PDA

Zobacz pełną wersję : Skakanka, hula hop i inne ćwiczenia



aga
23-02-2010, 22:57
Pół godziny intensywnych ćwiczeń na skakance to 250 kcal mniej, wzmocnione mięśnie nóg i stawów.


Dodatkowo można wzmocnić stawy, poprawić krążenie oraz kondycję ruchową.

Szczególnie istotny jest trening na skakance dla kobiet. Dodaje lekkości, gracji i wdzięku przy poruszaniu oraz ładnie wymodeluje ciało.


Jak ćwiczyć ze skakanką?

Ćwiczenia na skakance to intensywny trening mogący obciążać stawy. Ważne jest by wcześniej przygotować ciało do wysiłku. Przed skakaniem musimy pamiętać o rozgrzewce, dzięki której unikniemy kontuzji.

Skacząc na skakance musimy pamiętać o wyprostowanej sylwetce, wciągniętym brzuchu, cofniętych barkach i łokciach jak najbliżej ciała. Do wprawiania skakanki w ruch używajmy tylko dłoni, a nie barków.

Na ćwiczenia ze skakanką, ze względu na ich intensywność, najlepszą porą jest popołudnie. Ćwicz przynajmniej 3 razy w tygodniu, albo najlepiej codziennie przynajmniej po pół godziny. Zacznij od serii 10 skoków wolnych na przemian z 10 szybkimi. Wykonaj 3 serie i zmień styl. Możesz skrzyżować ręce i znów powtórzyć serię, albo skakać raz na jednej, raz na drugiej nodze. Po półgodzinnym treningu, stań w rozkroku, skakankę unieś w obu rękach nad głowę i zrób 15 przysiadów. Nie zmieniając pozycji, przechyl się razem z wyciągniętą nad głową skakanką, kilka razy: raz w lewa, raz w prawa stronę uważając, by skakanka była cały czas napięta, a ciało nie odchylało się do przodu. Ćwiczenie to zapewni ci smukłą talię, rozciągnięte mięśnie pleców. Po zakończeniu treningu zrób krótką serię ćwiczeń rozciągających.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest systematyczność.

skacze ktoś?:skacze:

sylwia-p_86
23-02-2010, 23:21
Oj ja bym chciała i chyba się napaliłam...od dawna zbieram się na ćwiczenia bo sadlo urosło przez zimke ale zabrac się nie mogę jakoś,a ta skakanka nie głupia i nienudna ;d;d;d

tusia
23-02-2010, 23:23
ja co jakiś czas mam zrywy i skacze:D nawet nabyłam sobie skakanke, która liczy ilośc skoków:]

julcia88
24-02-2010, 08:45
ja kiedyś bardzo lubiłam skakać na skakance ale oczywiście z wiekiem mi to przeszło :P może znowu zaczne ?:D

barbara_kawka
24-02-2010, 11:20
ja tez musze zaczac :) tylko gdzie ja skakanke kupie ... hyhy

tusia
24-02-2010, 12:18
w sklepie sportowym, rossmanie, jak jestes niewysoka to i w sklepie z zabawkami dla dzieci:D
http://www32.patrz.pl/u/f/21/33/08/213308.gif:D

asia
01-03-2010, 23:19
dzielimy się swoją wiedzą na temat ćwiczeń ;)

kobietazpazurem
02-03-2010, 06:33
a kto zna jakies inne ćwiczenia, które można wykonywać w domu?? Bez uzycia jakichkolwiek przyrzadow oczywiscie omijamy brzuszki:P

dorotka_19
14-04-2010, 10:29
o ja skacze:D co prawda jeszcze niedużo i niesystematycznie ale się poprawię:P

kachna831
14-04-2010, 10:34
To ja chyba też zacznę skakać bo moja kondycja to masakra jakaś :P

karna26
14-04-2010, 10:34
ja tez zaczełam skakac,ale jest to strasznie męczace,wogule niemam kondycji :/:
mam nadzieje ze z czasem bedzie łatwiej :P

Piontkowa
17-04-2010, 15:19
Ja też już skaczę jakiś czas:-) staram się ćwiczyć regularnie dla zachowania kondycji. Ćwiczenia na skakance bardzo dobrze wpływają na sprawność i wytrzymałość organizmu, no i przede wszystkim mniej obciążają stawy niż bieganie.

