PDA

Zobacz pełną wersję : okres i inne sprawy kobiece



farbstift
24-03-2010, 15:19
Mam taki problem. Biorę Yasminelle już ponad rok. Zawsze mam idealny okres, występuje w 7-dniowej przerwie i trwa 3dni. ostatnio też miałam, ale równy tydzień po znów dostałam i też trwał 3 dni:/ Wiecie może co jest?? Do ginekologa idę dopiero w maju:/ Nigdzie nie ma wolnych terminów, na prywatnego na razie kasy nie mam, a do obcego nie pójdę:(

zyza
24-03-2010, 15:30
a bierzesz regularnie? nie zdarza ci sie przesuniecie?
powinnas jak najszybciej isc do lekarza z krwawieniem to moga przyjąc cie szybciej...

Ewelina83
24-03-2010, 15:33
Jesli dobrze zrozumialam dostalas go po tych 7 dniach???
Jesli tak to wszystko w porzadku-tez tak mialam jak bralam tabletki-Cilest najpierw wystepowal co do dnia a potem bylo roznie -czasami dostawalam z dniem rozpoczecia nowego opakowania-pytalam lekarza i on powiedzial ze to normalne.
Krwawieni moze nawet w ogole nie wystapic w czasie brania tabletek


A jesli dostalas normalnie w 7 dniowej przerwie apotem znow to tez sie tak moze dziac-moze wystapic plamienie..
Jesli trwalo by dluzej niz 10 dni to natychmiast do lekarza!

farbstift
24-03-2010, 15:51
Było właśnie najpierw regularne krwawienie 3 dni i po tygodniu znów. A poza tym żadnych innych objawów:/:

Sylwunia83
24-03-2010, 15:52
Tez tak miałam ale tylko na poczatku brania tabletek.

Ewelina83
24-03-2010, 16:00
to nic sie nie martw wszystko jest w porzadku!!!to pewnie bylo tylk jakies zachwianie organizmu!

sylwia-p_86
24-03-2010, 16:11
He he ja mam dokładnie takie same zachwiania organizmu z tym że właśnie zmieniłam z logostu na cilest i teraz poraz drugi 10 dni przed zakonczenim opakowania mam małe plamienia,ale to moze byc spowodowane tym ze z tabletek o wiekszej zawartosci hormonow przeszlam na te o mniejszej kiedys z diane przeszłam na harmonet i miałam dokładnie to samo....Farbstifit nie martw się to nasz organizm się zmienia na wiosne i ma różne właśnie takie zaburzenia jeśli taka sytuacja Ci się powtorzy w nastepnym opakowaniu musisz iśc skonsultowac się z lekarzem bo być może tzreba zmienic tabletki. Teraz pewnie zachodzisz w glowe czy one działaja :P i się tu tez nie martw bo nawetw takim wypadku chronią cię przed ciążą :good:

afterglow
24-03-2010, 16:18
ja radze udac sie do lekarza, takie krwawienia w okresie po przerwie z odstawienia, nie powinny mie miejsca. moga byc znakiem nadzerki!!
Farbstift, nie bylas ostatnio zbyt wymeczona, nie dzwigalas itd, itp??

samaron
24-03-2010, 16:30
Plamienia (nie mylić z krwawieniami) mogą występować w czasie przyjmowania tabletek, ale najczęściej na początku.
Nie zaszkodzi przejść się do lekarza.
Fabi a może stres przedmaturalny?
Stres również potrafi rozregulować hormony.

farbstift
24-03-2010, 16:46
Ja jakiś rok temu miałam zamrażaną nadżerkę (była bardzo duża). Stresuję się ciągle, brak kasy, klopoty rodzinne etc. No i bardzo źle się czuję, ale to od dawna (omdlenia, bóle głowy, silne osłabienie, kłopoty z nerkami- mam jakiegoś guzka na nerce a lekarz nic z tym nie robi).

barbara_kawka
24-03-2010, 16:47
żadna z nas lekarzem nie jest wiec nie mozemy powiedziec moje drogie czy to normalne czy tez nie ... u jednej mogl lekarz stwierdzic ze normalne a u drugiej takie same objawy a moze byc calkiem cos innego ... kochana powinnas po prostu przejsc do swojego lekarza , powiedziec babom przed toba ze tylko na 5 sek. ze chcesz tylko o cos zapytac . poza tym wydaje mi sie ze tak jak ktoras z kolezanek wyzej napisala moze z plamieniami cie wezmie wczesniej ... albo jesli masz taka mozliwosc to zadzwonic do niego jesli nie masz teraz wizyty i wypytac .

farbstift
24-03-2010, 17:21
Ja zawsze chodziłam prywatnie, ale niestety teraz kaski nie mam. A ta sama kobieta przyjmuje w państwowej poradni, ale jak byłam tam to mi powiedziano, że dopiero w maju i koniec:( Koleżanka podała mi namiary na inną lekarkę, ale wiadomo, że inny lekarz to nie to samo:/:

samaron
24-03-2010, 17:38
Ja zawsze chodziłam prywatnie, ale niestety teraz kaski nie mam. A ta sama kobieta przyjmuje w państwowej poradni, ale jak byłam tam to mi powiedziano, że dopiero w maju i koniec:( Koleżanka podała mi namiary na inną lekarkę, ale wiadomo, że inny lekarz to nie to samo:/:
Fabi, moim zdaniem teraz na szybko idź gdziekolwiek, bo jeśli to coś, tfu, tfu..., a do swojej pójdziesz w maju:D

farbstift
24-03-2010, 17:45
Może masz rację. Nienawidzę wizyt u lekarzy:( Zawsze źle się kończą.

barbara_kawka
24-03-2010, 19:34
kochana jesli chodzisz prywatnie to zadzwon do niej ... napewno chociaz w ten sposob ci pomoze... ja zawsze jak mam jakies watpliwosci dzwonie do mojego lekarza i zawsze pomoze ... i nie martw sie na zapas !! napewno bedzie ok ;)

sylwia-p_86
24-03-2010, 19:40
kochana jesli chodzisz prywatnie to zadzwon do niej ... napewno chociaz w ten sposob ci pomoze... ja zawsze jak mam jakies watpliwosci dzwonie do mojego lekarza i zawsze pomoze ... i nie martw sie na zapas !! napewno bedzie ok ;)

Dooookładnie..Też mam prywatna lekarkę i zawszę mogę zadzwonić w końcu za coś jej płacisz i to nie tylko za przepisanie recepty.Twój facet nie może zapłacić za ginekologa? w końcu to też jego interes

Skoro piszesz,że ogólnie się źle czujesz od jakiegoś czasu to również to może być powiązane i szoruj do lekarza.

barbara_kawka
24-03-2010, 20:03
a swoja droga taki lekarz jest czlowiekiem ... jak babie powiesz otwarcie ze sie martwisz bo cos takiego sie dzieje a nie masz kasy to ona sobie zanotuje i na nastepny raz zaplacisz ... ja kiedys kasy zapomnialam i bez problemu lekarz mi poszedl na reke .

