PDA

Zobacz pełną wersję : Henna



WIOLA1
10-03-2010, 11:08
Hej dziewczyny jakiej henny uzyawcie,bo chce robic w salonie i nie wiem co kupic zeby odrazu sie nie zmywała?:(co polecacie?

naatajla
10-03-2010, 12:02
ja mam henne w zelu i w proszku ale wole robic ta w zelu

asia
10-03-2010, 12:11
a ja w proszku:0 do salonów fajne sa takie płatki-plasterki co się przykleja pod oczy i na oczy zamiast wacików:)

WIOLA1
10-03-2010, 12:28
A ta w zelu to jest taka sklepowa......... Bo widziałam ja,a ta w proszku to jak wyglada gdzies konkretnie ja zamawiasz?i te płatki?

naatajla
10-03-2010, 12:40
ja robie w domu
a w salonie musialam robic henna w proszku i mozesz ja kupic w hurtowniach kosmetycznych a te platki to takze w hurtowniach albo dobrych sklepach z kosmtykami

WIOLA1
10-03-2010, 15:57
Dzieki,ta w proszku pewnie trudniej zrobic..........?

_kasiunia_4
10-03-2010, 16:05
tą w proszku jak mieszasz musisz dobrą konsystencje zachować ;)

naatajla
10-03-2010, 16:39
musisz uwazac zeby nie byla za gest ani za rzadka :) ale nie jest to trudne dasz sobie rade z reszta henna w proszku dluzej podobno trzyma :) ale to tez zalezy od osoby bo mojej kolezance trzyma 1 dzien henna jak i w proszku tak i w zelu a mi trzyma i jedna i druga dlugo :)

---------- Dodano o godzinie 16:39 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:28 ----------

aaa noo i hene w proszu rozrabiasz 3% woda utleniana do konsystencji papki a do henny w zelu masz specjalny aktywator i robisz tak samo i mieszasz az uzyskasz papke bez grudek ;)

asia
10-03-2010, 17:42
mi się wydaje, że to nei jest trudne, kilka razy i wprawy nabierzesz. sama nie robiłam żelową, ale miałam kiedyś nią robione i okropnego uczulenia dostałam

naatajla
11-03-2010, 08:34
zolowa tez nie robi sie trudno :) tak samo a moze nawet i latwiej :)
no widzisz to zalezy od osoby mojej kolezance henna trzyma 1 dzien asia po zelowej ma uczulenie a mi nic nie jest po zadnej :)

Pati88
11-03-2010, 14:17
ja w szkole pracuje na hennie "REFECTO CIL" wyciskam okolo 2cm i kilka kropel wody utlenionej.jestem z niej zadowolona :)

nanami7
11-03-2010, 15:56
ja znam tę hennę co Natajla, ale jeszcze nigdy nie robiłam, bo się boję, chociaż bardzo mi się podobają takie odznaczone brwi :)

kalaga4
11-03-2010, 23:38
ja używam z REFECTO CIL i professional beauty systems. kolory świetnie się trzymają. Kolor blue-black pięknie wygląda na rzęsach w świetle dziennym:love: w ofercie mają duży wybór kolorków:love:
na 0,5 cm ok 2-3 kropelek wody 3% wody utlenionej
pracuję na nich od dawna :)

delyszys
13-03-2010, 10:14
Polecam henne szczecinska proszkowa taka w czarnym pudelku jak by z tatuazem moim zdaniem nie ma lepszej

naatajla
16-03-2010, 12:45
jak widzisz nie jest to trudne wiec dasz sobie rade :)

WIOLA1
16-03-2010, 17:40
A zmywacie czyms specjalnym czy mleczkiem?

natka_23
16-03-2010, 18:47
zmywa sie wacikiem namoczonym w zwykłej wodzie ewentualnie seria refectocil ma płyn do zmywania :)

naatajla
16-03-2010, 20:43
ja zmywam wacikiem nasaczonym woda a z brwi czasami uzywam troszke mydla w plynie jak zabardzo zafarbuje skore

Yasumi
17-03-2010, 11:39
ja w szkole pracuje na hennie "REFECTO CIL" wyciskam okolo 2cm i kilka kropel wody utlenionej.jestem z niej zadowolona :)
tez tej uzywam,utrzymuje sie do 6 tygodni w moim przypadku :)

WIOLA1
19-03-2010, 09:49
A uzywacie czegos do mrozenia jak regulujecie brwi?czy tak na rzywca?

natka_23
19-03-2010, 14:24
można przyłożyć kostkę lodu, wydaje mi sie że jak będzie smarować sie jakimś kremem czy czymś to wtedy włos brwi sie natłuści i może być ciężko wyrwać bo sie będzie ślizgał:P
ja w gabinecie nigdy niczego nie używałam :)

naatajla
19-03-2010, 16:15
nie niczym nie mroze nawet z niczym takim sie nie spotkalam w salonie ja poprostu biore platek kosmetyczny mocze go leciutko woda utleniona przetre 1-2 razy luk brwiowy i wyrywam wloski jak jakies wyrwane wloski przeszkadzaja mi pod lukiem to przecieram je tym wacikiem i po sprawie :) a jak robie henne na rzesy i brwi po skonczeniu robie mini masaz wokol oczu na kremie :)

asia
20-03-2010, 11:15
ja tez się nei spotkałam z mrożeniem

dzoana
20-03-2010, 16:26
ja tez ostatnio na zywca :D a co do henny to właśnie sie zastanawiam, która lepsza, ale chyba proszkowa, z tego co mówicie?

nani87
20-03-2010, 21:15
Witam, wg mnie lepsza jest henna w proszku- dłużej się trzyma. Natomiast jeśli ma się małą wprawę w robieniu henny można spróbować henny żelowej, która łatwiej zmywa się ze skóry,natomiast trzyma się o wiele krócej. pozdrawiam.

naatajla
21-03-2010, 22:27
a ja sie trzymam swojej wresji bo mi sie henna w zelu jak i w proszku trzyma tyle samo :P mowie to zalezy od osoby ale w salonach przewaznie robia henne w proszku

natka_23
22-03-2010, 07:53
można też do henny żelowej dodać ociupinke proszkowej to wtedy też będzie sie lepiej trzymać.
henna proszkowa farbuję skórę a żelowa włoś więc dlatego wydaje sie że proszkowa dłużej sie trzyma :)

naatajla
22-03-2010, 12:12
no wlasnie tez slyszalam o takim polaczeniu ale jeszcze tak nie robilam :)

dorotka_19
11-04-2010, 10:09
ja używam henny żelowej REFECTO CILi mogę śmiało ją polecić.
Proszkowa szybciej łapie, dlatego ja wolę żelową żeby ewentualnie jeszcze sobie popoprawiać kształt brwi albo dokładnie wyczyćić powiekę przy hennie rzęs.
Dlatego też żelowa trzeba trzymać o kilka minut dłużej .

pa_pi1
17-04-2010, 20:42
Ja dzisiaj pierwszy raz nakładałam sobie henne na brwi :) i jest fajnie
Nic trudnego. Kupiłam taką w proszku.

