PDA

Zobacz pełną wersję : farbki akrylowe??



Strony : 1 2 3 [4] 5

sylla
29-09-2010, 18:33
samaron super. Przy najmniej będą wiedzieć na co zwracać uwagę.
jedni jest pewne muszę iść do jakiegoś sklepu 'wszystko po 3 zł' zakupić pędzle. Może się jakieś fajne trafią do ćwiczeń?

hersa
29-09-2010, 20:56
sylla- ja trafiłam na fajne właśnie :) warto sprawdzić

kwadraciki mam całe czarne. No niektóre kryją, ale rewelacji nie widzę w porównaniu do tych co miałam wcześniej... a różowy i żółty wcale nie kryją. Na czarnej powierzchni to mażna zapomnieć o malowaniu, a właśnie na tym mi zależało. Normalnie jakbym miała phoenixy wlane w tubki maimeri polycolor. Jestem wściekła. Nawet nie mam żadnej farbki żeby porównac i ewentualne reklamacje robić... płakać mi się z tego wszystkiego. Tak się cieszyłam na te farbki :(

Elizabeth76
30-09-2010, 08:16
sylla- ja trafiłam na fajne właśnie :) warto sprawdzić

kwadraciki mam całe czarne. No niektóre kryją, ale rewelacji nie widzę w porównaniu do tych co miałam wcześniej... a różowy i żółty wcale nie kryją. Na czarnej powierzchni to mażna zapomnieć o malowaniu, a właśnie na tym mi zależało. Normalnie jakbym miała phoenixy wlane w tubki maimeri polycolor. Jestem wściekła. Nawet nie mam żadnej farbki żeby porównac i ewentualne reklamacje robić... płakać mi się z tego wszystkiego. Tak się cieszyłam na te farbki :(

ja też mam rozową polycolor jes bardzo wodnista i nie kryje dobrze :(

RoksiSK
30-09-2010, 10:44
Hersa i Elaxx mogłybyście podać nr lub nazwę koloru, tych słabo kryjących?
Ja kupiłam srebrną i złotą pół kryjące i dziwiłam się, czemu te kolory słabo kryją ;)

Elizabeth76
30-09-2010, 12:21
Hersa i Elaxx mogłybyście podać nr lub nazwę koloru, tych słabo kryjących?
Ja kupiłam srebrną i złotą pół kryjące i dziwiłam się, czemu te kolory słabo kryją ;)


rożowa mam tą 208 Rose pale, farba akrylowa Polycolor juz pisałam tu kiedyś w temacie o tym kolorku kiedys zrobiłam na pazurku tło tym kolorkiem i jakieś kwiatki na drugi dzień odpadl cały paznokiec ,a farba wygladała jakby byla nie wyschnięta :blink:

KaMiLaC.
30-09-2010, 13:20
a mnie biała polycolor zżółkła, a czarna zaschła w tubce :( musiałam gwoździem przebijać żeby się do niej dostać :(
może to od partii produkcyjnej zależy??
bo mnie się jakieś lipne trafiły :(

RoksiSK
30-09-2010, 13:22
Kamilko albo w sklepie na półce długo leżały... Ja raz kupiłam dwie tubki z Renesans - fiolet miał super konsystencję a taki łososiowy był gęsty i grudkowy

hersa
30-09-2010, 13:23
Mi ta Rose pale 208 nie kryje właśnie. Tak jak Lemon Yellow 100, reszta lepsza ale też bez rewelacji. Następnym razem kupię z Renesansu matowe. Mam jedną i jest lepsza od Policolorów, z tym, że nie wiem czy mnie ktoś w bambuko nie zrobił, tak jak pisałam... ale więcej nie zaryzykuję.

Albo dekorala kupię. Kiedyś zostało mi trochę białej po malowaniu mebli i była dobra farba, mocno kryła. Ciekawe jak z kolorami i czy się mieszają fajnie. Trzebaby wypróbować i wtedy ewentualnie się zrzucić czy coś, porozlewać w pojemniczki i się podzielić, bo pojemności duże są.

KaMiLaC.
30-09-2010, 13:27
nie wiem kochana :( mam tez czerwona i zielona z poly i sa oki :) ale i tak sie zrazilam bo dalam za farbki 6,90 za szt i nie naciszylam sie nimi za dlugo :/:

sloneczko
01-10-2010, 08:52
Z tego co ja wiem to przewaznie farby zlote i srebrne nie kryja w calosci.

krasnaludka
03-10-2010, 11:48
Dziewczyny, dopiero początkuję i mam pytanie - bo chyba na nie słuchałam uważnie na zajęciach i nie wiem, jeśli np robie akryl ble ble ble.. później maluje farbkami akrylowymi - to :
- po farbkach nakładam warstwę żelu przeźroczystego czy akrylu?
a po 2:
- jeśli chce się tego pozbyć, to bez problemu mogę to spiłować?
- co jeśli klientka po tygodniu z kwiatkami postanawia mieć coś innego nie chcemy zdejmować jej akrylu tylko odnowę zrobić po kwiatkach malowanych???
Czekam na odp z utęsknieniem ... pozdr

hersa
03-10-2010, 12:49
na przedłużonych pazurkach już opiłowanych itp. (wszystko jedno czy to akryl czy to żel) malujesz farbkami czekasz z 5min żeby dobrze wyschły i dajesz nabłyszczacz, albo jednofazówkę i do lampy. Jak chcesz zmienić wzór to wystarczy że spiłujesz tylko tą cieniutką warstwę razem z farbką :)

LAURKA
16-10-2010, 17:22
Kupiłam farbki od dobrejrady. Będę testować...zobaczymy :skacze:

RedSunset
16-10-2010, 19:34
Dziewczyny, ja zakupiłam komplet farbek z Yasmin, kolorki mają bardzo fajne i ładnie kryją :) ale dziś zakupiłam dwie farbki z Chromaakrylu (białą i fioletową) mają duże pojemności bo po 150 ml, kosztują 7 zł za sztukę i są rewelacyjne! biała bardzo ładnie kryje nawet na ciemnych powierzchniach, można używać od razu po wyciśnięciu z tubki, bez rozcieńczania wodą i ich konsystencja jest genialna...

aga
19-10-2010, 17:44
Mam czarna farbkę z Chromoacryl i może i dobrze kryje ale strasznie źle maluje mi się nią cieniutkie kreseczki...

RedSunset
19-10-2010, 18:48
nie mam czarnej, mam tylko dwa kolory, białą i fioletową i maluje mi się nimi bardzo fajnie...w zasadzie to są pierwsze farbki przy użyciu których zaczęło mi coś wychodzić :D

skmmz115
06-11-2010, 22:42
Witam, jestem tu nowa :) i mam 1 problem niedawno kupiłam w sklepie dla plastyków farbki akrylowe firmy Pidilite. Czy mogę je stosować do zdobień na tipsach? Jeżeli tak to pod żel czy na ostatnią warstwę przed nabłyszczaczem? Proszę o szybką pomoc :) :D

kolor red jest zarezerwowany dla administracji forum;)//tusia

dzikakura
06-11-2010, 23:18
jakiekolwiek farbki, byleby byly akrylowe moga byc stosowane i pod zel i pod nablyszczacz, wzor ma nie zajmowac wiecej niz 1/3 powierzchni zwartej, czyli mozna sobie i ozdobic wieksza powierzchnie tipsa, czy tez przedluzonego pazurka ale zeby przerwac wzór, czyli np naprzeciwlegle, przy wale paznokciowym i na wolnym brzegu. W przypadku zamalowania wiekszej powierzchni niz 1/3 zel badz gloss moze odprysnac, moze.. ale nie musi:)

skmmz115
07-11-2010, 08:40
bardzo przydatna informacja :] dziękuję

bierycia
25-11-2010, 11:32
Kupiłam dzisiaj farbki akrylowe takie : 32921
No i wzięłam się do roboty :D haha pewna byłam, że to jest banalne, troszkę się pomyliłam xD
nic mi nie wyszło jak chciałam, nie wiem, będę próbować dalej może coś lepszego tym razem wyjdzie xd
wrzucam fotke, zakładam że to moje pierwsze coś 'a-la' one stroke, na razie na kartce :D tylko się nie śmiejcie! :leze:
32922

Elizabeth76
25-11-2010, 11:38
bierycia czy to farbki akrylowe z Lidla ??

bierycia
25-11-2010, 12:04
tak z lidla :)

katherinne
04-12-2010, 09:21
Mam pytanie. Też mam farbki kupione jakieś 2 lata temu- i nieużywane przez 2 lata;p Podobne jak te wyżej ale firmy phoenix. I powiem Wam, że ciężko mi się nimi maluje.... Powiedzcie mi czy może lepszym wyborem będzie zakup farbek specjalnych do paznokci? Patrze właśnie na stronę, mają piękne kolory itd... a te moje to porażka a jest ich 24 tubki... Kolory takie mocne... Do stroke one się nadają, ale do obrazków- porażka.... Co byście mi radziły? Może któraś z Was ma takie jak ja te farbki phoenix? Może to ja coś źle robię... Zaznaczam, iż nie są zgęstniałe ani zaschnięte- na moje oko stan bardzo dobry.

Elizabeth76
04-12-2010, 09:27
Mam pytanie. Też mam farbki kupione jakieś 2 lata temu- i nieużywane przez 2 lata;p Podobne jak te wyżej ale firmy phoenix. I powiem Wam, że ciężko mi się nimi maluje.... Powiedzcie mi czy może lepszym wyborem będzie zakup farbek specjalnych do paznokci? Patrze właśnie na stronę, mają piękne kolory itd... a te moje to porażka a jest ich 24 tubki... Kolory takie mocne... Do stroke one się nadają, ale do obrazków- porażka.... Co byście mi radziły? Może któraś z Was ma takie jak ja te farbki phoenix? Może to ja coś źle robię... Zaznaczam, iż nie są zgęstniałe ani zaschnięte- na moje oko stan bardzo dobry.



wieszośc z nas do malowania na paznokciach używa farbek polycolor :)

katherinne
04-12-2010, 10:55
oo to fajnie, też je kupię:)

bierycia
17-12-2010, 15:28
gdzie mogę nie drogo kupić farbki polycolor? Bo u mnie w mieście nie ma..:/:

total
17-12-2010, 15:35
ja będę na dniach zamawiać tu : Maimeri Polycolor - tuba 20ml Artykuły dla plastyków internetowy sklep plastyczny Matejko, sprzedaż internetowa farby sztalugi pędzle artykuły plastyczne (http://www.sklepmatejko.pl/index.php?cPath=101_129_134)

kasiasssss
17-12-2010, 16:11
powiedzcie czy moge farbkami akrylowymi malowac na filizance,czy to bedzie sie tzrymalo,czy woda tego nie zmyje??

RoksiSK
17-12-2010, 16:17
Musisz zabezpieczyć pomalowaną powierzchnię

kasiasssss
17-12-2010, 16:20
czym roksik??

trendy77
17-12-2010, 16:22
mi tez sie wydaje ze trzeba zapezpieczyc odpowiednim preparatem:D

bierycia
17-12-2010, 17:22
kurcze tak mnie kuszą te farbki, ale żeby sobie kupić więcej kolorków to już większy wydatek:P trzeba zbierać, a co! musze je mieć:skacze:
a jeszcze takie pytanie, na ile mniej więcej starcza wam tubka?:D

RoksiSK
17-12-2010, 17:37
czym roksik??