Yasumi
24-03-2010, 21:44
Mam taki problem. Biorę Yasminelle już ponad rok. Zawsze mam idealny okres, występuje w 7-dniowej przerwie i trwa 3dni. ostatnio też miałam, ale równy tydzień po znów dostałam i też trwał 3 dni:/ Wiecie może co jest?? Do ginekologa idę dopiero w maju:/ Nigdzie nie ma wolnych terminów, na prywatnego na razie kasy nie mam, a do obcego nie pójdę:(


Yasminelle zawiera najniższą z dostępnych obecnie w Polsce, dawkę estrogenu (20µg),to tzw.mini pigułka .Jednak jak kazdy lek moze dawac rozne dolegliwosci-co do plamien opisanych przez ciebie,moga sie one pojawiac,zazwyczaj wystepuja w ciagu kilku pierwszych miesiecy stosowania preparatu a pozniej samoistnie ustepuja..jesli mialas duza nadzerke zamrazana rok temu mogla sie ona odnowic-pytanie czy masz bole podbrzuszaw trakcie i po stosunku,czy pojawily sie delikatne plamienia ,stany podgoraczkowe,uplawy?

---------- Dodano o godzinie 20:44 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:34 ----------


Ja jakiś rok temu miałam zamrażaną nadżerkę (była bardzo duża). Stresuję się ciągle, brak kasy, klopoty rodzinne etc. No i bardzo źle się czuję, ale to od dawna (omdlenia, bóle głowy, silne osłabienie, kłopoty z nerkami- mam jakiegoś guzka na nerce a lekarz nic z tym nie robi).

objawy opisane powyzej przez ciebie moga pasowac do kilku chorob-czy jestes pod stala opieka jakiegos lekarza????
robilas sobie badania kontrolnew trakcie stosowania antykoncepcji przynajmniej raz na 3 miesiace trzeba pobrac krew na uklad krzepniecia,transaminazy(ASPAT,ALAT,CPK,)bilirubin e,morfologie z obrazem ,poziom żelaza i wit .b12,ob,mocz badanie kontrolne,niestety niewielu ginekologow tego pilnuje :( mozesz miec silna anemie,migrene,nerwice wegetatywna..

guzek na nerce???-jakiego typu jesli mozna spytac-jesli to torbiel to zazwyczaj sie jej nie operuje jesli nie powoduje ucisku na drogi moczowe utrudniajac odplyw moczu,robi sie kontrolne usg raz na pol roku i patrzy czy rosnie,w jakim tempie ..

co do reszty-zalecala bym zadzwonic do swojej ginekolog,powiedziec jej jakie masz objawy i poprosic o wizyte na nfz lub niech telefonicznie ci udzieli jakiejs porady,chociaz uwazam,ze jesli regularnie do niej chodzisz i placisz raz na jakis czas korona by jej z glowy nie spadla gdyby zainteresowala sie pacjentka a nie stanem swego konta,koniecznie musisz zrobic sobie badania,lub niech skieruje cie do innego ginekologa (ps,mam jakies dziwne wrazenie,ze upierasz sie tylko przy kobietach lekarzach-myle sie???)

Jade
24-03-2010, 21:44
Ja tez radze wybrac sie z tym do lekarza,jak pisala Basia kazda kobieta ma inny organizm i moze inaczej reagowac.Pozatym jezeli mialas zazwsze w ciagu 7 dni od odstawienia tabletek a teraz to sie zmienilo to jednak porada lekarza byla by wskazana no i byla tez nadzerka.Wszystko bedzie dobrze!!!

farbstift
25-03-2010, 08:05
Dziękuję kochane:* Chyba rzeczywiście zadzwonię.
Ja mieszkam z facetem i mamy wspólne pieniądze, tylko drobne sumki dla siebie, więc zawsze płacimy wspólnie.
Ten guz na nerce wyszedł na USG i poszłam z tym do urologa, ale on go po prostu olał i mi dał ziołowe tabletki na pęcherz i czopki przeciwbólowe, bo ja się zwijałam z bólu:/: W przyszłym tygodniu idę do internisty i poproszę o skierowanie i ponowne badanie. Mocz i krew robię bardzo często, bo mam objawy jak przy cukrzycy, ale cukrzycy nie stwierdzono. No i nerki mi dolegają od dzieciństwa a rodzice nigdy na to nie reagowali.

Gość
25-03-2010, 19:49
ja tam mimo brania 2 lata diane i kilka miesięcy yasminelle krwawie dośc intensywnie po 9-12dni.. teraz to np mam juz 11 dni, a planowo mam miec miesiączke dopiero w sobote ktora ma trwac od9 do 12 dni.. wychodzi na to ze powinnam umrzec na wykrwawienie ... w sumie moja tegomiesięczna miesiaczka potrwa ok3 tygodni, nieźle mam co??

izago1
25-03-2010, 19:54
O jeny Woszczurku wspolczuje!! Bylas z tym u lekarza?

Gość
25-03-2010, 19:57
chodze izuniu co 2 miesiące na zabiegi takie tam dowcipne... taka juz moja natura...

wampirem jestem siala la//

Sylwunia83
25-03-2010, 20:15
Woszczurku ja miałam tak jak ty miałam łyżeczkowanie i okazało sie ze mam polipa usuneli go a problemy sa nadal...