Ewelina83
17-04-2010, 15:25
Ja tez sie zabieram od jakiegos czasu za skakanie ale jakos mi to nie wchodzi:) Jak na razie moj prawie dwu letni synek ma z nia zabawe chodzi po mieszkaniu i ciagnie ja za soba:) Chcialam tez kupic sobie hula-hop bo mowia ze to dobre na talie osy-a po zimie to ta talia tak jakby zanikla:)
W zeszlym roku cwiczylam ABS 8 minut na nogi pupe klatke piersiowa i brzuch-posciagalam sobie filmiki na youtube i puszczalam na DVD i cwiczylam z nimi-bylo mi razniej no iefekty tez byly ale potem przyszla zima i sie rozleniwilam

aga
18-04-2010, 00:35
Skakałam wczoraj ale chyba przedobrzyłam, bo tak mnie łydki bolą, że chodzić nie moge:) aaa w poniedziałek mam basen wiec nie wiem jak bede pływała:D

Co do hula hop to tez sie kiedyś napaliłam i kupiłam takie zwykłe w sklepie z zabawkami...nawet nasypywałam kukurydzy do środka żeby było cięższe ale i tak dziwnie sie kręciło i przestałam...marzy mi sie takie masujące z kuleczkami ale za drogie...chociaż widzę, ze teraz cos spadły ceny na allegro:)

Kasiaczek
18-04-2010, 00:51
ooo mnie tez by sie przydalo troche poskakac bo moja kondycja jest niska hehe a skakanka gdzies lezy w kacie :P

anikol
18-04-2010, 12:31
a ja nie mogęęęęęęęęęęęę, za duże cycole mam i boli podczas skakania hehehehe :skacze:

Ewelina83
18-04-2010, 15:18
Moja kumpela ma wlsanie takie dziwne hula hop wazy ponad kilo i jest dosc szerokie i ma takie jakby wypustki moze to wlasnie to do masowania:..? Ale jak nim kreci to ma takie siniory na biodrach brzuchu i w ogole wyglada to masakrycznie...
Doszla juz do takiej wprawy ze kreci przez godzine bez przerwy!

aga
18-04-2010, 21:31
To pewnie za dużo kręciła i dlatego te siniaki...wiadomo wszystko z umiarem i stopniowo

milenka_olsztyn
19-04-2010, 06:10
Może nie na temat ale dziewczyny ja kupiłam niedawno hula hop i kręce tym po pół godziny dziennie i normalnie z brzucha i z boków spada a na brzuchu są takie zakwasy jakby nie wiem ile brzuszków się zrobiło:):)

aga
17-08-2010, 11:52
Oglądałam niedawno filmik:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

i strasznie napaliłam sie na takie hula hop:D Mam już z masażem ale wiadomo, że takim nie da się tak kręcić a na allegro koszt takiego kółka to ok 60 zł

Buszując po necie znalazłam instrukcję jak zrobić takie koło z rurki pcv do nawadniania, która kosztuje kilka złotych.:tany2: Oto instrukcja:
JasonUnbound: How to Make a Hula Hoop (http://www.jasonunbound.com/hoops.html)

Mój mężczyzna już namówiony teraz tylko kupić potrzebne rzeczy i niebawem zdam Wam relacje:mml:

asia
17-08-2010, 12:08
co w tym hula hop jest innego, ze sie tak napalilas? :D

ja ma takie zwykle za 20zł z tesco.. ale coś sie kurzy hyhy miejsca malo...

aga
17-08-2010, 12:15
Bo mam tylko takie do masażu a nim nie da się kręcić jak pani na filmiku na szyi czy na nodze:) A masz takie w paski?bo takie właśnie jest za lekkie a to z rurki podobno idealne...