Werniksem :)

kasiasssss
17-12-2010, 18:15
a moge to kupic w jakim sklepie?nie mam typowego sklepu z farbami tylko papierniczy, a jakbym pociagnela zelem i utwardzila przy lampie???

xCombination
17-12-2010, 18:53
mi się wydaje, że żelem nie zda egzaminu. myślę, że jak wyjedziesz poza malunek to po jakimś czasie odlezie, a i bez tego pewnie też :P

Brilliant
18-12-2010, 13:28
dziewczyny a ja nie wiem czy w dobrym miejscu pisze ale mam problem z farbkami;( kupilam od dobrej rady i wiecie co one wogule mi nie cieniuja;( robie tak jak powinnam i nicnie wychodzi;(pedzelek tez mam dobry..nie wiem co jest nie tak;(jestem załamana

Elizabeth76
18-12-2010, 15:29
dziewczyny a ja nie wiem czy w dobrym miejscu pisze ale mam problem z farbkami;( kupilam od dobrej rady i wiecie co one wogule mi nie cieniuja;( robie tak jak powinnam i nicnie wychodzi;(pedzelek tez mam dobry..nie wiem co jest nie tak;(jestem załamana

mariolka pokaż co ci powychodziło wtedy bardziej będziemy wiedziały co zaradzić :)

hersa
18-12-2010, 15:30
możesz napisać co dokładnie oznacza "nie cieniują"? Nie mieszają się ze sobą czy jak? Miałam kiedyś farbki od DR i nie były takie ostatnie :) Może seria trefna jakaś.

rudzielec
18-12-2010, 16:38
a ja kupiłam sobie dzis kilka kolorów farbek są dość duze, jedna po 1 funta, czyli okolo 4,5zł...kupiłam ich osiem, mam nadzieje ze beda dobre, pozniej wstawie fotki ich...kupione w sklepie papierniczym;) mam nadzieje ze takie tez sie nadaja?

plushak
18-12-2010, 16:39
jezeli będą dobrze kryć :)
to czemu by nie:)

zyza
18-12-2010, 21:06
kurcze tak mnie kuszą te farbki, ale żeby sobie kupić więcej kolorków to już większy wydatek:P trzeba zbierać, a co! musze je mieć:skacze:
a jeszcze takie pytanie, na ile mniej więcej starcza wam tubka?:D

na baaaardzo dlugo :D jesli nie bedziesz nimi malowac po plotnach i kartkach :P ja mam i ciagle cos packami mam i mam i mam :D

kasandra262
21-12-2010, 12:43
Próbowała któraś z was czegoś takiego? zastanawiam się czy są dobre dekorynka 12 FARBEK AKRYLOWYCH W TUBACH JUXIANG (1339139993) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/dekorynka-12-farbek-akrylowych-w-tubach-juxiang-i1339139993.html)

natalia268
21-12-2010, 14:22
a moge to kupic w jakim sklepie?nie mam typowego sklepu z farbami tylko papierniczy, a jakbym pociagnela zelem i utwardzila przy lampie???

ja malowałam na kubku i później przejechałam lakierem bezbarwnym to co namalowałam i pare milimetrów za postac by sie trzymało kubka.. na poczatku troche polezało bo było strasznie gumowe.. teraz normalnie pije herbatke itd. póki co nic sie nie dzieje, ale wiadomo, nie szoruje tego tylko środek lekko jest przemywany i ju ;)

kasiasssss
21-12-2010, 16:31
dzieki natalko sprobuje

amorek
30-12-2010, 12:31
Werniksem :)

A jak bym spryskała malunki zwykłym lakierem do włosów?? Chyba powinno zabezpieczyć .. ;)

aga
30-12-2010, 13:18
Ja moją szkatułkę spryskałam lakierek do włosów i jest w porządku :)

kasiasssss
30-12-2010, 13:47
ale szkatulki nie muyjesz a kubeczek i filizanke czesto

tomaszka
31-12-2010, 23:36
co racja to racja.

pinusia6
11-01-2011, 21:24
Ja mam takie pytanko... Miała z was może któraś farbeczki z modeny? Bo mam zamiar uczyć się zeberki i panterki a będę robiła u nich większe zakupy i chce kupić z 3 kolorki na próbę. Proszę o opinię ;)

BasiaPazderska
11-01-2011, 21:32
Testował ktoś farby akrylowe Basic w tubkach 22ml ?

Lilka
20-01-2011, 17:51
Cześć dziewczyny jestem nowa na tym forum!
Mam zamiar zakupić takie farbki, już nawet wypatrzyłam jedne z dobrej rady.
Powiedzcie mi czy takie farbki szybko schną?
Można w trakcie malowania zmywać np. jak coś nie wyjdzie? czym zmywać?
Można używać pędzelek od żelu?
I jeszcze jedno pytanko czym czyścicie pędzelki?

xsunnyolciax
20-01-2011, 18:32
Pędzelki czyścimy w wodzie i później jeszcze można cleanerem.
Pędzelek proponuje mieć osobny, tego od żelu bym nie używała.
Nie wiem jakie są farbki z dr, bo ja mam inne, ale pewnie schną normalnie (jak by to porównać... jak lakier?) Nie wszystkie farbki można zmyć, mi jak coś nie wyjdzie (ale jeszcze nie zaschnie), to moczę patyczek z watą w acetonie i delikatnie przecieram żeby nie rozmazać, ale zebrać na patyczek. ;)

hersa
20-01-2011, 19:54
zapomniałam napisać, kupiłam w plastyku białą farbkę Amsterdam talens taką ło TALENS Amsterdam Standard - Profesjonalny Internetowy Sklep Plastyczny i Papierniczy (http://www.storm24.pl/?talens-amsterdam-standard,50) i jest świetna. Szkoda ze nie ma mniejszych pojemności. Jest konsystencji bitej śmietany, kryje i rozprowadza się świetnie. Ja mam titanum white. Na prawdę polecam.

Lilka
22-01-2011, 14:21
Dziewczyny powiedzcie mi czy żel nie odpryskuje od farbek? Chodzi mi o to, że jak pomaluje farbkami różne wzory na całym paznokciu i potem dam warstwę żelu nabłyszczającego, to czy ten żel nie odpryśnie? W ogóle można tak robić? Czy lepiej dać warstwę żelu nabłyszczającego i na to farbki akrylowe?
Nigdy nie malowałam takimi farbkami i nie wiem, dopiero co zamówiłam na allegro 12 podstawowych kolorów i będę się uczyć.

madzialenkabuziaczek
22-01-2011, 16:54
ja najpierw maluje farbką coś tam, czekam aż przeschnie a następnie nakładam żel nabłyszczający no i nie odpryskuje mi;) ( mam żel z allepaznokcie a farbki ze sklepu papierniczego takie zwykłe;))
niewiem jak inne farbki ale moje raczej by się zmyły jak bym je nałożyła na żel nabłyszczający:]

rudzia1985
23-01-2011, 12:43
Lilka nie powinno byc problemu z zelem jesli na farbki polozysz zel nablyszszczjacy :)
dziewczyny klada farbke na zmatowiona powierzchnie pazurka bo lepsza przyczepnosc farbki :)
nie wiem czy akrylowe na gladkiej powierznich beda trzymac ;)

Anna Kosińska
23-01-2011, 13:12
ogolem mowi sie ze 80% zdobienia na paznokciu moze byz uzyta farbka i jest w tym duzo prawdy..jezeli robimy np frencha i malowanki farba nic nam nie odprysnie jezeli prawidlowo postepujemy z aplikowaniem danych produktow i odpowiedni czas schniecia
oczywiscie nie przesadzajmy z iloscia nalozonego zelu nablyszczajacego poniewaz wtedy moze nam odprysnac zel razem z farbka..

zawsze czekamy jak farbka dokladnie wyschnie i na to zel..

ale podam wam przyklad ze pokrylam farbka cale paznokcie,malowanie i na to zel i raz mi odpryslo a raz nie..nie mozna tez przesadzic z iloscia nakladanej farby poniewaz wtedy rowniez moze odprysnac zel..
na zel nie malujemy farbka bo schodzi i kolory niewyrazne wygladaja.. ale np na zdobienia akrylowe farbka jak najbardziej i nic nie schodzi..

kasandra262
24-01-2011, 07:54
Hej kobiety będę zamawiać farbki polycolor i pędzelki,powiedzcie mi jakie kolory będą mi potrzebne żeby coś konkretnego namalować? Bo nie wiem które zamówić tyle tego jest:(

Tosiaczek
24-01-2011, 08:43
Ja mam te które mi się podobały.
niebieska-390,
zielona-304,
pomarańczowa-072,
czarna-530,
żółta-100,
czerwona-220,
biała-018,
fioletowa-447,
Biała z drobinkami-017,
czarna z drobinkami-541,
srebrna-003. :)

Ale dzisiaj jadę dokupić jakieś kolorki :)

zołzella
24-01-2011, 08:57
Tosiaczek (http://forum.wzorki.info/members/5629-tosiaczek.html) to sa kolorki pollycolor? i czy taniej w plastyku czy w tym sklepie wysyłkowym matejko? bo u mnie w plastyku nie mają zadnych farbek akrylowych

plushak
24-01-2011, 08:59
Hej kobiety będę zamawiać farbki polycolor i pędzelki,powiedzcie mi jakie kolory będą mi potrzebne żeby coś konkretnego namalować? Bo nie wiem które zamówić tyle tego jest:(
biała - 018
czarna - 530
różowa magenta - 256
jasna żółć piękna - 074
ciemny fiolet - 443
niebieski - 390
zieleń jasna -336
zieleń ciemna - 358 ( z jasna zolcia super polaczenie)
czerwień -166 ( tosiaczku pokaż swoją czerwień jak wygląda na żywo :kwiatek:)
turkusik 408

Tosiaczek
24-01-2011, 09:00
Tosiaczek (http://forum.wzorki.info/members/5629-tosiaczek.html) to sa kolorki pollycolor? i czy taniej w plastyku czy w tym sklepie wysyłkowym matejko? bo u mnie w plastyku nie mają zadnych farbek akrylowych


Wiesz co mi się wydaje że Matejko ma najniższe ceny :)



Plusia dzisiaj coś będę malowała Strołkowego to wykorzystam czerwony :) Ale to jak wrócę z miasta. Bo chce na te pędzle i farbki looknąć

koki1980
24-01-2011, 09:16
Witam ja zakupiłam wiele produktów z Modeny żele super ale farbki jak odkręcisz raz to juz potem wysychają okropnie. lepiej kupić w tubkach pollycolor sa rewelka

Tosiaczek
24-01-2011, 09:37
Pollycolor są najlepsze :) Ja już ich nie zamienię na inne :* Dzięki Plusia :*

xCombination
29-01-2011, 21:31
ja sobie ostatnio kupiłam dwie renesansu i jedną poly. te dwie są fajne, a poly jest rozwarstwiona, jak wyciskam to mi idzie z tubeczki taki jakby olejek i osobno czerwone gęstsze coś:(

RoksiSK
29-01-2011, 22:33
Jak się rozwarstwia, to trzeba ciut wycisnąć - mogła trochę w sklepie leżeć.
Odkąd spróbowałam Polycolor, to już nie chcę innych :D Kupiłam pojemniczki u Dobrejrady i wycisnęłam trochę z tubek - lepiej się nabiera i widać kolory.
Polycolor kupowałam tu Farba akrylowa Polycolor 20ml : Asip.pl, tanie farby olejne, farby akrylowe, szkicowniki,kalki kreślarskie, kredki akwarelowe, artykuły kreślarskie (http://asip.pl/index.php?main_page=index&cPath=52_68)

Agusia_pa2
29-01-2011, 23:28
Dziewczyny pokaże wam mój test heh z ciekawości użyłam farbek kupionych z myślą o malowaniu obrazków a nie pazurkach, po 1,50 Euro.. i odkrylam zarąbisty pędzelek heh miałam go kupiony kiedys nawet nie pamiętam gdzie ale jest dosc duzy, wolałabym mniejszy na malowanie pazurków...na kartce myśle ze jest ok...a na tipsie tak sobie, na szybko tylko przeleciałam bloczkiem...ale widać takie jakby pociągnięcia pędzla a nie pokrycie calkiem...

