PDA

Zobacz pełną wersję : Triki w makijażu



julcia88
23-02-2010, 19:35
Cienie nakładaj palcami
Zwłaszcza gdy chcesz mieć na powiece kilka ich kolorów. Dzięki temu barwy będą łączyć się ze sobą bez wyraźnych konturów.

Biała baza ukryje bruzdy
Te na lini od nosa do ust rzucają się w oczy i trudno je ukryć pod warstwą podkładu i pudru. Ale staną się niewidoczne, gdy przed zrobieniem makijażu rozprowadzisz na nich odrobinę białej bazy.

Tusz rozprowadzaj zygzakiem
To doskonały sposób, by uniknąć grudek. Zaczynaj zawsze od górnych rzęs i rób to od nasady po końcówki. Po kilku pociągnięciach na włoskach jednego oka przechodź do drugiego. Przemiennie malowane rzęsy nie rozmażą się.

Mieszanka podkładu i kremu świetnie tuszuje zmarszczki
Zwykły podkład często je uwydatnia. Dlatego dojrzałe panie powinny używać podkładów liftingujących. Jeśli nie masz takiego, możesz zwykły fluid wymieszać z kremem ujędrniającym (w proporcji 1:1) i rozprowadzić na twarzy oraz szyi.

Korektor jest bardziej skuteczny, gdy się go nakłada pędzelkiem
Tylko wtedy kosmetyk ten dobrze "wtopi" się w skórę, bo nałożona zostanie jego cienka warstwa. Dzięki temu idealnie spełni swoje zadanie, tuszując wszelkie niedoskonałości. Przy apIikatorze nie byłoby to możliwe, gdyż z reguły nakładamy zbyt dużo kosmetyku.

Podkład nanoś zawsze palcami
W ten właśnie sposób postępuje większość wizażystów, mimo że istnieją do tego specjalne gąbeczki. Dlaczego tak robią? W kontakcie ze skórą preparat szybko nabiera temperatury ciała; w związku z tym lepiej się wchłania i jest mniej podatny na ścieranie. Poza tym palcami rozprowadzisz go najdokładniej.

Zielony korektor zatuszuje sińce
By się ich pozbyć, wystarczy przed nałożeniem podkładu pokryć je cieniutką warstwą zielonej bazy lub korektora w sztyfcie.

Róż ożywia i rozjaśnia zmęczoną twarz
Nanieś go szerokim pędzlem wzdłuż kości policzkowych, a cera szybko odzyska młodzieńczy blask. Ważne jest też, by jego odcień dobrać do swojej karnacji.

Szminkę rozprowadzaj pędzelkiem
Zajmie ci to więcej czasu, ale makijaż będzie dokładniejszy i trwal- szy. Pomadkę nanoś zawsze od zewnętrznych kącików ust i kieruj się ku ich środkowi. W ten spo- sób unikniesz gromadzenia się nadmiaru szminki w kącikach.

Lód działa znieczulająco
Jeśli w ostatniej chwili musisz poprawić linię łuków brwiowych, najpierw przetrzyj je kostką lodu. Przekonasz się, że wyrywanie włosków okaże się znacznie mniej bolesne, a skóra nie będzie po nim mocno zaczerwieniona. Lód bowiem "zamrozi" naskórek i receptory bólu.

Cienie subtelnie podkreślą brwi
Szczególnie te w odcieniu brązu (idealne dla brunetek) czy szarości (wprost stworzone dla blondynek). Brwi pomalowane nimi będą wy-glądały dużo naturalniej niż pociągnięte kredką, zwłaszcza czarną, która wyostrza rysy. Cienie najlepiej nanosić cienkim pędzelkiem z krótkim, sztywnym włosem.

Brwi wygładź spiralką maskary
Niesforne włoski możesz wymodelować specjalnym żelem lub odżywką do rzęs. Ale jeśli nie masz pod ręką takich kosmetyków, posłuż się czystą spiralką od zużytej już maskary. Nanieś na nią odrobinę żelu do włosów i przeczesz nią delikatnie brwi.

