PDA

Zobacz pełną wersję : Dotacje unijne na działalność.



Strony : [1] 2

ivonna70
27-03-2009, 14:31
Mam pytanie do stylistek prowadzących własną działalność. Czy starałyście się o dotacje, jak długo czekałyście i czy się to opłacało?

Chanti25
27-03-2009, 16:16
ja nie bo już mam założoną firmę, ale moja znajoma się starała o dotacje i dostała :)
Naprawdę warto!!!! Trzeba przedstawić im swój biznes plan. Jak sie nie mylę to czekała ok 1 miesiąca na odpowiedz i dostała 12 czy 15 tyś dotacji.

ivonna70
27-03-2009, 16:19
Dzięki. Czyli nie czeka się tak długo jak niektórzy mówią.

agusiaani
27-03-2009, 16:19
ja też się miałam starac ale już zaczęłam sama swoją dzialalnośc moja koleżanka złożyła chyba wniosek ze 3 razy i za trzecim razem przyznali jej kaskę ale tam jest sporo tego do wypełnienia-ale co nas nie zabije to nas wzmocni :):):)

Chanti25
27-03-2009, 16:29
tak papierów jest dużo, ale warto :D:]:D

pisiowa21
29-03-2009, 13:44
a gdzie trzeba się starać o tę dotacje??Ja słyszałam że w urzedzie pracy??

ivonna70
29-03-2009, 19:13
Można z przez urząd pracy lub bezpośrednio z funduszu europejskiego. Większe pieniądze, ale też więcej starań.

kingaaa
29-03-2009, 19:55
Napieniazki sie czeka w zlezosci od tego kiedy skalda sie papiery. Na pocztaku roku najlepiej - jeste wieksze prawdopodobienstwo otzrymania dotacji :)

Kamis
29-03-2009, 21:44
przeniesione :)

pisiowa21
29-03-2009, 23:50
REALIZACJA PROJEKTU

Skąd firma czerpała informacje o tym, jak prawidłowo przygotować i zrealizować projekt?
Internet, urzędy i instytucje publiczne.
Kto przygotowywał dokumenty aplikacyjne?
Firma całkowicie samodzielnie
Dokumentacja aplikacyjna
Pierwszy wniosek składaliśmy we wrześniu 2005 roku, cała dokumentacja była bardzo obszerna łącznie ok. 120 stron:
- wniosek ok. 13 stron
- biznes plan 25 stron
- oraz 24 załączniki. Wszystko to przygotowane w oryginale i 2 kopiach.
Na szczęście dla przedsiębiorców procedury zostały uproszczone i już w kolejnym konkursie tj. marzec 2006 na etapie składania wniosku dokumentacja została okrojona. Składaliśmy wniosek, biznes plan i tylko 7 załączników. Pozostałe były donoszone w momencie pozytywnej decyzji, przed podpisaniem umowy dotacji.
OPIS PROJEKTU
Celem projektu było rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej w postaci „Salonu odnowy SPA” . Projekt pozwolił na wdrożenie nowoczesnego sposobu funkcjonowania jak i nowego wyposażenia nowopowstałego mikroprzedsiębiorstwa, a w konsekwencji utworzenie salonu spełniającego standardy europejskie.
Przesłanką do realizacji projektu było: wzrastające zapotrzebowanie na ochronę zdrowia przez społeczeństwo w czasach wzmożonej pracy zarobkowej; akceptacja projektu przez przyszłych klientów, co zwiększy możliwość dalszych inwestycji w urządzenia i produkty terapeutyczne.
Aby osiągnąć wszystkie zakładane cele realizacja projektu przebiegała według następującego planu:
1. Analiza potrzeb i nakreślenie koncepcji salonu odnowy SPA:
a) nakreślenie planu architektonicznego w tym: ilość sal zabiegowych, szatnie, toalety aranżacja wnętrz
b) stworzenie listy zabiegów i kuracji
c) wybór urządzeń do salonu uwzględniając funkcjonalność i wymogi techniczne.
2. Modernizacja pomieszczeń, w których będzie się mieścił salon odnowy SPA, poprzez wykonanie i montaż kabin prysznicowych (wykonanie instalacji, położenie glazury,montaż baterii) - nie stanowi wydatku kwalifikowanego
3. Zakup urządzeń i wyposażenia do salonu takich jak: Kapsuła SPA- nowa, Sauna sucha fińska - nowa, Sauna na podczerwień infrared – nowa, Sauna mokra parowa – nowa , Urządzenie Briarritz do hydromasażu stóp - nowe, Solarium – używane, Fotel kosmetyczny – nowy, Kombajn kosmetyczny – nowy, Urządzenie do peelingu kawitacyjnego – nowe, Łóżka do masażu – nowe, Wanna do kąpieli – nowa, Leżaki relaksacyjne – nowe, Zestaw do masażu kamieniami – nowy, Sterylizator – nowy, Stolik kosmetyczny – nowy.
4. Zakup nowego wyposażenia biurowego do salonu: Meble biurowe, Fotel biurowy, Szafki, Komplet wypoczynkowy, Komplet: stół konferencyjny i 8 krzeseł, Zestaw komputerowy- stacja robocza i monitor , Urządzenie wielofunkcyjne (drukarko – faks).
5. Zakup produktów kosmetycznych, które stanowiły bazę do świadczonych usług – wydatek niekwalifikowany
6. Budowa strony internetowej do komunikacji z klientem - nie stanowiła wydatku kwalifikowanego.
Który z etapów realizacji projektu był najtrudniejszy?
Rozliczenie projektu i wniosek o płatność.
Na czym polegały trudności w realizacji projektu? Jak firma sobie z nimi poradziła?
Realizacja projektu przebiegała bez większych zakłóceń, wszelkie wątpliwości związane głównie z procedurą wyboru dostawców (obowiązywała nas Ustawa Prawo Zamówień Publicznych) konsultowaliśmy w GARR S.A.
Na problemy napotkaliśmy w momencie rozliczania projektu. Po wysłaniu wniosku o wypłatę dotacji wraz z wymaganymi załącznikami, kilkukrotnie byliśmy wzywaniu do uzupełnień o kolejne nowe dokumenty. W rezultacie okres rozliczania dotacji znacznie się wydłużył, co spowodowało przesunięcie zwrotu środków na rachunek.
REZULTATY PROJEKTU
1. utworzenie salonu odnowy spełniającego standardy europejskie
2. świadczenie usług pielęgnacyjnych najwyższej jakości dzięki użyciu innowacyjnych urządzeń do zabiegów
3. zdobycie zaufania i lojalności klienta dzięki profesjonalnej i dyskretnej obsłudze w starannie zaaranżowanych wnętrzach – zadowolony klient wraca i generuje zyski
4. realizacja zakładanych planów sprzedażowych
5. wzrost zatrudnienia o 5 osób, co wpłynie pozytywnie na lokalny rynek pracy
6. utrzymanie rentowności salonu dzięki zatrudnieniu fachowego personelu
7. dostosowanie działań biznesowych do konkurencji na jednolitym rynku europejskim
8. podniesie zdolności inwestycyjnych aby stale móc doskonalić jakość usług i spełniać oczekiwania klienta
9. uatrakcyjnienie miejsca, gdzie zostanie zlokalizowana inwestycja, przyciągnięcie uwagi innych przedsiębiorców
10. nawiązanie współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami w zakresie dostawy sprzętu i obsługi serwisowej, drukarniami przygotowującymi materiały reklamowe

asia
31-03-2009, 19:45
tez mam pytanie, mam działalność, ale zamierzam ją zawiesić, a pod koniec roku wznowić. czy wtedy będę mogła starać się o taką dotację? czy lepiej zamknąć działalność i od nowa, albo np spółkę jawną?

ivonna70
31-03-2009, 19:48
Z tego co mi wiadomo, to aby dostać dotacje, nie można prowadzić działalności gospodarczej przez co najmniej rok. Dotacji nie można dostać również na spółki, tylko na osobę fizyczną.

pisiowa21
31-03-2009, 20:41
aby dostać dotacje na działalność nie może parzekroczyc roku .Wtedy kasa przepada:( jej prowadzenia

barbara_kawka
16-07-2009, 23:08
z tego co sie zorientowalam na forum nie widze takiego temaciku ... otoz wszystkie ktore dotacje dostaly lub sie o nia staraja ... podawajcie strony przydatne np:przy tworzeniu biznes planu , przy wypelnianiu wnioskow.... i ogolnie swoje doswiadczenia ...


JA dzisiaj zarejestrowalam sie jako bezrobotna... od razu pobralam wnioski na dotacje... mam tez mozliwosc skorzystania z kursu/szkolenia zanim ta dotacje zostanie mi przyznana....narazie ten wniosek to dla mnie czarna magia... musze odbyc szkolenie pt: " samozatrudnienie krok po kroku " . postaram sie wam opisywac moje male wielkie kroki do otwarcia swojej dzialalnosci...

Kamis
17-07-2009, 09:47
Basiu http://forum.wzorki.info/wlasny-gabinet-kosmetyczny/243-dotacje-unijne-na-dzialalnosc.html
to jest o dotacjach unijnych

ps. przenoszę temat do działu własny gabinet kosmetyczny

Patii
20-07-2009, 03:16
ivonna...

moja mam otwierala swoja działalnośc. coprawda to nei salon kosmetyczny ale bar, ale mniejsza o to.

skladala dotacje w tamtym roku w sierpniu.
wysylali ja do pracy (bo byla zarejestrowana jako bezrobotna) co w ogole nie powinno miec miejsca!
Raz przeoczyla termin podpisania jakiegos druczku (chyba grudzien) wiec do lutego albo marca opóźnilo sie dostanie dotacji.

do tej pory nie dostala zadnyhc pieniedzi z dotacji, bo "nie mają"...

pisiowa, ale dotacje dostajesz NA OTWARCIE wlasnej dzialanosci chyba, a nie na "udekorowanie" np swojego baru ktory mamy juz od roku (tzn jest zarejestrowany na inna osobe, na mame bedzie dopiero jak dostanie dotacje).

a jezeli chodzi o ten ROK, to dotacja jest forma pozyczki, jest to pozyczka albo zwrotna, albo bezzwrotna. w zaleznosci od dlugosci dzialania firmy. Jezeli po otrzymaniu dotacji firma utrzyma sie powyzej 1 roku na rynku to ok, jest to pozyczka bezzwrotna, jezeli jednak upadnie przed uplywem roku - trzeba wzrocic pieniądze. przynajmniej tak tlumaczyla to mi i mamie urzedniczka.

Agusia_pa2
20-07-2009, 09:03
A dziewczyny to trzeba być bezrobotnym?? czy mozna pracować a starać się o dotacje na otworzenie interesu???

barbara_kawka
20-07-2009, 10:53
Agusia jesli chcesz dotacje UP musisz byc w nim zarejestrowana ... ja wlasnie teraz rozpoczynam swoje starania o dotacje... ;)

samaron
20-07-2009, 11:22
Żeby dostać dotację z UP, trzeba się zarejestrować jako bezrobotny, dają dotację w wys. ok. 19 tyś - co roku ta kwota się zmienia. Złożyć wniosek, wszystko pomaga wypełnić pani od tych dotacji, zarejestrować firmę (pobrać regon itd.), kiedyś trzeba było mieć też konto, bo pieniążki tylko przelewem dawali. W każdej turze jest ileś pieniędzy w puli i nie wszyscy dostają, ale można próbować znowu. Żeby nie zwracać tych pieniędzy trzeba firmę prowadzić co najmniej rok, kiedyś też były składki zus obniżone o połowę przez pierwsze dwa lata.
Żeby dostać dotację z Funduszu Europejskiego, to trzeba się zwrócić do firm pośredniczących, wypełnić wniosek, biznes plan i inne. Nie trzeba być bezrobotnym, ale jest to skierowane do osób spełniających pewne kryteria, np, kobiety mające trudności z powróceniem na rynek pracy (na wychowawczym itp), pracownicy zagrożeni utratą pracy....Dają ok. 40 tyś, ale każda gmina albo województwo ma inne wymagania i priorytety w przyznawaniu. W łódzkim dają osobom długotrwale bezrobotnym pow. 6 lat i jeszcze jakieś inne wymagania, nie pamiętam dokładnie, bo jak stwierdziłam, że ja się nie łapię, to dałam spokój...

Nnisiaa
20-07-2009, 13:12
Teraz jest ok 19 tysiecy ale trzeba w UP spelnic kilka wymogow.... byc zarejestrowanym, wypelnic mase papierow...biznes planu nie wymagali bo mieli tam ankiete ktora dziala tak samo jak biznes plan.. potrzebnych jest 2 poreczycieli ktoryh dochod na reke wynosik min 1700zl(nie wiem czy sie to nie zmienilo teraz na wyzsze)...dotacja jest bezzwrotna jesli firma utrzyma sie min rok..przez ten czas zus tez jest nizszy i wynosi chyba niecale 300zl...

tyle co wiem jak sie dowiadywalam u nas w UP...

Eversun
05-08-2009, 15:04
Z niecierpliwością czekam na Twój dziennik z pola walki o dotację Basiu :) Na blogu często piszemy o dotacjach i staramy się poruszać takie tematy, które interesują właśnie osoby starające się o to dofinansowanie, ale myślę, że tak krok po kroku opisane procedury bardzo się przydadzą zwłaszcza tym osobom, które chcą mieć to podane w prosty i zrozumiały sposób :)

Wniosek jest długi, zawiera ponad 20 stron, ale większość to są informacje, które normalnie zawarlibyśmy w biznesplanie, taki ogólny szkic planowanej działalności, lokalny rynek, a także analiza SWOT (słabe, mocne strony, szanse i zagrożenia) to klasyczne punkty biznesplanu. Myślę, że bardzo ważne jest, byś wykazała, że Twoje wykształcenie, jak i doświadczenie (lub predyspozycje) szczególnie wykazują, że po prostu poradzisz sobie z prowadzeniem takiego biznesu. Dobrze jest wykazać, że jest to działalność przyszłościowa, która ma szansę na rozwój (zatrudnienie za jakiś czas pracowników, bo w końcu dotacje mają sprzyjać zmniejszaniu bezrobocia). Fajnie, gdy masz jakiś wkład własny, bo wówczas jestes traktowana poważniej, jako osoba na tyle przekonana do swojego planu, że gotowa ryzykować własnymi pieniędzmi. W wielu urzędach jest z resztą wymagane posiadanie jakiegoś wkładu własnego, np. na poziomie 15% sumy otrzymywanej dotacji.