Gość
25-03-2010, 20:20
ja mam je tylko polipy, nadżerki i ine bajery mam jeszce inne jakies tam łacińskie perwersje ktore im bardziej sie tepi tym szybciej odrastaja

dlatego co 2 miechy wracam na "samolot" i mam zabiegi... dodam robione prywatnie, bo na NFZ trza czekac po pól roku.. jabym tyle mniała czekac to by mi sie raczysko tego zrobilo...

farbstift
25-03-2010, 21:31
Mi nadżerkę zamrażali też prywatnie...na NFZ nie ma co liczyć. Na USG nerek dostałam skierowanie dopiero jak miałam takie ataki bólu, że wyłam i musiałam czekać 3 miesiace, aż mi zrobią...

Yasumi
26-03-2010, 11:01
wstyd mi normalnie za ta nasza ułomną sluzbe zdrowia :( :(

tusia
26-03-2010, 11:38
ja z nadzerka tez ide prywatnie...400 taka impreza:zly:

zyza
26-03-2010, 12:00
tusia to chyba na wypalanie? bo ja za zamrazanie tylko 200... ale to dlatego ze lekarz naciagacz wzial 100 za wizyte i 100 za zamrazanie...
ale powiem wam szczerze chodzilam do lekarza jeszcze sporo przed ciąża prywatnie zamrazal mi nadzerkę przepisal tabletki i tyle go widzieli a ja dwa lata nadal meczylam sie z zapaleniem drożdzakowym co od razu doprowadzilo do następnej nadżerki bo leczyl skutek a nie przyczynę... znalazlam tego naciagacza kazal mi przychodzic co miesiąc prze pol roku za kazda wizyte 100zl ale wyleczyl mnie dokladnie... i nie wazne ze kasa szla jak woda... na zdrowiu to ja wole nie oszczedzac bo przy tym pierwszym to ja tylko 60zl na pol roku placilam a mi bylo wygodnie bo przeciez wizyta u ginekologa to nic przyjemnego :D
dlatego ja wiem czym grozi zaniedbanie i mniejsza z tym ze nie mam kasy, pozycze ale sie wyleczę i dlatego farbi nie lekcewaz nawet drobnych objawow jak lekkie krwawienie...

tusia
26-03-2010, 12:04
tak wypalanie:] ale i tak sie wsciekam...po co płace ubezpieczenie zdrowotne jak wszedzie musze chodzic prywatnie:zly:

dzoana
26-03-2010, 17:38
kurde dziewczyny straszycie ludzi :P ja zacznę teraz pierwszy raz brac plastry i już zaczynam się bać skutkow ubocznych...

Gość
26-03-2010, 17:50
u mnie nieważne czy zamrażanie czy wypalanie czy swiatełko- jedna cena 200+wizyta 100

ostatnikm razem to mialam wszzystkie na raz plus skalpel z polipem na macicy... masakra, ciekawe co teraz zrobi:blink: za chwie metod pozbywania sie tego dziadostwa braknie a ja umre na stres związany z oecnością tego czegoś i wykrwawie sie na smierc przez 3 tygodniwe miesiączki :zly:

farbstift
26-03-2010, 18:24
Woszczur nie strasz...
Ja płacę 70zł za wizytę a za zamrażanie placilam 120zł

Gość
26-03-2010, 18:31
Madziu, ja nie strasze tylko pisze poprostu jakie sa u nas ceny za wizyty i za zabiegi... dziewczyny wyżej tez pisały to se pomyslałam że dla porównania podam

ten gośc do ktorego ja chodze jest naprawde bardzo dobry i kolejki sa do niego jak nie wiem.

dzoana
26-03-2010, 18:39
woszczurku a czy te rzeczy o których piszesz to skutki uboczne antykoncepcji?

farbstift
26-03-2010, 18:49
Woszczurek nie ceną mnie wystraszyłaś, tylko tym, że ze stresu umrzesz i że masz takie dlugie krwawienia.
Dzoanna ja np. po Yasminelle nie mam skutków ubocznych. Biorę jakieś 1,5roku

Gość
26-03-2010, 18:53
woszczurku a czy te rzeczy o których piszesz to skutki uboczne antykoncepcji?
nie nie.. raczej skutki uboczne wielkiego dziecka, rozciągnietej macicy i rozstępów na niej i kwestia poddatności na takie cudeńka

z resztą ja w ogole bardzo deliktane to wzystko mam, bo ciężko w ciąże mi było zajśc a jak już sie stało to miałam powikłania i takie tam

zyza
26-03-2010, 19:00
powiem szczerze ze ja specjalnie rzucilam palenie jak zaczelam brac anty... i przy pierwszych tabletkach mialam skutki uboczne czyli tycie (a raczej wiekszy apetyt) cera mis ei pogorszyla, wahania nastroju i spadek libido... to przy mercilonie niby niska zawrtosc hormonow posiada... no to dostalam cyprest na tradzik cos jak diane 35 ale zapominalam brac tabletek wiec w koncu dostalam nuvaring swiety spokoj zakladam raz na 3 tygodnie na tydzień sciagam i po tygodniu znow zakladam... i nie mam zadnych cyst polipow ani nic... wiec to nie sa skutki uboczne tabletek :D a i z zajsciem jak odstawilam nie mialam absolutnie zadnych problemow...
to chyba zelzy od organizmu moja kumpela juz kilka razy miala wycinane torbiele, mama jej zmarla na raka nardządow rodnych wiec wydaje mi sie ze predzej dziedziczne moze byc niz skutki uboczne tabletek...

KaMiLaC.
26-03-2010, 19:03
dlatego jestem za tym, bo w koncu faceci zaczeli miec okres :skacze:

ja przed pierwsza ciaza mialam takie masakryczne okresy ze szok - bol nie do zniesienia, wymioty, biegunke i zarłam za 2 :P tabletek przeciwbolowych nie moglam wziac bo mi sie okres wstrzymywał :o jednynie co to se piwko pilam na rozluzienie i tak 3 dni hyyyyyy:skacze: mało do AA nie trafiłam :hahaha:

Iza wspołczuje :wow:

farbstift
13-04-2010, 18:56
Byłam u ginekolog, ostatecznie poszłam prywatnie. Powiedziała, że mogłam mieć jakieś chwilowe rozstrojenie, ale w razie czego muszę zrobić USG i cytologię od razu zrobiła:)

kobietazpazurem
13-04-2010, 19:03
ja nie mam problemu z ginekologiem okres czekania z NFZ jest dość ktrótki tydzien gora dwa, teraz sie zapisałam bo musze miec badania kontrolne inaczej mi nie wydadza recepty .

farbstift
13-04-2010, 19:12
Mi bardzo zależy na mojej ginekolog a państwowo są do niej bardzo długie kolejki. Już na 2 innych się przejechałam i więcej nie ryzykuję.