asia
17-08-2010, 12:27
o widzisz, w paski właśnie, tylko nie wiem gdzie bym sie miala krecic tak na szyi zeby nic nie rozwalic hyhy

Asik_sk4
10-11-2010, 23:47
Dziewczyny mam pytanko czy któraś z was to trenowala? bo ja robie to od 3 dni i masakrycznie bola mnie dolne czesci zeber ;P a chce troche zrzucic na wadze i poprawic wyglad po urodzeniu dziecka. Co myslicie czy to działa? :cwaniak2::skacze:

natalia268
11-11-2010, 14:09
http://forum.wzorki.info/pielegnacja-twarzy-ciala/1244-sposoby-na-plaski-brzuch.html
tu była o tym mowa.

Jesli zrobisz wszystko tak jak jest podane efekt gwarantowany !! Tylko trzeba STRASSSSZZNIEEE dużo wytrwałości. Ale powodzenia ^_^

co do hula hoop z tym masażarem.. no to tam kiedys jak Aga wrzucała ze zakupiła to i ja zakupiłam kiedys tam... Na początku kreciłam dosłownie z 2/3 min. bo dłuzej z bólu nie mogłam wytrzymac.. później doszłam do 'wprawy' haha i kreciłam po ok.10min....i uwaga.. po paru dniach tak jak mowiła Ewelina83 miałam takie siniaki w okolicach biodra jakby mnie ktoś mocno lał ;P śmiech śmiechem ale przed wakacjami musiał przesta krecic zeby moc sie na plazy pokazac w kostiumie bez siniaków hahaha... Ale siniaki zeszły, kręciłam i krece od czasu do czasu i jest w porzadku... tylko dla mnie to nudne.. chociaz juz sobie wymysliłam ze włączam radio i np. krece do 3 lub 4 piosenek.. czyli tak licze sobie ok.12 min. ^_^

tusia
11-11-2010, 14:16
Dziewczyny mam pytanko czy któraś z was to trenowala? bo ja robie to od 3 dni i masakrycznie bola mnie dolne czesci zeber ;P a chce troche zrzucic na wadze i poprawic wyglad po urodzeniu dziecka. Co myslicie czy to działa? :cwaniak2::skacze:

a6W jest bardzo dobra ale wymaga duzej dyscypliny i nie mozna kombinowac z iloscia powtrzen
jak sie zaprzesz i bedziesz codziennie wykonywac te cwiczenia to beda efekty
ale to droga przez meki:D

Asik_sk4
11-11-2010, 14:26
hehe ok dziekuje bardzo za odpowiedz ;)

natalia268 przepraszam nie zauwazylam ;) szukalam tylko w temacie WEIDER ;P

lenia80
17-11-2010, 16:25
Ja zaopatrzyłam się w hula hop, oczywiście pierwszy moment wow super, bedzie jak za dziecinnych lat, w koncu tak mi to dobrze wychodzilo ;) no i w domu okazalo sie ze juz nie umiem kręcić hula hop! ale po kilkudziesieciu próbach znow opanowalam, ale teraz z kolei motywacji brak;) hehe

Belunia
20-11-2010, 16:35
Też muszę sobie sprawić hula hop ale u mnie w tej dziurze to nawet sklepu sportowego nie ma a w zabawkowym tylko malutkie. Znalazłam linka gdzie można kupic takie koło...powiedzcie dziewczyny co o nim sądzicie? czy będzie dobre? jakos nie jestem przekonana do tych z masażerem :)Hula-hop 90 cm - Akcesoria do gier i zabaw - - SPORT PLUS - Dystrybutor sprzętu sportowego, internetowy sklep sportowy (http://www.sportplus.pl/sklep/hulahop-90-cm-p-1377.html)

czarnyaniol121
20-11-2010, 17:24
a ja nie mogęęęęęęęęęęęę, za duże cycole mam i boli podczas skakania hehehehe :skacze:

znam to :D i jak sie skacze to momentami świata nie widac:haha:

aga
20-11-2010, 20:17
Belunia będzie ono bardzo lekkie i długo trzeba będzie ćwiczyć żeby zobaczyć efekty...