Eversun
05-08-2009, 15:13
Nie zawsze wymagają poręczycieli. Warto pytać o możliwość zabezpieczenia za pomocą np. weksla (awal). Wielu osobom trudno jest znaleźć aż dwóch żyrantów, szczególnie z konkretnymi dochodami, czasami urząd pracy odstępuje od tego wymogu na rzecz innych sposobów poręczenia.

zizia
05-08-2009, 17:13
ja też o tym pisałam na jednych z tematów. bodajże u pisowi. jak chciała otwierac swoją działalność..

elinka
05-08-2009, 19:13
Ja narazie nie mam zamiaru otwierać swojej działalności :) Dla mnie to czarna magia Alr może po skończeniu szkoły ekonomicznej będe miała o tym jakieś pojęcie bo już skoztowałam troche wiedzy na ten temat ale nie est to nic przyjemnego jak nam puszczają o rozwinięciu przedsiembiorstwa to poprostu aż strach się za to zabrać

Eversun
05-08-2009, 20:17
Myślę, że ten strach jest niepotrzebny - owszem, aby założyć w Polsce DG na pewno trzeba wypełnić stertę papierów, ale z pomocą księgowej spokojnie własny interes prowadzić może osoba bez wykształcenia wyższego. Pomyślcie ile jest osób, które prowadzą różnego typu sklepy - większość ma pewnie wykształcenie średnie, lub zawodowe (mam na myśli szczególnie osoby w wieku średnim i starsze, bo 20 lat temu nie było takiego rozpowszechnienia uczelni prywatnych i co za tym idzie, ilości osób studiujących). I świetnie sobie radzą, orientują się w obowiązkach przedsiębiorcy, a resztę, czyli sprawy papierkowe, PIT-y załatwia księgowa.

izabelats
28-11-2009, 08:50
Dziewczyny co do rozpoczęcia działalności mozna tez skorzystać z dopłat z ue. Są takie programy realizowane przy agencjach rozwoju poszczególnych województw. Są np takie skierowane do matek, które powracaja na rynek pracy po urodzeniu dziecka lub wogóle dla kobiet które powracają na rynek pracy. Złożenie takiego wniosku nic nie kosztuje więc uważam, że warto próbować. Może sie uda:)
Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej - ... (http://funduszeunijne1.blox.pl/2009/05/Dotacje-unijne-na-rozpoczecie-dzialalnosci.html)

---------- Dodano o godzinie 08:50 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 14:58 ----------

Apropos tych dotacji z ue, to dzwoniłam do agencji w moim województwie w srode. Babeczka powiedziała mi, że nowa edycja rozpoczyna sie w styczniu 2010 i w tedy też na stronach www pojawia sie wnioski do wypełniania. A na poczatku lutego rozpocznie sie przyjmowanie wniosków. Co bardzo ważne..powiedziała, że przyjmują tylko 180 wniosków wiec naprawde trzeba śledzić ich strony i jak najszybciej składać swoje oferty. Powiedziąła, tez że wszekiich niezbędnych pytań udzielają tylko telefonicznie. No i jeśli jest się w tej grupie preferowanej do otrzymania dotacji ( czyli np matki wracające na rynek pracy ) to z automatu taki złożony wniosek dostaje więcej punktów. To co jest fajne w tym programie, to dodatkowo to, że oprócz środków na otwarcie działalności, co miesiąc dostaje sie też kasę na prowadzanie interesu czyli np. opłaty za wynajem lokalu i związane z tym opłaty. Wiec naprawdę warto spróbować.

paula211
13-05-2010, 15:39
ja chciałam się starać o dotacje z UP ale w UP wymagają umowy przedwstępnej wynajmu lokalu lub przyrzeczenia o tym że po otwarciu działalności będzie się miało lokal ale niestety mam lokal spółdzielczy i tam nie dostanę żadnej z tych rzeczy muszę mieć działalność żeby podpisać umowę ;/ więc jedno drugiemu przeczy ;/

eksnail
13-05-2010, 19:56
Ja dostałam dofinansowanie i czekałam nie długo bo 3 tygodnie ale to było latem 2008. A czekałam tak krótko bo byłam absolwentką. W małaych miejscowościach wiem że daja nawet 40 tys. na rozpoczęcie.

edytapio
14-05-2010, 14:15
Ja będę starała się na dniach o dotację z UE

---------- Dodano o godzinie 14:15 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:12 ----------

ciąg dalszy... na otwarcie salonu do stylizacji paznokci a przy tym sprzedaż kosmetyków potrzebnych do tego itp.mam nadzieję że będzie ok bo właśnie zostałam bez pracy więc stwierdzilam że trzeba wykorzystać kurs który zrobiłam ponad rok temu,ale ze względu na ciążę a później małe dziecko trochę poszedł na bok.

moje-paznokcie
14-05-2010, 16:55
a wiecie może co wchodzi w kwotę przeznaczoną na otwarcie działalności? chodzi mi o to,czy tylko sprzęt,czy remont lokalu również?

natka_23
14-05-2010, 18:27
ja dostalam dotacje z UP i nie moglam wyremontowac lokalu za ich pieniadze, moglam kupic sprzet meble towar do 20% przynanej dotacji

eksnail
14-05-2010, 19:42
a z tego co wyczytałam z ostatniej ulotki UP to można jakoąś częśc przeznaczyć na remont

dudejla
14-05-2010, 19:57
Ja dostałam dofinansowanie i czekałam nie długo bo 3 tygodnie ale to było latem 2008. A czekałam tak krótko bo byłam absolwentką. W małaych miejscowościach wiem że daja nawet 40 tys. na rozpoczęcie.

Ale bylaś zarejestrowana jako bezrobotna? Twoje wykształcenie jest związane z otwartą działalnością? A jeżeli nie jest to czy ma to wpływ na otrzymanie dotacji?

dzoana
15-05-2010, 11:22
natka a za resztę przyznanej dotacji tylko już produkty mogłaś kupić? czy coś jeszcze?

Nnisiaa
15-05-2010, 15:58
kochane na remon mozna jakas czesc przeznbaczyc ale remont typu np pomalowanie scian/odswiezenie.....mozna tez z tych pieniedzy zaplacic TYLKO pierwszy czynsz za wynajem lokalu.....polowe kwoty (nie wiecej) mozna przeznaczyc na produkty a reszte na sprzet i wyposazenie....

40tys mozna dostac wszedzie nie tylko w malych miejscowosciach maja jedynie wieksze wymogi i trzeba sie bardziej napracowac by je dostac....

Dudejla wyksztalcenie studia nie maja w[lywu na to czy dostaniesz dotacje czy nie oraz na czas jej oczekiwania bynajmniej u nas nie ma takiego podzialu

natka_23
16-05-2010, 09:32
natka a za resztę przyznanej dotacji tylko już produkty mogłaś kupić? czy coś jeszcze?


ja otwieralam hurtownie
to kupilam produkty za 3200 z dotacji ale w sumie na 7 ze swoimi, krzesla, stolik do poczekalni, laptopa i drukarke bo mam program magazynowy w laptopie, drukarke fiskalna do paragonow

i mam tez stoisko do paznokci zeby robic zabiegi
to kupilam sprzet np parafiniarke, miseczke spa do manicure, lampke na biurko, rekawice termiczne, pedzle do zelu, akrylu, zdobnictwa

nie moglam tych pieniedzy przeznaczyc na remont lokalu, czynsz, pensje dla pracowniko ( ale ich nie mam poki co ;p )
a jesli chodzi o to ze trzeba miec umowe na lokal przed dostaniem pieniedzy (ktos tam pisal w postach) to ja mialam umowe podpisana na siebie czyli imienna bo nie mogalm miec zalozonej wczesniej dzialanosci gospodarczej

eksnail
16-05-2010, 11:08
Ale bylaś zarejestrowana jako bezrobotna? Twoje wykształcenie jest związane z otwartą działalnością? A jeżeli nie jest to czy ma to wpływ na otrzymanie dotacji?
Byłam zarejestrowana bo to jest wymóg, moje wykształcenie nie jest związane z paznokciami ale mam kursy - trzeba załączyć np. potwierdzenie skończenia kursów.
Znajmomi chcieli po skończeniu studiów otworzyć sklep i powiedzieli im że to nie jest związane z ich wykształceniem i nie mają szans na dofinansowanie.

natka_23
16-05-2010, 11:54
Byłam zarejestrowana bo to jest wymóg, moje wykształcenie nie jest związane z paznokciami ale mam kursy - trzeba załączyć np. potwierdzenie skończenia kursów.
Znajmomi chcieli po skończeniu studiów otworzyć sklep i powiedzieli im że to nie jest związane z ich wykształceniem i nie mają szans na dofinansowanie.


no dokladnie ja tez musialam dolaczyc dokumenty potwierdzajace ze mam wyksztalcenie w tym kierunku, czyli jako kosmetyczka, wszytskie dyplomy dalam + te z konkursu z forum :) ito na moja korzysc bo w opini mialam ze faktycznie sie tym zajmuje i jest to moja pasja

dzoana
17-05-2010, 08:10
myslicie,ze jak mam srednie wyksztłcenie, małe dziecko, poniżej 25 lat, no i moją wielką pasją są pazurki, to mam szanse na dofinansowanie z unii? :D
Bo jak otwierać to z rozmachem :P

natka_23
17-05-2010, 08:15
u mnie w Zielonej to osoby do 25-lat maja wieksze szanse musisz sie dowiedziec wez wniosek do wypelnienia i go wypelnimy :)

dzoana
17-05-2010, 09:58
ooo oferujesz i pomoc? :D:D ale ta chyba biznesplan swój jest potrzebny no nie?

---------- Dodano o godzinie 09:58 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 08:54 ----------

aha i jeszcze jedno pytanie- bo dotacje moge wziąć tylko na siebie tak? na 2 osoby nie (na mnie i męża)?
A jeśli nie mogę, to mogę go hmm tak jakby zatrudnić?

Bo też bym chciała razem z hurtownią mieć chyba :)

klanat
17-05-2010, 11:32
Dzoana najważniejsze że złożenie i staranie sie o ta dotacje nic nie kosztuje ,wiec spróbowac zawsze mozesz,no i oczywiście że mozesz zatrudnic męza,oczywiscie jakiws drobne koszty zawsze beda ale naprawde warto.Moja kolezanka otworzyła salon fryzjerski jakies dwa miesiace temu i mowila mi ze musisz miec na poczatek swoj wkład jakis tam procent ,ale dokladne informacje podam za tydzien jak to wszystko wygladalo.Sama jestem ciekawa.Mysle tez ze zalezy tez od powiatu czy miasta i w roznych miejscach moze byc inaczej.Pozdrawiam

dudejla
17-05-2010, 11:38
A ile czasowo trzeba być na bezrobociu? Jeżeli np studiuje się zaocznie albo normalnie, no to wtedy nie można być "bezrobotnym" więc o dotacji nie ma co myslec? Dobrze rozumiem?:)

Nnisiaa
17-05-2010, 12:05
na bezrobociu trzeba byc 12 miesiecy.....studiujac zaocznie mozesz sie zarejestrowac na bezrobociu.....studiujac dziennie niestety juz nie....jedynie chyba moze jako poszukujaca pracy a nie jako bezrobotna....ale to by tez trzeba dopytac

Dzoanko niestety nie mozesz zatrudnic meza w swojej dzialanosci:( a jesli chcesz brac dotacje to on by musial na swoja osobna dzialanosc a \Ty na swoja(moga one byc wtym samym lokalu ale kazdy prowadzi swoj biznes) jezeli chodzi o poreczenie dotacji w postaci 2 poerzcycieli to maz nie moze byc takowym poreczycielem niestety:(

a szanse wieksze masz jezeli masz mniej niz 25 lat to fakt....

na sklep malo kiedy daja.....bo to takie jak to mowia juz bardzo powszechne a oni chca dac na firmy ktore cos wniosa itd...bynajmniej u nas tak babkamowila ze chetniej daja na dzialanosc uslugowa niz na handlowa-typu sklep

klanat
17-05-2010, 12:08
Moim zdaniem niekoniecznie musisz sie starac o dotacje z UP,Po prostu zapytaj w urzedzie miasta gdzie jako studentka masz sie starac o dotacje na otwarcie swojej dzialalnosci gospodarczej ,napewno sa inne drogi niz tylko UP.Trzeba chodzic i pytac bo u nas w Polsce nikt tego nie rozgłasza ,ale jestem pewna na 100% ze cos takiego jest .Niestety U nas nawet jak ci sie cos należy to trzeba to pazurami wydrzec!!!HI HI HI

Nnisiaa
17-05-2010, 13:00
ja mialam teraz szkolenie z takich dotacji i najprosciej jest dostac z PUP...inne tez sa np 40 tys ale musisz miec idealny biznesplan zeby ta kase dostac no i troche inne warunki spelnic ......

klanat
18-05-2010, 00:23
Dziewczyny juz troche pozno, ale dopiero obejrzalam reklame w tv i jutro w gazecie DZIENNIK bedzie specjalny dodatek o dotacjach z unii i UP na otworzenie swojej dzialalnosci gospodarczej, Mam nadzieje ze kupicie i ze nie jest za pozno.Pozdrawiam
Milej lektury,

dzoana
18-05-2010, 16:32
dopiero teraz zobaczyłam ten post.. czy ktoś może kupił? bo ja już nie mam możliwość n mojej zakichanej wsi :/:

Nnisiaa
19-05-2010, 12:52
Dzoanko to dzisiaj ma byc w gazecie....nie kupilas?? moge podejsc i u mnie Ci kupic jesli chcesz:)

mimosa
30-06-2010, 13:06
Dziewczyny jeśli szukacie informacji o dotacjach polecam portal o dotacjach http://www.eurodoradca.pl (http://www.eurodoradca.pl/) . Są tam terminy konkursów o dofinansowanie ogłaszanych przez instytucje unijne, słowniczek pojęć tłumaczących te wszystkie zawikłane słowa i wyszukiwarka dotacji oraz baza artykułów która może pomóc przy poszukiwaniu dotacji.

melka_89
11-07-2010, 01:51
Hej dziewczynki :) muszę Wam się pochwalić starałam się o dotację i w końcu mi przyznali nawet troszke wiecej niz chcialam :) ale baardzo dlugo czekalam(od stycznia) teraz czeka mnie jeszcze wizyta z poreczycielami i podpisanie umowy ... ale sie stresuje tym otwarciem.... :)

NiCoLa
11-07-2010, 10:43
ma ktoś może ten dodatek z Dziennika? :)

dzoana
12-07-2010, 10:42
moje gratulacje melka :)

melka_89
12-07-2010, 12:49
Dziękuję bardzo Dzoana :* teraz chyba najgorsze wybór kosmetyków do zabiegów i sprzętu zaczynając od biurka po urządzenia :( no i jeszcze remont ... ehhh ale co sie nie robi zeby spelnic swoje marzenia :) do bedzie maly gabinecik ale zawsze cos :) wiec baardzo proszę o pomoc w wyborze :) co polecacie ?? pozdrawiam

Agnieszka Praska
15-07-2010, 15:49
dziewczynki ja mam moze troche dziwne pytanie:) czy na ta dotacje unijna rowniez sa potrzebni poreczyciele??

chyba sie wezme za oarnianie tego tematu tylko kompletnie nie wiem z ktorej strony go ugryzc i od czego zaczac:placz:

natka_23
15-07-2010, 22:31
Agulusia nie wiem dokladnie jak to z unijnymi dotacjami ale ja dostalam z Urzędu pracy i tak musialam miec poreczyciela, wzielam mame a ze moja mama z tata maja wpolny majatek to tata tez musial byc poreczycielem :P

melka_89
17-07-2010, 02:22
Jesli interesuje Cie dotacja z Urzedu Pracy to tak muszą byc poreczyciele w moim urzedzie wymagaja dwoch :) pozdrawiam w razie jakichkolwiek pytan pisac jesli bede mogla to pomoge :)

Evelyn.
17-07-2010, 09:10
dziewczynki ja mam moze troche dziwne pytanie:) czy na ta dotacje unijna rowniez sa potrzebni poreczyciele??