Kredka przedłuża żywot cieni
Jeśli zależy ci na tym, by makijaż oczu był wyjątkowo trwały, a cienie nie wałkowały się w załamaniu powieki - najpierw pomaluj powieki miękką kredką. Dopiero potem nałóż cienie. Podwinny być w kolorze podobnym do kredki. Ten sposób ma jeszcze jedną zaletę: spojrzenie zyskuje głębię.

Kreski optycznie oddalają oczy
Gdy są one osadzone zbyt blisko siebie, zrezygnuj z klasycznego malowania powiek eyelinerem. Kreseczki tuż przy linii rzęs pociągnij dopiero od połowy powieki (do zewnętrznego kącika), a oczy optycznie oddalą się od siebie.

Tonik świetnie konserwuje tusz
Maskara znacznie dłużej zachowa świeżość, gdy jej szczoteczkę od czasu do czasu będziesz przemywać tonikiem. Wtedy tusz nie będzie się na niej gromadził, maskara nie poskleja rzęs ani nie pozostawi brzydkich grudek.

Konturówka powiększa usta
Jeśli twoje wargi są małe i wąskie, to zanim sięgniesz po pomadkę, obrysuj je konturówką. Oba te kosmetyki muszą być w tym samym odcieniu, inaczej makijaż nie będzie wyglądał naturalnie. Wybieraj barwy pastelowe lub nasycone, ale raczej niezbyt jaskrawe. Kreskę ciągnij od kącików ust i kieruj się ku ich środkowi. Konturówką możesz też pomalować całe wargi, bo to świetna baza pod pomadkę. Utrwali ją tak, że nie zostawi ona śladów, np. na kieliszku.

Puder brązujący wyszczupli buzię
Gdy narzekasz na zbyt pulchną twarz, pomoże ci puder brązujący. Najpierw, tak jak zwykle, rozprowadź podkład, a potem - wzdłuż kości policzkowych aż do skroni - puder brązujący. Zrób to szerokim, miękkim pędzlem. Na pas T, czyli czoło, nos i brodę, możesz nałożyć puder jaśniejszy. Tak umalowana buzia będzie wyglądała subtelniej.

Tusz lub eyeliner zagęści rzęsy
Jeśli natura obdarzyła cię rzadkimi rzęsami, wybieraj maskary w odcieniu fioletu lub szarości, najlepiej z lekkim perłowym połyskiem. Opalizujące drobinki sprawią, że rzęsy wydadzą się znacznie gęstsze. Pomiędzy nimi możesz też narysować eyelinerem maleńkie kropeczki, a potem rzęsy pomalować tuszem. Będą wyglądały naprawdę imponująco.

Na nawilżonej twarzy makijaż trzyma się dłużej
Zanim więc nałożysz krem i podkład, spryskaj buzię wodą mineralną w sprayu (później osusz chusteczką higieniczną). Ona najszybciej doda skórze wilgoci.

Cień zastąpi szminkę
Gdy usta przypudrujesz, a potem pokryjesz różowym cieniem do powiek i nałożysz warstwę transparentnego błyszczyku, makijaż przetrwa wiele godzin i nie będziesz potrzebowała pomadki.


