PDA

Zobacz pełną wersję : PROBLEM-odpryskujący żel z konca tipsa????



Chanti25
31-03-2009, 10:23
Cześć dziewczyny
http://img10.imageshack.us/img10/931/sugarwarez240.gif
Mam problem ;( a mianowicie chodzi mi o odpryskujacy żel. Dzieje sie mi tak przy gotowych tipsach frencz. Dobrze matowie tipsa a po paru dniach a nieraz nawet nastepnego dnia-podchodzi powietrze pod koncówki tipsa. na płytce trzyma sie super a na koncach nie :(
Co może być przyczyną????

Anna Otkińska
31-03-2009, 10:31
musisz zwrócic uwagę czy napewno wolny brzeg brzeg jest dobrze zmatowiony jakiego pilnika uzywasz do matowienia-o jakiej gradiacji
pamietaj tez o tym by dobrze zalać wolny brzeg przy nabłyszcaniu

dzidzia
31-03-2009, 10:32
no jak dobrze matowisz to ja nie wiem co tam może byc , ale chyba z tipsem coś nie tak...:*

asia
31-03-2009, 19:36
hej! też mi się coś takiego zdarzyło.. raz była to wina suszonego kwiatka, którego barwnik zaczął się z jakiś dziwnych przyczyn rozchodzić po jakimś tygodniu i jakby rozwarstwił żel (kwiatki były z allegro).
natomiast drugi raz tez nie mam pojęcia dlaczego, na 100% dobrze opracowałam tipsa. myślę że to może "wina" tipsa, albo też może wodą podeszło? czy Twoja klientka nie ma pracy związanej z wodą?

Chanti25
31-03-2009, 21:09
musisz zwrócic uwagę czy napewno wolny brzeg brzeg jest dobrze zmatowiony jakiego pilnika uzywasz do matowienia-o jakiej gradiacji
pamietaj tez o tym by dobrze zalać wolny brzeg przy nabłyszcaniu
Ja używam wpierw 180lub 120 a potem bloku polerskiego. Wolny brzeg dobrze jest zalany :(

Chanti25
31-03-2009, 21:10
hej! też mi się coś takiego zdarzyło.. raz była to wina suszonego kwiatka, którego barwnik zaczął się z jakiś dziwnych przyczyn rozchodzić po jakimś tygodniu i jakby rozwarstwił żel (kwiatki były z allegro).
natomiast drugi raz tez nie mam pojęcia dlaczego, na 100% dobrze opracowałam tipsa. myślę że to może "wina" tipsa, albo też może wodą podeszło? czy Twoja klientka nie ma pracy związanej z wodą?
Ta klientka w ogóle mało co robi cokolwiek , więc od wody chyba nie :(....

mala
31-03-2009, 21:45
a czy przed nalozeniem zelu p0rzemywasz pazurka cleanerem?

Chanti25
31-03-2009, 21:52
nie, tylko przemywałam czystym spirytusem...

Anna Otkińska
31-03-2009, 22:00
matuj tylko pilnikiem 120 bo 180 juz jest za gładki tymbardziej bloczek to własnie chodzi o to by powierzchnia tipsa była szorstka bo jest lepsza przyczepnośc
jak pazurek jest głatki wtedy się rozwarstwia

Chanti25
31-03-2009, 22:08
Aniu nawet nie wiesz jaki mi pomogłaś :) BARDZO DZIĘKUJE :*

Kamis
31-03-2009, 22:11
bardzo prawdopodobnie że to jest przyczyna tego problemu :ok:

Anna Otkińska
31-03-2009, 22:13
powiem szczeże że ja matuję nawet 100 ale przy takim pilniku juz trzeba uwazac
przy frenczu 120 bo sa za głebokie rowki

Chanti25
31-03-2009, 22:15
dokładnie to jest przyczyna tak sądzę :)
Dobrze , że jest taka Ania u Nas na forum :skacze::skacze::skacze:

