PDA

Zobacz pełną wersję : Co oprocz stylizacji paznokci?



violala
23-02-2010, 11:38
Witam, za ok 2-3 miesiace chce otworzyc własne studio paznokci, ale zastanawiam sie czy dam rade (przynajmniej na poczatku) utrzymac działalnosc zarabiajac na samych paznokciach, bo koszty utrzymania lokalu plus moj ZUS wyniosa około 1200-1300zł. No i w zwiazku z tym mam pytanie co oprocz paznokci mogła bym robic zeby zarobic;) Myslałam o jakichs zabiegach na dłonie, ale tez nie jestem pewna czy to wystarczy.A czy Wy (dziewczyny majace własne studia paznokci) wyrabiacie na samych paznokciach a jak nie to jakie macie jeszcze usługi? Podpowiecie?:) Nie chce na poczatku szalec z cenami zeby nie odstraszyc moich dotychczasowych klientek.

sylwia-p_86
23-02-2010, 11:46
Oo ciekawy temat...myslę,że to czy dasz rade zależy od miejsca w którym będzie salon, jak robisz pazurki i ceny jakie możesz dać..

Mi osobiście się wydaje,że ciężko tak samymi pazurkami,ale przecież możesz tam zaoferowac jeszcze:

manicure japoński - ostanio bardzo modny i daje świetne efekty
parafinka na dłonie i stópki - teraz po zimie są strasznie wysłuszone
może pediks jeśli umiesz i masz fotelik bądź inne miesce do tego
henna i regulacja
przedłużanie rzęs
Wszystko zalezy od twoich możliwości finansowych na początku :)

violala
23-02-2010, 12:01
Dzieki za podpowiedz:)Lokal bede miała w centrum miasta, ceny nie wygorowane;) Wczesniej pracowałam w domu i miałam bardzo duzo klientek, ale ponad 1,5 roku nie pracowałam, wiec nie wiem ile z nich do mnie wroci. Gdyby wrociły wszystkie (marzenie) to wyrobiła bym na samych paznokciach, ale pewnie tak nie bedzie:/ Rozwazam tez mozliwosc podnajecia fryzjerce stanowiska, wtedy miała bym duzo mniejsze koszty.

sylwia-p_86
23-02-2010, 12:11
tez bardzo dobry pomysł aby wynając stanowisk...skoro to lokal w centrum to sie nie martw napewno będą klientki ;] Powieś plakat z pazurkami, zrób album i połóż na stoliczku aby Panie mogły oglądać Bedzie dobrze ;]

PAZURKOMANIA
23-02-2010, 12:46
Z doświadczenia wiem ze samymi pazurami za duzo nie wycagniesz... dobrym rozwiazanem bedzie własnie podnajecie stanowiska fryzjerce a jeszcze lepiej jak sama utworzysz takie stanowisko i zatrudnisz fryzjerke/-a:)
dosc sporym powodzeniem cieszy sie rowniez kosmetyka...wiec jezeli masz na tyle spory lokal mozesz o tym pomyslec...ja niestety mam tylko 12 m 2 wiec akurat tylko na pazurki..:(

asia
23-02-2010, 14:12
ja wyciągałam na paznokciach zelowych i akrylowych plus mani i pedi. ale była potrzeba henny na przykład. spa i parafina to bardziej gadżet niż żeby zarobić więcej, przynajmniej w moim przypadku;)
może być również wizaż, rzesy, możesz się nauczyć włoski przedłużać, bo to dość droga usługa więc na pewno wspomoże budżet.

i zatrudnić kogoś tez jest dobrze, tak jak dziewczyny mówią.

violala trzymam kciuki z całego serca, tez pracowałam i miałam mnóstwo klientek a teraz siedze w domku i bedę ponownie startować jak ty:)

violala
23-02-2010, 19:11
Ten lokal jest niestety mały bo tylko 20m plus poddasze, ale mysle ze zmiesciło by sie stanowisko dla fryzjerki plus biurko dla mnie. Zatrudniac kogos raczej bym nie chciała, bo co w przypadku gdyby nie było ruchu, a ZUS i pensje musiała bym płacic. Dlatego wolała bym podnajac. Tak poza tym to jestem tez kosmetyczka, ale szkołe konczyłam 9 lat temu i nie pracowałam w zawodzie, wiec musiała bym sie znow wszystkiego na nowo uczyc, zeby komus krzywdy nie zrobic. I nie wiem co bardziej bedzie mi sie opłacało czy podnajac komus i miec pewne pieniadze co miesiac czy sie dokształcic i probowac własnych sił rowniez w kosmetyce?