Elizabeth76
13-04-2010, 19:22
woszczurku a czy te rzeczy o których piszesz to skutki uboczne antykoncepcji?

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

farbstift
13-04-2010, 21:19
Jak ja miałam nadżerkę to miałam powiększony brzuch, wymioty, upławy, bóle, swędzenie, podrażnienia...Ale miałam bardzo dużą.

Zgredo
30-04-2010, 12:49
18+
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu



Źródło: Cykl zołzy (tak, to o was, drogie bojowniczki) - Joe Monster (http://www.joemonster.org/art/13987/Cykl_zolzy_tak_to_o_was_drogie_bojowniczki_)

Edit: ktoś mnie przeniósł, ale e... znaczy, no, chodzi o to, że ten post zawiera żart a nie poważnie porusza problemy ginekologiczne, stąd umieściłam go w humorze. Tak tylko się tłumaczę... Specjalnie podkreśliłam niektóre zwroty, żeby mnie opacznie nie zrozumieć :P

nanami7
30-04-2010, 19:05
ja czekam do mojego lekarza dwa dni tylko :) na NFZ. Ale muszę go zmienić, bo ostatnio był bardzo nieprzyjemny dla mnie.

kobietazpazurem
30-04-2010, 21:07
nanami każdy ma zly dzien i jak raz byl nieprzyjemny to moze jeszcze raz sie wybierz do niego i sprawdz :)

jOotka
09-05-2010, 00:19
Ja mam chyba najlepiej z Was wszystkich. Bo w sumei boli mnei tylko pierwszego dnia, jak mi się wody zierają, albo ostatniego. Trwa .. ostatnio[ nie wiem, coś mi sie zmieniło znowu, bo zwykle trwał 7 dni,a le przez ostatnie 7 cykli trwał 4-5] max 5 dni i tylko pierwszego dnia mocno krwawię,a le to jest baaaaaaaardzo dziwne uczucie :/:

madzivlek
18-05-2010, 20:58
kochane ja mam mały problem.. mam nadziehje ze mi pomozecie.. a wiec.. od 40 dni nie milam okresu i czekam i czekam i nic, a zwykle to co 28 dni mam.. robilam test ostatnio(wczwartek) lecz nic nie wykazal.. no i mam bebech:( ze kolezanka smieje sie ze jej siostera to w 3ms byla to taki miala:( kochane co robic???:(;(

Chocolata
18-05-2010, 21:00
Ja bym do gina sie przeszla .. nie szukala porad u kolezanek..

Nnisiaa
18-05-2010, 21:04
jezeli jest mozliwosc bycia w ciazy nie robilabym testu tylko badanie z krwi na ciaze.....a potem zglosila sie do gina...moze jakies zaburzenia masz i sie rozregulowalo wszystko choroba stres wszystko ma wplyw....

minimouse
18-05-2010, 21:04
ja też poszła bym do ginekologa .... wiesz ze jak jest sie w ciąży to nie od razu brzuch rośnie więc jeśli nie masz okresu od 40 dni to nic by nie było widać .... nie jestem doświadczona w tych sprawach ale tak mi się zdaje ... moze to jakieś zwykłe zapalenie i macica stała sie "nabrzmiała" .... ale to tylko moje spekulacje ... jedyne wyjście to lekarz ...

Emist
18-05-2010, 21:10
postraszcie ją jeszcze to na ostry dyżur pójdzie :D

a serio,powtórzę się dobitnie : INTERNET NIE JEST FACHOWYM ŹRÓDŁEM INFORMACJI O DOMNIEMANYCH PRZYCZYNACH PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH

po to płacimy podatki,po to niektórzy marnują 5 lat nad książkami żeby zasięgać porady SPECJALISTY! po szkole ! po studiach! nie koleżanek! Koleżanki to Ci mogą ciąże pozamaciczną w wątrobie wmówić a lekarz Cię zbada!
mam nadzieję,że nikogo nie uraziłam...Dziewczyny,myślcie,dbajcie o siebie!Lekarz nie gryzie!On jest od tego,żeby leczyć i stawiać diagnozy - NIE INTERNET!
(aczkolwiek mój zawsze mówi "jak pani lekarz nie wykończy,to pani jeszcze pożyje" żarty się go trzymają)

Gość
18-05-2010, 21:13
emi ma racje

idx do lekarza...

ja robiłam test dla żartu.. w 8 miesiącu ciąży... test wyszedł NEGATYWNY

TESTY NIE ZAWSZE MÓWIĄ PRAWDE

czasem poziom hormonu jest za niski aby tesk go wykrył

dudejla
18-05-2010, 23:20
Ja też myślę, że lepiej iść do lekarza.
Po pierwsze poziom hormonu może być zbyt niski, tak jak piszą dziewczyny.
Po drugie to, że okresu nie ma - nie oznacza ciąży tak jak to, że okres jest nie oznacza, że ciąży nie ma:haha: ale nie wiem ile, chyba w trzecim miesiącu może pojawić się jeszcze jakieś plamienie.
Można też czekać do następnego okresu, to znaczy do dnia kiedy powinien być, ale chyba szkoda niepotrzebnie się stresować. A jak brak okresu wynika z czegoś innego niż potencjalna ciąża to lepiej wiedzieć wcześniej.