Anna Otkińska
31-03-2009, 22:16
heheh miło mi ze moge pomóc

martakolo
26-04-2009, 15:20
powiem szczeże że ja matuję nawet 100 ale przy takim pilniku juz trzeba uwazac
przy frenczu 120 bo sa za głebokie rowki

Aniu, to ja nie wiedziałam, że tips przed nałożeniem żelu powinien być,,szorstki" aby żel miał większą przyczepność, też miałam nawet ostatnio taki problem, że żel się rozwarstwia pomimo tego, ze do zabezpieczania wolnego brzegu bardzo się przykładam, ja zawsze matowiłam blokiem

mala
29-04-2009, 15:19
ja tez zawsze matowie pilnikiem
a blok tylko do naturalek ale pilnik i tak musi byc

Pati88
29-04-2009, 15:35
po ukonczonym kursie dostalam taka ksiazke wlasciwie jest to kserowka i mam wypisane żródła błędow wlasnie jest przytoczony ten problem i powodami odpryskiwania zelu od konca tipsa moga byc:
*żel za cienko polozony
*szpic paznokcia niewlasciwie otulony
*praca bez srodka wzmacniajacego przyczepnosc lub nalozenie go w zbyt malej ilosci
mam nadzieje ze choc troszke pomoglam.

Anna Otkińska
29-04-2009, 17:22
martakolo dobre zmatowienie to bardzo wazny proces w przedłuzaniu paznokci mozemy matowic bloczkiem ale o więkrzej gradiacji sa delikatne bloczki i takie które maja ostrzejsza fakturę
zasada jest taka jak w malarstwie na dobrze zmatowionej powierzchni farba o wiele lepiej sie trzyma :D

Evelina.J
29-04-2009, 18:03
Ja mam problem z robieniem zeli na naturalnym paznokciu. Odchodzi w taki sam sposob jak Chanti25 na tipsie. I paznokiec dobrze matuje :(

martakolo
03-05-2009, 12:31
teraz już wiem i odrazu przeszłam na matowienie tipsa blokiem, jadę w środę na doszkolenie, zobaczymy jak to będzie i jakie błędy instruktorka zauważy

---------- Dodano o godzinie 12:31 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:30 ----------


Ja mam problem z robieniem zeli na naturalnym paznokciu. Odchodzi w taki sam sposob jak Chanti25 na tipsie. I paznokiec dobrze matuje :(

a jaki masz zel?moze ten co masz nie nadaje się na naturalne pazurki...bo ja miałam ten sam problem ale jak jest wolny brzeg troszkę dłuższy i go zabezpiecze to jest ok

aniusiablondyna
03-05-2009, 17:56
moze nie zawijasz żelu pod tipsa i sie rozwarstwia

mala
09-05-2009, 22:34
tez slyszalam o otulaniu pazurka jak sie robi naturalki
ale ja uzywam zelu specjalnego do naturalek i nic nie otulam i sie nic nie dzieje
90 proc moich klientek ma naturalki

czarus
16-06-2009, 18:39
no w przyszłym tygodniu ma przyjsć kolerzanka do mnie i właśnie 3 dni etmu była u stylistki i ma na naturalikach zrobiony biały frencz i wszystko jej zaczyna odpryskiwać , co najlepiej zrobić

ja mam w domu żel silikonowy oraz extrem waith myślę że to wystarczy proszę o pomoc , nie moge jej tak zostawić

Linka
31-07-2009, 17:26
Hmm ja właśnie też mam ten sam problem co Ewelina :( nie wiem czy robię coś nie tak czy może moje paznokcie po prostu nie chcą dogadywać się z żelem... Może macie jakiś pomysł ??

farbstift
31-07-2009, 17:30
na naturalnych to się często zdarza, przynajmniej u mnie:(

Linka
31-07-2009, 17:46
Kurcze ale nie ma żadnego rozwiązania? Musimy coś wymyślić :)

dudejla
31-07-2009, 19:38
Ja też miałam podobny problem i u mnie przyczyną było to, że nie zmatowiłam wolnego brzegu jak zmatowie wolny brzeg i troszeczkę pod pazurkiem to wszystko jest super...