chyba sie wezme za oarnianie tego tematu tylko kompletnie nie wiem z ktorej strony go ugryzc i od czego zaczac:placz:
zamiast poręczycieli możesz też u notariusza(w moim mieście kosztuje to 400 zł) zrobić sobie dokument o samoegzekucji-czy coś takiego. nie trzeba wtedy poręczycieli. moja znajoma fryzjerka tak zrobiła-bo nie chciała nikogo o podżyrowanie prosić. dokument jest ważny tylko miesiąc, więc najlepiej wcześniej spytać w urzędzie czy aktualnie mają środki unijne do przyznania.

ana_zaba
13-08-2010, 10:25
Hey dziewczyny
potrzebuje pomocy dotyczacej dotacji
Nigdy sie czyms takim nie zajmowalam ale nadarzyla sie okazja

No wiec moi rodzice prowadza dosc spory sklep spozywczy nad sklepem sa puste pomieszczenia, mial je od rodzicow wynajac chlopak na jakies gabinety rehabilitacyjne ale cos jemu nie wyszlo, tak wiec mama zaproponowala mi zebym cos tam otworzyla.
W mojej dzielnicy nie ma gabinetu kosmetycznego, paznokci, ani solarium wiec pomyslalam ze to by byl dobry pomysl.
znam tez dziewczyne ktore skonczyla skole fryzjerska i teraz tylko scina "w domu" wiec zapewne chcialby gdzies pracowac
co do stylizacji paznokci to kolezanka ktore robila mi paznokcie jest teraz na wychowawczym ale niedlugo bedzie chciala pewnie wrocic do pracy. tak wiec jakis plan mam
i tyle
ech bo ja tylko wiem jak sie pazurki robi, sama nawet do fryzjera nie chodze. wiec nie wiem co jest do gabinetu potrzebne

no i skad wziasc dotacje i co musze przygotowac zeby ja dostac???
:D:D
z gory dzieki za pomoc

farbstift
14-08-2010, 10:39
kochana musisz poczytac temacik od początku, a co jest potrzebne do salonu:
http://forum.wzorki.info/wlasny-gabinet-kosmetyczny/590-jak-zalozyc-wlasny-salon.html
http://forum.wzorki.info/wlasny-gabinet-kosmetyczny/2966-sanepid-w-gabinecie-zasady-higieny-na-co-zwrocic-uwage.html
http://forum.wzorki.info/wlasny-gabinet-kosmetyczny/4397-koszty-prowadzenia-dzialalnosci-salonu-kosmetycznego.html

ALUTKAPIATEK
28-08-2010, 10:13
a ja mam takie pytanko do was. czy ktoras starala sie o dofinansowanie na salon mobilny? ja napisalam juz prawie caly ten bisnes plan oprocz lokalizacji. nie wiem jak im to opisac ze bede dojezdzac do klienta. prosze pomozcie

Nnisiaa
28-08-2010, 12:12
Z tego co wiem musisz podac jakis adres np swojego mieszkania plus akt wlasnosci albo zgode wlasciciela mieszkania...mozesz tez podac adres np mieszkania rodzicow...i gdzies sie dopisuje ze dzialanosc bedzie mobilna ale teraz niepamietam gdzie najlepiej zapytaj w urzedzie o to na pewno ppowiedza co i jak dokladnie zeby w blad nie wprowadzic

paznokietki000
25-09-2010, 12:35
Ja staram się o dotacje z urzędu pracy 20 tyś. :) Mam szczęście ponieważ pod opieką ma mnie mama przyjaciółki , która pisze biznesplany , ma działalność współpracującą z urzędem pracy , a jej przyjaciółką jest dyrektor urzędu pracy u mnie w mieście. :D Pani Bożenka mówi że na 100% dostaniemy pieniążki już luty , marzec.
Na razie jestem na etapie w którym rozpoczynam szkołę wizażu i kosmetyczną, oraz staram się o kursy finansowane przez urząd pracy ^_^
Mimo zapewnień , jestem pełna obawy , bardzo się nastawiam pozytywnie , robię kosztorysy , planuje , ale podświadomie boję się że to nie wypali.
Podniosło mnie na duchu to, że wy same i wasze koleżanki dostałyście , więc może nie taki diabeł straszny ... :]
Nie ma rzeczy niemożliwych :D :)

paznokietki000
20-10-2010, 16:33
Hej dziewczynki :* Mam prośbę do tych , które składały już wnioski i biznesplany.
Czy mogłybyście napisać co wlicza się w aktywa obrotowe ?? Czy chodzi tutaj tylko o żele , płyny , kremy itp itd , czy np też cążki , pędzle , wosk ? Nie mam pojęcia :(

mikusia08
15-11-2010, 15:43
mam pytanie czy ktoras dostala te 40tys z uni? ja chce salon otwierac ok kwietnia i pewnie juz bym powoli za to sie musiala brac;)

paznokietki000
17-11-2010, 11:43
Dostają ludzie te pieniążki , ale trzeba się strasznie dużo nachodzić , naprosić , na załatwiać . Ale przyznają , taki pieniądz jest wart chodzenia i załatwiania ^_^

mikusia08
19-11-2010, 16:29
paznokietki00 oj tak dla 40 tys na gabinecik to ja moge chodzic nawet 4 razy w tyg do urzedu oby tylko dostac....Super by bylo wtedy bym zrobila tez stanowisko fryzjerskie oraz jedno lozko solarium wstawila zawsze to przyciaga klientow....
ale to marzenie tylko czy sie spelni...
A wiecie moze jak z wnioskami ?czy mozna skladac caly rok czy moze jest jakis okres? a kres rozpatrywania?
jesli ktos ma pytanie odnosnie dofinansowania z urzedu pracy to ja chetnie oodpowiem poniewaz bralam takie...tzn na moja dzialalnos ale na papierku widnieje mama;))

anikol
20-11-2010, 10:20
ale momencik zatrzymajmy się na moment

procedury przyznawania 40tys zł a tych ok 19tys zł są różne.
Przy 19tys zł piszesz wniosek o dotację, składa sie go w urzędzie, wzywają Cię na rozmowę z doradcą zawodowym on wystawia opinię wpisując ją do wniosku i wnioseczek taki ląduje u komisji mają bodajże 30 dni na podjęcie decyzji. Znajoma za 5 razem dopiero dostała bo sie doradca uwziął. Ja o toa dotacjęz urzędu pracy właśnie będę wnioskować.

Z kolei jesli chodzi o dotację w kwocie 40tys zł procedury są całkiem inne, również sklada sie projekt komisja zasądza czy nadaje się do daleszego etapu , jak tak to zostajesz o tym powiadomiona, podpisujesz deklarację że będziesz chodziła na blok doradzczo-szkoleniowy trwa to ok 3 miesięcy to szkolenie. Jesteś wówczas w grupie tych wytypowanych, uczycie się podsaw przedsiebioroczości jak pisac projekt i tak dalej składa się projekcik i czeka i z tej całej grupy wybiera najlepsze.Wiele osób odpada i zostają perełki z pomysłem.
Bardzo żmudna procedura, zrezygnowałam z tej formy i skupiłam sie na tych 19tys zł które spokojnie mi wystarczą, wystarczy napisac dobry wniosek i przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną z doradcą :ok:
Najlepiej jak przejdziesz się do Urzędu i oni Ci wszystko wytłumaczą ;)

asia
20-11-2010, 13:35
co do dotacji unijnych, to chyba lepiej porwać się na któryś z programow ogolnopolskich

mikusia08
21-11-2010, 21:50
czyli podsumowujac jak ktos ma zajomosci z urzedzie ,z kims kto kurs orgaizuje to ma wielkie szanse reszta musi walczyc... hm ale dowiem sie moze jest mala "rywalizacja" tzn malo wnioskow .Moze ludzie odrzucaja ten pomysl jak slysza ile trzeba przejsc... ja sie bede starac;))

paznokietki000
23-11-2010, 15:12
Staraj się staraj , nie ma rzeczy niemożliwych. Najlepiej na początku roku , wtedy w urzędach jest dużo kasy. Mi kobitka doradziła 20 tyś. bo 40 to by było za dużo dla mnie, ale gdybym miała potrzebę to na pewno też bym się starała.
Jeśli Ty masz w planach stanowisko dla fyzjerki i solarium to śmiało staruj. Już teraz leć o wszystko się dowiadywać i załatwiaj :)
Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc , ponieważ jesteśmy z innego miasta i nie wiem jak jest u Ciebie , dlatego idź i się dowiedz.
Po to są te dotacje żeby z nich korzystać możesz składać wniosek 10 razy , dla takich pieniążków warto czekać , takie jest moje zdanie :* trzymam kciuki :*

mikusia08
24-11-2010, 14:20
Dziekuje ci kochana na dniach ma moja mama isc po dokumenty zna duzo kobietek w urzedzie i mowila ze sie podpyta u kogo sie wnioski sklada ,wymogi itp
Trzymam kciuki abys dostala te 20tys;)
ojj marzy marzy mi sie aby na lato miec gabinecik marzen ,juz mam nawet w glowce jak bym go urzadzila hihi:) Dobrze ze jest takie forum jak te,gdzie mozemy soboe porozmawiac,doradzic i wspierac;)
Milego dnia!

---------- Dodano o godzinie 14:20 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:18 ----------

Paznokietkowa hihi mam jeszcze pytaknko ty chodzilaas na te 3 miesieczne szkolenia ktore organizowanili? i bylo duzo osob?

paznokietki000
28-11-2010, 18:22
Jeszcze nie byłam :) Czekam aż będzie organizowane , u mnie całe szczęście trwa on 5 dni , a nie 3 miesiące :P
Chodzi Ci o ten kurs " własny biznes krok po kroku" ? :D

dzoana
01-12-2010, 15:07
ja słyszałam też o jakimś dofinansowaniu z Urzędu Miasta... wiecie coś o tym? że też ponoć 40 tys... ja planuję otworzyć salon, tylko caly czas się zastanawiam jak załatwic dotacje i jakie.. czy z UP czy te wyższe...

Nnisiaa
01-12-2010, 19:36
kolezanka mi mowila cos o tych dotacjach x z UM ale wiecej nic nie wiem dowiem sie jak sie z nia spotkam...a moze ktos zwas cos slyszal??

Dzoanko wiadomo ze im wiecej tym lepiej na start :)

Agnieszka Praska
02-12-2010, 16:16
ja sie chcialam o to starac ale zrezygnoalam jak sie dowiedzialam ile z tym zachodu:huh:

trendy77
02-12-2010, 16:57
no to i ja wam sie pochwale ze mi tez przyznali własnie tydzien temu niestety nie w branzy pazurkowej,ale powiem wam ze nie było łatwo bo od lutego chodziłam z tymi papierami do UP kwota jak na Kraków 18000,ale kase dostane dopiero na koncu lutego gdyz w tym roku juz nie maja kasy tak ze jeszcze musze uzbroic sie w cierpliwosc....ps;jak ktoras z was ma jakies pytania to chetnie pomoge:)

asia
04-12-2010, 01:23
w zasadzie to mozesz dac kpk :D

paznokietki000
15-12-2010, 00:08
Wiecie co, że nie przyznali mi kursu :( dostałam pismo że w tym roku to już dupa blada i żebym w przyszłym próbowała :( kasę wrzucą pod koniec lutego , a Ja w gołej D... dopiero o kurs będę się starała , boję się że w ogóle z tej dotacji to nici wyjdą ... ten czas tak wolno leci :/:
Nie wiem czy będę się nadawała do prowadzenia własnej działalności ,te wszystkie dokumenty, rozliczania ... strasznie się boję tego co mi przyniesie nowy rok... boję się rozczarowań.

SPN Magik
15-12-2010, 01:32
paznokietki 000

halo halo glowa do góry
spokojnie nie od razu Rzym zbudowali
to nie sa wcale az takie straszne rzeczy

teraz cwicz, buduj krąg stałych klientek i akurat czas raz dwa zleci i zanim sie obejrzysz bedzie luty i bedzie wszystko dobrze

musisz jednak pilnowac tematu, gdyz z tego co wiem, urzedy pracy na 2011 rok maja dostac niestety o 70% mniej srodków niz w 2010, wiec na pewno sporo wnioskow bedzie negatywnie roztrzyganych
musisz to zrobic z glową
i nietuzinkowo zaargumentowac swoj wniosek

zycze powodzenia
i do pracy mi prosze a nie narzekac :przytul:

katherinne
15-12-2010, 09:28
Ja jestem zdecydowanie przeciw dotacją... Rok temu otrzymałam takową dotację, nie na salon, ale na sklep odzieżowy. Wszystko super, pięknie ładnie dopóki nie zaczęło ubywać klientów... Wiadomo, że galerie podbiły rynek odzieżowy. Obroty takie jak napiszecie w biznesplanie takie mają być osiągnięte bez względu na to czy są prawdziwe czy nie. Czyli żeby nie cofnęli dotacji musicie wpisywać fikcyjne obroty jeśli wam nie idzie interes. Poza tym dla 18 tysięcy złotych jesteśmy "udupione" w jednym miejscu z pkd takim jak podałyśmy, bo nie można wprowadzać zmian, a jeśli chcemy o coś poszerzyć działalność- musimy napisać oficjalną prośbę do dyrektora, a a zazwyczaj prośba jest odmowna, bo musimy wyciągnąć obroty z tego co dostałyśmy w dotacji... No i ja rok tak się męczyłam. Kontrole z urzędu to żadna straszna sprawa, samo uzyskanie dotacji też jest łatwe, ale gdybym mogła cofnąć czas to nigdy w życiu nie wzięłabym dotacji... Cały czas, pełne 365 dni wisiała nade mną umowa, bałam się nie iść do pracy gdy byłam chora... Kupa stresu, do tego nabawiłam się nerwicy... Na dodatek urząd chce dawać chętniej dotacje, gdy wpisujemy, że osiągniemy wyższe obroty- powyżej 20 tyś obrotów rocznie, a co jest jednoznaczne po przekroczeniu 20 tyś z kasą fiskalną (ja jestem na ryczałcie)- kolejne koszty i sprawy w skarbówce.
Poza tym żądają od interesantów dwóch żyrantów- na głupie 18 tysięcy 2 osoby muszą świadczyć, że w razie czego oddadzą kasę za ciebie... Rozumiem żeby to było 100 tysięcy heh. nawet banki tak nie robią tego w wiele wyższych kwotach;/
Urząd traktuje ludzi jak idiotów...
Zastanówcie się dobrze zanim podejmiecie tak ważną decyzję.
Żeby móc się starać o dotację z up trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotna i posiadać kursy/szkoły jeśli chodzi o salon kosmetyczny.