Belunia
21-11-2010, 20:19
No i mam samorobne hula hop :):yess: oczywiście z przepisu Agi :* kręciłam nim 30 minut...super! a tak apropo Aga Twój mężczyzna zrobił ci te hula hop czy nie?

aga
21-11-2010, 22:16
Tak zrobił :D zapomniałam się pochwalić :) a najlepsze jest to, że takie koła na allegro kosztują ok 40 zł

Belunia
22-11-2010, 10:24
Szkoda,że ten temat jest omijany szerokim łukiem :(
Dziewczyny kręcicie swoimi hula ? jak tak to opiszcie ile czasu już kręcicie, ile minut i czy codziennie oraz czy sa efekty tego cudownego kółka? ja zaczęłam od wczoraj i zamierzam robić to codziennie minimum 30 minut. Muszę pozbyć się brzuszka i boczków bo obrosłam w tłuszczyk :( a się naczytałam na innych forach, że hula hop robi cuda :D
Aga super, że Twój zrobił ci Hula :ok: kręcisz nim może? są efekty?

aga
22-11-2010, 19:07
Ja to zawsze tak napalam i pokręcę 2 dni i potem mi zapał mija albo nie mam czasu...
To robione kółko to miało być bardziej do kręcenia "artystycznego" na nogach, rękach itp ale, że na dworze zrobiło się zimno a w domu nie mam tyle miejsca to leży w kącie...

To z masażem jest super i po pierwszym kręceniu odczuwa się ból mięśni a za 2 albo 3 razem kółko, które wydawało się mega ciężkie wydaje się nagle leciutkie:)

Na temat efektów nie mogę się zbytnio wypowiadać, bo jak już pisałam zapał mi szybko mija ale możemy spróbować się zmotywować nawzajem do codziennego ćwiczenia i zdawać relacje:D

natalia268
22-11-2010, 21:03
to tak jak ja... pokrece troche .. chce sie wziac za siebie a później d*pa :D
Najczęściej nie mam czasu..

Belunia
23-11-2010, 13:19
Mój zrobił mi kółko z 18 rurki PCV, więc jest dosyć grubawe i ciężkie, duże bo ponad 100 cm :) wczoraj kręciłam do obiadu 50 minut i wieczorem 40...wieczorem to mięśnie mnie juz tak bolały, że masakra:D myślałam że nie dam rady ale po kilku minutach już bólu nie czułam. Dziewczynki krećmy razem ...ja właśnie idę pokręcić :D

aga
23-11-2010, 13:30
Belunia podziwiam bo ja zawsze kręce max 15 min bo nie moge wytrzymać tyle w jednym miejscu robiąc to samo ;P Ale dzisiaj sobie pokręcę przy M jak miłość :D

Dobra to będziemy codziennie pisać ile minut kręciłyśmy:)
Kto kręci z nami ??:D

natalia268
23-11-2010, 13:57
ja dzis .. moze nawet zaraz pokrece.. ale ja to do muzyki wole ;P szybciej czas mi leci, bo takto strasznie monotonne.. ale nie sadze ze bede długo krecic.. haha...

Belunia, Aga pokazcie te stworzone kółka :)

aga
23-11-2010, 13:59
Później wstawię fotke ale nie wiem czy to dobry pomysł, bo moje jest chyba 4 kolorowe bo mi taśmy zbrakło:D

milenka_olsztyn
23-11-2010, 14:06
to i ja znów zaczne kręcić:) ja najbardziej lubię przy CSI NY :D

aga
23-11-2010, 18:26
A tak wygląda moje kolorowe koło :D

Asik_sk4
23-11-2010, 21:20
Dziewczyny czy te hula hop byloby dobre?