Linka
31-07-2009, 20:28
W przyszłym tygodniu dostane nowe ozdoby więc będe zmianiała wzor wtedy powalcze troche z moimi paznokciami :) Muszą sie w koncu podporządkować :skacze: Choć wątpię bo kiedyś myślalam ze to moja wina ale jak byłam u kosmetyczki działo sie to samo.

Zuzanna Rzeszewska
24-08-2009, 22:27
Ja nie noszę naturalków żelowanych ani prawie żadna z moich klientek, ale moja mama miala zrobione przeze mnie naturalki i po pewnym (bardzo krótkim okresie czasu żel zaczął odpryskiwać od końcówki pazurka mimo tego, że zmatowiłam pazurka na płytce oraz brzeg pod spodem (bo wyczytałam tu na forum, że dobrze tak zrobić) i nic...
Mnie się wydaje, że zwykła jednofazówka jest za twarda, nieelastyczna i jak pazurek się troszkę wygnie to żel nie wygina się tylko pękai powstaje odprysk.
Taka moja spiskowa teoria.
Jak myślicie?

elinka
27-08-2009, 15:22
do naturalek mósi być żel pracujący z płytką paznokciową

afterglow
29-08-2009, 21:22
ja zabezpiecam boczki przy nakladaniu kazdej warstwy lacznie z frenchem. i wszystko jest git.

PAZURKOMANIA
14-09-2009, 21:49
a ja mam znowu odwrotny problem, mnie w wiekszosci wypadkow podchodzi powietrze od strony skórek przy krawedziach po ok 3 dniach od zrobienia...szukałam juz roznych przyczyn..nie zalewam skorek,staram sie dobrze odtłuscic płytke ostatnio nawet spirytusem bo podobno najlepiej odtłuszcze,dokładnie matowie,oczywiscie odsówam skórki... coz moze byc przyczyna??? pomóżcie ...

asia
14-09-2009, 23:09
za grubo masy?

liliszym
15-09-2009, 00:13
może jednak po odsunięciu skórek te białe pozostałośći (eponychium- jeżeli dobrze pamietam ze to jest to) przeszkadzaja żelowi współgrać z płytką paznokcia?

Agnieszka Praska
15-09-2009, 08:05
a ja mam znowu odwrotny problem, mnie w wiekszosci wypadkow podchodzi powietrze od strony skórek przy krawedziach po ok 3 dniach od zrobienia...szukałam juz roznych przyczyn..nie zalewam skorek,staram sie dobrze odtłuscic płytke ostatnio nawet spirytusem bo podobno najlepiej odtłuszcze,dokładnie matowie,oczywiscie odsówam skórki... coz moze byc przyczyna??? pomóżcie ...


za duzo lub za malo masy;) pozadnie usunelas skorki z plytki?? czasami malutki farfocel wystarczy zostawic i na pol pazura zapowietrzenie pojdzie

Kaniusia0
15-09-2009, 08:12
a ja mam znowu odwrotny problem, mnie w wiekszosci wypadkow podchodzi powietrze od strony skórek przy krawedziach po ok 3 dniach od zrobienia...szukałam juz roznych przyczyn..nie zalewam skorek,staram sie dobrze odtłuscic płytke ostatnio nawet spirytusem bo podobno najlepiej odtłuszcze,dokładnie matowie,oczywiscie odsówam skórki... coz moze byc przyczyna??? pomóżcie ...

z jakiej firmy używasz zeli? może są kiepskiej jakości... dziwne nie powinno sie dostać zapowietrzeie skoro dobrze przytowywujesz płytke przed nalozeniem żelu...

