzesz odpowiednia technike dla siebie ;)

NiCoLa
01-03-2010, 20:29
hehe ale Ci zardroszczę :D ja też chce :P :D

liz1988
06-03-2010, 12:31
oj dziewczyny ja uwielbiam robić masaż dłon i...... stóp:D:D
robie zawsze na bazie lipofilny, na bazie kremu i dodaje troszke oliwki żeby był lepszy poślizg, ale trzeba uważać zeby nie przesadzić, bo zbyt duża ilość oliwki, powoduje za duży poślizg i zamiast ugniatać mięśnie i je opracowywać po prostu je przejeżdżamy. dla początkujących dobrze jest wykonywać masaż na talku,ku zdziwieniu niektórych na prawde fajnie się pracuje:)

ja myśle o kursie całościowym ciała:)

Ladyss
06-03-2010, 15:21
Można też masować na zwykłej mące ziemniaczanej:)

daruniunia
07-03-2010, 13:15
Można też masować cykrem na mokrych dłoniach

Ladyss
07-03-2010, 13:21
Z cukrem to zrobisz peeling:P

kobietazpazurem
21-03-2010, 19:52
ale i z cukrem mozna masować fajne odczucia na dłoni moga być.

farbstift
23-03-2010, 09:55
ummm:love: masażyk z olejkami, chyba czas spróbować:D

Ladyss
23-03-2010, 14:30
ale i z cukrem mozna masować fajne odczucia na dłoni moga być.
Kochana ale przy typowych ruchach będzie to sprawiało ból a masaż ma być przecież przyjemnością:) ale po cukrze z oliwką (jako peeling) dłonie są wspaniałe, wypróbujcie:)

kobietazpazurem
26-03-2010, 08:11
Ale ja nie mowię o jakiś mocnych uciskać żeby bolało tylko o normalnym masażu :) Cukier z oliwą?? zobaczymy :)

Ladyss
26-03-2010, 09:19
kobietazpazurem ale ja też mówię o normalnym masażu:D tzn takim profesjonalnym - przy rozcieraniu będzie to strasznie bolało. Akurat na zajęciach ostatnio miałam manicure i pedicure. Po peelingu wykonujemy masaż i nie życzę nikomu żeby drobinki peelingu zostały na dłoniach:P

farbstift
03-04-2010, 12:31
ja ostatnio na moim facecie ćwiczę masaż i przyznam, że nawet nieźle mi idzie:D Mam już swoją metodę, podobną do zaprezentowanej kiedyś w AP, chyba ktoś wklejał skan.

Zgredo
05-04-2010, 13:25
Ja zazwyczaj stosuję wersję skróconą, głównie masuję palce oraz między kostkami na dłoni i robię to na kremie mocno nawilżającym plus oliwka lub odżywka do skórek (w zależności co tam się z nimi dzieje), czasem "cichaczem" daję też na skórki płyn przeciw obgryzaniu paznokci gdy widzę, że jakaś je notorycznie zjada :skacze:.

vanessita
13-04-2010, 15:51
Ogólnie masaż wykonujemy po peelingu jak nałozymy maskę i to ona stanowi podkład(poślizg). Masaż wykonujemy do połowy przedramienia
Jak w każdym masażu tu również są określone ruchy.

Ruch głaskania-łapiemy każdy paluszek w całą dłoń tak aby kciuk był tylko na wierzchu i ruchem ku sercu przesuwamy dłoń. W taki sposób masujemy każdy paluszek potem dłoń i kawałek przedramienia.
Ruch rozcierania- już z większym naciskiem, łapiąc w ten sam sposób co w głaskaniu wykonujemu okrężne ruchy ku górze(kciukami), dłoń masujemy łapiąc obiema rączkami i naprzemiennie kolistymi ruchami również ku górze rozcieramy. W ten sam sposób postępujemy z nadgarstkiem i wyżej.
Następnie wykonujemu na śródręczu wierzchniej strony ruch podobny jak porusznie czepcem. Dlonie są w pozycji jak przy rozcieraniu ale staramy się przesuwać tylko skórą.(To tak jak poruszanie skórą głowy)
Gimnastyka bierna-łapiemy mały paluszek. Najpierw go kilkakrotnie zginamy, a następnie kręcimy nim zgodnie ze wskazówkami zegara i tak z każdym paluszkiem jak również nadgarstkiem.
Głaskanie końcowe- tak jak w początkowym ale jest bardziej delikatne.

Masaż wewnętrznej strony jest wykonywany automatycznie podczas masażu zew, str. Poprostu poruszamy palcami pod spodem.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże i w miarę jasno to wytłumaczyłam.
To jest mój sposób na masaż, którego uczyłam się w szkole kosmetycznej:)

RoksiSK
13-04-2010, 16:49
Dziewczyny ciężko jest tak na sucho opisać krok po kroku masaż. To trzeba zobaczyć;) Ruchy głaskania są bardzo proste i krzywdy się nimi nie zrobi. Natomiast rozcieranie, ugniatanie (ew. oklepywanie i wibracja - przy masażu klasycznym przedramienia - ja nigdy nie kończę masażu na dłoni, ale masuję wyżej) - trzeba umieć wykonać. Tzn. chodzi o przebieg mięśni, wówczas osiągniemy najlepsze rezultaty. Zawsze kończymy masaż ruchami głaskania.

madzialenkabuziaczek
22-04-2010, 14:40
Ja znalazłam coś takiego w mojej książce może się komuś przyda;]

farbstift
02-07-2010, 10:31
Tu coś znalezionego podczas porządków na kompie:

weronisiaaa88s
22-11-2010, 14:36
Masaz wykonywac do sercowo, w kierunku serca.
Kocham masaz dłoni mnie rozluźnia na maxa :D i mysle ze jak bedzie sie go stosowac u naszych klientek przy kazdej wizycie to z checia zawsze beda chcialy do nas wrócic.
Uzywam do masazu peelingu z "perfekty". Ma w sobie prawdziwy cukier i jakies łupinki z orzecha, jest super i jest nie drogi okolo 8 zl. Mysle ze warto troszke podopieszczac nasze klientki^_^