Jutro zobacze jak z tymi farbkami sprawdzaja się pędzelki kupione niby do One stroke heh

RoksiSK
30-01-2011, 08:48
Agusia miałam okazję nimi nie tak dawno malować i są dobre, ale wg mnie polycolor lepiej kryją.

Tosiaczek
30-01-2011, 09:10
Ja mam trzy z renesansu ale mi się źle nimi maluje, PolyColor pięknie kryją a renesansami muszę kilka razy malować to samo.

zołzella
31-01-2011, 20:57
dziewczyny zapytam tutaj - jeśli źle to prosze o przeniesienie do własciwego miejsca - mam pytanko jak namalowac takie cieniutkie kreseczki np oblamówki kwiatuszków czy jakieś pędy kwiatowe albo zawijaski, bo u mnie samą farbką nie bardzo bo nie wystarczy do konca kreseczki i musze łaczyć a z woda jakoś mało kryje....pędzelek 0 jest jakby za gruby - co źle robię ?

Emilia B.
31-01-2011, 21:09
polecam farbi polycolor, dobrze kryją i mają dobrą gęstość :)
a pędzel trzeba trafić dobry bo niektóre to się miotły robią i wogóle. Może być wina i pędzla i farby...
i musisz malować samą końcóweczką pędzla :)

zołzella
31-01-2011, 21:18
Emilia mam wąłsnie polycolor tylko nie wiem co z pędzlem - kupiłam te fioletowe co tu dziewczyny zachwalały i jakos tez 0 nie jset fajny....kudły mu stercza pojedyncze

Emilia B.
31-01-2011, 21:26
ja mam pędzelek euro fashion i jestem bardzo zadowolona. A zwilżasz pędzel woda przed malowaniem? trzeba zmoczyć i przetrzeć o ręcznik papierowy żeby włosie było elastyczne :)

RoksiSK
31-01-2011, 21:30
Emilia mam wąłsnie polycolor tylko nie wiem co z pędzlem - kupiłam te fioletowe co tu dziewczyny zachwalały i jakos tez 0 nie jset fajny....kudły mu stercza pojedyncze

Do obrysować i drobnych elementów polecam te (zresztą nie tylko ja :D )

ellio.pl - Pędzelek do zdobień (http://ellio.home.pl/Pedzelek_do_zdobien-582.html)

Emilia B.
31-01-2011, 21:36
Roksik ale świetny :slina: i jaki taniusi - super :)

rudzia1985
31-01-2011, 21:37
no to ten tez mamy w tych fioletowych ale mi zadne kudly nie odstaja, jeszcze ;)
moze za mocno przyciskas o recznik papierowy jak wycierasz by byl czysty i sie wlosie wygina na wszystkie strony i pozniej odstaje i nie moze porzadnej lini zrobic ?

RoksiSK
31-01-2011, 21:45
I nawet wytrzymały :D Robi cieniutkie kreseczki. No i ta cena :skacze:

zołzella
31-01-2011, 22:48
Emilia B. (http://forum.wzorki.info/members/5481-emilia-b-.html) no nie zwilżam woda - dzięki spróbuje jutro

RoksiSK (http://forum.wzorki.info/members/4395-roksisk.html) fajnie wygląda ten pędzelek

---------- Dodano o godzinie 22:48 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:47 ----------

rudzia1985 (http://forum.wzorki.info/members/2862-rudzia1985.html) ja mam problem z tylko tym cieniutkim - reszta jest super

Agnieszka Praska
01-02-2011, 07:54
ja cieniutkie kreseczki robie rozrobiona farbka polycolor ;) taka z tubki jest za gesta zeby byly takie cienkie jak dlugopisem napisane ;)
na szkielko troche farbki do tego kropla wody wszystko razem mieszam pedzelkiem lekko ugniatajac , przejezdzam po szkielku zeby nadmiar farbki z czubka pedzla sie pozbyc i maluje :)
wychodza naprawde bardzo cieniutkie :D

zołzella
01-02-2011, 09:48
agulusia (http://forum.wzorki.info/members/1360-agulusia.html) dzięki za każdą rade - będę próbowała :)

Anna Kosińska
01-02-2011, 10:00
I najlepiej pedzelek trzymac w pionie jak malujemy te linie wszystko rowniez zalezy od sily nacisku pedzelka na pazurek,

a jezeli posiadacie gruby pedzelek i jednak cos w wam sie w nim nie podoba lub odstaja wloski..wezcie pedzelek w pionie i na skorze okreznymi ruchami jak byscie malowaly koleczka w tym czasie niektore wloski sie wyginaja w rozne strony wiec te wloski ktore odstaja wytnijcie od razu bedziecie widzialy roznice w malowaniu..tak na dobra sprawe kazdy pedzelek moze byc dobry do malowania tylko czasami nalezy wiedziec jak sie nim poslugiwac i o niego dbac..

Chocolata
01-02-2011, 11:00
Ja maluję cienkie kreseczki pędzelkiem od Asi Rozwadowskiej. Wyglada jak zrobiony z kawalka patyka ale ma swietnie uformowaną koncowke. Mocze go najpierw w wodzie potem rozrabiam farbkę duza iloscia wody ew, dokladam farbki jak jest zbyt przezroczysty kolor i maluje samym koniuszkiem, przedtem robiąc na 'brudno" kilka kresek. Po malowaniu bardzo dokladnie czyszcze pedzelki w czystej wodzie, czasem wycieram w serwetke z cleanerem parząc czy u nasady wlosa przy skuwce nie zaschla farba, bo to najbardziej niszczy wlosie, ktore z czasem sie wykrusza.

Candynails
06-02-2011, 13:24
mam problem z farbkami, nie wiem czy jest o farbkach jakis osobny watek to pisze tutaj....używam z polycolor w tubkach, mam je dosć krótko, zaczęły mi się oddzielać, wyciskam i leci wodnista masa ;/ próbowałam cieniutkim patyczkiem mieszać w środku ale wtedy wszystko wylatuje;/ a i tak na drugi dzień już się oddzielił pigment, macie jakieś sposoby na to???

samaron
07-02-2011, 11:34
Moich kilka też się rozdziela, ja mieszam w tubce wykałaczką, można wycisnać trochę, aż to rzadkie wypłynie, u mnie w każdym razie nie ma to wływu na jakość farbek.

natalia268
12-02-2011, 13:20
Nie wiedziałam gdzie zapytac a dreczy mnie to od dłuższego czasu...

Jak juz mamy przygotowany,opracowany pazurek i chcemy go CAŁEGO zamalować farbką, to podobno nie mozna bo żel bedzie po bokach odchodził. Ale coraz czesciej widze w necie, w gazetach całe zamalowane pazurki.. i czy to tylko tak na potrzebe zdjęcia i nie wytrwaja zbyt długo czy jednak jakis sposob jest? Bo tez jesli zostawimy jakies milimetry po bokach to nie bedzie to juz zbyt ładnie wyglądało.. znaczy pazurek z wymalowanytm tłem, wzorem..

Wiec mozna zamalowac całego pazura farbką czy tez nie i tylko niektore elementy?

malutkaistotkaa
12-02-2011, 14:12
hnm... ja moje oko
ja bym nalozyla cienka warstwe zelu
i pzoneij pomalowala claypazurek:) i na to zel pozneij spróbuj na sobie 1zrobic:)

edytakon
13-02-2011, 10:16
Z tego co mi wiadomo nakłada się nabłyszczacz i pazur moze być pokryty cały farbką, ale może lepiej specjalistki się wypowiedzą :)

Ja nawet malowałam farbką a na to dawałam 1-fazówke jak nie mialam nabłyszczacza i nic sie nie dzialo

zołzella
13-02-2011, 10:43
natalia268 (http://forum.wzorki.info/members/953-natalia268.html) na pewno można :) bo dziewczyny tak robią . ja nie próbowałam jeszcze ale jedne dają pod farbke jakąś bazę z żelu a inne nic i tez sie trzyma. musisz metodą prób i błęów dojść do swojego spodobu

ewek206
11-03-2011, 13:30
dziewczyny mam pewne pytanie, w ktorym momencie pracy malujecie farbkami?chodzi mi konkretnie o to czy jzu na zbudowany paznokciec i na to tylko zel finish czy w innym momencie?

Emilia B.
11-03-2011, 13:34
ja przed nabłyszczeniem :)
ale można też zalać takie malowanki :)

ewek206
11-03-2011, 13:39
aa to sie nie rozleje?;]

Emilia B.
11-03-2011, 13:41
nie powinno - mi pod akrylem sie nie rozlało :)
trzeba metoda prób i błędów :D ale lepiej jest dać pod nabłyszczacz bo jak sie klientce znudzi zawsze łatwiej zmienić :)

ewek206
11-03-2011, 13:44
ato juz rozumiem . a jeszzcze jedno ;] jak sie namaluje to trzeba jakis czas odczekac zeby wyschło?;]

samaron
11-03-2011, 13:48
Tak trzeba poczekać aż porządnie wyschną i nie przesadzać z grubością warstwy farbki . Farbki schną szybko.

Emilia B.
11-03-2011, 13:50
farbka jak wyschnie to sie robi matowa :) więc spokojnie zauważysz że już można dać nabłyszczacz :) jak malujesz np na 10 pazurkach to jak dochodzisz do 10 to pierwszy już na bank jest suchy :D

ewek206
11-03-2011, 13:54
dzieki Wam za cenne rady prynajmneij dla mnie;]

kasiek2501
07-04-2011, 16:45
nie wiem, czy któraś z Was będzie miała podobne odczucia, ale od pewnego czasu mam problem z farbkami polycolor (kupuje je w tubkach 20ml) są rozwodnione, nie kryją jak kiedyś, dziwnej konsystencji.... ogólnie nie takie jak kiedyś.

Będąc w Empiku kupiłam na próbę farbę akrylową kolor czarny firmy AMSTERDAM i powiem wam, ze jest rewelacyjna. Idealna konsystencja piękne krycie miodzio.