---------- Dodano o godzinie 18:11 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:10 ----------

asia, a Ty kiedy startujesz?:) Tez trzymam kciukasy zeby Ci sie udało:D

PAZURKOMANIA
24-02-2010, 00:31
ja mam salonik 2,5 mies... puki co zwraca sie zus,lokal..no jakies grosze zostaja dla mnie...może jak ludzie sie przyzwyczaja do tego ze jestem,bedzie lepiej..puk co wychodze z załozenia ze na samych pazurkach w okresie obecnym bym nie przezyła...chetnie bym sama utworzyła stanowisko fryzjerske bo w tej branzy zawsze jest ruch..no ale sanepid..:/ no i mam mały lokal...

KaMiLaC.
24-02-2010, 09:08
dobrze jest tez pomyśleć o dystrybucji :) podpisać umowę i jakąś dobrą firmą i być dystrybutorem ich produktów do stylizacji :) a po jakimś czasie starać się również o certyfikat instruktorski :) na pewno takie rozwiązania, i wspomogą budżet, i rozsławią salon :D powodzenia :good:

czarnulkaaa87
24-02-2010, 11:26
Dystrybucja to bardzo dobry pomysł :good:
I na pewno opłaci Ci się, EuroFashion szuka teraz w rożnych rejonach Polski dyrstrybutorow byś musiała na ich stronkę wejść i zobaczyć, a jak nie oni to jest mnóstwo innych firm paznokciowych których możesz być dystrybutorem.

mala
24-02-2010, 11:29
dobrze jest tez pomyśleć o dystrybucji :) podpisać umowę i jakąś dobrą firmą i być dystrybutorem ich produktów do stylizacji :) a po jakimś czasie starać się również o certyfikat instruktorski :) na pewno takie rozwiązania, i wspomogą budżet, i rozsławią salon :D powodzenia :good:


to samo chcialam napisac wchodzac w ten temat
sprzedaz produktow dodatkowo na pewno podniesie twoj zarobek

ulenka
24-02-2010, 12:54
Dziewczyny dobrzę piszą :) Mozesz również zainwestowac w mały salonik odnowy biologicznej u mnie w Kr teraz własnie wszyscy oprócz fryzjera,salarium cos takiego dodatkowego otwierają wsadzają jakies maszyny do odchudzania :)

violala
24-02-2010, 13:15
Dziekuje za wszystkie podpowiedzi:* Własnie kiedys myslałam o dystrybucji. Najpierw sprobuje zadzwonic do firmy,na ktorej pracuje, bo kiedys brałam od nich duze ilosci zeli itp. wiec moze beda zainteresowani. A jesli nie to bede szukac gdzie indziej. Jesli ktos ma jeszcze jakies pomysły to poprosze:kwiatek:

farbstift
24-02-2010, 19:34
możesz też wykonywać makijaże:)

natka_23
24-02-2010, 19:40
co do dystrybucji to także trzeba wziąć pod uwagę że będą klientki które nagle zapragną sobie same robic pazurki i będą kupowały do tego preparaty, wiec w sumie to może okazać sie stratą dla salonu, który wykonuje tylko pazurki.
jak pracowałam w hurtowni kosmetycznej to dużo kobiet przychodziło bo szkoda im było wydawać kase na paznokcie bo jak mówiły w to miejsce kupią sobie same kosmetyki i będą robić.

violala
24-02-2010, 21:53
co do dystrybucji to także trzeba wziąć pod uwagę że będą klientki które nagle zapragną sobie same robic pazurki i będą kupowały do tego preparaty, wiec w sumie to może okazać sie stratą dla salonu, który wykonuje tylko pazurki.
jak pracowałam w hurtowni kosmetycznej to dużo kobiet przychodziło bo szkoda im było wydawać kase na paznokcie bo jak mówiły w to miejsce kupią sobie same kosmetyki i będą robić.