Ja bardzo żaluję. Gdybym mogła cofnąć czas- cofnęłabym go tak, aby nawet moja noga nie postała w tym urzędzie...
Pięknie mi szło z paznokciami kilka lat, potem jednak zachciało mi się dotacji, zarejestrowałam się w up i spieprzyłam sobie rok życia....

trendy77
15-12-2010, 10:55
ciekawe od czego to zalezy w krakowie nie ma takich wymagan dotyczacych miesiecznych obrotów,warunkiem ktory trzeba jedynie spełnic to opłacac wszystkie składki do urzedów 12mscy,a co do porecznia to nie koniecznie musza to byc 2 osoby,mozna isc do notariusza i tam podpisac zabezpieczenie''dobrowolnego poddania sie ezekucji''
Ja tam jednak jestem za dotacja,bank nie da mi kredytu skoro jestem bezrobotną,fakt trzeba sie troszke nałazic,naprosic itp ale mysle ze warto bo jednak 18000 to nie taka mała kwota a niektorzy moga spełnic swoje marzenia otwierajac własna działalnosc:]

katherinne
15-12-2010, 11:10
trendy nie miesięczne tylko roczne obroty muszą osiągnąć poziom jak w biznesplanie i to jest chore, bo skąd możemy wiedzieć czy będą klienci czy nie...

andźka
15-12-2010, 11:30
Wg mnie warto sprobowac:) tym bardziej ze powoli sie konczy to zrodelko, bo po 2012 roku o dotacje beda mogly sie starac juz tylko spolki itd a nie osoby fizyczne, zawsze to jakis zastrzyk gotowki na rozruch i szansa dla niejednej osoby, takie jest moje zdanie:D

katherinne
15-12-2010, 11:38
No tak, warto próbować, też tak uważam, ale ja się po prostu strasznie zraziłam, a do tego lubię innowacje, a przez umowę z up nie mogłam dosłownie NIC zmienić...
Widać, że co miasto to inaczej. Może gdybym wtedy wzięła dotacje na to co kocham, czyli na pazurki, to byłoby super.... ehhh no cóż, człowiek uczy się na błędach,a ja już szczególnie.

mikusia08
15-12-2010, 11:48
katherinne (http://forum.wzorki.info/members/10455-katherinne.html) hihi to mialas takie prorytety na zycie jak ja...;) ja skonczylam szkole kosmetyczna i zaczelam wiazaz a ze byl zaocznie otworzylam butik odziezowy wzielam dotacje ale odrazu pomyslalam przyszlosciowo i na mame;) i z koncem roku zamykam interes... klientow ubywa a sami nie wiedza czego chca a oplaty za lokal zus sa i placic trzeba co miesiac ,takze zamykam choc szkoda mi troche rok tu bylam:(((
Jednak biorac dofinansowanie na sklep na mame jedynym warunkiem bylo utrzymanie rok dzialalnosci... i nic wiecej... takze dziwny ten towj urzad ze az takie wymogi ma;)ale co urzad to inne ....

teraz czekam az zaczna sie kursy na 40tys niby w grudniu maja byc czekam;))

Ale nie zaluje ze otworzylam sklep bo przynajmniej poznanalam duzo ludzi,i z poczatku zarobilam,,,, byla to moja dzialalnosc i juz wiem co i jak nie zaluje;)

katherinne
15-12-2010, 11:54
No a ja nie zamykam, ale po roku (koniec umowy) poszerzyłam o kwiaciarnię (mama prowadziła 7 lat w tym lokalu wcześniej kwiaty i było super- a lokal własnościowy).
Także oby do przodu. A o czym Ty mówisz, jakie 40 tysiecy, o co chodzi? To znaczy, że jeszcze można inne dotacje brać? Mi babka w up mówila, że nie mogę już zadnych srodkow pomocy uzyskać przez bodajże 10 lat:/ ale może chodziło o środki z UP

trendy77
15-12-2010, 12:07
katherinne (http://forum.wzorki.info/members/10455-katherinne.html)-czyli wychodzi na to ze w kazdym miescie inaczej bo u mnie czyli w krakowie nie ma czegos takiego jak obrót nie wazne czy roczny czy miesieczny,trzeba tylko składki płacic.
Dziewczyny jesli chodzi o te 40000 to sa dotaje z uni i mozna sie rowniez o nie starac kryteria oceniania prawie takie jak w up czyli biznes plan(ktory musi im sie spodobac)itp ale tam jest lepiej bo dodatkowo dostaje sie co miesiac kase dodatkowa jakies 800zł na rozne opłaty chyba pomostowka sie to fachowo zwie czy jakos tak;)i tez trzeba roku utrzymac działalnosc.:ok:

a co do dalszych dotacji to z tego co wiem to mozna je brac tylko musi byc odstep 3lata:)

paznokietki000
15-12-2010, 17:01
U mnie w mieście nie ma aż takich wymagań , chociaż jeszcze muszę się upewnić ... Teraz to mnie nastraszyłyście ech :placz:
Może chociaż z tego wszystkiego jak dotacji nie dostanę , to chociaż kursy będę miała , to się zatrudnię gdzieś jako stylistka ... :(

joystynka
15-12-2010, 23:57
podpowiedzcie ,czy o dotacje stara się w miejscu zameldowania czy zamieszkania? bo co urząd to inne wymagania..a ja mam dwa rózne adresy

katherinne
16-12-2010, 14:29
zameldowania, chyba ze masz meldunek tymczasowy, a zeby dostać dotacje musisz być zarejestrowana w UP, a zarejestrują Cię tam gdzie należysz biorąc pod uwagę meldunek. Zawsze możesz za darmo zrobić przemeldowanie na np rok, bez zmiany dowodu. Od tego roku ponoć jest za darmo.

Elizabeth76
16-12-2010, 14:54
podpowiedzcie ,czy o dotacje stara się w miejscu zameldowania czy zamieszkania? bo co urząd to inne wymagania..a ja mam dwa rózne adresy


chyba najprościej pójśc do urzędu i spytać u zródła :)

katherinne
16-12-2010, 16:27
forum jest po to, aby pytać, rozmawiać, dzielić się wiedzą i nie tylko.

trendy77
16-12-2010, 16:57
zameldowania, chyba ze masz meldunek tymczasowy, a zeby dostać dotacje musisz być zarejestrowana w UP, a zarejestrują Cię tam gdzie należysz biorąc pod uwagę meldunek. Zawsze możesz za darmo zrobić przemeldowanie na np rok, bez zmiany dowodu. Od tego roku ponoć jest za darmo.

podpisuje sie pod katheinne rekami i nogami:ok:

samaron
16-12-2010, 19:54
forum jest po to, aby pytać, rozmawiać, dzielić się wiedzą i nie tylko.

W tym wypadku akurat dzielenie taką wiedzą niewiele pomoże, bo każdy urząd ma swoje "widzimisię" i to co powiedzieli w Białymstoku może mieć się nijak do Zabrza.
Najlepiej jednak sprawdzić jak jest u siebie na miejscu.

katherinne
16-12-2010, 23:19
Według przepisów można zarejestrować się wyłącznie w urzędzie pracy, który podlega miejscu zameldowania. Przepisy te obejmują całą RP.

joystynka
16-12-2010, 23:35
bardzo dziękuję kochane za odpowiedzi.ja sie pomału przymierzam,ale problem moj to to,ze mam synka niepelnosprawnego i pobieram na niego " swiadczenie opiekuncze z tyt rezygnacji z zatrudnienia" uniemozliwia mi to podjecie jakiejkolwiek pracy,a swiadczenie wynosi 520 zł :/ niestety nieznajomosc przepisow mnie powstrzymuje przed rezygnacja z tego swiadczenia ,gdyz kiedys obilo mi sie o uszy ze jesli dotrwam na tym swiadczeniu do osiagniecia przez syna 16 roku zycia to dostanie on potem jakas rente socjalna z tego tyt.
nie znam sie na tym i trwam w takiej " nicosci" juz ponad 7 lat odkad zdiagnozowano u niego autyzm w wieku 3 lat.
wiadomo ze ciezko sie utrzymac z takich smiesznych piniedzy,wiec myslę o skoku na gleboka wode ,czyli o własnym interesie,ale boje ię jak diabli.poradzcie co robic...:(

katherinne
17-12-2010, 08:17
wiesz pomysł na własny interes to super sprawa, tylko niestety trzeba się liczyć z tym, że może nie wyjść... Poza tym jeśli myślisz o dotacji, to rad nie rad jak nie będzie szło to i tak przez rok musisz prowadzić, płacić zusy (jeśli nigdy nie prowadziłaś firmy zus miesięcznie wynosi ponad 300 zl). Poza tym wydaje mi się, że mimo tego, że będziesz pracować możesz nadal otrzymywać świadczenia na dziecko, ale w bardzo małej kwocie o ile nie przekroczysz danego pułapu dochodów.
Życzę dużo zdrówka dla Twojego synka:przytul:

mikusia08
17-12-2010, 13:42
Katharine ja czekam az ogloszona nabor a kurs na 40 tys .Ja mieszkam w malym miescie i moj urzad miasta ( z niego dotacja nie z urzedu pracy) nalezy pod Poznan i na kursy bede musiala tam jezdzic niby jeszcze w tym roku...super by bylo.
Babka mi tlumaczyla ze wybieraja ok 16osob nie wazne czy z 20 czy 200osob ale zawsze 16 chyba ze mniej sie zglosci;)
Oceniaja wtedy biznes plan pomysl ,kreatywnosc udzialanie sie podczas spotkan... Na tych spotkaniach ucza pisac bizes planu, jak byc dobrym szefem,jak zdobyc klientow, papierkowe rzeczy itd....
Najwieksze szanse na dofinsnsowanie te maja osoby 17-24 roku zycia ( sama sie zdziwilam ze 17latek:P)
Kurs trwa 3 miesiace ale zazwyczaj mi powiedzianko ze trwa kilka dni ...
Co miesiac jest taka pomoc przez 6 miesiecy 1100zł na opłaty....(czynsz,zus)

No coz czekam az bedzie decyzja kursow


katherine... ja na siebie nie mialam zadnego dofinansowania a ty z teago co zrozumialam mialas:( takze ciebie niestety ono nie bedzie dotyczyc...
Dlatego ja otwierajac sklep otworzylam go na mame i na nia wzielam jeszcze wtedy 13.800zł z urzedu pracy.

------------------------
Ja jestem tego zdania ze skoro Panstwo daje trzeba brac takie sumy nie leza na ziemi a samemu niestety ciezko jest teraz odlozyc...

Slyszalam ze te dofinansowania z up maja zostac zlikwidowna 2012r .

paznokietki000
23-12-2010, 23:02
Też niestety słyszałam że w 2012 ma już nie być , więc TERAZ ALBO NIGDY trzeba korzystać póki dają:D

dzoana
27-12-2010, 22:40
ja bym złożyła wniosek, ale z lokalem ciężko :/: nie ma dobrego miejsca już u mnie...

katherinne
28-12-2010, 00:04
Dokładnie- spora część sukcesu to dobra lokalizacja. Chociaż jeśli chodzi o salony to muszę przyznać, że wcale nie muszą być w centrum miasta. Znajoma prowadzi wielki salon odnowy biologicznej i to wszystko przy wyjeździe z miasta. A podjeżdżają tam wciąż takie auta o których większość z nas może tylko śnić ;) Wystarczy umiejscowienie przy ruchliwych ulicach. I jeśli poruszamy się autem to reklama na tylnej szybie obowiązkowo- od stycznia właśnie mam zamiar takową zrobić, bo kilku znajomym przyniosło to porażające dochody. Oczywiście jeśli poruszamy się często autkiem- w moim wypadku to będzie super sprawa, bo dojeżdżam głownie na wizyty domowe.

Poza tym mam pewien pomysł na kolejny interes i nie wiem jak się sprawdzi... Może to trochę offtop, ale zaryzykuję. Co myślicie o takiej akcji: "Przygotowania do ślubu- paznokcie, makijaż, fryzura z dojazdem do Twojego domu!". Takie all in one. Nie wiem jak to się sprawdzi na rynku, może któraś z Was coś o tym wie?

natka_23
28-12-2010, 12:34
ciekawy pomysl warto ryzykowac :)

paznokietki000
28-12-2010, 13:02
Bardzo fajne :) Przyjeżdża kobitka z kuferkami robi z Ciebie bóstwo , jeszcze wcześniej przyjeżdża na konsultacje i próby dla mnie pomysł cudny ! ! :D Ja osobiście skusiłabym się na taką usługę ^_^

asia
29-12-2010, 18:41
u mnie wiele osób tak robi, ale musisz wtedy być dobra we wszystkim. pomysł super

katherinne
29-12-2010, 19:24
oczywiście i przede wszystkim zanim bym rozszerzyła usługi o fryzjerstwo i wizaż to najpierw trzeba zrobić papiery na to... a to są spore koszta jakby nie patrzeć.

trendy77
30-12-2010, 10:32
katherinne (http://forum.wzorki.info/members/10455-katherinne.html)-ja tez mysle ze to bardzo fajny pomysł warto zaryzykowac:ok:

Lilka
25-01-2011, 23:03
Dokładnie- spora część sukcesu to dobra lokalizacja. Chociaż jeśli chodzi o salony to muszę przyznać, że wcale nie muszą być w centrum miasta. Znajoma prowadzi wielki salon odnowy biologicznej i to wszystko przy wyjeździe z miasta. A podjeżdżają tam wciąż takie auta o których większość z nas może tylko śnić ;) Wystarczy umiejscowienie przy ruchliwych ulicach. I jeśli poruszamy się autem to reklama na tylnej szybie obowiązkowo- od stycznia właśnie mam zamiar takową zrobić, bo kilku znajomym przyniosło to porażające dochody. Oczywiście jeśli poruszamy się często autkiem- w moim wypadku to będzie super sprawa, bo dojeżdżam głownie na wizyty domowe.

Poza tym mam pewien pomysł na kolejny interes i nie wiem jak się sprawdzi... Może to trochę offtop, ale zaryzykuję. Co myślicie o takiej akcji: "Przygotowania do ślubu- paznokcie, makijaż, fryzura z dojazdem do Twojego domu!". Takie all in one. Nie wiem jak to się sprawdzi na rynku, może któraś z Was coś o tym wie?

Ja też uważam, że to świetny pomysł. Sama chce pójść w tym roku na kurs wizażu i przedłużania rzęs z urzędu pracy. Z tego co się orientowałam, żeby przyznali taki kurs trzeba mieć zaświadczenie od jakiegoś pracodawcy, ze po kursie nas może zatrudnić, (ale nie musi), bądz musimy zadeklarować założenie własnej działalności. I ja się właśnie zastanawiam, czy nie starać sie o kurs, a potem o dofinansowanie na założenie działalności.
A taki salon mobilny się sprawdza, tym bardziej przed ślubem, Panna młoda ma tyle na głowie gdyby miała jeździć do fryzjera, stylistki paznokci i na makijaż to by cała sobotę tylko na to musiała przeznaczyć, a takto przyjeżdza pani zrobi na miejscu. Super sprawa. Wydaje mi się też że nie tylko panny młode, ale też inne dziewczyny, co idą na wesele, lub na jakiś bal chętnie by skorzystały.

mikusia08
31-01-2011, 23:55
dziewczyny zlozylam wzniosek o 40tys... dluga i meczaca droga trzymac kciuki aby mnie wybrali!!!!!

paznokietki000
01-02-2011, 00:01
Ja trzymam kciuki z całych sił !! Obyś dostała dotacje , koniecznie napisz jak będzie coś wiadomo ^_^
Ja ciągle czekam , u mnie w urzędzie jeszcze nie ma kasy , za to jutro idę na rozmowę w sprawie praktyk zawodowych , na pewno przydadzą mi się przy prowadzeniu działalności i będzie można we wniosku to zaznaczyć że przez miesiąc na takowe uczęszczałam :) :)

Lilka
02-02-2011, 16:14
Dziewczyny dzisiaj w Dzienniku Gazeta prawna jest płyta pt: Pieniądze na złożenie firmy.
- jak uzyskać 40 tys. zł z UE
- jak ubiegać się o dotacje z urzędu pracy
- jaką wybrać formę opodatkowania
- jak założyć i zarejestrować firmę

Polecam!!

Może jeszcze nie jest za późno i zdążycie zakupić gazete.

natalia268
02-02-2011, 17:49
ja kupiłam rano :) .. a nóż mi sie przyda.. jak bede miała wiecej czasu to poczytam, obejrze plyte z krok po kroku itd..