Ja wam powiem, że ja widziałam już trochę porad w internecie i niektóre są przerażające:)

anchel
18-05-2010, 23:34
Najlepszym wyjściem jest wizyta u ginekologa,ja ostatnio też miałam podobny problem tylko ja już po 2 tygodniach zgłosiłam się do lekarza,okazało się że nie jestem w ciąży tylko widocznie hormony troche poszalały,przepisała mi Luteinę i po 5 dniach dostałam okres. Więc umawiaj się dziewczyno jak najprędzej do lekarza :)

Ewelina83
19-05-2010, 00:04
Tak jak dziewczyny pisza najlepiej do lekarza....
Co do brzucha w pierwszym miesuíacu:) to mi akurat bylo juz widac od razu mnie wydelo jak balon-no i tez pozniej ludzie gadali ze beda blizniaki:)
Fakt to ze nie ma @ przez 40 dni moze miec rozne przyczyny stres, zaburzenia,ciaza,brak owulacji.....
Co do problemu Woszczurka to ja tak mialam ale jak jeszcze nie stosowalam antykoncepcji dostalam@ ktora trwala ponad miesiac-do dwoch tygodni rodzice nic nie mowili bo ich oczywiscie poinformowalam mloda wtedy bylam:) ale pozniej juz sie ciagle pytali co jest-najgorsze bylo to ze nie bylo wcale mniej tylko tak jak pierwszego dnia-robialm sie coraz slabsza az w koncu pojechalismy do szpitala-pierwsze co to usg i badanie czy nie ma torbieli albo czegos innego-nie bylo dostalam zastrzyk w du.... i tabletki anty na uregulowanie...Problem znikl w doslownym tego znaczeniu na pol roku-zero@
pozniej powrocila @ ale (powrocila@ale) juz normalna!
Jak do tej pory nie mialam problemu...
teraz kiedy zaczelismy starac sie o 2 dziecko organizm plata mi figle:) Stosuje NPR i wedlug moich obserwacji ten cykl mam bezowulacyjny:( wiec z dzidzi nici na ten miesiac:(

Emist
19-05-2010, 07:48
Po wyjeździe do Irlandii nie miałam okresu 8 m-cy (2 m-ce strachu bo "jestem w ciąży" z eks,jestem za granicą i co teraz a do lekarza nie pójdę bo po co?) - brat zaciągnął mnie siłą,cobym palców z nerwów do końca nie zjadła - 2 torbiele na jajnikach i coś się zaczeło w macicy robić ,strachu było co nie miara, bo stan był nie zaciekawy,gdybym od razu poszła było by ok (wg lekarza na szczęście było jeszcze nie operacyjne).Po leczeniu nadal był brak okresu.A jak się pojawił (w m-dzy czasie poznałam mojego obecnego męża hyhy) to od razu zaskoczyłam - jednak organizm odrzucił potencjalną ciąże.Trudno,zdarza się najlepszym.Dlatego jak tylko coś się zaczyna dziać prosto do lekarza.

pinusia6
19-05-2010, 09:32
Dziewczyny ja mam takie pytanko do was.
Miesiąć temu odstawiłam tabletki i 14-go powinnam już dostać miesiączkę ale ani widu ani słychu :/:
Czy to przez odstawienie tabletek mogło sie tak zrobić??
Zaznaczę że od ponad 2-ch miesięcy nic ten teges więc nie ma takiej opcji żebym była w ciąży...
Kucze no nie wiem co się dzieje :huh:

anchel
19-05-2010, 10:16
pinusia,przyczyny mogą być różne np;stres więc zamiast się zamartwiać i zgadywać to łap za telefon i umawiaj się do ginekologa :) Ja się już nauczyłam,że trzeba gina odwiedzać co parę miesięcy,jak 2 lata z rzędu pękły mi torbieliki na jajnikach i to w okresie świąt Bożego Narodzenia,mam fajną Panią ginekolog więc nawet w święta mnie przyjmowała. Także gorąco polecam wizyty czysto kontrolne u lekarza,nawet jak myślicie że przecież nic Wam nie jest to po co...:)

farbstift
19-05-2010, 10:23
Pinusia idź do ginekologa, po co się martwić. Chyba, że z terminem problem. Po odstawieniu tabletek dzieją się takie rzeczy, ale zawsze lepiej się upewnić:*

anecka17171
19-05-2010, 11:36
pinusia ja też tak miałam po odstawieniu dwa miesiące nie miałam okresu ale przeczekałam i dostałam to jest chyba taka reakcja organizmu musi na nowo się przestawić ale jak Cie to niepokoi to radze sie udać do lekarza i bedzie:ok::przytul:

pinusia6
19-05-2010, 12:31
Dziękuję dziewczynki ;) Bardzo mi pomogłyście ;)
No z wizytą to troszkę ciężko ale chyba sobie pójdę prywatnie bo z naszą służbą zdrowia to tragedia jak nie zapłacisz to się nie doprosisz eh...:/:

rudzia1985
19-05-2010, 22:31
ja, gdy wcinalam tabletki to co 28 dni o tej samej porze dostawalam okres...mialam tak przez dwa lata i jak odstawilam to zaczely mi sie problemy z powrotem, nawet tabletki na zaburzenia miesiaczkowe mi nie pomagaja, a anty juz nie chce...
stresu nie mam, niczym sie nie denerwuje - po prostu mam taki organizm jak to stwierdzil lekarz :P

ostatnio mialam ciekawy przypadek: odkad jestem w niemczech to okres mam roznie, ( nawet alergie zlapalam na kwitnaca trawe, ktorej nie mialam ) czasami nawet przez 3 miesiace brak i tak wlasnie mialam przed swiatami, ze nie mialam go kilka miesiecy, a pojechalam do Polski na swieta to po 2 dniach pobytu pojawil sie okres z normalnym krwawieniem przez 4 dni... :)
dziwne, ale prawdziwe :) moze zmiana klimatu :huh:

edusia777
26-05-2010, 15:07
ja mam do was prosbe. otoz chodze na nauki przedmalzenskie i pani nam dala wykres cyklu miesiaczkowego i tam trzeba wpisywac temperature w kazdym dniu cyklu. tylko ze ja troche o tym zapomnialam, a jak pamietalam to nie mialam rano czasu...:/

czy moglybyscie mi podpowiedziec jaka powinna byc temperatura w poszczegolnych dniach cyklu? bo glupio mi sie bedzie babie tlumaczyc ze tego nie zrobilam:/ a antykoncepcje i tak mam inna niz kalendarzyk;)

anecka17171
26-05-2010, 15:13
ja dokładnie nie pamietam ale w dniach owulacji powinna być podwyższona do jakiś 37 stopni a tak to normalnie 36,6:)