No tak, ale jak beda chcialy zaczac same robic to tak czy tak gdzies kupia produkty...

asia
25-02-2010, 01:49
albo dystrybucja lakierów/odzywe/kremów itp itd

KaMiLaC.
25-02-2010, 07:52
No tak, ale jak beda chcialy zaczac same robic to tak czy tak gdzies kupia produkty...


otóż to :D tak czy tak dystrybucja ma duze plusy :)

natka_23
25-02-2010, 09:13
wiem wiem że i tak gdzies kupia, tylko tak napisalam bo też to jest w sumie ważne a nikt nie pisał :P

KaMiLaC.
25-02-2010, 11:23
Natka oczywiście też masz rację :D ale takie dziewczyny, które robią w domu dają nadzieję, że przyjdą później na szkolenie :D więc kolejny plusik :good:

Pati88
25-02-2010, 12:05
nie wiem czy ktoras pisala ale ja jeszcze dorzucilabym zabieg depilacji lato sie zbliza, krotkie spodenki, spodnice i łyse nogi :p

violala
25-02-2010, 12:09
nie wiem czy ktoras pisala ale ja jeszcze dorzucilabym zabieg depilacji lato sie zbliza, krotkie spodenki, spodnice i łyse nogi :p
Chciałam wykonywac depilacje, ale zastanawiałam sie czy to nie bedzie troche tak dziwnie, studio paznokcia, oferta dotyczaca paznokci i jeden zabieg ni z gruszki ni z pietruszki depilacja:). Myslicie ze nie wygladało by to głupio:/:?

Pati88
25-02-2010, 12:13
nie wglebilam sie w temat- jak zwykle nie przeczytalam ze ma to byc studio paznokci no moze troche glupio by to wygladalo bo w sumie jak paznokcie to paznokcie :)

moje-paznokcie
19-03-2010, 19:21
myślę,ze gdybyś do oferty dodała jeszcze np.makijaż,to pazurki,makijaz i depilacja byłyby ok. Ale nie wiem jakie masz kwalifikacje.

kobietazpazurem
28-03-2010, 10:58
kwalifikacje zawsze mozna dorobić.

farbstift
29-03-2010, 15:04
otóż to a motywacja jest^_^

silverghost
29-03-2010, 20:14
Kilka lat jeżdziłam na pazury, więc od strony klientki: bardzo mi pasowało, jak fryzjer był w tym samym miejscu. Za jednym "machem" miałam wszystko załatwione. W jednym miejscu tak mi robili, że jedna kobieta robiła pazurki, a druga farbę nakładała - z farbą na włosach siedziałam, pazury mi robili, potem zmywałam farbę - ogromna oszczędność czasu dla klientki.
Można tak zrobić, że jak klientka umówi się do fryzjerki, a potem skusi i zacznie na pazury przyjeżdżać (lub odwrotnie), to jakiś mały rabacik dostanie - i ilość klientek na obie usługi wzrasta :)

---------- Dodano o godzinie 19:14 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:11 ----------

Aha: i lepiej zatrudnić fryzjerkę niż podnająć miejsce. Zatrudnisz i wszyscy wiedzą, kto jest szefem. Podnajmiesz i będą problemy, że ona mniej prądu zużyła, bo we wtorek wcześniej zamknęła. Z praktyki to znam - opowiadała mi dziewczyna, do której jeździłam.

paula211
13-05-2010, 16:40
poza stylizacją paznokci zdecydowałam się na usługi pedicure :)

ajda***pazurki
31-08-2012, 23:29
odświeżam temacik co prawda nie otwieram swojego salonu :(ale robię pazurki żelowe i chciałabym coś jeszcze. dziewczyny pytały o makijaże ale niewiem jak się do tego zabrać. myślałam też o hennie i regulacji brwi a także o depilacji. ale to wszystko dla mnie nowe i niewiem czy robić jakieś szkolenia czy próbować sama??? może któraś by pomogła z moich okolic:(

KarolciaK
09-09-2012, 14:13
Ajda a zajmujesz się tylko i wyłącznie paznokciami żelowymi? Pomyśl jeszcze o manicure różnego rodzaju, o pedicure, henna też jest dobra, ale wiadomo najpierw na sobie, mamie, babci, cioci, itd... co do depilacji to bym uważała bo łatwo sobie naskórek zerwać, ale myślę że pasta cukowa do depilacji będzie dobrym pomysłem ;)

kamillxx
18-01-2013, 20:12
moje drogie jakie wprowadzacie nowosci do salonu piszcie jakie zabiegi wykonujecie ja zamierzam wprowadzic trwalą na rzęski ... czym mozna przyciągnąc klientow? co cieszy sie powodzeniem?

nanami7
19-01-2013, 18:46
Ajda, ja robię makijaże - metodą prób i błędów, ale kasuję za to cenę adekwatną do umiejętności i moje babeczki doskonale o tym wiedzą. Cieszą się że makijaż - szczególnie cienie do powiek się nie rolują i wyglądają nieco inaczej niż na codzień.
Jeśli chodzi o hennę, to robię ją - nauczyłam się ją robić sama.

Możesz wprowadzić jeszcze manicure hybrydowy, japoński... to nie wymaga jakiś wielkich umiejętności :D powodzenia ! :)

kamillxx
19-01-2013, 19:26
a jest u was zapotrzebowanie na japonski manicure ? ile klientek w miesiacu z tego korzsta?

niunia-dziunia
29-01-2013, 18:01
O wiele mniej niż na żele i hybrydy:(

sandrus
29-01-2013, 21:28
Ja zajmuje sie przedłużeniem ,robie mani,pedi,hybrydę oraz regulację i henne.
No i u mnie jest tak.,Na pedi zarabia się w sumie tylko latem,manicurów
Coraz mniej,hybrydę zazwyczaj kładę na przedłużone bo na mani hybrydowy wcale u mnie szału nie ma .henna i regulacja jest,ale też tyle o ile więc to tylko taki dodatek.
Suma sumarum najwięcej mam żelu.
I teraz tak własna dg i podajecie w moim przypadku miejsca a właściwie kąta w salonie i człowiek od zmysłów odchodzi jak tu na wszystko zarobić i nie zwariować.
Aha mój kąt to koszt 800zł.

I wierzcie,że trudno te pieniądze zarobić.
Do tego zus,materiał też trzeba kupić.szok .
dobijaja mnie te piekielne opłaty.

MartaOSz
29-01-2013, 23:09
Ajak wyglada dystrybucja od strony formalnej? Podejrzewam ze kazda firma maswoje warunki ale np jakie? Jakos myslalam nad tymale nigdy tak bardzo sie nie intereswalam...

Ja mam salonik od rokui swiadcze usugi:
-henna i regulacja
-paznokcie
-rzesy
Wystawilam tez oferte na grouponie i tez duzo to dalo....wiadomo zarobki w tym wypadku słabe (duza prowizja-mii akurat udalo sie troche utargowac)ale klientki wracaja...Tym bardziej dobre to jest na poczatku

Mam zamiar jeszcze wprowadzic
makijaz
przeduzanie wlosów
inne metody przedluzania rzes bo jak narazie tylko mam 1:1
Tyle ze narazie nie stac mnie na to aby wpychac sie w koszty jednak sadze ze malymi kroczkamido celu

sandrus
30-01-2013, 00:47
Zapomniała dodać,że mam chęć wprowadzić trwała na rzesy o której pisała koleżanka nieco wyżej.
Żadna inwestycja a może będzie zapotrzebowanie.

MartaOSz
30-01-2013, 01:19
Ja tez sie zastanawialam nad trwała jednak jakos nie przekonuje mnie ta usluga.
Słyszałam ze bardzo sosłabia rzesy jednak ile w tym prawdy to nie wiem/ ;)

sylla
30-01-2013, 10:13
Ja mam w swoim zakresie usług stylizacje żelowe , hybrydy , parafinę, rzęsty 1:1 .
Chciałabym chyba jeszcze hennę i regulację brwi wprowadzić. Ale boję się tej henny... :(

sandrus
30-01-2013, 13:52
Kochana a czego tu się bać.
Kup żelową,bo jak coś nie wyjdzie to łatwiejsza do zmycia ze skóry i ćwicz jak szalona na najbliższych.
dojdziesz do wprawy ,zobaczysz:)

sylla
30-01-2013, 14:50
Może i masz racje. No zobaczę, zobaczę...