MartaOSz
02-02-2011, 17:52
Ja tez zakupilam.......
A teraz musze sie tylko isc dowiedziec co do terminu skladania wniosków....

szerek
03-02-2011, 20:54
Dziewczyny, a jak to jest z dotacja z UE można ja wykorzystac na co się chce czy tak jak z PUP bez remontu i towaru? Dostała któraś z was taka dotację?

Candynails
03-02-2011, 22:09
Ja będę się zaniedługo starać o dotację, bo na wiosne chce otworzyć coś swojego, myslę, że bardziej pewna i łatwiejsza do zdobycia jest dotacja z urzędu miasta, pieniądze wprawdzie mniejsze ale lepsze to niż nic. Szukam tez teraz odpowiedniego lokalu w centrum miasta. Chcę nawiązać współpracę z np salonem fryzjerskim, kosmetycznym a nawet solarium, po prostu jakaś branżą która ma pewną klientelę, wtedy jest łatwiej, bo miejsce jest już popularne i wystarczy zachęcić i zatrzymać przy sobie klientki;)

mikusia08
03-02-2011, 22:55
Pewnie bedzie coraz trudniej dostac pieniazki z ue jak zostalo to tak naglosnione to wszyscy na to "poleca" jak dawniej na pieniazki z urzedu pracy...
Ja wyslalam wniosek i czekam za odpowiedzia.
Ktos pytal na co 40 tys mozna uzyć odp na wszysctko i produkty trwale i tez nie...na sprzet kosmetyki remont itp.....
Dodatkowo do 6 miesiecy otrzymujesz pomoc 1100zł jesli zlozysz dodatkowy wniosek

Lilka
04-02-2011, 16:19
Ja byłam ostatnio w Urzędzie Pracy w Sieradzu, dopytać się o dotacje unijne i o kursy. Oczywiście jak na razie nie ma jeszcze pieniędzy i ciężko cokolwiek się dowiedzieć. Pani powiedziała mi, że jeżeli chcę odbyć kurs to muszę mieć zaświadczenie od jakiegoś pracodawcy, że po takim kursie mnie zatrudni. Ja chciałabym o kursie starać się o dotacje i założyć własną działalność i podnająć u kogoś stanowisko i robić paznokcie, przedłużać rzęsy ewentualnie jeszcze robić makijaże. Pani z urzędu ewidentnie mi odradzała pisania we wniosku, że po kursie otworze działalność. Powiedziała, że większe szanse na kurs będę miała jak ktoś po takim kursie mnie zatrudni. Czyli wyszło na to, że albo kurs albo własna działalność. Bez kursu nie założę działalności, ponieważ posiadam za małe umiejętności.
Podłamałam się tym troszkę. A jeżeli chodzi o kurs to dopiero pieniądze na ten cel będą w najwcześniej marcu... tyle czekania;(

paznokietki000
04-02-2011, 19:23
Beznadziejne ... urząd pracy istnieje po to aby zmniejszyć bezrobocie , co zapewnia również własna działalność gospodarcza :/:
U mnie w UP jest kurs na który wysyła przyszły pracodawca i kurs indywidualny , każdy bezrobotny ma do niego prawo raz w roku nie zależnie czy będzie miał od razu po nim zapewnioną pracę ;/
U mnie w Łodzi za nim złożyłam wniosek o kurs miałam rozmowę z doradcą zawodowym , której opowiedziałam o wszelkich moich planach na przyszłość , między innymi o tym że dzięki kursowi będę mogła otworzyć działalność gospodarcza. Wprost powiedziała że tak ambitnych ludzi szuka Urząd Pracy i że ona mi napiszę taką opinie że dyrektorka na pewno się zgodzi jeśli będzie kasa(niestety to było pod koniec roku więc już nie było środków) nie wiem co to za urząd u Ciebie :/: Skoro po kursie otworzysz działalność to znaczy że będziesz zarabiała i nie będziesz na bezrobociu !
Generalnie to jestem w szoku :o :o

Lilka
04-02-2011, 19:48
Im chodzi chyba o to, że dadzą mi kurs ja powiem, że założę działalność, a dofinansowanie może nie wypalić, różnie to może być!... Nie przyznają mi dotacji i wtedy kasa za kurs im przepadnie, a tak to musi mnie ktoś zatrudnić i mają problem z głowy, jeden bezrobotny mniej. Babka powiedziała, że mogę pisać we wniosku, że założe działalność, ale większe szanse na kurs mam jak będę miała zagwarantowaną pracę.
U nas w urzędzie w ogóle mają drastyczne zasady, w innych urzędach wystarczy zaświadczenie, że wybrany pracodawca może ci zagwarantować pracę, ale nie musi. A u nas musi mnie zatrudnić na minimum 6 miesięcy bo inaczej będę musiała oddać kasę. Problem w tym czy ja znajdę takiego pracodawcę, który mnie zatrudni od razu po kursie.

paznokietki000
04-02-2011, 20:42
No ale przecież jak działalność Ci nie wypali , to zawsze możesz później poszukać pracy jako stylistka u kogoś w salonie ... tak czy siak bezrobotna nie będziesz. A chyba głównie powinno chodzić o to , żeby zarabiać i być szczęśliwym.
Ja któregoś razu miałam taką sytuację , że poszłam się odhaczyć i mówię babie żeby dała mi ofertę bez zobowiązań , ponieważ chce się starać o dotację na działalność , a baba do mnie że " na pierwszym miejscu szukamy pracy dla bezrobotnego , jak pracy nie ma to ewentualnie może się Pani starać o dotację" ... co za bezsens :leze: To nic że własna firma może zapewnić mi byt na długie lata a praca w markecie na sezon i to za marne grosze :/: niektórzy mają bezmyślne podejście. Później okazało się że wcale tak nie jest i że ta kobita się mądrowała bo myślała że jak jest na stołku , a Ja bezrobociu to mi może po chamsku gadać :[

Lilka
04-02-2011, 21:19
Właśnie, dużo zależy od osoby, z którą się rozmawia! Ja jeszcze będę tam chodzić i się dopytywać, do marca mam trochę czasu, więc muszę się dowiedzieć jak to dokładnie wygląda.

paznokietki000
05-02-2011, 00:31
Pewnie że tak. Myślę że tej kobicie chodziło o to że największe szanse masz na kurs jeśli to przyszły pracodawca Cię na niego wylśle , ale na początku roku kiedy jest kasa praktycznie każdy ma szanse na kurs , spróbuj , nikt Ci nie broni i nic nie tracisz powodzenia :kwiatek:

Golebica
10-02-2011, 13:07
Cześć dziewczyny :]

Chciałabym otworzyć własny salon (na początek tylko bym robiła paznokcie, z czasem też włosy). Nie mam o tym zielnego pojęcia, dlatego tu jestem i w związku z tym mam pare pytań...

Aktualnie jestem na urlopie wychowawczym do września 2013, a umowę mam do maja 2014. Wiem, że umowa nie będzie przedłużona, gdyż mam dziecko, z którym nie ma kto mi zostać, a nie zarabiam na tyle dużo żeby pozwolić sobie na opiekunkę. Mąż nie jest zarejestrowany, także nici również z przedszkola.

W ciągu urlopu wychowawczego zamierzam zrobić kursy na żele i akryle, oraz odłożyć pieniążki na otwarcie własnego biznesu. Mieszkam w domu dwupiętrowym na wsi (niedaleko Otwocka) i salon miałby być w jednym z pokoi na parterze. Jeśli chodzi o samo pomieszczenie, to czy są jakieś wymogi co do metrazu?? Jeden pokój na parterze ma ok 9m2, a drugi około 13m2 (jest mi obojętne w którym miałby być salon). No i jakie są wymogi co do pomieszczenia, tzn pewnie musi być umywalka, obok toaleta (czy bezpośrednio obok?), co jeszcze??

No i najważniejsze... dotacje... Jak to jest dziewczyny... Czy dotacje dostaje się przed otwarciem salonu, na rozruch, remont, sprzęty?? Czy najpierw muszę wszystko wyremontować, kupić, przedstawić rachunki i dopiero dostaję dotację jako zwrot za wkład???

Ile mniej więcej trzeba mieć pieniążków, żeby wyremontować od podstaw taki salon i zakupić wszystkie potrzebne sprzęty do pazurków (podstawowe mam, ale np nie mam frezarki, pochłaniacza pyłu, itp)???

I jak wyglądają koszty "papierkowe", żeby otworzyć salon??

Na pewno będę miała jeszcze mnóstwo pytań, bo nie mam o tym wszystkim pojęcia :/:

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie rady i wskazówki :]

Pozdrawiam

Lilka
10-02-2011, 19:49
Jeżeli chodzi o dotacje to dostają ją osoby, które są zarejestrowane w urzędzie pracy czyli bezrobotne. Ty masz umowe, więc z urzędu nie możesz się starać. Można też dostać z urzędu miasta, ale nie wiem czy wtedy też nie trzeba być bezrobotnym, otrzymując pięniądze za urlop wychowawczy raczej nie dostaniesz, tak mi się wydaje. Wiem, też że jest taki program " mama powracająca do pracy, ale nie znam szczegółów. Musiałabyś popytać! Dotację dostaje się przed założeniem działalności: piszesz wniosek, biznes plan kosztorys, ona dają kase i masz 30 dni aby wykazać się fakturami.

tusia
10-02-2011, 19:53
z dotacjami z UP w tym roku bedzie ciężko bo najzwyczajniej w swiecie nie maja kasy

jesli juz myslisz o dotacji to skup się na dotacjach unijnych

paznokietki000
10-02-2011, 20:23
Własny gabinet kosmetyczny - Forum Paznokcie Wzorki.Info (http://forum.wzorki.info/wlasny-gabinet-kosmetyczny/) tutaj jest wszystko na ten temat jak założyć działalność itp itd.

Jeśli chodzi o kasę z UP to tak jak pisała Lilka trzeba być zarejestrowanym (bezrobotnym)

Golebica
11-02-2011, 09:01
Dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedź :]

Czyli pieniążki się dostaje na otworzenie firmy.. Coś dziewczyny pisały, że jest to kwota około 19 tys... Czy te pieniądze można również przeznaczyć na remont gabinetu, tzn, płytki, panele, okna, drzwi..., czy tylko na sprzęty bezpośrednio związane z działalnością??

A co do mojej umowy... kończy mi się za 3 lata i dopiero po tym okresie chcę otworzyć własny salon, a przez ten czas chciałabym zrobić kursy.

samaron
11-02-2011, 10:18
Za 3 lata przepisy się zmienią pewnie kilka razy, ale zdaje się, że będąc na wychowawczym możesz prowadzić DG a na pewno pracować gdzieś w niepełnym wymiarze godzin.

Golebica
11-02-2011, 10:49
Choć bym chciała pracować, to nie mam jak- nie mam z kim zostawić dziecka :( Ale poczytam sobie o tym DG.
Dziękuję za odpowiedź :]

paznokietki000
11-02-2011, 14:59
Z tego co wiem to kasy nie można przeznaczyć na remont , ewentualnie na odświeżenie wnętrza, czyli 2 farby i malowanie ścian , nic więcej , nie można opłacić żadnej firmy remontowej , budowlanej ani nic z tych rzeczy , większość kasy ma iść na sprzęt typu pochłaniacz pyłu, biurko (aktywa stałe) nie wiem jak jest u Ciebie w urzędzie ale u mnie w Łodzi na te obrotowe nie mogę przeznaczyć więcej niż 50% , ale mogę mniej. Tylko że jeśli chodzi o dotację z UP to z tego co mi wiadomo ten rok jest ostatni na tego typu pomoc ,a 40 tys. z Unii to chyba za dużo na samą stylizację pazurków ;)

mikusia08
14-02-2011, 00:31
jesli chodzi o to na co mozna przeznaczyc pieniazki to musisz sie wydac do swojego urzedu bo kazdym miescie jest inaczej...takze nie kieruj sie nami;)

paznokietki000
14-02-2011, 12:29
Niestety, co urząd to inne zasady i wymagania , myślę że nawet na stronie internetowej u nich będzie taka informacja co trzeba naszykować na co przeznaczyć kasę.
Podaj mi ich stronę i jak chcesz to mogę Ci poszukać :D

Golebica
15-02-2011, 08:23
Niestety, co urząd to inne zasady i wymagania , myślę że nawet na stronie internetowej u nich będzie taka informacja co trzeba naszykować na co przeznaczyć kasę.
Podaj mi ich stronę i jak chcesz to mogę Ci poszukać :D

Kochana jesteś :przytul:, ale nie będę Ci zawracać głowy, bo za 3 lata i tak się wszystko zmieni, a ja chciałam się tylko zorientować...
Ale dziękuję :kwiatek:

mikusia08
16-02-2011, 01:04
od 2012 r maja znies dotacje z urzedu pracy;) ale pewnie wymysla cos innego.

sztynka
17-02-2011, 11:34
To prawda Mikusia jest teraz rozpęd na te dotacje, bo zamierzają znieść, za dużo się firemek porobiło i poupadały, także jeżeli macie szanse to składajcie, bo tak okazja się raczej nie powtórzy. Jeżeli wymyślą coś innego to pewnie mniej korzystnego, bo jak wiadomo w Polce to już tylko gorzej może być...

mikusia08
17-02-2011, 22:11
dziewczyny przeszlam pierwszy etap na dotacje na 40 tys!!!! ale 160 os jeszcze odrzuca trzymac kciuki:))))!!!!!!!!!!!!! ale i tak sukces ze z tylu osob dostalam sie:)

paznokietki000
18-02-2011, 01:05
wow szczere gratulacje , brawo :D :kwiatek: :* Trzymam kciuki , na pewno się uda :]
Ja ciągle czekam ,aż kasa w urzędzie się pojawi ... :placz:

trendy77
18-02-2011, 06:52
mikusia-gratulejszyn:ok:
ja tez czekam na kase w tamtym roku w listopadzie mi przyzano ale im sie kasa juz skonczyła,a teraz pieniadze dopiero w marcu bo jescze budżetu niemaja uchwalonego,czyli tak na dobra sprawe wychodzi na to ze dotacje sa wydawane przez 8mscw roku:/:

Candynails
18-02-2011, 07:58
Pieniądze z UP można przeznaczyć na remont, sprzęt, i na reklamę:) moja znajoma kupiła sobie nawet za tą kasę laptopa i telefon:) wiec dotacja na pewno sie przydaje.