Ewelina83
26-05-2010, 15:32
Dziewczyny ja mam takie pytanko do was.
Miesiąć temu odstawiłam tabletki i 14-go powinnam już dostać miesiączkę ale ani widu ani słychu :/:
Czy to przez odstawienie tabletek mogło sie tak zrobić??
Zaznaczę że od ponad 2-ch miesięcy nic ten teges więc nie ma takiej opcji żebym była w ciąży...
Kucze no nie wiem co się dzieje :huh:
Moglo tak sie stac ja pierwszy okres po odstawieniu dostalam po 45 dniach teraz juz jest 6 miesiecy od odstawienia a ja dalej mam nie regularne raz 28 raz 35

ja mam do was prosbe. otoz chodze na nauki przedmalzenskie i pani nam dala wykres cyklu miesiaczkowego i tam trzeba wpisywac temperature w kazdym dniu cyklu. tylko ze ja troche o tym zapomnialam, a jak pamietalam to nie mialam rano czasu...:/

czy moglybyscie mi podpowiedziec jaka powinna byc temperatura w poszczegolnych dniach cyklu? bo glupio mi sie bedzie babie tlumaczyc ze tego nie zrobilam:/ a antykoncepcje i tak mam inna niz kalendarzyk;)
Ciezko powiedziec bo kazdy oraganizm jest inny mi np wacha sie w pierwszej fazie miedyz 36.49 a 36.65 a w drugiej miedzy 36.87 a 37.1
moja kolezanka natomiast ma faze nizszych temperatur miedzy 36.8-37

znajdz sobie na necie przykladowe wykresy i z tego spisz albo zajrzyj na stronke www.28dni.pl (http://www.28dni.pl) trzeba sie zearejestrowac bezplatnie i mozesz ogladac wszystkie wykresy:)

rudzia1985
28-09-2011, 21:01
Nie wiedzialam gdzie napisac ale chodzi mi o spozniajacy okres...

Nie mam okresu juz 2 miesiace ale to byloby u mnie normalne bo mam skoki miesiaczkowe. Dziwi mnie jednak fakt, ze mam poranne i wieczorne mlodsci :(
Rano wstaje boli mnie zoladek i jak sie nie napije czegos to czuje, ze polece do lazienki na kibelek i bede wymiotowac. Przechodzi jak ide do pracy i w pracy nic mi nie jest, powraca ten bol jak jestem juz w domu...
Ide do gina w piatek, moze mi powie cos ciekawego ale...Macie jakas teorie ?
Dodam, ze robilam test 2 razy, innej firmy i nic nie wykazalo ;)

barbara_kawka
28-09-2011, 22:52
a testy robilas kiedy ?? w jakims odstepie czasowym czy zaraz na poczatku ? rano czy w innej porze dnia ?? bo wiesz .. mi na poczatku testy tez nie wykazaly ... baa.. nawet beta hcg mi nie wykazalo ciazy ;) hm... albo moze jakas cysta czy cos tedy ... ale ja obstawiam mimo wszystko ciaze ;)

rudzia1985
28-09-2011, 23:27
Oba testy robilam po kilku dniach tak jak powinnam dostac miesiaczke, ktorej nie dostalam ani w tym ani w zeszlym miesiacu. Jeden przed poludniem a drugi popoludniu.
W sumie na dniach powinnam normalnie dostac nastepna :)
No ale nic, w piatek do gina, sie okaze co i jak. Az mam stracha :huh:

DiamondShine
29-09-2011, 15:30
ja tez stawiam na ciaze ;) napisz w piątek co Ci gin powiedzial

ja tez sie musze wybrac do gina na jakies badania bo mam strasznie obfity okres masakra normalnie :( nie mialam tak przed ciaza tylko teraz mam okropnie musze podpaski poporodowe nosic jak mam okres :(:(

nanami7
29-09-2011, 20:19
Rudzia, nie martw się na zapas :)

rudzia1985
29-09-2011, 22:23
Nie ide jutro do lekarza..Przelozylam sobie na za tydzien dopiero ale tak czy siak zastanawiam sie co mi jest z tymi bolami :( ;)
Napisze nastepnym razem czy bedzie kolejna ciezarna na forum :)

barbara_kawka
30-09-2011, 13:28
juz sie nie moge doczekac :D

DiamondShine
30-09-2011, 14:16
hihi ;) moze zrob sobie za ten czas kolejny test? ;>

rudzia1985
11-10-2011, 20:07
Testu nie robilam a bylam u lekarza i niestety albo i stety nie jestem w ciazy ;)
Zrobila mi badania i USG...Na koniec przypisala mi tabletki na wywolanie okresu bo az wierzyc nie chce, ze juz 3-ci miesiac jestem bez okresu :p

DiamondShine
11-10-2011, 20:12
aj szkoda:P:P

lirene21
07-11-2011, 16:13
ja mam problem otóż ginekolog wykrył u mnie nadżerkę. Wiem że nie jest to groźne ale jednak niepokój jest. Dodam że kilka miesięcy wcześniej jej nie było dopiero ok 2 tyg. temu zaczełam czuć takie dziwne pieczenie wewnątrz :/: i wyszło co tam jest. Mam porobic cytologie usg i zapadnie decyzja co dalej z nią robimy....

Nefra
07-11-2011, 16:47
A mi lekarz nie kazał się martwić kiedy miałam nadżerkę tyle ze byłam wtedy w ciąży i samo jakoś przeszło,po ciąży zrobił mi cytologie i było czyściutko.
Dał mi tabletki antykoncepcyjne naraya i wyregulował mi się okres (zaburzenia były przy dlugim karmieniu piersią ) i ten miesiac juz nie biorę ich. Zobaczymy jak będzie bez nich.... Po ciąży i jeszcze przy tabletkach moje libido miało poziom zerowy albo i na minusie :/: liczę na jakąś poprawę ,bo i tak mój mąż jest cierpliwy :skacze:

madziorkowa
06-03-2012, 22:02
nie wiem czy to wtym temacie :/

Dziewczyny miała któraś z was zabieg wycinania włukniakogruczolaków z piersi ? Bo zaraz po świętach we wtorek się na tak owy wybieram a nic nie wiem jak to będzie wyglądać kiedy umawiałam się z lekarzem to byl strasznie zabiegany ponoć straszny sajgon mieli wtedy w szpitalu i nic mi nawet nie wytłumaczył :( jakie znieczulenie itd. Niby wszyscy mówią że to nic strasznego i że naszczęście szybko się do domu wraca po takim zabiegu no ale stres przed czymś nie znanym zawsze jest :/:

Patii
25-06-2012, 01:55
Witajcie kochane. Nie znalazłam takiego tematu więc postanowiłam założyć (w razie czego proszę o przeniesienie albo usunięcie).