Źródło : Crossdressing.pl: Triki w makijażu (http://www.crossdressing.pl/main.php?lv3_id=138&lv1_id=3&lv2_id=1&lang=pl)

ivonna70
23-02-2010, 20:15
Niestety jest kilka punktów, z którymi się nie zgodzę. Ale to mój punkt widzenia jako wizażystki:)

nanami7
23-02-2010, 21:46
dzięki :P cienie nakładam palcem zazwyczaj i tuszuję rzęsy tak jak tutaj jest napisane :) a usta czasem przetrę pudrem w kamieniu, żeby się dłużej trzymał błyszczyk albo pomadka.

julcia88
23-02-2010, 22:28
ja też jak chcę dłużej utrzymać pomadkę na ustach to jeszcze używam pudru i to skutkuje :)

kobietazpazurem
24-02-2010, 10:44
ja też z paroma się nie zgodzę... bo na nawilżonej twarzy raczej spływa mi cały makijaż i nie trzyma się dobrze...

barbara_kawka
24-02-2010, 11:41
na mokrej twarzy wszystko splywa i sie nie trzyma ... a na nawilzonej trzyma sie bardzo dobrze ...nie mylmy jednego z drugim . ta wode raczej zastowowalabym na koniec jako mgielke utrwalajaca ... a aby nawilzyc twarz nie wystarczy spryskac woda ... trzeba dbac o buzke codzienna pielegnacja , choc spryskanie woda moze byc skuteczne jesli zrobimy to odpowiednio wczesniej .

farbstift
19-05-2010, 20:28
a co zrobić jak mam takie jkaby delikatne, pudrowe cienie a chcę żeby były bardziej intensywne??Macie jakieś sposoby??

Latika
20-05-2010, 00:03
u mnie palcami odpada nakładanie cieni bo uzywam ciemnych a pod okiem miałabym ich za dużo...no i ciężko byłoby mi wymodelować oko...

Co do trików to ja z wypróbowanych mam takie-

aby zrobić ładną linię przy zew. kącikach oczu można nakleić taśmę po pomalowaniu odkleić i tę część która była zaklejona przyprószyć jakimś jasnym cieniem który uwydatni ten ciemny ;P

na lato zamrażam kostki lodu z sokiem z cytryny-(masuje twarz przed malowaniem)pory się zamykają i twarz się mniej poci i tapeta nie spływa ;)

na jakieś dłuższe imprezy itd na koniec makijażu 1x spryskuje twarz lekkim lakierem do włosów :P


Wszystko to jest z programów dotyczących malowania a nie jakieś moje wymysły :)

naatajla
20-05-2010, 11:24
nie maluj pedzelkiem tylko pacykna albo paytczkiem kosmetycznym :P heh
i pierw twarz pomaluj kremem pozniej podkladem lacznie z powiekami i przypudruj powieki terz pudrem

daruniunia
20-05-2010, 11:59
A ja teraz się tak do pędzelka przyzwyczaiłam... dzięki za wszystkie rady :)

naatajla
20-05-2010, 13:34
ale pedzelek maluje delikatniej niz pacynka. pacynka cienie wychodza mocniejsze ;)

minimouse
27-05-2010, 21:14
a ja mam takie pytanie czy używacie jako cienie masy perłowej ?? ja już od dłuższego czasu ale ciągle zastanawiam się co "dać" jako taki podkład .... stosowałam już podkład na to puder i dopiero masę ... ale ta masa nie trzymała się dobrze .... nawet już powiekę leciutko smarowałam błyszczykiem masa trzymała się świetnie ale po jakimś czasie błyszczyk wchodził w te rowki na powiece (nie wiem jak to opisać) teraz chce kupić bazę myślicie że pomoże .... HELP !!

Bożena P
27-05-2010, 21:37
a ja mam takie pytanie czy używacie jako cienie masy perłowej ?? ja już od dłuższego czasu ale ciągle zastanawiam się co "dać" jako taki podkład .... stosowałam już podkład na to puder i dopiero masę ... ale ta masa nie trzymała się dobrze .... nawet już powiekę leciutko smarowałam błyszczykiem masa trzymała się świetnie ale po jakimś czasie błyszczyk wchodził w te rowki na powiece (nie wiem jak to opisać) teraz chce kupić bazę myślicie że pomoże .... HELP !!

ja zawsze daję cienie i masę perłową na podkład (bez pudru!), a brokaty szybcioszkiem na (jeszcze mokrą) bazę pod cienie. ;)