kamillxx
30-01-2013, 22:12
sylla podobno dziewczny cwicza na kakale z woda;)
a jak cos wyjedziesz to mozesz zmyc wacikiem na patyczku (kosmetycznym)

sandrus
30-01-2013, 22:48
Można i tak,ale takim sposobem to nauczy się tylko kształtu.
To w sumie niewiele da,bo zmyje kakao i koniec.
A tu trzeba troszkę włoski,że tak powiem zrozumieć.
Zaobserwować jak się farbuja ,jak dana skóra łapie kolor.
Bo nikt mi nie powie,że każda skóra tak samo się farbuje tak samo jak każde brwi .

nanami7
31-01-2013, 00:40
ja sie tej henny nauczylam sama i czasami nie daje po sobie poznac, ze np cos nie wyszlo. Jak nie wyjdzie, to poprawiam :) u mnie kazda klientka to rozumie, ze cos moze nie wyjsc. Myslalam ze henna to filozofia i na poczatku sie stresowalam, ale teraz juz mozna powiedziec ze w miare doszlam do wprawy :)

Sindi89
31-01-2013, 00:46
sylla nie bój się henny kochana :przytul: to super przyjaciel ,ja robię juz ok 5 lat hennę..juz nie ma dla mnie znaczenie czy zelowa,kremowa czy proszkowa..wszystko mi jedno...ale uczyłam się na takim patyczku ja go ''widełek'' nazywałam ,układał mi się do kazdych brwi idealnie jak potrzebowałam,teraz od okołu 2 lat wykonuję hennę patyczkiem bambusowym ,idealnie da się nadac cudowny kształt..po małych ruchach wszystko dokładnie widać ,nie ma się czego bać . Zaproś pare kolezanek i smiało do dzieła ! :ok: Napewno Ci się uda. Ja teraz nie wyobrazam sobie robic bez patyczka bo wogole poprawek nie potrzebuję robic bo wychodzi mi naprawde super -wedle oczywiscie zadowolenia mojego i klientek..:) Także trzymam kciuki ,bo to nic trudnego a naprawde chwila pracy :) oczywiscie jak jakąś zrobisz pochwal się zdjeciem i uszy do góry !! :skacze:

LadyJenova
02-09-2013, 19:20
Witajcie, mam takie pytanie jakie usługi/ zabiegi schodzą wam teraz najlepiej?? Wykonuję już manic. hybrydowy, pedi, makijaż, depilacje, hennę i paznokcie żel/ akryl i nie wiem co mogłabym do tego dorzucić może macie jakieś fajne pomysły? Myslałam nad Rzęskami 1:1 lub drobnymi zabiegami na twarz. Na kosmetyki mogłabym przeznaczyć ok 500-700 zł. Bądz myslałam też nad zakupem mikrodermabrazji z ultradźwiękami i nie wiem na co się zdecydować tak by byli na to chętni.
Pozdrrawiam :)

nanami7
02-09-2013, 21:36
Mysle ze rzeski :) tylko musisz wybrac sie na porzadny kurs i nie oszczedzac.

LadyJenova
03-09-2013, 02:11
Ok a w razie gdybym nie zdecydowała się na rzęsy to co byłoby 2 usługą w kolejności najbardziej chodliwą? Nie wiem czy będę miała cierpliwość do rzęs :)

agnieszka-nails
03-09-2013, 10:40
mysle ze jesli mikrodermabrazja czy ultra dzwieki same nie wystarcza... lepiej by wygladala cala kosmetyka twarzy plus to

kamillxx
03-09-2013, 11:16
agnieszka moze ty mi doradzisz szukam dobrego aparatu do mikro i pilingu kawiatacyjnego?
sam piling jest z biomaka a mikro?

agnieszka-nails
03-09-2013, 11:37
ja nie uzywam tych sprzetow... ale biomak to dobra firma wiec mysle ze warto u nich inwestowac.