Ladyss
15-09-2009, 20:44
Widzę że ten problem ma dużo dziewczyn:/: poruszałam ten temat już na forum bo też mnie męczył ten problem... Zmieniłam teraz cleaner na zwykły spirytus, nakładam grubszą warstwę żelu przy wale, zwracam uwagę na to żeby nie wyjeżdżać glosem poza żel i po zmatowieniu płytki bloczkiem poprawiam jeszcze frezarką przy wale. Jak to nie pomoże to będę próbowała na nowym żelu. Chociaż tak jak pisałam w innym temacie - na stopach nie pojawia mi się ten problem więc sama już nie wiem o co chodzi.

ladyboss
17-02-2010, 22:48
witam kochane jak sobie radzic z rozwarstwianiem sie koncowek paznokci naturalnych od zelu lub akrylu:D dodam ze moje klinentki nie stosuja rekawiczek ani oliwek.. nie dbaja specjalnie o swoje paznokcie..:D czy jest na to jakas rada ?
ps. jezeli temat sie powtorzyl przepraszam ale nie moglam nic znalezc

mala
17-02-2010, 22:58
albo otulaj pazurka zelem tzn przy budowaniu lub nablyszczaniu zajedz pedzelkiem pod pazur zeb y go tak otulic lub uzywaj specjalnego zelu do naturalek

ladyboss
18-02-2010, 01:28
otuam zawsze:D ale jak ktos pozniej skraca lub grzebie to niestety to otulanie nic nie daje:D moze frezarka go troche potraktowac od spodu?

mala
18-02-2010, 10:19
no niestety m sie tez rozdwajaja u dziewczyn ktore same sobie skracaja i grzebia ale tylko u tych
mozesz potraktowac od spodu lekko frezerka tez zeby tego naturalka ciut spilowac

zoja000
05-04-2010, 13:01
Wiecie co ja tez już mam dosyć.Dwa razy to samo,robiłam dwie klientki na naturalnej płytce żelem z firmy Nails Company I obie panie odpadły i nie wiem dla czego,bo robiłam wszystko tak jak się należy,zastanawia mnie co jest nie tak?Ja ma paznokcie robione tym żelem córka też i inne osoby i się trzymają.POMOCY

Anika
05-04-2010, 17:42
Jest wiele przyczyn dlaczego odpada zel. To moze byc np.zle zmatowienie, albo praca przy detergntach. Zwykle tabletki antykoncepcyjne tez potrafia zrobic swoje, w koncu sa to hormony. Musisz porozmawiac zoja000 z tymi kobitkami czy w czyms np.lapek nie maczaly.
A tak poza tym to cos mi sie wydaje, ze na temat odpadania zelu z calosci paznokci jest juz zalozony temacik :)

http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/1793-paznokcie-odlaza-w-calosci-2.html

sweetkicia84
14-07-2010, 10:02
albo miały może okresy :)

buniek
21-07-2013, 09:50
matuj tylko pilnikiem 120 bo 180 juz jest za gładki tymbardziej bloczek to własnie chodzi o to by powierzchnia tipsa była szorstka bo jest lepsza przyczepnośc
jak pazurek jest głatki wtedy się rozwarstwia

a czy na pazurku tak zmatowionym pilnikiem nie będzie widać tych szorstkości pod żelem clear? I czy tak zmatowionego pazurka trzeba przemywać cleanerem?

Nysza
21-07-2013, 14:45
Wiecie co ja tez już mam dosyć.Dwa razy to samo,robiłam dwie klientki na naturalnej płytce żelem z firmy Nails Company I obie panie odpadły i nie wiem dla czego,bo robiłam wszystko tak jak się należy,zastanawia mnie co jest nie tak?Ja ma paznokcie robione tym żelem córka też i inne osoby i się trzymają.POMOCY
hmmm a którym żele żelowałaś ??? moze te babeczki mają wymagającą płytkę
i należy użyć dodatkowo primer+bonder ???
wszystkie pazurki im odpadły ???