Rewelacyjne hula hop wide hoop kolo z masazem AG36 (1335420947) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/rewelacyjne-hula-hop-wide-hoop-kolo-z-masazem-ag36-i1335420947.html)

bo 6 weidera to na oponke nie dziala napewno ;/ ;( na gorne czesci owszem ale tam gdzie mam fecior to nic nie zeszlo a robie 3 tygodnie :(

aga
23-11-2010, 21:50
Hmm mam takie samo( z masażem) i jak ja kręcę to kółko mam przeważnie ciut nad pępkiem...

Kręciłam dzisiaj najpierw 20 min a potem godzinkę:mml:

natalia268
23-11-2010, 22:04
Ja jestem leń patentowany i wolałam siedzien na dupie i malowac kolczyki ... :torba:

Belunia
24-11-2010, 10:15
Aga gratulacje ładne czasy kręcenia:ok: kółko super :slina: moje jest brzydkie z wyglądu ale nie o to chodzi ;) ważne , że super się nim kręci i daje wycisk :) później wrzucę zdjęcie swojego ( rura była niebieska a tasiemki miałam tylko cieniutkie i w kolorze czerwonym i zielonym hehe, do tego trochę mi się pozaginały więc wiecie ;) ale kit z tym ) Oczywiście wczoraj do obiadu kręciłam 40 minut i wieczorkiem 35 :) dzisiaj też mam zamiar dwa razy :skacze:
Ps. Natalia, nie kręcisz systematycznie kołem bo ci się nie chce, to ja akurat jestem w stanie zrozumieć...jesteś chudziudka ,więc nie masz takiej potrzeby... ja niestety muszę coś zrobic bo się roztyłam i źle mi we własnej skórze :/

aga
24-11-2010, 22:57
Dzisiaj za mną 1,5 godz kręcenia :yess:

Belunia
25-11-2010, 12:45
No i fotka mojego koła (trochę nie wyraźne) dla porównania mniejsze koło o średnicy 75 cm :) (zdecydowanie nie umiem na takim)
Wczoraj zaliczone kręcenie 50 minut po obiedzie i 35 wieczorkiem :)

natalia268
25-11-2010, 13:35
Ps. Natalia, nie kręcisz systematycznie kołem bo ci się nie chce, to ja akurat jestem w stanie zrozumieć...jesteś chudziudka ,więc nie masz takiej potrzeby... ja niestety muszę coś zrobic bo się roztyłam i źle mi we własnej skórze :/

to teraz zapytaj Agi po co kręci, bo to dopiero chudzinka jest ;P

Kreciłam przed chwilka 15min. ale to dla mnie strasznie monotonne i nie mam co z rękoma zrobic. :skacze:
Przejze tu wszystko na forum i zaraz cos dalej pokrece..

asia
25-11-2010, 17:27
tak dokladnie, aga tematy pomyliłas....:D

a ja od tygodnia ćwicze :D:D:D nie krece, ale mam takie kółko na ktore sie staje, na rączki takie gumy i hop :D

aga
25-11-2010, 21:13
Ale ja nie kręce żeby schudnąć :)
Ostatnio siedziałam po nocach i się objadałam czego skutkiem jest teraz oponka na brzuchu, której mam zamiar sie pozbyć :)

natalia268
25-11-2010, 21:39
nie no domysliłam sie ;P
Ja tez miałam taki cel.. ale mozesz jak Wam pomoze i napiszecie efekty to chociaz to mnie jakos zmobilizuje :P

asia
25-11-2010, 22:12
no to tak, ja po tygodniu moge powiedzieć, ze kondycji nabieram :D:D

Belunia
26-11-2010, 20:20
Noo wczoraj zaliczylam półtora godzinki hh a dzisiaj tylko 55 minut :( jakiś leń mnie ogarnął :) A Wy jak tam?? kręcicie?

aga
26-11-2010, 22:39
ja przez ostatnie 2 dni nie kręciłam, bo późno wracałam do domu ;( ale jutro nadrobie:D