Jedna rzecz mnie tylko zastanawia, bo teraz mam zamiar otworzyć salon i nie wiem co zrobić w pierwszej kolejności. Chodzi o wynajecie lokalu. Czy w chwili złożenia wniosku w UP o dotację trzeba już podac adres gdzie bedzie prowadzona dzialalnosc??? wie ktoś jak to jest, bo w gazecie prawnej wyczytałam, że dla tych rozpatrujących wnioski istotne jest, czy ktoś ma juz lokal;/ Z drugiej strony nie bede komuś głowy zawracać, spisywać umowy najmu jak nie wiem czy dotację dostanę;/ a bez dotacji nic nie otworze bo kasy nie mam;p

paznokietki000
18-02-2011, 12:37
U mnie w Łodzi już we wniosku trzeba podać adres lokalu , dla mnie to beznadzieja ... no ale co zrobić :P

mikusia08
18-02-2011, 21:21
z tego co sie informowalam to nie ma zadnych dotacji z urzedu miasta tylko z urzedu pracy badz uni e. z uni to ets to co tak reklamuja w tv teraz (niestety) bo tyle zgloszen jest:(- konkurencja

A mam super lokalik i bedzie do wziecia za miesiac bo remontuja a pozniej to nie wiem gdzie:(

katherinne
20-02-2011, 08:42
hmmm dotacja na remont? u nas na dolnym śląsku właśnie jest zaznaczone, że na remont być nie może. A umowe o wynajem trzeba mieć w momencie składania wniosku- chyba że przedstawisz "rezerwacje" czyli pismo od właściciela, że Ci wynajmie.

mikusia08
05-03-2011, 16:18
eh dziewczyny nie dostalam sie :((((( ale wcale sie nie dziwie poniewaz mozna bylo nalezec do jednej z 4 gr ja nalezalam do tej pierwszej do ktorej bylo najwiecej chetnych a wybrali tylko 6 dziewcy i 6 chlopakow z kazdej grupy a zglosze ponad 200:( nic bede sie odwolywac i czekac na nastepna ture:( podlamalam sie troche bo taka mialam nadzieje:(

paznokietki000
05-03-2011, 21:17
ach ... bidulinka :przytul: nosek do góry ... u mnie w urzędzie to nawet kasy jeszcze nie mają :( też się boję że nic z tego nie wyjdzie ... nie ma co się poddawać.
A może zamiast 40 , spróbuj to 20 tys. com ? :kwiatek: trzymam kciuki :* :przytul:

Edyta 1064
10-03-2011, 11:02
eh dziewczyny nie dostalam sie :((((( ale wcale sie nie dziwie poniewaz mozna bylo nalezec do jednej z 4 gr ja nalezalam do tej pierwszej do ktorej bylo najwiecej chetnych a wybrali tylko 6 dziewcy i 6 chlopakow z kazdej grupy a zglosze ponad 200:( nic bede sie odwolywac i czekac na nastepna ture:( podlamalam sie troche bo taka mialam nadzieje:(

Mikusia próbuj dalej,nie ma się co podłamywać-będzie dobrze.Ja jestem właśnie w trakcie wypełniania wniosku.Też się boję że nic z tego nie będzie.Może już jakieś wnioski z tej komisji wyciągłaś,może masz jakieś rady,wskazówki jak przed komisją dobrze wypaść i w ogóle jak to wygląda?

aga774
10-03-2011, 21:13
Ja też w tamtym roku korzystałam z dotacji ale na sklep.Dla mnie najgorsze było to że musiałam mieć w biznes planie lokal i musiałam go wynajmować przez 3 miesiące na pusto bo tyle mi zajeło zanim otrzymałam pieniążki.Znajoma w tym roku składała o nowe miejsce pracy u siebie i może dostać 40 tyś.

paznokietki000
23-03-2011, 14:36
U mnie w Urzędzie jest już kaska :)
Dzisiaj złożyłam wniosek o szkolenie u Elizy Rajs (daj boże żeby zaakceptowali)
A później składam na działalność :D jak wszystko pójdzie po mojej myśli , na wakacje będę już miała :love::love::love::love:

kachna831
17-04-2011, 22:27
Dziewczyny, moze gdzies juz byla o tym mowa ale ja nie znalazlam... mam lokal pod gabinet kosmetyczny... chce go juz podremontowac i troszke wyposazyc ale chcialabym starac sie o jakies dofinansowanie... Czy orientujecie sie moze, czy kedy bede miala juz zarejestrowana dzialalnosc to moge starac sie o jakies dofinansowanie na tak zwane doposazeni gabinetu...

Lilka
18-04-2011, 16:46
jest jakieś dofinansowanie na doposażenie stanowiska pracy, z tego co się orientuje to tylko w sytuacji jak zatrudniasz nową osobę i potrzebujesz dodatkowe stanowisko pracy, musiałabyś się zapytać w Urzędzie pracy lub w innych instytucjach, które dają dofinansowanie

paznokietki000
18-04-2011, 18:17
Tak... to się nazywa dofinansowanie stanowiska dla pracownika , ale o następną kasę na działalność już się nie można ubiegać

kachna831
27-04-2011, 09:25
Dowiadywałam się w urzędzie marszałkowskim i można starać się o dofinansowanie zarejestrowanej działalności ale trzeba mieć jakiś tam swój wkład własny od kwoty jaką chce się uzyskać. Minimalnie dają 50 tys więc w tym przypadku musiałabym mieć 15 tys wkładu własnego...

Agnieszka Praska
27-04-2011, 16:14
kachna a nie orientujesz sie jaka jest maksymalna kwota o ktora sie mozna starac??

kachna831
28-04-2011, 08:34
Z tego co pamiętam jak mi ten facet w urzędzie tłumaczył to 500 tysięcy... z tym że musisz mieć 30% wkładu własnego od tej kwoty.

Agnieszka Praska
28-04-2011, 20:25
super :) po wekendzie lece sie u siebie dowiedziec :D

Edyta 1064
05-05-2011, 11:55
Dziewczyny właśnie wróciłam z UP. ,jestem tuż po komisji,strasznie się denerwowałam a teraz mogę powiedzieć że wcale nie było warto aż tak się stresować.Wszystko przebiegło miło i sympatycznie :D
W ciągu tygodnia dostanę odpowiedz,błagam trzymajcie za mnie kciuki :kooffa:

NiCoLa
05-05-2011, 12:50
No to trzymam kciuki i daj znać jak dostaniesz odpowiedź :)

samaron
05-05-2011, 13:11
Trzymamy kciuki, daj znać koniecznie :D

wisienkakwspz
10-05-2011, 19:40
mikusia a w jakim konkursie brałaś udział jeśli można wiedzieć? Ja się starałam o dotację z UE, gdzie nabór był jeszcze w tamtym roku, a wyniki w tym, a teraz z tego co ja się orientuję to nie organizują konkursów, gdzie łapałybyśmy się na PKD... - chyba, że się mylę to proszę o wskazówki ;)
Co do samego konkursu to gdyby ktoś chciał o coś zapytać to proszę, bo odpadłam już na samym końcu - tzn. po konkursie biznesplanów, gdzie z 15stu osób wybrano 10 i niestety ja i druga kosmetyczka odpadłyśmy, a wnioskujemy, że dlatego, iż dużo ostatnio u nas salonów kosmetycznych powstało :?

katarynka89
10-05-2011, 21:50
u mnie w pup w tym roku jest kasa na 5 dotacji i to dla osób składających papiery w tamtym roku :/ Ja i tak nie moge się nawet starać bo teoretycznie nie jestem bezrobotna tylko na urlopie wychowawczym :/

wisienkakwspz
11-05-2011, 18:02
katarynka no ja też na wychowawczym i dlatego starałam się o kaskę z UE, bo w konkursie, w którym brałam udział mogli się starać też pracujący ;) No ale teraz już chyba nie ma takich konkursów dla PKD związanego z kosmetyką, przynajmniej z tego co ja wiem :( A z wychowawczego nie chcę na razie rezygnować... No ale strata US, bo mam zamiar rozpocząć pracę "chałupniczą" :P :mml:

Edyta 1064
17-05-2011, 10:53
Dziewczyny więc jak obiecałam -informuję że właśnie odebrałam pisemko z informacją że wniosek rozpatrzony pozytywnie.Dostałam dofinansowanie.Łapki trzesą mi sie jak galaretka.No to się zacznie-boję się ale nie mam już wyjścia ,trzeba próbować.W takim razie wkrótce w innym temacie zdjęcia saloniku :)

samaron
17-05-2011, 11:17
O super Edytka! gratuluję, to teraz czekamy na fotki :D

Lady26
17-05-2011, 11:20
Serdecznie gratuluję! Robisz piękne stylizacje, więc Twój sukces w salonie to tylko kwestia czasu :)

wisienkakwspz
17-05-2011, 12:59
Edyta super! Gratuluję! :ok:

katarynka89
17-05-2011, 13:14
Serdecznie gratuluję! Robisz piękne stylizacje, więc Twój sukces w salonie to tylko kwestia czasu :)


kwestia czasu podatków, cen i klientek :)

ale z całego serca powodzenia życze

Emilia B.
17-05-2011, 16:16
Edytka moje gratulacje!! zdolna bestia jesteś to spokojnie dasz radę :D :kwiatek: Powodzenia kochana :)

NiCoLa
17-05-2011, 17:57
Edytko gratuluję !! czekamy teraz na fotki :)

edytakon
17-05-2011, 18:48
Edyta super, gratuluję i trzymam kciuki :)

Evelyn.
18-05-2011, 22:47
Edyta, w końcu godna konkurencja w mieście:P

vica
06-07-2011, 11:45
Podepnę się pod temat.

Właśnie wróciłam ze spotkania organizacyjnego w UP dot. DG.
Jakoś wcale mi nie jest wesoło.

Dwóch żyrantów 1400-1600zł brutto /do 8 000 i pow. 8 000zł dotacji/

Przeznaczenie:
- zakup maszyn, urządzeń, oprogramowania oraz wyposażenia - minimum 75% wnioskowanej kwoty
- zakup materiałów surowców i towarów - max 20% wnioskowanej kwoty
- koszty pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanego z podjęciem DG - max 5%

I 25% udokumentowanego fakturami wkładu własnego.

Nie mogę kupić rzeczy, które się zużywają, czyli żeli, akryli i innych płynów.
Nie mogę doliczyć samochodu do wkładu własnego.
Salon ma być wyłącznie mobilny, więc nie mam innego wyposażenia jak stolik czy regał...choć właściwie w domu też muszę gdzieś to trzymać...może się uda...

Pomocyyyyy, ma ktoś do zafakturowania zakupyyyy????

---------- Dodano o godzinie 11:45 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:44 ----------

Reklama też za własne pieniążki

barbara_kawka
06-07-2011, 21:42
kupuj np. laptopa - potrzebujesz do wypelniania faktur papierkow i innych takich , np. drukarke - bo czyms musisz drukowac firmowe papiery :) wszystko z glowa przemyslane i gdzie cos wcisniesz zawsze ;) a materialy/surowce to nic innego jak cos co sie zuzywa :) mysl przyszlosciowo ze byc moze kiedys wynajmiesz jakis kat . kupuj cokolwiek tylko zeby wykorzystac dane pieniadze . poza tym dopytaj dokladnie o ta reklame bo wiem ze cos jest dozwolone ... no chyba ze u mnie a nie u ciebie ( nie wiem czy UP sie nie roznia tymi przepisami ) . wiem ze ja moglam .

vica
06-07-2011, 21:51
W zeszłym roku było inaczej i więcej było można. Wcześniej nawet auto można było kupić. Ale o laptoku i oprogramowaniu myśle, nawet o biurku /bo w końcu i w domu muszę gdzieś te graty przechowywać/ planuję dobrą frezarkę masę pilników, trochę frezów, parafiniarkę, pędzle, pojemniczki, ręczniki...co jeszcze, bo pustka w głowie?
Może zestaw do przedłużania rzęs z kursem gratis?
Myślę też o hennie...

barbara_kawka
06-07-2011, 21:56
kochana cokolwiek :) zarowek mase na zapas zeby miec ... frezow karbidowych ... kopytek , cażek . tego nigdy za wiele :) lampy oddzielne do pedi mozesz. aparat cyfr bym sprobowala - bo czyms musisz robic fotki pazurow zeby sie reklamowac . itp , itd :) jak cos jeszcze wymysle napewno napisze :) aha , wszelkie dlugopisy , zeszyty , segregatory i bla bla. ...

vica
06-07-2011, 22:03
Właśnie żarówki lampy ze 2 na pewno i dobry aparat /w komplecie z ładowarką i kartą/

Reklama...może plakaty i wizytówki to pójdą w koszty, ale ogłoszenia już nie koniecznie...trzeba dopytać...

tusia
07-07-2011, 18:03
ogłoszenia w gazecie moga przejść:)

vica
08-07-2011, 15:15
ogłoszenia w gazecie moga przejść:)
Dopytałam, żadna reklama nie przejdzie za dotowaną kasę, chyba że to wkład własny to każda.

Samochód też mi nie przejdzie, bo go nie kupiłam tylko dostałam w spadku po Tacie. Przeszedłby, gdybym kupiła i jako wkład własny.

Za to przejdzie biurko i fotel :D

tusia
09-07-2011, 12:45
Znajomi pisząc projekt uwzględnili w nim dawanie ogłoszeń w prasie i to przeszło. Co miesiąc dostają transzę w wysokosci 700 zł i mogą ją wydac na art biurowe,ogloszenia i cos jeszcze(mówili ale nie pamietam). Moze to zalezy od ludzi którzy interpretują przepisy a co urząd, to inne wytyczne...

vica
10-07-2011, 11:24
Jeżeli znajomi tusia, dostają transze, to nie mają dotacji z UP tylko unijne. To znaczna różnica. Za pieniążki unijne można auto kupić, nie ma ograniczeń na wydatki i dodatkowo przez , bodaj 6 m-cy dostaje się właśnie taką zapomogę na rozkrecenie, czyli ZYS i np.czynsz masz juz z głowy.

mikusia08
09-08-2011, 17:36
Nie poddaje sie od pazdzernika rusza nastepna edycja na dofinansowanie z ue:)zyczcie mi powodznia:)

lenanails
09-08-2011, 18:41
dzieczyny a orientujecie się czy z pieniązków z ue można tez jakieś kursy robić? a może są jakieś dofinansowania dla osób pracujących coś w stylu że pracodawca wysyła i cześć jest dofinansowana?

mikusia08
11-08-2011, 01:20
Jest takie cos dla wlascicieli salonow jak dofinansowanie na rzecz miejsca pracy i w tym tezmozna bylo wyslac pracownika na kurs ale nie znam szczegolow...

---------- Dodano o godzinie 01:20 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 01:18 ----------

a jesli chodzi o ciebie to sa kursy ale wtedy wyglada to tak ze przed kursem musisz miec umowe ze dany salon cie zatrudni dzieki temu ze skonczysz dany kurs ale jesli juz pracujesz w salonie to cie to nie obejmie ale dowiedz sie z tym dofinansowaniem na rzecz miejsca pracy jak to wyglada....

lenanails
11-08-2011, 09:22
z up wiem że tak można ale wolałąbym z up. bo ja jestem jeszcze zatrudniona w innej firmie na 1/8 etatu bo uzyczam licencji na międzynarodowy przewóz rzeczy:( i to mi wszystko psuje

renatka1717
31-08-2011, 11:56
a ja się muszę pochwalić :D dostałam się do projektu "Mój Biznes-Mój Sukces 2" jestem w 12 kandydatów o 40 tyś. :D teraz tylko 2 miesiące szkoleń i otwieram salon kosmetyczny :D

mikusia08
02-09-2011, 18:49
wow gratulacje ja nie przeszlam ale ty pewnie nie jestes z wlkp? czy gdybym skladala w pazdzierniku moge liczyc na twoja pomoc?

Emilia B.
05-09-2011, 09:09
renatka gratuluję !! super- o to teraz będzie na mieście konkurencja :D

edytakon
05-09-2011, 10:49
Renatka gratuluje :):):)

mikusia08
18-09-2011, 20:13
napisz jak ci idzie;))))czy dostalas dofinansowanie?ja caly czas szukami nic nei moge znalesc:(((

mikusia08
19-10-2011, 20:45
Renatka napisalam do Ciebie na priv prosze o kontakt bede bardzooo bardzoo wdzieczna

MartaOSz
28-10-2011, 13:10
Dziewczyny poszukuje kogos do napisania wniosku o dotacje z up.
MOze znacie kogos sprawdzonego? Bylabym wdzieczna za pomoc

katarynka89
29-10-2011, 11:59
kochane a wiecie czy jest możoliwość biorąc dotację z UP bądz UE nie wynajmować całego lokalu dla siebie tylko podnająć jakiś kącik np. u fryzjerki ??