---------- Dodano o godzinie 14:45 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:42 ----------


a czy na pazurku tak zmatowionym pilnikiem nie będzie widać tych szorstkości pod żelem clear? I czy tak zmatowionego pazurka trzeba przemywać cleanerem?

nie, nie będzie widać tych delikatnych rys, które powstaną
po zmatowieniu na pewno musisz dobrze odpylić ( nie mogą tam się plątać żadne pyłki )
a dla pewności i dokładniejszego oczyszczenia pazurka możesz spokojnie go przemyć

siena
15-02-2014, 23:01
Ja na swoich własnych doświadczyłam takiego problemu i gdyby mi to opowiedziała klientka pewnie bym jej nie uwierzyła. W pierwszą styczniową sobotę zdjęłam w pracy hybrydę z myślą że za dwa dni położę nową. Niestety w niedzielę dostałam wysokiej gorączki, okazało się że to grypa, dostałam 2 antybiotyki i 10 dni nie wychodziłam z łóżka...Przez cały czas z nudów wcierałam w paznokcie olejek arganowy ale jak tylko wróciłam do żywych natychmiast położyłam sobie króciutkie żelowe. Już na drugi dzień wszystkie moje półmilimetrowe brzegi odeszły a ponieważ mnie to wkurzało i cały czas nimi "pstrykałam" za 3 dni zdjęłam i położyłam hybrydę. Z hybrydą było to samo. Na drugi dzień podcas gdy klientka na 2 minuty wkładała ręce do lampy ja zdejmowałam swój kolor całymi płatami, jak naklejki...aż klientka była w szoku, ja w jeszcze większym. Minęło półtora miesiąca. Nic nie nosiłam, niczym nie smarowałam.Kupiłam silikon i wczoraj położyłam dla połysku.
Za trzy tygodnie się okaże czy się trzymał.
I teraz pytanie, czy powodem były antybiotyki i ogólnie kiepska kondycja organizmu czy natłuszczanie olejkiem. Pewnie i jedno i drugie.

FasOlka85
06-07-2014, 15:13
ja też miałam taki problem z odchodzeniem przy końcach zwłaszcza na naturalnych choć na tipsie też mi sie to zdarzyło (z tym, że takie hece miałam na takich tipsach tanich, ogólnodostępnych - twardych i kiepskich w modelowaniu juz od początku) a na naturalnych nie u wszystkich - klientki, które mają mocną, twardą i prostą płytkę jest wszystko ok, oczywiscie pamiętając o zabezpieczeniu końcówki i uczulałam klientki na piłowanie samodzielne ;)
Ale są paznokcie, które rosnąc i będąc coraz dłuższe mają tendencję do wywijania się jakby, krzywienia tej końcówki - niestety ja też mam tak w palcach głównie srodkowych i właśnie na takich choćbym nie wiem co robiła od strony wolnego brzegu żel wraz z odrostem zaczyna się odwarstwiać. Tutaj zastosowałam ew jeszcze metodę podpiłowania tego naturalnego od spodu frezarką i w duzym stopniu ten zabieg pomaga.

A jakie żele stosujecie do naturalnych paznokci? pytam z ciekawości bo ja używam jednofazówek z ACTIV - one niby mogą być do naturalnych i do tipsow ale właściwie moje klientki wolą swoje - nawet krotkie żelować i poczekać na wzrost niz tipsy. Ja sama także wolę takie rozwiązanie lub przedłużam na formie więc ten problem mi dzieki temu zniknął.

Selenna
07-07-2014, 01:05
mi tak się działo,zmieniłam tipsy i jest ok

damo
19-09-2016, 14:48
też miałam kiedyś takie problemy ale to sobie spróbuj tych metod jakie są podane tu Odpryskujący lakier do paznokci? DOWIEDZ SIĘ JAK TEMU ZAPOBIEC! (http://kobieco.pl/odpryskujacy-lakier-do-paznokci-dowiedz-sie-jak-temu-zapobiec/) - mnie bardzo pomogły i faktycznie przestały się robić odpryski.