Belunia
28-11-2010, 10:00
Wczoraj 50 minut :D

aga
28-11-2010, 12:08
ja wczoraj godzinke:D

Belunia
28-11-2010, 17:28
Dzisiaj 1 godzinkę i 8 minut Abs x 3 :D

czarnyaniol121
28-11-2010, 18:43
ja krecic nigdy nie umiałam :/:
teraz bym sie wzieła ale nie mam miejsca ale już mam plan co do mojego sadełka :D
chłop postanowił ze znowu będzie pakował bo mu rzeżba zaczyna zanikac wiec bede z nim chodziła na siłownie :D
noo i będe musiała wiecej gotowac bo tylko niektóre posiłki kulturowca bede mogła jeść bo jednak nie marzy mi sie nabieranie masy :/: ale naszczescie lubie gotowac wiec damy rade :D

a was podziwiam babeczki bo mi by sie nie chciało tak stac i kręcic :D

aga
28-11-2010, 20:40
dzisiaj tylko 20 min ale jak sie zbiorę to może jeszcze pokręcę:)

Oo tez bym poszła na siłke tylko nie bardzo mam jak:(

Wczoraj 50 minut :)
edit:

wczoraj kolejne 50 minut :D

rudzielec
10-05-2011, 10:05
widze, ze temat upadł, a powinien być bardzo aktualny, dzis zaczynam skakanke, kupiłam sobie taka dla sportowców z everlasta ma 3metry i az sie boje:D czytalam o tym akurat wczoraj i babeczka napisala ze zrzucila 15kg na skakance samej, no to juz bylaby polowa tego co chce zgubic;)

milenka_olsztyn
10-05-2011, 10:14
Ja tym hula hopem kręciłam i na początku straszne zakwasy na brzuchu miałam ale nie widziałam żadnych efektów po miesiącu kręcenia pól godziny dziennie więc przestałam... Ja to na skakance nie mam za bardzo gdzie skakać... za to kupiłam sobie mate i grę mój fitness i powiem wam że daje niezłego kopa:D
Mój Fitness (http://www.fitness.iqp.pl/)

rudzielec
10-05-2011, 15:27
milenka - uwielbiam tego typu gry, czaje sie na taki czujnik do xboxa cos a`la nintendo wii. ja na hula hopie nie potrafie niestety, ale mam ta skakanke z obciażnikami w rączkach po pol kilo w kazdej, ale moge je wyjąć kiedy chce, wiec od dzis wycisk:D

natalia268
10-05-2011, 15:47
oo widziałam to na yt gdzies.. fajna sprawa.. no ale nie mam takich urządzen w domu ;]

a po hula hoop Aga miałas jakies efekty ? albo Belunia ? lub ktokolwiek krecił i cos widział ?;P

aga
10-05-2011, 20:40
No ja właśnie nie widziałam jakiś powalających efektów... więc odpuściłam sobie chociaż powiem Wam, że teraz jak już nie kręcę to mi trochę brzuszek urósł ale to pewnie kwestia tego, że się objadam na noc ;P

A co do skakanki to zrobię 100 podskoków i już nie mam siły :(

natalia268
10-05-2011, 21:55
to ile kreciłas ? znaczy jaki okres czasu mniej wiecej ?

ja hula hoopem kręcę teraz jak mi sie nudzi, albo jak mnie cos najdzie.. ale to tak góra 20 min. wiecej nie wytrzymuje bo umieram z nudów :]

aga
10-05-2011, 22:10
hmm tak do 3 tyg tyle, ze po 1godz a czasem nawet 1,5 jak były jakieś ciekawe seriale :D

natalia268
10-05-2011, 22:57
i zero efektów?

eee to sie zniecheciłam :huh:

aga
10-05-2011, 23:15
Czy zero to nie wiem ale aż tak bardzo widocznych nie było...albo ja za dużo oczekiwałam ;P

DiamondShine
17-09-2011, 12:38
ja mam skakanke i hula hop ale nie mam mocnej woli ;(;(;(

aga
19-03-2012, 21:59
Odświeżam wątek, bo wiosna się zbliża wielkimi krokami :D

Od jutra kręcę? Kto się przyłączy?