Farby są w tubach 120ml i kosztują 20zł... tuby są ogromne, więc starczą na bardzo dlugo i nie są zakręcane jak polycolor tylko na zatrzasniecie więc zakrętna nie bedzie sie wyrabiać :)


Aha i na allegro sprzedawane są za 13zł :)
PLASTYK24 Farby akrylowe TALENS AMSTERDAM 120ml (1536742659) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/plastyk24-farby-akrylowe-talens-amsterdam-120ml-i1536742659.html)

Sweet-ka
07-04-2011, 17:00
Właśnie kiedyś je oglądałam i wydawało mi się że są dużo rzadsze od poly i tak się zastanawialam czy kupic :) Teraz sprawdze :P

Ja mam farbke maimeri , jest gesta ale jak sie rozcieńcza to robi sie jej duzo he he :) Tez powiem Wam ze nie jest zła :)

kasiek2501
11-04-2011, 14:53
Właśnie kiedyś je oglądałam i wydawało mi się że są dużo rzadsze od poly i tak się zastanawialam czy kupic :) Teraz sprawdze :P

Ja mam farbke maimeri , jest gesta ale jak sie rozcieńcza to robi sie jej duzo he he :) Tez powiem Wam ze nie jest zła :)

a ja dzis zamowilam kilka farbek :) juz nie moge doczekac sie przesylki.
Jak dojda napisze wiecej o innych kolorach :)

kochanaa
18-04-2011, 20:56
Ja ostatnio zamówiłam farbki z modeny i pędzelki z ellio :):) kupiłam 2 pędzeli te po 1 zł :) Co polecałyście :D:D Juuupi :) teraz czekam, aż przybędą do mnie :)

Jade
18-04-2011, 21:48
A ja polecam wszytkim farbki FolkArt sa suuuuuper:)

Sylwia1982
18-04-2011, 22:56
Jade a wiesz moze czy one sie roznia od polycolor. Jaka jest roznica? :)

koki1980
28-04-2011, 18:15
hej ja tez kupiłam kilka farbek z modeny niestety po odkręceniu i użyciu ich następny raz kiedy znowu odkręciłam były juz nieźle wyschnięte, nie jestem z nich zadowlona znowuż kupiłam pollycolor były super do czasu... potem jak chciałam wycisnąć troszkę to wyleciała najpierw woda, rozwarstwiły sie, potem zamowiłam z dobrej rady i sa super w fajnych pojrmniczkach nie wysychaja i nie rozwarstwiaja sie konsystencja tez super

Jade
28-04-2011, 18:40
Niewiem jaka jest roznica w malowaniu bo nie mialam nigdy farbek polycolor.Folk Art sa to farbki ktorych uzywa Donna Dewberry,sa rozne rodzaje akrylowe,do szkla i porcelany,materialu czy do malowania rzeczy metalowych i ktore mozna wystawic na dwor.Sa to bardzo znane farbki ale tak jak pisze nie wiem jaka jest roznica jakosc.

eirvinne
01-05-2011, 21:24
hej ja tez kupiłam kilka farbek z modeny niestety po odkręceniu i użyciu ich następny raz kiedy znowu odkręciłam były juz nieźle wyschnięte, nie jestem z nich zadowlona znowuż kupiłam pollycolor były super do czasu... potem jak chciałam wycisnąć troszkę to wyleciała najpierw woda, rozwarstwiły sie, potem zamowiłam z dobrej rady i sa super w fajnych pojrmniczkach nie wysychaja i nie rozwarstwiaja sie konsystencja tez super

Ja również zaczynałam z modeną.. i prawda wysychają jak oszalałe - stąd też nabierałam tylko trochę na paletkę i szybko zakręcałam słoiczek - troche są za gęste. za to kupiłam swego czasu - zanim zaczełam przygodę z pazurkami - za 12 zł zestaw 10 farbek akrylowych w carrefourze heh i są niezastąpione. polycolor - całkiem fajna firma ale cena za orginalne farbki - jak na razie odpada:}

ana_zaba
06-05-2011, 08:26
Hey dziewczyny prosze o rade
co myslicie o tych farbkach akrylowych

farbki akrylowe do zdobień paznokci 18 szt/12 ml (1553376587) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/farbki-akrylowe-do-zdobien-paznokci-18-szt-12-ml-i1553376587.html)

chce kupic farbki w tubkach bo poprzednie w pojemniczkach zaschly mi po kilku urzyciach i sa po prostu do wywalenia;(

stefcia92
10-05-2011, 07:00
w końcu upolowałam farbki polycolor :D świetna zabawa :) szkoda ze brak mi czasu na cwiczenia :(

a to moje pierwsze zmagania :P masakra

http://images38.fotosik.pl/835/eb73291d9b23e3f5med.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb73291d9b23e3f5.html)

Agnieszka Praska
10-05-2011, 07:49
stefcia bardzo ladne jak na pierwsze :) jesli moge podpowiedziec to za malo nasaczasz pedzel woda i farbkami ;)

stefcia92
10-05-2011, 08:32
dziekuje ;* rady jak najbardziej wskazane nie pogardzę ;)

rudzia1985
10-05-2011, 18:19
Stefcia wydaje mi sie za grubo tej farbki, kwiatuszki powinny byc delikatne mazniete ale odpowiednio pokryte by nie bylo przeswitow ale nie jest zle :ok:

eirvinne
12-05-2011, 19:55
Kochane ja wczoraj zakupiłam u siebie w sklepie dla "artystów plastyków" kilka farbek firmy Renesans. I so rewelacyjne:} pięknie kryją! pędzle od nich też mam i mnie nie zawiodły a grosze kosztowały:D

dla przykładu podaje link
Farby akrylowe Renesans Colours - tuba 20 ml SZAŁ DLA PLASTYKÓW - Profesjonalny Sklep Plastyczny (http://www.szal-art.pl/farby-akrylowe-renesans-colours-tuba-20-ml_66_60/)

a tu jeszcze ciekawszą paletę kolorów znalazłam.. ale niestety cena ostro w górę poszłą:>

http://www.szal-art.pl/farby-akrylowe-renesans-maxi-acril_131_455/

Jade
12-05-2011, 19:58
mam te farbki sa ok ale jednak wybieram FolkArt

ana_zaba
13-05-2011, 14:31
Ja po namowie Kurki zamowilam sobie farbki z polycolor

bo moja ostatnia przygoda z farbkami skonczyla sie tym ze po krotkim czasie wszystkie skostniały w pojemniczkach

dlatego teraz wybralam farbki w tubkach.

cena byla dosc dobra jak na polycolor bo 5 zl
tylko przesylka za 5 sztuk wyszla jakos 20zl( troche sporo jak na farbki ktore zapewne przyjda w kopercie babelkowej)


jak bede miala to cos narysuje:D

plushak
13-05-2011, 14:46
Polycolor :win:
Jeśli chodzi o renesans jako tło ok mają świetne kolory ale krycie dla mnie za małe :) nie lubię prześwitów :)

ana_zaba
13-05-2011, 17:00
wiec jakie myslisz Plushak bylyby lepsze,

teraz tymi jak mi je przysla bede sie bawic, i zobacze jak to z tym kryciem

plushak
13-05-2011, 17:02
Zabciu uważam razem z kurką że polycolor są najlepsze z dostępnych w pl farbek :D
jeżeli chcesz być zadowolona z efektów swojej pracy z poly Ci się to uda :) Kurka poleciła jakieś ładne kolorki?:)

ana_zaba
14-05-2011, 08:41
podstawe czyli biel, czern

dalej fiolet, zolty, zielen, niebiesk


na poczatek na pewno wystarcy

wielkie dzieki dziewczyny za pomoc

mysiula
17-05-2011, 15:49
kochane mam pytanie jeśli chodzi o farbki.. np. przedłużamy paznokiec na tipsie , kładziemy cover formujac linie usmiechu i czy można zrobić potem farbkami akrylowymi frencha?? to sie bedzie trzymac? czy odpadnie szybko? oczywiscie jak potem zaleje je żelem budującym..

Sweet-ka
17-05-2011, 17:15
mam problem z farbkami, nie wiem czy jest o farbkach jakis osobny watek to pisze tutaj....używam z polycolor w tubkach, mam je dosć krótko, zaczęły mi się oddzielać, wyciskam i leci wodnista masa ;/ próbowałam cieniutkim patyczkiem mieszać w środku ale wtedy wszystko wylatuje;/ a i tak na drugi dzień już się oddzielił pigment, macie jakieś sposoby na to???

Candy ta jak samaron pisze trzeba wymieszac. Ja rowniez mialam tai przypadek i jak sie dowiadywałam w plastyku powiedziano mi ze to dlatego bo pigment jest ciezki i opada na dno. Trzeba wtedy wymieszac cieniuta wykalacza dokladnie w srodku tubeczki. Jesli mimo to jakosc sie zmieni to najlepiej zarelamowac ;)


;)

xsunnyolciax
17-05-2011, 17:53
kochane mam pytanie jeśli chodzi o farbki.. np. przedłużamy paznokiec na tipsie , kładziemy cover formujac linie usmiechu i czy można zrobić potem farbkami akrylowymi frencha?? to sie bedzie trzymac? czy odpadnie szybko? oczywiscie jak potem zaleje je żelem budującym..
najpierw budujący, później farbki i na koniec nabłyszczający. I będzie się trzymać :D

ana_zaba
18-05-2011, 11:01
Hey
Dostalam wczoraj moje farbki akrylowe z polycolor

Ale ogolnie z zamowienie nie jestem zadowolona

Bo farbka o nazwie CARMIN

na rysunku 166 Carmin, Farba Akrylowa Polycolor 20 ml [tuba] - 4.90PLN : Asip.pl, tanie farby olejne, farby akrylowe, szkicowniki,kalki kreślarskie, kredki akwarelowe, artykuły kreślarskie (http://asip.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=52_68&products_id=712)

wydawala sie fioletowa a w rzeczywistosci jest czerwona jak truskawki :placz:

do tego zamiast zamowic biala farbke wybralam platinium white - co okazalo sie po wyschnieciu srebrem :wow:
Chcialam domowic biala ale koszt wysylki jednej tubki to 16zl (ale zdzierstwo)
w dobrej radzie farbka wychodzi 2zl drozej czyli 7+ wysylka 6zl

Ale pragnac juz malowac obdzwonilam cale 3-miasto i znalazlam sklep plastyczny w sopocie w ktorym maja farbki po 6zl (biala tez jest)

no wiec wybiore sie tam w sobote i kupie sobie swoja biala i ten fiolecik ktory chcialam

pozdrawiam dziewczyny :D:D

xCombination
19-05-2011, 19:22
Ana_Zaba, mają chyba w Gdyni na Abrahama - przynajmniej w sklepie int polycolorki figurują, za 5,40. ja w Sopocie kupowałam jakiś czas temu i był bardzo mały wybór kolorów jakby mieli dostawę co trzy lata :D i na kolejne zakupy chyba się wybiorę gdzieś dalej :P

anetta280
19-05-2011, 20:45
Właśnie dostałam swoje pierwsze farbki z Allepaznokcie, czarna i biała są gęste a pozostałe kolory jakieś takie wodniste. Jaka powinna byś właściwa konsystencja tych farbek. Może to głupie pytanie ale to moje pierwsze podejście do farbek i jestem zielona w tym temacie.:(
A może polecicie mi farbki sprawdzonej firmy dla zupełnie początkujących, w przyzwoitej cenie.