Otóż dziewczyny mam problem. Szukam GINEKOLOGA-ENDOKRYNOLOGA. Najlepiej z woj. opolskiego, ale dojade nawet do Katowic, Krakowa czy Wrocławia.

Potrzebuje lekarza z obiema specjalizacjami, który będzie znał się na obu a nie tylko jednej dziedzinie.

Pytam Was bo jestem już bardzo zdesperowana... żaden lekarz nie potrafi mi pomoc a jeżdżenie osobno do ginekologa i osobno do endokrynologa jest uciążliwe... Chciała bym znaleźć lekarza dobrego, przyjaznego pacjentce. A przede wszystkim takiego co zna się na rzeczy. Może znacie kogoś z tych miast (Kraków,Katowice, Częstochowa ,Wrocław, woj. opolskie, Łódź) lub okolic dobrego lekarza, którego możecie polecić?
Każdy ginekolog u którego byłam zlekceważył policystyczne jajniki i zupełnie nic nie zrobił... żadnych badań krwi, nic. tylko USG. Do tego problemy z tarczyca a moi ginekolodzy u których byłam nie mają takiej wiedzy z zakresu hormonów jak endokrynolog. żaden nigdy nie pomyślał żeby na nieregularne miesiączki połączyć z nadmiernym owlosieniem i częstymi torbielami.

Czy którąś z was jest w stanie udzielić mi jakiejś odpowiedzi?

Owszem, mogłam szukać w internecie, ale wtedy jechała bym w ciemno, bo nie wiem czy osoby polecające nie są podsławione, a tu wiem, że ktoś może będzie umiał mi polecić kogoś z życzliwości...

farbstift
25-06-2012, 09:25
ja mam bardzo fajną panią ginekolog (przyjmuje zarówno prywatnie jak i państwowo) i jak nie miałam okresu przez 7 miesięcy to właśnie ona odkryła, że winą jest za wysoka prolaktyna, mimo że wcześniejsza ginekolog już mnie nowotworem postraszyła. Jeśli chcesz namiary to zakilkaj na pw :)

krasta
10-08-2012, 10:54
witam otóż ostatni miesiac okres mi sie przestawil i miałam najpierw 13 czerwca a pozniej 3 lipca. a teraz powinnam miec juz i dalej nie mam. może przez rózne pieszenia sie przestawil. bo raczej w ciąży to nie jestem bo nie mam blony przebitej bo jest ciezko ją przebic a chłopak tylko we mnie wszedl niedokonca i wyszedł. czy jest sie czym martwic czy nie? moze ktos mial cos podobnego. a moze to jest zwiazane z wydzielina ktora wydobywa sie po podnieceniu i spoznia mi sie własnie dlatego;p

Paulka
10-08-2012, 11:34
krasta zapytam wprost ile Ty masz lat?? ciezko jest mi udzielic odpowiedzi na Twoje pytania, okres spoznia sie z roznych przyczyn, a moze poprostu Ty jeszcze nie masz regularnego miesiaczkowania...mysle ze powinnas skonsultowac sie ze specjalista...
i prosze Cie zanim zlożysz jakis nowy temat korzystaj z opcji wyszukiwania, podobny temat juz istnieje, moze warto byloby go poczytac, moze akurat znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
http://forum.wzorki.info/zdrowie/2709-okres-inne-sprawy-kobiece.html

krasta
10-08-2012, 11:52
szukałam ale nie wyswietlil mi sie dlatego zalozyłam. to usun go skoro juz jest inny :) Sory:)
a do specjalisty wizyta jest dopiero za miesiac;/

Paulka
10-08-2012, 12:17
masz regularny cykl czy nie??ile masz lat?

krasta
10-08-2012, 12:26
raczej miałam regularny a lat 22;p nie raz zdazylo sie ze sie przesunal

Paulka
10-08-2012, 12:44
no to jak zdazylo ci sie ze sie przesuwal, to albo jakies konkretne czynniki sa, albo nie masz wcale regularnych...od pieszczot nie zachodzi sie w ciazy(chociaz rozne historie kraza po internecie o ciazach pozamacicznych np :)) nie masz sie co przejmowac, to pewnie tylko stres wywolany chociazby tym ze sie stresujesz brakiem miesiaczki, idz do lekarza, chociaz nie wiem czy samo USG da Ci odpowiedz na Twoje pytania

krasta
10-08-2012, 12:51
tak tylko ze wizyta dopiero najwczesniej za miesiac jest;/ a w lipcu po miesiaczce wczesniejszej miałam strasznego stresa bo nie tak zrobilam pewna czynnosc w pracy i pozniej mialam bardzo stresujace chyba ze 2 dni po tej sytuacji czy mozliwe ze teraz wlasnie sie on moze przez to spoznic;p

Paulka
10-08-2012, 13:40
tak, to jest mozliwe...

krasta
10-08-2012, 14:21
dzieki a to czekam dalej na ten moment kiedy sie zacznie:**

nanami7
10-08-2012, 15:02
Krasta spokojnie. Czasem tak bywa ze okres sie spoznia :) nie ma co od razu panikowac. Jesli boisz sie ze mozesz byc w ciazy to test jest najprostszym rozwiazaniem. Ja jak sie denerwuje ze okres mi sie spoznia (a spoznia mi sie zazwyczaj okolo 2 tygodni), to robie test zeby sie chociaz nie denerwowac.

Stres wywolany w pracy mogl miec wplyw na przesuniecie sie miesiaczki. Trzymaj sie, zapisz sie do lekarza i bez nerw !! ;)

krasta
10-08-2012, 15:38
idalej sie stresuje że okresu jeszcze nie mam a w ciązy raczej nie jestem bo chłopak raz tylko wlozyl ale nie mam błony przebitej to raczej ciąża nie grozi;p masakra jak mnie stresuje brak okresu;/

aga
25-09-2012, 17:07
Dziewczyny słyszałyście o tym wynalazku?? :o

http://kubeczek-menstruacyjny.ladycup.eu/images/content/menstrual-cup/ladycup-tangerine-tango-sky-blue-blue.jpg

Kubeczek menstruacyjny LadyCup

LadyCup to nowoczesny kubeczek menstruacyjny, zakładany w podobny sposób co tampon. Podczas menstruacji krew gromadzi się wewnątrz LadyCup. Kubeczek wyprodukowano wyłącznie z silikonu lekarskiego. Na idealnie gładkiej powierzchni nie pozostają żadne bakterie. Produkt nie wchłania żadnych cieczy, co oznacza, że nie dochodzi do zmian we florze bakteryjnej pochwy

Produkt można nosić do 12 godzin dziennie bez wyjmowania.
W przypadku prawidłowej konserwacji można go używać nawet 15 lat.
Cena ok 120 zł.