Anna Kosińska
27-05-2010, 22:25
Ja rowniez sie nie zgodze z kilkoma punktami.
i to raczej nie triki tylko podstawa na bardzo dobrym kursie wizazu..triki to moga byc raczej dla osob nie zwiazanych z tematem wizazu

farbstift
28-05-2010, 10:45
No a my w większości nie-specjalistki jesteśmy to nam triki wystarczą:D

Annauelle
28-05-2010, 11:13
Ja rowniez nie zgodziłabym sie z kilkoma "punktami"
Ze swojej strony moge dodac:
-aby zapobiec osypywaniu sie cieni pod oczami nakładam pod oczami gruba warstwe pudru a gdy cienie sie osypią otrzepuje pędzlem nadmiar pudru wraz z osypanymi ceniami.
-zielony korektor bardziej maskuje popękane naczynka
-żółty natomiast tuszuje cienie pod oczami i zasinienia
-podkład łatwiej rozprowadza sie zwilzona gabeczka ruchami kolistymi unikniemy efektu maski
-cienie beda intensywniejsze gdy nałożymy je na mokro :)

naatajla
28-05-2010, 12:34
moim zdaniem podlkad lepiej nakladac palcami badz pedzelkiem bo w gabeczke wiekszosc podkladu sie wchlania

Annauelle
28-05-2010, 12:38
Według mnie wchłania sie ale jego nadmiar....

naatajla
28-05-2010, 14:53
no ale po co masz dawac za duzo podkladu i na tym tracic ? lepiej dac troszke na reke i rozetrzec go na twarzy pedzelkiem badz palcami niz zeby wchlanial sie w gabeczke.. a z reszta kazdy robi jak mu wygodniej :) Tobie wygodniej z gabeczka mi palcami badz pedzlem kazdy ma inne upodobania :)

Bożena P
28-05-2010, 15:03
moim zdaniem podlkad lepiej nakladac palcami badz pedzelkiem bo w gabeczke wiekszosc podkladu sie wchlania
Gąbeczkę zawsze należy zwilżyć wodą, wtedy podkład się nie będzie wchłaniał. No chyba że nałożymy go za dużo to wtedy również nie wchłonie się ale za to rozleje po gąbce. ;)

ja zawsze nakładam korektory pędzelkami syntetycznymi, bazy kolorowe i podkład gąbką, bazę uniwersalną dłonią :) cienie - zależy od rodzaju i efektu jaki chce uzyskać, ale najczęściej maluję pędzelkami :D

naatajla
28-05-2010, 15:11
cienie tez nakladam pedzelkami jakos bardziej sie do nich przyzwyczailam :)

Annauelle
28-05-2010, 16:03
Wszystko zależy od wprawy i szkoły :) ja nakładam i gąbką i pędzlem,ale nigdy nie nakładałam klientkom ani podkładu ani cieni palcami...

naatajla
28-05-2010, 19:49
no wlasnie :) ee komus to ja tez nie nakladam palcami tylko pedzlem ale sobienakladam palcami badz pedzelkiem to zalezy ;)

paznokietki000
23-09-2010, 16:50
Ja zgodzę się z Kobietazpazurem krem przed nałożeniem kosmetyków sprawi że makijaż nie będzie trwały. Przynajmniej u mnie , wystarczą 2,3 godziny i wyglądam jakbym wcale nie nakładała podkładu czy pudru :/:
Ale niektóre triki są na prawdę fajne. :D

pazureczek89
13-01-2011, 00:03
ja też się nie zgodzę z niektórymi punkcikami :)

Kittka
19-01-2011, 23:16
"Zielony korektor zatuszuje sińce
By się ich pozbyć, wystarczy przed nałożeniem podkładu pokryć je cieniutką warstwą zielonej bazy lub korektora w sztyfcie."