Elizabeth76
19-05-2011, 21:11
anetta a czytałaś ten temacik?? tu prawie cały czas o jednej polecanej firmie farbek piszemy poczytaj a dowiesz sie wszystkiego na ich temat ;) nawet koleżanka 2 posty wyzej o nich pisze :)

anetta280
19-05-2011, 21:18
ups jak zwykle się zakręciłam:wstydek: przepraszam:wstydek: i już zabieram się za czytanie

wisienkakwspz
19-05-2011, 21:48
Hehe no ja właśnie "wpadłam" w temat farbek, ale dziś chyba nie doczytam :spiacy: Już się napaliłam i teraz tylko na kaskę czekam i sio na zakupki :skacze:

hersa
19-05-2011, 22:11
kochane mam pytanie jeśli chodzi o farbki.. np. przedłużamy paznokiec na tipsie , kładziemy cover formujac linie usmiechu i czy można zrobić potem farbkami akrylowymi frencha?? to sie bedzie trzymac? czy odpadnie szybko? oczywiscie jak potem zaleje je żelem budującym..

ja już pisałam wcześniej, że jak mi brakło żelu białego to mamie robiłam frencza dekoralem akrylowym i wszystko się trzymało, dawałam farbkę po opracowaniu pazurka i na to jednofazówkę. Jeszcze wtedy nie malowałam więc nie posiadałam farbek "profesjonalnych" a dekoral mi się został po malowaniu mebli :)

ana_zaba
22-05-2011, 18:42
Ana_Zaba, mają chyba w Gdyni na Abrahama - przynajmniej w sklepie int polycolorki figurują, za 5,40. ja w Sopocie kupowałam jakiś czas temu i był bardzo mały wybór kolorów jakby mieli dostawę co trzy lata :D i na kolejne zakupy chyba się wybiorę gdzieś dalej :P

Ja tez w tym sklepie w Sopocie byłąm, maly niestety wybor ale dokupilam sobie biala, jasna zielen i lila wiec zawsze cos sie znalazlo.
A na abrahama tez zajrze dzieki :D:D

xCombination
22-05-2011, 22:13
nie ma za co :P no to teraz pędzel w dłoń :D

ana_zaba
23-05-2011, 11:35
Juz sie farbkami bawilam fotki potem wstawie

tomaszka
23-05-2011, 21:10
ja na weekendzie na działce troszkę tworzyłam. Takie strołki - pierdołki. :]

Brilliant
01-06-2011, 20:51
no dziewczyny dopiero teraz odpowieadam na to moje pytanko,,te moje farbki akrylowe od dobrej rady sa w tych pojemniczkach...nie kryja,,jezeli chodzi o one stroke bo do takich kreseczek itp to sa calkiem nawet,nie wiem czemu tak nie da sie nimi nic malowac,

vica
02-06-2011, 00:34
Powoli będę ćwiczyć na Polykolor. Jakoś inne mi nie podchodzą.
Nie żebym miała nie wiadomo jakie doświadczenie, ale jak już mam pracować, to na dobrym produkcie. Po co się denerwować na kiepskim kryciu? W efekcie to później i tak kupuje się kolejne farbki żele, akryle /do wyboru/

Brilliant
02-06-2011, 10:18
co do zeli i innych produktow to ja nie oszczedzam i biore te najlepsze .pracuje juz kilka lat w tym zawodzie takze wiem co kupowac,,tez mam dwie farbki polycolor i sa rewelacyjne,, jutro dokupuje reszte kolorkow:)

kasiasyliawal
14-06-2011, 12:03
Ja zamawiam u Dobrej rady , pracowalam na nich na szkoleniu w ECKSie .
Za cały zestw zapłaciłam ostatnio cos 35 zł, fajne kolorki, żywe, wydajne , nie zasychają.

Zastanawiam się jeszcze nad jakimis neonkami tylko wlasnie nie wiem czy takie kolory beda mi schodzić.

Paulka
29-06-2011, 16:02
ja chcialabym sie zapytac o kilka konkretnych firm farbek, czy ktoras z was moze je ma i ma juz wyrobinoe zdanie an ich temat prosilabym o zdanie relacji...
phoenix,koh-i-noor,seria art creation-producent royal talents, daler&rowney...

Anna Kosińska
29-06-2011, 16:23
Ja polecam rembrand,talens amsterdam i polycolor dla mnie sa najlepsze i najwydajniejsze ,
tych farb dziewczyny jak wiadomo na rynku jest wiele ja zawsze testuje,
kupuje zawsze trzy albo dwa mniejsze opakowania farbek najczesciej biel czern i fiolet (najczesciej uzywane)i wtedy oceniam ktora najlepiej mi sie pracuje i zakupuje wieksze..

edytakon
29-06-2011, 16:37
ja mam polycolor, kupilam u nas w trendach i niestety cos z nimi jest nie tak ( z dwoma kolorami jasny róż i jasny fiolet) są jakieś dziwnie rowodnione i zupelnie niekryjące.
POzostałe bardziej nasycone kolory są ok. czy spotkałyscie się z czymś takim

Elizabeth76
29-06-2011, 16:51
Edytko ja z różowa miałam tak z jakims zielonym nie pamietam numerka i jeszcza jakaś bym musiała zerknac ale też miałam to samo ale po dłuższym czasie zaczeły mi gęstniec te właśnie kolorki :)

rudzia1985
29-06-2011, 18:17
Edyta, stawiam, ze dlugo lezala w sklepie lub magazynie, z ktorego ta firma bierze i pewnie dlatego jest mniej wydaja, slabo kryjaca...Farbki tez maja swoja waznosc...
Trafilas pewnie na felerny :)

Anna Kosińska
29-06-2011, 19:00
jeden minus własnie polycolor ze mozna trafic na grudki albo na tak rzadka ze do niczego sie one juz nie nadaja ale zawsze towar mozna oddac wiec tu plus..

barbara_kawka
29-06-2011, 23:01
ja mam ten sam problem (j.w.) z rozowa farbka :( u DR zakupilam ... ale przypuszczam ze tak jak piszecie .. moze gdzies za dlugo lezala albo co ...

samaron
30-06-2011, 14:57
Ja już gdzieś pisałam, wkładam do takiej tubki wykałaczkę i mieszam, poza tą niedogodnością reszta zalet farbki jest bez zarzutu.

kasiasssss
30-06-2011, 18:16
ja kiedys ku[ilam farbki akrylowe w rossmanie,nie ma tam podanej nazwy firmowej,sa bardzo dobre,nie wysychaja,brakuje tylko perlowych kolorow,jak znajde gdzies to chetnie dokupie,dodam ze nie byly drogie

coralick
02-07-2011, 19:42
Dziewczyny ja juz nie mam sily i nie moge nic znalezc... A co powiecie o takich farbkach akrylowych 3D???
Farby akrylowe Maimeri Polycolor 3d SZAŁ DLA PLASTYKÓW - Profesjonalny Sklep Plastyczny (http://www.szal-art.pl/farby-akrylowe-maimeri-polycolor-3d_318_932/)
1 pcs Golden 3D Nail Art Paint Painting Acrylic Gel new | eBay (http://cgi.ebay.ie/1-pcs-Golden-3D-Nail-Art-Paint-Painting-Acrylic-Gel-new-/160605706245?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2564d89805)

czy to sie nada do konada?? :D

plushak
02-07-2011, 20:10
Oumaxi z tego co pamiętam co mówiły dziewczyny mają gorsze krycie niż poly :)

asiek
18-07-2011, 15:29
Kurde, ja miałam farbki nie wiem jakiej firmy, w zakręcanych słoiczkach i mi zaschły wszystkie ;| pewnie do śmietnika, nawet wrzątek nie pomaga.

Sendinka
27-07-2011, 19:50
Cześć dziewczyny:) Właśnie przymierzam się do kupienia farbek akrylowych tylko tak się zastanawiam nad firmą.Słyszałam że najlepsze są z Polycolor,lecz niestety nigdzie w pobliskich miastach nie moge ich nabyć i zauważyłam że na allegro też ich nie ma dlatego mam mały dylemacik.Czytałam wasze posty i zauważyłam że polecacie farbki Phoenix.I chyba się na nie skusze tylko mam pytanie.Jak wygląda sprawa z przesyłką?

plushak
27-07-2011, 19:58
W sklepach plastycznych online mozna bez problemu nabyć polycolor :)

hersa
27-07-2011, 20:04
Phoenix to najgorsze farbki jakie widziałam na oczy, inne dziewczyny też odradzały, nie wiem gdzie je polecają, szkoda pieniędzy, jedynie czarny i brązowy nadawał się do użytku, nie kupuj tego bo się zniechęcisz do malowania, może też zależy do czego, ale do one stroke absolutnie się nie nadają, w ogóle nie kryją.

Elizabeth76
27-07-2011, 20:05
Sendinka rownież w sklepie z akcesoriami do paznokci kupisz czyli u DR Wyszukiwarka :: dobrarada (http://www.dobrarada.com.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=polycolor&x=0&y=0&szukaj_opis=1)

kasiasssss
29-07-2011, 15:20
chcialabym dokupic tubki z farbkami srebna i zlota,nie moge znalesc,poradzcie:/:

hersa
29-07-2011, 15:29
ja nie polecę, ale odradzę z Talens Amsterdam, mam białą i jest super, a złota beznadziejnie kryje, wszystkie złote w sklepie były "półkryjące" więc wybrałam sprawdzoną firmę ale szalu nie ma

plushak
29-07-2011, 15:40
Polycolor ma 3 złote kolory, od jasnej do brązowej, zalezy kto co lubi :)
144 Pale gold, farba akrylowa Polycolor 20ml Internetowy Sklep Plastyczny Matejko (http://www.sklepmatejko.pl/product_info.php?cPath=101_129_134&products_id=794)

148 Rich gold, farba akrylowa Polycolor 20ml Internetowy Sklep Plastyczny Matejko (http://www.sklepmatejko.pl/product_info.php?cPath=101_129_134&products_id=795)

475 Bronze, farba akrylowa Polycolor 20ml Internetowy Sklep Plastyczny Matejko (http://www.sklepmatejko.pl/product_info.php?cPath=101_129_134&products_id=825)

samaron
29-07-2011, 15:40
Mhm, te metalicznie odcienie zawsze są półkryjące, ja mam z polycolor i złota i srebrną, dla mnie są bardzo dobre.

kasiasssss
29-07-2011, 17:28
dziekuje plushaczku,wlasnie tego szukam

DiamondShine
25-09-2011, 10:44
Zestaw farb akrylowych Phoenix - 24 kolory SZAŁ DLA PLASTYKÓW - Profesjonalny Sklep Plastyczny (http://www.szal-art.pl/farby-akrylowe-phoenix-24-kolory_48_606/)

moze byc taki zestaw farbek, jak myslicie??



i teraz problem mam z pedzlami podam linki niech ktos pomoze :( chce pedzle do one stroke i do zwyklego malowania farbkami:

Hobbystyczne Szał dla Plastyków - profesjonalny sklep plastyczny (http://www.szal-art.pl/hobbystyczne_708/)
Do farb olejnych i akrylowych Szał dla Plastyków - profesjonalny sklep plastyczny (http://www.szal-art.pl/do-farb-olejnych-i-akrylowych_707/)
Do farb wodnych Szał dla Plastyków - profesjonalny sklep plastyczny (http://www.szal-art.pl/do-farb-wodnych_705/)


prosze o wyslanie mi linku ktore najlepsze ;) i ktore bym mogla zamowic do one stroke i zdobienia

hersa
25-09-2011, 14:23
Kasiu przeczytaj ten temat proszę, wiele razy i ja i dziewczyny pisałyśmy, że farby phoenix są do du.. Tylko czarna i brązowa do czegoś się nadają. Zniechęcisz się jak jak zaczniesz nimi malować. Mi się super maluje pędzlami o DR Zestaw 5 pędzelków do żelu i malowania farbkami ONE-Stroke - różowe perłowe :: dobrarada (http://www.dobrarada.com.pl/p16764,zestaw-5-pedzelkow-do-zelu-i-malowania-farbkami-one-stroke-rozowe-perlowe.html) ale nie umiem nimi malować w małym formacie (na pazurkach) nie wiem czy są za duże czy ja po prostu nie potrafię.
Jak ktoś jeszcze spyta o phoenixa to napiszę żeby je kupił jak wyrzuci kasę w błoto to przeczyta temat.