MartaOSz
29-10-2011, 14:33
podlaczam sie do pytania :)

pinusia6
29-10-2011, 16:00
Ja również się podłączam :) I mam pytanko dziewczyny kiedy najlepiej składać wnosek o przyznanie dotacji z UP??

MartaOSz
31-10-2011, 08:37
Ja słyszałam rożne opinie jedni mówili ze początkiem roku inni ze końcem ze już sama zgłupiałam....

pinusia6
31-10-2011, 09:36
Ja słyszałam rożne opinie jedni mówili ze początkiem roku inni ze końcem ze już sama zgłupiałam....

No właśnie Martusiu dlatego poczekam aż się dziewczyny tutaj wypowiedzą :)

natka_23
31-10-2011, 09:52
najlepiej dowiedziec sie w swoich urzedach pracy, w kazdym wojewodztwie moze byc roznie, ja pisalam wniosek w zeszlym roku w marcu i powiedzieli mi ze maja pieniadze a w innym moze nie byc na poczatku roku tylko pozniej.
idzcie najlepeij sie dowiedziec :)

katarynka89
31-10-2011, 10:02
jeszcze raz zapytam o ten lokal :) musi być odrębny czy można podnająć kącik u kosmetyczki ??

vica
08-11-2011, 15:20
Katarynka, u mnie można podnająć ale należy mieć umowę. Ja mam zarejestrowaną działalność w domu I tylko local filialny w miejscu gdzie działam. Generalnie możesz tylko dojeżdżać I up to nie interesuje.
Pinusia pod koniec roku zapisać się na listę a później tylko potwierdzić

sandrus
08-11-2011, 23:45
Dziewczyny a może sie orientujecie-jest jakaś dotacja dla tych ,którzy już maja działalność gospodarczą?

Wynajmuje miejsce w salonie,zarejestrowana dg,ale kosztów mnóstwo i nie ma jak się rozwijać czy rozszerzać działalności,wprowadzać nowosci...

czy któraś coś wie?

lirene21
09-12-2011, 10:50
mam pytanie dotyczące formularza zgłoszeniowego o dotacje unijne na rozpoczęcie własnej działalności- kto wie jak to ustrojstwo wypełnić ?:) mam problem z jednym podpunktem o "Przewidywane efekty ekonomiczne prowadzenia działalności gospodarczej"
Będę wdzięczna za pomoc :kwiatek::kwiatek:

pinusia6
16-01-2012, 10:14
A ja mam pytanie czy dotacja na działalnośc jest tylko przyznawana osobą bezrobotnym czy także osobą które pracuja ??

Bardzo bym byla wdzieczna za odp :)

zyza
16-01-2012, 10:43
Lirene my mielismy szkolonko jak takie cos wypełnic i co uwzględnic tysiąc pytań do kolesia który to spotkanie prowadzil :) ale akurat takiego pytania nie miałam w pliku rekrutacyjnym :)

pinusia napisałam ci na priv ale napisze jeszcze raz tutaj bo obecnie staram sie o dotacje z UE
ja jestem osoba pracująca na wychowawczym i weim ze moge starac sie o dotacje z UE tyle ze na starcie dostaję mniej punktów za to ze nie jestem bezrobotna (to nie duza ilosc punktów) i u nas składa sie wnioski od dzis przez 14 dni...
z up z ego co wiem trzeba byc bezrobotnym i to przez dłuzszy okres... ja sie bałam ze moja dziedzina czyli kosmetyka jest bardzo popularna w miescie ze mi na nia nie przyznaja ale u nas jest spore bezrobocie i babeczka w lokalnym punkcie informacji o funduszach europejskich powiedziała ze raczej dostają ci co maja biznes gwarantujący stała prace niz najabrdziej wymyslony innowacyjny pomysł bo takie rzeczy to raczej chwyca w duzych miastach...

murbania
18-01-2012, 14:58
czy projekt techniczny i wentylacji (w sensie że poprosze o to inspektora sanitarnego) kosztuje jeśli tak to ile mniej wiecej i czy myślicie że ten koszt mogę wpisać do wniosku o dotacje czy z własnej kieszeni ?

kobitka
18-01-2012, 16:13
a chcialam sie Was zapytac czy pisze te wnioski o dotacje z jakichs gotowych wnioskow__
a moze macie napisane gdzies na karteczce jakies wytyczne??
wiem ze trzeba opisac swoj pomysl na dzialalnosc,zrobic kosztorys i co dalej??

prosze pomozcie bo chce napisac ale nie mam pojecia jak sie do tego zabrac :/

murbania
18-01-2012, 17:01
oj szybko raczej tego nie zrobisz, mam juz malo czasu a ślęcze nad listą zakupów. Każdą pierdołke musze wpisać gdzie i za ile kupie. Dla mnie to głupie bo mam tylko na oku lokal, przecież nie wiedząc czy otrzymam dotacje nie bede przez te kilka miesiecy płaciła po 1000 zł za wynajem, w kazdej chwili ktoś może mi sprzatnąc sprzed nosa a ja mam im wyliczyć ilosc płytek tapet eeech

vica
18-01-2012, 21:43
kobitka, wytyczne dostaniesz, jak już będziesz na szkoleniu przed otrzymaniem dotacji. Ja się nadziobałam, żeby mieć wszystko przygotowane przed a oni mi kazali zupełnie inaczej. 90% roboty w kosz.

murbania, remont to pisz koszt ogólny, bo i tak pójdzie z "wkładu własnego"

Aha nie dadzą Wam nakupować żeli, akryli pilniczków, wacików i innych co się zużywają "do bólu"
Ja miałam
75% dotacji na sprzęt
5% na obsługę biznesową /pomoc przy papierkach/
20% na materiały/to co jest najbardziej potrzebne/
Przy 15 000 jakie wnioskowałam musiałam mieć wkładu własnego na FV na 3 750zł.
Nie można było kompa ani aparatu foto kupić za dotację...kupiłam sprzęt do opalania natryskowego za 5000, bo nie miałam już jak kosztów podciągnąć.

A rok trza się utrzymać

Gdybym miała to robić jeszcze raz, to ŻADNEJ DOTACJI!!!
Zawsze można zawiesić działalność i iść do pracy innej, albo na pół etatu, żeby dorobić na opłaty. Przy dotacji absolutnie nie wolno pracować.

No i musiałam mieć 2 poręczycieli jak w banku z odpowiednim dochodem.

Ale jakby co to służę swoim wnioskiem, jeszcze mam na twardzielu, bo musiałam ręcznie wszystko wklepać i mejlem wysłać. Jak mój komp go nie uszkodził, bo ledwo zipie...


czy projekt techniczny i wentylacji (w sensie że poprosze o to inspektora sanitarnego) kosztuje jeśli tak to ile mniej wiecej i czy myślicie że ten koszt mogę wpisać do wniosku o dotacje czy z własnej kieszeni ?

U mnie projekt techniczny i wentylacji to
ksero rzutu pomieszczeń, wpisany ciąg roboczy /szafki, zlewy, minimum 3, poczekalnia, toaleta pomieszczenie gospodarcze/sanitarne / Części nie musiałam mieć, bo były dostępne z ciągu komunikacyjnego.
A wentylacja to tylko opisane, że zostanie wykonana grawitacyjno/mechaniczna i tyle. Zresztą to to już do sanepidu a nie do UP.

murbania
18-01-2012, 22:01
kochana dawaj... :)

---------- Dodano o godzinie 21:59 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:50 ----------

o boże mi sie już odechciało a ile jeszcze przede mną...............:-/ i jeszcze babka coś mnie zwodzi na dokładniejsze oglądanie lokalu na który sie napaliłam, musze im dokładnie napisać co i za ile, dzwoniłam tam do nich sie pytać :-/ a czasu tak mało zostało, wrzodów zółądka na pewno sie dorobie po tym wszystkim. Zeby jeszcze było warto ( że mi dadzą) to by mi chodziaż mniej szkoda było

---------- Dodano o godzinie 21:59 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:59 ----------

o boże mi sie już odechciało a ile jeszcze przede mną...............:-/ i jeszcze babka coś mnie zwodzi na dokładniejsze oglądanie lokalu na który sie napaliłam, musze im dokładnie napisać co i za ile, dzwoniłam tam do nich sie pytać :-/ a czasu tak mało zostało, wrzodów zółądka na pewno sie dorobie po tym wszystkim. Zeby jeszcze było warto ( że mi dadzą) to by mi chodziaż mniej szkoda było

---------- Dodano o godzinie 22:01 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:59 ----------

Vica no tak ale jak swojej kasy nie ma to co, trzeba sępić na Unii :)

vica
20-01-2012, 23:33
Vica no tak ale jak swojej kasy nie ma to co, trzeba sępić na Unii :)
Ale i tak musisz mieć wkład własny...najlepiej duuużo w remont wpisać a później kombinować z FV.



Kto chce wzór Biznes Planu z załącznikiem proszę o kontakt priv. Nie umiem wrzucić tego jako załącznika, bo to plik tekstowy z tabelkami.

---------- Dodano o godzinie 23:33 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:30 ----------

murbania proszę mejla na priv i nie ma sprawy

MartaOSz
21-01-2012, 17:42
Dziewczyny mam pytanie....
wiadomo ze we wnioskuo dotacje z up trzeba wpisac gdzie beda wykonywane uslugi.
Szukam lokalu i sie zastanawiam......nie mam gwarancji ze dostane ta dotacje wiec co?
Moge podpisac z nim umowe wstepna na krótki okres.
Jak to wygladało u was.....Ile płaciłyscie przez okres rozpatrywania wniosku.Normalnie czy jakies kaucje?

Jest to dla mnie wazne bo w pn ide ogladac lokal.A na zalatwienie wszystkiego mam 3 tyg :wow:




Mam jeszcze pytanie gdzie zakupowalyscie wszystkie potrzebne urzadzenia,wyposażenie?/?

vica
21-01-2012, 19:54
Umowa wstępna z klauzulą rezerwacji niepłatnej na okres 30 dni, później płatne w/g umowy.

Ja kupowałam część na Allegro, np lampy, wanienkę do pedi, waciki trafiłam w super cenie wzięłam 10 000szt itp.
Dobrarada ma super pilniki i mnóstwo pojemniczków i innych pierdółek. Polecam

Krzesła kupiłam w musicpro, trochę drogo, ale uważam, że warto. Stół miałam swój.

Pomijając pierdółka, to polecam zakupić sobie w duuużej ilości:
pilniki 200szt i więcej miałam 50 czy 70-stanowczo za mało, jak sanepid po każdym użyciu każe wywalać!
formy miałam MM 4x500szt i mogłam 1 czy2 więcej.
żele, czy akryle clear, bo zużywają się najszybciej. Widziałam gdzieś żel IBD za 400zł, ale było go ponad 200g.
waciki
cleaner i liquid
pojemniczki na ozdoby, tego nigdy za wiele

Żele i akryle mam MM
Kilka żeli na próbę wzięłam z Activ...wcale nie są takie złe, jak o nich niektórzy piszą. Połowa salonów w okolicach na Active jedzie.

Edyta 1064
21-01-2012, 20:59
Dziewczyny mam pytanie....
wiadomo ze we wnioskuo dotacje z up trzeba wpisac gdzie beda wykonywane uslugi.
Szukam lokalu i sie zastanawiam......nie mam gwarancji ze dostane ta dotacje wiec co?
Moge podpisac z nim umowe wstepna na krótki okres.
Jak to wygladało u was.....Ile płaciłyscie przez okres rozpatrywania wniosku.Normalnie czy jakies kaucje?

Jest to dla mnie wazne bo w pn ide ogladac lokal.A na zalatwienie wszystkiego mam 3 tyg :wow:




Mam jeszcze pytanie gdzie zakupowalyscie wszystkie potrzebne urzadzenia,wyposażenie?/?


Marta ja podpisałam umowę z właścicielką lokalu że w momencie kiedy ja dostanę dofinansowanie to ona wynajmie mi ten konkretny lokal.UP to wystarczyło,bo chodzi o to że lokal będziesz miała.A zakupy robiłam w większości przez internet,ważne żebyś miała na fakturze że zapłaciłaś gotówką.Tam gdzie wystawiali faktury że przelewem to musiałam prosić żeby napisali mi na zwykłej kartce z pieczątka ze zapłaciłam za tą fakturę taką i taką kwotę.
Hmmm coś mi się czcionka zmieniła:huh:

MartaOSz
21-01-2012, 22:22
Dziekuje dziewczyny

A powiedzcie mi jeszcze czy w koszt zakupów wliczalisci koszty przesyłek?

Edyta 1064
21-01-2012, 23:47
Tak ,koszty przesyłek się wliczają pod warunkiem oczywiście że są wymienione na fakturze a większość firm koszty dostawy dopisuje do faktury.Najlepiej proś po złożeniu zamówienia meilem żeby wpisali do faktury.Marta najlepiej wszystkiego dowiedz się u siebie w UP.bo wiesz że każdy urząd ma jakieś tam swoje pomysły.Oni odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.Ja to nawet telefonicznie się dopytywałam jak nie byłam czegoś pewna.Ja zresztą tak mam że dużo pytam .Ten facet co tam w tym pokoju siedział to już miał mnie dosyć a ja i tak pytałam :]

murbania
22-01-2012, 15:12
a jak to jest z zaświadczeniami o nieprowadzeniu działalnosci.
ja nigdy nie prowadziłam a tam jest opcja że albo biore zaświadczenie z Wydzialu Ewidencji Działalności Gospodarczej lub oświadczenie o niedokonaniu wpisu i niefigurowaniu w ewidencjii działalności gospodarczej w ciagu ostatnich 12 miesięcy.

Nie kapuje tego :/ Mam iśc i wziąść zaświadczenie czy napisać oświadczenie czy wsio ryba to dla nich. O co kaman. Szkoda że dziś niedziela bo bym zadzwoniłą tam, a właśnie układam jutrzejszy plan działania biegania po urzedach

vica
22-01-2012, 21:44
...ważne żebyś miała na fakturze że zapłaciłaś gotówką....:huh:
Niekoniecznie. Jak masz przelew w FV, to tylko musisz płacić z konta, na które wpłynęły pieniądze z dotacji i później do FV dołączyć wydruk z tego przelewu. Ja tak miałam prawie wszystkie zakupy.


Tak ,koszty przesyłek się wliczają
Już nie, przynajmniej u mnie nie można było tego wliczyć i to było już na początku zaznaczone.

a jak to jest z zaświadczeniami o nieprowadzeniu działalnosci.

Nam dali oświadczenia na ich gotowych drukach i wsio. Powiedzieli, że i tak muszą to sprawdzić.

Aha, Ci, którzy się załapali na składanie wniosków, to na 100% dotację otrzymują. Nikomu dla jednej czy dwóch osób nie będzie się chciało robić tego całego bajzlu, a UP musi się z tej kasy rozliczyć. Także spokojna głowa.:ok:

Edyta 1064
22-01-2012, 22:14
Dlatego mówię że najlepiej dowiedzieć się u siebie w UP jak to wszystko ma wyglądać,bo z tego co już mi wiadomo to w różnych miastach różne komisje i różne wymagania niestety.Ja dostałam dofinansowanie 8miesięcy temu i uwzględniali mi wtedy koszty przesyłek.A wydruk z banku za płatność przelewem jako potwierdzenie jak najbardziej może być tak jak pisze Vica :)

vica
22-01-2012, 22:22
No popatrz, w tym samym roku a inne wymagania!

Pysia poszło :D

murbania
22-01-2012, 22:27
Dziewczyny normalnie flaszke wypijemy za tą pomoc w naszych zmaganiach :D

vica
22-01-2012, 22:34
no problemo spotkamy się gdzieś na wysokości połowy Polski, żeby każdej było po drodze :D

monisiaaakkk
31-01-2012, 09:46
Ja otwierałam swój salon w czercu 2011 roku, złożyłam wniosek w Urzędzie Pracy bodajże w kwietniu, a w maju dostałam pieniądze jako pierwsza z ok 70 osób także to kiedy się dostanie zależy od nich, moja koleżanka też składała wtedy co ja a dostała dopiero w lipcu. może mój UP akurat tak to rozwiązuje, nie mam pojęcia. Fajna sprawa, nie wszystko kupiłam z tych pieniędzy ale większość także jak macie możliwość to składajcie:D możecie kierować do mnie pytania, chętnie odpowiem po swoich doświadczeniach jak to jest:)))

vica
07-02-2012, 17:57
Jestem właśnie po kontroli z UP i pani /młoda cwaniakująca siksa/ wygadała sie, że to czy dostanie sie kasę na np laptop, aparat foto. drukarkę itp. to są WYŁĄCZNIE ICH MIEJSCOWE PRZEPISY!!!
Tak więc przed złożeniem wniosku zapoznajcie się czy dostaniecie kasę na daną rzecz, żebyście nie zostały na lodzie tak jak ja. Ani lapka ani aparatu i żadnego takiego sprzętu nie mogłam wziąć, a na to najbardziej liczyłam. Dowiedziałam sie o tym tydzień przed złożeniem wniosku.
/Rezygnacja w tym momencie łączyła sie z opłaceniem 3 000zł za koszty "szkolenia"/

edytka89buzka
01-03-2012, 20:28
Hej Vica czy dotarła do Ciebie moja prywatna wiadomość???:)

majka1011
03-03-2012, 16:39
Dziewczyny mam pytanie i byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. A mianowicie chciałabym otworzyć salon kosmetyczny mobilny szukam wszędzie nr pkd i niestety nie mogę znaleźć pomóżcie bardzo proszę.

edytka89buzka
03-03-2012, 16:46
Hej majka1011 ,
również mam taki sam pomysł jak Ty ,ja pytałam w Gminie i Symbol PKD na cos takiego to 96.02.Z
a moge zapytać z jakiego jesteś województwa?

majka1011
03-03-2012, 17:21
ojej dzięki podpytam się w mojej gminie jeszcze i dam ci znać co u mnie powiedzą. A jestem z województwa zachodniopomorskiego. Starasz się może o dotacje z up jak tak to możemy podzielić sie doświadczeniami:D

edytka89buzka
03-03-2012, 18:29
Ten symbol PKD jest wszędzie taki sam:) Jasne jestem za to może na priv?? Lub gg?

majka1011
03-03-2012, 21:00
hej edytka dostałaś moją wiadomość

nanami7
03-05-2012, 21:18
dziewczyny ja mam chrapke coraz wieksza by cos otworzyc i nie wiem czy o tej porze mozna sie jeszcze starac? Poza tym nie jestem zarejestrowana w UP i nie mam kursu (ale to mozna zrobic, zaden problem).
Jesli chodzi o dotacje z Funduszy Europejskich to sie lapie az na dwa punkty tz jestem przezd 25 rż i jestem bez pracy od ponad 12 m-cy.
jak sie na to zapatrujecie? moze odswiezymy temat i ktos da jakies wskazowki. Jak sie staral/stara ile dostal pieniazkow ?

farbstift
03-05-2012, 21:24
ja też coraz częściej o tym myślę ;) póki co postanowiłam szerzej się ogłaszać i w razie potrzeby wystawiać rachunki podpinając się pod działalność artystyczną a jak się rozkręci to założyć coś własnego. Z tym, że ja bardziej w kierunku wizażu, stylizacji, ewentualnie upięc a paznokcie muszę przemyśleć ;)

nanami7
03-05-2012, 21:44
a te 14-15 tys wystarczy na rozkrecenie pazurkowej dzialalnosci? Tez mam podstawowy sprzet, ale brak mi parafiniarki, frezarki, pochlaniacza... druga lampa by sie przydala.
jak myslicie?

farbstift
03-05-2012, 21:50
musisz przewertować temat od początku i ten też:http://forum.wzorki.info/wlasny-gabinet-kosmetyczny/590-jak-zalozyc-wlasny-salon.html ;)

murbania
03-05-2012, 22:19
ja sie bardzo starałam i nie dostałam :( Wszystko super napisane ale niestety nie mieszkam na wsi, nie jestem ani bardzo młoda ani bardzo stara itp. Każda rekrytacja ma swoje zasady, musisz śledzić wszystkie nabory. Szukaj stron unijnych dotacji i na stronach UP też dają ale chyba z opóźnieniem.

asia
04-05-2012, 14:26
nanami zalezy co masz na mysli mowiac rozkrecenie:) jezeli remont - to zalezy od lokalu, jezeli zakupy, to sama wiesz ze lampa ok 100-150zl, frezarka nawet jakbys chciala wypasioej firmy to do 4tys, ale ja sobie chwale mojego escorta i dalam za niego mniej niz 1tys, parafiniarka 150zl, pochlaniacz tez:)

takze mozna i w 1tys zl sie zamknac z zakupami :D

kobitka
06-07-2012, 15:27
kurczę ale jestem wstępnie szcześliwa :D

składalam wniosek o dotacje i przeszlam do kolejnego etapu :)

trzymajcie kciuki i za mnie :D

mar-kos
06-07-2012, 15:50
Za frezarkę do pedi to można nawet ponad 8tysięcy :D

Dobra frezarka do dłoni to najmniej 700-800zł i spokojnie posłuży przy dużej eksploatacji. Lampa z wentylatorkiem i wyłącznikiem ok 120zł, parafiniarka 140zł.

Jak na same pazury, bez remontu lokalu to 15tysięcy to aż za dużo :D

Pomogliśmy już w kilku takich "rozkręcankach" i Panią swobodnie starczało 10tys.

Od siebie mogę doradzić zakupy w jednej hurtowni kosmetycznej i koniecznie pytaj o rabat przy większych zakupach :)

Evelina.J
18-07-2012, 10:47
Dziewczynki tak na szybko zapytam bo wniosek mam juz w rece na dotacje z pup. Ile procent otrzymanej dotacji mozna maksymalnie przeznaczyc na remont lokalu?? Muszę sobie zliczyc ile moge z dotacji i ile kredytu dobrac.


A jeszcze mam takie pytanko. Jak mozna załatwic sobie refundacje kursow potrzebnych do prowadzenia dzialalnosci na ktora sie staram o dotacje?? Mam tylko na rzesy i pazurki. Chcialabym tez pedicure i cos jeszcze kursik

Madziullka
20-07-2012, 17:42
Ja kozystalam z funduszy unijnych. Nie ma wiekszych problemow z ich pozyskaniem. Kwota zalezy dokladnie od Urzedu Pracy do jakiego nalezycie. Chetnie służę pomocą w razie jakichś pytań.
Na remont i szkolenia mozna nie moc wydac kasy unijnej. Musisz przeczytac dokladnie regulamin. Ja nie moglam wydac na remont, ale we wczesniejszych turach mozna bylo:ok:

Evelina.J
25-07-2012, 00:03
Dziewczyny robie wstepną liste wydatków z dotacji unijnej. We weniosku musze wpisac co i za ile potrzebuje. Prosze sprawdzcie czego mi tu braknie.

Wstepnie wpisałam tyle


Stanowisko do paznokci: ok 3500zl-4000zl
Biurko 300zl
Fotele 220-400zl
lampka biurkowa 120zl
lampa UV 100zl
Pochałaniacz pyłu 150zl
Suszarki do pazn 50zl-100zl
frezarka 1100zl
Sterylizator kulkowy do 200zl
Stojak na pilniki 50zl
Wzornik 30zl
Regał na lakiery 200zl
Pomocnik na kulkach 100zl
Akcesoria do stylizacji paznokci:
Żele clear x6szt 600zl
Zele białe x2 200zl
żele nablyszczające x2 100zl
Lakiery do paznokci kolorowka 500zl
Płyn do dezynfekcji skory 30zl
Płyn do dezynfekcji narzedzi 30zl
Pilniki 30szt 200zl
Odtłuszczacz 50zl
Aceton 30zl
Pędzle 100zł

POCZEKALNIA 500zl
2 fotele 300zl
ława 170zl

Stanowisko pedicure 1500zl
Fotel do pedicure 1200 zl
Taboret 100zl
Parawan 250zl

Stanowisko kosmetyczne 4000zl
Fotel kosm 1000zl
Lampa z lupą 200zl
Mikrodermabrazja 2000zl
taboret 100zl
Parawan 250zl
urządzenie DO MASAŻU SKÓRY ULTRADŹWIĘKAMI 350zl

Samochód 8000zł

Meble jeszcze...

Madziullka
25-07-2012, 21:31
Ja radzę troszke zmienić kosztorys. Kosmetyki i materialy obrotowe ujmij w jednej pozycji, rzeczy typu pilniki, ozdoby i inne ujmij jako akcesoraia do stylizacji paznokci i bedzie o wiele łatwiej:ok: a jesli napiszesz wszystko szczegółowo to tego bedziesz musiala sie BEZWZGLEDNIE trzymać, a jeśli napiszesz wszystko razem to bedziesz mogła troszka pomanipulować cenami.
Myśle, że "stanowisko do pedicure" nie jest dobra pozycją. Musisz napisać co się w tym będzie zawierać.
I najważniejsze! Sterylizatory kulkowe zostają wycofane przez Sanepid. Narzędzia poddaje się teraz dezynfekcji w odpowiednich preparatach i to jest podstawa. Albo ewentualnie robi się im "saune" w autoklawach:)

Evelina.J
26-07-2012, 14:06
Ja radzę troszke zmienić kosztorys. Kosmetyki i materialy obrotowe ujmij w jednej pozycji, rzeczy typu pilniki, ozdoby i inne ujmij jako akcesoraia do stylizacji paznokci i bedzie o wiele łatwiej:ok: a jesli napiszesz wszystko szczegółowo to tego bedziesz musiala sie BEZWZGLEDNIE trzymać, a jeśli napiszesz wszystko razem to bedziesz mogła troszka pomanipulować cenami.
Myśle, że "stanowisko do pedicure" nie jest dobra pozycją. Musisz napisać co się w tym będzie zawierać.
I najważniejsze! Sterylizatory kulkowe zostają wycofane przez Sanepid. Narzędzia poddaje się teraz dezynfekcji w odpowiednich preparatach i to jest podstawa. Albo ewentualnie robi się im "saune" w autoklawach:)

Dzieki wielkie :)

---------- Dodano o godzinie 14:06 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 08:57 ----------

W takim razie jak ując stanowisko do pedicure??

Madziullka
26-07-2012, 22:19
Ja pisałam fotel do pedi, stolik jakiś tam, jaki chcesz i meble pokolei. Upatrz sobie coś i tak mniej wiecej sprecyzuj. Ale radze pisać ogolne nazwy typu stolik, a nie np. stolik szklany model xyz, bo potem wrazie, gdyby zabraklo gdzieś takiego konkretnego modelu to możesz go zastąpić innym. Ja, meble ujęłam tak: komoda, słupek, szafka wisząca itd.

Evelina.J
27-07-2012, 13:53
Mam prośbe. Czy ktpras z was moglaby mi podeslac juz wypisane te wszystkie rzeczy zebym mogla sobie porownac jak to ma wygladac tak aby bylo dobrze

natalia268
27-07-2012, 15:32
Nie znam się na tym , ale ja bym połączyła razem dezynfekcje i chciała na to więcej kasy.

Evelina.J
27-07-2012, 22:14
Ja ogolnie 10 tys na remont potrzebuje wiec dobierac bede napewno kredyt bo nie na wszystko starczy. Chce jakis ładny w miare wystroj wiec kasa pojdzie :( no i te materiały, urządzenia...

Madziullka
04-08-2012, 12:33
Moj kosztorys wygladał tak:
1.Materialy obrotowe tj.kosmetyki i produkty do stylizacji paznokci
2.akcesoria i drobne sprzety do stylizacji paznokci
3.Reklama
4.Akcesoria do oswietlenia
5.Stolik do manicure
6.Fotel do pedi
7.Krzesł x4
8.komoda
9.Szafka wiszaca.... ITD.
A dwie pierwsze pozycje mialy swoje zalaczniki i szczególowo opisane co tam bedzie.

Evelina.J
15-08-2012, 12:27
Ostatecznie zrobiłam tak:
Wypisałam wszystko co mam (lewdo sie zmieściło drobnym drukiem hehe), zanim złożyłam wniosek złożyłam oszczednosci do kupy i kupiłam nowe biurko, fotele, art na poczekalnie czyli stolik i fotele i rózne inne sprawy i ostatecznie wpisałam tylko 8 tys na auto z homologacją, 10 tys na remont, 2 tys na pozostałe rzeczy do wystroju salonu, 1500zl na fotel do pedicure na który już mi kasy nie stykło ;)

Chce wam powiedziec ze u mnie w kuj-pom na obecny projekt jest 21500zl. Nie ma określenia na co ile mamy przeznaczyc. Tylko na samochod jest powiedziane do 8 tys a reszta wybor indywidualny. Kto na co potrzebuje na to wydaje :) I super. Tak powienno byc od zawsze. Kazdy potrzebuje co innego i w innej ilości. Dawali 20% na to, 30% na tamto i potem ludzie oszukiwali w fakturach. A teraz nie muszą :)

Po cichu się dowiedzialam ze sie zakwalifikowałam :) A oficjalnie lista tych ktorzy otrzymaja pieniązki we wrzesniu. Juz sie ciesze :)

Madziullka
18-08-2012, 19:45
O to bardzo fajnie:) ja miałam do 30% na materialy obrotowe, czyli na wszystkie kosmetyki i rzeczy zużywalne. Fajnie, że dają na auto, bo u mnie czgos takiego nie było:ok: Życze powodzenia w biznesie:P a na formę oppodatkowania juz sie zdecydowałaś jakaś?????

Evelina.J
21-08-2012, 07:38
Jeszcze nie. :) Nie wiem własnie na co sie zdecydowac

betisska
21-08-2012, 18:36
A mnie ktos wprowadzil w blad mowiac, ze dla Polski dotacje juz sie skonczyly :( Do kiedy mozna sie starac?

Evelina.J
21-08-2012, 20:21
Musisz popytac w Urzedzie czy jest jakas rekrutacja prowadzona. U mnie w kuj-Pom było od 9.08 do 10.09. Było na tą kampanie 21500zl wiec super jak sie uda :) We wrzesniu bedzie lista osob ktore przeszły :)

Madziullka
28-08-2012, 23:03
Pogadaj z jakaś znajomą księgową, żeby Ci doradziła. Ja jestem na karcie i nie martwię się o żadne papiery i faktury, bo yego nie ma:cwaniak2: na karcie podatkowej nic nie musisz liczyć i zbierac:)