źródło: Kubeczek menstruacyjny | LadyCup (http://kubeczek-menstruacyjny.ladycup.eu/)

Czego to ludzie nie wymyślą :D a Wy co o tym myślicie ?:)

nanami7
25-09-2012, 17:19
ale jaja :D ciekawe czy sie przyjmie.
Ja narazie nie oceniam ani pozytywnie ani negatywnie. Moze to jakis przelom :D

natalia268
25-09-2012, 17:41
ja nie czaję co się wkłada a co wystaje :huh: :nie_powiem: ja na jakiej to wszystko zasadzie...

samaron
25-09-2012, 18:04
Tak, widziałam to jakiś czas temu, ale to było na zasadzie wypożyczenia (?) z kliniki do pomiaru objętości wydalanej krwi - ten kapturek był z miarką - w celach badań nad obfitością menstruacji i doboru odp. leków.
Całkiem niegłupie do użytku powszechnego.
Nat - nie powinno nic wystawać, wkładasz całkowicie do pochwy, tym dziubkiem do dołu, że tak się wyrażę ;) Jak tampon bez sznureczka :D

Patrycja_92
25-09-2012, 18:34
jak dla mnie totalna beznadzieja, wystarcszy ze zacisniemy mięśnie i się skrzywi i wycieknie coś, albo połoze sie na plecach na lozku i mi spowrotem wypłynie do środka, tam skąd przypłynęło:D cudne rozwiązanie wręcz! :skacze: ja wole rozwiązania wchłaniające i nie oddające już krwi spowrotem :leze:

aga
25-09-2012, 20:01
Patrycja na stronce piszą, że
"Prawidłowo włożony produkt nie obraca się i zostaje w tej samej pozycji dzięki działaniu mięśni pochwy kobiety. Poprawnie umieszczony LadyCup leży niżej niż tampon. Jeśli wkładkę umieszczono prawidłowo, ta nie będzie przeciekać a kobieta nie będzie żadnego dyskomfortu."

Patrycja_92
25-09-2012, 21:32
Dobrze Aga, tutaj zwracam honor i jestem w stanie uwierzyć, że nic sie nie zagina, ale i tak nie chciałabym żeby mi zawartośc tego kubeczka wracała spowrotem gdy znajde się w pozycji leżącej albo coś w tym stylu :)

nanami7
25-09-2012, 21:45
Patrycja to jest na pewno tak skonstruowane zeby Ci nic nie "wracalo" do wewnatrz ;) nie boj sie juz pomysleli na pewno o tym :D

Patrycja_92
25-09-2012, 22:41
nie wierze im :D jak coś jest otwarte i nie ma funkcji wchłaniania to na 100% sie wylewa hahaha i koniec :D:skacze: zostane przy podpaskach i tamponach :d

cass
15-05-2017, 10:17
Dziewczyny orientujecie się czy bez skierowania mozna zrobić badanie na hpv?

merlina
17-05-2017, 07:31
Jasne, że tak. O tutaj na przykład:
https://drwenerolog.pl/produkt/test-klykciny-konczyste/

Możesz oczywiście wybrać się również do stacjonarnego laboratorium. Ale pewnie o wiele szybciej bedzie jeśli zamówisz taki test z laboratorium na odległość ( badnaie zostanie wykonane o wiele szybciej).

agus123
04-10-2020, 18:26
Moje drogie, a w jaki sposób radzicie sobie z infekcjami intymnymi? Jakie preparaty na nie stosujecie? Ja, stosuję wyłącznie Octenisept i strasznie mi pomaga. Nie wyobrażam sobie, aby miało go zabraknąć w mojej apteczce, tym bardziej, że działanie ma wszechstronne.

Janka102
30-10-2020, 19:54
Dla mnie ogólnie okres to była zawsze makabra. Bóle przed miesiączką i w trakcie. Pochłaniałam mnóstwo pigułek przeciw bólowych. W końcu sie zaczęłam zabezpieczać ,bo nie chcemy na razie mieć z partnerem dzieci. Lekarz przepisał mi belarę i teraz jest po prostu cudownie, żadnych bóli, ani mocnych i długich miesiączek. Serio to bardzo pomaga.Czuję sie teraz o wiele lepiej.

minizo
24-12-2021, 20:37
Jestem pod opieką bardzo dobrego diabetologa - jest to dr Kamila Romankiewicz z kliniki https://babkamedica.pl/, miałam spore problemy ze zdrowiem i obecnie pod opieką tej specjalistki czuje sie znacznie lepiej.

wisia
30-12-2021, 05:03
U mnie też długie lata okres bardzo bolesny i obfity. Po porodzie miało się poprawić ale nic z tego, wręcz było jeszcze gorzej. A że nie planowałam na razie dzieci kolejnych to lekarz przepisał mi antykoncepcję. Na tabletkach drovelis duża poprawa, krwawienia są praktycznie bezbolesne a do tego dużo mniej obfite. Szkoda, że nie zdecydowałam się na takie tabletki wcześniej.

szponka
21-01-2022, 22:19
Mam obfite miesiączki i czesto sie zdarza ze mam niedobory żelaza, w takiej sytuacji stosuję actiferol https://actiferol.pl/ pomaga mi. Warto sobie poczytać o tym specyfiku, dużym plusem jest to, że mogą go również stosować dzieci.

chanah
09-03-2023, 12:19
Metody antykoncepcji są ciągle udoskonalane, więc moim zdaniem warto śledzić temat i jeśli któryś ze sposobów nam nie do końca odpowiada, to zawsze można spróbować czegoś innego. Myślę, że warto też wspomnieć, że odkąd możliwe są konsultacje online i e-recepta, to leki, w tym także środki antykoncepcyjne możemy kupować szybciej i łatwiej. Widziałam kilka artykułów na ten temat w sieci, jeden znajduje się na tej stronie https://www.erecept.pl/tabletka-dzien-po-antykoncepcja-awaryjna