plushak
25-09-2011, 14:51
do one stroke tylko POLYCOLOR, jeżeli chodzi o paznokcie to są idealne, mała pojemność 20 ml, tubka - farbka szybko nie wyschnie , tanie są ok 5 zł sztuka ! i ciemne kolory są w 100 % kryjące :)))

Drapi
25-09-2011, 23:24
mistero milano ma fajne farbki :)

Paulka
26-09-2011, 09:59
słuchajcie sie plusi ja jej posluchalam i nie zaluje;) naprawde super farbki!! tu kupilam takie:Sklep plastyczny Bielsko-Biała Katowice artykuły dla artystów materiały dla plastyków farby sztalugi ramy do obrazów Matejko (http://www.sklepmatejko.pl/)

ingusia_sz
19-01-2012, 12:47
ja mama w domu zakupione zwykłe farbki ze sklepu za 18 zł 12 sztuk i zaczęłam próbować nimi malować ale pewnie coś robię nie tak bo mi nie wychodzi. Takie ślady grube i nie maluję ciągle tylko przerywa niech-cę od razu zwalać winy na farbki bo dopiero się uczę ale dla porównanie wezmę jedną tubkę polikolor zobaczymy czy będzie różnica. no i pędzelki mam z reni-nails kiedyś dostałam w prezencie no i nie mogła się doczekać żeby już popróbować i jak na razie to trochę brzydkie jest, ale uparcie ćwiczę. Więc dziewczyny lepiej kupować sprawdzone produkty :)




więc dziewczyny próba zrobiona. Uczyłam się podstawowych ruchów pędzlem. I stwierdzam że jest kolosalna różnica w jakości farbek i tylko POLYKOLOR, kupowałam w sklepie dla plastyków i kosztowała mnie tubka 20ml - 5.70. mam dwa kolorki. Obrysowałam już dwa lakiery na próbę i bardo dobrze nimi się maluje. Ćwiczę dalej.

megusia
20-01-2012, 14:47
Ja również słyszałam, że farbki polycolor są dobre ;) Ale zamówiłam jakieś inne zobaczę jak przyjdą jakie będą.

Pyziaa
27-01-2012, 13:46
Dziewczyny a co powiecie o tych farbkach? paznokcie - Hurtownia online- nails, akryl, tipsy, zele, konad, ozdoby do paznoki (http://naildesign.pl/product_info.php?products_id=5160&osCsid=776f5cc9899a9e175376f1503afe2714) bo zastanawiam się czy je zamówić :) a słyszałam niedawno dobrą opinie o nich :)

plushak
27-01-2012, 14:06
Nie są tak kryjące jak poly:)

Pyziaa
27-01-2012, 15:44
Hmm ale jakoś jestem dobrze nastawiona na nie przez znajomą ;p chyba się na nie skusze i zamówię :) Pracuje ktoś na tych farbkach może?

plushak
27-01-2012, 16:23
Obyś potem nie narzekała że nie wychodzi bo farbka jest najważniejsza :)

Elizabeth76
27-01-2012, 16:35
Hmm ale jakoś jestem dobrze nastawiona na nie przez znajomą ;p chyba się na nie skusze i zamówię :) Pracuje ktoś na tych farbkach może?

nasza agnieszka x ich uzywala napisz moze do niej na priv i zapytaj ; )

Jade
27-01-2012, 16:47
O wlasnie tez wlasnie chcialam to samo napisac co Elcia:) Agnieszka je polecala tez:) Ja tez moze kiedys je sprobuje ale jak narazie kocham moje FolkArt <3

Pyziaa
28-01-2012, 10:35
Zamówiłam je :P zobaczymy jakie będą :) Nie przekonam się puki sama nie sprawdzę jakie są :P

Jade
28-01-2012, 11:08
Pyziaa daj kochana znac jak ci sie nimi maluje :) powodzonka

tomaszka
28-01-2012, 18:11
Dziewczyny a co powiecie o tych farbkach? paznokcie - Hurtownia online- nails, akryl, tipsy, zele, konad, ozdoby do paznoki (http://naildesign.pl/product_info.php?products_id=5160&osCsid=776f5cc9899a9e175376f1503afe2714) bo zastanawiam się czy je zamówić :) a słyszałam niedawno dobrą opinie o nich :)

Wydaje mi się, że na oumaxi pracowała Liliya dopóki nie przeszła na swoje. Długo szukałam je u nas w Polsce w końcu zamówiłam cały zestaw. Trozkę mnie rozczarowały. Są mało kryjące, trochę rzadkie. Zostawiłam sobie czerwony kolor a resztę sprzedałam. Może dla kogoś będą super ale ja jednak najbardziej lubie Poly.

Pyziaa
29-01-2012, 01:59
No zobaczymy :) od razu jak je przetestuje dam wam znac :)

Pyziaa
15-02-2012, 16:35
Kurde ale jestem zła.... myslalam ze zamowilam farbki oumaxi FARBKI AKRYLOWE 12 SZTUK KAŻDA 12 ML!!!!!!!! (2111987877) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/farbki-akrylowe-12-sztuk-kazda-12-ml-i2111987877.html) z reszta takie jest zdjecie a tu taki wałek !! Farbki sa calkiem z innej firmy i calkiem inne kolory :/ Nie dajcie sie nabrac dziewczyny jakby co! Cena nie jest wydoka ale ja wiecej zaplacilam za wysylke za granice niz za farbki ;/:sciana:

atunadk
15-02-2012, 19:15
Ja kupiłam sobie jakiś czas temu zwykłe farbki akwarelowe w tubkach z TESCO. Wypróbowałam już na swoich i klientek pazurkach i wszystko super kryło. tylko trzeba trochę poćwiczyć jak mocno rozrabiać z wodą i kilka razy na brudno pomazać żeby dobrze rozeszły się po włosiu pędzelka..

samaron
15-02-2012, 19:18
Kurde ale jestem zła.... myslalam ze zamowilam farbki oumaxi FARBKI AKRYLOWE 12 SZTUK KAŻDA 12 ML!!!!!!!! (2111987877) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/farbki-akrylowe-12-sztuk-kazda-12-ml-i2111987877.html) z reszta takie jest zdjecie a tu taki wałek !! Farbki sa calkiem z innej firmy i calkiem inne kolory :/ Nie dajcie sie nabrac dziewczyny jakby co! Cena nie jest wydoka ale ja wiecej zaplacilam za wysylke za granice niz za farbki ;/:sciana:
Pyziaa - negatyw i zgłaszaj sprawę do allegro!

Pyziaa
16-02-2012, 00:07
No wlasnie te co zamowilam to tez jakies zwykle.. Nawet wpisalam nazwe tych farbek w necie i nie znalazlo ich... Ehh wyprobuje je w wolnym czasie, moze nie beda takie zle.. Mam taka nadzieje:/:

Samaron na pewno zglosze i wystawie negatywa bi nie ma co! Produkt wgl nie zgadza sie z opisemna aukcji!! Jestem zla jak nigdy.. Zalezalo mi na farbkach z oumaxi :/// zauwazylam ze na poprzedniej aukcji duzo osob zamowilo te farbki, ale nikt nie raczyl wystawic negatywa ze sa niezgodne z opisem.. Same pozytywy, jedynie stary neutral jest jeden ze produkt sie nie zgadza...;/;/;/

Elizabeth76
16-02-2012, 04:40
ja bym napisała do nich na twoim miejscu , niech sprawe wyjasnia ;) Nie powinnas tak tego zostawiac

Pyziaa
16-02-2012, 12:28
Na pewno nie zostawie tego!

malinowa
16-02-2012, 14:59
z tego co pamiętam oryginalne farbki Oumaxi były o wiele droższe, mnie ta cena zastanowiła, bo jakieś taniutkie za tyle sztuk

Pyziaa
16-02-2012, 15:51
Tak właśnie są drogie np tutaj paznokcie - Hurtownia online- nails, akryl, tipsy, zele, konad, ozdoby do paznoki (http://naildesign.pl/product_info.php?products_id=5160&osCsid=776f5cc9899a9e175376f1503afe2714) ale nie zamawiałam tutaj bo wole przez allegro a nie znalazłam u nich na allegro tych farbek, wiec poszukalam na allgro.. i znalałam i cena też kusząca.. do tego nikt nie wystawil zlego komentarza na temat tych farbek wiec sie skusilam ;/ no cóż moja strata ;/

hersa
16-02-2012, 17:50
napisz do nich, że mają Ci przysłać to co zamawiałaś, albo oddać kase za farbki i za przesyłkę, a jak nie to zgłosisz sprawę do allegro. Może zwyczajnie się pomylili i wyjaśnią to po dobroci. Jak nie to negatyw i żądaj zwrotu pieniędzy przez ochronę kupujących allegro.

Pyziaa
17-02-2012, 09:53
Napisałam już do nich że chce zwrotu pieniedzy to napisali ze mam odeslac farbki !! A nie odesle ich bo przesylka kosztuje z holandii 15 e ! wiec w ogole mi sie to nie oplaca ... Wiec negatyw poleci :)

hersa
17-02-2012, 10:48
to niech oddadzą za obie przesyłki, przecież to z ich winy! napisz ze jak nie odzyskasz pieniędzy za przesyłki to zgłosisz sprawę do allegro, zrób zdjęcie tego co Ci przysłali zanim odeślesz i powiedz że idziesz to zgłosić na policję bo nie lubisz jak ktoś Cię robi w balona i nie będziesz się z nimi użerać.

Elizabeth76
17-02-2012, 10:57
Pyziaa a ty ich zapytałas dla czego tak sie stalo ze na fotce sa inne farbki a ty dostałaś inne , jesli tak to co ci odpisali ?? Druga srawa jak pisze hersa to ich wina i powini ci zwrócic tez koszty wysylki od ciebie do nich . Ja tak miałam z pedzelkami przyslali mi inne niz zamawialam zadzwoniłam bardzo miły pan przeprosil ,i powiedzial ze pracownice musiały sie pomylic bo te ktore ja powinnam dostac jak najbardziej maja na stanie , kazal odeslac i zaraz mi wysłali odpowiednie te ktore zamawialam i tez od razu im odesłałam . Potem wysłalam maila czy dotarły pedzelki i czy dostane obiecany zwrot za wysyłke do nich i oczywiscie po proszono mnie o nr. konta i kase zwrócili i wszystko dobrze sie skonczyło u mnie. Swoja droga pomyłki sie zdarzaja jestesmy tylko ludzmi ale bez przesady nieładnie jak ktos by wciskał cos innego niz faktycznie zamowione takze walcz o swoje hehe :]

Pyziaa
17-02-2012, 12:53
No macie racje mam prawo do zwrotu kosztow przesylki, napisze do nich jeszcze raz i pogroze im troszke moze oddadza mi pieniazki za przesylke i za farbki ... pisalam do nich czemu maja zdjecie tych farbek a wysylaja calkiem inne.. ale nie odpisali na to pytanie wgl ...

plushak
17-02-2012, 15:30
Troszkę odchodzimy od tematu może wróćmy do farbek ?:)
Pyzia zrób tak żeby było dobrze albo słuchaj się nas zanim coś zamówisz ;-) bo odradzałyśmy Ci te farbki :)

natalia268
17-02-2012, 16:58
Czy Wy tez macie z poly różową farbkę (bodajże 208) taką felerną z tak jakby 'wodą' ? juz 3 partie kupuje w innym miejscu i ciagle to samo..