WIOLA1
22-04-2010, 18:47
A na rzesy jak ja zrobic pierwsze dolne farbuje czy jak?

kasiasssss
22-04-2010, 18:52
ja ide do fryzjerki heheh,nie potrafilabym sobie sama zrobic

unita
22-04-2010, 18:57
A na rzesy jak ja zrobic pierwsze dolne farbuje czy jak?



kladziesz ochronny platek pod dolne rzesy, klientka zamyka oczy i smarujesz henna, sila rzeczy dolne sie tez zafarbuja:)

WIOLA1
22-04-2010, 18:59
A mi ostatnio tzn klijentce ufarbowały sie tylko górne????

unita
22-04-2010, 19:01
nie wiem jak ci sie to udalo:)
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

WIOLA1
22-04-2010, 19:04
No nie stety.......myslałam ze najpierw przy otwartych oczach smaruje dolne a potem zamykamy i górne?

unita
22-04-2010, 19:10
No nie stety.......myslałam ze najpierw przy otwartych oczach smaruje dolne a potem zamykamy i górne?


tak nie mozna zrobic, bo wtedy beda oczy piekly - nie da sie uniknac kontaktu sluzowki oczu z henna jezeli chcialabys dokladnie pokryc

zyza
23-04-2010, 10:46
zes wojego doswiadczenia zauwazyłam ze nauczyłam sie robic na proszkowej :d proszkowa jest rudniejsza w obsludze i dlatego wolalam sie nauczyc na niej :D jak opanowalam te trudna sztukę na mamie (bo ja chyba jakiegos zeza mam albo astygmatyzm ze ja widze wszystko rowno) wziełam sie za żelową i najlepsza jest właśnie ta Refecto Cil i powiem wam ze o wiele prościej robi sie żelem ale wolalam opanowac najpierw na proszku :D co do klientek to przychodza czasem starsze babeczki ktore nie maja wcale brwi i wtedy własnie tak jak natka napisala troche proszkowej dodac do zelu bo wtedy henna sie trzyma :D bo musi zlapac skore
jesli za mocne mi wyszly i np za mocno chwyca skóre to biore bardzo gęsty krem albo jakas maseczke i nakladam na brwi po chwili masuję i troche henna schodzi :D nawet lepiej niz przy uzyciu plynu ktory tez jest w dostepny w firmie Refecto Cil...
mnie uczyli henne robic w ten sposob
1. test uczuleniowy
2. przygotowanie pacjentki (wywiad, okrycie pelerynka bądz recznikiem)
3. demakijaz oczu (zazwyczaj jesli chodzi o rzesy to uczylismy sie podkladac wacik z mleczkiem po rzęsy i delikatnie ściagać patyczkiem z watka ściagać tusz z rzęs, trwa to troche dłuzej ale wiele klientek uczy sie ze lepiej przychodzic bez tuszu)
4. 2cm żelowej/ 3,4 bagietki proszkowej mieszamy z 3% wodfa utleniona w kieliszku
5. pod oko smarujemy wazelinką (ja lubie nałozyc jakąs maseczke pod oczy albo krem tłustszy aby klientka na tym jeszcze zyskała, zalezy od kondycji skory po okiem) na to dajemy poł wacika takiego zeby był cienitki lub mozna kupic specjalne podklady z refctocil i ja wole te podkaldy bo sa cieniutkie i wchodza pod dolna linie rzęs. jak przykladamy podklady to klientka patrzy do gory, podklad musi dobrze przylegac.
6. gorna powieke smarujemy wazelinka tak zeby jak sie ubrudzi powieke henna to zeby bylo latwiej zmyć
7. nakladamy farbe na rzesy zaczynając od lewego oka
8. nakladamy farbe na brwi nakladają od lewej strony oczywiscie dobrawszy odpowiedni kształt do twarzy, ja zawsze patrze jak biegnie naturalna linia brwi klientki bo wiadomo ze z wiekiem opada wiec lepiej robic tak jak ma naturalne
9. zmywamy brwi wacikiem namoczonym woda lub z mydelkiem
10. sciagamy hennę z rzęs zaczynąjąc od wewnętrznego kacika tak jakby rolując podklad zeby jak najwięcej henny zostalo na waciku
11. zmywamy hennę przy pomocy wacika z woda lub przy pomocy nerki, jesli woda utleniona z henna dostanie sie do oka dobrze miec pod reka borasol do przemycia oka
12. osuszamy brwi i rzesy
13. regulujemy brwi najlepiej troche naciągnąc skore wtedy ladnie widac jak brwi sie ukladaja w linię, ja depiluje przy pomocy pęsety i suchego wacika, wiem ze tez mozna na wacik dać troche mleczka, wyrywac trzeba dośc szybko wtedy klientka nie odczuwa dużego bolu
14. na brwi nakladamy zel i wyczesujemy, na odrazniona skóre mozemy nalozyc Tormentiol, i kończymy zabieg wedlug wlasnego uznania czyli mozna wykonac lekki masaz :D

i nalezy pamiętać ze henna rozrobiona nadaje sie do 20 minut nie wiecej dlatego rozrabia sie ja przed zabiegiem
tyle co weim ja :D

RoksiSK
23-04-2010, 11:26
Ja też używam RefectoCil - uwielbiam odcień grafitowy, obowiązkowo mam czerń i brąz a ostatnio widziałam jasny brąz - pasuje kupić:D

elka89
26-04-2010, 16:50
ja używam henny Refectocil i uważam, że jest najlepsza ;) jakoś nie przekonują mnie te henny w proszku..

madzialenkabuziaczek
11-05-2010, 19:54
ja mam zamiar wykonywać henne ale tak szczerze to się boję, ale najpierw bede się uczyć na mamie;) mam nadzieję że nikomu krzywdy nie zrobie:placz:
a to chyba tutaj mogę zapytać ile za taką henne powinnam wziąść?
bo w "ceny naszych usług" to tylko o paznokciach

unita
11-05-2010, 20:20
ja biore za komplet tzn wyregulowanie brwi i henna brwi i rzes 13euro, ale nie wiem jak sie to przeklada na polskie warunki, mysle ze 30zl za komplet nie jest za duzo:huh:

acha madzialenka.... > najwieksze problemy na poczatku mialam ze zmywaniem henny z rzes , trzeba to zrobic bardzo dokladnie i delikatnie zeby oczy delikwentki nie szczypaly, powodzenia to wcale nie takie trudne

madzialenkabuziaczek
11-05-2010, 20:32
troche poczytałam i jeszcze koleżanka kosmetyczka ma mi pokazać;) mam nadzieję że sobie poradze;) a 30 zł za komplet to chyba w moim "miasteczku" nie przejdzie:/:

an28ia
22-05-2010, 23:00
Bardzo fajny sposób podchwyciłam na jednej z rozmów o pracę :P Dziewczyna tam rozrabiała hennę żelową z większą ilością wody utlenione, przy dłuższym rozrabianiu zazwyczaj pędzelkiem ale wykałaczką też można, uzyskuje się konsystencję takiego musu ( można zaobserwować pęcherzyki powietrza bąbelki ) henny momentalnie robi się więcej i starcza na cały zabieg (rzęsy brwi) obecnie w salonie w którym pracuje, tak właśnie robię i panie są bardzo zadowolone :)

madzialenkabuziaczek
22-05-2010, 23:04
Dziś robiłam pierwszy raz henne rzęs, ale ręce mi się trzęsły:D mama zadowolona i ja też bo spróbowałam;)
A używacie tych specjalnych płatków do naklejania jak robicie hennę rzęs? bo słyszałam że strasznie twarde są one?

RoksiSK
23-05-2010, 08:07
Te płatki zanurza się w miseczce z wodą i odsącza, a i nie zapomij o wazelince - bo może powstać efekt pandy :D Pamiętam jeszcze ze szkoły, jak jedna dziewczyna nie mogła się domyć - miała trwałe smooky eyes :leze: jej bynjmniej do śmiechu nie było...

madzialenkabuziaczek
23-05-2010, 10:40
ja wczoraj właśnie jak robiłam to tymi zwykłymi płatkami kosmetycznymi, przeciełam na pół zmoczyłam, wzelinka i siedzi ale niewygodnie strasznie się w ten sposób robiło. dlatego pomyślałam o zakupie tych płatków i znalazłam na allegro 80 szt za 14,00zł niewiem czy drogo czy tanio bo nigdy nie kupowałam:D a z tą pandą to dobre hahahah:leze:

RoksiSK
23-05-2010, 10:52
Ja mam z Refectocil - są bardzo dobre.
Cieszę się, że pomogłam ^_^

madzialenkabuziaczek
23-05-2010, 10:55
a jeszcze pytanko;) na początek to najlepiej mieć henne czarną i brązową? ale jasną czy ciemną. bo na początek nie będę kupowała wszystkich odcieni:D

RoksiSK
23-05-2010, 11:07
Wszystko zależy od klientek ;) Do rzęs czarna (jest jezcze czarna z efektem granatu - jakoś tak i super efekt). Do brwi.... i tu się zaczyna :D - dobrze mieć grafit i brąz, ale jeśli się trafi blondynka o jasnej karnacji to i jasny brąz by się przydał. Czasem trzymałam zwykły brąz króciutko i jednak odcień był ciut za intensywny;) Do brwi więc proponuję grafit (sam czarny jest zbyt ciemny i rzadko używany przy brwiach) oraz jasny brąz (możesz go dłużej przytrzymać).

madzialenkabuziaczek
23-05-2010, 11:11
Grafit już mam:) czyli musze kupić brąz i czarny:) Dziękuję kochana;) ptaszki mi się skończyły;)

kasiasssss
23-05-2010, 11:28
ja kiedys uzywalam tylko braz, wydawalo mi sie ze zawsze jest za mocne,teraz juz postarzalam i uzywam zcarna zeby cpodkresli makijaz,bez henny jak bez reki hehehe

an28ia
23-05-2010, 12:08
bardzo fajne podkładki pod oczka są wykonane z gąbeczki nie wiem jak to nazwać :/: przeźroczyste piankowe, na nie nakłada się wazelinę i pod oczko :)

unita
23-05-2010, 12:51
ja uzywam tych podkladek z Refectocil, one sa z jakby sztywniejszej ligniny. Ale nie mocze ich, nakladam na nie krem i przyklejam pod oko, nie smaruje juz skory, fajnie sie to trzyma i troche tez przez to mieknie.
Ten jasny braz faktycznie nadaje sie tylko dla jasnych blondynek, mojej kolezance wlasnie nia robie i wychodzi bardzo jasniutenki braz, bardzo naturalnie.

weronisiaaa88s
29-01-2011, 21:09
Ja uwielbiam łączyć proszkowe z zelowymi czarne z grafitowymi itd.tak samo jak mieszane odcieni farb do włosów tak henny mieszane odcienie fajnie wychodzą. Nigdy nie sa jakieś smoliste ani nie splukuja się na rudo. Jak chce zmyc kontury to używam płynu frysjerskiego do zmywania ze skóry. na koniec daje krem na brwi tak żeby zadziałał powiedzmy jak odzywka zamykajaca na włosy. Nie polecam mycia tych okolic zwykłym mydlem bo zawiera alkohol i wypluje je. Lepszy żel do twarzy ponoć. ;)

EwaS.
05-02-2011, 13:35
Ja też lubię łączyć żelową z proszkiem :) ale to na brwi, na rzęsy tylko proszkowa - lepiej łapie i wystarcza na dłużej :)

Evelyn.
05-02-2011, 14:49
A zmywacie czyms specjalnym czy mleczkiem?
cienie po hennie fajnie schodzą tonikiem,lub kwasem bornym...itp
podpowiem jak zrobić z czarnej jasny brąż-rudawy. wystarczy na zrobioną i zmytą henne nałożyć balsam brązujący na 5-10 min i zmyć- skóra się nie ufarbuje, a brwi zmienią kolor... robię tak jednej dziewczynie-jest ruda a brwi ma białe.

sztynka
05-02-2011, 18:20
Ja mam swój sposób na hennę, która nie chce zejść,ale moja skóra jest tolerancyjna he he , a mianowicie jako, ze jestem fryzjerką to zawsze pod ręką mam płyn do trwałej ondulacji. Mieszam go kilka kropel z ciepłą woda i przecieram wacikiem miejsce gdzie nie chce zejśc smuga. Zawsze działa , tylko ostrożnie żeby się do oka nie dostało. A ja używam tez z Delii henny w żelu i nie widzę różnicy w tym ile czasu się trzyma. Tak samo za każdym razem. Do rzęs stosuję czarną, a do brwi (jestem platynowa blondynką) mieszam czarny z brązem i wychodzi ciemny szary. Moje własne włoski są prawie białe, więc bez henny już bym nie dała rady :D

weronisiaaa88s
07-02-2011, 11:31
A mam takie pytanie do was dziewczynki:
mam 3 przedstawcieli i od około 4 miesiecy nie maja henny proszkowej grafitowej która bralam zawsze.
Twierdza (Unia E) ze zawiera zkodliwy składnik i ja wycofyja. :help: Ta proszkowa tylko, zelowa zostaje. Słyszałyście o tym?

farbstift
07-02-2011, 11:36
Nie słyszałam o takim przepisie:huh:kurczę, aż spytam w hurtowni. Ja żelową kupuję w hurtowni, ale proszkową w Rosmannie, bo bardzo rzadko używam proszkowej.

Tosiaczek
13-02-2011, 14:18
Dzisiaj robiłam pierwszy raz hennę :) Mam henne Krakowską w proszku i henne w żelu Refectocil, podkładki pod oczy zrobiłam sobie z chusteczek tych co są pakowane w pudełkach, pozgniatałam i wycięłam, i są fajne i nie wydaje się majątku na te gotowe podkłady :)
Brwi robiłam żelową grafitową a rzęsy proszkową czarną, wyszły super jestem zadowolona z siebie :) Kuzynka oczywiście też. Ale zrobiłam chyba za gęstą na rzęsach bo ciężko schodziła. No chyba że to tak ma być, stało się tak jak by skleiła mocno rzęski i musiałam się troszkę potrudzić żeby ją ściągnąć z rzęsek.

Evelyn.
13-02-2011, 14:26
tosia, ja najpierw wilgotnym patyczkiem do uszu tak jakby ją ściągam na podkład, nawet trochę tre po rzęsach, większość henny schodzi, a potem wacikiem resztę

joystynka
13-02-2011, 23:48
tosiu,z proszkową henną tak jest ,że zasycha na rzęsach bo trzeba ją potrzymac z 10 min.potem wystrczy namoczyc waciki kosmetyczne w wodzie ,odcisnąc namiar i przyłożyc na chwilę na rzęsy,aż troszkę henna namoknie i potem delikatnie ruchem zmiatającym w dół twarzy zmywac henne,a potem od zewnętrznego kącika i spowrotem az rzęsy będą czyste.trzeba tylko uwazac by nie trzec za mocno aby henna nie dostała się pod powieke ,bo proszkowa szczypie,wtedy trzeba mocno przemyc wodą.:)

Tosiaczek
14-02-2011, 09:11
Dziewczyny bardzo dziękuję za rady. A wczoraj sobie też próbowałam zrobić, brwi wyszły miodzio robiłam grafitową żelową, a temu że mi zostało trochę tej henny w kieliszku to zrobiłam sobie rzęski, kurde ale trochę piekło mnie, jednak trzeba się trochę pomęczyć żeby sobie samemu zrobić :) A ten grafit łapie mnie jak czarny :)

Agnieszka Praska
14-02-2011, 18:06
ja podkladki pod oczy robie z platkow, wycinam z jednego 2 polksiezyce, delikatnie zwilzam woda i spod smaruje wazelina, fajnie sie trzymaja i przy okazji wazelina zabezpiecza skore przed ufarbowaniem ;)

EwaS.
15-02-2011, 09:51
Ja również Agulusiu tak robię :)
A hennę z rzęs zmywam chyba trochę inaczej jak wy bo robię im "prysznic" :P tzn przekręcam delikatnie głowę klientki na bok, podkładam ręczniczek żeby nic nie spłynęło na fotel i na klientkę, zdejmuje waciki, miseczkę podkładam pod oko i mokrym kłębkiem waty zmywam hennę - ale tak obficie mocząc, z serca :P wszystko jest ok, nic się po klientce nie leje, jest mokre tylko oczko no i zmywa się po prostu szybko :)

Tosiaczek
15-02-2011, 10:12
Ewa czyli to mocno trzeba namoczyć wodą żeby fajnie schodziło tak? I delikatnie pocierać żeby klientce nic do oka nie wleciało.

EwaS.
15-02-2011, 12:22
Tak, watkę nasączam bardzo mocno, w ogóle jej nie odsączam! Ale mam pod okiem miseczkę żeby nic nie spłynęło :) Jakby to porównać... Może ze zmywaniem farby z włosów u fryzjera? W sumie podobne :P

farbstift
15-02-2011, 13:07
ja tak samo robię i sprawdza się tu miseczka-nerka

Tosiaczek
15-02-2011, 15:34
mam taką miseczkę i też 'przyciskam' w policzek i zmywam. Ale chyba za mało nasączam bo ciężko schodziła wtedy ;/ Albo za gęstą zrobiłam hmm..

farbstift
15-02-2011, 15:38
myślę, że zbyt mało wody dałaś, bo na rzęsy daje się bardzo grubą warstwę henny. Musisz baaaardzo mocno nasączyć wacik i wręcz polewać nim te rzęsy, jak dobrze przyłożysz nerkę i ręcznik to nic nie poleci bo buzi i włosach, tylko ładnie od powiek do nerki.

Tosiaczek
15-02-2011, 15:41
Ok. Właśnie jutro mam klientkę w salonie dlatego przydadzą mi się takie rady :) Dziękuję :*

Agnieszka Praska
15-02-2011, 18:21
nas tak babka od pracowni uczyla zmywac henne:/:
szczypia oczy az wypalic chce:/: ja na pracowni robie po swojemu tak zeby klientka nie cierpiala;)
czyli nie oblewam jej to woda i nie ciapie sie z wacikami w nerce tylko mocze kilka wacikow delikatnie odsaczami i wymywam henne tak zeby jej nie wpakowac klientce w oko i nie rozpuscic jej na tyle zeby sama tam wplynela:)

trendy77
15-02-2011, 18:47
mi niestety zadna henna sie nietrzymała no gora 2 dni,teraz henne robie ale tylo na brwiach henna z deli do tatuazu i mam spokój na 2tyg:D
i na zmywanie tez mam patent uzywam tych mokrych chusteczek dla dzieci-zero paprania;)

Tosiaczek
16-02-2011, 17:01
Agulusia dzięki wielkie bardzo :* :* :* :*

---------- Dodano o godzinie 17:01 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 08:20 ----------

No i znowu to samo. Nałożyłam jej henne na rzęsy i jak zmywałam to nie chciała zejść, wyglądało to tak jak bym jej tam gume wlepiła w to, i namaczanie tez nie działa. Chodzi mi o tą henne proszkową <krakowską>. Czemu tak sie dzieje? Za gęstą ja robie czy henna jest jakas nie teges? :(

barbara_kawka
16-02-2011, 19:11
z krakowska niestety sie trzeba troszke pomeczyc ... nie moze byc tosiaczku zbyt zadka bo znowu bedzie ci wpadac do oczka klientki ..sprobuj faktycznie zmywac przy nereczce i obficie naprawde obficie woda. takim wacikiem wogole nie odcisnietym i tak raz za razem ... napewno sie wszystko ladnie domyje ;)

Tosiaczek
16-02-2011, 19:18
Kurczę boję się trochę tak uczyć na klientkach hmm.. :) Ale chyba większośc sie tak uczyła :) No ale popróbuję, a z żelową nie trzeba sie tak męczyć? Bo żelową nie robiłam jeszcze rzęsek i może będzie mi łatwiej na początku, a krawkowską będe uczyła sie na kuzynce.

Agnieszka Praska
16-02-2011, 19:40
calkiem mozliwe ze rozrabiasz za gesta i poprostu za szybko wysycha ;)a krakowskiej tej we fiolkach strasznie nie lubie zwlaszcza brazowej bo wychodzi taki kolor nijaki

Tosiaczek
16-02-2011, 19:48
Tak no własnie strasznie szybko schnie i to ta w fiolce mam brazową i czarną, ale nie wiem czy nie zostane tylko przy tych zelowych, chyba lepiej mi sie na nich pracuje .. ;/

EwaS.
16-02-2011, 21:55
nas tak babka od pracowni uczyla zmywac henne:/:
szczypia oczy az wypalic chce:/: ja na pracowni robie po swojemu tak zeby klientka nie cierpiala;)

O kurcze ale tak to jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło:huh: no chyba że klientka otworzy oko to zaraz lecę po sól fizjologiczną. A powiedz mi Agulusiu czy wszystkie dziewczyny na zajęciach tak piecze? Bo uwierz mi że długo już prowadzę swój salon, henna to chleb powszedni i tak być nie powinno:huh:

Agnieszka Praska
19-02-2011, 18:49
Ewa wszystkie szczypie wlasnie przy wymywaniu z nerka, nas uczyla ze oko mamy polewac woda i takim mega mocnym platkiem ociekajacym woda wymywac henne:/:
ja platki zwilzam i sciaglam delikatnie henne a pozniej do czystosci myje.
proszkowa tez delikatnie wacikiem zwilzam i wymywam sobie do czysta wilgotnymi wacikami ale nie takimi ze z nich woda kapie:)

Tosiaczek
19-02-2011, 19:00
No a ta Sól Fizjologiczna do czego służy?

Agnieszka Praska
21-02-2011, 08:25
do przemycia oka jak wejdzie henna i zaczyna szczypac ;)

Evelyn.
21-02-2011, 08:50
jak już pisałam wcześniej ja przemywam kwasem bornym(z apteki) jak szczypie.... on jest obojętny dla oka:] ale jeśli ta sól fizjologiczna waszym zdaniem lepsza, to zmienię... a kupię ją w aptece??

Agnieszka Praska
21-02-2011, 14:55
pewnie :)
w ampulkach 5ml ;)

EwaS.
21-02-2011, 16:42
Tak, dokładnie :) ja kupuje w takich małych ampułkach.
Agulusia coś jest nie tak jeśli Was tak szczypało. Przypadki jasne że się zdarzają ale to jedna, dwie osoby a nie wszystkie na raz:huh: Tak myślę że może wykładowca popełnił jakiś błąd przy pokazie? No albo jakiś produkt felerny? Sama nie wiem, mam zagadkę :co:

farbstift
21-02-2011, 16:48
no u mnie wszyscy tak wymywają i nie szczypie, prędzej przy delikatnym wycieraniu, bo trwa dłużej, klientka może oko otworzyć. Moze to przez hennę szczypało, a nie sposób wymywania? Ja na rzesy daję tylko żelową.

Tosiaczek
21-02-2011, 17:45
Ferbstift ja chyba też muszę zacząć dawać tylko żelową. Ona chyba tak szybko nie zasycha jak ta proszkowa.

melka_89
27-02-2011, 03:08
ja również daję na rzęski żelową :)

dzoana
04-04-2011, 14:03
a w jakich hurtowniach kupujecie tą żelowa? :)

farbstift
04-04-2011, 19:54
w każdej praktycznie jest ReflectoOil, na allegro da się taniej upolować i w większej ilości kolorków

gosia666
10-05-2011, 09:59
Gdzie kupujecie henne szczecinska i krakowska,bo duzo dobrego o nich slyszalam,ale nie moge nigdzie ich znalezc nawet w necie:/

julcia88
10-05-2011, 23:39
Żelowa jest rewelacyjna, ta w proszku się do niej w ogóle nie równa :P

kobietazpazurem
11-05-2011, 09:22
ja w żelu używam dla kogoś dla siebie wolę w proszku :)

farbstift
11-05-2011, 13:41
ja w żelu tylko u osób chcących bardzo naturalny efekt (same włoski pofarbowane) lub na rzęski :)

xjotkax
11-05-2011, 13:56
Ja używam henny takiej jak an obrazku. Farbuje bardzo ładnie, oczywiście włosy, skórę tylko troszeczkę.

julcia88
12-05-2011, 09:49
Ja używam tej samej :D

mysiula
12-05-2011, 11:48
Moim zdaniem henna w proszku jest trwalsza od żelowej..tzn.dłuzej się trzyma :) i wole proszkowną ale na zelowej też się dobrze pracuje :)

lusill
12-07-2012, 23:11
właśnie byłam na szkoleniu z regulacji brwi i henny brwi i rzęs i zdradzę Wam że aby henna proszkowa za szybko nie wysychała mieszamy ją z wodą utlenioną żelową (fryzjerska) możemy mieszać hennę proszkową z żelową na wodzie żelowej (fryzjerskiej) i jest ok naprawdę byłam zachwycona wydajnością tak przygotowanej henny i jej długiej używalności, polecam

ajda***pazurki
29-08-2012, 21:52
dziewczyny zakupiłam właśnie henne żelową refecto cil grafitową i po raz pierwszy w życiu będę robić hennę i szczerze nie wiem jak się do tego zabrać[ niechciałabym oszpecić mojej psiapsióły a jest ciemną blondynką brwi i rzęsy ma bielutkie] jak dobrze wyczytałam to henne mam rozrobić z wodą utlenioną 3% . pod oczy waciki nasączone wodą , pod oczy wazelina? i jak długo trzymamy?:(

unita
30-08-2012, 10:12
no ta grafitowa henna to jej na brwiach mozesz krzywde zrobic, do takich jasnych brwi powinnas uzyc jasniejszej henny:/: jak juz koniecznie chce jej uzyc , to na bardzo krotko
pod oczy krem, platki, woda 3%

Agnieszka Praska
30-08-2012, 10:31
tak wazelina pod oczy i na gorna powieke
rzesy ok 10-15 a brwi zalezy jaki efekt chcesz osiagnac ;)
grafitem refecto krzywdy nie zrobisz bo ona strasznie toporna i jasna jest, skory nie farbuje ;)

ajda***pazurki
30-08-2012, 13:48
a jakie proporcje tej henny? tzn ile henny i ile wody utlenionej? i jak długo trzymac brwi żeby wyszły dość jasne???

Mysiaczeq
30-08-2012, 14:47
ja tam wszystko robię na oko, zależy też jaką henne masz czy proszkową czy kremową. ja najczęściej łączę obie, wyciskam troszkę do kieliszka i dodaję tyle wody utlenionej zeby dobrze się rozrobiło a jednocześnie nie było za rzadkie. Gdy zrobisz za rzadką to może dostać sie do oczu i piec. Przed aplikacją proponuję poćwiczyć rozrabianie. Nie powiem dokładnie ile kropel masz wlać, bo to zależy od kroplomierzy wody utlenionej (z tego dołączonego do henny leca mniejsze krople, z tego aptecznego większe), to ile jej dodasz zależy też od ilości henny jaką planujesz rozrobić. A co do przetrzymywania na brwiach, nie napisałaś, jaką henną chcesz robić oraz co masz na myśli mówiąc jasne :) Jeśli grafitową to można trochę dłużej niż jeżeli miałabyś czarną :)

ajda***pazurki
30-08-2012, 19:12
mysiaczeq pisałam kilka postów wyżej że żelową grafitową ale blondynce^_^
henna zrobiona rzęski ok, tylko dolne nie chwyciły do końca, brwi też ok delikatnie przyciemnione. psiapsióła zadowolona[bynajmniej tak mówiła] a jeszcze pytanie czym nakładacie pędzelkiem?

Mysiaczeq
04-09-2012, 06:08
Ojej przepraszam, nie doczytałam :placz: ja tam nakładam póki co patyczkiem dołączonym do henny, ale ja amatorka :P

Agnieszka Praska
05-09-2012, 07:58
a jeszcze pytanie czym nakładacie pędzelkiem?

bagietka do henny :)

KingaKulewicz
05-09-2012, 12:48
Ja nakładam pędzelkiem, ewentualne poprawki patyczkiem do uszu :)

Patrycja_92
13-09-2012, 23:39
Patrzcie kochane dziewczyny jak można ludziom robić wodę z mózgu, trafiłam przez przypadek, proszę zobaczcie jak to koleżanka pokazała spektakularne wfekrty "przed i po" użyciu henny na rzęsy. Niby TYLKO henny. Oj uważać trzeba uważać na takie spcjalistki...

Kokardaaa: Czarne rzęsy bez tuszu? :) (http://kokardaaa.blogspot.com/2012/08/czarne-rzesy-bez-tuszu.html)

KarolciaK
14-09-2012, 07:08
Oj dziewczyna założyła blog, ale najwyraźniej nie zna się na tym o czym pisze.... ;]

fryzzz
14-09-2012, 10:14
Oj nie ma jak wciskać ludziom kity, widać jak się zna dziewczyna i jeszcze zdjęcia b bezczelnie komuś skopiowała

KingaKulewicz
14-09-2012, 13:07
:wow: Masakra...
Chyba trzeba się do niej udać po taki efekt henną ;)

Patrycja_92
23-09-2012, 23:19
hahahah ja to samo kurcze, nie dość że efekt powalający to jescze cena jaka mała :D

wercia
25-09-2012, 10:26
O kurcze chyba musze sprobowac ;) hehe jak mozna taki kit wciskac hehe i jeszcze jaki extra efekt haha:D:D

Aniuta27
26-11-2012, 15:07
Dziewczyny proszę poradźcie co potrzebne jest aby wykonać hennę i regulację brwi woskiem. w sobotę mam szkolenie a już chciałabym sobie kupić produkty,żebym mogła od razu zacząć ćwiczyć. Nie mam pojęcia co od podstaw, wosk, co do wosku, jakie paski, pęseta, i co z tą henną :D

szukam tu na forum i jakoś nic nie mogę znaleźć żeby było konkretnie opisane, jeśli się mylę i źle patrzę to miło by było gdyby mnie ktoś nakierował. z góry dziękuję

Agnieszka Praska
26-11-2012, 15:14
musisz miec nastepujace rzeczy

henna, woda utleniona, bagietka lub cos czym bedziesz nakladac henne, peseta, woskownice i wosk w puszce lub wosk twardy do niego paskow sie nie uzywa, do klasycznego w puszce musisz miec paski fizelinowe sama sobie docinasz,patyczki do nakladania wosku, wazeline przydaje sie do henny rzes ;)

Aniuta27
26-11-2012, 15:23
dziękuję ślicznie, już szukam jakiegoś sklepu gdzie będę mogła wszystko na raz kupić :D

Agnieszka Praska
26-11-2012, 15:26
w allepaznokcie kupisz wszystko w rozsadniej cenie ;)

Aniuta27
26-11-2012, 15:38
popatrzę, poszukam. dzięki :)

---------- Dodano o godzinie 15:38 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:28 ----------
A&P ZESTAW PODGRZEWACZ 8 X WOSK 100SZT X PASKI (2807785262) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/ap-zestaw-podgrzewacz-8-x-wosk-100szt-x-paski-i2807785262.html)

albo ten
http://allegro.pl/ap-podgrzewacz-do-wosku-zestaw-wosk-paski-100-i2807785215.html
czy taki podgrzewacz będzie się nadawał? kurde trochę się śpieszę z tymi zakupami, jeszcze nie wiem co i jak, którym sposobem będzie mi wygodniej. wiem że jak mi robi brwi to wosk nakłada przykleja pasek, ciach i po brwiach
:) i właśnie chciałabym tak samo robić

Agnieszka Praska
26-11-2012, 17:06
takim woskiem bedzie ci ciezko brwi robic ;) musialabys wklad rozwalac i sciagac rolke zeby szpatulka wosk nabrac ;) a te mini rolki do brwi sie nie nadaja bo sa za szerokie :)

najlepszy do brwi wg mnie jest w puszce
cos takiego
ncsm PODGRZEWACZ DO WOSKU W PUSZCE 100W super cena (2815599233) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/ncsm-podgrzewacz-do-wosku-w-puszce-100w-super-cena-i2815599233.html)
Podgrzewacz do wosku,puszek +paski+wosk+2gratisy (2792053841) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/podgrzewacz-do-wosku-puszek-paski-wosk-2gratisy-i2792053841.html)
DEPILACJA podgrzewacz do wosku puszek 400ml (2748676169) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/depilacja-podgrzewacz-do-wosku-puszek-400ml-i2748676169.html)

wstrzymaj sie do szkolenia z zakupami ;)

Aniuta27
26-11-2012, 17:26
Ooo, nawet bardziej mi się podoba. Dziękuję tobie bardzo :)

karchola
27-11-2012, 00:45
nerka żeby łatwo zmyć to henne, i podkłady piankowe pod oczy bo jestem leniwa :p A co do wosku do brwi ja osobiście nigdy nie użyję. Dla mnie oczy na to są za delikatną okolicą. Woskiem jak dla mnie to możną usunąć np.wąsik.
A dwa, że ja jakos wole wosk w rolce niż w puszce. Szybciej się pracuje :)

Agnieszka Praska
27-11-2012, 11:50
ja robie tylko woskiem a peseta poprawiam przy lini brwi :D
a klientki nawet nie sa czerwone i pozbywam sie wszysciutenkich wloskow nawet meszku :)
woskiem w rolce jakos sobie depilacji brwi nie wyobrazam:o
co do nerki to uczylysmy sie tak w szkole :/: jednak wole waciki zmoczone woda i wycisniete:P

Paulka
27-11-2012, 12:14
Aga czemu sobie nie wyobrazasz deilacji brwi woskiem w rolce?? tniesz odpowiedniej szerokosci paseczki paskow do depilacji, kładziesz na karteczke paski samujesz je woskiem przyklejasz i zrywasz, ogolnie chodzi o to ze nie nakladasz bezposrednio rolka wosku na twarz tylko na paski:)metoda sprawdzona skuteczna w 100%:)

Aniuta27
27-11-2012, 13:43
oho, ciekawie. chyba będę musiała się wstrzymać z zakupami :) mam nadzieję że na szkoleniu pokażą mi wszystkie możliwość tj korzystanie z rolki i prosto z puszki, tak żebym mogła wybrać to co mi odpowiada- wtedy kupię odpowiedni podgrzewacz.

Agnieszka Praska
27-11-2012, 14:04
aaaa no chyba ze tak ;)

karchola
27-11-2012, 14:32
U nas do salonu to same babki wrażliwe przychodzą co by się woskiem nie dały ;p już jak się rękę do brwi przyłoży to paluchy u stóp im się zwijają :D

Aniuta no najlepiej by było :> Cierpliwość popłaca.

Agnieszka Praska
27-11-2012, 15:02
powiem ci ze ja mam 99% takich klientek :skacze:
ale jak raz namowilam na wosk to juz peseta nie chce bo twierdza ze raz zaboli i po krzyku :D

karchola
27-11-2012, 16:57
No moja Mama kiedyś też chodziła na wosk a ma właśnie wrażliwą skore wokół oczu. Każda kolejna zawsze ją przekonywała, że widocznie poprzednia coś zrobiła źle. Teraz da się ruszyć tylko pęsetą a jak się dobrze przyjrzeć to niestety ma małe blizenki bo tym woskowaniu całym...

Ofelia
29-11-2012, 12:46
Jeżeli chodzi o zabiegi z henny to radzę udać się do kosmetyczny. Usługa nie kosztuje dużo a przynajmniej będzie dobrze zrobiona.

Paulka
29-11-2012, 15:45
tu akurat nie dokoncasie zgodzę, nie kazda "kosmetyczka" potrafi dobrze zrobic henne:)

Aniuta27
02-12-2012, 13:57
Dziewczyny, już po szkoleniu. Niestety nie miałam okazji skorzystać z wosku :( Raz że nie było chętnych modelek, a obskoczyłam chyba 10! Każda regulacja brwi pęsetką :( Także dalej nie wiem jaki wosk mam kupić, jakiś specjalny do twarzy? bo z tego wszystkiego nie wiem czy nie spytałam czy mi nie powiedziała . Wiem że paseczki mam sobie dociąć, szpatułką nałożyć pod brwią, a resztę doregulować pęsetką co by za dużo tym woskiem nie wyrwać.

I teraz mam pytanie. Używa któraś z was podgrzewacza i wosku w puszce? Jaki wosk najlepszy? Po rozgrzaniu ile czasu trzeba odczekać żeby móc go nałożyć.

karchola
02-12-2012, 17:38
Ja w szkole mam w puszcze, w salonie w podgrzewaczu i zdecydowanie wolę podgrzewacz. Puszkowy łatwiej się nagrzewa i potem dla niektórych klientek jest za gorący, dwa więcej babrania jeżeli chodzi o aplikację. Trzy podgrzewacz można nawet zmywaczem do paznokci przetrzeć i nie ma nigdzie nawalonego wosku tak jak w przypadku korzystania z puszki.

Aniuta27
02-12-2012, 18:19
Czyli polecasz podgrzewacz wosku w rolce tak? Widziałam że są mini rolki i większe więc na moje potrzeby wystarczy ta mniejsza.
Sorry że tak wypytuję ale jestem zielona, a już bym chciała zrobić zakupy i ćwiczyć depilację woskiem, oczywiście same brwi, ew wąsik. I tu też pytanie czy zwykły wosk do tego może być czy specjalnie przeznaczony do twarzy. Przeglądam temat zbiorczy o depilacji i nic nie znalazłam.

znalazłam takie:

http://allegro.pl/podgrzewacz-do-wosku-wosk-green-tea-wosk-ag120-i2807405672.html

http://allegro.pl/podgrzewacz-do-wosku-gabbi-gabrielle-wloski-i2827913685.html

http://allegro.pl/podgrzewacz-wosku-2woski-paski-kosmetyki-95w-i2835066393.html

który lepszy, proszę niech mnie ktoś oświeci :)

karchola
02-12-2012, 20:13
Brałabym najmocniejszy bo to też trzeba pamiętać, żeby odpowiednio wcześniej włączyć ;) Specjalność rolkowego do twarzy polega na tym że ma wąską rolkę. Nie wiem czy nie pokusiłabym się o zakup wosku i pasków u tej babki
[slay] WOSK DO DEPILACJI WĄSIKÓW 100 rolka w rolce (2821054855) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/slay-wosk-do-depilacji-wasikow-100-rolka-w-rolce-i2821054855.html)
zwłaszcza, że jest też mikrorolka do wyboru- fajna opcja skoro chcesz robic woskiem brwi, dodatkowo ma paski do wąsika albo normalne już jak sobie będziesz wolala. Podgrzewacz kupiłabym osobno
Podgrzewać 95W
Podgrzewacz do wosku Sonobella Free 95W duza moc (2839063853) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/podgrzewacz-do-wosku-sonobella-free-95w-duza-moc-i2839063853.html)

A o preparatach do stosowania przy wosku poczytaj, jak na moje ten zestaw to tak jak z frytkami :p 2 ziemniaki w cenie 3kg

Podliczając wszystko:
47zł za podgrzewacz z przesyłka


6,2zł x 2 =12,40 2xrolki wosku (takie jak chcesz)
11zł paski fizelinowe ( 100 nie 50)
6zł paski do wąsika (100szt)
6zł przesyłka
czyli 35,4zł za zakupy

Razem 82,40 a masz dokładnie co chcesz, u babeczki wyżej jest też w większej pojemności olejek łagodzący po depilacji


Jak jesteś cierpliwa to możesz próbować swoich sił na aukcji firmy, której linka podałaś :)
Podgrzewacz wosku + 2woski+ paski+ kosmetyki 95W!! (2835095993) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/podgrzewacz-wosku-2woski-paski-kosmetyki-95w-i2835095993.html)

Jak się tanio uda wygrać to też fajna opcja, zwróc tylko uwagę, że mają drogą przesyłkę:)

Aniuta27
02-12-2012, 22:10
o rany, dziękuję za tak szczegółową i wyczerpującą odpowiedź, naprawdę bardzo mi pomogłaś :) już wiem na co zwrócić uwagę. Postaram się przy najbliższej okazji zakupić ten 95w podgrzewacz. Rolkę właściwie potrzebuję jedną plus te paski fizelinowe, także będzie jeszcze taniej. Nie mam cierpliwośći do licytacji :) Myślę że koło 10 już wszystko zamówię :) Jeszcze raz wielkie dzięki :)

kamillxx
10-01-2013, 21:26
kochane a ktory podgrzewacz do wosku uzywacie i polecacie czy ta mini rolka sprawdza sie przy brwiach? jakie woski polecacie i gdzie sie zaopatrujecie?

Zen.
14-01-2013, 20:35
u mnie rolka nie sprawdza się zupełnie, wosk się leje bokiem, nie wiem czy to kwestia rolki czy co ale jest tragedia, poza tym na brwi jest za szeroka i praktycznie pokrywa sie woskiem całą powiekę. lepiej normalny podgrzewacz i patyczkiem.

Aniuta27
15-01-2013, 17:53
Dziewczyny, spotkałam ostatnio koleżankę.. miała strasznie posklejane rzęsy, więc mówię jej że strasznie dużo nawaliła sobie tuszu na rzęsy, że wyglądają jak gałęzie.. tak były posklejane. Ona mi na to że ciocia zrobiła jej Hennę na rzęsy! Więc ja mówię że ukończyłam takie szkolenie, i że efekt jest zupełnie inny, niż to co ona ma na rzęsach. Więc jej ciocia nałożyła jej hennę, i jej nie zmyła z tego co ona mówiła. Że ma się to trzymać do miesiąca żebym nie skłamała. Podobno możńa to zmyć tylko czymś tłustym... ciekawa jestem co to za cudactwo. próbowałam podpytywać czy aby to na 100proc henna czy jakiś inny zabieg, ale ona upiera się że ciocia mówią że robi jej hennę.

Agnieszka Praska
15-01-2013, 19:24
eee to raczej ten tusz 3 tygodniowy typu my scara:D

Aniuta27
16-01-2013, 03:07
Oooo, pierwsze slyszę o tym wynalazku! ciekawe :) dzieki za info, zaraz sie oczytam :))

agnieszka-nails
15-04-2013, 22:57
szukam dobrej henny nie barwiącej tak mocno skóry polecacie coś? :P

Tosiaczek
15-04-2013, 23:07
Aga ja używam tej z refectoCila

Henna RefectoCil - RefetoCil Profesjonalna Henna (http://www.refectocil.pl/)

Jak robię klientką czarną (1) to nie mają zabarwionej skóry, chyba że któraś ma wrażliwą skórę ;/

sandrus
15-04-2013, 23:21
Ja tak samo jak Tosiaczek.
Chociaż u mnie idzie też zwykła proszkowa,bo niektóre wolą "mocniejszą".
Ja zresztą też:D

Ale jesli babki sie boja i chca bardzo naturalny wygląd to u mnie na medal sie spisuje RefectoCil brązowa

Tosiaczek
15-04-2013, 23:25
Ja często mieszam żelową z proszkową ;D i wychodzi takie fajne pół na pół, na niektórych klientkach mam to sprawdzone :)

agnieszka-nails
16-04-2013, 09:45
tez kiedyś używałam RefectoCil i widzę, że przy niej zostanę :) nie będę kombinować bo przez kombinowanie samie problemy wychodzą ;)

Tosiaczek
17-04-2013, 13:05
Aga masz racje nie kombinuj :D A RefectoCil ma dobre produkty, a tym bardziej bym nic nie zmieniała skoro już na ich produktach pracowałaś ;]

agnieszka-nails
17-04-2013, 13:26
niestety już mam wpisane w charakter kombinowanie i utrudnianie sobie życia:P na szczęście czasem potrafię się powstrzymać ;) a czym usuwacie henne ze skóry? Bo czasem mydło nie do końca wszystko zmywa od razu. Słyszałam, że fenomenalny jest płyn do trwałej tylko, że strasznie cuchnie

Tosiaczek
17-04-2013, 13:28
Ja nigdy nie musiałam osuwać plam (bo ich brak), ja nakładam równiutko tak jaki ma wyjść kształt i jeszcze "patyczkiem do uszu" wyrównuję :)

nanami7
17-04-2013, 13:33
ja ostatnio tak mamie nawaliłam hennę, że niestety ale musiałam ją szorować popiołem (np. od papierosów) - niestety stary sposób mojej babci ale okazał się być bardzo skuteczny :)

Paulka
17-04-2013, 13:35
aga ja uywam henny refectocil i takze ja polecam, bezproblemu usuwa się ze skory, np tym samym czym odtłuszczałas brwi przez farbowaniem, albo spirystu i patyczkiem lekko potrzec, tak naprawde to te henne mozna zetrzec do ok 10minut po zabiegu do zera...a jesli masz broblemy z eleganckim kształtem zeby nie narobic plam to albo pocwicz sobie na kakale albo tak jak tosiaczek pisze, ja tez zreszta tak robie...nakladasz henne jak najdokladniej potrafisz a jesli tylko wyjdziesz za linie, patyczek do uszu i szybcutko scierasz:)

Sylwia87
17-04-2013, 14:00
Kosmetyczka, u której miałam praktyki ścierała hennę ze skóry zwykłym kremem do golenia wars. Ładnie schodziło. Jeszcze inna ścierała chusteczkami nawilżonymi przeznaczonymi do ścierania farby do włosów ze skóry, ale średnio to schodziło, bo to chyba jest dobre jak farba jeszcze nie złapie i piekło jak się dłużej pocierało. Także polecam Wars :)

Tosiaczek
17-04-2013, 14:03
Ja nie wiem czym to ścierać bo nie ma takiego problemu ale wiem że refectocil ma też jakiś płyn do ścierania plam , ale czy jest dobry to nie wiem ;/

agaretka
17-04-2013, 14:16
Najlepszy do zmycia henny jest spirytus kosmetyczny, ten płyn z refectocil niestety nie działa zbyt dobrze.

Agnieszka Praska
17-04-2013, 15:58
jesli skora nadmiernie sie ufarbuje a klientka sobie nie zyczy to plyn dwufazowy ziaji do demakijazu i wacik
3 sekundy i na skorze nic nie ma:P


moge polecic cudowna henne w kremie:love:
VENITA Henna w kremie do brwi i rzęs NOWOŚĆ (3149571434) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/venita-henna-w-kremie-do-brwi-i-rzes-nowosc-i3149571434.html)
jest boska i zeby piekny grafit wyszedl to nie trzeba jej 15 minut trzymac tylko 1-2 minutki:D
henny sa bardzo mocne farbowanie rzesek na czarno trwa ok 3 minut:D
w zestawie jest woda
uzywam tej henny od ponad roku a refectocil poszed do kosza :) sily do tej henny nie mialam

Tosiaczek
17-04-2013, 16:06
Agulusia nie podrażnia skóry ta henna? i jest dla alergików?

Agnieszka Praska
17-04-2013, 17:50
w zyciu zadnej klientki nie podraznila :) a dlugo na niej pracuje:)

Tosiaczek
17-04-2013, 18:46
Może kiedyś spróbuję :D
Ale jeszcze mam refectocil :)

Kasia991
17-04-2013, 23:08
Dziewczyny czy szybkość farbowania włosków może zależeć od wody utlenionej?
W domu używam zwykłej wody 3% i chwyta bardzo szybko. W pracy mamy ta z refecto i niby też 3 %, a czasami 10 minut mogę trzymać i wygląda nadal jakby nic nie zafarbowało...

Tosiaczek
17-04-2013, 23:12
Hmm dobre pytanie ;/ Ja mam zawsze tą samą wodę, z refectocila nigdy nie miałam ;/
Może jakaś lewa ta woda?

karchola
17-04-2013, 23:23
Pewnie, że zależy ale raczej nie od jakości tylko od świeżości. Woda utleniona często odkręcana, dużo używana traci swoje właściwości a zwłaszcza jeżeli się jej nie zakręca po przygotowaniu henny a dopiero np. po wyjściu klientki. Tej domowej pewnie tak często nie ruszasz i stąd barwi ona mocniej.

Agnieszka Praska
18-04-2013, 08:11
do tej henny co wrzucalam jest fajna woda bo jest taka kremowa/zelowa jak fryzjerska :)
Tosiaczek naprawde polecam ;) jest tania bo ja ja w hurcie za 5,80zl kupuje przy zakupie calego kartonu:)

Kasia991
20-04-2013, 23:54
Karchola i jedna i druga od razu zakręcam...ale faktycznie tej w pracy używam znacznie częściej, dzięki :)

agaretka
21-04-2013, 18:03
A jakie możecie polecić paseczki z woskiem na zimno? Jak mam czas to podgrzewam sobie wosk ale jak nie mam to już nie jest tak fajnie.

karchola
21-04-2013, 21:12
Chodzi Ci o takie do depilacji twarzy? Ja miałam z veeta i z joanny takie, że tylko podgrzewasz w rękach albo w wersji dla leniwych na kranie z którego leci gorąca woda. Z joanny na pewno tańsze a jestem z nich zadowolona :)

Tosiaczek
21-04-2013, 21:19
Agaretka tutaj jest temat o Wosku.. :

http://forum.wzorki.info/depilacja/2291-depilacja-zbiorczy-rodzaje-czego-uzywasz-co-polecasz-podgrzewacze-produkty.html

Aliz
25-04-2013, 17:00
ja byłam zachwycona henną RefectoCil dopóki nie trafiłam na klientkę z bardzo rzadkimi rzęsami, wtedy dotarło do mnie, że jednak bez henny proszkowej ani rusz... Co do henny Venita to kremowej nie miałam, tylko proszkową kiedyś i też nie była zła. A te z Allepaznokcie naprawdę są takie kiepskie?