Tylko tym razem będę się mierzyła żeby wiedzieć czy są efekty:)

natalia268
19-03-2012, 22:29
ja będę ćwiczyć na psp3 ^_^ mam Pana trenera Afroamerykanina i sobie razem z nim ćwiczę :D
inaczej nie mam motywacji, a tyle potu to chyba ze mnie sie nigdy nie lało jak podczas tych ćwiczeń.

ewelinka:*
19-03-2012, 22:38
hula hop to rewelacyjna sprawa! moja znajoma tak się odchudziła po porodzie, nie wiem czy strasznie dużo schudła, bo nie widziałam w czasie ciąży i zaraz po, ale do formy wróciła;) talia super!

Zen.
20-03-2012, 00:52
ja ostatnio ćwiczę mordercze brazil butt lift i brzuszki na ławeczce robię, na hula hop mam chyba mało miejsca w pokoju :D

milenka_olsztyn
20-03-2012, 07:03
ja to mam taką mate do tańca i taki program z ćwiczeniami :) też jest super:)
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

poppi
28-06-2012, 15:17
ja też kręce hula hop i efekty naprawdę są niesamowite, schodzą centymetry z talii, wcześniej nie miałam żadnego wcięcia. Inne ćwiczenia- aerobowe, wszystko co podpatrzyłam na fitnesie w klubie teraz robię sobie w domu, tylko czasami brak motywacji. :P No i jeszcze sobie truchtam. Polecam fajną stronke dla początkujących biegaczy:
Plan treningowy dla początkujących biegaczy (http://jak-biegac.pl/plan-treningowy-dla-poczatkujacych-biegaczy)

natalia268
05-07-2012, 12:05
Polecam ćwiczenia Ewy Chodakowskiej !!

masakra... pot się leje wszędzie :]

Teraz w wydaniu lipcowym gazety Shape do kupienia płyta z ćwiczeniami. POLECAM !!

aga
05-07-2012, 12:28
Też właśnie ostatnio czytałam o tych ćwiczeniach ale bardo żałuje, że nie załapałam się na wcześniejszą płytę czyli Sklapel.... Killer jest raczej dla średnio zaawansowanych a ja taka niestety się nie czuje:D

Natalia ile wytrzymałaś? 45 min ??

natalia268
05-07-2012, 14:46
Dobrze się czujesz ? :skacze:

wytrzymałam 15 min. ale jestem z siebie dumna i mam dalszą motywacje by z dnia na dzień robić coraz wiecej minutek :)

tez załuje ze nie zdążyłam na tamtą płytkę, no ale trudno...

Tez dla początkujących na stronie Ewy jest darmowy program na 15 min. Ale ja od razu skorzystałam z płyty, bo wolę jak ktoś robi i ja w równym czasie. Bo tak to sie obijam :D

kath82
05-07-2012, 14:55
Ale ta Ewka ma figurę:wow::love:
też dzisiaj z nią poćwiczę jak mała będzie już w łóżku;):skacze:

zosia_29
05-07-2012, 22:39
dla mnie to już nic nie pomoże... :)

celina_celina
13-07-2012, 13:38
Zaczęłam kręcic hula hoop z masażerami ok. 1,5 tyg temu. Da tej pory z pasie straciłam 1 cm a w biodrach 3 :D Miałam nadzieję, że ominie mnie problem z siniakami na brzuchu, ale nic z tego :/: pomimo, iz kręcę na bluzie i zaczęłam od 3 min dziennie siniole wychodzą...
Ale i tak kręcę dalej, hula hoop jest super :D

aga
24-07-2012, 17:17
Zrobiłam dzisiaj cały SKLAPEL Ewy Chodakowskiej (pierwsza płyta) oczywiście w niektórych ćwiczeniach nie dałam rady zrobić tylu powtórzeń co Ewa ale dotrwałam do końca :D ale teraz nie moge po schodach chodzić... ;P miałam zamiar ćwiczyć codziennie ale czuje, że jutro nie będę w stanie.

natalia268
24-07-2012, 22:06
dzis nie mozesz schodzić ? ;P powodzenia jutro ! :skacze:


PS jak ktoś nie jest jeszcze w temacie a jest zainteresowany to codziennie w 'Pytanie na śniadanie', Ewa ma swoje 5 minut i pokazuje jakies ćwiczenia :) A jak ktos nie moze obejrzeć to w necie moze obejrzeć powtórkę

sylla
25-07-2012, 09:02
Widziałam takie hula hop z masażerami u znajomej. Ona je kupiła i nie ćwiczy . Brak motywacji. celina mówisz , ze od tego siniaki Ci się robią? Przeraziłaś mnie trochę. Ale teraz na mój brzuch po ciąży przydał by mi się taki sprzęt....
W ogóle nie mam teraz kondycji. Byliśmy w sobotę w galerii . Nie miałam siły , żeby całą "oblecieć" :( A normalnie to w 5 min bym obskoczyła. Czas nad sobą popracować...

Selenna
20-04-2014, 18:17
Dziewczyny 2 tydz. ćwiczę z hula hoop i boczki schodzą,na początku nie wierzyłam koło mi zjeżdżało itp... :) a teraz utrzymuję je około 35 min . te ćwiczenia stały się moim nałogiem,bo 1 raz widzę efekty w tak krótkim czasie

marta28
22-05-2014, 09:58
Ja codziennie kręcę hula hop po 1h i efekty są świetne :)

Selenna
22-05-2014, 23:34
tylko hula hop,polecam u mnie jest już 10 mniej,jeszcze 5 i będę szczęsliwa :)

Qeef
08-07-2014, 15:25
Nie posiadam cierpliwości do hula hopu - ćwiczę i ćwiczę, a to ustrojstwo mi wiecznie spada. Przerzuciłam się ostatnio na ćwiczenia na boczki Tiffany i też widać efekty.

akacyjka86
08-07-2014, 23:14
a czy po dłuższym użyciu hula skóra się hartuje i już nie ma siniaków? ja pokrecilam przez dwa dni a trzeciego nie dałąm rady tak mnie boki bolały i sińce wyszły.

Sama pytam, sama odpowiadam ;) jak się dłużej hula to wtedy nie boli i nie ma sińców. Zgadałam się ze znajomą która hula ;)

bukiet
10-07-2014, 10:08
Ja polecam rower na nogi i pośladki i takie kółko twister na brzuch i boczki

ell
25-11-2019, 09:39
Dziewczyny, nie ma nic lepszego od rolleticu. Jestem po 9 masażach, z cellulitem nigdy nie miałam większych problemów, ale moją zmorą była wewnętrzna strona ud, teraz skóra jest pięknie wygładzona i jędrna. Miesiąc temu moje uda miały w obwodzie w najszerszym miejscu 49, teraz 47 cm. Wszystkie kremy o których piszecie są dobre, ale tylko w połączeniu z masażem, samo smarowanie się nimi nic nie da.

Ogólnie na cellulit znacznie lepsze efekty daja ćwiczenia od kosmetyków Kosmetyki nie sa tutaj takie skuteczne.
https://dbam-o-zdrowie.pl/co-to-jest-cellulit-i-jak-sie-go-pozbyc/

masia
19-12-2019, 13:16
Ćwiczenia na skakance lub te od Ewy Chodakowskiej są naprawdę świetne! Taki trening mnie jednak męczy, ale dzięki temu że chodzę na krótkie sesje masażu klasyczno-relaksacyjnego (https://www.salondewi.pl/) jestem w stanie się zrelaksować, zregenerować i przygotować do kolejnej porcji ćwiczeń! :D