Elizabeth76
17-02-2012, 18:48
Natalia tak dokladnie ta różowa jest taka wodnista

natalia268
17-02-2012, 20:23
no kurde to dziwna sprawa ;/ myślałam ze raz trafiłam na taką, zmieniłam miejsce i znowu.. dziś kupiłam i znowu to samo. Głupia ja, że nie odkręciłam jej w sklepie ;[;

Elizabeth76
17-02-2012, 20:26
one po jakims czasie gęstnieja , ale trudno mi powiedziec czy ta rózowa tez ,bo dawno do tego koloru nie zagladałam :D

rudzia1985
17-02-2012, 20:47
Natala, moze wycisnij ja do jakiegos pojemnika i przytrzymaj kilka godzin, wymieszaj, pozniej zamknij i znowu odkrec, niech sie troche podsuszy...W pudelku moze inaczej reagowac niz w aluminium :)

hersa
17-02-2012, 21:09
ja mam z poly różową i zółtą takie beznadziejne, nie są wodniste ale wcale nie kryją, nie są lepsze po odleżeniu już chyba roku... porażka. Na opakowaniu jest że niby kryjące a wcale nie kryją.
Możecie polecić jakąś żółtą farbkę która dobrze kryje?

katarynka89
17-02-2012, 21:29
mi żółta z polly kryje za to różowa nie :/ ja muszę kupić pędzel do one stroka ma ktoś ten z MM ?? bo się nad nim zastanawiam i ten z indygo ale boję się że skośnym nie będę potrafiła malować :D a jednak wolałabym jakiś sprawdzony bo już 2 pędzle złachałam Pierwszy z
PB miałam ok 4 miesiące a potem zamówiłam jakąś tandete z allegro i rozwaliłam w miesiąc :/ miotła się zrobiła :/:)http://www.indigo-nails.com/513-945-thickbox/indigo-one-stroke-brush-two.jpg



http://www.indigo-nails.com/12-pedzle-indigo

ana_zaba
18-02-2012, 06:18
ja mam z poly różową i zółtą takie beznadziejne, nie są wodniste ale wcale nie kryją, nie są lepsze po odleżeniu już chyba roku... porażka. Na opakowaniu jest że niby kryjące a wcale nie kryją.
Możecie polecić jakąś żółtą farbkę która dobrze kryje?



a ja mam z poly i kryja swietnie, zolta tez mam i nie narzekam. moze taka slabsza seria sie tobie trafila

natalia268
18-02-2012, 11:54
one po jakims czasie gęstnieja , ale trudno mi powiedziec czy ta rózowa tez ,bo dawno do tego koloru nie zagladałam :D

jak na złość ta różowa nie...
pierw muszę wycisnąć zgluciałą wodę a później farbkę. Tak się zastanawiam ze w tej tubce jest wiecej tej 'wody' niż farbki :/: .. Ale jak tylko pójdę znowu do tego sklepu po farbki to zapytam czemu one takie są

Elizabeth76
18-02-2012, 12:44
natalcia az zajrzalam do swojej i :D zgęstniała , zgęstniala az zrobilam zdjecie i jestem w szoku ze zrobila sie taka gęsta :D Takrze pozostało ci poczekać az twoja zgęstnieje ja mialam taka wodnista ze szok :o a teraz :D

plushak
18-02-2012, 13:29
Mi różowa 208 nie zgęstniała natomiast krycia wspaniałego nie ma, 404 niebieski tez lipa za to ciemnym kolorom nie mam absolutnie nic do zarzucenia:) i ciągle dokupuje nowe kolorki:p
ja żółtej jasnej używam 074 szczerze polecam rewelacja kolor i krycie :)

katarynka89
18-02-2012, 15:48
hej a co z pędzlami ?? polećcie jakieś

natalia268
18-02-2012, 22:59
no i ja zrobilam fotki by pokazac co ja mam.. To jest farbka nówka sztuka, druga ma około pol roku a najstarsza jakos z 2010 roku.. i myslalam ze tylko na poczatku to wycisnę i dalej bedzie dobrze, a to za kazdym razem, przy kazdym uzyciu musze to cos wycisnąć.. jak przy kimś to robię, to czasem mi az glupio...

51861 51862 51863 51864

swoją drogą zakochałam się w kolorze 068 :love: (tak wiem, pewnie odkrywcza jestem:D)

katarynka89
18-02-2012, 23:05
mi takie coś z czerwonej wyszło ale jak wycisnęłam to jest ok :D a różową mam rzadką może mało kryje ale może być :/ a u ciebie dziwna :/

Elizabeth76
18-02-2012, 23:08
wymieszaj ja ,ale to chyba raczej duzo nie pomoze . Tez miałam to w farbkach poly ale chyba nie w takim stopniu jak w twojej :huh: ja ta rózowa kupiłam jak byla kiedys promocja w jakims sklepie internetowym to moje juz maja troszke czasu ,ale widze po tych kolorkach innych co miałam rzadkie że zgęstnialy chodz ta różowa duzo pózniej zrobiła sie taka gęsta . moze i twoja zgęstnieje tylko daj jej jeszcze troche czasu :D. Moja byla tez dosc rzadka ta różowa i patrzac na inne kolorki co gestniały jakos nie liczyłam na to że i ona zgęstnieje a tu prosze jaka gęsta sie zrobiła :D

natalia268
18-02-2012, 23:09
Ej no ta pierwsza gęstnieje juz prawie dwa lata :haha: jeszcze za krótko ?

Elizabeth76
18-02-2012, 23:14
Natalia mnie ta rózowa tak wpieniła :bruce: ze przestałam jej uzywac i nawet zagladac do niej a tu prosze :] Zeby nie posty o twojej różowej to ja chyba nadal bym do swojej nie zagladala :leze: Moze jutro zabacze jak nia sie teraz bedzie malowalo :D

samaron
19-02-2012, 14:50
Ja już gdzieś pisałam, że mieszam wykałaczką tą 'wodę' w tubce razem z farbką, niektóre kolorki rozwarstwiają się, ale płyn jest dobry, bo ma poślizg i nie jest tępy jak woda. żółta 074 - uwielbiam, też się niekiedy rozwarstwia, ale na krycie nie narzekam, do tego świetnie się komponuje z innymi kolorami i jest taka subtelna, nie taka żółta-żółta.
Zgęstniałych farbek wcale nie lubię, trzeba je rozrabiać, a po tym ich konsystencja nie jest taka śmietankowa.

nails-make-up gosjes
26-02-2012, 20:45
ja tez mam taki sluz w farbce ale w fiolecie i granacie i fakt niektore szybko mi zgestnialy np.biala czarna ale moze dlatego ze czesto uzywam:)

ana_zaba
27-02-2012, 12:25
ja tylko raz mialam problem z farbka ale po wymieszaniu juz byla normalna, tylko jak wlozylam wykalaczke to troche farbki mi wycieklo i sie niezle wybrudzilam. lol :D

kaliopek
24-04-2012, 22:11
Witam!
Chciałabym kupić sobie farbki akrylowe i poćwiczyć zdobienia. Wiem, że polecacie polycolor, ale słyszałam, że dobre są także oumaxi. Które są lepsze waszym zdaniem?

natalia268
24-04-2012, 22:25
zdania są podzielone, musisz sama wybrać, ale popróbować trochę tej i trochę tej ;)

plushak
25-04-2012, 00:43
Witam!
Chciałabym kupić sobie farbki akrylowe i poćwiczyć zdobienia. Wiem, że polecacie polycolor, ale słyszałam, że dobre są także oumaxi. Które są lepsze waszym zdaniem?

Oumaxi nie są tak dobrze kryjące jak farby polycolor ;-) ciemnych polycolorów nic nie przebije :p

Iraa
25-04-2012, 10:22
Też używam Polycolor,ale mam też Amsterdam w dużych opakowaniach i też jestem z nich mega zadowolona ;) Są w plastikowych tubkach dzięki czemu świetnie się je wyciska i nie zastygają w środku ;)

kaliopek
25-04-2012, 10:31
Dzięki bardzo za pomoc. Myślę, że wybiorę polycolor. :ok:

kilerka27
28-04-2012, 10:05
Ja tez uzywam polycolor... :) Choc tak jak dziewczyny pisaly wczesniej ta rozowa i zółta jest bardzo wodnista... :( moze i stwardnieje... tylko ciekaawe kiedy... mam je dopiero od kilku dni... i poki co te dwa kolory prawie nie uzywam :)

izu91
29-04-2012, 23:31
A ja polecam Phoenix'a w tubkach. :)
Dopiero przerzucam się z kredek na farbki akrylowe i najbardziej podoba mi się w nich to, że po wyciśnięciu nie zasychają szybko (kupiłam wcześniej inne i strasznie szybko schły - zużywałam duże ilości do nauki :/ ). A tu? Spokojnie mogę się na nich uczyć. :P No i również dobrze kryją.
Kupione w sklepie dla plastyków w bardzo fajne cenie. :D 24 kolory kosztują ok. 20 zł. :) :)

kilerka27
30-04-2012, 14:08
O... to naprawdę bardzo atrakcyjna cena :)

sylla
01-05-2012, 11:50
izu91 kupowałaś przez internet czy tak... ?
Jak przez net to podaj linka do tych farbek proszę :)

Cena na prawdę bardzo fajna :)

plushak
01-05-2012, 13:22
pokażcie malowanki robione tymi farbkami jestem ich ciekawa:)

hersa
01-05-2012, 13:40
Tak, też bym chciała zobaczyć one stroke albo cokolwiek namalowanego Phoenixem... może jakość farbek się poprawiła od czasu kiedy ja je kupiłam, ale poza czarną i brązową żadna nie kryła, renesans półkryjący lepiej kryje od kryjących phoenixów.

kilerka27
01-05-2012, 14:13
Tez z chęcią zobaczę juz gotowe pazurki malowane Phoenixem... bo cena jest bardzo kusząca... tylko jak to się ma do jakości ?

Gorzkajakmokka
01-05-2012, 15:41
O właśnie! Sama chciałam pytać o phoenixa.
Zaraz będę nadrabiała i szukała czy ta firma oraz ArtCreation essential, przewijały się przez wątek. Teraz korzystam z chwili, kiedy mąż przygarnął synka i ćwiczę te kwiatki a w między czasie piszę :)
Dlatego proszę o wybaczenie ;)!