Nie polecam, chyba, że do stylizacji na frankensteina :D

Sińce sine najlepiej tuszuje żółty korektor, a brązowe morelowy.

Evelina.J
30-12-2011, 12:03
Dziewczyny prosze polećcie mi bazę pod makijaz na cała tarz. Jaką firmę polecacie. Może nawet macie link do sklepu internetowego to poproszę

zyza
30-12-2011, 16:20
mi sie sprawdza baza kryolana :)A&P*KRYOLAN ultra underbase plus spf 20 60ml. (2021066641) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/ap-kryolan-ultra-underbase-plus-spf-20-60ml-i2021066641.html)

natalianikola
30-11-2012, 22:13
fajne triki wypróbuje:D

syrena16
11-03-2013, 00:58
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/559804_525852640799901_1519764448_n.jpg

nie wiedziałam gdzie to wkleić- robi wrażenie

asiek
11-03-2013, 19:19
Szczerze, to ta dziewczyna wygląda strasznie, nosa to jakby nie miała wcale, tak go sobie wyszczupliła, to jest fajne ale chyba tylko na "pyzatej" buzi.

farbstift
13-03-2013, 12:13
takie intensywne modelowanie sprawdza się też podczas sesji zdjęciowych i makijazy na wielkie wyjścia, bo wiadomo, że przy sztucznym oświetleniu twarz prezentuje się inaczej, a więc konturowanie nie będzie wtedy wyglądać nienaturalnie

moja pasja paznokcie
13-03-2013, 14:08
Wyglądać jak Angelina Jolie... (VIDEO tutorial) - Cekin.pl (http://cekin.pl/makijaz/wygladac-jak-angelina-jolie-video-tutorial-4086)

qrcze ta dziewczyna robi cuda z makijażem :)

matimaks
18-03-2016, 14:27
aby makijaz sie dluzej trzymal to spryskuje twarz lekko lakierem do wlosów;p

katarynka19888
05-06-2017, 10:46
aby makijaz sie dluzej trzymal to spryskuje twarz lekko lakierem do wlosów;p

Mnie by pewnie obsyfiło po czymś takim :/

Ja uwielbiam rozświetlać kąciki oczu białą kredką, daję ją jeszcze pod łuk brwiowy, nad usta i na kości policzkowe. Cera wygląda świeżo i ładnie.

dobulka
15-06-2017, 11:06
aby makijaz sie dluzej trzymal to spryskuje twarz lekko lakierem do wlosów;p

A nie lepiej kupic cos co jest zdrowsze dla cery? Specjalne mgielki czy nawet pudry fixujace? Lakier do wlosow do twarzy-ja sobie tego nie wyobrazam.

ulunia
14-11-2017, 08:24
Też niektóre punkty sa dla mnie nie do przyjecia

Caliope
14-11-2017, 15:21
Podziwiam osoby, którym sie chce tak codziennie malować, mi bardzo często brakuje czasu, żeby położyć na twarz podkład i wytuszować rzęsy, a co dopiero konturować twarz... Poza tym skóra pod taką maską kompletnie nie oddycha, wszystkie pory są pozatykane. Zdecydowanie wolę bardziej naturalny wygląd.

seksownesukie151
15-11-2017, 00:14
też nie mam czasu i ochoty tak długo siedzieć nad makijażem rano, szczególnie jak jestem niewyspana

whet
28-01-2018, 01:53
ja zawsze cienie nakładam pędzlem. palce zostawiają dziwne smugi

cass
13-02-2020, 14:08
Kiedyś mniej się malowałam jednak od czasu od kiedy robię codziennie make up zaczełam doceniać niektore akcesoria


Beauty blender
pędzle do konturowania
pędzle do makijażu oczu
zalotkę
oraz wygodną pęsetę do regulowania brwi


Jeśli miałabym polecić sklep do będzie to Darmarsklep. Mają bardzo dużo dobrych promocji.