Kasia991
26-04-2013, 00:09
Czy ja wiem, my w pracy mamy z allepaznokcie proszkowe i super chwytaja, w dodatku bardzo szybko.
A co do wody z refecto jest do kitu, świeża woda i nic nie chwyta, przerzuciłyśmy się na zwykła i trzeba w 3 sekundy zmywać bo tak łąpie :)

Ewita
15-05-2013, 13:51
Hej dziewczyny kosmetyczki! :)
Mam do Was takie pytanie... zawsze miałam problem ze zmywaniem henny z rzęs, zawsze coś do oka się dostawało :(
Jakie są wasze metody? Z nereczką to robicie? Czy bez?

Kasia991
16-05-2013, 11:56
Ja tak, na siedząco lub leżąco, głowa klientki lekko w bok tak żeby oparła się na nerce, najpierw zmywam w dół tak jakbym ją ściągała, a pozniej domywam na boki, jeszcze nikogo nic nie szczypalo :)

Agnieszka Praska
16-05-2013, 13:04
ja wcale nie uzywam nerki, bylo to poruszane juz kilka stron wczesniej ;)

falbala
31-10-2013, 11:48
spróbujcie wosku bez paskowego np depileve cena spora ale robi sie super, brwi, wasik normalnie bajka :)) i przede wszystkim przykleja sie tylko do włosków, wiec jest duzo delikatniejszy i nie klei sie jak szalony do wszystkiego..

kiwaczek2
11-02-2014, 11:23
Poszukuje osoby ktora przeszkoli mnie z henny i regulacji peseta. W warszawie lub okolicach. Nie potrzebuje zadnego dyplomu nic.tylko chce wiedziec co i jak. Sobie czy kolezance to zrobie ale obcemu nie. Moze ktos cos wie,slyszal do kogo moglabym sie zwrocic, bo klientki rzesowe pytajanrowniez o brwi.

agaretka
11-02-2014, 11:30
Falbala a mogę prosić o jakiś link?

Kamillka
11-02-2014, 15:08
Ja uzywam henny Kama ta krakowska.dla mnie rewela,pracuje na niej 8 rok i nie zamierzam zmieniac.

claudia.c
11-02-2014, 15:24
Falbala a mogę prosić o jakiś link?

"Monimar" - Depileve / Woski (http://sklep.monimar.pl/r100/k101/Woski)
WOSK DEPILACJA BEZ PASKÓW Intimate Depileve 800 g (3940025284) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/wosk-depilacja-bez-paskow-intimate-depileve-800-g-i3940025284.html)
ja mam ten
DEPILEVE WOSK MONOI DE TAHITI BEZ PASKÓW 800G (3955010757) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/depileve-wosk-monoi-de-tahiti-bez-paskow-800g-i3955010757.html)

kiwaczek2
18-02-2014, 09:52
kupiłam henne poleconą przez Agulusię i trzymałam 2x bo tak kiepsko mi złapało. w sumie ok 9 min. a i tak jest słabiej niż po refectocil.

nakładałam czarną, która w kieliszku była ciemno brązowa hmmmm:o

claudia.c
18-02-2014, 17:40
na mnie żadna w kremie nie działa więc używam w proszku robią też z niej tatuaże ;)

agaretka
19-02-2014, 14:57
Claudia a jaką proszkową używasz?

mar-kos
19-02-2014, 15:11
Miała okazję któraś z forumowiczek okazję korzystać z henny Intensive?

Jestem ciekawy waszych opinii. Wymaga specjalnego aktywatora, ale naszym zdaniem jest świetna.

claudia.c
19-02-2014, 15:19
Claudia a jaką proszkową używasz?

Henna proszkowa PROFESJONALNA 20g (3981386959) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/henna-proszkowa-profesjonalna-20g-i3981386959.html)

lusill
20-02-2014, 11:18

Henna proszkowa PROFESJONALNA 20g (3981386959) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/henna-proszkowa-profesjonalna-20g-i3981386959.html)


ja również ja używam.. jest rewelacyjna!!

Patrycja_92
20-02-2014, 20:14
Potwierdzam, my uzywamy jej na uczelni :) Jest świetna :)

kiwaczek2
20-02-2014, 21:22
a co w niej fajnego? nie znam się zbytnio stąd moje może głupie pytanie;)

co zrobić by brązowa henna wyszła brązowa na brwiach :D? mi wychodzi praktycznie czarna

wisienkakwspz
21-02-2014, 14:34
kiwaczek a może za długo trzymasz? Ja używam Refectocil i cały czas obserwuję klientkę, jak widzę, że zaczyna ciemnieć to zmywam i wychodzi ładny brązik ;)

Patrycja_92
21-02-2014, 14:35
To w niej fajnego, że ładnie łapie i trzyma długo :))
A co zrobić? Hmm moja brązowaktorej uzywam w domu z Delii, też wychodzi ciemna a ta szkolna wlasnie jak kupisz brąz to wychodzi brąz, zresztą henna ma predyspozycje indywidualne, u każdego łapie inaczej niestety :D

claudia.c
23-02-2014, 09:07
w żelu mogłam trzymać 30 min. a i tak po dwóch dniach już jej nie było
tą trzymam ok 10 min. i kolor jest cały czas że aż mam odrost naturalny na brwiach gdyby nie to że rosną robiłabym raz w m-cu

katiaa162
14-08-2014, 19:23
Dziewczyny szukam MOCNEJ CZARNEJ I BRAZOWEJ PROSZKOWEJ HENNY do brwi...
podaje link, moze znacie ten produkt... moze jakies inne propozycje/??
Mocna HENNA *20 gram do rzęs i brwi SUPER TRWAŁA (4496988902) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/mocna-henna-20-gram-do-rzes-i-brwi-super-trwala-i4496988902.html)

krasta
28-08-2014, 17:35
Hej dziewczynki nie będę zakładać nowego tematu ale dzisiaj byłam u kosmetyczki na hennie i jak wygląda? pasuje mi?

Agnieszka Praska
30-08-2014, 09:52
pozatym ze jest nie rowno to kolorek fajny i ladnie ci w nim ;)

hera16
22-02-2015, 16:37
Co do koloru henny brązowej to ja używam refectocil. Ale jaki kolor wyjdzie to bywa różnie. Zależy od grubości i gęstości włosa. Jednym trzymam 3 min i jest super. Sobie nakładam ją na 10 min.I dopiero jest fajna. Ale mam klinikę, której brwi tak szybko łapią kolor że zanim założę drugą brew to już musz&#234; zmyć tą pierwszą. Ale to wyszło od razu przy pierwszej hennie. Użyłam na niej tej tradycyjnej brązowej w ciemniejszy tubie. Ale chyba powinnam o ton jaśniejszy dla niej kupić. Tylko nie wiem jaki będzie efekt
Natomiast jestem bardzo niezadowolona z grafitowej z refectocil.
Szukam dobrej henny proszkowej czarnej i brązowej,bo Delia dla mnie jest beznadziejna.

Jakąś polecacie wyżej Ale. Linki z allegro już nie działają. Podajcie coś dobrego w proszku i może lepszego w żelu niż refectocil. A czy granatowy kolor jakiś w żelu macie sprawdzony?

katiaa162
24-02-2015, 23:59
Podbijam pytanie. Szukam dokladnie tej samej odpowiedzi.
Linki nie dzialaja.

Butkowa
27-02-2015, 14:22
ja korzystam z usług hennowych mojej kosmetyczki, bo nie potrafię sama się odpowiednio "umalować". za każdym razem wychodzi inny odcień tego brązu, raz mocniejszy raz praktycznie niewiele się przyciemnią brwi. z wyśledzonych przeze mnie nowości to znalazlam wersję demo portalu z rezerwacjami online mbooking. wizualnie wyglada interesujaco

jolkusia
25-02-2016, 09:19
Żona po rozmowie z kosmetyczką doszła do wniosku, że henna (http://www.zawszepiekna.pl/pielegnacja-brwi-i-rzes-c-15.html) wcale nie jest zdrowa dla włosów. Nie wiem czy ma rację ale wzmocniły jej się włosy.