Ja w swoich zbiorach mam phoenixa i wyżej wymienioną ( na uczelni na kartonie sprawdzały się ekstra, chociaż phoenix może gorzej) . Do robienia panterki i zeberki cudo ,sprawdzały się. Dzisiaj chciałam poćwiczyć kwiatki i nerwy tracę. Oba rodzaje jak woda. Mało krycia. Nie wiem, nie wykluczam, że ja coś źle robię, więc chciałam spytać o opinię profesjonalistek które wiele widziały, wiele przetestowały ;)
Próbowałam na dwóch rodzajach pędzelków , ale oba mogą być średniej jakości i również zawodzić... eh :)

kilerka27
01-05-2012, 17:12
ja farbki mam polycolor :) polecane bardzo... onich dowiedzialam sie z forum i kupilam... wszystkie cudne... ale ze talentu brak to co innego ;( ale cwiczę sobie moze cos tak kiedys dokonamy :) Jutro wieczorkiem wrzuce moja lampe uv... bo dzis cos tam probowalam... ale na razie nie wychodzi :leze:

Gorzkajakmokka
01-05-2012, 18:01
Jestem po pierwszej turze zmagań z phoeniksem. Walka była ciężka. Mam nadzieję, że ćwiczenia ,ćwiczenia i farby które polecacie dadzą radę ;)

syrena16
01-05-2012, 18:03
... natomiast odradzam farbki nawet te tzw kryjące EF mam kilka kolorów i uważam że są kiepskie- szkoda kasy ale to tylko moja opinia


polecam pebeo, i amsterdamy kryjące. Te ostatnie trzeba sobie sprawdzić bo nie wszystkie są idealnie kryjące, poza tym taki mały triczek który mi sprzedał moj mistrz:) jeśli macie jakiś fajny kolor który wg Was się nie nadaje do strołków, bo nie kryje zmieszajcie go z dobrze kryjącą gęstą białą farbą akrylową. Wprawdzie kolor będzie jaśniejszy, ale po 1 wykorzystacie farbkę, po drugie w okresie gdy pastele modne- opcja jak znalazł, po trzecie powiększycie gamę kolorów:)

Gorzkajakmokka
01-05-2012, 20:14
Co do phoenixa to ja np. kupowałam na allegro 100ml tubkę za ok 4,90-6 zł, tanio w porównaniu do farb sprzedawanych stacjonarnie, ale wg mnie nie kryją dobrze w porównaniu z innymi farbami. I mówię akurat o zwykłym malowaniu na kartonie - nie paznokciach. Obawiam się jednak że to niewielka różnica.

kilerka27
01-05-2012, 21:20
Mnie sie np dużo lepiej maluje na paznokietkach niz na kartce... bo na kartce albo za gęste to wszystko i zle się prowadzi albo zbyt rzadkie i wtedy wszystko się brzydko rozmazuje:/:

izu91
01-05-2012, 23:03
izu91 kupowałaś przez internet czy tak... ?
Jak przez net to podaj linka do tych farbek proszę :)

Cena na prawdę bardzo fajna :)

Tutaj link: Zestaw farb akrylowych Phoenix - 24 kolory SZAŁ DLA PLASTYKÓW - Profesjonalny Sklep Plastyczny (http://www.szal-art.pl/farby-akrylowe-phoenix-24-kolory_48_606/)
:)




Wrzucam moje One Stroke'owe początki, więc proszę o wyrozumiałość. :D Wiem, że do perfekcji to mi daleko, ale nie o tym temat. Zdjęcia tylko i wyłącznie tylko, żeby pokazać jak wychodzi malowanie tymi Phoenix'ami. (albo raczej mi nie wychodzi. :D Najchętniej wcale bym tego nie pokazywała, ale zrobię to dla Was, moje drogie :love:)
Niestety nie kupowałam farbek Polycolor więc nie mam porównania. Natomiast wcześniej próbowałam swoich sił farbkami od DobrejRady (jakieś z japońskimi/chińskimi napisami) i w ogóle mi nie pasowały te farbki. :/
A co do ich krycia - same oceńcie. :) Ja uważam, że dobrze kryją. Ale dopiero przerzucam się z kredek na farbki, więc może się nie znam. :P

http://img36.imageshack.us/img36/694/36576089.pnghttp://img233.imageshack.us/img233/1102/68500726.png

ajda***pazurki
02-05-2012, 23:29
mam problem z farbkami. Robiłam pazurki siostrze i po zbudowaniu pazurków malowałam kwiatki na zmatowionym pazurku od wolnego brzegu i jak wyschły to na to nabłyszczacz{ mam taki w pędzelku z alle utwardzany w lampie} i końcówki kwiatków się starły od wolnego brzegu? co robie źle?:(

hersa
03-05-2012, 18:25
Syrena- też zawsze mieszam kolorki z białą amsterdam talens dla lepszego krycia :D

syrena16
03-05-2012, 20:11
Hersa to nie tylko biała- ja mixuje wszystkie kolory a jak lepiej kryjąca ma nie fajny kolor to podbarwiam ja inna-która nie do końca kryje.

Cudne kolory można uzyskać- ja jeszcze kocham kryjące pebeo- i traktuje je jako baze kryjąca
Fakt że trzeba nad nimi popracować i dobrze je wymieszać i rozcieńczyć do kremowej konsystencji-ale warto:)

souki2020
03-05-2012, 23:04
izu91 kochana tez ostatnio kupilam takie farbki skusila mnie cena i gama kolorystyczna ale moim zdaniem na pazurki one nie sa az takie super, wczesniej mialam ilka farbek polycolor i nie zamienie ich na inne sa fantastyczne a te w zestawie nadaja sie jedynie do cwiczen na papierze

sylla
10-05-2012, 14:43
Dziewczyny jedno pytanie...
Czy Polycolor ma w swej gamie złotą farbkę???
Przyglądam się tym kolorom i nie mogę znaleźć :(
Może ktoś wie?

plushak
10-05-2012, 14:46
Ma nawet dwie złote:) jasniejsza 148, ciemniejsza 144
cie proszę real foto :)

Nysza
11-05-2012, 11:04
dokładnie
ta miedziano złota jest bosssskkkaaa :)

Gorzkajakmokka
11-05-2012, 12:06
Przyszły do mnie farbki polycoloru- dziękuję za doradzenie. Od razu widzę efekt i to, że bardziej nadają się do kwiatków niż phoenixy. Co prawda chciałam zakupić kolor różowy a trafiłam na czerwień, ale to sobie już domieszam z phoenixem.
Możecie polecić po numerku na zaś amarant/ ciemny róż i fajne zielenie z polycoloru? Bo jak widać ta ich mapka kolorystyczna nie pozwala mi trafnie wybrać :)

plushak
11-05-2012, 12:35
Cieszę się że polycolory pasują, widać różnice na prawdę i gorąco je każdemu polecam, jeśli chodzi okolorki to ja od siebie polecam bardzo magente 256 - ciemną zielen 358 , jasny zolty 074, i ciemny fiolet 443, taki mój zestaw ulubiony :p
świeżutkie cyknięte foto :)

Elizabeth76
11-05-2012, 12:50
pluszka a ta zieleń to jaki numer ?? , bo chyba tego koloru jeszcze nie mam ;)

plushak
11-05-2012, 12:57
358 ciemna zieleń, pięknie się meisza z jasnym żółtym czy z białym bardzo fajnie kryje:)

Elizabeth76
12-05-2012, 15:24
dziewczyny miałam białą polycolor reszta ktora mi została przełozyłam do pojemniczka a tubke wyrzuciłam i nie pamiętam jaka miałam teraz widzę ze sa dwa rodzaje białej 017 Platinum white i 018 Titanium White ,którą kupic czym sie różnia ?? :(

plushak
12-05-2012, 16:10
Nie wiem czym się różnią ale zawsze kupuje 018 titanium white i nie mam do niej żadnych zastrzeżen :)

izu91
12-05-2012, 22:58
Ostatnio się rozglądałam za tymi farbkami, bo dziewczyny je polecają i mam zamiar je w najbliższym czasie zakupić i z tego co na obecną chwile się zorientowałam to 018 to kryjąca, a 017 to metaliczna półkryjąca.;)

ajda***pazurki
15-05-2012, 22:52
a te farbki to macie w tubce? bo ja na allegro znalazłam ale w jakiczś pojemnikach :/: tote o których piszecie czy inne???

Gorzkajakmokka
16-05-2012, 09:16
Polycolor jest w tubkach i pojemniczkach, ale chyba o wiele bardziej opłacalne są te w tubkach.
2,50zł za 5ml ( mały pojemniczek)
5,80zł tubka 20ml
więc tubkę o wiele lepiej :)
Ja kupowałam na tej (http://allegro.pl/matejko-farba-akrylowa-polycolor-20ml-i2305688629.html)aukcji. Mam nadzieję, że można wklejać (?).

ajda***pazurki
16-05-2012, 22:45
a jak już coś namaluje i nałożę nabłyszczacz to się nie zetrze? bo przy tych farbkach co mam to się tak robi...:(

sylla
17-05-2012, 09:01
Ja też ostatnio kupiłam w tym sklepie co wstawiłaś Gorzka

ajda nic się nie zetrze . Nie ma mowy !
Możesz śmiało zakupić te farbki!

natalia268
17-05-2012, 16:16
dziewczyny miałam białą polycolor reszta ktora mi została przełozyłam do pojemniczka a tubke wyrzuciłam i nie pamiętam jaka miałam teraz widzę ze sa dwa rodzaje białej 017 Platinum white i 018 Titanium White ,którą kupic czym sie różnia ?? :(

do czego dokładnie przełożyłas? i nie zasycha ? bo ja tez musze tak zrobic, bo mi wyjatkowo szybko zasychają w tubkach :(

Elizabeth76
17-05-2012, 16:38
Natalcia dokładnie kupiłam te pojemniczki w zeszłym roku w maju i mam farbki w nich do tej pory nic mi w nich nie zaschło :) a sa to te z DR Słoiczki z PP na farbki akrylowe - 8 sztuk - PASEK :: dobrarada (http://www.dobrarada.com.pl/p14307,sloiczki-z-pp-na-farbki-akrylowe-8-sztuk-pasek.html)

A tak swoja droga musze sobie jeszcze ich dokupić :)

Gorzkajakmokka
17-05-2012, 17:28
W szoku jestem, że te pojemniczki polecacie. Kiedyś zakupiłam stacjonarnie farbki w takich pojemniczkach to szybko wysychały. Tzn. pierwsze były już zaschnięte, wlałam tam kolejne i z każdymi to samo się działo. Widocznie te lepsze jakościowo.
Mnie trochę martwi, że te farbki ( chyba ogólnie akryl) szybko zasychają i jak rozsiadam się do prób to co chwilę trzeba wyciskać i mam wrażenie, że za jakiś czas będę musiała znowu dokupić biel :)

plushak
17-05-2012, 18:01
Biała bardzo uniwersalna dlatego też dobrze idzie, z jednej strony dobrze że wysycha szybko bo na pazurkach nie trzeba czekać z drugiej zaś wszystko tej farbki ni wykorzystamy i zastygnie nam na paletce, ja po troszeńku wyciskam żeby jak najmniej się zmarnowało bo strasznie sobie cenię polycolor:)

hersa
17-05-2012, 18:53
Ja też mam przelane farbki do tych pojemniczków od DR, albo jak zrobię swoje mikstury to przelewam i nic nie zasycha :)
Ajda- to nie może mień nic wspólnego z farbkami, jakie by nie były to nie powinny się zetrzeć pod nabłyszczaczem, może nabłyszczacz kiepski? Farbki mogą ewentualnie odpryskiwać razem z nabłyszczaczem, jeśli za dużo ich nałożymy albo nie wyschną dobrze.
Jak się długą "bawię" farbkami to co chwilę dodaję po kropelce wody, albo spryskuję wodą przelaną do pojemnika po odżywce glisskura z atomizerem i nic nie zasycha :D

ajda***pazurki
17-05-2012, 22:41
nabłyszczacz mam z alle paznokcie i ogólnie uważam że dobry to jest quick finisch czarny . a ty jakiego używasz? :/: